op Gasfabriek te Goes. Oliereservoir ontplofte Gemeenteraad. Groeiende belangstelling voor onderwijs op Ambachtsschool te Terneuzen. PROVINCIENIEUWS *t?ORT NIEUWE VAN BERGEN. Van Bergen woi dt soldaat. Fitter ernstig gewond. Middelburgse Politierechter berechtte diefstallen en mishandelingen. Maandag 8 Mei 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina S die gelastte, dat de gewonde naar het ziekenhuis Oostwal vervoerd moest worden, nadat hem de eer ste hulp was verleend. De verwondingen waren van zeer ernstige aard. Het deksel had de neus van de ongelukkige totaal verminkt, terwijl ook een van zijn ogen geraakt was. Even eens had hy een pols gebroken. Hoewel men eerst voor zün leven vreesde had hy Vrijdag een rus tige nacht. Hoe het ongeval zich heeft kunnen afspelen weet men niet. Het reservoir was goed uitge spoeld en kon geen dampen meer bevatten. Mogelykerwyze heeft men te veel lucht in het vat ge perst. Het ongeval verwekte op de fabriek grote ontsteltenis. De ruiten van de werkplaats zyn door de explosie gesprongen. (Vervolg van pag. 2). weer naar da Markt, waar na het aanhoren van 2 coupletten van het door de harmonie gespeelde Wilhelmus de stoet werd ontbon den. AXEL. Axel heeft 7000 zielen. Dezer dagen passeerde het in wonertal dezer gemeente de 7000, welk getal werd bereikt door vestiging. M.V.V. St. Nlc. Sportkring op 2e Pinksterdag. Op 2e Pinksterdag zal op het terrein der v.v. „Axel" een voet- balwedstrijd worden gespeeld tussen de eerste klasser M.V.V. uit Maastricht en de ere-klasser St.-Nicolaasse Sportkring uit St.-Niklaas (B.). van 53. Het ls een saai baantje heel alleen op wacht te staan ln de nacht. „Hoe laat zou het nu zijn?" dacht Vein Bergen. „Ik heb hier nu al een paar uur gestaan, denk lk!" Juist hoorde hy ln de verte een torenklok. Twee slagen. „Ha, twee uur! Dat is fyn! Nu ls het tyd voor de aflossing!" Van Bergen loerde hoopvol de duisternis ln. Nu moest er een soldaat komen om hem af te lossen. De minuten gingen voorby. Er kwam geen mens. 54. Van Bergen wachtte De torenklok ln de verte deed één slag horen, 't Was dus al half drie. Van Bergen wachtte De torenklok sloeg drie. Er kwam geen men*. Waar bleef die soldaat, die Van Bergen moest aflossen Hij stond by een boerderij op halfweg. Hy wa» óók bang voor die witte wyven, evenals Gerrlt. Hier, by een boerderij, voelde hij zich nogal vei lig, maar gindsby dat eenzame kerkhof o nee, daar had hij de moed niet voor. In de werkplaats van het ge meente gasbedryf te Goes ls VrU- dag een ongeval geschied, waarbij de fitter Th. Brusket uit Goes zeer ernstig gewond is geraakt. Met enkele collega's was Brus ket in de werkplaats bezig een reservoir, dat gebruikt was om olie te verdampen en waarin men een klein lek had gelast, onder spanning te zetten, om te zien of het lek goed was gedicht, toen met een knal het deksel van het reservoir afvloog. Brusket, die het dichtst bü stond, kreeg "dit deksel in het ge zicht en en viel kermend op de grond. Hy bloedde hevig. Direct werd dokter Snoek te hulp geroepen, De zomervergadering van de Z.L.M. Zoals wü reeds eerder bericht ten, zaï de zomervergadering van de Zeeuwse Landbouwmij. op Vrijdag 30 Juni te Oostburg worden gehouden. Zoals gebruikelyk is, zal des ochtends te Oostburg de Alge mene Zomervergadering gehou den worden, waarna een rötoer zal plaats vinden door het West Zeeuws-Vlaamse land. Deze rijtoer eindigt te Oost burg alwaar een flink opgezette tentoonstelling met paarden en 'n rundveefokdag wordt georgani seerd. Naast vele inzendingen van de handel zal iets nieuws getoond worden, namelijk een wedstrijd ln de best samengestelde en uit gevoerde inventaris van een groot landbouwbedrijf, waaraan een zevental dorpen met inzen dingen zullen deelnemen. Landbouwhuishoudkundig Congres te Middelburg op 8 en 9 Juni. Op 8 en 9 Juni a.s. zal te Middelburg het jaarlijkse Land- huishoudkundig Congres gehou den worden. Het programma voor Middel burg luidt voor Donderdag 8 Juni om 2 uur 's middags na de opening en de afhandeling van het huishoudelyke gedeelte een Inleiding van Ir A. G. Brugge- man van de Provinciale Water staat van Zuid-Holland over: „De landaanwinning door af sluiting der zeegaten". Hetzelfde onderwerp zal daarna door een landbouwdeskundige op dit ge bied worden uitgewerkt. Vrijdagochtend spreekt om 9 uur eerst de heer Ir. N. H. Blink Regeringscommissaris voor Bui tenlandse Agrarische Aangele genheden over: „De Nederlandse Afzetmarkten". Daarna spreekt de heer L. P. de Vries, secretaris der Gezondheidscommissie voor Dieren over: „De T.B.C.-bestrij ding onder het rundvee." Aanbesteding Waterschap „Het Vrije van Sluis". Uitslag van de op 4 Mei j.l. in het polderhuis van het wa terschap Het Vrije van Sluis gehouden aanbesteding voor het gedeeltelijk vernieuwen, herzet ten en verbreden van de glooiing tussen de trandhoofden num- mmers 4, 5, 6, gelegen in de zeewering van het v.m. water schap Groede en Baanst, inge volge bestek nr. 3/1950. Fa. G. v. Oort, Kruiningen, f 46.900; Th. Cambier en P. Ver meulen, Breskens, f 47.600; L. v. d. Heuvel, Werkendam, f49.980; J. en K. T. de Oude, Biervliet, f 51.400; Fa. Boms en E. Huisman, Sliedrecht, f54.500; Joh. van Vossen en K. J. Moer land, St. Analand, f55.400; P. de Regt, Terneuzen, f 57.690; Mar. v. d. Velde, Bruinisse, 157.980; Petr. Broecken, Breda, f 62.800. •s-IIEEK AKENDSKERKE. Duivensport. Zaterdag j.l. hield de P.V. „De Sportvogel" te 's-Heer Arends- kerke haar eerste wedvlucht van uit Putte (H.). Uitslag was als volgt: N. van Antwerpen 1, 2, 5, 9, 17, 18, 20 en 21; P. Goedegebure 2, 11; M. Beenhakker 4, 7, 13, 14; W. Witte 6; M. Priester 8, 15, 22; J. Meul- broek 10; J. v. d. Male 18, 16, 19; Th. v. Veen 23; J. de Schipper 24. WEMELDINGE. Interkerkelyke dienst voor Gevallenen. Donderdagavond had in de Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge «en interkerkelijke dienst plaats voor gevallenen in de oorlog hier en in Indonesië. Als eerste spreker ging voor ds J. v. d. Leek, Geref. pred. te Kapelle. Deze herdacht de ge vallenen hier en in Indonesië, die het grootste offer van leven lieten aan de hand van Jes. 8. De tweede spreker van deze avond was ds W. Oost, Ned. Herv. pred., die de toestand be schreef in de oorlogsdagen naar Kon. 6 30. Als laatste spreker ds W. de Goede, Evang. pred., die een passend slotwoord sprak. Mede- kerking aan deze dienst ver leenden Koorzang Dames- en Meisjeskoor, Koorzang Ned. Herv. Kerkkoor, terwijl het mu ziekgezelschap „O.K.K." vóór en na dienst muzikale medewerking verleende. Daarna volgde de tocht naar de begraafplaats waar 2 minuten stilte in acht genomen werd. De schoolkinderen hadden reeds eerder bloemen op de graven gelegd. BORSSELE. Donderdagavond werd een Spoedeisende vergadering gehou den van de Coöperatieve weeg bruggen „Monsterweg" en „Witte Pauw". In deze vergadering, die goed was bezocht, werd besloten bij de „Monsterweg" een nieuwe weegbrug te plaatsen van 25 ton. Het weegloon werd herzien en ge bracht op: leden f 0.25 per 1000 kg.; niet-leden op f 0.40 per 1000 kg - ST. LAURENS. Herdenkingsdienst. Donderdagavond had in de Ned. Herv. Kerk de jaariykse herdenkingsdienst plaats. Na het zingen van Wilt heden nu treden, door het dameskoor o.l.v. de heer A. H. Verbeek, hield ds Keyzer een toespraak n.a.v. Exodus 12 vers 24: „Onderhoudt dan deze zaak tot een inzetting voor u en voor uw kinderen tot in eeuwigheid". Na de koorzang gez. 130 volgde de herdenking der doden en een minuut stilte. Daarna wekte ds Boon in een toespcaad op tot het niet vergeten van Gods daden. Ds Boon dankte, en besloten werd met samenzang en koorzang van enkele coupletten van het Wilhelmus. VEERE. Bazar. Ten behoeve van het restaura tiefonds van de kerk der Ned. Herv. Gemeente te Veere zal op 12 en 13 Mei a.s. een bazar worden gehouden in het Vlieg kamp. Reeds geruime tod is door de leden der Herv. Gemeente ge werkt aan de vervaardiging van de vele voorwerpen, die zullen worden verkocht. KAMPERLAND. Herdenkingssamenkomst. Op initiatief van de Oranjever eniging is Donderdagavond in de Geref. Kerk een herdenkingssa menkomst gehouden. De heer I. Ligthart Schenk, voorzitter van de Oranjevereni ging sprak een kort herdenkings woord. De beide plaatselijke pre dikanten ds Postma (Ned. Herv.) en ds Radder (Geref.) belichtten in toespraken de waarde, de oor zaak en het resultaat der bevry- ding tot op heden. De sprekers werden afgewisseld door zang van de zangver. „Soli Deo Gloria" o.l.v. de heer M. de Mol. Tot onze verwondering was het kerkgebouw voor deze gelegen heid betrekkelijk matig gevuld. TERNEUZEN. Herdenkingsavond. Zoals elk jaar gebruikelijk ls, werd ook dit jaar op 4 Mei weer een stille omgang te Terneuzen gehouden. Onder tameiyk goede weersomstandigheden kon om 19.45 de stoet op de markt wor den opgesteld. Ongeacht rang of stand werden de ryen gevormd en zonder spreken ging de stoet via de Provinciale boot (de plaats waar zr. Hootsema werd gefusi- leerd) naar de Westsluis, waar by het daar opgerichte herdenkings- kruis reeds enkele ambtenaren van de Waterstaat stonden opge steld. Voorzover mogeiyk werden al daar allen rond het herdenkings- kruis samengegroepeerd en na het ophouden van het klokkenge beier werden 2 minuten stilte in Nadat de by het kruis geplaat- acht genomen, ter herdenking van al die mannen, welke hun leven moesten laten als offer voor hun moedige plichtsbetrachting, ste vlag weer omhooggehesen was, ging de stoet van verschil lende honderden Terneuzenaxen, via Middensluis en Nieuwstraat Jaarverslag over 1949 verschenen. De Ambachtsschool te Terneu zen stelde op 31 December van 't vorige jaar niet minder dan 212 leerlingen waarvan er 152 uit de buitengemeenten kwamen. Van deze leerlingen waren er 53 timmerlieden, 67 smeden- bankwerkers, 38 electriciens, 43 automonteurs en 11 schilders. Aldus het zo juist verschenen jaarverslag van deze school, dat gewaagd van een groeiende be langstelling voor het daar gege ven nijverheidsonderwijs. Wat het lesgeven betreft, wordt opgemerkt, dat, hoe wel men met meerdere ziekte gevallen had te kampen, men hierin door het inschakelen van waarnemende leerkrachten en combinatie van klassen er in ge slaagd is het onderwijs zo min mogelijk te laten stagneren. Een woord van dank aan de druk bezette leerkrachten en de waar nemende leerkrachten wordt dan ook wel op zijn plaats geacht. De lessen werden regelmatig bezocht en gedurende de zomer maanden zelfs, i.p.v. lichamelyke oefening, zwemonderricht gege ven. Er werden weer diverse lezin gen, tentoonstellingen en excur sies gehouden. Aan de inventaris werden 19 De Emmabloemcollecte te Veere bracht f 36.55 op. De Emmabloemcollecte heeft te Souburg f 143,46 opgebracht. Ais notabel der Ned. Herv. Kerk te Kloetinge werd gekozen B. M. van Nieuwenhuijse. Mej. N. Verhage kwam te St Philipsland met de schoonmaak zó te vallen, dat dr Menger hulp moest verlenen! Hy constateerde een bloeduitstorting. De heer M. J. Haasdonk, gebo ren te Baarland en gewoond heb bende te Wilhelminadorp, is be noemd tot Ridder in de Orde Oranje-Nassau met de zwaarden. De opbrengst van de laatste Niwincollecte bedroeg te Zoute- lande f 103. Voor het examen Landbouw- boekhouden van het Nederl. On- derw. Instituut slaagden te Mid delburg de heren H. Kodde, K. v. Sluys, St. Verhage, J. Vos, W. Vos en J. Wisse, allen te Zoute- lande; Jac. de Korte en Jac. Lam- pert te Biggekerbe en M. Fran- cke te Meliskerke. VEERE. Duiven zullen vrij mogen blijven rondvliegen. Woensdagavond kwam de raad van Veere byeen. De voorzitter jhr I. F. den Beer Poortugael deelde na de opening van de vergadering o.a. mede, dat hy namens de raad en de bevol king van Veere een telegram had gezonden aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van haar verjaar dag. Aangenomen werd een voorstel om een gedeelte van de kade te verhuren aan de heer B. van Be- veren, vooropslag- en werkterrein by de tonnenleggerij. Van de Stichting Zeeland 1953, die beoogt het houden van een grote algemene Zeeuwse tentoon stelling te Middelburg, in verband met het 850-jarige bestaan van die stad in 1953, was het verzoek ontvangen om deel te nemen in een garantiefonds, voor f 0,06 per inwoner. Het voorstel van B. en W. om de garantie te stellen on der voorwaarde van Zondagslui ting werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De bouw van een tweetal wo ningen, n.l. ten behoeve van de vereniging voor byzonder lager onderwys en voor de secretaris kwam daarna opnieuw in behan deling. De heer Van Nieuwenhuijzen bleef er by, dat het voor de ge meente te veel bezwaren oplever de en achtte het oneeriyk om wo ningen te bouwen en die al bij voorbaat toe te wyzen, n.l. aan 't hoofd van de bijzondere school en de gemeente-secretaris. De heer Van Nieuwenhuyzen stelde voor, dan één woning te bestemmen voor de secretaris en de andere toe te wijzen als ze gebouwd zyn. Het voorstel van B. en W. om 2 woningen te bouwen n.l. één voor de secretaris en één in huur koop uit te geven aan de vereni ging voor bijzonder lager onder wys, werd met 4 tegen 3 stem men aangenomen. Op het verzoek van de land bouworganisaties om in de poli tieverordening een bepaling op te nemen betreffende het ophouden van tamme duiven in verband met het aanrichten van schade aan gewassen, stelden B. en W. voor een dergelijke aanvullende bepaling op te nemen. Met 5 tegen 2 stemmen werd het voorstel van B. en W. ver machines en toestellen toege voegd terwijl voor de afdeling electrotechniek een aantal meet instrumenten werden besteld. Nagegaan werd in hoeverre het schoolgebouw de te verwachten uitbreiding van het leerlingen aantal zal kunnen opnemen. Uit het bestuur werd hiertoe een technische Commissie benoemd die voor een en ander contact met het ministerie heeft opgeno men. Voor deze uitbreiding is een terrein grenzende aan de school en ruim 200 m2 groot in erf pacht verkregen. In het verslag wordt voorts grote aandacht geschonken aan het dertig jarig bestaan van de school dat in het verslagjaar ge vierd werd. Avondschool. Bij de aanvang van de cursus stonden 167 leerlingen ingeschre ven verdeeld over de volgende vakken: schilders 16, timmerlie den 32, metaalbewerkers 43, lassers 29, automonteurs 19, elec triciens 11, metselaars 13, R.W. verv. 13. De resultaten der ge geven cursussen waren zeer be vredigend. Op 31 December telde de school 188 leerlingen waarvan er 90 uit de buitengemeenten kwa men. Dank zij de Z.V.T.M. werd het hun mogelijk gemaakt de lessen practisch geheel te volgen. worpen, zodat de duifjes onbe lemmerd mogen biyven uitvlie gen.. De heer Mesu vroeg of er niets gedaan kon worden tegen de dui ven en kauwen, die op de Grote Kerk nestelden. De voorzitter zei toe, deze zaak te zullen onderzoeken. In verband met een tweetal verzoeken om opname in het Godshuis n.l. van A. Wouters en P. Meliefste, werd besloten, ge zien ook het advies van de Stich ting Het Godshuis, de opname toe te staan. Voor de bouw van drie wonin gen aan de Baljeustraat zal een geldlening worden aangegaan by de Coöp. Boerenleenbank ter dek king van de bouwkosten. De rekening 1946 werd aan de raad aangeboden ter voorlopige vaststelling. Bü de rondvraag informeerde de heer Mesu hoe het stond met de plannen voor verbouw van de openbare school. De voorzitter deelde mede, dat door de directeur van Bouw- en Woningtoezicht een plan wordt opgemaakt. Uit een bespreking met de inspecteur van het Lager Onderwas was echter gebleken, dat 'n 2-mans school naar schat ting f 24.000 zou kosten. Wat het algehele herstel van de school zou kosten is niet bekend, doch wanneer het grondig moet gebeu ren mag wel op f20.000 worden gerekend en in dit geval is het misschien voordeliger een nieuwe school te bouwen. Voorlopig wordt afgewacht, wat het plan van de directeur van Bouw- en Woningtoezicht zal brengen. KORTE BERICHTEN Hevige stormen hebben in het midden-westen van Noord-Ameri- ka, een spoor van vernieling na gelaten. 4 personen kwamen om het leven en 86 liepen verwon dingen op. De Amerikaanse en Canadese militaire autoriteiten hebben een houding-van-geen-publiciteit ten opzichte van het Canadese Noord- poolgebied aangenomen i.v.m. de militaire geheimen aldaar. De Panamese regering heeft een decreet uitgevaardigd, waar- by het aan iedereen, die zich met enige communistische bedrijvig heid bezig houdt, verboden wordt een ambt uit te oefenen. Te Honkong verschonende pro- communistische bladen maken melding van snellere voorberei dingen voor een aanval op de Tsjoesan-eilanden buiten de Chi nese kust. Wenen zal op 21 Mei herdenken dat 1O0 jaar geleden Johann Schrammel geboren werd. De naam van deze Weense musicus en stichter van het „Schrammel- Quartett", is in de hele wereld bekend geworden. De internationale Pen-club heeft besloten in 1951 haar alge mene vergadering in Wenen te houden. Tot hoogleraar in de Neder landse cultuurgeschiedenis aan de universiteit van Kaapstad is met ingang van 1 Juli benoemd dr D. Bax te Johannesburg. Op de zitting van de politie rechter te middelburg op 4 Mei gehouden, werd A. G., te 's-Hee- renhoek, wegens een zedendelict veroordeeld tot 6 weken gev. straf voorw. met 3 jaar proeftyd. J. C. v. B., sjouwerman te Ar- nemuiden en H. B., sjouwerman te Souburg, beiden werkzaam by de firma Polak te Middenburg hadden verschillende malen stuk ken lood weggenomen en aan M. v. W. te Middelburg verkocht. Beiden 1 maand gev. straf. De heler v. W. eveneens 1 maand. C. G., landarbeider te Borssele, werd wegens belediging van D. S. veroordeeld tot f 15 of 10 dagen. J. D. te Kruiningen kreeg voor het wegnemen van een pakje si garetten uit de winkel van van N. 1 week gev. straf. L. B„ opperman te Goes, had te Heinkenszand in een café het publiek laten spelen met zyn ha zardspel. f 15 of 10 d. met ver beurdverklaring. A. M. te Wemeldinge, mishan delde M. A. S. geboren P. f 30 of 15 dagen. F. M. S„ koopman te Goes, had 185 door hem uit België gesmok kelde badhanddoeken in zy'n marktkraam, f 40 of 20 d. met verbeurdverklaring. L. B., commissionnair te Oude- lande kreeg wegens mishandeling van A. C. v. d. R. f15 of 10 d. F. Bfabrieksarbeider te Sou burg had verschillende keren kip pen en konyenn gestolen te Mid delburg, Ritthem en Souburg. 6 maaniMB gev. straf voorw. met 3 jaar proeftyd. W. E. Q„ echtgenote van G. D. te Tholen werd wegens belediging van mej. M. J. veroordeeld tot 1 week gev. straf voorw. met 2 jaar proeftyd. J. S., los werkman te Nieuwer- kerk sloopte te Bruinisse oude metalen van de wrakstukken van Duitselandingsboten. 14 dagen gev. straf. G. B., los werkman te Souburg stal iedere dag een van de tegels bestemd voor een trottoir te Mid delburg, om tenslotte achter zyn woning een tegelpad te kunnen aanleggen. Hy kreeg f 20 of 10 d. M. N. te St. Philipsland had E. mishandeld en kreeg nu f25 of 10 d. Voor een soortgeiyk feit kreeg A. K., smid te Bruinisse 1 week gev. straf voorw. en f 25 of 10 dagen. A. V., koopman te Leiden, die te Kamperland de woning van J. S. aan de Westdijk binnendrong kreeg 3 weken gev. straf. J. M., schilder te St. Maartens- dyk kreeg wegens mishandeling van mej. S. M. K. f 30 of 15 d. P. S., molenaar te Goes, kreeg wegens belediging van ambtena ren van de C.C.D. f 40 of 20 d. H. C. S„ metselaarsknecht te Tholen stal van de gemeente Poortvliet een hoeveelheid loden pyp. f 25 of 10 d. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tricht, J. van Woudenberg, cand. te Zevenho ven; te Wanswerd-Jislum, G. J. J. Liefting te Niekerk-Oldekerk; te Garderen, J. T. Doornenbal te Oene. Aangenomen naar De Kaag, A. van Leeuwen, cand. te Schie dam; naar Papendrecht, P. M. van Galen te Brakel. Bedankt voor Huizen (N.H.), J. v. d. Heuvel te Schoonhoven. Geref. Kerken. Beroepen te Pijnacker (2e maal), W. v. d. Bos te O. en N. Wetering. Aangenomen naar Onnen (Gr.), H. Hogenhuis, cand. te Leeu warden, die bedankte voor God linze, Hantum, Hoek van Hol land, Hijlaard, Hyum-Finkum, Noordbergum, Seharnegoutum en voor Zijldijk. Oud-Geréf. Gemeenten. Beroepen te Loenen aan de Vecht, H. Wiltink, lerend ouder ling te Doetinchem. Terugkeer. Ds J. Schelhaas Jzn., pred. bij de Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) te Roodeschool, heeft zich aan de gemeenschap van die kerk ont trokken en zich aangesloten by de Geref. Kerk aldaar. Ds Schelhaas zal een even tueel beroep gaarne in overwe ging nemen. Opleiding in Indonesië. Naar wij vernemen heeft het curatorium van de Theol. school te Djokja mej. C. Baarbé, in op leiding te Djakarta aan de Ho gere Theol. school, verzocht te willen optreden als docente voor die Indonesische vrouwen, die zich willen bekwamen voor de arbeid onder vrouwen en meis jes. Bovendien heeft de Chr. Chinese kerk van West-Ja va haar verzocht het werk onder de Chinese vrouwen op Java ter hand te wlilen nemen. Mej. Baarbé heeft nog geen beslis sing genomen. De Doop geweigerd. Naar wij vernemen heeft ds P. J. Dorsman, Ned. Herv. pre dikant te Schelluinen, het ver zoek van een tweetal vaders een kind te willen dopen afgewezen op grond van het feit, dat de ouders dezer kinderen de gods dienstoefeningen niet plegen te bezoeken. Ds Dorsman grondt zijn weigering op een voorheen door de kerkeraad terzake ge maakte bepaling waaraan de laatste jaren de hand niet meer werd gehouden. £cAojntnet&.cAacLe De moeder van de drie jarige mollige Terry Neale te Birmingham had geen geld om voor haar spruit een hobbelpaard te kopen. Terry wist er echter wel wat op, klom elke dag in de armstoel van zyn vader en ging hierin zitten schommelen. Hy schom melde zo ijverig en vasthou dend, dat zijn buurman Wil liam Bullock zyn nachtwerk moest laten varen en een ander minder goed betaald baantje moest nemen, omdat hy overdag door het gehob- bel in het huis naast hem niet kon slapen. Mevrouw Bullock werd zenuwziek en moest zich on der behandeling van een spe cialist stellen en haar twee andere kinderen konden hun huiswerk niet meer maken. Mevrouw Bullock hield een dagboek bij, getiteld: „Ver slag van bonsgeluiden" en toonde dit in de rechtszaal, toen deze zaak voorkwam. De rechtbank veroordeelde mevrouw Neale tot vijf pond sterling boete en gaf haar opdracht aan het hobbelen van Terry een eind te maken. Nu zit zij met haar handen in het haar, hoe zij dit moet aanleggen. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Uitspraken van op 21 April behandelde zaken. J. B. F. P., inspecteur van de Z.V.T.M. te Axel, werd wegens overtreding van het rijtijdenbe sluit in hoger beroep veroor deeld tot 3 X f 15,boete of 3 X 5 d. hechtenis. J. V., hotel- en caféhouder te Zierikzee had wegens overtre ding van de Drankwet f40,of 20 d. gekregen. Thans werd hy vrij gesproken. A. J. K., bakker te Oud-Vos- semeer was wegens overtreding van d« Jachtwet veroordeeld tot f 10,of 6 d. en f 125,of 30 d. voor het niet inbeslaggenomen jachtgeweeer. Thans werd hy schuldig verklaard zonder op legging van straf. Officiële Publicatiën Drankwet. B. en YV. van Middelburg: brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is in gekomen van A. W. Dert, wonende te Vlissingen, domicilie kiezende te Middel burg, Rotterdamse kade 9, om een ver gunning tot de verkoop van sterke drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop voor de beneden- voorlocaliteit van perceel Rotterdamse kade 9. Binnen twee weken na heden kunnen tegen het verlenen van deze vergunning bezwaren worden ingediend. Verzetten weekmarkt. B. en YV. va^ Middelburg brengen ter openbare kennis, dat in verband met He melvaartsdag de gebruikelijke weekmarkt zal worden gehouden op Woensdag 17 Mei 1950 in plaats van op 18 Mei 1950. Begraafplaats Middelburg. B. en YV. van Middelburg, maken be kend dat met ingang van 1 Januari 1950 de verordening pp de heffing en invordering van begrafenisrechten is gewijzigd: dat met ingang van genoemde datum rechten voor onderhoud verschuldigd zijn voor op graven aangebrachte voorwerpen en versieringen; dat voc/r voorwerpen of versieringen, aangebracht op een graf vóór 1 Januari 1950, gelegenheid wordt gegeven het on derhoud af te kopen; dat op aanvraag van een circulaire, ter gemeentesecretarie, 3e afd. verkrijgbaar wordt gesteld, waarin alle gegevens zijn veri-.eld dat Indien vóór 31 Mei 1950 geen mede deling is ontvangen, dat het onderhoud wordt afgekocht of jaarlijks zal worden voldaan, de aangebrachte voorwerpen of versieringen zullen worden verwijderd. V eilingsberichten GOES. Veiling van Vrijdag 5 Mei 1950. Groenten: Kropsla A 1418; idem B 713; Bloemkool A 55—80; idem B 3250, alles per 100 stuks. Spinazie 912; Rabarber 1222; Stoofsla 23; Prei 65; Sjalotten 3843, alles per 100 kg. Radijs 38: Raapste len 6.50; Selderij 1213; Rame- nas 89, alles per 100 bos. Nieu we aardappelen 7981; idem drielingen 56; oude aardappelen 89, alles ped 100 kg. Aardbeien 14, per 100 stuks. Wat brengt de Radio? Dinsdag 9 Mei 1950. HILV. I (402 M.l: KRO 7.00 Nieuws. 7,15 Gram. 7.45 Morgen gebed en kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zon- newyzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Po litie kapel. 14.00 Solisten. 14.30 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Populair concert. 16.30 Lof. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Orgelspel. 18.00 Amusementsorkest. 18.2018.30 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actu aliteiten. 19.25 „Dit is leven". 19.40 Gram. 19.45 Voor de pad vinders. 20.00 Nieuws. 20.05 Koor orkest en solisten. 22.50 Avond gebed en kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Koor en solisten. HILV. II (298 M.): AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.30 Gram. VPRO 7.50 Dagope ning. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Hersengymnastiek. 9.25 Gram. 10.00 Morgenwyding. 10.15 Popu lair concert. 10.50 Voor de kin deren. 11.00 Piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Cowboyliedjes. 13.00 Nieuws. 13.15 Financieel over zicht. 13.25 Metropole orkest en soliste. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 16.30 Voor dè jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuit zending. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano 18.30 Voor de strydkrachten. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Fanfare-orkest. 19.30 Toneelbe schouwing. 19.45 „Paris vous par- le". 19.50 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Geva^ rieerd progr. 21.30 Gram. 21.45 Buitenlands overzicht. 22.00 Or gelspel. 22.30 Tenor en piano. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Anne M., z. v. F. A. J. van Houdenhoven en T. Kamphuis; Henriëtte L., d. v. W. R. Hekker en W. P. van Vliet te Wolphaartsdijk; Pieter W„ z. v. J. Katsman en A. Butijn; Maatje C., d. v. D. Slinger en L. Kasse; Jan, z. v. J. Fraanje en J. Walhout. Ondertrouwd: J. Mesu, 22 j. te Middelburg en ,D. C. L. van Liere, 23 j.; G. Th. Rothuizen, 24 j. te Den Helder en L. M. de Roo, 19 j. Gehuwd: P. Hupkes, 25 j. en E. R. Verhoeven, 22 j.; D. J. Vermaas, 22 j. en C. M. Rooze- mond, 19 j.; J. Eversen, 25 j. en C. Luteyn, 25 j. DRIEWEGEN. Geboren: Al- bertus, z. v. J. H. Otten en J. Gubler; Maatje W., d. v. J. van de Guchte en J. H. Lamper; Ca- tharina A., d. v. M. A. de Dreu en L. Murre. Gehuwd: L. Oosthoek, 29 j. te Ellewoutsdijk en A. J. de Bue, 24 j. RITTHEM. Ondertrouwd: J. Welleman, 36 j. en M. Cevaal, 31 j. 1 GRIJPSKERKE. Geboren: Ja kob, z. v. C. Riemens en Wisse; Pieternella, d. v. M. van Oosten en L. Bastiaanse. Gehuwd: W. de Wolf, 27 j. te Meliskerke en C. Riemens, 27 i.; Iz. -de Wolf, 26 j. te Meliskerke en M Riemens, 21 j.; J. Gideon s', 27 j. te St. Laurens en M. P. Louwérse, 28. j.; P Francke, 26 j. 7te Meliskerke en T. Holle- brandse, 27 j. SEROOSKERKE (W.). Gebo ren: Catharira J., d. v. J. Janse en J. M Marijs; Catharina M., d. v. A. Janse en M. P. Marijs; Suzanna N., d v. J. Wattel en N. S. Louwerse; Paulina J„ d.v. J. Louwerse en M. C. Kodde; Ievenl. aangifte van P. Vreke en M in 't Anker. Ondertrouwd: M. Haeck, 26 j. te Hooge en Lage Zwaluwe en N. G. Geldof, 21 j. Gehuwd: G. Groenenberg, 27 j. te Koudekerke en P. Wijk- huijs, 31 j. Overleden: J. Schrijenberg, 80 j., wed. van L. Passenier; P. J. Wattel, 47 j., echtg. van C. Jobse. NISSE. Geboren: Adriaan W., z. v. P. J. van Waarde en J. Beeke. Ondertrouwd: M. van Liere, 27 j. te Middelburg en M. A. Bos, 23 j. 's-GRAVENPOLDER. Overle den: F. de Pree, 51 j., echtg. van C. Rottier. YERSEKE. Geboren: Johan nes H. W., z. v. J. J. Snoep en P. van Meerendonk; Willemina, d. v. J. D. Koeman en A. C. Jobse; Maatje C., d. v. J. C. Snoep en L. Schrijver; Julier B, z. v. R. Vlaming en M. J. Hol- lebrandse; Maria M., d. v. J. Nieuwenhuize en J. L. G. van IJseldijk;'Maria T., d. v. C. van den Bosch en N. Zuydweg; Neeltje, d. v. J. M. Mol en J. A. Remijn; Margarietha I., d. v. J. de Rooij en A. T. Hirdes; Cor nells J., z. v. J. Vette en J. P. Hoebeke; Lena J., d. v. Ph. Phi- lipse en I. van den Berge; Cor nells F., z. v. H. van den Dor pel en C. Timmerman; Marinus. z. v. A. Mol en J. J. Verschuure. Ondertrouwd: C. Zuijdwegt, 41 j. te Wemeldinge en J. Mie ras, 33 j.; J. van Boven, 32 j. en M. van Leenen, 31 j. te 's-Gra- venhage; A. J. den Herder, 28 j. en H. den Hertog, 30 j. te Rid derkerk; J. Vette, 28 j. en C. Heijboer, 25 j. te Nieuwerkerk; G. Stobbelaar, 30 j. en C. A. M, Vermeulen, 28 j. te Amsterdam. Gehuwd: C. J. Sanderse, 44 j. en G. A. de Koning, 39 j.; M. J. Mieras, 28 j. te Kapelle en J. Tramper, 25 j. Overleden: T. Brik, 56 j echtg. van C. P. Bos; L. Schry- ver, 33 j., echtg. van J. C. Snoep. WISSENKERKE. Geboren: Willem, z. v. P. J. Geelhoed en J. C. Provoost; Pieternella M., d. v. C. de Visser en L. J. de Wit; Pieter A., z. v. W. Geelhoed en J. S. Clement; Pieter J., z. v. J. Minnaard en J. M. de Voogd; Marinus, z. v. A. de Nooijer en J. J. Leendertse. Ondertrouwd: L. C. Breas, 28 j. te Breda en J. L. de Looff, 24 j.; Jac. de Nooyer, 28 j. en P. H. v. d. Maas, 20 j.; C. P. Jerom- mus, 25 j. en L. Breas, 24 j. Getrouwd: J. Karreman, 26 j. en C. Dingemanse, 22 j. Overleden: M. M. Schippers, 81 j., echtg. van M. C. van Schouwen; B. Kramer, 31 j-, echtg. van M. J. Meulenberg; S. C. Wisse, 83 j., echtg. van P. M. Ketelaar. BRUINISSE. Geboren: Hendrik z.v. H. Okkema en E. Wielaard; Abraham, z. v .J. G. Stouten en M. Verwys; Adriana Lena, d. v. W. M. Feytel en W. J. de Bil; Jacobus, z. v. Jac. van Popering en J. C. Padmos. Overleden: Engel Beekman, 74 j.; Cornells S. de Graaff, 93 j. wedn. van L. P. Verhage. Nagekomen Advertentie Heden overleed plotse ling myn innig geliefde Man, de heer JAN DIRK VAN DOORN in de ouderdom van by- na 75 jaar. Dat zyn heengaan vre de was, troost my in dit zware verlies. Wed. C. VAN DOORN- VAN SABBEN. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 10 Mei a.s. Vertrekt sterfhuis 12.45 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3