Irovinci^ÉM ^tTORT Een kleine zaak Maar een grote Breskens heeft weer een nieuwe industrie. Grote belangstelling voor zwemexamensopZ.-Bevelaud KAPELLE PROMOVEERDE. Onrustig, ge j aagd t Onbehoorlijk gedrag van een deel van het publiek. De heer A. H. S. twaalf en half jaar burgemeester van Souburg. KOUDEKERKE. 'n Charmante attentie bakteAuity Sport Costuums Prima Kampen Costuums Mag. „Nieuw Engeland' Fa J. Gerrilzen en W. Koejemans Chr. School St.-Laurens. Taxi-bedrijf C. 'van Boven Jz. Dinsdag 16 Mal 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD T~ Pagina 2 In een bijeenkomst met 'n klein aantal genodigden heeft drs M. C. Verburg, directeur van het E. T.I., Vrijdagmiddag te Breskens de wens uitgesproken, dat het nieuwe confectie-atelier van de heer J. C. Blum weer een stap zal betekenen, op de weg naar het algeheel herstel. Hij prees de initiatiefnemer, die, na zelf zware slagen gehad te hebben In de oorlogsjaren, de moed vond, ln de voor hem geheel vreemde streek een nieuw be drijf op te richten. De heer Blum dankte voor de sympathieke woorden en sprak de wens uit, dat dit nieuwe be drijf mee zou mogen helpen de streek tot groter welvaart te brengen. Burgemeester Eekhout was de heer Blum zeer erkente lijk, dat hfj voor zijn bedrijf Breskens als standplaats koos, zodat door middel der opgroeien de meisjes, het gezinsinkomen be langrijk vermeerderd kan worden. Hij schetste hoe Breskens na de zware mokerslagen van de oor log, tracht vooruit te komen en bracht dank aan drs Verburg en het Prov. Bestuur voor de mede werking. Voor dit confectiebedrijf werden drie barakken van het vroegere arbeiderslogeerkamp beachlkbaar «esteld. De eerste in de entree, met een bergplaats voor de flet- |en en een garderobe. In de tweede barak is de electrische |nij-installatie ondergebracht en tevens is hier gelegenheid het Vervaardigde goed op te persen. In de atelier-ruimte zelf staan pp één as 13 electrische machines ópgesteld. Men is begonnen met 14 meis- iss en wanneer deze de nodige andigheid hebben verkregen zal r nog een ploegje van 12 meis- is te werk gesteld kunnen wor- en. Tweetal voorlopige commissies ingesteld. Op initiatief van de heer S. J. Clompe, consulent voor de ichamelyke opvoeding te Goes, s te Goes een vergadering ge- ïouden van belangstellend on- i lerwijzend personeel uit Goes in omgeving en Oost Zuid-Beve land. De bedoeling van deze sa menspreking was maatregelen te treffen om het schoolverzuim te stimuleren en regelend op te treden bij het afleggen van zwemproeven. Er werd een tweetal voorlopige commissies Opgesteld die belast zijn met het afnemen van de schoolzwenv proeven. In de commissie voor Goes en omgeving hebben zit' tlng de heren J. Goedé, E. A. Van Hensbergen, J. van Tiel, P. J. W. v. d. Dries en L. C. Broer te Wilhelminadorp. De commis sie voor Oost Zuid-Beveland be staat uit de heer L. Soeting te Kruiningen, mej. M. F. Prins, gedipl. zweminstructeur te We meldinge en de heer A. Wattel ie Krabbendijke. Dit jaar zullen fn Juli en September zwemproe Ven afgenomen worden onder andere op pet Goese Sas, bij de Postbrug in het kanaal door Z.-Beveland, Veerhaven te Krui ningen, Spuiboezem Krabben dijke en eventueel te Hansweert. Men verwacht dat de belang stelling dit jaar zeer groot zal lijn. Verleden jaar, toen men en dag tevoi jn bekend maakte, at de proeven afgenomen zou ..en worden waren 200 kinderen éanwezig. Leerlingen van alle scholen kunnen er aan deelne men en de proef afleggen voor diploma A, B en C. Het exa men wordt voor jongens en meisjes apart afgenomen. Scho lieren kunnen zich opgeven bij de heer Goedé en bij de heer Wattel. De beide commissies hebben ook tot doel het zwemmen te Stimuleren, door in contact te treden met de bevoegde instan ties ter verkrijging van zwem- gelegenheden en maatregelen die het zwemmen bevorderen. MERRIEKEURINGEN TE GOES. Zaterdag werden te Goes merriekeuringen gehouden voor opname in het keurstamboek. Goedgekeurd werden: Nellie, «ig. M. v. d. Endt, Goes; Paula Van Bella, eig. M. II. van Liere, S-H. Arendskerke; Irma, eig. W. "innaard, 's-H. Abtskerke; Ger- a, eig. J. de Roo, 's-H. Abtsker- Elza, eig. J. de Roo, 's-H. .btskerke; Suzan van de Zand- ëg. eig. L. Nieuwenhuijse, 's-H. rendskerke; Zus van Bavijaan, élg. W. Romijn, 's-H. Arendsker ke; Ida van Dorpzicht, eig. K. D. Leendertse, Hoedekenskerke; Co- ra v. Spaarte, eig. N. Eversdijk, Kapelle; Elza, eig. Jan Mol Wzn., Kapelle; Jenny van de Kruisweg, #ig. p. Mol Azn., Biezelinge; Olga van Biezelinge, eig. P. Scheele <je Putter, Biezelinge; Marijke, eig. Wed. Jac. de Roo, Biezelinge; dirza, eig. W. P. Lepoeter, Kat- endijke; Kitty van Kapelle, eig. A. Timmerman, Kattendyke; lermine van Overhof, eig. W. tarnoutse, Kloetinge; Marie, eig. C. van Iwaarden, Kloetinge; Ir- na van Domeinplaat, eig. J. Q. C. -enshoek, Kloetinge; Ivonne van teilen, eig. J. Q. C. Lenshoek, Cloetinge; Idea van Keilen, eig. i Q. C. Lenshoek; Annie, eig. A. C. Noteboom, Kloetinge; Martina, éig. Aug. Wagenaar, Kloetinge; Blondien van Schore, eig. Mar. in jt Anker, Schore; Daisy, eig. „De Wilheiminapolder", Wilhelmina dorp: Dora, eig. „De Wilheimina polder'; Hilda van W.F.D., eig. L. Goetheer, Wolphaartsdijk; Fanny van Bijsterhof, eig. Joh. Jriedyk, Wolphaartsdijk; Caline, dijk; Cora, eig. A. van Strien; Blondina van Blaemskinderen, eiè- M. J. Vermue Pzn., Wol phaartsdijk; Irma van 't Schenge, eig. J. Zandee, Wolphaartsdijk; Annie van Frans, eig. Jac. Priem, Kloetinge. Afdeling Zeeland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Jaarvergadering te Goes op 25 Mei. Op 25 Mei a.s. zal de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te Goes haar jaarvergadering houden. De vergadering neemt een aan vang om 10.30 uur. Als sprekers zullen optreden de heren ir P. J. 't Hooft te Goes en C. P. Broerse, directeur van de Dienst der Plansoenen te Amster dam, die de verschillende aspec ten van het bouwkundig schoon ln Zeeland en van 't landschaps schoon zullen behandelen. Consulentencursussen lichamelijke oefening. Teneinde te komen tot «en verjongd onderwijs in de licha melijke oefening worden mo menteel ln de "Inspectie Middel burg van het Lager Onderwijs consulentencursussen gegeven. Hiertoe is de Inspectie onder verdeeld in enige werkkringen. De gemeenten, waar genoemde cursussen gegeven worden, zijn; Biervliet, 's-Gravenpolder, Groe- de, 's-Heerenhoek, Kortgene Koudekerke, Middelburg, Sluis en Vlissingen. Roode-Kruiswedstrijden t« Vlissingen, Middelburg en Kruiningen. Zaterdag a.s. zullen te Vlissin gen, Middelburg en Kruiningen Roode Krulswedstrijden gehou den worden, die bedoeld zijn als voorwedstrijden voor de provin ciale wedstrijd, waarop uitge maakt zal worden welke dames- en herenploeg uit Zeeland deel zal nemen aan de landelijke wedstrijden die dit jaar in Nij megen plaats vinden. ZATERDAGMIDDAG VOETBAL. (Ingez. mededeling, advert.) Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. MIDDELBURG. Het nationale muziekkorps van het Leger des Hells. Zaterdagavond gaf het Natio naal Muziekkorps van het Leger des Heils een uitvoering in de Oostkerk te Middelburg. De heer F. Palstra sprak een kort wel komstwoord, waarbij hij zei dat dit korps geen beroepskorps is. De leden van dit muziekkorps wensen echter al hun vrije tijd te geven voor hun Heiland. Er werd een zeer gevarieerd programma uitgevoerd o.l.v. de heer B. Verkaaik. Veel van de gespeelde werken waren gecom poneerd door Leger des Heils- mannen, terwijl ook enkele andere werken werden gespeeld, w.o. het Ave-Verum van Mozart. Het muziekkorps bleek niet al leen met instrumenten te kunnen omgaan, maar vormde ook een mannenkoor o.l.v. de heer G. Klippenberg. Eén van de muzikanten, de heer J. de Vries, gaf een voor treffelijke voordracht over een muzikant, getiteld „Vlucht nu heen". Kapitein F. Ie Roy van Middel burg dankte de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente voor hun bereidwilligheid om de kerk be schikbaar te stellen. Tot slot werd gezongen: ,,'k Wil u, o God, mijn dank betalen' Het was jammer, dat dit zo goed verzorgde programma moest worden uitgevoerd voor slecht gevulde kerk. Gisteren speelde het korps zo wel in het ziekenhuis als in net Huis van Bewaring, terwijl ook de openluchtbijeenkomst op de Dam door de aanwezigheid der Nationale Kapel werd opgeluis terd. KAPELLE. Wlelersportclub. Vrijdagavond vergaderde in het hotel „De Zwaan" onder voor zitterschap van de heer A. C. de Klerk de wielersportclub Kapel leBiezelinge. De penningmeester gaf zijn fi nancieel verslag. De heren J. Wel- Ieman en P. de Puit werden her kozen als bestuurslid. In de plaats van de heer P. v. d. Vliet werd gekozen de heer Adr. Kra mer. Hierna volgde de bespreking voor de ronde van Kapelle op a.s. Zaterdag. Badhuis in gebruik. Vrijdag en Zaterdag is het Bad huis in gebruik genomen. Over belangstelling had men niet te klagen. Voor de inwoners van Kapelle en Biezelinge is het iets nieuws. Ieder was vol lof over de keurige en frisse inrichting. Voor de gemeente is het een pracht aanwinst. De spoorwegovergang. Men is thans druk bezig met de verbreding van de spoorweg overgang. De nieuwe spoorbomen zijn reeds aangebracht. Dit zijn extra brede overwegbomen van 9 meter lengte. Het is zeer ver heugend voor Kapelle, dat deze belangrijke en drukke overweg in de toekomst plaatselijk bediend wordt. Het was eerst de bedoe ling, dat het afstandsbediening zou worden, doch op aandringen van het gemeentebestuur en an dere instanties is dit veranderd. Ver. van Oud-leerlingen. In „Obadja" vergaderde de vereniging van Oud-leerlingen Tuinbouwvvintercursussen. Jaar verslagen van secretaris en pen ningmeester werden uitgebracht. eig. A. van Strien, Wolphaarts- De heren Joh. Oele en N. Evers Het is geheel overeenkomstig de verwachtingen Kapelle gelukt met een flinke overwinning op Serooskerke de promotie-compe titie als eerste te beëindigen en het eerste-klasserscliap te ver overen. Een harteijjk woord van gelukwens mag Kapelle zeker niet onthouden worden en boven al het elftal, dat deze middag op zo uiterst sportieve «yze Seroos kerke zijn wil oplegde verdient een pluim. Toch is de 52 uitslag wel enigszins geflatteerd, omdat Se rooskerke zo nu en dan wel aar dig spel te zien gaf, doch met een zwakke verdediging tegen het enthousiaste aanvalsspel van de Kapellenaren niet op kon. De voorzitter van de afdeling Zeeland, die met verschillende of ficials de wedstrijd bijwoonde, complimenteerde na afloop liet elftal met het resultaat en het vertoonde spel, daarbij speciaal wijzend op het goede voorbeeld, dat het elftal voor wat zijn spor tiviteit betrof deze middag ge geven had aan degenen van het publiek, die zich niet ontzagen allerlei onbehoorlijke uitlatingen te doen horen aan het adres van de aanwezige bondsofficials. Hij zeide, ten aanhore van het pu bliek en de voetbalvlegels, die zich misdroegen, dat deze men sen de vereniging Kapelle niet helpen opbouwen, doch afbreken. Het was meer dan ergerlijk, dat een deel van het publiek probeer de de toespraak van de voorzitter der afdeling Zeeland te verstoren. Dat het bestuur van Kapelle te gen deze belhamels niet optrad met de strengste middelen en dat zy dat ook niet deed tegenover de vlegels, die allerlei meer dan schandalige opmerkingen lan ceerden aan 't adres van de aan wezige officials, was een wel zeer grove tekortkoming van dat be stuur. Als het bestuur van de afdeling Zeeland hiertegen niet andermaal maatregelen neemt zal ons dat zeer verwonderen. Dat een lid van „Kapelle", voorlopig geschorst zijnde, zich ook al schuldig maak te aan het doen van onbehoorlijke uitlatingen tegenover zijn rech ters, was zeer dom, omdat nu, de uitspraak in zijn zaak nog niet gevallen is, hiermede bij het vast stellen van de strafmaat zeker rekening zal worden gehouden. Alle lof voor het elftal van Ka pelle, dat in een sportieve wed strijd zegevierde. Publiek en be stuur zijn echter op een schrome lijke wijze tekortgeschoten bij het bewaren en beschermen van een sportief gedrag. De voorzitter van de afdeling Zeeland wenste na afloop van de wedstrijd, gevraagd naar zijn me ning over het gedrag van een deel van het publiek, niet meer te zeggen dan: „Ik heb niet eer der iets dergelijks meegemaakt". Op onze vraag of dit gevolgen kon hebben voor „Kapelle", zeide hij: „U kent ons devies in deze onverkwikkelijke historie, n.l. grimmig en vastberaden". We denken dus, dat Kapelle en de supporters hier nog wel meer van horen. Zaterdag speelde Krabbendijke I een nederlaagwedstrijd tegen Yerseke I, Krabbendijke won met 42. -'fvjp'le"n" advert i dijk werden herkozen als be stuurslid. Besloten werd op 30 Juni a.s. een excursie te maken naar Zuid-Limburg, VHEER ARENDSKERKE. 50 jaar getrouwd. Nadat vorige week 't echtpaar J. M. Traas-Duininck, onder gro te belangstelling hun 50-jarige echtvereniging had gevierd, is er deze week wederom een echtpaar n.l. 't echtpaar J. van der Maale- Blomaard, dat morgen ditzelfde heugelijke feit hoopt te herden ken. YERSEKE. Rlngrjjderj). Zaterdag organiseerde de Ring- ryderijvereniging bij „Kijkuit' een ringrijderij, waarvoor veel belangstelling was. De eerste prijs (wisselbeker) werd behaald door L. Wisse; de tweede prijs door W. Bakker. OOSTBURG. Adoptie Ned. Herv. Kerk. Uit Naarden kwam bericht, dat de Ned. Herv. Gemeente aldaar een adoptie-bedrag schonk van f 25.000 voor de in aanbouw zijn de Ned. Herv. Kerk. De heer C. Adam, wonende Kapitale Dam te Biervliet ver trekt 22 Mei per K.L.M. naar Canada. Hij zal zich als landbou wer te Walesburch vestigen. Te Amsterdam slaagde voor Bouwkundig opzichter B.N.A. de heer B. C. Sliggers te Bloe- mendaal, tot voor kort te Mid delburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bruinisse (toëz.1, H. W. van den Brink, cand.- hulppr. te Waarde: te Nieuw- land, C. van den Bosch, cand. te Vreeswijk; te Oudewater, H. N. van Hensbergen te Schalk wijk. Bedankt voor Kampen, J. de Lange te Nunspeet; voor Ouder kerk a. d. Amstel, J. van Kui ken te Baarn. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravenzande (vac. dr E. Hasselink), J. Ver late te Kapelle a. d. IJssel; te Dokkum en te Loppersum, A. Vellema, reserve legerpreö., wo nende te Zevenhuizen (Gron.). Aangenomen naar 's-Graven- hage (W.), B. Rietveld te Rot terdam-Kralingen; naar Am- sterdamZuld, J. J. Beukenkamp te Deventer. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Sneek, H. J. Meyerink te Drogeham. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Middelburg, L. S. den Boer te 's-Gravenhage (W.). Bedankt voor Gouda, L. S. den Boer te 's-Gravenhage (W.). Prof. J. W. Geels. Prof. J. W. Geels, emeritus hoogleraar aan de theol. school der Chr. Geref. Kerken te Aepl- doorn, is ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. Onderwijs. Examens hoofdakte. Het examen ter verkrijging van de hoofdakte als hoofdon derwijzerfes) zal dit jaar wor den gehouden te Arnhem, Breda, Roermond, 's-Gravenhage, Haar lem, Rotterdam, Utrecht, Gro ningen, Leeuwarden en Zwolia. Het schriftelijk gedeelte van het examen zal worden afgeno men op 6 Juli 1950, terwijl het mondeling examen zal aanvan gen op 18 Juli 1950. V eilingsberichten GOES. Veiling van 15 Mei. Aardbeien 1,505 per 100 stuks; idem 1,202,50 per kg.; Bloem kool A 35—54, id. B 23—33, id. C 915, Kropsla A 710, id. B 4,505, alles per 100 stuks; Spi nazie 1620, Rabarber 2225, Sjalotten 1112, alles per 100 kg.; Wortelen 42, Radijs 35, al les per 100 bos. Officiële Publicatiën Vlissingen. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare keunis, dat voor liet verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielen of voertuigen het Groenewoud, tussen de Walstraat en het plein Vierwinden tot nader* aankondiging zal zijn afgesloten. Waterstanden irt 3 (-0.12); n 797 (-0.09) tvïjk 47 (plus Keulen 195 (—0.08)Rulirort Lobith 1018 (—0.11); Nijmegen 5 Arnhem 796 (—0.07); Vreeswijk 47 (plus 0.02); Eefde 313 (-0.11); Deventer 222 (—0.09)Borgharen 4015 (plus 0.12)Bel- feld 1120 plus 0.07); Grave 470 (-0.09); Lith 17 (-0.19). SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. GROOTE BEER pass. 13 Punt Degalle; JOH AN VAN OLDENBARNEVELT 15 verwacht Ymuiden; KOTA INTEN 14 na~r Soerabaja; WATERMAN 15 te Djakarta; WILLEM RUYS naar Port Said. GENERAL M. B. STEWART 14 200 mijl van Perim;' GENERAL S. D, STURGIS 14 150 mijl van Perim; INDRA- POERA 14 pass. Kaap Guardafui; KA- MERLINGH ONNES pass. 15 Kaap Bonn; SLOTERDIJK 15 naar Djakarta; SUMATRA 14 naar Port Said. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 15 Mei: CHIOS van Antwerpen. TWIN van Ant werpen. WILDA van Antwerpen. 15-Mei: BOSKOOP van Plymouth. Van Vlissingen vertrokken 13 Mei: NARVICK naar Stauzaer. 14 Mei: WIL DA naar Glasgouw. Gepasseerd naar Antwerpen 14 Mei: DUIVENDIJK van Rotterdam. HECUBA van Rotterdam. CORSICA van Goole. PARKHAVEN van Bremen. Gepasseerd van Antwerpen 13 Mei: MADO van Gent naar Duinkerken. IRÈNE naar Londen. AXELDIJK naar Rotterdam. 14 Mei: AMSTELDIJK naar New York. CORNELIA B naar Malmö. MARY naar Londen. STAD SCHIEDAM naar Bordeau. BOSEONTIJN naar Sout hampton. Wat brengt de Radio? Woensdag 17 Mei 1950. HILVERSUM I (402 M.): NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 Hoorspel „Bach". 12.05 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws 13.15 Mandoline-ensemble. 13.45 Gram. 14.00 Pianovoordracht. 14.30 Gram. 15.00 Gemengd koor en soliste. 15.30 Kamerorkest en solisten. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Harmoniecorps. 18.30 Piano. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespre king. 19.30 Sport. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Com mentaar familiecompetitie. 20.15 Marinierskapel. 20.30 Familie competitie. 21.05 Gram. 21.25 „Tien jaren", causerie. 21.40 Ra dio phiiharmonisch orkest en so list. 22.45 Avond-overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Orgel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Accordeonkest. 12.30 Mededelin gen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinder koor. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Gram. 16.00 Vragenbeantwoor- ding. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Metropole orkest. VPRO 18.00 Klankbeeld. VARA 18.30 Voor de strijdkrach ten. 19.00 Reportage. 20.45 Gram. 21.00 Nieuws. 21.20 Lichte mu ziek. 21.42 „Aether-forum". 22,12 Toespraak. 22.15 Piano. 22.45 Po- pulair-wetenschappelijke causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Geheel onopgemerkt heeft de burgemeester van O. en W. Sou burg, de heer A. H. S. Stemer- (Ung, gisteren z(|n 12 -Jarig ambtsjubileum gewerd. Burgemeester Stemerding werd in 1893 te Rotterdam (Pernis) geboren en is destijds wethouder van Sociale Zaken te Rotterdam geweest. Op 15 November 1937 werd hjj geïnstalleerd als burgemeester van O. en W. Souburg. Het is mede aan zijn eminente leiding te danken geweest, dat deze ge meente vooral na de oorlog zich heeft opgewerkt tot meer dan 'n dorp en al spreekt men nog niet van de stad Souburg, de gemeen te zou die naam zeker met ere kunnen dragen. Daar was in de eerste plaats de bouw van het nieuwe gemeen tehuis, een sieraad voor de ge meente, het gymnastieklokaal, de rioolzuiveringsinstallatie, waarop vele gemeenten in Nederland ja loers kunnen zijn, de aanleg van de nieuwe sportvelden, de grote vlucht, die de woningbouw heeft genomen, de aanleg van plant soenen. Verder kan worden ge noemd de verbetering van de scholen, de restauratie van de Ned. Herv. Kerk en niet in de laatste plaats de verbouwing van „De Zwaan" en de stichting van de Beatrixkleuterschool. Thans staat weer op het programma de bouw van een nieuwe zweminrich ting en een badhuis. Niet alleen in de eigen gemeen te bekleedt de burgemeester tal van functies, maar ook daar bui ten. We noemen in de eerste plaats zijn lidmaatschap der Pro vinciale Staten voor de Chr. Hist. Unie, verder is de heer .Stemer ding inspecteur van het Chr, Volksonderwijs, lid van het be stuur van de Ver. van Burge meesters en Secretarissen op Walcheren, lid van het Hoofdbe stuur van de Ver. van Nederland se Gemeenten, bestuurslid van de Stichting „Vrederust", voorzitter van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren, voorzitter van de Stichting Rusthuizen Walcheren. In Souburg fungeert de heer Ste merding nog als president- Kerk voogd der Ned. Herv. Gemeente en voorzitter van de Stichting „De Eendracht". Gisteren werd aan de burge meester en zijn gezin door de raadsleden en gemeentepersoneel in besloten kring in „De Zwaan" een gezellige avond aangeboden. Zeeuwsche Confectiefabrieken naar de Beurs. De Incasso-Bank N.V. stelt 23 Mei a.s. de inschrijving open op f 125.000 gewone aandelen, in stukken van f 1000.in de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrie ken te Middelburg, tot de koers van 110 uitsluitend voor hou ders van oude aandelen, in de verhouding van 1 nieuw voor 3 oude aandelen. De nieuwe aan delen delen ten volle in de winst van 1 Jan. 1950 af. De vennootschap, die te Aar denburg een nevenbedrijf heeft, is gespecialiseerd op de fabri cage van kleinere jongenskie- ding. De personeelsbezetting be draagt 250 men. Het doel dezer emissie is bij een grote produc tie en gestegen grondstoffen- prijzen uit eigen middelen aan de kapitaalbehoeften te kunnen voldoen. De vooruitzichten voor 1950 laten zich gunstig aanzien. Schelderit op de Solex. Donderdag 18 Mei hoopt de Solexclub, afd. Goes, 'n Schelde rit te houden, waaraan door vele Zeeuwse Solexrijders zal worden deelgenomen. Aan deze rit, wel ke om ongeveer 2 uur eindigt met een reünie in „De Land bouw" te Goes, zyn diverse aar dige prijzen verbonden. Deze prijzen zijn geëtaleerd bij Kloos termand Levensmiddelenbedrijf, Lange Kerkstraat 43 te Goes. MIDDELBURG. Kampvuur gaat niet door. Het moderamen van de Herv. Jeugdraad heeft Zaterdagmiddag besloten het Pinkstervuur, dat op 27 Mei a.s. zou worden georgani seerd, niet te laten doorgaan. De kosten bleken achteraf zo hoog, dat men zulks niet verantwoord achtte. GOES. Onderwijsvernieuwing op School A. Ook School A hier ter stede beijvert zich de onderwijs vernieuwing in de practyk toe te passen. Hiervan getuigt een tentoonstelling van voorwerpen, vervaardigd m de handenarbeid en tekeningen; die hedenmiddag, ter gelegenheid van een heden te houden ouderavond, om 3 uur wordt geopend. Door de leerlin gen dezer school zijn zeer fraaie en zelfs kunstzinnige voorwer pen vervaardigd welke verloot zullen worden teneinde mate riaalkosten te kunnen bestrij den. Ook des avonds is deze tentoonstelling te bezichtigen van 7 tot 8 uur. Meisje maakte dodelijke val. Eergisteravond hing de 18- jarige dochter van de heer W. te Brunssum te ver uit een raam van de tweede verdieping, om naar de ronde van Limburg te kijken. Van acht meter hoogte viel zij naar beneden. In zorg wekkende toestand werd zy naar het ziekenhuis St. Jozef te Heer len vervoerd, waar zy in de loop van de nacht is overleden. Getrouwd: Mr W. K. H. DIELEMAN en ELISABETH C. DIELEMAN Middelburg, 16 Mei 1950. Dam 67. MIDDELBURG. Veiling van 15 Mei. Sla I 2—6, idem II 2—4, Sla per K.G. 1023, Spinazie 822, Andyvie 5359, Radys 49, Bloemkool I 1861, idem II 15—43, idem III 12—20, Ra barber 2631, Prei 4560, Bos- peen 3247, Ramenas 47, Bos- kroten 3144, Komkommers 37 56. Aardbeien 1.482.23 per kg., St.-Remy 38—39 per kg. Heden behaagde het de Heere, van onze zy- de weg te nemen, onze geliefde Schoondochter en Schoonzuster JACOBA BOONE, in de ouderdom van 38 jaar. Uit aller naam: Fam. J. JACOBSE. Serooskerke (W.). Dorpsstraat 26. 13 Mei 1950. Heden behaagde het de Heere, na een lang durig lyden van onze zyde weg te nemen onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder ADRIANA WABEKE DE ZEEUW, in de gezegende ouder dom van 83 jaren en 7 maanden. Wemeldinge: E. WABEKE. Beverwyk: M. FOSSEN— WABEKE. C. TH. FOSSEN. Wemeldinge: I. SLAAKWEG— WABEKE. J. SLAAKWEG. M. J. WABEKE— BURGER. A. OUDEMAN— WABEKE. J. OUDEMAN. F. WISSE—WABEKE. G. WISSE. Eibergen: F. WABEKE. M. P. WABEKE— v. KLEUNEN. Wemeldinge: J. HAMELINK— WABEKE. J. HAMELINK. Klein- en Achterklein kinderen. Wemeldinge, 13 Mei '50 Heden nam de Heere plotseling tot Zich, onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante CATHARINA JOHANNA BASTMEIJER, Echtgenote van de heer C. L. de Jonge, Nieuwerkerk (Z.), in de ouderdom van 65 jaar. Goes: Fam. BASTMEIJER. Fam. NOORDHOEK— BASTMEIJER. Fam. DE JONGE. Goes, 13 Mei 1950. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig doch ge duldig gedragen lyden, in de hope des eeuwi gen levens, onze gelief de Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootva der, Broeder en Zwager WILLEM BOMMELJÉ, in de ouderdom van ruim 62 jaar. Zwaar valt ons dit verlies, doch wy hopen in Gods wil te berus ten. Namens de familie, Wed. W. BOMMELJÉ— POUWER. Koudekerke, 14 Mei '50 (post Middelburg). Langs deze weg zeggen wy U hartelyk dank voor de vele blyken van belangstel ling, ondervonden tydens de ziekte en na het overiyden van onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer ADRIAAN VAN WAARDE. Uit aller naam: Wed. W. VAN WAARDE- MATTHIJSSE. Wolfaartsdyk, Mei 1950. Voor de vele blyken van belangstelling by myn terug keer uit Indonesië onder vonden, betuig ik, ook na mens myn Ouders, myn har- telyke dank. Soldaat J. MINDERHOUD. Domburg, Westhoek B 24a. LEDENVERGADERING der assurantievereniging „Helpt Elkander", gevestigd te Serooskerke (W.) te houden op WOENSDAG 24 MEI 1950 des n.m. 2 uur, in het café „De Vriendschap", Markt te Middelburg. HET BESTUUR. Notaris B. A. VAN VERRE te Middelburg is voornemens bij inschrijving te verkopen: 1. EEN HUIS en Erf te Mid delburg, Jacob Catsstraat 30, groot 83 ca., terstond te aanvaarden. 2. EEN HUIS met Tuin te Middelburg, Veersesingel 44, groot 88 centiaren; te bezichtigen: 19 en 25 Mei van 1012 en van 24 uur. Briefjes in te leveren vóór 28 Mei a.s. ten kantore van voornoemde Notaris Rou- aansekaai 35. (Tel. K 1180 2123), alwaar nadere inlich tingen zyn te verkrygen. LEDENVERGADERING van de Chr. Ver. „Het Groene Kruis" te Koude kerke en Omgeving op VRIJDAG 19 MEI 1950 's avonds 8.30 uur in Café „Juliana" te Biggekerke. Punt van agenda: Contributieverhoging. HET BESTUUR. RECTIFICATIE. STICHTING GEDUPEERDE GRONDGEBRUIKERS. De wekelijkse zitting GAAT DOOR op Woensdag 17 Mei a.s. Op Donderdag 25 Mei e.k. zal echter geen zitting wor den gehouden. De Secretaris: J. L. DREGMANS. Cupido Is erbij! U vindt hem in gedeco reerde fondant in de luxe pondsdoos Paré Bruidsuikers, waar mee U iedere vrouw gelukkig maakt op de verjaardag van haar huwelijk. 55—65 enz. in blauw, bruin en grijs 77.50, -.85 tot 125.— Sport Colberts alle prijzen Losse Pantalons in flanel en kamgaren 15.-, 18.50, 21.50 tot 39.75 Egyptisch katoe nen Sportjas met ritssluiting 32.50 Lange Giststraat 11 MIDDELBURG recht over rijwielhande DEKKER U slaagt bij ons altijd voordeliger dan U dacht j Aangifte van leerlingen, die vóór 1 October a.s. 8 jaar moeten zyn, op VRIJDAG 19 MEI, van half 7 tot 8 uur in de school. Aan de school is een cursus voor Frans verbon den. Opgeleid wordt voor toelating tot Ambachts school, Handelsschool, H.B.S., Lyceum en Gymna sium. HET BESTUUR. MODERNE WAGEN billijke prijzen dag en nacht te bereiken Telefoon 59 KRABBENDIJKE. Advertentiën kunt U ook afgeven aan onze agenten. Dat kost U niets meert

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3