jOrovintifrgjSww ORT 1110 FOP Tovertwijg Overweldigende zege voor Zeeuwse paardenfokkers. Me KARN£MflKZ££P Het MELKM&SJl'fe van Hét KUmBlAV HaaHem en de Nico van de Heibloem kampioenhengst. Udine van Krniningen kampioenmerrie. Donderdag 7 September 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Pldüuou «ujf arinkwdier- voorziening van het Walcherse vee. Naar wij vernemen verkeren de plannen voor de drinkwatervoor ziening van het vee op Walche ren in een vergevorderd stadium. Binnenkort zal een commissie, die speciaal met de bestudering van dit'probleem is belast, een voorstel indienen bij de Herver kavelingscommissie, die uiteinde lijk, onder goedkeuring van de minister van landbouw, daarover heeft te beslissen. Dit watervoorzieningsplan voor de Walcherse komgebieden voor- Ziet in de aanlag van een hoofd buizennet van rond 100 km. en de nodige aftakkingen naar de plaatsen, waar water geleverd moet worden. L)e Hosten van de uitvoering van dit pian zullen, zo mag thans yvoiuen aangenomen, voor reke- Ïiing komen van de Herverkave- ingscommissie. Gaat het plan door, dan zal een einde komen aan de grote moeilijkheden, waar mede de Walcherse veehouders en ook de tuinders worstelen ten aanzien van de watervoorziening. In de zomerr inden moet nog al tijd water worden aangevoerd en de kosten daarvan zijn zeer hoog. Zij varieerden enige tijd geleden zelfs van f 60 tot f 120 per ha. weiland. Men zal zich herinneren, dat enige tijd geleden bekend werd, dat Marshallgelden beschikbaar zouden worden gesteld voor de aanleg en de uitbreiding van wa terleiding In getroffen gebieden. Het bleek echter, dat dit alleen betrekking had op de watervoor ziening van de bewoners van die gebieden en niet van het vee. Er is daarop een bespreking ge volgd met de minister van land bouw en enige hoofdambtenaren van zijn departement, waarbij naar voren werd gebracht, dat, nu ettelijke tientallen millioenen voor de herverkaveling van Wal cheren worden uitgegeven, het niet verantwoord zou zijn geen aandacht aan de watervoorziening te besteden. In dat geval zou deze herverkaveling ook veel minder effect hebben. De watervoorzie ning van het vee hoort In het com plex van maatregelen tot sane ring van de Walcherse landbouw en veeteelt thuis. Er werd dan ook op aange drongen gelden voor dit doel uit de herverkavelingspot beschik baar te stellen, aan welk verzoek, naar het zich laat aanzien, ge volg zal worden gegeven. Keuringen „Het Ned. Trekpaard". Uitslagen van Dinsdag. Merriën, die de beste paarden hebben voortgebraoht: le pr.: Marie van Beek van H. H. van Osch te Merselo-Ven- ray (Limb.) met Nico van Beek, Amanda van Beek en Doortje van Beek; 3e pr.: Lady van Aam. de Hullu Iz.Luteijn te Schoondijke met Flora, Sonja, Nelly van Urbain en veulen door Moustie van Urbain. Fokgroep van één eigenaar, le pr.: Jennny, Hilda, Minette Hirondelle en ld. van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2e pr, A: Bea van Molenhoek, Rina van Molenhoek, Marga van Mo lenhoek en Monique van Molen hoek van F. P. Brooijmans te tlontenisse; 2e pr. B: Xenia van Bleyendaal, Zita van Bleyendaal, Erma van Bleyendaal, Flora van Bleyendaal en Frida van Bley endaal van Jac. Fr. Brooijmans te St.-Annaland; 3e pr. B: Lady, Flora en Sonja van Aarn. de Hullu Xz.Luteijn te Schoon- d(jke. Openstelling mosselzaad- banken. Eergisteren had de gewone jaarlijkse openstelling der mos- Selzaadbanken plaats. Voor Brui- nisse gaf dit niet de drukte van vorig jaar, toen bijna de gehele vloot naar de Laagte van Renesse en de zaadbanken nabij Scharen- dijke trok. Er schijnt op de Grevelingen of in de zeegaten van Schouwen ner gens zaad gevallen te zijn. Wel yvordt zaadval gemeld van de Wester-Schelde, n.l. op de Spij kerplaat, nabij Terneuzen en op de z.g. derrie nabij Walsoorden Natuurlijk liggen deze plaatsen gunstiger voor Yerseke dan voor ruinisse. Toch werd door enkele Bruinissenaars daar een flinke vracht zaad gevist van goede kwaliteit. De toren van Groede. Nu de toren van Groede, die na de brand van vorig jaar zijn spits verloren zag gaan, weer haast voltooid is, bleek het dringend noodzakelijk ook de voet der to ren te restaureren. Nadat de spits voltooid is;- zal de restauratie, direct door de zelfde aannemer ter hand genomen wor den. GOES. - Goes krggt een nieuwe Wika. Naar we vernemen bestaat het voornemen a.s. Zondag in de mor gendienst der Ned. Herv. Gem. te Goes de nieuw benoemde Wika de heer W. Veenhoven, in zijn dienst als kerkelijk medewerker, In te leiden. Wika Veenhoven ontving, even- gis zijn voorganger Wika De Zeeuw, zijn opleiding aan de Stichting „Kerk en Wereld" te Driebergen. Wika De Zeeuw gaat thans zijn Studie voortzetten te Driebergen. KRUININGEN. Concert „Excelsior". Zaterdagavond gaf de Mando linever. „Excelsior" onder leiding van de dir. de heer B. Leys, op de Markt een concert, waarvoor Ondanks het koude weer grote be langstelling bestond. Na enige nummers voor het gehele orkest, gaf de onderafd, „De Trekvogels" populaire melodietjes, waarna 't orkest weer optrad. „Excelsior" oogstte veel applaus en succes, wat werkelijk verdiend was. Huldiging burgemeester. Zaterdag vierde burgemeester M. Vogelaar onder veel belang stelling zijn 50ste verjaardag, 's Middags bracht „E.M.M." hem een serenade en werd bij monde van de heer J. J. v. Dijke namens de burgerij een Ijzeren haardorna- ment en blokkenbak aangeboden. Om 7 uur had een onofficiële ge meenteraadsvergadering plaats met genodigden, waar de jubilaris en familie hartelijk werden toege sproken door het oudste raadslid, de heer B. P. Burkunk. Hem werd de kleine W.P. aangeboden. ARNEMUIDEN. Kind ln het kanaal. Dinsdagmiddag viel aan de ha ven bij het spelen een circa 4-j kind in het kanaal. Mej. J. van Belzen, woonachtig op de West- wal, slaagde er in het kind te redden. Ongeluk op zee. De heer P. van de Ketterij, werkzaam bij het loodswezen te Vlisslngen, heeft op zee bij ruw weer een vinger van de rechter hand zo ernstig geklemd, dat de top werd afgekneld. Na zeven uur kon hijj zich pa3 onder medische behandeling stellen. WISSEKERKE. Ongeval. Maandagmiddag werden twee paarden van de gebr. van Hee door een landbouwersknecht weg gebracht, die een van de paarden bereed, terwijl op het andere paard het ongeveer vier jaar oude zoontje van P. Barendsen zat. Een passerende jongen, M. H., beging daarbij de domheid een van de paarden zodanig met een stok te slaan, dat de dieren schichtig wer den en hun berijders afwierpen, waarbij de benen van het zoontje van B. ernstig werden gekneusd Dokter 't Hart verleende de eer ste hulp. BRUINISSE. Oude buurten verdwijnen. Bruinisse kenmerkte zich door de vele buurten, die in de vorige eeuw gebouwd en tot voor de eva cuatie bewoond waren. Na de evacuatie hadden de meeste van deze huizen schade en werden niet meer betrokken, Sommige buurten hadden karak teristieke namen als Keezen- buurt, Singel, enz. Anderen wer den aangeduid naar hun voor naamste bewoners, De laatste weken viel aan de Steinstraat weer een oude buurt onder de slo pershamer. Een en ander in het kader van het woningsanerings plan. AXEL. Band Nederland-Indonesië. In het kader van een plaatse lijke actie ten behoeve van zieke en gewonde uit Indonesië gerepa trieerde militairen is destijds door het bestuur der afd. Axel van de Band een collecte gehou den ten bate dezer oorlogsslacht offers, die thans nog worden ver pleegd ln het buitengoed „Aar- denburg" bij Doorn. Het afdelingsbestuur en de Band-dames brachten op 31 Aug. aan deze instelling een bezoek. Dit werd uit eigen middelen ge daan, waartoe reeds maanden ge leden een reiskas was gevormd. De Axelaren werden op „Aar denburg" verwelkomd door de R. A. O.-officier, de heer J. Lith en de commandant luit.-kol. J. Sier- sema. Voorzitter Knieriem zelde ln een toespraak tot de talrijke aanwezigen, dat men niet van Z. Vlaanderen was gekomen uit me delijden, maar uit medeleven. Als bewijs daarvan schonk hij een be drag van f 250, benevens 5000 sigaretten, 7 fotoalbums en 10 boeken. Dit alles als resultaat der Axelse collecte. Ook werden her stellenden voor een bezoek aan Axel uitgenodigd. Dat alles op de inrichting zowel als in de omge ving, goed bezichtigd werd laat zich verstaan, RETRANCHEMENT. Kerkorgel gerestaureerd. Het in de bevrijdingsdagen ern stig beschadigde orgel in de Ned. Herv. Kerk is thans weer geres taureerd en in gebruik genomen. Nieuwe weg. Op Terhofstede Is een nieuwe weg aangelegd, die thans ln ge bruik is genomen. Een goede ver betering! Franse fruittelers bezoeken Zeeland. Een vijftigtal Franse fruit telers uit de omgeving van Rijs- sel hebben gisteren een bezoek gebracht aan Zeeland. Ze heb ben Zeelands Proeftuin te Wil- helminadorp bezocht, de Veiling te Goes en fruitbedrijven te 's-Gravenpolder en Krabben- dijke. De Franse telers, waarvan enkele hun dames meegenomen hadden, bleken uitstekend op de hoogte te zijn van de fruitteelt en toonden zeer veel belangstel ling. voor wat ze in Zuid-Beve land zagen. Met grote interesse bezichtigden zij op de Veiling te Goes de koelruimten en het pakstation' met de sorteerafde- ling, waar gebruik gemaakt wordt van de nieuwste machi- s. Gisteravond vertrokken ze naar Tiel waar ze de nacht zou den doorbrengen om vandaag een bezoek te brengen aan de Betuwe, waarna ze terugkeren naar Frankrijk. Mars van „Juliana" door Middelburg. Zaterdagmiddag zal het Chr. Tamboers- en Pijperscorps „Ju liana", in verband met de dan te houden collecte voor „Draagt Elkanders Lasten", een mars door de stad maken. V eilingsberichten De 6-jarige J. W. te Vrouwen polder heeft bij een val van een wagen een lichte hersenschudding opgelopen. De collecte voor de Kankerbe strijding heeft te Aagtelcerke op gebracht f 50.83. In verband met het verwisselen van de roldeur zal de Oostsluis van het kanaal door Zuid-Beve land te Wemeldlnge voor de scheepvaart zijn gestremd van Woensdag 13 September 1950 des morgens 7 uur tot Vrijdag 15 September 1950 des avonds 7 uur. De collecte voor de kankerbe strijding heeft te Souburg opge bracht f 319.65. Sportnieuws Faanhof won wielerronde te Sas van Gent. Te Sas van Gent werd onder grote belangstelling een wegwed strijd gehouden over 120 kilome ter voor profs en onafhankelijken. De vier eersten waren: 1. Faan hof, Amsterdam, 3 uur 11 min. O-2, fec-; 2. Alpaerts, België; 3. Bakker, Zaandam; 4, Voorting, Haarlem. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 5 Sept. Eigenh. I 8.10, id. II 5.50—7.30; Bintjes I 7.90—7.40, id. bonken 7.708.00, kriel 3.20. Aanvoer 40 ton. Exportveiling uien: gew. uien 4.60, id. bonken 4.304.50, idem driel. 7.40, id. piclers 8.50. Aan voer 150 ton. MIDDELBURG. Veiling van 6 Sept. Cox's Orange Pippin 30 46, Ellisons Orange 1540, Transp. de Croncel 1532, Jacq. Lebel 1215, Frankenthaler 74 91, Alicant 8995, Tomaten 12 16, Perziken 631, Abrikoos- pruim 42, Reine Victoria 27 55, Reine Claude Violet 6164, Triomphe de Viënne 1254, Wil liam Duchesse 1526, Br. Hardy 3045, Seign. d'Esperen 3033, Br. de Mérode 1420, Ananas meloenen 30, Suikermeloenen 2952, Andijvie 58, Bloem kool A 2452, ld. B 17—42, id. C 814, Komkommers A 710, id. B 78, id. C 78, Spinazie 2126, Stokprincessen 2933, Snijbonen 2044, Dubbele Prin- cessen 1519, Pronkbonen 16 20, Spekbonen 2528, Uien 4 6 Sla 28, Boskroten 46, Kroten (kg.) 57, Bospeen 8- 19, Rodekool 5, Savoyekool 6 25, Wittekool 9, Prei 12—20, Postelein 1433, Bosrapen 7—9, Augurken 1278, Zilveruien 53. Blauwe Eigenheimers 6-7, Koop- mans Blauwe 79, Bintjes 68, aller per 100 kg. GOES. Veiling van 6 Sept. Kleine veiling: Triumph de Viënne 1649, Will. Duchesse 410, Br. Hardy 1433, Her- zogin Elsa 612, Maagdeperen 713, Manks Codlin 617, Transp. de Croncel 717, Cox's Orange Pippin 721, Ellisons Oranje 12—22, Jacq. Lebel 17, Kroetappels 0.80—5.50, Reine Victoria 1450, Abrikoosprui- men 1641, Monarch 2747, Burbank Giant 1032, Druiven 6582, Dubb. Princessebonen 2024, Stoksnybonen 22—43, Pronkbonen 1325, Rentegevers 25, Rodekool 59, Groenekool 1215, Tomaten 1218, Prei 15 17, Uien 1.504, Postelein 19 21, Andijvie 58, Aardappelen 78, alles per 100 kg. Wortelen 1011, Kroten 4, beiden per 100 bos. Meloenen 2453, Krop sla 210, Komkommers 7-ji, Bloemkool 843, a. p. 100 stufs. KAPELLE. Veiling van 6 Sept. Kleine veiling: Reine Vic toria 18—46, Monarch 16—63, Rademaker 1649, Burbank 17 ->49, Abrilcoospruim 1352, Rode Eierpruim 647, Reine Claude Violet 6—22, Jefferson 60, Seigneur d'Esperen 414, Duifjespeer 3—11, Clapps Favo rite 2732, Marguérite Marrilat 310, Maagdenpeer 518, Br. Lebrun 10—21, Br. Hardy 15— 58, Herzogin Elsa 3—25, Br. Du- randeau 637, Williams Duches se 419, Triumph de Viënne 15 —68, Br. Wilhelmina 6—17, Br. d'Amanlis 15, Dubb. Bergamot 6 —12, Transp. de Croncei 6—34, Manks Codiin 6—38, Jacq. Lebel 5—12, Keswick 3—8%, Zigeune- rin 727, Ellison's Orange 10 44, James Grieve 13—45, Cox's Orange 548, Bloemzoet 6—12, Guldeling 7—11, The Queen 11 —14. Diversen: Bramen 78—1.11, Druiven 61—75, Perziken 2%— 26, Vijgen 4%. Savoyekool 7% 8%, Rodekool 5%8%, Andijvie 5—6%, Kroten 7, Prei 8—10, Uien 47, Tomaten 1213, Snijbonen 23—32, Spekbonen 20, Komkommers 3%—5, Bloemkool 7—34, alles per kg, en per stuks, KRABBENDIJKE, Veiling van 6 Sept. Gewone veiling: Fran kenthaler 70 Bonen 18—18.40, Cox's Orango Pippin 7—33, El lison Oranje 18—27, Transp. de Croncel 9—23, Manks Codlin 14 —27, James Grieve 24—32, Ster appel val 4—8, alles per 100 kg. Appel verpakt: Cox's Orange Pippin 4254, Ellison Oranje 3943, Transp. de Croncel 22— 27, Manks Codlin 25—32, James Grieve 41—42, Br. Hardy 21— 35, Br. Lebrun 3—12, Triumphe de Viënne 56, Jacq. Lebel 6—11 Maagdepeer 18, William Duches se val 47 Herzogin Elsa 4 14, Br. Boucet 4—26, a. p. 100 kg Peren verpakt: Triumphe de Viënne 7882, Br. Durandeau 46—51. Burbank 28—39, alles ner 100 kg. VEERE. Vismijn van 6 Sept. Aanvoer: 1332 kg. exportgarna len 1.301.75, 146 kg schar 33 55, 514 kg bot 36—51, 85 kg tong 63—1.52, 284 kg rog 16—17, 26 kg ongesorteerde vis 17—36, 104 kg schol 3642, 141 kg wijting 16—18. 15. Dat was een koets, die in volle vaart naderbij kwam. Een postkoets natuurlijk! „Rette-tette-tèè! Ret-tette-tèè!" „Misschien kan ik wel meerijden", dacht Filo, en vlug stak hij zijn hand op. ,Ja hoor, de koetsier had het gezien! „Hu!!" riep hij. „Hu ho, stop! Hu!" en hij trok hard aan de teugels. Met veel moeite wist hij de dravende paarden tot stil stand te krijgen. De koets kraakte in al haar voegen en de pas sagiers keken nieuwsgierig door de raampjes om te zien waarom er gestopt werd. „Hu!" zei de koetsier. „Wat moet je? Het is hier geen halte. Ik snap eigenlijk zelf niet, waarom ik stop, je kon wel een struikrover wezen!" „Man, wat denk je wel", zei Filo. „Zie ik eruit als een struik rover? Ik ben goochelaar...." „Kan me niet schele wat je bent, je bent een vervelende knul, dat ben je! Wat wil je, zeg op!" „Nou D$"k," kwam de tweede koetsier, die de posthoorn be diende, tussen beiden, „niet zo sjaggerijnig. Dat ventje is de kwaaiste niet, heus. Zegget maar es vrind, je wou zeker mee is 't niet?" „Graag als het kan", antwoordde Filo. „Nee, dat kan niet" beet de eerste koetsier hem toe. „De koets is vol, d'r kan geen pet meer bijl!" „O, dat hindert niet!" zei Filo. „Als ik maar op het dak mag zitten, ben ik tevreden". „Wel ja", zei de tweede koetsier. „Klim jij maar op het dak, vrind, daar heeft geen mens last van je. Vind je ook niet Dirk? „Hu", bromde Dirk. „Mij 'n zorg! Ga op het dak zitten! Zit je? al? dan gaan we weer! Hup! Hoi! Vooruit!" De Koets, met Filo Fop op het dak, zette zich weer in beweging sneller en sneller ging het en de koetsier liet zijn lange zweep knallen. „Rette-tette-tèèèè! Ret-tette-tèèèè! deed de posthoorn en in vliegende vaart ging het voort. Filo Fop moest stevig vasthouden aan het bagagerek, want het hobbelde geweldig, daar boven op het dak. „Waar zou deze koets heenrijden?" dacht hij bij zich zelf. „In ider geval gaat zi) zo ln de richting van het Wilde Woud. Wacht 'ns, welk land ligt er ook weerachter het Wilde Woud? Dat had de minstreel toch verteld. O ja, Granitië. Wel, dan is deze koets natuurlijk op weg naer Granitië". De hele dag reden ze voort. Toen de avond viel, zag Filo in de verte een groot bos voor zich. Zou dat het Wilde Woud al zijn? Het zou best kunnen, de koets reed ook zo hard (Ineez mededeling advert.) KAMPIOENEN OP DE BOSSE PAARDENKEURING. Een overweldigende zege voor de Zeeuwse paardenfokkers was het prachtige resultaat op de tweede dag van de I8e Grote Na tionale Tentoonstelling van de Kon, Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard", die te 's-Hertogenbosch werd gehouden. Bij de heng sten is de Bruinschimniel Nico van de Heibloem van W. de Buck te Meliskerke en J. C. >J. v. d. Velde te Kamperland de Zeeuwse kampioen, nationaal kampioen geworden. Bjj de merriën is de Bruinschimmel Udine van Kruiningen van C. Mesu te Nieuwland eveneens kampioen geworden. Reserve kampioen bij de merriën werd het niej; minder fraaie dier Jenny, vün Stallen de Dobbe laere te IJzendijke. De jury, bestaande uit de heren W. J. L. de Grooff te Kruiningen en D. J. de Hartog te Herveld, had geen gemakkelijke taak, want Nico v. d. Heibloem had een zwa re concurrent aan Eduard van Koppushoen, de kampioen van de 6-jarige hengsten grote maat. De spanning op het prachtige zon overgoten veld, waar duizenden toeschouwers bijeen waren, was was dan ook tastbaar. Ieder keek naar de jury en naar de paarden, die er zelf het rustigst onder ble ven. Toen stapten de jury-leden naar de eigenaars van Nico v. d. Heibloem. Zeeland had gezege vierd! Daverend applaus barstte los. Toen volgde de keuring van de merriën. Ook hier was de span ning groot, doch uiteindelijk werd het zeker, dat Zeeland zou zege vieren. Voor de eindbeslissing stonden n.l. de volgende 3 Zeeuw se paarden opgesteld: Jenny, van Stallen de Dobbelaere; Udine van Kruiningen en Monna van Mon- tain van A. J. Salomé-Verhagen te Groede. De kampioen werd, zoals reeds gezegd, Udine, Jenny van Stallen de Dobbelaere, werd reserve. Het hoogtepunt van de dag be tekende deze keuring in ieder ge- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gorinchem, II. van Ewijek te Stolwijk; te St.- Nicolaasga, G. Pettinga te Oos- termeer; te Garijp, M. H. Geert- sema te Fijnaart. Aangenomen naar Heerlen, A. C. Jalink te Ophemert, Geref. Kerken. Beroepen te Watergraafsmeer (vac. ds Boerkoel), G. van An- del te Dieren: (vac. dr Schip pers), J. C. Gilhuis te Rotter dam-Zuid, Aangenomen naar Den Burg (Texel), A. F. Goedendorp, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Augustinusga- Surhuizum, P. v. d. Schaaf, res. legerpred. te Epe. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Zuidlaren, C. Stam te Ermelo. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor IJmuiden, J. Drenth te Amersfoort. Geref. Gemeenten. Beroepen te Dordrecht, F. J. Dieleman te Borssele. Kerkelijk examen. Door de classis Zierikzee der Geref. Kerken is gisteren peremp- ST. ANNALAND. Aardappel- velling van 5 Sept.: Gele Eigen heimers gewone 8,098,23, ge wone afw. 7,04—7,15, drielingen 5—5,29, Blauwe Eigenheimers gewone 7,59—7,77, drielingen 4,67, Bintjes gewone 7,73—8,16. Alles per 100 kg. Aanvoer 60 ton. Uienveiling van 5 Septem ber: Uien middel 4,52, Uien bon ken 4,29, Uien drielingen 7,27, Uien picklers 9. Alles per 100 kg. Aanvoer 105 ton. SCHERPENISSE. (Vla de vel ling van St. Annaland). Aardappelveiling van 5 Sept.: Gele Eigenheimers gewone 7,82, gewone afw. 8,546,53, Blauwe Eigenheimers gewone 7,50, Bintjes gewone 7,77. Alles per 100 kg. Aanvoer 10 ton. Uienveiling van 5 Sept.: Uien middel 4,50, Uien bonken 4,29, Uien drielinge 7,18, Uien picklers 8,13. Alles per 100 kg. Aanvoer 30 ton. toir geëxamineerd cand. H. M. Kuitert, beroepen predikant te Scharendijke. Toelating evangeliebediening. Toegelaten tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk, de theol. eandidaten S. den Blauwen, Essenburgsingel 114, Rotterdam, en F. Kuiper te Oosterend (F.). GENERALE SÏNODE CHR. GEREF. KERKEN. In de voortgezette zitting van de Synode werden telegrammen van hulde en trouw aan H. M. de Koningin en Prinses Wilhel mina gezonden, waarna staande twee coupletten van het Wilhel mus werden gezongen. De synode besloot de arbeid te verdelen over elf commissies. Ds L. de Bruijne rapporteerde over de werkzaamheden van de- putaten voor het beheer van de jubileumuitgave van de herden king der afscheiding van 1834, alsook over de arbeid van depu- taten voor de ambteljjke bear beiding der schippers. Prof. J. Hovius rapporteerde namens deputaten van de cor respondentie met de hoge over heid, In de discussie werd breed voerig van gedachten gewisseld over de kwestie van deelneming aan het interkerkelijk overleg in verband met het feit, dat dit overleg een onderdeel is gewor den van de Oecumenische Raad. Aan de discussie namen elf spre kers deel. Prof. van der Schuit en prof. Wisse wilden alle con tact verbreken, maar ds L. S. den Boer en ds M. W. Nieuwen- huijze wezen er op, dat deelne ming aan dit overleg geen enkel principe in gevaar brengt. De synode besloot te blijven bij haar besluit van 1947 en geen enkel nieuw contact aan te gaan. De rapporten van deputaten voor de geestelijke verzorging der militairen en van die voor het contact met de jeugdbonden en voor radio-kerk dienst en wer den goedgekeurd. Als nieuwe deputaten voor de geestelijke verzorging der mili tairen werden benoemd ds Nieu- wenhuijze, ds J. P. Geels en ds C. F. J. Sobering. Een voorstel om vanwege de Chr. Geref. Ker ken op Zondag geen kerkdiensten meer per radio te doen uitzenden, wijl dit het kerkbezoek tegen werkt, werd niet ontvankelijk ver klaard omdat het op de mindere vergadering en nog niet aan de orde was geweest. val. Niet minder groot was de be langstelling voor de demonstra ties, die des middags plaats von den en waarbij ook de prijzen werden uitgereikt. Voor de uitslagen zie elders in dit blad. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ALAMAK 5 dwars Djeddah. CORYDA (t.) 3 van Yokohama naar Hongkong. DÉLFSHAVEN 3 te Buenos Aires vau Rotterdam. LISSEKERK pass. 5 Ras- madraka. MEERKERK 4 van Manilla naar Hongkong. MELISKERK 3 te Yoko hama. STRAAT MALAKKA 3 te Yoko hama. TIBIA pass. 5 Raselhadd. TJIBA- DAK 3 te Singapore. TJIKAMPEK 5 bij Zuidpunt Madagascar. ALMKERK 5 te Cochin. BOSCHFONTEIN 6 van C.enua naar Napels. BREDA 6 van Tocopilla naar Callao. DELFT 5 van Paita naar Guaya quil. GOOILAND 5 van Santos. GOR- DIAS 5 van Samos naar Izmir. HERCU LES 5 van Tunis naar Malaga. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 5 van A'dam naar Australië. LEKKERKERK 6 van Barcelona naar Antwerpen. LINDEKERK pass. 6 Gibraltar. LUNA 5 van Limassol naar Lattakia. LUTTERKERK 6 te Aden. MELISKERK 6 van Yokohama naar Rot terdam. MIDAS 5 te Bordeaux. ORANJE STAD 6 te Antwerpen. OSSENDRECHT 6 pass. Galloper. POLYDORUS S pass. Miami. PRINS WILLEM II 6 pass. Pe- rim. ROTTI 5 van A'dam naar Indonesië. SCHERPENDRECHT 6 pass. Kp. St. Vincent. STAD ARNHEM 5 pass. Oues- sant. STAD HAARLEM 6 pass. Kp. De- gata. TTISADANE 6 van Rio de Janeiro naar Kaapstad. ZWIJNDRECHT 6 te Lulea. ZIJPENBERG pass. 6 Finisterre. ABBEKERK 6 verw. te Colombo. AL- CINOUS 6 te Djakarta. ALKAID 5 van Lulea naar Einden. ALNATI 5 pass. Kp. la Hague. ALPHACCA 6 te Rio de Ja neiro. ALPHARD 5 van Baliia naar Las Palmas. AMSTELDIJK 6 te New York. AXELDIJK 6 te R'datn. BALI 7 vrew. Balikpapan. BEVERWIJK pass. 5 Oues- sant. BLOEMFONTEIN 5 van Southamp ton naar Antwerpen. BORNEO 6 te Cheri- bon. CALTEX THE HAGUE S pass. Kp. Bon. CHAMA (t.) 6 te R'dam. CONGO- STROOM 5 van Kp. Palmas naar Free town. DRENTE 6 te Madras. ELMINA 5 van Luanda op rede Porto Amboin. ESSO DEN HAAG (t.) pass. S Sombrero. GAAS- TERKERK 6 te Daares Salaam. GROO- TEKERK pass. 5 Gibraltar. JAGERS FONTEIN S in Suezkanaal. JUPITER 5 van Tunis naar Alexandrië. LANGLEE SCOT 6 te R'dam. LARENBERG 5 te Bagnoli. LAWAK 5 van Singapore naar Madras. LIEVEVROUWEKERK pass. 5 Ouessant. LINDEKERK pass. 5 Kp. Pa los. LOOSDRECHT 6 te Madras. MAR KEN 6 te Karachi. METULA (t.) pass. 5 Socotra. MODJOKERTO 6 te Port Said. NESTOR 5 van Patras naar Alexandrië. ORANJEFONTEIN 5 van Tenerlffe naar Kaapstad. OSSENDRECHT pass. 5 Bea- chy Head. PERNA pass. 5 Gibraltar. PHRONTIS 5 pass. Ouessant. POELAU- LAUT S van Djakarta naar Belawan. PRINS WILLEM V pass. S Landsend. RIOUW 5 van Penang naar Aden. RO- TULA (t.) 5 van Singapore naar Aden. SALAWATI 6 te Colombo, STAD ALK MAAR 5 te Einden. STAD DORDRECHT 5 te Puertodesagunto, STAD SCHIEDAM 5 van Le Havre naar A'dam. SUMATRA 6 te Makassar, SUNETTA (t.) 5 pass. Kp. Bon. TITUS 5 pass. Kp. St. Vin cent. VQLENDAM 5 van R'dam naar New York, PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË INDRAPOERA pass. 5 Iblza naar Dja karta. ORANJE 5 vau Aden naar Am- Sterdam. FAIRSEA S 270 mijl O.Z.O. Dondrahead naar Rotterdam. ORMONDE i pass. Kp. Comarin naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 5 September: CASTO BRUNO van Dauxig. WILLEM N. PEETS van Antwerpen. FREJ van Middelsbrough. 6 September: SIFRIED van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 5 September: RAMILLIES naar Port Churchill. HEN- RIETTE naar Toteness. NIDARHOLM naar Abeu. GASTEL BRUNO naar Gi braltar. 6 September: FREJ naar Ostendfe Gepasseerd naar Antwerpen S September REGEO van Rotterdam. ORANJESTAD van Plymouth. 6 September: PARA- MOUTH van Rotterdam. MAZAR N. van Rotterdam. Gepasseerd vau Antwerpen 5 Septemberi BERNISSE naar. Rotterdam. AXELDIJK naar Rotterdam. MAGNA PETE naar Lissabon. ALUDRA naar Rotterdam. PA- RAMOUTH naar Dublin. Wat brengt de Radio? Vrjjaag 8 September 1950. HILVERSUM I (402 M). V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. V.P.R.O. 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. V.A.R.A. 12.00 Voor de vrouw. 10.45 Kamer koor. 11.05 Voordracht. 11.25 Radio-revue. A.V.R.O. 12.00 Viool. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sport. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram. V.A.R.A. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.50 Gram. 19.00 „Denk om de bocht", 19.15 Piano. V.P.R.O. 19.30 Causerie. 19.45 Godsdienst historisch congres te Amsterdam. 19.55 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Ga- melanmuziek. 20.30 Godsdien stige causerie. V.A.R.A. 21,00 Verzoekprogr. 21.40 Cabaret. 22.00 Buitenlands overzicht. 22.15 Verzoekprogr. V.P.R.O. 22.40 Causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM XI (298 M.>. N.C.R.V. 7.00 Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.<)0 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Sextet. 9.15 Voor de zieksn. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst, 11.00 Viool en piano. 11.30 Lichte muziek. 12.00 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.33 Amusementsmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Man- dolinemuziek. 13.45 Gram. 14.49 Vordracht. 15.00 Mannenkoor. 15.30 Qram. 15.40 Voordracht. 16.00 Gram., 16.10 Piano. 16.30 Kamermuziek. 17.00 Wetens waardig allerlei. 17.30 Gram. 17.45 Causerie. 18.00 Vocaal en semble. 18.15 C.W.V.-kwartier. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regerings uitzending. 19.35 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio philh. orkest en solist. 21.30 Causerie. 21.50 Promenade orkest. 22.25 Oratoriumvereni ging, philh. orkest en solisten. 22.45 Avondoverdenking. 2300 Nieuws. 23.1624.00 Gram. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 6 September medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligation Nederland 1948 99* Dito 1947 97* 97* Dito 1937 96 96* Dollarlening 1947 98 98* Invest. Cert if. 97 97* Nederl. 1962-64 ex. 97* 97* Dito cum. 97* 97* Nederland N.W.S. 79A 79* Spaarcertificaten 100* 100* Indië 1937 A 94* 94* Groötboek 1946 96* 96* Cult. Handel en Itid. Bk. 55* Nat. Handelsbank 87* 86 Ned. Handel Mij. 140* 139 A.K.U. 170* 170* Berghs Jurgens 314 313 v. Berkel'a Patent 113 115 Catvé Delft 131 131 Centrale Suiker 166 169 Fokker Gelder Zonen 158* Kon. Hoogovens 140 140 Lever Bros Unil. 224* 224* Ned. Ford 273 Ned. Kabelfabrj 270 272* Philips' Gloell. 227* 227* Dito 6 cum. pref. wd. 161 162 Wilton 153 Billiton I rubr. 320 ex. Dito n rubr. 235 232 Dordtsche Petr. 272 270* Dito pref. 288* 28654 Kon. Olie 301* 29954 Dito onder aand. 296* 296 Moeara Eniin 495 A'dam Rubber 129* 130 Bandar Rubber U9* 120 Deli Bat. Rubber 110 111* Kendeng Letnboe 100* 10054 Oost Java Rubber 44 43 De Oostkust 91 93 Serbadjadi 45 45 Holl. Am. lijn 170 Java China Jap.lyQ 115 ICon. Boc/t Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren'a Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. Escompto Bank Holl. Bank Unie Cert. avasche Bk. Herstelbk. Pr. Ned. Bk. v. Z. Afr. R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motore Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand.' Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oï Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texa» New York Centr. Pennsylvania Canadian Pec. 137* 136* i5 m 176 146 im 119 62 101 136* 128 ex. 157* 177 145 167* "9* 62 94 ex. .4 31 106 103* ex. 111* 113* 99 100* 151* 153 162 161* 193 m 165 37* 79* 101* 37* 41* 5* 51* U\\ 19H

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3