Christelijk Lyceum voor Zeeland. „CEVEA" VOOR AL UW DRUKWERK-ORDERS STOKGOEDERENWEEK IN DE MAGNEET Fa. W. DE SCHRIJVER, Middelburg. SOCIALE WETGEVING. Uw reparaties Zeer merkwaardig. Critiek op de hoge benzine prijs. de Kersen Ghristeliike School op Gereformeerde grondslag EDNA EARL11 Corn, van de Reepe Wij hebben SCHOENEN voor iedereen CENTRALE VERWARMING kunt U zich wenden tot onze Agenten oi Correspondenten worden door ons correct, vlug en tegen billijke prijzen verzorgd. REPARATIE- EN CONSTRÜGTIEWERKPLAATS. De krant kun je niet missen! BADPAKKEN Zwembroeken Maandag 5 Juni 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 4 Zo mag men het wel noemen, zoals in de laatste tijd over de reorganisatie der sociale verzeke ring gesproken en geschreven wordt. De heer Ormel, secretaris van het C.N.V., hield in het avond programma van de N.C.R.V. op 11 Mei 1.1. een causerie over het onderwerp: De sociale verzeke ring in de branding. Deze toe spraak werd in „De Gids'' van 13 Mei d.o.v. opgenomen. Hij behan delt daarin de nu al 5 jaar aan de gang zijnde strijdvraag over de reorganisatie. Na een kort over zicht van de ontwikkeling der uit voeringsorganen stelt hij de vraag of het wenselijk is, de uitvoering van alle sociale verzekeringen aan het bedrijfsleven over te la ten. Voor hij hierop een antwoord geeft schetst hij de mogelijke ont wikkeling der onderdomsvoorzie- ning via de Noodwet-Drees naar een volksverzekering, die een z.g. bodempensioen moet garanderen. Zijn conclusie is dan: „De komende ouderdomsvoor ziening behoeft niet persé door het bedrijfsleven te worden uitge voerd en zeker niet als er een volksverzekering uit de bus zou komen. Daar komt nog iets bij. Ten aanzien van de kinderbijslag is herhaaldelijk betoogd, dat zij niet onder de sociale verzekering valt, omdat hier van een bepaald risico geen sprake is. Het zou hier slechts gaan om de herver deling van het inkomen. Hier is van het bedrijfseigene niet veel te bespeuren en ligt de zaak voor iedere arbeider in elke bedrijfstak gelijk. Dit alles overwegende, dat zo wel de ouderdomsvoorziening als de kinderbijslag niet het stempel van het bedrijfseigene dragen, volgt daaruit, dat uitvoering de zer verzekeringen door het be drijfsleven op zijn minst niet strikt noodzakelijk is. Vandaar, dat de vraag naar vo ren gekomen is, of het niet voor de hand zou liggen, de Rijksver zekeringsbank en de Raden van Arbeid te belasten Jhet de uit voering van de ouderdomsbodem- pensioenvoorziening en de Kin derbijslagwet, en de verzekerin gen die het stempel van het be drijfseigene dragen. Zoals de Werkloosheidswet, Ziektewet en Ongevallenwet, aan het bedrijfs leven toe te vertrouwen. Deze op lossing zou de reorganisatie der sociale verzekering aanzienlijk vergemakkelijken". Hij besluit dan met de opmer king, dat hiermee een vlotte en ongestoorde verwerkelijking der reorganisatie mag worden ver wacht en vermeden dient te wor den het uit elkaar rukken van een bestaand en goed functionnerend administratief apparaat. Geheel in overeenstemming met deze strekking is een artikel in het maandblad „Arbeid" van 15 Mei 1950. Het artikel is niet on dertekend, maar zeker is hier een even bekwaam deskundige aan het woord. Dit artikel heeft de vorm van een sprookje en draagt tot opschrift: Het sprookje van de coördinatie van het Sinter klaaswezen. Met het Sinterklaas wezen worden de uitvoeringsor ganen der sociale verzekering be doeld. Tussen de twee soorten Sinterklazen ontstond ruzie en de ene partij krijgt de naam van vak sinterklazen (vakbedrijfsvereni gingen) en de andere groep de naam van caksinterklazen (voor standers van Centraal Admini stratiekantoor). Beide partijen bekogelen elkaar met boze ver haaltjes en de ouders en kinder tjes werden al maar bewerkt om geen vaksinterklazen te kiezen, maar caksinterklazen en omge keerd. Maar tegen dat het sprook je eindigt wordt men het eens. Het slot is zo: „Toen werden alle vaksinterklazen en caksinterkla zen en ouders en kindertjes en raadslieden van de koning en alle mensen wijs en zij spraken af, dat zij eendrachtig zouden samenwer ken enleefden zij allen lang en gelukkig". Beide pennevruchten zijn zeer merkwaardig te noemen. Zal dit dan het einde van de langdurige strijd worden, dat er in wezen niets gaat veranderen? Dat dus de bedrijfsverenigingen in enigs zins gewijzigde vorm en de Raden van Arbeid en de Rijksverzeke ringsbank met een weinig gewij zigde taak hun werkzaamheden voortzetten? Het begint er op te lijken dat de strijd om de organi satie der sociale verzekering in derdaad gar. verflauwen. Zou het dan toch nog mogelijk zijn om in plaats van strijd, door een drachtige samenwerking Iets goeds if bereiken? De berging van de verongelukte „Fireflij's". Vrijdagavond en Zaterdag morgen vroeg zjjn de bergings pogingen van de verongelukte „Firefly's" voor de kust van Scheveningen door de marine met behulp van het bergings schip „Texel" der firma Doeksen voortgezet. Vrijdagavond werd nog enige tijd met behulp van schijnwerpers gewerkt. Een der duikers heeft een Hjn vastgemaakt aan de staart van het vliegtuig, dat voor de haven hoofden in zee stortte. et is wel gebleken, dat deze machine goeddeels versplinterd ts. De klap op het water moet zeer hevig geweest z(jn. Het zoe ken wordt op het ogenblik voort gezet. De plaats van het toestel, dat meer Noordelijk in zee stort te heeft men nog steeds niet zui ver kunnen bepalen. Voor het eerst in de twintig ja ren van zijn bestaan, heeft de Bond van Automobielhandelaren en Garagehouders, de BOVAG, een congres belegd. Ook deze or ganisatie heeft als plaats van sa menkomst de congreszaal van de tentoonstelling „Mijlpaal 1950" in Arnhem gekozen. Als attractie was aan het congres een sterrit verbonden, die gewonnen werd door de firma Louisse uit Goes Bij de redevoeringen, die wer den afgestoken, oefende mr A. F. H. Jansen, algemeen voorzitter van de BOVAG, scherpe critiek uit op de benzinebelasting. „Deze bedraagt thans 56 cent van iede re gulden en daarmede is de grens van het toelaatbare overschre den", zei de heer Jansen. Het plan van de regering om aan kleine zelfstandigen uitkeringen toe te kennen uit bijdragen van de ge hele groep, noemde hij „een soort fiscale vivisectie". De werkloosheid in België. In de week van 21 tot 27 Mei werden er in België per dag ge middeld 161.681 geheel werklo zen en 49.547 gedeeltelijk of toe vallig werklozen gecontroleerd. Dat ls respectievelijk 4.986 min der en 2.542 meer dan in de voor afgaande week. Leestafel Dr A. Blonk en dr Jan Romein, Rondgang door de Algemene en Vader landse geschiedenis. Deel I, Oudheid, Middeleeuwen en Nieuwe Geschiedenis. J. B. Wolters, GroningenBa tavia. Een vereenvoudiging van het „Leerboek" van dezelfde schrij vers, door dr Blonk. Dit boek is daardoor meer geschikt voor scholen met minder omvattende programa's voor geschiedenis. Ook dit boek is in zijn soort eer ste klas werk, omdat het door zeer deskundige practici is ge schreven en veel aandacht be steedt aan maatschappelijke en geestelijke historie. Het toont, geschreven te zijn naar de me ning van Prof. Romein, die zegt, dat een geschiedschrijver niet loskomt van zijn eigen mening. In dit werk is het historisch ma terialisme te proeven. Vandaar dat het geen christelijk geschied boek is. M. H. Als lichtende sterren, dooi Nelly van DijkHas. Uit gave J. H. Kok, Kampen. Onwezenlijk en overdreven, zie daar onze conclusie toen wij de lezing van dit verhaal ten einde hadden gebracht. Een meisje van15 jaar, raakt verwikkeld In liefdespro blemen met twee knapen van on geveer dezelfde leeftijd. Hans, de hooghartige en zelfbewuste jon gen van deftige komaf en zijn neefje Gerard, de bescheiden zoon van een „lapjeskoopman". Het slot ls, zoals de lezer al dadelijk begrijpt, dat de laatste aan het langste eind trekt. Maar er moet heel wat gebeuren eer het zover is en Loekie hem tenslotte zo in de hoek dringt, dat hij moed grijpt om het beslissende woord te spreken. Onwerkelijk en overdreven. Er wordt in dit boek ontzaglijk veel gehuild. Loekie doet niet andei's dan zuchten, huilen, snikken. Ook bij Gerard komen de waterlanders gemakkelijk te voorschijn en zelfs zien we 't gebeuren, dat Hans in het gras ligt de grienen. Maar tenslotte komt toch aan het ge huil een einde en juicht Loekie zielsgelukkig als Gerard zich laat kiezen en haar vader zijn toe stemming geeft. De strekking van dit boek is uitnemend, daar niet van: lich tende sterren te zijn in een don kere wereld. En het verhaal is leerzaam tevens. Wij denken hier bij aan het bezoek aan het oude Brugge. Maar we moeten ons al zeer vergissen, als de jonge meisjes van nu, dit nemen. Daar woont Hijzelf, door F. P. Plantinga, Uitg. Bosch en Keuning, Baarn. De schrijver van dit boek heeft jarenlang als conservator de lei ding gehad van het Bijbels Muse um van Oudheden te Amsterdam, waarvan de Tabernakel van wij len ds Schouten het middelpunt vormde. Talloze malen heeft hij van deze tabernakel een uitleg ging gegeven en daarbij getracht de mensen van heden te doen verstaan, welk een prediking dit heiligdom van Israël inhoudt. Van deze uitlegging, 'tevens prediking is dit boek een weergave. „Er schuilt in dit boek aldus prof. dr Edelkoort in een „Ten Geleide" een belangrijk deel oudheidkunde en in zoverre kan ieder die zich interesseert voor het geestelijk leven' van Oud- Israël er zijn winst mee doen; ook kan het een waardevolle bijdrage leveren tot een beter verstaan van het Oude Testament, speciaal wat zijn cultische wetgeving be treft. Maar het gaat niet in de oudhoudkunde op, het wil geeste lijk voedsel toereiken, dat de mens van heden versterkt en ver kwikt". De schrijver handelt achtereen volgens over de tabernakel en de daarin aanwezige voorwerpen, over de levieten, de priesters en de Hogepriester en de verschillen de offers. Een aantal bijgevoegde afbeeldingen verduidelijken de tekst. Wij kunnen de lezing van dit boekje van harte aanbevelen. Landschappen en Seizoenen door Rinke Tolman. Uitge verij Born N.V. Assen. Onder de titel landschappen en seizoenen geeft de bekende veld- bioloog Tolman een nieuwe reeks natuurbeschrijvingen. Van deze reeks, die uit vier deeltjes bestaat ontvingen wij het tweede deel: Zomer. De schrijver toont zich ook hier weer een scherp waarne mer en een gezellig causeur. Bij het lezen komen we onder de in druk van de zeldzame rijkdom van Gods schepping, dat wondere boek, waaraan de doorsnee mens zo weinig aandacht schenkt. De tekst is verlucht met fraaie illustraties. V eilingsberichten GOES. Veiling van 2 Juni 1950. Grote veiling: Kruisbessen 64 per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien 90260 per 100 kg. Groenten: Bloemkool A 2035; idem B 15 18; idem C 914; Komkommers A 24—27; idem B 16—22; Krop sla 22.50, alles per 100 kg. Spi nazie 817; Rabarber 716; Postelein 2224; Sjalotten 13; Groene kool 10; Nieuwe aardap pelen 48—50; id. drielingen 32 37; Oude aardappelen 1314, alles per 100 kg. Wortelen 18 38; Radijs 46; Selderij 78 alles per 100 bos. KRABBENDIJKE. Veiling van 2 Juni. Kruisbessen 6064 per 100 kg. ZIERIKZEE. Veiling van 2 Ju ni. Appel standaard 33; ld. huis houd 19; Postelein 28; Andijvie 7; Spinazie 1115; Peulen 122 165; Asperges 86141; Rabarber 17—18; Aardbeien 160—165; Aardappelen (vroege) 3442; ld. (drielingen) 3031; ld. (poters) 20 alles per 100 kg.; Kropsla 1,60—4; Bloemkool 10—43; Bos- peen 2840; Komkommers 23 40; Aardbeien per doos 1948; Rode bessen per doos 39; Perzi ken 614, alles per 100 stuks, bos en doosje van 200 gram. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Kees zn v. J. F. v. d. Sluis en M. C. Sinke Janet je d. v. J. J. Liplfln en P. J. Hoebeke; Jannetje P. d. v. M. Dekker en J. Felius; Jacob zn v. E. Fjjnaut en J. van Koten; Cor nelia M. d. v. G. Korstanje en L. V. Melsen; Joseph E. M. zn v. F. Walrave en J. van 't West- ende; Pleter F. zn v. M. J. Paau- we en G. F. van Eek; Abraham zn v. L. Baaijens en W. J. Paauwe. Ondertrouwd: L. P. Ortelee, 24 jr en C. Corstanje, 24 jr; F. M. Schrijver, 26 Jr en P. Hengst dijk, 23 jr; C. F. L. G. H. Jan sen, 19 jr en A. S. Janssens, 19 jaar. Getrouwd: J. Butijn, 31 jr en E. S Jen Herder, 28 jr; G. K. L. Hagenaar, 26 jr en D. G. M. Breugelmans, 25 jr; M. v. d. Plasse, 24 Jr te Putte en J. M. Meijer, 20 jr; J. J. v. d. Sande, 27 jr en E. P. Tilroe, 24 jr. Overleden: C. de Korte, 73 jr echtg. van A. Geschlere; A. van Dijke. 77 jr echtg. van J. J. W. van Stols. KRUTNINGEN. Geboren: Adriaan S., z. v. J. de Kunder en C. M. Dingemanse. WEMELDINGE. Geboren: Jo hannes P., z. v. P. J. Dekker en G. M. Ruissen. Getrouwd: A. Korstanje, 23 j. en E. N. Paauwe, 21 j. te Goes. BORSSELE. Geboren: Neeltje, 1. v. H. Maljaars en N. v. Schaick; Josina M., d. v. W. v. 't Westeinde en P. de Baar; Apo- lonia J. M., d. v. J. C. v. Stee en J. Vermue; Cornells, z. v. G. v. Weele en J. Mol. Ondertrouwd: Joh. v. Liere, 30 i. te Ovezande en W. v. d. Velde, 24 j. Gehuwd: H. J. Achterkamp, 34 j. te Valburg en A. C. Nijsse, 37 j.; J. Walhout, 33 j. en P. Walhout, 27 j. WOLPHAARTSDÏJK. Gebo ren: Janna, d. v. G. Oreel en D. W. Tolhoek; Leonard J., z v. D. Reijnhout en J. Strijd; Suzanna J., d. v. J. Westveer en J. P. Hannewijk. Getrouwd: S. Adnaenssens, 26 j. en A. Driedij'c, 27 j.; J. Bos nia, 25 j. en J. Leijs, 26 j.; M. van ier Weele, 25 j. en S. Sinke, 29 j.; A. Nijsse, 31 j. en A. Saa- man, 26 j. NISSE. Gehuwd: A. de Jonge, 31 j. te Ovezande en P. de Win ter, 31 j.; M. van Liere, 27 j. te Ellewoutsdijk en M. A. Bos, 23 j.; A. Rijk, 28 j. te Oudelande en J. M. de Winter, 24 j. VROUWENPOLDER. Gebo ren: Krijn, z. v. M. Janse en M. Osté; Neeltje H., d. v. J. de Boer en F. C. Pieters; Johannes C., z. v. A. N. de Wolf en W. Sturm; Johanna A., d. v. A. Gideonse en T. Roelse. Ondertrouwd: J. Huibregtse, 27 j. en C. E. de Bruijn, 25 j. GRIJPSKERKE. Ondertrouwd: N. Witte, 29 j. te Kapelle en L. Maljaars, 22 j.; L. Janse, 27 j. te N.- en St. Joosland en M. Coppoolse, 23 j. Overleden: J. Louwerse, 75 j., wednr. van M. Meijers. OOSTBURG. Geboren: Theo dora O., d. v. A. W. Fierens en O. N. de Bruljcker; Elisabeth M. J. P., d. v. A. L. Bots en O. M. C. van den Berg; Gerrit F., z. v. H. Visser en P. A. Paans; Wil lem A., z. v. P. A. Catsman en F. Roose; Anna L. M., d. v. G. M. Boonman en M. S. M. Verhuist; Martine H M., d. v. J. Locht en J. Renes; Jan I., z. v. J. de Smit en E. C. Verhage; Gehuwd: H. A. J. Moerman, 20 j. en J. M. E. Kruijt, 20 j. te Rotterdam; J. Kolijn, 51 j. en A. Bassie, 39 j.; H. C. van den Ameele, 26 j. en A. Hoste, 22 j. ZAAMSLAG. Geboren: Jaco- mina C., d. v. D. L. de Regt en J. C. Haak; Daniël J., z. v. J. H. Dieleman en C. Riemens; Marinus D., z. v. J. Hamelink en G. Smallegang; Pieter, z. v. G. Jansen en J. C. Boeije; Jan J., z. v. A. van Alten en M. Ha- melink; Marinus J., z. v. F. van der Hooft en A. C. van Alten; Neeltje, d. v. A. D. de Meester. Gehuwd: M. van de Putte, 29 j. te Wassenaar en S. F. van Fraeijenhove, 23 j.; R. Yntema, 24 j. te 's-Gravenhage en J. S. de Pooter, 24 j.; J. Kolijn, 26 j. te Terneuzen en L. J. Goossen, 20 j.; W. Vonk, 24 j. en N. Buijze, 25 j. Overleden: M. Bakker, 63 j., echtg.e van J. Verhelst; P. de Jonge, 68 j., wednr. van J. P. Verhelst BROUWERSHAVEN. Gebo ren: Wilhelmina, d. v. J. C. Beeke en A. H. v. d. Weele; Wilhelmina, d. v. M. Koopman en J. M. van 'tNoordende. Gehuwd: C. van Sluis, 24 j. en J. v. d. Weele, 23 j.; P. Flo- hil, 30 j. en L Smalheer, 33 j. Overleden: N. Krijger, 82 j. HAAMSTEDE. Geboren: Adriaan M., z. v. J. L. Wandel en D. C. Geleijnse; Willemina M., d. v. J. M. Hanse en M. J. de Bil. Gehuwd: L. C. Quist, 25 j. en E. Krijger, 27 j. Overleden: C. v. Zuijen, 90 j,, wed. van L. O. Jonker. Wat brengt de Radio? Dinsdag 6 Juni 1950. HILV. I (402 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw 11.30 Philh. orkest. 11.50 Gods dienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Politle-kapel. 12.30 Medede lingen. 12.33 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13 20 Lunchconcert. 14.00 Viool en pla no. 14.30 Gram. 15.00 Schoolradio 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.45 Amusementsork. 18.20 Sport. 18.30 Radio volks universiteit. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.25 „Dit is le ven". 19.40 Gram. 19.45 Voor middenstanders. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Haarlems orkestvereniging, koor en solisten. 21.35 Kamerorkest. 21.55 „Kampvuren langs de eve naar". 22.10 Piano. 22.40 Gods dienstige causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILV. H (298 M.) AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. VPRO 7.50 Dagope ning. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gr. 10.00 Morgenwijding. 10.10 Populair concert. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Sopraan en plano 11.30 Voor de zieken. 12.00 Zuid- Amerikaans orkest. 12.30 Mede delingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Financieel weekoverzicht. 13.25 Accordeonork. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gr. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Reg. Ultz. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Causerie. 19.20 Gram. 19.30 Toneelbeschouwing. 19.45 Gram. 19.55 „Paris vous parle". 20.00 Nieuws 20.05 Actualiteiten 20.15 Gram. 21.00 Hoorspel. 21.20 Po pulair concert. 22.00 Bultenl, overzicht. 22.15 Kamerkoor en -orkest. 22.45 Reportage. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Voor Uw bewijs van deel neming, ontvangen voor en na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder NEELTJE PIETERSE, Echtgenote van wijlen J. Louwerse betuigen wij U onze harte lijke dank. Familie LOUWERSE. Middelburg, Juni 1950. Noordsingel 116. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 35-jarige echtvere niging ondervonden. J. v. d. DOES. D. L. v. d. DOES- DE BACK. 't Waar (Gr.), Juni 1950. Hoofdweg 3. Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, is voornemens bij inschrijving te VERKOPEN ten verzoeke van: I. de heer J. K. TRAAS Czn, wassende in de boom gaard te Baarland aan de Grindweg naar Oudelande (reserve 150 kg le soort naar verkiezing, thuis be zorgen). Nadere inlichtingen bij de verkoper; geen bussen in de bomen hangen. II. de Familie JB. BRUG- GEMAN—SCHIPPER, was sende in de boomgaard te Baarland a.h. Stevenswegje (reserve 200 kg le soort naar verkiezing, thuis be zorgen). Goede zorgen aan de bomen besteden; geen bussen in de bomen hangen; het schuurtje kan worden gebruikt. Briefjes, voor elke boom gaard afzonderlijk, in te le veren tot en met 10 Juni 1950 ten kantore van de Notaris. Kopers moeten erkend zijn ais pachters van onge- oogst fruit door de Vak groep Groothandel in fruit; no. witte kaart opgeven. Zonder PRIJSVERHO GING kunt U door bemid deling van onze Admini stratie, Uw advertentiën in alle bladen laten plaatsen. Administratie „Zeeuwsch Dagblad" Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstel ling, bij onze 35-jarige Echt vereniging ontvangen. J. C. VINKE. A. C. VINKE—VADER. Middelburg, Juni 1950. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij onze 25-jarige Echtvereni ging, zeggen wij hartelijk dank. J. TISSINK. J. TISSINK—SPRUIJT. Ritthem, Juni 1950. KOUDEKERKE. Hoofd: J. A. BAARSPUL. Aangifte van leerlingen voor de nieuwe cursus op Donderdag 8 Juni a.s., des avonds van 7 tot 9 uur in de school. De kinderen voor deze cur sus moeten voor 1 October de leeftijd van 6 jaar heb ben bereikt. h H. JOQ5SE &iN. GOES'. UNGEVOP5DTBAAT51-5J Te] 2486 Als U wilt profiteren- van Uw vingervaardigheid en het voordeel voor Uw portemonnaie, gaat dan eens achter de naaimachine zitten. Wij brengen al onze voorradige courante stuk goederen deze week in een EXTRA VERKOOP en noteren U prijzen, die U doen denken aan vooroorlogse tijd. Jammer, dat wij U niet al onze artikelen kunnen noemen, maar om U een indruk te geven van onze aanbiedingen volgen er hier enkele. WIT HEMDENFLANEL 70 cm breed, 98 cent per meter. WIT HEMDENFLANEL 70 cm. breed, speciaal voor rheumatische mensen f 1,85 per meter. FIJN WIT KATOEN, voldoende voor één sloop f 1,68 per sloop. Pracht kwaliteit GRASLINNEN, 160 cm. breed f 2,79 per meter. GESTREEPT FYAMA FLANEL f 1.29 per meter. LINGERIEKATOEN 80 cm. breed f 1,32 per m. Voorts geel- en wit katoen, blauw keper, grijs kielstof, khaki en blauw katoen voor Uw werk- hemden, gebloemd schortebont, rouw- en werk- bont voor boerenschorten, wit piqué, wit keper, polderflanel, gebloemd damast voor beddentijken, graslinnen in verschillende breedtes, effen rood katoen en wijnrood en blauw satinet, prima ge schikt voor dekenovertrek, enz. enz. Al onze artikelen te noemen is niet mogelijk, daarom raden wij U aan: komt zelf eens zien, wat wij U te bieden hebben. Stapt in de bus of trein naar „De Magneet". Het kost U niets. Aan de kassa ontvangt U bij aan koop van minstens f 10,aan goederen Uw trein- of busgeld terug. Zie onze etalage! Bezoekt onze zaak! ABONNEERT U OP DIT BLAD 39 Van het in ons blad als feuilleton gepubliceerde boek hebben wij nog een klein aantal voorradig. De prijs bedraagt f 2,25 U kunt bestellen bij de agent van ons blad ter plaatse oi aan ons kantoor te Goes, Lange Vorststraat 90. Ouders van leerlingen en toekomstige leerlingen uit Walcheren en verdere belangstellenden (en dat zijn immers allen die het Chr. onderwijs voorstaan?). WORDEN UITGENODIGD TOT EEN SAMENKOMST OP VRIJDAG 9 JUNI a.s., des avonds om 8 uur in de zaal Bogardstraat. In deze samenkomst zal worden gesproken de duur van de H.B.S.-opleiding en de vorm van de externe klassen te Middelburg. Het Bestuur, J. LAPORT, Voorzitter. J. POUWER, Secretaris. Papegaaistraat 8 - Goes AANLEG REPARATIE ONDERHOUD TH. BICKELHEYER Oost wal 55 - GOES Telefoon 2882 zonder verhoging van kosten te: Breskens: BOEKHANDEL GITTENBERGER; Biervliet: A. DIJK, Gentsestraat 48; 's-Gravenpolder: H. C. J. NIEUWDORP. Hoedekenskerke: C. HOGERHEIDE; St.-Maartensdijk: M. BIJL. Tholen: K. M. KURVINK; Wemeldinge: FIRMA DEKKERMIERAS; Oosterland: Mej. Wed. DE BRU1JNE; Nw. en St. Joosland: Firma VAN ZWEDEN. Arnemuiden: B. VAN BELZEN, Noordstraat 42. Vrouwenpolder: J. POLDERMAN. Westkapelle: C. SIMONSE, Noodwoning 429. Nieuwdorp: JAC. STEKETEE, Dorpsstraat 17. Aagtekerke: A. DE VOS. en op ons Bijkantoor te Middelburg. Altijd weer is het antwoordhet staat wel in de krant I Voor elke kleinigheid, voor ieder probleem, vindt U hulp bij Uw dagblad. Déérin vindt U wat deze wereld beroert, deze mensheid beleeft en interesseert. Elke dag weer is Uw krant in teressant I Maar wèt een mensen zijn daar voor nodigt Wat een papier vraagt datl En dan te bedenken, dat dit papier zes keer zoveel kost als vroeger... Duizenden en nog eens duizenden kost het, om zelfs dit kleine Nederland iedere dag te voor zien van al het nationale en internationale nieJws.' Als we dèt eens bedenken, is er toch weinig in datzelfde Nederland, dat zó weinig kost. als Uw krant. Eén velletje briefpapier-met-enveloppe kost veelal meer dan een krant vol nieuws f Het is waar: ADVERTEERT IN DIT BLAD voor dames en heren voor heren en jongens Segeerstraat 46 MIDDELBURG Voorjaarstijd Schoonmaaktijd Japanlak voor bin nen en buiten, Teo- flat Waterverf geeft niet af, Kwasten, Boenwas, Deurplaten De alom bekende Hardolin Glansverf, Grondverf, - Plamuur, Stopverf, Glas. BEHANG vanaf 45 cent per rol. De door ons gelever de verf is gegaran deerd. Niet goed geld terug. SPRUIJT'S Verf-, Vernis- en Glas- handel, MIDDELBURG, Telefoon 2886. Notaris B. A. VAN VERRE te Middelburg is voornemens bij inschrijving te verkopen: EEN WOONHUIS met erf, grote tuin en vrije poort, aan de Noordweg, num mer 89 te Middelburg, groot 6 A. 95 c.A. Ontruimd te aanvaarden per 15 Juni 1950. Te bezichtigen: Dinsdag 6 en Donderdag 8 Juni a.s., van 1012 en 1416 uur. Briefjes in te leveren vóór 12 Juni a.s., ten kantore van de Notaris, Rouaanse Kaal 35, alwaar nadere inlichtin gen te verkrijgen zijn (TeL K 1180 nr 2i23).

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 4