rovin a&&iettw *KORT KEBÉflSÊ Woensdag 19 Juli 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Het Groene Kruis opent consultatiebureaux voor de Geestelijke Volksgezondheid. Dinsdag 1 Augustus a.s. zal te Goes, Middelburg en Vlissingen ien consultatiebureau voor de Geestelijke Volksgezondheid, Uitgaande van de Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" worden geopend. Als leider van deze bureaux treedt op Dr B. Pfaltzer, psy chiater te Middelburg, terwijl als huisbezoekster aan deze dienst verbonden is Zuster G Wieringa te Middelburg. Eerst zal de vóór- en nazorg van zenuwzieken worden ter hand genomen. Dit betreft dus personen, die in een psychia trische inrichting zijn verpleegd en nog advies en leiding nodig hebben, en zij, die zenuwafwij kingen vertonen, maar wier op name in een inrichting wellicht nog voorkomen kan worden. Deze dienst is dus van groot belang. De adviezen worden kos teloos gegeven, maar voor me dische behandeling zal naar huisarts of specialist worden verwezen. Het ligt in de bedoeling in de toekomst deze dienst uit te brei den met een bureau voor be roepskeuze, eenmedisch-opvoed- kundig bureau, enz. Het Benelux Schutters- concours te Goes. Zoals reeds gemeld organiseert de Bond van Handboogsocieteiten op Zuid-Beveland in samenwer king met de Kon. Handboog socië teit „Jacoba van Beieren" te Goes op a.s. Zaterdag een groot Schut tersfeest. Belgische schutters zul len deze dag in grote getale naar Goes komen om daar hun krach ten met de Zeeuwen te meten. Na ontvangst in het clublokaal om 10 uur, vindt omstreeks elf uur op het stadhuis een officiële ontvangst plaats. De schieting begint omstreeks half twee. Om 5 uur volgt een concert op de markt door de har monie uit Moerbeke (Waes), die deze dag de schutters begeleidt. Na dit concert voigt dan nog een muzikale rondwandeling. Voor de wedstrijd worden tal rijke medailles en extra prijzen uitgeloofd. Chr. Boeven- en Plattelands meisjes bijeen te Goes. Te Goes vergaderde de C.B.P.B. afd. Z.-Beveland onder leiding van haar presidente T. Geelhoed. Mej. T. Buiser uit Krabbendijke spiaa over: „De macht der ge woonte". Na de pauze droeg mej. L. de Jager uit Nieuwdorp een aardig gedicht voor. Er werd be sloten om samen met de afd. N.- Beveland een reisje naar Schou wen te maken. Ringrijderij te Middelburg op 24 Augustus a.s. De traditionele jaarlijkse ring rijderij te Middelburg zal dit jaar worden gehouden op Donderdag 24 Augustus a.s. Zij zal weer op het Molenwater zijn, omdat de Abdij nog altijd niet voor dit doel kan worden gebruikt. De V.V.V. in Walcheren, die deze ringrijderij weer organiseert, verwacht, evenals de vorige ja ren, een groot aantal deelnemers, die allen in Walchers costuum de strijd met elkaar zullen aanbin den. Er zqn extra prijzen beschik baar gesteld voor de mooist ver sierde paarden, w.o. een fraaie beker van mevr. M. J. Sandberg tot EssenburgHiebendaal te Middelburg, welke terstond eigen dom worut van de winnaar. De Aeeuwse Polder- en Waterschapsbond in 1949. Uit het jaarverslag van de Zeeuwse Polder- en Waterschaps bond blijkt, dat het aantal leden in 1949 van 110 tot 123 is geste gen, Walcheren bleef gelijk (15) Zuid-Beveland steeg van 39 tot 43, Noord-Beveland van 13 tot 15, Tholen en St. Philipsland van 10 tot 12, Schouwen van 16 tot 17, Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen van 15 tot 19 en Westelijk Z. Vlaanderen bleek gelijk, n.l. 2. De voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, werd benoemd in het Provinciaal Contactorgaan voor de Wederopbouw (Bouwvolume weg- en waterbouwkundige wer ken), het bestuurslid, de heer M. W. van Arenthals, en de heer G. Beenhakker, waterbouwkundig ambtenaar van „De Breede Wa tering bewesten Yerseke", wer den benoemd in de door de stich ting voor de Landbouw ingestelde commissie voor waterbeheersing en ontzilting en het bestuurslid, de heer J. Klompe, werd benoemd In de eveneens door de Stichting voor de Landbouw Ingestelde commissie cultuurtechnische wer ken In Zeeland. Het aantal buitengewone leden liep van 207 terug tot 203. Het voordelig slot van 1949 bedraagt f 624.33. MIDDELBURG. Opbrengst Inzameling voor monument. Het comité Bevrijdingsmonu ment Middelburg deelt ons mede, dat de inzameling onder de Mid delburgse burgerij heeft opge bracht f3152.10. Dit bedrag zal bij de onthulling van het monu ment aan het gemeentebestuur worden aangeboden. VLISSINGEN. Mr Jan Smit Azn. 80 jaar. Vandaag viert mr Jan Smit Az. gedelegeerd commissaris van de Kon. Mij „De Schelde" zijn tach tigste verjaardag. De heer Jan Smit was van 1899 tot 1931 direc teur van „De Schelde". Auto „nam" de Lecuwentrap. Dat men ook met de wind re kening moet houden als men een auto parkeert is gisteren weer gebleken, toen de wagen van een toerist, die in een hotel op de Boulevard vertoefde, op eigen ge legenheid ging rijden. En onge lukkig genoeg, juist in de rich ting van de Leeuwentrap. Voor liet eerste bordes van de trap sloeg de wagen om cn zette zich toen vast tegen de muur. Een kraanwagen takelde de aanzien lijk beschadigde auto uit zijn vreemde positie. Uit een en ander moge blijken, dat een rem veel waard kan zijn! SEROOSKERKE (W.). Aanrijding. Maandag j.I. kwam een vracht auto in botsing met een Jawa- motorrijwiel. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Bei de voertuigen liepen schade op. VEERE. Oplevering nieuwe woningen. Zaterdagmorgen werden de drie woningen aan de Baljeustraat, gebouwd door de fa. Dekker te Middelburg, in opdracht van de gemeente, opgeleverd, zodat deze spoedig bewoond zullen worden. Vooral nu er van de vissersbe volking van Arnemuiden reeds verschillende aanvragen om woon ruimte zijn ingediend, blijft de woingbehoefte echter onvermin derd' voortbestaan. Dit jaar zal nog één pand worden herbouwd, n.l. voor de heer Schippers, doch dan is ook alle bouwvolume op gesoupeerd. HOEDEKENSKERKE. Sportmiddag. Zaterdagmiddag gaven de Gym nastiekverenigingen Luctor et Emergo van Hoedekenskerke en D.A.W. uit 's-Gravenpolder alhier een uitvoering op de weide van de heer Groenewege. De muziekver- enige „Con Amore" verleende medewerking. Het programma, dat vanaf de steiger met een mars naar het sportveld begon, eindigde met hardlopen 60, 80 en 100 m. voor meisjes, jongens, da mes en heren. Men kan op een zeer geslaagde middag terugzien, want de oeieningen werden vrij goed uitgevoerd. ZIEMlitZEE. Bevorderingen gemeentelijk Lyceum. Na gehouden overgangsexamens werden bevorderd naar de 2e klasse: T. A. de Bel, H. G. v. d. Doel, M. S. Doeleman, J. S. Griep, H. de Jonge, D. E. Jonker, C. Krista len, M. v. 't Leven, H. v. d. Sluis, T. Westerhof, J. W. v. d. Weijde, J. v. d. Doel, H. H. v. d. Wolf, P. v. Hekke, C. L. Jumelet, E. J. Krepel, C. v. d. Maas, P. J. Raap, W. Ribbens, H. P. v. Schelven, J. W. Schuurbeque Boeije, L. B. de Smit, M. M. v. d. Stolpe, N. M. der Weduwen. Afgewezen 8. Bevorderd naar de 3e klasse: G. J. M. Anker, S. M. Argelo, I. den Boer, M. J. de Bruine, D. A. Giljam, P. Hanse, M. C. v. d. Have, V.H. Kesteloo, N. Kik, A. J. Koster, M. J. Krijnse Locker, J. K. v. d. Maas, J. M. de Nooijer, J. J. v. d. Ploeg, H A. Schaleven, C. L. L. Simmers, M. T. v. Sluis, N. P. Timmerman, C. W. van Toombergen, J. Hofman. Afge wezen 10. Bevorderd naar 4e klas H.B.S.: J. L. v. Ast, H. J. Blom, T. M. Blom, D. Brand, L. v. Citters, C. J. v. Dixhoorn, J. v. Duivendijk, H. M. Goettsch, C. E. Hanse, W. J. Klein Wassink, C. v. d. Panne, P. W. A. de Ruijter, W. N. v. d. Schelde, P J. A. Schell, H. C. J. Schuurbeque Boeije, J. A. C. Smallegange, C. Vaane, G. W. Verspyck, M. v. d. Straaten. Af gewezen 2. Bevorderd naar de 4e klasse gymnasium: M. PL Bogert, F. W. A. Knight, M. J. Lems, B. K. Raap. Bevorderd naar klasse A5 H.B.S.: J. A. Jonker, C. van 't Veer, L. S. Wansink, Afgewezen 2. Bevorderd naar klasse B5 H.B.S.: A. P. v. d. Cingel, A. A. W. Doeleman, T F Laban, H C. J. Ribbens, J. Verspoor, A. P. Vos, C. v. Waveren. Afgewezen 2. Bevorderd naar klasse 5 Gym nasium: J. A. Dalebout, G. E. Timmer man, B. P. L. W. van Velthoven. Afgewezen 2. Bevorderd naar klasse A6 Gymnasium: L. M. Verseput en M. G. van Waveren. Bevorderd naar klasse B6 Gymnasium: C. P. Dalebout. Prijs van het schoolfonds voor de beste prestatie C. v. d. Panne. SAS VAN GENT. Botsing. Dezer dagen vond te Sas van Gent een aanrijding plaats tus sen een luxe auto en een motor rijwiel. De bestuurder van het motorrijwiel, zekere T. R. A. de B. te Sas van Gent, liep hierbij verwondingen op. Hij moest naar het ziekenhuis te Sluiskil worden vervoerd. Voor iet aanvullingsdiploma Mulo B met Scheikunde slaagden te Rotterdam Mej. L. M. Verha- ge te Kerkwerve en de heer J. Okkerse te Bruinisse, beiden leer lingen der Chr. Muloschool te Zierikzee. Uit Indonesië keerde in goede welstand terug sold. A. Clement te Arnemuiden. Zaterdagavond gaf E.M.M. een concert op de Markt te Kruinin- gen, waarvoor als altijd veel be langstelling was. Er waren enkele verbeteringen aangebracht, in een wqde boog waren banken met leuningen geplaatst, waar een dankbaar gebruik van gemaakt werd. Ook de politie was actief, door het auto- en fietsenverkeer tijdens het concert om te leggen en de luidruchtige jeugd tot stil te te manen. Uniform thuis, oefenen, ho maar! Onder de mensen die zich vo rig jaar te Goes hebben gemeld voor de Reservepolitie, ressor terende onder het „Nat. Insti tuut Steun Wettig Gezag", heerst grote ontevredenheid. Dit jaar hebben de vrijwil ligers zegge en schrijve één cur susavond gehad. Voor de rest ligt thuis een mooi uniform. Een vreemde situatie, temeer waar in andere steden wel regelmatig cursussen gegeven worden en zelfs bij bijzondere gebeurtenissen de reservepolitie wordt ingescha keld. Het Nederlandse schaakkampioenschap. Eerste ronde brengt winst voor Euwc en Scheltinga. In Krasnapolsky te Amsterdam is gistermiddag het tournooi om het schaakkampioenschap van Nederland voortgezet met twee hangpjartijen. Uitslagen: Kramer-Euwe 01, van Scheltinga-v. d. Berg 10. De stand na de eerste ronde is dus geworden: Euwe 1, van Scheltinga 1, Orbaan 1, Span jaard 1, Donner 1, Stumpers 1, v. d. Berg 0, Kramer 0, Henne- berke 0, Cortlever 0, Muhring 0, Barendregt 0. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Hey-Heyplaat, L. A. Klootwijk te Herkingen; te Feyenoord, H. Bardeloos te Lut- ten; te Beerta, G. J. Woldinga te Uitwijk. Bedankt voor Zuidbroek, G. J. J. Rensink te Dalen; voor Leeuwarden, J. T. Wiersma te Delft. Geref. Kerken. Tweetal te Utrecht (vac. H. de Goede), W. Reeskamp te Drie bergen en P. Veenhuizen te Amsterdam. Beroepen te Rotterdam-Kra lingen, W. v. d. Linden te Nes; te Sexbierum, G. L. Grafe te Winschoten. Aangenomen naar Andijk, Y. v. d. Woude, legerpr. te Zeist; naar Maastricht, H. Bunnik te Ter Aar. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Niezijl-Kommer- zijl en voor Roodesehool, P. van Gurp te Musselkanaal-Tweeae Exioërmond. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravenzande C. Verhage, cand. te Middelburg. Aangenomen naar Apeldoorn (2e pr.pl.), P. M. Jonker, leger pr. te Almelo. Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk zijn be roepbaar gesteld: W. P. ten Kate, cand., Buys Ballotstraat 23 te Utrecht; A. F. J. Klijn, cand Kampweg 14 te Doorn; V. E. Schaefer, v.h. hulppred. te Dja karta, „De Heihut" te Joppe (bij Gorssel). Door de classis Rotterdam van de Geref. Kerken zijn beroep baar verklaard de heren A. P. Goedendorp, Lisplein 22; P. A. Kouwenhoven, A. Piersonstraat 15d en J. Wilschut, Heemraad straat 193, allen te Rotterdam en allen cand. van de Vrije Univer siteit. Ze zullen een eventueel beroep gaarna in overweging nemen resp. met ingang van 5 Aug., heden en 14 Aug. V eilingsberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT Van Dinsdag 18 Juli. Aanvoer in totaal 4197. Vette koeien en ossen 686; Gebruiksvee 1031; Graskalveren 376; Nuchte re kalveren 570; Varkens 334; Biggen 462; Paarden 196; Veulens 94; Schapen of Lammeren 381; Bokken of Geiten 67. Vette koeien resp. Ie, 2e ep 3e kw. 2.702.80 2.502.70 2.202.50; Graskalvè- ren 3.50 2.50 1.50; Nuchtere kal veren 62 57 52; Biggen 55 45 40; Slachtpaarden 1.90 1.80 1.60; Schapen 100 80 60; Lammeren 65 55 45; Kalfkoeien 1025 925 800; Melkkoeien idem; Vare Koeien 700 600 525; Vaarzen 725 625 500; Pinken 550 450 375. GOES. Eierveiling van 18 Juli. Grote kipeieren 11, vuilschalige 9 en poelje 9. ZIERIKZEE. Veiling van 17 Juli. Yellow val 1020; Doperw ten 16; Kroten 57; Princesse- bonen 2529; Snijbonen 41; Wa genaars 15; Tomaten 12—49; Augurken 21; Waspeen 4.80; An dijvie 1016; Sav. Kool 5; Spits kool 6; Rode Kool 6; Postelein 10 Rabarber 46; Ontario 7380; Early Laxton 35—72; Zwarte Bes 6582; Morellen 75; Kruisbes 25 —26; Frambozen 7577; Eerste lingen 9; id. (driel. 56; Eigen heimers 8; id. (driel.) 5; Blauw Put 1517; id. (driel.) 610, al les per 100 kg. Bloemkool 14—24; Bospeen 810; Komkommers 13 18; Kropsla 68; Meloenen (Net) 87; Perziken 715, alles per 100 stuks en bos. THOLEN. Veiling van 18 Juli. Bonken 11.19, Gewone 10.57 10.67; Poters 7.63; Voer 4.45 Wit te Eigenh. 9.50—11.89; Poters 8.21; Bintjes 9.52; Blauwe Eigen heimers 10.86; Poters 5.12. Aan voer 30 ton. Boontjes 29 cent. Aanvoer 5 ton. ST. ANNALAND. Veiling van 17 Juli. Gele Eigenheimers: ge wone 12.0113.00, drielingen 7.768.10; Blauwe Eigenheimers: gewone 11.5111.85, drielingen 6.84; Bintjes: gewone 10.01—10.26 drielingen 7.02, alles per 100 kg. Aanvoer 45 ton. SCHERPENISSE. Veiling van 17 Juli. Doré: gewone 10.63; Gele Eigenheimers: gewone 11.80 12.23, drielingen 8.04; Blauwe Eigenheimers 10.0811.51, drie lingen 6.67; Bintjes: gewone 10.1710.20, alles per 100 kg. Aanvoer 40 ton. Botsing tussen dieseltrein en bus. Gistermiddag om 14.40 uur reed een dieseltrein, komende uit de richting Tilburg op de onbewaak te spoorwegoverweg bij Vught op een autobus van de B.B.A. De trein ontspoorde over zijn gehele lengte. De bus werd ongeve 30 meter meegesleurd. De wagenvoerder van de trein h.eft alle middelen aangewend om de met een snelheid van om streeks 90 kilometer p:r uur voort raze:-ie trein tot stilstand te brengen. Een botsing was echter niet meer te voorkomen. Het die- sel-electrisch vijfwagenstel ont spoorde met alle assen. De chauf feur van de bus en de enige pas sagier, een dame, werden ernstig gewond. De vvagenvoerder van de trein kreeg snijwonden aan het gelaat en een reiziger van de trein een shock. Van de zijde der N.S. legt men er de nadruk op dat de flikker lichtinstallatie die de autobus moest waarschuwen, in orde was -iet apparaat werkt nog. De 5 pCt voor het Rijks personeel. Het lag aanvankelijk in de be doeling de voorlopige kwartaals- gewijze regeling in zake de uit kering van 5 van de wedde of het loon aan een deel van het Rijkspersoneel met ingang van 1 Juli 1950 te vervangen door een definitieve regeling. Nu deze de finitieve regeling echter eerst te gen 1 Januari 1951 is te verwach ten, heeft de ministerraad beslo ten, dat voor het tweede halfjaar van 1950 met de kwartaalsgewijze uitkeringen zal worden voortge gaan op basis van de regeling voor het tweede kwartaal van dit jaar. Het ligt in de bedoeling in deze definitieve voorziening ook de z.g. Joekes-gulden te betrekken. Uitslag Mulo-examens te Goes Gisteren slaagden voor het Mu lo-examen A te Goes de dames: J. A. Tamminga, J. F. F. Visser, J. C. Sinke en J. A. van Strien, allen te Goes; A. C. Leenhouts en M. N. Kolijn en A P. van Strien, allen te Terneuzen; A. B. Cle ment en P. J. de Looff, beiden te Wissekerke; P. van Wouwe te Serooskerke; M. E. Elenbaas te Nieuwland; M. C. Ochtman te Zierikzee; J. D. M. Beun te Cad- zand en M. R. Lambrechtsen van Ritthem te Terneuzen en de he ren; H. Schrijver, H. J. P. Visser en J. Verbeek, allen te Goes; J. J. Kuchs, A. Kotkamp en W. L. Rie- mens, allen te Middelburg; J. de te Serooskerke; M. Janse te Vrouwenpolder; P. J. Slabbekoorn te Zaamslag; A. Joziasse te Sou burg; W. J. de Waard te Wilhel- minadorp; A. C. Heijstek en P. H. Kramer, beiden te Wissekerke. Afgewezen werden twee candi dates Garnalensmokkel uit Neder land naar België. Uit Kieldrecht aan de grens van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gemeld, dat aanzienlijke hoeveel heden gepelde garnalen uit Ne derland naar België worden ge smokkeld. De garnalenvissers van Kieldrecht hebben zich omtrent deze sluikhandel te bevoegder plaatse beklaagd. GOES. Benoeming organist. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Goes benoemde tot twee de organist, de heer C. Meijer te Goes. Hachelijk zeilavonluur. De heer P. Wisse uit Goes heeft een hachelijk avontuur beleefd Met zijn zeilboot geraakte hij Maandag tijdens een stertocht in de buurt van de Moerdijk in een hevige storm. Met zijn helper, trachtte hij snel de zeilen te strij ken, voor de storm hem kon be reiken. Omdat normaal strijken te langzaam ging moesten de touwen gekapt worden, maar zelfs nadat de zeilen waren ge streken hadden de heftige wind vlagen nog zoveel vat op het jachtje dat dit kapseisde en be gon te zinken. Gelukkig was er rivierpolitie in de buurt die de drenkelingen aan boord nam en het jachtje op een plaat sleepte. Nadien, is het scheepje weer op geknapt en door de heer Meer man naar Goes gesleept V eilingsberichten GOES. Veiling van 18 Juli. Zu re morellen (industrie) 35; Fram bozen 69148; Zwarte bessen 75 76,50; Rode bessen 2057; Kruisbessen 1831; Klerken 69 87; Vleeskersen 60; Zwarte ker sen 6870; Krieken 6367; Zoe te morellen 6062; Oranjeprui- men 1337; Earley Laxton 27 81; Tollenaars 2230; Occulanen 1625; Yellow Transparant 14 61; Jan Baaspeer 1723; Dubb. Princessebonen 2430,10, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 18 Ju li. Grote veiling: Duitse zure bes sen 23,1028,90; Dubb. Princ. z. draad 25,1029,50, beiden per 100 kg; Kleine veiling: Kersen: Klerken 10—99; Krieken 10—67; Vleeskersen 6—66; Morellen 8 61; Zure morellen 2750; Inspec teur Löhnes 62; Willielmina 57 59; Zwarte Blanche 56; Meiker sen 42; Abesse de Mouland 64; Pruimen: Earley Laxton 20—86; Ruth Gerstetter 45; Oranjeprui- men 1038; Tollenaars 1220; Occulanen 1119; Diversen: Pro lific 2050; Duitse zure bessen 20; Kruisbessen 1645; Witte bessen 1617; Frambozen 84— 1,64; Yellow Transparant 1554; idem val 614; Saxacbonen 21, alles per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 18 Juli. Dubb. Sperciebonen 25,30 29,60; Wagenaars 16,90; Zwar te bessen 71,20; Rode bessen 36 62; Yellow 35—68; Yellow kroet 412; Earley Laxton 1779; Oranjepruimen 3038; Czaar- pruimen 41; Frambozen 60139; Rijpe Kruisbessen 2434; Mo rellen 2333, alles per 100 kg. KORTE BERICHTEN Voor het Nederlands openlucht- museum te Arnhem zal het Za terdag 22 Juli een belangrijke dag zijn. De staatssecretaris van het ministerie van O., K. en W. mr Cals, legt dan de eerste steen van het complex voor de onderbren ging van de wetenschappelijke, technische en administratieve diensten, ter vervanging van het door de oorlog verwoeste oude ge bouw. De commissie van de Ameri kaanse Senaat voor de strijd krachten heeft heden besloten een uit zeven leden bestaande subcommissie in te stellen, die belast zal worden met een onder zoek naar de paraatheid der Ver enigde Staten, in geval een oorlog zou uitbreken. Het hoofdbestuur van de Ne derlandse bond van Ouden van Dagen heeft aan de Tweede Ka mer een adres toegezonden, waar in er op wordt aangedrongen de onderhoudsplicht af te schaffen. Het bestuur betoogt, dat de on derhoudsplicht meermalen verwij dering brengt tussen ouders en kinderen. Z. K. H. Prins Bernhard heeft het beschermheerschap van de Vereniging van Ex-politieke Ge vangenen uit de bezettingstijd (19401945) aanvaard. Roemeense martelaar overleden. Het Vaticaan heeft bericht ont vangen, dat mgr. Basil Aftenie, hulpbisschop van Alba Julia in Roemenië, gestorven is ten gevol ge van de ontberingen, die hij in de gevangenis heeft moeten door staan. De communistische Roe meense regering heeft mgr. Afte nie in Juni 1949 gevangen gezet omdat hij had geweigerd de door de staat uitgevaardigde kerkwet ten uit te voeren. Mgr. Aftenie was de laatste Roemeense bisschop, die werd ge arresteerd. Zijn elf mede-bis schoppen van de Griekse en La tijnse riten verloren reeds vóór vorig jaar hun vrijheid. Sportnieuws Korfbaluitslagen van Zaterdag 15 Juli. Ie kl. Tjoba—Swift 2—13; Vios Seampolo 23. 2e kl. A: Madjoe IISwift II 4—4; V.K.V.—Dios 4—1. 2e kl. B: OlympiaEendracht 23; Zeelandiade Poel 51. 3e kl. A: Stormvogels IXFor- tuna 34; GroedeA.K.C. 25. 3e kl. B: Vopo II—Tjoba II 3—4. Adspiranten: de PoelSwift b 5—0; Zeelandia—V.K.V. 7—0. Op 11 Juli: Swift A—V.K.V.: V.K.V. niet opgekomen. ZIERIKZEE. Schouwen-Duivelaudse Korfbal- bond S.D.K.B. Competitie. Uitslagen: le klasse: Rust Roest IVelo- citas 63; Strandvogels IO.W. K. I 6-4. 2e klasse: R.O.D.A. I—D.O.S. K.O. I 51; Stormvogels IDie Gouwe I 18. Res. 2e kl. A: Burgh IX Strandvogels II 5—1. Res. 2e kl. B: Rust Roest II— R.O.D.A. H 4—4. 3e klasse: Burgh IIIR.O.D.A. Ill 1—4. Programma: 18 Juli: Res. 2e kl. A: Zee meeuwen IIBurgh H. 20 Juli Res. 2e kl. A: Zwaluwen IIVelocitas II. 22 Juli: le klasse: Burgh I Strandvogels I; O.W.K. IZee meeuwen I; Zwaluwen IRust Roest I. 2e klasse: D.E.S. I—R.O.D.A. I; D.S.S. IStormvogels I; Zonne- maire ID.O.S.K.O. I. 3e klasse: Strandvogels III Burgh HL Alle wedstrijden beginnen om half acht. Alleen Zonnemaire D.O.S.K.O. vangt aan om half zeven. le klasse: Doordat de topclubs niet speel den, is de situatie bovenaan on gewijzigd gebleven. Rust Roest heeft' zich, door haar achterstal lige wedstrijd te winnen, op de 3e plaats genesteld, maar O.W.K. is door de nederlaag tegen Strand vogels achterop geraakt. Het zal haar wel niet gelukken, het kam pioenschap van het vorige jaar te prolongeren. 2e klasse: Hier stevent Die Gouwe regel recht op het kampioenschap af. Uit haar twee resterende thuis wedstrijden tegen D.E.S. en R.O. D.A. heeft zij slechts twee punten nodig. JEén punt is zelfs voldoen de, als zij dit behaalt tegen D.E.S., de enige club, die haar nog in kan halen. R.O.D.A. heeft zich na een zwak begin aardig omhoog ge werkt en staat nu op de derde plaats, die ze vermoedelijk wel zal behouden. Stormvogels Is le lijk afgezakt; uit de laatste vijf wedstrijden wist zij geen enkel punt te bemachtigen. Zonnemaire bezet de laatste plaats en kan deze niet meer ver laten. Mogelijk kan ze evenals het vo rige jaar uit haar laatste wed strijden nog enige punten binnen halen. De stand is nu: Die Gouwe I 10 9 1 19 D.E.S. I 9 7 2 14 R.O.D.A. I 10 5 1 4 11 Stormvogels I 10 3 2 5 8 D.S.S. I 9 3 15 7 D.O.S.K.O. X 9 3 1 5 7 Zonnemaire 19 9 0 ANNA JACOBAPOLDER. Uitslag damcompetitie. Na de competitie is de stand aldus: 1. J. Goudzwaard; 2. A. Goudzwaard; 3. W. ten Hove; 4 A. van Dijk; 5. J. van Dijk; 6. Joh. v. d. Velde; 7. L. v. d Velde; 8. Iz. Bolier; 9. L. Bolier; 10. P. v. d. Reest; 11. J. Wesdorp; 12. J. Verhage; 13. M. Nelisse; 14. C. Moerland. Naar de N. Haagsche Crt. ver neemt, zou de Ministerraad, wel ke als gebruikelijk heden gehou den wordt, zich o.m. bezighouden met de vraag, of en zo ja welke maatregelen genomen zullen wor den tegen het hier en daar in den lande optredende verschijnsel van hamsteren van levensmiddelen. Met name zal onder ogen gezien worden, of de huidige nog uit 1939 stammende Hamsterwet een af doende bescherming biedt tegen het voor onze volkshuishouding funeste euvel, dat prijsopdrijvend kan werken, dan wel dat langs justitiële weg scherper moet wor den opgetreden. DUIVENSPORT. P.V. „De Telegraaf' Middelburg. Zaterdag 15 Juli hield de Post duivenvereniging „De Telegraaf" te Middelburg een wedvlucht met jonge duiven van Helmond plm. 140 km. De duiven werden te 13.15 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif werd te 15.38.37 uur geklokt. Snelheid 988.17 m. per min. De eerste 10 prijswinnaars zijn: H. A. Polvliet te Middelburg 1; C. Pouwer te Veere 2 en 8; J. Reynierse te Koudekerke 3 en 9; W. M. Walraven te Middelburg 4; K. Tilroe, Middelburg 5; H. Castel te Veere 6, 7 en 10. De uitslag met oude duiven luidt: J. Huijssoon, Middelburg 1 en 3; H. Vader, St. Laurens 2; C. Pouwer, Veere 4 en 5; H. A. Pol- vliet, Middelburg 6 en 8; Iz. Scheijbeler 9; R. Dirven 10, beide laatsten te MiddelburgjM. Bliek Veere 7. Vrijdag hield men een wed vlucht met oude duiven van Cha- teauroux (Fr.), afstand plm. 540 km. De duiven werden om 5.50 u. gelost. De eerste duif werd geklokt om 16.14.22 uur, snelheid 885.52 m. per min. De laatste duif werd ge constateerd Zaterdag 11.01.44 u. De prijzen werden gewonnen als volgt: R. Dirven, Middelburg 1 en 14; M. D. Walraven, Middelburg 2; S. Kodde 3, 11, 12, 13 en 16; C. Pouwer 4, 5, 6 en 8; J. A. Minne- boo 7, allen te Veere; M. Wattel, Middelburg 9 en 10; W. M. Wal raven, Middelburg 15. P.V. „Goes". De P.V. „Goes" aangesloten bij de Ned. Bond van Zaterdagvlie gers organiseerde een wedvlucht op 15 Juli vanuit Helmond. 1 en 9 P. Amperse; 2 J. Koppe- jan; 4 J. Hejjman; 3 en 8 J. Boon man; 5, 6 en 7 D. Wijs. Aankomst le duif 15.21 uur. P.V. „De Rode Doffer", Goes. Wedvlucht Chateauroux, 7 Juli, afst. 600 km., in concours 100 duiven. De eerste 10 prijswinnaars zijn: 1. M. de Munck; 2. A. Priester; 3 F. van Hese; 4 H. v. d. Broek; 5 E. Soeters; 6 L. Slabbekoorn; 7 Joh. de Witte; 8 W. Louisse; 9 en 10 J. Bakker. Wedvlucht met jonge duiven van Tilburg 8 Juli afst. 80 km., in concours 191 duiven. De eerste 10 prijswinnaars zijn: 1 J. Bakker; 2 F. van Hese; 3 A. Heijnsdijk; 4, 6, 7, 8, 9, Joh. de Witte; 5 A. Priester; 10 W. Louisse. Waterstanden Keulen 136 0.06). Ruhrort 0.68 0.06). Lobith 930 0.01). Nijmegen 709 (—0.01). Arnhem 727 (plus 0.01). Eefde 243 (—0.02). Deventer 159 (0). Borgharen 392(—0.17). Belfeld ben. 1082 (-O.03). Grave ben. 452 (-0.14). Vreeswijk 0.27 (plus 0.08). Lith 0.06 (plus 0.07). SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ALAMAK Rotterdam—Basrah 17 te Damman. ALCOR Porto Alegre—Rotter dam 18 te Vitoria. ALDERAMIN Chit- tagong—Rotterdam 17 van Port Said n. Genua. ALPHAR1) RotterdamPorto Algre 17 van Santos, 18 verw. Paranagua. BEVERWIJK RotterdamAlexandrie 17 in Straat Gibraltar. BLIJDENDIJK Rot terdam—New York pass. 17 Lizard. BOSCHFONTEIN 17 van East Londen naar Por Elisabeth. BREDA 17 Amster damChili 17 pass. Ouessant. CALTEX (Leiden) t 17 pass. Ouessant. Rotterdam Rastanura. CALTEX (Pernis) t Rotter dam—Rastanura 17 van Port Said. CAL TEX (Utrecht) t RotterdamRastanura pass. 17 Malta. EENDRACHT Antwer pen—Piraeus pass. 17 Burlings. ELM1NA AmsterdamW. Afrika 17 bij Teneriffe naar Dakar. FARMSUM 17 te Savona van Rotterdam. HAARLEM 17 Amster dam—Cristobal 17 pass. Portland. HOOG- KER 17 te Port Said. LEERSUM 17 van Saffi naar Vlaardlngen. MAL VIN A t 17 van Miri naar Buenos Aires. NW. AMSTERDAM RotterdamNew York 17 360 m w Scilly. OMALA t Rotterdam— Menaalahmadi 17 van Port Said naar Genua. OSSENDRECHT Bona-Middles- bro pass. *17 Beachyhead. PERNA t 17 van Helsinki naar Rotterdam. PRINS JOHAN WILLEM FRISO 18 te Rotter dam van Montreal. PRINS WILLEM 2 Lagoulette—IJmuiden pass. 17 Ouessant. RAKI Vancouver—Perzische Golf 17 van Balikpapan naar Soerabaja. ROEBIAH 17 van Port Said Makassar—Amsterdam. SALAWATI 18 te Djakarta van New York. SLAMAT Djakarta-New York 17 van Djibouti naar Port Soedan. STAD ARNHEM 17 van Sfax naar Gibraltar. STAD DORDRECHT RotterdamPorto- ampledocle pass. 17 Burlings. STAD HAARLEM RotterdamSavona pass. 17 Kaap St. Vincent. STAD SCHIEDAM 17 van Port Amboin naar Libreville. TER- NATE New York—Calcutta 17 van Ban- darshapur naar Karachi. TIBA Rotter damBuenos Aires 17 dwars Vitoria naar Santos. VAN 'T HOFF Rotterdam—Ma kassar pass. 17 Ouessant naar Marseille. AALSDIJK 18 van Norfolk naar New York. ALBIREO pass. 17 Ouessant naar Rotterdam. ALCRIBA 17 van Vitoria n. Trinidad. ALWAKI 17 van New ork n. Trinidad. AMSTELKERK 18 van Leha- vre naar Antwerpen. ARDEA 17 van Al giers naar Alexandrie. ARENDSDIJK 17 van Santos via Montevideo naar Buenos Aires. ARIADNE 16 te Kymassi van Derindje. BAARN Amsterdam—Chili 17 van Puna naar Manta. BONAIRE De- merara—Amsterdam 18 te Plymouth. COTTICA Amsterdam—West Indië 18 te Demerara. DELFLAND 15 te Hheos; Por to Alegre-Amsterdam. DUIVENDRECHT 18 van Dakar Rotterdam—Lagos. GADI- LA t 17 van Montivideo naar Curacao. HELENA 17 te Curacao van Demerara. HERA 18 te Cumana van Amsterdam. IRIS 17 van Cadiz te Amsterdam. KER- TOSONO Rotterdam—Haiphong 17 13 uur van Port Said. LANGKOEAS New Yorlc —Djakarta 18 te Djeddah. LIMBURG Vancouver—Kaapstad 14 te San Fran cisco. MACUBA t 14 van Sydney naar Abadan. MIDAS 17 van Carlovassi naar Piraeus. MITRA t Port Lincoln—Pladjoe pass. 18 Kaap Leeuwin. POLYDORUS Djakarta—New ork 15 te Penang. PRINS ALEXANDER Rotterdam—Montreal 17 p. Belle Isle. PRINS PHILIPS WILLEM 15 van Cristobal naar Mobile. SCIIIEDIJK 17 van Havanna naar Le Havre. SLO- TERDIJK 15 van Boston naar New York STRAAT MALAKKA 13 van, Buenos Aires naar Yokohama. TJISADANE 15 te Durban van Lorenz Marquez. TROM PENBERG 18 van Mobilé naar Savana. VULGANUS 17 van Tauger naar Gibral tar. JOOST VAN DEN VONDEL 18 v. Rotterdam naar Narvik. REMPANG 18 te Aden Makassar—Amsterdam. STAD BREDA 18 van Tanga naar Daressa- laam. VOLENDAM Rotterdam—Hal i/ax 17 650 m otn Caperace. WINSUM Am sterdam—Puertolimon pass. 17 z. Ber muda. WINTERSWIJK 16 van San Francisco naar Kaapstad. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN (op Indonesië. ALCINOUS Amsterdam—Indonesië 15 te Soerabaja gearriveerd. ASTURIAS (Burgers) Djakarta—Amsterdam passeert 17 Kaap Carbon. GAROET Djakarta- Rotterdam pass. 17 Finisterre. NELLY (tr.) Djakarta—Amsterdam 19 te Suez verw. TOSARI Rotterdam—Djakarta p. 17 Sabang. VALERIUS 18 van Djakarta te Amsterdam gearriveerd. WATERMAN 18 te Djakarta van Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 17 Juli: STIENTJE MENZINGA van Autwerpen. SEAPOOL van Antwerpen. ZWERVER van Rotterdam. Te Vlissingen vertrokken 17 Juli: WAZA naar Cotca. 18-7: STIENTJE MENZINGA naar Rouaan. Gepasseerd naar Antwerpen 17 Juli: HARTEL van Bremen. LEMSTERKERK van Bremen. Gepasseerd van Antwerpen 17-7 MA- IX) naar Stattin. E. EN A. SCHEER n. Casablanca. GAASTERKERK naar Am sterdam. WESTLAAN naar Rotterdam. PONTO naar Finland. PRINS WILLEM FRISO naar Rotterdam. 18-7: TEN naar Londen. Wat brengt de Radio? Donderdag 20 Joll 1950. HILVERSUM I (402 M.). A.V.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram V.P.R.O. 7.50 Dagopening. A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.50 Voor de kin deren. 11.00 Garm. 11.45 Cau serie. 12.00 Chansons. 12.30 Me dedelingen. 12.33 „In 't spion netje". 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 „U kunt het geloven of niet" 13.50 Gram. 14.00 Volkszang. 14.30 Pianoduo. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Disco-causerie. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18 30 Voor de padvinders. 18.45 Gram. 19.00 Klankbeeld. 19.30 Zuid- Amerikaans orkest. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.13 Radio Philh. orkest. 21.15 Hoor spel. 22.20 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Orkest. HILVERSUM II (298 M.>. K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.19 Gram. N.C.R.V. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. K.R.O. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Mededelingen. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Gram. 13.35 Zang en piano. N.C.R.V. 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Alt en piano. 16.00 Bijbelllezing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Metropole-orkest. 18.00 Gram. 18.15 Land- en tuinbouw. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor post zegelverzamelaars. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.30 Omroepkoor en solist. 21.00 Gev. progr. 22.00 Pianoduo. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. 22.49 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Schaakoverzicht. 23.20 24.00 Gram. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 18 Juli 1950 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 ïoo# 100# Dito 1947 98 97# Dito 1937 96 Dollarlening 1947 95 95 Invest. Certif. 98# Nederland 1962-64 ex. 98# Dito cum 99# 9854 Nederland N.W.S. Spaarcertificaten 100# 10054 Indië 1937A 94# 9354 Grootboek 1946 97/t 9654 Cult. Handel en Ind. Bank 54 53 Nat. Handelsbank 84#ex 86 Ned. Handel Mij 13 7% 142 A.K.U. 16654 166 Berghs en Jurgens 30254 307 Van Berkei's Patent 107)4 10954 11754 Calvé Delft 117 Centrale Suiker 163ex T63 Fokker Gelder Zonen 15154 15154 Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. 19354 19454 Ned. Ford 272 273 Ned. Kabclfabr. 25754 Philips' Gloeil. 198}4ex 19954 Dito 6 pet cum. pref. wd. 161ex 16355 Wilton 135 137# Billiton I rubr. Dito II rubr. 213 215 Dordtsche Petr. 224 223 Dito pref. 243 243# Kon. Olie 249)4 251# Dito onderaandelen 249 249 Moeara Enirn 438 436 A'dam Rubber 120*4 12254 Bandar Rubber 111# 9154 115 Deli Bat. Rubber 93 Kcndeng Lemboe 92 91# Dost Java Rubber De Oostkust 79J4 7854 Serbadjadi 39 Holl. Am.lijn 140# Java China Jap.lij® 98 Kon. Boot 115 116# Kon. Paketvaart 106# 108# Ned. Sch. Unie 12054 123# Van Ommeren's Sv. 164 164 Rott. Lloyd 119 120# Stv. Mij Ned. 144 145 H.V.A. 111 113# Java Cultuur 5754 57 N.I.S.U. 94# 95 Vorstenlanden 2954 29# Deli Bat. Mij 90# Deli Mij 104# 105# 92# Senembah Muller Co. 141 140 Amsterdamsche Bank 153# 152# Escompto Bank 455J Holl. Bank Unie 216 215 Cert. Javasche Bank 97 96# Herstelbank Pr. 97 97 Ned. Bank v.' Z.-Afr. 172 170 Rottcrdamsche Bank 159 159# Surinaamse Bank Twentse Bank 159 159 Am. Smelting 5154 Anaconda Copper 30# 30# Bethl. Steel 37# 37 Chrysler 6854 General Motors 80 79# Intern. Nickel 28 28 Kcnnecott 56)4 57 Rep. Steel 34# 33# btandard Brands 4# 5 U.S. Steel 96# 66# 95# 66# Cities Serv! e North Am. 17# 17 Cont. Oil 67# 67# 4154 Midcont. Oil 41 Philips* Oil 62# Shell Union 42# 41# Tidewater 2754 27# Baltimore 9 9# Miss K. Texas 4# New York Centr. Pennsylvania 15# 16# Canadian Fac. 15# 15#

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3