iJrovinti^/M® ADAMSON Lezers grijpen naar de pen tf eraeldingse dames ontmoet ten Prinses Wiihelmina. BEZIGE HANDEN II De muzikale hond. Nliverheidsconsulent voor Zeeland benoemd. Pagina 2 Artsendienst. Heyse, Mr P. Loeff te Middel- Zondag a.s. zullen de volgende jJJTff i P°ldef'5iÜk. "NW'r.en ■tsen de dienst waarnemen^°se'and' Z' Maljaars' °ostka- Aanbestedingen. Herstel inlaagdijk en aanleg nieuwe landbouwweg Zuidwatering. Donderdagmiddag werd door de Herverkavelingscommissie Walcheren aanbesteed het her stellen van de inlaagdijk van 1678, liet daarop aanleggen van een nieuwe landweg en het ver beteren van de Zuidwatering- straat met bijkomende werken in de Zuidwatering van de Pol der Walcheren. Er werd als volgt ingeschre ven: Aannemersbedrijf van Oord, Werkendam f 72.694; N.V. Aan nemers Mij. Zeeland, Middelburg f 73.120; fa. Eeland en Volkers, Vlissingen f74.500; fa. J. D. Jan- se, Colijnsplaat f 77.400; fa. Jasper van 't Verlaat, Hardinx- veld f 78.500; fa. A. Poelman en Zn, Ritthem f79.880. artsen Middelburg. C. F. Frumau, Groen markt 17, telef. 2635; Vlissingen: dr Vader. Badhuisstraat 88, telef. 2472, Goes. M. P. Bruijnzeel, Jac. Valckestraat 3, Telefoon 2375; 's-Heer Arends- kerke, Heinkenszand en Wol- phaarudijk: A. J. Zonnevijlle, Dorpsstraat E 141, 's-H. Arends- keike, Telefoon K 1106-202; Drie wegen, 's-Heerenhoek en Nieuw- dorp: A. Folmer, Korteweg 151, Driewegen, Telefoon X 1195-275; Veere, Serooskerke en Oostka- pelle: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oo-slkapelle, Telefoon K 1188-276; Koudekerke, Zoutelande en West- kanelie: H. Frima, Zuidstraat 30„, Zoutelande, Telefoon K 1186- 282; Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vosmeer en St Philipsland P. J. Duinker, Tholen. Telefoon 40 en J. Verniet, Nieuw-Vosmeer, Telefoon 10. Apotheken. In de week van 17 tot 24 Juni zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten ge opend zijn: Middelburg: Van der Harst. Vlissingen: Ockenburg, Bad huisstraat. Goes: La Porte. Eindexamen Lyceum Zierikzee Voor het eindexamen aan het Lyceum, afdeling H.B.S. te Zie rikzee slaagden voor diploma B: C. van Castel, Noordgouwe, C. Hart, Rencrse, O. van Nieuwen- huize, Brouwershaven, C. J. M. Nolet, Zierikzee, J. F. F. van Oudheusden, Haamstede, J. J. Paauwe, Zierikzee, W. v .d. Schee, Zierikzee, J. in Sluis, Brouwers haven, F. J .de Vos, Zierikzee en L .J. v. d. Zande, Zierikzee. At gewezen 1 candidaat. Snellere verscheping van bieten op Schouwen-Duiveland Door de suikerfabrieken wordt overwogen de verscheping der bleten ln de campagne 1950 op Schouwen Dulveland rationeler te doen plaats hebben dan tot dus ver het geval was. De bedoeling ls de bieten door de landbouwers te doen leveren langs de verharde weg, waar ze dan ln kipauto's worden geladen en zo naar de afscheephavens worden vervoerd. Men zou daardoor de opslag willen voorkomen, waardoor de laad- en losploegen, die in de campagne altijd op verschillende plaatsen werken, zouden kunnen worden uitgeschakeld. Een vergadering van aandeel houders van Puttershoek dezer dagen te Zierikzee gehouden, bleek in grote meerderheid veel voor het plan te voelen. De oesterbroedval. Volgens het Rijksinstituut voor Vlsserijonderzoek zal ook dit jaar getracht worden de Intensiviteit van de aanslag van oesterbroed te voorspellen aan de hand van het onderzoek van watermonsters. Hoewel het aantal moederoesters wat kleiner ls dan in 1949, mag toch wel worden verwacht, dat de omvang van de larvenproductie zo groot zal zijn, dat alleen een werkelijk koude zomer teleurstel lende resultaten zal brengen. Er zijn al oesterlarven gezien, zelfs reeds eenige tientallen pei 100 liter water, hetgeen veel 13 voor deze tijd van het jaar. Mls- sohlen zijn dat wel overwegend larven van arcachonse-oesters, daar deze gewend zijn een 14 da gen eerder larven te geven dan de Zeeuwse of de Bretonse. Aanslag is echter nog niet te verwachten. Oesterexport stopgezet, De 14e Juni was de laatste dag van 't seizoen 19491950, dat ei oesters mochten worden verzon den en een einde maakte aan een zeer gunstig seizoen, een seizoen dat tot het einde toe ls meege vallen. Niemand had durven den ken, dat zó'n kwantum oesters, ruim 18 mlllloen, zouden kunnen worden verzonden. De firma Clesmi verzond de laatste dag nog een partij oesters naar het buitenland. Brand in autosloperij te Terneuzen. Eergisteravond omstreeks elf uur ontstond door tot nu toe on bekende oorzaak brand in de au tosloperij van de fa. J. Scheele in de Lange Kerkstraat te Terneu zen. Het gebouw, dat verzekerd was, brandde geheel uit. De Ter- neuzense brandweer wist over slaan van het vuur naar de be lendende percelen te voorkomen In het gebouw waren slopers-ma teriaal en gereedschappen opge slagen. Duinen te Koudekerke zijn geen fietsenbergplaats. B. en W. van Koudekerke hebben aan de gemeenteraad een voorstel gezonden om de alge mene politieverordening te wijzi gen. Het strandbezoek bij Dis- hoeck neemt hand over hand toe en veL.i vinden het niet de moei te waard om hun fietsen behoor lijk in de daartoe aanwezige ge legenheden te stallen. In de on middellijke nabijheid van de over gangen staan vaak hele ritsen fietsen, die, behalve dat zij de omgeving niet bepaald verfraaien, vooral bij smalle overgangen een bel- nmering vormen voor 't ver keer. Er zullen borden worden ge plaatst, waarop zal worden aan gegeven, dat geen fietsen op de paden of op de stroken langs de paden mogen worden geplaatst. Commissarissen der Polder Walcheren herkozen. Alle aan de beurt van aftreden zijnde commissarissen der Polder Walcheren werden bij de Donder dag gehouden verkiezing lierko zen. Het zijn de heren J. Bos.se laar te Aa„iekerke, Jnr Ir H. L. Bogaert, Domburg, Mr J. H. C. Christelijk Lyceum voor Zeeland. EINDEXAMENS H.B.S. a. Aan het eerste eindexamen in de geschiedenis aan het Chris telijk Lyceum voor Zeeland na men op 15 en 16 Juni 1950 twee candidaten deel. Voor het ge tuigschrift H.B.S.-A zijn ge slaagd: Mej. H. Haantjes en de heer A. J. de Lange, beiden woon achtig te Goes. Geslaagd, Op het te Bergen op Zoom ge houden examen slaagden voor Algemene Ontwikkeling: J. Hejj- boer, M. Mosselman, C. Scherpe- nlsse, H. van Poperlng, D. Brujjn zeel (met lof), J. v. d. Repe, J. Kaashoek, te St. Annaland; J. A. Goudzwaard, P. M. Meerman, te Oosterland (beiden met lof); M. van der Bijl, te Zonnemalre. Voor Algemene Ontwikkeling B slaagden: J. M. de Graaf, M. v. d. Hoek, A, Stoutjesdijk, te Sint Maartensdijk, P. J, Gunst te Sta- venisse. Voor eenvoudige 1 andbouw- admlnlstratie slaagden de heren T. de Boer te St. Annaland (met lof) en J. Gaakeer te Stavenlsse. Zij werd enallen opgeleid door het Onderwijsinstituut te Stave nlsse, door de heren K. Koetsdijk en C. Kalle. MIDDELBURG. Kon. Goedkeuring voor „Dieren in Nood". De Zeeuwse Vereniging „Dieren in Nood" heeft bericht ontvan gen, dat op de statuten de konink lijke goedkeuring is verkregen. Het voederen der zwanen. Het is een verheugend ver schijnsel, dat vele bewoners van de Singels en omstreken zich da gelijks verdienstelijk maken met het voederen der zwanen en gan zen, die in steeds groter aantal de vesten zijn gaan bevolken. Een verheugend initiatief in dit op zicht was ook het aanleggen van een voederplaats aan de Veense- singel. Er zijn echter mensen, die de zwanen naar hun woning lok ken en ze voor de deur of op de weg voederen. Dit levert echter, vooral voor de jonge zwanen, be zwaren op, daar bij het passeren van voertuigen deze diertjes niet snel genoeg kunnen wegkomen en zodoende aan gevaren worden blootgesteld. Voeder dus de die ren aan de waterkant en niet op de openbare rijweg! Stille hoop ging in vervulling! Woensdag hebben de leden van de afdeling Wemeldinge van de Vrij Evangelische Vrouwenbond, o.l.v. mevr. de Goede, een reis ge maakt, die ze niet licht zullen vergeten. De tocht ging naar Apeldoorn, waar 's middags een bezoek gebracht werd aan de tuin van „Het Loó", waar H.K.H. Prinses Wiihelmina verblijft. Het bezoek aan de paleistuin was te voren aangevraagd en vanzelf sprekend hadden de dames, toen ze er waren, een stille hoop de Prinses even te zien. En terwijl ze luisterden naar hun begeleider, die historische bijzonderheden over het paleis vertelde, kwam plotseling door de lanen een dame op de fiets aan gereden. De hoop werd vervuld... het was Prinses Wiihelmina. Ze gaf alle Zeeuwse dames een hand en vinj, een gesprek met hun aan over allerlei heel gewone dingen, die ieder interesseren. Mevr. de Goede bood de Prinses een met oranjelint versierd doos je Zeeuwse boterbabbelaars aan en H.K.H. beloofde er bij de thee van te zullen snoepen. Even later stapte zij weer op de fiets en verdween achter de bomen. Het was zo'n grote verrassing geweest voor de Zeeuwse dames, dat ze eerst na de ontmoeting dachten aan het nemen van een foto! (Ingez. mededeling, advert.) Het werk van honderden Zeeuwse vraagt uw belangstelling op de Provinciale Tentoonstelling in Schuttershof en Kunstmuseum te MIDDELBURG van 20 tot en met 24 Juni, Zie de advertenties. GOES. Jonge Kerk vergaderde. Bjj ontstentenis van de heer L. Pieterse werd onder voorzit terschap van de heer M. Ale wijn Donderdag de maandelijk se bijeenkomst gehouden van de „Jonge Kerk" in de Prins van Oranje. Op deze avond sprak ds van Schuppen uit Kortgene over het onderwerp: „Liturgie". Ds van Schuppen wees op de liturgische vernieuwing in de Ned. Herv. Kerk waarvoor sinds enige jaren een Raad voor kerk en eredienst is ingesteld door de Gen. Synode. Ook wees hij op de betekenis van de kerk dienst, die een ontmoeting is tussen God en Zijn gemeente. Het gaat in de kerkdienst dus om een tweevoudig handelen. God handelt daar in het Woord, dat gelezen en gepredikt wordt; in de Sacramenten die bediend Worden, in Wet, Ge nadeverkondiging en Zegen. De gemeente handelt door te antwoorden op dit Woord Gods in lofzegging, schuldbelijdenis, dankzegging, gebed en of ferande. De kerkdienst is dus zaak der gemeente en geen persoonlijke liefhebberij. We zitten in de kerk als „lichaam van Christus", als „ge meenschap der heiligen". Alles wat wij in onze kerkdienst doen, doen we als „gemeente". Op deze inleiding volgde een uitvoerige bespreking, waarna de geanimeerde vergadering werd besloten met een dagslui ting door mej. N. Krombeen. KRUININ GEN. De oudjes op reis. Voor de ouden van dagen wordt een autotocht georganiseerd op 6 Juli a.s. De autobezitters stellen als naar gewoonte weer hun wagens gra tis beschikbaar, terwijl de burge rij zich niet onbetuigd laat door haar financiële bijdrage de kos ten van verversingen aan de oud jes gedurende de reis te verstrek ken, te helpen dekken. Vanaf de Markt te Krulnlngen wordt de tocht gemaakt vla Ber gen op Zoom, Antwerpen, St. An na strand. YERSEKE. Via Yerseke naar de Middellandse Zee. In 't begin dezer week ls te Yerseke gearriveerd het luxe- Jacht Atlantis, waarvan de eige naar ln Den Haag woont. By de machinefabriek van de firma W. Bakker alhier werd het schip voorzien van nieuwe schroe ven, om o.l v. kapitein Nijssen, een oud-Yersekenaar, een reis naar de Middellandse Zee te aan vaarden. WEMELDINGE. Kersenverkoping. Woensdag had ten overstaan van Notaris J. C. Kram te Ka- pelle in het N.-H. Jeugdgebouw. te Wemeldinge de verkoping plaats van de kersen wassende in meente Wemeldinge. Ie perceel „Brouwerijboom- gaard", eig. K. P. L. Dominicus. Hoogste inschrijver en koper J. Vleugel Thzn voor f 132. 2e perceel „Bosman", eig. de zelfde. Hoogste inschrijver M. C. Baarends te Goes voor f 250. In gehouden. 3e perceel aan de Grintweg, eig. C. A. de Zeeuw Hertsveld. Hoogste inschrijvers F. J. van Oosten resp. wonende te Kapelle en Goes voor f 877. Ingehouden. 4e perceel aan de Zandweg (de Nisse) verkoper H. Dekker Pzn. Hoogste inschrijver C. Westveer voor f 94. Ingehouden. 5e perceel „Het Zoete Slagveld' eig. K. P. L. Dominicus. Hoogste inschrijver M. C. Baarends voor f 250. Ingehouden. 6e perceel „Huisdijk", eig. de zelfde. Hoogste inschrijver Jac, van Stel Hzn voof 490. Hoogste bod f 510. Ingehouden. Het beschot van de kersen is dit jaar matig. De inschrijvings sommen waren daarop gebaseerd en gingen over het algemeen de prijs van f 0,10 per kg aan het hout niet te boven. Kopers en inschrijvers achter wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen te Wemeldinge, RILLAND. Terug uit de West. Deze week keerde de heer C- M. Engelaar na en tweejarig ver blijf als militair ln West-Indië, ln zijn ouderlijke woning terug. De buurt „Völckerpolder" bood hem een zilveren polshorloge aan, Hij mocht zeer veel belangstelling ondervinden bij zijn behouden thuiskomst. 's Avonds bracht de harmonl- van Woensdrecht hem een sere nade. Het „Völckerdorp" was voor deze gelegenheid aardig versierd, KOUDEKERKE. Gemeenteraad. Dinsdagmiddag om half vijf zal de gemeenteraad bijeenkomen. O.m. wordt voorgesteld de com missie van toezicht op het L.O. op te heffen. Een schoonhouder voor het verenigingsgebouw zal worden benoemd, evenals een schoonhoudster voor het gemeen tehuis. Voorgesteld wordt verder deel te nemen in de garantie voor de Waterleiding Mij. W. M. Z., terwijl B. en W. de raad verzoe ken zich in principe uit te spre ken voor een vliegveld in Midden- Zeeland en zij geven daarbij de voorkeur aan de aanleg van een vliegveld in de Sloepolder. VEERE. Zomeravond-concert. Vanavond van 89 uur geeft Jan Kwlst het 3e avondconcert. Het programma luidt: 1. Le Re veil, Couperin. 2. Drie Vlaamse liederen, a. Klokke Roeland, b. De Vlaamse Leeuw. c.Vlaand'ren, dierbaar land. 3. Barcarolle, Tschaikowsky. 4. a. Holland, ze zeggen, Abramsz. b. Een middag slaapje, Worp. 5. Pizzicato (uit „Sylvia-ballet"), Dellbes. 6. Wie gelied, Chopin. 7. Solvejgs-lied, Grieg. 8. Drie liederen van J, S, Bach. a. Llbster Herr Jesu, wo blelbst Du so lange. b. Jesus, un- ser Trost und Leben. c. Auf, auf meln Herz, mlt Freuden. 9. Rose Dreams, Stasny. 10. Finale de So nate, Haydn. Militaire vrachtwagen maakte slippertje. Vrijdagmorgen maakte een militaire vrachtwagen van de Kon. Landmacht, komende uit de richting Vrouwenpolder, op de bocht van de Molenweg een buiteling in de sloot, waarschijn lijk, doordat de bocht te ruim werd genomen. De situatie ter plaatse levert gevaar op, omdat een vrijwel haakse bocht in een helling moet worden genomen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Met behulp van een viertal andere auto's slaagde men erin, de „onderdui ker" weer op de weg te bren gen. COLIJNSPLAAT. Herv. Kerkkoor opgericht. Alhier is opgericht een Herv. Kerkkoor (dameskoor). Tot di recteur is benoemd de heer C. Korzuise. De eerste repetitie werd dezer dagen gehouden. BIERVLIET. Van een hooiwagen gevallen. De heer P. Maes, uit de West straat te Biervliet had het on geluk tijdens het hooi voeren van een lading hooi te vailen. Dr Ha- ge verleende het slachtoffer, dat over inwendige pijnen klaagde de eerste hulp. SCHOONDIJKE. Geref. JongeUngsvereniging bestond 60 Jaar. Donderdagavond hield de Jongelingsvereniging op Geref. Grondslag een feestavond ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan. De samenkomst stond onder leiding van de ere-voorzitter, de heer I. J. van Bortel, die na zijn openingswoord een kort, doch goed gestyleerd historisch overzicht gaf. Deze avond, welke goed be zocht was, werd verder afgewis seld met samenzang, declamatie en een toneelstukje. Onder hen, die de jubileren de vereniging hun gelukwensen aanboden, waren o.m. de burge meester van Schoondijke en de heer Verduyn, hulpprediker te Ambt-Vollenhove, oud-lid van de vereniging. OOSTERLAND. Naar Zuid-Beveland. Traditie getrouw zal dit jaar de Oranjevereniging weer een tocht voor de ouden van dagen organiseren en wel haar Zuid- Beveland. Vrouwenvereniging maakte uitstapje. De Chr. Vrouwenvereniging maakte Woensdag een reisje naar Rotterdam en Utrecht. In Zwam- merdam werd de thee gebruikt bij de plaatselijke Vrouwenver eniging, waarvan mevr. Versluis nu leidster is. Mevr. Versluis was oprichtster van „Martha". ST ANNALAND. Aantal lidmaten Ned. Herv. Kerk. Bjj het registreren van de lid matenboeken der Ned. Herv. Gemeente alhier, bleken er in to taal 967 belijdende lidmaten te zijn en wel 558 vrouwelijke en 409 mannelijke. BROUWERSHAVEN. Vrouwenvereniging „Bidt en Werkt" op reis. Dinsdag maakte de Gerefor meerde Vrouwenvereniging „Bidt en Werkt" haar jaarlijks reisje. 's Morgens vertrok men met de bus van de R.T.M. naar het Lies- bos, waar gepicnict werd. Van hier werd naar Rotterdam gere den, waar een rondvaart door de havens werd gemaakt. Vandaar ging het naar een speeltuin bü Schevenlngen, waar de maaltijd gebruikt werd en de dames zien 'best vermaakten. Over het strand van Scheve nlngen ging het vervolgens naar Den Haag, waar het Vredespa leis bezichtigd werd en panorama Mesdag. Het was een geslaagde dag. STAVENISSE. P.V. „De Vale Doffer". De P.V. De Vale Doffer hield een wedvlucht uit Nyon, waaraan 18 duiven deelnamen. Aankomst le duif 2 u. 32. Uitslag: P. G. v. d. Berg 1; M. Leune 2; L. Potappel 3; Gebr. Moerland 4; Abr. Geluk 5; M. v. Gorsel 6; Gebr. v. d. Reest 7. In een publieke mededeling ls door de burgemeester van Stave nlsse een waarschuwing gericht tot hen, die aan anderen toebe horende duiven opzettelijk vast houden. Tegen hen, die zich aan deze onsportieve praetijken schuldig maken, zal door de politie wor den opgetreden. Zij, die aan anderen toebeho rende duiven ln hun bezit hebben dienen hiervan kennis te geven aan de Postcommandant der Rijks politie, onder opgave van rlng- nummer enz., opdat de eigenaars hiervan worden opgespoord. ZIERIKZEE. Openbare les Ambachtsschool. Woensdagmiddag werd in de Ambachtsschool een openbare les gehouden. De voorzitter der Ambachtsschoolvereniging Mr du Croo kon een groot aantal belangstellenden, waaronder eni ge hoofden van lagere scholen, die met een aantal leerlingen een bezoek brachten, verwelko men en wees hen op het grote belang van het Nijverheidson derwijs voor de industrialisatie van ons land. De landbouw kan het grote bevolkingsoverschot niet opvan gen, de handel slechts in be perkte mate. Emigratie is een noodoplossing. Uitbreiding van de industrie zag spieker als enige mogelijkheid. En daartoe dient de Ambachtsschool als voorportaal. Het accent dient dan ook gelegd te worden op perfectie van het Nijverheids onderwijs. Hij deelde mede, dat op 1 October a.s. begonnen wordt met avond-practijkeur- sussen waarin uitgebreider on derwijs wordt gegeven. Mr du Croo vroeg verder de noodza kelijkheid van belangstelling van werkgevers. Hij dankte ten slotte de directeur en leraren voor hun grote toewijding. Hiel na sprak de directeur der Ambachtsschool, de heer W. Hack, nog een enkel woord spe ciaal tot de leerlingen die met hun schoolhoofd waren meege komen, waarna hij de belang stellenden uitnodigde voor een bezoek aan de werkplaatsen waar de cursisten ijverig aan het werk waren. Het zien van hetgeen door de leerlingen is gemaakt en tentoongesteld gaf een goede indruk van het on derwijs op een Ambachtsschool, waar de jongelui opgeleid wor den voor een goede plaats in de maatschappij. AXEL. Veilig Verkeer-week. Op initiatief van het gemeen tebestuur is besloten om in het kader der landelijke actie ook in Axel een „Veilig Verkeer"-week te organiseren van 26 Juni tot 1 Juli, waartoe een comité is samengesteld. De schooljeugd en zelfs de kleuters zullen in deze actie be trokken worden. De politie zal strengere controle houden dan gewoonlijk en instructief optre den tegen verkeers-zondaars, evenwel zonder bekeuringen. De verkeerspolitie met een geluids wagen zal hieraan eveneens me dewerken. Die week zal ook een oriënta tie-tocht worden gehouden voor auto's, motorrijwielen en rijwie len met hulpmotor. Voor de winnaars worden prij zen beschikbaar gesteld. Alle vervoersmiddelen, die aan deze rit deelnemen, zullen vanwege de verkeerspolitie een technische controle ondergaan. Veiligheid op de fietspaden. Nu de zomer zijn intrede heeft gedaan, trekken velen naar duin en strand. Velen gaan op de fiets en de veiligheid op de fietspaden wordt nogal eens in gevaar gebracht. Dit geldt vooral van het fietspad MiddelburgWestkapelle, slechts aan één kant van de weg, waar men onophoudelijk tegenliggers moet laten passeren en wordt in gehaald door achterop rijdende fietsers, ook berijders van rijwie len met hulpmotor. Vooral des avonds als het publiek naar huis trekt, is het hier enorm druk. Het toch al veel te smalle fietspad wordt met twee en drie naast elkaar zó bereden, dat een tegenligger, het absoluut aflegt en het verstandigste doet maar op de naastliggende weg uit te wijken, met al de gevolgen ook daaraan verbonden. Misschien kan dit stukje een klein beetje medewerken aan de opvoeding van het wielrijdende publiek, opdat de eenzame fietser het genoegen niet door de massa ontnomen wordt. B. Wetsontwerp voorziening perswezen. Naar wij vernemen 's dezer dagen de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een ontwerp van wet, hou dende enkele voorzieningen be treffende het perswezen. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 16 Juni medegedeeld door de Incano-Band N.V., Goes. Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiën 10254 10054 98)4 ff* Nederland 19-18 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 984 Invest. Certif. 994 Neder!1962-64 ex. 99% Dito cum 100 100 Nederland N.W.S, 81 81 Spaarcertificaten 1004 Indië 1937 A 95*4 98 95 Grootboek 1946 98 Kol. Bank 604 Ned. Ind. Hand. Bk. 86 854 Ned. Handel Mij. 1474 148 A.K.U. 170 1704 Berghs Jurgens 313 3124 v. Berkel's Patent U04 Calvé Delft 1294 127 Centrale Suiker 181 Fokker 114 - Gelder Zonen 1584 157% Kon. Hoogoven# 1574 20451 156 Lever Bros UnR. 2004 Ned. Ford 286 286 Ned. Kabelfabr. 263 Philips' Gloeil. 2344 234 Dito, 6 cum. pref. wd. 1734 173 Wilton 145 1444 Billiton I rubr. 299 300 Dito 11 rubr. 2124 215 Dordtsche Petr. 2494 2464 Dito pref. 269 268 Kon. Olie 271% Dito onder aaud. 2714 Moeara Enim 472 A'dam Rubber 1254 124 Bandar Rubber 1164 1164 Deli Bat. Rubber 100 99 Kendcng Lemboe 1004 101 Oost Java Rubber De Oostkust 98 4 Serbadjadi 484 Holl. Am. lijn 1424 Java China Jap. lija 110 109 Kou. Boot Kon. Paketrrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Scnembah Muller Co. Amsterd. Bk. Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Escompto Bank Ned. Bk. v. Z. Afr. R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Standard Brandt U.S. Steel Cities Service North. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texasa New Vork Centr. Pennsylvania Canadian I'ac. 124 125% 115 115 1304 1304 1704 1684 133 132 150 128 65 100 33 193 103 123 1234 104 103*4 145% 145 16Q 1584 216% 1244 2164 123 63'A 179 165 160 56 32*4 1124 79 974 294 574 36 54 108 784 204 464 66 444 294 104 _54 17 m 584 1774 165 1604 5;4«. 32'A im 79 97 2914 5754 37 554 107)4 2054 4SX 43)4 30 m 1354 17 m Afloop geldzuivering. Opruiming van geblokkeerde tegoeden. Minister Lieftinck heeft de dag, waarop tegoeden op geblok keerde rekening naar een rente loze rekening bij het agentschap van zijn ministerie worden over geboekt, vastgesteld op 21 Octo ber a.s. De overboeking van op tierekeningen naar 's rijks schat kist geschiedt 18 November. Ook zij, op wier geblokkeerd tegoed door de inspecteur der belastin gen beslag is gelegd, moeten voor die tijd overboeking op optie rekening aanvragen. Zij die geen machtiging tot overboeking heb ben verkregen, moeten dit op nieuw verzoeken. Tegoeden op optierekening van minder dan f 500 komen vrij. Eindexamen H.B.S. A te Middelburg. Voor het eindexamen H.B.S. A slaagden aan de R.H.B.S. te Middelburg: Nelly in 't Anker, Oostkapelle; Corry Corbijn, Zou telande; C. Cornelisse, Irma Geers, Leentje den Hollander en J. Schenk, allen te Middelburg; Maria Kloet, Nieuwland; A. de Pagter, Domburg; J. Passenier, Souburg, Feestavond Walcherse gerepatrieerde militairen. Gisteravond werd door de band NederlandIndonesië, afd. Middelburg en omstreken, in het Schuttershof een feestavond aangeboden aan de Walcherse gerepatrieerde militairen, o.m. voerde het woord de wnd. burg. van Middelburg, de heer J. W. Kögeler en ds Veldkamp na mens het P. I. T. Wij komen op deze feestavond nader terug. Avondvierdaagse te Axel. De S.V. „Olympia" organiseer de de jaarlijkse Avondvierdaagse van 13 tot en met 16 Juni. Er werd ook een speciale jeugd- vierdaagse gehouden met 30 deelnemers, die de laatste avond allen een jeugdkruis ontvingen. De senioren telden 50 deel nemers, n.l. uit Terneuzen, Axel en Kloosterzande. Zij ontvingen Vrijdagavond na beëindiging van de laatste tocht, allen een her- inneringskruis en cijfers. Er werd gewandeld naar Zaamslag, Kijkuit, Overslag en Westdorpe. De start had telkens plaats van af de Markt te Axel. E.H.B.U .-examen te Middelburg. Aan het slot van de begin- cursus voor E.H.B.O., die onder leiding stond van dokter C. F. Frumau, werd door dokter N. G. van Gelderen het examen af genomen. Voor het eerst namen aan dit examen een achttal leden van de gemeentelijke politie deel. Van de 23 candidaten werd slechts één cursist afgewezen. Bij de dames slaagden: H. Schot, M. Dekker, B. Corstanje, G. de Boerde Braai, N. Priester, C. van Rooyende Bakker. Bij de heren slaagden: D. van Belzen, L. van Keulen, A. de Vos, O. Geleedst. J. Allaart, J. M. Net, W. Dekker, F. de Muynck, L. Potter, P. Buijs, J. B. Goeman, R. C. Stenhuis, J. P. de Vin, A. van Wijngen, A. Steijn en A. P. de Jong. Militairen der C.O.A.K. namen afscheid van Middelburg. Met 'een parade voor de gar nizoenscommandant, majoor J. Potteboom en het kader van de C.O.A.K. te Middelburg, namen de leerlingen van de school gis termiddag afscheid. De examens zijn weer achter de rug en 130 militairen slaagden voor serge ant. Slechts drie moesten er dit maal worden afgewezen. THOLEN. Op excursie. De kinderen der hoogste klas sen van de O.L. school te Tho len brachten Donderdagmiddag j.l. onder leiding van de heer W. van Liere, een bezoek aan het pompstation van de Water leiding mij „Tholen" te Halste ren en werden daar rondgeleid door de heer J. F. v. d. Peijl, directeur der Waterleiding. De collecte voor de Stichting 19401945 heeft te St.-Philips- land het prachtige bedrag van f 771.10 opgebracht. De Muziekver. „Concordia" te Tholen zal Zaterdagavond 24 Juni a.s. haar medewerking verlenen aan de te Scherpe- nisse te houden muziekavond, waaraan 7 corpsen deelnemen. De Alg. Reisver. te Tholen maakte Woensdag j.l. een reis je naar Amsterdam, Volendam en Marken. Te Utrecht slaagde voor het examen Leraar Tractor- en Tractorwerktuigkennis de heer W. C. M. J. Rombouts uit Oud- Vossemeer. Onder grote belangstelling is Donderdag te Bruinisse de nieu we en geheel gemoderniseerde zaak van de heer Jac. Padmos de Jonge, als laatste van de vier winkelpanden in de Korte Ring geopend. Het nieuwe kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente te Bruinisse zal op Woensdag Augustus officiëel in gebruik worden genomen. vim OPNIEUW: WESTERLING. De zaak-Westerling neemt wel een sensationele ontwikkeling, nu de bekende heer Thiessen, die velen zich zullen herinne ren door zijn lezingen voor „Rijkseenheid", door Wester- lings verdediger is opgeroepen om te getuigen bi de rechtszaak te Singapore. Thiessen schijnt over docu menten te beschikken, die on omstotelijk aantonen, van welke intrigues Westerling het slacht offer is geworden. Deze rechtszaak kan belang rijke gevolgen hebben, niet al leen voor Westerling, maar ook voor de Nederlandse zaak in de wereld. Zal Thiessen het bewijs leve ren van de corruptheid van het regiem, dat de Indonesische vol keren al zoveel ellende heeft bezorgd? Er schijnt in bepaalde inter nationale kringen een zekere kentering te bestaan wat de bonding tegenover Nederland betreft. We moeten nog maar niet al te optimistisch zijn, want we hebben al meer kunnen con stateren, dat met name de Ame rikanen horende doof en ziende blind zijn, als het gaat om Ne derlands positie in het Verre Oosten. T. Nagekomen Advertentie Het heeft God behaagd om ons zoontje EVERT JAN, na een leven van zes tien dagen, tot Zich te nemen. Ds en Mevrouw KEIJZEH—WILLEMS. St.-Laurens, 16 Juni '50 Ned. Herv. Pastorie. Liever geen bezoek. Ir. J. v. d, Kooij te Tilburg. Reeds enige t(jd gei den meld den wjj, dat het ln de bedoeling lag over te gaan tot de benoe ming van een Rijksnljverhclds- consulent voor Zeeland. Wij ver nemen thans, dat als zodanig ls aangewezen ir J. van der KooU te Tilburg, aldaar werkzaam op het Nijverheids consulent schap. Men is te Middelburg momen teel druk in de weer met het zoeken van geschikte kantoor ruimte voor deze nieuwe dienst. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling voor dit consulentschap ruimte vrij te maken in het ge bouw van het E.T.I. in de Nieuw- straat te Middelburg, doch dit is niet mogelijk gebleken. In samen werking met de Rijksgebouwen dienst wordt thans naar andere bureauruimte gezocht. Voorlopig zal ir van der Kooij, die waarschijnlijk in Augustus zijn taak in Zeeland zal beginnen, dit werk alleen doen. Als de be langstelling zodanig mocht wor den, dat ir v. d. Kooij het niet meer alleen af kan, zal een as sistent worden benoemd. Deze benoeming is, vooral met het oog op een verdergaande in dustrialisatie van Zeeland, van belang. Zoals men weet, heeft daarmede vooral het Economisch Technologisch Instituut voor Zee land directe bemoeiingen. Het ls echter reeds meerdere malen ge bleken, dat Zeeuwse ondernemer* inlichtingen en voorlichting wen sen over zuiver technische vraag stukken, waarvoor het E.T.I., dat zich uitei-iard meer toelegt op bedrijfseconomische zijden van de industrie-vraagstukken, niet het aangewezen lichaam is. Het spreekt echter vanzelf, dat de samenwerking met het E.T.I. zeer nauw zal zjjn. En dat zal ook het geval zijn met tal van pro vinciale- en gemeentelijke dien sten, niet in het minst met de Kamer \%m Koophandel en Fa brieken voor Zeeland, die bij een ontwikkeling van de Zeeuwse in dustrie ten zeerste betrokken is. Hoewel het instituut van het nijverheidscoxsulentschap reeds va., 1910 dateert, was er tot he den nog geen consulent in Zee land gevestigd. De werkzaamhe den op dit terrein werden vanuit Tilburg gedaan. Daarin komt dan nu binnenkort verandering. In 't algemeen zal de taak van de con sulent bestaan in het geven van adviezen van technische aard aan kleinere ondernemingen, die niet over voldoende technisch ge schoold personeel beschikken om bepaalde problemen op te lossen. Reeds worden diverse onderne mingen bezocht, die vermoedelijk ln de toekomst een beroep op de nijverheidsconsulent zullen doen.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2