Juichend Zeeland verwelkomt het Koninklijk Paar. Eerste dag van het Koninklijk bezoek uitstekend geslaagd. Zierikzee ontving Koninklijk Paar op waardige wijze. Ware zegentocht over Duiveland De „Piet Hein" liep voor de haven van Korigene aan de grond. PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Veel Oranje, honderden vlaggen en erepoorten Bruinisser vissersvloot vormde prachtig escorte. Schouwse poppen voor de Prinsesjes. Prinsesjes werden niet vergeten. Geslaagd bezoek aan Noord-Beveland. Knap staaltje van organisatie. Uitgave Stichting „Zeeuwseh Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, oil geen gehoor 2970, 2435 of 2364. Na kantoortijd voor advertenties alleen 2970. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Van der Manderestraat 40, Tel. 2754; Middelburg, Korte Noord straat 35; Tel. administratie 2009; Tel. redactie 2347; Terneuzen: Vlooswijkstraat, Tel. 2052. ZEEUWSCH DAGBLAD 6e JAARGANG No. 1640 Abonnementsprijs ƒ3.90 p. kwartaal Franco per post ƒ4. Advertentieprijs 17 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord ZATERDAG 19 AUG. 1950 Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Directeur: JACQ DE SMIT Met vaste medewerking van: Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Middelburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nienwdorp; Dr K. Huizenga, Middelburg; J. Huijssen, Terneuzen; H. Jansen, Meliskerke; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds C. Metselaar, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen. Op- en ondergang van Zon en Maan. bondag: Zon op 5.30 u., onder J9.55 u. Maan op 14.34 u., onder 22.09 u. Eerte Kwartier 16.35 u. Hoogwater Zondag 20 Aug. 1950: Vlissingen: 6.12 u. 1.95 m., 18.32 u. 1.87 m. Terneuzen: 6.41 u. 2.15 m„ 19.02 u. 2.08 m. Wemeldinge: 7.52 u. 1.75 m., 20.09 u. 1.65 m. Zierikzee: 7.33 u. 1.55 m„ 19.50 u. 1.46 m. De eerste dag van het bezoek van H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard aan Zeeland is uitstekend geslaagd. Het enthousiasme en de uitbundigheid, waarmede de bevolking van Tholen, Schouwen en Duiveland, Noord-Beveland en Walcheren de koninklijke gasten heeft ontvangen, was uitzonderlyk en de Koningin zowel als de Prins waren opgetogen over de hulde, die hun in iedere gemeente werd gebracht. Alles werkte mede om de dag van gisteren te maken tot één, die niet licht vergeten zal worden en die de grote Oranjeliefde der Zeeuwen op ondubbelzinnige wijze heeft aangetoond. Het weer hield zich goed voor een bezoek als dit. Slechts tussen Tholen en Oud-Vos- semeer kreeg de koninklijke stoet een regenbui en ook bij het aan boord gaan te Kort gene viel wat regen, maar verder bleef het tijdens de gehele tocht droog. Precies om elt uur gistermorgen arriveerde de koninklijke auto aan de Thoolse brug. De Koningin en de Prins hadden de tocht tot Bergen op Zoom per trein gemaakt en waren daar ontvangen door de districtscommandant der Rijkspolitie, overste G. H. van Helden en de burgemeester van Bergen op Zoom, ir H. Witte. Vlak achter de fraaie erepoort bij de brug stopte de koninklijke auto. Op de erepoort, waarvan aan beide zijden visnetten afhin gen, stonden de woorden „Wel kom In Zeeland". Reeds geruime tijd van tevoren was de Commis saris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, gekleed in ambtscostuum met steek, gearri veerd. Een hartelijke begroeting volgde. Koningin Juliana was ge kleed in eenvoudige, grijze zomer- japon met een lichtbruin bontjas je. Zij droeg een lila hoed met dito aigrette en had een sierlijk crême-kleurig handtasje bij zich. De Prins was gekleed in een zwart costuum en in zijn knoops gat prijkte de traditionele anjer. Een fraai uitgevoerd reisplan. Namens de Provincie bood de Commissaris de Konigin een fraai uitgevoerd reisplan aan voor de twee dagen van het bezoek. Na dat hjj burgemeester mr A. J. van der Hoeven van Tholen had voor gesteld stelde deze de raadsleden voor. De burgemeesters van Poortvliet, St Maartensdijk en Stavenisse werden door de Com missaris voorgesteld. Toen volgde de aanbieding van geschenken. Dientje Berrevoets mocht bloemen aanbieden, Mar- janna Bal een doos met kreeften en haar zusje Anneke enkele leuk beschilderde schelpen voor de prinsesjes. „Concordia" had, zo dra de koninklijke auto op de brug kwam, het Wilhelmus inge zet en onberispelijk stond aan de andere kant van de weg een ere wacht van de gymnastiekvereni ging „Olympia". Daarna trok de stoet door de straten van Tholen. Op de Markt stonden de schoolkinderen met vlaggetjes te zwaaien en toen ging het in snelle vaart naar Oud- Vossemeer. De samenstelling van de stoet. De koninklijke stoet, die werd voorafgegaan door enkele motor rijders van de Rijkspolitie, werd geopend met de auto van de com mandant der Rijkspolitie, daarna volgde de wagen van de Commis saris, vervolgens een auto met Baron Baud, kamerheer in bui tengewone dienst, dan de auto van het koninklijk paar, waarna volgde de auto van mevr. Ver- brugge, hofdame van H.M. en ten- slote de wagen met de adjudan ten van de Koningin, ritmeester Bisschof van Heemskerk en van de Prins. luit. ter zee le klasse Steinmetz. Tot het verdere ge volg behoorden Baron van Har- denbroek, opperceremoniemees- ter, Baron van Heeckeren van Molecate, part. secretaris van H.M. en mr Thomassen part. se cretaris van de Prins. In Oud-Vossemeer. In Oud-Vossemeer stond bij de Ingang van 't dorp een erewacht van ruiters, keurig saluerend bij het passeren van de stoet. Bur gemeester mr J. J. Versluijs werd voor 't gemeentehuis voorgesteld, evenals de raadsleden en toen volgde de aanbieding van bloemen door Marijke Etienne, die op de zelfde dag als Prinses Marijke geboren werd, en voorts van Zeeuwse babbelaars voor de Prin sesjes door Jansje Versluijs, Neel- tje Pipping, Jo Remijn en Adri van Dienst. Op vriendelijke wijze onderhield de Koningin zich en kele ogenblikken met de meisjes. Ook bij het vertrek uit het dorp stonden ruiters opgesteld. St. Annaland had uitgebreid programma. St Annaland was het volgende doel. Een fraaie poort met „Wel kom" stond aan het begin van het dorp. St Annaland had buitenge woon veel werk gemaakt van de versiering. In vele straten ston den denneboompjes met oranje bloemetjes en talloze vlaggen ga ven het plaatsje een feestelijk aanzien. Op het schoolplein, waar het voorsteilen van burgemeester F. M. Bogaard en de raadsleden plaats vond, mocht Marijke van Belle, een kleindochter van de burgemeester, een puk van 22 maanden oud, de Koningin bloe men aanbieden. Toen volgde de aanbieding van een buitengewoon origineel geschenk, n.I. een cho colade maquette (75 bij 75 cm en 65 cm hoog), voorstellende de oude St Annalandse Molen; dooi de oudste bakkersfamilie van St Annaland, de Van Bendegoms, vervaardigd. Dat gebeurde door Inge van Dijke, Jannie den Haan, Het oxide stadje Tholexi had de eer de eerste gemeente te zijn, die het Koninklijk Paar mocht begroeten. Op de foto reikt de Commissaris der Koningin, Jhr Mr A. F. C. de Casembroot Hare Majesteit de hand. Geheel rechts Bur gemeester v. d. Hoeven. Jannie Slager en Jannie Scher- penisse. Daarna werd namens de Oranjevereniging een fraai schil derij van de molen aangeboden, vervaardigd door de heer L. M. Molendijk. Aangezien beide ge schenken te groot waren om ze mee te nemen in de auto's, zullen ze naar Soestdijk worden ge bracht. De Prinsesjes zuilen wat blij zijn met deze chocolade mo len! Na deze plechtigheid volgde de tocht naar de zeedijk of de „Klei ne Nol", waar de R.P. 4 van de Rijkspolitie aan de steiger gereed lag om de Koningin en de Prins naar de „Piet Hein", die in het Zijpe lag, te brengen. Op weg erheen passeerde de stoet een mooi geheel van bloe men, waarmede op de helling van de zeedijk de woorden „Hulde aan het Vorstenhuis" waren aange bracht. Vlak bij de steiger ston den de kinderen van de beide la gere scholen opgesteld, die de let ters „Leve de Koningin" vormden. Het zag werkelijk zwart van de mensen op de dijk. Duizenden wa ren op de been en de geestdrift kende geen grenzen, toen H.M., staande op de R.P. 4, de mensen, die tot vlak aan de waterkant stonden, toewuifde. Aardig was het om te zien, hoe in twee roei boten een aantal St Annalanders met vlaggen stonden te zwaaien naar het koninklijk paar en hoe een man in grote kaplaarzen door het water ploeterde om bij het losmaken van de boot behulp zaam te zijn. Op de steiger werden nog eni ge personen voorgesteld, t.w. de directeur van de Prov. Stoom bootdiensten, de heer G. de Jon ge, drie pachters van het Kroon domein, alsmede de opzichter J. Keur Dzn en de dijkgraaf van het waterschap St Annaland, de heer A. J. Bierens. De tocht naar Zijpe. Toen ving de tocht naar Zjjpe aan. De Rqkspolltieboot bracht 't koninklijk paar naar de „Plet Hein" en de „Irene" voer erach ter aan. Toen ontrolde zich een schouw spel aan de blikken van de opva renden dezer vaartuigen, dat zjj hun gehele leven niet zullen ver geten. Want daar kwamen ze aangevaren, de 80 schepen van de Bruinisser vissersvloot, de vlag In top en gepavolseerd met honder den kleine vlaggetjes en vol met zwaaiende juichende mensen, die ongedwongen blijk gaven van hun oranjeliefde. Er stond een flinke bries cn met onvergelijkelijke zv,dansten de ranke boten op de wit-gekuifde golven. Het gepuf der motoren was niet van de lucht en al mocht dit elgenljjk niet, de strakke Ijjn werd verbroken en daar zwermden de boten rond het koninklijk jacht. Voeg hierbij nog de enorme wolkengevaarten boven dit schit terende schouwspel en ge hebt alles om herinnerd te worden aan de prachtigste schilderijen van de knapste kunstenaars. Zó stoomde de vloot op naar de haven van Zijpe en het was slechts met moeite, dat de mannen op de twee Rijkspolitieboten de schippers konden verhinderen in hun ent housiasme ook de haven binnen te lopen! Toen volgde, na de ontscheping te Zijpe, de begToeting door bur gemeester W, v. d. Berg Dzn van Bruinisse. Een fraaie erepoort met „Welkom in Bruinisse" sier de de steiger en nadat de raads leden waren voorgesteld mocht Maatje v. d. Berg bloemen aan bieden. Het hoeft eigenlijk niet te worden gezegd, dat in Bruinisse alles op de been was en het ko ninklijk paar geestdriftig werd toegejuicht. Zierikzee weet wat feestvieren Is en dat is gisteren weer eens duidelijk gebleken, toen deze 1101- jarige stad de Koningin en de Prins binnen zijn wallen mocht ontvangen. Vanaf Ouwerkerk bereikte de stoet de grens der gemeente, waar bij Tivoll burgemeester jhr mr J. Schuurbeque-Boeye het ko ninklijk paar opwachtte. Door de Zuidhavenpoort ging het de stad in, waar duizenden mensen de straten en pleinen vulden, velen gekleed In het poorterscostnum, dat voor Zierikzee geen ongewoon gezicht meer is. Erehagen van padvinders ston den op diverse punten opgesteld en het carillon liet zijn klanken horen, toen de stoet naar 't stad huis reed, waarvoor Bien Schuur- beque-Boye bloemen in de stads kleuren aanbood aan de Koningin. Voordat het voorstellen der raadsleden en andere autoriteiten in de raadszaal een aanvang nam, gebruikten H.M. en Prins Bern hard in de burgemeesterskamer 'cuillon en sandwiches. REDE BURGEMEESTER, Daarna sprak de burgemeester een korte rede uit. Hij heette de koninklijke gasten welkom en haalde enige herinneringen uit de veelbewogen historie der stad op. Vooral wees hij op de band, die Oranje en Zierikzee steeds heeft verbonden. Ook wees de burge meester op de dalende welvaart der gemeente tengevolge van oor log en inundatie, terwijl het be houd der vele oude gebouwen de gemeente voor grote problemen stelt. Niettemin is de geest der vernieuwing zeer vaardig gewor den na de bevrijding. De dag van gisteren noemde de burgemeester Na de begroeting op Tholen bood Dientje Berrevoets bloemen aan. V.l.n.r. De Prins, Burgemeester van der Hoeven, Koningin JulianaDientje Berrevoetst Jhr Mr A. F. C. de Casembroot. De rijtoer over Schouwen en Duiveland is een ware zegetocht geworden. Na Bruinisse was Oos- terland aan de beurt. Op de grens der gemeente stond het muziek corps van Bruinisse „Nu met Ho pe" vrolijk te spelen op een ban denwagen en toen de stoet het dorp binnenreed, luidden de nieu we feestklokken. „Oosterlands Fanfare" deed er nog een schepje op en op het Plein b(j het jeugd- gebouw stonden de schoolkinde ren van Oosterland en Sirjans- land opgesteld. Zjj allen hadden kleurige ballonnetjes en zodra het sein tot vertrek van de stoet was gegeven werden die losgelaten. Daar gingen ze, alle 500, de lucht ln! Maar vooraf had nog iets an ders plaatsgevonden. Na het voorstellen van de burgemeester, de heer A. C. v. d. Have en de raadsleden, volgde voor het Gast huis de aanbieding van twee plas tic doosjes met een speciaal Oos terlands gerecht, n.I. het stokbe- schuit. Twee verpleegden uit het Gasthuis, de dames G. van 't Hof- Dorst en W. Kwaak-v. d. Have, viel de eer te beurt dit te mogen doen. Te Nieuwerkerk. Ook Nieuwerkerk, dat daarna volgde, had z'n uiterste best ge daan. Een erewacht te paard werd eerst gepasseerd en voor het gemeentehuis werd burgemeester A. A. van Eeten met de raadsle den voorgesteld. De mandoline vereniging „Hier is 'k weer" was present en de meisjes Van Dienst en Kooyman boden, behalve bloe men, een fraai album met foto's aan van de Vierbannenpolder en de gemeente, waarin op duidelijke wijze is aangegeven, welke ver woestingen oorlog en inundatie veroorzaakten en ook, hoever we deropbouw en herstel zijn gevor derd. Ouwerkerk. Voor Ouwerkerk was het ko ninklijk bezoek een zeer bijzon dere belevenis, aangezien deze gemeente nog nimmer leden van ons Vorstenhuis binnen de gren zen zag. Een erepoort van tarwe- schoven vormde de entree van dit dorp en even verder stonden tien tallen schoolkinderen met kleu rige vlaggetjes te zwaaien. „Nieuw Leven" blies er in de tent lustig op los en nadat burgemeester J. Romeijn en de raad waren voor gesteld volgde aanbieding van ge schenken. De koninklijke auto stond precies onder de vlag van Ouwerkerk, toen dit gebeurde. Een massa cadeaux moesten in ontvangst worden genomen. Voor de Prins was er een luxe fles li keur, vervaardigd volgens origi neel Schouws procédé, voor de Koningin een wapen van Ouwer kerk in bloemen en een foto-al bum met kiekjes der gemeente, en voor de Prinsesjes was er Schouws snoep. Anke v. d. Werff, Alie v. d. Have, Jo de Stobbe, Nellie de Raadt, Gonnie Hagen, Rie Timmermans en Jannie Hen- drikse mochten dit alles aanbie den. Ook geiten deden mee. Hoe geestdriftig de mensen gisteren wel waren bewijst 't feit, dat in de buurt van Zie rikzee bij een boerderij en kele geitexi waren neergezet. De dieren zagen er op z'n. Zondags uit. Want niet alleen waren zij smetteloos wit, maar bovendien hadden zij 'n oranje halsband aan. Het bleek echter moeilijk te zijn een geit af te richten, want toexi de koninklijke axito pas seerde hadden zij geen oog voor de Koningin en de Prins, maar gingen rustig verder met gras eten een versteviging van de eeuwen oude band tussen Oranje en Zie rikzee. Daarna volgde de aanbieding van 'n viertal poppen in Schouw se dracht voor de Prinsesjes door Jopie van Liere, Erica Lugt, An neke van Velthoven' en Katie van 't Veer. HET VOORSTELLEN. Behalve de burgemeesters van Schouwen en Dreischor werden aan H.M. en de Prins voorgesteld de heren M. Doeleman H. Jzn, di recteur N.V. „Zeelandia" (de Prins informeerde belangstellend naar dit belangrijke bedrijf, of er export was, waar het bedrijf ge ëvacueerd was geweest enz.), het dagelijks bestuur der Zierikzeese Orkestvereniging, de heren M. C. Doeleman en P. Heering; mr H. H. G. Verspijck, Kantonrechter; J. H. Klompe, voorzitter water schap Schouwen en dr H. Ezer- dam, vertegenwoordiger van de Kring Schouwen en Duiveland der Mij tot Bevordering der Ge neeskunst, aan wie de Koningin allerlei inii tingen vroeg over het ziekenhuis. VOLKSDANSEN. Op het Havenplein aanschouw de het koninklijk paar daarna, vanuit de auto, de volksdansen, die vele tientallen jongens en meisjes o.l.v. de heren Breetveld en Brandt uitvoerden. Het was 'n fleurig gezicht en de dansen wer den uitstekend uitgevoerd. Een driewerf hoera op het koninklijk paar vormde het slot, waarna de leiders nog werden bedankt dooi de Koningin. Toen volgde de tocht naar de ponton van de Prov. Stoomboot diensten, waar de burgemeester afscheid nam en Koningin en Prins zich inscheepten op de „Piet Hein" om de tocht naar Noord- Beveland te maken. Het jacht werd uitgeleide gedaan door de Zierikzeese vissersvloot onder ge leide van de boot van de voorzit ter der Vissersvereniging „Helpt Elkander", de heer B. W. Schot Czn. Met de „Piet Hein" voeren mee, behalve de Commissaris, de leden van Ged. Staten, de heren C. Phi- lipse, mr dr A. J. J. M. Mes, A. Schout C. Hamelink en dr B. D. H. Teilegen, Griffier der Staten. Gedurende de reis onderhielden H.M. en de Prins zich met deze heren, die hen over tal van Zeeuw se vraagstukken van voorlichting dienden. De „Piet Hein" had Zierikzee een kwartier eerder verlaten dan op het programma stond vermeld en de reis over de Ooster-Schelde verliep voorspoedig, zodat ver wacht mocht worden, dat dit kwartier winst gehandhaafd zou blijven. Maar deze verwachting werd niet bewaarheid. Want vlak voor de haven van Kortgene, on geveer 50 meter van de steiger der Prov. Stoombootdiensen liep de „Piet Hein" vast Onmiddellijk trachtte de R.P. 10 van de Rijkspolitie het jacht vlot te trekken, doch zonder suc ces. Toen probeerde de „Piet Hein" het op eigen kracht, maar ook dit mislukte. Een tweede po ging van de politieboot leverde succes op. Maar toen werd het toch wat te riskant gevonden de haven binnen te gaan en dus meerde het jacht aan de steiger. Achteruit kwamen de koninklijke wagen en de volgauto's de stei ger oprijden en even later was men onderweg naar de haven, na dat op de steiger burgemeester A. A. Schuit aan H.M. en Prins Bernhard was voorgesteld. Het oponthoud had ruim twintig mi nuten geduurd en dus lag men achter op het reisschema. Had de „Piet Hein" maar een loods aan boord gehad GESCHENKEN. Op de haven volgde het voor stellen van de raadsleden van Kortgene en van de burgemeester van Wissekerke, de heer J, J. v. d. Maas. Niek Schuit bood hier de Prins een rijzweep aan namens de bevolking en Rien Schuit een bouquet theerozen aan de Konin gin, terwijl Lidia Maas en Adri van Oever namens de afd. Noord- Beveland van de N.F.O, 'n prach tige fruitmand overhandigden. De lijvereniging van Wissekerke o. l.v. de heer J. Vogelaar stond op de haven opgesteld. NAAR HOEVE „DE KNUIJT". Na een rit door Kortgene ging het naar de hoeve „De Knuijt' bewoond door de fam. van Arent- hals-Laban. Bij de toegang tot de boerderij bood Cora van Arent- hais een bouquet anjers aan. In de boerderij werd thee gedronken en werden de heren Vogeaar, Maas en Van der Linde, pachter^ van het Kroondomein aan de Prinsendijk, alsmede'de oud-pach ters, voorgesteld. Langs dezelfde weg werd de tocht naar de steiger aanvaard, waarbij de grote silo, die het N.- Bevelandse silhouet volkomen be heerst en die voor deze dag van een enorme driekleur was voor zien, werd gepasseerd. „Excelsior" van Kats speelde een pittige mars, toen het jacht wegvoer, nage- juicht door de honderden, die zicji op de steiger hadden verzameld. Toen volgde de tocht naar Vee- re. Aan boord voeren mee de lie ren ir H. D. J. Swaters, hoofd ingenieur-directeur Prov. Water staat; ir M. A. Geuze, C. de Put ter, G. van Waes, ir J. D. Dorst, bestuursleden van de Stichting voor de Landbouw; C. Lijnzaad, directeur der Stichting Zeeland; jhr mr T. A. J. W. Schorer, be stuurslid der Stichting, drs M. C. Verburg, directeur E.T.I.; K. van Everdingen, bestuurslid E.T.I.; ir M. de Vink, directeur Prov. Planologische Dienst; J. Pekaar, J. C. v. d. Heyden en A. Verspoor, vertegenwoordigers der vissers en J. L. van Leeuwen, secretaris van de Visserijraad. Zeer ongedwon gen onderhielden H.M. en de Prins zich met al deze heren en met gro te belangstelling informeerden zij naar de toestanden in onze pro vincie op practisch eik gebied. (Van een A.N.P.-verslaggever.) Vereist een koninklijk bezoek aan een provincie uit de aard der zaak al heel wat voorbereiding, zowel wat de organisatie dei- feestelijkheden als die van de tocht zelf betreft, het koninklijk bezoek aan Zeeland mag een knap staaltje van organisatie he ten. Bracht de koninklijke trein de ho_ge gasten reeds naar Ber gen op Zoom, het jacht „Piet Hein" was ingeschakeld voor het overbruggen der Zeeuwse stro men. In het reisschema moest hiervoor in verband met de diep gang van het jacht, terdege re kening worden gehouden met hoge en lage waterstand, die circa drie meter verschillen. Het is verder duidelijk, dat op de verschillende eilanden niet dezelfde auto's na iedere over tocht gereed konden staan. Van daar dat men met drie stoeten van auto's werkte: Eén voor de route op Tholen, één voor Schou wen en Duiveland en één voor Noord-Beveland. Desondanks was men in de na middag tengevolge van de ver traging te Kortgene slechts cir ca een kwartier op het tijdsche ma tenachter. Het geschenk van het Neder landse volk biedt het koninklijk paar derhalve niet alleen gele genheid tot toürisme en ontspan ning, maar wordt, zoals bij dit koninklijk bezoek, ook gebezigd voor het vervullen van een zeer nuttige functie. HET BEELD, van de overtocht per boot van St. Annaland naar Bruinisse, herinnerde aan de kleurrijke schilderij van een vlootschouw ixi de beste jaren onzer maritieme geschiedexiis. De. witte „Peit Hein" met de koninklijke standaard in top ploegde over het grauwe water, gevscorteerd door wel 30 sche pen van de Bruinisser vissers vloot, gepavoiseeril en het eer betoon brengend, dat alleen nan. het vorstenhuis en aan een ad miraal wordt gebracht. Zwaar kliefden de donkere killen naast en achter elkaar door de schui mende golven. In het wand hin gen royaal de jongmaatjes en dat alles werd omhuld door de dijken met hun silhouetten van boomgroepexi, overkoepeld door een wilde wolkenlucht met lap pen blauw en zo xiu en dan ver licht door een vriendelijke zon,

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 1