lrovinci|g»/0W -ram Doevedantje Veiilenkeiiringen op Zuid-Beveland eo te Axel. TERHORST jflnróUzEHDlHP Canada BERICHT. gaat naar Vrijdag 7 Juli 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Kamp te Breskens door yerepatriëerden betrokken. In het Rijkskamp „De Haven" rijn ruim 90 personen, uit Indo- pesië gerepatrieerden, die in het ruime kamp een onderkomen heb ben gevonden. Het kamp, dat tot de best ingerichte op dit gebied behoort, telt 13 „woningen", al- Jen bestaande uit een woonkamer met daarachter een slaapkamer met een achttal slaapplaatsen. Twaalf „woningen" zijn nu be woond, waaronder één door een gezin van 9 personen. Zondagdienst Dierenartsen. De practijk van de dierenartsen In West-Zuid-Beveland is dit weekend als volgt geregeld: A. A. Elzerman te Goes, telef. K 11002233 en Joh. Klaassen te llcinkenszand, telef. K 1106288. De dienst geldt van Zaterdag middag 12 uur tot Maandagmor gen 9 uur. Fraude bij de Heide-Mij te Koudekerke. Naar wij vernemen is de ge meentepolitie te Middelburg thans klaar gekomen met het Voorlopige onderzoek in een fraude bij de Ned. Heide Mij. te Koudekerke. De Middelburger J. B. bleek zich in de loop van twee jaar schuldig gemaakt t# hebben aan vervalsing van di verse loonstaten. Op deze wijze wist hij een bedrag van onge veer f 7500 te verduisteren. B„ die thans in het Huis van Bewa ring vertoeft is ter beschikking van de Officier van Justitie ge steld. Bijzonder succes voor de Middelburgse Machinisten- school. Enige dagen geleden meldden wij het slagen van 2 candidaten van de Middelburgse Machinis- tenschool, welke het examen aflegden voor het voorlopig di ploma als scheepswerktuigkun- dige, waarvan één met lof. Woensdag 5 Juli was echter een bijzondere succesdag. Op deze dag slaagden namelijk aire 8 candidaten, waarvan 4 met lof. Daar in de regel slechts een beperkt percentage slaagt, maj dit succes voor de Middelburgs: school zeker als een eer worden beschouwd. De gelukkigen wa ren de heren: L. de Blieck te Curagao (met lof); A. Komejan te Eethen (N.Br.) (met lof); P. de Vlieger te Zierikzee (met lof); A. W. Voshol te Vlissingen (met lof); K. A. van Klinken te Ouwerkerk; G. F. Mes te Mid delburg; J. Verstraate te Kou dekerke; J. Vreke te Domburg. .MIDDELBURG. Betere verkeersregeling. Naar aanleiding van opmerkin gen, die kortgeleden door enkele raadsleden zijn gemaakt, is ver betering gekomen in de verkeers regeling op de Marktdagen. Gisteren regelde een agent van politie de gehele dag het verkeer OP het drukke kruispunt Nieuwe BurgLange DelftMarkt, ter- Wijl een andere agent een waak zaam oog op de Lange Noordstr. hield en de automobilisten, die daar hun wagen.wilden parkeren verzocht het parkeerterrein aan de Bachtensteene op te zoeken. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn de volgende voorwerpen gedepo neerd, welk» terug t* bekomen zijn des Zaterdags tussen 19 en 20 uur. Verschillende huls- en andere sleutels, verschillende portemon- naies, verschillende handschoenen smeerdop, grijs geruit kinderjasje zwarte vulpen, hondenpenning no. 38, rose ceintuur, gebloemde sjaal, bruin vest, zwart vulpot lood, meetlint, witte haarkam, blauw met witte ceintuur .hou der van muziekstuk, 3 schoolboe ken en schrift, bewijs toekenning ouderdomspensioen. En verschil lende voorwerpen die bij particu lieren zijn gedeponeerd, en aldaar terug te bekomen. De lijst hangt ter inzage aan ons kantoor Korte Noordstaat 35, Middelburg. VLISSINGEN. 50-jarlg bestaan Chr. Kleuter school. Woensdagavond vierde de Chr. Kleuterschool haar 50-jarig be staan. Ds F. Kloosterman opende als voorzitter deze vergadering. De allerkleinsten voerden een stukje op getiteld „De Vlinder tjes". Na nog een kort woord van de tweede voorzitter, de heer J. Ven- tevogel kwam het sprookje „As sepoester". De kleuters van vijf en zes jaar voerden dit op heel aardige wijze op. Zij vonden dan ook hartelijke bijval vanuit de zaal. Tot slot voerden de kleintjes nog op: „Het Verkeersagentje" en „De Sinaasappel". Het geheel stond onder leiding van mej. B. v. d. Waal. Ook de burgemeester mr B. Kolff was bij deze herdenking aanwezig. SOUBURG. Ouderavond Marnixschool. Maandagavond werd in de Mar nixschool te West-Souburg een ouderavond gehouden, die zeer druk bezocht was. Na bezichti ging van het werk der leerlingen werd door het hoofd der school, de heer J. Gideonse, een les aard rijkskunde gegeven met gebruik van het schoolfilm-apparaat. De voorzitter van de vereniging voor C.V.O., de heer M. J. Hollestelle, sprak een slotwoord. Bliksem ingeslagen. Tijdens het onweer van Maan dag sloeg de bliksem in enkele woningen in. In de Voorstraat werd een gat in het dak van een woning geslagen en een radiotoe stel vernield, terwijl in de Vrij burgstraat de bliksem in een an tenne sloeg met het gevolg dat het aangesloten radiotoestel on klaar werd. 's-HEER ARENDSKERKE. Aanrijding. Woensdag kwam de motorrijder J. de H. met zijn motor in bot sing met een personenauto, die werd bestuurd door J. v. D. De H. werd van zijn motor geslingerd en licht gewond. Het motorrijwiel werd zwaar, de personenauto licht beschadigd. KRUININ GEN. Vergadering buurtvereniging. Dinsdagavond vergaderde de buurtvereniging „Het Bouwplan" in „De Uitkijk" o.l.v. de heer J. Sinke. Het batig saldo van de kas bedroeg f 87,85. De aftredende bestuursleden, de heren Swen- ne en Blok werden herkozen en in de vacature mevr. De Vied- der en de heer E. A. Suy, werden gekozen de heren Verhage en Wa genaar. Bij genoegzame deelname zal in het laatst van Juli een reis worden gemaakt naar Rotterdam. Op 31 Augustus of later zal de buurtvereniging een kinderfeest organiseren. Het bestuur heeft bij de P.T.T. aangevraagd om een brievenbus in deze buurt te plaat sen, zo werd nog medegedeeld. RILLAND. Overplaatsing. De wachtmeester der Rijkspo litie, L. de Visser, is benoemd tot postcommandant der Rijkspolitie te Heinkenszand, zulks met in gang van 1 Juli j.l. ZIERIKZEE. Zilveren jubileum. Dinsdag herdacht de heer Joh. van Beveren, chef-machinist bij de fabriek „Zeelandia", het feit dat hij voor 25 jaar aldaar in dienst trad. Zowel van de zijde der directie als van het personeel ondervond de jubilaris grote be langstelling. Des avonds werd hem door „Kunst en Eer" een serenade gebracht. THOLEN. Geslaagd voor het Mulodiploma. Te Breda slaagden voor het Mulo-diploma A: W. Minheere, St. Annaland; A. Robbe, Scherpe- nisse; mej. W. Keur, Scherpenis- se; mej. G. den Engelsman, St. Maartensdijk; mej. M. Uyl, Poort vliet; S. Rystenbil, Scherpenisse. Voor B: A. v. Beeres, Tholen; P. d. Engelsman, Halsteren. Allen zijn leerlingen van de M.U.L.O. te Tholen, uitgezonderd de heer S. Rystenbil, Scherpenis se, die zijn opleiding genoot bij het Instituut Koetsdijk te Stave- nisse. Dinsdag j.l. maakte de Spar- klanten uit Terneuzen een reis naar de Ardennen; de reis werd bekostigd van de gespaarde ze geitjes. Vrijdagavond zal in het Hof van Holland te Tholen het Groe ne Kruis vergaderen; daar 45 le den weigerden de verhoogde con tributie te betalen zullen zij waar schijnlijk worden geroyeerd als lid. Dinsdag maakte de vrouwen vereniging te Wemeldinge een uitstapje. De reis ging via Breda en Oisterwijk naar Rotterdam, waar „Rotterdam Ahoy" werd be zocht. Mej. Joh. M. Aerts te Rilland behaalde het diploma costumière. Maandagavond keerde korpo raal H. Leendertse na enkele ja ren tropendienst in de ouderlijke woning te Brouwershaven terug. De buurtvereniging bood hem een electrisch scheerapparaat aan. Maandag slipte de heer J. B. te Rilland met zijn bromfiets en kwam daarbij te vallen. Hij moest in het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden opgenomen. Dinsdag kreeg de 80-jarige W. J. te Sluiskil een ongeval toen hij met zijn fiets in aanrijding kwam met een auto. J. liep hierbij lichte verwondingen op. Bij K.B. is verleend de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons, aan A. Adriaansen te Cadzand, land arbeider op het landbouwbedrijf van de weduwe I. Erasmus. Woensdag hebben de ouden van dagen te St. Maartensdijk een uitstapje gemaakt naar Ooster hout en omgeving. Dinsdagavond om half acht zal voorgaan in de Geref. Gemeente te Yerseke ds Heerschap van Wa- geningen. (Vervolg van pag. 2.) mogelijkheid van wisselwerkend contact met Hogescholen in Amerika en Zuid-Afrika, welke zich op eenzelfde grondslag plaatsen. By alle menselijke on zekerheid is slechts rust te vin den in het tweede aspect: in het credo: Ik geloof, en in de bede: Onze hulp zij in de naam des Heren. ERE-DOCTORATEN. Hierna deelde prof. dr G. Ch. Aalders, rector-magnificus van de V.U., mede, dat tot doctor honoris causa in de juridische faculteit waren benoemd de he ren J. Schouten te Rotterdam, lid der Tweede Kamer, prof. Bohatec te Wenen, een groot Calv(jnkenner en prof. Max IIu- ber te Zürich, specialist in het volkenrecht. Deze mededeling Werd met daverend applaus ont vangen. Mr Bos feliciteerde na mens alle aanwezigen, vooral de heer Schouten met deze zeer verdiende benoeming. ue voorzitter stelde voor een telegram van aanhankelijkheid te zenden aan H. M. Koningin Julia na. Met het zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus be tuigde de vergadering daarmede haar instemming. Vervolgens deelde mr Bos mede, dat de directeuren der V.U. aan de medische faculteit tot hoog leraren hadden benoemd dr G. A. Lindeboom te Amsterdam met opdracht tot onderricht in de al gemene ziektekunde, de klinische propaedeuse en de encyclopaedie der medische wetenschappen; dr A. Th. Knoppers te Amsterdam met opdracht voor onderricht in de physiologic en pharmacologic en dr A. Stolk te Rotterdam voor de anatomie en aanverwante vak ken. REDE Mr ROOSJEN. Mr A. B. Roosjen, lid der Twee de Kamer, kreeg daarna, het woord. Hij herinnerde er eerst aan, dat het op 20 October a.s. 70 jaar geleden zal zijn, dat de V.U. werd geopend. De reactie op deze daad was zeer verschillend. De pers in Nederland nam over het algemeen oen koel gereserveerde en kleinzielig benepen houding aan. Sommigen noemden de V.U. een voorbeeld van particularisme, exclusivisme enz. Op geestige wij ze herinnerde de lieer Roosjen aan verschillende carricatuurte- keningen in sommige bladen over de V.U. Op deze wijze heeft men ge- traent waanvoorstellingen te scheppen over het doel en het ka rakter der Universiteit. Gelukkig is er een kentering ten goede ge komen, maar nog waart de ge dachte rond, dat de V.U. een sec- tarische particularistische zaak is. Nog beschouwt men de V.U, als een schijnuniversiteit. Toch heeft spr. de moed in te gaan op het nationale karakter der V.U. Hij herinnerde aan een uitspraak van Groen: het Evan gelie is nationaal. Door de V.U. hebben wij weer aansluiting gekregen op ons we tenschappelijk, glorieus verleden. Door middel van haar hebben wij ook de geestkracht herkregen. Zij is van groot belang geweest voor het behoud van het Calvinistisch karakter van ons volk. De V.U. is ontstaan uit protest tegen de officiële wetenschap van de vorige eeuw. Juist die weten schap was sectarisch. Groen en Bilderdijk kwamen niet voor een hoogleraarsbenoeming in aanmer king. De V.U. heeft een nationale wortel. Wat op het eerste gezicht eng begrensd lijkt, betekent in feite kennis van het hele leven. Naast de vrije lagere school past de vrije hogeschool. Dezelfde mo tieven gelden hiervoor. De bur gers moeten zélf beoordelen, welk onderwijs, lager- zowel als hoger onderwijs, zij aan hun kinderen wensen te doen geven. Er waren in de vorige eeuw mensen, die van mening waren, dat slechts de staat universiteiten mocht stichten. Het is van natio nale betekenis, dat deze absolutis tische mening werd doorbroken en de tijd heeft geleerd, dat door de stichting van de V.U. het ho ger onderwijs dichter bij de bur gers is gekomen. Welke Univer siteit staat zo dicht bij het een voudige volk als de V.U. Zij heeft door de band des geloofs toenadering gebracht tussen de geleerden en het volk .En dat is van grote nationale betekenis. Naar spr.'s mening heeft de V.U. in de veranderende tijd haar taak verstaan. Nog herinnerde mr Roosjen aan de houding van stu denten en hoogleraren in de be-" zetting, koninklijk en nationaal. De V.U. werkt niet in het be lang van een bepaalde volks groep, maar zij is een nationaal bezit en daarom durfde mr Roosjen met alle kracht Chris telijk Nederland op te roepen tot steun, in gebed en financieel. Als dat geschiedt, zal de V.U. ook in de toekomst blijven een nationaal monument op vast fundament, zo besloot spr. zijn rede. COMMISSARIS DER KONINGIN. Daarna sprak de Commissaris der Koningin. Spr. was ervan overtuigd, dat, indien de bevol king van Zeeland en Walcheren niet dezelfde beginselen had be leden als de V.U., zij zich in de bezettings- en bevrijdingstijd er niet zó doorheen had geslagen. De Commissaris was diep er van onder de indruk, dat er zo vele duizenden in het land zijn, die hun geld en de liefde van hun hart geven aan deze natio nale Universiteit. Het was spr. opgevallen, dat vanuit het ge hele land mensen van alle rang en stand naar Middelburg wa ren gekomen. De Commissaris gaf als zijn mening te kennen, dat het Cal vinisme één der belangrijkste grondslagen is van het Neder landse volk. Het beginsel van het Calvinisme streeft er naar nergens voor te wijken, in bin nen- zowel als buitenland. Ten slotte wenste hij allen toe, onder Gods zegen deze verjaardag in Zeeland te mogen vieren. DE BURGEMEESTER. Ook de burgemeester van Middelburg, mr dr N. Bolkestein voerde nog het woord. Hij heette allen welkom in Middelburg en gaf de verzekering, dat bevol king en gemeentebestuur naar spoedig herstel streven. Hoewel spr.'s politieke be langstelling een andere basis heeft, wenste hij toch te ver klaren, dat niet alleen het A.R. deel van het Nederlandse volk, maar het gehele volk, met grote blijdschap zal vernemen, dat aan een zo geacht en gewaardeerd man als de heer Schouten een welverdiende onderscheiding is verleend. Namens dit anders denkende deel van het Ned. volk feliciteerde spr. de heer Schou ten hartelijk met zijn eredocto raat. De burgemeester verklaarde voorts nog getroffen te zijn door de buitengewoon sterke band tussen volk en universiteit. Hij wenste de V.U. tenslotte een grote bloei in de toekomst. Tenslotte deelde mr Bos mede, dat zo juist een gift van f2000 was ingekomen voor de V.U. De vergadering werd daarop ge schorst tot kwart over twee. De V.U.-dagen te Middelburg (Vervolg van pag. 1). en zuiverheid. Hier worden wij geconfronteerd met de Pilatus- geest: wat is waarheid? Hier worden de Gereformeerde begin selen gelijk gesteld met de begin selloosheid. Deze leer moeten wij met ster ke wapenen bestrijden, aldus prof. Zuidema. Wij moeten eerst beken nen, dat dit irrationalisme in ons hart een sterke bondgenoot heeft. Dat hart moet juist leren zeggen: ik wéét, in Wie ik geloof. Wij moeten inderdaad de volle wa penrusting Gods aantrekken. Al leen daar, waar de christenheid nog weet van het niet ijdel zijn van haar arbeid in de Here, kan weerstand worden geboden, ook op universitair terrein. Daarbij zal permanent nodig zijn een ge lovig onderzoek der werkelijkheid en tevens van de Schrift, naar de ordinantiën Gods, waar en hoe zij liggen en waar zij hun grens heb ben. Traditionalisme moet ons vreemd zijn. Groens' woord: „Te gen de Revolutie het Evangelie", klinke nog doordringender dan voorheen en de V.U. zal niet moe ten arbeiden vanuit de aangedui de antithese, maar vanuit de these van ons algemeen, ongetwijfeld, christelijk geloof. SLOT DER VERGADERING. In deze vergadering kon de voorzitter der regelingscommissie ds J. v. d. Berg te Souburg, me dedelen, dat 35 gereformeerde kerken in Zeeland ruim f 1700. opbrachten voor de V.U. en dat de f 2000.zeker zal worden overschreden, omdat nog 22 ker ken hun collecte-opbrengsten moeten afdragen. Tijdens de rondvraag brak dr N. J. Hommes, Geref. pred. te R'dam-Hillegersberg, een lans voor de benoeming van hoog leraren in de Franse, Duitse en Engelse taal en cultuurgeschiede nis. Hij achtte dit broodnodig, want in de strijd der geesten moet vooral de jonge generatie, die helaas wat deze talen betreft gro tendeels haar opleiding van niet- christelijke leraren ontvangt, wor den gestaald. De voorzitter deel de mede, dat er voor genoemde vakken reeds vrije leergangen be staan, dat er tijd en overleg no dig is voor volgende stappen, maar dat het ideaal der directeuren ook is: een complete universiteit. Nadat mr G. A. H. Grosheide namens de directeuren der V.U. de voorzitter dank had gebracht voor zijn bekwame leiding, dank te laatstgenoemde allen, die tot het welslagen van deze V.U.-da gen hadden bijgedragen. Ds H. Veldkamp ging daarna voor in dankgebed en tenslotte zongen de meer dan 2900 vrien den van de V.U. het „Halleluja, eeuwig dank en ere". Daarmede behoorden deze V.U.- dagen, die buitengewoon geslaagd mogen worden genoemd, tot het einde. Een gedeelte der aanwezigen maakten daarna in enkele auto- maakte daarna in enkele auto- ren. Burgemeester en notabelen van Folkestone naar Vlissingen Naar wij vernemen zal volgende week Zaterdag de in Mei gekozen burgemeester van Folkestone, mr Rule, met zijn echtgenote een be zoek aan Vlissingen brengen op uitnodiging van het gemeentebe stuur van de Scheldestad. Hij zal vergezeld zijn van de gemeente secretaris, mr Nicholsen, en de gemeente-ontvanger, mr Neason, beiden eveneens met hun dames. Het gezelschap arriveert 's Za terdagsavonds met het s.s. „Meck lenburg" in Vlissingen en zal ver moedelijk een week in Zeeland blijven. Dit bezoek valt toevallig samen met het vlootbezoek, dat diezelfde dag begint. Geslaagd voor het M.U.L.O.- diploma. Donderdag slaagden te Goes voor het M.U.L.O.-examen A de heren J. D. Hamelink, Hoek; F. Kaiser, J. A. Luteijn en J. F. Minnik te Terneuzen; P. E. C. Vos, Sas van Gent; J. Slabber, Sluiskil; A. de Fejjter en T. J. Galle te Zaamslag; D. Polder man, Kloetinge; A. J. Meeuse, Nisse; J. de Meester, Groede; J. Haak, Yzendijke; A. M. Dellebeke, Ritthem; en de dames E. C. M. de Ridder, T. G. Oppeneer, M. C. van Eek, C. J. Dieleman en L. C. Eckhardt, allen te Terneuzen; T. J. Merison, Goes; M. E. de Jager, J. J. Luijk, J. M. J. van Riet, M. G. Versluijs, M. J. Roose, allen te Middelburg. Voor diploma B slaagden de heren J. J. A. v. Rijssel, Vlissin gen;, J. de Vast, Terneuzen; J. K. v. d. Weel, Middelburg; C. v. Vee- len, Vlissingen. 5 candidaten werden afgewezen. vj/ 'O 47. Toen de voerman z'n biggen telde, miste bij er vijf. Dat was een grote schadepost voor hem, hij keek erg ongelukkig. Hoe moet hij z'n tiggen terugkrijgen? Hoor eens, wat hebben de marktmensen ginds een plezier! De voerman is nieuwsgierig. En dan ziet hij de oude vrouw met de biggen in de kinderwagen. ;,Dat z(jn mijn biggen", zegt de voerman, en h(j zal ze uit de wagen pakken. Maar dat lukt hem niet zo gemakkelijk. 48. „Voor wat, hoort wat", zegt de vrouw en houdt haar hand op. De voerman is een beetje gierig. Hij kijkt verlegen om zich heen, hoe moet dat nu?! Daór ziet hij het schaap van Doevedantje staan. Die domme Baukje had zoveel aandacht bij het marktgewoel, dat ze niet achter Doeve dantje aan was gegaan. Nu weet de voerman wel, wat hij aan de vrouw zal geven voor z'n biggen. En het kost hem niets. V cilingsberichten MIDDELBURG. Eeierveiling van 6 Juni 1950. Sortering I: Minimumprijs voor pluimveehouders f 1.97Vuilscha- ligen 2 cent minder per ei. Win kelprijs per 100 stuks f 18.50 voor klasse 0; f 17.50 Voor klasse I; f 16.50 voor klasse II; f 15.50 voor klasse III; f 14.50 voor klasse IV; f 13.50 voor klasse V; f 12.50 voor klasse VI. GOES. Veiling van 6 Juli 1950. Grote veiling: Zwarte Bessen 83.50; Frambozen v. h. Vat 60.95, per 100 kg. Kleine veiling: Aard beien 50100; Frambozen 61 126; Rode Bessen 2450; Meiker sen 28—64; Hollanders 20—47; Markiezen 6080; Zoete Morel len 3358; Klérken 67; Volgers 4660; Suikerkersen 26—34, al les per 100 kg. THOLEN. Veiling van 6 Juni. Aardappels: Bonken 10,78 12,04, Gewone 12,84—13,01, Po ters 10,31—10,81, Kriel 7, Voer 4,03, Witte Eigenheimers 13,61. Poters 10,3110,81. Alles per 100 kg. Aanvoer 60 ton. Boontjes 61 ct. per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van Donderdag 6 Juli 1950. Aardbeien: Jecunda 73.90; Zwarte Bessen 83.20; Rode Bessen 2051; Frambozen 60124; Eer stelingen 10.70—10.90; Saxabonen 60; alles per 100 kg. Woensdag werden te Krabben- dijke, Kloetinge en Heinkenszand veulenkeuringen gehouden van de Bond van Zuid-Bevelandse Paar denfokkers. In eerstgenoemde plaats was de aanvoer gering, in Kloetinge zeer goed en in Hein kenszand matig. Krabbendijke: Jonge hengst veulens: 2e pr. Lex van „Welge legen", eig. J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Oude hengstveulens: Leon van „Welgelegen", zelfde eigenaar. Jonge merrie-veulens: 3e pr. Ida van A. J. Ruissen, Waarde; 4e pr. Nora van de „Mairehoeve", eig. L. B. van Nieuwenhuize, Ril land. Oude merrie-veulens: Caterine van Francien, le pr., eig. A. J. Boone, Kruiningen; 2e pr. Lucie van „Welgelegen", eig. J. Q. C. Lenshoek; 3e pr. Laura, zelfde eigenaar; 4e pr. Cora van de „Mairehoeve", eig. L. B. van Nieuwenhuize, Rilland. Kloetinge: jonge hengstveulens le pr. Nico 2 van Ella, eig. Q. v. d. Linde, Kloetinge; 2e pr. Silvian van „Monnikenhof", eig. D. A. Timmerman, Kattendijke; 3e pr. Dragon van Nico, eig. A. C. Note- boom, Kloetinge. Oude hengstveulens: 3e pr. Successeur van Biezelinge, eig. P. Scheele de Putter, Biezelinge. Jonge merrie-veulensle pr. Erna van Nico v. d. Heibloem, eig. W. J. de Jager, Wilhelmina- dorp; 2e pr. Sarina van „Monni kenhof", eig. D. A. Timmerman, Kattendijke; 3e pr. Julma van Goes, eig. Gebr. Rouw, Goes; 4e pr. Ruda van Kapelle, eig. P. W. van Overbeeke, Kapelle. Oude merrie-veulens le prijs Ella van Nico, eig. Q. v. d. Linde, Kloetinge; 2e pr. Anne van „Den Berg", eig. J. C. de Vrieze, Kloe tinge; 3e pr. B. Julia van Goes, eig. Gebr. Rouw, Goes; 4e pr. A. Ella van Kapelle, éig. P. W. van Overbeeke, Kapelle; 4e pr. A Ali van Nico, eig. J. Sinke, Wol- phaartsdijk; 4e pr. B Ella van B, M. van Nieuwenhuize, Kloetinge; 4e pr. C Ella, eig. A. van Strien, Wolphaartsdijk; 4e pr. D Ella v. Maalkoote, eig. P. J. J. Dekker, Wemeldinge. Heinkenszand: jonge hengst veulens, le pr. Nico van Kwaden- damme, eig. Wed. A. Rijk, aldaar; 2e pr. Lodewijk, eig. P. Oosthoek, Ellewoutsdijk; 3e pr. Nico van „Welhoek", eig. J. op 't Hof, 's- H. Arendskerke. Oude hengstveulens 2e prijs Robert van Everinge, eig. J. Meu- lenberg, Ellewoutsdijk; 3e pr. Ni co, eig. Gebr. de Witte, Borssele. Jonge merrieveulens le prijs Rika van Borssele, eig. P. Dek ker, Borssele; 2e pr. Elza van Beeldhoeveweg, eig. P. v. 't West einde, 's-Heerenhoek; 2e pr. B Bertha, eig. C. Boonman, Hein kenszand; 3e pr. A Bertha van Silvina, eig. J. A. Janse, 's-Heer Arendskerke; 3e pr. B Liza van P. Oosthoek, 's-Heerenhoek; 4e pr. A Corrie, eig. J. de Roo, 's-H. Abtskerke; 4e pr. Hilda, zelfde eigenaar. 4e pr. C Hilda uit de Stooflaan, eig. C. Verdonk v. d. Heijden, Nieuwdorp. Oude merrie veulens: le prijs Hilda, eig. P. Martense, 's-Hee renhoek; 2e pr. A Clora van „Tiengemeten", eig. P. M. C. v. Nieuwenhuize, Oudelande; 2e pr. B Nora van O.V.Z., eig. W. A. Mol Jz., Ovezande; 3e pr. Mona van Oudelande, eig. P. M. C. v. Nieuwenhuize, Oudelande; 4e pr. Nellie van Robert, eig. W. de Kok Arendskerke. Hengsten met zes" afstamme lingen: le prijs Nico van Ella, eig. D. A. Timmerman, Katten dijke; 2e pr. Nico van Smakt, eig. Hengstenvereniging Z.-Beveland; 3e pr. Robert van „Schelfhouts- hoek",. eig. Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. De leerlingen van de Chr. Na tionale school te Tholen vertrok ken voor een driedaagse school reis naar Voorschoten en omstre ken. De bazar van de Stichting Dorpsgemeenschap te Stavenlsse is een week uitgesteld en zal nu worden gehouden op 4 en 5 Au gustus a.s. Verschillende landbouwers te St Maartensdijk zijn verbaliseerd wegens het niet besproeien van hun aardappelen, tegen de colo radokever. De Oranjevereniging „Oranje Boven" te Ritthem is voornemens om ook deze zomer een tocht te organiseren voor de ouden van dagen. Waarschijnlijk naar N. Brabant. Als bestuursleden van de Oranjevereniging werden her kozen de heren J. H. Vink en P. J. de Pagter. Zaterdagavond concerteerde het fanfaregezelschap „Onda" te Ritthem. Er was veel belangstel ling. Dinsdag werd op het terrein der V.V.Z.F. te Axel de jaarlijkse veulenkeuring gehouden. Onder de aanwezigen waren Jhr van Vreedenburch, alg. voorzitter van het Nederl. Trekpaardenstamboek en de heer A. Aernoudts, voor zitter der afd. Zeeland. De kwaliteit der veulen was zeer goed. De uitslagen waren: Klasse I. Merrieveulens, gebo ren vóór 1 Mei: le prijs Marie van Willemskerke, eig. A. Tollenaar, Hoek; 2e prijs Vera van Annie, eig. O. Kerckhaert, Westdorpe; 3e prijs Mirza, eig. A. vanWaes, Zuiddorpe; 4e prijs Honda v. Du- boishoeve, eig. W. den Hamer, Axel; 5e prijs Astrid van Joop, eig. E. de Moor, Zaamslag; 6e prijs Frieda, eig. J. de Clerck, Vogelwaarde;7e prijs Reine de Flora, eig. C. A. J. Daelman, Westdorpe; 8e prijs Clara van Kijkuit, eig. W. Dielemande Jonge, Axel; 9e prijs Clarona van de Zwaan,eig. H. M. de Regt, Ter neuzen. Merrieveulens, geboren na 1 Mei: le prijs Victoria van de Punthoeve, eig. M. Dieleman Mz., Zaamslag; 2e prijs Hilda van Zuiddorpe, eig. A. C. Puylaert, Zuiddorpe; 3e prijs Diana van Coejerspolder, eig. A. Murrev. Driel, Sluiskil; 4e prijs Tilli, eig. C. C. van Haelst, Zuiddorpe; 5e prijs Stella, eig. D. Dekker—de Regt, Axel. Hengstveulens, geboren voor 1 Mei: le prijs Cantor van Zeve naar, eig. W. J. Dieleman, Axel; 2e prijs Nico, eig. A. de Koeijer, Zaamslag; 3e prijs Nico van Zuid dorpe, eig. A. P. Bruyne, Zuid dorpe; 4e prijs Janus van Zeve naar, eig. W. J. Dieleman, Axel; 5e prijs Honald van Sas, eig. J. P. Oudenaert, Sas van Gent; 6e prijs een vos-bles, eig. Jac. Dieleman te Zaamslag; 7e prijs Gaston van Duboishoeve, eig. W. L. den Ha mer, Axel; 8e Vaingeur van Eversdam, eig. C. van Overloop, Zuiddorpe. Hengstveulens, geboren na 1 Mei: le prijs Avenir van Capelle- hof, eig. Jac .de Putter, Axel; 2e prijs Victor van Eversdam, eig. C. van Overloop, Zuiddorpe; 3e prijs Albert van Zaamslag, eig. A. Haak, Zaamslag; 4e prijs Iman v. d. Brakman, eig. D. de Jonge—de Regt, Hoek; 5e prijs Cantor v. d. Brakman, eig. idem; Hengsten met afstammelingen: le Nico van 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 2e Nico van Annie, eig. C. A. Dekker, Axel. (Ingez. mededeling, advert.) VOOR DEMOBILISERENDEN een speciale sortering KAMGAREN COSTUMES met het „Oranje-mouwkaartje". BERGEN OP ZOOM. Geref. Kerken. Beroepen te Opperdoes, H. C. Endedijk, cand. te Amstelveen; te Erica, P. D. Suurmond, cand. te Oosterbeek. Aangenomen naar Reeuwijk, J. Kapteijn, res. legerpr. te Lochem. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Tweetal te Utrecht, H. Bouma te Assen en A. van de Ziel t# Groningen. Beroepen te Roodeschool, p. van Gurp te Musselkanaal; te Oosterbeek-Wolfheze, F. Kou- wenhoven te Brouwershaven. Geref. Gemeenten. Beroepen te Yerseke, A. de Blois te Rotterdam. Beroepbare candidaten. Aan de Theologische School der Chr. Geref. Kerken slaag den voor het candidaatsexamen theologie en zijn daarmee be roepbaar gesteld, de heren G. Blom, Zaandam, M. Boertien, Zwolle, L. Floor, Amsterdam, W. v. 't Spijker, Zwolle, C. Ver hage, Middelburg en J. de Waal, Apeldoorn. Waterstanden Keulen 160 (plus U.02), Ruhrort 45 on veranderd). Lobitli 954 (—0.05), Nijmegen 733 (-0.06), Arnhem 746 (-0.04), Eeide 264 (onveranderd), Deventer 175 (—0.02), Borgharen 3967 (plus 0.33), Belfeld 1085 (—0.02), Grave 458 (onveranderd). Officiële Publicatiën Wet autovervoer personen. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door hen op 22 Juni j.l. vergunning is verleend tot het exploiteren van een vierde huurauto in zijn bedrijf aan J. van Graafeiland, Turf- kaai 11 te Middelburg. Ontheffing Bouwverordening. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door P. Tinbergen, wonende te Middelburg ontheffing is ver zocht van de bepalingen van art. 26, lid 1 der bouwverordening betreffende de overschrijding van dg achtergevelrooilijn PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH VLAANDEREN. ZONDAG 4 JULI 1950. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg: 10.30 ds Blom. St. Anna ter Muiden II ds Schrale. Biervliet: 9.30 dhr P. de Visser, Breskens: 10 en 6.30 ds v. Beuse- kom. Cadzand; 10.45 ds ten Cate Groede: 9.30 ds Boere. Hoofd plaat: 2 ds Bergsma. St. Kruis l 8.45 ds Blom. Nieuwvliet: 10 dhr Verduijn. Oostburg: 10 ds Four- nier. Retranchement; 9.30 ds ten Cate. Schoondijke: 10 ds Scho penhauer. Sluis: 9.30 ds Schrale, Waterlandkerkje: 10 ds Bergsma. IJzendijke: 2.30 cand. Bouwen (afscheid). Zuldzande: 10 ds Kuylman. Axel: 10 en 2.30 ds Pennings. Terneuzen: 10 ds v. d. Vlugt (H.A.), 2.30 ds v. d. Vlugt. Geref. Kerken. Axel: 10 en 3 ds Couvée, Schoondfjke; 9.30 en 2.30 cand. Kwast, Zuilen. Terneuzen: 10 en 4.30 ds Pestman (H.A.). Geref. Kerken (Art. 81 K.O.). Axel: 10 en 3 ds Zemel (H.A.), Terneuzen: 9 ds v. d. Jagt, 5 dt ten Hove. Geref. Gemeenten. Axel: 10 en 2.30 leesd.Terneu- zen: 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 ds d« Reuver. ten aanzien van het door hem te bouwen pand aan het Plein 194#. Het verzoek ligt voor een ieder ter in- zage ter gemeente-secretarie van 6 Juli tot en met 20 Juli 1950. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 6 Juli 1950 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goe». Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligation Nederland 1948 100# 100# Dito 1947 100# 100# Dito 1937 98# 98# Dito 1937 98 98 Dollarlening 1947 97# 97# Invest. Cert. 99 99 Nederland 1962-64 ex. 99# m Dito cum 99# 99# Nederland N.W.S. 80# 80# Spaarcertificaten 100# 100# Indië 1937 A 95# 95# Grootboek 1946 98 98 Kol. Bank 55 57# Ned. Ind. Hand. Bank 83# 87# Ned. Handel Mij 141# 142 A.K.U. 170 169# Berghs Jurgens 302# 308 Van Berkel'8 Patent 110# 111# Calvé Delft 124 123 Centrale Suiker 175 Fokker 102# Glder Zonen 156# 155# Kon. Hoogovens 144# 144# Lever Bros Unil. 199 197# Ned. Ford 286 Ned. Kabelfabr. 262# Philips' Gloeil. 220# 220# Dito 6 pet cum. pref. wd. 170# 172 Wilton 135# 135 Billiton I rubr. Billiton II rubr. 205# 207 Dordtsche Petr, 241# 239# Dito pref. 260# 260# Kon. Olie 266# 266# 265# Dito onderaandelen 266# Moeara Enim 462 463# A'dam Rubber 119# 119# Bandar Rubber 116# 116# Deli Bat. Rubber 96# 97 Kendeng Lemboe 95# 93# Oost Java Rubber De Oostkust 84 84# Serbadjadi 42 Holl. Am. lijn 141# 144# iava China Jap. lijn Kon. Boot 119 118 Kon. Paketvaart 110 111 Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren's Sr. 126# 127# 160 160 Rott. Lloyd 127# 127 Stv. Mij Ned. 146 146 H.V.A. 117 118# Java Cult. 59 60 N.I.S.U. 97# 98# Vorstenlanden 31 31# Deli Bat. Mij 93# 94 Deli Mij 117 11?# Senembah 95# 95# Muller Co. 142 140# Amsterdamsche Bank 157# 157 Holl. Bank Unie 216# 21654 Cert. Javasche Bank 118# Herstelb. Pr. HA Escompto Bank 51 51 Ned. Bank v. Zd. Afr, 175 Rotterdamsche Bank 163# 16351 Surinaamsche Bank Twentsclie Bank 158# 157J4 Am. Smelting 51# 52J4 Anaconda Copper 29# 30 Bethl. Steel 3554 7254 Chrysler 71 General Motors 86# 86# Intern. Nickel 28# 28# Kennecott 55# 355? Rep. Steel 34# Standard Brands 5# 95# 554 U.S. Steel 9754 Cities Service 69# North Am. 18# 18 Cont. Oil 66# 69 Midcont. Oil 41# 41# Philips' Oil 62 62# Shell Union 41# 42# Tidewater 27# 27# Baltimore 9# 9 Miss K. Texas New York Centr. 12# 12# Pennsylvania 15# Canadian Pac. 15# 15#

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3