jOrovincig^lieum ORT VZW ADArtSON Uitreiking diploma's Ambachtsschool te Goes. Geslaagd voor Middenstands diploma. Geen betrouwbare waakhond Archeologische vondst in Azerbeidsjan. Zaterdag 29 Juli 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 ARTSENDIENST. De practijk van de artsen wordt dit weekend als volgt waargenomen: MiddelburgC. F. Frumeau, Groenmarkt 17, telef. 2585 Vlissingen: H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, telef. 2233 Goes: M. P. Bruijnzeel, Jac. Valckestraat 3, telef. 2375; Kou- dekerke, Westkapelle en Zoute- lande: H. Trima, Zuidstraat 306, Zoutelande, telef. K 1186—282; Veere, Oostkapelle en Seroos- kerke: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, telef. K 1188276; 's-Heer Arendskerke, Heinkens- zand en WolphaartsdijkA. J. Zonnevijlle, Dorpsstraat E 141, 's-Heer Arendskerke, telef. K 1106202; Driewegen, 's-Hee- renhoek en Nieuwdorp: A. Fol- mer, Korteweg 151, Driewegen, telef. K 1195—275; Tholen, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vosmeer en St. Philipsland: L. D. A. Looysen, Tholen, telef. 49 en J. Vermet Nieuw Vosmeer, telef. 10. APOTHEKEN. Voor avond- en nachtrecepten zijn in de week van 29 Juli tot 5 Augustus de volgende apothe ken geopend: Middelburg: van der Harst. Vlissingen: Engering. Goes: Laport. Boekhuuddlploma. Voor het examen voor het di ploma Boekhouden slaagden te Bergen op Zoom o.m. de heer M. BUnagte uit Scherpenisse, W. Goedegebuure uit St. Annaland en A. P. Huissoon uit Wolfaarts- dijk. VLISSINGEN. Uitreiking onderscheidingen. Woensdag is aan de volgende personen het Ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt: J. T. van Akkeren (met gesp Oor logsvrijwilliger 1946'47); P. Barten (O.V. 48, 47); N. A. But (O.V. 46, 47); J. H. v. d. Buuse (O.V. 46, 47); A. Consemulder (O.V. 46, 47); H. Cornelisse (O.V. 46, 47); J. A. van Dierendonck (O.V. 46, 47); J. A. Dobbelaar (O.V.); F. E. Fagg (O.V. 46, 47); J. Geldof (O.V. 46, 47); J. Goed- bloed (O.V. 46, 47); M. J Gunst (O.V. 46, 47); F. Hendrikse (O.V. 46, 47); M. v. d. Heijden (O.V. 46, 47, 48); H. Jilleba (O.V. 46. 47); P. J. Jilleba (O.V. 46, 47; L. de Joode (O.V. 46, 47); W. de Kok (O.V. 46, 47); K. J. Lagace (O.V. 46, 47); J. van Sabben (O.V. 47, 48, 49); F. v. d. Velde (Ö.V.); L. Jobse (O.V. 47, 43, 49); M. A. Carol (O.V. 46, 47); Chr. Hoogesteger (O.V. 48. 47„ 48). Het oorlogsherinneringskruis is Woensdag uitgereikt aan: A. van Sluijs; B. Spuy; H. Strabbing (met gesp Mei 1940); C. Jansen (Mei 1940); J. L. v. Veeren (Mei 1940); J. Welleman (19401945); P. J. Ketelaar (Mei 1940); J. van der Zouwen; B. F. Jansen (Mei 1940); L. de Joode; F. J. van Ko- gelenberg; A. X. Telleman; M. Theune (Mei 1940); W. J. Slof (Mei 1940). ST. LAURENS. Oefening vrijwillige brandweer. Woensdagavond hield de vrij willige brandweer o.l.v. com mandant J. W. Davidse een goed geslaagde oefening. Om half tien Werd onverwacht alarm gebla zen. Er woedde een brand in een perceel aan de van 'tHoffweg, Ongeveer een kwartier afstand van het dorp. Met een vracht auto werden spuit en manschap pen erheen gebracht en 13 mi nuten na het alarm werd water gegeven B. en W. en politie wa len tegenwoordig bij het blussen van de hoop koolzaadstro, die m brand gestoken had voor dit ioel. OOSTKAPELLE. Rondrit ouden van dagen. De voorgenomen rondrit voor de ouden van dagen uit Oostka pelle zal worden gehouden op Woensdag 8 of Donderdag 9 Aug. a.s. Gereden zal worden door Z.- Beveland. Ter dekking van de on kosten wordt een lljstcollecte ge houden. VEERE. Beiaard-concert. Zaterdagavond van 89 uur geeft de heer Jan Kwist, stads- eiaardier van Veere het 9e zo meravond-concert op de stadhuis- beiaard. KLOETINGE. Vergadering Oranjevereniging. Donderdagavond hield de Kloe- tlngse Oranjevereniging een Slecht bezochte ledenvergade ring. Besloten werd om op de verjaardag van H. K. H. Prinses Wllhelmina alleen een schoolfeest te houden, 's Morgens zullen de kinderen worden getracteerd en middags zullen er kinderspelen Worden gehouden. Tevens zal het Ned. Herv. Kerkkoor dan nog 2ingen op de tent. BIEZELINGE. Aanhangwagen reed tegen woonhuis. Doordat de verbinding met de tractor losschoot, reed de aan hangwagen van de heer J. de J., geladen met mest, tegen een Woonhuis in de Hoofdstraat, met het gevolg dat de voorgevel ge- IlCheurd en ontzet werd. Persoon- ljke ongelukken hadden niet plaat.s. YERSEKE. Een mooi begin. Dc 'ochter van een industrieel trad Woensdag in het huwelijk. Het bruidspaar, waarvan de bruid ltd is van de rijvereniging „De Vüetrijders", werd voorafgegaan door een ere-escorte van ruiters, Welke zich ter weerszijden van de Ingang van het gemeentehuis op- itelden. Een en ander had zeer veel bekijks. WISSEKERKE. De raad komt bijeen. Op Vrijdagmiddag a.s. om 2 uur zal de gemeenteraad van Wissekerke bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. een subsi dieaanvraag van Jac. Berrevoets voor zijn veerdienst Nd.-Beve- landZierikzee; een beginselver klaring, inzake een vliegveld te Ritthem; beschikbaarstelling van gelden voor nieuwe leermiddelen van de Chr. U.L.O.; machtiging tot uitvoering van rioleringsplan met bestrating te Wissekerke; de benoeming van een gemeente ontvanger in de vacature B. Kramer; het huren van een stuk grond van Gebr. Zuidweg voor voetbalterrein voor Geersdijk en eventueel aankopen van een voetbal- cn bouwterrein voor Wissekerke. HAAMSTEDE. Veteranen korfbalden. Dat er Woensdagavond een bijz. wedstrijd gespeeld zou worden op het Zeemeeuwen korfbalterrein bleek al vroeg toen inplaats van de clubvlag een Rode Kruisvlag van de stoK wapperde. De jaarlijks terugke rende ontmoeting der veteranen uit Burgh en Haamstede stond dit jaar in het teken van het Rode en Groene Kruis. Dr Sten- ger speelde de bal uit en het talrijke publiek kon genieten van een aantrekkelijke wed strijd. De „oudjes" deden het best en ze hebben eerlijk ge deeld, want met 22 gelijk spel kwam het einde. Woensdag 2 Aug. vindt de wedstrijd te Burgh plaats. De opbrengst van beide wedstrijden komt ten goede aan het Groene- en Rode Kruiswerk in Burgh- Haamstede. ZIERIKZEE. Scheepvaart. Door de Inspectie Invoerrech ten en Accijnzen werd Donder dagmorgen Ingeklaard met be stemming Willemstad voor het Iaden van plantuien het Motor- Kustvaartuig „Blue Boy" van Londen. Chr. Fröbelschool. Woensdagavond was in de Chr. Fröbelschool gelegenheid voor ouders en belanghebbenden de re sultaten van het door de kinde ren genoten onderwijs in Fröbe len te bezichtigen. Een keur van plak-, prik-, teken- en cartonnage werk gaven te zien wat een kleu ter reeds op dit gebied weet te presteren. Alle lof voor mej. Sut- terland en haar helpsters. ST. ANNALAND. Rondgang voor de G.Z.B. De jaarlijkse rondgang, die door de correspondent van de G. Z. B. te St. Annaland gehouden wordt, heeft opgebracht f495.40. Er zijn 223 leden met een totaal bedrag aan contributie van f 343.50. Verder kwamen er 212 giften binnen, die samen f 151.90 opbrachten en kwamen er 155 bestellingen op de Scheurkalen der „Een Hand vol koren". BROUWERSHAVEN. Opening openbare school, Woensdagmiddag vond de of ficiële opening plaats van het geheel vernieuwde gebouw van de O.L. school. Nadat de burgemeester allen welkom had geheten, memoreer de hij in 't kort de voorgeschie denis van de school. Daarna had de opening plaats door de heer A. Schout, lid van Gedeputeer de Staten. Deze zeide, dat met de nieuwe school alle voorwaar den aanwezig zijn voor goed on derwijs. Het hoofd der school, de heer Vooren, herinnerde aan de slechte toestand vóór de ver bouwing, maar door de royale wijze van samenwerken met het gemeentebestuur is thans een prachtige school verkregen. De heer Lijbaart sprak na mens de oudercommissie. Hij deelde mede, dat de commissie de nieuwe school heeft gecom pleteerd met een filmapparaat, waarvoor de ouders van de leer lingen geld hebben geschonken. Wethouder Dekker feliciteerde het gemeentebestuur persoonlijk en namens de raadsfractie van de P.v.d.A. Ook sprak ds Eckenhausen, Ned. Herv. predikant, die zeide, dat vele wensen zijn vervuld, maar niet alle. Zijn onvervulde wens is, dat in de school door de leerkrachten zelf Bijbels on derwijs zal gegeven worden, om dat eerst dan de Christelijke op voeding goed tot zijn recht komt. Nadat nog enkele sprekers 't woord hadden gevoerd, werden de genodigden en ouders der leerlingen in de gelegenheid ge steld om de school te bezichti gen. BIERVLIET. Brand. De heer C. B. stak in de Ko- ginnepolder een partij stro in brand. Door de wind ontstond er echter gevaar voor de aan grenzende korenvelden. De brandweer werd gealarmeerd, die de brand spoedig wist te blussen. GROEDE. Torenbouw vordert. De toren van Groede wordt in snel tempo hersteld. Reeds is het geraamte van de spits gereed. Binnenkort zal de dakbedek king gelegd worden. Men hoopt de toren begin November gereed te hebben. WATERLANDKERKJE. Ongeval. Bij het binnenhalen van de oogst kwam de heer Uijterwil- gen, doordat hij struikelde, zo ongelukkig te vallen, dat hij on der de wagen geladen met erw ten, terecht kwam. Met ernstige verwondingen werd de heer Uijterwilgefi opgenomen in het ziekenhuis te Oostburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maasland, A. Vink te Marken; te Molenaars graaf, J. v. d. Haar te Neerlang broek. Bedankt voor Krimpen a. d. Lek, P. J. F. Lamens te Elspeet. Geref. Kerken. Beroepen te Edam, L. Slofstra, cand. te Assen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Assen, M. Drayer te Drachten; te Kampen, S. v. d. Molen te Leeuwarden; te Wer kendam, G. Blom, cand. te Apel doorn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dirksland, W. de Wit te Middelburg. Rectificr.tie. Onder de predikbeurten voor de Doopsgezinde Gemeente staat vermeld: Goes: 10 mej. dr A. H. A. Bakker; dit moet zijn: Goes: 10 ds Valeton te Oldeboorn. Voor het Middenstandsdiploma dat van 25 t.e.m. 27 Juli In dö Hollandse Tutn te Bergen op Zoom werd afgenomen, slaagden: A. C. v. Blokpoel te Stavenlsse; M. M. AUewijn, Waarde; J. Berg mans, Zierikzee; H. J. Barra, te Oostburg; D. W. Bom, Yerseke; A Kecke, Scherpenisse; A. Ber revoets, Zierikzee; M. v. d. Boo gaard, Oud Vossemeer; C. W. J. Burcksen, Zierikzee; W. Ch. Bras, Wemeldinge; A. J. Donker, Yer seke; W. J. Bouwman, Zierikzee; H. Bouwman, Burgh; P. J. Boot, Kerkwerve; A, R. Deurloo, Oos- terland; H. M. Dek, Waarde; H. J. Deurloo, Oosterland; E. Dan- ker, Yerseke; L. C. Fontelne, te Nieuwerlcerk; J. G. Gaakeer, St. Annaland; I. van der Est, Tholen; A. J. A. van Eykeren, Hansweert; Mevr. Felter, Renesse; L. C. En gelvaart, Tholen; A. J. van Driel. Goes; J. van Djjk, Tholen; Chr. Eikenput, Haamstede; M. K. v. Drlel, Stavenlsse; C. van Gesse!, 's Heerenhoek; J. C. Gouds waard, Anna Jacobapolder; J. P. Goedegebuure, St. Annaland; J. A. van de Guchte. 's H. Arends kerke; Mevr. M. Hentenaar, Mid delburg; W. Geuze, Poortvliet; M. Harthoorn, KrabbendijkeI, A. M. Girolami, Oostburg; W. v. d. Jagt, Scherpenisse; M. van den Houten, Oud Vossemeer; S. L. M. Hontelez, Oostburg; J. Jansens, Poortvliet; P. de Jonge, 's Hee renhoek; J. W. van Houdt, Scher penisse; C. de Jonge, Helnkens- zand; M, van Houte, Waards; C. W. van der Jagt, Scehrpenisse, J Janse, 's Gravenpolder; M. Janssens, Poortvliet; G. Th. Joos- se, Goes; J. N. P. Joossen, 's Hee renhoek; J. Jumelet, Brulnlsse; C. M. Kleermans, Zierikzee; B Kievit, Yerseke; J. de Koeijer, Yerseke; W. A..Jumelet, Brulnls se; P. C. de Keijzer, Yerseke; A. A. J. de Kok, Goes; A. J. van Leeuwen, Zierikzee; A. A. Koster Heinkenszand; M. J. Lamper, Yerseke; J. de Koning, Brulnlsse; M. K. Louisse, Waarde; J. P. van de Linde, Drelschor; M. Moer land, Tholen; L. Neele, St. Phi lipsland; A. J. Neve, Hontenisse, J. Nijsse, Kloetinge; D, Padmos, Nleuwerkerk; A. C. van Poort vliet. Oud Vossemeer; H. Post, Zierikzee; J. A. Pleune, St. Maar tensdijk; C. J. de Poorter, Oost burg; J. L. Noom, Scherpenisse; J. C. Padmos, Bruinisse; H Snoek, Kloetinge; K. Potappel, L. Quant en J. Quist, Zierikzee; J. M. de Rijke, Tholen; C. J. Scher penisse, St. Annaland; B. Schille- rnans, Zierikzee; J. Slabbekoorn, Kapelle; C. A. Speller, Lewedorp, M. L. Timmerman en J. C. Strj]- donk te Oostburg; P. H. Tous- saint, Aardenburg; C. A. van Unen, Goes; K. Uijl, Tholen; M, Ujjl, Poortvliet; C. B. J. de Voute, Zierikzee; J. C. P. Verslees, Oud Vossemeer; L. A. Vis, Zonnemal- re; J. C. Westhoek, St. Philips- land; M. J. de Vriend, Aarden burg; H. Wilbrink, Zierikzee; J. T. M. Weemaes, Hontenisse; M. van de Vijverdamme, Oostburg; J. v. d. Weele, Brouwershaven; J Westdorp, 's Heerenhoek; J. C. de Wilde, Oud Vossemeer; L. P. v. Winsberge, Eede; A. P. de Wit, Noordgouwe; J. P. de Witte, Oud Vossemeer; M. van Zanden, Tho len. De rondgang voor de „Macht van het Kleine" heeft in het tweede kwartaal te St. Annaland f 37.40 opgebracht. Geslaagd voor derde stuurman grote handelsvaart de heren J. N. Bor en T. D. de Waal, leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Voor een talrijk publiek gaf de Mondorgelclub „Ons Genoegen" een concert op het Kerkplein te Vrouwenpolder. Vooral van de zijde der badgasten was de be langstelling groot. Op het gehouden zangcoucours te Maarssen behaalde de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" te Souburg, dir. de heer Jac. Suurmond, een 2e prijs in de ere- afdeling. In October zullen te Sluis brandweeroefeningen plaats vin den van brandweercorpsen uit W. Zeeuwsch-Vlaanderen. De hoogste klassen van de Chr. lagere school te Brouwershaven, maakten een reisje naar Rotter dam, waar o.a. „Ahoy" werd be zocht. M.i.v. 1 September zal tot wachtmeester le klasse der Rijks politie te Veere worden bevor derd de heer M. Wielinga. In de Ochtmanzaal van do Goese Ambachtsschool vond gis teren de uitreiking plaats van de diploma'-.. Een groot aantal jon gens heeft hier gisteren afscheid genomen van directeur en lera ren. Nadat de voorzitter van het schoolbestuur, ir J. Stoel Feuer- stein, een kort welkomstwoord had gesproken, _o.m. tot burge meester Ten Kate, wethouder Buijs, de gemeente-secretaris, de lieer Burger en de directrice van de huishoudschool, mej. West- steijn, nam, nadat men het Am bachtsschoollied had gezongen, dc heer Buurman, directeur der school, het woord. Hij las de namen der geslaag den voor en reikte vervolgens de diploma's uit. Hierna belichtte hij in liet kort de vereisten die geiden voor de topklasse autotechniek, waarna hij overging tot het uitreiken van de Oehtmanprijzen. In een afscheidswoord tot de jongens wees de heer Bunurman erop, dat thans een nieuwe peri ode is aangebroken. Een periode, waarin het aankomt op karakter en vertrouwen in de toekomst. Namens het bestuur sprak ir. J. Stoel Feuerstein 'a gelukwens. Hij drong er bij de geslaagden op aan, te blijven studeren en wendde zich vervolgens tot de di recteur. Hij prees de heer Buur man voor zijn voortvarendheid en dankte de leraren voor de steun die zij hem hierbij verlenen. De school is uit haar jasje gegroeid, zei de heer Stoel, die er vervol gens op wees, dat men, wat het nieuwe gebouw betreft „nog niet het laatste woord heeft gesproken maar wel aan het laatste zinnetje bezig is". Nadat na een gelukwens van burgemeester W. C. ten Kate, wethouder Buijs gewezen had op de kansen die een leerovereen komst inzake het bouwbedrijf biedt, sprak tenslotte namens de gediplomeerden de heer Th. Noordhoek een dankwoord tot di recteur en leraren. De bijeenkomst werd met het zingen van het Zeeuwse volkslied besloten. ONDERSCHEIDING AAN MILITAIREN UITGEREIKT. Gisteravond werden in het ge meentehuis van Zoutelande na mens de minister door burge meester D. Kodde, in aanwezig heid van de wethouders aan de militairen W. Janse Ezn. en C. Janse Azn. het Kruis van Ver dienste voor Vrede en Orde voor trouwe plichtsvervulling In Indo nesië uitgereikt. Mej. J. C. Disco te Bergen op Zoom is benoemd tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau. V eilingsberichten GOES. Veiling van 28 Juli '50. Yellow Transparante 1159; Perzikappels 735.80; Early Vic toria 421.30; Beauty of Bath 556; Appels kroet en val 15; Oomskinderpeer 11-30; Washing ton pruimen 3070; Czarpruimen 1886; Ontario 2276; Eldense blauwe 10—40; Tollenaars 226; Occulanen 921; Bevelanders 1230; Princepruimen 4—21; Frambozen 80120;Bramen 52 78; Rode bessen 31, alles per 100 kg. Groenten: Bloemkool 830; Komkommers 79; Kropsla 3.50 9.50; Meloenen 4763, alles per 100 stuks. Groene kool 513; Rode kool 5.506; Dubb. Prin- cessebonen 15; Stoksnijbonen 20 —40; Stamsnijbonen 30; Poste lein 1721; Uien 1—7; Andijvie 56; Doperwten 24; Tomaten 2940; Aardappelen 710; Drie lingen 67; Kriel 4.505, alles per 100 kg. Kroten 58; Worte len 8; Selderij 13.50, alles per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 28 Juli, Grote veiling: Dubb. Princ. z. draad 15; Duitse zure Bessen 26.50, beide per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Czar 1997; Eldense Blauwe 12—43; Ontario 2383; Washington 4391; Blau we Wijnpruim 68; Abrikoospruim 18; Early Laxton 1477; Tolle naars 628; Occulanen 418; Princepruimen 210'; Parelprui- men 24; Diversen: Zure morellen 7686; Duitse zure Bessen 24 38; Prolific 26; Kruisbessen 15 27; Zwarte Bessen 62; Bramen 691.00; Frambrozen 901.90; Moerbeien 1.00; Yellow Transpa rant 6—45; Perzikappel 536%; Early Victoria 220; Valappels 26; Kroetappels 13; Ooms- kinderenpeer 1553; Perziken 2437; Groenten: Tomaten 15 38; Augurken 1054; Aardappe len 59%; Snijbonen 1522; Rode Kool 55)4; Savoye kool 6%10; Peulen 22; Andijvie 6)4; Uien 2)4, alles per kg. Bloemkool 731; Komkommers 710; Per ziken 115; Meloenen 4159, alles per stuk. Kroten 2; Bospeen 911; Bosselderij 23, alles per bos. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 27 Juli. Eigenheimers 110,70, id. II 10,30, afw. 7, drielingen 4, BI. Eigenheimers I 10,50, id. II 8,30, id. drielingen 4, Koopm. Blauwe 10,80, Bintjes I 10,10— 9,70, id. II 8,34, id. bonken 11, voer 3,80. Aanvoer 25 ton. Dubb. Bonen 15. Aanvoer 2 ton. Appe len 215, Exportveiling pootuien 11,20 12,80 per 100 kg. Aanvoer 100 ton. "THOLEN. Veiling van 28 Juli. Witte Eigenheimers 6, gewone 8,0410,19, poters 4,63, kriel 3,62; Blauwe Eigenheimers ge wone 8,79—10,67, poters 4,11; Bintjes 10,73, gewone 9,3110,12, poters 4,07. Aanvoer 40 ton. Nagekomen Advertentie UIT DE HAND TE KOOPl WOONHUIS met ruime kelder. Grote Kade 10, Goes. Ver huurd voor 14.50 per week. Brieven met prijs inzenden aan L. VAN OPDORP, Hogerheide. Een getuigschrift kregen: Voor de afdeling Timmeren: J. G. Almeklnders, 's-Graven- polder; A. C. Aliewijn, Kraboen- ciijke; C. P. Bajjens, Kapelle: J. Buteijn, Krabbendijke; J. M. Cle ment, Wissenkerke; G. A. Dron- kers. Yerseke; J. A. van de Ende, Eorssele; C. Flerloos, 's-Graven- polder; A. FUpse, Kats; L. va.i Gessel, 's-Heerenhoek; J. de Graaf Goes; L. Geus, Kwadendamme; S. J. Kooy, Borssele; W. Mallo- lcote, Kapelle; L. J. Moelker, Heinkenszand; W. F. J. van Riet, Goes; P. Rijk, Kwadendamme; J. J. Slnke, Wolphaarsdijk; J. L. Schipper, Wolphaartsdijk; A. Walkout, Heinkenszand; J. Wel leman, Kortgene; C. M. de Witte. Yerseke; K. A. Saaman, Lewe dorp. Voor de afdeling Rijwiel- en Motorherstellen: A. L. Bak, Goes; C. J. Bos, Nlsse; J. Bosselaar, Kloetinge; V. F. Baert, Goes; C. J. Dekker, Kloetinge; M. H. Dek, Krulnin- gen; A. Duinkerke, Yerseke; A. Dulnkerke, Borssele; J. Everse, Yerseke; P. Francke, 's-H. Hen drikskinderen; A. J. Gijzel, Ka- pelle-Biezellnge; P. A. Hazen, 's-Heerenhoek; A. Jansen, Goes; A. de Jager, Waarde; P. de Jonge, 's-H. Abtskerke; J. Koens, 's-Hee- ren hoek; M. de Looff, Kortgene; G. J. Mlnnaard, 's-H. Abtskerke; A, J. de Pree, Wllhelminadorp; P. J. Smallegange, Kortgene; A. Steketee, Nieuwdorp; C. A. de Waard, Kats; D. van der Weele, ColijnsplaatC. M. van Westen, Goes; T. van Westen, Borssele; G. J. Wiechardt, Hoedekenskerke. Voor de afdeling Eleetrotech- niek: W. Brulnooge, Goes; C. Drie- dijk, Heinkenszand; A. Dekker, Heinkenszand; A. Eckhardt, Hoe dekenskerke; J. Houtekamer, Wolf aartsdijkR. A. A. Hermes, 's-H. Arendskerke; B. Koens; 's-Heerenhoek; D. A. Korstanje, 's-H. Abtskerke; J. J. van Luijk, Krabbendijke; W. G. Nieuwen- huijze, Heinkenszand; J. C. Smal- gange, Wolfaartsdijk; J. J. Snoep, Yerseke; J. G. Schouwenaar, Oudelande; E. A. Theenaart, Hansweert; G. C. Vermont, Goes; K, W. Zondervan, Yerseke; M. Zuidweg, Kapelle; E. van Dalen, Kapelle; Voor de afdeling Smeden-Bank- werken J. B. C. Bos, 's-Heerenhoek; P. J, Buijsrogge, Goes; C. L. Dek ker, Kloetinge; P. D. Dekker, Borssele; A. K. Everse, Krabben- aijke; T. de Fouw, Kortgene; M. Hollestelle, Colijnsplaat; J. de Kam, Koudekerke; J. van Leeu wen, Hansweert; M. Noordhoek, Kortgene; D. Oliver, Goes; P. D. Platteeuw, Wolfi'artsdijkC. J. Polderman, Kruinlngen; D. de Pree, Colijnsplaat; J. Scherp, Wis sekerke; L. W. Schipper, Kapelle; P. C. Schipper, 's-H. Hendrlksk.; C. J. Serlev, Colijnsplaat; L. Thee naart, Hansweert; H. Verhage, Goes; P. W. Verllnde, Goes; J. de Winter, Hoedekenskerke; P. Wit te, Goes; D. Wisse, Kattendijke; J. Wortman, Goes. Voor de afdeling Schilderen: A. E. de Crom, Goes; A. Dyke- ma, Goes;- L. Franse, Kwaden damme; L. Geus, Kwadendamme; J. Hoekman, Blezellnge; P. J. Lambreehtse, Kats; M, J. Poiflle", Goes; J. P. van de Repe, Baar land; G .Remynse, Oudelande; C. Reijnhout, Kruinlngen; J. Tram- per, Krabbendyke; W. J. West- veer, Driewegen. Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd: Voor de afdeling Timmeren: C. Coiyn, Goes; J. M. Holle- stelle, Kloetinge; M, de Jonge, Borssele; S. C. de Koeijer, Kloe tinge; J. Lansen, Kapelle; J. R. van der Leek, Kapelle; G. J. van Loo, Goes; A. D. Moelker, Goes; C, J. de Munck, Wllhelminadorp; J. F, Polfllet, Goes; J. Priester, 's-H. HendrikskinderenM, C. Repkes, Goes; J. Remijn, 's Heer Arendskerke; G. H. Schout, Baar land; N. P. Verbeek, 's Graven polder; C. Wisse, Goes; M. van Doorn, Wissekerke; T, Fraanje, Lewedorp; J. If- Meijaard, We meldinge; P. Morauw, Nlsse; J. Otte, Nlsse; J. Oosthoek, 's Hee renhoek; J. van der Poel, Oude lande; F. Schyf, Ovezande; L. Schouwenaar, Wemeldinge; W. C. Smaling, Wolphaartsdijk; P. C. Snoep, Coiynsplaat; J. M. Stokx, 's Heerenhoek; J, Verbrugge, Heinkenszand; T. Viergever, Goes P. G. Vreeke, Hansweert; F. Wes terweel, Wolphaartsdijk; H. J. Hulge, Coiynsplaat. Voor de afdeling Rijwiel- en Motorherstellen: M. Anthonlsse, 's Gravenpolder; G. Boot, Kortgene; F. van Burg, Kruinlngen; A. W. J. Eggebeen; Wolphaartsdijk; J, Goedegebure, 's H. Arendskerke; J. de Goffau, Waarde; S, van de Griend, Hans weert; A. Hese, Goes; G. J. de Jager, Driewegen; C. Jansen, Heinkenszand; F: de Jonge, 'sH. Arendskerke; A. Joosse, Schore; C. Kaas, Kwadendamme; F. Koo- le, Ovezande; P. A. Meijaard, Nieuwdorp; I. Nijsse, Kortgene; J. M. Verlare, 's Gravenpolder; J. Vermue, Hoedekenskerke; C. Westerweele, 's Heerenhoek j. D. Wouterse, Kwadendamme; T. J. Kerckhaert, Hulst. Voor de afdeling Electrotech- nlek: I. Beuns, Goes; P. M. de Dreu, Kapelle; T. J. Fellus, Wemeldin ge; L, W. Goulooze, Kortgene, P. A. Kievit, Kruinlngen; J. van Kleunen, Kattendijke; J. J. J. de Jong, 's Heerenhoek; M, D. Kos ter, Goes; M. Larooy, Kortgene; W. J. de Loof{, Kortgene; M, F. Maat, Kloetinge; J. J, D. Oppe- reer, Kruinlngen; P. J. Rulssen, Wemeldinge; L, D. Slnke, Yerse ke; J. A. Tramper, Wolphaarts dijk; A. J. Verburg, Kapelle; B. van der Wilt, Goes; A. Wouters, Lewedorp; Th. F, A. van Wychen Goes; R. de Regt, Wlssenkerk9, Voor de afdeling Smeden-Bank- werken: J. Beuns, Goes; G, P. Bruël, Goes; M. G, W. Borgliouts, Goes; A, le Conté, Goes; J. Govers, Officiële Publicatiën Openstelling Huisvestingsbureau. B. en \V. van Middelburg brengen ter algemene kennis: 1. dat vanaf 1 Augustus 1950 bet ge meentelijk huisvestingsbureau voor liet publiek uitsluitend geopend ral zijn op de Maandag t.m. Vrijdag van elke week van 8.30—12 uur. 2. dat de Wethouder voor dc huisvesting op dezelfde dagen zijn spreekuur op dit Bureau zal houden van 11—12 uur. Vlissingen. lï. en \V. van Vlissingen brengen ter oi>enbare kennis, dat voor personen be netien de 2 jaar gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor jiersopen boven de 2 jaar tot kosteloze H riueotiug tegen pokken op Woensdag 2 Augustus a.s. te 3.30 n.m. in bet ge bouw Medisch Centrum, Julianalaan -4. Waterstanden Keulen 124 (—0.03); Rahrort —079 (0.07); Lobith 921 (—0.03); Nijmegen 6% (-0.0-0; Nijmegen 696 0.M)Arn hem 718 (-0.02); liefde 234 0.03); De venter 148 (—0.02); Borgharen 3900 (—0.29); Belteld geen opgave; Grave 457 (-0.06): Lith -0.10 0.01); Vreeswijk 023 (- 0.03). SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. AAGTEDIJK 27 (an Antwerpen. AL- DERAMIN pass. 27 Gibraltar. A LX ATI pass. 27 Fertlaudo Noroulia. AVKRD1JK 27 naar Mobile. BALI 27 te lïan.l: lia- pour. BEXGKAÏ.IS 27 naar Djaltarta. CALTEX PERNIS 27 van Rastanula naar R'ilain. CELEBES 27 rede Belawan. DEI.FSHAVKN 27 bij Madciia. DELFT 27 naar Callaao. KOTA BABOE 27 te Tarnna. KOTA GEDE pass. 27 ifflit. I.ARENSBERG 27 naar Huelva. LAU- KKNSKKRK 27 naar Aden. LEMSTER- KKRK pass. 27 Onessant. LOOSDRELHT 27 naar Port Said. MAASHAVEN pass. 27 Gibraltar. MAASKERK 27 naar Dakar. MAN'OERAN 28 te Penang. MARIE- KERK 26 naar Otaru. MOÜJOKERTO 27 rede Probolinggo. NESTOR 27 naar Calamata. OMALA 27 van Suez. OSSEN- DRECHT 27 naar R'dam. RIOUW 28 te Sorong. RIJN KERK 27 te Marseille. SCHIEDIJK 27 te Le Havre. SOESTDIJK 27 naar Colombo. STAD HAARLEM 27 te Saffi. STAD MAASTRICHT pass. 27 Onessant. TARAKAN 27 van Aden naar Kamaran. TAWALI 27 naar Probolinggo. TIBIA pass. 27 Gibraltar. TJISADANE 27 naar Buenos Aires. VAN 'T HOFF 27 van Genua. WATERMAN 27 te Sorong. ZWIJNDRECHT 27 pass. Kp. St. Vin cent. ABBEDIJK 27 te Baltimore. AL- CIN'OUS 25 te Makassar. BREDA 27 te Trinidad. DELFLAND pass. 23 St. Vin eent. (lOOILAND 28 naar Buenos Aires. KOTA AGOENG pass. Sabaug. KOTA GEDE pass. 27 naar Ouessant. LANG- IvOEAS van Colombo naar Djakarta. MAETSUYCKER 26 Fremantle naar Sin gapore. M1DAS 27 te Izmir. ODYSSEUS 27 naar Tanger. STAD LEIDEN 25 te New York. VULCANUS 27 te Livomo. WESTLAND 27 naar San Francisco. DELFSHAVEN 28 pass. Madeira. TO- IIAN VAN OLDENBARNEVELT 27 100 m. Z. Equatoriaalkanaal. LEKHAVEN 27 pass. Dungeness. PRINS JOIIAN WIL LEM FRISO pass. 27 Belle Isle. SAPA- ROEA 28 van Portengentil. WILLEM RUYS pass. 27 Midicoy. ZWIJNDRECHT pass. 28 Gibraltar. ARENDSKERK 28 in Str. Messina. ETREMA (t.) 27 naar Manchester. JOBSHAVEN 28 van Las Paltnas. LIEVE VROUWEKERK pass. 27 Algiers. MENTOR pass. 28 Gibraltar. MIJDRECHT pass. 27 Fernando Noronha. ORANJEFONTEIN 28 te Antwerpen. PRINS WILLEM V 27 te Chicago. SLO- TERDIJK 28 naar New Orleans. VTV1TA 27 van Port Said. PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË NELLY 27 pass. Kp. Villano naar Rot terdam. GOYA verm. 24-8 van Djakarta. RANCHI verm. 27-8 van Djakarta. SO MERSETSHIRE 25 te Colombo naar Rot terdam. SKAUGUM 27 500 mijl O.Z. Equatoriaalkanaal naar Amsterdam. Buigbare zwabber. De nieuwste zwabber, die uit Londen afkomstig is, heeft het voordeel, dat er onder kasten en fauteuils mee kan worden ge veegd, zonder dat de huisvrouw zich behoeft te bukken. De met rubber beklede stalen nok van de zwabber is in alle richtingen buig baar en de zwabber zelf is plat gevormd om er overal mee tussen te kunnen komen. Goes; I. P. Imanse, Goes; P. M, de Jonge, 's H. Arendskerke; J. van Kalkeren, Goes; C. J. Karet- se, Goes; J. J. Kest, Goes; A. de Koning, Goes; S. de Poortere, Hansweert; J. Remijn, 's H, H. Kinderen; C. A. de Schipper, We meldinge; F. Stobbelaar, Hans weert; J. M. Weststrate, Wemel dinge; W. K. Witte, 's H. Arends kerke; W. A. Duvekot, Goes; R. Hoek van Dijke, Hoedekensker ke; J. W. J. Bakker, Oudelande., L. J. Beulens, Hoedekenskerke; T.' J. Boudens, Kwadendamme; C. van de Dries, Lewedorp; J. Flip- se, Wemeldinge; J. Th. de Hond, 's Heerenhoek; D. J. de Koeijer, Yerseke; A. Kramer, Wolphaarts dijk; A. Lamper, Yerseke; J. de Puit, Kapelle-Blezelinge; P. C. de Regt, Yerseke; J. van Schalk, 's H. Arendskerke; J. H. Slabbe koorn, Wolphaartsdyk; J. A. Steenbakker, Baarland; G. Stokx 's Heerenhoek; H. Vermeulen, Heinkenszand; W. Vermeulen, 's H. Abtskerke; P. de Waal, Co lijnsplaat; J. A. F. Wasser, Goes; J. W. A. Matthijssen, Goes. Voor de afdeling Schilderen: J. P. Bentschap-Knook, Wemel dinge; J. J. Blok, Kruinlngen; G. ABokkers, Goes; P. Cobben, Goes; P. Faes, Heinkenszand; L. de Graaf, Goes; C. Harthoorn, Nisse; J. Hoogesteger. 's Graven- polder; M, P. Leijs, Schore; J. de Muijnck, Borssele; W. Reijnhout, Goes; W. Schipper, Kloetinge; J. H. Ultterhoeve, Ovezande; C. van de Velde, 's Gravenpolder; A. Ko len, Kloetinge. Aan de volgende leerlingen werd een Ochtmanprys uitgereikt. A. D. Moelker, Goes, uit de af- ciellng timmeren; M. Anthonlsse, 's Gravenpolder en T. van Wes ten uit de afdeling rywlel- en mo torherstellen; C. A. de Schipper, Wemeldinge; L. J. Beulens, Hoe dekenskerke en P. Witte, Goes, uit de afdeling smeden-batikwer ken; K. Fraanje, Lewedorp en L. Franse, uit de afd. Schilderen, Tot de kopklasse Autotechniek zgn de volgende leerlingen toege laten: C J. Bos Nlsse; P. J- M- Buqs- rogge, Goes; C. J. Dekker, Kloe tinge; A. Duinkerke, Yerseke; A. J Gijzei, Kapelle-Blezelinge; P. A Hazen, 's Heerenhoek; R. A. A. Ilermes, 's H. Arendskerke; J. Houtekamer. Wolphaartsdijk; A, de Jager, Waarde; A, Jansen, Goes; J. Koens, 's Heerenhoek; G. J Mlnnaard, 's H. Abtskerke; D. Olivier, Goes; C. J. Polderman, Kruinlngen; A. J. de Pree, Wll helminadorp; H. Verhage, Goes, C, M. van Westen, Goes; J. de Winter, Hoedekenskerke; M. Zuidweg, Kapelle. SCHOOL- EN BEROEPSKEUZE. Ik herinner me, dat enkele maanden geleden, in dit blad een lans gebroken werd voor de stichting van een Prot. Christe lijk bureau voor school- en be roepskeuze. Een zaak ran peel belang poor ouders en kinderen. Deskundige voorlichting op dit gebied is vooral in deze tijd, in vele gevallen dringend noodza kelijk. Veel ellende en teleur stelling kan daardoor voorko men worden. De zaak is naar ik meen ook ter sprake gekomen in de ta Middelburg gehouden vergade ring van de Schoolraad. Spijkers met koppen werden echter niet geslagen. Daarom zie ik het als een ver heugend feit, dat er straks in het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes gelegenheid zal zijn des kundige adviezen te ontvangen, die in het algemeen gebaseerd zullen zijn op een psychotech nisch onderzoek van de betrok ken kinderen. Er zou misschien op dit gebied meer bereikt kunnen worden wanneer voor dit doel een bu reau gesticht werd. Als ik mij niet vergis is Rome ons hierin al voor. Maar wat niet is kan komen. Voorlopig mogen we echter al dankbaar zijn, dat er nu ook in Zeeland op het gebied van school- en beroepskeuze door iemand met academische vor ming, adviezen verstrekt kunnen morden. Het is voor Zeeland weer een stap in de goede richting. DROSTE-JUBTLEUM. Op 2 Augustus aanstaande zal Droste's Cacao- en Chocolade» fabrieken N.V. te Haarlem, haar 60-jarig bestaan herdenken. Daar het 50-jarig bestaan uiteraard in de oorlog viel, zo dat van een eigenlijke viering toen geen sprake kon zijn, zal aan dit jubileum thans een fees telijk karakter worden verleend. „Stad van de duivel" op bodem van Kaspische Zee. De sporen van een oude ba- schaving, dagtekenende uit hat einde van het eerste millennium na Christus geboorte zijn in Azerbeidsjan op de bodem van de Kaspische Zee ontdekt. De ontdekking werd volgens het po pulair wetenschappelijke bftd „Vokroug" gedaan door een ex peditie van het Oceanografisch Instituut van de Sowjet Acade mie van Wetenschappen. De ex peditie heeft, behalve stukken muur, een volkomen in tact ga- bleven stad gevonden, bedekt onder het zout. De onderzoekers zullen trach ten op de bodem van de Kaspi sche Zee de overblijfselen van een legendarische stad terug ta vinden, de zogenaamde „stad van de duivel", waarover gesproken wordt in de verhalen van hen, die de Kaspische Zee bevaren en ook in de documenten, die nage laten zijn door een Russische ge ografische expeditie uit het jaar 1856. 100.000ste militair uit Indonesië repatriëert. Het vertrek van het Noorsa troepentransportschip „Skau- gum", dat Zondagmiddag om vijf uur de haven van Priok verliet, droeg een feestelijk karakter door de aanwezigheid aan boord van de 100.000ste per boot re patriërende Nederlandse militair van de Kon. Landmacht. Hoogstwaarschijnlijk zou da thuisvarende huzaar H. Huizinga onopgemerkt gebleven zijn te midden van 1814 medepassagiers die de „Skaugum" in 21 dagen naar Amsterdam zal brengen. Maar de administratie wees hem aan als de 100.000ste repatriant en daarmede werd huzaar _Hui- zinga, het feestvarken, dat m de rooksalon van het schip het ™jd- delpunt werd van een intieme huldiging. A

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2