Irovinri^ffi/aw "KORT Nieuwe Christelgke School voor B.L.O. te Middelburg ln aanbouw. Jaarvergadering Coöp. „Eiland Wal cheren" te Middelburg* ADA/iSON Bouw zal in drie phasen plaats vinden. Korte Berichten. Zaterdag 1 April 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 P ARTSENDIENST. Zondag 2 April wordt de artsen- dienst te Goes waargenomen door m C. Griep, Ganzepoortstraat 6, frlef. 2391; te Driewegen, 's-Hee- mhoek en Nieuwdorp dr J. J. Iderblom, Havenweg H 21, ieuwdorp, telef. K 1196—327; 's-Heer Arendskerke, Hein- enszand en Wolphaartsdijk door A. S. Vos, Dorpstraat A 2, 'oiphaartsdijk, telef. K 1198 ■Ite Middelburg dr Feikema, iam 16, telef. 2993; te Vlissingen G. J. M. de Greef, Koudekerk- eweg 13, telef. 2121; te Veere, erooskerke en Oostkapelle dr teinders-Schilt, Dorpsstraat 46, «lef. K 1189212; te Koudeker- ;e, Zoutelande en Westkapelle dr 4 Sloos, Middelburgsestraat A 61, foudekerke, telef. K 1185—231; t Tholen, Oud-Vossemeer, Nw- 1 Jossemeer en St. Philipsland dr IJ. Duinker te Tholen, telef. 40 in dr H. Menger te St. Philips- and, telef. 20. APOTHEKEN. In de week van 1 April tot en met 8 April zijn de volgende apo theken geopend: Middelburg: v. d. Harst. Vlissingenvan Ockenburg, Singel. Goes: Numans. Gemeenteraden van 's-Gravenpolder en Nisse vergaderen. ie grenswijzigingsplannen voor ,e gemeenten in de zak van luid-Beveland zullen Maandag- gvond om half acht door de ge- fieenteraad vajk 's-Gravenpolder esproken winden. Dinsdag avond om half acht zal de ge meenteraad van Nisse deze ma terie bespreken. Jaarvergadering Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond in Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar wij vernemen zal de jaarvergadering van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond dit jaar in de eerste week van Juli In Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden. Wanneer er vergader ruimte gevonden wordt zal de Vergadering te Hulst plaats vin den, anders te Axel. De bedoe ling is, dat na de- gewone bij eenkomst 'n demonstratie plaats vindt met een machine voor het reinigen van sloten. MIDDELBURG. Rijtoer ouden van dagen. Het ligt in de bedoeling van het betreffende comité om ook flit jaar weer een rijtoer te or ganiseren voor de ouden van dagen. In verband daarmee zal Volgende week door de dames Van U.V.V. een huis aan huis pollecte worden gehouden, ten élnde de benodigde gelden hier voor in te zamelen. KLOETINGE. Jaarvergadering N.C.L.B.-afdeling Donderdagavond kwam de af deling van de Ned. Chr. Landar- peidersbond In jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. van Liere, die in zijn Openingswoord de leden met hun dames, alsmede de verschillende gasten hartelijk welkom heette. De secr.-penn. de heer J. de Kok, gaf een overzicht van het afge lopen jaar, waaruit o.a. bleek, dat het ledental 26 bedroeg. Het fi nancieel verslag gaf een batig sal do aan. Namens het hoofdbestuur van de N.C.L.B. sprak de heer A. Vin gerling een zowel principieel als practisch woord. Verschillende afgevaardigden van zusterafdelin- gen brachten hun felicitaties over, terwijl namens het bestuur van de Chr. Besturenbond Goes e.o. de heer Polderman een opwekkend woord liet horen. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. werd verte genwoordigd door de heren A. Lankester en Reijnhoudt. Een en ander werd afgewisseld door voor brachten, spraakwaterval en fa- pilliecompetltle, hetgeen alles zeer Vlot verliep en zeer in de smaak viel. De secretaris der Chr. B.B., de heer C. K. Maartense, sprak nog Óen kort slotwoord, waarna de heer Vingerling deze vergadering beëindigde met dankgebed. YERSEKE. A.R.-Klesverenlging. Te Yerseke vergaderde de A.R. Kiesveren. „Ora et Labora" onder leiding van de voorz. A. J. Koppe. Een flink aantal leden en belangstellenden was aanwe zig. Als spreker trad op de heer A. Bikker met het onderwerp: „Liefhebberij of opdracht?" Hij behandelde in een uitvoerig be toog de oorzaken van de ge ringe politieke belangstelling. Hij stelde daartegenover de eis van het A.R. beginsel en wekte tenslotte oud en jong op in de komende weken deze uit te dragen. Op 17 April zal de heer Schout uit Vlissingen voor de kiesver. optreden. KATTENDOKE. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal Maan dag 3 April om 8 uur 's avonds bijeenkomen o.a. ter behande ling van deelname in een garan tiefonds voor een in 1953 te hou den Zeeuwse tentoonstelling te Middelburg en van een besluit tot onderhandse verhuur van woningwetwoningen te Katten- dijke. RILLAND. 25-jarig bestaan school Geref. Gemeente. Woensdagavond werd in de kerk der Geref. Gemeente, alhier, door ds de Bel van Krabbendijke een rede gehouden in verband met het 25-jarig bestaan van de school der Geref. Gemeente. Er was slechts matige belangstelling. Vergadering „Rillandia". Woensdagavond hield de mu ziekvereniging „Rillandia" haar jaarvergadering in de zaal van de heer Colpaart. De opkomst was zeer matig. De voorzitter de heer C. A. Mol, deelde mee, dat het be stuur heeft besloten, af te zien, van het plan om bi) het 60- jarlg bestaan der vereniging een concours te organiseren. De be doeling was dit op 2e Pinksterdag te doen. Aangezien er geen ge schikt terrein te vinden is, kan zulks niet gebeuren. Het bestuurs voorstel om in de loop van deze zomer een festival te organiseren werd goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat 1949 een tekort heeft opgeleverd van plm. f425.De aftredende bestuursleden A. A. Mol en J. J. v. Gorsel werden herkozen. WEMELDINGE. Alg. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. Woensdagavond hield de Coöpe ratieve Boerenleenbank „Wemel- dinge" te Wemeldlnge haar jaar lijkse alg. vergadering. De voorzitter de heer K. J. Do minions heette de aanwezigen welkom. Er werd verslag uitgebracht van de resultaten over 1949. De rekening vertoonde een eindcijfer van f3.153.051.10, de balans f 1.597.615.54. De winst k 15723.02 werd besloten hij het reservefonds te voegen, dit bedraagt f 7.103.932 f5723.02. da betrof verkiezing bestuurslid en een lid van de Raad van Toe zicht. Aan de beurt van aftreden waren de heren K. J. Dominicus en Jac. Wabeke Az., die beide werden herkozen. Als voornaam punt van de agenda kwam aan de orde verbou wing van het kantoorgebouw. Na dat deze zaak breedvoerig was besproken werd dit voorstel ver worpen, men zag liever een nieuw kantoorgebouw met kassierswo ning. In deze richting zal het be stuur een nieuw voorstel indienen WOLPHAARTSDIJK. Auto ln de sloot. Toen Woensdag bakker Kar man met zijn auto brood bij zijn klanten bezorgde en hij op de Noorddijk wilde draaien, had hij het ongeluk achteruit van de dijk in de sloot te rijden. Door krach tig remmen ging dit echter zo langzaam, dat zich geen persoon lijke ongelukken voordeden en het geval met materiële schade af liep. Een kraanwagen bracht de wagen weer op de weg. 's-HEER ABTSKERKE. Gemeenteraadsvergadering. Woensdag 5 April om 7.30 zal de raad van deze gemeente bijeen komen Op de agenda staan o.a. Grens wijziging van gemeenten in „de zak" van Zuid-Beveland; vaststel ling algemene kinderbijslagrege ling voor het personeel der ge meente; voorlopige vaststelling gemeenterekening 1948; wijziging legesverordening; verordening op de heffing van besmettelijke ziek- tengelden. GRIJPSKERKE. Uitvoering Zangvereniging. Woensdagavond werd door de Chr. Zangvereniging „Halleluja" o.l.v. de heer J. Hekhuis, een uitvoering gegeven in de Ned. Herv. Kerk. Het koor begon met 't Bonds lied, terwijl voor de pauze een uitvoering werd gegeven van de „Zomerhymne" van J. Nauta, cantate voor gemengd koor, soli en duetten met orgelbegeleiding De vertolking hiervan was voor treffelijk. Vervolgens werden als eerste nummers na de pauze en kele vrolijke liederen gezongen, waarna met een aantal geeste lijke liederen werd besloten. In het bijzonder verdient hiervan vermelding de uitvoering van „Een vaste burg" van J. Oskam Ds van Winterswijk sprak ten slotte woorden van dank. SOUBURG. Nieuwe grasmaaimachine. De raad heeft destijds een cre- diet verleend voor een motor- maaimachine voor de plantsoen dienst. Deze nieuwe machine is dezer dagen ln gebruik genomen en zal dus de handmaalmachine vervangen. Buurtfeest „Centrum". Woensdagavond werd voor de Buurtver. „Centrum" (Kanaal straat en omgeving) in de „Zwaan" een gezellige avond gehouden voor de leden. De voorzitter, de heer J. Brugge- Het voigende punt van de agen- man, sprak een openingswoord. Men heeft thans een begin ge maakt met de bouw van de Chr. School voor buitengewoon lager onderwijs, die aan 't Zand, dicht bij de driesprong Koudekerkse- wegLagewegPoelendaeleweg zal verrijzen. De bouw van deze school, die een sieraad ln deze w(jk zal worden, zal ln drie pha sen geschieden. Het eerste deel hoopt men nog dit Jaar geheel klaar te krijgen. Het betreft hier de deblelenafdeling, die uit acht klassen zal bestaan en tevens een hulshoudlokaal zal omvatten. Het bouwschema is oorspronke lijk als volgt opgezet. In 1949 zou worden gebouwd de debielenafde- ling met de acht klassen en een hulshoudlokaal, in 1950 zou de bouw plaats vinden van twee lo kalen voor de imbecielen en ten slotte zou de middenbouw in 1951 voltooid worden, waarin dan on dergebracht zouden zijn het han- denarbeidlokaal, een kamer voor het schoolhoofd, een leraarska mer, terwijl tenslotte ook een gymnastieklokaal zou worden ge bouwd. Dit laatste zal voorlopig echter wel een vrome wens blij ven, want zo men weet is de bouw van gymnastieklokalen nog steeds niet toegestaan. Boekjaar 19481949 leverde batig saldo. Woensdagmiddag is in de Bo- gardzaal te Middelburg de jaar vergadering gehouden van de Coöp. Landbonwveren. „Eiland Walcheren"; slechts ©en dertigtal leden woonden de vergadering bij. Na afschrijving bleek over 1948/ '49 een winst te zijn gemaakt van f 441.74. In zijn openingswoord wees de voorzitter de heer A. W. Cevaal er op, dat de omzetten in 1949 weer aanmerkelijk zijn gestegen en dat het vertrouwen van de le den in de coöperatie nog steeds groeit. Veel is reeds door eendrachtig samenwerken bereikt, aldus spr., waardoor de vereniging een be langrijke positie inneemt en veel voor de leden kan bereiken. Ver volgens kwam het jaarverslag met de balans over het boekjaar 1948/'49 aan de orde, alsmede de verlies- en winst-Tekening over deze periode. De balans sloot met een bedrag van f994.508.89, de varlies- en winstrekening met f79.365.32. De directeur de heer H. J. lk- kink gaf enige toelichtingen en beantwoordde enkele vragen. Be sloten werd het winstsaldo aan de reserve toe te voegen. Daar de heren C. Louwerse te Domburg en A. Wisse te Nieuwland zich niet meer beschikbaar stelden als be stuurslid werden in hun plaatsen gekozen de heren W. K. van Nieu- wenhuizen te Oostkapelle en B. C. Janse te Kleverskerke. Tot leden van de commissie van toezicht werden resp. ge- of herkozen, de heren P. de Visser Wzn. te Aagte- kerke, A. Kluyfhout, Arnemuiden, W. de Wolf, Grijpskerke, J. Koole Dzn. te St. Laurens en Adr. Ovaa, Souburg. Tot plaatsvervangend lid van de financiële commissie werd nog gekozen de heer Joh. Marinissen te St. Laurens. Daar na werd z.h.s. besloten om de le ning bij de Grondkapitaalbank tot f 200.000.te verhogen. Aan het slot van de vergadering sprak de voorzitter woorden van dank tot de aftredende bestuurs leden en in het bijzonder tot de secretaris, die 20 jaar als zodanig werkzaam is geweest. De heer Cevaal dankte hem voor het vele werk voor de vereniging verricht, terwijl ook de heer A. Wisse werd dank gebracht. DE INRICHTING. Er is dus een achterstand in de bouw, doch men hoopt, dat deze achterstand enigszins ingelopen zal kunnen worden. De inrichting is vrij eenvoudig gehouden en alle lokalen zijn één zijdig, enerzijds zien ze uit op het Zuiden en anderzijds op een lange gang. Het hulshoudlokaal is nood zakelijk, opdat men de debiele meisjes ook enig huishoudelijk werk kan leren. Elk tweetal lo kalen heeft een aparte garderobe en wasplaats alsmede een uitgang naar buiten. Verlaten de kinderen dus een lokaal, dan is het niet nodig, dat ze door de lange gang het gebouw verlaten en daardoor de lessen, die in de overige loka len worden gegeven, storen. Na tuurlijk is er vooral gelet op lucht en licht, zodat er grote, veelal openslaande ramen komen. Er ko men verder twee hoofdingangen, n.l. één voor de debielen- en één voor de imbecilenafdeling. Beide ingangen komen uit op een ge meenschappelijke hall en het hoofd der school heeft vanuit zijn kamer een goed overzicht over deze hall. Men heeft op deze wijze dus een gebouw met twee vleugels en een harmonische middenbouw geprojecteerd. Het is verder ook de 'bedoeling, dat het gymnastiek lokaal een aparte Ingang krijgt, zodat wanneer verenigingen e.d. in de avonduren van deze zaal gebruik zouden willen maken, er niet door de school behoefte te worden gelopen. De vloeren in de lokalen zullen van hout zijn, ln de gangen komen betontegel-vloeren. Voorts is er de nodige ruimte voor toiletten en een douche. HET UITWENDIGE. Er is toestemming verleend tot de aanleg van een centrale ver warming, hetgeen met het oog op de leerlingen zeker dringend ge boden is. Een centrale verwar mingskelder behoort dan ook tot het project. Het wordt een mo dern schoolgebouw, wat het uiter lijk zowel als wat het interieur betreft. Er zullen buiten het ge bouw een tweetal speelterreinen komen, die geheel betegeld wor den. Het geheel wordt van een passende beplanting voorzien, zo dat op deze wijze vooral de speel plaatsen behoorlijk zijn afge schermd. Tenslotte kan nog wor den gemeld, dat eerst plannen hebben bestaan om de school te bouwen bij de middenstandswo ningen aan de Griffioen, doch de gemeente moest later hierop te rugkomen. Het is te hopen, dat de bouw van deze school, waar van de totstandkoming zo zeer wordt gewenst, geen verdere ver traging zal ondervinden, zodat de voltooiing volgens de thans vast gestelde plannen zal verlopen. Een blijspel in één bedrijf werd opgevoerd en verder werd de avond gevuld met zang en muziek en schetsjes. De muziek werd door de S.T.E.C.-Melodis- ten verzorgd. ZOUTELANDE. jaarvergadering van de A.R. Kiesvereniging. Donderdagavond hield de A.R Kiesvereniging „Nederland en Oranje" haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van de heer P. Brasser. De secretaris, de heer Jac. Kodde, las het jaar verslag voor, waaruit bleek, dat het ledental thans 20 bedraagt De penningmeester, de heer H. jjdelis, meldde een batig saldo van f 11.14. Als bestuurslid en vice-voorzitter werd de heer J. Wisse herkozen. Hierna sprak de heer M. A, v. d. Putte uit Souburg over „Onze strijd nu". Spr. zei, dat men niet klaar is met alleen lid van de kiesvereniging te zijn, maar dat men er voor moest werken. Als van de zijde van de Partij v. d. Arbeid op samen voeging van de gemeenten aan gedrongen wordt, moet er een krachtige actie uitgaan van de dorpen zelf het te verhinderen aldus de heer v. d. Putte. De strijd naar buiten moet gericht zijn tegen het commu nisme en het personalistisch socialisme. Op dit onderwerp volgde nog een geanimeerde bespreking. Nadat de vergadering door de voorzitter gesloten was, eindig- da de heer v. d. Putte met dank gebed. ST. MAARTENSDIJK. Openbare verkoping. Door notaris Blindenbach werd voor de heer H. Bout te Tholen geveild een woon-winkelhuis. Het bracht f 2300 op, maar werd aan de koper, de heer I. Hage, niet gegund. Bij het te Scherpenisse gehou den examen slaagde Kornelis Uijl uit Tholen voor het einddiploma van de Lagere Landbouwschool. De Motorclub „Eendracht" uit Tholen zal Zaterdagavond een orienteringsrit houden, terwijl men voornemens is Zaterdag 22 April a.s. in competitieverband een rit te maken met 5 Brabantse clubs. De heer A. Goedhart te Sou burg slaagde te Breda voor hel diploma vakbekwaamheid straat maker. V eilingsberichten. GOES. Veiling van 31 Maart: Spinazie 6167, Andijvie 48, Witlof I 24—31, id. II 17—22, id. stek 814, Uien 2137, id. stek 812, Rabarber 4350, Sjalot ten 1117, Rodekool 22, Prei 43 •55, alles per 100 kg.; Kropsla 1014 per 100 stuks; Radijs 8 12, Selderij 910 per 100 bos. Vrijdagochtend hebben ver tegenwoordigers van het hoge commissariaat in Indonesië zeven Nederlandse arrestanten in de gevangenis op Glodok, onder wie de heren Ozinga, Ritman, Breekland en Jiskoot, bezocht. Indonesië en Vietnam hebben een verzoek ingediend tot het lid maatschap van de wereld gezondheidsorganisatie. De volksvertegenwoordiging der Republiek Indonesia Serikat heeft een brief aan de Indone sische regering doen toekomen, waarin geprotesteerd wordt te gen het feit, dat geen waar nemers van de Indonesische volksvertegenwoordiging tot de Unie-conferentie zijn toegelaten. Het Amerikaanse Huis vaat afgevaardigden heeft een amen dement verworpen, dat een nieuwe besnoeiing van de Mars- hallgelden met 150 millioen dol lars zou hebben betekend. De Amerikaanse regering heeft 45 millioen dollar aangevraagd voor het verlenen van hulp aan economisch onontwikkelde ge bieden. Het desbetreffende ont werp wordt thans door de oom missie voor buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse Senaat besproken. De Amerikaanse komiek Bob Hope zal binnenkort meer dan 1.000.000 dollar per jaar gaan verdienen. Hij 2al n.l. een con tract voor lange termijn met -de Nationale Radio Omroep teke nen voor dit bedrag. Leden van de Arabische Liga zijn te Cairo begonnen met be sprekingen, welke ten doel heb ben de zeven betrokken landen te verenigen in een militair en economisch bondgenootschap. Gistermiddag is de Belgische minister van oorlog, de heer A. Deveze ln Den Haag aan gekomen. De nieuw benoemde gezant van Spanje bij ons Hof, de mar kies van Santa Cruz, zal van daag in den Haag arriveren. „De dochter des huizes zij geprezen." „De dochter des huizes zij ge prezen", zei gisteren de Bossche Officier van Justitie in zijn requi sitoir tegen J. M. N., zwerver-in breker, die tijdens een inbraak in Den Bosch door de dochter des huizes op heterdaad was betrapt. Onvervaard greep zij de inbreker vast en hield hem onder controle, totdat haar broer op het toneel verscheen, die de ongenode gast met een „rechtse" buiten gevecht stelde. Twee en een half jaar was de eis tegen deze 32-jarige zwerver, die met zijn 14 veroordelingen reeds 9 jaar ln de gevangenis had doorgebracht. Twee hoofdagenten van Goese Politiecorps namen afscheid. In tegenwoordigheid van fami beleden en het gezamenlijke poli tiepersoneel is gistermiddag in het Politieburiau afscheid genomen van de hoofdagenten A. G. W Kort e i G. Hoek van Dijke, die het Goese Politiecorps door de van hogerhand opgelegde inkrim ping moesten verlaten, daar zij de 55-jarige leeftijd bereikt hebben. Bij dit afscheid zijn hartelijke woorden van waardering en dank baarheid gesproken. Allereerst door de inspecteur, de heer S. E. Siebels, die het een donkere dag noemde, omdat hij enkele trouwe mensen moet missen. Meer dan dertig jaar hebben beiden met grote plichtsbetrachting gewerkt en zijn ze sieraden van het corps geweest. De beile echtgenotes dankte hij voor de steun, waardoor het mo gelijk werd, dat de mannen hun taak tot volle tevredenheid ver vuld..i. Mej. R. Goedhart overhandigde de beide dames bloemen, terwij] de heer Siebels namens het corps de heer Kort een schemerlamp en de heer van Dijke een drinkser- vies aanbood. De adjudant, de heer Chr. Louisse, merkte op, dat er in al de 22 jaar, dat hij met de beide agenten heeft samenge werkt, eerst als ondergeschikte en thans als chef, geen enkel ver schil van mening geweest is. Hij wekte de jongeren, die straks ook het corps zulien moeten verlaten op, tot doorzetten en hoopte, dat de harmonie in het corps mag blij ven zoals die thans is. Namens de afd. Goes en om streken van de Chr. Bond van Politie-ambtenaren sprak de wachtmeester le klasse, Chr. Louisse uit Kloetinge de heer van Dijke toe en bood hem een vulpen aan als blijk van waardering voor de arbeid verricht voor de Bond De ploegcommandant de heer A. Laneendoen richtte 'zich ver volgens tot de heer van Dijke en zegde hem een geschenk toe. Namens de afd. Z. en N. Beve land van de Alg. Bond v. Politie ambtr ..en vendde de heer J. Borrle zich tot de h er Kort. Hij bood hem een geschenk aan en mevr. Kort bloemen, waarna hij nog het woord voerde in zijn func tie als ploegcommandant. Als zo danig bood hij de heer Kort een boekwerk, aan. Nadat de oud-agent, de heer J. Bil, nog enkele zeer humoristische voorvallen uit zijn politieloopbaan de revue had laten passeren, dankten de beide scheidende func tionarissen voor de grote waar dering welke zij mochten onder vinden. Officiële Publicaties. MIDDELBURG. De voorzitetr van het Centraal Stem- bureau ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland te Middelburg brengt ter openbare kennis, dat op beden van alle voorzitters dei Provinciale Hoofdstembureaux de mede deling is ontvangen welke geldige lijsten van candidate» zijn ingeleverd. Rjnnen vier dagen kunnen de gemach tigden der ondertekenaars van lijsten deze tot een groep verbinden door een daar toe strekkende gemeenschappelijke ver klaring schriftelijk bij het Centraal Stem bureau in te leveren. Op Maandag 3 April 1950 te 11 uur zal in de burgemeesterskamer ten stadhuize een openbare zitting worden gehouden, waarin de loting en nummering der lijs ten za! plaats vinden. (Ingez. mededeling, advert.) MIJNHARDTJES: DE CACHET, die pijn verdrijft en kou afzet.40en75"d i-A-mmRMMJ Waterstanden, Keulen 106 (-0.04), Ruhrort -0.93 0.03), Lobith 911 (-O.05), Nijmegen 688 (-0.02), Arnhem 704 (-0.03), Eefde 236 (—0.05), Deventer 151 (—0.01), Borgharen 5011 (-0.24), Belfeld 1110 (-0.13), Grave 466 (plus 0.06), Lith 036 (-0.06). SCHEEPSTIJDINGEN. Flinke straffen geëist tegen Goessenaren, Gistermorgen heeft de Arron dissementsrechtbank te Middel burg de zaak tegen de fruitver- kopers J. de W. en W. van O. te Goes behandeld, die zich in Sep tember 1949 hebben schuldig ge maakt aan diefstal van een groot aantal veilingskisten van de vei lingen te Goes en Kapelle. Verd. de W. had samen met v. O. kisten weggenomen. Ze wa ren er met een vrachtauto op uit getrokken en haalden kisten weg, waar ze maar konden. Deze kis ten werden op de veiling ingele verd op naam van een oom van v. O. en beide verdachten incas seerden op deze wijze grote be dragen. v. O. vertelde dat de kis ten f3.per stuk opbrachten en zodoende werd eerst f240.ge ïncasseerd en later werden geza menlijk nog eens 300 kisten ge stolen, die f 900.opbrachten. De buit werd onderling verdeeld. Ook het twaalfjarige neefje van verd. de W. speelde hierin een rol mee. De officier van Justitie zei dat ongeveer f 900.is opgespoord. Hij vond de feiten zeer ernstig en noemde de W. een „hopeloos ge val" en een „principiële scharre laar". Tegen hem eiste hij dan ook een gevangenisstraf van 9 maan den en v.- O. één jaar, waarvan zes maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar en onder toe- zichtstelling van de Reclassering. Tegen de handlanger A. v. H. werd f 30.boete geëist en een voorw. gevangenisstraf van twee weken, terwijl mej. v. W., die eveneens de hand in het spel had, twee weken gevangenisstraf te gen zich hoorde eisen. Mej. Breel nam afscheid van Goese kleuters. Gisteren heeft mej. L. Breel, hoofd van de Ohr. Fröbelschool te Goes, afscheid genomen van de kleuters. Het ging zonder officieel ver toon en de kleuters zullen moge lijk niet eens begrepen hebben, dat mej. Breel voor het laatst uit de Bijbel vertelde en dat de leuke spelen die ze uitvoerden en de ca deautjes die ze kregen een af scheid betekenden. Aanbesteding te Westkapelle. Vrijdagmidd..g werd door het gemeentebestuur van Westkapelle aanbesteed het 'bouwen van een 5-klassige school voor gewoon la ger onderwijs, op het terrein aan de Koudorpstraat. Ér werd als volgt ingeschreven: B. Stegink, Vlissingen f68.300; Fa. J. Huisman, Vlissingen 69.241; Fa. F. de Pagter en van Sluijs, Dombu f64.140; Fa. S. de Vries, Breda f 72.410; Fa. J. M. Cevaal, Ritthem f69.300; Gebrs. Bakker, Giezendam f71.200; Fa. B. v. d. Schoot, Tilburg f70.980; Ver. Wcstkappelse Aannemers 64.350. Toewijzingen uit het Marshallplan. Er is deze week geen wijzi ging gekomen in het totale be drag, dat Nederland aan toe wijzingen van de E.C.A te Was hington heeft ontvangen. Per 31 Maart 1950 was dit bedrag dan ook onveranderd 695.379.000 dollar. Vrijdag hebben de adjudant J- C. Sol en de brigadier A. M. Ver- poorte officieel afscheid genomen van de politie te Terneuzen. Wij komen h-erop nader terug, GROTE VAART. AALSD1JK 30 van lloston. AzVLSUM 31 te Port Soedan. ABBEKERK 30 te Rotterdam. ALB1REO 31 te Rotterdam. ALCHIBA pass. 30 Kaap Vincent. AL DERAMLN 30 van Marseille. ALNATl 30 te Montevideo. BL1TAR 30 rede van uonggala. BONAIRE 30 pass. Ouessant. BORNEO Amsterdam-Makassar 30 van, Belawan, 31 verw. Port Swcttenham. DUiVENDIJK 50 te Rotterdam. FAIR- SEA Djakarta-Rotterdam pass. 30 Kaap Bougaroui. GAROET Rotterdam-Djakar ta pass. 30 Malta. HECTOR 30 te Gibral- vcrwacht. HELENA 30 pass. Punta dei Oada. HERCULES pass. 30 Guernsey. jagersfontein 30 van Antwerpen. JAPARA (t) 30 van Soerabaja. JAVA Amsterdam-Makassar 3U van Singapore naar Uanka. JUPITER 30 van Samt/s. KOTA AG'OENG Rotterdam-Djakarta 30 an Suez naar Aden. KOTA inten Rotterdam-Djakarta 30 pass. Ouessant. LAURKNSKERK 31 te Madras. LEER- SUM 30 te Luanda. LEKKERKERK 31 te Rotterdam. LEUVEKERK 30 te Lon den. LOMBOK 30 van Semarang. MA- lka (t) 30 pass. Straat Babelmandeb. mafia 30 van Soerabaja. MERWEDE .'0 te Mosameues. M1TRA pass. 30 Straat Medina. NESTOR 30 te Patras. N OORD WIJK 31 te Rotterdam. OND1NA pass. 30 Minicoy. RAKI 31 te Singa- pc.e. REMPANG Amsterdam-Balikpapan 31 verw. te Aden. STAD MAASTRICHT pass. 30 Gibraltar. TEGELBERG 31 te Durban. TERNATE pass. 30 Kaap Bon. TJ1TJALENGKA 30 van Djakarta. WIL Ll.M BAREN DSZ 30 van Kaapstad. ZEEMAN 31 te Belawan. Adinda (t) 21 van Saigon. ALOINOUS 29 te Port Swet- tenhara. BOSCHFONTEIN 29 te Kaap- str. CUANZA 1 Maart verwacht van Honkong n. Djakarta-Amsterdam. GEN. ST. HEINTZELMAN Djakarta-Amster dam 30 300 mijl O. Aden, 4 Maart ver wacht Suez. GOYA Djakarta-Rotterdam 30 1000 mijl Zuid Kreta. JOH. VAN OL- DENBARNEVELT Amsterdam-Djakarta 30 720 mijl W.N.W. Minicoy. KERTO- SONO 29 te Timaru. SALATIGA 26 te Los Angelos. SCHIE 27 van New Or leans. STRAA SOENDA 29 te Port Swettenham. SUMATRA 29 te Makassar. TJIBESAR 28 te Balikpapan. ZUIDER KRUIS Rotterdam-Djakarta 30 800 mijl Z.O. Dondrehead. ALBLASSERDIJK 30 te New Orleans. ALMDIJK 31 te Rot terdam.. ALPHERAT 30 te Gelveston. LEERDAM 30 18.20 Bishop Rock. SAMA- RINDA 31 verwacht te San Francisco. SOESTDIJK 30 te New York. SOM ER SETSHIRE Djakarta-Rotterdam 9 ver wacht te Rotterdam. WAAL 30 van Mobile. ABBEDIJK 31 te Buenos Aires, BAARN Chili-Amsterdam 30 van Callao. BOSKOOP 31 van Madeira. CONC.O- STROOM Amsterdam-West-Affika 31 Cotoncu. EDAM 31 te Baltimore. ENA (t) 31 van Süez. ÖROOTE BEER Dja karta-Amsterdam pass. 31 Perim. HEEMSKERK 31 van Aden. JAAR- STROOM 31 te Lagos. PRINS PHI LIPS WILLEM 31 te Curasao. PRINS WILLEM IV 31 van Jacmel. RIDDER KERK Amsterdam-Oost-Afrlka 31 te Antwerpen. STAD ARNHEM pass. 31 Ouessant. STAD HAARLEM 31 van Huelva. STUYVESANT 31 te Laguaira. VAN 'T HOFF 31 te Beighcastle. WEST- LAND 30 van Buenos Aires. ARIADNE pass. 30 Finisterre. ATLAS 30 te Tunis. BOSCHFONTEIN 30 van Kaapstad. CAMERONIA verw. 14 Maart van Dja karta naar Amsterdam. DANAE 30 van Salerno. HELLENIC PRINCE verm. 21 April van Djakarta naar Amsterdam. JACOB CATS 4 April verw. te Rotter dam. TAGERSFONTEIN 31 te Southamp ton. KOTA GEDE 30 te Port Gentil. MADOERA Makassar-Amsterdam 31 pass. Kaap Salos. MERWEDE 30 van Móssjmedes. MIDAS 30 te Cadjz. ORES TES 30 van Sanatonio. REMPANG Am sterdam-Balikpapan. TARAKAN Dja karta-Amsterdam 31 te Makallah. WIEL- DRECHT (t) 29 van Tandjong Uban. ZWIJNDRECHT pass. 30 Beachy head. vt/m KROONJAAR. Ons blad viert vandaag zijn eerste kroonjaar. Bij een verjaardag behoort een felicitatie. Nu, ik wil de Stichting waarvan dit blad uit gaat, het bestuur en allen die bij de uitgave betrokken zijn, gaarne mijn hartelijke geluk wensen aanbieden. Daar is reden voor. Vijf jaar geleden, dus nog voor Nederland geheel 1 bevrijd was, verscheen het eerste nummer en nu zijn we al tot 1526 gekomen. Als >k terugzie, dan denk ik aan allerlei en vaak niet geringe moeilijkheden. Men herinnert zich de eerste nummers, klein van formaat, niet veel groter soms dan een tra ctaatje. Dan waren er de moeilijkheden van technische aard plus nog de exorbitant hoge papierprijzen. De grootste moeilijkheid en teleurstelling tevens, was wel, dat velen van wie warme sym pathie en krachtige steun ver wacht mocht worden, zich afzij dig hielden of zelfs tegenwerk ten. Ik zou meer kunnen noemen, maar op een verjaardag past een andere toon. Dankbare blijdschap en blijde dankbaarheid voor de zegenin gen die God in deze jaren heeft willen schenken. Bij mijn gelukwens op deze verjaardag voeg ik mijn wensen voor de toekomst: kracht, wijs heid en beginselvastheid voor allen die aan dit blad hun krachten geven, de zegen des Heeren zonder Wie wij niets vermogen en benadering van het ideaal: „Zeeuwsch Dagblad" in alle Christelijke gezinnen m Zeeland. ,}e bedrieger bedrogen Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: C. Kuijtvan der Plas, d.; C. Kats- van Oevelen, z.; P. Cortvriendt- Andriessen, z.; T. HermanLoo- mans, d.; J. A. BruinoogeSmit, z.; N. Boonde Ridder, z.; P. BurgersBosselaar, z.; M. J. v. d. LindenKramp, z.; M. Broer- seWisse, d. Ondertrouwd: A. A. den Bes ten, 30 j. en B. Holtkamp, 25 j.; H. L. Bostelaar, 24 j. en K. H. Koster, 19 j. Gehuwd: P. Kloosterman, 27 j. en J. Verhaij, 25 j. Overleden: H. Dekker, echtg. v. M. S. Deseijn; Kokelaar, 83 j., wednr v. Groenenberg; F. van Til, echtg. v. G. Rijkens. 75 j„ J. J. T. C. 33 j., Arbeider ging werkmeester met ijzeren staaf te lijf. De 42-jarige fabrieksarbeider J. van S. uit Delft vroeg in Deo. j.l., met het oog op het naderende Sint Nicolaasfeest, aan de werk meester P. T. Muilman, om ver andering van zijn werktijden, op dat hij de komende Zaterdag vrij kon zijn. De werkmeester pleegde overleg met de bedrjjfschef, maar het resultaat was dat Muilman van S. de mededeling moest doen, dat het niet mogelijk was. Toen gebeurde datgene, wat van S. voor de Haagse Arrondissement» Rechtbank bracht. Hij sloeg Muil man met een ijzeren staaf naar het hoofd. De slag schampte af op het achterhoofd en toen van S. nogmaals wilde slaan, werd hij vastgehouden door een collega. De officier van justitie noemde in zijn requisitoir het gehele voor val goed afgelopen, doch hij acht te opzet duidelijk bewezen, en vroeg een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van voorarrest. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 31 Maart 1950 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V„ Goes. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest .Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum. Nederlahd N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens van Berkenl Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogoven» Lever Bros Unilever Ned. Ford Ned. Kabeifabriek Philips' Gloeilampen Dito 6 pet cum. pref. wd. Wilton Billjtc/n Ie rubr. Billiton He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onderaand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lcmboe Oost Java Rubber De Oostkust Serhadjadl HolL Am. Lijn J ava-China* J apanlijtt 125 159# 163 210 4661/4 129# 118 106 94# m Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommeren's Scheepv. Rott. Lloyd Stoomv. Mij. Ned. H. V. A. Java Cult. N. L S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bank Holl. Bank Unie Cert Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Ind. Esc. Mij. Ned. Bank v. Z.-Afrika Rotterdamsche Bank Surinaamsche Bank Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Standard Brands U. S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midccmt Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss K. Texai New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 169# 21# ■I*

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2