Dravintie»»®/?//© ^ORT fILO FOP Internationale Christelijke Vakbeweging. pBÉ^ZENOII^ en de Raadszaal van Zierikzee kreeg nieuw meubilair. Woensdag 23 Augustus 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Schip met stro aan de grond. Lading schoof over boord. Het motorschip „Janneke Adri- ana", schipper T. van Kooten uit Bruinisse, van Bruinisse met een lading eperst stro op weg naar Maassluis, had het ongeluk even buiten de haven van Bruinisse aan de grond te geraken. Men kwam spoedig weer vlot, doch door de schok van het aan de grond varen was de lading enigs zins verschoven. Bij het manoeu vreren voor de wal van Bruinisse ging de lading verder werken en kreeg het schip zoveel slagzij, dat de lading over boord schoof. De bemanning kon zich, toen dit ge beurde, gelukkig aan ijzeren beu gels vast grijpen, anders was men zeker mee over boord geslagen. Het schip liep enige materiële schade op. De mosselparasiet. Tengevolge van het optreden van de mosselparasiet Mytilicola Intestinales lijdt de mosselexport een kwijnend bestaan. De weke lijkse verzending inplaats van toe te nemen, wordt gaandeweg min der en deze week (1419 Aug.) werden 2045 tonnen door Brui- nisser kwekers aan de handelaren afgeleverd. Rechtstreeks naar Engeland gingen 30 zakken mos selen. Het eerste huwelijk in het stadhuis. Lag het eerst in de bedoeling om het eerste huwelijk in het stadhuis vanmorgen om tien uur te voltrekken, hierin is op het laatste ogenblik nog wijziging gekomen. De eerste huwelijks voltrekking zal nu vanmiddag om twee uur plaats vinden. HOEDEKENSKERKE. Jongensclub op stap. De jongensclub „De korenhalm" maakte een uitstapje per fiets naar West-Brabant en Tholen. Men overnachtte op de boerde rij van de Stichting „Kinderzorg" te Bergen op Zoom. KRUININGEN. De feestelijkheden na het koninklijk bezoek. Na het vertrek van de Ko ninklijke stoet werden de fees telijkheden voortgezet. „Schel- degalm" van Hansweert maakte een muzikale wandeling door de gemeente, waarna een con cert werd gegeven op de Markt. Daarna volgden de zangver enigingen van Kruiningen en Hansweert, die gezamenlijk op traden. Inmiddels was de ver lichting op de Markt en het ge meentehuis ontstoken. De Man dolinever. „Excelsior" trad daarna op en tot slot „E. M. M.", welke eindigde met een taptoe. Menige rondedans werd daarna nog door de vele aanwezigen on der de vrolijke tonen van „Scheldegalm' op de Markt uit gevoerd. COLIJNSPLAAT. Uitslag voetbalwedstrijden. Zaterdagmiddag speelden op het sportterrein Col. Boys II te gen Zierikzee II. Col. Boys won met 50. De later gespeelde wedstrijd Col. Boys I tegen Zie rikzee I werd door de Col. Boys met 42" gewonnen. THOLEN. Zangavond. Begunstigd door het mooie zomerweer hield de zangvereni ging „Sursum Corda" te Tholen op het terrein van de Gebrs Moeliker Zaterdag een zangavond waaraan medewerking verleenden do zangverenigingen „Nieuw Le ven" uit Stavenisse, o.l.v. van de heer M. Leune, „De Lofstem" uit £St. Maartensdijk o.l.v. de heer J. C. Geluk, „Zanglust" uit Bergen op Zoom o.l.v. de heer J. Michaël, „V.Z.O.S." uit St. Maartensdijk 5.I.V. de heer A. L. Riedjjk, „V.Z. O.S." uit St. Annaiand o.l.v. de heer J. J. Ridderhof en „Sursum Corda" uit Tholen o.l.v. de heer H. J. Schutte. Door de stilte van de zomer avond kwamen de stemmen goed tot hun recht, en het gebodene Werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. ST. ANNALAND. Ongeval. Toen de heer L. H. Guiljam Zaterdagavond j.l. met zijn motor huiswaarts reed, kwam hij juist bij de hofstede van de heer C. J. J. Kooiman in aanraking met en kele kalveren, die uit de wei wa ren gebroken en op de rijweg lie pen. De motor, die licht bescha digd werd, kwam in de sloot te recht, terwijl de heer G. met een ontwrichte schouder naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom ver voerd werd; na verbonden te zijn, werd hij naar huis vervoerd. Gevonden voorwerpen. Tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek zijn de volgende voor. werpen verloren: Een zilveren armband met drie gegraveerde letters aan de achterzijde, een zwartleren damesportemonnaie met inhoud, een zakkammetje in leren étui, terwijl er ook nog een rijwiel achtergebleven is, waar van eigenaar onbekend. Al deze voorwerpen zijn terug te beko men bij de postcommandant der rijkspolitie alhier. Voetbalwedstrijden. Zaterdag werden twee voet balwedstrijden gespeeld en wel tussen S.V.O. 2 uit Oud-Vosse- meer en W.H.S. 2; deze match werd door W.H.S. 2 met 4—3 ge- Wonnen terwijl later een voet balmatch gespeeld werd tussen S.V.O. 1 en W.H.S. 1. Deze wed strijd eindigde in een 23 over winning voor S.V.O. I. BERGEN OP ZOOM. Zeepkistenraces. Zaterdagmiddag werden op de Zuidzijde Zoom te Bergen op den welke werden georganiseerd door de Gewestelijke Automo- bielsport Club „De Krabbenrij- ders" uit Bergen op Zoom. Tienduizenden belangstellen den uit West-Brabant en Zee land volgden deze ritten waar aan bijna 100 jonge racers aan deelnamen. Er waren mooie wagentjes, maar ook de originele zeepkisten zoals deze in het begin van deze sport werden gebruikt. Bij de groep A (klaar gekochte zeepkisten, die beantwoorden aan de Internationaal gestelde eisen) werd kampioen J. Dorst uit Halsteren voor M. Laanen uit Tilburg, de kampioen van O. Brabant, en voor J. Schrauwen uit Roosendaal. In groep B (zeepkisten op rij- wielwieier of andere luchtban den, op kogellagers, rol- of naaldlagers (behaalde in de se- nioren-ldasse Th. Spaapen uit Bergen op Zoom het kampioen schap voor R. Boenders en J. Verbarendsen beiden uit Bergen op Zoom. Bij de junioren-groep behaal de J. Nelemans uit Nispen het kampioenschap voor Piccini uit Bergen op Zoom. In groep C, de originele zeep kisten (op houten of andere wie len, zonder kogel-, rol- of naald- lagers) behaalde het kampioen schap L. Schonen uit Klundert (deze reed buiten mededinging mee omdat hij des morgens met zijn kist was verongelukt en nu voor hem reed W. de Geus uit Klundert)2e werd J. Eyl uit Til burg, 3e K. van Oost uit Tholen. Bij de senioren werd kampioen K. v. d. Bragt uit Bergen op Zoom voor A. van Gastel uit Roosendaal en M. Rikken uit Halsteren. Als besluit kwamen de kam pioenen tegen elkander uit waar bij J. Dorst allen versloeg; voor Th. Spaapen, Schonen en J. Ne lemans. Gemeenteraadsvergadering. Vrijdagavond zal de raad der gemeente Bergen op Zoom in openbare vergadering bijeen komen. De agenda omvat o.m. een voorstel tot het verlenen van een subsidie voor het jaar 1950 (f2400) aan het comité Wijk- werk te Bergen op Zoom. Voorstel tot het bouwen van 48 woningwetwoningen aan de zuidzijde van de Pletaanstraat en de Beukstraat. Uit de buitenge wone middelen der gemeente wordt gevraagd een crediet te verlenen van f480.000 voor de bouwkosten. Voorstel tot het bouwen van 29 woningwetwoningen op een terrein gelegen tussen de An werpsestraat en de Koningin Wilhelminastraat. Uit de buiten gewone middelen der gemeente wordt een crediet gevraagd van f 310.000 voor de bouwkosten en f 6000 voor de kosten van het bouwrijp maken van de grond Voorstel tot het bouwen van een nieuwe brug over de Zoom bij Pindorp tot vervanging van de aldaar door oorlogsgeweld vernielde brug. Ter bestrijding van de kosten wordt gevraagd een crediet te verlenen van f32.300. Te Amsterdam slaagde voor het V.E.V.-diploma vakbekwaam heid als Electrotechnisch Instal lateur de heer J. F. Schuerman te Ovezande. Het Nederl. Herv. Zangkoor „V.Z.O.S." nam Zaterdagavond j.l. oJ.v. haar directeur, de heer J. Ridderhof, deel aan de zang avond, die in Tholen gehouden werd. De muziekvereniging „Nu met Hope" te Bruinisse gaf een zomer avondconcert op de tent te Oos- terland. De belangstelling was groot. Te Utrecht slaagden voor het practijkdiploma A van algemene ontwikkeling de heren A. Lobbe- zoo en H. Lobbezoo te Rilland- Bath en H. Wisse te Baarland. De wachtmeester der Rijkspo litie le klasse, de heer J. J. de Muijnck, tot voor kort te St. An naiand, thans te Lange Ruige Weide (gemeente Woerden) her dacht Zaterdag 19 Augustus j.l., dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de politie. Te Wilhelminadorp zijn aan de Zeedijk gevonden een bril met etui. Inlichtingen bij de rijkspoli tie aldaar. -> Het comité voor het organise ren van 'n autotocht met de ou den van dagen te St. Laurens, zal dit jaar de oudjes een tocht aan bieden naar de Wouwse plantage op 9 September a.s. Aan de sportschool Felix Jans- sens te Bergen op Zoom, slaagde voor Judo, gele band (5de Kyu) de heer C. Waterman te Waarde, Te Kapelle werden Zaterdag avond de fruitmanden aangeboden door P. Philipse uit Schore en J. Meulpolder uit Biezelinge en niet door P. Flipse en J. Moelker. Congres in Stein bij Neurenberg. Van 5 tot 12 Augustus vond in Stein bij Neurenberg het jaarlijk se congres plaats van de Inter nationale Christelijke Vredesbe weging. Meer dan 120 leden van deze beweging, uit verschillende landen waren daar bijeen ter be studering en bespreking van ver schillende onderwerpen. De Nederlandse afdeling, die het vorig jaar is opgericht, was vertegenwoordigd door niet min der dan 17 leden onder leiding van de presidente der afdeling prof. dr Gesina H. J. van der Molen en de secretaris dr II. Turkstra. Drie van de vijf on derwerpen werden door Neder landse afgevaardigden ingeleid. Zo sprak ook dr H. Smitskamp over het „Ontstaan van het na tionalisme", terwijl dr W. P. Berghuis, burgemeester van Smilde, het „Europa-probleem' inleidde van de politieke kant en prof. mr W. F. de Gaay Fort man dit brandende vraagstuk van de sociale kant belichtte. De Franse predikant Dallière sprak over „Het bedwingen van het extreme nationalisme", ter wijl een bekende Duitse hoog leraar in de theologie, prof. dr Golwitzer, die vijf jaar In Rus sische krijgsgevangenschap had doorgebracht, als terzake kun dige het probleem „Spanning tussen Oost en West" behan delde. Door de hden van de Neder landse delegatie werd actief aan de besprekingen deelgenomen. Deze onderwerpen waren na melijk reeds in een vóórconfe rentie in "April j.l. van de Ne derlandse afde'ing op de Ernst Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Woudenberg, J. C. Stelwagen te Wezep; voor Monnikendam, J. H. W. Dick- hout te Jutrijp-Hommerts. Geref. Kerken. Beroepen te Grijpskerk, P. de Bruijn te Krabbendijke; te Vroomshoop, A. A. v. d. Hoorn te Gramsbergen; te Oudega (Sm.), P. W. v. d. Veen te Broek onder Akkerwoude; te Stap- horst-Rouveen, A. J. Noorde wier te Westerbork; te Een, II. Th. van Bochove, cand. te Fin- sterwolde. Bedankt voor Kampen, G. v. Andel te Dieren. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Assen, J. H. Ve- lema te Bunschoten. Ds Ras naar Australië. Ds D. J. Ras, Gereformeerd predikant te Bennekom, zal een reis met de „Johan van Olden- barnevelt' naar Australië maken. Deze reis begint op 5 Septem ber en zal tien weken duren. Het schip brengt Nederlandse emigranten naar Australië; 'is Ras zal als geestelijk verzorger van deze mensen optreden. Op de terugreis zal hij als scheeps predikant voor de bemanning dienst doen. Wie inlichtingen of bood- schappen inzake Australië heeft Zoom voor het eerst in West- kan zich desgewenst tot ds Ras Brabant zeepkistenrace's gehou- wenden. Sillemhoeve in studie genomen» zodat men in de problematiek was ingewyd. Men denke intussen niet, dat op het congres uitsluitend door theoretische bespiegelingen het vredesprobleem werd benaderd. Wel zeer wezenlijk trad men in de practtfk der dingen, toen op een avond een tesamenkomen van voormalige Duitse en Franse krijgsgevangenen plaats vond, waar uit ontroerende getuigenis sen van beide kanten bleek, hoe een waarlijk christelijke ge meenschap mogelijk is tussen vroegere vijanden. Prof. Dr V. Hepp f Op 70-jarige leeftijd is te Wolfheze overleden prof. dr V. Hepp, hoogleraar in de theologie aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. De overledene diende als pre dikant de Geref. Kerken te Ant werpen, Klundert en Water graafsmeer. In 1922 werd hem eervol emeritaat verleend in verband met zijn benoeming tot hoogleraar, als opvolger van wijlen prof. dr H. Bavinck. Hij doceerde dogmatiek, apologe tiek, dogma, geschiedenis, ethiek en encyclopaedie der theologie. De begrafenis is bepaald op a.s. Donderdag nam. 1 uur te Oos terbeek. Ds J. H. BInnema t In de ouderdom van 74 jaar is overleden ds J. H. Binnema, em. pred. van de Geref. Kerk te Emmen. DE LC.C.O. VERGADERT. Critiek op de Wereldraad van Kerken. Dr Mc Intire, president van de I.C.C.C., die thans te Genève vergadert, heeft zich in scherpe bewoordingen gekeerd tegen de Wereldraad van Kerken, welke volgens hem een vals streven naar samenwerking propageert, hetwelk moest leiden tot ramp spoedige gevolgen voor de Kerk van Jezus Christus. Het getuigenis der Schrift, zo zeide hij, laat met toe, dat men een woord van God voor deze tijd gaat samenstellen, waar over ieder dan weer een eigen mening kan hebben, want de Bijbelse boodschap kent geen compromis. Dr Mc Intire hekelde het feit, dat leiders van de Wereldraad van Kerken het communisme helpen bevorderen. Een van de presidenten, bisschop aan de theologische school te Peking, heeft de Russische vredesbood schap ondertekend. De Church of England aan vaardt in haar midden een com munistische bisschop, zoals dit ook in Amerika wel gebeurt. Andere vooraanstaande figuren in de Wereldraad zeggen, dat er in het communisme halve waar heden schuilen, en een docent aan de hogere theologische school te Djakarta vertelt in een blad voor de Christelijke jeugd in Indonesië, dat haar plaats is in de communistische gelederen. Zo drijft de Wereldraad in de richting van een oecumenische beweging, die moet uitlopen op een organische eenheid van alle kerken, onder het mom van de enige, heilige, katholieke Kerk, aldus beklemtoonde spreker, die opmerkte, dat dit het einde van het Protestantisme betekent. vtv» 2. In ieder geval zag het huisje er heel vriendelijk uit. Onze koene wandelaar had het hek al open gemaakt en juist wilde hij het erf oplopen, toen er eensklaps luid blaffend 'n grote waak hond op 'm afvloog. Hjj schrok zó geweldig dat hij met één sprong weer buiten het hek stond. Gelukkig deed het beest hem niets. Het bleef echter grommend bij de ingang staan, met opge trokken bovenlip. „Oef", dacht onze vriend, „wat 'n onbeleefd dier! Maar hoe kom ik nu bjj het huis? 't Beste lijkt me om hard te roepen, misschien horen ze dat of neeik weet al wat! Ik heb in m'n knapzak nog een eindje worst! 'n Gekke hond, die geen worst lust! Eens kijken of ik hem daarmee verschalken kan! Ja, hier heb ik het al! Nu voorzi „Hee! Hee! Laat je dat, vlegel die je bent! Wat wou je daar doen? De hond omkopen met 'n end worst, wat?" Dat was de boer! Die had uit het huis alles gezien en was snel naar buiten gekomen. „Eh.... uh. Ja, ik zag het wel! Dat zou me wat schoons worden, als die hond de lui naar binnen liet komen voor 'n stukske worst! Allee! Weg die worst of ik ploeg je om!" "Uh. ehoh, ja meneer". „Niks geen meneer, noem mij maar baas. Je komt zeker uit de stad hè? Zeg'ns wat ben je eigenlijk voor iemand?" „Dat zal ik U vertellen", zei onze vriend, nu niet meer zo beduusd, mijn naam is Filo Fop en „Wat? Filo Fop? Hahahaha, Hohohahaha, Filo Fop, wat 'n naam! Weer echt iets voor iemand uit de stad! Maar alia, toch wel leuk. Vertel verder!" „Laat ik eerst even de worst in m'n knapzak doen", zei Filo. Terwijl ie dat zei, nam hij z'n muts van z'n hoofd en stopte daar het stuk worst in. De boer keek verbaasd toe. „Waarom doe je dat? Ben je wel wijs, manneke? Doen ze in de stad allemaal zo?" „Nee, maar dat is mijn manier om iets in m'n knapzak te doen. Kijk maar". En toen deed Filo Fop iets, waarover de boer nog veel verbaasder werd.*... Geschenk van de N.V. „Zeelandia" ter gelegenheid van 1100-jarig bestaan der stad. Gistermiddag om 12 uur kwam de raad van Zierikzee (die op één lid na voltallig was) in buitenge wone zitting bijeen in de trouw zaal, daar de raadszaal in ver band met het komende gebeuren, n.l. het aanbieden van nieuw meu bilair daarvoor gesloten was. Naast de raad hadden plaats genomen de heren M. Doeleman H.Jzn., directeur van de N.V. „Zeelandia" en de heer J. Cou- mou, onder-directeur. De burgemeester, Jhr Mr J. Schuurbeque Boeije, opende de zitting met een enkel woord en gaf daarna het woord aan de heer M. Doeleman. De heer Doe leman sprak zijn dankbaarheid uit voor de gelegenheid, die hem thans werd geboden om een be- Auto reed noodwoning binnen Gisternacht om ongeveer 3 uur werden de bewoners van een der noodwoningen in het Haven dorp, de fam. J., op ruwe wijze uit hun slaap opgeschrikt, door dat een grote vrachtauto achter uitrijdend de zijwand van de wo ning indrukte en in de slaapka mer tot stilstand kwam op en kele decimeters afstand van het bedje van het driejarig kind. De bestuurder slaagde erin zich te verwijderen met zijn vrachtauto zonder geïdentificeerd te zijn. Om 7 uur in de morgen slaag de de politie er in de bestuurder aan te houden. Hij verklaarde dronken geweest te zijn en kon zich van het ongeval niets her inneren. Uit de verklaringen van zijn medepassagiers en door de beschadigingen van de auto bleek echter wel dat hg de aanrijding had begaan. „Tervate" debarkeerde passagiers. Het Belgische vrachtschip met passagiersaccomodatie, de „T e r- v a t e" van de „Compagnie Mari time Beige", groot 7700 brt., ar riveerde gisteren op de rede van Vlissingen uit Brazilië. Het schip, dat bestemd was voor Antwerpen, debarkeerde elf passagiers en blijft wachten op nadere orders van de rederij. Ronde van Zuid-Beveland gaat niet door. lofte in te lossen, die verband hield met het eeuwfeest van vo rig jaar. Toen hij n.l. in 1949 bij de eeuwfeesten de burgemeester en de raad in poorterscostuum zag, rijpte by hem 't plan de ge meente een passend geschenk aan te bieden. Hij herinnerde er aan, hoe zijn vader in hart en nieren Zierikzeeënaar was. Hij was dank baar te kunnen zeggen, dat deze erfenis hem niet voorbij is gegaan. Terugkomend op het gezegde, dat Zierikzee een goede stad is, die vele voordelen biedt, noemde hij als voorbeeld zijn bedrijf, waar wel eens de gedachte is geopperd te vertrekken naar elders. Het zakenleven is echter een psycho logisch spel en de heer Doeleman was dankbaar, dat Zierikzee een goede groep medewerkers bezit om dit spel te spelen. Hg uitte zijn dankbaarheid jegens de be volking en meenfle niet beter te kunnen doen, dan de gemeente een geschenk aan te bieden. In een keurig etui overhandigde hg hierna de sleutel van de raads zaal aan de burgemeester. Hg sprak daarbg de wens uit, dat 't geschenk moge dienen tot het ne men van wijze besluiten tot heil van de stad en burgerij. DE BURGEMEESTER. De burgemeester aanvaardde deze sleutel, die toegang gaf tot het geschenk, dat hg nog niet ge zien had. Met zeer veel genoegen en herinnerend aan het oud-Hol landse woord „burgerzin", waar van hg hier een manifestatie zag en die, aldus de burgemeester tot de heer Doeleman, kenmerkend is door het geschenk aan de stad, Hij dankte de heer Doeleman na mens raad en burgerij en stelde voor het geschenk te aanvaarden en te bezien. Hierna begaf men zich naar de raadszaal, waar men het geschenk in ogenschouw kon nemen, dat bestaat uit een grote tafel van peroba-hout met een stadswapen in het midden en 13 stoelen voor de leden; alsmede één voor de voorzitter, eveneens gemaakt van hetzelfde hout, in half leren en half stoffen bekle ding. Op de achterleuning van de voorzittersstoel prijkt het stads wapen. Voorts waren er nog vgf geheel met leer beklede stoelen, alsmede een standaard met blad voor de pers. Het geheel is ont worpen, rekening houdend met de rococo-stijl van de raadszaal, door de binnenhuisarchitect, de heer J. van Vliet te Amsterdam en gele verd door de firma Metz en Co. te Amsterdam-Den Haag. Na bezichtiging ging de raad over in officiële zitting tot de be spreking van de bouw van 7 wo ningen. Na toelichting van wet houder Gerritsen en beantwoor ding van enige vragen, werd het voorstel tot aanbesteding, welke moet plaats hebben voor 1 Sep tember a.s„ aanvaard. Hierpa was de officiële raadszitting gesloten en werden door een employé van de heer Doeleman van de raad nog enkele foto's gemaakt met het nieuwe interieur. Waterstanden Teneinde misverstand te voor komen wordt thans medegedeeld, dat de Ronde van Zuid-Beveland, die voor a.s. Zaterdag was uitge schreven, wegens bqzondere om standigheden niet door kan gaan. De organisatoren zien voorts geen Bramen 99.30; Pruimen: Belle dé kans meer (Ut jaar de ronde op Louvain 21—25; Reine Victoria Grieve 1043; Manks Codlin 7 29; Keswick 78; Peren: Clapps Favorite 6^29; Beurré de Merode 414; Beurré d'Amanlise 316 Juttenpeer 537; Seigneur d'Es- peren 1216; Noord-Holl. Suike- rij 4)4—10; Précoce de Trévoux 419; Diversen: Bramen 26 1.04; Frambozen 1.38, alles per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 22 Aug. Exportveiling Peren: Clapps Favorite 26.40; Appels: Mank's Codlin 16.40, beide per 100 kg. Gewone veiling: Bonen 15.50—15.60; Tomaten 14—16; een ander tydstip te laten ver rijden, ZWEMMEN. Irma Schuhmacher Europees kampioene. Onze landgenote Irma Schuh macher heeft gisteren te Wenen de titel van Europees kampioene 100 m. vrije slag behaald. In het open zwembad, op de zware baan, legde zy de 100 meter af in de bij zonder fraaie tyd van 1.06.4. V eilingsberichten GOES. Veiling van 22 Aug. '50. Appels: Zigeunerin 957; Manks Codlin 740; James Grieve 7- 45; Graham Royal Jubilé 616.60 Kroet en valappels 1.509; Pa ren: Clapps Favorite 1135.20 Br d'Amanlis 719.20; Br. de Merode 716.60; Br. Julus Guyot 517; Jutten 8—36; Precose de Trevoux 1032; Kroet en val- peren 111; Pruimen: Jefferson 1032; Reine Claude d'Althan 1034; Tonneboer 16; Reine Claude Verte 3554; Reine Vic toria 827; Belle de Louvain 6 27; Kirkus 1129; Monarch 22- 28; Blauwe Druiven §293; dubb. Princessebonen 15—15.50, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 22 Aug. Grote- en Exportveiling: Bramen .03 K; Clapps Favorite I 27.70 30.40; idem n 21.80; Beurré de Merode I 16; idem H 9.70;Manks Codlin I 21.10—27.90; Kroet- en Valappels 25.80; Dubb. Princ. z. draad 15, alles per 100 kg. Kleine Veiling: _Pruimen: Reine Victoria 6—32; "Belle de Louvain 626; Reine Claude d'Althan 1045; R. Claude Conducta 620; Reine Cl. Verte 56—64; Kirkes 2147; Jef ferson 1048; Wijnpruimen 15 gen 5,10; Bintjes I 9,40; idem bonken 7,80; idem kriel 3,10. Aanvoer 20 ton. 2028; Reine Claude d'Althan 28; Dubb. Boerenwitte 33; Appels: Mank's Codlin 4—35; Zigeunerin 1147; James Grieve 1944; Pe ren: Clapps Favorite 18—25; Beurré d'Amanlis 616; Beurré de Mérode 815; Juttepeer 25; Belle Lucrative 20, alles per 100 ks» BERGEN OP ZOOM. Veiling van 21 Aug. Bloemkool A 3347 -63; idem B 162338; Staak- bonen dubb. Princ 1518; Staak Princ. 18222429; Snybonen 2023; Savoye kool 578; An- d ij vie 765; Rode kool 67 5—811; Komkommers 127; Tomaten 12141718; Bos- peen 1198; Breekpeen 138; Meloen 3160; Sla per 10 stuks 203235; Prei 76; Witte kool 46 Kroen 8—6; Pruimen: B. Victoria 373122; Reine Clau de 504427; Belle de Louvain Keulen 123 (plus 0.01): Rutirort —0.87 (-0.02); Lobith 903 (-0.04); Nijmegen 684 (—0.01); Arnhem 701 (—0.02); Eelde 215 (—0.01); Deventer 131 onveranderd; Borg haren 3910 (—0.12)Belfeld beneden 1080 0.02)Grave beneden 460 (—0.01)Lith laag water —0.25 (plus 0.05); Vreeswijk 0.15 (plus 0.08). Officiële Publicatiën Wederom bezichtiging Stadhuis. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat het Gothische deel van het Stadhuis nog éénmaal voor het publiek ter bezichtiging zal worden gesteld en wel op Donderdag 24 Augustus a.s. van 19—21.30 uur. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ALBÏREO pass. 21 St. Vincent. ALDA BI 21 van Montevideo naar Santos. ALM KERK 22 verw. Genua. AMSTELPARK 21 van Balikpapan naar Menado. AM- STELSTAD 21 pass. Str. Messina. BEN NEKOM 21 te Trinidad. BEVERWIJK pass. 21 Finisterre. BLITAR 21 van Ma kassar naar Balikpapan. BONAIRE 21 van Paramaribo naar Pontadelgada. BOR NEO 21 van Belawan. BOSKOOP 21 te Madeira. CALTEX LEIDEN 21 pass. Kp. Bougaroni. CALTEX UTRECHT pass. 21 Kp. Finisterre. CLAVELLA 21 van Cura- gao naar Puntacardon. CLEODORA 21 van Singapore naar Colombo. CORILLA 21 bij Kp. Bougaroni. EEMLAND 20 te Rio de Taneiro. ELMINA 21 van Pointe- noire naar Matadi. ENGGANO 22 te Aden. GAROET 21 pass. Kp. Bon. GROO- TE KERK 21 van Aden naar Suez. HEC TOR 21 van Tunis naar Gibraltar. HEL DER 21 van Rio de Janeiro naar Bahia. HELENA 21 van Southampton. HOOG KERK 21 van Mozambique naar Beira. KEILEHAVEN 21 te Las Palmas. LANG- KOEAS 21 van Soerabaja te Makassar. MARISA (t.) 22 te Singapore. MITRA pass. 21 Kp. Guardaful. MODJOKERTO 21 van Belawan naar Aden. MOLENKERK 21 te Genua. MIJDRECHT 21 dwars Re cife. NIEUW AMSTERDAM pass. 21 Startpoint. OMALA (t.) 21 van Colombo naar Singapore. PRINS WILLEM II 21 bij Kp. St. Vincent. SAPAROEA 22 ver wacht Lobito. STAD ALKMAAR 21 te Emden van Lulea. STAD LEIDEN pass, 21 Landsend. STAD MAASSLUIS 21 te Emden. STAD MAASTRICHT 22 pass. Ouessant. STREEFKERK pass. 21 Fini sterre. TAMO pass. 21 Ouessant. ZEE LAND 21 Sabang naar Colombo. ALGE- NIB 17 te San Francisco. ALHENA 17 van Santos. HAARLEM 19 van Cristobal naar A'dam. HERA 18 van Kingston naar Portauprince. KOT A GEDE 19 van New Orleans naar Charleston. LIMBURG 19 van New Orleans naar Kaapstad. SLA MAT 19 te Baltimore. SLOTERDIJK 19 van New York naar Palembang. TJIBA- DAK 17 van Tamatave naar Mauritius. PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIE KOTA AGOENG 21 pass. Finisterre naar Rotterdam. KOTA BAROE 21 van Belawan naar Rotterdam. Scheldevaart Te Hansweert passeerden per 21 Augustus de volgende schepen naar onderstaande bestemmingent EDUARD, YkelenstamSTAD NAMEN, Kraus; ANSA, de Graaf; UNION, Huis man; SIC1LIA, v. d. Zee; MALOJA, Feenstra; JULIER, van Houte; LEV1NA, Sakko; ADRIE, van Wijk; ARABIA, Jonker; RHEINUNION 4, Vergauwenj ROMA, Ruyterberg; VLAARDINGEN, Bokslag; JOSCO, Sterlin; DAMCO 53, Koenen; LEMAR, van Wel; VALCABA, DöschLAMARTINE, KisselCOMPTOIR 2, Bechtel; RHEINTANK 1, Huil; BA- DUS, Hartog; JOCO, Parijs; ZUID-BE VELAND, v. Baek; EXPRESS 26, Slag- molen; OVERIJSSEL 2, Boon; MAGRI- TELLA, Bauwens; ISALA 5, Bokslag; RHENUS 128, Hammerdorf; DOROTHEA, Stemmering; KADR1NGER, Freudler; al len naar Antwerpen. CORNELIA, Super; ALBERT, Caminerman; AMSTEL 9, Ak kerman; CONFIDO, Janssens; AMSTEL 4, v. d. Veen; HEJA, van Donk; DE GIDS, de Jongh; AUGUST, Peters; AR- MAND, Hompus; allen naar Brussel. NOOIT GEDACHT, PokerONRUST, Schram; FALCHE, Gax; allen naar Cla- becq. VERWISSELING, Booy; AJADI, Verdoornbeiden naar Merxem. ROSA, de Wilde; SATURNUS, v. d. Abeele; bei den naar La Louviere. FAZANT, Muller, Boom. CLEMENTINE, Broeckaert, Vil voorde. MACHIENSTEEN 20, Aaruouds, Hof stade. DALMATIA, Sohns; WEST KUST 3, Boombeiden naar Ilemixem. ZEELAND, Haringa, Dendermoude. t.ENDERT PIETER, van Groezen, Hal le. Jhr. SAV. LOHMAN, Knuijt, Scneiie. CELMA, Keersxnakers, Marley. JEAN, Besjes, Point Bruelle. STELLA MARIS, Deen, Den Doel. ALBATROS, Yseldijk, Hoboken. VERTROUWEN, van Denderen, St. Gerardsbergcn. MERDEKKA, de Pree, St. Glislam. MANHATTAM, Faucompret, St. Glislam. TELEGRAAF 14, Simon; NIJVERHEID, Tanis; CATHALINA, van Balen; GEERTRUIDA, Touwslager; ELI SABETH, den Boer; TONALE, v. d. Vliet; FIAT, Hut; HOLLANDIA, Wolf; RIIENANIA, v. d. lieerde; BELGIA, Da vid; BRIENZ, Zwartbol; allen Rotterdam. AVONTUUR, Giljam; MARIA, van Den deren; beiden naar Schiedam. LIPPE, v. d. Boogaert, Ooy. AMBULANT, de Waal, Hilversum. GORDI, de Bot, Breda. JO* HANNA, Pieterman, Nijmegen. LAHN, Lastdrager, Gorinchem. HELENA, Ejer, Den Helder. ALPHA, Ooms, Brielle. ATA LANTA, Touw, Tholen. WILLEMIJNTJR v. d. Heide, Bolsward. SCHELDESTROOM Faase, Goor. PALOMA, Maas, Kerkdriel, MARIA, Bosch; AMSTEL 7, Scheltens; beiden Amsterdam. RIO, de Looff, Zwol le. AZOLLA, de Leeuw van Wenen, Vel- sen. DOLPHIJN, de ICubber; ASTR1D. van Boekelen; beiden Duitsland. DAMCO 96, Olieslager; SAIGON, Janssens; TES- SIN, Steffen; EXPRESS 32, Burger; EX- PRESS, Hasemacher; TILIEFORD, Rem- ders; SPAKENBURG, de Vries; SACUN- DA, v. d. Zee; SPANJAARDSDIEP, den Breejen; BASILIA, van Gent; allen naar Basel. Rechtszaken Zware straffen voor dronk aards. Door de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg werd uitspraak gedaan in de navol gende, op 11 Augustus 1.1. be handelde hoger beroep-zaken. A. J. B„ bierhandelaar te IJzendyke, werd wegens het In dronken toestand een auto be sturen veroordeeld tot f 250 of 2 maanden en 4 maanden ont zegging van de bevoegdheid mo torrijtuigen te besturen. A. A. Th., monteur en auto verhuurder te Kerkwerve kreeg voor eenzelfde feit 1 maana hechtenis en 8 maanden intrek king rijbewijs voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, benevens f250 of 50 dagen. De losse werkman A. B. te Zie rikzee kreeg 2 maal 1 week hechtenis wegens openbare dronkenschap 2 maal gepleegd. A. A. G., koopman te Aar denburg, kreeg wegens het op kopen van oude metalen, zon der dit in zyn registers te heb ben aangetekend 3 geldboeten van respectieveiyk f 20, f5 en f 5, te vervangen door respec tievelijk 10, 2 en 2 dagen. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 22 Augustus medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult. Handel en Ind. Bk. Nat. Handelsbank Ncd. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurgens Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen 353839; Boeren witte 7138 47; Jefferson 39; Peren: Clapps Favourite 1621252630; Jutten 28—32—18; Beurré de Mérode 151617; Appels: Zi geunerin 38—23; Fr. de Lionsel 1416; Sreling 18; Manks Cod lin 14. ST. ANNALAND. Aardappel veiling van 21 Aug. Gele Eigenh. gew. 8.019.27; driel. 5.065.57; BI Eigenh. gew. 8.609.68; driel. 5; Bintjes gew. 7.60—8.82; driel. Kon. Hoogovens 5.09. Alles per 100 kg. Aanvoer Fonl 65 ton. SCHERPENISSE. (Via de vei ling van St. Annaiand). 21 Aug. Gele Eigenh. gew. 6.568.04; BI. Eigenh. gew. 6.557.09; Bint jes gew. 78.03. Alles per 100 kg. Aanvoer 25 ton. ST MAARTENSDIJK. Veiling van 21 Aug. Eigenheimers I 8,54 8,80; idem II 6,547,34; idem afw. 5,50; Bonken 4,40; Blauwe Eigenheimers 6,50; idem drielin- 38; Boerenwitte 1437; Zoete kwetsen 68; Cataloni 632; Appels: Zigeunerin 760; James Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 cum. pref. wd. Wilton Billiton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Scrbadjadi Hol!. Am. lijn Java China Jap.lijn 1004 m 964 m 97*4 98*4 98 79H mi 94 964 55*4 884 i4i 4 176*4 319 113*4 33 171 120 158 2204 270 274 2254 159 150 238 269*4 289*4 2994 294*4 481 127-4 120 102*4 100 904 43 160 1004 974 96*4 964 974 98 98 794 1004 94 964 554 88 141 176 319 113 128 ex. 170*4 118 156 220 277 271 2274 160 151 289 299*4 294 483 1284 120 107 47 1614 106 Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. Escompto Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Ned. Bk. v. Z. Afr. R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 1334 130 147 170 134 159 117 604 100 304 100 1114 954 152*1 161*4 2214 92 97*4 192 1704 174 364 47-4 77 100 35*4 67*4 42 54 1204 82 184 53 80 504 32 124 154 194 194

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3