Orovinci^/m NIEUWBOUW, a Reehhk STEMT Selectiewedstrijden Zaterdagmiddag- elftallen. C. F. v. d. Peijl ZOEKT GE EEN STATENLID VAN STIJL, DAN OP No. 9 van de CHR. HIST. LIJS Gemeenteraad. eer dan 1500 model-ameublementen uit alle delen van Europa, in origineel ingerichte kamers, geven U ideeén, hoe U Uw woning gezellig en smaakvol kunt meubileren. Zeer bijzondere collecties Nederlandse en import meubel en gordijnstoffen, lopers, kleden en tapijten, 1290. Pullman RietsaIon9 483." O0rnaa,r} cêch9Utr' "nl FRANCO LEVERING DOOR GEHEEL NEDERLAND Zeeuws elftal samengesteld. Dinsdag 25 April 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 De diefstal van de Arn. 15. In verband met de diefstal van het vissersvaartuig Arn 15 uit de vissershaven te Vlissingen in de nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. vernemen wij, dat men ernstige vermoedens koestert tegen een drietal jonge mannen, die waar schijnlijk van Belgische nationali teit zijn. Zij hebben nl. te Vlissin gen geïnformeerd naar de moge lijkheid om een grote boot te ko pen en zijn een kijkje gaan nemen in de vissershaven. Vrijdag zijn zfj met een eigen crême-kleurige mo torboot onverwacht uit Vlissingen verdwenen. De waarschijnlijkheid is groot, dat zij die nacht toch weer teruggekeerd zijn, want men heeft omstreeks half vier drie "jongelui, wier signalement klopte met dat van de Belgische bezoe kers, in de nabijheid van de vis sershaven gezien. Het is welhaast zeker, dat zij, na de diefstal van de Arn. 15 en het aan de grond lopen ter hoogte van Borssele, het schip in de steek hebben gelaten en met hun eigen motorboot in de richting van Antwerpen zijn ver dwenen. Er is althans een rapport binnengekomen, dat het scheepje bij de Nederlands-Belgische grens ter hoogte van Lillo op de Wes- ter-Schelde is gezien.In verband daarmede is de internationale po litie ingeschakeld voor het op sporen van de vermoedelijke die ven. Accumulatorenbedrijf te Middelburg gevestigd. Sedert enige tijd zijn door de heer J. H. Th. Wiegel te Middel burg voorbereidingen getroffen om een accumulatorenbedrijf te beginnen. Hij heeft gisteren dit bedrijf in werking gesteld. Er zul len batterijen worden gemonteerd, zowel voor auto's als voor sche pen. Tot nu toe moesten de gara gehouders de accu's opzenden naar de fabrieken buiten de provincie, hetgeen extra kosten met zich meebracht. Dit alles zal in de toe komst niet meer nodig zijn. Het bedrijf start met 10 man perso neel en het ziet er naar uit, dat er in de toekomst voor nog meer werkgelegenheid zal zijn. De onderdelen voor de accu's komen van de fabriek, doch de montage en vulling geschiedt in het nieuwe bedrijf. Twee man per soneel zijn instaat om samen 60 batterijen per dag af te leveren, Een en ander betekent bovendien een deviezen-besparing (Ingez. mededeling, advert.) Koekoek en nachtegaal zijn weer op Walcheren. Het mooie lenteweer van de vo rige week moet zowel de koekoek als de nachtegaal weer hebben doen besluiten naar Walcheren te rug te keren. De opperwachtmees ter der Rijkspolitie te Oostkapelle, de heer C. Verhage, hoorde Don derdagmiddag in het Oranjebos in deze gemeente voor het eerst de koekoek. Vrijdag werd door meerdere inwoners van Oostka pelle ook al een nachtegaal ge hoord. Chr. Plattelandsmeisjes uit Zuid-Beveland. Zaterdag vergaderde in Melk- salon „De Landbouw" te Goes de afdeling Zuid-Beveland van de Chr. Boerinnen- en Plattelands- meisjesbond onder leiding van mej. Geelhoed uit Nieuwdorp. „Wellevendheid ook op het plat teland" was het onderwerp voor deze middag. Na de pauze lever den Adri Braamse en Corry de Regt een bijdrage Verder werd de landelijke bonds dag van de C.B.P.B.-C.J.B.T.O., die in Mei te Middelburg gehou den zal worden, besproken. Na de pauze berustte de leiding bij mej. P. den Herder te Lewedorp. MIDDELBURG. Gemeenteraad. Maandag 8 Mei zal de ge meenteraad in openbare verga dering bijeenkomen. Faney Fair was een succes. Ondanks het feit, dat de tele visie-ontvangst niet kon door gaan, is de Fancy Fair van de buurtvereniging 't Zand een succes geworden. Vooral Zater dagavond was het enorm dr..k ln het Schuttershof. De op brengst, die nog niet precies kan worden vastgesteld, ligt in ieder geval tussen de f 1800 en f 2000. De heer Krijger leverde een op merkelijke prestatie met de z.g. hometrainer, door de 500 M. in een tijd van 30 sec. af te leggen. V.P.R.O.-avond. In de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg werd, een door de V.P.R.O, georganiseerde, slotbij eenkomst van de ledenwerfactie 1949/'50 gehouden. Nadat de con sul voor Walcheren de heer H, Pieters een openingswoord had gesproken, hield ds W. C. F. Metz, Éen korte propagandaspeeehl waarin hij aanspoorde de V.P.R.O. te blijven steunen. De voodrachts- kunstenaar de heer W. Berkhemer te Wageningen droeg de geschie denis van Saul en David uit 1 Sam. 17 e.v. voor, waarbij de harp- pegeleiding door mevr. Rosa Spier Op uitstekende wijze werd ver zorgd. Ook het Kerkkoor der Vrijz. Hervormden o.l.v. mevr. Betsy BonthuisDhont verleende mede werking. GOES. Spoedeisende vergadering Gemeenteraad. De gemeenteraad zal Dinsdag 25 April des n.m. 8 uur in open bare vergadering bijeenkomen. Aan de orde komt een voorstel Van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 25 Augustus +949, tot onteigening ten name der gemeente van gronden ten be hoeve van de uitbreiding van het iportterrein. Van de zijde van het departe ment van Wederopbouw en Volkshuisvesting is bezwaar ge opperd tegen de voorgenomen ont eigening, doch dat dit kan wor den weggenomen indien wordt be sloten het noordelijk gedeelte van het perceel bouwland ter opper vlakte van ongeveer 1 ha. uit de onteigening te nemen. Uit een schrijven van het be stuur van de Stichting Sportbe langen blijkt, dat met enige wjjzi ging van de plannen van uitbrei ding van het sportterrein voor een groot deel aan het thans bestaan de tekort aan wedstrijdvelden kan worden tegemoet gekomen. Rooms Kath. H.B.S. Naar „De Stem" meldt, ontving de Deken van Goes, die reeds drie jaren moeite heeft gedaan een re ligieuze orde voor een middelbare school op de eilanden te interes seren van de paters der H.H. Har ten te Ginneken de officiële mede deling, dat zij bereid zijn de lei ding op zich te nemen van een middelbare school op de Zeeuwse eilanden. Hoewel nog heel wat moeilijkheden te. overwinnen zijn, hoopt men in Sept. a.s. met een H.B.S. voor jongens en meisjes te Goes te kunnen starten. OVEZANDE. Tuinbouwcursus. Eén dezer dagen werd alhier de eindles van de algemene tuin bouwcursus gehouden, die door de Rijkstuinbouwconsulent en ver schillende autoriteiten werd bijge woond. Nadat door de beide lera ren de heren L. M. Huige en P. C, de Jonge, de gebruikelijke vragen gesteld waren, reikte ir. van Soest aan 20 van de 23 cursisten de di ploma's uit. De namen van de ge slaagden zijn: P. Dobbelaar, L, Priem, Jan Boonman, J. Krijger, D. Melio, J. van 't Westende, I. Padmos, G. Goeree, J. de Kok, Ko Boonman, J. Verbeem, Jac. Drij dijk, D. Boonman, H. van 't West einde. D. Vette. M. van den Dries, H. Rijk, C. de Jonge, J. Goense en A. Drijdijk. De leerlingen waren afkomstig uit Ovezande, Driewegen, Oude- lande en Nieuwdorp. NIEUWDORP. Chr. Vrouwenbond. De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. hield op feestelijke wijze haar jaarvergadering on der leiding van mevr. Beukema Door de secr.esse en penn.esse. de dames J. M. Dikkenberg en C. op 'tHof werden de jaarver slagen uitgebracht. Er heerst een bloeiend verenigingsleven Het ledental bedraagt 66. Het aftredend bestuurslid Mevr. de Kok-»—Verhage werd herkozen. Het verdere van de avond werd doorgebracht met zang voordrachten, spraakwaterval enz. Het was een zeer goed ge slaagde bijeenkomst. WAARDE. Tjjdrede. Voor de Staatk. Geref. kies vereniging trad hier op ds Zwe- rus uit Middelharnis met een tijdrede over het onderwerp: „De stemme Gods in 't wereldge beuren". Spreker wekte zijn hoorders op de stem Gods te volgen bij de a.s. verkiezingen en niet die wegen in te slaan die door des mensen vernuft wor den uitgedacht. ST. LAURENS. Ouderavond Chr. School. Vrijdagavond hield de Chr. Schoolver. een ouderavond in de Chr. school o.l.v. de voorzitter ds C. Boon, die in zijn openings woord de vele aanwezigen, w.o. het voltallige college van B. en W„ welkom heette. Een van de redenen, dat deze avond weer gehouden werd in de school was. zo zei de voorzitter, om de ouders de geheel herstelde en ver nieuwde schoolgebouwen te la ten zien. Voor de loyale mede werking van 't gemeentebestuur werd dank gebracht Het hoofd der school, de heer G. F. Weeda, hield een onder houdende causerie over de Leer plichtwet. Spr. herinnerde aan de totstandkoming voor 50 jaar. toen deze wet in de Tweede Ka mer werd aangenomen met 50 stemmen voor en 49, die van A.R., R.K. en S.D.A.P. tegen en vertelde over de huidige bepa lingen iv.m. het 7e en 8e leer jaar. In de daarop volgende verkie zing van een bestuurslid in de vac.-G. Vreeke werd gekozen de heer A. Simonse. Tijdens de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. De onderwijzer A. Scheltens hield een inleiding over de Chr. school en de zedelijke opvoeding. Hij wees er op, dat in alle vax- ken, maar inzonderheid bij het onderwijs in de Bijbelse geschie denis deze opvoeding tot mensen Gods wordt nagestreefd, zij het met veel gebrek. In de rondvraag kwamen o.a. de schoolreisjes ter sprake. De heer G. F. Weeda eindigde na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 105 3 en 5 met dank gebed. COLIJNSPLAAT. Chr. Hist. Kiesvereniging. Door de Chr.-Hist. Kiesver enigingen op N.-Beveland werd Vrijdagavond een vergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer M. van der Weele, Als sprekers traden op baron van der Feltz en de heer Tj Krol, welke spraken over „D, Prov. Staten" en „Hoe stemt gij". Verschillende politieke als ook practische vragen werden door de sprekers op duidelijke wijze beantwoord. ST. ANN ALAND. Vergadering Boerenleenbank. Een dezer dagen kwam de Coöp. Boerenleenbank alhier in algemene vergadering bijeen. De voorzitter, de heer A. Bergers wees er o.a. op, dat de toever trouwde gelden aan de Banl; gedurende het afgelopen jaar weer belangrijk vermeerderden Dat jaar bracht een rijke oog en waar de droogte elders in West-Europa en andere delen funest werd, was de vraag goed en waren ook de prijzen hoo_ tot zeer hoog. Het teeltjaar 1943 zal volgens spreker dan ook nog lang als een goed jaar herdacht kunnen worden. Ook het giro verkeer via de Bank is belang rijk toegenomen. Ondanks be hoorlijke afschrijvingen kon men de rentevoet belangrijk verhogen in dien zin, dat aan de leden ook boven de f 5000 een rente van 2,28 pet. werd uitge keerd tot flO.000, daarna 0,96 Uit de daarna aan de orde ge stelde rekening bleek, dat aan de debet- en creditkant een be drag voorkomt van f 8.324.027,61 waarbij een op de reserve ge brachte winstpost van f4014,04 en een kassaldo van f8111,23. Uitzonderlijk groot is de post, zowel aan debet als creditzijd: van de ontvangsten en uitgaven in lopende reke ning, n.l. resp f 6.577.723,99 en f 6.701.662,96, Dit bedrag laat zien wat er op St. Annalandse Boerenleenbank omgaat. De balans liet een bedrag aan bezittingen en schulden zien ad f2.194.115,15 met een winstsaldo van f4813,06. Rekening en balans werden zonder op- of aanmerkingen duo: de vergadering goedgekeurd, waarop de kassier décharge werd verleend en dank gebracht voor het accuraat werk. De heer Chr. J. C. Boot werd herkozen als bestuurslid en de heer W. A. Boogaard als lid van de Raad van Toezicht. De voorzitter deelde mede. dat door het Bestuur is besloten de rentevoet van vorig jaar voorlopig zo te handhaven. Het ledental was in 1949 ge stegen tot 530. SEROOSKERKE (W Vrijdagavond kwam de ge meenteraad bijeen onder voor zitterschap van burgemeester P. Dregmans. De exploitatiekosten over 1949 voor de school voor Chr. Volksonderwijs werden vastgesteld op f1264 en de voor vergoeding in aanmerking ko mende uitgaven op f 1267.89 Ook over het tweede kwartaal 1950 zal aan het gemeenteper- soneel de 5 pet. loonsverhoging worden uitgekeerd. In verband met het bepaalde in het besluit bezettingsmaatregelen werden enige belastingverordeningen opnieuw vastgesteld. Het voor stel van B. en W. om aan de ver eniging „Wederzijde Belang' werkzaam ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, een renteloos voorschot te ver lenen van f 437,86 ter gedeel telijke dekking van het tekort, waardoor deze vereniging de aan de gemeente verschuldigd: annuïteiten zal kunnen voldoen werd z.h.st. aangenomen. De heer Janse vroeg nog nadere inlichtingen omtrent het ont staan van dit tekort. Besloten werd tot aankoop van de beno digde grond voor het ontsluiten van het uitbreidingsplan van een tiental eigenaren. Acht eigena ren zijn bereid de benodigde grond te verkopen. Voor de totale oppervlakte van 1.20.82 H.A. zal f 9297,15 betaald wor den. De heren II. Geschiere en D. Coppoolse zijn nog niet be reid gevonden 1 et benodigde ge deelte van hun perceel grond fe verkopen, zodat via een onteige ningsprocedure de beschikkin hierover zal moeten worden ver kregen. De benodigde straat klinkers voor de aan te leggen nieuwe straat zullen worden aangekocht. De begroting voor 1950 werd op enige punten ge wijzigd. De voorzitter las een adres voor van de bewoners van de Vrouwenpolderseweg om de percelen voor waterleiding aan te sluiten. Hij deelde mede, drt de Waterleiding Maatschappij midden Zeeland geen nieuwe aansluitingen tot stand brengt, zodra het water van de gemeen te Middelburg moet worden ver kregen, hetgeen hier het geval is. De gemeente Middelburg heeft geen water genoeg ter be schikking, zodat noodgedwongen gewacht zal moeten worden tot de uitbreiding van het bedrijf tot stand zal zijn gekomen. De heer Jongepier merkte op, dat niet alleen bewoners van Se- rooskerke (W.) hierdoor gedu peerd zijn, maar ook in andere gemeenten zich deze moeilijk heid voordoet. Het café „West dorp" zal gedurende de zomer maanden op verzoek tot elf uur geopend blijven. Van de rond vraag werd geen gebruik ge maakt. De te Serooskerke (W.) gehou den collecte voor het Leger des Heils heeft f 38.25 opgebracht. Voor het Scheepswerktuigkun- dige dipl. C I is geslaagd, de heer J. W. Baten, leerling aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen. De te Waarde gehouden speld jesdag ten bate van de Emma- bloemcollecte bracht op een be drag van f 45.80. De Emmabloemcollecte ter be strijding van de tuberculose, heeft te Kloetinge, 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke ln totaal 108.11 opgebracht. Hoffmann voor Bijz. Raad van Cassatie. Hij mishandelde arrestanten ln Zeeuwsch-Vlaanderen. De Bijz. Raad van Cassatie be handelde gisteren de zaak tegen de uit Berlijn afkomstige K. Hoff mann, die in de jaren 1943 en 1944 in dienst van de Duitse veilig heidspolitie in Zeeuwsch-Vlaande- ren werkzaam was. In dit gebied heeft hij een groot aantal arres tanten mishandeld. In 1945 heeft nij in de provincie Drenthe zes ge vangenen zonder vorm van proces laten neerschieten. Voor deze da den werd hem levenslange gevan genisstraf opgelegd. In beroep van Cassasatie voerde zijn verdediger aan, dat H. zijn zes slachtoffers niet op eigen ini tiatief heeft laten neerschieten. In al deze gevallen zijn wapens, hulp aan geallieerde piloten en andere verboden activiteit geconstateerd. En stond in Indonesië op diverse overtredingen tegen het militaire gezag gericht ook niet de nood- straf? zo vroeg de verdediger, die voorts wees op de zware strafbe palingen, die door de geallieerden op illegale activiteit zijn uitge vaardigd. Volgens diverse door de verdediger verzamelde verklarin gen zou het optreden van deze „Hauptscharführer" te Terneuzen vrij humaan zijn geweest. H. zou zelfs een geschikte man zijn ge weest, die tegeemoetkomend te genover de Nederlandse bevolking zou hebben gestaan. Al die goede dingen wilde de procureur-fiscaal wel eens nader onderzoeken. Hij stelde zijn conclusie uit tot 22 Mei. LOODS IN DE AS TE BIEZELINGE. Gisteravond omstreeks tien uur brak te Biezelinge brand uit in de houten aannemersloods van de Fa Jac. de Jonge en Zn, handel in bouwmaterialen. Door de felle wind greep het vuur snel om zich heen, doch de toesnellende omwoners wisten met emmers water de omringende gebouwen nat te houden tot de Kapelse brandweer arriveerde. De loods brandde totaal af. Een auto die erin ondergebracht was, wist nien nog te redden. De oor zaak van de brand is onbekend. POSTBRUG 30 APRIL WEER VRIJ. De Postbrug over het kanaal WemeldingeHansweert die, zo als bekend bij de Kon. Mij „De Schelde" in reparatie is, zal dezer dagen worden vervoerd en na een laatste afwerking op 30 April weer in gebruik worden gesteld. Aanbeveling rechters. De Arrondissementsrechtbank te Rotterdam heeft ter vervulling van twee vacatures van rechter in haar college een tweetal lijsten van aanbeveling opgemaakt, waarop o.m. de naam voorkomt van mr W. Nieuwenhuijsen, rech- ter-plaatsvervanger in de Arron dissementsrechtbanken te Rotter dam en Middelburg. Frans- oesterzaad in Yerseke gearriveerd. De eerste partij Frans oester zaad (75 ton) is gisteren te Yer seke aangekomen. In de loop van de week komt de rest van de aan gekochte hoeveelheid. De kleine oesters waren besmet met de z.g. Polydora-ziekte. Dr Korringa heeft hiertegen echter een ont smettingsmiddel gevonden. Aanrijding te Kloetinge. Zaterdagmiddag werd mej. de K. uit Yerseke in de Buys Ballot straat te Kloetinge aangereden door een personenauto. Ze kreeg een ernstig gekneusde voet en werd per auto naar haar woning vervoerd. GOES. Jaarvergadering „Hosanna". Maandagavond vergaderde in melksalon Bustraan het muziek gezelschap „Hosanna" o.l.v. van de voorzitter A. M. Duyvewaardt. Deze zomer hoopt zoals bekend „Hosanna" haar 60-jarig bestaan te vieren. Het jaarverslag werd uitgebracht door de secretaris L. J. Hillebrandt Sr. Er was 'n over zicht over de jaren 1947, tot en met 1949. Er is een goede winst aan leden te boeken. Het finan cieel verslag werd uitgebracht door J. H. Slabbekoorn. Het be stuur bleef ongewijzigd. Er zal getracht worden in de week voor het te houden concours een jubi leum-concert te geven, waarna dan receptie wordt gehouden. De zer -dagen zullen de leden van „Hosanna" bij de Goese burgerij 'n geldelijke bijdrage vragen voor het jubileum. Na nog enige zaken van huishoudelijke aard te heb ben besproken, sloot de heer W. C. de Beste de vergadering met gebed. YVielrydster aangereden. Gistermorgen is op de J.A. v. d. Goeskade mej. L. aangereden door een auto van het Departement van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, bestuurd door H. uit Driebergen. Voorzover men kon nagaan, is de oorzaak wel geweest, dat mej. L. zeer weifelend fietste en toen de auto vlak achter haar was, on verwacht de weg overstak. Ze be kwam een hersenschudding en werd overgebracht naar St Joanna. Door as gezakt. In de smalle 's-Heer Hendriks- kinderenstraat zakte gistermor gen een grote truc met oplegger door een as. Daar de wagen niet verder kon rijden, was het gevolg dat de weg versperd werd. Na enige tijd was het euvel echter verholpen en kon de weg vrijge maakt worden. Bij beschikking van de direc teur-generaal der PTT is de heer K. Striker te Goes, technisch ambtenaar der P.T.T., werkzaam op arbeidsovereenkomst, met in gang van 1 April j.l. benoemd in vaste dienst. 'Vb'UlttAtWUf l*V Neerlands grootste Speciaalzaak voor meubilering en stoffering 985*- Pracht Slaapkamet\ I old final, M t f 398.. I, I Mahonie i Slaapkanier\ '''mende -j mal' ">or(. D houl. ''ln®n geven n 9e'ïoö®n k®m,,..„ de,. f 1498.. Mahonie Eetkamer mal Qeilepen. f"1 4* hnnd gepolitoerd «r>»no- nihoot Deze xeer gedii- ttngeerde kamer bestaat git groot, practisch inge richt dressoir, 2 tau® teuils, 4 stoelen en uit- schuiftafel prachtige 3 zits bank 2 grote fauteuils mat ve rende kussens. Bekleed mat prima vefourt. I 795.- I 875.- /8®il«i 'anse Bat>kstellen kuftde (.it bant, j 3 Zi: 5" 3 '-"'Uil,. geL"/"1"'" f 71 B ""'"reed, ,"r,"d j 715a- **taa f 850. S3?- •Huiskamers ln verschillende stijlen, vervaardigd uit eiken Fins-berken mahonie noten en andere hout soorten. Compleet 449.- 592.- I 675 - 398. Salons 4 Royel, <h 9*n i Mooie Huiskamer "r «rtsrss Gothi, "J" I 750.. 435.. dressoir m 2 ta«w,""d-vere'" da zMi»S®B 'Pek ^rttkanj^l 1 C' '"'d'^1'"» 'eten '""'ld- "<°4 980.. Bij aankoop van minstens f 250. WORDT DAGRETOUR Rotterdam vergoed. Volledige garantie «A .OUDE'BINNENWEG - ROTTERDAM Zaterdag werd op het veld van de V.V. „Colynsplaat" een selec tiewedstrijd gespeeld ter vaststel ling van het Zeeuwse elftal, dat Zaterdag 29 April a.s. te Zwijn- drecht ten behoeve van het jaar lijkse Bondentournool een wed strijd zal sqplen tegen Dordrecht. Beide elftallen verschenen bijna ongewijzigd in het veld. (Voor de opstelling van deze elftallen raad plege men ons nummer van Don derdag j.l.). Twee spelers uit het A-elftal ontbraken en wel de mid denvoor A. Ie Grand (Niewdorp) en de rechtsachter G. Tramper (Krabbendijke). Hiervoor werden opgesteld op de middenvoorplaats v. Dalen (Kloetinge) en op de halfplaats H. den Engelsman (Col. PI. Boys). Veel uitblinkers kregen wij deze middag niet te zien. De wind speelde een te grote rol' om mooi spel te kunnen ontplooien. Des niettegenstaande maakten ver schillende spelers een betrouw bare indruk. De wedstrijd werd door het A- elftal met 20 gewonnen. Wat de verhouding overigens goed weer gaf. Het resultaat van deze selec tiewedstrijd zullen wfj hieronder plaatsen. De volgende spelers zullen eer daags een uitnodiging ontvangen voor de wedstrijd van Zaterdag a.s. tegen Dordrecht. Doel: L. de Nooyer, Arnemui- den; r.a.: L. Priester, Nieuwdorp; La.: C. Lobbezoo, Rillandia; r. half: J. de Ridder, Arnemuiden; spil: H. Marijs, Arnemuiden; 1. half: H. Poort, Rillandia; r. bin nen: C. van Dalen, Kloetinge; Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aruba (Curasao). Ver. Prot. Gemeente, W. J. H. Baart te Almen. Aangenomen naar Wapser- veen, L. J. van Houte, cand. te Amstelveen; naar Nijmegen (vac. L. Alons), W. Barnard te Hardenberg. Geref. Kehken. Beroepen te 's-Gravenhage- West (vac. L. Oranje), A. Riet veld te Kralingen. Aangenomen naar Santpoort. M. W. J. C. de Kluis, res. leger- pred. te Utrecht, die bedankte voor Kralingseveer en Wou- brugge. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Bunschoten- Spakenburg (3e pred.pl.), J. van Bruggen te Assen. midv.A. Ie Grand, Nieuwdorp; I. binnen; J. Lindenberg, Wol- phaartsdijk; 1. buiten: J. Wisse, V.C.K. Reserves: Dominicus, Nieuwdorp; M. Vermerris, Wel- meldinge; J. Bosman, S.V.D.; C. Meerman, Arnemuiden. Wat de bezetting van de rechts buitenplaats betreft, deze is nog niet helemaal zeker. Naar men ons meedeelde is dit een kwestie tussen het Bondsbestuur en de Keuzecommissie, betreffende de speler J. Kriekaard, Krabbendijke. Wordt J. Kriekaard niet opge steld, dan zal de keuzecommissie overgaan tot het opstellen van J. Tramper, Krabbendijke op de bui tenplaats. Wat brengt de Radio? Woensdag 26 April 1950. HILV. I (402 M.): NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35. Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.40 „De Autocrate", hoorspel. 12.00 Promenade-orkest, koor en soliste. 12.33 Trio. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelconcert. 13.45 Mando- linemuziek. 14.15 Gram. 14.30 Mu- sette-orkest. 15.00 Koorzang. 15.30 Sextet. 16.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Koorconcert. 18.30 Radio Volks universiteit. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Sportcom- mentaar en gram. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Com mentaar familiecompetitie. 20.15 Omroeporkest. 21.0 Verkiezings uitslagen. 22.15 Clavecimbel, 2 celli en viool. 22.0 Verkiezingsuit slagen. 22.15 „Tien jaren", klank beeld. 22.30 Vocaal kwartet. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Verkiezingsuitslagen en gram. HILV. II (298 M.)VARA 7.00 .Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.0 „Kinderen en mensen" causerie. 10.05 Morgenwijding. VA RA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.0 Orgelspel en zang. 12.30 Mededelingen." 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 1.45 Gram. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Jeugdcon- cert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Metro- pole orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Trio. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 „Wel doorbrekers, geen eenheids brekers", causerie. 19.15 Piano duo. VPRO 19.30 Voor de jeugd. VARA 20.00 West-Europees con cert 21.00 Verkiezingsuitslagen. 23.00 Nieuws. 23.15—24.0 Verkie zingsuitslagen. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 24 April medegedeeld dooi de Incasso-Bank N.V.. Goes. G roert boek Obligation Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlcning 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum Nederland" N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bk. Ned. Handel Mij. A.K.U. Berglis Jurgens v: Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 cum. pref. wd. Wilton Billiton I rubr. Dito II rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. lijn Kon. Boot 10054 10054 Kon. Paketvrt. 9854 98-% Ned. Sch. l'nie 97% 98 97% v. Ommeren's Sv. 98% Rott. Lloyd 9954 9956 Stv; Mij. Ned. 9)% 9954 H.V.A. 99% 99-54 Java Cult. 8l!S 10054 81 N.I.S.U. ÏOO?» Vorstenlanden 95J4 9554 Deli" Bat. Mij. Deli Mij. 66-54 93% 67; 4 Senembah 9154 148J4 Muller Co. 14954 Amsterd. Bk. 172 17054 Holl. Bank Unie 318 318 Cert. Javasche Bk. 11254 11354 Herstelbk. Pr. 133 135 Escompto Bank 176 Ned. Bk. v. Z. Afr. 116 R'damse Bank 160|4 15954 Surinaamse Bk. 166 162 Twentse Bank 21354 213 Am. Smelting 290 292 Anaconda Copp. 265 26554 2285 i Bethl. Steel 22854 Chrysler 167 16754 General Motors 148 14554 Intern. Nickel Kennecott 241 240 Rep. Steel 25354 25254 .Standard Brands 27354 2715 '2 U.S. Steel 27854 27754 Cities Service 27854 277/ North. Am. 472 471 Cont. Oil 13154 13354 Midcont. Oil 11954 12154 Philips Oil 104 104 Shell Union Tidewater 5854 Baltimore 93 9254 Miss. K. Texa» New York Centr. 155 15554 11054 Pennsylvania 115 Canadian Pac. 135J4 124'A iïë 128 139A 129'/, 68/, 94H 33'A 105 mi 106J4 147 166/4 216 143 95A 172H 169A 30% 112/4 70/ 83'/2 28/, 53/, 29H 6 98?4 75J4 215* 41/2 39 26/a 6 14% z 135 122 129% 164 f4 127 1395* 1315* 68 9244 33'4 1065* 126J4 146 165}4 2175* 144 9654 65 17254 16854 3054 115;I 70 84-34 2854 5454 29?i 100 75A 21% 40J4 2654 1154

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3