ürovinti^/M® «SfORT Doeyedantje Tandarts Kliert Tandarts HA GE Canada Het Koninklijk bezoek aan Tholen. De Ver. „De Ruytersehool" in 1949. Gemeenteraad Goes. gaat naar te AFWEZIG tot 29 Augustus AFWEZIG Woensdag 9 Augustus 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Zoals bekend zal H.M. de Ko ningin op 18 dezer des morgens 11 uur aan de Thoolse brug arri veren. Na begroeting doov de Commissaris der Koningin zal deze aan H. M. voorstellen de burgemeesters van Tholen, Poort vliet, St.-Maartensdijk en Stave- nisse. De burgemeester van Tho len stelt de wethouders en raads leden voor. De te volgen route is: Brug, Eendrachtsweg, Botermarkt, Kerkstraat, Oudelandschestraat en Poort, Singels langs naar Oud-Vossemeersehepoort. Ver der straatweg, dijk naar Vos meer. In een gisteravond gehou den vergadering van de Oranje- vereniging is besloten deze stra ten te versieren, mits de Buurt verenigingen meewerken. Bij de brug komt een erepoort. Daar zullen opgesteld worden ouden van dagen in oude Thoolse dracht en een erewacht van de Gymnastiekver. „Olympia". „Concordia" verwelkomt het Koninklijk Paar met het Wilhel mus. Namens de Oranjever. wor den H. M. bloemen aangeboden, Op de Markt worden de school kinderen opgesteld met vlagge tjes. De intocht duurt 10 minu ten. 's Middags zullen volksspe len worden gehouden in Tholen Bezichtiging Hr Ms „De Bitter" Het dezer dagen uit de Ver. Staten aangekomen fregat Hr Ms „De Bitter", dat van 9 tot 11 Augustus in de haven van Vlis- aingen zal vertoeven, zal voor het ëubiiek te bezichtigen zijn op 'onderdag 10 Augustus tussen 14.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Benoeming. Bij Kon. Besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 1 Augustus 1950 tot dijkgraaf van het Waterschap De Karei- polder, J. M. Krijger te Rilland- Ba th. VLISSINGEN. Paard op hol. Maandagmiddag liep een hol geslagen paard in de etalage van slager S. binnen. De winkel was wegens vacantie gesloten, terwijl de eigenaar buiten VlissiHgen vertoefde. De etalage was juist Zaterdag leeggehaald, zodat de schade beperkt bleef tot kapotte ruiten. BIGGEKERKE. Ongeluk. De landbouwer J. Poppe had het ongeluk, dat zijn paarden, die voor een wagen met een wa tertank gespannen waren, op hol gloegen en in een sloot terecht kwamen. Een van de paarden moest dit met de dood bekopen. Uitslag ringrydery. 1. P. Lampert Jzgi 25 r.; 2. A. Brasser Sr 23 r.; 3. A. Melis 20 r.; 4. W. Roelse 19 r.; 5. J. van Maldegem 17 r.; 6. C. Caljé 15 r.; 7. D. Brasser 14 r.; 8. P. Lam- ?ert Pzn 14 r.; 9. J. Kluyfhout 3 r.; 10. 1'. Vos 13 r.; 11. J. J. Jacobsen 13 r.; 12. J. Geertse 13 r.; 13. A. Lampert Pzn 12 r.; 14. L. Provoost 12 r.; 15. Arn. Wy- buys 12 r.; 16. J. Marijs 11 r.; 17. J. Vlieger 9 r.; 18. A. Vos 8 r.; 19. L. Vos 7 r.; 20. Arn. f'rancke 7 r.; 21. Abr. janse 7 r.; 2. L. Lampert Pzn 6 r. Extra prijzen werden gewonnen door P. Lampert Jzn en A. Lam pert Pzn. De pollepel werd ge- Wonnen door J. Geertse. Eerste wisselbeker, geschonken door de T.U.L.S.A. Oliefabrieken, Den Haag werd gewonnen door C. Caljé Jzn. Tweede wisselbeker, geschonken door Turkenburgs Zaadhandel, Bodegraven werd ge wonnen door A. Melis. Derde wis selbeker, geschonken door Wed, De Jong, Goes werd gewonnen door A. Brasser Sr. Eerste prijs voor de meeste volgringen (9) Werd gewonnen door A. Brasser Sr. RITTHEM. Ringrydery en jubileum muziekvereniging. Zaterdag werd het 45-jarig ju bileum gevierd van het muziek gezelschap „Onda". Tevens werd deze dag ook de jaarlijkse ring- rijderij gehouden. D'es middags maakte „Onda" 'n muzikale wandeling waarna nog op de versierde muziektent werd gemusiceerd. Des avonds gaf „Onda" een jubileumconcert. Ook van buitenaf waren talrijke be zoekers naar Ritthem gekomen. Aan het eind van de avond had nogmaals een muzikale wande ling plaats. Ook voor de rlng- rijderij bleek grote belangstelling te bestaan. De 19 deelnemers verkregen de volgende prijzen: 1 J. Cevaal Izn 30 r.; 2. W. J. Cevaal Pzn 24 r.; 3. Abr. Cevaal Izn 23 r.; 4. W. Koole 21 r.; 5. Abr. Bakker 20 r.; 6. P. de Pag- ter 19 r.; 7. Jan Melse 19 r.; 8. J. Geschiere 18 r.; 9. Jan Cevaal Jr 17 r.; 10. W. Cevaal Johzn 17 r.; 11. J. de Pagter 17 r.; 12„ P. Dieleman 16 r.13. Abr. Barend- sen '6 r.; 14. J. Melse 13 r.; 15. W. de Visser 11 r.; 16. A. Schout 8 r.; 17. C. Joziasse 6 r.; 18. P. Tavenier 6 r.; 19. W. Wisse 6 r. Vervolgens won J. Cevaal Izn de wisselbeker van de burgemees ter. J. de Pagter de beker van de heer J. J. de Mey en W. J. Ce vaal Pzn die van Wed. P. de Jongh. De pollepel met koord won J. Cevaal Izn, die ook de meeste volgringen (5) behaalde. KOUDEKERKE. Ringrijderij. Zaterdag werd weer de tra ditionele ringrijderij gehouden waarvoor veel belangstelling be stond. Er waren niet minder dan 28 gehuwde deelnemers. De uit slag was als volgt: 1. A. Reijnierse 22 r.; 2. P. Job- se 21 r.; 3. J. Reijnierse Pzn 21 r.; 4. J. S. Reijnierse 20 r.; 5. D. Kluyfhout 20 r.; 6. D. v. d. Voor de 19 r.; 7. A. v. d. Heijden 16 r.; 8. W. Koole 16 r.; 9. W. Kooie, Vlissingse weg 16 r.; 10. M. v'. d. Heijden Wzn 16 r.; 11. Abr. Kluyf hout 15 r.; 12. Chr. Jobse 15 r.; 13. C. Kodde 15 r.; 14. A. de Lan ge 14 r.; 15. S. de Pagter 13 r.; 16. P. Bosschaart 12 r.; 17. J. Vos 11 r.; 18. J. L. Reijnierse 10 r.; 19. C. Vos 10 r.; 20. Jac. Vos 9r.; 21. C. Bosschaart 9 r.; 22. Ad. Wielemaker 8 r.; 23. L. Verhage 8 r.; 24. Jac. de Witte 8 r.; 25. W. de Potter 7 r.; 26. Jac. Wisse 6 r.; 27. Jac. v. d. Helden Pzn 6 r.; 28. Kr. Wielemaker Pzn 2 r. De pollepel werd gewonnen door P. Jobsè. De beker van de heer A. Simpelaar werd gewon nen door J. Reijnierse met 5 van de 6 ringen. De kleine beker werd gewonnen door J. S. Reijnierse. Extra prijs, geschonkeh door de heer C. A. Flipse werd gewonnen door A. v. d. Heijden Wzn. De heer Chr. P. Flipse, voor zitter der ringrijderij reikte de prijzen uit en bracht allen dank. RENESSE. Bazar werd succes. De bazar, welke de Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Martha" al hier organiseerde op Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Augustus ten bate van het interieur van de Ned Herv. Kerk is een groot succes geworden. Het bezoek aan de ba zar, die in de lokalen der O.L. school gehouden werd, was gedu rende beide dagen zeer groot. BRESKENS. 2e Wibres. De Wibres winkelweek te Bres- kens wordt dit jaar gehouden van 11 tot 20 Augustus, gelijk met de feestweek te Vlissingen. Het pro gramma vermeldt het optreden van de bekende humorist Kees Pruis met accordeon-solist in het openluchtheater aan de Boule vard, bij ongunstig weer in het verenigingsgebouw, op Zaterdag avond 12 Aug. om 8 uur. Dinsdag geeft het muziekcorps der stoot troepen uit 's-Hertogenbosch een concert. Zaterdag 19 Aug. komt H. M. Koningin Juliana om één ur te Breskens aan. Om vijf uur 's middags vindt de luchtballonwed strijd plaats. Om half zeven komt Jan Bal uit Middelburg met Achilles en om 7 uur volgt een demonstratie van Achilles, terwijl de signaalafdeling in samenwer king met de harmonie E.M.M. uit Groede een taptoe zal spelen. TERNEUZEN. Gemeenteraad. In de gemeenteraadsvergade ring van 10 Augustus a.s. komt o.a. aan de orde: gunning van de verbouw van het gebouw aan de Schoolweg tot brandweerkazerne en kleuterschool; de aanschaffing van leermiddelen voor de R.K. school te Sluiskil en een wijziging in de algemene politieverordening inzake kapverbod. ST. MAARTENSDIJK. Hele serie ongelukken. Vorige week kreeg de heer A. v. Z., tijdens zijn werk een kor witte uitjes op zijn been. Hij moest met een gebroken been op genomen worden in het zieken huis te Bergen op Zoom. De landbouwersknecht J. O. kwam Zaterdag met zijn hand in een maaimachine terecht. Door het mes van de machine werd hem een duim afgesneden. De voetballer J. R. kreeg» Za terdagmiddag tijdens een wed strijd een trap tegen zijn enkel. Deze kwam zo hard aan, dat hij, hoewel hij zich eerst nog op de been hield, zich Maandagmorgen toch onder doktershanden moest steller. De dokter constateerde daarbij dat R. zijn enkel had ge broken en liet hem overbrengen naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. De heer J. B. kwam Maandag middag, toen hij met zijn motor by Breda reed, in botsing met een auto. De heer B. en zijn dochter, die op de duo zat, liepen daarbij zulke zware verwondingen op, dat beiden in het ziekenhuis te Breda moesten worden opgeno men. De chauffeur P. K. van de Groenvoederdrogerij te Scherpe- nisse had Maandagmiddag in de gemeente Tholen het ongeluk om met zijn tractor in een sloot te recht te komen. Hij kwam daar bij onder de tractor. Met een ge broken arm werd hij naar dokter Tazelaar te St. Maartensdijk ver voerd. Na verbonden te zijn werd hy daar. p naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. BERGEN OP ZOOM. Stichting „Vrederust". Morgen zal het voetbalelftal van de Stichting „Vrederust" een tegenwedstrijd speien op het oude M.O.C.-terrein aan de Moer- straatse baan tegen het elftal van de Politie Sport- en Ontspannings vereniging. Vergadering Korfbalvereniging. In het ontspanningsgebouw van de Stichting „Vrederust" zal morgenavond om half acht de vergadering worden gehouden van de Korfbalvereniging. De agenda bevat o.m. de no tulen; verkiezing alg. adjunct; (in de vacature van alg. adjunct wordt door het bestuur als can didate voorgesteld zuster D. de Jongh); vaststelling verenigings reglement; stemming naam der vereniging; toespraak ds Van den Berg; benoeming trainer. Na de pauze krijgt men eerst een lezing van de trainer over „De Korfbalsport en de training hiervoor". Daarna zal het bestuur enige mededelingen doen betref fende: maandelijkse contributie; kleur sportkleding; ligplaats speelterrein; speelavond en -tij den. - collecte voor de Stichting 1940—40 bracht te BiggeUerke I 174.op. De heer J. Moerland, onder wijzer aan de school der Geref. Gemeente te Wolphaurtsdijk is geslaagd voor de hoofdakte. Voor coupeuse slaagde mej. Rina de Vrieze te Renesse. Zij ge noot haar opleiding aan de R.K. Modevakschool te Zierikzee. Het concert van „Nu met Hope" samen met Oosterlands fanfare, bracht Zaterdagavond veel volk op de been in Bruinisse. Geslaagd voor Engels L.O. mej. R. Jilleba te Vlisslngen. Op het Internationale muziek concours te Oostende behaalde de Kon. Harmonie te Biervliet een le prijs plus de 3e ere-prijs. Bij het gehouden „Ensaid" vak examen te Middelburg slaagden voor coupeuse de dames J. Mesu te Gapinge en N. Coppoolse te Serooskerke. Voor costumière de dames M. Wondergem te Oost- kapelle, K. Jobse te Serooskerke, C. Reijnhoudt te N. en St. Joos- land en G. de Schipper te Koxx- dekerke. De muziekvereniging „Euterpe" te Heinkenszand gaf Zaterdag avond een concert ter ere van de verjaardag van H. K. H. Prinses Irene. Te 's-Gravenhage behaalde na afgelegd examen de heer S. A. Luitwieler uit Terneuzen de acte Engels L.O. Morgenavond zal in de Geref. Gemeente te Meliskerke voorgaan ds Verhagen uit Kampen. Aan vang half acht. De heer A. J. de VosBureh- hart te Vlissingen is benoemd als leraar aan de C. Blaauboer-Am- bachtsschool te Schagen (N.H.). De Geref. K.V. en K.M.V. (art. 31) te Vrouwenpolder hebben met hun leiders een week gekam peerd te Acht by Eindhoven. Te Breda slaagde voor de hoofdacte de heer A. Geerse Chr.z. te Serooskerke (W.). Wy ontvingen het jaarverslag over 1949 van de Vereniging „De Ruyterschool" te Vlissingen, dat handelt over de Zeevaartoplei ding en de Middelbaar Technische School. Wat betreft de schoolge bouwen wordt daarin opgemerkt, dat op 9 December van de minis ter toestemming ontvangen werd voor de aanbesteding van het nieuwe schoolgebouw aan de Boulevard de Ruyter. Op 1 Sep tember werden de werkplaatsen met inventaris overgenomen van de K.P.M. en de Java China Ja- panlijn, in welke werkplaatsen sinds December 1929 de leerlin gen voor scheepswerktuigkunde hun opleiding ontvingen. Dat het met de huisvesting niet bepaald ideaal geweest is in het afgelopen jaar, wordt wel bewezen door het feit, dat de lessen gegeven wer den in zes verschillende ruimten in de stad. In het internaat wa ren op 1 Januari 30 leerlingen ge huisvest; op 31 Dec. waren er 26. Ir E. Struyk, hoofdingenieur by de K.P.M., trad als lid van het bestuur toe. Wat de Zeevaartschool aangaat, waren de mutaties in het perso neel zeer groot, door overneming van de werkplaatsen van de K. P. M., de uitbreiding van het aan tal klassen van de opleiding voor het getuigschrift B.M. en het ver trek van enkele leraren. Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd verliet de heer J. Vader op 31 Augustus de school, na ruim 33 jaren leraar scheepswerktuigkunde te zijn ge weest en het laatste jaar tevens adjunct-directeur. De opleiding voor scheepswerktuigkundige leed een groot verlies door het over- ïyden van de chef van practische opleiding der K, P. M. en Java China Japanlijn, de heer W. A. v. Leeuwen op 12 Maart en door het overlijden op 16 October van de leraar smeden, de heer J. B. Grijff. De zeevaartopleiding werd in 1949 in totaal bezocht door 675 leerlingen, te weten voor de af deling stuurlieden 267, afdeling scheepswerktuigkundigen 361 en radio-telegrafisten 47. De M.T.S. werd op 31 Dec. bezocht door 80 leerlingen, waarvan er 20 afkom- stgi waren uit Vlissingen, 13 uit Middelburg, 6 uit Goes, 5 uit In donesië en verder één of meer uit verscheidene plaatsen in en bui ten Zeeland. (Ingez. mededeling, advert.) Een heer in hansop is een [drama van Middelburg tot aan [Yokohama „Wees een heer", ook in bed, draag een passend toilet. Dus koop bij VERSPUY Uw [PYAMA. L. Delft 11 - Middelburg. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Muiden, W. A. S. Laurense te Driesum. Aangenomen naar Marum (Gr.), H. F. Swart te Berkhout; naar IJmuiden-Oost, G. Wasse naar te Huizum; naar Klooster ter Apel, J. J. Brijker te Arum; naar Almkerk, O. V. Henkei te Dmther; naar 's-Hertogenbosch, N. K. van den Akker te Renoy. Bedankt voor Delft, J. H. Cir kel te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Zwartsluis, J. v d. Berg te O.- en W.-Souburg. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Murmerwoude. R. te Velde te Zalk en Veecaten. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Papendrecht, J. de Waal, cand. te Apeldoorn. Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen, Dr C. Steenblok te Gouda en F. Mallan te Bruinisse. De gemeenteraad van Goes zal Donderdag 17 Augustus des nam. 2 uur vergaderen. Behalve voorstellen van for mele aard, komen ook de vol gende punten aan de orde; Een voorstel om het mogelijk te maken, dat particuliere gas fitters, die aan zekere voorwaar den voldoen, als zodanig door het, gasbedrijf kunnen worden erkend. Voorstel om aan de heer C. L. Kalf, onderwijzer aan de Bui-g. van Dusseldorpschool wegens vertrek naar Den Haag eervol ontslag te verlenen. Voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van de woning Oude Singel 64. Voorstel tot wijziging en ver hoging der verpleegtarieven in het Gasthuis als volgt: Klasse III f 6 per verpleegdag; kinderen beneden 10 jaar f 5,05; baby's geboren in de inrich ting f 2. Klasse H per verpleegdag f 8; baby's geboren in de inrichting f 2,25. Klasse Ila per verpleegdag f 11. Klasse I 14; Isolatieafdeling f6,25; T.b.c.-afd. f7. Voorstel tot verhoging van het keurloon van de Keuringsdienst bij keuring aan huis, tot: een varken, geen big f 3, een big fl,50, een schaap f 1,50, een schaap f 1,50, een geit f 1. Verder voorstellen om in het leerplan van de Ambachtsschool en dat voor de Vakschool voor Meisjes, het leervak Godsdienst onderwijs noodzakelijk te ver klaren. Voorstel om voor een electri- citeitskabel op het haventerrein een garantie te verlenen van max. f 105 per jaar. Woningbouw. B. en W. delen aan de Ge meenteraad mede, dat alsnog bouwvolume is toegewezen voor 18 woningen, te bouwen aan de Naereboutstraat, aansluitende aan de in aanbouw zijnde 32 woningen achter de Zuidvlietstr. B. en W. stellen voor tot aan bouw over te gaan. De huur is bepaald op f 5.30 per week met inbegrip van een vaste wastafel op een der slaapkamers. Middenstandsexamen Terneuzen. Dinsdag slaagden voor het middenstandsexamen te Terneu zen: M. A. van Mossevelde, Ter- neuzen; J. M. Murre, Axel; L. P. Murre, Baarland; B. Oele, Ka- pelle; A. G. Oppeneer, West- dorpe; K. Oppeneer, Axel; C. F. Oubrie, Biervliet; E. A. Oubrie, Biervliet; B. A. v. d. Poele, St.- Jansteen; M. de Pooter, Zaam- slag; M. M. de Pooter, Zaam- slag; G. C. L. v. d. Putte, Clinge; A. J. de Putter, Zaamslag; P. E. M. Rammeloo, Terneuzen; R. J. Rammeloo, Sas van Gent; J. M. Remijnse, Kapelle; F. L. Jan sen v. Rosendaal, Oostburg; W. Ruben, Terneuzen; H. J. en J. H. de Ruijsscher, Biervliet; J. A. v. Rijn, Axel; J. P. v. d. Sande, Biervliet; P. J. Sanders, Kapelle; A. Sameel, Sas van Gent; J. Scheele, Zaamslag; J. Scheele, Axel; W. de Schepper, Vogel waarde; P. Segers, Hulst; G. H. Smeets, Sas van Gent; W. J. F. de Smet, Hontenisse; P. J. Smo- lenaers, Sluiskil; J. Spitters, Hulst; Th. P. Tas, Biervliet; C. Tramper, 's-Gravenpolder; Th. P. I. Verdegem, IJzendyke; I. J. Vermeulen te Waterlandkerkje, A. J. Versluijs, Biervliet; C. Vinke,* Axel; A. M. Voerman, Sas van Gent; A. I. Voerman Cortvriendt, Sluiskil; Ch. M. de Vos, Zaamslag; E. Weststrate, Terneuzen; - P. W. Wilhelm, Zaamslag; Ch. v. Wijck, Axel; A. A. de ZeeuwTrévisan, Bier vliet; J. D. Zonnevijlle, Oostburg. De examens zijn thans geëindigd. V eilingsberichten GOES. Veiling van 8 Aug. Yellow Transparante 1843, James Grieve 1055, Zigeunerin 1368, Perzikrode Zomerappel 1232, Early Victoria 316.10, Codlin Keswick 315.60, Appels (kroet en val) 18.50, Précose de Trévoux 1248, Noord-Holl. Suikerpeer 49, Bruine Heren peer 918, Czarpruimen 623, Ontario 7—23, Washington 625, Belle de Louvain 638, Dubb. Boerewitte 618, Reine Victoria 1723, Witte Wijnpruimen 615, Utility 8—25, Mons. Hative 10— 24, Golden Japan 2633, Fram bozen 100130, Dubb. Prin- cessebonen 15—16.80. KAPELLE. Veiling van 8 Aug. Grote- en Exportveiling: Dubb. Princ. z. draad 1516.20, Bra men 97.5098, Précose de Tré voux I 47.20, id. II 19.40—21.40, Noord-Holl. Suikerij I 12.30, id. II 6.40, Codlin Keswick I 15.40, id. II 5.105.20, Early Victoria I 15.30, id. II 5.50, Val- en Kroet- appels 36.10, alles per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Was hington 623, Ontario 623, Czar 620, Belle de Louvain 6 36, Golden Japan 1040, Dubb. Boerenwitte 6—21, Wijnpruimen 610, Utility 626, Purple Pers- hore 612, Reine Victoria 15 29, Mons. Hative 637, Prince- pruimen 6, alles per kg. Appels: Zigeunerin 1655, James Grie ve 2036, Perzikappel 1229, Keswick 2—9, Early Victoria 3 8, Duchesse d'Oldenburg 425, Zomeraagt 610, alles per kg. Peren: Précose de Trévoux 10 32, Noord-Holl. Suikerij 29, Rode Suikerij 14, Bruine He renpeer 1314, alles per kg. Di versen: Rode Bessen 2023, Frambozen 701.73, Bramen 89 1.06, alles per kg. Perziken VA—TA per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 8 Aug. Exportveiling: Précose 44.6048.10, James Grieve 29.40, Zigeunerin 28, Bramen 87.40, a. per 100 kg. Gewone veiling: Bonen 15.90, Washington 821, Ontario 8 26, Belle de Louvain 15, Czaar 1829, Boere Witte 826, Zi geunerin 462, Perzikrode Zo merappel 1830, James Grieve 735, Précose de Trévoux 7 34, N.-H. Suikerpeer 78, alles per 100 kg. (j 52^1^ ctnijj 93. Gelukkig, daar komt de oppasser aan. Hy weet wel, hoe hij met de olifant om moet gaan. Het duurt maar eventjes of Doevedantje staat weer op straat naast Simon en Houkje en Bauk- je. 't Is net of denken ze, straks pakt de olifant ons weer. want ze hollen net zo lang tot ze bul ten het stadje zijn. Nergens zien ze meer eeu trein, er ls geen sta tion te bekennen, er ls alleen een rechte weg. „Dat ls zeker de weg naar Canada", zegt Doe vedantje. 94. „Het ls een lange weg, Doevedantje", zegt Houkje. „Als je maar doorloopt, dan kom je er wel"i zegt Simon. Doevedantje stapt zo moedig voort. Zij zet haar mooie hoedje recht. „Het schiet in elk geval op", zegt ze. De zon schijnt fel. Het is erg warm. Ze wor den moe, maar ze zijn dapper. Er komt een man achter hen aanlopen. Een man met een baard. Hy wil hen Inhalen. Zeker wil hy graag gezel schap hebben. Sportnieuws Competitie S.D.K.B. Burgh kampioen hi de le klasse. Door een gelijk spel (33) te gen Rust Roest kon Burgh Zater dagavond de kampioensvlag hy- sen. Voor de rust maakte het spel van Rust Roest een matte indruk, waardoor Burgh een 30 voorsprong kon nemen. Maar na de rust tapten de Zierikzeeënaars uit een ander vaatje en liepen zy de achterstand geheel In. Zelfs lag de overwinning binnen hun bereik, maar een in de laatste mi nuten toegekende strafworp werd gemist. Hierdoor verdween voor hen de kans op een beslissings- wedstryd. 2e klasse. D.S.S. behaalde op eigen ter rein een monsteroverwinning op Zonnemaire (182). D.E.S. wist de puntjes uit Noordwelle mee naar huis te nemen door een 20 overwinning op D.O.S.K.O. Programma. Woensdag 9 Aug.: 2e klasse A: Strandvogels nZeemeeuwen II. Donderdag 10 Aug.: le klasse: Rust Roest I—O.W.K. I. Korfbalwedstryd te St Annaland. Zaterdagmiddag speelde de Korfbalclub K.I.K. uit Steenber gen een wedstrijd tegen het 12- tal van W.H.S. te St Annaland. Deze wedstrijd werd gewonnen door K.I.K. met 9O. VOETBAL. Nederlaagwedstryd te Wemeldinge. Zaterdagmiddag speelde op het sportveld alhier Wemeldinge I en Kapelle I een nederlaagwedstryd, welke eindigde in een 60 over winning voor Kapelle I, WIELRENNEN. Naar verluidt zal op 16 Sept. a.s. door de Ovezandse Wieier- supportersclub een wielerkoers voor amateurs worden georgani seerd. Wat brengt de Radio? V eilingsberichten ROTTERDAM. Veemarkt van 8 Aug.: Aanvoer in totaal 4729. Vette koeien en ossen 625; Ge- bruiksvee 1570; Grskalveren 363; Nuchtere kalveren 448; Varknes 228; Biggen 564; Paarden 219; Veulens 141; Schapen of lamme ren 535; Bokken of geiten 36. Prijzen: Vette koeien 2,20 2,80 per kg.; Graskalveren 160 360, Nuchtere kalveren 5060, Biggen 3540; Slachtpaarden 1,601,90 per kg.; Schapen 60 95, Lammeren 5060, Kalfkoeien 8001025; Melkkoeien 800— 1025; Vare koeien 550725 Vaarzen 550750; Pinken 375— 575. GOES. Eeiervexling van 8 Aug. Grote kipeieren 11, vuilschalige eieren 9, poelje-eieren. 7. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 7 Aug.: Eigenheimers I 10,10 —10,50, id. II 8,60—9, Bi. Eigen heimers 110,10, id. II 7,50, Bintjes I 9,30, id. II 7,50—8, Bonken I 9,4010, drielingen 5,70, voer 3,60, Eerstelingen 7,50. De aan voer bedroeg 60 ton. THOLEN. Veiling van 8 Aug. Witte Eigenheimers gew. 8.54— 10.42; poters 5.89; kriel 3.00; Blauwe Eigenheimers 9.6610.04; Poters 5.04; Bintjes bonken 10.64; gewone 7.008.64; Poters 5.88. Aanvoer 25 ton. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 7 Augustus; Bloemkool A 19—34—40; idem B 14—8—15— 27; Stamboon dubb. Princ. 1516; Staak Princ. 4051; Snijbonen 20 42; Andyvie 5—6; Savoye kool 7—13; Rode kool 6—7; Komkom mer 1011; Bospeen 89; Breek- peer 8; Meloenen 3566; Rode bessen 2538; Tomaten 2440; Sla per 10 stuks 4697; Kroten 56; Prei 79; Frambozen 150 153;Witta kool 8—7; Pruimen Czar 28—36; Kroes 27—30; Reine Claude 3828; Washington 28 21; Ontario 33—29; Boeren witte 32—23; Mgr Hotive 33—25; B. de Louis 3937; Peren: Pres 2043; Lyzebeth 10—11; N.-H. Suiker peer 1618; Oomskinderenpeer 28—30; Claps 27—30; Appels: Earley Victoria 169; Yellow 38; Zigeurinnen 3436; Keswick 7— 14. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. GROOTE BEER 7 te Port Said. JO- HAN VAN OLDENBARNEVELT 7 te Port Said. TABINTA 7 te Sue*. KOTA INTEX 7 pass. Minicoy. SIBAJAK 8 verw, te Colombo. SKAUGUM 7 210 m. Z.O. Kreta. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 7 Augustus: OLGA van Danzig. FREO van Terneuzen. 8 Augustus: TERO van Rotterdam. DA- NOEL van Rotterdam. Van Vlissingen vertrokken 7 Augustus: LIES naar Schalsboig. ZWALUW naar Antwerpen. 8 Augustus: EREO naar Treport. OLGA naar Gibraltar. Gepasseerd van Antwerpen 7 Augustus: DACOSTA naar Stockholm van Brussel. 8 Augustus: VECHT naar zee van llans- wgerL Donderdag 10 Augustus 1950. HILV. I (402 M.) AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gevarieerde muziek. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Kamer muziek. 11.45 Reportage. 12.00 Amusementsmuziek. 12.30 Mede delingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Piano en orgel. 13.00 Nieuws 13.15 Orkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram. 14.00 Causerie. 14.10 Gram. 14.30 Piano en zang. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Muzikale causerie. 16.45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Reg. Uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Zang en piano. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Caba ret. 19.25 Gram. 19.30 Lichte mu ziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Gram. 21.30 Hoor spel. 22.20 Gevarieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30 Gram. HILV. II (298 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.40 Lichte muziek. NCRV 10.00 Gr. 10.15 Morgendienst. 10.45 Koor. KRO 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Amu sementsmuziek. 12.30 Mededelin gen. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Gram. 13.55 Pianorecital. NCRV 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Cello en piano. 16.00 Bijbel lezing. 16.45 Vocaal ensemble: 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor dracht. 17.50 Gram. 18.15 „De stem van de Christelijke vakbe weging". 18.30 Voor de strijd krachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Gr. 19.30 Radiokrant. 19.50 Nieuws. 19.55 Symphonie-orkest en solist. 21.00 Causerie. 21.20 Amuse mentsmuziek. 22.00 Vocaal kwar tet. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Officiële Publicatiën Bekendmaking. Het Hoofd van liet gemeentebestuur van Vlissingen, gelet op artikel 3, eerste lid, der Wederopbouwwet, brengt ter open bare kennis, dat een ontwerp van het Wederopbouwplan „Gravestraat", bevat tende de in artikel 1 van het Wederop- bouwplan-beslult vermelde stukken, gedu rende ♦ier \veken na heden op de secre tarie der gemeente, 2e afdeling, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwa ren tegen dit ontwerp indienen. Waterstanden Keulen 171 (plus 0.07)Ruhrort —038 (plus 0.19)Lobith 942 (plus 0.18)Nijme gen 714 (plus 0.18) j Arnhem 731 (plus 0.15)Vreeswijk 022 (plus 0.06)Eefde 231 (plus 0.11)Deventer 144 (plus 0.09) Borgharen 3915 (—0.10)Belfeld 1085 (plus 0.03); Grave 458 (-0.05); Lith -009 (plus 0.09). Advertentiën Grote Kade GOES. Spoedgevallen ter plaatse aanwezige tandartsen. Hiermede geven wij U kennis, dat heden zacht en kalm is over leden, onze lieve, zorg zame Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de heer ADRIAAN PIETER DE KOK, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam: M. DE KOK-KRIJGER.' Krabbendyke, 6 Augustus 1950. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op Woensdag 9 Aug. a.s. des namiddags 1 uur. Heden overleed zacht en kalm, na een korte ongesteldheid, onze ge liefde Zuster, Schoon zuster en Tante MAATJE UYL, in de ouderdom van 89 jaar en 4 maanden. Poortvliet: M. C. UYL. PAULINA UYL. Middelburg: L. UYL. Poortvliet, 7 Aug. 1950. Op 5 Augustus 1950 overleed te Goes de heer P. ZANDEE, in leven electriciën bij ons bedryf. Wy verliezen in hem een plichtsgetrouw ambtenaar en goed medewerker. Bestuur en Directie der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electri- citeits-Maatschappij Heden overleed te Goes, in de leeftyd van 50 jaar. de electriciën der N.V. P.Z.E.M. PIETER ZANDEE. Wy verliezen in hem een goede %>llega en vriend. Personeelsvereniging der N.V. P.Z.E.M. Middelburg, 5 Augustus 1950. GOES VRIJDAG 11 en ZATERDAG 12 AUGUSTUS en vanaf WOENSDAG 16 AUG. tot en met MAANDAG 21 AUGUSTUS Spoedgevallen tandartsen ter plaatse. Wilt U voorkomende klach ten en aanmerkingen op de bezorging van ons blad melden aan ons bureau in Goes? Amsterdamsche Effectenbeurs. Grootboek Obligation Nederland 1948 100)4 m iooj4 Dito 1947 97*4 Dito 1937 96# 96 Dollarlening 1947 96 J4 96)4 Invest. Certif. 97*4 9754 Nederl. 1962-64 ex. 9854 Dito cum 98)4 9854 Nederland N.W.3. 79H 7954 Spaarcertificaten 10054 10054 Indië 1937 A 94-J4 94)4 Grootboek 1946 9654 9654 Cult. Hand. en Ind. Bk. 5854 89J4 60 Nat. Handelsbank 90 Ncd. Handel Mij. 140' 4 14054 A.K.U. 17454 17454 Bcrghs Jurgens 322*4 321 v. Berkel's Patent 111 113 Calvé Delft 128 130 Centrale Suiker 17354 Fokker 11954 Gelder Zonen 157J4 157)4 Kon. Hoogovens 135 13454 Lever Bros Unil. 214J4 21454 Ned. Ford 285 275 Ned. Kabelfabr. 274 Philpis' Gloeil. 225)4 22554 Dito p cum. pref. wrd. 166 165J4 Wilton 14954 150 Billiton I Tubr. 329 331 Dito II rubr. 243 243 Dordtsche Petr. 266 265 Dito pref. 287)4 28354 Kon. Olie 296J4 29354 Dito onder aand. 29254 29154 Moeara Enim 472 A'dam Rubber 13454 ex. 13254 Bandar Rubber 12754 127)4 Deli Bat. Rubber 11U4 114)4 Kendeng Lemboe 98 102 Oost Java Rubber 50 52J4 De Oostkust 94*4 98 5054 Serbadjadi 46 Holl. Am. lijn 155 155 Java China Jap.lijn 105 10654 Slotkoersen op 8 Augustus medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembali Muller Co. Amsterd. Bk. Escompto Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Ned. Bk. v. Z. Afr. R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennccott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 218 98j4 171 17054

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3