drovintijgaauB Canada De middenstand lbouwt op Eigenaardige gang van zaken bij Sociale Dienst Ministerie ?an Oorlog. gaat aaar Dinsdag 4 Juli 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Naar wij vernemen is het hoofd van de Sociale Dienst van het Mi nisterie van Oorlog in Zeeland, alsmede één van zijn medewer kers, voor onbepaalde tijd verlof verleend door het ministerie in Den Haag. Deze opvallende gang van za ken houdt, naar wij van betrouw bare zijde vernemen, verband met de volgende, zeer weinig fraaie geschiedenis. Het .was bekend geworden, dat het hoofd van de Sociale Dienst zich op ontoelaatbare wijze ge droeg ten opzichte van echtgeno ten van mannen, die in Indonesië vertoeven. Dit is door de medewerker van deze man gerapporteerd aan diens superieuren in Den Haag. Verwacht mocht worden, dat ontslag zou volgen. Dit is echter niet het geval geweest. Integen deel: het rapport had een ave rechtse uitwerking, want degene, die niet langer kon en mocht zwijgen, kwam zelf op de nomina tie te staan ontslagen te worden. Deze medewerker had n.l. een ernstige fout gemaakt. Hij had de hiërarchische weg moeten be wandelen en dus eerst zijn chef in Middelburg van zijn voornemen in kennis moeten stellen. Ieder be grijpt echter, dat dit in deze om standigheden moeilijk ging. Ove rigens werpt deze gang van zaken wel een eigenaardig licht op de mentaliteit van sommige hogere officieren in Den Haag. Hoe het zij: beide heren zijn thans met verlof gezonden. Het is te verwachten, dat de zaak de doofpot zal ingaan. Binnen kor tere of langere tijd zal het ont slag van beiden uit de militaire dienst wel volgen. Zover is het echter nog niet. En naar onze mening behoort het ook zover niet te komen. Wij hopen te zijner tijd, wan neer ons over deze onverkwikke lijke zaak meer gegevens bekend zijn, daarop nader terug te ko men. Jaarvergadering der C.B.J.T.O. te Middelburg. Zaterdagmiddag werd in de Bogardzaal te Middelburg de laarvergadering gehouden van de Ring Walcheren C.B.J.T.O. Na een welkomstwoord van de voor zitter de heer Goedbloed, sprak de heer D. Kasse te Veere ver volgens over: „Het kleine boeren- vraagstuk". Spr. begon met te zeggen, dat het economisch niet verantwoord Is, de bedrijven van thans nog Verder te splitsen, waarom de jonge boeren van deze tijd zich Jiebben af te vragen of zij de ca paciteiten bezitten om te emigre- ten. Uitvoerig stond de heer Kasse stil bij de sanering van de Wal- Cherse bedrijven door de herver kaveling. Tenslotte betoogde hij, dat het wenselijk is,' dat er een behoorlijke kern zelfstandigen Overblijft. Op deze inleiding volg de een uitermate geanimeerde be- •prekir.g. Uit de jaarverslagen, die hierna zowel door de secre taris als ci_ penningmee 'er wer den uitgebracht, bleek, dat de vereniging er goed voor staat. Oefeningen in groot verband der Nationale Reserve. De vrijwilligers der Nationale Reserve, district Zeeland te Goes, die hun eerste training hebben gevolgd zullen gaan oefenen in groter verband. Deze vrijwilligers behoren tot de verbanden Goes, Baarland, 's-Gravenpolder, Zie- rikzee, Haamstede, Renesse en Eikerzee. Zij zullen op 5 Juli a.s. In de omgeving van Haamstede nabij het waterleidingsgebouw voor 3 dagen een bivak betrek ken. Deze oefeningen in groter Verband staan onder leiding van de reserve-eerste-luitenant D. G. Kloosterman en worden gehouden op 6, 7 en 8 Juli. Zij zullen o.m. worden bijgewoond door de plv. directeur der Nationale Reserve, de luitenant-kolonel Th. Stoltz en zijn toegevoegd hoofdofficier, de majoor M. Moulijn. Verondersteld wordt dat afgeworpen parachu tisten diverse gebouwen van vi taal belang hebben bezet. De Zeeuwse vrijwilligers hebben tot taak deze gebouwen van vijanden te zuiveren. Zij worden hiermede vertrouwd gemaakt met de taak, waarvoor de Nat. Reserve is bestemd in buitengewone omstandig! leden. De Commandant District Zee land der Nationale Reserve, de Luitenant-Kolonel W. K. de Feij- ter, zal bij deze gelegenheid de bij Koninklijk Besluit benoemde re- serve-lste-luitenant D. Klooster man voor het front van de troep beëdigen. Zeeuwse Zang- en Muziek verenigingen uitgenodigd naar Gent. In October aanstaande zullen te Gent Beneiux-feesten worden gehouden, waartoe de Chr. Zang vereniging „Asaf" te Axel een uitnodiging ontving om op te tre den, mits hun prestaties, welke beoordeeld zullen worden door de dirigent Eduard Fllpse, voldoende zullen zjjn. Ook de muziekverenigingen „Hosanna" en „Euphonia" te Goes, „Excelsior" te Kloetinge, „Oefening Kweekt Kunst" te We- meldinge, „Ons Genoegen" te Ka- pelle, „Scheldegalm" te Hans- weert en „Mozart" te Yerseke hebben een uitnodiging ontvan gen. Fraude in gedistilleerd te Zuiddorpe. Door de douane-ambtenaren te Zuiddorpe werd een dezer dagen een hoeveelheid van 40 liter ge distilleerd wegens poging tot frau duleuze uitvoer in beslag geno men. Schijnbaar lusten onze Zuider buren de Hollandse jenever wel, want dit is nu al de 3e maal, dat een zo grote partij lnbeslag ge nomen werd. MIDDELBURG. Schutting bij het stadhuis gaat verdwijnen. Eindelijk is het dan toch zover gekomen, dat de schutting, die jarenlang de voorgevel van het Gothische Stadhuis aan 't gezicht heeft onttrokken, zal gaan ver dwijnen. Gistermorgen is een be gin gemaakt met de opruimings werkzaamheden, zodat binnen en kele dagen een obstakel, waar over vooral de laatste weken nog al een en ander te doen is ge weest, hopelijk nu voorgoed, zal verdwijnen. •S-GRAVENPOLDER. Vergadering „Vrederust". De jaarvergadering van de plaatselijke afd. van „Vrederust" werd gehouden ln het verenigings gebouw. De opkomst was slechts gering. Na opening door de voorzitter, ds J. H. Kluiver, las de secretaris, de heer C. Westveer, zijn jaar verslag voor, waaruit bleek, dat het ledental gedurende 1949 was gestegen tot 306. Blijkens het verslag van penningmeester Joh. Nijsse sloot de kas met een batig saldo van ƒ7,85. Vervolgens bracht de heer J. Tramper verslag uit van de te Bergen op Zoom gehouden 45ste algemene vergadering, terwijl de heer Chr. Huissen een weergave gaf van de correspondentieverga dering. De aftredende bestuursleden, de beren M. Nijsse en C. Westveer, werden herkozen. Naar de op 12 Juli a.s. te Ber gen op Zoom te houden algemene vergadering zullen 6 afgevaar digden gaan. Bij de rondvraag werd de mo gelijkheid in beschouwing geno men om een spreker te doen op treden voor de vereniging. Be sloten werd aan het bestuur over te laten, welke spreker zal wor den verzocht. Als bode in vaste dienst werd benoemd de heer H. C. J. Nieuw- dorp, tegen een beloning van f 25,per jaar. KLOETINGE. Aardbeien in de sloot. Vrijdagavond geraakte de fruit kweker A. Sonke met tractor en aanhangwagen geladen met 45 sipjes aardbeien in een sloot in de Noordhoek. De oorzaak lag in 'n kleine onoplettendheid bij het sturen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Er is enige materiële schade. De aardbeien gingen allen voor de consumptie verloren. VROUWENPOLDER. Rlngrjjderjj. Zaterdagmiddag vond onder grote belangstelling de jaarlijkse ringrijderij op de dijk te Vrou wenpolder plaats. Er waren 21 deelnemers. De einduitslag luid de: 1. J. P. Louwerse, 25 ringen; 2. P. Louwerse 21; 3. C. van Dis 20; 4. A. de Visser Pzn 19; 5. F. Duvekot 18; 6. C. Osté 18; 7. A. de Visser Azn 16; 8. P. Louwerse Jaczn 16; 9. M. Kodde 16; 10. C. J. Geldof 15; 11. A. Geerse 14; 12. W. Duvekot 14; 13. B. Meyers 13; 14. Jac. Duvekot 12; 15. W. de Bruin 11; 16. C. Schoe 10; 17. F. Melse 10; 18. A. Duvekot 10; 19. A. ln 't Anker 9; 20. J. Duvekot 8; 21. Jan Geerse 6. Extra prijzen werden gewonnen door C. Schoe, C. J. Geldof, A. de Visser Azn en J. P. Louwerse. De beker van de burgemeester was voor W. Duvekot en twee andere bekers werden gewonnen door C. van Dis en A. de Visser Pzn. P. Melse won de prijs voor de jongste rijder en C. Osté leg de beslag op de traditionele pol lepel. De meeste volgrlngen wer den genoteerd door P. Duvekot, n.l. 9 stuks. SOUBURG. Concert „Vljjt en Volharding" Zaterdagavond gaf de muziek vereniging „Vlijt en Volharding" op de Nieuwè Abeele een concert hetgeen door de bewoners van dat gedeelte van de gemeente zeer op prijs werd gesteld. ST. LAURENS. Vergadering „Vrederust" De afdeling van de Stichting „Vrederust" hield een ledenver gadering o.l.v. de heer S. Simonse. Uit het verslag van de secre taris-penningmeester, de heer J. Hillebrand, bleek, dat door 165 leden aan contributie jaarlijks een bedrag wordt bijeengebracht groot f 185.25. Burgemeester J. W. van 't Hoff, lid van het hoofd bestuur van „Vrederust", deed enkele mededelingen over de Stichting. Naar de op 12 Juli a.s. te houden algemene vergadering van „Vrederust" werden 4 leden afgevaardigd. De aftredende bestuursleden J. M. Houterman en P. Pieterse werden herkozen, terwijl in een bestaande vacature werd benoemd J. W. Davidse. Besloten werd om in de maand October een spreker voor de af deling te doen optreden. AXEL. Autorit ouden van dagen. De Axelse oudjes boven de 70, benevens burgemeester van Oe- veren en wethouder van Bende- gem en het comité ouden van da gen, dat deze tocht had voorbe reid, maakten met autobussen eu luxe wagens een tocht naar het dierenpark te Tilburg, Het gezelschap, dat 100 man telde, had een genotvolle dag en keerde des avonds voldaan huis waarts. De beide muziekgezel schappen zorgden voor een muzi kale opluistering van de aan komst. SINT ANNALAND. Arm gebroken. Had de 16-jarige C. M. enkele dagen geleden het ongeluk bij het spelen zjjn pols te breken, thans kwam zijn 8-jarlg zusje Vrijdag avond op het schoolplein zodanig te vallen, dat ze haar arm brak Uitstag Kimdveekeurmgen te üostuury Melkgevende koeien van 1 Juli 1947 tot 1 Jan. 1948: Corrie, eig. A. Risseeuw, Cadzand 1; Lydie Van Gretha, eig. H. J. Aernaudts, Sluis 2. Melkgevende koeien van 1 Jan. 1947 tot 1 Juli 1947: Feijkje 20, «ig. A. J. Verhage-Hoste, Schoon- dijke 1; Reino 18, eig. P. M. van ïwaarden, Cadzand 1; Vera,eig. 3. de Rijcke, Sluis 2; Betsie, eig. J. C. Risseeuw, Zuidzande 2; Mi na, eig. K. de Huilu, Cadzand 2. Melkgevende koeien geboren in 1946: Corrie, eig. A. J. Verhage- Hoste, Schoondijke 1; Elsje, eig. 3. F. Dekker, Biervliet 1; Trui, eig. R .de Rijcke, Eede 1; Gonda, eig. J. A. Verhage- Buyze, Oost burg 2; Jans, eig. Gebr. Rijck- borst, St Kruis 2; Mona, eig. A. J. Provoost, Nieuwvliet 2; Clara, eig. J. de Rijcke, Sluis 2; Paula, eig. Th. Dierikx, Schoondijke 2; Catharine XII, eig. J. Dekker- Bas ting, Schoondijke 2. Droogstaande koeien geboren in 19461945: Reintje VII, eig. P. van Cruijningen, Zuidzande 1; Ivleta, eig. H. J. Aernoudts, Sluis 1; Wiepkje 23, eig. J. Dekker- Basting, Schoondijke 2. Melkgevende koeien geboren in 1945: Rika, eig. M. A. de Rijcke, Aardenburg 1; Anna, eig. C. Die rikx, Schoondijke 1; Gretha, eig. 3. A. Basting, Zuidzande 2; Koen- tje 10, eig. A. de Meij, Retranche- Sent 2; Geertje, eig. A. M. van Üs, Biervliet 2. Melkgevende koeien geboren in 1944: Luzie, eig. A. H. van ïwaar den, Zuidzande 1; Bea van het Paviljoen, eig. G. F. Modde-de Milliano, Oostburg 1; Anetta, eig. A. Riseeuw, Cadzand 2; Frieda, •lg. R. de Riicke, Eede 2. Droogstaande koeien geboren Vóór 1945: Clara d'Amice, eig. A. Verhage-Hoste, Schoondijke 1; Carolientje van Dierkensteen, eig. Gebr, de Milliano, Wat.-Kerkje 2; Beatrix, eig. C. Mabesoone, Aar denburg 2; Susanna, eig. A. Ris seeuw, Cadzand 2. Melkgevende koeien geboren vóór 1943: Lea, eig. R. de Rijcke, Aardenburg 1; Harmke III, eig. J. F. Dekker, Biervliet 1; Irene van Zuidzande, eig. D. Luteün- Cysouw, Zuidzande 1; Dina, eig. A. J. Provoost, Nieuwvliet 2; Mina II, eig. H. J. Aernoudts, Sluis 2; Mina II, eig. A. Risseeuw, Cadzand 2. Melkgevende koeien geboren in 1943: Marie, eig. P. J. Vercoute- ren, Retranchement 1; Paula van Zuidzande, eig. D. Luteijn, Zuid zande 1; Ruurdje, eig. P. M. van ïwaarden, Cadzand 1; Lea, eig. C. v. d. Hemel, Groede 2; Annie, eig. A. Deij, Aardenburg 2. Volbloed stieren: Lena's Edu ard II, eig. Stierenver. Cadzand 1; Nenno, eig. Stierenver. Aar denburg 1. Volbloed stieren geboren vóór 1948: Brutus van Blokland, eig. A. J. Verhage-Hoste en G. de Badts, Schoondijke le pr. Volbloed stieren geboren van Januari 1948 tot Augustus 1948: Roland, eig. M. Geluk, Nieuw vliet le pr.; Bram, eig. P. Koole, Zuidzande le pr.; Nico v. d. Bos weg, eig. A. Risseeuw, Cadzand 2e pr. Volbloed stieren geboren van September 1948 tot en met De cember 1948: Lena's Eduard, eig. Stierenver. Cadzand le pr.; Nen no, eig. Stierenver. Aardenburg le pr.; Wodan, eig. Th. Dierikx, Schoondijke 2e pr. Volbloed stieren geboren van Januari 1949 tot 1 Juli 1949: Frans, eig. C. Tas, Wat.-Kerkje 2e pr.; Diamant, eig. Stierenver. Biervliet 2e pr.; Adema, eig. M. Geluk, Nieuwvliet 2e pr. Volbloed Stieren geboren van 1 Juli 1949 tot 1 Januari 1950: Can tor, eig. Gebr. van Gijs, Groede le pr. Roland, eig. Gebr. van Gijs, Groede 2e pr.; Bernard, eig. Gebr L. en J. Basting, Retranchement 2e pr. Kalfvaarzen geboren vóór Jan. 1948: Wiepkje, eig. J. Dekker- Bast:ng, Schoondijke la.; Eva van het Eikenbosje, eig. Gebr. Ruck- borst, St Kruis lb.; Anna, eig A. Risseeuw, Cadzand 2a.; Mina'l7, eig. P. M. van ïwaarden, Cadzand 2b. 4 K?lfvaarzen geboren van 1 Jan. 1948 tot 1 Juli 1948: Martha, eig. J. F. Dekker, Biervliet la.; Julia na 36, eig. K. de Hullu, Cadzand lb.; Hanme, eig. A. H. van Iwaar- den, Zuidzande lc.; Gretha v h Prinsenweg, eig. Z. C. Risseeuw- Masclee 2a.; Bea, eig, K. de Hul- iu, Cadzand 2b.; Reintje, eig P M. van ïwaarden, Cadzand 2c.; Catherina 15, eig. D. Dekker Wat.-Kerkje 2d. Vaarzen geboren van 1 Juli '48 tot 1 Jan. 1949: Jenny van Griet je, eig. H. J. Aernoudts, Sluisl; Elza, eig. A. de Meij, Retranche ment 2a.; Ria, eig. R. de Rijcke, Eede 2 b.; Lina, eig. A, M. van Gijs, Biervliet 2c. Vaarzen geboren van 1 Jan. '49 tot 1 Juli 1949: Bertha, eig. J. de Bruijne, Cadzand la.; Jacoba Zwartkop, eig. I. Risseeuw, Cad zand lb.; Gretha, eig. A. de Meij Retranchement ld.; Frieda, eig'. C. F. Vercraetfe, Aardenburg la; Dora 24, eig. eig. I. Risseeuw, Cadzand 2b.; Mia, eig. J. A. Bas ting Zuidzande 2c.; Elly van het Kokeswegje, eig. A. H. v. ïwaar den, Cadzand 2a.; Mina, eig. J. C. Risseeuw-Aarnoutse, Zuidzande 2. Vaarzen geboren van 1 Juli '49 tot 1 Jan. 1950: Sonja, eig. A. Risseeuw, Cadzand 2; Bleske's Grietje, eig. J. de Feijter, Cad zand 2. Vaarskalveren geboren na 1 Jan. 1950: Lea van Kitty, eig. A. M. van Gijs, Biervliet 1; Dora, eig. A. H. van ïwaarden, Zuidzan de 2; Margriet, eig. A. H. van ïwaarden, Zuidzande 2, Installatie burgemeester van Middelburg. (Vervolg van pagina 1.) DE SPREKERS. De heer I. v. Loo beantwoordde als oudste raadslid deze toe spraak. Hij zegde de volle mede werking van raad en ambtenaren toe en dankte de heer Kögeler voor wat deze de afgelopen maan den voor Middelburg deed. Ook de heer Koene zegde vol ledige steun toe. Tijdens zijn 26- jarige loopbaan is dit de tiende burgemeester. Zij vertegenwoor digden vrijwel alle richtingen, maar dit leidde niet tot moeilijk heden, omdat het belang der ge meente voorop stond. De heer D. J. Mellema sprak als lid van Ged. Staten van Gro ningen. Hij schetste de persoon lijke kwaliteiten van de heer Bol- kestein en verklaarde, dat Mid delburg een burgemeester krijgt, die politiek zeer omlijnd is, maar totaal vreemd aan alles, wat zweemt naar partijpolitiek en per sonen en zaken zeer goed weet te onderscheiden. Het is een ver- voor Groningen. Spr. eindig de met de wens, dat zeer spoedig een woning voor het gelukkige gezin van de nieuwe burgemees ter mag worden gevonden. „God zegene jullie in je verdere leven", aldus besloot de heer Mellema. Voorts werd nog het woord ge voerd door burgemeester mr B. Kolff van Vlissingen, burgemees ter J. L. Dregmans namens de Ver. van Burgem. en Secr. op Walcheren, de heer L. P. v. Oor schot als voorzitter van het Gë- west Zeeland der P. v. d. A. en mr Niemeijer uit Groningen als vriend van de heer Bolkestein. ANTWOORD Mr BOLKE STEIN. Nadat de heer Kögeler nog en kele woorden gesproken had be antwoordde mr Bolkestein de di verse sprekers. Op zijn persoon lijke kwaliteiten wilde hij maar niet ingaan: de tijd zal leren, wat daarvan zal afvallen! Hij wees op het moeilijke afscheid van Gronin gen en dankte de Comm. van de Koningin aldaar, de heer Ebels, voor alles, wat hij van hem mocht leren. Tenslotte verklaarde hij nogmaals ervah overtuigd te zijn, dat samenwerking met anders denkenden mogelijk en noodzake lijk is. De gevaren van „politieke burgemeester" hoopte hij te om zeilen en de nodige voorzichtig heid in dit opzicht zal hij steeds nauwgezet in het oog houden. Na afloop van deze samenkomst vond een zeer druk bezochte re ceptie plaats, tijdens welke de heer en mevr. Bolkestein met tal van figuren uit het Middelburgse leven kennis konden maken. Landbouwscbuur te Kortgcne door bliksem getroffen. Tijdens het hevige onweer werd gistermiddag omstreeks 2 uur de grote boerenschuur van de boerderij van de heer J. A. van Oeveren (eig.: Ambacht Kortgene) aan de Prinsedijk te Kortgene door de bliksem ge troffen. Hoewel de brandspuiten van Kortgene en Colijnsplaat snel ter plaatse waren kon de schuur niet behouden blijven; zij brandde geheel uit. In de schuur waren ongeveer 200 balen kunstmest opgeslagen; deze wer den een prooi van het vuur. Het gelukte de brandweer om de woning, mede dank zij de gun stige wind, te behouden. Verze kering dekt de schade, die f40.000 bedraagt. Noodschuur in Oosterland afgebrand. Door onvoorzichtigheid met een brandende sigaret geraakte gistermorgen de noodschuur van de heer J. Stouten te Oosterland in brand. Onmiddellijk werd de brandweer van Bruinisse ge waarschuwd en werden er 4 slangen op de waterleiding aan gesloten, waarmee het vuur werd bestreden. Men kon ech ter niet voorkomen, dat de schuur geheel afbrandde. Het gelukte echter wel de 10 meter verderop staande nieuwe land- bouwschuur te behouden. Daar men reeds bezig was de afge brande noodschuur af te breken en de schuur daardoor reeds leeg was, ging geen inboedel van betekenis verloren. V eilingsberichten GOES. Veiling van 3 Juli. Aardbeien 60108, Frambozen 75120, Rode Bessen 3458, Porseleinkersen 3134, Volgers 4550, Zoete Morellen 32—48, Brusselse Bruine 6066, Mar kiezen 4367, Meikersen 28 42, Hollanders 5564, alles per 100 kg.; Perziken 4,5019 per 100 stuks; Bloemkool A 1526, id. B 10—17, id. C 8—12, Kom kommers A 1214, id. B 914. id. C 810, Kropsla 26, al les per 100 stuks; Dubb. Prin- cessebonen 107, Snijbonen 86 90, Tuinbonen 1011, Rodekool 1013, Spitskool 1011,. Groe- nekool 712, Doperwten 14, Pootuien 1013, Aardappelen 10 13, drielingen 911, kriel 5 7. alles per 100 kg.; Wortelen 8 15, Kroten 811, beide per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 3 Juli 1950. Aardbeien 6192; Frambozen 6499; Rode bessen 5367 Zwar te bessen 86; Tomaten 4292; al les per kg. Perziken 215 p. st. Komkommers A 1216; Idem B 914; idem C 812; Bloemkool A 3141; idem B 13—31; Idem C 1123; Idem D 812; Bospeen 1120; Waspeen 1315; Sla 2 4; Rabarber 12—16; Postelein 32 47; Boskroot 511; Augurken 2669; Andijvie 524; Pootuien 615; Tuinbonen 915; Snijbo nen 811.08; Wagenaars 7081; Dubb. Princ. 921.03; Doperwten 3852; Saxa s 8o91; Sjalot 6 13; Savoijekool 720; Rodekool 18—20; Snijbiet 11—12; Spits kool 13—16. Aardappels grote 10 14; idem drieling 712; kriel 38; per 100 kg. THOLEN. Veiling van 3 Juli. Aardappelen: bonken 12.5212.55 ged. 15.8616.55, poters 12.54 12.63, kriel 8.80, voer 5, aller per 100 kg. Aanvoer 42% ton. Doevedantje .Hi 'i^ 41. Waar zijn Doevedantje en haar vee ge bleven? Kijk, zij rijden mee op eên biggenwagen. De voerman brengt biggen naar de markt. Simon, Baukje en Haukje staan achterin bij de big gen. Doevedantje zit voorop bij de voerman. De twee hebben het druk, de voerman heeft ook een dochter in Canada wonen en Doeve dantje moet vooral de groeten doen. Achter de wagen loopt een oude vrouw. Zij gaat met een kinderwagen naar de markt. Zij wil eieren en groenten en van alles kopen. 42. Zij bindt de kinderwagen met het hand- vatsel aan de biggenwagen vast. Zie, nu hoeft zjj niet te duwen. De biggenwagen gaat toch zo langzaam. De voerman heeft het veel te druk met Doe vedantje. Zij hebben ook nog kennissen onder ling. Bijna zijn ze familie van elkaar. Simon, de kater verveelt zich. De geit heeft honger. Het schaap staat er onnozel bij. Maar Simon, die grapjas weet wat moois. ilngez. mededeling, advert! ZIERIKZEE. Hnippostkantoor te Dreischor geopend. Vrijdagmiddag had onder aan wezigheid van verscheidene auto riteiten de officiële opening en in gebruikneming plaats van het nieuwe hulppostkantoor te Drei schor. Burgemeester v. d. Meulen droeg allereerst met 'n toepasse lijk woord het gebouw over aan de P.T.T., tn het kort de geschie denis van de totstandkoming van het gebouw releverend. Hierna sprak de dtstricts-ln- specteur der P.T.T., de heer Jur- gens, die wees op de moeilijkheden waarmee men heeft te kampen bij de stichting van hulppostkantoren en de gang van zaken te dien aanzien in Dreischor. Spr. aanvaardde daarna het gebouw en dankte namens de P.T.T. B. en W. en alle anderen, die medewerkten. Hierna sprak de directeur van het P.T.T.-kantoor te Zierlkzee, waaronder Dreischor ressorteert, de heer v. d. Vlugt. Ook hij uitte zijn vreugde over het bezit van dit gebouw. Hij bracht dank aan de oud-directeur, de heer S. Oeht- man, die reeds veel voorbereidend werk verrichtte. Daarna sprak de heer S. Ocht- man. Vervolgens verkreeg burge meester Vermeulen nogmaals het woord. Hij dankte voor de waar derende woorden die werden ge uit en voor de medewerking, die hij bij zjjn streven ondervond. De directeur, de heer van der Vlugt sprak nog een woord van dank tot de Technische Dienst der P.T.T., vertegenwoordigd door de chef, de heer L. van Sluis. OOSTBURG. Geslaagde schoolathletiekmiddag. Evenals vorig jaar is ook dit iaar de schoolathletlekwedstryd voor de Middelbare scholen een groot succes geworden. Begun stigd door het fraaie weer heb ben de scholieren flink strijd ge leverd. Jammer dat de droge af- zetbaan bij de springbak de pres taties beïnvloedde, zodat niet ten volle de capaciteiten de deelne mers uitkomt in de uitslagen. Op de slntelbaan werden aardi ge tijden gemaakt op de 100 m, vooral bij jongens, die ln de serie tijden van 12.9 sec. noteerden en bij de finale zelfs 12.5 sec., n.l. J. Carpentier van de Chr. U.L.O. Vermeldenswaard is ook de sprong van de 13-jarige C. le Clercq van het Lyceum, n.l. 1.30 m onder de voormelde omstandig heden. Da organisatie was weer ln goede handen en verliep precies volgens het chronologisch over zicht van een tot vier uur. Na afloop reikte de voorzitter der commissie, de heer H. Last drager, de diploma's uit aan de deelnemers en scholen. De eind uitslag was: 1. Lyceum Oostburg 54 punten; 2. Openbare ULO 3i punten; 3. Ambachtsschool 12 p.; 4. Christelijke ULO 8 punten. Mej. A. uuinhouwer te Scher- penisse is benoemd als onderwij zeres aan de O. L. school te Sta- venisse. De Reclasseringscollecte bracht te Stavenisse op f 17,95. De buurtvereniging van de Ter- vatense weg te Kloetinge maakte Vrijdag een uitstapje naar Am sterdam en omgeving. Vrijdag maakte de vereniging van oud-leerlingen van tuinbouw- wintercursussen te Kapelle een excursie naar Limburg. Zaterdagavond gaf het fanfare corps van Kattendijke „Oefening en Ontspanning" te Kapelle een concert op de tent. Hiervoor be stond goede belangstelling. Donderdag maakten de reis- verenigingen „Floralia" en de buurt Bierweg en ged. Dorps straat te Wemeldinge een reis naar Valkenburg (L.) en Rotter dam. Voor het te Den Haag gehou den examen gemeente-administra tie slaagde de heer Th. C. Benou te Krabbendyke. De reisverenigingen te 's-Gra- venpolder maakten dezer dagen enkele tochtjes. Per bus werd een bezoek gebracht aan Zuid-Lim burg, terwijl een andere groep Arnhem en omstreken bezich tigde. De te Sint Laurens gehouden collecte voor de sanatoria „Son- nevanckZonnegloren" bracht f 39.75 op. Voor het tweede gedeelte van het arts-examen slaagde te Lei den de heer P. C. Dronkers te Middelburg. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Julianadorp-Cal- lantsoog, H .J. Trommel, hulppr. te Eygelshoven. Geref. Kerken. Beroepen te Breda, L. Kwak- kelstein te Putten; te 's-Graven- hage-Oost (vac. wijlen dr C. Beuma), C. Gilhuis te Eindho ven; te 's-Gravenhage-West (vac. dr A. de Bondt) W. Rees kamp te Driebergen. Benoemd tot hulppr. bij de Geref. Kerk te Maartensdijk, P. H. van Eyk, miss.-pred. met verlof. Bedankt voor Amersfoort (3e prpl.), H. W. Engelkes te Delft; voor Augustinusga-Surhuizum, E. Baerends te Marrum. Conferentie gerepatrieerde leger en vlootpredikanten. Op uitnodiging van deputaten van de Geref Kerken voor de geestelijke verzorging van Zee-, Land- en Luchtmacht, kwamen verreweg de meeste der gerepa trieerde leger- en vlootpredikan ten in conferentie bijeen ln het Zendingscentrum te Baarn. De putaten wilden hun winst doen met de ervaringen, door de be trokkenen in hun Indische pe riode opgedaan en die ook vruchtbaar maken voor het werk voor onze mannen in dienst hier te lande, waarvoor ook hun aller bijzondere mede werking werd gevraagd. Over enkele onderdelen van het werk werd nader gehandeld. Ook en kele Zendingsmensen waren aanwezig. Ter sprake kwamen de ervaringen, die deze predi kanten hadden opgedaan op de Zendingsvelden en de indruk ken, die zij ontvingen van het Zendingswerk alsook de gedach ten, die z(j daarover hadden. Een vruchtbare gedachtenwissellng vond plaats, die in vele opzich ten verhelderend werkte. Deputaten vonden tevens ge legenheid de bijzondere dank der kerken over te brengen aan deze predikanten, die vaak on der de moeilijkste omstandighe den hun zware, maar heerlijke taak daarginds hebben vol bracht. Deze conferentie werd tevens tot een aangename reünie, waar aan met dankbaarheid zal wor den teruggedacht door allen, die haar bijwoonden. Afscheid ds Barnouw te Retranchement. Zondagmiddag nam ds Bar nouw afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Retranchement. Na de afscheidspreek werd na mens de Kerkeraad en de Kerk voogdij het woord gevoerd door de heer J. A. Hennekeij; door ds Fournier van Oostburg namens de Classis IJzendijke; door ds Schrale van Sluis namens de Ring Sluis; door burgemeester J. A. Leenhouts namens de burgerlijke gemeente en door ds Ten Cate als consulent. Na de dienst was er gelegen heid afscheid te nemen van ds Barnouw en zijn echtgenote. De collecte voor het Prins Bernhardfonds bracht te Wol- phaartsdyk op f 59,77. Nieuw kledingmagazijn te Middelburg. Nu de noodwinkels aan de ka den tot één enkele zijn ingekrom pen, komen ook de noodwinkels op de Dam langzamerhand leeg. Zaterdag ontruimde de heer B. Weber zijn kledingmagazijn in een der noodwinkels aan de Dam en hij verhuisde naar de Langeviele, waar door overplaatsing van de bloemenzaak van de heer Baljeu winkelruimte was vrijgekomen. De Langeviele is hierdoor een winkel rijker geworden en het ontbrak de heer Weber Zaterdag niet aan belangstelling. Heropening te Westduin, Zaterdagmiddag heropenden da heren Gebrs Huvers, het hotel pension „Westduin". Des avonds om acht uur concerteerde de harmonie „Voorwaarts" van Kou- dekerke ter opluistering. Velen bezichtigden het keurig ingerich te hotel. Wat brengt de Radio? Woensdag 5 Juli 1950. HILV. I (402 M.)VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest en sol- liste. 13.50 Gram. 14.00 „Gespro ken portret". 14.15 Kamerorkest. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Jeugd- hoorspel. 15.40 Verbond voor vei lig verkeer en de politie. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Kwartet. 17.45 Regeringsuitzen ding. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Dansmuziek. 19.00 Causerie. 19.05 Trio. VPRO 19.30 Voor de jeugd. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Poli tie commentaar. 20.15 Opera. 21.20 Hoorspel. 22.15 Trio. 22.45 Populair-wetenschappelijke cau serie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILV. II (298 M.): NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewij de muziek. 8.45 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Sopraan en piano 11.20 Gram. 11.30 Amusements muziek. 12.00 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.33 Promenadeorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline- muziek. 13.45 Strijkkwartet. 14.15 Gram. 14.40 Dubhelmannenkwar- tet. 15.00 Strijkorkest. 15.30 Lich te muziek. 16.15 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.15 Kamermuziek. 18.00 Koor. 18.30 Voor de strijd krachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gemengd koor en solist. 20.50 Causerie. 21.10 Residentie orkest, koor en solisten. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. Te 's-Gravenhage slaagden voor het voorlopig diploma scheeps- werktuigkundige de heren W. Huibregtse te Westkapelle en M. J. Seijbel te Middelburg, beiden leerlingen van de Machinisten- school te Middelburg. Op het te Breda gehouden Mu lo-examen slaagden Vrijdag voor het Mulo-diploma A de heren H. Kalle en W. Menhere, beiden te St Annaland. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 3 Juli 1950 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek-Obligatiea Nederland 1948 100* 10054 Nederland 1947 96* 98* Nederland 1937 WA 98 Dollarlening 1947 W/2 97* Invest. Certif. 99 99 Nederland 1962-64 ex. 99* 9954 Dito cum 9 9* 9954 Nederland N.W.S. mi 80* Spaarcertificaten WO* 100* Indiê 1937 A 95J* 98 95* 98 Grootboek 1946 Kol. Bank 54 55 Ned. Ind. Hand. Bank 85* 85* Ned. Handel Mij 142 140* A.K.U. 170* 169* Berghs Jurgens 300* 300* Van Berkels Patent 108 108* Calvé Delft 125* 125 Centrale Suiker Fokker 104 Gelder Zonen 156* 155* Kon. Hoogovens 148 144* Lever Bros Unil. 197 1985* Ned. Ford 284 285 Ned. kabetfabv. 257* Philips' Gloeil. 223 222* Dito, pet cum. pref. wd. DO* 17054 Wilton 137 135 Billiton I rubr. Dito II rubr. 206 199 Dordtsche Petr. 237* 237* Dito, pref. 263* 258 Kon. Olie 264 262* Dito, onderaandelen 263* 263* Moeara Enim 463 Amsterdamsche Rubber 11754 115* Bandar Rubber 113* 114 Deli Bat. Rubber 93 Kendeng Lemboa 94 92* Oost Java Rubber 46 46* De Otfstkust Serbadjadi 44 42* 141* ïolland Am. lijn 142* Jara China Japaalijn 101 Kon. Boot 120* 120* Kon. Paketvaart 111 110 Ncd. Sch. Unie 126* 126 Van Ommeren's Sr. 161 161 Rott. Lloyd 126 126* Stv. Mij Nederland 14554 145 H.V.A. 119* lll*ex Java Cult. 59 59 N.I.S.U. 96* 95* Vorstenlanden 31 30 Deli Bat. Mij Delï Mij 113* Senetnbah Muller Co 141* Amsterdamsche Bank 156* 156* Holl. Bank Unie 215 2T3* Cert. Javasche Bank 112* Herstelbank Pr. 97* 97* Escorapto Bank 51* 51 Ned. Bank voor Z. Afr. 177* 177 Rotterdamsche Bank 162* 162* Surinaamsche Bank Twentsche Bank 158 Am. Smelting 50* 51 Anaconda Copper 29* 30* Bethl. Steel 103* 104* Chrysler 69 70* General Motors 86 87* Intern. Nickel 28* 28 Kcnnecott 55 5454 Rep. Steel 34* 35 Standards Brands 5* U.S. Steel 96 97* Cities Service 70* 70* North. Am. 17* 18* Coiit. Oil 67 66*ex Midcont. Oil 40* 41* Philips' Oil 62* 40* Shell Unior 40 Tidewater 27* 27* Baltimore Miss IC. Tetax s* 4* New York Centr. 12 12* 15* Pennsylvania Canadian Pac. 15* 16

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3