mïïêmmÉ& Van Westen SLAGERS- BEDIENDE Zeeuut-ö at&hJLei PRO VIN CIENIEUWS U behoeden NIEUWE VAN BERGEN Van Bergen woi dt soldaat. Nette bekwame gevraagd Slagerij A. J. de Pagter Doe de vaat met Soda dinsdag 23 Mei 1950 PROTESTANTS CHRISTEI IJK DAGBI AD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). Eindles Lagere Tuinbouw school te Kapelle. Onder vrij grote belangstelling vond een dezer dagen de officiële Jindles plaats van de Lagere 'uinbouwschool der Zeeuwsche ■andbouw Mij. te Kapelle. Ver tegenwoordigd waren o.m. de Rykstuinbouwconsulent Ir W. van Soest, de vice-voorzitter der Z.L.M. de heer P. Scheelede Putter, B. en W. van Kapelle, de Commissie van Toezicht en vele ouders der leerlingen. Nadat de voorzitter der Com missie van Toezicht, de heer J. Q. C. Lenshoek allen een harte lijk welkom had toegeroepen, ver kreeg het hoofd der school, de heer M. Nieuwenhuijze, gelegen heid voor het stellen van vragen, welke door de leerlingen vlot werden beantwoord. Bij het uitreiken van de 'diplo ma's zei ir van Soest o.a. dat juist op deze school de ontwikke ling der leerlingen op een zeer hoog peil staat, waarvoor hij warme hulde bracht aan de beide leraren, de heren Nieuwenhuijze en vakonderwijzer Oele. Namens de Zeeuwsch Landbouw Mij. voerde de vice-voorzitter, de heer Scheelede Putter, het woord, die er zijn voldoening over uitsprak, zojuist van de heer van Soest gehoord te hebben, dat deze school op een zo hoog peil staat ook t.o.z. van andere lagere tuinbouwscholen. Wy allen hebben tot taak dit peil te handhaven, zo mogelijk nog op te voeren. Namens het gemeentebestuur van Kapelle bracht de heer B. de Jager zijn gelukwensen over aan leraren en gediplomeerden, waar na één der leerlingen, de heer Eversdijk, dank bracht aan de le raren voor hun wijze en prettige lessen. Spreker overhandigde daarbij een aandenken, in de vorm van een boekenbom De heer Nieuwenhuijze bedank te, mede namens zijn collega Oele voor deze blijken van waardering en sprak de hoop uit, dat dit niet als afscheid was bedoeld. Tenslotte besloot de voorzitter deze bijeenkomst met het aanbie den van zijn gelukwensen. Diploma's werden uitgereikt aan: M. Eversdijk Lz., St. Evers- dijk Nz., te Kapelle; J. Grootjans, Wilhelminadorp; J. op 't Hof, 's-Gravenpolder; J. de Jager, Ka pelle; A. Janse, 's-Heer Arends kerke; A. M. Kloosterman, Wol- faartsdijk; I. Nijsse, 's-Gravenpol der; B. Oele, Kapelle; P. v. d. Vliet, Biezelinge; M. de Witte, 's-Gravenpolder. Walchers christelijk onder wijzend personeel bijeen. De afdeling Walcheren van de Ver. van Chr. Onderwijze a ver- aderde Zaterdag j.l. te Dom- urg in de consistorie van de Geref. Kerk, o.l.v. de heer Wijs man te Biggekerke. Mej. Mullaart, onderwijzeres V.G.L.O. te Meliskerke, sprak Over „Hét V.G.L.O. in de prac- tijk". Zij vertelde iets over haar ervaring van een maand. De kin deren, die van verschillende scho len komen, moeten zich in de nieuwe klas één voelen. De meis jes krijgen meer handwerken en zo mogelijk ook lessen in koken tn huishoudelijk werk. Handen arbeid wordt gegeven i.v.m. an dere vakken, b.v. aardrijkskunde. Ook wordt onderwijs gegeven ln alg. geschiedenis, boekhouder,, handelsrekenen en land- en tuin bouw, De lessen worden gegeven van 8 tot 1 uur. Op deze inleiding volgde een uitgebreide bespreking. De volgende vergadering werd voorlopig vastgesteld op 15 Juli. Na afloop van de vergadering bezichtigden de aanwezigen het versterkingsstation van de P.T.T. te Domburg, het grootste op het Vasteland van Europa. SPOORVERBINDING GOES—MIDDELBURG. Reizigers met plaatsbewijzen 3e klasse zullen op het traject GoesMiddelburg gebruik kun nen maken van een goederentrein, die om 8.02 uur uit Goes ver trekt, om 8.25 uur te Arnemuiden stopt en om 8.33 uur te Middel burg aankomt. In deze goederentr. in, die al leen op werkdagen loopt, zal voor dit doei reizigersmaterieel wor den gesteld. (Ingez. mededeling advert.) Laat Nieuwe oogarts te Goes, Naar wy vernemen zal de heer S. Kroonenberg, momenteel wo nende te Oegstgeest zich te Goes vestigen als oogarts. De heer Kroonenberg, die 30 Mei a.s. zijn practijk zal aanvangen, heeft te msterdam aan de Gemeentelijke niversiteit gestudeerd en is aarna gedurende negen maan- fen belast met waarneming te leerenveen. De nieuwe oogarts is opvolger van de door een onge val om het leven gekomey dokter Hennequin. Totdat een woonhuis Is gevonden blijft de echtgenote van dokter Kroonenberg met de kinderen in Oegstgeest wonen. De komst van de nieuwe oog arts zal ongetwijfeld een ende maken aan een voor velen zeer lastige situatie. KAPELLE. Film van plechtigheden op begraafplaats. In opdracht van burgemeester van Suylekom heeft de heer H. J. V. d. Vrie van de plechtigheden tijdens de opening van de nieuwe Franse begraafplaats, alhier een zeer uitgebreide film gemaakt. De opname begint reeds bij de lan ding van de Franse Parachutisten Op het vliegveld Woensdrecht. De bedoeling is om deze film te Ka pelle, Biezdinge en Schore te Vertonen, opdat de bevolking al het gebeurde op deze dag ook kan aanschouwen. WEMELDINGE. Aanbesteding. Woensdag werd door de Rijks waterstaat de herbouw van een dubbele woning aan de Postbrug te Wemeldinge aangesteed. In schrijvers waren A. Kosten en H. J. Meijaard te Wemeldinge voor f30.250 en Gebr. Mollet te Hans- weert f 29.780, aan wie het werk behoudens goedkeuring is gegund. LEWEDORP. Oprichting Vrouwenvereniging. Vrijdagavond werd alhier onder leiding van mej. M. C. de Witte te Goes een vergadering gehou den om te komen tot oprichting van een Geref. Vrouwenvereni ging. Aanvankelijk traden 13 leden toe. Er werd op deze vergadering ook een bestuur gekozen van 4 leden. Als presidente zal optreden mevr. C. Jansensde Jager. SOUBURG. Gemeenteraad, De gemeenteraad is tegen Don derdagavond half acht bijeenge roepen ter afwerking van een be scheiden agenda. O.m. wordt voorgesteld 15 woningen aan het Koopmansvoetpad in beheer en onderhoud te brengen bij het Ge meentelijk Woningbedrijf, terwijl verder nog een voorstel aan de orde komt tot het in eigendom overdragen van 80 woningwetwo ningen aan de Chr. Woningstich ting Walcheren. KOUDEKERKE Opening Paviljoen ,,'s Zomers Buiten". Zaterdagmiddag werd het smaakvol en naar de eisen des tijds ingerichte Paviljoen ,,'s Zo mers buiten" by Westduin, offi cieel geopend. Burgem. J. L. Dregmans prees het initiatief van de eigenaar exploitant, de heer P. J. Roelse van Vlissingen en wenste hem ge luk met de keurig ingerichte ge legenheid. Daarna sprak de voorzitter van V.V.V., de heer Chr. Fritz, woor den van felicitatie. Spr. zei, dat een en ander een pracht aanwinst voor V.V.V. en voor Koudekerke is. Een ideaal van de heer Roelse is nu verwe zenlijkt. Zyn bedoeling is nu ook aan de binnenzijde der dui nen een gelegenheid te openen. SEROOSKERKE (W.) Ringryderjj, Op 3e Pinksterdag zal een ring- rijdery worden gehouden, waar voor 20 deelnemers hebben inge schreven. De ringryderij wordt gehouden op het terrein van de heer Allaart. Er zijn fraaie prij zen beschikbaar gesteld, waar onder twee wisselbekers. Voor de twee mooist versierde paarden zijn er eveneens prijzen. 0 „Excelsior" te Kloetinge bracht Zaterdagavond een serenade aan haar vaandeldrager, J. v. d. Ber ge, in verband met zijn 35-jarige echtvereniging. De voor de Stichting 1940'45 gehouden huis-aanhuis-collecte te St. Annaland bracht f 217.50 op. De te Krabbeiuljjke gehouden collecte voor de Stichting 1940 1945 heeft f 698.35 opgebracht. De te Driewegen gehouden lijstcollecte voor de Stichting 1940-'45 heeft opgebracht f 78.50, de collecte tijdens de herden kingsdienst bracht op f 32.62, De opbrengst van de straatcol lecte voor „Kinderbescherming" heeft te l'holen opgebracht f 73.54. De collecte voor het Rode Kruis te Koudekerke bracht op f 94.42. Voor de Oud Geref. Gemeente te 's-Gravenpolder zal morgen avond 7.30 uur spreken de heer Wiltink. DUIVENSPORT, MIDDELBURG. De Postduivenvereniging „De Telegraaf" hield een wedvlucht met oude duiven van Chimay (B.) over een afstand van plm. 169 km. De duiven werden te 12 uur met N.W. wind gelost. De eerste duif bereikte haar hok te 13. u. 47 min en 12 sec. en no teerde daarmee een snelheid van 1577,67 m. per minuut. De laat ste (57e) prijsduif arriveerde te 14.6.58 u., de snelheid was hier 1332.03 m. per minuut. De eerste 10 prijswinnaars waren ;1. Iz. Scheybeler, Middelburg; 2. A. J. Koevers, St. Laurens; 3 en 10 Adri de Bue, Gapinge; 4. Adr. v. d. Hooft; 5 P. J. de Rooy; 6 S. Kodde; 7 J. Koelman; 8. H. Castel allen te Veere en 9 M. Wattel te Middelburg. ARNEMUIDEN. Wedvlucht. De Postduivenhoudersvereniging „De Voorwaarts" hield een wed vlucht vanuit Mons (België). De eerste tien prijswinnaars zijn: C. de Nooijer 1; A. Kodde 2; Corne- Iisse 3; J. v. Belzen 4; B. de Rid der 5; J. Theune 6; P. v. Belzen 7; M. Schroevers 8; M. v. Belzen 9; Gebr. Cal jouw 10. Burgerlijke Stand TERNEUZEN. Geboren: Cor nelia, d. v. J. Jansen van Rosen- daal en C. J. Verhelst; Robert P., z. v. P. W. Millenaar en A. Pijnaker; Cornelia, d. v. J. de Bruijne en M. van Stralen, Gehuwd: C. P. van Schaik, 32 j. te Utrecht en G. M. Scheele, 24 j.; F. W. van der Hooft, 37 j. gesch. en M. M. de Blaeij, 36 j. Overleden: E. P. Minnik, 79 j. wed. van I. Meijer; P. Cornelis- sen, 91 j., wed. van J. Bakker; W. P. IJsebaert, 56 j., wed. van L. F. Kayser; M. Molhoek, 70 j., wed. van F. Dooms. Diplomauitreiking Handels avondschool te Middelburg. Gisteravond zijn door de voor zitter van de Vereniging voor Handelsonderwijs te Middelburg, de heer J. W. Kögeler, aan de leerlingen die zijn geslaagd voor het examen 3-jarige en 5-jarige cursus van de Handelsavond school, de diploma's uitgereikt. De voorzitter verwelkomde daarby o.m. de heer A. J. Beren pas, die het gemeentebestuur ver tegenwoordigde, de heer A. S. de Jonge namens de Kamer van Koophandel, gecommitteerden, wnd. directeur en leraren. Spr. betreurde het, dat de directeur, mr P. C .de Jonge, wegens lang durige ongesteldheid de diploma uitreiking niet kon meemaken. Tot de leerlingen zei spr., dat het voor hen een belangrijke dag was nu na jaren van studie na de volledige dagtaak het diploma werd behaald. De heer Kögeler herinnerde er aan, hoe het goed is, dat men in zijn jeugd het juk draagt en, zo zei spr., ge plukt thans de vruchten van uw in spanning. Een eresaluut bracht de voorzitter aan de directeur en de leraren, in het bijzonder aan drs Paap. Voorts wees spr. de leerlingen erop, dat kennis niet voldoende is om in het leven te slagen en dat men gemeenschaps mens moet zijn. Het diploma noemde de voorzitter een waar devol bezit, waarop moet worden voortgebouwd. Tenslotte dankte spr. de concierge voor zijn werk. Met een persoonlijk woord wer den hierna de diploma's uitge reikt Voor het examen verbonden aan de 3-jarige cursus slaagden de dames: J. C. Kasse, Vrouwen polder; J. Klein, N. Leynse, M. A. Pluymers, J. Wattel, allen te Middelburg en de heren H. de Pagter, Domburg; C. J. den Hol lander, C. J. Hooftman, A. Re- mijn en M. J. Walraven, allen te Middelburg. Het diploma voor de 5-jarige cursus ontvingen de heren J. A. Adriaanse, J. J. Boone, L. F. Kuys, C. A. Reyerse, allen te Middelburg en L, W. Willeboord- se te Souburg. De wnd, directeur drs G. W. Paap, wenste de leerlingen geluk en zei, dat ze nooit tevreden over zichzelf moesten zijn. De heer L. W. Willeboordse dankte tenslotte namens de leer lingen van de 5e klasse en H. de Pagter deed dit namens zijn klas segenoten uit de 3e klasse. Krijgt Vlissingen een water schip? B. en W. van Vlissingen hebben de raad voorgesteld om een tank schip te huren voor de tijd van 4 maanden. De waterleiding-Mij. „Zuid-Beveland" voorziet n.l. voor een deel in de behoefte der bevolking aan water, maar in droge perioden is het buizennet dier maatschappij niet in staat om de daarvoor vereiste extra- hoeveelheid water te transporte ren. B. en W. stellen nu de raad voor, om ongeveer 36.000 M" wa ter in totaal te kopen van de wa terleiding-Mij. „Zeeuwsch-Vlaan- deren", dat per schip van Bres- kens naar een tankschip in de buitenhaven kan worden ver voerd. Dit tankschip zal als reinwater- kelder dienst doen, Breekt een droogteperiode aan, dan kan dit water in het gemeentelijke bui zennet worden gepompt. De kos ten worden op f 18.000 geraamd. De „Koningin Juliana" uitgevallen. De veerboot „Koningin Juliana" die de dienst VlissingenBres- kens onderhoudt, is gisteravond voor de overtocht van zes uur naar Breskens, uitgevallen we gens een defect. Het schip is naar het dok van de Kon. Mij „De Schelde" gebracht voor reparatie. Direct werd de „Prins Bernhard" ingelegd; een kleine stagnatie in het vervoer kon echter niet voor komen worden. WETHOUDER POPPE SPOEDIG WEER AAN HET WERK. De wethouder van financiën en onderwijs te Vlissingen, de heer W. Poppe, die reeds geruime tijd ziek is en wiens wethouderschap tijdelijk waargenomen wordt door de heer Corver is thans weer zover genezen, dat hij bin nen twee weken zijn werk hoopt te hervatten. Het door de organist G. Bruin te Nisse gegeven concert t.b.v. de noodlijdende kerk heeft f 26 opge bracht. Korfbaluitslagen. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde korfbalwedstrijden lui den; le klasse: SwiftB.K.C. 161; ViosVolharding 21. 2e klasse A; Stormvogels I Vopo I 5—2; Togo IIZeelandia 1—5. 3e klasse A: Madjoe II—For- tuna 53; TopGroede 103. Zaterdag a.s. zullen geen wed strijden worden gespeeld. V eilingsberichten GOES. Veiling van 22 Mei 1950. Aardbeien 3.504 per 100 stuks. Aardbeien 60160 per 100 kg. Groenten'.-. Bloemkool A 3766, idem B 2044; idem C 915; Kropsla 24; Komkommers B 25, alles per 100 stuks. Radijs 3 5; Wortelen 47, beide per 100 bos. Spinazie 1824; Rabarber 27; Sjalotten 3.505 per 100 kg. MIDDELBURG. Veiling van 22 Mei. Sla I 23,50; Andijvie 3258; Spinazie 823; Radijs 89; Rammenas 28; Bloem kool I 29—60; id. II 20—A5; id. Ill 1426; Komkommers I 36— 40; id. II 30—34; id. III 13—25; Rabarber 2230; Postelein 14 34; Bospeen 4050; Prei 3538; Boskroot 2628; Aardappels gr. 841,01; id. drielingen 8082; id. kriel 3358; Aardbeien 1,84 2.15 per kg. Ontelbaar zijn reeds de mop jes over de onbekendheid van lieden boven de rivieren met deze provincie. Hier is er nog eentje. We hoorden het laatst vertellen toen we met de P.Z.E.M. de 50 K.V. kabel over de Westerschelde mochten zien leggen. Aangezien het weer bij een der gelijk werk een grote rol speelt belde een der ingenieurs de dag tevoren het Kon. Nederlands Metereologisch Instituut te De Bilt op. Nu werd die kabel, zoals ge meld, gelegd vanaf Bakendorp. Aangezien zelfs weinig Zeeu wen weten, dat Bakendorp vóór Baarland ligt, noemde de inge nieur als plaats van handeling 'maar Hansweert, veronderstel lend, dat men deze plaats, die, per slot van rekening, toch aan het drukst bevaren kanaal van Europa ligt, wel zou kennen. „Hansweert zegt U?" antwoord de de man van het weerkundig instituut. „Neemt V me met kwalijk mijnheer, maar kunt U dan eerst eens zeggen, ligt Hans weert nu ten Oosten of ten Wes ten van Vlissingen?" De collecte voor het Reddings werk onder Drankzuchtigen bracht te St. Laurens f38.84 op. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Johannesga, G. P. Kramer te Akkerwoude; te Hei en Boeicoop en te Vreeswijk, C. v. d. Bosch, cand. te Vrees wijk; te Colmschat0, J, Papi- neau Salm te Julianadorp. Aangenomen naar Twijzeler- heide, J, de Olde, cand. te Ros winkel; naar Nijeveen, S. van den Bos, cand. te Harlingen; naar Leiden, J. v. d. Wiel te IJmui- den-Oost, Bedankt voor Bovensmilde, J. de Olde, cand. te Roswinkel; voor Bergambacht, H. Bout te Amersfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Grotegast, H. Dijkstra (v.h. art. 31) te Zuid laren; te Hijken, R. de Vries, cand. te Steenwijk; te Leidschen- dam, C. W. Thijs te Geesteren- Gelselaar. Aangenomen naar Veendam, A. Vellema v.h. res.-legerpred., wonende te Zevenhuizen (Gron.), die bedankte voor Dok- kum en voor Loppersum; naar Scharendijke, H. M. Kuitert. cand. te Den Haag, die bedankte voor Engwierum, Oosthem en Vries. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Maassluis, D. Nieuwenhuis te Zaandam. Bedankt voor Amsterdam-Z., A. Veldman te Enschedé. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Enkhuizen, Chr. v. Dam te Werkendam. Bevestiging en intrede. Op Zondag 4 Juni hoopt cand. J. van Halsema zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te T h o 1 e n; als bevestiger hoopt op te treden zijn vader ds B. van Halsema te Ermelo. Dr A. de Bondt. Dr A. de Bondt benoemd tot hoogleraar aan de Theol. Hoge school te Kampen als opvolger van prof. dr J. Ridderbos is voornemens op 26 Sept a.s. zijn inauguratie te houden. Sportnieuws Schaaktournooi te Middelburg. De schaakclub „Middelburg" organiseerde een 3 ronden Tour- nooi op 17 en 18 Mei onder auspiciën van de Z.S.B. Door de deelname van Belgische gasten uit Brugge en Oostende kreeg het Tournooi nog een Internationaal tintje; verder waren er spelers uit Goes, Vlissingen, Koudekerke, Kapelle, Hansweert, 's-Heer Arendskerke, Sluis en Breskens. Woensdagavond en Donderdag werd er hard op de 64 velden ge streden. De spelers waren ver deeld in groepen van vier met in elke groep twee prijzen. De uitslagen zijn: GROEP A; P. D. de Zeeuw (M'burg) 2(4; K. Maartense (M'- burg) 2; J. J. van de Ende (Z'zee) 1%; Dr Gesquiere (Oostende) 0. GROEP B: Dr J. J. Westen dorp (Z'zee) 2; Drs J. Scheltens (M'burg) 2; A. C. Reusen (Goes) Mr Teeteur (Oostende) '1. GROEP C: J. L. Woudstra (Breskens) 2; C. Vantuinen (Oostende) 114D. de Vos (Mid delburg) 1(4; K. Beeke ('s-Heer Arendskerke) 1. GROEP D: H. J. Kraak (Mid delburg) 2(4; W. Cardinaal (Brugge) 2; R. Boddaert (Oost ende) 1(4; A. Quakkelaar (Hans weert) 0. GROEP E: A. Walrecht (Ka pelle) 2(4; F. Dehondt (Oosten de) 2(4W. Flissebaalje (M'burg) 1; J. Karelse (Hansweert) 0. GROEP F; A. Hayman (Oost ende) 2(4; J. Hovestadt (Bres van 71. „Vertel es op, oom Berend", zei Van Ber gen, „waar wou je naar toe met dat geweer?" „Ik ga ln oorlog, Johannes!" zei oom Berend. „In oorlog" riepen Van Bergen en Japie te gelijk. „Kijk es hier", zei oom Berend, „Ik woon erg afgelegen. Maar de geruchten dat de vijand ons land binnen trekken wil, zijn toch tot me door gedrongen. Daarom heb lk mijn geweer van de balk genomen om te helpen het vaderland te ver dedigen". Al pratend had oom Berend het geweer van zijn rug genomen en nu Het hij het vol trots aan de anderen zien. 72. Het was een heel oud jachtgeweer, door en door verroest. „Oom Berend", zei Van Bergen, „jouw vader landsliefde is prachtig, maar je bent veel te oud om nog mee op te trekken". „O ja?" zei oom Berend, „maar ik ben nog maar zes en zeventig!" „Dat ls veel te oud. Ze nemen je vast niet. En dit geweer ls ook helemaal ongeschikt". „O ja?" zei oom Berend. „Ik kon er vroeger best wat mee raken!" Oom Berend liet zich tenslotte bepraten. „Nu, mensen", zei hij, „lk zal dan maar terug gaan. Maar als het er spannen gaat, kan het le ger altijd op me rekenen, hoor!" kens) 2; A. Smallegange (Ka pelle) 1; L. J. Woudstra (Middel burg) (4. GROEP G; K. J. Holster (Mid delburg) 3; A. J. W. Mathijsen (M'brug) 1(4; A. Scheele (Bres kens) 1; G. J. van Oorschot (Sluis) (4. GROEP H: J. Tholenaar ('s-H. Arendskerke) 3; J. Denies (Mid delburg) 2; A. Buysschaart (Brugge) (4; P. J. van de Oude (Z'zee) (4. GROEP I: J. Goedbloed (Mid delburg) 2(4; Van Houtekeir (Brugge) 2; R. van Hemert (Goes) 1(4; Mr Verdonck (Oost ende) 0. GROEP J: A. Marinusse (Kou dekerke) 2; K. van Belzen (Mid delburg) 2; G. A. Steinhauser (Vliss.) 2; A. Douwerse (Oosten de) 0. GROEP K: F. Bialeck (Vlissin gen 2(4W. Koole ('s-H. Arends kerke) 1(4; C. A. van de Koorde (M'burg) 1; A. Stoutjesdijk (Zie- rikzee) 1. GROEP L: G. Woudstra (Mid delburg) 3; P. Cornelis (Brugge) 2; W. de Leur (M'burg) 1; L. Meyers ('s-Heer Arendskerke) 0. GROEP M: P. Kloet ('s-Heer Arendskerke) 3; H. Ballegeur (Brugge) 1(4; D. P. Cornelisse (Middelburg) 1(4 ;K. v. d. Loos (M'burg) 0. GROEP N: A. Mast (Vlissin gen) 2; I. Blokpoel (M'burg) 1; J. de Meester (Brugge) 0. Nederlaagwedstrijden te Kamperland. Zaterdagmiddag speelde „Be velanders I" uit Kamperland hun eerste nederlaagwedstrijd tegen Kortgene II. Direct na de aftrap gingen de Bevelanders in de aanval en al spoedig wisten zij 2 doelpunten te scoren. Vlak voor de rust schoot een back van de thuisclub in eigen dot-1, zoda. de rust inging met 21. Na de rust speelde Kortgene voor de wind. De ploeg kon echter maar één keer scoren, zodat de eindstand 22 werd. Met penalties eindigde deze wedstrijd in het voordeel van Bevelanders I. Daarna kwamen Bevelanders II en Kortgene III in het veld. Deze wedstrijd eindigde met een 43 overwinning voor Beve landers II. KOKFBAL. THOLEN. De K.V. „Eendracht" uit Tholen speelde Zaterdag 20 Mei j.l. te Steenbergen een vriendschappe lijke wedstrijd tegen K.I.K. Tho len verloor deze wedstrijd met 21. Ruststand 10 voor Tholen. Swift I—B.K.C. 16—1. Niemand zou hebben durven voorspellen, dat Swift zulk een monsterzege op B.K.C. zou beha len. Direct zij toegegeven, dat het Swift niet aan enig geluk ont brak, doch Swift stak op alle on derdelen van het spel boven haar tegenstander uit. Toegegeven moet ook worden, dat B.K.C. tot het laatst toe heeft gewerkt voor een tegenpunt, wat pas in de laatste minuten gelukte en dan ook ruim verdiend was. Swift, dat met een dame- en een heer-invaller uitkwam, (die goed hebben voldaan), voerde voor de rust de stand op regel matige wijze tot 90 op. Na de rust gaf B.K.C. even flink tegen stand, doch er was geen houden aan. Na de stand van 160 maakte B.K.C. het vermelde te genpunt. Officiële Publicatiën Middelburg. De Directeur van Gemeentewerken zal namens Burgemeester en wethouders van Middelburg op 6 Juni 1950 om 11 uur ten kantore van de Dienst van Gemeentewer ken, Stadsschuur 1, openbaar aanbesteden: Het verrichten vau grond-, straat- ric/- lerings- en metselwerken ten behoeve van de aanleg van de Raadhuisstraat met par keerplaatsen voor Bodewagens op terrei nen tussen de Lange Noordstraat en Pen- ninghoeksingel te Middelburg. Bestek en tekening zijn vanaf 24 Mei a.s. verkrijgbaar ten kantore van Gemeen tewerken tegen betaling van f 5, Restitutie bij inlevering van ongeschon den exemplaren uitsluitend op de dag van aanbesteding f 2.50. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ALGORAB pass. 20 Madeira. ALMDIJK 20 naar Bronwsville. ARENDSDIJK 21 n. Santos. ARNED1JK 21 van Antwerpen. BLÖMMERSDIJK 20 pass. Vlissingen. BORNEO 21 van Djakarta. CELEBES 20 naar Singapore. CONGOSTROOM 20 naar Freetown. DALERDIJK 21 te Antwerpen. DELFLAND 21 te Montevideo. ENA 20 naar Cochin. ENGGANO pass. 22 Perim. FRIESLAND 22 te Djakarta. GAASTER- KERK 21 naar Beira. GAROET 21 te Soe- rabaja. HEEMSKERK 20 naar Walvis baai. HERA 20, naar Cartagena. HESTIA 21 te Laguaira. HYDRA 22 te Rotterdam. 1NDRAPOERA 22 te Belawan. JACOB CATS 21 van Vlissingen. JAGERSFON TEIN passeert 21 evenaar. KELBERGEN 21 te Rotterdam. LEKKERKERK 20 naar Aden. LEUVE- KERK Rotterdam-Basrah 21 Raselmis- haab. L1EVEVROUWEKERK 22 te Mus cat. LISSEKERK pass. 21 Gibraltar. MAASLAND Montevideo-Amsterdam pass. 20 Fernandonoronha. MACUBA pass. 21 Tunis. MELISKERK 20 te Rotterdam. METULA 21 te Brisbane. MODJOKERTü 21 in Suezkanaal. NESTOR 21 te Tunis. NOORDAM 22 te Rax. NOORDWIJK p. 21 Finisterre. OSSENDRECHT 20 te Cas- sablanca. RADJA 21 te New-Orleans. RIDDERKERK 20 van Daressalaam. ROTTI 21 van Palembang naar Djakarta. SCHIE 20 naar Curasao. SCHIEDIJK pas. 20 Gibraltar. SOESTDIJK 21 naar Djed- dah. STAD ALKMAAR 21 naar Beira. STAD SCHIEDAM 20 naar Dakar. SU MATRA pass. 21 Kaap St. Vincent. TA- RLA 21 naar Port Lincoln. TIBIA 20 naar Landsend. TITUS 20 naar Algiers. VAN 'T HOFF 20 naar Dublin. WILLEM RUYS 21 naar Belawan. BLITAR pass. 21 Pantellaria. CHAMA 17 te Bahren. DRENTE 20 550 mijl van Honoloelcie. JA VA 18 te Probolinggo. KAMERL1NGH ONNES 20 van Suez. SAMARINDA 19 te Calcutta. WELTEVREDEN 22 te Rot terdam. ZEELAND 21 pass. Ouessant. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 22 Mei 1950 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N.W.S. Spaarccrtificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berglis Jurgens v. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kcm. Hoogovens Lever Bros Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Dito 6 pet. cum. pref. wd. Wilton r Billiton Ie rubr. Billiton He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Japanlijn 10054 1004* 984* 984* wn 97n 98Vi 9854 994* 9^/4 995* 99J4 9944 994* 81 81 1004* 94)4 94** 97?* 97?* 5454 52 81 80 139-)* 137)* 169} 16854 313 312 110J4 113 126 1264* 172 171 120 118 156'4 157 153 155 1994* 200 283 276 270 272 223 22254 1694* 16954 146 14954 285 201 196 2524* 2534* 27514 27244 279/ 280 27%/ 278/ 475 475 11654 11954 11454 116 9854 95 97 5054 52 89 90 47 47 15 7/ 158 105H 105 Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommeren's Scheepv. Rott. Lloyd Stoomv. Mij. Ned. H. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Escompto Bank Ned. Bank v. Zuid-Afrika Rotterdamse Bank Surinaamse Bank Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Standard Brands U.S. Steel Cities Service North. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips' Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania C- nadian Pac. 127?* 128 11454 112 1214* 12054 163 16ÖJ* 12554 124J4 14054 138 11254 1124* 5654 54 8454 83 2654 28 89 106 108 90 90 1434* 14454 16254 162 216 217 124 12154 5854 60 176 177 169 168 163 16354 56)4 59}* 334* 3454 1147* 115 74 74 89 894* 295* 294* 574* 585'* 34J4 34)* 6 6 101 10354 81)4 825* 21 21 7054 705* 4854 4954 6854 6854 455* 4554 2?4* 304* 1154 11)* 14?* 185* 1854 15?* 1654 TROEPENTRANSPORTSCHEPEN VAN INDONESlë. GENERAL M. B. STEWART pass. 21 Malta. GENERAL M. L. HERSEY 280 mijl van Perim. GENERAL S. D. STUR- GIS pass. 20 Malta. KOTA INTEN 21 te Palemabng. WATERMAN 21 600 mijl van Ceylon. GROOTE BEER 22 te Sura- baja. Waterstanden Keulen 183 (—0.01), Ruhrort —016 on veranderd, Lobith 993 (plus 0.04), Nijme gen 765 (plus 0.03), Arnhem 770 (plus 0.01), Eefde 284 plus 0.01), Deventer 194 (plus 0.01), Borgharen 4031 (plus 0.05), Beifeld 1121 (plus 0.13), Grave 470 (plus 0.02), Lith 026 (—0.07), Vreeswijk 038 (plus 0.01). Wat brengt de Radio? Woensdag 24 Mei 1950. HILV. I (402 M.): NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gew. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws 8.15 Koninklijke Militaire Kapel. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 „Bach", hoorspel. 12.10 Strijkorkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Gram. 12.50 Reportage. 13.00 Nieuws. 13.15 Strijkorkest. 13.35 Mannenkoor. 14.00 Repor tage. 15.00 Gram. 15.35 Kamer muziek. 16.00 Voor de postzegel verzamelaars. 16.15 Voor de jeugd 17.30 Volksmelodieën. 17.45 Re geringsuitzending. 18.00 Gemengd koor. 18.30 Orgel. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Sport 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar familiecompe- iitie. 20.15 Kamerorkest en solist. _0.50 Kamermuziek. 22.00 „Tien jaren", klankbeeld. 22.15 Gram. 22.30 Vocaal kwartet. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportage. 23.3024.00 Gram. HILV. II (298 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 Causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA 10.20 Voor d« vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Prome nade-orkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Promenade-orkest. 12.50 Repor tage. 13.00 Nieuws. 13.15 Dans- muz. 14.00 „Gesproken portret", 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinder koor. 15.30 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Orgel, 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Gram. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Causerie. 19.15 Reportage. 19.22 Gram. 1927 toespraak. VPRÖ 19.30 Voor de jeugd. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Hein Festijn. 20.15 Omroeporkest. 21.00 Reportage. 21.15 Hoorspel. 22.20 Lichte mu ziek. 22.45 Populair-wetenschap- pelijke causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Advertentiën Korte Noordstraat 51 MIDDELBURG. Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op WOENSDAG 31 MEI 1950 (inplaats van op Woensdag 24 Mei 1950), des nam. om 2 uur ten her- berge van de heer K. Meul- polder te Kloetinge, ten ver zoeke van de heer Jb. TIL- ROE publiek verkopen: EEN WOONHUIS c.a. met Erf en Tuin (erfpacht) groot 2 a. 76 ca. a/d Dreef te Kloetinge. In huur bij M. Visser voor f 3.— p. w. Bezichtiging in overleg met de huurder. Soda

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3