«KORT PROVINCIENIEUWS VAN BERGEN Van Bergen heeft kiespjjn Predikanten-conferentie van het C.N.V. Dinsdag 21 Maart 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 BORSSELE. Openbare Lagere School. Bij de verkiezing van een be- jtuur voor de oudervereniging Werd mevr. Vrijlandt bij acclama tie herkozen. Voorts werden ge kozen mevr. Bruinooge-de Regt, mevr. jj jogerd, mevr. Kieviet en de heer A. van Tatenhove. BAARLAND. Brand. Vermoedelijk doordat vonken uii een fornuis oversloegen ont stond Zaterdagmiddag brand in Jen hoop droog stro van de heer M. Murre. Door actief optreden van de brandweer, die in 10 mi nuten ter plaatse was, kon men dit spoedig blussen. NIEUWDORP. Vergadering C.J.B.T.O. De afdeling Nieuwdorp en omgeving van de C.J.B.T.O. ver gaderde onder leiding van de heer G. de Jager De heer P. Dekker uit Lewedorp besprak de vraag of men nog fruit moet aanplanten, terwijl M. Dekker te 's-Heerenhoek sprak over „Ves tigingseisen voor de landbouw". VLISSINGEN. Aanrijding. De 30-jarige mevr. v. d. W. is in de Paul Krugerstraat aange reden door een personenauto toen zij aan de linkerzijde langs een bus reed op haar rijwiel. Zij liep enkele hoofdwonden op en werd in „Bethesda" verbonden, waarna ze naar huis kon gaan. f SOUBURG. De nieuwe zweminrichting. Vrijdagmorgen had op het kantoor van de Centrale Bouw en Woningtoezicht aan het Mai- nixplein door de gemeente arehitct, de heer J. D. P. de Smit, voor het bestuur van de Souburgse Zwemveren. „Luctor et Emergo" de aanbesteding plaats van het bouwen van een Zweminrichting. De resultaten daarvan gaven wij gisteren reeds. Vrijdagavond vergaderde in de zaal van de heer Verbeem aan het Oranjeplein de Zwenv vereniging o.l.v. de heer F. Meiers, de moeilijkheden in de tijd van 314 jaar memorerende om tot een vast plan te komen. Thans is er een vast plan waar van de aanbesteding heeft plaats gehad. Het wachten is nu nog maar op de vergunning. Wan neer deze er is, gaat de aanne mer aan het werk. Bij de bouw van de nieuwe inrichting zullen 10 kleedkamers van de oude blijven staan. Toch hoopt het bestuur in dit seizoen de nieuwe inrichting te gebruiken. Nadat de voorzitter de zaken uitvoerig had uiteengezet en verschillende vragen beantwoord had werd overgegaan tot stemmen. Allen waren voor. De inrichting is als volgt: De ingang komt 30 meter van de brug. Totale lengte van het ter rein is van hek tot hek 300 me ter. Lengte van de inrichting 28.70 M., breedte 4.66 M., breedte met garderobe 4.96 M. Er komen 24 cabines 1.20 x 1.10 M. met bovenverlichting over de gehele lengte, 2 douches, bergplaats, die in de zomer gebruikt wordt als gezamenlijke kleedkamer voor de jeugd en die 5 x 4.64 meter groot is. Voor de inrichting komt een tegelpad. De cabines worden van granito. Ook is aan de nieuwe inrichting een pieren- bak geprojecteerd van 25 x 6 M. -UIIG. Vuilnisophaaldienst. Werd voorheen het huisvuil op een open wagen geladen, wat bij een meer of minder sterke wind geen onverdeeld genoe gen was voor de bewoners en degenen die de wagen passeren moesten, thans is er een over dekte vuilnisauto in gebruik ge nomen. Chr. Metaalbewer ers bijeen. Vrijdagavond hield de afde ling Souburg van de Chr. Me- taalbewerkersbond in het jeugd- gebouw van de Geref. Kerk een vergadering onder leiding van de voorzitter de heer A. Arend- se Mz. Na afwerking van de huishoudelijke aangelegenheden werd door de districtsbestuurder, de heer J. Lodder, een toespraak gehouden over de „Onderne mingsraden". Op dit onderwerp volgde een bespreking en de gestelde vragen werden door de inleider beantwoord. Hierna werd een commissie gevormd om gelden in te zamelen in ver band met het feit,dat de Chr. Metaalbewerkersbond in Mei 1951 zijn 50-jarig bestaan hoopt ♦e vieren en men van plan is het Hoofdbestuur een aandenken aan te bieden. Feestavond buurtvereniging. Vrijdagavond werd door de buurtvereniging T. V. B. in „De Zwaan" een feestavond gehou den, die door de heer A. y. d. Berg geopend werd, waarna di rect overgegaan werd tot de af werking van het rijk geva rieerde programma, dat bestond uit zang, muziek en voordracht. Een conferencier zorgde voor de nodige afwisseling. ZOUTELANDE. Ouderavond. Vrijdagavond werd in de school de jaarlijkse ouderavond gehou den onder voorzitterschap van Ds Wagener. Het hoofd der school, de heer A. Janse, sprak over: „Het achtste leerjaar". Nu het 8ste leerjaar er eenmaal is, moe ten we het beste er van maken. De meisjes zullen 2 middagen in de week handwerkonderwjjs ont vangen. Mej. Samuelse behandelde het onderwerp: „Globaal lezen". In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Daarna ver kreeg de heer H. Schoenmaker 't woord over: „Aardrijkskunde". De heer P. den Hollander gaf een beeld van een school uit de 17de eeuw. Ds Wagener eindigde met dank gebed, (Vervolg van pag. 2). DOMBURG. Uitvoering Gymnastiekvereniging Vrijdag gaf de Gymnastiekver eniging „Domburg" voor de volle zaal „Tramzicht" haar eerste uit voering van dit jaar, die geopend werd door de heer P. v. d. Velde. Mevrouw Trimpe Burger-van Strien, beschermvrouwe der ver eniging, wees op het mooie werk der vereniging en bood een fraai bewerkte vlag aan. Aan de leider van de dames-, heren- en jongensafdeling, de heer P. van der Velde, die het daaraan verbonden werk geheel belange loos verricht, werd namens de vereniging door het bestuurslid, de heer A. P. Maas, een rijwiel aangeboden. Mevr. A. M. Schel ling, die eveneens geheel belange loos de meisjesafdeling voor haar rekening neemt, mocht een 3-tal technische boeken over gymna stiek in ontvangst nemen. Daarna werden de 20 nummers van het programma vlot en goed uitge voerd. De nummers rhythmische dans en pinguins vielen zo In de smaak dat zij herhaald moesten worden. De pianobegeleiding was in handen van de heer H. Konen- berg uit Goes, vroeger te Dom burg. Op 24 Maart zal de uitvoering herhaald worden. Jaarvergadering muziek vereniging. De muziekvereniging „Apollo' hield haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw „Samenwer king" o.l.v. de heer W. Brand. De verslagen werden goedge keurd. In kas by de penning meester was f 198.63. Het mate riaalfonds is f 173.07 groot. De aftredende bestuursleden, de heren Jilles de Pagter en Joh. Vreke, werden herkozen. In plaats van de heer A. van der Hage, die wegens hoge leeftijd als bestuurslid bedankte, werd de heer Joh. Maas benoemd. De voorzitter bracht de heer van der Hage, die 49 jaar lid van „Apol lo" is geweest, waarvan 45 pen ningmeester, hartelijke dank voor het zeer vele, dat hij voor de vereniging heeft gedaan. De vergadering benoemde hem onder applaus tot erelid en bood hem als herinnering een repro ductie van het stadhuis van Middelburg aan. De heer van der Hage dankte Als reserve tromslager werd de heer G. d. Pagter benoemd. Ook werd besloten aan het Bondsconcours op 2e Pinkster dag te Yerseke deel te nemen. De voorzitter deelde nog mee, dat het festival ter viering van het 50-jarig bestaan der vereni ging gehouden zal worden op Zaterdag 24 Juni e.k. GRIJPSKERKE. Vergadering C.J.B.T.O. Onder voorzitterschap van Jac. Geschiere J.Hz. vergaderde Vrij dagavond bovengenoemde afde ling. De heer I. Geschiere Gz. hield een inleiding over het onder werp: „Het natuurjaar in de Bijbel". Na de pauze werd door een tweetal leden gememori seerd over practische onderwer pen. De heer Jac. Francke sloot deze vergadering. COLIJNSPLAAT. Vergadering afd. N.-Beveland C.B.T.B. Donderdagavond werd in de zaal van de Chr. Bewaarschool een propagandavergadering ge houden van de afd. N. Beveland van de C.B.T.B. welke stond on der leiding van de voorzitter S. Breure te Geersdijk. Drs Knibbe te Goes hield een rede over de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, waarover hij een duidelijke toelichting gaf en waarover verschillende vragen gesteld werden. Voorts werd door spreker nog gewezen op de taak der Chr. werkgevers en werknemers om aan te sluiten bij een Chr. organisatie. Door Drs Knibbe werd deze vergade ring met dankgebed gesloten. Jaarvergadering Vrouwenver. „Geloof en Werken". Donderdagavond hield de Ge ref. Vrouwenvereniging „Geloof en Werken" haar jaarvergade ring in de consistoriekamer der Geref. Kerk, onder leiding van haar presidente, Mevr. Haak Groenewege. Na de jaarversla gen hield Ds Retel een lezing over „Omgang met de Bijbel", waarop een flinke bespreking volgde. Voordrachten, spraak waterval en hersengymnastiek vulden het verdere van de avond. Ds Retel sloot de verga dering met dankgebed. THOLEN. De Geref. Knapenver. Samuël hield in de Chr. School, Bos straat, de jaarlijkse bijeenkomst. Na opening door de heer H. Mil Jz., hield de heer P. Jansen Pz. een inleiding over Job. Hier na jaarverslagen van secr. en penningm. De avond werd verder gevuld met inleiding over vaderlandse geschiedenis, samenspraak en spraakwaterval. De heer W. Lindhout sloot met dankgebed. ST. MAARTENSDIJK. Aanrijding. Vrijdagmiddag ca. 3 uur had een aanrijding plaats in de Kaai- straat tussen de luxe auto van de heer J. J. V. te Middelburg en die van J. J. S. alhier. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Er was wel ma teriële schade. STAVENISSE. Kclenbond Algemeen Belang. De Kolenbond Algemeen Belang hield zijn jaarvergadering in café Goedegebuure. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzit ter, de heer Joh. Leuwe, het over leden ere-lid, de heer P. van Iwaarden. Het jaar 1949 was voor de vereniging gunstig, de brand stof was tydig binnen en van goede kwaliteit. De ontvangsten over 1949 be- op Zoom. droegen f 17143.03, de uitgaven f 18822.26. Nadelig slot van f 1679.23, wat gedekt wordt door de voorraad brandstoffen ter waarde van f3300. Met een ge raamde schuld van f 2830 is het geraamd goed slot f 470. Over 1949 werd de boekhouder een gratificatie van f50 toege kend. Het salaris werd m.i.v. 1 Jan. 1950 van f300 op f400 ge bracht. Men zal geen gebruik maken van een bergplaats, omdat men bij voorkeur rechtstreeks uit het schip de bestellingen thuis be zorgt. Vergadering „Schuttevaer". In het café van de heer P. J. Hendrikse hield de afdeling Sta- venissa van de Kon. Schippers vereniging „Schuttevaêr" haar jaarvergadering, die door 41 leden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer J. Gide- onse, herdacht in zijn openings woord de in dit jaar overleden oud-secretaris, de heer E. H. Roozemond, welke meer dan 25 jaar secretaris was. De binnenvaart verkeert door de concurrentie der Ned. Spoor wegen en de vrachtauto's in een moeilijke positie. Een beroep werd gedaan om allerwege de be langen der binnenscheepvaart te bevorderen. De afdeling telde op 17 Maart 74 leden. De ontvang sten bedroegen f 233.28, de uit gaven f 178.12. Goed slot f 55.16. De aftredende bestuursleden, de heren M. K. de Wilde en G. v. d. Berg werden herkozen. Bij de rondvraag werd gewezen op de, voor de binnenvarende schippers die 's nachts aan de ingang van de haven komen, zo gevaarlijke putten van de militaire stellingen. Herstel van het remmingswerk aan de Steenbergse Vliet zou ook gewenst zijn. ST. PHILIPSLAND. Bevestiging en intrede Ds van Leeuwen. Ds van Leeuwen heeft zijn in trede gedaan te St. Philipsland. 's Middags vond de bevestiging plaats in een dienst welke geleid werd door ds van Dijk, die als tekst had gekozen Lucas 10 vers 1720. In de avonddienst deed de nieuwe leraar zijn intrede in een overvolle kerk. In zijn voor woord memoreerde hij het smarteiyk afscheid van zijn vo rige gemeente Loenen aan de Vecht. Maar met vreugd deed hü zyn intrede in St. Philips land. Zijn tekst was uit 2 Cor. 5:20. Als thema had hij: Waar Paulus' opdracht op was ge grond. Ie. Van wie die opdracht was ontvangen en 2e. een veel omvattende, rijke opdracht. Na de predikatie richtte de nieuwe herder en leraar zich tot zijn be vestiger ds van Dijk, daarna tot de plaatselyke predikanten ds de Lint en ds Arntzen, school- personeel en B. en W. Daarna richtte hij zich tot de vertegen woordigers van zijn vorige ge meente, tot de kerkeraadsleden, vertgenwoordigers van de clas sis Den Haag, uit Zeeland e.a. De predikant werd vervolgens toegesproken door ouderling den Braber, die ook sprak namens het schoolpersoneel, burgem. de Jong, ds van Dijk, ouderling Arendse uit Loenen aan de Vecht en ds Arntzen, die ook sprak namens ds de Lint. AARDENBURG. Chr. Kleuterschool geopend. Zaterdag 18 Maart 1950 was wel een heel uitzonderlijke dag voor Aardenburg. Onwillekeurig gingen dezen middag de gedach ten van velen die samengekomen waren in de nieuwe kleuter school terug naar de dagen van September 1944. Toen werd het schooltje verwoest. Daarna heeft het hoofd van die school 5 jaar lang geploeterd in allerlei loka len. Ter ere van mej. van Daa- len kan gezegd worden, dat hij alle teleurstellingen, zij toch haar werk, de kleuters voor te bereiden op de lagere school, met energie heeft verricht. Zaterdag was haar gloriedag Ook voor het Bestuur, de diaco nie van de Ned. Herv. Kerk. Ds Blom opende de bijeen komst en heette allen hartelijk welkom. Door verscheidene sprekers is het woord gevoerd. Allen waren vol enthousiasme voor hetgeen bereikt is. Vele scholen zijn gebouwd na de bevrijding, maar niet één, dat zo aan alle eisen voldoet. Gebouwd op het Zuiden, licht en lucht, zonnig en fris. Werke lijk een prachtschooltje. .s. Zondag zal ds Schrale de nieuwe Ned .Herv. kerk van Sluis in een speciale dienst officieel in gebruik nemen. Bü Kon. Besluit is benoemd tot gezworene van het Waterschap Het Vrije van Sluis, A. P. Kos- tense te Biervliet. Hedenavond om 7 uur zal ds A. v. Sluyvenberg van Nunspeet optreden voor de Geref. Gemeen te te Kortgene. Het echtpaar A. Debbaut-Mat- thijs, wenende in de St. Bavogang te Oostburg, hoopt a.s. Donderdag de dag te herdenken waarop het voor 50 jaar ii het huwehjk trad. Beiden zyn reeds in de 70 jaren en genieten nog een uitstekende gezondheid. Tydens het hevige onweer dat Vrüdag j.l. boven West-Zeeuwsch- Vlaanderen woedde is de bliksem ingeslagen in de telefoon van de heer Den Oude in de Schoollaan te Biervliet. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is benoemd tot con- gierge van het gebouw „Irene" te Borssele mej. M. Koole-Mol. Vandaag viert te Souburg het echtpaar A. Meijers-Verhage zijn 50-jarige echtvereniging. Woensdag hoopt ds G. J. Zwo- ferink om 2.30 uur en om 6 uur voor te gaan in de Geref. Gem. te St. Maartensdijk. De heer H. van As te Sint Maartensdijk, is m.i.v. 1 April a.s. overgeplaatst van het kantoor Tholen naar het kantoor van de Rotter amsche Bank t# Bergen A.R. Kiesvereniging vergaderde te Goes. Gisteravond vergaderde in de Melksalon Bustraan de A.R. Kiesvereniging te Goes onder voorzitterschap van de heer J. J. Knibbe. Als eerste en enige punt van huishoudelijke aard kwam aan de orde de verkiezing van een bestuurslid in de plaats van de heer J. Schouls, die zyn benoe ming niet had aangenomen. Ge kozen werd de heer S. Dekker. Hierna was het woord aan de heer P. Meliefste, die in een zeer interessant betoog een over zicht gaf van de werkzaamheden der Prov. Staten in de afgelopen vier jaar en uiteenzette, wat in de nabye toekomst verricht zal moeten worden. Hij wees hier- by in het byzonder op het aan deel van de A.R.-fractie en sprak voorts als zyn mening uit, dat een voorzichtig financieel beheer voor onze provincie noodzakelijk is. Na een geanimeerde discussie en enkele mededelingen bij de rondvraag, o.a., dat de kiezers, indien nodig, per auto afgehaald zullen worden, werd de verga dering door de heer Meliefste met dankgebed gesloten. Proefvaart m.s. Carimaré. Om zes uur gistermiddag heeft het motorschip Carimaré de haven van Vlissingen verlaten voor een eerste technische proef vaart. De Carimaré, die 17500 brt. meet en 140 m. lang is, werd door „De Schelde" gebouwd voor rekening van de Comp. Géné rale Transatlantique te Parys. Morgen zal het schip een gro tere technische proefvaart ma ken en Zaterdag a.s. aan de rederij worden overgedragen. De Carimaré zal daarna met bestemming le Havre vertrekken. Postbrug wordt vandaag r'icht. Naar wy nog nader vernemen zal het dek van de Postbrug he denochtend door de drijvende bok ken „Sperwer 8" van de N.V. Ko- ninklyke Maatschappy de Schelde en „Atlas" van de N.V. Holland, worden gelicht en op gekoppelde dekschuiten naar de N.V. Konink- lyke Maatschappy de Schelde te Vlissingen worden vervoerd, om daar te worden gerepareerd. MIDDELBURG. Geref. Ver. v. Drankbestrijding. Zaterdagmiddag hield de afd. Middelburg een druk bezochte vergadering o.l.v. de heer G. M. Feij. De voorzitter sprak n.a.v. het gelezene, Spr. 23, een inlei dend woord en wees op het ge vaar van het alcoholisme. Zoals altyd kwamen ook in deze ver gadering klachten van de leden over de weinige belangstelling van de christenen voor de drank- stryd en werden ergerlijke staaltjes medegedeeld van drank misbruik in de stad. Zo kwam by de voorzitter in een klacht van buurtbewoners over een bepaald café, met verzoek er wat aan te doen. Werd door gegeven aan de autoriteiten Dankbaar werd geconstateerd de vlotte verkoop van zegels voor het Jubileumfonds. Deelname werd toegezegd aan de Blauwe Week-collecte. De leden werden opgewekt naar de vergadering te gaan van de Zeeuwse Bond, op 2 April a.s. te Goes. Ds Pon tier van Domburg eindigde met dankgebed. 15.Wat een mensen zijn hier op been! Waar gaan die toch allen heen? Nu, dat zal spoedig blijken. Dan moet je ginds maar eens kijken. Het ls daar een drukte van belang en je hoort er het schoon gezang van kippen, biggen, gelten en zo voort. 't Is hier markt vandaag. Heb je 't niet ge hoord 16. En wat ls dat? Een groep mensen staat te luisteren naar een man, die geweldig zwetsen kan. Hoor wat hy zegt: „Ziet, mijne heren! Dit middel is probaat, dat is klaar bewezen, want duizenden zijn er door genezen. En wat denk je dat zo'n potje kost? Eén kwartje! Denk eens aan! Voor één kwartje ben je van Je ktespyn verlost!" (Tttjpz mededeling, advert 1 «mei garantie-ceriïficaai Opium- en cocaïnesmokkel in Groningen. De Rijkspolitie te Winschoten heeft vijf personen, die betrok ken zijn bij een groots opgezette opium- en cocaïnesmokkel in Noord-Oost-Groningen, gearres teerd. Gebleken is, dat men hier te doen heeft met een smokkel- complot in verdovende midde len, dat grote voorraden opium en cocaïne, welke afkomstig zijn pit oude Duitse legervoorraden, over de Nederlandse grens brengt. Van rijdende tram gesprongen en gedood. Gisterochtend c.a. 8.30 uur is een 13-jarig meisje, wonende te Wassenaar en leerlinge van de meisjes H.B.S. te Leiden, op het stationsplein te Leiden van de rijdende tram gesprongen, waarbij zy kwam te vallen. Zy werd door de tram meegesleurd en overre den. Zy was onmiddellijk dood. „Volendam" wordt Donderdag ontscheept. Het troepenschip „Volendam" wordt Woensdag 22 Maart in de loop van de avond in de haven van Rotterdam verwacht. De ont scheping van de opvarenden be gint, behoudens onvoorziene om standigheden, Donderdag 23 Maart des morgens om 9 uur. Paarden vergiftigd door muizentarwe. Twee paarden van een vee houder te Rumpt (Betuwe) zijn gedood door het drinken van water dat met muizentarwe waa vergiftigd. Doordat een zak met dit vergif van een plank viel, was een deel van de inhoud iri de drinkbak van de paarden te recht gekomen. Kerkrade roept „rattenvanger" te hulp. De in het centrum van Kerk rade gelegen Einderstraat heeft te kampen met een rattenplaag. Jaren lang hebben de bewoners van deze straat, daarbij gehol pen door de gemeente, getracht het ongedierte de baas te wor den. Er kwamen echter steeds meer ratten. Teneinde.raad heeft het gemeentebestuur van Kerk rade thans de hulp ingeroepen van een Maastrichtenaar, de heer J. Olischlager, die bekend staat als de „rattenvanger van Ca- berg". Deze zal dezer dagen trachten de Kerkraadse ratten te verschalken. „Wij waarderen deze confe rentie geweldig. Er was behoefte aan, want wij zien met enorme belangstelling de geestelyke strijd der arbeiders en zien de betekenis van het sociaal-econo mische leven, maarhet is zo ingewikkeld wij als domi- né's kunnen er niet bij." Deze woorden sprak Donder dag een der deelnemers aan een tweedaagse conferentie in het vacantieoord van het Chr. Na tionaal Vakverbond, te Putten, waartoe het vakverbond de pre dikanten van alle protestantse kerken had uitgenodigd. Niet het onderwerp „Kerk en Vakbeweging" is daarin aan de orde, zo zette de heer M. Rup- pert in zyn openingswoord uit een. De bedoeling is alleen, een inzicht te geven in de geschie denis, de arbeid en de doelstel ling der Christelijke arbeiders vakbeweging in Nederland. Het eerste onderwerp „de ge schiedenis van de Christelijke vakbeweging en haar doelstel ling" werd behandeld door de heer C. van Nierop, secretaris van het C.N.V. Tweede referent was de heer J. Schipper, oud-tweede voorzit- tr van het C.N.V., die onder de titel „Het werk van de Christe lijke vakbeweging" een schets gaf van de samenstelling van het C.N.V., met zyn organen en bestuursinstanties. De organen en corporaties, waarmede sa mengewerkt wordt en waarin het verbond vertegenwoordigd is, het terrein van werkzaamhe den, waarna hy tenslotte de geestelijke achtergrond be sprak. De tweede dag was gewyd aan de bespreking van „De idealen van de Christelijke vakbewe ging". Spreker hierover was de heer F. P. Fuykschot, secretaris van het C.N.V. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Klaaswaal, P. D. Steegman, cand. te IJsselmonde. Aangenomen naar Terkaple-- Goingarijp, I. D. H. Dyk, cand.- hulppred. te Gouda. Geref. Kerken. Beroepen te Scheveningen (6t pred.pl.), Js. v. d. Linden te Rotterdam-Delfshaven; te En schedé (vac.-A. A. Leenhouts), H. de Moor, legerpred., wonende te Schiedam; te Gapinge (vac. J. M. Bloemkolk), K. Vegter, cand. te Voorburg. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Tholen, W. F. La- man te Rotterdam. Bedankt voor Baarn, P. Zwier te Zwaagwesteinde; voor Rot terdam (C.), M. W. Nieuwen- huijze te 's-Gravenhage (C.). Geref. Gemeenten. Tweetal te 's-Gravenhage. Chr. v. Dam te Werkendam en H. Ligtenberg te Rotterdam- West. Beroepbaarstelling. G. J. Visser, cand., Fred. Hen driklaan 2, Oegstgeest, stelt zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk, evenals de heer J. W. Doeve, cand., Valkenboskade 247, 's-Gravenhage. Kerkelijke hereniging. Naar wij vernemen hebben in een gemeenschappelijke verga dering van de raad der Geref. Kerk te Winterswyk en de raad der Geref. Kerk onderhoudende artikel 31 K.O. in doleantie al daar na een broederlyke be spreking de kerkeraden gehoord de besluiten van de generale sy node der Geref. Kerken in Ne derland, te 's-Gravenhage ge houden inzake de hereniging tot hereniging besloten onder we derzijdse erkenning van elkan ders ambten. Ds J. Verlare. Ds J. Verlare, predikant by de Geref. Kerk onderhoudene arti kel 31 K.O. te Capelle a. d. IJs- sel, heeft aan zijn kerkeraad me degedeeld, dat hij besloten heeft te blijven bij zyn voornemen om op grond van de jongste beslui ten van de generale synode der Geref. Kerken over te gaan tot samenspreking met de Geref. Kerk ter plaatse. De kerkeraad der Geref. Kerk onderhoudende artikel 31 te Capelle a. d. IJssel heeft daarop aan ds Verlare be richt met betrekking tot hem tot de conclusie te zijn gekomen, dat de kerkelijke gemeenschap tussen deze predikant en hem alsmede ook met het kerkver band is verbroken, zodat ds Ver lare door zijn kerkeraad niet meer als ambtsdrager en lid maat wordt erkend. Waterstanden. Keulen 137 (-0.06); Ruhrort -i4 (—0.06); Lobith 962 (-0.12); Nijmegen 742 (—0.09); Arnhem 747 (—0.08); Vrees wijk 0.48 (plus 0.08); Eefde 312 (—0.08); Deventer 209 (—0.06)1 Borgharen 4107 (-0.29); Belfeld 1168 (plus 0.19); Grave 496 (plus 0.14); Lith 123 (plus 0.70). Wat brengt de radio? Woensdag 22 Maart 1950. HILVERSUM I (402 M.): V.A.R.A.: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwyding. V.A.R.A.: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U. 11.30 Gram. 12.00 Orgelspel. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de kin deren. 15.50 Cello en piano. 16.00 Vragenbeantwoording. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Pianospel. 17.45 Regerings uitzending. 18.00 Nieuws. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U. 19.00 Parle mentair overzicht. 19.15 Gram. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.15 Socialistisch Nieuws. 20.20 Operette. 21.20 Hoorspel. 22.20 Zang, altviool en orgel. 22.45 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.): N.C.R.V.: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde Mu ziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Hoorspel. 12.33 Koorconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Koor. 13.20 Mandolinemuziek. 13.50 Gram. 14.00 Promenade orkest. 14.30 Blaaskwintet en piano. 15.00 Jeugdconcert. 15.45 Koor. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Zang en piano. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Fanfarecorps. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Sport. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Familiecompetitie. 20.15 Sopraan en orgel. 20.30 Lydensoverdenking. 21.00 Gram. 21.15 Concertgebouworkest. 22.00 Voorjaarsbeurs. 22.15 Stryk- orkest. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. V eilinqsberichtcn. Ajmsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 20 Maart medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 100% 100% Dito 1947 9m 98% Dito 1937 9m 98 98 Dollarlening 1947 98% Invest. Certif. 99% 99% Nederl. 1962-64 ex. 99% Dito cum 99 99% Nederland N.W.S. 80% 81 Spaarcertificaten 100% 100% Indië 1937 A 96% 96% Grootboek 1946 99% 98% Kol. Bank 79% 75 Ned. Ind. Hand. Bk. 100 100 Ned. Handel Mij. 155 154*4 A.K.U. 178% 178-4 Berghs Jurgens 319 319 van Berkel Patent 116 115% Calvé Delft 139tf 138 Centrale Suiker 18 7% 129% Fokker Gelder Zonen 158 159 Kon. Hoogovens 177% 178 Lever Bros Unil. 218% 213% Ned. Ford 302 301% Ned. Kabelfabr. 285 284 Philips' Gloeil. 227 224*4 Dito 6 cum. pref. wd. 169% 169 Wilton 145% 146 Billiton I rubr. 365 Dito II rubr. 277 273 Dordtsche Petr. 257 256% Dito pref. 279% 275 Kon. Olie 283 280% Dito onder aand. 282% 279 Moeara Enim 485 A'dam Rubber 145 142% Bandar Rubber Hl# 137*4 Deli Bat. Rubber 118 115% Kendeng Lemboe 111 108% Oost Java Rubber 60 58% De Oostkust 111 111% Serbadjadi 62% 61% EToll. Ara. lijn 157 157 Java China Jap. lijn 124 Kon. Boot 135% 133*4 Kon. Paketvrt. 132% 132 Ned. Sch. Unie 144 141 v. Ommeren's Sv. 176 175 Rott. Lloyd 136 132 Stv. Mij. Ned. 146% 144% H.V.A. 145% 141 Java Cult. 79% 77 N.I.S.U. 98 96 Vorstenlanden 38 36% Deli Bat. Mij. 117% Deli Mij. 138% 136% Senembah 119% 114% Muller Co. 151*4 151% 168% Amsterd. Bk. 169 Holl. Bank Unie 21954 219% Cert. Javasche Bk. 159 154% Herstelb. Pr. 98% 98% Ned. Ind. Esc. Mij. 72 70 Ned. Bk. v. Z. Afr. 180% 180% R'damse Bank 175 174 Surinaamse Bk. Twentse Bank 173% 174% Am. Smelting 57 Anaconda Copp. 31% 30% Bethl. Steel 107% 108% Chrysler 73% 72*4 ex. General Motors 83% 83% 29% Intern. Nickel 29*4 Kennecott 55% 55% 28% Rep. Steel 28% Standard Brands U.S. Steel 100*4 99 ex. Citiec Service 76% m North Am. 22% m Cont. Oil 65% 65'/i Midcont. Oil m Philips Oil 68 6 M Shell Union 40% WA Tidewater 26 Baltimore 114*4 Miss. K. Texas 5 New York Centr. 13% 1W Pennsylvania 1954 19 Canadian Pac. m W ROTTERDAM. Veemarkt van 20 Maart. Aanvoer in totaal 849. Vette koeien en ossen 471; Nuchtere kalveren 21; Varkens 356; Schapen of lammeren 1. Prijzen: Vette koeien 240260, 220—240, 200—220; Nuchtere kalveren 1,69, 1,65, 1,59. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. BORNEO pass. 19 Guardafui naar Java. FAIRSEA 19 420 m. Oost van Guardafui naar R'dam. GEORGIC 19 pass. Port Said naar A'dam, 26 te R'dam verw. GOYA pass. 19 Minicoy naar R'dam. IN- DRAPOERA 20 van Port Said naar Rot terdam. JOH. v .OLDENBARNEVELT pass. 19 Algiers naar Djakarta. KOTA AC,OENG 19 te Marseille naar Djakarta. PHRONTIS pass. 20 Kp. St. Vincent naar Djakarta. REMPANG pass. 19 Ouessant naar Java. TABINTA pass. 19 Perira naar Java. VOLENDAM. Djakarta- Rotterdam, 22 te Rotterdam verw. WA TERMAN pass. 20 Gibraltar naar Rot terdam. WILLEM RUYS pass. 18 Port Soedan naar Djakarta. ZEELAND 19 via Suez naar Rotterdam. ZUIDERKRUIS 20 van Suez naar Djakarta. Advertentiën. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig gedul dig gedragen lijden, on ze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder PIETERNELLA BUTLER. Weduwe van de heer H. Dominicus, in de ouderdom van ruim 62 jaren. St. Laurens: J. F. DOMINICUS. E. S. T. A. DOMINI- CUS-VAN DER LINDE. Middelburg: J. D. BOSMAN— DOMINICUS. P. BOSMAN. W§st-Australië: Walpole: J. DOMINICUS. J. DOMINICUS— GUEQUIRRE. en Kleinkinderen. Middelburg, 19 Maart 1950. Veersesingel 25. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 22 Maart a.s. Vertrek sterfhuis 12 uur. Heden overleed op 't aller onverwachts onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd, Grootvader, Broeder en Zwager PIETER DE KORTE Pz. in de ouderdom van bijna 68 jaar. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijn daden, doe ons in Zyn wil berusten. Uit aller naam: Wed. P. DE KORTE— SCHOUT. Domburg 18 Maart 1950 Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen, tot onze diepe droefheid onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JACOBUS DE VISSER in de ouderdom van ruim 59 jaar. J. DE VISSER—DE KORTE. M. GROENESCHEY DE VISSER. P. GROENESCHEY en Kinderen. P. DE VISSER. V. DE VISSER- WISSE en Kind. Biggekerke, 19 Maart 1950. Heden behaagde het de Here van mij weg te nemen mijn geliefde Schoonzoon JACOBUS DE VISSER in de ouderdom van ruim 59 jaar. P. DE KORTE. Biggekerke, 19 Maart 1950. Heden overleed in de hoge ouderdom van 85 jaar en ruim negen maanden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JACOB BRAAM. Waarde: C. W. BRAAM. J. J. BRAAM— KOPMELS. Vlaardingen: JACOBA C. BRAAM. Waarde: JACOB J. BRAAM. J. C. BRAAM— NIEUWENHUYZE. JAN J. BRAAM en Verloofde. Waarde, 19 Maart 1950.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3