'"kiO Rï Vereniging Rijwielpad „Walcheren". Het afscheid van Mej. L. Breel j PROVINCIENIEUWS Fietspad Vlissingen-Zoutelande nog deze zomer klaar. Dekberen Dinsdag 4 April 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina I (Vervolg van pag. 2). Goese dienstbode stal 2000 gulden. Verleden week werd door F. de J. te Goes aangifte gedaan van ten diefstal van f2000— uit zijn woning Als verdacht van deze daad hield de politie een vroegere dienstbode van de J. aan. Bij het verhoor bekenc. deze J. J. twee bric .es van duizend gulden te hebben weggenomen en één ervan reeds in omloop te hebben ge bracht. Van deze duizend gulden kon echter ee.i groot deel worden achtarl '.d. Blijkbaar vond het ireis^ °000 gulden wat al te mooi, want ze verte'de het tweede brief je te hebben verscheurd en ver brand. r dievegge wordt than in arrest gehouden in afv r. ';ing van nader onderzoek. Geref. jeugdleiders en leidsters uit Zeeland vergaderden te Goes. Zaterdagmiddag vergaderden in Goes de Geref. jeugdleiders en -leidsters, onder leiding van de heer Chr. de Bruin te Middelburg. Ds I. J. Tiemersma te Baarland refereerde over het onderwerp: „Overtuiging". Als hoofdgedachte stelde spr., dat het Geref. jeugd werk voor de leiding en de jeug digen primair moet uitgaan van het licht van Gods genade, dat over aller leven schijnt. Hierop volgde een gedachtenwisseling. In de ontstane vacature van secretaris, door het bedanken van de heer J. Meindersma te Goes werd gekozen de heer A. L. Min- derhoud te Baarland. Afgevaardigden werden geko zen voor de Bondsvergadering te Hilversum en de vergadering van de afd. Zeeland van de Jongelings- bond op Paasmaandag te Vlissin- gen te houden. GEEN TREINEN HULSTDE KLINGE V.V. OP ZATERDAG. De persdienst van de Ned. Spoorwegen deelt ons mede, dat de treinen De Klinge (v. 7.33 uur)Hulst en Hulst (v. 7.42 uur)De Klinge, die beide niet op Zon- en Feestdagen liepen, ook niet meer op Zaterdag zul len rijden. MIDDELBURG. Afscheid bjj de gemeentepolitie. Zaterdagmiddag werd in het bureau van politie afscheid ge nomen van de brigadiers J. Dijk stra en C. Hamelinck, die i.v.m de vervroegde pensionnering de dienst bij de gemeentepolitie gaan verlaten. Zij werden toegesproken door de commissaris van politie, de heer M. A. Reneman, en door de hoofdinspecteur, de heer M. de Valk. Laatstgenoemde heeft om geveer 10 jaar met de beide po litiemannen samengewerkt. Er werden souven.rs aangeboden. Namens de collega's werd ten slotte nog het woord gevoerd door de brigadier-rechercheur, de heer J. van Almkerk. Nieuwe stationschef. De adjunct-stationschef te Heerlen, de heer A. J. Dour- lein, is met ingang van 15 April «.s. benoemd tot stationschef 2e klas te Middelburg. De heer Dourlein is sedert 1 April 1947 in Heerlen in functie. Hij is een geboren Zeeuw en «taitle zijn carrière bij de Ned, Spoorwegen als leerling-klerk in 1919 te s-Heer Arendskerke. Van 1920 tot 1947 doorliep hij te Roosendaal de rangen van klerk, commies en commies eerste klasse. VLISSINGEN. Afscheid politiemannen. Het poli ie-corps heeft af scheid genomen van de hoofd agenten J. P. Donze en B. ie Nooyer. Wegens het bereiken van de 55-jarige leeftijd moesten zij in verband met de jongste rege ringsmaatregel met pensioen gaan, zij het evenwel, zoals zij grif toegaven, zeer tegen hun zin. De Commissaris de heer C. v. d. Mark heeft hen dank gebracht voor het vele, dat zij in hun ruim 30-jarige politie loopbaan voor de stad Vlissin- gen hebben ged an. Ledenvergadering Openbare Leeszaal. De Openbare Leeszaal te Vlis singen hield de jaarlijkse leden vergadering. De voorzitter, de heer f.. C. de Baare, betreurde in zijn openingswoord de slechte opkomst van de leden. Uit de jaarverslagen van de secretaris, Ir M. A. L. Beun en de direc trice mej. T. M. van Heulen bleek, dat de behuizing onvol doende is, behalve van de jeugdafdeling, die in een lokaal ln de Bouwen Ewoutschool werd ondergebracht. Door de gunstige centrale ligging is het gebruik van de jeugdbibliotheek zeer toegenomen. De uitleenpost in het Haven dorp werd met 1 October we-, gens te weinig belangstelling opgeheven. Het tekort aan personeel ver traagde aanzienlijk het gereed komen van de aangekondigde gedrukte romancatalogus. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers verleende haar medewer king in de jeugdleeszaal. In 1949 wrden 28.379 boeken uitgeleend en bezochten 6326 personen de tijdschriften- cn Krantenzaal, d.i. ruim 1000 meer dan in 1948. Er waren 805 volwassen leden en 200 jeugdleden. Het boekenbezit was aan het, eind van het jaar 9805 banden. In het najaar werd door mid del van een folder propaganda gemaakt, hetgeen vele nieuwe leden opleverde. Het aantal le den kon echter voor een stad als Vlissingen met 23000 inwoners heel wat groter zijn dan 805. Het verslag van de penning meester, Ir A. Markus, werd goedgekeurd, evenals de begro ting voor 1950. Bij de bes.t ursverkiezing werd de heer W. M. van Aller gekozen in de plaats van de heer J. Reij- nierse; in de vacature van ne heer G. J. van Goudoever werd nog niet voorzien. GOES. Uitreiking eindgetuigsehriften Avondnijverheiilsschooi. Vrijdag jl., vond in de Ochtman- zaal der Ambachtsschool de uit reiking plaats van de eindgetuig sehriften aan de leerlingen, welke met goed gevolg de eindexamens hebben afgelegd. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer Iz. Adriaanse. Na een kort welkomstwoord richtte de directeur der school, de heer C. J. Buurman, zich in het bijzonder tot de leerlingen, die de school met hun eindgetuigschrift gingen verlaten. Hij wees erop, hoe door de vooruitgang der techniek steeds hogere eisen ge steld worden aan iedere techni cus. Deze zal dan ook nooit, wat zijn vakbekwaamheid betreft kun nen zeggen: „Ik ben er", maar zich voortdurend moeten oriënte ren op het nieuwe, dat in zijn vak geboden wordt. Dit impliceert, dat ook na het behalen van het eind- getuigschrift de studie voortgezet moet worden. Hierna vond de uit reiking der getuigschriften plaats aan de volgende leerlingen: Voor de afdeling Timmeren: J. Dekker, Heinkenszand; W. Dieleman, Wolfaartsdijk; C. Ka- relse, Heinkenszand; A. Klooster man, Kapelle; J. C. Stobbelaar, Yerseke; C. de Waard, Kapelle- Biezelinge, F. Zuidhof, Kwaden- damme, J. Stokx, 's-Heerenhoek. Voor de afd. Metaalbewerken F. J. de Lange, Goes. Voor de afdeling Schilderen: P. C. Geus, Kwadendamme; P. Melieste, Goes; M. J. J. van Stee, Goes; H. de Vriend, Baarland. Hierna werd nog het woord ge voerd door het bestuurslid me vrouw A. M. van Ballegoyen de Jong, die met enkele voorbeelden uit de praktijk van het leven de noodzakelijkheid van een goed vakmanschap aantoonde. De leerling J. Stokx dankte di recteur en leraren voor het geno ten onderwijs. ZOUTELANDE. Ledenvergadering Boerenleenbank Donderdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarlijkse ledenvergadering in de „Rode Leeuw" onder voorzitterschap van de heer P. de Visser. Uit het jaarverslag van de kas sier. de heer Joh. Jobse bleek, dat de winst over 1948 bedroeg f 2.61. Op 31 December was te vorde ren van de Centrale Bank f 474.247.50. Het bezit aan effecten bedroeg f 144.675.12 en de post geldlenin gen aan publieke lichamen stond voor f 88.000 op de balans. Er was f41.267.69 in kas. Op de creditzijde van de balans kwam o.m. voor de post spaargel den ad. f 833.469.02. Het reserve fonds is groot f 19.955.64 en het pensioenfonds f 2000. Als bestuurslid werd gekozen de heer A. Geschiere en als lid van de raad van toezicht de heer Jan Rieijnens Jr. In de plaats van de heer A. Ge schiere werd de heer Jac. Kodde gekozen als lid van de raad van toezicht. STAVENISSE. Alg. vergadering „Van der Lek de Clercq Bewaarschool". Vrijdagavond werd de alge mene vergadering van bovenge noemde school gehouden, voor afgegaan door de jaarlijkse ouderavond. Onder leiding van mej. van As werden door de kinderen ver schillende spelletjes gedaan en liedjes gezongen. Nadat de kinderen getracteerd waren en de ouders het werk hadden bezichtigd, opende de voorzitter, burgemeester L. A. Verburg, de vergadering. Met enige ogenblikken stilte werd het overleden ere-lid, oud burgemeester A. F. Hanssens, herdacht, die steeds de stuwende kracht der bewaarschool ge weest is. De vereniging telde op 31 Dec. 1949 137 leden en 19 begunsti gers. De school wordt door 53 kinderen bezocht. De ontvangsten over 1949 wa ren f 1874,02, de uitgaven f 2604,38, nadelig saldo f 730,36. De subsidie van de gemeenie bedroeg f 620, het restant ad f 110,36 werd uit het reserve fonds gedekt. De stand van het reservefonds was op 31 Dec. 1949 f596,51. De begroting voor 1950 gaf een bedrag aan ontvangsten van f 1645,60 en uitgaven van f 2660,60, met een tekort van f 1015, waar\ an f 750 op de ge meentebegroting is geplaatst. De heer J. A. Nortier werd bij acclamatie herbenoemd. Inplaats van de heer N. Wes- dorp werd als bestuurslid geko zen de heer H. de Vos Iz. De herstellingen aan het schoolgebouw zullen zo mogelijk dit Jaar plaats vinden. m Geslaagd voor het examen landbouwhuishoudschool de da mes A. J. Potter, M. Uijl en M. Deurloo, allen uit Poortvliet. Donderdag jl. herdacht de heer L. Hartog, de dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad op het be drijf van de heer N. Polderman te St Maartensdijk. Geslaagd voor 3e stuurman de heer W. A. Oostendorp en voor Scheepswerktuigkundige diploma A de heer A. Suurland, leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlis- singen. Met het troepenschip „Groote Beer" keert momenteel naar Ne derland terug Sold. I kl. C. Klap uit 's-Heer Hendrikskinderen. De Ver. „Handelsbelang" te YerseLs heeft een winkelweek ge organiseerd van 3 tot 8 April. Gis termorgen opende burgemeester Willemsen in cafetaria Oele deze week met een toespraak tot de deelnemende middenstanders. Gemeenteraad. MELISKERKE. Binnenkort goedkeuring herbouwplan. De raad kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. J. Huijsman. De voorzitter kon mededelen, dat de materialen voor de aan leg der waterleiding waren aange vraagd. De goedkeuring op het herbouwplan is binnenkort te ver wachten. Bij Bouw- en Woning toezicht liggen de plannen gereed voor de verbouwing van het ver gaderlokaal. Op voorstel van B. en W. wer den per 1 Jan. 1950 de presentie gelden voor de leden van de raad gebracht van f 2.50 op f 4.per zitting. De vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.W. 1920 werd voor de Boazschool vastgesteld op f 850,en voor de school van de heer Beukelman op f 1037,voor 1949. Besloten werd aan het bestuur der Z.L.M. een jaarsubsidie te verlenen van f 960,voor de op richting en instandhouding van een landbouwhuishoudcursus. Bij de behandeling van het schrijven van Ged. Staten met betrekking tot de begroting 1950 bleef de meerderheid van de raad bij haar bezwaren tegen de verzekerings- posten, voortvloeiende uit de so ciale wetten. Met betrekking tot de verzeke ring van gebouwen tegen brand schade werd onder bezwaren be sloten gedurende de loop der po lissen deze posten op de begroting te brengen. Voor de aanleg van riolering in het gedeelte weg bij de nieuwe woningwetwoningen, werd besloten een bedrag van f2100,uit te trekken. Besloten werd ook t.b.v. het voortgezet hoger onderwijs een bedrag van f 300,beschikbaar te stellen. Voorlopig zal nog niet worden deelgenomen in het garan tiefonds voor de grote tentoon stelling in '1953. Van de architect restauratie toren was een rapport binnengekomen. Meerdere inlich tingen zullen worden gevraagd. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake noodherstel van wegen en het luiden van de torenklok bij begrafenissen. Onder voorzitterschap van mr B. Kolff, werd gistermorgen ln het stadhuis te Vlissingen de jaarlijkse ledenvergadering gehou den van de Vereniging Het Rij wielpad „Walcheren". Na de goedkeuring van de no tulen en het jaarverslag over 1949 kwamen de rekening 1949 en de begroting 1950 aan de orde. Het eerste maakte melding van een winst groot f 2509.98 en het twee de geeft een totaalbedrag aan van f 10.016.56 met een post van f 6400 voor herstel van het fiets pad VlissingenMiddelburg langs de Oost-Souburgseweg. De voor zitter deelde mede, dat getracht wordt het rijwielpad van Vlissin gen naar Zoutelande nog voor het zomerseizoen klaar te hebben. Op grond van dit resultaat kal dan in het najaar een ledenwerf-actie in gezet worden. Tevens zegde mr Kolff de secretaris-penningmees ter de heer J. Louwerse dank voor zijn activiteit en krachtige steun bij het oplossen van de moeilijk heden. Vervolgens werd besloten 200 ma grond aan te kopen bij café „Westduin" om het pad aldaar iets verder van de duinen af te leggen, i.v.m. het feit, dat de weg vol duinzand komt te liggen. De vereniging zal als tegenpres tatie de eigenaar van „Westduin" een toegangspad geven. Met de gemeente Vlissingen zal een over eenkomst aangegaan worden, waarbij de klinkers uit het fiets pad naar Zoutelande, geruild wor den tegen door Vlissingen be schikbaar te stellen tegels. Voor zover het rijwielpad een klinker bestrating heeft, zal het dus een tegelpad worden. Het aftredende bestuurslid de heer A. H. S. Stemerding werd bij acclamatie herkozen; de vacature ontstaan door het overlijden van de burgemeester van Middelburg, werd nog opengehouden in af wachting van een nieuwe burge meester. Naar de vergadering van de Nederlandse Federatie van Rij wielpadverenigingen welke 9 en 10 April te Breda gehouden wordt werden afgevaardigd mr Kolff en de heer Louwerse. HET JAAR 1949. Uit het paarverslag van de heer Louwerse tekenen wij aan, dat het onderhoud van de rijwielpaden dit jaar is beperkt tot de noodzake lijke herstellingen, omdat het pad VlissingenZoutelande en het Slobberduinse pad beide worden verlegd, terwijl het pad Vlissin genRitthem wacht op het uit voeren van een algemeen plan waar het in opgenomen is. Daar sommigen van mening schijnen te zijn, dat zonder meer tot het ver leggen van het pad Vlissingen Zoutelande is besloten, werd op gemerkt, dat het bestuur met het oog op de volksgezondheid ver plicht was medewerking hieraan te verlenen. De secretaris wekte de afdelingen op leden te werven en te trachten alle fietsers te la ten meewerken om van 1951, wan neer de vereniging 25 jaar be staat, een jubileumjaar te maken. Voorts sprak hij de wens uit, dat meerdere overheidssteun los komt, gezien het werk, dat in het algemeen belang verricht wordt. (Vervolg van pag. 1) De herdenking. De feestavond, die gisteren ge houden werd in de tot de laatste plaats bezette speelzaal van de school, stond onder voorzitter schap van de heer E. v. d. Zee, die in zijn openingswoord wees op de vreugde van het jubileum en de schaduw die hierover valt door het afscheid van mej. Breel. In het eerste deel van de avond was het woord en de daad aan de kleuters, die met hun spel en zang mejuffrouw Breel, misschien nog wel het mooiste geschenk van de gehele avond hebben gegeven. Het was werkelijk fantastisch en haast ontroerend hoe de buiten gewoon leuk geklede kleuters „Piggelmee en z'n vrouwtje" op voerden. De ouders zullen zich niet hebben kunnen voorstellen, dat hun kinderen zo prachtig de tekst uitspraken en alles deden wat er bij het spel te pas kwam, tot schrikken toe. Niet minder mooi en origineel was ook het feest in kleuterland t.a.v. „een" trouwpartij, ongelooflijk mooi in elkaar gezet. Het was een minia tuur van het mooiste huwelijk, dat men zich kan voorstellen. Het bruidje met haar lange, door bruidsmeisjes gedragen, sleep, de bruidegom met z'n hoge hoed, de burgemeester, het was alles even prachtig. Erg leuk was ook de kleuterrevue, waarin de kinderen allerlei dieren uitbeeldden, voorko mende in versjes welke de ouders zongen. Nadat enkele kleuters mej. Breel een fruitmand hadden aangeboden, zongen ze gezamen lijk in leuke pakjes een afscheids lied en boden ze mej. Breel als hun geschenk een complete keu- kenuitzet aan. Het slot van het optreden der kleuters bestond uit een keurig tableau, dat ook al weer een bewijs vormde van de grote zorg, waarmee de onderwij zeressen de kinderen hadden klaar gemaakt. Na de pauze volgde het offi ciële gedeelte van de avond, bij de aanvang waarvan de heer v. d. Zee aan het adres van wethouder J. J. van Melle zijn grote waar dering uitsprak voor de ondervon den medewerking in de afgelopen 25 jaar. Hiervoor dankte hij ook de vertegenwoordigers der Geref. Kerk en Hervormde school. In zijn overzicht herinnerde de voorzitter nog aan de grote stuw kracht en vooruitziende blik van wijlen de heer P. Oosterbaan. Met grote dankbaarheid herdacht hij de overleden leden van het eerste bestuur, waarvan hij de enige overgeblevene is en ook zegde hij de vroegere voorzitter, de heer J. Laport dank voor zijn grote werk zaamheid voor de school. Na de jaarverslagen van de se cretaris, de heer J. de Smit en de penningmeester, de heer W. van Dullemen, voerde het personeel een leuke schets op, die het be waarschoolleven van vroeger weergaf. Vervolgens leverde mej. Breel haar laatste schoolverslag, waar in ze Iets vertelde van haar schuolleven, waarin God haar zo veel heeft gegeven en ze dankte het bestuur voor de activiteit en bet personeel voor de ijver. Ook gewaagde ze van de laatste schooldag, waarop ze heel veel had genoten van de kinderen en ze dankte de ouders, die haar de kleuters hebben toevertrouwd. Ze besloot met te zeggen, dat de school haar lief blijft en gaf God de eer van alles. Nadat bij acclamatie de heren C. Duvekot en D. Faberij de Jonge herkozen waren, sprak weth. van Melle namens het ge meentebestuur. Hij wees op het belang van de kleuterschool, waarop het kind voor het eerst in aanraking komt met de maat schappij. Hij bracht de waardering over voor de arbeid van het be stuur en van mej. Breel. Afscheid. In een ernstige toespraak richt te de voorzitter zich daarna tot het scheidende hoofd der school, wier arbeid iedere dag nieuw is geweest en die mocht werken in een hoekje van Gods koninkrijk. Ze is een handwijzer geweest naar de grote Kindervriend, zei hij. Niet voor niets noemde men het „de school van juffrouw Breel". Als tastbaar bewijs van dankbaar heid bood hij haar een eetservies en een casette aan, haar boven dien feliciterend met haar a.s. huwelijk. Staande werd mej. Breel toegezongen „De Heer zal U steeds gadeslaan". Mej. D. Loose, die tijdelijk als hoofd zal optre den, dankte in een zeer hartelijke speech mej. Breel voor al hetgeen ze voor de kleuters en het per soneel geweest is en bood haar, mede namens Mevr. v. d. Visse en haar zoon een geschenk aan. Als woordvoerder van het huldigings comité van ouders en oud-leerlin gen bracht de heer Post de waar dering over, daarbij een schitte rende bloemenmand en een fraaie boekenkast aanbiedende. Ten slotte sprak nog namens de vroe gere onderwijzeressen mej. A. Hil- lebrand, die eveneens een stoffe lijk blijk van herinnering gaf. Het was voor juffrouw Breel wel heel moeilijk, haar llank onder woor den te brengen. „Het is te veel", zei ze. Haar aanstaande echtge noot, de heer Klap, zegde ook nog dank voor de dankbaarheid, die juffrouw Breel mocht ondervin den. „Ik voel me een beetje schul dig aan dit afscheid", merkte hij op. Voordat de heer Duvekot de avond sloot sprak hij nog zijn waardering uit voor de arbeid van de voorzitter, die zijn zilveren jubileum als bestuurslid vierde. Directie op inspectie. Gisteren is de directie der Nederlandse Spoorwegen op inspectiereis ge weest in Zuid-Beveiand en Wal cheren. In Vlissingen werd kennis genomen van de stand van zaken bij de herbouw van het station, waarover men zich tevreden toon de. Vandaag zal Zeeuwseh-Vlaan- deren bezocht worden. Kerk en Zending. Geref. Kerken. Bedankt voor Noordbergum en voor Staphorst-Rouveen, A. Vos te Woldendorp. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Sneek, Joh. de Wal te Rijnsburg. VERBETERING. Men verzoekt ons er op te wij zen, dat in het interview, dat we Woensdag publiceerden over het jubileum van de heer v. d. Ende te Middelburg een fout is geslo pen. Er zou toen gezegd zijn, dat de jubilaris van mening was, dat ,De vernieuwing van 't onderwijs een vervlakking betekende". Dit moet zijn: „Veel vernieuwing maakt het onderwijs oppervlak kiger". Red. Sportnieuws. KRABBENDIJKE. Voor de muziekvereniging. Ten bate van het instrumenten fonds van de muziekvereniging „Concordia" speelde het eerste en tweede elftal van de voetbalver eniging „Krabbendijke" 'n vriend schappelijke wedstrijd resp. tegen het eerste en het tweede elftal van de voetbalvereniging „Rillan- dia". De uitslagen waren resp. 1—1 en 2—0. NederlaagwedstrQden. De voetbalvereniging „Krabben dijke" heeft besloten in de maan den April, Mei en Juni nederlaag wedstrijden te organiseren. Ver schillende clubs, niet alleen uit de provincie, maar ook clubs van buiten de provincie zullen hieraan deelnemen. Korfbal. Zaterdag jl. bracht de korfbal vereniging „Vios" te Krabbendijke een bezoek aan de korfbalvereni ging „Scampolo" te Zaamslag. Deze competitiewedstrijd werd door „Vios'-' met 10 gewonnen. Het enige doelpunt werd gescoord door mej. K. Kriekaard. Gymnastiek. De gymnastiekvereniging „Spar ta" draait, nu het gymnastieklo kaal prima in orde is, weer op volle toeren. Verleden week werd er weer een herenafdeling opgericht. 10 leden gaven zich hiervoor op. V eilingsb2ric.hten. ROTTERDAMSE GRAANBETJRS van 3 April. Binnenlandse granen (officieuze notering per 100 kg. franco Rot terdam). Tarwe: doordat het A.V.A. nog niet in de markt was, bleven de zaken uiterst beperkt. Rogge stil, f 23.5023.75. Haver: meer belangstelling f 23 tot f23.50. Gerst: eveneens meer gevraagd. Grove f 27.50 tot f 28; Voer f 24 tot f 25. Peulvruchten; kalm. Groene erwten f 30 tot f 32.50;Bruine bo nen f 55 tot f 60.50; Schokkers f 30 tot f 35. GOES. Veiling van 3 April: Groenten; Witlof A 2332; idem B 1723; idem stek 914; Ra barber 3436; Snijsla 2226; Prei. 3949; Stoofsla 31; Uien afw. 2223; idem stek 6, alles per 100 kg. Kropsla 1516 per 100 stuks. Radijs 1012 per 100 bos. Wat brengt de radio? Woensdag 5 April 1950. HILV. I, (402 M.)NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Woord voor de dag. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Piano. 11.20 Hoorspel. 12.00 Pop. concert. 12.33 Trio. 13.00 Nieuws. 13.20 Mandoline. 14.00 Kamerkwartet. 14.30 Blaaskwin- tet. 15.00 Omroeporkest. 16.00 Gram. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Leger des Heils-orkest. 18.30 R.V.U. 19.00 Nieuws. 19.15 Boek bespreking. 19.30 Sport. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar familiecompetitie. 20.15 Omroeporkest. 20.40 Lij densoverdenking. 21.10 Radio Philh. orkest. 22.10 Klankbeeld. 22.25 Bariton. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15 Twee piano's. 22.3524.00 Gram. HILV. II (298 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgel. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 Causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel. 12.38 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest. 13.50 Gram. 14.00 Gespro ken portret. 14.15 Harp. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Hoorspel. 15.50 Cello en piano. 16.00 Vragenbe- antwoording. 16.30 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Kwartet. 17.50 Gram. 18.00 Nieuws. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 VPRO 19.30 Voor de jeugd. VARA 20.00 Nieuws. 20.15 Socia listisch nieuws. 20.20 Opera. 21.45 Hoorspel. 22.05 Amusementsmuz. 22.45 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Waterstanden. Keulen 102 (plus 0.02)Ruhrort —102 onveranderd; Lobith 90(3 onveranderd; Nijmegen 679 onveranderd; Arnhem 698 (—0.03)Eefde 233 (plus 0.01)Deventer 148 onveranderd; Borgharen 4026 (—0.04); Belfeld 1120 (plus 0.25)Grave (beneden) 464 (—0.19); Lith (laag water) 0.82 (plus 0.29). SCHEEPSTIJDINGEN. GROTE VAART. AALSUM 31 van Port Soedan naar Suez. AGAMEMNON 1 van Maracaibo naar Ciudadtrujillo. ALCHIBA 1 van Ca sablanca naar Rotterdam. ALDERAMIN 2 van Genua naar Port Said. ALGORAB 1 van Rio Grande naar Porto Elegro. ALHENA 1 pass. St. Vincent. ALM KERK 1 van Sydney naar Brisbane. AL- WAKI 3 te Vitoria. AMSTELDIEP 1 van Algiers naar IJmuiden. ARENDS- KERK 3 te Frcmantle. BAARN 2 van Paita. BONAIRE 1 te IJmuiden. CLA- VELLA t.) van Hobart naar Singapore. DANAE 2 van Algiers naiar Gibraltar. DUIVENDRECHT (t.) 2 van Buenos Aires naar Engeland. EENDRACHT 2 van Antwerpen naar Piraeus. ESSO DEN HAAG (t.) pass. 2 Gibraltar. EELIPES (t.) 2 van Port Said. HECTOK 2 van Algiers naar Savona. HECUBA 2 van Curasao naar Trinidad. HILVERSUM 2 te Barcelona. JAARSTROOM 2 van La gos naar Takoradi. JAGERSFONTEIN 2 pass. Finisterre. JAPARA 2 te Pana- roekan. JOBSHAVEN 2 te Las Palmas. KEDOE 1 te Singapore. KELBERGEN 2 te Savona. KOT A BAROE 1 van Mar seille naar Port Said. LANGKOEAS 2 van Singapore naar Port Swettenham. LAURKNSKERK 3 te Calcutta. LEER DAM 2 te Rotterdam. LEOPOLDSKERK 1 pass. Kp. St. Vincent. LIMBURG 2 te Durban. LOOSDRECHT 2 van Rastanura naar Koweit. MAAS 1 van Puntacardon naar Cape Haitien. MARPESSA (t.) 2 te New Castle. MODJOKERTO 2 te Ta- noera. MUIDERKERK 1 te Lorenzo Marques. MIJDRECHT (t.) 2 pass. Oues- sant. NEDERLAND (t.) pass. 1 Perim. NOORPAM pass. 2 Scillv. ORANJE FONTEIN 2 van Beira naar Durban. OS- SENDRECHT 1 van Civita Vecchia naar Gibraltar. OVULA (t.) 1 van Singapore naar Madras. POELATJLAUT 1 van Hol land!. PYGMALION 1 van Port ol Spain naar Curasao. RAKI 2 van Singapore naar Djakarta. RIDDERKERK 2 van Antwerpen naar Marseille, RIJN 2 van Bathurst naar Engeland. SLOTERDIJK 2 van Alexander naar Port Said. SOEST- DIJK 2 van New York naar Baltimore. STAD ARNHEM 2 te Vlaardingen. STAD BREDA 1 van Mombassa naar Aden. STAD HAARLEM pass. 2 Finisterre. STAD MAASSLUIS 1 van Venetië naar Sfax. STAD SCHIEDAM 2 pass. Dakar. TIBA 2 te Buenos Aires. VENUS pass. 1 Malta. WAAL 1 van Houston naar New Orleans. WOENSDRECHT (t.) 1 te Hull. ZIJPENBERG 1 te Huelva. AL- BLASSERDIJK 3 van Missisippi naar Rotterdam. COTTICA 2 van Paramaribo naar Ponta Delgada. DELFSHAVEN 2 dwars Vitoria. JUPITER 3 te Palermo. LOOSDRECHT 3 te Koweit. MAAS 3 verw. te Port au Prince. MADOERA pass. 3 Finisterre. MER WEDE 2 van Lucira naar Lobito. NIGERSTROOM 3 van Bordeaux naar Dakar. PRINS WIL LEM 11 3 te Tarafa. TALISSE 2 te Bay- town. SARPEDON 2 van Trinidad naar Paramaribo. STAI) DORDRECHT 3 te Oxelosund van Nordenham. STUYVE- SANT 2 van Aruba naar Trinidad. TER- NATE pass. 3 Gibraltar. UTRECHT 2 van Trinidad naar Panama. AALSDIJK 1 te Philadelphia. ALCINOUS 31 van Port Swettenham. ANDIJK 2 te Ham burg. ARIADNE 2 te Le Havre. BEVER WIJK 3 te Tunis. BLOMM ERSDIJ K 3 te Antwerpen. BLIJDENDIJK 31 van San Francisco naar Victoria. DUIVENDIJK 2 te Londen. HERA 2 te Antwerpen. HERCULES 2 te Lissabon. LANGLEE 2 te Antwerpen. LEOPOLDSKERK pass. 2 Gibraltar. MAASHAVEN pass. 2 Kp. Verde Eil. MEERKERK 1 te Port Swet tenham. MIDAS 31 van Cadiz naar Bor deaux. NESTOR 1 te Piraeus. NOORD- WIJK 3 van Rotterdam. ODYSSEUS 1 te VaLncia. ORESTES 2 van Talcahu- ano naar Corral. ORION 2 van Paler mo naar Malta. PRINS PHILIPS WIL LEM n te Cartegena. RIjNKERK 2 pass. Gibraltar. THESEUS 1 van Catania naar Gibraltar. TITUS 1 van Thessaloniki naar Istanboel. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. BALI 2 van Belawan naar Aden. FAIR SEA 2 dwars Vigo. GAROET 2 van Suez naar Aden. GOYA pass. 2 Algiers. JOH. v. OLDENBARNEVELT 2 1.30 m. Z.W. Colombo. KOTA AGOENG 3 te Aden. PHRONTIS 2 van Aden naar Belawan. SOMERSETSHIRE 2 dwars Algiers. TA- BINTA 2 verw. Djakarta. TARAKAN 1 van Aden naar Port Soedan. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 1 April: ZEEHOND van Antwerpen. 2 April: JULIA van Antwerpen. HAST I van Antwerpen. NARVICK van Antwerpen. IRENE van Antwerpen. GLASHAVEN van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 1 April: JULIA naar Helsinborg. GLASHAVEN naar Malmö. Gepasseerd naar Antwerpen 1 April: MARATHON van Amsterdam. JAGA van Horsens. NOORDKAAP van Kooge. AL- DABI van Hamburg. CANADA van zee. 2 April: KAREL van Swansea. HERA van Amsterdam. PASCAL van Cardiff. BLOMMERSDIJK van Rotterdam. 3 April: RABENHAUPT van Plymouth: Gepasseerd van Antwerpen 1 April: LEERDAM naar Rotterdam. TOfPO naar Rotterdam. ROSEMARIE naar Ayr. ALICE naar Londen. 2 April: RIDDER KERK naar Marseille. LOENERKERK naar Rotterdam. Met blijdschap en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van een doch tertje en zusje MARGARETHA PIETERNELLA. (Magda.) D. KOOLE. P. KOOLE-xjOBSE en Kinderen. Middelburg, 3 April 1950. Langeviele 26. Tijdelijk Gasthuis. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij U ken nis van de geboorte van ons zoontje JACOBUS. C. BOSSCHAART. W. BOSSCHAART— VLEUGEL. Wolphaartsdijk, 1 April '50. Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze zeer geliefde Vrouw, Moeder en Groot moeder ELENA VAN HEKKE, geb. JANSE, in de ouderdom van bijna 66 jaar. Geve de Here ons kracht om dit grote verlies in het geloof te kunnen dragen. Wolfaartsdijk: M. VAN HEKKE. Eerder weduwnaar van Jac. Thorenaar. P. VAN HEKKE. W. VAN HEKKE— SANDEE. I. VAN HEKKE. Weduwnaar van M. L. van Hekke. Sluis: L. LOUWERSE. Wolfaartsdijk: W. VAN KEULEN en Verloofde. Wolfaartsdijk, 3 April 1950. De begrafenis zal plaats v-nden D.V. op Donder dag 6 April, om 12 uur. ADRIAAN JOBSE en ADRIAN A ALMEKINDERS geven hierbij kennis, ook namens wederzijdse Ouders, van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben 3 Mei a.s. te 2.30 uur in Mid delburg. Serooskerke (W.), Nieuwe Zandweg 4, Middelburg, Noordbolwerk 4, 3 April 1950. Heden behaagde het de Here na een kortston dige ziekte van ons weg te nemen, onze zeer geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, MARINUS LOKERSE, in de ouderdom van 77 jaar en 7 maanden. Allen, die hem hebben gekend, zullen beseffen wat wij in hem ver liezen. De diepbedroefde familie: Hansweert: A. LOKERSE. M. LOKERSE— GIJSSEN. Wemeldinge: J. LOKERSE— DE MUL. N. DE MUL. Kruiningen: D. LOKERSE. P. LOKERSE—KOLE. En Kleinkinderen. Wemeldinge, 31 Maart 1950. De begrafenis zal plaats hebben D.V. a.s. Dins dag 4 April, om 12 uur, op de algemene be graafplaats te Wemel dinge. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij mijn terugkeer uit Indonesië, zeg ik, ook namens mijn ouders, aan allen hartelijk dank. Sold. B. N. OVERBEEKE. Kattendijke, A__149. De gewone audiëntie van de Commissaris der Koningin in Zeeland op Donderdag 6 April a.s. zal NIET DOORGAAN. door de volmaakte pas* vorm van de Wala-Beha Voor ieder figuur een juiste pasvorm m alle malen voorradiq Corsetten Bustehouders Posiiie-Corseiten •ClWjoJyrt Vanaf heden geplaatst. JO VOS, Souburg, Tel. K 1183 336. Bestuur Varkensfokver. „Walcheren". BONDSDAG. Bond van Chr. Zang- en Oratorium verenigingen in Nederland. BACH-CONCERT op Maandag 10 April 1950 (2e Paasdag) in de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes. UITVOERING CANTATE: ES 1ST EUCH GUT, DAS ICH HINGEHE Voor Groot-koor met Orkest en Soli. Uit te voeren door de Chr. Zangvereniging „Asaf" te Axel, o.l.v. P. C. Brakman. Het Orkest van Maurice Noël te Brussel. De heer Adr. Kousemaker, Organist der Grote Kerk te Goes. Enkele Bachnummers door de Chr. Zangvereniging „De Lofstem" te Zierikzee, o.l.v. J. Schouls. Toegangsprijs: 1.plus stedel. bel. Aanvang 7 uur precies. BOOTTOCHT GoesZierikzee, met medewerking van de Chr. Muziekvereniging „Hosanna" te Goes. Afvaart Grote Kade één uur. Prijs 1.50 retour. Kaarten verkrijgbaar bij GOLDSCHMEDINGS MU ZIEKHANDEL, Lange Kerkstraat en by J. A. BUYSE, Geraniumstraat 6.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3