FILO FOP Tovertwijg Nieuwdorp zal een nieuw verenigingsgebouw krijgen. en de PROVINCIENIEUWS Grote schade door windhoos KERKCONCERT Vrijdag 25 Augustus 1950. PROTESTANTS CHRIST"?! IJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). In ue Woensdagavond gehouden raadsvergadering van 's-Heer Arendskerke, deelde de voorzitter burgemeester A. A. Elenbaas, mede, dat tot adjunct-commies ter secretarie is benoemd de heer J. Geldof uit Middelburg. De bouw van de landbouwschool is gegund aan J. Janse te Nisse voor f 27900,De Provincie zal 25 in de stichtingskosten bij dragen. Gelden werden toege staan aan de R.K. school te Le- wedorp voor betegeling en om heining. Öp het verzoek van de R.K. H.B.S. te Goes om een jaar lijkse bijdrage werd gunstig be schikt. Het verzoek om subsidie van de Nederlandse kampeerraad werd afgewezen. Er werd een geldlening aange gaan van f 14400 bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Tegen de verordening winkelsluitings wet, betreffende openstelling winkels op Zondag te Lewedorp, ontwikkelde de heer Sandee (A. R.), principiële bezwaren. De ver ordening werd aangenomen met de stemmen van de heren Sandee en Op 't Hof (C.H.) tegen. De verordening keurlonen werd herzien. Het keurloon voor de huisslachting van een varken werd vastgesteld op f5, Aangaande het verenigingsge bouw te Nieuwdorp, deelde de voorzitter mede, dat de verbouw van de noodschool tot vereni gingsgebouw hoge kosten met zich zal brengen. B. en W. stellen voor de school te slopen en een nieuw verenigingsgebouw te plaatsen. Dit zal dan één geheel worden met de op te richten openbare lagere school. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de Groene Kruis afdeling te Nieuw dorp zal trachten daarbij een wijkgebouw te bouwen, annex badinrichting. Het nieuwe vereni gingsgebouw zal plaats kunnen bieden aan 250 mensen. Het zal ook voorzien worden van een po dium, een wasgelegenheid, 2 kleedkamers, een keuken en een bergplaats voor gymnastiek-toe- stellen. Tevens zal het gebouw dienst doen als gymnastieklokaal voor de scholen. Na enige discus sie werd het voorstel ten slotte z.hs. aangenomen. Besproken werd nog de ont werpen van de uitbreidingsplan nen voor de vier dorpskommen. In principe werd tenslotte beslo ten een groepsbureau voor de rijkspolitie met twee woningen te bouwen. Goese groeten voor de jongens overzee. Voor veertien Goese jongens die in Indonesië het moment ver beiden, waarop zij op de boot kunnen stappen om huiswaarts te keren, zal het Donderdag 31 Aug. a.s. een feestavond worden. Via de P.J.C.-zender in de 13 en 16 i icrband Zullen zij tussen 19.45 en 20.30 uur Javatijd, de stemmen van hun familieleden in de Gan- zestad kunnen beluisteren. Donderdagmiddag kwam hier voor de reportagewagen van het Radioprogramma voor de Nederl. strijdkrachten naar Goes. Drie i twintig vaders, moeders, broers, zusters, eclitgenoten en vrienden waren in het Schutters hof om zich door middel van de techniek voor enkele seconden te verenigen met de mannen die hen dierbaar zijn. Zoals iedere keer, wanneer groeten worden opgenomen, was net voor de betrokkenen weer 'n moment van groie spanning. De koele entourage van een lege zaal en een simpele microfoon ver mochten zeer begrijpelijk bij velen niet de opgekropte ze nuwen te onderdrukken. I artelijke groeten zullen straks Voor de Goese matrozen en. sol daten door de aether trillen. Woorden van bemoediging, Waaruit ook voor allen het grote verlangen spreekt straks weer in eigen kring verenigd te zijn. Het zal de jongens goed doen deze bekende stemmen te horen en niet minder de zoenen, al zijn het dan ook maar aether-zoenen. Later op de middag werden ge lijke opnamen ln de Concert- en gehoorzaal te Middelburg ge maakt, waarbij dan tevens enkele nummertjes van een amateurca baret werden opgenomen om straks in dezelfde uitzending te Worden uitgezonden. Het programma zal op 31 Aug. ook in Nederland te beluisteren Zijn, n.l. des middags van 13.15 14.00 uur op de 49 m band. De betrokkenen zij er nog op gewe zen, dat zijzelf hun verwanten in Indonesië van deze uitzending op de hoogte dienen te brengen. KAPF.T.I.m Zoals uit de advertentie ln dit nummer blijkt, wordt Zaterdag 26 Augustus a.s. het tweede kerk- concert in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle gegeven. De medewerkenden zijn: de or ganist der Kerk, met de heer T. v. d. Ende uit Wateringen die als tenorsolist ln Kapelle geen onbe kende is, en een mannenkoor. Gaarne wekken wij een ieder op, om Zaterdagavond naar dit concert te gaan luisteren. NIEUWS IN 'T KORT De heer L. van Beveren te Stavenisse slaagde bij de te 's- Hertogenbosch gehouden kleer makersvakexamens voor de vak diploma's A klein en B groot werk. Woensdag werd in de Voor straat te Stavenisse een fraai, modern winkelpand geopend van de slager L. Gunst. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tricht, D. van Boven, cand. te Zaandam; tï St. Johannesga, A. D. Meeter te Watergraafsmeer; te Wanswerd, T. A. Vonk Noordegraaf te Saaxum. Aangenomen naar Hooge- veen, C. J. v. d. Graaf te Nij- kerk; naar Bergharen (bijz. hulppr.), J. J. v. Oosterzee, em.- pred. te Doorn. Geref. Kerken. Beroepen te Enumatil en te Schildwolde, P. A. Kouwenho- Ven, cand. te Rotterdam. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravenmoer, P, êe Smit te Zeist; te Harlingen, J. Ph. Sobering te Apeldoorn. Beroepbaar. Da W. Th. Windt, pred. in alg. dienst te Rotterdam, Slotlaan 22. Stelt zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Generale Synode Chr. Geref. kerken. OoK in de kring der Chr. Geref. kerken is het traditie, dat de bid stond die aan de Gen. Synode pleegt vooraf te gaan, geleid Wordt door de praeses van de Vorige synode. Het lag dan ook in de bedoeling dat de bidstond, die Op Maandagavond 4 Sept. a.s. aan de Gen. synode, die 5 Sept. a.s. te -Gravenhage zal aanvangen, Zal voorafgaan, geleid zou worden door ds W. Kremer, praeses van de vorige fynode (Utrecht 1947). Maar ds Kremer vertoeft tot herstel van gezondheid buiten zijn gemeente en kan de zittingen der Synode, Waarvan hij lid is, niet bijwónen. De assessor van de vorige synode, ,Tamminga te Enschde ver- toeft in Canada en kan dus even- min invallen. De scriba van de Utrechtse synode, ds J. Hovius te Zwolle, is Inmiddels hoogleraar te Apeldoorn geworden. De quaes tor, ds G. Riiksen te Middelburg, 1b verleden jaar overleden. Blijft van het moderamen van de Utrechtse synode nog over ds P. de Bruin, thans te Boskoop. Hij zal naar wij vernemen, aan de avond van Maandag 4 September Vergadering Kominform te Boekarest Een brigade naar Korea? Volgens de Weense correspon dent van hef Britse conservatieve blad „Daily Telegraph" zou te Boekarest een vergadering van de Kominform van militaire aard worden gehouden, t.g.v. de 6de verjaardag van de intocht der Sowjettroepen in Roemenië. Een Sowjetrussische maar schalk en tal van militaire des kundigen van statenleden van de Kominform zouden op deze ver gadering aanwezig zijn. De cor respondent van het blad ziet hier in een aanwijzing dat belangrijke besluiten zullen worden genomen, 0.m. de oprichting van een Ko minform Brigade, die naar Korea zou worden gezonden. „KORTENAER" VERTROKKEN De „Kortenaer" is Woensdag uit Soerabaja vertrokken. Het schip zal mogelijk Priok aandoen, a.s. in de Eben Haëzerkerk, het bedehuis van de roepende kerk van 's-GravenhageC., in de ure des gebeds voorgaan. Geestelijke verzorging militairen. Ds G. Vellenga, Geref. predi kant te Schoonebeek heeft voor het aanzoek zich beschikbaar te stellen als res.-legerpredikant hier te lande bedankt en in zijn nadere motivering aan zijn kerke- raad er op gewezen, dat het be langrijker is een gehele gemeente te verzorgen dan in een garnizoen werkzaam te zijn, te meer waar de militairen geregeld naar huis gaan, het catechetisch onderwijs kunnen volgen enz. De kerkeraad verenigde zich met deze zienswij ze van zijn predikant. Centrale Diaconale conferentie. Op de 21 Sep. a.s. te Eindhoven onder presidium van dr J. W. Noteboom, burgemeester van Voorburg te houden centrale dia conale conferentie zal ln de mid dagvergadering aan de orde ko men een bespreking van het rap port van de studiecommissie voor de verzorging en huisvesting van ouden van dagen. Ds A. J. Fanoy van Eindhoven zal een opwekkend slotwoord spreken. Internationale Raad Chr. Kerken. In de vergaderingen van de 1.C.C.C. is de vraag ter sprake gekomen of ook Methodistisch- Arminiaansa kerken, wanneer zij de constitutie onderschrijven, tot deze organisatie hunnen wor den toegelaten. Prof. Kuiper (Amerika) had daartegen ern stig bezwaar, maar zijn voorstel om deze zaak nogmaals naar het uitvoerend comité te delegeren, werd met grote meerderheid verworpen. In een rede over „De refor matie der 16de eeuw en de Bij bel" betoogde prof. dr G. Ch. Aalders, dat wij inplaats van de Bijbel te onderwerpen aan de menselijke rede, onze rede aan het getuigenis van de Bijbel moeten onderwerpen. ..Ik ken velen, zo zeide hij, die geneigd zijn hun hoofd te schudden en hun schouders op te halen. Zij veroordelen onze houding als onwetenschappelijk, verouderd en achterlijk. Wij moeten ons echter door een dergelijk vonnis niet laten weer houden, evenmin als de hervor mers en hun volgelingen zich lieten weerhouden door Pause lijke decreten of regeringsplak katen." RIN GR1JDEN TE MIDDELBURG (Vervolg van pag. 1) Versierde paarden. Er was ditmaal meer aandacht besteed aan de versiering der paarden. De dames, mevr. M. Sandberg tot Essenburg, mevr. Dumon Tak, mevr. Adriaanse en mevr. Ballintijn, vormden de jury. Mevr. Sandberg had een beker be schikbaar gesteld, die bezit werd van de berijder van het mooist opgetuigde paard J. Brand uit Domburg. Prijzen voor versierde - paarden kregen voorts F. Wisse en J Castel, SL Laurens; L. Maljaars, Aagtekerke; C. van Sloten, St. Laurens en L. Jobse, Souburg. Er waren voor deze wedstrijd niet minder dan 56 prijzen be schikbaar gesteld, terwiji in ieder der vier uitgezette banen tenslot te om de pollepel werd gereden. Ditmaal was er voor de winnaar ln elke baan een pollepel. Deze werden gewonnen door Jac. de Klerk, Nieuwland; W. de Voogd, Domburg; Jaap van Wallenburg, Middelburg en J. S. Reynierse, Koudekerke. (Overvloed van copie noopt ons de einduitslag tot morgen te laten overstaan. Red.). Kon. Militaire Kapel niet naar Zeeland. Naar w(J vernemen zal het op treden en het te houden concert van de Kon. Militaire Kapel op 26 Augustus ln Groede, 28 Augus tus in Middelburg en 29 Augustus In St. Maartensdijk geen door gang kunnen vinden. Niettegenstaande met de Direc tie van de Koninklijke Militaire Kapel voor beide zijden bevredi gende afspraken waren gemaakt, bleek achteraf dat de K.M.K. geen rekening had gehouden met een desbetreffende regeling van de Generale Staf, waarbij bepaald was, dat het optreden van de K, M.K. in officieel tenue alléén mo gelijk was, wanneer dit optreden gepaard ging met een belangrijke gebeurtenis ter plaatse. BENOEMING WATERSCHAPPEN. Bij K.B. is benoemd m.i.v. 1 No vember 1950 tot lid van het be stuur van de waterkering van de calamiteuze polders Oud-Kem- penshofstede en Mogershil B. M. Suurland te Stavenisse. M.i.v. 1 Augustus 1950 tot ge zworene van het watenschap St. Annaland C. M. Geluk te St. An- naland en tot gezworene van het waterschap Nieuw-Annex-Stave- nissepolder Chr. Luijk te Stave nisse. GOES. Vriendjes wilden kermis vieren. In één van de café's had Dins dag een Belg uit Antwerpen zijn portefeuille laten liggen. Een zekere P. uit Yerseke had wat te lange vingers en nam de por tefeuille, die een paar honderd gulden bevatte, mee. De Yerss- kenaar is toen maar kermis ge houden met zijn vriend K., even eens uit Yerseke. De kermis vreugde heet echter niet lang geduurd, want de dienaren van Hermandad wisten de beide vriendjes spoedig aan te hou den. Ze werden in bewaring ge steld en het geld, waarvan reeds een groot deel verdwenen was, werd in beslag genomen. De beide heren hebben hun wan daden bekend. V eilingsberichten KAPELLE. Veiling van 24 Aug. Grote- en Exportveiling: Bramen 9099.60; Clapps Favorite I 32; idem II 23.50; Beurré de Merode I 16.30; idem II 9.40; Bon Cretión William I 27.90 idem II 22.40; Seigneur d'Esperen I 14.90; idem H 12.10; Manks Codlin I 16.30— 19.80; Val- en kroetappels 3.30 4.70; Dubb. Princ. z. draad 15.10, alles per 100 kg. Kleine veiling; Pruimen: Reine Victoria 1127; Belle de Louvain 616; Jefferson 1040; Kirkes 1035; Reine Claude d'Althann 8—35; R. Cl. Violet 18; R. Cl. Verte 20—50; Abrikoospruim 1921; Wijnprui men 25; Gele Eierpruimen 21 Cataloni 919; Boerenwitte 16— 18; Rode Eierpruimen 15; Appels. Zigeunerin 629; Manks Codlin 424; Transparant de Croncel 7 17; Zoete Ribbeling 714; Kes wick TA11; Early Victoria 6 Va 11; Peren: Clapps Favorite 6— 24; Beurré de Merode 412; id d'Amanlis 314 Marguarite Mar- rilat 8%22; Précoce de Trévoux 914; Seigneur d'Esperen 415; Jutten 3—27; Bon Crétien Wil liam 7—15; Dr Jules Guyot T/%— 10; Duifjespeer 3—5A; Diversen: Frambozen 1.33; Druiven 87—95, alles per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 24 Aug. Export veiling: Peren: Clapps Favorite 29.70; Beurré d'Amanlis 15, beide per 100 kg. Gewone veiling Bonen 15.10; Bra men 95.10; Pruimen: Reine Victo ria 1631; Jefferson 23; Druiven Frankenthaler 91, alles per 100 kg. Netmeloenen 19—21 per 100 stuks. Appels: Manks Codlin 9— 17; Transp. de Croncel 527; Ja mes Grieve 26—27; Signe Tillisch 13; Appels verpakt: Manks Codlin 1826; James Grieve 2638; Signe Tillisch 19—22; Zigeunerin 2328; Ellisons Orange 36—39; Transp. de Croncel 27; Peren: Precose de Trévoux 12; Clapps Favorite 1625; Juttenpeer 9; Beurré de Mérode 7—23; Beurré d'Amanlis 613, alles per 100 kg. GOES. Veiling van 24 Augustus Appels: Zigeunerin 7—33; Manks Codlin 626; James Grieve 10 37; Transp. de Croncel 6—27; El lisons Oranje 27—36; Zoete Ho- laart 1216; Appels (kroet en val) 0.506; Peren: Clapps Favo rite 9—33.90; Br. d'Amanlis 4—17 Br. de Merode 516.40; Souvenir de Congres 10—27.80; Jutten 4— 30; Bon Chretien Williams 2228 Kroetperen 0.504.50; Pruimen: Reine Victoria 626; Belle de Louvain 617; Jefferson 1330; Abrikoospruimen 821; Reine Claude Verte 46; Reine Claude d'Althan 626; Kirkes 924; Tonneboer 10; Blauwe Druiven 7285; Dubb. Princessebonen 15 15.90, alles per 100 kg. ?i- 4. Toen Filo en de boer de huiskamer binnen kwamen, was de boerin juist bezig de lamp aan te steken. „Kijk 'ns vrouw", begon de boer, „hier is een goochelaar uit de stad, die zal eens een paar ehtruken laten zien". „Trucs", verbeterde Filo. „Ja, ja,", zei de boer, „da's krek wat ik bedoel. Maar het is machtig mooi vrouw, je moet aanstonds maar eens kijken". De boerin keek belangstellend naar de gast. „Zo, zo, nou ik vind het best hoor". „Ik zal me maar netjes voorstellen", dacht Filo. „Dag mevrouw", zei hij. „Mijn naam is Filo Fop". „Nou, ik vind het best hoor", zei de boerin, „ik zal maar eens een lekker bakkie koffie zetten. En dan zal ik je straks nog een lekker bord havermoutse pap geven". „O. heel graag", zei Filo, die zijn maag voelde kriebelen, „daar heb ik reuze trek ln". Intussen was de boer in z'n gemakkelijke stoel gaan zitten. „Wel vrouw, je zult wel benieuwd zijn, wat? Zullen we ehFilo Fop eens vragen of le ons nog wat goochel toeren laat zien?" „Nou, lk vind het best hoor", antwoordde ze. Filo haalde z'n goochelspullen uit z'n knapzak en het duurde niet lang of de ene verbaasde uitroep na de andere klonk door de kamer. „Wel alle schoffels!" zei de boer op het laatst, toen Filo klaar was met z'n voorstelling", dat is nog eens een jool hebben! Jij bent een knap manneke, wat? Dat had ik nooit ge dacht van iemand uit de stad, wat jij, vrouw?" „Nou, ik vond het best hoor, bést!" zei deze en ze stond op om Filo zijn bord havermoutse pap te brengen. Dat ging er in als koek, dat snap je wel. „Nou en, Filo Fop, ik zal je je slaapkamer eens wijzen", zei de boer, toen Filo zijn pap op had en even later lag onze goochelheld onder de wol, en sliep als een roos. De volgende morgen stond Filo alweer vroeg klaar om te ver trekken. De boer deed hem uitgeleide. Bij de deur gekomen zei hij plotseling: „Sapperdekriek, eh Filo, dat ik daar niet eerder aan gedacht heb! Weet je wat je doen moest? Alle schoffels, dat is krek iets voor jou!" Filo Fop luisterde in spanning, benieuwd wat dat zou zijn.... De Amerikaanse vloot ln het Verre Oosten. Verdere versterking nodig. De Amerikaanse vloot ln het Verre Oosten omvat ongeveer 150 schepen en wordt nog steeds versterkt, aldus heeft generaal Sherman, de chef van de vloot- operaties der Verenigde Staten op een persconferentie te Tokio verklaard. Zowel de Stille Oceaanvloot als die van de Atlantische Oceaan moeten versterkt en met elkaar in evenwicht worden ge bracht. Hierbij mag geen voor keur worden gegeven aan een bepaald scheepstype. Over de basis ln de Stille Oceaan ls men tevreden, doch de getalsterkte van de aldaar aanwezige troe pen moet worden opgevoerd, al dus Sherman. Hij weigerde te antwoorden op een vraag omtrent het aan tal Sowjet-Russische duikboten in de Stille Oceaan en hun aan wezigheid aldaar. Geraamd op 75.000 gulden. Het blijkt, dat de windhoos, die over de gemeente Ooststel lingwerf is getrokken, heel wat schade heeft aangericht. Het hoofd van de Friese provinciale dienst voor de Wederopbouw en Volkshuisvesting, Ir D. S. Vis ser, schatte het schadebedrag op ongeveer f 75.000. Drie woningen zullen geheel vernieuwd moeten worden, terwijl enkele tiental len veel schadeherstel behoeven. Er zal voor de drie noordelijke provinciën een comité worden gevormd, dat zal trachten de nodige gelden bijeen te bren gen, want de getroffenen waren niet tegen stormschade verze kerd. De verwoeste huizen wa ren al oud en bouwvallig. De nieuwere, die er naast staan, zijn grotendeels gespaard gebleven. Aan de gewassen ls weinig schade aangericht. Wel ging er nog al wat hooi verloren. Enige tientallen kippen zijn gedood. Koeien werden door de lucht ge slingerd. Verder is er een groot aantal bomen ontworteld; een lantaarnpaal werd over een paard geslingerd en kwam op het dak van een boerderij te recht. Grieks parlementslid gearresteerd. Dyonissio Chrystakos, links Grieks parlementslid, ls gearres teerd „op beschuldiging van hoogverraad". Hij ls hoofdredac teur van het linkse blad „Demo- cratikos", dat er van beschuldigd wordt onrust te zaaien en het vertrouwen in de gewapende macht te ondermijnen. Burgerlijke Stand POORTVLIET. Geboren: Jo hanna L., d.v. C. Ph. van der Male en M. Heljboer; Marinus C„ z.v. M. M. Goudzwaard en W. J. Hage. Gehuwd: C. J. de Graaf, 32 J. te Stavenisse en H. Uijl, 24 jaar te Poortvliet. Overleden: J. Overbeeke, 82 j„ weduwn. van D. Uijl. ST. ANNALAND. Aardappel- veiling van 23 Aug. Gele Eigen helmers: gewone 88.67; Drie lingen 6.016.24; Blauwe Eigen heimers: gewone 88.31, drielin gen 6; Bintjes: gewone 89.29; drielingen 5.60, alles per 100 kg. Aanvoer 70 ton. SCHERPENISSE. Aardappel veiling van 23 Aug. (Via de vei ling van St. Annaland). Gele Eigenheimers 78.20; Bintjes: gewone 7.158.44. Alles per 100 kg. Aanvoer 20 ton. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 23 Aug. Bloemkool A 39—56 22—19; Idem B 15—27—34—8; Staak princ. 162325; Snijbo nen 20—2225; Stamboon dubb. princ. 1518; Sla per 10 stuks 204653; Andijvie 5; Rodekool 57; Savoyekool 5—6—8; Witte- kool 57; Bospeen 810; Breek- peen 12817; Kroten 7812 13; Tomaten 12141822; Meloen 293943; Prei 57; Pruimen: R. Victoria 302215; R. Claude 213040; Jefferson 38; Boeren witte 21233418; B. de Louvain 19242728; Peren: Claps 17182728; B. de Merode 121410; Jutte 16 23; Appels: Manks Codlin 13 27; Pr. de Cronoll 814; Zigeu nerinnen 28333625. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 23 Aug.: Eigenheimers I 8,42, id. II 7,14—8,20, Blauwe Eigenheimers II 6,30, Bintjes I 8,32, id. II 7—7,50, bonken 7,60— 9,10, kriel 3,10. Aanvoer 25 ton. Waterstanden Keulen 1.17 0.03)Ruhrort 0.88 on veranderd; Lobith 9.06 (plus 0.01); Nijme gen 6.82 (—0.02); Arnhem 7.06 .onveran derd; Eefde IJssel 2.16 (plus 0.02); De venter 1.32 (plus 0.02); Borghaenr 29.11 onveranderd; Belfeld (beneden) 10.90 (plus 0.10); Grave (beneden) 4.66 (plus 0.02): Litn —0.22 onveranderd; Vreeswijk 0.19 onveranderd. Officiële Publicatiën PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH VLAANDEREN. ZONDAG 27 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 ds Pennings, 2.30 ds Starrenburg; Biervliet 10 dhr Baay te Amersfoort; Breskens 10 ds v. Beusekom; Cadzand: 7 ds ten Cate; Groede: 9.30 ds Boere; Hoofdplaat: 9 ds Doorn Nieuwvliet: 2 dhr Baay; Oost burg: 10.30 ds Schopenhauer Schoondijke: 9 ds Schopenhauer; Terneuzen: 10 en 2.30 dhr le Mat; Waterlandkerkje: ds v, Beusekom; IJzendijke: ds Doorn Zuidzande: ds Kuijlman. Geref. Kerk. Axel: 10 en 3 prof. de Bondt, Kampen; Schoondijke: 9.30 en 2.30 cand. Kouwenhoven, Rol terdam; Terneuzen: 10 en 4.30 ds Warmenhoven, Badhoeve dorp. Geref. Kerk (art. 81). Axel: 10 en 2.30 ds Zemel Terneuzen: 10 30 en 3 ds ten Hove. Geref. Gera. Axel: 10 en 2.30 leesd.; Ter neuzen: 9.30, 2 en 6 ds Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem. Terneuzen: 9,30, 2 en 6 ds de Reuver. Sportnieuws Geslaagde wandeltocht door W est-Schouwen. Te Burgh startten ongeveer 90 deelnemers aan de 20 km lange wandeltocht door de Schouwse duinstreek, die voor het eerst na de oorlog georganiseerd was door de sportvereniging „Burgh". Bij Haamstede werden de deel nemers opgewacht door de tam boers van het muziekgezelschap „De Witte van Haemstede". De wandeltocht werd een sücces, er waren geen uitvallers en 's avonds kon de heer J. A. v. d. Weel, de voorzitter van de S.V. „Burgh" de deelnemers en een leder, die tot het welslagen van de tocht hadden meegewerkt, bedanken. De deelname overtrof de ver wachtingen en in de toekomst zullen meerdere tochten georga niseerd worden. Hierna volgde de uitreiking der prijzen, die door diverse personen en de gemeentebesturen van Haamstede en Burgh beschikbaar waren gesteld. Alle deelnemers ontvingen een diploma en da medailles gingen naar de volgende groepen: 1 Pad vinderij BurghHaamstede: 2 S.V. „Burgh" A; 3 S.V. „Burgh" juniores; 4 V.C.J.C. Renesse afd. „Vrije Vogels"; 5 „Kinderzorg", Middelburg; 6 S.V. „Burgh" B; 7 V.C.J.C. Renesse afd. Jongeren- verbond. Ook de oudste en jong ste deelnemers, alsmede de verst- wonende, mej. T. Bosma uit Gro ningen, ontvingen een medaille. Vriendschappelijke korfbal- wedstrijd. In verband met het behaalde kampioenschap van Burgh I ln de eerste klasse der S.D.K.B. zal Zaterdag 26 Aug. om half zes een vriendschappelijke wedstrijd wor den gespeeld tegen een 12-tal van Swift uit Middelburg, kampioen Zeeuwse Korfbal Bond. DUIVENSPORT. STAVENISSE. De P.V. „De Vale Doffer" hield een wedvlucht uit Arlon. Uit slag: Abr. Geluk 1, 7; J. van Dalsen 2, 4, 6; J. van Haaf ten 3; P. G. v. d. Berg 5; C. Moer land 8, 10; Gebr. v. d. Reest 9. Nagekomen Advertentie ln de Ned. Herv. Kerk te Kapelle OP ZATERDAG 26 AUG. a.s. Medewerking: GOMMERT DE KOK, orgel, TOON VAN DE ENDE, Wateringen, tenor en een Mannenkoor. Aanvang 8 uur. Toegang 50 cent Verpachting standplaats Gebakkramen (Patates-Frites) B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat in den vervolge de standplaatsen voor gebakkramen jaarlijks zullen worden verpacht. De eerstkomende verpachting zal plaats hebben op Donderdag 21 September 1950 te 10 uur. Voorwaarden voor deze verpach ting zijn verkrijgbaar ter secretarie 2e afd. Gemeente Oost- en West-Souburg. B. en W. van Oost- en West-Souburg brengen ter kennis, dat de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting voornemens is ten be hoeve van het Wederopbouwplan en con form art. 23 van de wet op de Materiële Oorlogsschade een aantal percelen en perceelsgedeelten ten name van deze ge meente te onteigenen; dat de hierop betrekking hebbende stuk ken vanaf heden tot 11 September 1950 kosteloos voor een ieder op de gemeente secretarie ter inzage liggen; dat op Maandag 11 September 1950 op het gemeentehuis te 9.00 uur v.m. door een Commissie zitting zal worden gehou den tot het aanhoren van eventuele be zwaren tegen deze onteigening, waarbij de eigenaren en andere zakelijk gerechtigden naar volgorde van de lijst zullen worden opgeroepen dat alle belanghebbenden tot uiterlijk 2 dagen vóór de zitting oo»k schriftelijk hun bezwaren gericht tot de Voorzitter van de Commissie kunnen indienen bij de Bur gemeester dezer gemeente; dat deze onteigening betrekking heeft op percelen aan de Noordstraat, Oranje plein, Marnixplein, Nieuwe Viissingseweg en het Koopmansvoetpad. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ALAMAK 24 te Abadan. ALGEN1B 23 van Ratones naar Riogrande. CELEBES 24 te Genua. CLAVELLA 23 van Punta cardon naar Piraeus. COR1LLA pass. 24 Gibraltar. EEMDIJK 24 te Panama. HEELSUM 23 te New Orleans. HERMES 23 van Pisco naar Iquique. JAVA 23 te Southampton. LEERSUM 24 te Browns ville. MAASKERK 24 te Douala. PRINS WILLEM III 25 van Detroit naar Chicago. RIDDERKERK 24 te Mombassa. RIJN- KERK 23 van Rotterdam nara Hamburg. SARANGAN 24 verw. Port Said. SCH1E- DIJK 24 van Rotterdam naar Havanna. STAD ARNHEM 24 pass. Balearen. STAD DORDRECHT 24 pass. Algiesr. WIEL- DRECHT 24 van Lorenzo Marquez naar Beira. ALDABI 23 te Santos. ALMKERK 23 van Genua naar Port Said. ALPHE RAT 23 van Vitoria naar Sydney. ALU- DRA 23 van St. Vincent K.V. naar Ant werpen. AMSTELKERK 23 van Bordeaux naar Dakar. BANTAM pass. 23 Finisterre naar Rotterdam. BARENDRECHT pass. 23 Scilly. BARITO 23 van Port Said naar Aden. BLIJDENDIJK 23 te Londen. CAL- TEX LEIDEN pass. 23 Gibraltar. CAL- TEX UTRECHT 24 te Rotterdam. ENG- GANO 23 van Aden. FARMSUM 23 te Lulea. JAARSTROOM pass. 22 Finisterre. LEKHAVEN pass. 23 Kp. St. Vincent. LINDEKERK 23 te Suez. MARIEKERK 23 van Snigapore naar Port Swettenham, MARISA 23 van Singapore naar Adelaide. MOLENKERK 22 van Genua naar Ant werpen. POELAULAUT 23 van Soerabaja naar Banjoewangi. PRINS WILLEM II 23 pass. Kp. San Antoio.n PRINS WIL LEM V 24 te Hamburg. RAKI 23 van Bombay naarKarachi. SALAWATI 23 van Singapore naar Penang. STAD MAASTRICHT pass. 23 Dover. STRAAT MALAKKA 24 te Singapore. STREEF KERK pass. 23 Beachy Head. TABIAN pass. 23 Port Said. TERO pass. 23 Kp. Froi. TJIKAMPEK 23 van Penang naar Lorenzo Marquez. ZUIDERKRUIS 24 te Menado. AALSDIJK 23 te New York. ALGORAB 23 te Montevideo. ALPHERAT 23 van Vitoria naar Sydney (Canada). AXELDIJK 23 van New York naar Rot terdam. BREDA 23 van Valparasio naar Talcahuano. DANAE 24 te Amsterdam. DELFT 23 van San Antonio naar Huasco. GORDIAS 23 van AlexandriS naar Piraeus HECUBA 23 van Barbados^naar Para maribo. JUPITER 23 van otterdam naar Oran. LUTTERKERK 23 te Bombay. NOORDWIJK 23 te New York. ORAN- JESTAD 23 van Barbados naar Madeira. TITUS 23 Izmir. VEENDAM 23 te New York. AAGTEDIJK 20 te Houston. AL BATROS 23 te Dover. FAIRSEA 21 van Melbourne naar Djakarta. JAGERSFON TEIN 22 te Zanzibar van Daressalaam. HERMES 21 te Callao. LOMBOK 20 te San Francisco. MACOMA pass. 23 Soco- tra. RONDO 22 te New York. TERNATE 20 te Rangoon. VAN 'T HOFF 23 te Penang. PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË KAMERLINGH ONNES 23 van Port Said naar Rotterdam. CAMERONIA 24 dwars Port Soedan naar Amsterdam. WILLEM RUYS 23 van Port Said naar Rotterdam. Scheldevaart Te Hansweert passeerden per 23 Augustus de onderstaande schepen voor de volgende bestemmingen: SULINA, Schtot; NIJVERHEID, Tanis: TESSY, van Messern; NIEUWE ZORG, Hoogendoorn; ALBATROS, de Waal; RES NOVA, Hovestadt; TANJA, Ver meulen; BROEDERTROUW, van der Vliet; MERCURIUS, van Santen; RHEI- NUNION 9, Pauwels; RIJN SCHELDE 19 Smzts; EIDER, Zülligj ORCHIDEE, de Wijs; PRO PATR1A, Bosnia; JACO, Gou* maere; HORTENSE, Jorens; FULDA, Lemmens; ANALYSE, Frotuin; BERTHA Broeckaert; SULPHUR, Duut; ASSAM 4, Noels; FRAGRI, Mooy; ONDERNE* MING, de Waal; RIVAL, Kornet; PAX MUNDO, van Dijke: IN DEO CONFIDO, Berens: MACHIENSTEEN 15, Feruhout; M B ACHIEN ST EEN 21, van Dammei TERNEUZEN 27, Jongmanallen naar België. EXPRESS 26, Slagmolen; FRO- BURG. Michiels; LLOYD 22, Schutte; RIJN SCHELDE 16, de Roeck; allen naar Basel. KENDINGEN, Freudlcr; DORO- THEA. HEMERING, Hemering; RHENUS 26, Hinze; allen naar Duitsland. EBEN HAEZER, Slobben, Zwolle. SANTMAR, Gelper; AUGUST, Pieters; beiden naar Kerkdreil. GERMAINE, Cools, Helmond. JAN 2, v. d. Eede; SICIL1A, van der Zee; beiden naar Rotterdam. TEMPO, Sutterer, Goor. MARTHA, v^n Broeck, Zwijndrecht, ANJA, Hovestadt; REHOBOTH, Visser; bedien naar Werkendam. HOOP OP ZE* GEN, Steenstra, Leeuwarden. MACHIEN* STEEN 17, Dooms, Oude Zeug. ARNE, Snijders, Delft. Wat brengt de Radio? Zaterdag 86 Augustus 1950. HILVERS. I (402 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrij ven. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gram. 12.33 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Accordeonorkest. 14.50 Gram. 15.00 Boekbespreking 15.15 Radio Philharm. orkest, 16.00 Lezing. 16.15 Gram. 16.43 Sport. 17.00 Gram. 17.30 Voor da jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Man nenkoor. 18.35 Orkestmuziek. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Causerie. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.13 Lichte muziek. 20.45 Gram. 21.43 Socialistisch commentaar. 22.00 Sextet. 22.30 Voordracht. 22.43 Accordeonspel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERS. II (298 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Residentie-orkest. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor, 12.03 Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.20 Promenade-orkest. 14.00 Harmonie-orkest. 14.25 Kroniek van letteren en kunsten. 15.00 Amusementsorkest. 15.45 Hobo-recital. 16.10 Gram. 16.30 Het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Pianospel. 18.20 Jour nalistiek overzicht. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws, 19.15 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Licht baken. 20.40 Gram. 20.43 „Steek eens op, heren". 21.00 Gram. 21.43 „Weet u het" 7 21.35 Pop. concert. 22.35 Commentaar uit de Bene lux. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws, in Esperanto. 23.4024.00 Gram. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 24 Augustus v. medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlcning 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cutn Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult .Hand. en Ind. Bk. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurgens v. Berkel's Patent Calvé Delft Centrlae Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Phlipis' Gloeil. Dito 6 cum. pref. v; I Wilton Billiton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enitn A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Sebradjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. lijn 100# 97# 96H 967i 974 97H 974 79% 100)4} 94 96% 5S% m 140 173% 317% 114 129% 170% 115 *15 2% 219 276 225% 158y2 151 323 293 265 285% 296 290% 488 125% 107% 99% 42 90 44 162 111 Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Orameren's Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.z.. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. Escompto Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Ned. Bk. v. Z. Afr R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont.> Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. P insylvania Canadian Pac. 132% 131 im 172 134 159# 116# 102 31 104 11754 93% 151# 161 222% mi 190 170% 170% 63# 36% 46% 77 100 *36% 68% 41% 57% 119% 82 18% 78% 51 7974 31% 32 15«4 19# 19

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3