Strubbeling op vergadering te Rome. HÉ III Pi BEVAT 5.000 I.E. VITAMINE EN 250 I.E. VITAMINE D PER PAKJE .Historie en leven", derde deel van de „Zelandia Illustrata", verschenen. PROVINCIENIEUWS t Christelijke vakbeweging buna genegeerd. Dr. A. SNETHLAGE Morgen geen spreekuur te Goes. VAN DEN DRIEST Llonderdag 4 Mei 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 5 (Vervolg van pag. 2). ZIERIKZEE. Verjaardag H. M. de Koningin. De verjaardag van Koningin Juliana is op eenvoudige wijze gevierd. Des morgens werden voor de schoolkinderen in het Huis van Nassau drie filmpjes vertoond en zorgden twee goo chelaa.rs, plus poppenkast, voor verdere attracties. Hierna ont ving elk kind een versnapering. Voor de leden der Z.O.V. tra den des namiddags in de con certzaal eveneens de twee goo chelaars op, n.l. de heren J. Doeleman uit Middelburg „Jamaco" uit Zoutelande, nadat vooraf de films „De Koningin weer thuis", „Bezoek Prinses Ju liana aan Suriname" en de meest attractieve film van de Rege ringsvoorlichtingsdienst: „De Eeuwfeesten in Zierikzee", een film, die wel in Amerika en En geland heeft gedraaid maar Nederland niet, werden ver toond. Voordat een en ander werd vertoond en de heren gooche laars het publiek met hun „han digheden" buitengewoon ver maakten, sprak de voorzitter der Z.O.V., Mr Nieuwenhuize, een openingswoord, waarin hij wees op het samenvallen van deze feestdag en de 1 Mei-dag. Met een rondgang door de stad door het stedelijk muziekkorps „Kunst en Eer" werd deze feest dag besloten. OOSTERLAND. Herdenking gevallenen. Des avonds voor de bevrij dingsdag, om 7 uur, zal een kor te gedenkdienst gehouden wor den in de Ned. Herv. Kerk. De ze dienst zal geleid worden door de consulent ds Westerhof van Nieuwerkerk. Na de dienst zal de stille omgang weer. plaats hebben vanaf de markt. De Chr. Bewaarschool. De Chr. Bewaarschool zal op verzoek der ouders weer begin nen. De contributie werd nu ge steld op vijftig cent per week, Vele ouders gaven zich op voor de toekomstige kleuter school. Eén der dames werd ont slagen wat onbegrijpelijk is daar zij immers de beste kracht was Vele moeders hopen echter, dat mej. Tannie toch nog zal terug komen in het belang van de school en het kind. RENESSE. Herdenking gevallenen. Het ligt in de bedoeling in de toekomst de herdenking van de slachtoffers van 10 December 1944 telkenjare plaats te doen vinden op 4 Mei. Dit jaar zal de herdenking dus morgen geschie den. De samenkomst vangt aan om 14.30 in de Ned. Herv. Kerk De organisatie berust bij de burgemeester van Rennesse. De herdenkingsplechtigheid ge schiedt op dezelfde wijze als voorgaande jaren. Middenstanders actief. Dat de middenstanders te Re nesse niet bij de pakken neer zitten en hun zaken weten aan te passen aan de eisen des tjjds, kwam dezer dagen weer tot uiting. De heer J. P. van den Hoek kan zijn geheel verbouwd win kelpand voor de verkoop van kruidenierswaren enz. aan de lloogezoom in gebruik nemen. De boekhandel, galanterieën en speelgoedzaak van de heer L, C. Hoogerhuis aan de Hooge zoom heeft een aanzienlijke uit breiding ondergaan. Druk vreemdelingenbezoek, Het prachtige weer van de le Mei bracht reeds vele mensen Uit Zierikzee naar Renesse. Ook vele Zuiderburen gaven acte de presence. Jongelieden uit Bergen op Zoom kwamen met een aan tal autobussen een bezoek aan de badplaats brengen waar Straks de Meidoorn langs de ve le weggetjes ln volle bloei zal Staan. Met Hemelvaartsdag, als de otorclub Sparta uit Zierikzee er wedstrijden organiseert, (het materiaal der club is nu uitnemend in orde) verwacht nen een zeer grote belangstel Ing. Het muziekconcours met 2e 'inksterdag trekt practisch de jevolking van ons eiland naar Onze mooie plaats. De motorclub Sparta organi seert deze zomer meerdere wed- Strijden te Renesse, o.a. een mo torpolowedstrijd. De voetbalver eniging Renesse houdt op 20 Augustus en 3 September a.s, seriewedstrijden, waaraan ook clubs uit andere delen van Zee land deelnemen. Bljjde thuiskomst. 1 Mei arriveerde Anton Horst, na een verblijft van 3 jaren ln Indonesië, weer in de ouderlijke woning aan de Kromme Reeke, waar vele vlaggen wapperden, evenals trouwens In andere ge deelten van Renesse. Ook een schoonzoon van de familie Horst, die in West-Indië de wapenrok draagt, hoopt te repatriëren. Nadat het muziekcorps de mu zikale wandeling i.v.m. de ver- Jaardag van de Koningin beëin digd had, bracht het gezelschap de familie Horst een serenade. De burgemeester, Mr G. F. Lun- singh Tonckens, feliciteerde sol- "aat Horst en de familie met de ehouden terugkeer. Hij bood hem namens het gemeentebe stuur de oorkonde aan. Ook de NTWTN was vertegen woordigd, hiervan ontving sol daat Horst een boekwerk. HAAMSTEDE. Oranjefeest. Begunstigd door fraai weer werd 1 Mei te Haamstede opge wekt de verjaardag van de Ko ningin gevierd. Voorafgegaan door de tamboers der muziek vereniging „Witte van Haam stede" trokken de padvindsters •n padvinders door het dorp, mo hie Inmiddels was de jeugd der beide scholen bijeengekomen voor het gemeentehuis, waar zij zongen. Daarna ging het in op tocht naar de weide achter het slot. In deze schitterende omge ving werden de gehele voormid dag wedstrijden gehouden o.l.v. het personeel. Des middags werd aan de voet der duinen de traditionele ring- rijderij gehouden, die honderden mensen naar de duinen lokte. De wisselbeker, geschonken door burgemeester Roëll, werd dit jaar gewonnen door W. Fon- teine. De Oranjever. beker door Jos. Quaak; 3de prijs H. Koo- man; 4. J. Boot; 5. I. C. Boot. Des avonds waren velen sa mengekomen. Als eerste nummer kwamen de Mosquito's aan bod. lste prijs J. van Groeningen; 2. Jac. Weel; 3. M. Laban; 4. B. Hoornweg. De stoelenrace voor rijwielen was bijzonder verma kelijk. De heer L. v. d. Werf, M. Soeters, D. Muste, Joh. Ren ters wisten resp. de lste, 2de, 3de en 4de prijs in de wacht te sle pen. Een nummertje hardlopen vond veel animo onder de jon geren. J. Bouman, W. de Vrieze en Cor. Bouman bezetten de lste, 2de en 3de plaats. Het kussengevecht had aller belangstelling. Tenslotte behaal den H. Bouman, L, v. Strien, C. Kooman, J. Fonteine, F. Laban, de prijzen. Na een rondwandeling over Burgh kwam het onvermoeide muziekgezelschap in Haamstede de stemming erin brengen. Tus sen de nummers door werden de prijzen der verschillende spelen uitgereikt. Op verzoek van de burgemeester, die deze uitreikte, werd een driewerf hoera uitge bracht op het Oranje Comité, dat zich buitengewoon van zijn taak gekweten heeft. Maar ook de muziek met de ijverige directeur A. v .d. Weel mag niet vergeten worden. Ouderavond O.L.-school. In de O.L. school te Haamste de werd vorige week een goed bezochte ouderavond gehouden o.l.v. de heer M. O. Hanse. De schoolarts, Mevr. Steinmetz Labberton, hield een causerie over „Kinderhygiëne". De heer A. v. Nieuwenhuize werd als lid der oudercommissie herkozen, terwijl als nieuwe le den gekozen werden Mevr. Soe ters en de heer J. Slager'. (Van onze Utrechtse correspondent.) Confessionele vakorganisaties komen niet alleen in Nederland voor. Men vindt ze ook in verscheiedene landen van Europa. Al deze organisaties zjjn verenigd ln het Internationaal Christelijk Vakverbond (I.C.V.). Maar gelijk men in ons land de christelijke vakbeweging menigmaal overbodig acht en er daarom geen reke ning mee houdt, zo vindt men het ook ln de hele wereld meestal onbegrjjpeiyk, dat de christenen zich afzonderlijk organiseren. Dit Is weer gebleken op de te Rome gehouden vergadering van de vak verenigingsraad voor de uitvoering van het Europees Herstel Plan. De heren M. Ruppert en F. P. Fu. kschot, voorzitter en 2e voor zitter v het C.N.V., die de ver gadering te Rome bijwoonden, hebben ons daarover ingelicht. Er bestond voor de laatste we reldoorlog een internationale vak beweging, waarvan het merendeel der moderne organisaties deel uitmaakte -n er was een christe lijke internationale: het I.C.V. De eerstgenoemde organisatie is na de oorlog niet in werking geko men, omdat er inmiddels een nieuw Wereldvakverbond was ontstaan. Die nieuwe organisatie werd gevormd door communisten, socialisten en Amerikaanse arbei ders. Sommigen meenden, dat er voor het I.C.V. geen plaats meer was, nu er zulk een Ideale een heidsorganisatie was ontstaan. Maar de mannen van het I.C.V. vonden het jeugdige wereldvak verbond (W.V.V.) geenszins 1de aal. Ze hadden gelijk. Al gauw k -:m de communistische aap uit de mouw en bleek het W.V.V. niets anders te zijn dan een or ganisatie, die gebruikt werd voor bolsjewistische propaganda. Toen ontstond de breuk tussen communisten en socialisten. Het moet tot eer van het N.V.V. ge zegd worden, dat het vooraan stond in de rij der vakorganisa ties, die -ich terugtrokken uit het W.V.V. Daarmede waren de niet communistische vakbonden dak loos geworden. Zij hadden echter in 1947 al in samenwerking met de christelijke vakbeweging een vakverenigingsraad voor de uitvoering van het Europees Herstel Plan gesticht, zodat men voor de behandeling van deze uitermate gewichtige aangelegen heid een internationaal orgaan bezat. I.V.V.V. en I.C.V. De vakvmenigingsraad voor het E.H.P. vergaderde geregeld. Dezer dagen kwam men te Ro me bijeen, onder presidium van E, Kupers, oud-voorzitter van het N.V.V. Deze herinnerde er in zijn openingsrede aan, dat er sedert de laatste samenkomst iets be langrijks was geschied: de niet- communistische vakorganisaties hadden namelijk een nieuw ver bond gesticht, het Internationale Verbond van Vakverenigingen (I.V.V.V.). Deze nieuwe organisatie, waar in o.a. de twee enorme vakbonden van Amerika zitting hebben, had 'j haar oprichting, December 149, christelijke vakbeweging in Frankrijk (C.F.T.C.)' en later ook nog de K.A.B. en het C.N.V. uit genodigd. De Fransen accepteer den de invitatie; de Nederlanders niet, daar zij in het I.C.V. hün internationale zagen en geen be hoefte aan een andere hadden. Bij de stichting van het I.V.V.V. ble ven echter ook de Fransen afzij dig staan. Nu de moderne vakbeweging weer een internationaal apparaat heeft, was het te verwachten, dat op de vergadering te Rome voor gesteld zou worden de werk .am- heden van de vakverenigingsraad voor hc E.H.P. over te hevelen naar het I.V.V.V. Dat gebeurde ook. De volgende ontwerp-resolutie kwam ter tafel: 1. De conferentie spreekt uit, dat de vakverenigingsraad voor het E.H.P. moet worden geïncor poreerd ln het werk van het -V.V.V.; 2. Het werkcomité van de vak verenigingsraad wordt opgedra gen hierover besprekingen met het I.V.V.V. te voeren; 3. Daarna wordt een difinitieve beslissing genomen. Het spreekt vanzelf, dat de mannen van het I.C.V. met deze gang van zaken geen genoegen konden nemen. Zij kwamen in verweer. Het is juist, zo zeiden ze, dat internationaal vakvereni gingswerk door de internationale vakbeweging geschiedt. Dat dit buiten het I.C.V. omging zolang de niet niet-confessionele orga nisaties een eigen centrale mis ten, was te billijken. Maar nu deze organisatie in het I.V.V.V. wederom een eigen apparaat heb ben, kan het internationale werk niet alleen door het I.V.V.V. ge schieden, maar dient het I.C.V. eveneens te worden ingeschakeld. waarna om negen uur de vlag I Er moet dus een comité gevormd *an het gemeentehuis gehesen I worden uit beide internationale werd. niet accoord gaan, dan behoort de hele zaak op een nieuwe pleno- conferentie wederom aan de orde te worden gesteld. RESOLUTIE INGETROKKEN. Deze afwijkfende mening was samengevat in een amendement op de ontworpen resolutie, inge diend door C.F.T.C. (Frankrijk), C.N.V. en K.A.B. (Nederland), S.V.E.A, (Zwitserland), terwijl men ook op de sympathie kon rekenen van het A.C.V. (België) en de christelijke fractie der Oos tenrijkse vakbeweging. Sommige aanwezigen uitten op heftige wijze hun verontwaardi ging over deze oppositie. Inzon derheid de Amerikanen zelden niet te kunnen begrijpen waarom men altijd de eenheid wilde ver storen. Er werd echter een nieu- Wat brengt de Radio? Vrijdag 5 Mei 1950. HILV. I (402 m.) N.C.R.V. 7 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Woord voor de dag. 8. Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Hobocon cert. 11.15 Tenor en piano. 11.45 Gram. 12.00 Trio. 12.33 Piano en orgeL 13.00 Nieuws. 13.15 Man- dolinemuziek. 13.45 Gram. 14.40 Voordracht. 15.00 Gram. 15.15 Piano. 15.40 Voordracht. 16.00 24.00 Nationaal programma ter herdenking van de bevrijding van Nederland. 16 Fanfare. 16.02 Toespraak door prof, dr J. B. Kors, O.P. 16.07 Promenade orkest. 16.40 Voor de jeugd. 17.00 Verzoekprogramma. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 „Afscheid van „Anneville", cau serie. 18.25 Metropole-orkest. 19 Toespraak door H. M. Koningin Juliana. 19.10 Marsmuziek. 19.35 „5 Mei 1945", klankbeeld. 20.00 Nieuws. 20.05 „Strijd, overwin ning, vrijheid", bijeenkomst in de Nieuwe Kerk te Delft. 21.05 Radiophilharmonisch ork. 21.30 Toespraken door veldmaarschalk Montgomery en generaal Foul- kes. 21.55 Gramofoonmuziek. 22.00 gevariëerd programma. 22.50 Reportages. 23.00 Nieuws. 23.15 Gevariëerde muziek. 23.45 Gramofoonmuziek. 23.5724.00 Wilhelmus en sluiting. HILV. II (298 m.) V.A.R.A. 7 Nieuwsa. 7.15 Ochtendgymna stiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Sopraan, alt en piano. 11.10 Voordracht. 11.30 Lichte muziek. 12.00 Gram. 12.33 Sport. 12.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Strijkkwartet. 15.00 Voor dracht. 15.20 Reportage. 15.30 Koor en Kamerorkest. 16.00 24.00 Nationale programma ter herdenking van de bevrijding van Nederland als gelijk op Hilversum I. Zaterdag 6 Mei 1950. HILV. I (402 m.) K.R.O. 7 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. we resolutie te berde gebracht, nl. dezelfde als hierboven ver meld, maar met weglating van punt 1. Opnieuw sprongen de le den der christelijke vakorganisa ties op de ketting, want met de nieuwe formulering kwam men nog geen stap verder en zou het I.C.V. toch genegeerd worden. Na uitvoerig over en weer pra ten is besloten ook deze resolutie in te trekken. De zaak blijft openstaan voor nader overleg. De besprekingen zullen van voren af aan moeten beginnen. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor d* kin deren. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.03 Metropole-orkest. 12.33 Piano- recitaal. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.45 Harmonie concert. 14.20 Engelse les. 14.40 Omroeporkest. 15.20 Kroniek van letteren en kunsten. 15.55 Ha- waiianmuziek. 16.30 „Grego riaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Pianoduo. 18.15 Journa listiek weekoverzicht. 18.25 Amusementsorkest. 18.50 Paeda- gogische causerie. 19.00 Nieuws. 19.25 Parlementair overzicht. 19.35 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.43 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevariëerd programma. 21.45 „Weet u het?" 21.55 Popu lair concert. 22.35 Indonesisch commentaar. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Utrechts stedelijk orkest. HILV. II (298 m.) V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgelspel. 8.45 Gram. 10.00 Medische causerie. V.P.R.O. 10.05 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Radiofeuilleton. 10.40 Voor de continubedrijven. 11.30 Piano voordracht. 12.00 Orgelspel. 12.30 Mededelingen. 12.33 Trio. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Dansmuz. 14.50 Gram. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Omroep- kamerorkest. 16.00 Causerie. 16.15 Gram. 16.45 Sport. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Artistieke staalkaart. V.P.R.O. 19.30 Bijbel lezing. 1945 „Passe-partout", causerie. V.A.R.A. 20.00 Nieuws. 20.05 Vara-Varia. 20.15 Muziek. 20.42 Hein Festijn. 20.45 Geva riëerd programma. 21.45 Socia listisch commentaar. 22.00 Sextet 22.25 „Onder de pannen". 22.40 Politiekapel. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. V eilingsberichten Verschenen is het derde deel van de catalogus van de histo- risch-topografische atlas van het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen, beschreven door dr W. S. Unger, Rijksarchivaris. Dit derde deel draagt tot titel „Historie en leven". Het 156 pagina's tellende, ty pografisch goed verzorgde boek werkje, uitgegeven door de N.V. Altorffer te Middelburg, bevat bijna 100 korte beschrijvingen, van gravures, houtsneden, teke ningen, prenten, portretten, bor- den, stenen met inscriptie, pen ningen, munten enz. De samen stelling van deze catalogus ge tuigt van eenj enorm geduld, nauwgezetheid, toewijding en liefde en geeft een bijzonder goede indruk van hetgeen op dit gebied in onze provincie nog aanwezig is. De indeling van het geschrift is duidelijk en leder, die te ma ken heeft of zich interesseert voor de rijke Zeeuwse geschie denis kan hieruit talloze belang wekkende gegevens putten, die hem de weg wijzen naar de ge noemde zaken zelf. Uit de inhoud blijkt, dat zeer vele facetten van de geschiede nis van Zeeland aan de orde zijn gekomen. Er zijn hoofdstukken over Zeeuwse oudheden, histori sche gebeurtenissen, bestuur, wapens en zegels, munten en penningen, klederdrachten en volksleven, bedrijfsleven, diver sen en reclameplaten, terwijl achterin een alfabetische index van persoonsnamen en van plaatsnamen is opgenomen. In zijn voorwoord wijst dr Un ger erop, dat het plan van de be schrijving van de atlas van het Zeeuwsch Genootschap ruim 20 jaar geleden werd gemaakt. De uitvoering geschiedde echter in trager tempo dan was gehoopt, maar nu kon dan toch het voor laatste deel het licht zien. Dr Unger hoopt nu nog met het laatste deel: Portretten en per sonalia, zijn arbeid aan de Ze landia Illustrata te voltooien. De samensteller legt in zijn inleiding verantwoording af van zijn methode. Hij zegt o.m., dat bij een bespreking van het twee de deel van de catalogus in het Nederlandsch Archievenblad een lans werd gebroken voor de ar- serbadladl tisticiteit bij het verzamelen en Holt Am. lijn Java China Jap. lijn gepleit werd voor het „sigaren zakje", als geen andere afbeel ding bewaard bleef. Bij een to pografische atlas moet echter de nadruk gelegd worden op zijn waarde, niet als kunstbezit, maar als informatiebron voor heden en toekomst. Maar na de ramp van Mei 1940, aldus de samensteller, heb ik dergelijke stiefkinderen der atlas-beheerders, met name de prentbriefkaarten, aanzienlijk hoger aangeslagen. „Sigarenzak jes" hebben ook in dit deel enig nut gehad, getuige de verwijzing naar een kaart van de „tabak-, snuif- en cigarenwinkel" van J. la Brand te Zieriksee, maar fo tografieën en vooral de moderne reproducties in de geïllustreerde werken heeft dr Unger niet sys tematisch verzameld resp. met opzet niet opgenomen. Volkomen verworpen zijn de foto's niet. Maar de mindere houdbaarheid der moderne foto's heeft hem daarvan in toenemende mate af kerig gemaakt. GOES. Veiling van Woensdag 3 Mei. Groenten; Bloemkool A 51 62; idem B 3945; Kropsla 11 16, alles per 100 stuks. Spinazie 8.5020; Stoofsla 18; Rabarbei 8—17, alles per 100 kg. Radijs 4— 8, Rammenas 66.50, per 100 bos ZIERIKZEE. Veiling van Maandag 1 Mei 1950. Spinazie 18—22; Stoofsla 30; Postelein 5561; Andijvie 2834 Asperges 61100; Aardbeien 61 p. doosje k 2 ons. Alles p. 100 kg. Kropsla 1417; Bloemkool 590 Radijs 46. Alles per 100 stuks en bos. De eerste aardbeien werden aangevoerd door de heer J. C den Boer te Haamstede. SCHEEPSTIJDINGEN Scheldevaart Onderstaande schepen passeerden 2 Mei te Hansweert naar volgende bestemmingen: MARC, Bachelant; SUSTEN, Bertsch; HANIEL 98, Stempel; JACORA, van Dongen; CSPO 7239, Heivoort; EVAN, Dubbeldan; POITON, Bley; CASSIOPE, Kersbergen; LINGE, Theenaert; STAD HEYST, Claeijs; VALERIANA, Peters; CERES, Westera; RHENUS 142, Klee; SECUNDA, v. d. Zee; MENTOR, Schmatz; VISTOR HUGO, Lath; LUD- WIG, SchilpenoordURLADCOR, Ver aart; MALTA, Dolk; CHRISTINA, Leu- nis; NAVEXMOTOR 8, Blommaert; NA- VEXMOTOR 2, Landeyhen; DAMCO 90, Boere; RHENANIA 41, Remhardt; REM- BRANDTS, Vermaere; JACO, Goumare; ZEELANDS LUISTER 2, Dane; ANJO, v. d. Vliet; MEEUW, Meeuwsen; MO- RAN, LonzTESSIN, Steffcn; PANAMA, v. d. Broeck; SB 8, v. d. Wiele; SANI 2, CeulemansCHRISTEL, Weyt; EMANU EL, van Dijk; HEAN, Groen; JANNIG- JE, van Drimmelen; VIVAT, Wagema- ker; RIJN, Stobbelaar; SAMBRIA, Smits; JACJO, Heek; PALOMA, Maas; ON DERNEMING, Versluijs; MOED EN TROUW, BaayCOOP. 1, Schot; MAR- GARETHA, Neijenhof; EMMA, van Vij ven: HELENA, Klunder; allen België. KATHE, de Vries; JUDITH, Tas; MA- LOCCA, Perre; EDRO 2, Tas; jOSEr PHINE, de Roo; allen naar Duitsland. REVEREDO, Thanhausen, Basel. LLYD 12, Scherren, Strasburg. ANNA, Klap, Geertruidenberg. DAMCO 23, Janssen, Dordrecht. CORJO, Zimmerman, Dor drecht. SIETSKELINA, Pomp, St. Maar- tensvlotburg. STAD AMSTERDAM 12, Zaal, Amsterdam. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 3 Mei medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Grootboek ObHgatlën Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bk, Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurgens v. Berkei's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 cum. Wilton Billiton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust pref. ïooH 100)4 T 98*1 OQ 98 m y» SSff 3 9954 9954 9954 81 81 100# 10054 95 9454 97H 97H 61 60 85 145$ 14054 170# 167 315 31354 113J4 111 126 12554 175 175 110 110 im 15654 162 15954 20SJ* 20074 278 276 261 257 225 221 \rd. 16754 167 147 14754 315 303 227 215 25154 248 271 26954 276H 27354 276 272 467 12644 12154 1215? 117 102 9954 98 92 57 55)4 93 55 52'/, w 1S0H 109 Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Orameren's £v. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Escompto Bank Ned. Bk. v. Z.-Afr. R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motor» Intern. Nicket Kennecott Rep. Steel Standard Brands U.S. Steel Cities Service North. Am. Cont. OU Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pao. GROTE VAART. BKRLAGE 28 van Tarakan naar Soe- rabaja. MELAMPUS, Makassar-Halifax, 29 van Port Swettenham. RIDDERKERK A'dam-Oost-Afrika, 29 te Mombassa. STRAAT MALAKKA 29 van Kobe naar Hongkong. STRAAT SOENDA 29 van Kobe naar Osaka. EEMLAND 2 van Buenos Aires naar Rosario. HECTOR 3 te A'dam yau Middellandse Zee. OMALA (t.) Miri-Suez, pass. 2 Guardafui. PA- PENDRECHT (t.), Abadan-Landsend, pass. 2 Rasfartak. TABIAN, New York- Calcutta, pass. 2 Muscat. AARDIJK 1 van Galveston naar Londen. ALPHACCA 2 van Buenos Aires naar Montevideo- New York. AMSTELKERK 3 te Monro via van Freetown. BREDA 3 rede Callao, A'dam-Chili. DUIVENDRECHT (t.), Londen-Buenos Aires, pass. 3 Madeira. HYDRA 2 van Jucaro naar R'dam. LIS- SEKERK, Abadan-R'dam, 3 van Aden naar Suez. MAAS 3 van Aruba naar Cu rasao (12 gmt verw.). OSSENDRECHT R'dam-Livorno pass. 3 Kp. Roca. ROS- SUM Setubal-R'dam pass. 3 Ouessant. RUYS, Japan-Rio de Janeiro, 3 te San tos. SINGKEP, Tacoma—Calcutta, 2 van Beypore naar Bombay. STAD HAART.EM 3 van Huelva naar R'dam. TIBA, Nico- chea-R'dam, pass. 2 Fernando Noronha. TIBERIUS 2 van Trinidad naar Deme- rara. TOSARI 3 pass. Las Palmas, Fre- mantle-R'dam. WINTERSWIJK 2 van Bordeaux naar Dakar. ALDABI 30 te Buenos Aires van R'dam. ARDEA, A'dam-Callao, 1 te Portauprince. ATLAS 2 van Savona naar Barcelona. DANAF. 1 tt Savona van A'dam. GANYMEDES 1 t» Aruba, Maracaibo-Curagao. GROOTE KERK 2 van Walvisbaai naar Teneriff», Tanga-A'dam. H'XUBA 2 te A'dam van Paramaribo. HELDER 30 te Kio de Ja neiro van Santos. HELENA 1 te Mara- caibo van Curagao. LUNA 2 te Beyrouth van A'dam. POLYDORUS, New York- Soerabaja, 2 van Suez. STAD DOR DRECHT 3 van R'dam naar Vicitavec- chia. VULCANUS 2 te Cartagena van Tarragona. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. DUNDALK BAY 4 om 7 uur verw. te H. v. Holland. GENERAL M. L. HER- SEY (tr.) 29 van Melbourne naar Dja karta. GENERAL S. 1). STURGIS (tr.) 1 te Djakarta. JOH. v. OLDENBARNE- VELT 2 in Rode Zee naar A'dam. MOD- JOKERTO 2 te Belawan naar R'dam. ORANTE pass. 3 Kaap St. Vincent naar Djakarta. ROEBIAH pas:.. 2 Point de Galle naar Makassar. WATERMAN pass, 2 Sabang naar Djakarta. ZUIDERKRUIS pass. 2 Z.O.-punt Kreta naar R'dam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissiugen -aangekomen 3 Mei! W1LHELMINA van Hamburg. Van Vlissingen vertrokken 2 Mei] WILHEMINA naar Kopenhagen. Gepasseerd naar Antwerpen 2 Meij NEELTJE van Helsingborg. WILLEM BARENTZ van Amsterdam naar Gent» 3 Mei: MAGNA PETE van RotterdanL SPEEDWELL van Duinkerken. Gepasseerd van Antwerpen 2 MeU LIMBURG naar La Nelly. 3 M«i: TYRO naar Rotterdam. ZEELAND naar Nak»- koff. HECUBA naar Amsterdam. Zo de Here wil en zij leven hopen onze ge- liefde Ouders, Behuwd- w en Grootouders W. WILLEBOORDSE f en J. A. WILLEBOORDSE- VAN SLOOTEN, op 6 Mei a.s. hun 40- jarige Echtvereniging te herdenken. pat ze nog lang ge- spaard mogen blijven is ons aller wens. Jj) Hun dankbare Kin- deren, Behuwd- en Jl) Kleinkinderen. Middelburg, 4 Mei 1950 Noordweg 46. /a<assE><as!5><5s:E>®j=6><a#ë>Ss:ê> Zo de Here wil en zij js leven hopen onze zeer qS) geliefde Ouders, Be- (P fhuwd- en Grootouders JAN MURRE en MARIA MURRE— HOOGERLAND, S op 6 Mei a.s. de dag tetè X herdenken, dat zij vóór \s 30 jaar in het huwe- lijk traden. 5 Schenke de Here hen een dankbaar hart voor 5 fdeze weldaad hen ge- V schonken. \K Dat zij nog lang voor x elkander en voor ons v? gespaard mogen blij- ven, is de wens van (e a hun dankbare S Kinderen, Behuwd- A en Kleinkinderen. S Nisse, Wilhelminstr. 82d <9^) v A<atfe><a^e><&5ê><3JÏ><2ise><as=ë> S D.V. 8 Mei hopen onze a geliefde Ouders, Be- Y) huwd- en Grootouders J. TISSINK en $J. TISSINK-SPRUIJT, hun 25-jarige Echtver eniging te vieren. 5 Dat zij nog lang ge- S™ spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare Kinderen en Klein- kind: CATHRIEN, JAN en fWimpie. LIES en LEIN. fCORRIE en JAN. JO. JANNIJ. MINA. Ritthem, Zandweg 20. Gelegenheid tot felici teren na 3 uur in Re- hoboth, Souburg. HUIDARTS. Bij ons vertrek naar de N.O.P. groeten we alle fa milie, vrienden en bekenden en zeggen tevens alle lid maatschappen en contribu tie'» op. P. JACOBSE, Beciusstr. 28, Souburg, Nieuw adres: Enserweg Q 72 w, post Ens N.O.P. P. C. ROOSE, Gr. Abele 62, Souburg. Nieuw adres: Zwijnsweg Q 72 o, post Ens N.O.P. L. VAN SLUIJS, B 65, Big- gekerke. Nieuw adres: Enserweg Q 71 w, post Ens N.O.P. A. DE VISSER, Noord- weg 51, St.-Laurens. Nieuw adres: Zwijns weg Q 56 o, post Ens N.O.P. J. 14'/, 18 16X Voor de vele blijken van belangstelling, vóór en na ons huwelijk ontvangen, be tuigen wij, ook namens wederzijdse Ouders, onze hartelijke dank. A. STEKETEE. T. STEKETEE—D'HONT. Souburg, Mei 1950. <3s=ë> <a#5> <è^S><a^ë> D.V. Dinsdag 9 Mei a 1950 hopen onze gelief- de Ouders a A. J. ADRIAANSE 5 en x E. ADRIAANSE— 8) FLIPSE, a hun 25-jarige Echtver- eniging te vieren. a Hun dankbare Kinderen, sj SJAN en BRAM. X Middelburg, 5* Korte Noordstraat 29. X Gelegenheid tot felici- JK 6 teren 3 tot 5'uur n.m. thuis. w <asê><a#ê><a#ê>«?ë><a5^><asss>© Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lij den, onze geliefde en zorgzame Moeder, Be huwd- en Grootmoeder CATHARINA MALJAARS, Weduwe van H. Brand, in de ouderdom van bijna 75 jaren. E. STURM—BRAND. J. STURM. C. FRANCKE BRAND. W. FRANCKE. J. A. BRAND. C. M. BRAND— FRANCKE. L. FRANCKE— BRAND. S. FRANCKE. A. BRAND. BRAND DE FEIJTER. En Kleinkinderen. Oostkapelle, 2 Mei '50 In verband met mijn 25-jarig dienstverband bij Ten Hope ontvang ik gaarne bezoek a.s. Zaterdag van 36 uur. C. J. DOURLEIJN, Leliestraat 11, Middelburg. V AC ANTIEBONNEN inleveren Maandag 8 Mei, bij W. BOSSCHAART, Rit- themsestraat 86, Souburg. LANDBOUW- VACANTIEBONNEN. Voorinlevering op 10 Mei a.s., van 19.3021 uur, Oude Vlissingseweg 7, Middelburg Op Zaterdag 6 Mei a.s., des n.m. 7.30 uur, EERSTE OPENLUCHT SAMENKOMST, van de Interkerkelijke Evangelisatievereniging op de Dam te Middelburg. Sprekers: Ds H. VELDKAMP en Ds F. DON, Medewerking verlenen: het muziekcorps van het Leger des Heils en het Gerefor meerd Evangelisatiekoor. tadhl li tnaaA.' Ik lach ook. Ik zit er lek ker „licht" bij, doch m'n verder# kleding en bagaga heb ik aan boord hoor, ook m'n regenkleding! 't Zit alle. maal netjes in die royal# stevige bagagetas achterop! Lacht U ook, haal dat even eens bij Herenstraat - Middelburg. Advertentiën kunt U ook afgeven aan onze agenten. Dat kost U niets meer! S LU E BAND vakbonden en zou men daarmee

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 5