Irovincig^/am FILO FOP Tovertwijg ^XORT giinft/rzENDiiféi en de Het Zeeuwse TUdschrift Theologische Hogeschooldag te Kampen. Vrijdag 29 September 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Dezer dagen ia het prospectus verschenen, waarin verschillende gegevens staan over het Zeeuws Tijdschrift, waarvan het eerste nummer in October zal verschij nen. De omslag van het prospec tus, dat aan ongeveer 8000 adres een binnen en bulten Zeeland ver- ionden wordt, is gelijk aan het eerste nummer van het tijd schrift. Op de volgende nummers tal steeds een andere foto worden afgedrukt. In de folder staan een aantal onderwerpen vermeld, wel ke in de eerstkomende nummers van het blad zullen worden be handeld. Om enkele te noemen: Vlaamse Invloeden in Zeeland vóór de vrede van Munster, de migra tie uit en naar Zeeland; recreatie gebieden op Schouwen-Duiveland; Landverlies en dljkvallen op Noord-Beveland; industriële be drijvigheid op Walcheren in de tweede helft van de 19e eeuw; "Volksgebruiken in Zeeuwsch- Vlaanderen; Terneuzen's bekend ste predikant: Petrus Hondius (plm. 1578—1621); de paarden fokkerij in Z.-Vlaanderen. Bovendien zal de heer H. Pie- ters een uitgebreide bibliografie verzorgen over diverse onderwer pen. dia op Zeeland betrekking hebben. Zo zal in de eerste num mers het onderwerp „Oorlogslite ratuur over Zeeland" worden be sproken. Het tijdschrift zal verlucht worden met foto's en tekeningen, nn omvat 24 pagina's. De redactiesecretaris is dra M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Hier kan men abon nementen opgeven en inlichtingen verkrUgen. Het abonnementsgeld ls f7.50 per jaar. Wereldpremière „Walcheren, eiland van vertrouwen". Hedenmiddag wordt in de Schouwburg; te Middelburg de wereldpremière gegeven van de film van John Ferno: „Walche ren, eiland van vertrouwen". EB KOMEN WEEB POSTZEGELAUTOMATEN. Men is in Goes begonnen met de plaatsing van postzegelauto maten, waarin postzegels van 2 •n 10 cent en briefkaarten ver krijgbaar zullca zijn. In Goes zullen deze automaten worden geplaatst aan het post kantoor aan de Markt, aan het station en bij de brievenbus in de Voorstad. Buiten Goes zullen automaten worden geplaatst te Kapelle-Bie zelinge, te Wemeldinge en te Krabbendijke. Hier zullen alleen postzegels verkrijgbaar zijn. In Hansweert zal ook een automaat worden geplaatst voor briefkaar ten. MIDDELBURG. De oogst van de straat. Op het politiebureau zyn Za terdagavond tussen zeven en *cht uur de volgende gevonden voorwerpen terug te bekomen: verschillende huissleutels, man telmanchet, blauwe dameshand schoen, nummerbord K 20.623, zadeldek, portemonnaie met in houd, zweep, zwarte kinder- portemonnaie, broodmes, doublé armband, herenrijwiel. Bjj particulieren zijn terug te bekomen een bruin zakmes, kleerhanger, bruin leren acte- tas, zwarte ballpointpen, rode haarkam, damespolshorloge, kouw (vogel), zwarte rubber handschoen, bruin kinderschoen. We, Engelse sleutel, zwart étui «het inhoud, dubbeltjes-armband, rode plastic ceintuur, grijze herensokken, zilveren kinder armband, br. padvindersportm. met inh., damesschort, mand- fietspomp, stoplicht van auto, verm. gouden boerinnekrullen, dubbeltjes-armband, rode zak doek en hond met penning 540, snoer kralen, wit collier, groene vulpen, herdershond en bruine hoofddoek. De lijst met adressen, waar deze voorwerpen zijn terug te bekomen, hangt op ons kantoor K Noordstraat 35 ter inzage. Geeu stroom. Wegens noodzakelijke werk- gaamheden aan de Hoogspan ningsruimte „Poelendale" zal de ♦lectriciteitslevering Zondag a.s. van 's morgens 7 tot 11 uur wor den onderbroken. Vergadering Chr. Geheel onthouders. Woensdagavond vergaderde in de Bogardzaal de afdeling Middel burg van de N.C.G.O.V. o.l.v. de heer L. Leuvens. Na de gebruike lijke opening sprak de voorzitter Jen openingswoord naar aanlei- ing van Exodus 33. Hij wees er pp hoe we in de drankstrijd be hoefte hebben aan steun, terwijl mensen ons zo vaak teleurstellen. Wij mogen geloven, dat God met ons optrekt en in dit geloof kun nen we volhouden ook al ls ons getal klein, aldus de heer Leu vens. De heer Flipse bracht verslag uit van de uitnemend geslaagde algemene vergadering te Zwolle •n de heer Feij van de herden kingsdienst in Vlissingen, t.g.v. het 40-jarig bestaan van het District Zeeland. Medegedeeld werd dat eind Januari 1951 een Zweedse film zal worden ver toond. Breedvoerig werd gesproken over de te voeren actie in de ko mende winter. Een viertal nieuwe leden traden toe. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie maakt bekend, dat in het tijdvak van 20 tot 27 September 1950 de navolgende voorwerpen aan zyn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: Herenrywiel, alpino, naam bordje, sleutel, glacé handschoen en dat inlichtingen aan zyn bureau zyn te bekomen van de adressen alwaar d» navol gende voorwerpen zUn t» be vragen: Jongensjas, paar hand schoenen, postduif, kop van ry- wiellamp, mutsje, sleuteltjes, glacé handschoen, enveloppe met Piggelmeepunten, sleutel, pop, schot, imitatie Lipssleutel, kin dertruitje, bal, bril, dasspeld, herenhoed. ARNEMUIDEN. Geref. jeugdsamenkomst. Het Geref. Jeugdverband houdt morgenavond een propa- gandasamenkomst in de Geref. Kerk, waar als spreker zal op treden ds C. Gilhuis te Eind hoven. Het orgel zal bespeeld worden door de heer C. J. Barth te Nieuwdorp. SINT-LAURENS. Bijeenkomst Herv. Vrouwen vereniging. Woensdagmiddag hield de Hervormde Vrouwenvereniging een bijzondere samenkomst o.l.v. mevr. Keizer. Mevr. Ader-Appels, da beken de schrijfster van het boek „Een Groninger pastorie in de storm", hield een toespraak over da Ïiaitorala arbeid tijdens de oor- og in het Groningse land. OOSTKAPELLE. Filmavond. Woensdagavond werden In het verenigingsgebouw de films ver toond van net bezoek van Prins Bernhard aan de West en het Koninklijk bezoek aan Parijs, Drente, Limburg en Zeeland, 's Middags werden deze films ge draald voor de schoolkinderen. RILLAND. Openbare verkoping. Woensdagmiddag werd ten overstaan van Notaris H. Jon ken te Goes in de zaal van de heer A. v. Hoek, ten verzoeke van de Erven Wed. A. v. d. Klooster-Goedegebuure, publiek verkocht: het woonhuis met erf (erfpacht), staande aan de 2de Weg, groot 3 A. 83 c.A. Hoogste inschrijver: de heer A. G. Daane te Rilland, voor 1500.Koper: dezelfde voor f 1800.plus on kosten. 's-GRAVENPOLDEÏt. Standplaats voor woonwagens, In verband met de in de laat ste tijd in grote mate onder vonden hinder van woonwagens, is door burgemeester en wet houders als standplaats voor woonwagens in deze gemeente aangewezen het oostelijk einde van de Haagdyk. Deze plaats is voor alle woon wagens verplicht, zodat plaatsing elders in de gemeente verbo den is. Een en ander wordt door het neerzetten van borden nader duidelijk gemaakt. WEMELDINGE. Bezichtiging wagen Ned. Centr. Ver. Dinsdag arriveerde in deze ge meente de wagen van de Ned. Centr. Ver. tot bestrijding van de t.b.c. Aanwezig waren bij de opening burgemeester C. N. F. van Sas, die namens de ge meente een kort openingswoord sprak en het voltallige bestuur van het „Groene Kruis". Een 100-tal schoolkinderen brachten in de voormiddag een bezoek aan de wagen, terwijl ondanks het minder gunstige weer in de namiddag een 150-tal vrouwe lijke leden van diverse vereni gingen een kijkje kwamen ne men naar het interieur van de wagen. Over een drie viertal weken komt de wagen terug om met de doorlichting te beginnen. YERSEKE. Kippendlefgtal. Voor de tweede maal hebben kippendieven hun slag geslagen bij de wed. de Koeyer in de Dam straat, waar in de nacht van Dinsdag op Woensdag enige kip pen werden ontvreemd. De politie zoekt met behulp van een speur hond naar de daders. NISSE. Nieuw kerkorgel. Woensdagavond is in de kerk van de Geref. Gemeente het nieu we kerkorgel in gebruik genomen. Dit geschiedde door ds Bel van Krabbendijke, die ter gelegenheid hiervan een toespraak hield n.a.v. Openbaring 14 15. Het nieuwe orgel is electrisch en heeft twee klavieren en een pedaal. Het ls gemonteerd op de nieuw gebouwde galerij. Het Instrument werd bespeeld door de heer de Wit uit Rotter dam. OOSTERLAND. Vergadering Tuinbouwvereniging. De Tuinbouwvereniging „Oos- terland en Omstreken" verga derde in de Blauwe Keet o.l.v. de heer A. Steenpoorte. Als spreker trad op de heer Hoge- weg, directeur der Veiling „De Zuid-Hollandse Eilanden" te Rotterdam, over het onderwerp: „Het exporteren van uien over de veilingen". Hij wees er op, dat meer en meer deze wijze van export toeneemt omdat ze economischer voor de kwekers is. Hy wekte de aanwezigen op hun volle medewerking te geven. Bij de bespreking werd in het midden gebracht, dat op het eiland Tholen bijv. veel meer van de uien wordt gemaakt, ter wijl er ook volop handel in dit product is. Voor de Tuinbouwvereniging werd de heer H. Heuzen aan gesteld als bemiddelaar. Bij ge noegzame deelname zal een af- staartmachine worden aange schaft. Bouw van de Herv. Kerk te Westkapelle aanbesteed. Gistermiddag is te Westkapelle de bouw van de nieuwe Herv. Kerk aanbesteed. De laagste in schrijver, waaraan de bouw werd gegund, was de fa. J. Oordt te Vriezenveen, voor f 199.930. De centrale verwarming zal wor den verzorgd door de fa. Schreu- der te Amersfoort voor f 12.170. De overige inschrijvingen voor de bouw waren: Gezamenlijke Westkapelse aannemers f209.228; Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid te Oegstgeest, f 209.490; J. Huysman, Vlissingen f 210.000; Panagro, Warmond, f 210.850; S. A. Versluis, Middelburg, f212.389; fa. Proper, f214.000; fa. Walraven, M'burg, f 214.500 en fa. W. Hubers en Zn., f 215.000 Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het prop. examen voor werktuigkundig ingenieur J. j. Broodman te Breskeng en voor het prop. examen voor scheikundig inge nieur de heer J. Muller te Brul- nlsse. Zee-os bij Oranjezon aangespoeld. Op liet strand bij Oranjezon is een zee-os aangespoeld. Het vette dier heeft een vale kleur. Aan de hals bevindt zich een halster. Vermoedelijk is het dier van een schip afkomstig. Jac. van Elsacker droeg voor in Middelburg. In de stampvolle bovenzaal van het Chr. Militair Tehuis te Mid delburg hebben gisteravond tal van leerlingen en kaderleden van de C.O.A.K. genoten van het werk van de bekende voor drachtskunstenaar Jac. van Els keker. Hij wist door zyn boeiende wijze van vertellen volkomen be slag te leggen op de aandacht van zijn gehoor. In het eerste deel droeg hij voor uit het boek van de Franse schrijver George Duha- mel, nJ. „De notaris uit Havre". De wijze, waarop de voordrachts kunstenaar de figuren wist te te kenen en te doen leven, was voor treffelijk. Na de pauze droeg de heer van Elsacker voor van Ina van de Beugel; „Een man over vrou wen De heer Ab. Lichtendahl zorg de voor een muzikale omlijsting van de voordrachten, waardoor het een avond van waar kunst genot werd. Lichtendahl speelde o.m. een praeludium in bes van Bach, drie walsen van Chopin en besloot de avond met het bekende Warsaw Concerto. Ds H. Veld kamp, 2e voorzitter van Pro Re- ge, had de leiding van de bijeen komst en sprak een kort ope ningswoord. De garnizoenscom mandant, maj. J. Potteboom, woonde de bijeenkomst eveneens bij. Een woord van hulde aan het bestuur van Pro Rege, dat het de in Middelburg gelegerde mili tairen een dergelijk hoogstaande avond heeft kunnen aanbieden. De heer van Elsacker komt op 11 October a.s. opnieuw naar Mid delburg, waar hij op een door de Herv. Jeugdraad georganiseerde bijeenkomst zal voordragen. Administrateur schoolartsen- dienst benoemd. Tot administrateur van de schoolartsendienst Walcheren, Zuid-Beveland (West) en Noord- Beveland is benoemd de heer J. Geldof, adjunct-commies ter se cretarie van 's-Heer Arendskerke DE „JONGE KERK" te GOES VERGADERDE. Donderdagavond kwam de Jon ge Kerk in het C.J.M.V.-gebouw bijeen. Na opening sprak ds J. H. Ren ting van Heinkenszand over: „Waarom trouwen wij in de kerk?" Hierop volgde een goede bespreking. Tot bestuurslid werd gekozen de heer A. Godeschalk. Ds Renting eindigde met dank gebed. Mosselen uit de Waddenzee. Van de Zeeuwse mosselschepen welke Maandag zijn vertrokken naar de Waddenzee, zijn reeds twee op de terugweg met een la ding mosselen geschikt voor ex port. Simultaanschaakwedstrijd te Goes. Woensdag 4 October a.s. des avonds 8 uur hopen in hotel „Cen traal" te Goes de heren J. J. v. d. Ende (kampioen van Zeeland) en A. J. C. Nordlohne een simultaan- wedstrijd te spelen tegen de leden van de Goese schaakclub. Ook be langstellende schakers zijn zeer welkom en kunnen aan deze wed strijd meedoen. V eiiingsberichten GOES. Veiling van Donderdag 28 September 1950. Peren voor export: Doyenne du Comise 81121; Conference 59 66.80; Legipont 49.1058; Br. Clairgeau 3757; Emile d'Heijst 4448; Maagdepeer 1618; Pondspeer 1415; Soldat Labou- reur 36; Zwijndr. Wijnpeer 47.10 48. Verpakt fruit; Cox Oranje Pippin 4146; Sterappel 2939 Glorie van Holland 28—34; Elli sons Oranje 3135. Gewone Vei ling: Cox Oranje Pippin 850; Allington Pippin 520; Notaris appel 822; Sterappel 831; Laxton Superbe 723; Gron. Kroon 424; Glorie van Holland 724; Bramley Seedling 710; Sterappels (kroet en val) 2.10— 7.30; Goudreinetten (kroet en val) 4.705.70; Diverse appels (kroet en val) 4.30; Doyenne du Comise 1363; Conference 12 33; Nouveau Poiteau 424.20; Legipont 432; Maagdepeer 4 13; Emile d'Heijst 719; Br. Clairgeau 4—21; Soldat Labou- reur 18—28; Zwijndr. Wijnpeer 518; Pondspeer 613; Greene Noten 32—37; Druiven 65—74; dubb. Princessebonen 15.7026; alles per 100 kg. Noten (zonder bolster) 11.90 per 100 stuks. VISMIJN VEERE. 28 September 1950. Aanvoer: 1010 kg. export gar nalen 1.301.77; 74 kg. schar 55—62; 85 kg. bot 54—58; 37 kg. tong 1.471.63; 296 kg. wijting 2129; 34 kg. ongesorteerde vis 54—66. 34. Ja, Filo had gelijk gehad; het was inderdaad een boodschap per, de ruiter, die hem zo snel voorbij gereden was. Htj kwam Heer Jan van Goedeluimsland een heel dringende boodschap brengen. Daarom had hij zo'n haast! Toen de brave ruiter bij de hertog werd aangediend, werd deze 'n beetje zenuwachtig, dat kun je wel begrijpen. „Psssteh ahumeh waarde raadsliedenfluisterde hy tot de twee mannen, die hem nog steeds ongewild vasthielden, „ehwat zal ik doenehziet u, ik kan die boodschap niet eigenhandig in ontvangst nemen, omdat »hja, u begrijpt wel, omdat ik deze zetelleuningen vast heb. Nog steeds kunnen my'n handen er niet af! O, wat *n toestand!" De raadslieden dachten snel en diep na. „Wel, hoogedele hertog", sprak toen één van hen, „ziedaar een lakei, die toevalligerwy's een zilveren schaal in de hand houdt. Laat hem met enige plechtig heid de boodschap in ontvangst nemen en de boodschapper dan heenzenden". Zo gezegd, zo gedaan. De lakei liet de brief netjes op de schaal leggen ei zei toen, dat de hertog er aanstonds alle aandacht aan zou schenken. Gerustgesteld ging de boodschapper weer heen. Niemand in de zaal wist echter wat nu te doen. De ruiter had zijn brief wel los kunnen laten, omdat hy hem niet binnen het kasteel had vastgepakt; maar nu kon niemand hem meer oppakken, want als de brief aan je handen bleef vastzitten, kon je hem ook niet openrollen. Terwyi iedereen in de zaal hierover nog zat te peinzen, zag Filo die even langs de kant van de weg zat, de ruiter weer in volle vaart op zijn terugweg voorbij komen, ,,'t Benieuwt mij toch wat die man voor 'n boodschap had", dacht hij, „ik denk dat ik maar weer 'ns naar het kasteel terugga Maar toen hy zich bukte om de tovertwyg, die hy zolang op de grond had neergelegd, op te rapen, schrok hy ontzettend. Algemene vergadering van ooievaars. Een zeldzame gebeurtenis had Dinsdagmorgen plaats in de Yersekse moer, gelegen tussen het kanaal van Zuid- Beveland en het dorp Yer- seke. Een 40-tal ooievaars werden daar, in vergadering bijeen, waargenomen. De pre sident, een oude stamvader, leidde de vergadering. Met algemene stemmen werd be sloten reeds dezelfde dag op trek te gaan, daar het hoofd- voedsel, ondanks het zeer re genachtige weer, schaars werd. Een jager, die reeds ganzen meende te bespeuren in de Yersekse moer, naderde de ooievaars tot op 10 meter afstand, maar kon de beraad slagingen niet volgen. Tot tydelyk onderwyzer aan de Openbare Lagere School te Axel is benoemd de heer A. Bre vet te IJzendyke. Onder grote belangstelling her dacht j.l. Dinsdag het echtpaar C. PoldermanKloosterman te Wissekerke hun 60-jarige echt vereniging. De te Koudekerke gehouden collecte voor het t.b.c.-fonds D.E.L. bracht f 132.47 op. Vrijdagavond hall acht zal de raad van Waarde bijeen komen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bodegraven (vac. H. Roelofsen) W. v. d. Linden te Kamerik; te Haaften, Brakel en Haaster, P. Westland, cand te Huizen; te Bovensmilde, H, Hu- ting, cand. te Amsterdam, Aangenomen naar Brunssum, D. J. Monshouwer te Eersel. Bedankt voor Hei- en Boeicop, J. Wieman te Hoog-Blokland, Geref. Kerken. Beroepen te Edam, Th. Rienks, cand te msterdam; te Vrooms- hoop, P. de Bruin te Krabben- dyke; te Wilnis, G. Rienks, res. legerpred. te Heemstede; te Dok- kum (3e pred. pi.) A. J. R. Brus- saard te Bruchterveld; te Leeu warden, L. W, Muns te Berlikum. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Doesburg, J. Rebel te Rotterdam-Charlois en D. H. Visser te Sassenheim; te Noorde loos, J. Drenth te Amersfoort en P. de Smit te Zeist. Beroepen te Kampen C. J. F. Sobering, res. legerpred. te Apeldoorn. In tegenwoordigheid van onge veer 7500 bezoekers, die over vijf gebouwen verdeeld waren is te Kampen de jaarlykse Schooldag gehouden van de Theol. Hoge school der Geref. Kerken (onder houdende artikel 31 K.O.). Met tientallen autobussen uit alle provincies waren de bezoe kers gekomen en de politie had uitgebreide orde-maatregelen ge nomen voor deze invasie in het oude Hanze-stadje. Aan de schooldag ging Dinsdag avond in een der kerkgebouwen een bidstond vooraf, waarin dit maal voorging ds J. van Dyk van Schildwolde. De hoofdsamenkomst werd Woensdag gehouden in de smaak vol versierde Nieuwe Kerk. De eerste byeenkomst ving om 8 uur 'g morgens aan. Ze werd gepre sideerd door ds J. Visêe van Kampen. In deze samenkomst bood mej. J. v. d. Berg van Kam pen namens het damescomité voor de bibliotheek der school een bedrag aan van f 18.000. Eerste spreker was prof. dr H. J. Jager, rector der school, die een toespraak hield, getiteld: „Met biydschap en met vreze en beven". Ds D. van Dyk van Groningen, president-curator, sprak vervol gens over: „Niet praten, maar preken!" In de vier andere gebouwen werd gesproken door ds J. v. Dyk, prof. Jager, prof. dr Schilder, ds Vogel, ds Knoop, prof. Veenhof, ds Bouma, prof. Deddens, ds de Vries, ds Vonk, prof. Holwerda, ds Keyzer, ds Zemel van Axel, ds D. v. Dyk, ds v. Bruggen en ds v. d. Ziel. Het hoofdthema van deze school dag was het brandend houden van de eerste liefde tot God, die zich in de bergrede had geopenbaard en het bewaren van het pand, dat God ln de vrymaklng aan de kerk had toevertrouwd. Benoeming buitengewoon Hoogleraar aan de V.U. Aan de Vrije Universiteit is be noemd tot buitengewoon hoog leraar in de Economische facul teit voor onderwys In de wiskun de en de statistische analyse, dis G. Goudswaard te 's-Gravenhage, sedert 1948 belast met het onder wijs in deze vakken aan de Eco nomische faculteit met de per- soonlyke titel van lector De heer Goudswaard is in 1912 te Ridderkerk geboren en docto reerde ln 1935 aan de Ryksuni- versiteit te Leiden. Hy is in ver schillende functies werkzaam ge weest aan het Instituut Interna tional de Statistiek te Den Haag, van welk instituut hy thans direc teur is. Hy vervulde reeds een leeropdracht aan de Econ. Hoge school te Rotterdam en bewerkte tal van publicaties. PREDIKBEURTEN ZEEUWSOH-VLAANDEREN. ZONDAG 1 OCTOBER 1950. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 en 2.30 ds Pennings. Aardenburg: 10.30 ds Blom. Bier vliet: 10 ds Germeraad van Maria Horebeke; 6 ds Wiebosch. Bres- kens: 10 en 6.30 ds van Beusekom Cadzand: 9.30 ds ten Ca te. Groe- de: 9.30 ds Boere. Hoofdplaat: 10 ds Winckel (H.A.). St. Kruis: 8.45 ds Blom. Nieuwvliet: 10 ds Wie bosch (bed. H. Doop). Oostburg: 10 ds Fournier, Retranchement: 11 ds ten Cate. Terneuzen: 10 ds Scholten, 2.30 ds v. d. Vbrgt. Wa terlandkerkje: 10 ds Bergsma. IJzendyke: 10 ds Doorn. Zuidzan- de: 10 ds Kuijlman. Geref. Kerken. Axel: 10 en 3 ds de Graaf, Voorburg. Terneuzen: 10 en 3 ds Pestman. Geref. Gemeente. Axel: 10 en 2.30 leesd. Terneu zen: 9.30, 2 en 6 ds Aangeenbrug. Geref. Kerken (Art. 81 K.O.). Axel: 10 en 2.30 ds Kuiper, Heemse. Terneuzen: 9 ds de Fey- ter, 5 ds Zylstra. Oud Geref. Gem. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 ds de Reuver. DUIVENSPORT. P.V. „De Bruse Trekker" Bruïnisse. Nu het einde van het vliegsei- zoen in zicht is en het weer min der goed, schynt ook de animo in de wedstrydvluchten af te nemen. Met een beperldt aantal duiven werd door de P.V. „De Bruse Trekker" deelgenomen aan de wedvlucht Libramont op 23 Sep tember. Uitslag: L. Capelle 1, 3 en 4; A. de Koning 2. P.V. „Nooitgedaclit" Anna Jacobapolder. De P.V. „Nooitgedacht" alhier heeft een wedvlucht vanuit Libra mont gehouden. De afstand be droeg plm. 214 km. De uitslag is als volgt: J. P. van Dyke 1, 2, 6 en 7; H. Deurloo 3, 4 en 5; J. Zuidweg 8, 9 en 10. Ie kampioen van oude en jonge duiven is H. Deurloo; 2e J. Quist. P.D.V. „Zierick", Zierikzee. Uitslag wedvlucht Libramont op Zaterdag j.l. In concours 47 dui ven. F. D. Hillebrand 1, 2, 6, 11, 12; A. M. Berrevoets 3, 10; W. K. Schot 4, 9; A. Hagesteyn 5; R. Eikema 7; J. Kosten 8. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. INDRAPOERA 27 van Penang naar Djakarta. WILLEM RUYS pas. 27 Point Degalle naar Djakarta. POELAULAUT 28 van Suez naar Amsterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vfissingen aangekc/men 27 Sept. PONSA van Gent. 28 Sept.: MEEUW van Antwerpen. LIBERTY van Rotter dam. HERENGRACHT van zee. Gepasseerd naar Antwerpen 28 Sept. t REM PANG van Amsterdam. NOORD- STAD van Middelsbrough. BATAVIER II van Antwerpen, Gepasseerd van Antwerpen 27 Sept.: ALMDIJK naar Veracluce. LINDEKERK naar Londen. QUWI naar Schotland. MODJOKERTO naar Rotterdam. 28 Sept. HERENGRACHT naar Helsinki. CAL- LAND naar Garston. FLORIDA naar Oran. V eiiingsberichten MIDDELBURG. Eierveiling van 28 September. Sortering I Mini- mumprys voor pluimveehouders f 2.38 per kg. Vuilschaligen 2 cent minder per ei. Winkelprijs per 100 stuks f 21.50 voor klasse 0; f 20.50 klasse I; f 19.50 klasse II; f 18.50 klasse III; f 18.klasse IV; f 17.— klasse V; f 16.— klasse VI. GEMEENTERAAD. NOORDGOUWE. Ontwerp-regeling voor ziekenhuis niet aanvaard. Het treffen van een toeslag regeling om aan on- en minver- mogenden-vywillig verzekerden de gehele of gedeelteiyke zieken fondspremie te vergoeden zal ge schieden door het Burg. Armbe stuur. Ged. Staten hebben op het be roepschrift van J. de Graaf tegen het raadsbesluit van 3 Mei 1950, betreffende vergoeding vervoer kosten art. 13 L.O.-wet 1920, be sloten appellant niet ontvankelyk te verklaren, omdat hy niet bin nen 30 dagen na de beslissing van de raad in beroep is gekomen. Op het nieuw ingekomen ver zoek van de Graaf voornoemd, om vergoeding der kosten van ver voer met de tram naar de Byz. lagere school te Zierikzee voor zijn 4 kinderen, stellen B. en W. voor vanaf 1 Oct. 1950 tot 1 April de kosten te vergoeden. Inzake een subsidie-aanvraag voor de R.K. H.B.S. te Goes, zal eerst beslist worden ais leerlin gen uit de gemeente de school be zoeken. In verband met de wyziging van de Drankwet worden de ver ordeningen op de heffing van het verlofs- en vergunningsrecht na der vastgesteld. De leden van de woning-com missie werden herkozen voor een jaar. Vervolgens kwam aan de orde een nieuw ontwerp van de gemeensehappeiyke regeling voor het beheer en de exploitatie van het „ziekenhuis Schouwen-Duive land". De voorzitter zei, dat dit ontwerp by de leden heeft gecir culeerd. Aangezien art. 2 van het ontwerp zodanig is geredigeerd, dat het orgaan is gevestigd te Zierikzee inplaats van Noord- gouwe, zoals in de bestaande re geling tot uitdrukking komt, is de regeling voor B. en W. onaan vaardbaar. De raad bleek het hiermee eens te zyn, zodat het ontwerp niet vastgesteld werd. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de begraafplaats uit gebreid moet worden. Hiervoor is het nodig dat het tuintje van de heer A. van der Werf nog een meter verder ingenomen wordt, hetgeen voor de eerste jaren vol doende is. Na bespreking werd al dus besloten. De voorzitter bracht vervolgens ter tafel een nieuw ontwerp-teke- ning voor de bouw van de 2 te Schuddebeurs te bouwen woning wetwoningen. De voorzitter gaf uiting aan de vele moeilykheden, die deze het gemeentebestuur biedt, doordat de heer Wesselo in deze, naar de mening van het da- gelyks bestuur te weinig voort varend is. Dit punt maakt een on derwerp van algemene beraadsla ging uit. Algemeen Is men er voor de heer Wesselo aan te manen deze zaak op korte termijn in orde te maken en persoonlyk con tact met hem op te nemen. Dit zullen B, en W. doen. By' de rondvraag kwamen nog enkele woningkwesties ter sprake bezwaren tegen het verlenen van dit ver- lof worden ingediend ten gemeentehuize. Hinderwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. de Kuyper om vergun ning tot het oprichten van een steen houwerij en machinale steenzagerij in perceet St. Barbaragang, kadastraal be kend sectie C na. 2365, Op Vrijdag 6 October a.s. des voormid- dags 10.30 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling ei: schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. VLISSINGEN. Onttrekking van een gedeelte van de Lampsinsstraat aan het openbaar verkeer. B. en VV. van Vlissingen brengen ter c/penbare kennis, dat het in hun voor nemen ligt aan de Gemeenteraad voor te stellen, oni overeenkomstig artikel 9 der Wegenwet over te gaan tot het onttrek ken van een gedeelte van de Lampsins straat aan het openbaar verkeer; dat belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld van de tekening, waarop het aan het openbaar verkeer te ont trekken weggedeelte is aangegeven, ken nis te nemen ter gemeentesecretarie Houtkade 12, 2e afdeling, kamer 1, ge durende het tijdvak van 29 September 1950 tot en met 5 October 1950; dat belanghebbenden hun eventuele be zwaren tegen bovenbedoeld voornemen gedurende vorengenoemde termijn bij hun college kunnen indienen. Officiële Publicatiën Publicatie Drankwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door A. Wondergem wonende te Middelburg een verlof B is aangevraagd voor het verenigingslokaal aan de Verlengde Baarsjesstraat. Binnen twee weken na heden kunnen Wat brengt de Radio? Zaterdag 80 September 1950. HILV. I (402 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgel. 8.45 Gram. VPRO 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Blaasmuziek. 12.00 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 „Het Nederlandse lied". 14.20 Ama teursuitzending. 14.50 Streekuit- zending. 15.15 Radio Philh. ork, 16.00 Causerie. 16.15 Piano. 16.25 Kwintet. 16.45 Sport. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Vrouwenkoor. 18.35 Dans muziek. 19.30 Artistieke staal kaart VPRO 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Hein Festyn, 20.10 VARA-varia. 20.15 Weense muziek. 20.45 Gev. progr. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Promenade-orkest. 22.25 ,,D» commissaris vertelt verder". 22.45 Orgelspel. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILV. II (298 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek, 7.45 Mor gengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Omroeporkest. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 A Capellakoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Piano. 14.20 Engelse les. 14.40 Zang en orgel. 15.-0 Gram. 15.25 Kroniek. 16.00 Orkest. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.20 Journalistiek weekover zicht. 18.30 Voor de strijdkrach ten. 19.00 Nieuws. 19.15 Actuali teiten. 19.25 Parlementair over zicht. 19.35 Septet. 20.00 Nieuws, 20.05 De gewone man. 20.12 Gram, 20.15 „Lichtbaken". 20.40 Gram. 20.43 „Steek eens op, he ren". 21.00 Gev. programma. 21.45 Puzzle. 21.55 Populair concert. 22.35 West-Indisch commentaar. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.2024.00 Arnhemse orkestver eniging. Ajmsterdamsche Effectenbeurs. Slotkocrsen op 28 September medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V, De te Axel gehouden collecte voor het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opge bracht f 362.60. Grootboek Obligation Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ncderl. 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N. W. S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult. Handel en Ind. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens v. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips Gloeilampen Dito 6 cum. pref, wd. Wilton Billiton Ie rubr. Billiton He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Mocara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Japanlijn 10054 Kon. Bcxit 135*4 12754 13554 99% 9954 Kon. Paketvaart 130 97 97% Ned. Scheepv. Unie 15954 161*4 96% 96 v. Ommeren's Scheepv. 177 178 99 98*4 Rott. Lloyd 145 146*4 97% 9754 Stoomv. Mij. Ned. 17154 17354 97% 97*4 H. V. A. 12254 123*J 9P/j 97*4 Java Cult. 65 64 79% 79J4 N. I. S. U. 9754 9754 10054 Vorstenlanden 31 3154 94}$ 94*4 Deli Bat. Mij. 121 123 96% 96*4 Deli Mij, 119*4 120*4 S5% 5654 Senembah 115 115*4 89 88 Muller Co. 15554 16254 156*4 149tf 149 Ainsterd. Bank 163 171% 172 Escompto Bank 46 45*4 316 319 Holl. Bank Unie 24154 240 116J4 118 Cert. Javasche Bank 102*4 100 131 132 Herstelbank Pr. 95*4 170J4 Ned. Bank v. Z.-Afrika 199*4 197*4 12954 Rotterdamse Bank 169 169*4 16254 16354 Surinaamse Bank 145% 146 Twentse Bank 165 165*4 221Va 223 Am. Smelting 68*4 276 280 Anaconda Copper 3854 3854 276 277 Bethl. Steel 4554 45*4 228 227*4 Chrysler 8354 166*4 166*4 General Motors 10254 106 15554 158 Intern. Nickel 3854 3854 Kennecott 71 228 230 Rep. Steel 4154 41*4 26454 2655$ Stand. Brands 654 278 280*4 U. S. Steel 121 12354 89 291*4 287*4 294*4 Cities Service 86 291 North Am. 20 20 49054 494 Cont. Oil 8254 84 13554 137 Midcont. Oil S354 54 12854 12854 Philips Oil 80 8254 55 12854 128 Shell Union 54*$ 1(M 10454 Tidewater 33*4 33*4 49 Baltimore 13*4 14 10554 107*-$ Miss K. Texas 754 49 49 New York Centr. 17 1754 169 Pennsylvania 20*4 21 117 11654 Canadian Pac. 2154 21*4

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3