Inivinti^ww FILO FOP Tovertwijg KHfitoiiÉ en de Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke". Het Zeeuwse elftal stelde zeer teleur. Geen bizondere tegenslagen. Utrecht won verdiend. Dinsdag 22 Augustus 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 1 R.H.B,S. te Oostburg viert 30-jarig bestaan. bel'nie OP l SEPTEJIB. a.s. Op 1 Sept. a.s. bestaat de R.H.B.S. te Oostburg 30 jaar. Voor 30 jaar was er in West- Kei-uwsch-Vlaanderen geen mid delbaar onderwijs. Als geschenk van dit gewest voor zijn trouw aan Nederland bij de pogingen van België in 1919 om Zeeuwsch- Vlaanderen bij België te voegen, (i die H.B.S. opgericht. In 1944 is het schoolgebouw door oorlogs handelingen geheel verwoest. Thans worden de lessen gege ven in een noodschool. In 1943 ls de H.B.S. omgevormd in 'n lyce um. Voor korte tijd heeft de school met toestemming van Prinses Wilhelmina de naam ge kregen van Koningin Wilhelmina Lyceum. Deze school is voor deze geïso leerde streek van groot belang. De herdenking zal gevierd worden met een reünie van oud- leerlingen. middelburg. Koninklijke dank. Aan het begin van de plech tigheid, Zaterdagmiddag in het stadhuis, heeft de burgemeester van Middelburg, mr dr N. Bol- kestein, verklaard, dat bij het afscheid aan de grens der ge meente H.M. Koningin Juliana hem nadrukkelijk had gevraagd de bevolking van Middelburg te bedanken voor de hartelijke ontvangst haar bereid. Eerste huwelijk ln het Stadhuis. Naar wij vernemen, zal Woens dagmorgen in de trouwzaal van het gerestaureerde stadhuis aan de Markt het eerste huwelijk worden voltrokken. Het ligt, zo vernemen we ver der, in de bedoeling van B. en W. Om aan deze korte plechtigheid die om tien uur begint, een offi cieel tintje te geven. Ook 's mid dags zal een huwelijksvoltrekking plaats vinden, n.l. om twee uur. Concert K Militaire Kapel. De koninklijke Militaire Kapel, o.l.v. Kapitein Rocus van Yperen, zal op Maandag 28 Augustus a.s. om acht uur een concert in de Concert- en Gehoorzaal geven. Paarden op hol. Gistermorgen sloegen op de Baileybrug over het kanaal een tweetal paarden, die voor een Wagen gespannen waren, op hol. In volle vaart ging het de Ka- naalweg op, waar de dieren tot Stilstand werden gebracht. Bij het nemen van de bocht echter liepen twee Engelse dames, waarvan er één niet meer tijdig weg kon ko- tnen, zodat ze werd geraakt en 'n Voetwond opliep, die het noodza kelijk maakte, haar naar het Ziekenhuis over te brengen, waar ae wond kon worden gehecht. VLISSINGEN. Dank van de Koningin. De burgemeester verzoekt ons mede te delen, dat H.M. de Ko ningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden bij gelegenheid van hun bezoek aan Vlissingen op Zaterdag j.l. zeer getroffen wa ren door de hun te beurt geval len ontvangst. H.M. heeft de burgemeester opgedragen haar bijzondere dank aan de burgerij over te brengen. Aanrijding. Zaterdagavond kwamen een postauto en motor in botsing op de hoek van de Glacisstraat— Scheldestraat, waarbij flinke materiële schade ontstond. De reconstructie door de politie trok veel belangstelling. GOES. Da nkbetuiging. De burgemeester van Goes maakt bekend, dat H.M. de Ko- Sngin hem heeft opgedragen de oese bevolking hartelijk dank te zegger. voor de vriendelijke ontvangst H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlan den in Goes te beurt gevallen. Schuttersconcours. Door de Kon. Handboogsocie- rïit „Jacoba van Beieren" werd 1. Zaterdag haar jaarlijks con cours gehouden, waaraan door 12 societiten werd deelgenomen. De hoofdprijzen werden als Volgt behaald: Hoofdvogel M. van Stee „Jaco ba van Beieren", Goes; le zijvo gel J. Boonman, „Doel naar Ho ger Wolphaartsdijk; 2e zijvogel M. Geense, „Edele Handboog" Oudelandejle bovenkal J. Priem, -Vrije Schutters", 's-Heerenhoek Se bovenkal J. de Jonge, ,Wil- Jem Teil", Ovezande; le onderkal L. de Jager, „Doel naar Hoger", Wolphaartsdijk; 2e onderkal L. Meijaard, „Juliana", Oudelande; le klep L. de Jager, „Doel naar Hoger", Wolphaartsdijk; 2e klep J. de Jonge, „Soranus", Hein- kenszand; 3e klep M. van Stee, „Jacoba van Beieren", Goes; 4e klep H. A. Mol, „Willem Teil", Kapelle. Meeste vogels C. Lambert „St. Pieter", Brugge (B.). Het geheel had een geanimeerd verloop en met genoegen kan worden ge constateerd dat de handboogsport weer opbloeit. terneüzen. Vechtpartij. Vrijdagavond kregen de ge broeders P. J. en R, J. op hun schip te Terneuzen onenigheid, onenigheid steeds hoger -odat door beiden raice klappen werden uitgedeeld. Ge lukkig kon door tussenkomst, zowel van de vader als de po litie, de zaak gesust worden. Aanrijding. Donderdagmiddag heeft op de gevaarlijke hoek Kersstraat— d« Jongestruat wee' een aanrij ding plaats gevonden, waarbij •en persoon werd gewond. Een bestelauto van de firma v. Strien kwam op deze hoek in botsing met een handwagen van de gemeentewerken, welke werd geduwd door de 30-jarige J. Kroon. Door deze botsing kreeg K. de wagen zodanig te gen zijn lichaam, dat hij achter over viel. Door de dokter werd een gekneusde rib geconsta teerd. Het havenbeeld. Nog steeds komen in Terneu zen schepen binnenlopen om te laden of te lossen. En wat meer zegt: inplaats van de kleinere schepen welke vorige week aan de kade lagen, zien we nu zeer grote boten. De dokken, waar het tot voor kort nog zo stil was en die daar enkel lagen als lok kende waterpoelen, waarvan zeer sporadisch gebruik werd gemaakt, zijn nu goed bezet. Vele Terneuzenaren zijn dan ook reeds een avondwandeling langs de dokken gaan maken om de grote bedrijvigheid daar te zien. Zo had Terneuzen het zich gedacht; af en aan varende sche pen, bedrijvigheid in de haven en langs de kaden het zekere teken van welvaart. We zien weer voor ons d« tijd van d# staking in Antwer pen, toen men handen tekort kwam om de stroom van sche pen te verwerken maar ook dat was slechts tijdelijk. Even een vleugje van wat Terneuzen in werkelijkheid moest zijn; een havenplaats van betekenis. De outillage is goed, de werk krachten zijn prima, maar ook nu wordt reeds de verzuchting gehoord: jammer, het ls maar tijdelijk. KRABBENDIJKE. Sportmiddag. Het Oranje-comité heeft even als vorige jaren, het plan opgevat om een sportmiddag te organise ren en wel op Zaterdag 9 Sept. a.s. Hierbij worden wisselbekers (voor dames en heren) verlopen. Ook zullen de ringrjjders in actie komen. De muziekvereniging „Concordia" zal met een of meer andere muziekcorpsen het muzi kale gedeelte van deze middag verzorgen. SEROOSKERKE. Autotocht ouden van dagen. Woensdagmiddag werd de door de Chr. Oranjevereniging georganiseerde auto-tocht met de ouden van dagen uitgevoerd. In een 8-tal auto's en 2'auto bussen ving de reis aan met de ruim 100 oudjes naar Goes. Vandaar ging de tocht naar Wemeldinge waar de sluiswsr- ken werden bezichtigd. Verder naar de Franse be graafplaats te Kapelle. Vandaar via Hansweert, Schore, Biezelin- ge, 's-Gravenpolder, Kwaden- damme, Ovezande en 's-Heeren hoek naar Lewedorp. Hier plaat ste men zich aan een eenvou dige koffietafel. Tijdens de maaltijd bracht de voorzitter van de Oranjeveren, hartelijk dank aan allen die het hebben mogelijk gemaakt deze middag te organiseren. Burgemeester Dregmans sprak namens de deelnemers(sters) woorden van warme dank tot het bestuur der Chr. Oranjever eniging die deze tocht organi seerde. Terug ging de reis via Mid delburg over Souburg naar Se- rooskerke. Het fanfarekorps stond aan de grens der gemeente klaar, dat de deelnemers een muzikaal welkom liet horen. OVEZANDE. Raadsvergadering. Vrijdagavond zal de gemeente raad bijeenkomen, voor het eerst onder voorzitterschap van burg. Andriessen. De agenda vermeld een twintigtal punten, w.o. vast stelling van een reglement van orde voor de raad (het oude da teert van 1851), vaststelling der vergoeding voor de bijzondere scholen, 5 voor het gemeente- personeel en ziekteverzekerings toelage voor het personeel. Verder zullen de leden van de woonruimtecommissie worden be noemd, evenals de leden der com missie tot wering van schoolver zuim. Burgemeester Andriessen wordt voorgedragen als ambte naar van de burgerlijke stand. Tenslotte komen enkele finan ciële kwesties, w.o. wijziging ver makelijkheidsbelasting en keur lonen in behandeling. BBUINISSE. De mosselvisserij. Door de heer van Erp, in specteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e district is bekend gemaakt, dat van heden af het gebied beoosten de lijn gaande van de Spitse toren van Uit huizen over de molen van de Lauwerpolder tot nader vast te stellen datum gesloten is voor de visserij met mosselen-, oester- of wilken vistuig. Het betreft hier het z.g. vrije gebied, waar na de sluiting van de Waddenzee altijd nog gelegenheid was om op mossel zaad te vissen, in verband met de inventarisatie van de voor raad mosselen in de Waddenzee, nodig om de mogelijkheid te overwegen, dat mosselen door Zeeuwse vissers zouden mogen worden weggehaald om te wor den doorgeleverd aan het Aan- en Verkoopkantoor voor Mos selen te Bergen op Zoom. BERGEN OP ZOOM. Verkeersongeluk. Zaterdagavond omstreeks elf uur is op de grote verkeersweg van Bergen op Zoom naar Steen bergen, ter hoogte van de boer derij „De Witte Ruiter" een ern stig ongeluk gebeurd. Het echtpaar de V. uit Steen bergen liep over deze drukke weg naar huis naast hun rijwielen, omdat een van de achterlichtjes defect was geraakt. Even voorbij de noodbrug wer den zij aangereden door een mo torrijwiel, bestuurd door de heer de W. uit Dinteloord. De motorrijder werd tegen de grond geslingerd, waarbij zijn stuur brak. Ook de wandelaar werd nog gegrepen en eveneens tegen de straatweg geworpen. De heer de V. bekwam een hersen schudding en een ernstige hoofd wonde. De motorrijder bekwam een hersenschudding en inwendi ge kneuzingen. Beide slachtoffers werden buiten bewustzijn naar 't ziekenhuis te Steenbergen ver voerd. Daar het vermoeden bestaat, dat de motorrijder onder invloed van drank verkeerde, werd ook hier een onderzoek naar inge steld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Grouw, D. J Miedema te Tzummarum: te Beetsterzwaag (2e pred.pl.), J. Rienstra te Engelum; te Ridder kerk, H. A. van Slooten te Wierden. Aangenomen naar Twijzel, G, B. Kruizinga te Nieuweschar.s; naar Vorchten, J. J. Winckel te Hoofdplaat; naar Bergum, A. Burger, em.-pred. te Lochem, die bedankte voor Tolbert; naar Westerbork, „De Sehallenberg" voor arbeid onder gerepatrieer- den, L. A. Snijders, pred. in a. d. te Delft. Bedankt voor Soest, N. den Oudsten te Alkmaar; voor Mo lenaarsgraaf, J. v. Haar te Neer langbroek. Geref. Kerken. Beroepen te Warns, J v. d. Mije te Loenen a. d. Vecht. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Vianen, G. Blom, cand. te Zaandam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Vlaardingen, dr C. Steenblok te Gouda. Waterstanden Keulen 122 0.02)Ruhrort —0.85 (plus 0.02)Lobith 907 (—0.02)Nijmegen 685 (—0.01); Arnhem 706 (-0.01); Eefde 216 (—0.04); Deventer 131 (—0.05)Borgharen 3922 (plus 0.08); Belfeld (beueden) 1082 (plus 0.07)Grave (beneden) 459 (—0.05) Lith laag —0.30 (—0.11)Vreeswijk 0.07 (-0.07). Officiële Publicatiën Vlissingen. Spreekuur wethouder van Sociale Zaken. Het spreekuur van de wethouder van Sociale Zaken is verzet van Woensdag naar Dondcrd-g van 2.304 uur. JAARVERSLAG 1949-1950. In het 73ste jaarverslag, over het dienstjaar 19491950, deelt het waterschap „De Brede Wa tering bewesten Yerseke" mee, dat het waterschap in het afge lopen jaar verschoond bleef van onheilen aan dijken en oevers. De peilingen in de Ooster-Schelde gaven over het algemeen een be vredigend beeld, terwijl de uit komsten in de Wester-Schelde 'n ongunstige Indruk gaven. Het on derhoud van watergangen en slo ten, alsook het onderhoud van de wegen kon op ruimer schaal plaats vinden dan in voorafgaan de jaren. Met het gereedkomen van de glooiingsverbetering aan de zeedijk te Yerseke is thans alle oorlogsschade hersteld- In het jaarverslag wordt de schuldenlast groot, doch niet on rustbarend genoemd. Op 30 April 1950 bedroeg het totaal der schul den, na de jaarlijkse aflossing in totaal van f42.200 f823500.— gedurende een reeks van jaren zal voor rente en aflossing f 6, a f7,per ha moeten worden opgebracht. De ontvangsten be droegen in het afgelopen dienst jaar f700.193.29 en de uitgaven f 637.438.32, zodat er een goed slot is van f62.754.97. Van de ontvangsten bedroeg de opbrengst van het dijkgeschot f313.799.65 besteed voor steenglooiïng, f 139.196.52 voor zinkwerken en steenbestortingen, f 60.550.74 voor waterleidingen enz., f 60.550.74 voor aanleg, verbetering en on derhoud van wegen en voetpaden f 80.883.25. Bij de oeverpeilingen werd ge constateerd, dat de situatie bij 't oevergedeelte tussen het stoom gemaal en de Wilhelminapolder zich in gunstige zin wijzigde. De getroffen voorzieningen ter plaat se van de vorig jaar geconstateer de oeverafschuiving bij 't stoom- maal tot even beoosten de Stel- hoeve, bleken voldoende. De toe stand was vrijwel ongewijzigd ge bleven. De kadastrale oppervlak te van het waterschap was op 1 Januari j.l. 9719.23.83 ha, waar van schotbaar was 9043.90.55 ha; de oppervlakte vronen bedroeg 354.16.18 ha, terwijl niet 'aange slagen was 321.17.10 ha. De totale belastbare opbrengst bedroeg volgens de schatting van de grondbelasting van de gebouw de eigendommen f 991.797. Voor de Geref. Gemeente te Goes zal Dinsdagavond om half acht voorgaan ds de Wit uit Mid delburg. De heer P. Uitterhoeve uit Ovezande slaagde voor het gezel examen V.V.A. schilderen. Voor de Geref. Gemeenten te 'aa uet auKgeschot f 313.7y9.651 - voor ae ueret. Gemeenten te en aan leningen f 320.000.Van I Nisse zal Woensdagavond 7.30 u. de uitgaven werd f 165.628.26voorgaan ds L. Rijksen teT-eiden. 1. Het was een zomerse dag en iedereen had het warm. Alleen in het bos was het heerlijk koel en het was dan ook niet te verwonderen dat de wandelaar, die in z'n eentje over het bos pad liep, een vrolijk wijsje zong. Hij stapte lustig voort en je kon wel aan hem zien, dat hij gewend was veel te wandelen; hij zag er helemaal niet moe uit, hoewel hij toch al een heel eind had gelopen. „Tjonge", zei hij bij zichzelf, toen hij met z'n liedje klaar was, „Wat is dat wandelpad lang!" Ik loop nu al uren en er komt maar geen eind aan. Het is natuurlijk wel fijn in het bos en ik ben nog helemaal niet moe, maar ik zou toch wel eens willen weten hoe lang het nog duurt voor ik weer in de bewoonde wereld ben. Ik zal er in ieder geval maar flink de pas in zetten. En opnieuw een vrolijk wijsje zin gend, vervolgde hij zijn weg. Maar tegen de tijd dat de zon on derging, had onze reiziger het einde van het bos nog steeds niet bereikt en nu werd "hij toch eigenlijk wel een beetje moe. „Als ik nu nog maar bij tijds een huis vind, waar ik wat kan eten en de nacht doorbrengen", dacht hij. „Wacht is, daarginds is 'n heuvel, laat ik die eens beklimmen en dan rondkijken". Zo gezegd zo gedaan en ja hoor, nu kon hij de rand van het bos zien. En wat zag hij een eindje verderop? 'n Boerderij! Vrolijk daalde h(j de heuvel weer af, en nog voordat de zon helemaal onder was gegaan kwam hij bij het huis aan. Zou hij gastvrij ontvangen worden? ■Jfe^'SenlEDIKANTEN met garantie-ceriilïcaat •viedprjoHng- advert.) Zaterdagmiddagvoetbal. Het Zeeuwse elftal kreeg Za terdagmiddag een verdiende 25 nederlaag te Incasseren van de Utrechtenaren en wel verre van revanche te nemen, toonde het elftal tegenover de Utrechtse ri vaal een gebrek aan techniek en uithoudingsvermogen, dat onaf wendbaar moest voeren naar een sprekende nederlaag. Met enthou siasme konden de Zeeuwen niet aanvullen, wat ze qua voetbal kennis tekort kwamen. Hebben we het goed gezien, dan heeft bovendien het Zeeuwse elftal in de eerste helft gepoogd een soort stopperspilsysteem te spelen en daarmee zichzelf in verwarring gebracht inplaats van de tegenstanders in toom te hou den. Toen in de tweede helft deze poging niet meer werd voortge zet, was het helemaal van de kaart en kon de Utrechtse ploeg gemakkelijk de 21 voorsprong van vóór de rust tot 52 opvoe ren. Wie de wat droeve vertoning, welke het Zeeuws elftal Zaterdag ten beste gaf, met aandacht heeft gevolgd, zal zich hebben afge vraagd, of de technische leiding van de afdeling Zeeland wel op de goede weg is. Plotseling be merken we immers, dat een wat stuntelige poging gedaan wordt om het befaamde stopperspil systeem te gaan invoeren. Wordt dit de jongens opgedragen? We kunnen niet anders aannemen, maar denkt men dan, dat men een elftal bestaande uit spelers van diverse verenigingen zo maar ineens met een handomdraai een dergelijk systeem kan gaan op leggen? Wil een verenigingselftal een nieuw systeem invoeren, dan is daarvoor lange tijd van oefe ning en studie nodig. En boven dien rijst de vraag, of men in de eenvoudige en kleine dorpsclubs al aan systemen toe is. Begrijpt men er niets van? Bouwers van R.K. kerk te IJzendijke ontslagen van rechtsvervolging. De Middelburgse politierechter heeft de drie verdachten inzake de onwettige herbouw van een deel van de R.K. kerk te IJzen dijke, t.w. pastoor de G., de ar chitect de L. en de aannemer S. uit Breda, ontslagen van rechts vervolging. De politierechter ver klaarde de tenlaste gelegde fei ten, n.l. de herbouw van de Kruis- beuken en het daartussen gelegen gedeelte van het middenschip, waarvoor nog geen goedkeuring was verleend, wel bewezen, maar achtte de verdachten niet straf baar, omdat de feiten niet bij enige wettelijke bepaling straf baar waren gesteld. Middelburgs Stadhuis opnieuw te bezichtigen. Er zijn een tweetal ramingen, geheel onafhankelijk van elkaar, gemaakt over het aantal perso nen, dat Zaterdagavond het ge restaureerde stadhuis heeft be zocht. Men kwam tot de conclu sie, dat omstreeks 20.000 perso nen een kijkje kwamen nemen. Daar het bekend is, dat tal van personen, die ook gaarne eens wa ren komen kijken, het te ver moeiend vonden om enige tijd in de rij te staan, heeft het Gemeen? tebastuur besloten om een ieder die dit wil, nogeens in de gele genheid te stellen het stadhuis te bezichtigen. Daarom zal men Don derdagavond a.s. van zeven uur tot half tien opnieuw terecht kun nen. Evenals Zaterdagavond het geval was, zullen de kaarsen in de prachtige kronen ook branden. Niemand verzuime deze laatste kans het prachtige interieur by avond en kaarslicht te komen aanschouwen. Mossels van de Wadden voor Zeeuwse exporteurs. De Zeeuwse mosselconserven- fabrieken en -exporteurs hebben toestemming gekregen om mosse len tot 20 van hun weekbe- stellingen te plaats.en bij een mosselhandelaar te Harlingen. Deze zal dan mosselen, afkom stig van de Wadden, daarop le veren. Bij een visgewicht van 20 kg per 100 kg mosselen bedraagt de prijs van deze mosselen f7,— per 100 kg. Tarra, tot hoogstens 6 wordt vergoed. De kwaliteit van deze mosselen is goed, ze zijn mooi groot an stuk, doch licht met pokken bezet. De wedstrijd. Utrecht wint de toss en Zee land mag aftrappen. Voor de af trap wordt een minuut stilte in acht genomen voor wijlen de heer Houtekamer, in leven lid van de V.V. „Wemeldinge". De Zeeuwen brengen de bal aan het rollen en de partijen wegen goed tegen el kaar op. Van enig overwicht is geen sprake en het spel golft op en neer. Bij de Zeeuwen zit het gevaar in de linkervleugel, waar de debutant de Kok zich van zijn beste zijde laat zien en geen plankenkoorts heeft, doch ook bij de Utrechtenaren zit het gevaar in de linkervleugel, waar vooral Eijkelenboom en Eskes zich ge ducht weren. Een schitterend schot van Kerseboom weet doel man De Nooijer prachtig te ke- V eilingsberichten GOES. Veiling van 21 Aug. Fruit: Clapps Favorite 1227.50; Precou de Trevoux 728; B. d' Amanlis 621; B. de Merode 9 12; Jutten 836; Kroetperen 2—7; Manks Codlin 6—22.90; Zi geunerin 938.10; James Grieve 729; Kroet en valappels 1.50 8; Reine Victoriapruimen 938 Belle de Louvain 6—33; Jefferson 638; Kerkus 2131; Reine Claude d'Althan 1937; Dubbele Boere witte 3138, alles per 100 kg. Groenten: Komkommers 7 9; Kropsla 2.5010; Meloenen 34- 34, alles per 100 stuks; Augurken 2099; Groene kool 1821; Rode kool 10—11; Witte kool 3—3.50 Stoksnijbonen 2034; Rentege vers 1521; Dubb. Princessebo- nen 1524; Pronkbonen 12; Uien 911; Postelein 1618; Andijvie 1418; Tomaten 1215; Aard appelen 57, alles per 100 kg.; Kroten 58, per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 21 Aug. Fruit: Tomaten 1216; Rei ne Victoria 1440! Washington 3842; Manks Codlin 1423; Claps 1030; Belle de Louvain 21 40; Druiven 0.951.28; Perzi ken 624; Zigeurnerinnen 2438 Jutten 31—48; James Grieve 13 24; Suikermeloen 3673; Netme- loen 4262; Oranje Annanas 54 65; Groenten: Pronkbonen 1518 Stamsnijbonen 2832; Stoksnij bonen 2248; Dubb. Princ. 15 42; Rentegevers 3342; Augur ken 2074; Komkommers A 8 13; id. B 7—10; id. C 7—8; Uien 610; Zilveruien 2529; Rabar ber 2—5; Prei 11—20; Sla 3—11; Rodekool 714; Savoyekool 7 26; Bospeen 1024; Waspeen 7 10; Boskroot 48; Andijvie 7 17; Bloemkool A 2128; idem B 1216; idem C 1014; Aardap pelen: Eerstelingen grote 78; BI. Eigenheimers gr. 78; Koop- mansblauwe grote 78. KRABBENDIJKE. Veiling van 21 Aug. Exportveiling: Peren Clapp's Favoriete 1724; Beurré d'Amanlis 22, beide per 100 kg. Gewone veiling: Bonen 15.30; Bramen 74; Pruimen: Reine Vic toria 1522; Belle de Louvain 1725; Reine Claude d'Althan 3337; Appels: James Grieve 19 47; Zigeunerin 2853; Mank s Codlin 1136; Peren: Clapp's Fa vorite 1130; Precose de Trévoux 1520; Beurré d'Amanlis 1013; Dubb. Juttepeer 2238; Uien: Zaaiuien 6.406.50, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 21 Aug. Grote- en Exportveiling: Clapps Favorite I 27.3030.25; idem II 20.75; Beurré de Merode I 15; id. II 10.80; Manks Codlin I 21.20— 28; Val- en Kroetappels 1.808.10 Dubb. Princ. z. draad 15 per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Rei ne Victoria 636; Belle de Lou vain 630; Kirke's 2550; Reine Claude Verte 4852; Reine Clau de Conducta 1533; Reine Clau de d'Althan 1549; Wijnpruimen 1047; Jefferson 1048; Boeren- witte 737; Doyenné 45; Tonne- boers 1520; Cataloni 630; Ap pels: James Grieve 1045; Zi geunerin 3856;Manks Codlin 5 21; Keswick 515; Early Vic toria 8%; Peren: Clapps Fovorite 7—27; Juttepeer 6—41; Beurré de Merode 411; id. d'Amanlis 4 17; Noord-Hotl. Suikerij 411; Précoce de Trévoux 24; Dr Jules Guyot 1520; Diversen: Bramen: 681.07; Frambozen 1.00—1.75; Druiven 1.03; Groenten: Rode kool 5%: Savoye kool 916; An dijvie 8%9; Snijbonen 20; To maten 1216; Prei 2223; Aard appelen 3—7%, alles per kg. Bloemkool 733; Komkommers 7; Kropsla 1%—3, alles per stuks. Kroten 6 Yt per bos. ren. Even later geeft de Kok een pracht schot, net naast de paal. Als er een half uur is gespeeld, wordt De Nooijer voor de eerste maal gepasseerd en de midden voor Kerseboom der gasten geeft hem het nakijken. Een foutje van Lobbezoo en De Nooijer hielp Utrecht aan het eerste doelpunt. Zeeland is echter geenszins ont moedigd en even later zendt mid denvoor La Grand een pracht kopbal net over de lat. Na 40 min. weet Utrecht de voorsprong te vergroten en met een pracht doel punt, onhoudbaar voor De Nooijer brengt de linksbinnen der gasten Eskes de stand op 20 voor Utrecht. Even later is het weer La Grand, die een kopbal inzendt, maar de doelverdediger redt prachtig. Toch zit er ook bij de Zeeuwen een doelpuntje in de lucht en even voor de rust komt dit ook. Als Marys goed door geeft naar van Dalen en deze goed naar links plaatst, brengt de debutant de Kok de stand op 21, waarna wordt gerust. Na de rust. Na de thee heeft Zeeland het stopperspilsysteem laten varen en spelen ze weer hun spelletje van vroeger, doch tegen de technisch beter spelende bezoekers is men niet opgewassen. Ten slotte weet, 3 minuten voor het einde, mid denvoor La Grand met een zachte schuiver de stand op 25 te bren gen, waarmede het einde komt van deze op zeer sportieve wijze gespeelde ontmoeting van de bei de finalisten van het bondentour- nooi van het Zaterdagvoetbal van de afdelingen van de K.N.V.B. Over de spelers kunnen we kort zijn. Bij de Zeeuwen was doelman de Nooijer wat minder dan an ders, hoewel hij ook prachtige si tuaties heeft gered. Priester was goed, maar Lobbezoo hebben we wel eens beter gezien. In de mid denlinie waren de kanthalfs Tramper Sr en Poort bepaald zwak en Marijs moest daardoor te veel bijspringen. De voorhoede was het beste deel van de ploeg. De minste was wel Meerman en de beste De Kok en La Grand, doch ook van Dalen en Linden- bergh hebben goed werk verricht. De doelpunten van Utrecht werden gemaakt door Kenseboom (4 x) en Eskes, die van Zeeland door de Kok en La Grand. Wat brengt de Radio? Woensdag 28 Augustus. HILVERSUM I. (402 M.). V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10 20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00Hawaiianmu- ziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Kwar tet. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Kamer orkest. 15.00 Gram. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.30 R.V.U. 19.00 Par lementair overzicht. 19.15 Gram. V.P.R.O. 19.30 Voor de jeugd. V.A.R.A. 20.00 Nieuws. 20.05 Po litiek 'commentaar. 20.15 Gram. 21.00 Hoorspel. 22.00 Zang. 22.15 Metropole. orkest. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSU Mil (298 M.). N.C.R.V. 7.00 Nieuws. 7.15 Ocn- tendgymn. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Viool recital. 11.30 Gram. 12.33 Or gel, alt en hobo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandolinemuziek. 13.45 Kamermuziek. 14.15 Promenade orkest. 15.00 Kamermuziek. 15.45 Vocaal ensemble. 16.15 Voor de jeugd. 17.00 Omroeporkest. 17.15 Pianoduo. 18.00 Orkesteoncert. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Philharm. orkest. 22.15 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. AMSTELKERK 20 te Bremen. AM- STELKERK 20 op de Gironne naar Bor deaux. AMSTELLAND 20 van Las Pat- mas naar Montevideo. ANNENKERK 20 pass. Kp. Guardafui. BANTAM pass. 19 Malta. BLOEMFONTEIN 20 van Aden naar Suez. BREDA 19 van Arica naar Valparaiso. BRITSUM 19 te Narvik. CALTEX DELFT pass. 20 Perim. CAL- TEX THE HAGUE 20 te R'dam. CAL TEX UTRECHT 20 pass. Kp. St. Vin- cent. CELEBES 20 van Port Said naar LA pass. 20 Malta. DlE- MERDIJK 20 te Bremen. DRENTE 20 van Bombay naar Cochin. DUIVENDIJIC 20 te Zeebrugge. ENA 20 te Liverpool. ESSO AMSTERDAM pass. 19 Gibraltar ETREMA 10 van Swansea .naar Las Pal- mas. GROOTE KERK pass. 20 Guarda fui. HECTOR 20 te Tunis. HELENA 20 te Southampton. HOOGKERK 19 van Port Amelia naar Mozambique. ILOSpass, 19 Ouessant. JAARSTROOM pass. 19 Lai Palinas. JOBSHAVEN 20 te Cristiansand. KELBERGEN 20 van Bona naar Rotter dam. MAASLAND pass. 19 St. Paulsrocks. MARKEN 20 te Napels. MENTOR 19 te Const3nz. MURENA 19 van Buenos Aires naar Curacao. RIDDERKERK 19 vatt Aden naar Mombassa. RIJNLAND 18 van Vitoria naar Las Palmas. STENTOR 20 te Algiers. STREEFKERK 19 pass. Kp. St. Vincent. TALISSE 19 van Port Said naar Suez. TAMO pass. 20 Finisterre. TAWALI 19 van Belawan naar Aden» THEMISTO pass. 20 Dover. VAN OSTADE 19 te R'dam. WESTERDAM l9 van New York naar R'dam. WICKEN- BUGH 20 te R'dam. WINTERSWIJK 19 van Durban naar Lorenzo Marques. ZEELAND 20 van Port Swettenliam naar Colombo. ALGENIB 16 te Paranagua. BANTAM 19 13 u. pass. Kp. Bon. GOOI LAND 17 te Santos. JAPARA 1^ te Co lombo. KOTA GEDE 16 van Mobile naar New Orleans. SALAWATI 18 te Singapore. SARANGAN 19 18 u. pass. Kp. Bon. SIBAJAK 20 570 m. Wa Kangaroe EÜ. TERO 20 pass. Fernando Noronha. AL CYONE 21 te Buenos Aires. DELF LAND 19 van A'dam naar Buenos Aires. EEMLAND 19 van Santos. GOOILAND 20 van Santos naar Rio Grande. HECUBA 21 te Barbados. JUPITÉR 20 te Rotter dam. ONDINA 20 van Aruba naar Gent, SCHIEDIJK 21 van Bremen. THEMÏSTÖ 21 te Hull. THESEUS 21 te A'dam. COT- TICA 19 van Dover naar Madeira. ODYS SEUS 20 van Reijeka naar Bari. ORAN JESTAD 19 van Laguaria naar Trinidad. RAKI 20 te Bombay. STAD BREDA 19 te Durban. TABIAN 20 van Djeddah naar Suez. TITUS 20 van Alexandria naftf Izmir. PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIE SOMERSETSHIRE 21 te Rotterdam. CAMERONIA 21 te Aden naar Amster dam. GAROET 19 pass. Gibraltar naar Djakarta. KOTA AGOENG 19 pass. Gi braltar naar Rotterdam. ORANJE 17 te Djakarta. WILLEM RUYS 19 pass. Guar dafui naar R'dam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 19 Augustus! HEERINGA van Maltha Luoto. SJOVET- TA van Rouen. 20 Augustus: GUDRIK van Antwerpen. VASTl van London. EEMSTROOM van Antwerpen. 21 Augus tus: LORIENT van zee. Van Vlissingen vertrokken 19 Augustus! JULIA MARIE naar Rouen. VAN OSTA- DE naar Rotterdam. NAUTILUS nadf Middelsborough. SILVETTA naar Kopen* hagen. 20 Augustus: EBEN HAEzER naar Londen. EEMSTROOM naar Halbff. GUDRIK naar Alesund. VASTI naar De nemarken. Gepasseerd naar Antwerpen 19. Augus tus: ALCOR van Zuld-AmeriTca. ARBÖ van Nalesoo. FAKIR van Zwolloi. 20 Augustus: BERNISSE van Swansea. SEA- HAVEN naar Terneuzen. BANKA vfttt Huil. Gepasseerd van Antwerpen 19 Augus tus: ARAC naar Wlsmar van de rede. 20 Augustus: ALCOR naar Rotterdaitl van de rede. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 21 Augustus medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 100/, 100)4 Dito 1947 97)4 97H Dito 1937 96)(j 96H Dollarlening 1947 96)4 96)4 Invest. Certif. 97)4 97% Nederl. 1962-64 ex. 98 98A Dito cum 98 98 Nederland N.W.S. 79)4 79)4 Spaarcerti f ica te n 100)4 100-4 Indië 1937 A 94 94 Grootboek 1946 96)4 96)4 Cult. Handel en Ind. Bk. 54)4 5S)4 Nat. Handelbank 89 88 Ned. Handel Mij. 141 141)4 A.K.U. 176)4 Berghs Jurgens v. Berkel's Patent 318 319 112 113)4 Calvc Delft 128 133 Centrale Suiker 171 171 Fokker 117 120 Gelder Zonen 156)4 158 Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. 215)4 220 Ned. Ford 267 270 Ned. Kabel fabr. 274 Philips' Gloeil. 220% 225)4 Dito 6 cum. pref. wd 160 159 Wilton 148 150 Billiton I rubr. Dito II rubr. 238 Dordtsche Petr. 264'/2 269)4 Dito pref. 289)4 Kon. Olie 296)4 299)4 Dito onder aand. 291 VS 294)4 Moeara Enim 481 481 A'dam Rubber 129 127)4 Bandar Rubber 121 120 Deli Bat. Rubber 104)4 102)4 Kendeng Lemboe 100 Oost Java Rubber 44 De Oostkust 90)4 90)4 Serbadjadi 44)4 43 Holl. Am. iija 160 Java China Jap.lijn Kon. Boc/t 131 133)4 Kon. Paketvrt. 127)4 130 Ned. Sell. Unie 143 147 v. Ommeren's Sv. 170 Rott. Lloyd 129)4 134 Stv. Mij. Ned. 156 159 H.V.A, 114)4 62)4 117 Java Cult. 60)4 N.LS.U. 99 100 Vorstenlanden 31H 30)4 Deli Bat. Mij. 99 100 Deli Mij. 111)4 111)4 Senembah 95)4 95)4 Muller Co. 151)4 152)4 Amsterd. Bk. 161 161)4 Escompto Bank 39)4 Holl. Bank Unie 221)4 221)4 Cert. Javasche Bk. 91)4 92 Herstelbk. Pr. 97)4 Ned. Bk. v. Z. Afr. 183 192 R'damse Bank 170)4 170)4 Surinaamse Bk. Twentse Bank 171 174 Am. Smelting Anaconda Copp. 35)4 36)4 47)4 Bethl. Steel Chrysler 77 General Motors 100 Intern. Nickel 35 35)4 Kennecott 65)4 40$ 67)4 Rep. Steel 42 Stand. Brands 5)4 120$ U.S. Steel Cities Service 82 North Am. 18)4 1854 Cont. Oil Midcont. Oil 53 Philips Oil 79 80 50)4 Shell Union Tidewater 31)4 32 Baltimore m 12)4 Miss. K. Texas 7 New York Centr. 15)4 15)4 Pennsylvania 19)4 19)4 Canadian Pac. 18)4 19)4

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3