njrovinti^/M Het ontwerp van wet op de divident- beperking. ^ORT PUN Doevedantje SOCIALE WETGEVING. De „Noordgouwse molen" in gevaar. een week uitgesteld GESLOTEN. 'TINTERLOCKHUIS Jaarverslag Waterschaps- bond te Hulst. gaat naar Canada De liotsingen in Makassar. Maandag 14 Augustus 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Men schrijft ons: Het voortbestaan van de „Noordgouwse Molen" wordt ern stig in gevaar gebracht, daar de Vereniging „Stad en Lande" "van Schouwen en Duiveland niet over voldoende financiën beschikt om de verzorging en het onderhoud van het exterieur van die molen te kunnen bekostigen. Uit een oogpunt van landschapsschoon zou het zeer te betreuren zijn, in dien die molen eerlang zou moe ten verdwijnen. Indien niet van alle mogelijke •zijden financiële hulp wordt ge boden, zal dit helaas de harde werkelijkheid worden. De verwachting en de hoop mag daarom worden uitgesproken, dat een ieder, die enigszins financieel bij machte is een zijdrage te ver lenen in de kosten van het onder houd van het exterieur van de „Noordgouwse Molen", de daad bij het woord zal voegen, zulks ten bate van deze, wel van zeer veel historische waarde zijnde molen. Bijdragen, hoe gering ook, worden gaarne in ontvangst ge nuien door de heer S. P. Moelij ker te Schuddebeurs, terwijl de burgemeester van Noordgouwe eveneens gaarne genegen is deze in ontvangst te nemen. Militair onderscheiden voor 36-jarige trouwe dienst. De adj. Onder-officier-lnstruc- teur J. van Broekhoven van het Reg. Veld Art. „Prins Fredertk", ls door de commandant van het regiment, Overste Tllman, de gou den medaille uitgereikt l.v.m. 36 Jarige trouwe dienst. In de cantine van „de Wlthel- mtna" werd de adjudant o.m. toe gesproken door de Regiments commandant en overste de Witte. Namens de collega's werd hij toe gesproken door opper-wachtm, Stoel, adjudant Apers en namens de Kon. Ned. Bond van O.O. door de heer Vermeulen. Raadsvoorstellen Vlissingen. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor met d^Ned. Herv. Gemeente een overeenkomst van ruiling aan te gaan, waarbij deze Gemeente aan de burgerlijke ge meente in eigendom afstaat een gedeelte van het terrein, gelegen San de Bonedijkestraathoek Hogeweg, ter oppervlakte van rond 3550 M-, waar tegenover Vlissingen aan de Ned. Herv. Ge meente in eigendom afstaat een ander gedeelte van rond 2550 M2, zulks onder toegift van de zijde Van de Ned. Herv. Gemeente van f 833. Voorts dient te worden bepaald, dat de Herv. Gemeente, zodra zij tot de bebouwing van het haar ha de ruiling in eigendom toebe horende terrein van 4000 'M2 over gaat, in de gemeentekas moet storten een bedrag van f 18.800. Deze transactie is nodig tot de bouw van de kerk met bygebou- van de Herv. Gemeente. Een crediet van f 1200 vragen 3. en W. voor de herbeplanting van het gedeelte Koudekerkseweg tussen Hogeweg en de begraaf plaats Vredehof. De totale kos ten worden graamd op f 4100, {naar voorlopig wordt alleen ge- hoemd gedeelte herbeplant. De architect M. J. J. van Be- veren te Middelburg heeft op ver zoek van het Fonds der Zeemans- en Vissersbeurs een plan ont worpen voor restauratie van het gaortje, dat toegang geeft tot 't ornelia-Quaekshofje (Zeemans erve) aan de Korte Zelke. De hosten worden geraamd op f 1700, het Rijk zal f 850 betalen. Op voorwaarde, dat de Provincie 10 procent bijdraagt, stellen B. en W. voor 40 procent voor rekening der gemeente te nemen, n.l. f 680. Het college van regenten van 't Gasthuis heeft B. en W. verzocht bemiddeling te verlenen voor de aankoop van de nodige inventaris voor de inrichting van het ge bouw Bellamypark 33 voor de Verpleging van ouden van dagen. Voorgespeld wordt B. en W. een crediet van f 25.000 te verlenen. Voorts vragen B. en W. 'n cre diet van f 506 voor de voorziening der beide ijzeren lantaarnpalen boven aan de Leeuwentrap van electrisch licht. De ziekte van de mosselen, ür Korringa terug uit Frankrj|k. Dr Korringa, bioloog van het Instituut voor visserij-onderzoek te Amsterdam en werkzaam op 't laboratorium te Bergen op Zoom i:, thans uit Frankrijk terug ge keerd. Zoals gemeld, heeft hjj daar contact opgenomen met 't Hoofd van de Franse Dienst, Dr Lam bert, teneinde diens medewerking te vragen voor de bestrijding van de zich in de mossel genestelde parasiet, de mytellcola lndestlna tls. Prof. Lambert heeft zijn volle medewerking toegezegd, zodat 't niet lang meer duren zal of er zullen mosselen uit de Middelland se Zee worden gehaald, waartoe dr Korringa met enkele handela ren naar Frankrijk zal reizen. De ongerustheid, die thans ln sommige visserskringen heerst, omdat ook ln de oester deze pa rasiet werd gevonden, is volgens dr Korringa geheel en al over dreven. De oesters -nemen de pa rasiet weliswaar op, maar verwij deren haar ook weer na zekere tijd. MIDDELBURG. Aanrijding. Vrijdagmorgen werd de heer v. D. op de hoek Markt-L. Noord straat aangereden door een mo torrijwiel. De flets van v. D. werd hierbij beschadigd en tegen de bestuurde? van het motorrijwiel ls proces-verbaal opgemaakt. Overal wordt versierd. In het centrum van de stad 13 men overal druk doende met het aanbrengen van de verslering. Het voorbeeld van de Lange Delft ls gevolgd door de Lange Vlele en Pottenmarkt, alsmede door de Vlasmarkt en Kromme Weele. Verwacht wordt dat nog meer straten zullen volgen. Ook de Markt ziet er al feestelijk uit en de muziektent komt dezer da gen ook gereed. GOES. Geslaagd. Voor het te Rotterdam door de Ver. tot bevordering van Electro- technisch Vakonderwijs gehouden examen voor sterkstroom hulp monteur slaagde de heer J. G. Haeck. (Ingez. mededeling, advert.) Onze vacantie is dus is onze zaak deze week geopend en van Maandag 21 Aug. tot Vrijdag 25 Aug. GOES SOUBURG. Bloelende pereboom. Bij de heer A. v. d. Struyk ln de Nleuwstraat doet zich het bijzon dere geval voor, dat een ln de tuin staande pereboom voor de tweede maal ln deze zomer ln bloei staat. ZOUTELANDE. Aanbesteding Verenigingsgebouw. Deze week had een Inschrijving plaats voor het Verenigingsge bouw. Inschrijvers waren: A. Janse en zoon f39.800; J. Dlngemanse en zonen f 40.200; Schalk en de Gilde, Middelburg f 40.150. Dë gunning werd aangehouden. GRIJPSKERKE. Aanbesteding. Door B. en W. werd aanbesteed het verbeteren van de Jacob Cats- straat en het leggen van riolering benevens het bouwen van een be- zinkingstank en het aanleggen van een gedeelte nieuwe bestra ting. Als volgt werd hiervoor Inge schreven: Jac. Haringman, Goes Hoge dividenden niet in het algemeen belang? Verschenen is de memorie van antwoord van de minister van Financiën aan de Eerste _Kamer omtrent het ontwerp van wet op de Dividendbeperking 1950. Hieraan ls het volgende ontleend: Met de gedachtengang, die de >veHelijke dividendbeperking over bodig acht, omdat het wijs beleid ln de ondernemingen de noodza kelijke beperking reeds zou waar borgen, kan de minister slechts zeer ten dele medegaan. De om standigheid, dat de lonen in ster kere mate zijn gestegen dan de dividenden, doet naar het oordeel van de minister aan de beteke nis van de loonstop als motief voor het handhaven van de divi dendbeperking niet af. De stijging van het loonpeil zou ten hoogste een verruiming, niet een ophef fing van de dividendbeperking kunnen motiveren. Bij vergelijking Van loonbeheersing en dividend beperking moet in het oog worden gehouden, dat zij van fundamen teel verschillende betekenis zijn: de dividendbeperking leidt slechts tot reservering van voordelen, die andere wellicht ogenblikkelijk aan Oe aandeelhouder ten goede wa ren gekomen; de gevolgen van de loonbeheersing daarentegen zün Van definitieve aard. De opmerking, dat de dividend beperking aandelenkoersen onno dig zou drukken, acht hij niet van frote betekenis. Immers, ook zon- er wettelijke beperking zouden de meeste ondernemingen niet tot hogere uitkeringen overgaan. (Dus toch 7 Maar dit klopt dan niet met wat in de vorige alinea werd betoogd. Red.) In het alge meen te stellen, dat de dividend- beperking vermogensverlies me debrengt voor de aandeelhouder, die een gedeelte van zijn bezit moet realiseren ls niet gerecht vaardigd. Uiteraard zijn ook voor de aan deelhouders de kosten van levens onderhoud gestegen. Alvorens hieraan een argument voor de opheffing van de dividendbeper king te ontlenen, behoort echter te worden bedacht, dat ten aan zien van de zeer vele fondsen, die voorheen geen 9 pet. dividend plachten af te werpen, reeds de geldende regeling aan een toene ming van de inkomsten van de aandeelhouder niet in de weg staat. Dat ook de minister van me ning is, dat de particuliere inves teringsactiviteit zoveel mogelijk moet worden gestimuleerd, be hoeft hy niet te herhalen. Het voorlopig handhaven van een wettelijke dividendbeperking wordt vooral gerechtvaardigd door de overweging, dat het al gemeen belang thans zowel uit economisch als uit sociaal-psycho logisch oogpunt door hoge divi denden zou worden geschaad. f24.500; J. van de Meulen Bosma Goes f 26.943; L. v. d. Klippe- en Jac. la Gasse, Vlissingen f29.900; P. J. de Buck, te Middelburg f 29.954; Aann. bedrijf „Zeeland" N.V., Middelburg f30.926; Fa. Gebr. Geldof, Serooskerke f 31.000 Johannes Moerland, St Annaland f31.700; J. A. van Housselt, Ber gen op Zoom f31.900; Gebr. Knuist, Goes f33.900; C. v. J. Klippe, Vlissingen f34.000; L. J. Dekker, Vlissingen f 38.700. WAARDE. Benoeming wijkverpleegster. Mej. J. Koster te Waarde is met ingang van 16 Augustus aan gesteld tot wijkverpleegster te Nieuwdorp, Borssele en Lewe- dorp. COLIJNSPLAAT. Hervormde Tentcampagne. Uitgaande van de commissie voor kerkewerk der Ned. Herv. Gemeente te Colijnsplaat zal een week lang in de tent, welke ge plaatst is op het terrein van de heer D. van der Weele, evangeli satiewerk worden verricht. Ver schillende Hervormde predikanten van Noord- en Zuid-Beveland zul len er het woord voeren. Woensdagavond werd de eerste samenkomst gehouden, waar ds Strating optrad. Het Herv. Kerk koor en de beide plaatselijke mu ziekcorpsen zullen op verschil lende avonden hun medewerking verlenen. Ter secretarie van Noordgouwe is benoemd mej. C. van Dongen te Nleuwerkerk (Z.). De collecte voor 't sanatorium „Sonnevanck" heeft te Waarde opgebracht f 36,50. Voor de Geref. Gemeente te Terneuzen hoopt Woensdagavond om half acht voor te gaan ds Aangeenbrug. Bij het onlangs te Middelburg gehouden examen voor steno typiste slaagden de dames A. Looisen en J. M. Brouwer uit Koudekerke. De heer J. P. M. Waterloo te Bergen op Zoom slaagde voor het examen Engels L.O. (Ingez. mededeling, advert.) Wie pijn lijdt leeft maar half. 1 Bestrijdt Uw pijnen met Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Velsen (2e pred.- pl.), H. P. Hulsman te Makkum; te Hei- en Boeicop, G. C. Roo sendaal te Lienden. Bedankt voor Maasland, A. Vink te Marken; voor Maarssen, A. J. de Jong te Scheveningen. ER WAS TELEFOON De groentenhandelaar Van der M. aan de Molslaan te Delft werd ln een nabijgelegen zaak aan de telefoon geroepen. Er was Iemand die hem dringend moest spreken, Een onbekende stem aan de an dere kant van de lijn vroeg: „U wilde een zaak overnemen? Wel ik weet er een voor U". De heer Van der M. antwoordde, dat hy dit voornemen niet had en verder geen tijd wilde verknoeien, omdat hy zyn zaak onbeheerd had ach tergelaten. „Dan kom lk wel eens met U praten", zet de onbekende. Toen de groentehandelaar ln zijn zaak terugkwam, ontdekte hij dat zyn portefeuille met f 2500 was verdwenen Bloembollen-export voor een milliard. In de loop van dit jaar zal de Nederlandse bloembollenhandel ruim 40 millioen kilo bloembol len naar het buitenland expor teren. In geld uitgedrukt, bete kent deze uitvoer een bedrag van meer dan een milliard gulden aan deviezen. In vergelijking met 1949, is de export met 15 pro cent gestegen. Canadese uitnodiging aan gedemobiliseerden. De Canadese Immigratiedienst heeft aan de Nederlandse rege ring laten weten, dat Canada bereid is een aantal gedemobili seerden in het land toe te laten. Voor zover deze gedemobiliseer den niet uit de landbouw afkom stig zijn, moeten zij zich, voor ze worden toegelaten, eerst een tijd lang practisch op een boer derij in Nederland hebben be kwaamd. De Centrale Stichting Land- bouwemigratie in Den Haag beeft hierover onmiddeliyk con tact opgenomen met de Katho lieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond, de Christeiyke Boeren- en Tuindersbond en het Kon. Ned. Landbouwcomité. Deze organisaties verlenen hun volle medewerking. Oud-militai ren, die belangstelling voor deze Canada-emigratie hebben, kun nen inlichtingen krijgen bij de Demobilisatiedienst, Koninginne gracht 47, Den Haag of bij de Centrale Stichting Landbouw- emigratie, Raamweg 28, Den Haag. AANVULLING. Men deelt ons mede, dat ons verslag van de zitting van de Prov. Staten een aanvulling be hoeft. Voor het voorstel tot het schrappen op de begroting van de Zeeuwse Tentoonstelling in 1953 stemde n.l. van de C.H.-fractie niet alleen de heer Philipse, maar ook nog een tweede C.H.-afge- vaardigde. (Vervolg van pag. 1) Spreker stelde de vraag, welke bezwaren er kunnen be staan tegen een vlugger tempo van bedijking. Over de lnter nationale moeilijkheden merkte de heer Philipse op, dat de Bel gen schijnbaar beducht zün, dat verlies van deze waterbergplaats benedenstrooms van hun grond gebied hogere opstuwing van de Scheldevloedwateren tengevolge zal hebben, hetgeen tot overstro mingen op Belgisch gebied zou kunnen leiden. Deze vrees is z.i. niet sterk gefundeerd. In de eer ste plaats is van een betekenende waterbergplaats geen sprake meer terwijl bij proeven in de water loopkundige laboratoria te Brus sel en Delft is gebleken, dat van hogere opstuwing weinig of geen spreke zal zijn. Tenslotte heeft België zelf een soortgelijk gebied schorregronden reeds ingedijkt, n.l. onder Zandvliet. Deskundigen zijn van mening, dat bedyking mogeiyk is en de financiële consequenties (met in dijking zou een bedrag van ca zeven millioen gulden gemoeid zyn) achtte spr. verantwoord, ge zien de vele voordelen, die er te genover staan. De heer Philipse besloot met de oproep: alle hens aan dek, met het oog op de be- staansmogeiykheden voor de hui dige generatie en ook voor de toekomst. NOG EEN MOTIE. Tijdens de gemeenschappelijke maaltyd, die vervolgens in de „Koning van Engeland" werd ge bruikt, werd op voorstel van de voorzitter, een motie aangenomen, waarin de regering met aandrang wordt verzocht al het mogelijke te doen om de herbedijking van het verdronken Land van Saef- tlnge op korte termijn te verwe zenlijken. Aan deze maaltijd, die gevolgd werd door de reeds genoemde ex cursie, voerden het woord de Com- ntissaris der Koningin, burge meester Truffino, de heer Van Waes en Baron van der Feltz. De Commissaris wees erop, dat 't verdwijnen der trams uit het Zeeuwse land de polderbesturen veel geld kost, omdat daardoor het verkeer op de polderwegen steeds intensiever wordt. Daarom is het standpunt: Ryksbijdrage ls noodzakeiyk, zeer sterk. Het hele provinciale bestuur zal verheugd zyn, als het zovef Is, aldus jhr de Casembroot. Nagekomen Advertentiën De besturen en het personeel van onder staande scholen geven met leedwezen kennis van 't plotseling over lijden van de heer C. DE HOND, die gedurende meer dan 25 jaar als concier ge aan (Je scholen was verbondeh. Voor de Chr. Lagere School: Dr C. STAM, voorz. W. J. v. d. BERGE, secretaris A. A. NEDERHAND, hoofd. Voor de Chr. U.L.O.- school: CHR. DUVEKOT, voorzitter JACQ. DE SMIT, secr. H. C. VAN DONK, hoofd. Goes, 14 Aug. 1950. Heden overleed na een langdurig geduldig ge- gedragen lijden onze innig geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom ANTHONIE PIETER HOUTEKAMER in de leeftijd van ruim 24 jaar. Zyn heengaan was vrede. Zyn diepbedroefde Ouders en familie Wemeldinge JAC. HOUTEKAMER JOH. HOUTEKAMER— DEKKER Yerseke H. L. A. VAN OEVEREN—HOUTE KAMER J. J. VAN OEVEREN en Kinderen Yerseke L. H. SANDERSE— HOUTEKAMER J. A. C. SANDERSE en Kind Wemeldinge PIET, MARIE, BRAM en HENK Wemeldinge, West Kanaalweg 3 12 Augustus 1950 Da begrafenis zal plaats vinden a.s. Dinsdag 1$ Aug. Vertrek sterfhuis 12 uur. Heden overleed door een droevig ongeval onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, de heer SIMON JASPERSE Weduwnaar van Neeltje Aarnoutse in de leeftyd van 57 jaar. De goede en aangena me omgang die wy al- tyd met hem gehad hebben zal bij ons in dankbare herinnering blijven voortleven. Namens wederzydse families: J. JASPERSE Koudekerke, 11 Augustus 1950. vty 101. ,,Id het erg belangrijk?" vraagt de me neer. „Ja, ja", knikt Doevedantje en Houkje en Baukje en Simon knikken* ook. „Kom maar mee", zegt de meneer. Zie, de deur wordt opengedaan en meneer gaat hen voor. Ze lopen door een lange gang. Er is een grote kamer en dan mogen ze binnengaan. Doevedan tje krjjgt een hele mooie stoel, waar ze in weg zakt en dan moet ze haar verhaal doen. De me neer schrijft qlles op en dan belt hij. Daar komt de agent aan, die zo onbeleefd te gen hen deed. O, wat kijkt hij boos naar Doeve dantje en haar vee. 102, Meneer zegt: „Rijdt dit gezelschap een» naar „Waar moeten jullie heen vraagt de meneer. „Naar Canada, meneer, naar m'n dochter Jo- delijntje". „Zo, zo", zegt meneer, „nee zover kunnen jul lie niet worden gebracht. Nu. weet je wat, breng hen naar de havenstad, waar de boten voor Ca nada liggen. En jullie wordt erg bedankt voor de inlichtingen". De meneer ls boos op de agent. Vrijdagmiddag om 3 uur precies heeft Prins Boudewijn gekleed tn tiet uniform van luitenant- generaal der Belgische strijdkrachten in het Parlementsgebouw tijdens de plechtige zitting van de Verenigde Kamer en Senaatde eed op de grondwet afgelegd. Een overzicht tijdens het moment waarop Prins Boudewijn (midden) de eed op de grondwet aflegt. Noodwet Kinderbijslag kleine zelfstandigen. Er ls wel een behoorlijke dosis verbeeldingskracht nodig om te veronderstellen, dat het leed ge leden ls voor die groep van tie Middenstand, die wordt aange duid met: kleine zelfstandigen, als bovengenoemd ontwerp van wot tot wet verheven ls. Wat behelst dit ontwerp? In het kort gezegd het volgen de: dat ieder, die anders dan krachtens arbeidsovereenkomst 'n bedrijf of beroep uitoefent en wiens inkomen niet meer bedraagt dan f 2000 per jaar, voor zijn kinderen beneden 16 jaar, te re kenen van het derde kind, een kinderbijslag ontvangt. Voor elke honderd gulden, die het Inkomen meer dan f 2000 per jaar bedraagt, begint het recht op kinderbijslag by een volgend kind. Deze bij slag bedraagt voor het derde lclnd beneden 16 jaar f 0.23 per dag en voor het vierde en overige kin deren f 0.28 per dag. In de regerlngstoeltchting wordt gezegd, dat deze regeling de ken tekenen draagt van een behoefte- regeling. Is dat zo? Kan hier Inderdaad gesproken worden van een be hoefteregeling, gelet op de beper king van inkomensgrenzen en de halvering der bijslag van loonar beiders Voor de loonarbeiders ls er geen Inkomensgrens voor het ont vangen van kinderbijslag en ont vangt de administrateur, de voor man. de winkelchef, vanaf het eerste kind een byslag, ongeacht het Inkomen. Een arbeider met f 2700 inkomen en 10 kinderen beneden 16 jaar ontvangt aan klnderbyslag per dag f 5.33. Daartegenover zal de kleine zelfstandige met eenzelfde Inko men en eenzelfde kindertal, als dit ontwerp kracht van wet heeft per dag ontvangen de kapitale som van 23 cent. Een kwartje per dag kan niet lyden, want gezien de toestand van 's Ryks schatkist en de over weging, dat men kalmpjes aan moet beginnen, met de helft van het bedrag dat voor loonarbeiders geldt, ls de byslag voor de kleine man, de kleine slager, bakker en kleermaker, de bloemenkoopman, deelvisser en melksiyter, de staat- venter en scharensiyper gesteld op 23 cent voor het derde kind en f 0.28 per dag voor de volgen de klnderep. (Hier heeft men nog afgerond naar beneden, want voor het vierde en volgende kinderen genieten de loonarbeiders f 0.57 per dag). Komt zyn Inkomen bo ven de gestelde grenzen uit, dan ontvangt hy niets. Het ls te begrypen, dat deze eerste sociale wet, uitsluitend voor kleine zelfstandigen bedoeld, niet bepaald met gejuich is ont vangen. Men heeft ln dit verband reeds het woord „bedeling" kun nen lezen. Bedeling uit de staats kas. Op diverse mtddenstandsverga- derlngen ls gesproken over de on toereikendheid der voorgestelde regeling, er zyn moties aangeno men en adressen opgesteld *n verzonden. Hoe zal de parlementaire molen dit alles vermalen? Ondertussen, dit is een nood regeling. Er wordt gewerkt aan een definitieve voorziening op de grondslag van premiebetaling. De legering heeft daarvoor een ter mijn van drie jaren gevraagd. Dit zyn bekende klanken. In 1947 ls dit ook van de Noodwet-Drees zo gezegd, maar Intussen is daar 'n staartje van twee jaar aan ge breid. De conclusie van de ln 1943 ln gestelde z.g. Londense Commis sie van Rhijn was, dat het heden daags rechtsbewustzijn verlangt, dat ln het vervolg de gehele be volking in het sociaal verzeke ringsstelsel dient te worden be trokken. Zóver zijn we nog niet. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat het aantal slacht offers bij de botsingen te Ma kassar in de honderden loopt, doch voor zover thans te zeggen valt, is er onder de Nederlandse burgers slechts een slachtoffer te betreuren. Het precieze aantal slachtoffers onder de Neder landse militairen is nog niet be kend. De verontwaardiging over het zenden van de Kortenaer naar Makassar in de kringen van de R.I.S. luwt reeds enigszins, of schoon de overweging dat de ge voelens van wantrouwen tegen over Nederland lang kunnen na werken gerechtvaardigd is. Van de militaire waarnemers, die Donderdag naar Makasar zijn vertrokken, is nog geen bericht ontvangen. De oplosing inzake de positie van de Kortenaer vormt nog steeds een onderwerp van be spreking tussen de regering der R.I.S. en dr Hirschfeld, aldus verneemt de correspondent van het A.N.P. uit welingelichte bron. De regering van de R.I.S. ziet als enige oplosing: ontwapening van de voormalige leden van het K.N.I.L. Deze oplossing gaat naar van Nederlandse militaire zyde werd vernomen met grote moeilijkheden gepaard, in ver band met de verminderde mate van handelbaarheid der Ambon- nezen. De bemiddeling van de UNCI is eveneens zeer moeilijk, aangezien de UNCI geen bemid delingsbevoegdheden in strikte zin heeft. Zelfs, indien beide partijen zich vooraf bij de uit spraak van de UNCI over de Kortenaer zouden willen neerleg gen, moet nog betwijfeld wor den, of de UNCI een dergelyke bemiddeling zou aanvaarden. De UNCI voelt het meest voor „goede diensten", teneinde de. zaak in der minne te kunnen schikken. ONTVOERDER VAN UTRECHTS JONGETJE GEARRESTEERD. De 20-jarige J. A. Gog die ver» dacht wordt van de ontvoering van een 10-jarig jongetje te Utrecht is thans gearresteerd op aanwyzing van burgers, die d# politie telefonisch hadden ge waarschuwd. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Gabriëlla Ch. F., d. v. A. van Frankenhuijzen en C. J. Rietkerk; Francina J., d. v. C. Ceulemans en M. Bran denburg; Petronella M., d. v. D, J. Smits en C. Rampaart te 's-H. Arendskerke; Jan P., z. v. M. P, Korsuize en A. Veerhoek; Jacob L. J., z. v. J. Priester en L. J. Soeters; Iet je G., d. v. B. Schaalj» en M. H. Buis; Jacob C„ z. v. I. J. van Gilst en C. A. de Smit te Kortgene; Willem, z. V. W. dë Veij en J. P. A. de Witte; Mari- nus J., z. v. J. J. M. Dekker en P. S. de Jonge; Anthonie J., z. v. J. P. H. Capello en C. Schipper| Albertus, z. v. A. de Jonge en M. J. van Riet. Ondertrouwd: A. I. Ekkebus, 25 j. te Middelburg en E. J. Com» mee, 19 j.; G. van Dyk, 26 j. te Middelburg en G. L. Lindenberg, 26 j.; P. de Jonge, 26 j. en M. Gelok, 22 j. Gehuwd: D. Lodder, 28 j. te Staphorst en M. Smallegange, 24 j.; B. Meyers, 48 j. en C. M. Wisse, 39 j. Overleden: L. Dangerman, 76 j. wed. van J. Snoodyk te Nieu- wenhoorn; E. C. Wierts van Coe- hoorn, 81 j.; A. Blok, 65 j. wed van C. Minnaar te Kruiningenj P. Zandee, 50 j. echtg. van A, Trimpe; M. E. Ardon, 8 mnd. d. v. C. J. Ardon en B. D. M. Gin- deren te Wissekerke; P. J. Lean- der, 50 j. echtg. van M. J. Kooien; J. Priem, 76 j. echtg. van A. Leer dam; L. J. van IJsseldyk, 44 j. echtg. van D. Kloosterman; T. Boonman, 55 j. echtg. van W. de Pundert te Nisse. TERNEUZEN. Geboren: Cor nelia F., d. v. H. Bakker en E. Engels; Robert A. A., z. v. H. van Oosterom en C. A. Vlasveld Maria E. O. E., d. v. J. A. T. M. Kieboom en J. M. Noschka; Leo G., z. v. J. C. de Nijs en A. E. de Waal; Martina, d. v. W. J, v. Pienbroek en N. M. Meeusen. Gehuwd: F. A. Simons, 26 j. en J. Neels, 20 j. D. Louwerse, 28 j. en P. van Es, 25 j.; A. van den Broeke, 24 j. en J. M. 't Gilde 22 j. Overleden: A. Vanhijfte, 54 j., echtgen. van M. L. Koek; M. Ploegaert, 64 j. te Philippine, echtg. van N. F. Begijn; C. P. van der Peyl, 60 j. te Axel, echtg. van P. Witte; R. S. Tucker 6 j. te Wandsworth (Eng.); A. E. de Decker, 65 j. echtg. van A. E. de Moor. KRUININGEN. Geboren: Te li nts C„ z. v. T. Verhagen en M. A. van Dongen. Marchien, d. vt A, R. Lergner en L. E. Wesdorp, Overleden: te Goes, A. Blok, 65 j., wed. v, C. Minnaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3