rovin[ifrip?« <-KÖRT Uitslagen trekpaarden- en fokves- keunng te Oastburg. Soevedanlje gaat naar Canada Maandag 3 Juli 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD fagina 3 Christ. Kweekschool te Middelburg. Voor het examen in Bijb. Geseh., Bijb. Aardr.- en Oudheidkunde en Kerkgeschiedenis (29, 30 Juni), waarbü als gecommitteerden van de Vereniging voor Christ. Natio naal Schoolonderwijs fungeerden de heren J. Birza te Aagtekerke en A. A. Nederhand te Goes, slaagden de dames: M. J. Coo- mans, Domburg; H. van Donk, C. P. A. J. Speelman, Goes; N. N. Speelman, Middelburg; M. M. E. Steneker, Souburg; M. C. Veld kamp, A. G. Vroon, Middelburg; M. van Westen, Goes; en de heren P. van Damme, Middelburg; J. Kaljouw, Koudekerke; C. J. dé Klerck, Middelburg; K. J. Ova, Vlissingen; L. Walhout, Nieuw- dorp; H. de Winter, A. C. Zoete- weij, Yerseke. Dit examen, voor een christe- kelijke kweekschool een noodza kelijke aanvulling van het eind examen (dat immers de z.g. Bij belse vakken niet op het program heeft), zag alle candidaten sla gen. Van de 48 afgelegde examens eind-, handwerk-, handenarbeid- en „bijbelse" examens hadden slechts 2 een onvoldoende uitslag, n.l. 1 eindexamen en 1 handwerk- examen. Moeilijkheden bedreigen sportweek te Vlissingen. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de V.V.V. met de sportvertegenwoordigefrs bleek, dat nog vele moeilijkheden zullen moeten worden overwonnen, voor dat de sportweek, die men in Juli hoopt te houden, doorgang zal kunnen vinden. Het ergste is wel, dat waar schijnlijk geen terrein beschik baar zal zijn, daar nóch het ge meentelijke sportterrein, nóch het H.B.S.-terrein kon worden ver kregen. Daar zonder terrein de sport week niet zal kunnen doorgaan, besloot men een deputatie af te vaardigen naar B. en W., om als nog voor de terreinmoeilijkheden een oplossing te verkrijgen. De athletiek-ontmoeting Zee landNorköping (Zweden) is in- el ast in het programma, terwijl ij de opening van de week ge tracht zal worden een Zweeds athleet als laatste, estafetteloper in fakkelloop te doen optreden. Ook is nog ingelast een zeep kistenrace, zodat ook de Vlissing- se jeugd met zelf vervaardigde wagentjes aan het werk zal kun nen. De race zal worden gehou den van de oprit bij de Leeuwen- trap op Woensdag 26 Juli. Nog steeds is men er niet in geslaagd een eerste klas voetbal elftal te laten komen, zodat de ■aganisatie nog vele problemen zal moeten oplossen. GCES. Benoeming. Bij K.B. is benoemd tot reser- ve-eerste-luitenant der Nationale reserve, bij het wapen der infan terie, de heer D. G. Kloosterman, gedetacheerd bij het bureau van het District Zeeland der Natio nale reserve te Goes. OVEZANDE. Gunning herstel teerweg. Het herstel van de teerweg Ovezande's-Heerenhoek is ge gund aan de heer Jac. Hoogeste- ger te Wemeldinge, voor de som van f9480 voor het A-werk en f 4222 voor het B-werk. YVOLPH AARTSDIJK. Begin van brand. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werd een begin van brand waargenomen bij bakker Boer op Oud Sabbinge. De brandweer werd gealarmeerd, doch behoefde niet uit te rukken omdat de brand reeds geblust was met een slang op de waterleiding. Er was wat materiële schade. ARNEMUIDEN. Begin van brand. In de woning van de fam. J. van Belzen werd door een buurt bewoner een begin van brand ont dekt. Het saamgordijn had reeds vlam gevat. De heer P. de Nooij- er, woonachtig naast bedoelde woning, verschafte zich bij afwe zigheid der bewoners door het inslaan van een ruit toegang tot de woning en slaagde er in de brand te blussen, zodat erger werd voorkomen. J! Donderdag slaagde te Utrecht voor acte lichamelijke oefening mej. A. L. Jongsma, on derwijzeres aan de O.L. school te Zonnemaire. THOLEN. Schietwedstrijd. De Thoolse Jagersvereniging hield een schietwedstrijd op Klei duif en lopende Haas, waarvan de uitslagen luiden: Wedstrijdbaan: le pr. N. Tes ters; 2e pr. G. Polderman; 3e pr. A. A. Maris; 4e pr. J. Kooijman; 5e pr. v. d. Bulke; 6e pr. W. Gaa- keer; 7e pr. P. Berrevoets; 8e pr. J. Elenbaas. Vrije baan: le pr. W. Gaakeer; 2e pr. J. Kooijman; 3e pr. A. P. Geluk; 4e pr. J. Geluk; 5e pr. C. v. d. Bout; 6e pr. C. Geluk; 7e pr. J. van Luijk. OOSTEKLAND. Kertnisdorp op de loop. Dat de Oo3terlandse kermis zichzelf aan het oplossen is valt wel toe te juichen. Velen maken gebruik om nu eens echt een uit stapje te maken. De Tuinbouw- vereniglng maakte een trip naat Zuid-Beveland, de Landbouwver. toog naar Oostburg en de Sport- centrale maakte met haar begun stigers een reisje naar Rotterdam en Den Haag. De Zondagsschool ging naar het strand te Renesse en zeer velen bezochten met de tram de tentoonstelling Ahoy te Rotterdam. TERNEUZEN. „Gemeentewerken" op reis. Dinsdagavond vertrokken ver schillende ambtenaren van ge meentewerken voor een reis naar Valkenburg en omgeving. Erg moe, maar zeer tevreden en voldaan keerden allen Woens dagavond laat in Terneuzen terug. T.g.v. de verjaardag van Prins Bernhard, gaf „Arnes Genoegen" te Arnemuiden Donderdagavond een concert en maakte een rond gang door het dorp. De buurtvereniging „Margriet" te Biezelinge maakte haar jaar lijkse zomerreis via Utrecht en Hilversum, waar de studio's wer den bezichtigd, naar Amsterdam. Na een bezoek aan Schiphol werd de terugreis aanvaard. De heer J. J. Schot, ambtenaar ter secretarie van Zonnemaire, wonende te St. Philipsland, is benoemd tot ambtenaar ter sec retarie van Dreischor. DUIVENSPORT. Duivensport. De P.D.V. „De Postduif" te Wemeldinge hield een wedvlucht vanuit Creil (Rr.) afstand 273 km. De uitslag luidt als volgt: 1 en 10 M. Jeremiasse; 2 R. v. d. Berge; 3 J. Bolle; 4 en 14 J. Meijaard; 5 E. P. Lindenbergh; 6 P. Tolhoek; 7 en 9 H. de Vries; 8 en 12 C. Laven; 11 en 15 P. Huissen; 13 M. Schouten. De uitslag van de wedvlucht St. Denis, afstand 311 km. luidt als volgt: 1, 2 en 3 C. Laven; 4 en 5 P. Tolhoek; 6 H. de Vries; 7 J. Vleugel; 8 M. Schouten. Hengsten 4 jaar en ouder, grote maat: 1 Eglon van Echt K 2264 Van R. J. de Milliano te Oost burg, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat en A. J. v. d. Meulen, Yzendijke; 2 Albert K 2224, A. J. Catseman, Biervliet. Idem, kleine maat: 1 Herseur Van Alstein (kampioen), P. J. toenne te Graauw en Gebr. uysse te Biervliet; 2 Moustic v. Urbain K 2294, C. den Hamer te Schoondijke en G. van Hal te St. Kruis. Hengsten van 3 jaar: 2e prijs Gladon 155226, L. J. Blondeel te Aardenburg en C. Rammelaere te Sluis. Hengsten van 2 jaar, grote maat: 1 Nico van 't Zwartewater, 16U976, Marcel d'Hoore, Sluis, R. 3. de Milliano, Oostburg en J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; 2 Ni- Co van Ysselstein 162603, eig. de zelfden. Idem, kleine maat: 1 Sjors van Inger, 156960, A. J. v. d. Meulen, Yzendijke; 2 Joubert van Aarden burg 162645, Wed. P. J. Lamroye, Aardenburg. Hengsten van 1 jaar, grote m.: 1 Certain van de Jozinshoeve, A. J. v. d. Meulen, Yzendijke; 2 Car los, dezelfde. Idem, kleine maat: Carlo van Zeedijk 164925, A. J. v. d. Meu len, Yzendijke, Paul, dezelfde (beide 2e prijs). Hengstveulens, geboren voor 1 Mei 1950: I Karei d'Ahea, A. X. Aernoudts, Sluis; 2 Leon, A. M. phont, St. Kruis; 3 Antoon v. d. Brakke, R. A. F. Wijffels, Sint Kruis; 4 Albert v. d. Brakke, de zelfde; 5 7 7, A. M. Dhont, Sint Kruis. Hengstveulens, geboren na 30 April 1950: 1 Vengeur d'Amice, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; 8 Quo Vadls, Stallen de Dobbe- laere, Yzendijke; 3 Frits van Ma- riahof, L. J. Boogaert, Zuidzande; 4 Vital van Oostburg, A. P. Ris- seeuw, Oostburg; 5 Alban, Gebr. Bonte, St. Kruis; 6 Nico, A. J. v. d. M Yzendijke; 7 Henk van Mous A. M. A. Blondeel, Aardenourg. Merries van 9 jaar en ouder, grote maat: 1 Oda d'Ahea, H. J. Aernoudts, Sluis; 2 Hilda, Stallen de Dobbelaere, Yzendijke; 3 Je- Cmette van Clairon, A. J. E. Tem merman, Hoofdplaat; 4 Blondina, C. J. Almeklnders, Retrenche ment; 5 Hermine d'Ahea, H. A. Ferket, Aardenburg. Idem, kleine maat: 1 Gaulorse Stallen de Dobbelaere, Yzendijke' B Minerva d'Ahea, A. X. Aer noudts, Sluis; 3 Juliette van Dra gon, Jac. Wijffels, Yzendijke; 4 Bles, P. Serrarens, St. Kruis; 5 Elza, O. Plasschaert, Oostburg; 6 Ali, J. P. van Cuyck, Retran- Chement; 7 Bea van St. Krui3, Aug. de Smet, St. Kruis; 8 Thalia J. de Smit, Groede. Merries van 58 jaar, grote m.: 1 Jeanine van Plakkebord, A. J. Termate, Yzendijke; 2 Cora v. Albain, F. P. de Sutter, St. Kruis; 8 Liliane, Stallen de Dobbelaere, Yzendijke. Idem, kleine maat 1 Jenny, Stallen de Dobbelaere, Yzendijke; f Monna van Montain, A. J. Sa- lomé, Groede; 3 Rita van Schoon dijke, A. J. Verhage, Schoondijke; 4 Roza, A. U. Dhont, St. Kruis; 5 Julma van Dierkensteen, Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; 6 Roset, P. Serrarens, St. Kruis; 7 Elza van de Zwaan, Rob. Buyck, Eede; 8 Ida van Plakkebord, A. J. Termote, Yzendijke; 9 Meta v. Groede, Iz. Blau, Groede; 10 Co- ra van Slakershaven, W. J. Ver- planke, Waterlandkerkje; 11 Ly- die van Dierkensteen, Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; 12 Vera, W. L. P. de Blaey, Bier vliet. Merries van 4 jaar, grote m.: 1 Carta van Groede, A. J. Salo- mé, Groede; 2 Mirza van Mina, G. van Hoi, St. Kruis; 3 Frida, P. Luteynvan Cruyningen, Zuid zande; 4 Rosa, P. Serrarens, St. Kruis; 5 Oda v. d. Walhoeve, R. Buyck, Eede. Idem, kleine maat: 1 Mina van Veerhoek, E. de Badts, Oostburg; 2 Floor, A. de Hullu, Schoondijke; 3 Mimie van 't Lusthof, Adr. Ver aart, Biervliet; 4 Sonja van 't Prinsenwegje, A. J. Verhage, Schoondijke; 5 Iliane van Sint Kruis, P. E. de Bachere, St. Kruis 6 Cora van Oostburg, J. v. d. Meulen, Oostburg; Merries, 4 jaar en ouder, met zuigende veulens, grote maat: 1 Mia van Nieuwenhof, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; 2 Nel ly, Jac. Wijffels, Yzendijke; 3 Ria v. d. Walhoeve, Em. A. Buyck, Eede; 4 Calina v. d. Brakke, R. A. F. Wijffels, St. Kruis. Idem, kleine maat: 1 Nelly van Kriemhilde, G. van Hol, St. Kruis; 2 Odette van Colma, Jac. Wijf fels, IJzendijke; 3 Ida, Stallen de Dobbelaere; 4 Gaby, Cl. Ramme laere, Eede; 5 Clairona van Blok- hove, G. Dusarduyn, Groede; 6 Mina, M. A. Maes, St. Kruis; 7 Ida van St. Kruis, P. E. de Ba- ckere, St. Kruis; 8 Jenny, P. Ser rarens, Sluis. Merries van 3 jaar, grote m.: 1 Astrid van de Blauwe Hoeve, E. van Hoeve, Groede; 2 Irena, C. J. Almekinders, Retranche- ment; 3 Liza van 't Hof te Moer, D. LuteynVerhage, Zuidzande; 5 Jacqueline, Gebr. Bonte, Sint Kruis; 6 Clairona van Zuidzande, Joz. Schijve, Zuidzande; 7 Nora van Haron, Eug. van Damme, IJzendijke. Idem, kleine maat; I Ninette, Ltallen de Dobbelaere; 2 Sonja, A. de Hullu, Schoondijke; 3 Olga van Dierkensteen, Gebr. de Milli ano, Waterlandkerkje; 4 Niska, Stallen de Dobbelaere; 5 Bora v. d. Blauwe Hoeve, C. van Hoeve, Groede; 6 Oda van Dierkensteen, A. J. Verhage, Schoondijke; 7 Je- anette van St. Kruis, P. E. de Backere, St. Kruis; 8 Suzette d' Amice, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; 9 Bles van Groede, C. Cysouw, Groede. Merries van 2 jaar, grote m. 1 Caline van Plakkebord, A. J. Termote, IJzendijke; 2 Paula van Dierkensteen, Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; 3 Yvonne, Eug. van Damme, IJzendijke; 4 Astrid van St. Kruis, P. E. de Backere, St. Kruis; 5 Blanca, J. den Ha mer, IJzendijke. Idem, kleine maat: 1 Tinie d' Amice, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; 2 Flora van Tivoli, Jac. Wijffels, IJzendijke; 3 Greta v. d. Liter, A. J. Catseman, Bier vliet; 4 Erna van Mina, M. A. Maes, St.-Kruis; 5 Irma van Ur bain, A. X. Aernoudts, Sluis. Merries van 1 jaar, grote m. 1 Caria v. d. Blaauwe Hoeve, C. van Hoeve, Groede; 2 Annie van Nico, W. L. P. de Blaey, Bier vliet; 3 Nelly van Urbain, A. de Hullu, Schoondijke. Idem, kleine maat: 1 Polly, Stallen de Dobbelaere; 2 Exel- lente, C. J. Almekinders, Retren chement; 3 Margriet van Nico, VV. L. P. de Blaey, Biervliet; 4 Udine van Oostburg, A. P. Ris- seeuw, Oostburg; 5 Elly v. Oost burg, J. v. d. Meulen, Oostburg; 6 Rosa van Flakkebord, A. J. Termote, IJzendijke. Merrieveulens, geboren om 1 Mei 1950: I Jolende van Heille A. N. Quaak, Sluis; 2 Lla van Veerhoek, Eug. de Badts, Oost burg; 3 Cora van Lindenhof, M. A. Maes, St. Kruis; 4 Cantoria, A. J. Salomé, Groede; 5 7 7 A. Boussen, IJzendijke; 6 Hilda van Schoondijke, Wed. J. Ramondt, Schoondijke; 7 Quirine, Stallen de Dobbelaere; 8 Vera van Duiven- lust, B. B.Ceelaert, Biervliet; 9 Hermanda v. d. Kleineboompol- der, G. van Hal, St. Kruis; 10 Olga, Cl. v. d. Hauwe, IJzendijke; 11 Silvaine van Oostburg, J. v. d. Meulen, Oostburg; 12 Antwice v. d. Brakke, R. A. F. Wijffels, St. Kruis; 13 Mona van Beatrix, Schoondijke. Merrieveulens, geboren na 30 April 1950: 1 Ria van Terhofste de, A. de Mey, Retrenchement; 2 Mana van Beatrix, A. E. van Pamelen, Schoondijke; 3 Doddie v. d. Rijskiethoeve, Ars. Bonte, St. Kruis; 4 Lidwina, Ed. de Reu, Oostburg; 5 Oranda, J. den Ha mer, IJzendijke; 6 Carla van Blokshoeve, G. Dusarduyn, Groe de; 7 Carna van Slapenhaven, W. J. Verplanke, Waterlandkerkje; 8 Gloria van Zuidzande, Iz. Luteyn- Verhage, Zuidzande; 9 7 7 P. A. de Mey, Cadzand; 10 Hersa van Stroopuik, Cyr. Plasschaert, IJzendijke; 11 Lena van Oostburg J. A. v. d. Plasse, Oostburg; 12 Honda van de Walhoeve, Em. A. Buyck, Eede; 13 Lady, Ach. Buyck, Waterlandkerkje; 14 Li- sette, P. van Iwaarden, Cadzand; 15 Astra van Lindenhof, M. A. Maes, St. Kruis; 16 Julia van St, Kruis, P. E. de Backere, St. Kruis Hengsten met afstammelingen: 1 Urbain van Certain, G. v. Hal, St. Kruis en A. X. Aernoudts, Sluis; 2 Alban van Veldzicht, Wed. P. J. Lannoye, Aardenburg; 3 Eglon van Echt, R. J. de Milli ano, Oostburg, A. J. E. Temmer man, Hoofdplaat en A. J. v. d. Meulen, IJzendijke; 4 Cantor, C. van Hoeve en A. J. Salomé, Groe de; 5 Brillant van Nico, A. J. v. d. Meulen, IJzendijke. Merries met afstammelingen 1 Lady Aarn. de Hullu, Schoon dijke; 2 Gauloise, Stallen de Dob belaere, IJzendijke; 3 Kriemhilde de Malecote, G. van Hal, Sint Kruis. Vier merries van één eigenaar: 1 Stallen de Dobbelaere, IJzen dijke; 2 Gebr. de MUIiano, Water landkerkje. Vier merries van twee eigena ren: 1 A. Salomé, Groede en A. Verhage, Schoondijke; 2 R. A. F. Wijffels en P. E. de Backere, St. Kruis. Fokgroepen van één eigenaar: 1 Stallen de Dobbelaere, IJzen dijke; 2 A. de Hullu, Schoondijke; 3 Gebr. de Milliano, Waterland kerkje; 4 Jac. Wijffels, IJzendij ke; 5 A. J. Termote, IJzendijke; 6 P. E. de Backere, St. Kruis; 7 R. A. F. Wijffels, St. Kruis. Op de uitslagen van de rund veekeuringen hopen wij in ons blad van morgen terug te komen. Wandelmarsen van K.N.G.V. op Walcheren werden succes. De Zaterdag door de Gymna stiekvereniging „AchiUes" te Mid delburg georganiseerde Bonds- wandelmarsen van het K.N.G.V. zijn een groot succes geworden. Er werd in zo'n pittig tempo ge lopen, dat een half uur eerder dan verwacht de eerste deelne mers aankwamen; de laatsten kwamen slechts tien minuten na de eersten binnen. Er was door een groot aantal groepen en particulieren voor de ze wandelmars ingeschreven. Om drie uur startten de deelnemers bij de Schouwburg aan het Molen water te Middelburg om via Ar nemuiden naar Nw. St. Joos- land te wandelen en daarna over de Oude Vlissingseweg naar Sou burg. In „de Zwaan" te Souburg werd gepauzeerd, waarna de tocht van 30 km. over Vlissingen en Koudekerke weer naar Mid delburg ging. De kleintjes, d.w.z. de jongens en meisjes tot 15 jaar, lieten zich ook niet onbetuigd en wandelden in grote getale de 15 km. tocht mee, die voor hen was uitgeschre ven. Er werd door 10 groepen jongeren gelopen met In totaal 142 jongens en meisjes. Zowel bij de ouderen als bij de jongeren viel slechts één uit. Op het Karei Doormanplein te Middelburg stond de signaalafde ling van Achilles opgesteld, die de deelnemers aan de 30 km. tocht, door de stad naar de Schouwburg voerde. Voor iedere groep was er een groepsmedaille, terwijl een verkleinde uitgave van deze medaille werd uitgereikt aan hen, die voor de eerste maal mee liepen. Zij, die voor de tweede maal deelnamen kregen een lintje met een ster :tje. De deelnemen de groepen waren: Rijkspolitie, Vitrite Works, Wandelver. Serooskerke, Perso- neelsver. P.Z.E.M., Wandelsport ver. Nieuw Middelburg, Personeel Amsterdamse en Incassobank, Gymnastiekver. Oostkapelle, Kin- derzorg, Gymnastiekver. Wilhel- mina, Wandelver. St. Laurens, Noad, Vlissingen. Bovendien liepen 35 individueel de tocht uit. Namens het K.N.G.V. bracht de voorzitter van de Zeeuws Bra bantse Turnkring de heer F. G. Lemmers, de organisatoren dank. Intrede Ds L. Schellevis te Biezelinge. Zondag heeft Ds Schellevis in de middagdienst zijn Intrede ge daan in de Ned. Herv. Kerk te Biezelinge nadat hij 's morgens was bevestigd door Dr A. Sonne- veld, em. pred. te Den Haag. Het kerkgebouw was tot in alle hoe ken gevuld. Als tekst had Ds Schellevis ge kozen Openbaring 22 20: „Die deze dingen getuigt, zegt: Ja, ik kom haastiglijk Amen. Ja kom, Here Jezus." Na de prediking richtte hij eerst een persoonlijk woord tot zijn ouders, zijn bevestiger, tot de kerkeraad en kerkvoogdij, tot de consulent Ds Oost, ringcollega's en tot B. en W. Tot de gemeente zei hij o.a. dat zowel zijn vrouw als hij zelf getroffen waren door de bijzondere hartelijke ontvangst. Hierna sprak eerst ouderling Molhoek die deze dag een feest dag voor de gemeente noemde, waarna de heer Q. v. d. Vrie sprak namens de Kerkvoogden en notabelen. Verder werd nog het woord gevoerd door Ds v. d. Ham uit Hansweert, Ds Jebbinlc namens de ringpredikanten, namens de burgerlijke overheid Burgemees ter van Suylekom en tenslotte sprak de scheidende consulent Ds Oost, waarna de nieuwe leraar staande toegezongen werd Gezang 263 het eerste en laatste vers. Eindexamen RHBS te Middelburg. Voor het eindexamen van de afd. B der RHBS te Middelburg slaagden J. Almekinders, P. Bas- sie, I. Hardon, II. Hofman, J. van Houte, J. Izeboud, N. Janse, R. Jobse, J. Kampfraath, J. Kruysse, K. de Kuyper, J. Janse, A. Loo- mans, J. Ossewaarde, F. de Pag- ter, P. Tazelaar, E. Verbeek, W. Verhage, allen te Middelburg, T. van Langevelde en W. Passenier te St. Laurens, W. Vaarzon Morel te Veere en C. de Voogd te Oost kapelle. Van de 29 candidaten werden 7 afgewezen. Uitslag RHBS examen te Vlissingen. Op het exa- en voor de afd. A der RHBS slaagden Zaterdag de dames: J. Sissingh, B. Knuijt, M. Smals, C. Eekman, S. Grippeling, W. Merk en A. van Sabben, als mede de heren: J. Stroo, H. Tuin man, A. v. d. Lijcke, H. Wéterings, L. Verhulst en J. v. Gelderen. Afgewezen 3. Benoemingen aan het Chr. Lyceum voor Zeeland. Aan het Chr. Lyceum voor Zee land zijn met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot Leraar Nederl. drs J. Kwekkeboom te Aagtekerke en Leraar Handels- wetensch. de heer S. L. Lock te Rotterdam. Congres tandheelkundigen te Middelburg. Op 15 en 16 September a.s. zal te Middelburg een congres plaats vinden van de Ned. Ver. voor Tandheelkunde, waaraan waar schijnlijk een sterrit voor tand heelkundigen zal worden verbon den. Nagekomen Advertentiën Candidaat-pachters Noord Oost Polder. Voor bezoek verpachting be drijven op 6 en 7 Juli a.s. zal bij voldoende deelname een bus uit Middelburg starten. Opgave vóór 4, Juli a.s. aan Secretariaat Stich ting voor de Landbouw, district Walcheren, Oostkapelse weg 26, Serooskerke (W.), Telefoon 886, vL ~i~ 39. Intussen roepen en schreeuwen de agen ten in het hondengat moord en brand. Niemand hoort eerst naar hen. Maar ze doen zo mal en houden nooit weer op, zodat er veel dorps genoten bij de toren komen staan. „Laat ons er uit", roepen ze. „Dat wou je wel", roepen de mensen terug. „Lieve mensen, hoor je dan niet, dat wij jullie beste politie agenten zijn?" „Ha ha ha!" wat lachen die mensen nu! „Wij hebben geen beste agenten", roepen ze terug. 40. Daar komt kleine Pieter aan met een grote sleutel in de hand. Hij zegt: „Ik weet wat, wij laten ze los, dan kunnen we die lelijke politie, die het ons altijd zo lastig maakt, een kool stoven." „Ja, ja!" roepen de mensen, „dat hebben ze wel verdiend." Nu doet kleine Pieter de sleutel in de deur en draait het slot om. „Kom maar boeven," zegt hij. Wat kijken al die mensen verschrikt, als de beide agenten er uit komen. En wat schamen die agenten zich. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krimpen a. d. Lek, P. J. F. Lamensrie Elspeet; te Ede, I. Schipper te Voorthui zen; te Loenen a. d. Vecht, E. S. de Lint te St. Philipsland. Aangenomen naar Bergam bacht, J. Lekkerkerker te West broek, die bedankte voor Rand wijk. Bedankt voor Beverwijk, M. J. W. Knipscheer te Holten; voor Garderen. en Hedel, R. W. Steur te Ouddorp; voor Wijk bij Heusden, C. van Dop te Ameide en Tienhoven; voor Poortvliet en voor Brakel, A. J. Wijnmalen te Oldebroek. Geref. Kerken. Beroepen te Westeremden, J. H. Kwast te Zuilen. Aangenomen naar Amsterdam, M. de Goede te Utrecht. Bedankt voor Rotterdam- Zuid, H. W. Wierda te 's-Gra- venhage-Loosduinen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Maassluis, H. v. d. Veen te Duurswoude; naar Vlaardingen, D. Nieuwen- huis te Zaandam, die bedankte voor Deventer. Bevestiging en Intrede. Ds L. G. Aangeenbrug te Dor drecht, die het beroep naar ie Geref. Gemeente te Terneuzen aannam, hoopt daar op Donder dag 20 Juli a.s. 's avonds om half 7 zijn intrede te doen. De bevestiging vindt plaats 's mid dags 2 uur. Bond van Clir. Geref. Zondags scholen. Op de te Utrecht gehouden jaarvergadering van de bond van Chr. Geref. Zondagsschool verenigingen werd het 20-jarig bestaan herdacht. De voorzit ter, ds W. F. Laman, van Rot terdam-W., memoreerde in zijn openingswoord de moeilijke, doch zegenrijke arbeid die de bond met de scholen heeft mo gen verrichten. Uit het jaarverslag bleek, dat 90 scholen zijn aangesloten, dat zich vier ringen hebben ge vormd, dat 400 onderwijzers én 200 assistenten werkzaam zijn en dat aan 6300 kinderen onder wijs wordt gegeven. Ds N. Brandsma van Rijns burg werd als bestuurslid geko zen. Het orgaan „De Zaaier" zal eind December voor het laatst verschijnen. Ingaande 1 Januari 1951 zal daarvoor in de plaats komen een 14-daags orgaan „Open vensters", een gecombi neerde uitgave van de evangeli satie en de Zondagsschool. In de middagvergadering sprak ds Joh. Prins van Amsterdam- W. over „Een crux in de Bijbel vertaling" (sexuele opvoeding in het Zondagsschoolonderwijs). Een drukke bespreking volgde. Vrije prediking van het Evangelie in Indonesië. Naar „Trouw" vernam, heeft de Generale Synode van de Geref. Kerken in Nederland zich met een schrijven tot de rege ring gericht, waarin zij in ver band met de ontwikkeling van de verhoudinf en in Indonesië o.m. haar bezorgdheid uit spreekt over de gevolgen daar van voor de vrije prediking van het Evangelie en dat in het bij zonder ten aanzien van de toe stand, die voor de Zuid-Moluk- ken is ingetreden. De Synode verzocht de regering om alles te doen, wat leiden kan tot handhaving van de gerechtig heid. Theol. School Geref. Gemeenten. Bij de gehouden toelatings examens voor de Theol. School der Geref. Gemeenten kon geen der zeven candidaten die zich hadden aangemeld worden aan genomen. Aan de studenten T. Cabaret, W. Hage en L. Vogelaar werd preekconsent verleend. Officiële Publicatiën Vlissingen. B. en W. van Vlissingen brengen ter algemene kennis, dat door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 23 Juni 1950 overeenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het bestuur der Vereniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs alhier, ten behoeve van de Oranjeschocd i a. de gevraagde medewerking is ver leend voor: de aanschaffing van leermid delen voor het onderwijs in lezen, vader landse geschiedenis, aardrijkskunde, Ne derlandse taal, gymnastiek en voor hulp middelen en schoolbehoeften wegens her stel van oorlogsschade; alsmede van leer middelen en schoolbehoeften wegens eerste inrichting; b. de gevraagde medewerking is gewei gerd voor: de aanschaffing van Zweedse banken, een sleutelkastje en een hand- oaairaachine. Leestafel Ja, Tenz(| De heer A. Zijlstra, oud-hoofd redacteur van de N. Prov. Gron. Crt., die gedurende 30 jaren voor de A.R. partij in de Tweede Ka mer zitting had en daar, evenals in de pers, de A.R.-beginselen en de A.R.-politiek verdedigde, is tot de ontdekking gekomen, dat heel zijn politieke loopbaan één grote vergissing is geweest, waarom hij naar het Geref. Pol. Verbond is overgegaan. Dat is hoe tragisch het ook mag zijn op zichzelf niet erg. Men kan er niemand een verwijt van maken, wanneer hij tot een ander inzicht gekomen, op zijn weg terugkeert. In een onlangs verschenen boek „Tenzij" geeft dé heer Zijlstra rekenschap van zijn gevoelens en bestrijdt hij met evenveel kracht, wat hij tot voor enkele jaren verdedigde. Over dit boek geeft prof. dr S. U. Zuidema in de hierboven ge noemde brochure een zakelijke beschouwing, waarin hij het on houdbare en het inconsequente van 's heren Zijlstra's betoog op heldere wijze uiteenzet. Een brochure, waarvan de le zing aan allen, die belang stellen in de strijd der beginselen van deze tijd, kan worden aanbevolen. Uitgever is Jan Haan N.V., Groningen. Korte Verklaring. De beide brieven van Petrus, door dr S. Greijdanus. Uitg. J. H. Kok N.V., Kampen. In de tweede druk van de Kor te Verklaring der Heilige Schrift verscheen nu: I en II Petrus, op nieuw uit de grondtekst vertaald en verklaard door dr S. Greijda nus. Ook de herdruk van dit deeltje zal door velen met blijdschap worden begroet. De auteur wijlen prof. Greijdanus, heeft op dit ge bied een goede naam. De brieven van Petrus zijn door hun ingewikkelde zinsbouw niet gemakkelijk te lezen en vaak zwaar om te verstaan. Dit geldt ook enigermate van deze verkla ring. Zinnen van soms 20 regels en meer, vragen de volle aan dacht. De Dordtse Leerregelen. Toegelicht door ds J. G. Feenstra. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen. Van de Dordtse Leerregels of Leerregelen zoals ds Feenstra schrijft, geldt zeker niet: meer geprezen dan gelezen. De lezing laat blijkens de vaak oppervlak kige critiek veel te wensen over en mee als gevolg daarvan blijft ook de prijs achterwege. In het algemeen kan zeker wel worden gezegd, dat dit deel der Geref. belijdenis bij velen op de laatste plaats staat. Toch blijkt er voor een werkje als van ds Feenstra nog zoveel belangstelling te zijn, dat een tweede druk nodig was. Van deze gelegenheid werd door de auteur gebruik gemaakt om een geheel nieuwe bewerking te geven. Zo werd o.a. een apart hoofdstuk toegevoegd over: de bestrijding van de Dordtse Leer regels door de dialectische theo logie. Chr. Reclasseringsvereniging. Onder voorzitterschap van haar secretaris mr G. Lammers, kwam de Protestants Christelijke Re classeringsvereniging te Amster dam in jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de ln het afgelopen jaar overleden penningmeester Ph. H. Sluijter en het oud-be stuurslid ds T. J. Hagen, die ge durende zijn leven onvermoeid ge arbeid heeft voor de vereniging. In zijn jaarrede gaf mr Lam mers een toelichting op het voor- lichtingswerk in de reclassering. Hij bepleitte het verplicht stellen van een voorlichtingsrapport en meer eenheid in de beoordeling van de rapporten door de reclas- seringsraden. Spr, wees er voorts op, dat er in het buitenland stromingen zijn, die de straf „naar de rommelzol der willen doen verhulzen". „Naar onze overtuiging straft de overheid krachtens goddelijke opdracht", aldus spr. „Hierdoor krijgt de straf een diepere zin en wij moeten niet uit het oog ver liezen, dat de straf dient tot her stel van de geschonden gerechtig heid". Tot bestuursleden werden ge kozen Jhr G. E. de Koek, Den Haag; P. W. Kuiper, Utrecht; J. Lorier, Middelburg; en mr B. ter Linde, Zetten. Prof. dr H. Dooije- weerd, mr dr J. Donner, J. van Dijk en dr W. G. Harrenstein werden herkozen. Mr A. H. van der Veen hield voorts een uitvoerig referaat over „De bijzondere rechtspleging", waarin hij verschillende aspecten van dit probleem belichtte. Veilingsberichten MIDDELBURG. Veiling van 30 Juni: Kruisbesten 4044, To maten 821,20, Perzik 612, Rodebes 4852, Aardbeien 45 76, Frambozen 9295, Bloem kool A 23—38, id. B 13—32, id. C 917, Bcskroot 310, Sla 2 4, Doperwt 1043, Spitskool 12 —16, Savoyekool 612, Peulen 4452, Tuinbonen 712, Dubb. Princ. 1,171,25, Snijbonen 87 95, Rabarber 1015, Pootuit 7 12, Bospeen 820, Waspeen 12 17, Komkommers A 1018, id. B 8—15, id. C 8—12, Rodekool 1618, Postelein 1630, Andij vie 2022, Wagenaars 1,02- 1,06, Saxa 1,051,16, Aardappe len grote 912, id. drielingen 8 —10, id. kriel 2—6. KAPELLE. Veiling van 30 JunirMadame Moutot 72,20, Ju- cunda's 73,40, beide per 100 kg. Kersen: Hollanders 1356, Mar kiezen 1558, Vroege van Wer- der 1448, Brusselse Bruine 28 56, Meikersen 846, Elton* 7 35, Early Rivers 12-52, Varikse Zwarte 53, Bruine Blanche 20, Morellen 31, Mierlose Zwarte 44, Krieken 27, J.M.O. Kers 46, Sui kerkersen 29, Rode Bessen 18 55, Zwarte Bessen 65, Witte Bessen 16, Frambozen 61,10, Aardbeien 5361, Doperwten 2734, Tuinbonen 7, Dubb. Prin- cessebonen z. draad 1,041,10, Saxasbonen 9ft, Peulen 35, Poot- uien 12, Aardappelen 212, al les per kg.; Bloemkool 823, Komkommers 815, beide per stuk; Bospeen 812, Bosselderij 7V>9, beide per bos. KRABBENDIJKE. Veiling van 30 Juni. Aardbeien: Jucunda 70,1077,80, Madame Moutot 60, Rode Bessen 2054, Frambo zen 6076, Eerstelingen 9,30 13, alles per 100 kg. ZIERIKZEE. Veiling van 30 Juni: Rabarber 5, Sav.kool 4, Rodekool 7, Spitskool 3 —5, Tuinbonen 56, Waspeen 6,50, Kroten 1, Doperwten 1021, Asperges 25, Princessebonen 100 105, Peulen 34, Tomaten 55 91, Aardbeien 3550, Rode Bes 2741, Witte Bes 30, Frambozen 6064, Eerstelingen 1318, id. drielingen 910, id. poters 4—6, Blauwput 1719, id. drielingen 1012, id. poters 5, alles per 100 kg.; Bospeen 6,508, Kropsla 1,60 2, Bloemkool 6,5018, Kom kommers 811, Selderij 5 T, Kroten 1, Perziken 315, alles per 100 stuks en bos. ST. ANNALAND. Aardappel veiling van 30 Juni. Eerstelin gen; Gew. 12,2212,25, drielin gen 9, kriel 4,87; Doré: Gew. 12,19, drielingen 9, kriel 4,G7j Gele Eigenheimers; Gew. 14,90— 15,10, drielingen 5,39, kriel 2,61. Alles per 100 kg. Aanvoeer 12 ton. SCHERPENISSE. (Via de vei ling van St. Annaland.) Eerste lingen: Gew. 12,35, drielingen 8,51, kriel 4,58. Doré; Gew. 12,32, drielingen 8,51, kriel 4,58; Gele Eigenheimers: Gew. 15,0415.11, drielingen 5,41, kriel 2,80. Alles per 100 kg. Aanvoer 15 ton. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Geboren: Izaak, z. v. J. A. Colijn en Z. Sturm; Eli sabeth J. C. en Jacobus A. J. C. C., tweeling van J. Hoorn en E. J. Everaers; Suzanna, d. v. A. Bostelaar en P. Labruijère; Su sanna F. T., d. v. A. F. Dirven en I. J. Izeboud; Catharina E., d. v. J. den Engelsman en G. Hame- link; Adrianus J. B., z. v. B. da Ridder en B. Peters. Ondertrouwd: J. Heijkoop, 26 j. en N. Vader, 27 j.; M. F. Meijer, 23 j. en C. C. Jonkman, 22 j.; P. A. Riemens, 25 j. te Middelburg en A. Lomeijer, 24 j.; W. Kamer- mans, 28 j. en S. M. J. van Wes ten, 26 j. Gehuwd: A. I. M. van der Hoe ven, 30 j. en A. J. Filius, 26 j., Wissekerke; D. de Korte, 27 j. en E. van As, 21 j.; J. C. Wagenaar, 27 j. en A. W. Stroo, 25 j.; P. Vader, 29 j. en A. G. Weug, 22 j. Overleden: N. Groenenberg, 78 j., wedn. van J. Steketee. POORTVLIET. Ondertrouwd: J. M. Overbeeke, 30 j. en J. Dek ker, 26 j. te Kapelle; D. Mol, 24 j. en B. A. Polderman, 21 j. te Sint Maartensdijk; C. Poot, 35 j. en T. A. Menheere, 31 j. te Scherpenisse; M. K. Speijer, 32 j. en W. J. E. Slager, 24 j. WEMELDINGE. Geboren: Ja nus J., z. v. J. Ruissen en C. J. Leendertse; Mattheus, z. v. .vl. Vleugel en A. Onderdijk; Mari- nus D., z. v. M. D. de Witte en C. J. van Stel. ZIERIKZEE. Geboren: Gerar- dus G-, z. v. A. Blommaert en M. M. C. van Wanrooij; Johan nes C., z. v. J. C. van Huizen en A. van Ede. Gehuwd: C. M. van de Velde, 24 j. en A. Hagesteijn, 21 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3