KORT Mrovinii^WiW Een spoorlijn in een achtertniu. fioevedanlj'e ZEEUWEN OP DE THUISREIS. KEMÉUffiNDIN# III Canada Op „Bezige handen" te Middelburg staat een fraaie locomotief. gaat naar Dinsdag 20 Juni 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Ir van Hees krijgt eervol ontslag. Bij ministeriële beschikking is aan de ingenieur by de voor lichtingsdienst ten behoeve van de landbouw (Rijkslandbouw- consulent voor j,rond- en pacht zaken! Ir R. van Hees, te Goes, te rekenen van 1 Juni 1950, op zijn verzoek eervol ontslag als zodanig verleend. Veertig Zeeuwse chauffeurs slaagden. Voor het C.C.V.-diploma B. Van de looi chauffeurs, die tussen 2 Mei en 15 Juni in vele plaatsen van ons land deelnamen aan de door de E.V.O. georgani seerde chauffeursexamens, slaag den in Zeeland de volgende 40 chauifeuro voor het C.V.V.-diplo ma B van Eigen Vervoer: C. Oosterbos te Vlissingen; J. de Hamer te O. en W. Souburg; P. Schot te Vlissingen; C. van der Weyden te Wemeldinge; A, van Fraassen te Vlissingen; A. Wa- beke te Wemeldinge; R. Meyering te Wemeldinge; J. F. J. de Looff te Vlissingen; C. M. Kerpestein te Vlissingen; J. J. van Gils te Vlissingen; J. Lievense te Middel- t ,rg; J. Dophemont te Hulst; A. A. Aerens te Zaamslag; J. Sanderse te Yerseke; J. Balju te Middelburg; J. Filius te Middel burg; A. Hendrikse te Middel burg; A. Slabber te Goes; J. Boo ne te Middelburg; P. de Schipper te Middelburg; C. W. Tengeler te Middelburg; P. J. de Jonge te Goes; L. M. lollemans te Bieze- linge; B. Danckaerts te Vlissin gen; L. J. Dieleman te Vlissingen; C. van Moolenbroek te Middel burg; J. Jacobse te Meliskerke W. J. de Vrieze te Baarland; M. A. Pieterse te Wemeldinge; J. Kuiper te Vlissingen. Op 21 Juni zullen deze chauf feurs ln de Prins van Oranje te Goes, tijdens een feestelijke bij eenkomst die om 8 uur begint, de bewijzen van vakbekwaamheid in ontvangst nemen. Provinciale Jeugddag C.J.V.F. te Zierikzee. ..iet de provinciale boot arri veerden Zaterdag tal van Zeeuw se clubs van het Meisjesverbond in Zierikzee. Op de haven ston den reeds de clubs van de eilan den Schouwen-Duiveland en Tho- len opgesteld ter verwelkoming. Hierna werd een wandeling ge maakt naar de Grote Kerk, waar de leidster van deze dag, mevr. v. Oeveren een openings- en wel komstwoord sprak. Begonnen werd met het zingen va- C-nz. 140 1 en 2. Ha het openingswoord en zang o.l.v. mej. Cijsouw volgde een toe spraak van mej. A. Wolf, waarop als toepasselijk lied gezongen werd gez. 219 4. Na afloop van de samenkomst werd naar het sportpark gewandeld, waar de broodmaaltijd werd genuttigd. Hierna werden de gildes opgesteld en voorstellingen gegeven van het werk der clubs. Ieder gilde had een geheime opdracht te vervul len, waarop een ontmoeting moest plaatsvinden. Hierna werd het spel opgevoerd „De Ridders met de Zilveren schilden", waarna gezongen werd Gez. 118. Het muziekgezelschap „Kunst en Eer" verleende zeer gewaar deerde medewerking. Mede dank zij het mooie zomer weer kan met grote dankbaar heid op deze dag worden terug gezien. Onderwijzersvergadering te Burgh. m „Het wapen van Burgh" werd Vrijdagmorgen de 86e alge mene vergadering van de „Ver. van onderwijzers en onderwijze ressen op Schouwen-Duiveland" gehouden, o.l.v. de heer D. Kosten te Oosterland, speciaal verwel komde hij de heer Sluiters, hoofd ener school te Rotterdam, die zou spreken over: „De vernieuwing ln de klas". Hij wees op het be sluit van de gemeenteraad van Burgh tot opheffing van de o.I.- school, hetgeen hij zeer betreurde. De heer Breetveld zei, in ant woord op een tirade ln het ope ningswoord van de voorzitter, be treffende het minder goede on derwijs op het eiland, dat hij niet gezegd heeft, dat het onderwijs minder is, doch de ontwikkeling van de leerlingen, hetgeen blijkt uit het grote aantal leerlingen, dat opgegeven is voor de B.L.O.- school. De rekening over 1949 sloot met een goed slot van f 182.22. Het aantal leden der Ver. be draagt 62. Als bestuurslid werd bij acclamatie de heer A. van Oeveren te Dreischor herkozen. De heer Sluiters vertelde daar na op onderhoudende wijze, hoe het mogelijk is tot vernieuwing van het onderwijs te komen. Na een bespreking en een ge zamenlijke koffietafel hield de heer Lysen, opzichter der Doraa- niale duinen, een korte inleiding over het doel der vogelbescher- mingswacht en de samenwerking ln dit verband met de school. Daarop werd een duinwandeling gemaakt door het duingebied van de Familie v. d. Lek de Clercq. MIDDELBURG. Geslaagd. Geslaagd aan de Rijksuniversi teit te Leiden voor het doctoraal examen geneeskunde Th. A. Bos, alhier. Schoolkamp. Niet alleen de leerlingen van de Chr. school aan 't Zand zijn er deze week op uit getrokken om met elkaar een kampweek te houden, ook een aantal leerlingen dc Chr. school aan de Singelstr. zijn o.l.v. hun onderwijzer de heer Dekker gaan kamperen. Zij verblijven in het jeugdcen trum Hedenesse bij Cadzand Watergang wordt doorgetrokken. De nieuw gegraven watergang, die uitkomt bij de Singel tussen Noord- en Seisbrug wordt nu doorgetrokken tot de vest. In verband daarmee is de Singel voor het verkeer afgesloten. Rijksleerschool verliest speelterrein. De werkzaamheden voor de nieuwe verbindingsweg tussen Lange Noordstraat en Penning- hoeksingel, de zgn. Raadhuis straat zijn in volle gang. De Rijksleerschool zal echter haar speelterrein verliezen en men heeft reeds een begin ge maakt met het afbreken van de rnuren, die de speelplaats omrin gen. VLISSINGEN. Openbare les. In het Alhambra theater hield de heer Schulte uit Den Haag een openbare les voor de jeugd over schilderwerken van grote mees ters. Met filmbeelden gaf hij een leerzame uiteenzetting over de techniek der schilders enz. De jeugd toonde grote belangstelling hiervoor en gaf rake en humoris tische opmerkingen ten beste. Excursie. In de vissershaven arriveerden Zaterdag ruim tweehonderd per soneelsleden van de General Mo- torfabrieken uit Antwerpen met „DE ZEEUW" van de Flandria. Een groep trok Vlissingen in, ter wijl de overigen een rondrit over Walcheren maakten. Zweedse athleten komen. Vorig jaar hield de A.V. „De Zeeuwen" een goed geslaagde athletiekwedstryd te Vlissingen. Uit waardering komt thans uit Eindhoven een verzoek om op 21 en 22 Juli 26 Zweedse athleten te ontvangen uit Norköping. Tegen deze ploeg zal een Zeeuwse ploeg optreden. De uitvoering van de plannen zal echter voor een be langrijk deel afhankelijk zijn van de beschikbaarstelling door de gemeente van het sportveld aan de Bosweg. De wedstrijd veilt pre cies in de Vlissingse sportweek, die daardoor bijzonder aantrek kelijk wordt. GOES. Kwaadaardige hond. Doordat een deur was open blij ven staan, heeft de hond van de heer H. alhier kans gezien het ge bouw van de Gezondheidsdienst voor Dieren aan het Ravelijn binnen te dringen. Hij heeft daar 12 marmotten bestemd voor on derzoek een oneervolle dood be zorgd. SOUBURG. Souburgs zangkoor zong ln „Bethesda". Vrijdagavond zong voor de zie ken in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen het Evangelisatie zangkoor van Souburg o.l.v. de heer A. J. Feij. Er werden een 12-tal geestelijke liederen gezon gen, wat door de patiënten zeer op prijs werd gesteld. THOLEN. Schoolreisje. Vrijdag j.l. maakten de leerlin gen der Thoolse U.L.O. 'n school reis door België naar Zuid-Lim burg. Te Antwerpen werd de Grote Markt bezocht en liep men over 't Steen naar de Voetgan gerstunnel. Vervolgens zag men de Schelde met z'n zeeboten en andere bezienswaardigheden, waarna men naar Brussel reed. Langs het Paleis te Laken, Ja panse Pagoda, Chinese theetuin (thans museum) bereikte men de Grote Markt (Gildehuizen, Stadhuis, Broodhuis) en werden nog vele andere bezienswaardig heden bezocht Over Dies -:i Hasselt bereikte men Maastricht. Te Valkenburg bezocht men de Gemeentegrot en Ruine. Nadat men volop genoten had van het Zuid-Limburgs natuurschoon, reed men door Brabant huiswaarts. ST. MAARTENSDIJK. Brand. Zondagvoormiddag brak brand uit op de boerderij van de Gebr. Mol. Een stroklamp die dicht by de schuur en 't wagenhuis stond, had vlam gevat. De brandweer van St. Maartensdijk rukte uit, terwijl de brandweer van Stave- nisse assistentie verleende, daar men bevreesd was voor uitbrei ding. Door het moedig optreden van de brandweer bleef de brand tot de stroklamp beperkt. Deze brandde geheel af. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht wor den door het spelen met lucifers door één van de kinderen. NOORDGOUWE. Laatste militair uit de Oost terug Dezer dagen repatrieerde uit de Oost de laatste uit deze gemeen te afkomstige militair, de heer C. van 't Veer, die na ruim 3 ja ren weg te zijn beweest behou den ln de ouderlijke woning te rug keerde. De burgemeester reikte hem de gebruikelijke oor konde namens het gemeentebe stuur uit, terwijl ook, zoals ge woonlijk de Culturele vereniging blijk van belangstelling toonde. O.L. school. In verband met de ziekte van de onderwijzeres Mw A. P. Ver- bost ls aan de O.L. school tijde lijk tewerkgesteld Mw D. Vaar- zon-Morel te Veere, die vandaag ln functie treedt. ZIERIKZEE. Verkiezing hoofdingelanden. Bij de gehouden verkiezing van 6 hoofdingelanden voor onge bouwde eigendommen van het Waterschap Schouwen zijn geko zen de heren C. M. Molenburgh, C, Padmos, C. J. v. Schelven, J. Vriesendorp en J. Steur, voor de bebouwde eigendommen werd ge kozen de heer P. Verbeek. Avondvierdaagse. Voor de Avondvierdaagse, wel ke wordt gehouden op 19, 20, 21 en 22 Juni blijkt zowel van par ticuliere als van verenigingszijde veel belangstelling te bestaan. De le en 2e avond wordt gewandeld in de richting Duiveland, de 3e en 4e avond in de richting Schou wen. Korfbaluitslagen van Zaterdag De uitslagen van de j.l. Zater dag gespeelde kofbalwedstrijden luiden: 2e klasse A: Dios IS.S.S. I 07; Stormvogels ISwift II 2—3; V.K.V.—V.O.P.O. I 4—1. 2e klasse B: Togo IIElto 22; VitesseDe Poel 32. 3e klasse A: AtlasGroede 13; Stormvogels IIT.O.P. 1—8; Madjoe HA.K.C. 8—1. Adspiranten: SwiftTogo 02. Op het te Bergen op Zoom ge. houden examen slaagde voor Al gemene Ontwikkeling A: J. Heij- boer, M. Mosselman, C. Scherpe- nisse, H. van Popering, D. Bruijn- zeel (met lof), J. van de Repe en J. Kaashoek, allen te St. Anna- land. Voor eenvoudige landbouw- administratie T. den Boer (met lof) te St. Annland. Allen ont vingen hun opleiding aan het on derwijsinstituut te Stavenisse. Door de afdeling Souburg- Rltthem-N. en St. Joosland ge houden collecte ten bate van het Rode Kruis heeft opgebracht Souburg f730.35; Ritthem f152, N. en St. Joosland f230.30. To taal f 1112,65. Aan de Vrije Universiteit ls geslaagd voor het doctoraal exa men theologie ds J. v. d. Berg te Souburg. Te Utrecht slaagden de heren C. Quist Jz. en M. Qulst Iz. uit Tholcn voor het examen van on derwijzer. Met ingang van j.l. Vrijdag is C. Quist Jz. benoemd te Oosterland aan de Chr. school der Geref. Gent. en M .Quist Jz. aan de Nat. Chr. school te Ka- pelle. Zeg nooit „wagons", spreek van „rijtuigen". Als je op je hurken gaat zitten in de tuin van de heer C. J. Nieuwenhuis, Kamperfoeliestraat 27 te Goes, dan wordt de wereld Ineens een stuk kleiner; om precies te zyn één-vjjfentwintigste van de werkelijkheid. Voor Uw neus ziet ge dan namelijk een natuur getrouwe spoorbaan van elf meter lengte, met wissels, een elec- trische bovenleiding, seinpalen en ln de verte een station. Ieder mens heeft zo zyn hobby. De één ls dol op tuinieren, en de ander biedt zjjn laatste stuiver voor een vreemd merk lucifer doosje. De heer Nieuwenhuis heeft zyn hart verpand aan de spoor wegen. De locomotief van de serie 3900 N.S., die op de tentoon stelling „Bezige Handen" te Middelburg geëxposeerd staat, ls hier het bewijs van. De heer Nieuwenhuis is geen „spoorman". „Nee ik ben niet bij de spoor wegenzei de heer Nieuwen huis. „Omdat ik echter uit een spoorfamilie stam, weet ik er wel het een en ander van af". „Waar om ik destijds ben gaan bouwen? Wel, ik vond die „3900" een mooie machine. Ik kwam in 1931 uit In- dië en had wel eens meer wat ge knutseld. In 1935 begon ik serieus er aan te werken en U voelt wel, dat het een heel karwei is ge weest". „Toen hij klaar was, dacht ik, kom, ik zal nog eens stoom gaan maken, maar dat deed-ie natuur lijk niet. In 1947 is het pas ge worden wat het wezen moest; een natuurgetrouw model, dat „ex pansie rijdt". De loc heeft zelfs verende assen". De heer Nieuwenhuis vertelde ons nog meer; wie van technische gegevens houdt krijgt ze hier: De keteldruk is zes atmosfeer, de slaglengte van de cylinders is 1" en de boring De middellijn van de drijf- en koppelwielen is 72 m.m. De trekkracht aan de tenderhaak 3 kg. De Loc weegt 6 kg en de tender 3% kg. inclu sief water en brandstofvoorraad. De snelheid bedraagt 8 tot 18 km./uur. Op „Bezige handen" staat ook een electrische locomotief. Deze is echter nog in aanbouw. Ondertussen zaten we nog steeds op onze hurken naast het stationnetje. „Type S.S. 5e klasse", zei onze gastheer en stopte een pijp. Zo'n station heeft ook nog in Kapelle- Biezelinge gestaan" en staat nog in Wouw en Laren. Aan het eind van de baan stond een vier-assig A.B. rijtuig, een ge sloten goederenwagen voor kaas- vervoer en een ketelwagen. We schrijven dat nu goed, maar we zeiden: „Wat een mooie wagons". Onze gastheer glimlachte en we wisten: „dat zeggen we verkeerd' „U maakt de fout van iedere leek", zei hij rustig'. „Bij de N.S. kent men geen wagons, wel wa gonladingen. We spreken van een eerste of tweede klasse rijtuig en een goederenwagen, ja zelfs van een postrijtuig als het meer dan 2 assen heeft". Je bomt er niet weg. Eerlijk, je zou uren naast die spoorbaan kunnen zitten. De wis sels, met een zuivere bocht ge legd, zijn compleet met strijkrall „En alles op de huiskamertafel gemaakt", zei onze gastheer, die vertelde de zaak te gaan electri- ficeren. „En nu gaat U zeker ook een Diesel bouwen?" vroegen we hem. ,,'k Begin er niet aan, was het besliste antwoord. Dat zijn din gen zonder leven, te glad. Ze mis sen de itoerheld van een echte „loc". Jubileum bij de Vitrite te Middelburg. Zaterdag herdacht de heer J. Paulusse, onderbaas, dat hy 40 jaar geleden in dienst trad bij De Vitrite" te Middelburg. De directeur, de heer B. A. Hesselink, uitte zyn erkentelijk heid voor de wyze, waarop de ju bilaris steeds zijn arbeid heeft verricht. In het bijzonder her dacht hij zijn verdiensten als voorman van de brandblusploeg en zijn optreden tijdens de gevaar volle oorlogsdagen, toen hij als leider van een ploeg vrijwilligers de schade aan de fabrieksgebou wen zoveel mogelijk heeft weten te beperken. Tenslotte overhandigde hjj hem een couvert met inhoud. Ir Kranen wees daarna op de technische verdiensten van de heer Paulusse. Namens de beambten voerde de heer W. A. den Hollander het woord. Hij stelde hem een pols horloge ter hand. De heer Kamp man, als oud-collega en de heer P. Meliefste namens de perso- neelsraad boden gelukwensen aan. De jubilaris dankte daarop de sprekers. TERNEUZEN. Bezichtiging „Egbert Wagenborg" Gisteren werd door de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij ge legenheid gegeven tot bezichti ging van het voor rekening van de N.V. E. Wagenborg Scheep vaart- en Expeditiebedrijf te Delf zijl gebouwde m.s. „Egbert Wa genborg". Gezien de grote belangstelling, welke' destijds bestond bij de te waterlating van dit schip, waren er slechts betrekkelijk weinigen, die de geboden kans aangrepen om dit mcoie schip ook eens aan de binnenkant te bezien. Het is te hopen, dat er meer belangstel ling zal bestaan voor de tech nische proefvaart, welke morgen zal worden gehouden op de Wes- ter-Schelde en buitengaats. De officiële proefvaart, waarbij ook dé directie van genoemde N.V. aanwezig zal zijn, zal plaats vinden op 22 Juni a.s. circa 10.30 uur. Verkeersexamens. Door de leerlingen van de hoog ste klassen der lagere scholen werd gisteren 't verkeersexamen afgelegd. Op vele straathoeken stonden waarnemers, die de Can dida ten met critische blik beke ken, Van de zijde der ouderen werd met belangstelling gekeken naar de jeugd, die zo onberispe lijk de bochten nam, zo perfect de richting aanduidde en zo goed reageerde op de tekens van de verkeersagent. Aan de verkeersexamens na men 8 scholen deel met in totaal plm. 225 candidaten. De uitrei king der diploma's zal op 24 Juni a.s. plaats vinden voor Terneuzen en op 26 Juni voor Sluiskil. „Ik zie, wat jij niet ziet". Door de V.V.V. wordt de laat ste jaren zoveel mogelijk gedaan, om meer bezoekers naar Terneu zen te trekken. En wat is voor een bezoeker van deze stad meer aantrekkelijk dan de altyd lok kende zeedijken en pieren? Het is dan ook zeer goed gezien, op de ingang van de Westelijke pier van de Oosthaven, 'n verrekijker te plaatsen. De verrekijker is draaibaar op een vast voetstuk gemonteerd. Jammer alleen, dat de kijker zó is geplaatst, dat door bomen het zicht op Walcheren niet mogelijk ls. VLISSINGEN. Baldadige jongens. Enkele jongens hebben kans gezien door een raampje in een bijna afgebouwd huis aan de Ko ningsweg te komen. Ze vonden er een aantal verfpotten en benut ten de inhoud om een ware ra vage aan te richten. Er werd gekliederd en beklad- derd, met potten gesmeten, kort om toen de boefjes vetrokken waren, was het huis van binnen een wanhoop. De politie werd van één en an der op de hoogte gebracht en deze slaagde er in twee jongens van een jaar of tien op te zoeken, die hun zeer realistische schilde ring ongetwijfeld betaald krijgen. V eilingsberichten GOES. Veiling van 19 Juni: Kruisbessen 51,7052,80, Aard beien 4577, Early Rivers 30 81, Meikersen 46, Luikenaars 30 35, alles per 100 kg.; Perziken 16, Bloemkool A 1429, id. B 1114, id. C 89, Komkommers A 21, id. B 18—19, id. C 15, Kropsla 2, alles per 100 stuks; Rabarber 8—9, Dubb. Princes- sebonen 124132, Doperwten 29 40, Peulen 2559, Tuinbonen 1016, Nieuwe Aardappelen 2630, id. drielingen 1825, id. kriel 1618, alles per 100 kg.; Wortelen 19—21, Kroten 918, Uien 28, alles'per 100 bos. THOLEN. Veiling van 19 Juni: Aardappelen: bonken 29, gew. 20.1020.57, poters 18,13 18,16, kriel 1112, alles per 100 kg. Aanvoer 36.500 kg. Nagekomen Advertentie De Heer en Mevrouw VAN DER WERFF—BRAKMAN geven kennis van de geboorte van hun zoon TJEPKO FREDRIK Goes, 19 Juni 1950, Wijngaardstraat 51. Tijd.: Kraamkliniek, Oo»t- wal. vL "i" 25. Ze komen aan een kruispunt van vier we gen. Maar welke weg moeten ze nu kiezen? Ze staan een beetje beduusd te kijken, het ls zo druk op de wegen. En wie moeten ze naar de weg vragen? Maar er komt een mijnheer aan, een mijnheer met een hoge hoed op. Doevedantje denkt, dat hij een schoolmeester ls. Ze gaat hem nu de weg vragen. Kijk, ze steekt de vinger omhoog. 26. „Wel vrouwtje?" zegt de meneer vrien delijk. Doevedantje kijkt hem dankbaar aan en vraagt nu met het hoofd op zjj: „Weet u ook, welke weg wij langs moeten naar Canada?" Bevreemd kijkt de mijnheer naar Doevedantje en naar haar vee. „Moeten die dieren ook mee?" vraagt hij. Doevedantje knikt en de dieren knikken ijverig mee. De mijnheer lacht eens. „Maar beste vrouwtje, dat kan toch niet". Met liet troepentransportschip „Goya", dat vermoedelijk 29 Juni in Amsterdam aankomt, komen volgende Zeeuwen mee: G. J. Holster, J. Holsterle Due, L. A. Holster, allen te Mid delburg; korp. H. J. Leendertse, Brouwershaven; vvmr K. Min naar, 's-Gravenpolder; sold. L. J, Slagboom, Koudekerke; korp. J. Luyendijk, Zierikzee; kapt. J. Wagenvoorde, Middelburg. Met de „General Harry Tay lor", die vermoedelijk 2 Juli in Amsterdam arriveert, komen mee: sold. 1 M. van Baaien, Nieuwdorp; sold. M. H. de Baar, Lewedorp; sold. J. v. d. Bergen, Hontenisse; sergt. J. Buyse, Zie rikzee; S. M. A. J. Th. Clowting, Koudekerke; sold. J. Coppoolse, Middelburg; korp. J. van Dijke, Oosterland; sold. A. Fieman, Kats; sold. G. Francke, Oostka- pelle; sold. I J. Geers, Middel burg; sergt. F. G. Goethals, Ove- zande; sold. A. Hoefijzers, Philip pine; sold. G. v. d. Horst, St. Lau rens; sold. J. J. Huigh, Groede; sold. M. de Jonge, Terneuzen; sold. D. Caljouw, Souburg; sold. A. Snoep, Wemeldinge; sold. A. van der Wey, Middelburg; sergt. C. H. H. Wisse, Terneuzen; sold. I J. C. Bakker, Zaamslag; sold. P. J. Blommaert, Nw. Namen; sold. X J. A. Bogaard, Nw. Vossemeer; sold. N. J. Brekelmans, Nieuwer- kerk; sold. J. de Buck, Koudeker ke; sold. W. C. Hart, Noordwelle; sold. L. de Jonge, Oosterland; S.M.I. J. C. de Krijger, Colijns- plaat; 2e luit. H. M. Maassen, Middelburg; sold. J. P. Ots, Ril land; sold. M. C. de Poorter, Nw. Namen; sold. F. A. C. van Twist, St. Maartensdijk; sold. R. P. Ver hoeven, Koewacht; sold. B. E. Verhoosel, Westdorpe; sold. A. A. Verheesch, St. Anna ter Muiden; sold. I A. P. de Vos, Westdorpe; Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalten, L. van Hartingsveld te Midwolda; te Ridderkerk, J. C. Terlouw te Otterlo. Aangenomen als pred. secr. Herv. Jeugdraad (jonge lidma ten), dr H. Bartels te Bram men; naar Berkel en Rodenrijs, L. v. Hartingsveld te Midwolda. Geref. Kerken. Beroepen te Leidschendam, K. G. Iedema te Lollum. Aangenomen naar Hoek van Holland, P. Kuilman te Utrecht, die bedankte voor Aarlander- veen, Opperdoes, Schermerhorn en Vollenhov# (stad). Bedankt voor Utrecht (werk onder de studenten), H. U. Bui- tink te Laren (N.-H.). Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Bolnes-Slikker- veen-IJsselmonde, F. Kouwen- hoven te Brouwershaven; voor Kommerzijl-Niezyl, Joh. de Wal te Rijnsburg; voor Noordber- gum en voor Murmerwoude, J. Moes te Blokzijl; voor Driessen- Wouterswoude, J. Kampman te Ferwerd. Aangenomen naar Enschede, D. Zemel te Axel. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravenhage (O.), D. Biesma Jr. te Amster dam (O.), die bedankte voor Vlissingen. Het christendom in Oost Europa en Latijns Amerika. Dr W. A. Visser 't Hooft, al gemeen secretaris van de We reldraad van Kerken, heeft op de Conventie van de Nationale Raad van Vrouwenorganisaties der Presbyteriaanse Kerken in de Verenigde Staten verklaard, dat er geen directe vervolging van christenen in Oost Europa is. Het communisme heeft de geest van de kerk in de Oost- EuropëSe landen versterkt, al dus dr Visser 't Hooft. Men mag daar Zondags de kerkdiensten meemaken. Volgens dr W. Stanley Ry- croft, secretaris van de kerke lijke commissie voor samenwer king ln Latijns Amerika, staan de protestanten als minder heidsgroep aan vervolging bloot in de Latijns-Amerikaanse lan den. De varende gemeente. De raad der varende gemeen te deelt mede, dat na het vacant worden van de predikantsplaats te Amsterdam dr L. D. Terlaak Poot, hoofdscheepvaartpredikant der Ned. Herv. Kerk, de ultno- ding aanvaard heeft deze post er bij te nemen. A.s. Zon dag zal hij door dr K. H. E. Gra- vemeijer in de Westerkerk te Amsterdam worden bevestigd. sold. L. Audenaerd, Westdorpe; sold. J. J. Bal, Bruinisse; sold. W. A. Beeke, Scherpenisse; sold. P. A. van Bendegem, Axel; sold. C. W. J. Berkelmans, Hulst; sold. C. de Boeft, Middelburg; sold. A. de Bruine, Oosterland; sold. M. A. Burgel, Baarland; sold. K. Christiaanse, Middelburg; sold. P. H. van Damme, Baarland; sold. T. Dellebeke, Vlissingen; sold. J. Kasse, Veere; sergt. L. Kloote, Kats; sold. L. van Kolk, Terneuzen; sold. K. W. J. Krijger, Goes; sold. G. Mandemaker, Mid delburg; sold. H. J. Mathey, Mid delburg; sold. I M. Moerdijk, Nieuwdorp; sold. P. Nijsse, Kort- gene; sold. W. J. Potappel, Oud- Vossemeer; sold. G. L. P. van Rie, Aardenburg; sold. J. I. v. d. San- de, Breskens; sold. N. P. Schonis, Middelburg; sold. J. Verduyn, Breskens; sold. M. Vermue, 's-Gravenpolder; sold. A. J. Ver- wey, Vlissingen; sold. J. Vink, St. Jansteen; sold. J. v. d. Wegen, Axel; sold. I. J. L. M. Wentzler, Hulst; sold. J. de Wilde, Hein- kenszand; sold. C. de Wolf, Mid delburg; sold. A. IJzermans, Nw Vossemeer; sold. C. J. Babyn, Biervliet; sold. M. Dekker, Poort vliet; sold. J. de Dreu, Kloetinge; korp. W. Eversdyk, Kloetinge; sold. P. van Gilst, Kortgene; sold. F. de Kock, Nw. Vossemeer; korp. korp. J. W. Kooman, Renesse; sold. R. Nonnekes, Middelburg; sold. G. de Nooyer, Arnemuiden; sold. A. F. Roelans, Hontenisse; sold. W. Slabbekoorn, Rilland; sold. I R. A. J. de Smet, Koe wacht; sold. A. P. Deurloo, Haamstede; sold. L. Dingemanse, Grijpskerke; sold. P. A. van Dom melen, Hontenisse; sold. C. Eer- land, Nieuwerkerk; sold. E. van Geersdale, Hontenisse; sold. D. Gideonse, Veere; sold. C. de Heere, Wemeldinge; sold. C. Hengst, Westkapelle; sergt. J.'C. HollesteUe, Goes; sold. W. Ka- relse, Schore; sold. A. J. Kayser, Terneuzen; sold. J. F. A. Langen- horst, Hulst; sergt. A. J. Leen dertse, Kamperland; sold. J. Me lis, Zoutelande; sold. J. Minder- houd, Serooskerke; sold. I J. D. Moelker, Nw. Vossemeer; sold. P. A. v. Mourik, Capelle; sold. C. de Munnik, Elkerzee; sold. J. Muste, Haamstede; sold. A. H. v. Noorden, K.uiningen; sold. M. Paardekoper, Middelburg; sold. P. A. Platjouw, Hontenisse; sold. P. M. Roase, Axel; sold. C. M. de Rooy, Yerseke. sold. Th. van So- meren, Nw Vossemeer; sold. I B. C. Uijl, Zierikzee; sold. G. P. Veerman, Terneuzen; korp. J. Verijzer, Middelburg; sold. J. de Visser, 's-Gravenpolder. Met de „Kota Inten", die waar schijnlijk 5 Juli in Rotterdam aankomt, komen mee: A. de Blaey, Hoek; W. J. Katsman, Oostburg; A. J. Haertsen, IJzen- dijke; korp. G. Verschuren, Hon tenisse; sergt. H. A. M. Wurth, Brouwershaven, maj. H. A. Fer guson, Vlissingen; sergt. M. J. op 't Hof, 's-Heer Arendskerke; sergt. J. Laport, Vlissingen; sold. W. Lievense, Westkapelle; sold. F. J. Martens, Hoofdplaat; sold. W. de Rijke, Baarland; sold, H. van Sabben, Goes; sold. J. W. van Duin, Zijpe; huz. C. Bimmel, Oostkapellé; sold. I J. Dubois, Middelburg; sold. I G. J. Priester, Kats; sold. I C. Simpelaar, Schoondijke; sold. W. Stroo,, Oostburg; Mar. Ill S. J. Bommel- ke, Yerseke; sergt. J. F. Jans- sens, Goes; korp. A. van Hemert, Middelburg; korp. J. L. Lenaerts, Vlissingen; kwmr J. G. M. Ra- ben, Vlissingen; R.M.A. M. B. W. Hamann, Terneuzen. Met het m.s. „Oranje", die ver moedelijk 28 Juni in Amsterdam orriveert, komen mee: kapt. J. W. Snijders, A. S. SnijdersBode, P. Snijders en J. Snijders, allen te Middelburg. De „Empire Brent", die verm. 30 Juni in Rotterdam aankomt, brengt terug: O.L.T. C. Moens, Middelburg; O.L.T. J. Neve, mevr. Neve en 7 kinderen te Middel burg. Sportnieuws Nederlaagwedstrijd te Kamperland. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van de Bevelanders tegen Wissekerke I. Deze wed strijd, die een matige partij voet bal te zien gaf van beide kanten, eindigde in een 20 overwinning voor de Bevelanders. De rust stand was 00 Wat brengt de Radio? Woensdag 21 Juni 1950. HILVERSUM I (402 M.). N.C.R.V. 7.00 Nieuws. 7.15 Gew. muziek. 7.45 Een woord voor da dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram, 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Hoorspel. 12.00 Amuse mentsmuziek. 12.30 Mededelin gen. 12.33 Gram. 12.50 Repor tage. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel. 14.00 Gram. 14.30 Reportage. 15.15 Gram. 15.30 Koor. 16.00 Gram. 16.15 Voor de jeugd. 17.00 Kamermuziek. 17.25 Harp. 17.45 Regeringsultz. 18.00 Koor. 18.30 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.15 Voordracht. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Reportage. 21.15 Residentie-orkest. 22.35 Gram. 22.45 Avond-overdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H (298 M.). V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.15 Och- tendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgel. 8.50 Voor da vrouw. 9.00 Gram. V.P.R.0.10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Kamerorkest. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Repor tage. 18.30 Voor de strijdkrach ten. 19.00 Lezing. 19.15 Kwartet. V.P.R.O. 19.30 Voor de jeugd. V.A.R.A. 20.00 Nieuws. 20.05 Banjo-ensemble. 20.30 Politiek commentaar. 20.40 Omroepork, 21.25 Hoorspel. 22.20 Trio. 22.40 Populair wetenschappelijke cau serie. 23.15 Orgel. 23.40—24.00 Gram. Officiële Publicatiën Ministerie voor Uniezaken en Overzees* Rijksdelen. Ministerie van Sociale Zaken. Instelling van een Voorlichtingsorgaan c,. t Tt/r n t*. I indiening van een vwriicumigsinguou J6, St. Laurens, M. C. t vxllue, J ^b.v. personen, die bestemd of voornement Middelburg; mar, n P. I. Manne- zijn als particulier werknemer arbeid tt Ajnsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 19 Juni medegedeeld door de Incasso-Band N.V., Goes. Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligation Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nedcrl. 1962-64 ex. Dito cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned- Ind. Hand. Bk. Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurgens v. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros ik Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 cum. pref. wd. Wilton Billiton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kou. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. lijn 100# m 98# 98# 99# 99# 100 81 95 85# 148 170# 312# 110# 127 181 157# 156 200# 234 173 144# 300 215 246# 268 2717# 271# 472 124 116# 99 101 142# 109 Kon. Boot 125# 123 100# Kon. Paketvrt. 115 110 98# Ned. Sch. Unie 130# 129# 98# v. Ommeren's Sv. 168# 170 98 Rott. Lloyd 132 130 98# Stv. Mij. Ned. 150 149# H.V.A. 128 122# 100 Java Cult. 65 62# 81 N.I.S.U. 100 100# Vorstenlanden 33 32 95# Deli Bat. Mij. 103 100# 119# 98 Deli Mij. 123# 59 Scnembah 103# 85 MullerCo. 145 144 145 Amsterd. Bk. 158# 170# Holl. Bank Unie 216# 312 Cert. Javasche Bk. 123 110# Herstclbk. Pr. 128 Escoinpto Bank 58# 5 VA Ned. Bk. v. Z. Afr. 177# m<A R'damse Bank 165 165 157# Surinaamse Bk. 157 Twentse Bank 160# 160A 198# Am. Smelting 55# ex. 55 286 Anaconda Copp. 32# 3131 262 Bethl. Steel 112# 11154 232 Chrysler 79 78 173 General Motors 97 95# ex. 144 Intern. Nickel 29# 2934 Kcnnecott 5 7# 57 212# Rep. Steel 37 3731 243# Standard Brands 5# 5'/. 264# U.S. Steel 107# W) 268# Cities Service 268)4 North. Am. 20# m 460 Cont. Oil 6934 119 Midcont. Oil 45*4 4654 11S# Philips Oil 6634 97 Shell Union 43# 4354 99# Tidewater 30 2934 49 Baltimore 10# 97# Miss. K. Texas syi 46 New York Centr. 13# 1334 142# Pennsylvania 17 17 107 Canadian Pao. 16# 1634

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3