flrovinci&»S7«®' "ïTORI FIIO FOP Tovertwijg Pluvius drukte zijn stempel op het Vlissingse badleven. tie Benelux-ronde. Als veerdienst Ylissingen- Breskens stremt. en de Ruim 77» millioen voor de Herverkaveling v. Walcheren in 1951. De middenstand Ibouwt op Minder badgasten dan vorig seizoen. Woe&adag 27 September 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Plaquettes uitgereikt. De motorclub Scheldegouwen heeft besloten om aan allen, die zich van de organisatie en het welslagen van de Benelux Ronde verdienstelijk hebben gemaakt, een herinneringsplaquette uit te reiken. Deze plaquette onder scheidt zich van die der deelne mers, slechts door de inscriptie „organisatie". Zaterdagavond werden in het Nederlands Koffiehuis te Middel burg deze plaquettes uitgereikt. K.N.A.C. verzoekt maat regelen. Zoals bekend zal, door het uit vallen van de aanlegplaats te Vlissingen voor grote veerboten, als gevolg van de werkzaamheden aan het sluizencomplex, van me dio November tot eind December de dienst met kleinere boten moeten worden onderhouden. Auto's met een groter gewicht dan 10 ton kunnen daardoor niet worden vervoerd, zo deelt de K.N.A.C. mee. Voorts zullen, vooral bij slecht weer, de te ver voeren auto's geen grotere hoogte mogen hebben dan ongeveer 2.60 meter. Het veer Kruiningen—Perkpol- der, waarop slechts twee boten varen (type Prins Hendrik) zal dus het grootste deel van het vrachtautovervoer, dat in Novem ber bijzonder druk is, moeten overnemen. Aangezien dit niet mogelijk is zonder dat zeer lange wachttijden ontstaan, heeft de K.N.A.C. zich tot de minister van Verkeer en Waterstaat gewend, met het verzoek de capaciteit van dit veer bij het intreden van de stremming op het veer Vlissingen Breskens. te vergroten. Onthulling monument voor de gevallenen te Westkapelle. In verband met een gerezen misverstand wordt ons verzocht er de aandacht op te vestigen, dat de herdenkingsdienst, die Zater dagmiddag in verband met de onthulling van het monument voor de gevallenen, uitsluitend zal worden gehouden In de kerk der Geref. Gemeente. Daar zullen voorgaan ds W. Oosthoek, Ned. Herv. predikant, ds J. G. Pontier, Geref. predikant en ds W. de Wit, predikant der Geref. Gemeente te Middelburg. De burgemeester, mr M. Tydeman, zal op de begraaf plaats spreken bij de aanvaarding van het monument door de ge meente. Verder zal er daarna ge legenheid zijn om bloemen neer te leggen en is er ook voor ande ren gelegenheid om te spreken. De oud-predikant der Ned. Herv. Gemeente, ds W. Reus, zal bij het monument een slotwoord spreken. MIDDELBURG. Contactavond Chr. Handels- en Kantoorbedienden. Maandagavond hield de plaatse lijke afdeling van de Nederl. Ver. van Chr. Handels- en Kantoorbe dienden een contactavond in zaal Monthaan. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter, de heer A. Maas, hield het lid van het Hoofd bestuur, de heer Z. Bras Jr, een toespraak, waarin hij o.m. stil stond bij de sociale toestanden van voorheen en thans. Met een op wekkend woord voor de Chr. Vak beweging besloot hij. Aan het eind van de vergade ring werd door de voorzitter het gouden insigne van het C. N. V. Uitgereikt aan het lid der afde ling, de heer L. Suurmond, in ver band met zijn 25-jarig lidmaat schap der Chr. Vakbeweging. De heer Suurmond was vele jaren be stuurslid van de afdeling Middel burg alsook van de Middelburgse Chr. Besturenbond. De heer Bras eindigde met dankgebed. ..avond Geref. Vrouwen vereniging. Maandag j.l. belegde de Geref. Vrouwenvereniging „Bid en Werk" een filmavond in de con- iistorie van de Hofplelnkerk. Na de opening door de presidente, ïnevr. J. Drostv. d. Stoep, werd een interessant filmprogramma afgewerkt, waarbij de dames o.m. zien kregen beelden uit Ouwe- hands Dierenpark, bloembollen- Velden, bloemencorso enz. GOES, eref. Jeugdactie. Uitgaande van het Geref, Jeugdverband te Goes wordt a s. Vrijdag, 's avonds om 7.30 u., in 't „Schuttershof" alhier een propa- ganda-vergadering belegd voor •He Geref. Jeugdorganisaties op Jtuid-Beveland, die zich met het Jeugdwerk tussen 12 en 24 jaar be/.g houden. De directeur van het Geref. Jeugdcentrum te Huis ter Heide, de heer Ad. Kuiper, •preekt daar over: „Tegen de •troom op". Een koor uit de Goese M.V.'s zingt enige psalmen naar de nieuwe berijming op de oude vaderlandse wijzen uit de bloeitijd der Reformatie, terwijl het ook in de bedoeling ligt de Vergaderde jeugd met die zang te doen instemmen. Verder zullen de meisjes- en jongensclubs van hun wedervaren in de kamp-week te Haamstede en op „De Witte Hei" vertellen en zingen, terwijl de J.V. een „Wassenbeeldenspel" te zien zal geven. Verwacht wordt, dat er veel belangstelling van de zijde der jeugd en van de ouders zal zijn. RILLAND. Kleuterschool. Zaterdag werden in de gemeen telijke garage enige vermakelijk heden gehouden, ten bate der nieuwe Hervormde kleuterschool. „Rillandia" maakte een muzikale wandeling door het dorp, waarna de gelegenheid werd opengesteld voor jong en oud hun geluk te beproeven in grabbelton, schieten, rad van avontuur enz. Het bestuur is financieel weer een flinke stap verder gekomen. WEMELDINGE. Uitvoering Turndemonstratie. Op het sportveld te Wemeldin- ge is Zaterdag een turndemon stratie gegeven, onder leiding van de heer Jae. J. van de Sande uit Goes, uitgaande van de gym nastiekvereniging „W.I.K." van VVemeldinge. Vooraf werd door het muziek gezelschap „O.K.K.", gevolgd door de deelnemers een muzikale wandeling door de gemeente ge maakt en vervolgens gemarcheerd naar het sportterrein. Hier werd, na een welkom door de heer P. Smit, een vlot en keurig program ma afgewerkt. WAARDE. Bietencampagne weer op gang. Zaterdag is weer het eerste schip met suikerbieten geladen de haven uitgevaren naar de fabriek te Dinteloórd. Het laden wordt nu mechanisch verricht. SOUBURG. Sterfgeval. Toen Maandagavond de 52- jarige E. uit Souburg, van Vlis singen over de Oude Vllssingse- weg naar zijn woning reed zakte hij plotseling ineen. Na nog en kele minuten geleefd te hebben overleed hij. De te hulp geroepen dokter constateerde, dat de man gestorven was aan een hartziekte Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het St. Jozeph- ziekenhuis te Vlissingen. COLIJNSPLAAT. Volksfilmavond. Uitgaande van de Raad voor Kerkewerk der Ned. Herv. ge meente te Colijnsplaat en in sa menwerking met de prov. com missie van bijstand Ned. Herv. Kerk werden Zaterdagavond in de zaal boven de bewaarschool en kele films vertoond, nj. „Palesti na nu" en „De kinderen van de Grote Fjeld". Deze films werden ingeleid en besproken door ds Hugo van Dalen. ZIERIKZEE. Aanbesteding. Door B. en W. werd aanbesteed het bouwen van 6 woningwetwo ningen. Er werd ingeschreven als volgt: Stouten, Brouwershaven f 57.400; Stouten, Oosterland f 57.200.—; Wijsman Zierikzee f 57.480; P. en A. van Velthoven, Zierikzee f 55.500; Roggeband, Zierikzee f 54.800; Berrevoets, Zierikzee f53.980; Holm. Zierikzee f52.865; B. L. van Velthoven, Zierikzee f 52.365. De gunning is aangehouden. Een zee-os? Aan de zeedijk onder Zierikzee is het kadaver van een os aange spoeld. Het dier behoort waar schijnlijk tot een buitenlandse veesoort. Het is roodbont, heeft geen hoornen en is naar schatting 2 fi 3 jaar oud. Aan de hals be vond zich nog een zo goed als nieuw halstertouw. Overige ken tekenen ontbreken. De politie verzoekt een ieder die omtrent de herkomst van het dier inlichtin gen kan geven, zich op het poli tiebureau te vervoegen. OOSTERLAND. Aanbesteding. Het gemeentebestuur heeft aanbesteed het bouwen van een kluis en een opzichterskamer in het raadhuis. De volgende aannemers schre ven in: Gebr. Capelle f3012.80; Jac. Stouten f2990; Joh. en W. Boogert voor f 2826.50. THOLEN. Rectificatie. B(j het ongeval te Tholen werd niet de motorrijder C. L. v. d. Vreede uit Goes aangereden, doch diens reiziger de heer v. d. W. Het motorrijwiel werd niet noe menswaardig vernield. ANNA JACOBAPOLDER. Propaganda-avond Steun Wettig Gezag. In de consistorie der Geref. Kerk alhier is een propaganda- vergadering gehouden van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag. Op deze bijeenkomst, die onder leiding stond van ds Arnt- zen, heeft de commandant van het District Zeeland der Natio nale Reserve, overste de Feyter, het woord gevoerd. Deze deelde o.m. mede, dat de Nat. Reserve in Zeeland gestadig groeit. Getracht zal worden ook hier een plaatse lijke afdeling te vormen. ST. ANNALAND. Wandelclub. Het ligt in de bedoeling, om in de gemeente St. Annaland weer een wandelclub op te richten. Wandelaars kunnen zich mel den bij de heer Chr. J. C. Boot. Reeds 20 personen lieten zich als lid inschrijven. Met ingang van 1 October is tot onderwijzeres aan de Prot. Chr. school te Antwerpén be noemd mej. M. Doekes te Goes. Morgenavond zal in de Kerk der Geref. Gemeente te Nisse het nieuwe kerkorgel worden inge wijd door ds BeL Het bouwen van een nieuw sta tionsgebouw met wachtkamer en dienstwoning te Rilland-Bath is door de directie der. Ned. Spoor wegen gegund aan de fa. Gebr. v. d. Sande te Rilland. Maandagavond keerde te St. Maartensdijk in de ouderlijke wo ning terug na een diensttijd van 3 jaar in de tropen, matroos S. Breure. Man te Souburg op straat overleden. Maandagavond omstreeks half 10 vond een voorbijganger nabij het vliegveld te Souburg het li chaam van de 62-jarige E. Ebert, schakelbordwachter van de P.Z. E.M. te Vlissingen. De te hulp geroepen arts kon niets anders dan de dood consta teren. Pool tussen Nederlands en Belgisch Loodswezen eindigt 1 October. Nederlanders verzorgen Oostgat; Belgen de Wielingen. Naar wij vernemen zal op 1 October ajs. de pool tussen het Nederlandse en het Belgische Loodswezen op de Wester-Schel- de beëindigd worden. In de prak tijk zal dat hierop neerkomen, dat de Nederlandse zeeloodsen alleen door het Oostgat binnen loodsen en de Belgen de Wielin gen voor hun rekening nemen. In het algemeen zullen de Neder landse zee- en rivierloodsen niet komen boven een beloodsingsper- centage van 27. Het beloodsen van schepen van Antwerpen naar zee zal slechts gedeeltelijk door Nederlandse ri vierloodsen geschieden, zodat de loodsen, die naar Antwerpen va ren, per trein zullen moeten te rugkeren. Een aantal loodsen zal evenwel te Antwerpen beschik baar zijn voor het uitloodsen van schepen. Verzetsman te Middelburg herbegraven. Onder grote belangstelling vond gistermiddag op de Alg. Begraafplaats te Middelburg de begrafenis plaats van de verzets man Leen Hoogeboom, die, na een verblijf in 'n concentratiekamp in Duitsland, kort na de bevrijding in een hospitaal in de Duitse stad Speyer overleed tengevolge van de geleden ontberingen. Hij werd daar begraven, doch het stoffelijk overschot is naar Middelburg overgebracht. Vele figuren uit het verzet en de G.O.I.W. woonden de begrafenis bij. Nadat de kist, die met de Nederlandse vlag was bedekt, de groeve had bereikt, sprak namens de familie een broer van de overledene enkele woorden. Er werden hierna een krans en bloemen gelegd namens de oud-illegale werkers, waarna ds M. Enker, Ned, Herv. predi kant, de plechtigheid met het lezen van een Schriftgedeelte, een korte toespraak en het Onze Vader besloot. Middelburgs Hulpcomité in 'iquidatie. Het bestuur van het Middel burgs Hulp Comité besloot in zijn laatstgehouden vergadering tot liquidatie. Ten aanzien van de verdeling der nog aanwezige geld middelen werd het besluit geno men om hiervan een gedeelte af te zonderen voor het door de bur gerij aangeboden monument ter herinnering aan de oorlogsdagen, terwijl het overige zal bestemd worden voor de jeugd. Hierbij is gedacht aan een bijdrage in de kosten voor het inrichten van speeltuinen in de gemeente. Van de werkzaamheden van het co mité, v.nj. In de jaren '44, '45 en '46, zal nog nader verslag worden uitgebracht. GOES. De totale opbrengst van de col lecte voor de blinden, gehouden op Zaterdag 23 Sept. bedroeg f 404.90. De heer L. J. Dekker te Kloe- tinge is benoemd tot president kerkvoogd. V eilingsberichten GOES. Veiling van Dinsdag 26 September 1950. Peren voor export: Conference 52.1066.40; Legipont 56.1058; Maagdepeer 22.70—23.50; Emile d'Heyst 48.9049; Pondspeer 14.5015; Br. Clairgeau 48—55; Soldat Laboureur 2740; Br. Superfin 4352; Br. Hardy 52 60; Herzogin Elsa 3450; Nou veau Poiteau 1720.95. Verpakt fruit: Cox Oranje Pippin 2548; Sterappels 3339; Glorie van Holland 2627Ellisons Oranje 2833; Laxton Superbe 1726; Gewone veiling: Cox Oranje Pip pin 950; Notarisappel 718; Sterappel 431; Laxton Superbe 119; Allington Pippin 518; Gron. Kroon 818; Glorie van Holland 722; Bramly Seedling 510; Manks Codlin 25—27; Tuinzoet 1027; Diverse appels (kroet) 3.90; Goudreinetten (kroét en val) 3.20—7.50; Ster appels (kroet en val) 6.708.40; Bonne Louisse d'Avr. 1043; Conference 8—31; Maagdepeer 612; Legipont 9—30; Emile d'Heyst 519; Herzogin Elsa 6 20; Br. Clairgeau 523; Soldat Laboureur 419; Pondspeer 7 13; Nouveau Poiteau 5—10; Groene Noten 3044; Druiven 6271; Dubb. Princessebonen 18.4022.40; alles per 100 kg. Noten (zonder bolster) 1.40 1.70; alles per 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 26 September 1950. Peren: Legipont 51.1055. Nouveau Poiteau 15.80—19.70; Conference 65.80; Emile d'Heyst 4347.90; Beurré Clairgeau 52 55; Bramen 93; alles per 100 kg. THOLEN. Uienveiling van 26 September 1950. Gewone 6.606.67bonken 6.52; drielingen 8.58; picklers 6.43. Aanvoer 150 ton. Termijnveiling van uien No vember en December: gewone 7.51 per 100 kg. Aanvoer 240 ton. VISMIJN VEERE. 26 September 1950. Aanvoer: 1457 kg. export gar nalen 1.331.49; 89 kg. schar 6168; 276 kg. bot 5661; 37 kg. tong 1.43—1.78; 790 kg. wij ting 16—23; 137 kg. rog 18—24; 55 kg. ongesorteerde vis 55—63; 8 kg. schol 4755. Prijs voor verse eieren tot a.s. Zaterdag f 2.38 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uit betaald. ■ik 4» 32. Enige uren na dit voorval met Jonker Semelaar en de tover twijg zat Heer Hertog Jan van Goedeluimsland op zijn zetel in de grote zaal. Zoals bijna altijd, was hij in een reuze goede bui, want hij had heerlijk geslapen en het was erg mooi weer. Om hem heen zaten zijn raadslieden met wie hij zojuist enige zaken, het hertogdom aangaande, besproken had. „Aldus, waarde lieden", zo sprak de hertog, „gij zijt het met mij eens, dat in de omgeving van de stad Schaterdam een groot aantal appelbomen geplant moeten worden en dat de schooljeugd van het gehele hertogdom morgen vrijaf krijgt als het weder tenminste even mooi is als heden?" De wijze mannen knikten, dat zij het eens waren. „Goed zo", vervolgde de hertog, „en gij zijt het ook met mij eens, dat ik Filo Fop heb benoemd tot hertogelijk tovermeester?" Ja, ook daarover waren de wijze raadslieden het eens. „Welnu, laten wij dan thans het noenmaal gaan nuttigen". Toen de hertog dit gezegd had, wilde hij van zijn zetel oprijzen, maar tot zijn ontstel tenis kon hij zijn handen met geen mogelijkheid van de stoelleu ningen loskrijgen „Wel alle kronen en kanten kragen", riep hij uit, „wat beleef ik nu? Ik kan mijn zetel niet los laten! Ik ikwil, ik begrijp er niets van!" De raadsheren schoten toe om hulp te bieden en twee van hen probeerden de hertogelijke handen van de leuningen te trekken, maar hoe zij zich ook in spanden, het baatte niet. Wat erger was: zij konden de armen van Heer Jan niet meer loslaten! Hoe was dat toch mogelijk? Al rukkend en trekkend zagen de hertog en zijn helpers hoe allerlei mensen uit het kasteel de zaal binnenkwamen om raad en hulp te zoeken, omdatzij dingen in hun handen hadden, die zij ook al niet los konden laten! Wat zij toevallig vastgepakt hadden, moesten zij vast blijven houden, of zij wilden of niet! O, wat 'n gekke toestand was dat! Ja, zoiets kan gebeuren als je 'n tovenaar in huis hebt. In de begroting voor 1951 van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is f7.679.900.uitgetrokken voor de herverkaveling van Walcheren. In de Memorie van Toelichting wordt verklaard, dat het te ver wachten is dat de herverkave lingswerkzaamheden nog jaren zullen duren. Thans zijn deze werkzaamheden uit het stadium van oorlogsherstel gekomen in het stadium van verbetering. Daarom zijn de uitgaven voor de herverkaveling ook opgenomen in de begroting van de Cultuurtech nische Dienst. De polder Walche ren zal f 180.000 ontvangen voor te verrichten werkzaamheden. In de Memorie van Toelichting wordt gezegd, dat het grootste gedeelte van deze gelden beno digd is voor het verwerken van delfgronden met daarbij behoren de werken. Met de wegenaanleg maakt men goede vorderingen. Men verwacht dat de werkzaam heden in Zeeland in 1951 zullen aflopen. In de kapitaaldienst is voor de herverkaveling van Wal cheren uitgetrokken f 400.000. Deze gelden zijn bestemd voor voorschotten aan de Stichting tot het beheren van landbouwgron den, wegens aankoop van gronden ten behoeve van de herverkave ling Walcheren. Aan cultuur maatschappijen zal voor de uit voering van cultuurtechnische werken een voorschot worden verstrekt van f 800.000. Nieuwe zaak in centrum van Goes. De fa. H. Joosse en Zonen heeft, zoals bekend in het centrum van Goes, een nieuw pand geopend. Deze zaak, die volkomen een ver gelijking met zaken in de hoofd steden des lands kan doorstaan, heeft de eerste dagen een over weldigende drukte beleefd. En geen wonder, want lokken de prachtige ruime etalages reeds tot binnentreden, het interieur biedt de kopers, of liever de koop sters, ruime keus tot uitzoek en is buitengewoon doelmatig inge richt. Het is een groot verschil met het pand aan de Lange Vorststraat, waar men met ge brek aan ruimte te kampen had. De verkoopruimte is zeker drie maal zo groot en is, evenals de damesconfectie-afdeling, waar drie keurige paskamertjes zijn in gericht, geheel in lichte kleuren gehouden. Wat ook opvalt is de fraaie en doelmatige kunstver lichting. Een compliment voor het zakelijk inzicht van de firmanten is hier zeker op zijn plaats. EIERMARKT. GOES. 26/9. Grote kipeieren 1214 ct., vuilschalige 10 ct., kleine 8 ct. BERGEN OP ZOOM. 25/9. Groente- en fruit: Bloemk. A 26, 34, 38, 42; idem B 12, 19, 8, 22; Stamboon dubb. Princ. 15, 18, 19, 24, 25, 28, 31; Snijbonen 54, 58, 33, 71; Staakprincessen 38, 40, 22; Savoye kool 5, 6, 7, 8; Andijvie 5, 6, 13; Prei 8; Komkommers 7, 9; Spruiten 47, 60; Rode kool 5, 6, 8; Witte kool 4, 6; Bospeen 8, 11; Breekpeen 7, 11; Tomaten 24, 26, 36, 13; Druiven 67; Sla per 10 st. 20, 36; Witlof 30—53; Peren: Le gipont 18, 25, 28; B. Clairgeau 33; Conference 3139; Maagdeperen 17; Appels: Cox Orange 19, 26; Notarisappel 19, 15, 20; Sterap- uel 31, 22. ZIERIKZEE. 25/9. Appel Stan daard 624; id. Huishoud 6—13; id. val 37; Peren Standaard 13 35; id. Huishoud 915; id. val 1015; Zoete val 13; Rode kool 46; Sav. Kool 57; Andijvie 79; Prei 15; Princessebonen 15 20; Tomaten 1218; Druiven 6774; Bramen 34, alles per 100 kg. Kropsla 15; Bospeen 6.50 10; Bloemkool 1132, alles per 100 stuks en bos. ROTTERDAM. Veemarkt van 26 Sept.: Aanvoer in totaal 6073. Vette koeien en ossen 850. Ge- bruiksvee 2121. Vette kalveren 80. Graskalveren 504. Nuchtere kalveren 499. Varkens 269. Big gen 637. Paarden 240. Veulens 46. Schapen of lammeren 743. Bokken of geiten 84. Prijzen: 22,75 per kg.; Vette kalveren 2,203,40 per kg.; Graskalveren 150325; Nuch tere kalveren 5060; Biggen 35 48; Slachtpaarden 1,551,75; Schapen 6095; Lammeren 65 90; Kalf- en melkkoeien 750 9,50'; Vare koeien 525650; Vaarzen 625665; Pinken 350 425. Het slechte weer heeft z(jn stempel gedrukt op het badleven te Vlissingen. Er zijn weinig echt mooie dagen geweest en het was dan ook te verwachten, dat het badbedryf minder gasten te ver werken zou krjjgen dan verleden jaar. Het vorige seizoen werden 47.037 baden genomen, tegen 41.826 in dit seizoen, dat van 27 Mei tot 16 September duurde. Ondanks het slechte weer is het aantal baders toch nog behoorlijk geweest. Men had kunnen verwachten, dat er nog minder geweest zouden zijn. Na tuurlijk maakten ook minder per sonen gebruik van de strandstoe len; verleden jaar werden 17.506 stoelen verhuurd, dit jaar 12.715. Wanneer het weer beter was ge weest, waren ongetwijfeld heel wat meer baden genomen vertel de ons de chef van het Vlissingse Badbedrjjf, de heer A. Verharen. Er waren namelijk heel wat men- Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Drietal te Leiden (vac. P. W. Spruyt), R. de Bruin te Werken dam, J. N. de Ruiter te Sneek en C. Warmolts te Ysselmonde; te Leiden (vac. J. C. van Apel doorn), G. M. van Dieren te Ede, N. Kleermaker te Genemuiden en J. C. Stelwagen te Wezep. Beroepen door de Gen. Synode tot predikant in alg. dienst, dr H. Bartels te Brummen, secreta ris van „de Jonge Kerk". Aangenomen naar Amsterdam (W.), W. B. Rijnders te Vorden. Bedankt voor Garijp, M. H. Geertsema te Fiinaart; voor As sen (toez.), H. G. Rostbergen te Franeker. Geref. Kerken. Tweetal te Maassluis (vac. wij len Joh. H. Rietberg), S. Greving te Zierikzee en P. H. Pellicaan et Barendrecht; te Deventer, A. Plaatsman te Heelsum-Renkum en P. Riemersma te Vijfhuizen. Beroepen te Schermerhorr, Th. Rienks, cand. te Amsterdam; te Zwartsluis, A." J. Stolte te Alblasserdam; te Kommerzij), Th. P. Potma te Suawoude; te Spijkenisse, G. Rienks, res. le- gerpred.-te geemstede; te Grijps- kerk, A. A. v. d. Hoorn te Grams- bergen. Aangenomen naar De Heij- Tuindorp, H. de Bruin, lerend ouderling aldaar. Bedankt voor Roosendaal, G. Rienks, res. legerpred. te Heem stede. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Oosterbeek-Wolf- heze, H. J. Meijerink te Droge- ham. Aangenomen naar Amster dam-Zuid, J. Meester te Haar lemmermeer O.Z. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Zierikzee (2e pr.- pl.), J. Prins te Amsterdam-W. Beroepbaar. De algem. synodale commissie heeft aan dr E. Reeser, em.-pred. van de Nederl. Herv. Kerk, toe stemming gegeven zich weer be roepbaar te stellen. qs E. Zjjlstra, oud-legerpr., won. te Aerdenhout, Asterlaan 38, stelt zich weer beroepbaar in de Geref. Kerken. Inauguratie prof. dr A. de Bondt. Dr A. de Bondt, tevoren predi kant bij de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-West, die verleden jaar door de generale synode der Geref. Kerken benoemd werd tot hoogleraar aan de Theol. Hoge school dezer kerken te Kampen als opvolger van prof. dr J. Rid derbos, heeft gisteren in de grote aula der school zijn inaugurele oratie gehouden over: „Tekst en exegese van het Oude Testament" Spr, ving aan met de opmerking dat studie van de uitgebreide lite ratuur op Oud-testamentisch ge bied van de laatste vijftien jaar leert dat men spreken kan van een heroriëntering op O.T. gebied, waarbij men eer dichter tot de Gereformeerde theologie komt dan dat men zich daarvan verwij dert. O.a. blijkt dit in de houding tegenover de oude teksten. De overschatting van de bete kenis van de Septuaginta, de oude Griekse vertaling van het O.T., was eigenlijk kenmerkend voor heel de 19e eeuw. De lr tst gevonden handschrif ten hebben echter de betrouw baarheid van de Massoretische, de oorspronkelijke Hebreeuwse, tekst over heel de linie bevestigd, juist zoals de Gereformeerde theologie altijd al had geleerd. sen, die het niet lekker genoeg vonden voor een duik en liever op de Boulevard bleven. Veel vreemdelingen. Overigens zijn er heel wat vreemdelingen in Vlissingen ge weest dit seizoen; naar de mening van de heer Verharen meer dan verleden jaar. Er waren niet al leen veel Belgische dagjesmensen, maar ook veel Belgen, die langer in de stad verbleven. En verder hebben Engelsen, meer dan ver leden jaar, Zwitsers, Amerikanen en nog andere buitenlanders van het zeebad gebruik gemaakt. Ongelukken van betekenis zijn er eigenlijk niet voorgevallen. De boot is een of twee keer uitge varen, maar ook al niet voor ern stige gevallen. De accomodatie is dit seizoen belangrijk beter geworden, door de ingebruikname van het nieuwe badpaviljoen. Vooral van de grote garderobe heeft men veel gemak gehad. Van het zitje boven het bad-paviljoen is weinig gebruik gemaakt. Bij warm weer zat het publiek liever onder parasols en die waren er nog niet; volgend jaar zullen ze er zijn. Het terras beneden mocht zich in een grotere belangstelling ver heugen. In de winkelgalerij waren twee zaken geopend; een sigaren- en een ijswinkel. De verkopers hadden het niet erg druk. Naar de mening van de heer Verharen spoelt er nog steeds zand weg van het strand. Soms ging er in één dag 6 cm. af, maar 't gebeurde ook, dat er in zes da gen weer 6 cm. bij kwam. Over het geheel is er echter afgegaan. Te oordelen naar de paaltjes voor de winkelgalerij, welke bij de aan vang van het badseizoen nog on der het zand waren verborgen en er thans boven steken, ongeveer 10 tot 15 cm. SCHOUWEN-DUIVELANDSE KORFBALBOND S.D.K.B. Competities. In de 1ste klasse is Zaterdag j.l. de laatste wedstrijd van het seizoen 1950 gespeeld. In een wedstrijd, waarin twee sterk ver zwakte 12-tallen (of waren het maar 11-tallen?) tegenover elkaar stonden, wist O.W.K. op Rust Roest een 81 overwinning te behalen. De eindstand luidt: Burgh I Zeemeeuwen J Rust Roest I O.W.K. I Strandvogels I Velocitas I Zwaluwen I 12 12 12 12 12 12 12 9 12 7 2 3 7 14 6 15 4 17 3 9 2 2 8 bericht, Zwaluwen heeft promotie-degradatiewedstrijden tegen Die Gouwe, dit seizoen niet meer te kunnen spelen. Het S.D.KB.-seizoen 1950 is dus nu achter de rug. Weinig animo voor de korfbal sport in W.-Z.-Vlaanderen. Het korfballeven dreigt in West-Zeeuwsch-Vlaanderen uit te sterven. Zo speelt o.a. Breskens met Biervliet kampt met een gebrek aan dames. Zuidzande ging laatst, door ledengebrek, ter ziele. Ook Groede en Oostburg hebben de grootste moeite hun clubs voltal lig aan de competitie te doen deelnemen. Biervliet durfde, om andere ver enigingen niet te duperen, niet in te schrijven voor de afgelopen competitie. Er vallen steeds b.v. door hu welijk en vertrek dames af, die niet vervangen worden. Op de gehouden algemene ver gadering werd besloten, de ver eniging voorlopig nog fn stand te houden. Door het vertrek van mej. v. d. Velde krijgt de penning meester er nu ook het secreta riaat bij. Voorlopig hoeven de leden geen contributie te betalen. Wel blijft men deze winter trainen. Waterstanden Keulen 2.17 (plus 0.13), Ruhrort 0.12 (plus 0.17), Lobith 10.02 (plus 0.12), Nij megen 7.77 (plus 0.13), Arnhem 7.82 (plu» 0.10), Eefde 2.97 (plus 0.09), Deventer 2.06 (plus 0.11), Borgharen 39.38 (—0.02), Bel- feld 10.84 0.16), Grave (ben.) 4.60 (plus 0.01). SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. CHESHIRE 27 te Aden verwacht naar Amsterdam. FAIRSEA 27 te Rotterdam verwacht. SIBAJAK «n ZUIDERKRUIS pass. 25 Parim naar Rc/tterdam. twee dames uit een ander dorp, Aardenburg heeft heren te kort. *23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Wat brengt de Radio? Donderdag 28 September 1950. HILV. I (402 M.): AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kin deren. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Gram. 11.45 Causerie. 12.00 Sopraan en orgel. 12.30 Medede lingen. 12.33 „In 't spionnetje", 12.38 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Piano recital. 15.00 Voor de zieken, 16.00 Gev. progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Cowboyliedjes. 18.50 Caba ret. 19.15 Salonorkest. 20.00 Nwg 20.05 Actualiteiten. 20.15 Radio Phiih. orkest en soliste. 21.15 Hoorspel. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.30—24.00 Gram. HILV. II (298 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek, 7.30 Muziekcorps. 7.45 Morgenge bed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.40 schoolradio. NCRV 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.34 Orgel. KRO 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Me dedelingen). 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws. 13.20 Viool en piano 13.50 Gram. NCRV 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 So praan en harp. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Kwartet. 18.00 Leger des Heils-orkesL 18.15 Land- en tuinbouwpraatje. 18.30 Voor de» strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor postzegelver zamelaars. 19.30 Gram. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 21.00 Causerie. 21.20 Toon kunstkoor, orkest en solisten, 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 26 September medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiën 100)4 Kon. Boot 137 Nederland 1948 99}4 Kon. Paketvaart 132 Nederland 1947 97% 97 Ned. Scheepv. Unie 163J4 Nederland 1937 96/ 96 v. Ommeren'a Scheepv. 178 Dollarlening 1947 99'A 98 H Rott. Lloyd 147)4 Invest. Certif. 9 VA 97'A Stoomvé Mij. Ned. 173/ Nederl. 1962-54 ex. 97H H. V. A. 12654 Dito cum. 9 7H 97/ Java Cult. 67/ Nederland N.W.S. 79/ 79/ N. I. S. U. 99/ Spaarcertificaten Vorstenlanden 31/ Indië 1937 A 94$* 94)4 Deli Bat. Mij. 125/ Grootboek 1946 96 54 96)4 Deli Mij. 124)4 Cult. Handel en Ind. Bank 5854 88)4 5754 Sencmbah 118 Nat. Handelsbank 89*4 Muller Co. 15754 Ned. Handel Mij. 149 148# Amsterdamse Bank 164 A. K. U. 174H 173/ Escomptö Bank 48 Berghs Jurgens 318 317 Holl. Bank Unie 24654 v. Berkel's Patent 11654 134 'A 116/ Cert. Javasche Bank Calvé Delft 133 Herstclbank Pr. Centrale Suiker Ned. Bank v. Z.-Afrika 197/ Fokker 129J4 Rotterdamse Bank 170/ Gelder Zoneii 165 165 Surinaamse Bank Kon. Hoogovens 148'A 146/ Twentse Bank 16754 Lever Bros Unilever 229 224)4 Am. Smelting 7054 Ned. Ford 278 283 Anaconda Copper 4054 Ned. Kabelfabriek 279/ 278# 229# Bethl. Steel 47)4 Philips Gloeilampen 232/, Chrysler 82 Dito 6 cum. pref. wd. 167 167 General Motors 10554 Wilton 159 A 159 Intern. Nickel 39)4 Billiton Ie rubr. Kennccott Billiton He rubr. 234 234/ Rep. Steel 43)4 Dordtsche Petr. 269)4 268)4 Stand. Brands Dito pref. 283 281)4 U. S. Steel 2854 Kon. Olie 298A 29554 Cities Service 90}4ex Oito Onderaand. 295 291 North Am. 2054 Moeara Enim 490/ Cont. Oil 84 Amsterdam Rubber 137J4 137)4 Midcont. Oil 56/ Bandar Rubber 131 131 Philips Oil 8254 56/ Deli Bat. Rubbre 127)4 128 Shel Union Kendeng Lemboa 107 10654 Tidewater 34)4 Oost Java Rubber Baltimore ~7H De Oostkust 105 104/ Miss K. Texas Serbadjadi 50 49 New York Centr. 18)4 Holl. Am. Lijn 174)4 172 Pennsylvania 22^ Java China Japanlijn 117 117 Canadian Pac. 22}4

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3