„De verhouding tussen Rijkspolitie en publiek is in Zeeland goed." MEDINOS Ook samenwerking met gemeentepolitie is uitstekend. tandcream TERHORST De bocht in de weg] Majoor 8. H. van Helden, Districtscommandant der Rijkspolitie te Middelburg: Christelijke werkgevers tegen belastingherziening 1949. Voor REGENKLEDING BERGEN OP ZOOM Invoer van boter in België stopgezet. L TO VAN thtft, I Britse regering kreeg meerderheid van 5 stemmen Vlissingse Nutsspaarbank wil sparen gaan bevorderen Zeeuwen keren uit Indonesië terug. Een „freetzaam" dier. Vrijdag 28 April 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 Majoor O. H. van Helden is de Districtscommandant van het Distriot Middelburg van de Rijkspolitie en hij vertelde ons, toen wij hem vroegen naar zijn mening over de taak van de politie: „Die is in de eerste plaats preventief en wjj trachten de mensen, voorzover dat nodig Is, de juiste opvatting van de begrippen recht en orde bij te brengen". MaJ. v. Helden, die ons 'n onderhoud toestond in zijn werkkamer in het Districtsbureau op de Dam te Middelburg, zit al 27 jaar „in het vak". Een belangrije onderdeel van de opleiding tot politieman ls, hoe de juiste verhouding tussen politie en publiek te scheppen, de psychologische zijde dus. Nu, dat zit, voorzover wij weten, in Zeeland wel goed. „Er zijn altijd wel wat anti-po 11 tie-mensen, maar over het algemeen hebben wij volstrekt geen klagen. De verhouding is in Zeeland goed", zo was het oordeel van de politiefunctionaris. „Kunt U iets vertellen over de organisatie der Rijkspolitie in Zeeland?" „Het District Middelburg om- Vat de gehele provincie Zeeland en is een onderdeel van het Ge west 's-Gravenhage. Er zijn in deze provincie vijf gemeenten, die een eigen politie-apparaat bezitten. De rest is voor rekening van de Rijkspolitie. Op het Districtsbureau te Middelburg zetelt de staf. De Districtscom mandant heeft één toegevoegd officier. In Middelburg is ook de administratie-afdeling onderge bracht, terwijl de recherche-af deling zowel als de verkeers groep van hieruit opereren. In Zeeuwsch Vlaanderen is een po- litie-officier geplaatst, terwijl in Terneuzen een onderdeel van de verkeersgroep zetelt. Verder is de provincie in 23 groepen ver deeld, die elk een groepscom mandant aan het hoofd hebben en de groepen zijn weer onder verdeeld in posten. Het is zó, dat in iedere Zeeuwse gemeente minstens één politieman woont." Wat het Districtsbureau doet. „Wat is precies de taak van de door U genoemde afdelingen?" „De administratie verzorgt de correspondentie, behandelt de personeelsaangelegenheden, het beheer van gebouwen en materi alen, da bewapening enz. De recherche behandelt de tot haar terrein behorende zaken en Werkt voor een groot deel voor lichtend. Wjj hebben een telex verbinding, onmisbaar in deze tijd, dje op het Middelburgse politiebüreau hier vlakbij staat en waarvan ook door de gemeen tepolitie gebruik wordt gemaakt. Het is uiteraard van het grootste belang, dat onmiddellijk alle mis drijven hier worden gemeld. De verkeersgroep bemoeit zich met het verkeer in de meest Uitgebreide zin. Bij ieder onge val wordt een technisch onder hoek ingesteld en de groep zorgt öok voor de begeleiding van {loge persoonlijkheden. Zij zijn fnet hun motoren gen bekende Verschijning op de Zeeuwse we iten." Radiowagen is onmisbaar. „U zult waarschijnlijk zeer Vgct pro/ijt hebben van de ra diowagen, die niet minder be kend is op de wegen in onze provincie? „En of. Het is voor de uit voering van onze taak zeer be langrijk, dat wij de beschikking hebben over deze wagen. Deze kan altijd worden opgeroepen en gedirigeerd naar de plaats, waar politie-assistentie op dat ogen blik nodig is. Ik zal u een paar voorbeelden geven. Kortgeleden kreeg ik op een Zondagavond te lefonisch bericht, dat in een Zuidbevelands dorp brand was uitgebroken. De radiowagen was weg, maar in een minimum van tijd meldde de man in de wa gen, dat hij achter Nieuwland zat. Hij is onmiddellijk omge draaid om mij op te halen en toen ging het vliegensvlug naar Zuid-Beveland. Bij ongevallen is het niet minder belangrijk. On langs was er een ernstige aan rijding bij Kruiningen. Daar moesten we nodig heen. De ra diowagen was op Walcheren, maar even later op pad naar Kruiningen." Opleiding en samenwerking. „Hoe staat het met de oplei ding van de mensen voor Uw dienst?" „Deze is geheel in eigen hand. De gehele opleiding geschiedt in het corps zelf. Bij de theoretische en de practische opleiding wor den alle facetten, die op de taak van de politieman betrekking hebben, behandeld. Bovendien zijn er op gezette tijden z.g. her scholingscursussen." „Er zijn uiteraard meer instel lingen, die een politietaak heb ben in Zeeland. Hoe is de ver houding daarmede?" „Ik kan u zonder enige reserve zeggen, dat de samenwerking uitstekend is. De verhouding met de gemeentelijke politiecorpsen in Zeeland is van de meest pret tige aard. Nooit hebben wij enige wrijving, wanneer het b.v. gaat over de vraag, wie een bepaal de zaak moet opknappen. U be grijpt n.l., dat het wel eens voor komt, dat beide politie-appara- ten eenzelfde geval bij de kop hebben. Een kort overleg brengt dan steeds de oplossing." Zelfwerkzaamheid der posten wordt gestimuleerd. Js voor vele gevallen in de provincie de medewerking van het Districtsbureau te Middel burg nodig?" „Het ligt er maar aan, wat voor geval het is. Er wordt steeds naar gestreefd, dat de plaatselijke posten zelf zoveel mogelijk de zaken, die zich voor doen, tot een goed einde brengen. Dat stimuleert uiteraard de zelf werkzaamheid. U moet niet ver geten, dat de meeste delicten van plaatselijke betekenis zijn. (Ingez. mededeling advert.) de superieure MDINOS LABORATORIA AMERSfOORT 303 al 27 jaar „in het vak" In vele gevallen wordt met mij overleg gepleegd en als mij dat noodzakelijk voorkomt wordt as sistentie verleend. De wijze van aanpak wordt zoveel mogelijk aan de posten overgelaten. De rechercheafdeling kan soms uit stekend werk verrichten wat be treft het coördineren van onder zoeken. Als ik b.v. bericht krijg van een bepaald delict in Krui ningen en even later komt een melding van gelijke strekking uit, laten we zeggen Sas van Gent binnen, dan is het niet onmoge lijk, dat hier sprake is van een complot. In zo'n geval is inscha keling van de recherche de aan gewezen weg." De criminaliteit in Zeeland. „Kunt U Uw mening geven over de criminaliteit in Zeeland? Neemt die af of toe?" „Criminaliteit is wel een moei lijk begrip. Laat ik u zeggen, dat het aantal economische delicten steeds meer vermindert. Dat is te begrijpen, want de distributiebe palingen zijn bijna geheel van de baan en dientengevolge gaan velen, die zich met handelingen, daarmede in strijd, bezig hielden, een normaler leven leiden. En verder kan ik zeker niet zeggen, dat het aantal diefstallen, in braken, overvallen en wat dies meer zij, abnormaal hoog is. Er zijn nog genoeg zaken, waar we mee te maken krijgen, want an ders zou ook de rechtbank min der werk hebben dan nu het ge val is. Maar het is zeker niet zo, dat de criminaliteit in Zeeland bijzonder hoog is. De gevarieerd heid in de zaken is natuurlijk zeer groot. Als u mij zoudt vra gen, wat de grootste zaak is, die we na de oorlog te behandelen hebben gekregen, dan zou ik dat moeilijk kunnen zeggen. In be trekkelijk kleine diefstallen zit soms, uit politie-oogpunt beke ken, al heel wat. De kwaliteit van het geval, om het zo eens te zeggen. We hebben twee over vallen tot klaarheid gebracht, maar het opmerkelijke was, dat deze door mensen van buiten de provincie gepleegd werden." Het verbond van Prot.-Chris telijke werkgevers in Nederland heeft zich per adres tot de Twee de Kamer gericht naar aanlei ding van een nota van wijzigin gen wetsontwerp belastingher ziening 1940. Het verbond meent, dat ontwerp in geen enkel opzicht aan de gewekte verwachtingen beantwoordt. De belastingverla ging, welke hieruit voortvloeit, is van te geringe betekenis, om de vereiste modernisering van het industriële apparaat mogelijk te maken, de verdere industria lisatie te bevorderen en aldus meerdere werkgelegenheid te scheppen. Slechts een ingrijpen de bezuiniging op de overheids uitgaven zal in staat stellen d belastingheffing tot een zodanig peil terug te brengen dat deze niet langer de grootste belem mering vormt voor een gezonde ontwikkeling van ons economi sche leven. Gehoopt wordt, dat de gemaakte opmerkingen mede aanleiding mogen zijn tot een herziening der desbetreffende wetsontwerpen in gunstige zin Kiezers te Wadenoyen namen wraak. Bij de verkiezingsdienst voor de Provinciale Staten stemden vele kiezers uit het dorp Wadenoyen (Gelder land) blanco, om daardoor uiting te geven aan hun mis noegen over het plan tot op heffing van hun gemeente. Zij zijn van mening, dat de noodzaak hier niet aange toond is. (Ingez. mededeling advert.) KORTE BERICHTEN Sporttrofeeën. Als we het gesprek willen be eindigen wijst majoor van Hel den op een aantal fraaie wissel bekers, die boven op zijn kast prijken. „Dat zijn sporttrofeeën van het District Middelburg. We hebben n.l. een behoorlijk voet balelftal van onze mensen, dat nu kampioen is van het Gewest en bovendien zijn we kampioen athletiek. Vandaar die bekers, waarop ik en mijn mannen erg trots zijn." Naar „De j Standaard" meldt heeft de minister van landbouw met ingang van 1 Mei de invoer van boter in België stopgezet. In afwachting daarvan zijn met onmiddellijke ingang de invoer contingenten met de helft ver laagd. De maatregel is genomen nadat de Belgische boerenbond in een memorandum aan de re gering verzocht had om maat regelen om een ineenstorting van de zuivelprijzen in België te voorkomen. Het is volgens het blad te verwachten, dat de maat regel slechts voor de zomer maanden zal gelden, waarin de binnenlandse boterproductie het eigen gebruik overtreft. Voor het eerst na twaalf dagen reden Woensdagavond weer taxi's in Antwerpen, waar de chauffeurs in staking zijn geweest wegens een loongeschil, dat opgelost kon worden doordat werkgevers en wernemers een gulden middenweg vonden. Nationalistische bommenwer pers hebben voor de eerste maal sedert Hainan op 23 April in de handen der communisten is de plaats Hoihov aangevallen. Snelle Russische oorlogsschepen zijn volgens berichten begonnen met het zoeken naar wrakstukken van de vermiste Amerikaanse Pri vateer, die door Russische jagers zou zijn neergeschoten. De dr Julius Röntgenprys voor oudleerlingen van het conservato rium te Amsterdam is toegekend aan twee oudleerlingen, mej. A. Boouwmeester, zangeres te Am sterdam en de heer B. Boelee, pia nist te Rotterdam. De Shell Oil Co. had over het eerste kwartaal van dit jaar 22.080.639 dollar netto inkomen. Do administrateur van Rama- sari, nabij Tjirandjang, de heer D. Krijers, die met een pick up naar de stad reed, werd overvallen door een 25 man sterke bende en ge dood. 1 Mei is bij besluit van Presi dent Soekarno tot feestdag voor Indonesië verklaard. De tentoonstelling van Neder lands grafisch werk, die op het ogenblik in Oslo wordt gehouden, heeft zowel bij de pers als bij het publiek grote belangstelling ge trokken. De werken op de expo sitie zijn zowel technisch als artis tiek van zeer hoog gehalte. De burgemeester van Bremen, Wilhelm Kaisen, heeft een drin gend beroep gedaan op Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, om West- duitse scheepswerven toe te staan grote koopvaardijschepen te bou wen voor de Westerse landen. Dit zou volgens Kaisen de werkloos heid in Bremen met 50 procent verminderen. De Zwitserse musicus Walter Howard hoopt op 8 Mei zijn 70ste verjaardag te vieren. Howard is vooral bekend door werken op het gebied van muziek en muziekpae- dagogie. Hij woont nu 12 jaar in ons land. FEUILLETON door 67) „Wat is ze toch altijd vriende lijk en goed voor je vader", heeft ze vandaag nog tegen Har gezegd, „jammer dat ze zo ge laten ls." „Ja, dat is het 'em juist, die gelatenheid van haar is funest. Vader is in zijn hart heus niet slecht. Maar hij heeft echt be hoefte aan veel warmte en hij geniet graag van het leven." „Maar het zal toch wel een Oorzaak hebben, dat ze zo ge- Worden is?" Har aarzelt even. „Nou, ik zal het jou maar ver tellen, onder één voorwaarde, laat er npoit iets over uit te gen moeder". „Nee, natuurlijk niet." „Ik heb nog een broer gehad en die is heel plotseling overle den. Hersenvliesontsteking. Henk was haar Benjamin; een nako mertje, waar ze stapel op was. En sinds hy overleden is, laat eens kijken 'tzal nu zowat tien jaar geleden zijn heeft ie geen levenslust meer." Ally zucht en zegt dan: „Hè, wat zou ik haar graag zover krijgen, dat ze weer met je va der uitging, dat ze weer levens durf kreeg." Maar Har zet er dadelijk de domper op. „Verknoei jij als-je-blieft je kracht er maar niet aan. Kom, laten we nu hierover maar op houden. Ze passen eenmaal niet bij elkaar." „Hè, wat zeg je dat ruw" „Zeg kindje, heb je al plannen voor de Kerst? Wat zou je er van zeggen, als we tweede Kerstdag eens samen naar Utrecht gingen en daar een kerstdineetje bestelden? Dat zou echt gezellig zijn." Aan de ene kant lokt het Al wel aan. Dan zijn ze tenminste de hele dag weg; maar, met de Kerst en dan in een hotel dine ren in een 'k weet niet wat voor mondaine omgeving, daar hui vert ze voor terug. Doch Har redeneert al haar bezwaren omver. „Als je met de Kerst niet in een hotel mag eten, dan mag je het anders ook niet doen. Dat zijn echt ingeroeste klein steedse begrippen. Daar moet je af. Denk er om meiske aanpassen", zegt hij geksche rend. Mevrouw Elshout is niet iemand, die sfeer zal scheppen met zulke bizondere dagen. Ten minste uit zichzelf niet. Ze moet een stootje hebben. En Ally slooft zich uit, om er van te ma ken, wat er van te maken valt en werkelijk, Har's moeder krijgt ook schik in de feestelijke voorbereidingen. Ze montert er zelfs zo door op, dat haar man telkens even verwonderd op kijkt, als ze met veel opgewek ter gezicht rondloopt dan an ders. Het doet Ally goed, als ze ziet, dat meneer Elshout de avond voor Kerst een doos aan zijn vrouw geeft. En als deze verrast opkijkt en een beetje verlegen het deksel er af neemt, geurt haar een grote Kerstkrans in al zijn heerlijkheid tegen. Uit een klein doosje, dat hij haar onopgemerkt toegeschoven heeft, komt een beeldige gouden broche te voorschijn. Ally voelt dat dit een bizon- der ogenblik is. Zou dit al de verhoring zijn van haar gebed? Ze trilt van opwinding, mompelt iets onverstaanbaars en glipt de kamer uit. Met bonzend hart vertelt ze aan Har, die ze in de gang tegen het lijf loopt, wat er gaande is. Doch hij haalt glimlachend de schouders op. „Allemaal apekool." Maar zijn meisje heeft méér vertrouwen. Ze hebben een uurtje samen gewandeld en als ze thuis ko men, ademt hen een heel an dere atmosfeer tegen. Mevrouw loopt met een rood kleurtje van agitatie rond, ze heeft een gezellige japon aange trokken en ze ziet er wel tien jaar jonger uit, nu- ze vrolijk en opgewekt praat. Meneer zit vergenoegd in z'n diepe club en rookt de ene si gaar na de andere. Hij praat ge zellig en druk. Ally voelt zich zo blij, ze zit nog maar even of ze springt al weer op en loopt naar het or gel. Zacht slaat ze een paar toetsen aan, dan zingt ze met haar heldere sopraan, terwijl ze zichzelf begeleidt: „Hoe zal ik u ontvangen, hoe wilt Gij zijn ont moet" Meneer zingt zacht mee en Har's sterke tenor ondersteunt de beide stemmen. Meneer neuriet zelfs. En on der het zingen is er in Ally's hart de stille bede: „Geef Here, dat het zo mag blijven." Als ze voor het naar bed gaan, haar aanstaande schoonmoeder nog even in de keuken helpt, voelt ze opeens een paar armen om haar heen en een kus op haar wang. ,,'kWou, dat jij hier maar al tijd kon blijven." (Wordt vervolgd.) ZANGHULDE VOOR KONINGIN JULIANA. Het uit 80 leden bestaande Noorse man nenkoor Oslo Handverker Sang Forening, dat op uitnodiging van ,,-Apollo" een bezoek aan ons land brengt, zong in de stromende regen voor het bordes van het paleis Soestdijk H. M. Koningin Juliana toe. Koningin Juliana dankt de dirigent van het Noorse koor, de heer P. Spalder, voor de zang- hulde. Derde van rechts de gezant van Noorwegen, de heer J. Buil, jn gesprek met mevrouw M. Smitt Avis, particulier secretaresse van de Koningin. Geheel rechts: W. J. baron van Heeckeren van Molen- cate, particulier secretaris van de Koningin. Nog nooit zoveel leden in krukken en verband. De twee maanden oude Britse labourregering heeft met een meerderheid van vijf stemmen in het lagerhuis op twee punten van haar begroting de oppositie verslagen. De conservatieven werden in hun oppositie tegen de in de be groting voorgestelde verhoging van de benzinebelasting en de belasting op vrachtauto's, ge steund door de negen leden van de liberale fractie. De labourregering behaalde de kleinste meerderheid, die zij ooit heeft gekregen. Op beide punten kreeg zij 304 stemmen tegen 299. Het huis was reeds een uur voor de stemming tot de laatste plaats gevuld. Beide partijen hadden zoveel mogelijk leden bijeen gegaard. Iedereen die in staat was te lopen of te hinken had bevel gekregen te komen. Nog nooit had men in het huis zoveel leden in krukken en ver band gezien. Reuzenmotoren. 2 motoren van 65.000 P.K. elk zullen nog dit jaar in gebruik genomen worden bij de Grand Coulee stuwdam in de Columbia- rivier in het Noordwesten der Verenigde Staten. Zij zullen ge bruikt worden om 2 reusachtige pompen aan te drijven die elk afzonderlijk genoeg water kun nen verwerken voor een stad met een bevolking van 3.5000.000 zielen. Elke motor heeft een gewicht van 300 ton en is 8 meter hoog. Voedselvergiftiging aan boord van Nederlands schip. Twintig leden van de beman ning van het Nederlandse schip Coolhaven" hebben aan boord voedselvergiftiging gekregen door het eten van bedorven con serven. Drie hunner moesten in een ziekenhuis te Carthagena in Spanje worden opgenomen. Verlaten auto in sloot. Een chauffeur van de B.B.A. heeft in de omgeving van Breda een zeldzame vondst gedaan. Daar lag namelijk een luxe auto in de sloot, terwijl er in de om trek geen spoor van de eigenaar te ontdekken was. De wagen was van het type 1938. Het nummer van de auto bleek indertijd uit gereikt te zijn aan iemand uit Delft. Met de politie uit die stad heeft men zich inmiddels in ver binding gesteld, maar het is nog niet duidelijk, waar en hoe men de oplossing vinden zal. Twee doden bij auto-ongeval. De late avond van Woensdag heeft een auto-ongeval op de rijksweg tussen Wouw en Ber gen op Zoom het leven gekost aan een bejaard echtpaar Meeuws-v. d. Zande uit Heer len. De 77-jarige M. A. Meeuws en diens 76-jarige echtgenote wer den in het avondlijk duister plotseling door een passerende personenauto uit Den Haag af komstig gegrepen toen zij na het verlaten van een B.B.A.-bus de rijksweg wilden oversteken. De man was op slag dood. De vrouw overleed nog tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Roosen daal. De beide oudjes hadden in de voormiddag hun stemplicht ver vuld en waren toen met de bus naar B. op Zoom gegaan, waar een broer van Meeuws gouden bruiloft vierde. Met de laatste bus keerden beide oudjes uit Bergen op Zoom terug naar hun woning. Bezorgd voor elkaar stapten zij aan de Roskam onder de arm achter de bus om, do rijweg op en werden meteen ge grepen. Een kleine felle brand heeft ge woed bij de N.V. Honig's Kunst harsindustrie te Zaandam. In de kunstharsafdeling was een arbei der bezig een ketel te lassen en hierbij spatten enige vonken op jutezakken, gevuld met bisphenol, een van de grondstoffen voor de kunstharsfabricatie. Eerst met schuimblussers en later met veel water wist het personeel in korte tijd het vuur te doven. Tsjecho-Slowakije zal met in gang van 1 Mei zijn consulaten- generaal te Londen, Parijs en Boe dapest sluiten. Te Londen wordt 6 Mei een in ternationale televisieconferentie van 16 landen geopend, waaraan onder meer Engeland, de V.S. en Nederland zullen deelnemen. Spaarzegels voor brandstoftenaankoop. Om voor de bevolking van Vlis singen de betaling, der brandstof- fenrekeningen te vergemakkelij ken, is door de Vlissingsche Nuts spaarbank een spaarregeling in het leven geroepen. Door de Nutsspaarbank zuilen zegels worden uitgegeven, die door de brandstoffenhandelaren, aange sloten bij de afdeling Vlissingen van de Bond van Detailhandelaren in Brandstoffen, in betaling zullen worden genomen voor de levering van brandstoffen. Doordat men, op het voor ieder meest geschikte tijdstip, zegels kan kopen, kunnen de uitgaven voor de brandstoffen over het ge hele jaar worden verdeeld. De brandstoffenhandelaren zijn in het bezit van spaarzegelkaar- ten, die zij onder hun afnemers distribueren. Deze zegelkaarten worden gratis uitgereikt, want het is niet toegestaan, daarvoor iets in rekening te brengen. Óp de kaart is plaats voor 50 zegels, welke f 1,of f 0,50 verkrijg baar zijn bij de Spaarbank, als mede bij de brandstoffenhandela ren. Bij de aflevering van brandstof fen neemt de handelaar de ge plakte zegels in betaling aan. Heeft men meer zegels geplakt, dan men aan de leverancier schul dig is, dan bewaart men de zegels voor een volgende keer, heeft men minder aan zegels geplakt, dan men aan brandstoffen heeft af genomen, dan kan men In con tanten bijbetalen. Slechts in bij zondere gevallen kan de handelaar die de kaart heeft uitgegeven, de waarde der geplakte zegels resti tueren. Voor de verbruikers zijn aan de ze regeling geen kosten verbonden en de spaarder is geheel vrij in de keuze van leverancier. Het gehele systeem is bedoeld als service van de Spaarbank aan de gehele Vlis singse bevolking, teneinde deze mede tot gewoon sparen te bewe gen. Wat zijn vijf jaren vrijheid U waard? Nu wij het lustrum van de bevrijding gaan vieren, stel len wij ons nog éven voor, hoe ons leven was in de ja ren 19401945 en hoe dank baar wij waren, toen einde lijk de bevrijding kwam. En dan denken wij aan de dui zenden, voor wie de bevrij dingsdagen geen- feestdagen kunnen zijn, omdat de herin nering aan hen, die voor de bevrijding en de voorberei ding daarvan het leven lie ten, de eenzaamheid, de zor gen te zwaar drukken. Het gemis van hén, die in het verzet hun leven gaven, kunnen wij niet vergoeden, maar laten we doen, wat wij wél kunnen: met elkaar de materiële zorgen verlichten van hen, die achterbleven, door een bijdrage te storten op de Lustrum-Girorekening wn de Stichting 19401945. No. 635. Met het troepenschip „Skau- gum", dat 11 April 1950 uit Tand jong Priok vertrokken is en ver moedelijk 7 Mei te Rotterdam zal aankomen, arriveren de volgende Zeeuwen: Sold. D. Bruine te Goes; Korp. H, J. Lammers te Heinkenszand; Sergt. P. A. Keymel te Vlissingen; Sold. I H. P. Beun en M. Beun- Muller te Aardenburg; Korp. P. Letschert en N. M. J. Letschert Brinkhuijsen te Bergeri op Zoom; Sold. J. Nieuwenhuyze en S. Nieuwenhuyze—Martotedja en M. Nieuwenhuyze te Kruiningen; Sergt. G. W. Groote te Vlissingen; Sergt. A. C. Maas te Bergen op Zoom; Sold. P. Demmers te Ber gen op Zoom; Sold. G. L. Schun- selaar te Vlissingen; Sergt. H. den Engelsman te Souburg; Sold. J. Korethuizen te Kortgene; Sold. J. J. F. Snepvanger te Bergen op Zoom; Sergt. A. Wijnands te Hansweert; Sold. I G. Janse te Koudekerke; Gren. H.Slabbekoorn te Borssele; Gren. H. v. Haers te Philippine; Gren. G. M. Hoek, St. Maartensdijk: Gren. I C. Hoorn weg te Haamstede; Sergt. L. A. Kampman te St. Maartensdijk; Korp. F. A. de Waal te Graauw. In het Centraal Bureau voor de Grafische Bedrijven te Amster dam zal op 4 Mei een gedenksteen worden onthuld voor de in het verzet gevallen grafici. vim KLEINIGHEDEN. Meermalen is tijdens de ver kiezingscampagne gewaarschuwd, dat één stem de doorslag zou kunnen geven. Nu weet ik niet of dit Woens dag ergens gedemonstreerd is. Maar wei is duidelijk geble ken, dat kleinigheden van be slissende invloed kunnen zijn. Wanneer de V.V.D. er in ge slaagd was 25 stemmen meer te verkrijgen, dan zou zij haar vierde zetel behouden hebben en had de Kath. Volkspartij een zetel verspeeld. In totaal 25 stemmen. Dat is dus per kieskring nog geen 4 stemmen. Het Geref. Pol. Verb, behaalde in Zeeland 957 stemmen, die het van de A.-R. partij afsnoepte. Nu wil het geval, dat de A.R. partij voor haar zevende zetel 669 stemmen tekort kwam. Had het G.P.V. niet met een eigen lijst aan de verkiezingen deel genomen, dan had de A.R. partij stemmen te over gehad voor een zevende zetel, en zou de Kath. Volkspartij een zetel minder hebben gekregen. Een betrekkelijk klein aantal stemmen was dus oorzaak, dat de K.V.P. reden kreeg om te juichen. Een prechtlge vi collectie Hf/ ZOMERMANTELS in prima wollen stoffen, velours, charmelaine en georgette vanef 54.00 Ook In grote maten Een enorme keuze DAMESJAPONNEN In wol, zijde en Dupion. Grote var* scheldenneid van modellen vanaf 16.75 Egyptisch katoenen REGENMANTELS geheel dubbel 49.95 U vindt bij ons een uitgebreide sortering In BLOUSES, ROKKEN en PEIGNOIRS MIDDELBURG LANGE NOORDSTRAAT 10-12 Merkwaardige geboorte. Een Deense vrouwelijke pel grim met haar echtgenoot op reis in een autobus naar Rome, heeft na een ongeluk van de bus het leven geschonken aan een doch tertje. De bus slipte tegen een muur langs de weg boven het Como- meer en het meisje zag het le venslicht in de bus, die gevaar lijk overhelde. De ouders hadden gehoopt, dat het kindje in het heilige jaar in de eeuwige stad geboren zou worden. Zij gaven het de naam Lariana, afgeleid van de latijnse naam voor het Como-meer. Moeder en dochter maken het weL

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2