ü)rovintie»vS'«® BAAYENS ^ifO RT APAMSON Sportweek Vlissingen. DAMPO Gemeenteraad. De BUbel en het socialisme. Conferentie Geref. Garnizoenskerken. fll weer pech. Zaterdag 3 Juni 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 Aanbestedingen. Door het bestuur van het wa terschap Dreischor werd onder hands aanbesteed 't herstel van de teerwegen in dat waterschap Laagste inschrijver Firma van den Berg en van Dongen, Brui- nisse voor f 12.923. De gunning is aangehouden. Door het bestuur van het wa terschap Walsoorden werd aan besteed, 't onderhod en de ver nieuwing tot 30 April 1951, van de aarde-, rijs-, kram- en' steen- glooiingswerken aan de water kering van bovengenoemd cala- miteus waterschap. Ingeschreven werd als volgt: A. van der Werf, Scherpenisse f 27.650; P. F. Voet, Klooster zande f 27.860; J. Hogesteger, Wemeldinge f 27.633; P. Blom- maert, St Jansteen f 27.580; v. d. Berg en van Dongen, Brui- nisse f 27.444; M. van de Velde, Bruinisse f 27.250; A. Sponselee en Lucasse, Walsoorden f 27.100 A F. Warrens, Ossenisse f 26.985; K. Lucasse en Sponse- lee. Walsoorden f 26.915. Ge gund aan de laagste inschrijver. Brug over de Arne gereed. Men is zo goed als gereed ge komen met de nieuwe draaibrug over de Arne. Voetgangers en fietsers konden reeds passeren en gistermorgen is men begon nen met het aanbrengen van de brugleuningen zodat het ver keer in de loop van de dag vrij wel normaal zal kunnen passe ren. Ook het weggedeelte voor de brug, dat was opgehoogd in verband met de noodbrug, die lange tijd een hindernis is ge weest, is opnieuw bestraat. Het wachten is nu op de brug over het kanaal te Middelburg, die, naar verwacht mag worden, in het najaar zal worden aange bracht. Lagere Landbouwschool te Oudelande geopend. Te Oudelande ls Dinsdag de Lagere Landbouwschool, uitgaan de van de Z.L.M., zonder enig of ficieel vertoon, geopend. De school ls voorlopig ondergebracht m de Bijzondere school. Er zijn momen teel 25 leerlingen; tijdelijk hoofd ls de lieer Vos uit Arnemulden. Goes startplaats voor jubileumrit. De Shell-Nederland organiseert ter gelegenheid van het 60-jarlg bestaan van de Kon. Ned. Petr. Mij een nationale jubileum auto rit op 23 en 24 Juni, waaraan door 400 personenauto's zal worden deelgenomen. Een van de 14 startplaatsen ls Goes, vanwaar 80 5 90 auto's zul len vertrekken. De finish ls op Ypenburg bij Den Haag), waar de klassementsproef zal worden verreden. ARTSENDIENST. Aanstaande Zondag zullen de volgende artsen dienst doen: Middelburg: J. C. Peeck Lan- geviele 49, telef. 2637; Vlisslngen: P. Boone, Badhuisstraat 24, telef. 2950; Goes: M. P. Bruyn- zeel, Jacob Valckestraat 3, telef. 2375; 's-H.-Arendskerke, Heln- ktuszand en Wolphaartsdijk: A. I. Vos, Dorpsstraat A 2, Wol phaartsdijk, telef. K 1198231; Driewegen, 's-Heerenhoek en Nleuwdorp: W. H. C. C. J. Lucas Luyckx, Werrll 16, 's-Heerenhoek telef. K 1105—282; Veere, Se- rooskerke en Oostkapelle: dr Reynders Schilt, Dorpsstraat 46, Serooskerke, telef. K 1189212; Koudekerke, Zoutelande en West- kapelle: M. Huygens, De Casem- brootstraat, Westkapelle, telef. K 1188316; Tholen:, Oud-Vosse- meer, Nieuw-Vossemeer en Sint Phllipsland: R. C. Renes te Oud- Vossemeer telef. 19 en H. Men ger te St. Phllipsland, telef. 20. APOTHEKEN. In de week van 3 Juni tot 10 ^unl zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten ge opend zijn: Middelburg: Nonhebel. Vlisslngen: Engerlng. Goes: Laport. FEESTAVOND VOOR VVAECHERSE GEREPA TRIEERDE MILITAIREN. Op Vrijdag 16 Juni a.s. zal te Middelburg in het Schuttershof floor de Band NederlandIndo- esië een feestavond worden ge- Tganiseerd, voor alle tot op he- ,en gerepatrieerde Walcherse ftiilitairen. De bijeenkomst begint 6m half acht. De militairen zullen voor zover hun adressen bekend zijn, een rsoonlijke uitnodiging ontvan- en. Medewerking aan deze feest- .vond wordt verleend door het Westkapels dameskoor en het ca baretgezelschap „De Mallelan- qers" van de Personeelsvereniging der P.Z.E.M. MIDDELBURG. Nieuwe vuilnisemmers voor de binnenstad. Naar wij vernemen zullen deze maand de nieuwe vuilnisemmers Voor de binnenstad van Middel burg aankomen. In September 1949 werden de buitenwijken Van nieuwe emmers voorzien en Werd met ingang van 1 October het reinigingsrecht voor het eerst geheven. Het ligt in de be doeling, om indien alle emmers Op tijd arriveren, de gehele bin nenstad voor 1 Juli a.s.- van de Snimers te voorzien, zodat de Inwoners van dit deel van de Stad met ingang van die datum nu ook reinigingsrechten zullen moeten gaan betalen. Als huur Voor deze emmers moet f 1 wor den betaald, terwijl een jaar lijks recht van f4 per gezin Wordt geheven. Kledingmagazijn Lavooy bestaat 50 jaar. Maandag a.s. bestaat het Kle dingmagazijn van de heer J. C. Lavooy 50 jaar. Deze zaak is in 1900 opgericht door de heer J. Lavooy, de vader van de tegen woordige eigenaar. Het was des tijds de vijfde zaak in Middelburg en op bescheiden schaal werd be gonnen in een pand, juist tegen over het gebouw, dat thans in ge bruik is. De eerste knechts van de heer J. Lavooy, de heren A. Baan en J. Wondergem, zijn bei den nog in leven. Het Kledingmagazijn geniet een goede reputatie over geheel Wal cheren. Vele gerepatrieerde mili tairen konden aan kleding worden geholpen, daar de zaak als onder deel van het centraal depot dienst deed. Er werken momenteel zes man personeel en de arbeidsver houding is er uitstekend. Volgen de week zal een reis per bus naar Amsterdam worden aangeboden aan het tegenwoordige en aan het vroegere personeel. Benoemingen notabelen der Herv. Kerk. Dezer dagen werden tot nota belen der Ned. Herv. Gemeente benoemd de heren P. de Vos en J. de Nood, die deze benoeming ook hebben aangenomen. GOES. Openbare les Ambachtsschool. Op Dinsdag 6 Juni wordt er In de Ambachtsschool alhier des na middags om 2 uur, ln de Ochtman- zaal een openbare les gehouden. Hierbij zullen o.m. B. en W. aan wezig zijn. Wie heeft er ln Mei iets verloren Op het politiebureau alhier zijn weer diverse gevonden voor werpen aangegeven. Inlichtin gen zijn te krijgen van 912 voormiddags. Onder de collec tie bevinden zich vela porte- monnaies, motorhandschoenen, glacé handschoenen, broches, vulpennen, en zelfs een porte feuille van J. C. Lindenberg, Wolfaartsdijk, alsmede een „Fongers" herenrijwiel. Iemand die iets in de trein meent te hebben verloren wende zich tot de stations chef. De N.S. geven n.l. for mulieren af voor verloren voor werpen. (Ingez. mededeling, advert.) CORRECTE UITVOERING VAN ELK BRILRECEPT Speciaal in Optiek Lange Vorststraat 106, Goes Tel. 2159 WAARDE. Vergadering Waterschap. Dezer dagen kwam het water schap Waarde in vergadering bij een onder voorzitterschap van M. van Fraassen. De rekening over 1949 sloot met een batig saldo van f 9510.92. De begroting 1950'51 werd vastgesteld op inkomsten en uit gaven van f 191.318,47. Besloten werd om toe te treden tot de Zeeuwse Bond van Waterschap pen. NIEUWDORP. N.C.L.B. viert liaar 25-jarig bestaan. De plaatselijke afdeling van de Christelijke Landarbeidersbond heeft op feestelijke wijze het feit herdacht dat zij 25 jaar bij de Bond is aangesloten. De voorzitter, de heer J. Traas, memoreerde in zijn openings woord hoe d-' afdeling reeds eerder bestond, doch als zelfstan dige vereniging van landarbeiders. De secretaris, de heer A. Braamse, gaf een overzicht van de voorbijgegane jaren. Er zijn nu 75 leden, van wie er 18 onafge broken lid zijn geweest. Deze 18 ontvingen van het hoofdbestuur het gouden insigne van het C.N.V. De heer Vingerling reikte deze uit aan de heren J. v. d. Weele, G. op 't Hof, A. Braamse, Jan Dekker, W. Dekker, M. Dekker, P. van Dalen, J. Goedegebure Kopmels, H. Goedegebure Azn., M. van de Guchte, H. de Jonge, W. de Jonge, P. de Kok Johzn., Jan van Oosten, Jac. van Oosten, J. Poortvliet, Jac. de Vos en J. Traas, vergezeld van een gloed volle toespraak. De heer J. van der Weele dankte namens allen het hoofdbestuur voor dit bewijs van erkentelijk heid. Namens het gemeentebe stuur van 's-Heer Arendskerke voerde wethouder Hommes het woord, terwijl afgevaardigden van de C.B.T.B. en de Chr. Bouwvak arbeiders, ter plaatse, hun geluk wensen overbrachten. Enkele aar dige voordrachten verhoogden nog de gezelligheid van deze goed bezochte vergadering. BIEZELINGE. Baldadigheid. Een dezer dagen hadden twee jongelui, die op de motor reden de aardigheid cm een met melk gevulde melkbus, staande bij de hofstede van de heer J. R.B. omver te schoppen. Door een van tegenovergestelde richting komende fietser, die de balda digheid zag gebeuren, werd het motornummer genoteerd, zodat aangifte bij de politie volgde. WEMELDINGE. Vergadering Ned. Chr. Vrouwen. De afdeling „Wemeldinge" van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield Woensdagavond haar ge wone vergadering. Mevrouw de Schippcr-Kooman hield een in leiding over „Ruth", terwijl zus ter de Hamer het nut van vacci natie uiteenzette. Besloten werd deel te nemen aan de Landdag, die op 21 Juni a.s. zal worden gehouden. KRABBEXDIJKE. Jaarvergadering veilingvereniging K.E.O. De veilingvereniging Krabben- dijke en Omstreken hield op 31 Mei j.l. in het afmijnlokaal der veiling haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord, gaf de voorzitter, de heer W. C. van der Werff, een kort overzicht van de gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Hij wees erop dat de jonge veiling K.E.O. door de bouw van een koelhuis zal uitgroeien tot een volwaardig bedrijf. Na de notulen en mededelingen werden Balans en Verlies- en Winst-rekening 1949 goedgekeurd aan het bestuur décharge ver leend voor het gevoerde beheer. Het winstsaldo wordt geheel aan gewend voor afschrijvingen. Vervolgens brachten de secre taris der vereniging en de direc teur der veiling hun jaarverslag uit. Het veilingpercentage werd - overeenkomstig vorig jaar vastgesteld op 3 en 5 voor de leden en 5 en 7 voor de gast- veilers. In principe werd besloten om in een volgende algemene vergade ring over te gaan tot wijziging van de Statuten ten aanzien van het stemrecht. Als leden van het Bestuur wer den herkozen de heren W. C. van der Werff, M. A. van Weele en J. Meloen. Ais leden van de Commissie van Toezicht werden gekozen de heren ir. M. Geuze en M. Griep. Na het afdoen van een aantal punten van huishoudelijke aard werd de vergadering gesloten. OOSTKAPELLE. Rode Kruis collecte. In de week van 5 tot 10 Juni a.s. zullen de uitgereikte zakjes voor de Rode Kruiscoilecte wor den opgehaald. Muzikale rondgang. De muziekvereniging „Crescen do" bracht Woensdagavond een serenade aan haar nieuwe diri gent, de heer P. Wisse, wegens het behaalde succes op het con cours te Yerseke. De voorzitter, de heer A. Rotte, sprak de dirigent toe. Hier na nam de heer Wisse de leiding over en werd voor het ge meentehuis het concoursnummer gespeeld, waarop het corps door de ere-voorzitter, burgemeester F. G. Sprenger, werd gefelici teerd. Tevens werd da burgerij verzocht om meer stilte tijdens de concerten op de muziektent. Daarna werd een rondgang door de gemeente gemaakt. BROUWERSHAVEN. Algemene ledenvergadering Groene Kruis. De afdeling Brouwershaven van het Groene Kruis hield Woensdagavond in da O.L. school een algemene ledenver gadering. De opkomst was zeer gering. De voorzitter, de heer I. A. Catsman Sr opende de ver gadering en sprak zijn teleur stelling uit over de geringe op komst. De secretaris, dr W. H. Ittman las de notulen en het jaar verslag voor. Rekening en ver antwoording door de penning meester, de heer C. W. den Boer volgde. Hierna werd een begro ting aangeboden voor '50, welke goedgekeurd werd. Voorts werd besloten om de contributie van f 3 op f 4 per jaar te brengen. In de bestuurverkiezing die hierop volgde werd de heer St. Provoost herkozen. ZIERIKZEE. Muzikale rondwandeling. Woensdagavond werd door 't stedelijk muziekkorps „Kunst en Eer" een muzikale wandeling door de stad gemaakt. Vol be grijpelijke trots werd het vaan del meegevoerd, dat verrijkt was geworden met eenl verguld zil veren medaille en een wisseltak voor het hoogste aantal punten op het te Renesse gehouden Bondsconcours. BRMNISSE. Verkoping. Door notaris P. Heering uit Zierikzee, werd alhier heden in hotel Storm publiek verkocht, voor rekening van de erven van de heer D. van den Berg Sr. Een woonhuis aan de Oude straat al hier. Koper de heer Jac. den Herder te Bruinisse voor f 1101. Een tuin in de Stoofpolder. Koper de heer Joh. Giljam Jzn, voor f 240. Een tuin in de Pad jes. Koper de heer D. van den Berg Dzn, voor f 250, THOLEN. Afloop aanbesteding. Door het bestuur van de Boe renleenbank te Tholen werd Woensdagavond 31 Mei j.l. aan besteed het verbouwen van het kantoorgebouw te Tholen. De inschrijvingen waren: Jac. Vos, Tholen f 17.640; A. Muller, St Maartensdijk 17.700; J. van Gorsel, Tholen f 17.990; J. van Driel, Oud-Vossemeer f 19.300; W. Blaas, Tholen f 20.600 F. Burgers, St Annaland f 20.700. De gunning is aangehouden. De collecte voor de Stichting 1940'45 heeft te Waarde opge bracht f 213.50. Zaterdag keerde soldaat P. Kodde te Aagtekerke uit de tro pen terug. Hem werd een wel kome ontvangst bereid met grote belangstelling. In St. Laurens heeft men beslo ten tot oprichting van een accor deonclub. A.s. Dinsdag zullen de eerste lessen beginnen. Wegens het bereiken van de 55-jarige leeftijd werd Dinsdag in besloten kring afscheid genomen van de wachtmeester le klasse, tevens postcommandant P. Slager te Eikerzee. De heer L. A. van Splunder, vroeger wonende te Zonnemaire, thans hoofdcommies te Mijdrecht, slaagde dezer dagen te 's-Graven- hage voor het eerste gedeelte Gein. Administratie II. Uitgebreid programma opgesteld. De Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Vlissingen zal, zoals reeds gemeld van 21 tot 29 Juli een sportweek organiseren. Gisteravond kwamen, voor een bespreking dienaangaande, ver tegenwoordigers der sportvereni gingen bijeen met enkele V.V.- bestuursleden in Hotel Royal. De V.V.-voorzitter, de heer J. L. Ver- hage zette uiteen, dat de sport week gehouden wordt in het ka der van het vreemdelingenbezoek. Er is een plan opgemaakt, in sa menwerking met de sportvereni gingen, die de organisatie op eigen terrein zullen verzorgen. Het is de bedoeling jaarlijks een dergelijk sportevenement op touw te zetten. Het programma. Het programma werd als volgt samengesteld 21 Juli: Optocht van de sport verenigingen. Défilé voor B. en W. Estafette met brandende fak kel door de stad en langs de bou levard. In het Bellamypark zal de burgemeester met de fakkel een vuur ontsteken dat de gehele week zal blijven branden. 22 Juli: Zwemwedstrijden in 't kanaal van Souburg naar Vlissin gen. Des avonds wielerwedstrij den op het Bellamypark. 24 Juli: Handbalwedstrijden tussen Vlissingen en Hellas uit Goes, zowel voor dames als he ren. 25 Juli: Korfbalwedstrijden Madjoe-Swift Middelburg. Jeugd voetbal tussen Vlissingen en Mid delburg. 26 Juli: 's Middags kinderspe len op het strand, 's Avonds gym- nastiek-demonstraties op het Van Nispenplein. Na afloop hiervan Boksdemonstraties door leden van D.O.S. 27 Juli: Athletiekwedstrijden en tafeltenniswedstrjjden. 28 Juli: Hockeywedstrijden en veteranenvoetbal Vlissingen-Mid- delburg. 29 Juli: Wandeltochten rond Vlissingen van 15 km. Des avonds een voetbalwedstrijd tussen een Vlissings elftal en een Brabants le klasser. Met de uitnodiging van de Brabantse eerste klasser hoopt men het contact te verste vigen dat gelegd ls t.a.v. het Vlis- singse strand. Besloten werd tenslotte dat alle financiële consequenties van dit sportevenement voor rekening van V.V.V. komen. Burgemeester Schuif van Kortgene vierde jubileum. Donderdag vierde de heer A. A. Schuit, onder grote belangstelling zijn koperen jubileum als burge meester van Kortgene. In de „Stadswijnkelder" vond 's mid dags een huldigingssamenkomst plaats, waarop allereerst het woord gevoerd werd door wethou der C. Maas, die de burgemeester gelukwenste namens de bevolking en weth. P. Bom vertelde bijzon derheden uit de periode, dat de heer Schuit burgemeester van Kortgene is. Hij overhandigde mevr. Schuit bloemen en de bur gemeester sigaren. Namens het gemeentepersoneel sprak de secretaris, de heer P. Tazelaar, die een fraaie iets aanbood. De heer Z. C. Salomé, wenste als oudste raadslid geluk, waarna het hoofd van de U.L.O., de heer Hulster en het hoofd van de openb. lagere school de heer Brands de burgemeester dankten, voor hetgeen hij in de loop der jaren voor het onderwijs heeft ge daan. Tenslotte kwam de burger vader zelf aan het woord, die har telijk dankte voor de geschenken en goede woorden. 's Avonds werd de vreugde meer algemeen en 'openbaar toen vier muziekcorpsen, een uit Kort gene, twee uit Coiijnsplaat en een uit Kats vrolijke klanken lieten horen. Zomer-avond-concerten te Veere, Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zal door de stadsbeiaardier van Veere, de heer Jan Kwist, elke Zaterdag avond een concert worden gege ven op het prachtige Veerse ca rillon. Op elke eerste Zaterdag van de maand van 6.307.30 uur en op alle andere Zaterdagen van 8—9 uur. Het programma voor dit eer ste avond-concert, deze keer dus van 6.307.30 uur, bestaat uit de volgende nummers: 1. Preludium, Handel; 2. An dante uit sonate no. 10, Beetho ven; 3. Menuet, Gluck; 4. An dante uit symph. no. 2, Haydn; 5. a. Brechtje Buur, Cath. v. Ren- nes; b. Mooi Lieske, Wettig-Weis- senborn; c. Moetje varen, Ver hulst; 6. Toccata, Sweelinck; 7. Menuet voor klokkenspel, Tette rode; 8. a. Ik zie je voor het ven ster staan, Grieg; b. Sprookje, Grieg; c. Het eerste liefdes bloei en, Grieg; 9. Jef-Denijn-Gavotte; 10. Wiegelied, Brahms. MIDDELBURG. Veiling van 2 Juni 1950. Sla A 24; Spinazie 816; Bospeen 1645; Postelein 1520; Bloemkool A 2940; Bloemkool B 1827; Bloemkool C 12—15; Bloemkool D 8-14; Kroot 1838; Komkommers A 3138; Komkommers B 2029; Komkommers C 1428; Rabar ber 2026; Tuinbonen 4248; Dubb. Princessen 2.022.12 per kg. Sjalot 618; Andijvie 619; Spitskool 2022; Aardappelen grote 3850; Drieling 3243; Kriel 3138; Appels: Bramley Seedling 5458; Aardbeien 1.40 3.35 per kg. Tomaten 0.951.38 per kg. De mannen van de „doorbraak", die lid zijn geworden van de Par tij van de Arbeid, konden in een beschouwing van hun politiek lijfblad over de „pelgrimsreis" van de Noorse socialist Trygve Lie naar Moskou en de andere hoofdsteden lezen: Zondag en Maandag herdach ten alle gelovigen Christenen, katholieken en protestanten te zamen, de uitstorting van de Hei lige Geest op het Pinksterfeest. Het Bijbelverhaal wil, dat de ver zamelde menigte ln de tempel op dat ogenblik een taal begon te spreken, die leder verstond en dat de onderlinge broederschap zelfs zo ver ging, dat de rijken hun bezit verkochten en de op brengst er van verdeelden onder de armen. Er zijn ook thans nog Christenen, die dat verhaal gelo ven, letterlijk, zoals het ln <lt Handelingen der Apostelen be schreven staat. Er zijn er ook. die alleen de symboliek er van aanvaarden. Of de slang al ol niet gesproken heeft, doet vol gens ons weinig ter zake. De symboliek van het Pinksterfeest, dat aan de Babylonische spraak verwarring een einde heeft ge maakt en de broederschap tussen alle volken tot ideaal heeft ver heven, ls prachtig en waard ieder jaar te worden herdacht en ge propageerd. Elk jaar, op het Pinksterfeest, triomfeert de in ternationale gedachte. Aan die gedachte houden wij vast. Zij is onze enige hoop ln deze sombere tijd. De N. Pr. Gr. Crt, merkt hier bij op: Wy willen aannemen, dat zij behpren tot die Christenen, die 't Pinksterverhaal gelooven, letter lijk, zoals het ln de Handelingen der Apostelen beschreven staat. En dan moet het hen ook opge vallen zijn, hoe hun politieke par tijblad, éls het een keer de Hei lige Schrift ten berde brengt, dat Boek heeft overigens geen autoriteit In de socialistische boe kerij het zó doet. Hier wordt met het Evangelie wel op een heel wonderlijke wyze omge sprongen om aan de bloedarma socialistische Internationale ge dachte nog wat wijding en kleur bij te zetten. Daar ls de Bijbel dan nog goed voor. Luther zei eens: Das Wort sollen Sle stehen lassen. Wat zeggen zy7 Of zwygen ze? (Ingez. mededeling, advert.) Beproefde hulp bij verkoudheid voor V». der, Moeder en kind. „Op „Beukbergen" te „Huis ter Heide" werd onder leiding van ds W. E. Gerritsma de jaarlijkse con ferentie gehouden van de afge vaardigden van garnizoenskerken der Geref. Kerken ln Nederland. Ds W. M. le Cointre, predikant in algemene dienst, deed verschil lende mededelingen over de ar beid door spr. namens deputaten en in opdracht der synode ver richt. In de morgenvergadering refe reerde de Kol. ds A. T. W. de Kluis, hoofdlegerpredikant, over „Het onderscheiden werk van de legerpredikant en de plaatseiyke kerken". Spr. betoogde, dat de geestelyke verzorging een zaak is, die tot de compententie der kerk behoort, evenzeer als tot die der Overheid. Men moet on derscheid maken tussen een leger in vredestijd en een leger in actie. Spr. wijdde aan het einde van zqn betoog enige aandacht aan de z.g. buitenkerkelijken. Ds J. H. Sillevis Smit, lioofd- vlootpredikant, sprak hierna eveneens de conferentie toe, de kerken opwekkend tot warm me deleven met onze jongens. Ds H. Steenhuis heeft als di recteur van „Beukbergen", ver volgens een en ander verteld over dit vormingscentrum voor de Prot. strijdkrachten, en de aan vankelijk reeds bereikte gunstige resultaten. Bij de bespreking van de ver schillende onderwerpen, waaraan door tal van afgevaardigden werd deelgenomen, werden allerlei punten van practische aard aan de orde gesteld. DUIVENSPORT. Nagekomen Advertentie Met droefheid geven wjj kennis van de ge boorte van ons leven loos zoontje. C. SINKE. J. A. SINKE— DE PUTTER. Yerseke, 31 Mei 1950. THOLEN. Wedvlucht van Chimay. De Postduivenhoudersvereni- ging te Tholen hield een wed vlucht van Chimay waarvan de uitslagen luiden: L. Laban 1, 30; A. Wagemaker 2, 8, 9; Joh. Deurloo 3; M. Taze laar 4, 28, 32, 33; A. v. Elsacker 5; V. Laban 6, 12, 114a, 39; B. W, Sohot 7; H. Verkerke 10, 38; A. Bout 11, 24; L. M. de Heer 13, 34, 36a; Joh. Baaü 14b; Ph. Steketee 15, 16, 23, 42; Joh. Deur loo 17; J. de Kool 18; C. v. Poe- pelen 19, 35; D. Jansen 22; C. Coomans 25; L. Goedegebuure 26; L. Engelvaart 27, 31; L. Soomers 36b; M. Nijs 40. Bij de wedvlucht van Chi may behaalde de Thoolse post- duivenhoudersver. voor de Z.C.C. (Zeeuwse Bond van Zaterdagvlie gers) de volgende prijzen: V. La ban 58; A. Wagemaker 68; Joh. Deurloo 70; M. Tazelaar 73; A. v. Elsacker 87; V. Laban 145; B. W. Schot 153; A. Wagenmaker 169; H. Verkerke 173; A. Bout 181; V. Laban 205. WAARDE. „De Scheldevllegers". De P.V. „De Scheldevliegers" hield een wedvlucht vanuit St. Maxense. Uitslag: 1, 6 J. Kopmels; 2, 8, 9, C. Schrier; 3 P. Sonke; 4, 11 A. P. de Leeuw; 5, 7 K. G. Louis- se; 10 K. Kamp; 12, 13 M. Blauw- kamer. KERKWERVE. O.I.v. burgemeester Baas ver gaderde een dezer dagen de raad oer gemeente Kerkwerve. Vastgesteld werd een besluit tot wijziging van de verordening op de heffing van keurlonen. De voorzitter brengt ter tafel een verzoek van de hervormde stich ting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging" Daar dit stuk eerst Zaterdag ls ingekomen ls het niet mogelijk geweest voo- B. en W. met een advies te ko men. Gemeend wordt dat toch wel een besluit kan worden ge nomen. De heer A. G. Kloet stelt voor, om voor één jaar een bij drage te verlenen van f 0,10 per Inwoner. De heer Hanse stelt voor een bijdrage te verlenen voor één jaar naar een maatstaf van f 0.05 per Inwoner. Eerst wordt het voorstel A. G. Kloet ln stemming gebracht en verworpen met 4 te gen 3 stemmen. Vervolgens wordt het voorstel Hanse aangenomen met 5 stemmen voor en 2 tegen. Aangezien de provincie Zeeland grondwerken uitvoert ter verbe tering van de weg en de weg ge deeltelijk wordt verlegd, is het nodig dat de provincie beschikt over de brug gelegen ln de Bur gemeester Bogerdweg. Deze brug ls van geen belang meer, nu de onder de brug stromende water leiding door 't waterschap Schou wen ls gedicht en deze brug za! moeten worden gesloopt. In ver band hiermede wordt verzocht de brug alsmede een kleine strook grond over te dragen aan de Provincie Zeeland. Met algemene stemmen kan de raad zich hier mede verenigen. Besloten wordt zich ten behoe ve van de gemeente Noordgouwe mede garant te verklaren voor 'n aangegane geldlening ten behoeve van het Ziekenhuis aldaar. In de vacature van lid van de Commissie tot wering van school verzuim ontstaan door het over laden van de heer H. Kesteloo, wordt benoemd de heer C. H. Kesteloo. Bij de rondvraag komen diverse zaken aan de orde. De gebruikers van de zykanten van wegen zullen worden aangeschreven de stekels te verwyderen. De schouw over de wegen zal plaats vinden 19 Juni e.k. Binnenkort zullen B. en B. komen met voorstellen betref fende de vaart achter het dorp. Merriekeuring fe Hulst. Te Hulst vond onder auspiciën van de Kon. Ver. „Het Neder- landsche Trekpaard" de premie keuringen voor merries plaats. De uitslagen luiden als volgt: 2-jarige kl. maat: Celina van Alstein, eig. P. J. Boënne, Graauw; Monique v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Honte- nisse; Flavia, eig. Hon. van Gas sen, Ossenisse; Roza van Al stein, eig. P. J. P. J. Boënne, Graauw. 2-jarige gr. maat: Gemma van Molenhoek, eig. F. P Brooij mans, Hontenisse; Efemia van Molenhoek, eig. F. P. Brooij mans, Hontenisse; Frida van Luntershoek, eig. Th. Morres, Stoppeldijk; Elza van Paulus- polder, F. P. Wauters, Graauw; Lya, eig. A. J. de Nijs, ltloos- terzande. 3-jarige gr. maat: Miranca van Cathalijnhof, eig. A. D. H. Ver schuren, Hengstdijk; Iris van Kloosterzande, eig. P. A. Stal- laert en A. J. v. Waterschoot te Kloosterzande; Lionza van Cam- bron, eig. Chr. de Wit, Stoppel dijk; Resi van Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse. 3-jarige kl. maat; Greta van Loose'shof, eig. C. L. Martinet, St. Jansteen; Ena van Klooster zande, eig. P. A. Stallaert en A. J. van Waterschoot te Klooster zande; Sonja van Hooghuis, eig. Gebr. Vael, Hontenisse; Honda van Kruispolder, eig. J. P. Quaak, Kuitaart. 4-jarige gr. maat: Rex v. Mo lenhoek, eig. F. P. Brooymans, Kuitaart; Martha v. Alstein, eig. P. J. Boënne, Graauw; Charma v. Melo, eig. G. v. Regenmortel, Graauw; Greta v. Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschuren, Hengstdijk; Carla v. Oude. Graauw, eig. Gebr. Heijens, Graauw; Anna v. Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschuren, Hengstdijk. 4-jarige kl. maat: Carolina v. d. Melo, eig. C. SteijaartPlas- schaert, Graauw; Marianne v. tl. Melo, eig. alsvoren; Gonda v. d. Prosperpolder, eig. Gebr. Suy, Absdale (Hulst); Suze v. Bui tenzorg, eig. J. C. Burm, Hengst dijk. 510-jarige kl. maat: Marguet v. Absdale, eig. wed. G. C. de vim HOMOEOPATHIE. Als ik hier over de homoe- opathie een enkele opmerking naak, dan ben ik mij bewust, dat ik mij op een gevaarlijk ter rein bevindt. Immers, dit is een zaak van de wetenschap en als de weten schap spreekt, dan heeft de ge wone man te zwijgen. Welnu, de wetenschap heeft uitgemaakt, dat de homoeopa thic helemaal niet bescliouicd kan tooiden als een onderdeel van de geneeskunst, maar dat het je reinste kwakzalverij is. Zonder meer veroordeeld dus. In alle bescheidenheid meen ik echter te mogen opmerken, dat de officiële wetenschap er ook weieens naast is. Toen Jenner met de koepok stof kwam, vond hij bij de we tenschap, die hem als een soort kwakzalver beschouwde, geen gehoor. En het was niet de enige keer, dat een werkelijk wetenschap} elijk man zo be handeld werd. Daarom maakt de sterke actie tegen het stichten van een leer stoel voor de liomoeopathie op mij i iet al teveel indruk. Ik zou zeggen: geef de ho moeopathic een kans. Dat daardoor het niveau van onze universaire standing om laag zal&vorden gehaald, zoals de geneeskundige medewerker van de ,,N. R. Cr." suggereert, wil er bij mij niet in. Als ik het zo eens zeggen mag: heel die actie van de ojjiciële wetenschap tegen een andera vorm van wetenschap, maakt op mij een weinig wetenschappe lijke indruk. Decke, St. Jansteen; Nelly v. Prospor, eig. D. Burm, Nieuw- Namen; Bea v. Molenhoek, eig. F. P. Brooymans, Hontenisse; Greta v. d. Louisa, eig. Gebr. Kerckhaert, Nieuw Namen; Cé cile v Alstein, eig. H. J. de Waal, Graauw; Roset v. Kloosterzande, eig. P. A. Stallaert en A. J. v. Waterschoot, Kloosterzande; He- ronnie van Hooghuis, eig Gebr. Vael, Hontenisse; Chermy v. Mo lenhoek, eig. F. F. Brooijmans, Hontenisse; Hersa Clinge, eig. J. Kerckhaert, Hengstdijk. 5—10-jarige gr. maat: Irma v. Clairon, eig. Gebr. v. Mol, Graauw; Rosette, eig. Th. Mor res, Stoppeldijk; Astrid v. 't Hoogland, eig. B. de Bruycher, Ossenisse; Marga v. Molenhoek, eig. F. P. Braaijmans, Hontenis se; Lionza v. Alstein, eig. P. J. Boënne, Graauw; Nita v. Clai ron, eig. A. Serrarens, Ossenis se; Hilda v. Absdale, eig. Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen; Marga, eig. Chr. P. L. de Wit, Stoppeldijk; Trucie van Vogel fort, eig. Jac. de Feijter Jz„ Hengstdijk. Er was een grote aanvoer en er werd flink gehandeld. Amsterdamsche Effectenbeurs. Siotkoersen op 2 Juni medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Grootboek Obligation Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlcning 1947 Invest. Cert if. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Iiank Ned. Ind. Hand. Bk. Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurgens v. Berkei's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 cum. pref. wd. Wilton Billiton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Eniin A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap.lijn 100% 9814 9S% 99% 99 99 *4 99} 4 807s 100% 94% 98 67% 8 7% 143 170 316 112*4 129% 119 137 15 7% 201 287 257 ex. 228} 4 145 220 257% 277 282% 281*4 188% 130}$ 121*4 107 104 54*4 98 53*4 154*4 114}* ioo>4 98% 987 99% 99% 99% 99% 80% 100)8 95% 98 67 86*4 143 - 170}$ 315 113% 129% 180 119 157 157 203% 287 230% 172*4 145 220*4 258 275% 282*4 281*4 488% 129*4 122 106 104*4 54 98 53)4 155 114 Kon Kon Boot Paketvrt. IVOII. I ttKClV'll. Ned. Sch. Unie v. Ommeren^ Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.Ü. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Escompto Bank Ned. Bk. v. Zd. Afr. R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motor» Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Standard Brand» U.S. Steel Cities Servic» North. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss* K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 127 121*4 132*4 163 132 150*4 130% 68 104% 35% 105 122*4 103*4 145*4 160% 218*4 132 95*4 61 178 165% 162% 57 33% 115 93 m 58*4 35% 5% 102 80% 21% 69)4 48% 69*4 44*4 30 17% 15% 128 123 13S 129 152% 128% 70 104 36% 103% 120% 102 145 161% 218% 62 177% 166 163 56*4 115% 92% 31% 58% 35% 57% 20% 70 47% 69% 44% 28% 10% 5% 13% 17% 15%

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2