KOORTS K1KI&£™ AKKERTJES PROVINC1ENIEUWS GEMEENTERADEN NIEUWE VAN BERGEN. ¥an Bergen woidt soldaat. Mr Stikker blijft minister. Chr. School te Schoondijke tijdelijk Onderwijzeres Maandag 17 April 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD inr -w— Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). gerli wijze invloed heeft uitge oefend op deze verpachting noch ook op de vaststelling van de pachtsom. Daardoor heeft hij zijn hoe danigheid als raadslid niet misbruikt om zich te bevoorde len, terwijl overigens niet is ge bleken, dat de deelneming in de pacht, in verband met zijn raadslidmaatschap, tot minder gewenste gevolgen zal kunnen leiden. MIDDELBURG. „Achilles" op bezoek bfl „Kinderzorg", Slechts zelden zullen de gym nasten van „Achilles" zo'n aan dachtig en dankbaar publiek heb ben gehad als Vrijdagavond toen een uitvoering werd gegeven ln de gymnastiekzaal van „Klnder- ■orgHet gehele „Klnderzorg- gezi.-r" was aanwezig, alsmede de directeur en de leiders en leid sters. Meisjes en jongens, dames en heren, allen hebben er asm me degewerkt, dat de kinderen een avond hebben gehad, waarover lang zal worden nagepraat. Vrije oefeningen, brug, rhythmlsche oefeningen en zeker niet ln de laatste plaats de grondgymna- stlek van de heren oogstten veel succes. De directeur van „Kinderzorg", de heer J. v. d. Wind, sprak een woord van dank tot alle mede werkers en hij zei, dat het een unieke avond ln de geschiedenis van „Kinderzorg" i3 geworden. Hij prees de gymnasten voor het eerste klasse werk en het propa gandistische karakter van deze uitvoering. Ook wees de heer v. d. Wind op het charatieve doel en zei, dat de gemeenschap nooit genoeg voor het grote gezin van „Kin derzorg" kan doen. Hjj sprak de hoop uit, dat deze uitvoeringen een jaarlijks terugkerend evene ment zouden worden. De heer J. Parent verzekerde dtt namens het bestuur van „Achillea". Chr. U.L.O.-school. Dezer dagen werd door de leerlingen van de U.L.O.-school in de Singelstraat, in het gym nastieklokaal van de school, een gezellig avondje aangeboden aan de leraren, hun echtgenoten en de niet-meespelende leer lingen. Het motto voor deze bijeen komst luidde: „Voor de leerlin gen, door de leerlingen". Er werd gemusiceerd, voor gedragen, terwijl een toneel stukje werd opgevoerd. Het hoofd der school, de heer R. Swanborn, sprak een slot woord, waarin hij dank bracht aan de medewerkenden van deze avond. VROUWENPOLDER. Chr. Landarbeidersbond. Donderdagavond kwam de Chr. Landarbeidersbond bijeen, onder voorzitterschap van de heer J. Janse; deze heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Na afdoening der huishoudelijke zaken sprak het hoofdbestuurs lid, de heer A. Vingerling, over het onderwerp: „Grondslag en doel van onze samenwerking". Met klem riep hij op tot samen werking, die ons roep tot Gods orde en der tijden nood. Met aandacht werd dit onderwerp beluisterd. Na de rondvraag sloot de heer Vingerling met dankgebed. NIEUWDOKP. Vergadering A.R. kiesvereniging. De A.R. kiesvereniging verga derde onder leiding van de heer A. Sandee. Door de heer C. de Putter uit Axel werd een rede gehouden, i.v.m. de Statenverkiezingen, over het onderwerp: „Politieke rond blik". Spr. schonk aan elk der politieke partijen in ons land aan dacht, waarna hij breder stilstond bij de AR. party, mede Inzake het optreden der „Geref. kiesver enigingen". Een drukke bespre king volgde. Tevens werd op deze vergade ring tot bestuurslid gekozen de heer M. van de Guchte. YER.SEKE. Vergadering Bakkengoedkwekers. Donderdagavond vergaderden de Bakkengoedkwekers, oXv. de heer L. J. van der Have. Na een gezel lige gedachtenwisseling werd be sloten ook dit jaar weer een dub bele wacht op de percelen op het Noorden te plaatsen; des daags en des nachts. Over het algemeen waren de kwekers zeer tevreden over de prestaties van de wacht in 1949 en werd het bestuur gemachtigd dezelfde personen weer aan te stellen. Over het coöperatief inkopen van kalk, palen enz. zullen inlich tingen worden Ingewonnen. Ook zal getracht worden om bij het Bedrijfschap voor Visserijproduc ten in Den Haag enige invloed te verkrijgen inzake de import en export van zaaioesters. Is tot he den alleen maar de grote kwe ker vertegenwoordigd, waarom mag de stem van de kleine pan- nenlegger niet meer gehoord wor den? ST. ANNALAND. Gevonden voorwerpen. Er zijn alhier een damesgummi laars en een huissleutel gevonden, welke terug te bekomen zijn bij de postcommandant der Rijkspo litie. „Elck wat Wils". Het leesgezelschap en -biblio theek „Elck wat Wils" hield haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Chr. J. C. Boot, wees er in zijn welkomst woord op, dat de vereniging dit jaar 3 jubilea heeft. Het leesge zelschap is in 1885 opgericht en bestaat thans 65 jaar; de volks bibliotheek bestaat 60 jaar en de combinatie onder de naam „Elck wat Wils" 55 jaar. De eerst jaarverslagen zijn nog eens nagelezen en daaruit bleek, dat de eerste winter 181 boeken werden opgegeven, die een bruto- opbrengst gaven van f4.52. In de tweede winter gaf men 251 boe ken uit, waarvan f5.07* binnen kwam. Het salaris van de biblio thecaris stond toen op f 5.zo dat een batig slot van f0.07* werd goedgekeurd. Maar zelfs ln die tijd was dat bedrag te gering om de bibliotheek met 1 boek uit te brei den. Wel enige verschil met de huidige cijfers, die spreken van een aantal uitgeleende boeken van ruim 10.000 en ieder jaar een aan koop van 100 nieuwe boeken. Daarna werd eerst besproken de afdeling Leesportefeuilles. Uit het financieel verslag bleek, dat men hetzelfde aantal tijdschriften niet in de portefeuille kon houden zonder tot contributieverhoging over te gaan. Besloten werd niet tot contri butieverhoging over te gaan, maar een tweetal tijdschriften op te zeggen. Uit het verslag omtrent de lees bibliotheek bleek, dat men hier van een batig saldo over houdt van f22.20. Er werden ruim 100 nieuwe boeken aangekocht. Vorig winterseizoen werden 9580 boeken uitgeleend, het daar opvolgend zomerseizoen 2504, to taal 12084 boeken. Dit winter seizoen werden tot op heden 8600 boeken uitgeleend. Men zal ook dit jaar gedurende de zomermaan den weer boeken uitgeven, n.l. om de 14 dagen. Ook deze zomer hoopt men weer een 100-tal boeken bij te ko pen. De heer Abr. Gunst werd als bestuurslid herkozen. Daarna werden verschillende jaargangen, oude tijdschriften verkocht. KRUININGEN. Waar zullen de 18 „goedkope" woningen verrijzen? Donderdagavond kwam de raad bijeen. Het voorstel om de begraafrechten te verhogen, waarover in de vorige vergade ring de stemmen staakten, werd verworpen met 65 stemmen. Wèl werd goedgekeurd een ta rief voor een lijkauto, in ver band waarmede een contract is gesloten met de heer Krijger te Goes. Het tarief zal bedragen voor koopgraf of graf le klasse f25; 2e klasse f20; 3e klasse f 15. Bij de behandeling van een wijziging van de begroting voor 1950 informeerde de heer Suij naar de post i.v.m. de oprichting van streekziekenhuizen. De voorzitter antwoordde, dat dit een bedrag is van f 0,02 per inwoner subsidie voor de com missie ter voorbereiding van de oprichting van een prot. chr. ziekenhuis voor Zeeland. Ver schillende leden spraken hun verwondering er over uit, dat B. en W. niet met een voorstel wa ren gekomen. Tenslotte werd gestemd, waarbij het bedrag werd toegestaan met 65 stem men. De woning Veerweg 19 te Hansweert, eigendom van de N.V. A. van der Straaten en be woond door W. C. Hamelink werd onbewoonbaar verklaard Het pand is inmidd 's in eigen dom overgegaan aan de heer Goetheer, die het voor garage wil bestemmen. De jaarwedde van de hulp keurmeester werd gebracht van f2650 op f3312. Voor de tegen woordige hulpkeurmeester, de heer Verburg, werd een bijzon dere regeling getroffen. Nu binnen afzienbare tijd ook bij huisslachtingen keuring zal moeten plaats vinden, zal een 2e keurmeester moeten worden be noemd. Het salaris van de keu ringsveearts zal moeten worden verhoogd en er zal nieuw ma teriaal aangeschaft moeten wor den. B. en W. stelden voor de keu ring voor huisslachtingen te ver hogen en het keurloon van bijv. een varken te brengen van f 4 op f 5. De voorzitter zeide, dat Zuid- Beveland en Tholen de enige ge bieden zijn waar de huisslach tingen tot heden nog van keu ring zijn vrijgesteld. Hoewel verscheidene leden niet overtuigd waren van de noodzaak er van, was men toch van mening, dat aan deze maat regel niet zal zijn te ontkomen. Het voorstel werd z.h.st. aange nomen. De gemeente werd in de gele genheid gesteld 18 z.g. „goed kope" woningen met verminder de Rijksbijdrage te bouwen uit de combinatie „Kruiningen". Volgens mededeling van de Prov. Directie van de Wederop bouw werd de machtiging voor de bouw slechts verleend onder voorbehoud, dat alle 18 wonin gen in de kom van het dorp Kruiningen worden gebouwd. Daarom stelden B. en W. voor deze 18 woningen te Kruiningen en de andere 10, welke uit het toegestande bouwvolume wor den gebouwd, te Hansweert te bouwen. De reden voor deze voorwaar de, die de Wederopbouw stelde, was een verlaging van het huur- peil te Hansweert. De huur van de woningen, die te Kruiningen kunnen worden gebouwd, zal dan ongeveer f 5,50 bedragen en van die te Hans weert ongeveer f4,25. Verschillende leden hadden te gen deze voorwaarde overwe gende bezwaren. Ten eerste wa ren zij van mening, dat de raad vrijgelaten moet worden de wo ningen tussen de verschillende kommen te verdelen en ten tweede vonden zjj de verdeling op zichzelf niet billijk. In een vorige besloten verga dering was overeengekomen de woningen als volgt te verdelen: 6 met een huurprijs van f 5,-jO te Hansweert, 6 van f 4,25 te Hansweert, 12 van f 5,50 te Kruiningen en 4 van f4,25 te Kruiningen. De voorzitter zegde toe te zul len trachten voor deze verdeling alsnog toestemming te verkrij gen. De raad besloot alleen tot de bouw van genoemde woningen over te gaan als toestemming verkregen wordt om de verde ling te doen plaats hebben als de raad zich dat zelf voorstelt, Alleen de heer Witte verklaarde ook hieraan zijn stem niet te kunnen geven, omdat met dezs woningen, die z.i. nog te duur zijn, niet in de eerste plaats de inwonera van Kruiningen gehol pen zijn, maar personen, die zich hier ev. komen vestigen. VROUWENPOLDER, f 5.-— voor het ophalen van huisvuil. Dezer dagen kwam de raad der gemeente Vrouwenpolder in ver gadering bijeen. Besloten werd in de plaats van de vertrokken leden, de heren Francois en Langcbeeke, toe te laten de heren de Vos en J. Janse, Het tarief voor het ophalen van het huisvuil werd met ingang van 1 Juli 1950 verhoogd tot f5.— per aangeslotene per jaar, terwijl de politieverordening, met betrek king tot het ophalen van huisvuil, werd aangevuld. Bovendien werd voor de vuilnisstortplaats op de boerderij van Koster, ten behoeve van het plaatsen van een welput, een bedrag van f 120.beschik baar gesteld. Hoewel de Gebr.'s Francois weigeren een perceel vroonterrein, gelegen in het uit breidingsplan, aan de gemeente te verkopen, werd voorshand in prin cipe besloten dit terrein aan te kopen, om dit na verloop van tijd via een onteigenings-procedure in eigendom te verkrijgen. Tot slot werd de begroting voor het dienstjaar 1949 gewijzigd. Bij de rondvraag bedankte de heer J. Geerse Jr. als lid van de Raad, i.v.m. het feit, dat hij geen lid meer is van de kiesvereniging, door welks bemiddeling hij werd verkozen tot raadslid. ST.-ANN ALAND. „Rehoboth" krijgt geen medewerking. Vrijdag kwam de raad in open bare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester F. M. Boogaard. De inkomsten van de haven meester (f 2300) en die van het Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kortenhoef (toez.), P. L. M. Sterrenburg, cand. te Arnhem; te Rotterdam-Feijen- oord (vac. H. J. van Heerden), J. de Groot te Apeldoorn; tot predikant in algem. dienst ds M. Goudkamp, legerpred., om werkzaam te zijn in het A.M.V.J.-werk. Aangenomen naar Katwijk aan Zee (vac. H. A. Jellema), P. P. J. Monster te Bussum en (6e pred.pl.) P. Moerenhout te Maarsen. Geref. Kerken. Beroepen te Hijlaard, H. Ho- genhuis, cand. te Leeuwarden. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's-Gravenhage, F. J. Dieleman te Borssele en J. v. Berg te Utrecht. Beroepen te 's-Gravenhage, F. J. Dieleman te Borssele. Beroepbaar. Door de classis Zwolle is be roepbaar gesteld in de Geref. Kerken, R. de Vries, Rijksstraat weg 14, Steenwijk. C.J.M.V. te Middelburg nam sportterrein in gebruik. Zaterdagmiddag is op het in dustrieterrein te Middelburg op het tot op heden nog onver- huurde deel een sportterrein van de C.J.M.V. geopend. Een en ander ging zonder officiéél vertoon en er werden alleen twee voetbalwedstrijd ge speeld. Noch de Jongensclubs die tegen S.D.O. IX voetbalden, noch een combinatie van Jonge Kracht en C.J.M.V.-leden konden het tot een overwinning bren gen. Eerstgenoemde ploeg ver loor met 71, terwjjl laatst genoemde ploeg tegen S.D.O. 1 met dezelfde cijfers het onder spit moest delven. De vrij sterke wind deed echter aan het spel veel afbreuk. De wethouder, de heer L. J. Geers kwam met de leden van de Gemeentelijke Sportcommis- sie ook eens een kijkje nemen. Een C.J.M.V.-lid zorgde met een geluidsinstallatie voor muziek. Avondschool voor Nijver heidsonderwijs te Vlissingen. Geslaagd eindexamen cursus 19491950: J. Joosse, A. H. de Koster, C. W. v. Loon, J. v. d. Velde, J. J. van Leeuwen, J. de Hamer, J. A. Kroonen, A. Nieu- wenhuijze, B. E. Wamelink, P. Ch. Weiss, G. Ch. Meeuse, M. Post, P. H. A. Proost en C. G. Ch. Schout, allen te Vlissingen; A. Goedegebure en I. de Klerk te Koudekerke. Herexamen: 1 leerling. 3-jarige cursus volwassenen. Afd. Houtbewerkers: G. P. M. Geeraert te Groede, L. v. d. Wege te Breskens. Afd. Schilders: L. C. Davidse en A. L. Volmer te Vlissingen. Aid. Electriciens: W. v. d. Hoek en H. J. de Klerk te Vlis singen. Afd. Plaatwerk en Scheeps bouw: J. Davidse, A. Fliers, D. Hendrikse, K. de Nooijer, M. Vogel, L. A. Zwigtman, allen te Vlissingen. Cursus electrisch lassen Vlis singen: J. Wisse, B. P. Wisse, B. Dankhaerts, allen te Vlissin gen; W. v. Sluijs, H. Jacobsen, J. E. Adriaanse en A. Matthijs- sen, allen te Middelburg; P. Marijs te Souburg; C. Groosman te Hoofdplaat; C. v. Damme te 's-Gravenpolder; P. C. v. Oosten te Yerseke; P. v. Eyzeren te Aagtekerke. Administrateur van de Handels- en Effectenbank te Axel staat terecht. Vrijdag zal de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg de zaak behandelen tegen H. P. A., administrateur van de Han dels- en Effectenbank te Axel, A. heeft een aantal, aan de Bank in bewaring gegeven effecten, verduisterd. Bovendien heeft deze admini strateur het comité 4e Eeuwfeest te Sas van Gent, voor f 3950. opgelicht, daar hij dit bedrag verzuimde uit te keren, nadat hij dit had ontvangen van de assurantiemakelaars te Rotter dam. KLOETINGE. Bazar. De Sportvereniging „Unitas hield Zaterdag een goed geslaag de bazar in het Verenigings gebouw ten bate van de kas. Burgemeester Schimmelpenninck v. d. Oye opende deze bazar en de 'voorzitter van „Unitas", Ds Jellema, sprak een kort slot woord. Het Muziekgezelschap „Excel sior" te Kloetinge heeft Vrijdag avond de uit Indonesië terug gekeerde militair J. Hoogstrate een serenade gebracht. W.A.-Bestuur werden onder de loupe genomen, welke laatste sloot met een nadelig slot van f 1012.19. De rekening van het Groene Kruis en van de t.b.c.-be- strijding werden in orde bevonden. Van de vereniging-Rehoboth was een schrijven ingekomen met het verzoek voor hun vergaderingen gebruik te mogen maken van het oude gemeentehuis of van één der lokalen der scheden. De burge meester was oorspronkelijk van mening, dat deze vereniging een gebouw wilde stichten, waarin alle verenigingen zouden kunnen ver gaderen. Achteraf is echter ge bleken, dat dit niet het geval is, zodat hij hier zijn medewerking niet aan kan verlenen. Burge meester Boogaard is wel voor een neutraal gebouw, doch vindt een chr. jeugdgebouw niet van alge meen belang. Met algemene stem men werd besloten dit verzoek af te wijzen. Voor de keurlonen werd een nieuwe verordening vastgesteld. Do tarieven zijn als volgt: voor een geslacht paard moet worden be taald f 7.50, voor een rund f 6.50, een varken f 4.een kalf f 3.50, een schaap fl.50 en een geit eveneens f 1.50 Verder was binnengekomen een verzoek van het bestuur afd. Zee land van de Vereniging van Ned Gemeenten om deel te nemen aan het garantiefonds t.b.c. de „Stich ting Zeeland", die een algemene Zeeuwse tentoonstelling organi seren wil in 1953. Gevraagd was 6 cent per inwoner. Gezien de finan ciële toestand der gemeente, had den B. en W. besloten hierop niet in te gaan, hetgeen de raad goed keurde. Op een aanbieding van het registratiebureau der Ned. Ge meenten werd gevolg gegeven. Bij de rondvraag informeerde de heer J. A. den Engelsman nog naar de afwatering van het z.g.n, Wegje (Suzannawegje). De voor zitter zei hierop, dat het een pol derweg is en dat beter nog even gewacht kan worden. Dit jaar wordt de Westelijke Achterweg vanaf de Oude Molen geheel herbestraat, terwijl de Hoendervveg het volgend jaar aan de beurt is. Het verlengde van de Molendijk vanaf het oude gemeen tehuis zal met klinkers bestraat worden, terwijl de stenen, die er momenteel liggen, gebruikt zullen worden bij de herbestrating van de Westelijke Achterweg. Nagekomen Advertentiën De Heer en Mevrouw PELMELLINK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter MARIA. Middelburg, 15 April 1950. Rouaanse Kade 11. Heden overleed te Arnhem, tot onze grote droefheid, onze lieve Broeder, Behuwdbroe- der en Oom WILLEM HUPKES, Oud-Referendaris lste klasse bij de P.T.T. in de ouderdom van 66 jaar. G. HAANTJES— HUPKES. H. J. HAANTJES. INEKE. JAAP. Goes, 16 April 1950. Leliestraat 77. Verzoeke geen rouw beklag. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze die pe droefheid, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader BERNARDUS ELSMAN, Echtgenoot van PieterneUa van Liere, in de ouderdom van 79 jaar en 5 maanden. Borssele: Wed. P. ELSMAN— VAN LIERE. J. L. VAN DE VELDE- ELSMAN. A. VAN DE VELDE. Capelle (N.-Br.): B. J. ELSMAN. C. J. ELSMAN— KONINGS. Heerlen: L. J. P. JANSEN— ELSMAN. M. P. L. JANSEN. En Kleinkinderen. Borssele, 15 April 1950. De begrafenis vindt plaats Dinsdag 18 April, 's middags 12 uur. vati 25. Van Bergen pakte de uniform van Albert ln het papier en nam het zaakje mee naar de kazerne. Daar gooide hij het pak op het bed van Albert. Toen ging hij nog even de stad in. Hij was nog maar twee straten ver toen hij 'n soldaat ln het oog kreeg die hem bekend voor kwam. 't Was een erge lange kerel. ,Ik geloof vaat," dacht Van Bergen, „dat lk die langbeen meer gezien heb! Ha Ik zie het! Het Is de Sprinkhaan!" 26. Wat een hartelijke begroeting was dat tas sen die twee! „Maar Van Bergen, kerel, hoe komt het dat je soldaat bent!" riep de Sprinkhaan. „Dat zal ik je vertellen", zei Van Bergen en hij legde de zaak uitvoerig uit. „Nu ben ik van plan om zo gauw mogelijk of ficier te worden! Hoe vind je dat, Sprinkhaan?" „Officierzei de Sprinkhaan, en hij keek erg bedenkelijk. „Het spijt me, Van Bergen, maar zoals je er nu uitziet, kun je nooit officier wor den". „Nee? Zie ik er soms niet flink genoeg uit?" vroeg Van Bergen verbaasd. Blijkens de M. van A. aan de Eerste Kamer is Mr Stikker voornemens de functies van po litiek bemiddelaar bij de O.E.E.S. en van minister van Buiten landse Zaken te blijven combi neren. Het gezag in internationale vraagstukken en de invloed, die daarop kan worden uitgeoefend, hangen ten nauwste samen met de positie, welke de bemidde laar in het krachtenveld der internationale verhoudingen in neemt Daarom moest een der ministers van BuitenL Zaken met deze taak worden belast. Teneinde meer en beter con tact te krijgen tussen Regering en Volksvertegenwoordiging, wat het buitenlandse beleid betreft, ligt het in de bedoeling een commissie te benoemen waarin zowel leden der Staten-Generaal als hoge regeringsfunctionaris sen zitting zullen hebben. (Ingez. mededeling, advert.) Rheumatische Pijnen schieten U als een mes in de leden. Maar ze vallen niet van de ene dag op de andere weer van U af. En tochals ge met morgen te beginnen een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, zult ge verbaasd staan, hoe gauw de weldadige werking zich demon streert in een allengs wijken van Uw pijnen, in een groeiend ge voel van welbehagen. Dat doen de zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld. Die geven Uw bloedzuiverende orga nen weer het elan van de jeugd, de krachtige werking, nodig om onreinheden uit het bloed, die zich nu ophopen en vastzetten, los te maken en af te voeren tot welzijn van Uw hele gestel. Dus spoedig Kruschen nemen en.... regelmatig Kruschen nemen, iedere morgen steevast. Het is een goede gewoonte van millioenen mannen en vrouwen, overal in de wereld. En helemaal geen nare gewoonte. Maar wel regelmatig! Als eten en drin ken! Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Dro gisten. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. M. J. L., slager te Middelburg, had opzettelijk een kampeer kaart, geldig voor 1949 en afge geven door de Ndd. Kampeer- kaarten Centrale, vervalst door de naam van de oorspronkelijke eigenaar te veranderen in zijn eigen naam alsmede diens pas foto door zijn eigen foto te ver vangen. Verd. gaf dit toe en zei, het te hebben gedaan, omdat hij graag wilde kamperen en hem reeds twee maal een door hem aangevraagde kaart was ge weigerd. De Off. van Justitie eiste 1 maand gev. straf. B. A. A. V., electricien-win- kelier te Middelburg, was in hoger beroep gekomen van het vonnis van de Kantonrechter, die hem had veroordeeld tot f 30 boete subs. 15 dagen hechtenis, omdat hij, het beroep van radio handelaar uitoefenende, niet heeft bijgehouden een voorraad administratie, waaruit o.m. moet blijken, welke toestellen en aan wie die zijn verkocht. De Officier vroeg bevestiging van het vonnis behalve t.a.z.v. de straf. Hij eiste f 15.boete subs. 10 dagen hecht. L. D, van D., gemeente-ont vanger te Kortgene, was in ho ger beroep gekomen van het vonnis van de Kantoonrechter, die hij had veroordeeld tot f 20 boete subs. 8 dagen hechtenis, omdat hij zijn hond bulten openbare wegen en voetpaden heeft doen lopen in de gem. Wissenkerke, zonder vergunning van B. en W. Deze zaak werd voor nader onderzoek terugverwezen naar de Off. van Justitie. Op 13 April is C. V. G., zui velhandelaar te Aardenburg, thans Huis van Bewaring Mid delburg, door de Bijz. Politie rechter te Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van één maand, met aftrek voor arrest en met verbeurdverkla ring van de inbeslaggenomen boter wegens opzettelijke over treding van het Deviezenbesluit 1945. Officiële Publicatiën Drankwet. B. en W. van Middelburg bren gen ter algemene kennis, dat bij hen is Ingekomen een verzoek van E. W. Flipse, wonende te Bergen op Zoom, domicilie kiezende te Middelburg, Naereboutstraat 14 om een verlof A voor de beneden vóórlocaliteit van het perceel Plein 1940 (café ln aanbouw). Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren by hen Inbrengen. Hinderwet. B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat zij het voornemen hebben ln enkele vergunningen, verleend ingevolge de Hinderwet, voor het hebben van benzine-lnstallatles een nieu we voorwaarde toe te voegen, zulks ter vervanging van 2 an dere. De betrekkelijke Installaties zijn geplaatst bij: L. Blaas, Markt 45; Gebr. Blanker, Pottenmarkt 16/20; A. J. Dijkwel, Noordpoort- plein 18; P. Kievit en Zn, Sint Janstraat 49; C. de Leeuw, Vlis- singsestr. 39/41; Fa. Mullié en Kunst, Seissingel 18/20. Eventuele bezwaren kunnen worden ingediend tot 1 Mei 1950. V eilingsberichten MIDDELBURG, 14 April 1950. Goudreinet 6781; Janathan 57 75; Comtesse de Paris 1925; Kleipeer 30; St. Remy 2630; Glassla I 13—21; Id. H 8—17; ld. III 7—13; Snijsla 1655; Andij vie 3653; Spinazie 1041; Wit lof 3555; Peen 1218; Bloem kool I 34—75; Id. H 22—36; ld. III 7—28; Prei 38—54; Uien 43; Radijs 517; Rabarber 828, al les per kg. GOES, veiling van Vrijdag 14 April 1950. Kropsla 14—21 per 100 stuks; Radijs 914, Ramme nas 16, per 100 bos; Witlof 18 43; idem (stek) 514; Rabarber 1023; Spinazie 2843; Andijvie 35; Prei 31—57; Uien 2530; Sjalotten 1015; Aardappelen 8.5011, alles per 100 kg. Wat brengt de Radio? Dinsdag 18 April 1950. HILV. I (402 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Promenade-orkest. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kin deren. 10.15 Gram. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Causerie. 12.03 Piano. 12.33 Strijkorkest. 13.00 Nieuws. 13.20 Zangspel. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 ^iekenlof. 17.00 Voor de jeugd.17.45 Amusementsorkest. 18.20 Sport. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws. 19.25 Causerie. 19.40 Viool en clavecimbel. 20.00 Nws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 Concertgebouworkest. 22.40 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILV. II (298 M.)AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.30 Gram. VPRO 7.50 Dagope ning. A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Populair concert. 10.50 voor de kinderen. 11.00 Sopraan. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Fi nancieel weekoverzicht. 13.25 Me- tropole orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Regerins- uitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Voor de vrouw. 19.15 Mammond-orgel 19.30 „Paris vous parle". 19.35 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Actua liteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.30 Gram. 21.45 Bui tenlands overzicht. 22.00 Accor deonorkest. 22.30 Pianovoordracht 23.15 Gram. 23.45—24.00 Repor tage. (Ingez. mededeling, advert.) Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een "AKKERTJE/ In korte tijd voelt U zich weer fit/j helpendirect Burgerlijke Stand OVEZANDE. Geboren: Hypo- Htus P. A., z. v. J. Uitterhoeve en B. M. V. Muller; Hubertus L., z. v. D. L. de Winter en K. Vermue. NTSSE. Geboren: Johannes J., z. v. J. Bosman en J. G. Mat- thijsse. Gehuwd: G. P. C. van der Lint, 29 j. te Tilburg en A. Huige, 24 j. KRUININGEN. Geboren: In- grld U., d. v. M. W. Christochc- wltz en J. J. C. Gerritse. Martha R., d. v. A. C. den Boer en C. A. de Poorter. Ondertrouwd: W. J. Lobé, 26 j. en L. Kloeck, 24 j. te Antwer pen. Gehuwd: J. van de Vijver, 30 j. te Koudekerke en J. Boone, 26 j. Overleden: P. J. van Maaren, 76 j., wedr v. M. van d, Linde. Te Goes: M. A. M. v. Ertvelde, 1 dag. J. Krombeen, 74 j.t echtg. v. C. Koole. A. van den Heuvel, 84 j., echtg. v. C. van Winssen. WAARDE. GeborenJohanna M„ d. v. B. Nagelkerke en J. L. Houtekamer. Adriaan, z. v. H. M. Dek en K. Dijl. Gehuwd: A. Groeneveld te Rhe- den, 20 j. en J. G. Meeuwse. 16 j. Overleden: J. Braam, 85 j., wedn. van K. de Goffau. A. Dek, 1 dag, z. v. H. M. Dek en K. Dijl. KOUDEKERKE. Bevallen: D. Serier-Markusse, d. C. Jobse- Kluijfhout, z. K. de Witte-Ovaa, d. Gehuwd: A. W. Klelnepler, 38 j. en J. Maas, 37 j. I. A. v. Houtej 25 j. en L. Blaaasse, 23 j. L. Boo ne, 22 j. en M. Boogaard, 23 j. J. A. Lobs, 20 j. en A. L. Klok, 18 j. L. W. Roose, 23 j. en P. Jobse, 20 j. AARDENBURG. Geboren: Al fred J. P., z. v. J. de Waard- Lampo; Rudl C. C., z. v. E. B. Verhulst-Frans; Jan M., z. v. J. de Feijter-de Putter; Anna M. M, d. v. M. Roedts-de Krijger; Caro lina Y. M„ d. v. J. M. Parldaen- van der Schriek; Agnes S. M., d. v. G. M. Buijsse-de Bruijekere; Emiél F., z. v. J. F. van Hai-Bu- zeijn. Overleden: M. M. S. Verstrae- te, 20 nvnd, d. v. D. Verstraete en M. S. Breijaert. OUD VOSSEMEER. Geboren: Gerard C. A., z. v. J. van Dienst en A. Voshol; Abraham A. J., z, v. A. Hommel en C. M. Verbraak; Pleter, z. v. J. van der Vlies en E. van Dijke; Cornelia D., d. V. G. E. Hoek en R. P. Voshol; Cor nells, z. v. W. M. Pipping en P. L. Slager; Adrlana L., d. v. A. Houke en K. P. Mol. Gehuwd: A. Baban te Tholen en S. J. Klippel. Overleden: C. S. Qulst, 67 j. OOSTERLAND. Geboren: Wlets- ke G„ d. v. J. M. Zeijler en W. R. van der Poest Clement. Jacobus, z. v. Jac. van der ave en J. Goud zwaard. Cathallna J. J., d. v. A. Verhage en E. J. Rottier. Gehuwd: J. de Bruine, 28 j. en E. Meerman, 22 j. Advertentiën Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, CATHARINA DE VISSER, geb. MALJAARS, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: ANDRIES DE VISSER Sz. Oostkapelle, April 1950. Gevraagd zo spoedig moge lijk, waarschijnlijk voor lange tyd, Ned. Herv. of Geref., in stemmend met Drie Formn- lieren van Enigheid. Brie ven aan het Hoofd der School: G. W. WILSCHUT. Voorjaarslijd Schoonmaaktijd Japanlak voor bin nen en buiten, Teo- flat Waterverf geeft niet af, Kwasten, Boenwas, Deurplaten De alom bekende Hardolin Glansverf, Grondverf, Plamuur, Stopverf, Glas. BEHANG vanaf 45 cent per rol. De door ons gelever de verf is gegaran deerd. Niet goed geld terug. SPRUIJT'S Verf-, Vernis- en Glas- handel, MIDDELBURG, Telefoon 2886.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3