FILO FOP Tovertwijg en de Waterschap De Breede Watering bew. Yerseke. Beae.üx-stertocht in Bergen op Zoom beëindig! Jaarvergadering te Goes. Wat brengt de RADIO? te 83 Dinsdag 29 Augustus 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Zaterdag eindigde in Bergen Op Zoom de 2e Benelux-ster- tocht 1950, die 14 dagen daar voor ook in deze Scheldestad begon. De reis is zeer vlot voorde deelnemers verlopen. Door ge heel België kreeg men enthou siaste ontvangst. De belangstelling was der mate, ook van diverse rijwiel- tourverenigingen, dat het vol gende jaar wel nodig zal blijken ae deelname internationaal open te stellen. Op verschillende plaatsen in België en Luxemburg ontmoet ten de groepen elkaar. Op Za terdag 19 Augustus arriveerden alle deelnemers in Ham, zy wa ren daar de gast van de direc teur van het Wandelheem. Deze leidde persoonhjk de verken ningstocht rond Ham welke voor alle deelnemers onvergetelijk was. Van de 72 deelnemers arri veerden er 65 weer in Bergen op Zoom. Omstreeks 11 uur kwam men In hotel „Het Pannenhuis" te Woensdrecht bijeen, waar het laatste deel van de tocht, de orlëntatierit door West-Brabant begon. Deze eindigde in „Tha lia" te Bergen op Zoom. Alle deelnemers kwamen Za terdagavond op Huize Levens vreugde byeen waar een groot alultlngskampvuur werd ont stoken. Hier werd o.m. de organisator van de tocht, de heer van Sor gen, docent aan de M.T.S. Tech- fiicum uit Rotterdam, toegespro ken en werd hem de eer gegeven het vuur te ontsteken. Hierna maakte hij de uitslag van de tocht bekend. De le prijs werd behaald door een Bergen op Zoomse groeD n.l John. Wisse; Jan Smout en Adrie de Waal die maar 21/3 straf punt hadden. De tweede prijs werd behaald door de leerlingen Gebr. Houtman uit Amsterdam en J. Hordijk uit Vlissingen. leerlingen van de M.T.S. uit Amsterdam. De V.V.V. wisselbeker voor de best' geklasseerde onderwysin- richting werd behaald door de M.T.S. uit Dordrecht. Alle deelnemers ontvingen een fraaie zilveren herinneringsspeld met de kleuren der Beneluxlan- den. De damesgroepen, die aan de tocht deelnamen, en die geen uitvalsters telden, ontvingen na mens V.V.V. nog een fraaie 1 imel Bergse producten. Een uitgebreid vrolijk pro gramma, door de deelnemers zelf verzorgd, bracht daarna het •inde van deze interessante tocht. Nieuwe opdracht voor de Kon. Mij „De Schelde". De Kon. Mij. „De Schelde" heeft van de P.N.E.M. opdracht ontvan gen tot het vervaardigen van 3 Fundaties voor turbogeneratoren voor de nieuwe centrale te Geer- truidenberg, de z.g.n Amercen- trale. Het betreft hier fundaties voor 2 turbogeneratoren van elk 56.000 kW en 1 fundatie voor een turbogenerator van 9000 kW. De byzonderheid van deze fun daties ligt daarin, dat zy niet Worden gemaakt uit gewapend be ton, zoals tot nu toe gebruikehjk, maar worden opgetrokken in ge jaste staalconstructie. Een derge- ïyke uitvoering is in het buiten land wel meer toegepast, o.a. in Amerika en Zwitserland. Doch met deze opdracht mag de K.M.S. de eerste dergelyke fundatie in Nederland bouwen. Tegenover de betonfundatie, geeil de staalfundering een aan merkelijke gewichtsbesparing, Waardoor ook de paalfundering in de grond belangrijk lichter kan Uitvallen. De afmetingen van elk der beide grote fundaties bedra gen ongeveer: Lengte 27 m. Breedte 10 m. Hoogte 10 m. Van de kleine fundatie: Lengte 14 m. Breedte 5 m. Hoogte 10 m. De bewerking en uitvoering van deze fundaties vraagt een grote jnate van nauwkeurigheid in ver band met de trilling-vrije opstel ling der turbogeneratoren, aldus „De Schelde", het personeelsblad. Middelbare Meisjesschool te Goes. Met ingang van de nieuwe cur sus wordt aan „Het Goese Ly ceum" een afdeling „Middelbare School voor Meisjes" gevormd. Deze sluit aan op de le klas ener H.B.S. of de 2e klas van een U.L.O.-school. De cursus duurt dan nog 4 jaar en wordt besloten door een eindexamen, dat van Rykswege aan de School, ten Overstaan van Gecommitteerden wordt afgenomen. Het einddiploma geeft dezelfde rechten als het eindexamen H.B. S. B, uitgezonderd het recht van toelating tot Hogeschool of Uni versiteit. Terwyl de H.B.S. nog steeds geheel gericht Is op de geestehjke vorming van jongens, waarbü de meisjes ook het onderwijs kunnen volgen, is het onderWys op. de Middelbare School voor Meisjes geheel aangepast aan de vrouwe lijke psyche. De wiskundige vak ken, meestal voor meisjes een groot struikelblok, zyn vervangen door meer speciale vrouwelijke vakken als muziek, kinderspycho- logie, hygiëne, voedingsleer en handwerken. Het onderwijs in de Talen heeft op deze afdeling een zeer grote betekenis. Aanrijding op de Rijksweg bij Arnemuiden. Gistermorgen is de heer D. uit Lewedorp, toen hy plotseling met zijn bromfiets de Ruksweg by Ar nemuiden wilde oversteken aan gereden door een bestelauto. D. Werd tegen de grond gesmakt en eva hersenschudding. Waddenzeemosselen voldoen niet. Over de jongste maatregel van het Aan- en Verkoopkantoor van Mosselen te Bergen op Zoom, voor hulp aan mosselkwekere n.l. de mogelijkheid om mosselen van de Waddenzee op te vissen, daar by een te zetten en zo mogehjk te leveren, is men in de praktyk niet erg hoopvol gestemd. Wel is het waar, dat deze maatregel door de kwekers zelf gevraagd is, wel hebben nagenoeg alle kwekers zich aangemeld, naar de alge mene opinie is toch, dat deze maatregel weinig effect zal sor teren. De door de fa. van Hurk naar Zeeland verzonden Waddenzee mosselen voldeden wat kwaliteit betreft niet aan de verwachtin gen. Daar deze firma toch wel de beste kwaliteit, die op zyn per celen voorhanden is, zal hebben geleverd, wordt ernstig gevreesd, dat de in het wild voorkomende mosselen bij levering niet aan de gestelde kwaliteitseisen zullen voldoen, terwyi de te maken on kosten, vooral wanneer men ge noodzaakt is, lange tyd in het Noorden des lands door te bren gen, zeer hoog zullen zijn. Reeks van ongevallen in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de afgelopen dagen heeft een hele reeks, gelukkig allen min of meer onbeduidende, ongevallen plaats gehad in Zeeuwsch-Vlaan deren. Vrijdagavond kwam in Breskens een vrachtauto in botsing met een Belgische luxe auto. Beide voer tuigen kregen materiële schade. Hetzelfde was het geval toen Za terdagavond onder IJzemiyke een luxe auto in botsing kwam met een motor. Voorts reed Zaterdag avond een luxe auto op de Markt te Axel achteruit een winkel bin nen. Hier wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Ver der kwam Zondagavond in de ge meente Philippine een autobus in botsing met een luxe wagen. De rij werd afgesloten met een aan rijding gistermorgen tussen een luxe auto en een truck met op legger onder IJzendyke. Ook hier werd materiële schade aange richt. Nieuw sportterrein op „Vrede rust" in gebruik genomen, Zaterdagmiddag werd er op het nieuwe korfbalterrein v. d. Stich ting „Vrederust" een korfbalwed- strijd gespeeld tussen de pas op gerichte korfbalvereniging M.X.K. van de Stichting en de eveneens onlangs opgerichte korf- en hand balvereniging Marathon uit Ber gen op Zoom. Deze eerste officiële vriendschappelijke wedstrijd werd door de ere-voorzitter van M.I.K. Ds J. F. van den Berg, geopend. In het eerste gedeelte van deze wedstrijd, welke onder leiding stond van de heer van de Meeren, werd op een vrij hoog tempo ge speeld en ging het snel over en weer. Door Marathon werd in de eerste speelhelft 2 maal gedoeld. In de tweede helft door beide teams tweemaal. Marathon won de wedstrijd met 42. Deze eerste ontmoeting heeft zeker een vriendschapsband ge legd en hopelijk zal deze wedstrijd door meerdere sportontmoetingen worden gevolgd. MIDDELBURG. Molenwaterconcert. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H. K. H. Prinses Wilhel- mina zal het Middelburgs muziek corps o.l.v. de heer Joh. H. Caro Donderdagavond van 8 tot 10 uur een concert op het Molenwater geven. Bij ongunstig weer zal het concert Vrijdagavond doorgang vinden. GOES. Stadsbelaardier geeft concert in Haarlem. De stadsbeiaardier van Goes, de heer W. L. Harthoorn, zal a.s. Vrijdagavond van 8 tot 9 uur een concert geven op het caril lon van Haarlem. Hij werd daartoe uitgenodigd door het ge meentebestuur van Haarlem. Aan de heer M. J. Rottier, Vio lenstraat 74, te Goes is het ere teken voor Orde en Vrede met de gesp 1946'47 uitgereikt. KLOETINGE. De feestelijkheden. Het programma der feestelijk heden op 31 Augustus is als volgt: 's morgens wandeling der school kinderen door het dorp met zang voor het gemeentehuis. Daarna tractatie in de school. Des mid dags worden de kinderspelen in de „Schalk-boomgaard" gehouden en tenslotte geeft het Ned. Herv. Kerkkoor een zanguitvoering in de tent van 45 uur.. KAPELLE. Vergadering „Olympia". Dezer nagen vergaderde in het hotel de Zwaan de Gymnastiek vereniging „Olympia". Na het verslag van de secretaris en de penningmeester volgde bestuurs verkiezing. De aftredenden mej. C. Veerhoek en de heren J. Wel- leman, Chr. Welleman en G. v. d. Kuyl werden allen herkozen. Verder werden besprekingen ge voerd over de uitvoeringen te Yerseke en te Krabbendijke, waaraan de vereniging met ver schillende groepen zal deelnemen. Verder werd gesproken over af te nemen vaardigheidsproeven. KRABBENDIJKE. Brand. Zaterdagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in het geitenhok van de heer v. d. Dorpel. De brandweer, die viug ter plaatse was, kon de brand blussen, maar niet voorkomen, dat van binnen alles uitbrand de. De beesten, die zich in het hok bevonden, konden worden gered. Ongeval te Yerseke. Gistermiddag is in de Kaai- straat te Yerseke. de 15-jarige W. Pekaar, by een poging een meisje te ontwyken, dat voor zijn wielen liep, met zyn rijwiel tegen een stilstaande auto gereden. De jon gen kwam te vallen en liep een hersenschudding op. Nadat dr Ampt eerste hulp had verleend kon de jongeman naar huls wor den vervoerd. Ongeval op Koudekerkseweg. Zondagmiddag had by „Steen hoeve" een kind, dat op een fiets zat, het ongeluk met één der beentjes tussen de spaken te ko men. Nadat enkele spaken ver wijderd waren, kwam het beentje vrij, doch het bleek zeer gehavend. Te Middelburg werd medische hulp Ingeroepen. Sportnieuws Competities worden hervat. Terwyl Zaterdag de wedstrijd uit de 2e klasse A., nX V.K.V.- SJ5.S. (210) reeds is gespeel worden op Zaterdag 2 September de competities der Zeeuwse Korf- balbond weer hervat, die wegens de vacanties sinds 15 Juli hebben stil gelegen. Programma voor t September a.s. le kl.: ScampoloVolharding; B.K.C.Togo; TjobaVios. Scampolo zal deze wedstrijd wel tot een goed einde weten te brengen. Togo zal het in Breskens wel zwaar te verantwoorden krij gen, terwyl Tjoba thuis tegen Vi os wel een gunstig resultaat kan behalen. 2e kl. A: Swift IIS.S.S. I; StormvogelsV.K.V.; DlosVo- po. De wedstrijd in Middelburg tussen Swift II en S.S.S. I is ui terst belangrijk voor de bezetting van de bovenste plaats in deze af deling. Beiden hebben eveilveel verliespunten, bij een gelijk aan tal wedstrijden. Wel heeft Swift H de eerste wedstrijd met grote cyfers gewonnen, maar S.S.S. I zou nu wel eens revanche kunnen nemen, en is daartoe ook in staat. 2e kl. B: EltoVitesse; Olym piade Poel. 3e kl. A: A.K.S.Groede; Top Fortuna. 3e kl. B: Swift IH—Tjoba II. Adspiranten: Swift ATogo; de Poel—V.K.V. Swift op bezoek bij Burgh. Swift was Zaterdag op bezoek by de K.V. „Burgh" te Burgh Haamstede, voor een krachtme ting. Deze is wel op een duide- lijke wyze in het voordeel der Middelburgers uitgevallen. Wat betreft het enthousiasme en uit houdingsvermogen, waren de Schouwenaren niet de mindere van de Swiftianen. Doch tech nisch en tactisch waren zy ver de mindere, terwyl de dames veel te weinig ln het spel worden betrok ken. De eerste 20 minuten wist Burgh de aanvallen van Swift te weerstaan, doch het was wel dui- delyk, dat doelpunten moesten komen. Door Wisse, Goedbloed en Mevr. Looise werd nog voor de rust de stand op 5—0 voor Swift gebracht, en juist voor de rust verkleinde Burgh de achterstand. Na de rust werd door Burgh enthousiast aangepakt, en even wisten zy doelpunten te voorko men, Doch ze wisten niet te voor komen, dat mevr. Looise, Wisse Eiff en Bruggeman er nog 6 doel punten by scoorden, waartegen over Burgh er maar 1 wist te ma ken, en aldus kwam de eindstand met een II2 overwinning voor Swift. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld, terwyl het publiek bewondering had voor het vlotte spel der Middelburgers. V eilingsberichten MIDDELBURG. Veiling van Maandag 28 Augustus. Fruit: Zigeunerin 2834, Manks Codlin 1123; Druiven 5882; B. de Merode 9—15; Sou venir de Congres 1113; Jac. Le- bei 1015; Trans, de Croncel 15 22; Tomaten 1218; Appels val 815; Ellison Oranje 2025; Jefferson 37—43; Belle de Lou vain 1025; Reine Victoria 10 38; Washington 1835; Abrikoos- pruim 28—30; Burbank 16—24; Suikermeloen 46—70; Netmeloen 30—54; Oranje Annanas 4464. Groenten: Stoksnybonen 2048; Pronkbonen 1926; Dub. Princ. 17—25; Bospeen 15—22; Was- peen 68; Komkommers A 710; idem B 79; idem C 7; Augurken 672; Prei 812; Rodekool 5 12; Savoyekool 625; Sla 24; Postelein 28—30; Andyvie 5—8; Bloemkool A 3043; idem B 8 32; idem C 8—23; Uien 5—7; Spinazie 8—14. Aardappelen: Koopmansblauwe grote 6.306.90 Blauwe Eigenheimers 5.406.10; Eerstelingen 6.608; Bintjes 68. GOES. Veiling van 28 Aug. '50. Fruit voor export. Clapps Favo rite 35.90; Br. de Merode 15.40 18.10; Seigneur d'Esperen 21.20; Manks Codlin 18.70; Transp. de Cronsel 16.60—18.10; Graham Royal Jubilé 15.2016.10; Ver pakt fruit: Transp. de Cronsel 18—23; Manks Codlin 21—26, al les per 100 kg. Fruit, kleine vei ling: Clapps Favorite 826; Br. de Merode 49; Jutten 1221; Manks Codlin 510; Transp. de Cronsel 415; Graham Royal Ju bilé 48; Pruimen: Reine Victo ria 1330; Jefferson 1030; Reine Claude d'Althan 1537; Abrikoospruimen 14—28; Rade maker 30—32; Druiven 71—83; alles per 100 kg. Groenten: Bloemkool A 2941; idem B 11 23; idem C 814; Komkommers A 710; idem B en C 7; Kropsla A 78; idem B 46, alles per 100 stuks. Dubb. Princessebonen 1518; Stokprincessebonen 20 24; Stoksnybonen 2030; Pronk bonen 13—17; Rentegevers 21 23; Groene kool 1115; Rode kool 67.50; Andyvie 511; To maten 1218; Uien 78; Spina zie 23; Augurken 31110; Poste lein 19; Aardappelen 5.508, alles per 100 kg. Kroten 910, per 100 bos. 7. Filo volgt de schildwacht door de poort. Het viel hem nogal mee, die schildwacht was niet zo bars als hy er uitzag, nee, hy was eigenlyk nogal goedmoedig. „Zie je", begon hy onder het lopen tegen Filo, „de ceremoniemeester is ziek en nu handelt de adjunct-ceremoniemeester al die zaken af, de ceremonie-zaken, zal ik maar zeggen". „O juist", zei Filo, „wat denkt U zal hij het goed vinden dat ik morgen kom goochelen?" „Hum" baste de schildwacht, ik weet het niet, hoor, het is niet zo'n gemakkelyk heer, je had misschien betere de cere moniemeester zelf kunnen treffen. Maar we zullen zien...." Vol spanning liep Filo verder met de schildwacht. Deze bracht hem in een zéér deftige kamer, waarin zich een zéér deftige meneer bevond. Hy droeg een pruik met een staartje en een strikje en in z'n hand had hy een staf als een teken van zyn waardigheid, een ceremoniemeesterstaf. „Mijnheer de adjunct ceremoniemeester, hier is iemand die zich komt melden als goochelaar voor het verjaardagsfeest van onze hoog edele heer Hertog Jan van Goedeluimsland", legde de schildwacht uit. „O juist ja", sprak de deftige heer en hy trad nader om Filo wat beter te bekijken. „Bedoelt U dit eh.... ventje, schild wacht?" „Jawel, mynheer". „Zo, zo". Hy richtte zich tot Filo Fop: „Myn naam is Jonker Semelaar, adjunct-ceremoniemeester van de hoogedele Heer Hertog Jan van Goedeluimsland". „En myn naam is Filo Fop, rondreizend goochelaar, aangenaam. „Hm, U geeft zich dus uit voor goochelaar? Wel, wel, U is anders een ehenigszins vreemde verschyning, zo zonder hoge hoed, maar ik kan me vergissen natuurlyk. En dan zo'n klein persoon nog! Eerlyk gezegd ehmynheer, heb ik niet zeer veel vertrouwen in Uw prestaties, het spyt me zeer, maar „Ik kan U toch wel een paar kunstjes voor doen", riep Filo teleurgesteld. Hy werd een beetje boos op die Jonker Semelaar; hoe kon die man nu weten of hy een goede goochelaar was, zonder dat hij hem aan het werk gezien had?" De schildwacht deed een goed woordje voor Filo: „Kom, kom, geachte Jonker zou het niet eens te proberen zijn, wie weet hoe het meevalt". „Hm", was alles wat Jonker Semelaar terug zei en met een hooghartige blik zag hij op Filo neer. SOUBURG. Drie dagen oranjefeest. Door de Oranjevereniging zijn in samenwerking met de onder scheidene buurtverenigingen voor Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. feestelijkheden georganiseerd. Door de kinderen der buurtver enigingen zijn planten gekweekt waarmee Donderdag een tentoon stelling wordt gehouden in „Reho- both". De tentoonstelling wordt 's avonds om 7 uur door de burge meester, de heer A. H. S. Stemer- ding, geopend. Tevens worden de namen bekend gemaakt van hen, die een prijs gewonnen hebben. Verder is er van 89.15 uur mu ziek van „Vlijt en Volharding" op de tent op het Oranjeplein. Vrijdag is de tentoonstelling van 25 uur en des avonds van 79 uur geopend. Om 9 uur is er een lampionoptocht waaraan ieder kan deelnemen. Medewer king verleent „Vlijt en Volhar ding" en de signaalafdeling van de gymnastiekver. „Astrow". Voor Zaterdag is er een zeer gevarieerd programma, t.w. uit reiking van de prijzen der plan- tententoonstelling, wielerwed strijd, waterballet door de Sou- burgse brandweer, mastklimmen en sprietlopen, hindernisrijden op de fiets. Dit alles duurt van 2 tot 6 uur en wordt gehouden op het terrein aan de Doornlustlaan. Van 7 9.30 uur is er muziek en zang door de Souburgse zangverenigin gen, waarna de burgemeester een slotwoord zal spreken. Zaterdag zal ook van 's morgens 8 tot des avonds 6 uur de ringrijderij plaats vinden op het terrein Doornlust laan. OOSTKAPELLE. Knobbelrit. Bij voldoende deelname zal Za terdag a.s. een knobbelrit worden georganiseerd voor motoren en rijwielen met hulpmotor. Deze knobbelrit, die over verschillende wegen van Walcheren leidt, zal in geen geval een snelheidsrit worden. Er wordt om twee uur gestart en voor motoren duurt de rit tot half vijf, voor rijwielen met hulpmotor tot vijf uur. ST. MAARTENSDIJK. Met hand ln zaagmachine. Maandagmorgen had de tim merman C. Kauffman het ongeluk met zyn hand in een zaagiïiachine terecht te komen. De verwonding was zo hevig, dat hij zich onder dokters handen moest stellen. BRUINISSE. Mosselexport. De mosselexport toonde in de week van 19 tot 26 Augustus weer enige opleving. Jammer dat slechts enkele mosselkwekers kunnen profiteren. In totaal wer den van Bruinisse naar de han delaren te Yerseke verzonden 3460 tonnen mosselen. Rechtstreeks naar Engeland of België geen verzending. BERGEN OP ZOOM. Verduistering. De heer J. T. uit Dongen deed bij de politie aangifte van ver moedelijke verduistering en dief stal van f 1991.aan kasgeld. Zijn bedrijfsleider had van een taxi-ondernemer uit Bergen op Zoom een auto gehuurd en had eerst ettelijke duizenden kilo meters gereden zonder te betalen. Zijn vrouw had gezegd, dat hij voor een paar dagen met vacantie ging naar Frankrijk. De politie stelde een onderzoek in en nu bleek, dat deze bedrijfs leider, M. F. uit Breda, met de auto was gaan toeren. Bedrijfs leider, geld en auto zijn sindsdien spoorloos. De politie stelt een onderzoek in. Zwemwedstrijden. Zaterdagmiddag werd in de Ooster-Schelde te Bergen op Zoom de 1200 m. zwemwedstrijd gehouden, welke door de zwem vereniging Juliana werd georga niseerd. Er startten 30 dames en bijna 60 heren. Hieraan was te vens het kampioenschap van Ber gen op Zoom verbonden. Bij de heren nam Jos de Waal direct de leiding en stond die niet meer af. Hij wist voor de tweede maal deze titel te veroveren. Bij de dames was mej. Hopmans, de snelste, hoewel L. Nuijten haar dicht benaderde. De einduislag luidde: dames: 1. L. Hopmans; 2. L. Nuijten; 3. W. van Ginneken; 4. A. de Waal; 5. T. de Kok; 6. M. de Munnik; 7. J. Hagenaar; 8. Mevr. Versluys Appels; 9. R. Klupper; 10. M. Schrijnemakers; heren: 1. Jos. de Waal; 2. M. van Poppelen; 3. P. de Waal; 4. A. de Nys; 5. J. de Groot; 6. H. de Haan; 7. G. Key; 8. F. Kooien; 9. K. Sprangers; 10. B. van Oort. Op de vergadering van Inge landen van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yer seke", die gistermiddag in de „Prins van Oranje" te Goes werd gehouden, waren slechte 18 inge landen, 29 stemmen vertegen woordigend, aanwezig. Na het openingswoord, deed de dijkgraaf, de heer P. J, J. Dekker enige mededelingen. Hij vertelde, dat het delven van de grote lei ding, met zeer bevredigend resul taat, machinaal is geschied. Het Verkeersongeval. Zaterdagmiddag werd op de grote verkeersweg van Bergen op Zoom naar Nieuw-Vossemeer ter hoogte van de Heense molen een 14-jarig zoontje van de familie H. uit Rotterdam, dat Zaterdag, bij kennissen aldaar was komen lo geren, door een Belgische auto aangereden. Het ventje stak de straatweg plotseling over, en werd tegen de grond geslingerd. Met een gebroken been, een hersenschudding en inwendige kneuzingen werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Steenber gen vervoerd, waar het ter ver pleging werd opgenomen. De Rijkspolitie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds voor kankerbe strijding heeft te Kloetinge op gebracht de som van f 156,56. „Excelsior" te Kloetinge bracht Vrijdagavond een serenade aan de ambachtsheer en ambachtsvrou- we van deze gemeente op de boerderij van de heer v. d. Velde in Abbekinderen. Bevorderd tot wachtmeester der Kon. Marechaussee met standplaats Hontenisse, de heer W. Verwijs Wzn, geboren te Bruinisse, thans te Zevenaar. Geslaagd voor het practyk- examen Burgerlijke- en Utiliteits bouw (timmeren) de heer A. Valk te Bruinisse. Aangesteld als leerling-ver pleegster aan het ziekenhuis „Eu- dokia" te Rotterdam m.i.v. 1 September a.s. mej. Willy de Waal Jd. te Bruinisse. Als onderwijzeres aan de kleu terschool te Bruinisse is uit 7 sol licitanten benoemd mej. P. M. Boogert te Nieuwerkerk. Donderdagavond om half zeven hoopt in de Ger. Gemeente te St. Maartensdijk voor te gaan ds G. Breevaart. Voor de Oud Geref. Gemeente zal Donderdagmiddag om half drie te Stavenisse voorgaan ds Toes uit Kinderdijk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Midwolda, J. H. Vrielink te Lutjegast. Aangenomen naar Scherpen- zeel, A. D. Klaassen, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Hoenderloo, W. H. den Ouden te Buren. Geref. Kerken. Beroepen te Schoondyke, H. F. van Bochove, cand. te Fin- sterwolde. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Tweetal te Amsterdam-Zuid, Joh. Francke te Rotterdam- Delfshaven en J. Meester te Haarlemmermeer (O.z.). Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Aalsmeer, P. H. Seggelink te Zaandam. Aangenomen naar Papen- drecht, J. de Waal, carid. te Apeldoorn. Bedankt voor Middelburg, Den Helder, Leerdam, Ouderkerk a. d. Amstel en Noordeloos, J. de Waal, cand. te Apeldorn. Geref. Gemeenten. Tweetal te Tholen, F. Mallan te Bruinisse en W. de Wit te Middelburg. Ds A. F. L. van Hengel. Ds A. F. L. van Hengel, van 28 Aug. tot Juni 1911 Ned. Herv. predikant te B o r s s e le hoopt op 28 Aug. a.s. te herdenken, dat hij 50 jaar geleden in het ambt werd bevestigd. Van 1911 tot 1941, toen hem eervol ontslag werd verleend was hij werkzaam als Prot. godsdienstlerear by het Rijksopvoedingsgesticht t« Amersfoort. delven van de oude leiding over een lengte van 2600 m. is aange nomen door fa. J. D. Jansen te Colijnsplaat. Het werk geschiedt met een dragline, en vordert zeer goed. Voorts wordt de heul by Abbekinderen vernieuwd en krygt de betonbrug, die aldaar wordt gebouwd, gebogen elementen. Dit werk wordt gedaan in eigen be heer. Het werk aan de steenglooiing te Kattendyke zal binnen enkele weken gereed komen, terwyl aan de zeewering te Schore een proef- vlakje is gelegd met betonblokken van het systeem Haringman. De landerijen van het waterschap zullen opnieuw worden verpacht. Het personeel van het water schap zal een uitkering krijgen van 2 van het loon tot een maximum van f 50. Met de Goese Polder is men, inzake de grenswyziging, tot een accoord gekomen. De wyziging heeft het voordeel, dat meer grond en gebouwen kunnen wor den aangeslagen voor dykgeschot. Inmiddels is, na de wijziging, dyk geschot geheven van gebouwen, die niet meer belastbaar waren. Dit bedrag zal dus worden terug betaald. De rekening 19491950 werd goedgekeurd. In het rapport over het dienstjaar 1949'50 maakte de heer Polderman, namens de betreffende commissie de opmer king, dat allicht wat meer econo misch gewerkt zou kunnen wor den byv. door aanschaffing van technische hulpmiddelen als een vrachtauto e.d. Zonder stemming ging men accoord met het voor stel om een deel van het polder- personeel een uitkering van 5 van het loon over het derde en vierde kwartaal 1950 toe te ken nen. Aan de gemeente Yerseke zullen twee percelen grond, sa men 3.42 A. groot voor f 1.50 per m2. worden verkocht, evenals, voor dezelfde prijs, een gedeelte van een perceel groot 1.45 A. In de rondvraag wilde de heer Boonman te Nisse gaarne weten hoe of het stond met de verhar ding van de Koedijk.. De heer Dekker deelde mede, dat hierover contact is opgenomen met het Waterschap „De Bultenpoldert van Nisse". Dit waterschap wens te weliswaar deel te nemen ln de kosten van aanleg maar niet ln het jaarlijks onderhoud. Het hangt nu maar van de in gelanden van Nisse aï of die ver harding er komt. Het betreft hier een bedrag van f20 per jaar. Er ontstond hierover tussen de voor zitter en de heer Ermerins, die het mét de heer Boonman voor de ingelanden van het Waterschap Nisse opnam, een kleine discussie. De andere ingelanden van „De Breede Watering" bleken het ech ter met het bestuur eens te zyn. Hierna volgde sluiting. DUIVENSPORT. P.V. „De Soheldevliegers" Waarde De P.V. „De Scheldevliegers" hield een wedvlucht van St. Quentain. Jonge duiven: le kamp: 2, 3, 4, 6, 7, 8 P. Sonke; 5 C. de Leeuw| Oude duiven: 1, 2 en 3 Gebr. Kop- mels; 4 P. Soonke; 5 J. Kopmels. P.V. „Oost West Thuis Best" Kapelle. De Kapelse P.V. „Oost West Thuis Best" organiseerde de vol gende wedvlSchten: Voor jonge duiven vanaf St. Quentin, afstand 189 km.: P. t. Butler 1, 2, 4, 8; Joh. Nijsse 3, 61 H. Wezepoel 5; P, van der Vliet T, Voor oude duiven vanaf St. Quentin: P. I, Butler 1; P. van der Vliet 2, 3; R, de Waard 4{ A. Blok 5; J. Mol 6. 7; P. Glaé 8; A. van Drlel 9. Duivensport De P.V. „De Telegraaf" te Middelburg hield een wedvlucht met oude en jonge duiven, vanuit Tilburg (plm. 102 km). De duiven werden met Z.W. wind, te 14 uur ln vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok te 16.11.50 uur, snelheid 781.97 m. per minuut. Hier volgen de eerste 10 prijs winnaars 1 en 8 W. Daane; 2 O. Hoek; 3 C. L. Daane; 4 D. Hoo- gesteger; 6 J. Cujé; 7 H. A. Pol- vliet; 10 Iz. Scheybeler, allen te Middelburg; 5 en 9 C. Pouwer te Veere. Woensdag 30 Augustus 1950. HILV. I (402 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 Paedago- gische causerie. 10.05 Morgenwy- ding. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Hawaiian-muz. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 13.50 Gram. 14.00 „Gesproken portret". 14.15 Ka merorkest. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de kinderen. 15.50 Gr. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de kinderen. 17.30 Gram. 17.45 Reg. Uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 „De Europese Raad in Straats burg". 18.25 Gram. 18.30 R.V.U. 19.00 Causerie. 19.15 Pianoduo. VPRO 19.30 Voor de jeugd. VA RA 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Lichte muziek. 20.35 Hoorspel. 22.05 Trio. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILV. II. (298 M.) NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voo de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Blaaskwintet en piano. 12.00 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmui. 14.00 Gram. 15.00 Strijkkwartet. 15.30 Fluit en piano. 16.00 Vocaal ensemble. 16.15 Voor de jeugd. 17.00 Kamermuziek. 17.30 Gram. 17.40 Afrikaanse volksmuziek. 18.00 Kerkkoor. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gr. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.35 BBC orkest 21.20 Vraaggesprekken met im migranten. 21.40 Gram. 22.00 Om- roepk. en solisten, 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 28 Augustus medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Nederl. 1962-64 cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937A Grootboek 1946 Cult. Handel en Ind. Nat. Handelsban k Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs Jurgens Van Berkel's Patent Centrale Suiker Fokker Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Glocil. Dito 6 pet cum. pref. Wilton Billtion I rubr. Billiton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, prsf. Kon. 01* Dito On«a«raandelen Moeara £olm A'dam Rubber Band&r Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oo*t Java Rubber D« Ooetlnut aai. Hln 97 97 97*4 79* 100* 94* 96* Bank 56 86 140* 166*ex 318* 114 170 112 138* 219 276* 267* 225* wd. 159* 152 265*4 284* 296* 292* 127* 118 108* 100 42* 111 99*4 97* 96* 97 97 9754 9754 79*4 100* 94* 96* 55* 85* 110 166 315* 113* 167 138 219*4 273 265 224*4 159 152* 265*4 284 295* 290*4 126* 118 108 101 42* 134* US Ned. Sch. Unie Van Ommeren's Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Nederland H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. DeliMij Senembah Muller Co. Amsterdamsche Bank Escoinpto Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Bank voor Z.-Afrika Surinaamtcb eBank Twen t sch e Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Coot. Oil Midcout. Oil Philips' Oi I Shell Union Tidewater Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pae. 101*4 224* 39*4 5*

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3