üMê&èz Mrovinti$j£*w ADAM SON Rustige vacantie van de koninklijke familie in Val d'Isère. Veertig jaar Ned. Chr. Gymnastiek- Verbond. De bocht in de weg] De eerste April verliep zonder slachtoffers. Een uitstekende ereavond in Utrecht. Korte Berichten. Werkloos. Dinsdag 4 April 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 (Van een speciale A.N.P.- verslaggever). Niemand is hier in Val d'Isère het slachtoffer geworden van een 1 April-grap. Iedereen was ervan overtuigd, dat er één of meer slachtoffers zouden zijn. Toen in de ski-lift de woorden „één April" vielen, was in de ogen van vele meisjes een lichte tinteling te be speuren, hetgeen niet onopge merkt bleef. Wat zouden dè Prin sesjes ditmaal in haar schild voe ren? Boven op de ski-piste viel wei nig te vrezen, waht de Franse bergen laten geen tijd voor ande re gedachten dan over het maken van de juiste wendingen en zoals Rudi Matt het uitdrukte: „Ook hier in de sneeuw is voorzichtig heid de moeder van de porcelein- kast". Zaterdagochtend speurde ieder een, of mogelijk zijn laarzen ver wisseld waren, of zijn mouwen niet waren dichtgenaaid, of zijn ski-stokken niet verdwenen wa ren, maar alles was pijnlijk op zijn plaats, hetgeen deed vrezen voor grootser opgezette operaties. Maar 1 April is hier in Val d'Isère voorbijgegaan zonder enige emo tie. Men zou bijna kunnen denken, dat de afdalingen op de ski's de Prinsesjes geen energie voor an dere dingen overlaten. Skiën is wel het enige, dat de koninklijke familie overdag pleegt te doen. De éne dag is het de af daling over piste L, de volgende maal is het de piste A. Van tijd tot tijd duikt een Franse cineast of fotograaf op, die zijn camera fp de Koningin, de Prins en de 'rinsesjes richt en zij hebben niet te klagen over het begrip, dat de koninklijke toeristen voor hun werk hebben getoond. Rudi Matt, de Oostenrijkse berggids, is steeds in de nabij heid van de koninklijke familie te Vinden. Overdag begeleidt hij de Prins op diens tochten, in de na middag vindt men hem in de ski hal bezig met het lakken van de «ki's, een bezigheid, die hij zeer nauwgezet verricht. Rudi Matt •preekt een uitstekend Frans en heeft door zijn ski-kwaliteiten een grote bewondering afgedwongen In dit Franse dorpje, dat zelf een aantal van Frankrijks beste ski lopers telt. Rudi Matt kent dé meeste skiterreinen van Europa. Twee schilderijen onthuld. Prof. Rutgers en Prof. Oranje. De minister-president, dr W. Drees, heeft Vrijdag in tegen woordigheid van de burgemees ter van Amsterdam, de families Rutgers en Oranje en tal van autoriteiten de geschilderde portretten onthuld van wijlen de hoogleraren aan de Vrije Universiteit, mr V. H. Rutgers •n mr J. Oranje. Deze portret ten zijn op initiatief van juridi- «che studenten door een comité aan directeuren van de V.U. ter plaatsing in de Senaatskamer aangeboden. De schilderijen werden door de rector vrn het studenten corps aan de V.U. de heer J. Mulder aangeboden. Hij her dacht de hoogleraren als voor mannen van het verzet. Namens directeuren werden de portretten door de heer J. Schouten aanvaard. Hij filosofeert graag over het skiën en vergelijkt dan de sport skiën hier in dit deel van Europa met het skiën als noodzakelijk heid in Noord-Europa. Het leven in Val d'Isère heeft sinds de komst van de Nederland se koninklijke familie geen ver andering ondergaan. Zoals een maand geleden de Oostenrijkers deden, respecteert de Franse be volking ten volle de wens van Ko ningin en Prins hun weg te gaan ais iedere andere toerist. HET VEEVERVOER EN DE GRENSCONTROLE. De op paarden, varkens, big gen en schapen betrekking heb bende bepalingen en uitvoe ringsvoorschriften van de Ver ordening Grenscontrole Vee 1946 zijn m.i.v. 2 April buiten werking gesteld. Brandstichting en schending op Joods kerkhof. Onbekende personen hebben op het Joodse Paasfeest (Palm zondag) ongeveer de helft der graven van het Joodse kerkhof te Ansbach (Duitsland) in brand gestoken. 24 andere graven werden geschonken. „Liever stratenmaker dan burgervader." De burgemeester van de kleine gemeente Zimmern in Zuid-Baden heeft gesollici teerd naar de betrekking van stratenmaker in zijn ge meente, omdat hij hierdoor eèn hoger salari. zou krij gen. Als gekozen hoofd van zijn gemeente ontvangt de burgemeester 166 Mark per maand (ongeveer 140 gul den). De stratenmaker ont vangt ongeveer drie honderd Mark (ongeveer 250 gulden). De activiteit van de Kominform, Verovering van geheel Duitsland voorspeld. „De S.U. heeft in West-Duits- land nationaal communistische bases gevestigd voor de verove ring van geheel Duitsland", aldus een j.l. Zaterdag te Londen gepu bliceerd rapport van de anti-com munistische „internationale com missie voor de bestudering van Europese vraagstukken". „Rus land weet", zegt de commissie, „dat, indien Duitsland communis tisch zou worden, Frankrijk en België niet in staat zullen zijn weerstand te bieden aan de druk van een Sowjet-macht, die zich uitstrekt van de Stille Oceaan tot aan de Frans-Belgische grens". Over het plan op Pinksteren Berlijn te veroveren door een putsch, weet de commissie te ver tellen, dat de Russen speciale •trategische plannen hebben uit gewerkt. De geallieerden zouden hiertegen reeds maatregelen heb ben beraamd o.m. door Franse en Britse troepen door de lucht te laten aanvoeren. (Van onze speciale verslaggever) Het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond bestaat 40 jaar. Het heeft dit heugelijk feit gevierd met een ereavond in het Gebouw van Kunsten en Weten schappen te Utrecht, een avond dia aangeboden werd door de Utrechtse gymnastiekvereniging Fraternitas en waaraan verschil lende verenigingen uit het gehele land meededen. Vooraf recipiëerde het Bonds- bestuur. Als ooit gebleken is, welke grote plaats deze organi satie in ons verenigingsleven in neemt, dan was het wel tijdens deze receptie. De regering liet zich vertegenwoordigen door de heer Ras van het ministerie van O., K. en W„ terwijl tevens de bur gemeester van Utrecht, Jhr de Ranitz, zijn belangstelling toonde evenals de bevriende sportorgani saties en andere verenigingen, zo als de jongelings- en meisjesver enigingen op Gereformeerde grondslag. Natuurlijk kwamen ook vele afgevaardigden van de christelijke gymnastiekverenigin gen het jubilerende bondsbestuur de hand drukken. Terecht gewaagde de heer Adri- aanse, voorzitter van het Verbond, ervan, dat men op deze avond de ontwikkeling van het N.C.G.V. zou kunnen zien. Het was een veelzijdig programma, dat alle kenners van het vak van de eerste tot de laatste minuut gespannen bezig hield. Het is uiteraard niet mogelijk om alle nummers van dit programma uitvoerig weer te ge ven. HET PROGRAMMA. Het Noorden was vertegenwoor digd door een tweetal verenigin gen namelijk K. en V. Groningen en C.J.O. Leeuwarden. Beide had den een voorkeur voor een hoepel oefening. Leeuwarden kwam o.i. rnet de beste prestatie voor de dag. C.J.O. had een oefening met een originele begin- en eindstand, terwijl er bovendien veel meer va riatie in zat dan in de Groningse. Het was een vlot en luchtig num mer. De Groningse oefening zat er goed in, al speelde de nervositeit hier en daar wel parten. De dameskeurploeg van het .N.C. G.V. aan de brug leverde naar onze smaak de beste prestatie van alle keurploegen, die ten tonele verschenen, al waren hoogbrug en hoogrek heren zeer spectaculaire nummers. Verder hebben wij de rhyth- miek in alle mogelijke vormen kunnen bezien. Wat er door de dames vooral geboden werd, stond veelal op hoog peiL Een bewijs, dat deze echt vrouwelijke gym nastiek een grote plaats in onze christelijke gymnastiekverenigin gen inneemt. Excelsior Delft oogstte met zijn nummer Varia ties op Tango Adios groot succes. De oefening in het voortbewegen van de dames Fraternitas was even zoet als de passende muziek van Schubert. De bewegingsfan tasie van de Dames Die Haghe Den Haag bracht iets nieuws. Het was volslagen Spaanse dans, waarin het temperament van de deelneemsters ten volle uit kon komen. Het was misschien wel het beste wat deze avond in de rhyth- mische nummers' werd gegeven, al mogen wij de baloefening van de Oranje-Nassau dames Den Haag niet vergeten. De avond duurde niet te lang, zodat de aanwezigen tijdig naar huis konden. Het was een aar dige geste om de heer van Heins- bergen (Utrecht), die reeds 40 jaar lid van het Hoofdbestuur van het N.C.G.V. is, openbaar te huldigen. Het was een prima avond, waaraan een ieder met veel plezier zal terugdenken. Een bewijs, dat de christelijke gym nastiekverenigingen in ons land de beschikking hebben over prima leiders en- turners. Communistische invasiepoging mislukt. Te San Francisco is een be richt van de Chinese nationalis tische radio-omroep opgevangen, waarin worden gemeld, dat een poging der Chinese communis ten, om troepen op het eiland Hainan aan land te zetten, is mislukt. Meer dan dertig jonken, waar in de communistische troepen werden verscheept, zouden tot zinken zijn gebracht, waarbij 3000 man om het leven kwam. Leden van de Arrondisse mentsrechtbank kregen Plantkundeles. Grondbezitter te Oosterland in gebreke gesteld. De gemeente Oosterland bezit een gemeenteverordening waar bij wordt vastgesteld, dat on kruid, waarbij o.m. zee-asters worden gerekend, moeten wor den vernietigd. Een der grond- grondbezitters te Oosterland de Baron S. v. d. O. was door de gemeente in gebreke gesteld en bij vonnis van de Kantonrech ter te Zierilczee tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis veroor deeld. In hoger beroep werd deze zaak vorige week door de Arrondissementsrechtbank te Middelburg behandeld. Een landbouwkundig-ingenieur was helemaal uit de Noord-Oost Polder naar Middelburg geko men om op verzoek van de ver dediger een uiteenzetting te ge ven van het feit, dat zee-asters geen onkruid zijn. Zee-asters groeien nl. op zilte grond en komen op landbouwgronden niet voor. Een boomkweker uit Zierikzee kwam als getuige-des- kundige een en ander nog eens bevestigen. De Officier van Justitie was echter van mening, dat de zaak niet zo eenvoudig is. Een ver oordeling van verd. zal nl. tot gevolg hebben, dat de gemeente een aantal werklieden op kos ten van verd. de zee-asters laat opruimen. Spr. stelde voor de zaak voor nader onderzoek aan te houden. V<Ê£fBEDDENenLEDlKANTEN met qarantie*ceriificaaf Volgens Italiaanse persberich ten zou een 27-jarige voormalige S.S.-officier, Paul Steiner, in het bezit zijn van een dossier met zeer compromitterende geheime brie ven, gewisseld tussen Churchill en Mussolini in de jaren 19401944. Rusland heeft Generaal Mac- Arthur om twee schepen gevraagd voor het vervoer van 4000 Japan se krijgsgevangenen uit Siberië naar Japan. Overste Howard, directeur der afd. muziek en orkesten van de Amerikaanse luchtmacht, ver trekt deze week naar Europa om een tournée van de kapel dezer luchtmacht in West-Europa (waarschijnlijk ook Nederland) te organiseren. Volgens mededelingen van de Berlijnse Chr. Dem. Partij nemen steeds meer vooraanstaande leden van de Oostduitse „burgerlijke" partijen tengevolge van commu nistische pressie de wijk naar. West-Berlijn. West-Duitse en Spaanse verte genwoordigers hebben een nieuwe handels- en betalingsovereen komst tussen West-Duitsland en Spanje geparafeerd. De politieke commissie van de Arabische Liga nam het besluit, dat elk lid der Liga, dat onder handelingen met Israël zou ope nen over het sluiten van een af zonderlijke vrede, uit de Liga zal worden gestoten. Op 27 Maart is in Moskou een overeenkomst getekend betreffen de de oprichting van een gemeen schappelijke Sowjetrussische bur gerluchtvaartmaatschappij, met het doel de ontwikkeling van de Chinese burgerluchtvaart te steu nen. De PaTjjzenaars zullen heden weer naar de schouwburg kunnen gaan en hun kinderbijslag in ont- ontvangst nemen. Het stakings comité van de sociale verzeke ringsambtenaren heeft nl. besloten gisteren het werk te hervatten. Voor doorreis van een groep reizigers door Duitsland kan thans een collectief visum worden afgegeven. Verwacht wordt, dat de oplei ding van 150 legerofficieren en 100 luchtmachtmanschappen uit de Europese landen van het At lantisch Pact in Canada in Augus tus of September zal beginnen. Het heeft de Koningin behaagd de eerste twee fregatten, welke Nederland van de Ver. Staten ontvangt, de namen Hr Ms „Van Amstel" en „De Bitter" te ver lenen. Op 75-jarige leeftijd is te Den Haag overleden F. W. Baron van Tuyll van Serooskerken, echtge noot van de grootmeesteres van H. M. de Koningin. Te Heeisum is plotseling over leden de heer A. Boonstra, oud directeur van het station voor maalderij en bakkerij te Wagenin- gen. (Ingez. mededeling advert.) KUNNEN BIJ ONS GOEP TERECHT/ BRENGEN GEZELLIGE MEUBELEN IN OUDE EN NIEUUE STULEN. VROLIJKE GORDIJNSTOFFEN, APARTE TAPIJTEN ENZ. JUIST DAT UATU ZOEKT. U MOET HEUS KOMEN KIJKEN TELEFOON 200 <K I102> Homoeopathie. Prof. dr H. J. M. Weve sprak als rector-magnificus der Utrecht se universiteit een diesrede uit over „Het gezichtsvermogen", Hierin zei hij o.m. dat de homoe- pathie tot absurditeiten voert en dat dit beginsel geen aanspraak mag maken op wetenschappelijk heid en dus evenmin op een plaats aan een universiteit. Door de directie van de Ver. Ned. Zendingscorporaties zal op Zaterdag en Zondag 7 Mei in het Zendingshuis te Oegstgeest een conferentie gehouden worden voor de leden der classicale zen dingscommissies in de Ned. Herv. Kerk. Naar de A.N.W.B. mededeelt zal medio 1950 worden openge steld het eerste gedeelte van de nieuw-geprojecteerde Rijkswe; 63: Tilburg-Eindhoven. Pluimveehouders vergaderden. De afd. Hulst en omstreken der V.P.Z. hield haar jaarlijkse algemene vergadering in „De Koning van Engeland" te Hulst, onder voorzitterschap van de heer H. A. A. Baron Collot d'Es- cury te Kloosterzande, waarbij tevens tegenwoordig was de heer J. Wisse, assistent-Rijks- pluimveeconsulent. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer Iz. de Feijter Wz. te Axel bleek een ledentoe name van 12 personen; het fi nancieel verslag meldde een batig saldo. De aftredende be stuursleden E. Ferket te Koe wacht en G. Verwilghen te St. Jansteen werden met grote meerderheid herkozen. Als af gevaardigde naar de algemene vergadering der V.P.Z. te Goes werden benoemd de heren E Ferket te Koewacht en Ed. Dek ker te Zaamslag. De voorzitter wees op het grote belang van de selectie van de pluimveestapel; de kosten zullen slechts 2'A cent per kip bedragen. De secretaris wees op het belang van een bezoek aan de pluimveetentoonstelling te Utrecht, waar veel te leren is betreffende rassen en te zien aangaande legnesten, kippen hokken, broedmachines, enz. De mogelijkheid van vertoning der pluimveefilm zal nader onder zocht worden. Aangedrongen werd om niet-leden der V.P.Z. minder voor hun eieren te be talen. De secretaris zegde" e FEUILLETON door L_ TO VAN THIEL. I 48) Moeder is nog zwak en ligt bijne de hele dag in de serre. Pensiongasten zijn er verder nog niet, omdat het zo vroeg in de tijd is. Ze had zo gehoopt dat die gezellige Koos thuis zou ge weest zijn en ze samen tochten hadden kunnen maken. Maar door een tekort aan personeel op het Internaat is ze nog niet vrij kunnen komen. De familie Els- hout woont vlak tegenover hun pension. Koos' n oeder is een stille teruggetrokken vrouw, met een melancholieke trek op haar gezicht. Meneer, een druk ke joviale zakenman, is de hele week op reis en Harry, de stu dent, komi te hooi en ie gras eens aanwaaien. Ally moet echt wennen aan het eenzame le ventje. Ze leest veel en houdt geregeld haar lessen bij. 's Mid dags trekt ze er met de fiets op uit om de omstreken te verken nen en 's avonds wandelt ze meestal wat. Hoort ze da nr in de bosjes naast haar voetstappen? Onzin, het interesseert haar niet. Nog flinker stapt ze door. Even nog een eindje rechtuit, dan rechts afGeschrokken gaat ze plotseling opzij. Een fiets vlak naast haar. Meteen staat daar een lachende jongeman, die de hand naar haar uitsteekt. Ally kijkt verbaasd, niet begrijpend. Dan opeens gaat haar een licht op. „Harry!" Ze heeft Koos' enige broer nog maar één keer vluchtig ga- zien en nu in het schemerdonker niet zo gauw herkend. „Zo moederziel alleen?" Er is een beschermende klank in zijn stem. Hij ziet haar aan met zijn glanzende ogen, die zijn bewon dering geenszins verbergen. Het is maar goed dat het al wat schemert. Wat antwoord je nu op zo'n domme vraag. Gek dat iedereen altijd net die dingen zegt, die zo lastig zijn om met een geestig gezegde te beant woorden. En als ze je dan zo la ten voelen, dat je toch nog maar zo'n meisje bent Nu stappen ze samen voort. Het gesprek, dat eerst wat hak kelde, vlot beter. Er is toch wel gezelligheid in het gevoel nu rustig verder te kunnen lopen met één met wie je kunt praten. De donkere bomen scheppen een sfeer van vertrouwelijkheid om hen heen. Ze voelt zich heel nie tig bij zijn zelfbewustheid. Hij vertelt grapjes uit zijn studen tenleven. Het is, of heel het le ven is een spel, een zorgeloos niets doen, een pijp tabak, wat roei- en zeilsport, jolige avon den met veel gesprekken en wat cynische levensfilosofie. Benij denswaardig en vér verwijderd, door een onoverbrugbare kloof gescheiden van haar eenvoudig bestaan. Er is een wondere aan trekkingskracht in zijn woorden en in de zin die ze er achter voelt. Ze dwalen ver, ver uit de richting. Het is bijna helemaal donker nu. Harry staat stil. Zijn arm, die door de hare is gegleden, houdt haar zacht terug. Hij zet zijn fiets tegen een bom. Dan laat hij zich neerglijden op de grond. Hij grijpt haa: hand, een stevige warme greep. Ze zakt naast hem neer. Een sigarettenkokerze ac cepteert. Dan zitten ze stil naast elkaar en blazen rookkringeltjes uit in de opkomende nevel. Daar ritselt het in de struiken om hen. Een konijn. Zijn wang is vlak bij de hare, de arm om haar schou der. Hij wijst. Het diertje springt weg, een opwippend wit staartje in het donker. De eerste sterren beginnen zacht te stralen. De opkomende maan geeft een bleek licht, dat de stilte en de eenzaamheid ver diept. Onwillekeurig huivert Ally. Nu is zijn arm om haar heen. Het neemt de eenzaam heid weg. Er is geen critiek meer, geen vrees voor zijn vrij moedige ogen en handen. Zijn mond zoekt de hare. Hij fluis tert hees strelende woorden, zachte dingen, de woorden die een meisje bedwelmen. Ze laat zich kussen op lippen en haar en triomfantelijk nu hij geen te genstand voelt, drukt hij haar vaster tegen zich aan. Zijn bege rige adem strijkt over haar wan gen en hals. „Mijn lieve kindje.... o, heerlijke schat! Er is een ondertoon van vol doening in zijn stem, die zelfs in die fluisterende woorden tot haar doordringt. Dit is nu dit is nu geluk, zwijmelend dui zelingwekkend geluk? En zijn hand woelt in haar haar, zijn mond zuigt zich vast op haar hals, met een zekerheid en een macht die in haar iets van reactie doet ontwaken. Ze laat het begaan, maar het is of er iets van de sfeer breekt. Haar ogen kijken wijd open in de verte en zien schimmen van bomen. (Wordt vervolgd.) onderzoek toe. Ook het ophalen der eieren dient in betere banen te worden geleid. Als men geen lid wil worden dienen ook geen eieren te worden afgehaald. Men achtte een vroegtijdige wekelijk se publiciteit van de eierprijs in de bladen wenselijk. Zulks dient te geschieden door de directeur der eierveiling en niet door an deren. De assistent-Rijkspluim- veeconsulent besprak het selec teren en sexen der kuikens en spoorde elk pluimveehouder aan lid der V.P.Z. te worden. Bij een klacht over de verdeling der kuikens antwoordde de secreta ris, dat deze verdeling eerlijk is geschied, doch dat velen zich hiervoor niet hebben opgegeven. middelburg. Eindles Chr. lagere landbouw school. Dezer, dagen is de openbare eindles gehouden van de chr. la gere landbouwschool. Aanwezig waren vele ouders, burgemeesters uit omliggende gemeenten, Ir. Versteeg, Rijks- landbouwconsulent, de heer Scheelede Putter namens de Z.L.M., enz. De voorzitter, burgemeester Kodde van Zoutelande, opende de bijeenkomst met gebed en heette allen welkom. Nadat de leerlin gen waren ondervraagd door het hoofd der schooi, de heer J. K. Voogd, kon aan 22 leerlingen het einddiploma worden uitgereikt. Allen hadden 4 jaar de school bezocht. Deze uitreiking had plaats door Ir. Versteeg. De uitslag was als volgt: Adr. Jobse, Aagtekerke; Anth. Jobse, Aagtekerke; Joh. Maljaars, Aagtekerke; J. Geschiere, Grijps- kerke; A. Kodde, Biggekerke; J. Verhage, Aagtekerke; J. Francke, Gapinge; A. de Nood, Veere; P. Brouwer, Domburg; J. Dekker, Kleverskerke; J. Dekker, Koude- kerke; L. Lampert, Biggekerke; Jan de Buck. Meliskerke; L. de Visser, Aagtekerke; A. Brasser, Kleverskerke; G. Schout, Ens (N.O.P.); P. Francke, Koudeker- ke; A. Maljers, Aagtekerke; A. Poppe, Souburg; L. H. Dieleman, Arnemuiden; A. G. Karelse, Kou- dekerke; en J. de Buck, Ens (N.O.P.). Adr. Jobse te Aagtekerke kreeg een premieboek van de Kring Walcheren der Z.L.M. Bij het examen bleek het onder wijs op een hoog peil te staan. De heer Voogd ontving van de leerlingen 5 boekwerken. Deze eindigde met dankgebed. VLISSINGEN, Avondschool voor Nijverheids onderwijs. Vrijdagavond j.l. had in het schoolgebouw de overgang plaats van de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs. Bevorderd van 1ste naar de 2de klasse werden: Klasse IA. Jac. Baas, J. van Belzen, H. Boelman, A. W. Gillissen, D. de Graaf, P. Griep, C. v. d. Gruijter, P. Leer touwer, Jac. v. Loon, J. Nieuw koop, W. de Ridder en H. H. Schillemans, allen te Vlissingen; C. W. M. Schinkel en C. v. d. Willigen te Oost en West Souburg. Niet bevorderd 12 leerlingen. Klasse 1B. J. Geluk, J. Hoendervanger, R. Kruizinga, M. Moes, L. den Boer, A. Boogaard, W. Fliers, W. Luwema, J. de Nooijer, M. K. de Nooijer, J. Meerman, G. Tuin en J. Kruit, al len te Vlissingen; J. Jalving te Oost en West Souburg. Niet bevorderd 8 leerlingen Van 2e naar de 3de klasse Klasse 2 A. A. de Bruijne A. A. Duvekot, A. Everaers, Geelhoed, W. Hermans, J. Kort, J. A. van Loenen, J. de Nooijer, Jac. de Ridder, B. Spuij, Chr. W. Verbeek, Jac. de Wolff, J. Ovaa, M. de Boer en J. Overbeeke, allen te Vlissingen; C. J. Castel en G. C. J. Uyt de Haag te Oost en West Souburg. Niet bevorderd 3 leerlingen. Klasse 2 B. D, v. d. Linden, H. Mallie en Jac. v. d. Plasse, al len te Vlissingen. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van 3de naar de 4de klasse C. v. d. Burght, K. Kok, P. de Koning, A. D. Millenaar, A. J, Boekhout, C. v. Belzen, J. Boo gaard, KI. Buter, J. Duizendstra, L. v. Noort, J. Meerman, S. P Ventevogel, J. P. de Hondt en E Meerman, allen te Vlissingen en J, B. Stokx te Oost- en West-Sou burg. Herexamen 1 leerling. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van de 4de naar de 5de klasse P. C. Bertijn, M. J. Corstanje, W. R. H. de la Cousine, H. E. Koetje, R. v. Opbergen, W. C. v. Splunder, F. N. M. Corveleijn, J v. Leerzem, M. de Nooijer, H. Schuys, Chr. M. v. Wanrooy, J P. de Klerk, H. v. d. Linden en J. v. d. Zauwen, allen te Vlissingen, Herexamen 1 leerling. Uitgesteld examen 1 leerling in militaire dienst. Niet bevorderd 3 leerlingen. KAPELLE. Terugkeer militair. Door een fout in de officiële passagierslijst van het troepen- schip „Generaal Stuart Heinzel- man" is de naam van soldaat I J. D. Ganzeman alhier, die even eens met dit schip terugkeert in de in ons blad van Maandag op genomen lijst van terugkerende militairen weggelaten. WEMELDINGE. Vergadering S.G.P. De Kiesvereniging der St, Geref. Partij hield in de Chr, School een openbare vergade ring onder voorzitterschap van de heer J. de Kraker. Spreker van deze avond was de heer D. Kodde, burgemeester van Zoutelande, die het woord voerde over „Het onderscheid getoond". Spr. behandelde Art. 36 der Geloofsbelijdenis en wees ver volgens ook op Art. 3 van het programma van de St. G. P., waarin, staat, dat de overheid regeert bij de gratie Gods en niet, zoals de communist dit uit drukt, dat hy zelf die overheid heeft gewild. Vervolgens besprak hij de overige politieke partijen, zoals de R.K., P. v. d. A., A.R. en C.H. Nadat gelegenheid werd gege ven tot het stellen van vragen waarvan een matig gebruik werd gemaakt werd deze ver gadering met het zingen van Ps. 843 en dankgebed gesloten. BIEZELINGE. Uitvoering Tamboers- en Pjjpercorps. Op Vrijdag- en Zaterdagavond j.l. gaf het Tamboer- en Pijper corps „Jonge Kracht" een uit voering in het pakhuis van de heer Jac. Slabbekoorn. De voorzitter, de heer H. v. d. Velde, sprak een welkomst woord, in het bijzonder aan de Mandolineclub van Schore, die aan deze avonden haar mede werking verleende door het op voeren van een toneelstuk. De diverse muzieknummers werden zeer verdienstelijk ten gehore gebracht. Na de pauze waarin een ver loting plaats vond, werd het to neelstuk „Het spook van deVry- burcht" opgevoerd. De opbrengst van de verloting is bestemd voor het aanschaffen van paradetrommels. Als dank voor haar bijdrage werden de toneelclub uit Schore bloemen aangeboden. HEINKENSZAND. Vergadering Geref. M.V. en J.V. Kring- en Ringbestuur van de Geref. M.V. en J.V. hielden Zater dagavond in de Gereformeerde kerk een gemeenschappelijke ver gadering. De ringvoorzitter opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en gaf het woord aan prof, K. Dijk. Deze had tot onderwerp: „Twij fel en zekerheid in het jonge le ven". Spr., die op bezielende wijze zijn inleiding voordroeg, behandel de uitvoerig de vragen: Waarom aan de dingen getwijfeld? Waarom aan God zelf getwijfeld en aan het geloof en mijzelf ge twijfeld r We mogen als antwoord op deze vragen vast weten dat God ons niet vergeet, want ik ben verze kerd, dat noch dood, noch leven, noch enig ander schepsel ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus onze Heer. Na deze boeiende rede gaf een afgevaardigde van Wolphaartsdijk een bijdrage, door het voorlezen van een gedicht „Ga weg van mij satan". Na het zingen van de bonds liederen werden verschillende vragen gesteld over de inleiding. Deze werden door prof. Dijk tot volle tevredenheid van de vraag stellers beantwoord. Na een dankwoord van de voor zitter eindigde prof. Dijk met dankgebed. v/m DE SOLEX. Om verkeerde gevolgtrekkin gen te voorkomen, moet ik nog wel even gaan solexen. Uit wat ik Vrijdag opmerkte, hebben sommigen naar het schijnt de indruk gekregen, det ze, wanneer ze met hun Sol»* het rijwielpad berijden, toch nog moeilijkheden kunnen krijgen. Dit is echter niet het geval. Volgens de „Autokampioen" is gebleken, dat de laatste tijd de politie geen contróle uitoefent op rijwielen met hulpmotor noch wat betreft hun uitrusting of het rijbewijs van de berijder, noch wat betreft de vraag of z al dan niet op het rijwielpa thuis behoren. Dit in afwachting van een WETTELIJKE regeling, die spoedig verwacht kan worden. Voor mij was dit laatste de hoofdzaak. Het mag of het mag niet. Geen willekeur. Aan de Solexers, die aan het rijwielpad de voorkeur geven, wordt echter DRINGEND aan geraden zich wat hun snelheid en verdere gedragingen betreft, aan te passen aan het NOR MALE rijwielverkeer, aangezien uit veelvuldig inhalen onvermij delijk ongelukken voortvloeien. Ik wil hopen, dat aan deze waarschuwing behoorlijk aan dacht wordt geschonken. Verder verdient het de aan dacht, dat een wegenbelasting- kaart wèl nodig is. Bij de fiscus is er geen twijfel. Zeeuwse bijdrage voor „Haak-in". Tijdens de Zaterdagmiddag ge organiseerde radiouitzending voor het Strijdkrachtenprogramma van Radio-Djakarta is door mevr. Hordijk-Heerebout een collecte gehouden ten bate van het fonds Kankerbestrijding. Er werd een bedrag van f 35.73 opgehaald, dat zal worden afgedragen aan de be kende „Haak-in" actie van de N.C.R.V. EERSTE KREEFTEN AANGEVOERD. De eerste kreeften zijn gisteren te Yerseke aangeveerd, ondanks het ruwe weer, waardoor verschil lende vissers hun korven niet heb ben kunnen lichten. SOUBURG. „Soil Deo Gloria" jubileert. Vrijdagavond werd in een fees telijke bijeenkomst in de zaal „D# Zwaan" het 30-jarig bestaan van de Chr. Gemengde Zangvereniging Soli Deo Gloria" gevierd. Dé voorzitter, de heer A. Goedhart, sprak een kort openingswoord, in t bijzonder tot de burgemeester, de heer A. H. S. Stemerding. Door de heer C. Lobbezoo werd in dichtvorm een overzicht gegevetl van 30 jaar lief en leed der ver eniging. Daarna werden 2 liederen gezongen door de heer LobbezoO vervaardigd, op de wijze „Dankt dankt nu allen God". Na de pauze werd door de Sou- burgse Rode Kruiscolonne „Ach ter de wolken schijnt de zon" op gevoerd. Het stuk dat een ernstig karakter had, maar waarin de vrolijke noot niet ontbrak wera door alle personen vlot gespeeld. Het bestuur kan op een goed ge slaagde feestavond terugzien. De heer C. de Visser overhandigde de spelers als blijk van waardering een cadeautje. Ontspanningsmiddag voor ouden van dagen. Door de algemene Bond van Ouden van Dagen afd. Souburg wordt Zaterdagmiddag voor alle ouden van dagen boven de 60 jaar een ontspanningsmiddag georga niseerd in „De Zwaan". Medewerking zal gegeven wor den door een toneelclub van de muziekver. „Vlijt en Volharding". De heer W. A. Rijks te Middel burg zal enige goocheltoertjes ten beste geven. Paaszangdienst. Uitgaande van de Geref. Evan gelisatiecommissie zal er Woens dag 5 April in de Geref. Kerk des avonds om half acht een Paas zangdienst worden gehouden. Medewerking verlenen de zang koren van Koudekerke en Sou burg, dirigent de heer A. J. Fey uit Vlissingen en sprekers Ds A. Elshout, Koudekerke en Ds A. Verschoor, Vlissingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2