Irnvintiyffli?» Chr. Kantoorbedienden te Putten bijeen. Wykverpleegstersrïag van het Groene Kruis te Domhury. Gemeenteraad Goes. NIEUWE N BERGEN Van Bergen weidt soldaat. Ledental overschreed de 10.000. Maandag 15 Mei 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 De aanleg van een vliegveld bij Terneuzen. D* gemeenteraad van Terneu zen hoopt ln zijn vergadering van 17 Mei 1950 o.m. de navolgende punten te behandelen: 1. Overname van straten enz. ln de Noordpolder van de N.V. Handelmaatschappij „Terneuzen' 2. Onbewoonbaar verklaren van het pand Sluiskil, Benedenweg 42. 3. Verlenen van een bijdrage voor de aanleg van een lucht vaartterrein ln de van wyckhuy zepolder. Ten aanzien van dit laatste kunnen we nog het volgende me dedelen. In eerste Instantie zal voor dit luchtvaartterrein een oppervlakte nodig zijn van plm. 51 ha, om vattende ongeveer een 18-tal per celen, terwijl de opstallen van die percelen zullen moeten worden afgebroken. Op dit terreinoppervlak zijn de volgende landingslengten beschik baar: NZ of omgekeerd 650 m; NNWZZO of omgekeerd 700 m; NffZO of omgekeerd 600 m; WNWOZO of omgekeerd 950 m; WO of omgekeerd 980 m; WZW ONO of omgekeerd 950 m; ZWNO of omgekeerd 1150 m; ZZW—NNO of omgekeerd 750 m. Volgens het oordeel van de Rijksluchtvaartdienst zal terreln- dralnerlng van de uit zand be staande grondslag voorhands niet nodig zijn; volstaan zou kun nen worden met een ringsloot, die op natuurlijke wijze afwatert op een te graven afvoerleidlng. De bedoeling ls voorts op dit terrein een zo goed mogelijke grasmat te verkrijgen, waardoor het terrein voor de productie van gras behouden blijft. In tweede Instantie zou, voor zover de toename van het lucht- vaartverkeer daartoe aanleiding geeft, de aanleg kunnen plaats vinden van een F-veld met ver harde startbanen van resp. 1080 en 900 m en eventueel een volle dige drainage van het overige ter rein. Hiervoor zou het luchtvaart terrein tot 71 ha moeten worden vergroot, waarbij dit voor 'n klein gedeelte ln de Plerssenspolder zou komen te liggen. Zowel de WO-baan als de ZWNO-baan kan daarbij als hoofdbaan worden gestemd. In het desbetreffende ontwerp ls voorshands de WO-baan als todanig aangenomen. Belde banen kunnen aan weerskanten zonder bezwaar tot tenminste 1280 m worden verlengd. Aanbestedingen, Te Kats werd aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het Onderhoud tot 30 April 1951 van de waterkering van de Calaml- teuze Leendert Abrahampolder. Raming f 17.719. Ingeschreven werd als volgt: A. F. Warrens, Ossenisse f 28.950; Sponselee en Lucasse, Walsoorden (20.755; Lucasse en Sponselee, Walsoorden f 20.500; de Jonge en V. d. Linde, 's-Heer Abtskerke (19.800; W. van den Berg en P. Van Dongen, Bruinisse f19.750; A. C. van Hee, Kamperland f18.996: j. Hogesteger, te Wemeldlnge (19.200; P. Broeken, te Breda (18.600; M. van der Velde, Brui nisse f 18.076. Gegund aan de laagste inschrijver. Door het Bestuur van de wa terkering van het calamlteuze waterschap Scherpenisse werd aanbesteed het onderhoud en de vernieuwing van de waterkering van bovenbedoeld waterschap. Ingeschreven werd als volgt- L. van der Kllppe, te Vllsslngen 65.900; A. C. van Hee, Kamper land f 65.775; J. Hogesteger, We meldlnge f 64.800; A. F. Warrens, Ossenisse f 64.200; A. Blommaert, Hulst f 63.800; Sponselee, Wals oorden f63.200; v. d. Schoot, Bre- 4a f 63.435; W. Blijlevens, Mare 62.900W. van den Berg, Brui- ilsse f62.750; J. M. Dekker en on, te Papendrecht f 62.600; P. koeken, Breda f62.402; M. van 4e Velde, Bruinisse f62.400; Lu- .sse, Walsoorden f62.227; M. de ude en K. de Jonge, Zlerikzee 61.945; W. van Vossen, St. An- fialand f 60.400; A. Moerland, St Annaland f 59.600; Johs van Vos- isn, St. Annaland f59.200; A. van Ier Werf, te Sint Maartensdijk 57.880. Gegund aan de laagste Inschrijver. De landing van de Franse parachutisten. Zoals reeds werd gemeld, zul- »n Dinsdag 16 Mei ter gelegen- leld van de officiële opening van Let Franse militaire kerkhof te apelle en van de onthulling van l«t monument een honderdtal ranse parachutisten landen. De parachutisten zullen om 11 lur uit de vliegtuigen springen loven de vliegbasis Woensdrecht lij Bergen op Zoom. Vandaar zul- en zij naar Kapelle worden ge- iracht. GOES. Namen nieuwe straten. Door B. en W. is aan de ge meenteraad voorgesteld om de straat die zal ontstaan als de dooi braak van de Oostsingel naar de Anjelierstraat wordt doorgevoerd te noemen, Magno liastraat; drie straten in de om geving van de M. A. de Ruij- terlaan resp. Willem Barentsz- straat, Naereboutstraat en van Heemskerkstraat en de straten waaraan slechts industriegebou wen zullen verrijzen; Edison- straat, Marconistraat en Pas teurstraat. Familiefeestavond C.J.M.V. Jongensclubs. In de „Prins van Oranje" werd Vrijdagavond door de jongens clubs, aangesloten bij de C.J.M.V. een famillefeestavond gegeven. Deze avond werd geopend met gebed, schriftlezing en een wel komstwoord van de heer P. de Munck, die ook verder de leiding had. De avond werd geheel gevuld met bijdragen van de jongens clubs. De Jongens voerden ver schillende korte schetsjes op, die bij de, helaas niet talrijke, ouders zeker ln de smaak vielen. In „Nol geeft een voorbeeld", „Puckle heeft pech", „De stofzuiger" en een pantomine, toonden de Jongens hun toneelkwallteiten. Verder werden nog enkele bin nenspelen gedaan, terwijl de mu ziek en de zang werden verzorgd door een groepje C.J.M.V.ers. De heer de Munck sloot deze, ondanks de vele bij de voorberei ding ondervonden tegenslagen ge slaagde avond met dankgebed. KRUININ GEN. Vergadering Waterschap. Donderdag vergaderden de In gelanden van het Waterschap „Kruiningen" in Hotel „Koren beurs", onder leiding van de Dijk graaf, de heer A. J. Lindenbergh. Aanwezig waren 24 Ingelanden. De ontvanger-griffier, de heer J. H. J. Poelij, deed rekening en ver antwoording over 1949/50. Deze sloot met een nadelig saldo van f20.231,45. De begroting 1950/51 werd geraamd op f 81.357,24. Een kasgeldlening van f 10.000 en een 10-jarlge geldlening van f15.000 werden goedgekeurd, evenals de toekenning van een gratificatie over 1949 en 5 pet. toeslag ovei het le kwartaal 1950. De jaarwed de van de waterbouwkundig amb tenaar werd herzien, evenals de zkerheidsstelling van de ontvan ger-griffier. Machtiging werd ver leend tot verpachting van bouw en welland. ARNEMUIDEN. Ongeval. De heer A. de R„ werkzaam bij de afd. Weg en Werken by de Ned. Spoorwegen, trof het onge luk by het verrichten van werk zaamheden te Vllsslngen, een pols te breken. Hy ls ln het St. Jozef ziekenhuis te Vlisslngen opgeno men. Wedvlucht. De postduivenvereniging „De Voorwaarts" hield een wedvluchi uit Vilvoorde. De eerste tien prijswinnaars waren; J. Sturm 1, 2, 3, 4, 36 en 61; Jac. de Ridder 5, 7, 26, 35, 50 en 69; C. de Ridder 6, 39, 43 en 81; A. Siereveld 8; B. v. d. Ket- tery Bz, 9, 33, 42, 55 en .78; J. Schroevers 10. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Oudelande is benoemd mej. C. Duinhouwer te Goes. De gemeenteraad van Goes zal a s. Woensdag des avonds 8 uur in openbare, vergadering byeen- komen. Aan de orde komen o.a. de vol gende punten: Loontoeslag. B. en W. stellen voor accoord te gaan met een voorstel van het Gasthuisbestuur om aan een deel van het personeel dier inrichting, over het eerste halfjaar 1950 een duurtetoeslag te verlenen van procent van de wedde of het loon. Verder wordt voorgesteld om aan een deel van het gemeente- personeel ook over het tweede kwartaal 1950 een dergelijke toe slag toe te kennen. Geldleningen. B. en W, stellen voor ten be hoeve van de woningbouw lenin gen aan te gaan tot een totaal bedrag van f 846.100 tegen een rente van 3 14 's jaars. Verkoop grond Voorgesteld wordt aan de heer J. M. Kakebeke een strook grond gelegen achter de woning van de Wed. M. Meulenberg aan de Pa- tijnweg te verkopen voor de prijs van f 10 per M'. Aankoop erfpacht. Ten einde op de duur tot ver breding van de Voorstad te ko men, stellen B. en W. voor het perceel F. No. 16, dat in 1645 in eeuwigdurende erfpacht is uitge geven, van de heer J. Reynhout aan te kopen voor f 2500. Garantiefonds. B. en W. stellen voor deel te nemen aan het garantiefonds voor de in 1953 te Middelburg te hou den Zeeuwse tentoonstelling tot een bedrag van 6 cent per in woner. Uitbreiding industrieterrein. Voorgesteld wordt enige perce len grond, benodigd voor de uit breiding van het industrieterrein van de familie De Koning aan te kopen voor f 7000 per H.A. Ruiling grond enz. B. en W. stellen voor met de heer P. Reijnhout een ruiling aan te gaan waarby door hem aan de gemeente de percelen sectie F nos. 864 en 174 worden afgestaan, in ruil voor 400 meter bouwterrein aan de Anjelierstraat en een daarop door de gemeente te bouwen woning. Subsidie Leeszaal. Door het bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek is ver zocht boven de normale subsidie (f 2638) een bedrag van f 142,76 zijnde de 5 procent salarisverho ging van de directrice te willen garanderen. De grootst mogeiyke meerder heid van B. en W. is van oordeel, dat gezien de financiële toestand der gemeente op dit verzoek af wijzend moet worden beschikt. Ambachtsschool. Tenslotte wordt nog voorgesteld, de urgentie te verklaren van de uitbreiding van het leerplan der Ambachtsschool met een afdeling herstellen landbouwwerktuigen. RILLAND. Ooievaars. Vrydag kregen de Rlllanders iets te zien, dat weinig voorvalt, Er waren nl. twee ooievaars, de één stond op het dak van de boe renschuur van de heer M. v. Dam me en de andere op het dak van de Ned. Herv. Kerk. Later cir kelden zy nog enige tyd boven de kom der gemeente, waarna ze ln Westelijke richting verdwenen. De raad van Biervliet is tegen a.s. Dinsdag bijeen geroepen. De agenda bevat enkele belangrijke punten o.m. een plan tot verbete ring der O.L. school te Driewe gen. Vereniging tot verbetering van het Rundvee in Zeeland. Vrijdag 26 Mei zal in hotel „De Rode Leeuw" te Aarden- ourg de algemene vergadering ihouden worden van de Ver- Iging tot verbetering van het iundvee in Zeeland, gecombi neerd met de Districtsvergade ring van het Nederlandse Rund- ee Stamboek. O.a. komt aan orde de vaststelling van het oor de kringen af te dragen bedrag en de benoeming van twee bestuursleden, wegens be danken van de heren P. J. J. gekker te Wemeldinge en I. M. Hage te St.-Maartensdijk. Ter voorziening in de vaca tures geeft het bestuur de vol gende aanbeveling: (vac. Dek ker: 1. W. Minnaard, 's-Heer Abtskerke; 2. W. A. Mol, Ove- «ande (vac. Hage); i. P. J. Goorden, Oud-Vossemeer; 2. C. J. B. Gaakeer, Stavenisse. De tweede wykverpleegsters- dag, die de Prov. Zeeuwse Vereni ging „Het Groene Kruis" heeft georganiseerd, is uitstekend ge slaagd. Ruim 50 zusters waren Vrydag ln „De Dolphyn" te Dom burg büeen. Ook waren enkele bestuursleden van het Groene Kruis aanwezig. Namens het hoofdbestuur ver welkomde dr F. G. Vaandrager de gasten hartelijk, waarbij hy zijn blijdschap uitsprak over de grote opkomst. De bedoeling van een wijkverpleegstersdag is om de zusters gelegenheid te geven elkaar te ontmoeten en eikaars meningen en ervaringen uit te wisselen, maar ook om nog eens de nadruk te leggen op het pre ventieve gedeelte van het werk, dat veel meer dan vroeger, toen vrijwel alleen de verpleging van zieken de aandacht vroeg, de be langstelling vraagt. Het contact tussen de wykver- pleegster en het Groene Kruis wordt steeds inniger. De preven tieve taak van het Groene Kruis groeit steeds en zonder de zuster zou dit werk niet te doen zyn. Als voorbeelden noemde spr. de zuigelingen- en kleuterzorg, de t.b.c.-bestrijding, de behartiging der geestelyke en zedelijke volks gezondheid, de praenatale zorg, de kraamzorg en de rheumabestry- ding. Het verheugt het bestuur, dat er steeds meer wykgebouwen tot stand komen. Zo'n wykgebouw, waarin meestal de zuster woont en waarin de medische en me- disch-sociale arbeid is geconcen treerd, is een symbool van de sa menwerking tussen Groene Kruis en wijkverpleegster. Met de beste wensen voor deze dag besloot spr. zyn openingswoord. Zuster J. Fuijkschot te Goes en zuster P. M. Hagens te Souburg (districts-huisbezoeksters) be handelden daarna verschillende delen van het practisch werk. Ook werden enkele mededelingen gedaan over een te stichten moe- dermelk-centrale. Hier ligt weer een nieuwe taak voor de wijkver pleegster, n.l. om moedermelk, die ergens te veel is, te verzame len en naar een diep-vries inrich ting te verzenden, vanwaar ze naar Amsterdam verzonden wordt. Op deze wqze kunnen weer zieke kinderen geholpen worden. NIEUWE INZICHTEN. Zuster A. F. G. Hulman, zuster in algemene dienst van het Groe ne Kruis te Utrecht, beantwoord de de vraag, wat de nieuwere in zichten over het maatschappehjk werk aan de wijkverpleegsters hebben te zeggen. Zy merkte op, dat de wykverpleegster sociaal moet voelen en ook het maat schappelijk werk, dat op haar weg komt, met enthousiasme moet aanpakken. Als voorbeeld noem de zü de geestelyke volksgezond heid. De wijkverpleegster mag zich niet eenzijdig medisch in stellen. De heer A. de Lange, secreta ris van de Prov. Zeeuwse Vereni ging „Het Groene Kruis" deed vervolgens enkele mededelingen over de met ingang van 1 Juli a.s. in werking tredende dienst van de geestelyke volksgezondheid, waarvoor hy de medewerking van de zusters inriep, over de bindend verklaarde, met 1 Jan. 1950 ingevoerde salaris-regeling voor de wykverpleegsters en over de pensioenverzekering van de zusters. Over al deze onderwerpen wer den verschillende vragen gesteld. Nadat een vertegenwoordiger van Brocades en Steeman een demonstratie had gegeven van enkele ziekenverplegingsartikelen verenigde men zich aan een ge meenschappelijke maaltijd, In de middagvergadering hield de heer Nonnekes, hoofd der Chr. school voor B.L.O. te Middelburg een causerie over dit onderwas, waarnaar met grote belangstel ling werd geluisterd. Dr Vaandrager sloot met een dankbaar slotwoord deze bijeen komst, waarin zo'n prettige geest heerste. Zuster Van Roo uit Middelburg dankte namens alle zusters het hoofdbestuur van het Groene Kruis ln Zeeland voor het orga niseren van deze dag. Jaarvergadering Coöp. Zuivel fabriek „Walcheren" te Middelburg. Onder voorzitterschap van de heer S. Simonse te St. Laurens, hield de Coöp. Zuivelfabriek „Walcheren" haar jaarvergade ring op Donderdag 11 Mei in het Schuttershof te Middelburg. De vergadering was slechts matig bezocht. In zijn openingswoord wierp de voorzitter een terug blik over het afgelopen jaar, het welk in 't algemeen de boer een behoorlijke productie en prijzen opleverde. De uitbreiding en modernisering van het bedrijf vorderde gestadig, waarbij voor al de lange levertijd van de ma chines een belangrijke hinder paal is. Het financieel resultaat van de fabriek stemt tot tevredenheid. De toekomst van de zuivelindus trie zag spr. niet rooskleurig in. Deze moet internationaal worden bekeken en ons kleine land is economisch afhankelijk van het geen door de landen waarnaar wij exporteren, wordt besloten. Willen wij de positie van de landbouw sterk maken dan is 't nodig, dat de boer trouw is aan zijn eigen organisaties. Op 31 December 1949 telde de vereniging 594 leden. Dit jaar traden reeds 28 leden toe, waar van 11 de plaats innamen van familieleden, die reeds als lid te boek stonden. Door 852 leveranciers, leden en niet-leden, werd in het afgelo pen jaar 15.419.360 kg. melk ge leverd, met een gemiddeld vet gehalte van 3.87 pet. Daarvoor werd betaald f3.244.647.30. Mo menteel wordt meer dan 61.000 kg. melk per dag geleverd. De melkleverantie was in de eerste vier maanden van dit jaar 9 pet. groter dan in hetzelfde tijdvak 1949. Sedert haar oprichting in 1916 werd aan de fabriek nog niet een dergelijk kwantum melk per dag ontvangen. Teneinde de veestapel t.b.c.-vrij te houden werd in 1949 f 17.187.45 uitbe taald aan de boeren voor het op ruimen van reageerders. Bene den de grote ricieren is de Zui velfabriek „Walcheren" de enig ste vereniging, welke alleen melk ontvangt van practisch t.b. c.-vrjje bedrijven. Zowel voor de consument als voor de afzet van vee en het exporteren van zui velproducten is dit van zeer groot belang, 245 dieren werden dit voorjaar behandeld tegen de runderhorzel. Het jaarverslag werd goedge keurd, alsmede de balans en ex ploitatierekening. Op de balans staan de gebouwen voor f 145.000 en machines, inventaris en rol lend materiaal voor f 185.000 te boek. De reserve bedraagt f96.194.36. Aan onkosten werd betaald f 497.004 of 3.22 cent per kg., hiervan bedroegen de melk- aanvoerkosten f 170.123 of f 1.10 per 100 kg. melk en de post sala rissen en sociale lasten f 114.471 of f 0.74 per 100 kg. Voor af- en bijschrijvingen werd f 25.808 aan gewend. De opbrengst van de verkochte producten bedroeg f 3.082.425. Bij de rondvraag werd er uit de vergadering op gewezen, dat het bedrag ad f 1.25 pee dier bij de tuberculinatie van het rund vee aan de hoge kant is, waarop werd geantwoord, dat dit bedrag geldt voor de gehele provincie en door het bestuur van de Ge zondheidsdienst voor Dieren wordt vastgesteld. Wereldwijde Zendings Kruistocht. Dr A. H. Oussoren leidde Vrijdagavond de zendingsavond in de Bogardzaal te Middelburg. Na 't zingen van Ps. 103:1 en het lezen van een gedeelte van Jo hannes 17, sprak dr Oussoren een inleidend woord. Hij heette de heren J. Perkins en O. Nij- heim, die deze avond spraken, hartelijk welkom. Het is jammer, zei hij, dat zo weinig mensen uitgaan naar de zendingsvelden. Er zjjn nog zo ontzaglijk veel mensen, die God en Jezus Chris tus niet kennen. De heer Perkins, Engels ver tegenwoordiger van de Wereld wijde Zendings Kruistocht in Nederland, vertelde iets over het ontstaan en het werk van de W.Z.K. De stichter van de W.Z.K., C. T. Studd, was als jongen een verwoed cricketspe ler; zijn vader leerde de Heiland kennen en stelde zijn huis open voor samenkomsten. En juist op één van deze vergaderingen be keerde de jonge Studd zich. Na het horen van de woorden uit Ps. 2 ging hij naar de zendings velden. Al zijn rijkdom gaf hij prijs en zelfs zijn erfenis gaf hij weg. Eerst ging hij naar China, vervolgens naar Brits- Indië en op 53-jarige leeftijd had hij zelfs nog de moed om met zijn zieke lichaam naar de Bel gische Congo te gaan. Zo ont stond de W.Z.K., die nu niet alleen naar de Belgische Congo, maar ook naar 17 andere landen uitzendt. Tot slot wees de heer Perkins op onze taak als vrij- gekochten, om ons zelf geheel in zijn dienst te geven. Na het zingen van Psalm 119 1 kreeg de heer Nyheim, een Noor van geboorte, het woord. Zijn ouders hadden ja renlang in midden-Celebes on der de koppensnellers gewerkt. Er zijn daar ontzettend veel me laatsen. Zij allen moeten wor den geholpen. Ook zij hebben een ziel. Wanneer zij Jezus Christus kennen, stralen hun ogen, ondanks hun mismaakte lichaam. In zijn slotwoord sprak dr Oussoren er zijn blijdschap over uit, dat de belangstelling dei- Gereformeerde Kerk nu ook is gewekt voor andere zendings velden. Wij vragen altijd eerst naar beginselen, terwijl deze Wereldwijde Zendings Kruis tocht is gebaseerd op algemeen Christendom en uitzendt naar de hele wereld. Voor elk jongmens, dat zich geroepen voelt, is er hier een mogelijkheid. Benoemd tot hoofd van de Chr. Fröbelschool te Goes, mej. J. M. de Schipper van Wemêl- dinge. van 63. „Lomperd!" schold luitenant Priem. „Je staat hier niet om op hazen te schieten! En heb je geen medelijden met dat arme diertje? Je bent een wreedaard, Van Bergen! Geef hier dat geweer! Voor straf mag je een week lang geen geweer dragen! Ik zal jou leren om op onschul dige hazen te schieten!" Luitenant Priem deed nog meer. Hy, die zo'n medelijden met de arme haas had, Het haar thuis bezorgen by zgn vrouw. En de volgende dag smulde hy er zelf van! 64. „Ga je mee, Japle?" zei Van Bergen volgende dag, 's avonds. „Waar naar toe?" vroeg Japle. „Kom maar", zei Van Bergen. Japle zag, dat Van Bergen een ontevreden trek op zijn gezicht had. ,,'t Is wat moois!" barstte hij opeens los. „Ik ben m'n geweer kwijt, Japle! En morgen komt de generaal om de troep te Inspecteren! En dan' sta ik er bij voor Plet Snot, zonder geweer! Maar ik laat dat zo niet zitten!" „Wat ga Je doen. Van Bergen?" vroeg Japle. (Van onze Utrechtse correspondent) Do werknemers, verenigd ln de Ned, Vereniging van Christeiyke Kantoor- en Handelsbedienden hebben hun jaarlijkse algemene vergadering weer gehouden en te Putten, waar zy twee dagen onder de aangenaamste weers omstandigheden bijeen waren. Het vacantieoord van het C.N.V. leent zich op zonnige dagen uit nemend voor dergelijke samen komsten. En liet kwam ditmaal zeer goed van pas. Want hoewel er ln het geheel geen leestelyke tint aan gegeven werd, herdacht men te Putten het 55-jarlg be staan der organisatie. De heer H. J. Vermeulen, voor zitter van de vereniging, ver klaarde dat het niet zinloos was om even bij het elfde lustrum stil te staan, aangezien het gou den jubileum indertüd niet ge vierd kon worden. GESCHIEDENIS. Men kan de geschiedenis van de vereniging in drie tijdperken ver delen. Eerst de periode van voor bereiding, die zeer lang (tot 1920) duurde. Nadien het optreden als echte vakorganisatie en sedert 1935 de ontwikkeling in de rich ting van bedrijfstaksgewys wer ken. Met het bedrijfstaksgewjjze re gelen van de arbeidsvoorwaarden heeft men heel wat resultaten mogen boeken. Niettemin blijven er voldoende wensen over in de verschillende sectoren van het be drijfsleven. De heer Vermeulen noemde inzonderheid het scheep vaartbedrijf en diverse takken van de industrie, waar de beroeps genoten in feite nog zqn overge leverd aan de willekeur van hun werkgevers. Bovendien hebben „regelingen" lang niet de waarde van collectie ve arbeidsovereenkomsten. Om deze reden zeide de heer Vermeu len het te betreuren, dat de C.A. O. voor het bankbedrijf nog niet getekend is. Daarentegen stemt het tot voldoening dat de C.A.O. voor de metaalindustrie, de zui- velverkoopverenigingen en het dagbladbedrijf een dezer dagen getekend zal worden. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rumpt, "J. Van Woudenberg, cand. te Zevenho ven; te Krimpen a. d. Lek, A, J. Wijnmalen te Oldebroek; te Rot terdam-Vreewijk, J. Godthelp te Zwijndrecht; te Beerta, J. W. Doeve, cand. te Den Haag. Bedankt voor Bennekom, L. Blok te Kampen. Geref. Kerken. Beroepen te Enumatil, R. de Vries, cand. te Steenwijk. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Zaamslag, J. F. Hey te Hasselt. Rechtbank Middelburg. Uitspraken van Vrijdag j.l.: In de zaak tegen H. P. A„ ad ministrateur van de Augusteyn's Bank te Axel werd de behande ling geschorst voor onbepaalde tyd en zijn de stukken gesteld in handen van de Rechter-Commis- saris belast met de behandeling van strafzaken, teneinde deze in de gelegenheid te stellen een voorlichtingsrapport over verd. in te winnen. P. D„ aannemer van landbouw- en andere werkzaamheden te Axel, die op 3 Januari 1.1. door de Kantonrechter te Terneuzen we gens overtreding van de Arbeids- bemiddelingswet tot f 25 of 10 d. werd in hoger beroep vrijgespro ken. P. A. C. H. D„ firmant te Koe wacht was op 20 December 1949 door de Kantonrechter te Terneu zen veroordeeld tot 8 dagen hechtenis en f 50 of 25 dagen wegens overtreding van de Drank wet. In hoger beroep werd dit vonnis vernietigd, het bewezen verklaarde feit werd niet straf baar geacht en de verdachte werd ontslagen van alle rechtsvervol ging. Officiële Publicatiën Vlisslngen. De burgemeester van Vlissin- gen is verhinderd Woensdag 17 Mei spreekuur te houden. Vergunning beroepsvervoer. B, en W. van Vlisslngen, gelet op arti kel 32, 3e lid, van de Wet Autovervoer Personen, brengen ter openbare kennis, dat door hun college onder dagtekening van heden aan de firma wed. J. de Muynck en Zonen te Borssele vergun ning is verleend voor de uitvoering van groepsvervoer binnen de gemeente ViiS- singcji, uitsluitend van aibeiders van de K.V. kou. Mij. „De Schelde". DE 10.000 OVERSCHREDEN. Met betrekking tot de organi satie zelf merkte de voorzitter op, dat het ledental op 10.244 is ge komen. De toetreding der 307 le den van de in de Vereniging op genomen Chr. Bond van Verzeke ringsagenten en Ziekenfondsbo den, is daar meer schuldig aan dan de activiteit der leden. Ware deze activiteit naar behoren, dan zou de vereniging al lang 20.000 leden hebben geteld! Een hoog ledental ls belangrijk, al moet de aantijging volgens wejke hij het getal zou aanbid den, laster genoemd worden. Er moeten meer leden komen, vooral ter stijging van de financiën, want terwijl de christeiyke vakbewe ging ongeveer dezelfde lasten heeft te dragen als de roomse en de socialistische, kan zij een veel beperkter aantal bronnen aan boren. Voorts laat het getal zich gelden b(j de vertegenwoordiging. PAPIEREN EN HARTEN. De behandeling van het verslag van de secretaris over de jaren 1948 en 1949 (een boekwerk van 231 bladzijden) vroeg ettelijke uren. Tal van afdelingen voerden het woord. Namens het Chr. Nat. Vakver bond voerde de heer G. Moll, pen ningmeester van het Verbond, 't woord. HU liet het niet bij de tra ditionele gelukwens maar waar schuwde de vergadering op grond van de besprekingen die hy had aangehoord voorzichtig te zijn met critiek. Enkele leden hadden zich denigrerend uitgela ten over de Stichting van de Ar beid, een stichting waar Neder land dankbaar voor kan zyn. Voorts: er wordt telkens weer aangedrongen op de totstandko ming van nieuwe regelingen en arbeidsovereenkomsten. Maar laat men vooral beseffen dat een regeling nooit het eind is. Zy legt de arbeider verplichtingen op; niet de papleren spreken het laat ste woord maar de harten. Na de rede van de heer Moll verdiepte de vergadering zich in de voorstellen welke van ver schillende zyden waren ingediend. (Ineez. mededeling, advert.) Hoe je 'i doei... mei Mascoiie gaai-ie goedl vloeitjes Sportnieuws Kampioenswedstrijden Schoolvoetbal. Het programma van de kampi oenswedstrijden schoolvoetbal, afd. A en B, op 30 Mei a.s. op de Goe- se sportterreinen luidt: Afdeling A: R.K. Jongenssch. Vllss.Goes; St. Willlbrordusseh. HulsO.L.S. Oostburg; O.L.S. B ZlerikzeeVllss.; GoesHulst; OostburgZlerikzee; Vllsslngen Hulst; GiesZlerikzee; Vllssln genOostburg; HulstZlerikzee; GoesOostburg. Afdeling B: Chr. Lyceum II Goes—O.U.L.O. II Ostburg; Chr. U.L.O. I Vllsslngen—O.U.L.O. I Zlerikzee; Amb. school II Terneu zenGoes; OostburgVllsslngen; ZierikzeeTerneuzen; Goes Vlissingen; OostburgZlerikzee; TerneuzenVlissingenGoes Zlerikzee; OostburgTerneuzen. V eilingsberichten MIDDELBURG. Veiling van 12 Mei: Glassla I 914; id. II 69; Spinazie 820; Andijvie 4049; Radijs 57; Bloemkool IA 65 85; id. I 35—75; id. II 24—40; id. Ill 15—35; Bospeen 21—60; Uien 84; Prei 3757; Postelein 30—42; Rabarber 17—25; Kom kommers 3862; Boskroten 32. Aardbeien 2,913,15 p. kg; 15 per stuk St Remy 4044 p. kg. ZIERIKZEE. Veiling van 12 Mei: Peren standaard 45; Spina zie 920; Rabraber 15—17; An,- dijvie 1621; Aardbeien 4462 per doosje 5 200 gram; Asperges 53134, alles per 100 kg; Bos- pen 53; Bloemkool 1176; Krop sla 1118; Bos Seldery 6; Radys 3, alles per 100 stuks en bos. Burgerlijke Stand GOES. Geboren Diseré M. zn v. M. L. de Jöng en H. J. Kor- stanje. Elisabeth J. A. d. v. J. L. Jansen en A. E. Janssens. Jacoba A. d. v, J. Tholenaar en A. M. v. Sabben. Elisabeth M. d. v. J. van Baaien en J. G. Smits. Ondertrouwd: J. J. de Bour- graaf, 25 jr te Kattendyke en L. Krombeen, 26 jr. KRUININGEN. Ondertrouwd: A. Burggrave, 26 J. en A. C. de Poorter, 26 j. Geboren: Augustijn, z. v. M. Lokerse en J, Verlare. VROUWEPOLDER. Geboren: Jan, z, v. C. de Voogd en M. de Visser; Cornelia, d. v. C. Cal- jouw en N. v. d. Bosse. Overleden: S. Caljouw, 73 j„ echtg. van J. Goedbloed. DOMBURG. Geboren: Mag- dalena J„ d. v. P. Willemse en L. Maljaars; Antonius J., z. v. M. van Iersel en C. Provoost; Krijn J„ z. v. L. Provoost en M. Boone. Ondertrouwd: L. C. Krepel, 26 j. en I. S. Rosendaal, 26 j. Gehuwd: L. Boogaard, 25 j. en B. Passenier, 21 j. O.- EN W.-SOUBURG. Gebo ren: Cornells, z. v. A. de Land meter en S. Davidse; Mathilda S„ d. v. J. C. Leuvelink en J. E. Braet; Adriana M., d. v. J. J. van Damme en E. C. C. Ste vens; Pieter, z. v. J. Goedhart en J. M. Tichem; Adriana C., d. v. A. A. van Ham en M. Dorleijn; Jacoba F„ d. v. L. M. van Soe- Door een noodlottig ongeval werd heden uit onze familiekring weg gerukt onze beste Zwa ger en Oom, de heer CORNELIS BLOMAARD, op de leeftyd van ruim 61 jaar. Familie VAN LIERE. Kloetinge, 12 Mei '50. Lewestraat 86. Heden overleed onze geliefde Vrouw, Moe der, Dochter en Schoon dochter JACOBA BOONE, in de ouderdom van 38 jaar en 5 maanden. Uit aller naam: M. JAKOBSE. Oostkapelle, 13 Mei '50 Grijpskerkseweg 7. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze geliefde Schoondochter, Zuster, Schoonzuster en Tante MARIA HENGST— GABRIËLSE, op de leeftijd van 38 jaar. Sterke de Here ons in dit zware verlies. J. HENGST. P. HENGST. L. S. HENGST— VERSTRAATE. Wed. L. HENGST— LIEVENSE. W. HENGST. W. HENGST— GABRIËLSE. J. HENGST. M. HENGST— HUIBREGTSE. Neven en Nichten. Westkapelle, 13 Mei '50 len en H. L. van Schaik. Ondertrouwd; J. van der Zouwen, 25 j. en W. P. Sturm, 21 j.; J. van Eenennaam, 35 j. en L. A. Bevelander, 23 j.; J. Krult, 22 j. en A. P. Vreeke, 21 j. Gehuwd: P. J. G. van der Mark, 24 j. en J. L. Henderikx, 24 j.; A. Steketee, 35 j. en T. D'Hont, 25 j.; H. Toerse, 26 j. en S. de Leeuw, 30 j.; M. Delle- beke, 25 j. en J. Scheffers, 22 j. TERNEUZEN. Geboren: Dirk A., z. v. B. A. Gietelink en G. A. Nooij; Baartje I. R. M., d. v. H. Visser en M. de Witte; Ma ria N. L„ d. v. W. Ch. Goethals en J. M. Schieman; Anna J„ d.v. C. Eekhout en C. S. Overdulve; Louis G. Chr., z. v. C. R. Menig en P M. E. Schalk. Gehuwd: J. A. Moens, 29 j. te Hoek en D. L. van Doeselaar, 22 j.; P. A. Neve, 28 j. en L. 1. Elve, 23 j.; M. Nilessen, 28 j. te Heythuysen en D. van Doese laar, 26 j.; H. C. de Jonge, 25 j. te Sas van Gent en A. J. van Doeselaar, 19 j.; P. Breel, 26 j. te Vlissingen en J. H. Schoonak- ker, 27 j. Overleden: M. J. de Lignij, 76 j., wed. van J. P. de Vlieger; P. Schiervogel, 86 j., wed. van M. de Zeeuw. VEERE. Geboren: Jan, z. v. W. Wouters en J. de Regt; Jo hanna, d. v. J. Pouwer en M. Kasse. Overleden: B. Potters, 88 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3