r)rovimifr»j«« «'KORT BH 9ógL Vadertje Stalin maakt het leven voor de Russen niet goedkoop. Ook U 'NOTEERT 0 EVEN? Arnemuiden kon stand houden. Hoe is de stand? -üRK EN ZENDING. WRiifWJgt Pas op Uw Borst De melk kost f3.42 per liter. Korte Berichten. V tilingsberichten. Officiële Publicaties. Waterstanden» SCHEEPSTIJDINGEN. Wat brengt de radio? ito Costuums, Plusfourpakies, Gab. jassen, IS enz. KRIMPVRIJE SOKKENWOL V jensdag 15 Maart 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina S Chr. onderwijzers op Walcheren vergaderden. De afdeling Walcheren van da Vereniging van Chr. Onderwij- fers vergaderde Zaterdag te liddelburg. De heer Van Noppen werd in deze vergadering met op één na algemene stemmen gekozen tot hoofdbestuurslid. De voorzitter, de heer Wijsman, werd tot afge vaardigde naar de voorvergade ring benoemd. Ui* de opmer kingen over de jaarverslagen en de voorstellen bleek, dat de afdeling het in 't algemeen met het beleid van het HJ3. eens is. Na de pauze werd gesproken over het Voortgezet Lager On derwijs. Te Meliskerke kon men door samenwerking van de beide Chr. scholen komen tot de be noeming van een leerkracht voor de 7de en 8ste klas. In de andere gemeenten is men nog niet zo ver door allerlei oorza ken. Men heeft te weinig leer lingen, men zocht nog geen sa menwerking met andere scholen of men is te ver van elkaar, zo dat de kinderen een te grote reis moeten maken. De wenselijkheid van een of meer streekscholen werd uitge sproken. Omliggende gemeenten kunnen zich ook bij de scholen van Me llskerke aansluiten. Opgewekt werd de vergade ring te Goes op 25 Maart te be zoeken, waarin een spreker na mens het C.N.V. zal refereren ©ver „Aansluiting bij het C.N.V." De V.U.-dagen te Middelburg. Zoals reeds werd gemeld, zal de Jaarvergadering aan de Ver. op G.G. dit jaar te Middelburg worden gehouden. De vergaderingen zullen plaats hebben in het Veilingsgebouw. Op 5 Juli wordt de weten schappelijke samenkomst gehou den, gevolgd door de Bidstond ln een der kerkgebouwen. Daar na is er in het Schuttershof een begroetingssamenkomst. Op 8 Juli wordt dan de eigen lijke jaarvergadering gehouden. De namen van de sprekers worden nader bekend gemaakt. MIDDELBURG. Zendingsfilm. Maandagavond werd irPde ge heel gevulde Schuttershofzaal tij dens een bijeenkomst, die was be legd door de Zendingsraad van de Classis Walcheren van de Her vormde Kerk de film „Bali, het eiland der demonen", vertoond. De bijeenkomst werd geopend door ds L. H. W. Theunissen, Herv. predikant te Aagtekerke, die in zijn welkomstwoord o.m. de vraag stelde: Heeft het nog wel zin zending te drijven? Spr. wees er op, dat we juist nu bereid moe ten zijn de jonge Kerken in Indo nesië te helpen. De predikant zei verder, dat er minstens 2000 Indonesische pre dikanten nodig zijn, die moeten worden opgeleid. De heer Nieuwenhuyzen uit Oegstgeest vertelde hierna in een korte inleiding op de film, hoe door de eeuwen heen enkele ma len tevergeefs door blanken is ge poogd het Evangelie op Bali te brengen. In 1935 is het eindelijk gelukt, toen Indonesische zende lingen door de Javaanse kerk werden uitgezonden. De film was een aangrijpend verhaal over het leven van de Balinezen en hun heidense godsdienst. Geen zen dingsfilm ditmaal, die het bren gen van het Evangelie laat zien, doch een film gebaseerd op de verschrikkelijke werkelijkheid van 't heidendom. De dringende nood zaak om ook daar het Evangelie te doen verkondigen en de zen ding met kracht voort te zetten werd de talrijke aanwezigen hier mee wel zeer op het hart gebon den. Ds P. J. F. van Voorst Va der, Herv. predikant te Middel burg sprak een slotwoord. Jubileumnummer E.M.M. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Middelburgse Athletiek- en Handbalvereniging È.M.M. is een jubileumnummer van het clubblad „Klaar AF" verschenen. Naast een artikel van de hand van de voorzitter, de heer R. van Roo, betuigt de wnd. Burgemeester, de heer J. W. Kö- geler, zijn hulde aan de jujbile rende vereniging, terwijl ook de •re-voorzitter en medeoprichter van E.M.M. de heer J. v. d. Plasse een bijdrage heeft geleverd. Ook de Kon. Ned. Athletiek Unie liet zich niet onbetuigd en zowel de secretaris-penningmeester, de heer B. Wirtz als de secretaris van de technische commissie van de K.N.A.U. de heer J. Moerman hebben een bijdrage ingezonden. Verder geven verschillende pro minente figuren in de Zeeuwse Athletiek en handbalwereld hun mening over het werk van E.M.M. Jaarvergadering Chr. Middenstandsvereniging. De voorzitter, de heer W. P. J. Baars, opende de vergadering met gebed en las een gedeelte uit Mattheus 5. In zijn openingswoord wees spr, er op, dat het ledental in het af- Selopen verenigingsjaar met 50 i gestegen en hij hoopte dan ook, dat alle leden, ijverige propagan disten zullen zijn, opdat de ver eniging tot steeds grotere bloei zal komen. Hierna kreeg de penningmees ter het woord voor zijn financieel verslag, waarna de secretaris ge legenheid kreeg tot he. lezen van zijn jaarverslag. Na de pauze werd door een der damesleden gedeclameerd, wat door de aanwezigen zeer werd ge waardeerd. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met muziek, voordracht, spraakwater val en familiecompetitie, waarna de tweede voorzitter de vergade ring met dankgebed sloot. GOES. Applaus voor Beiaardier. Nadat vorig jaar de enigste vrouwelijKe beiaardier in Neder land mej. M. Blom uit Gouda 'n bezoek had gebracht aan Goes was het onlangs de beurt van de Goese beiaardier de heer W. Harthoorn om een bezoek aan de pijpenstad te brengen, en daar te concerteren. „En hoe!" aldus schreef men ons uit Gouda. „Wij hebben genoten". Zijn spel overtrof onze toch al hoog gespannen verwachtingen ten zeerste. Goes mag er trots op zijn, zulk een beiaardier te bezit ten. De heer Harthoorn verraste ons met tal van virtuoos gespeel de beiaardwerken, afgewisseld door aardige volksliederen, waar naar aan de voet van de toren met aandacht en genoegen geluis terd werd. Ook de eigen compositie, die hij ten gehore bracht, viel zeer in de smaak. Zij is het bewijs, dat de heer H. ook op dit terrein zijn ta lent ontplooien kan. Wij hopen, dat wij in de toekomst nog eens vaker van zijn spel zullen mogen genieten. Gouda zal hem altijd als een bijzonder welkome gast begroe ten. KRUININGEN. Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Dezer dagen hield de Ned. Chr. Vrouwenbond zijn jaarver gadering onder leiding van de presidente, Mevrouw Lichthart- Schenk. Na de opening hield Mevr. Minnaar een inleiding ge titeld „Dankbaarheid". De avond werd verder gevuld met decla matie, solo-, en samenzang. Ook werd nog een vragenwed- strijd gehouden, waarbij door Mevr. de Back de le prijs ge wonnen werd. ARNEMUIDEN. Jaarvergadering Meisjesclub. Vrijdagavond hield de Meisjes club „Lentebloesem", onder lei ding van Mej. T. de Jager hun eerste jaarvergadering. De jaarverslagen van de secre taresse en penningmeesteresse getuigden van een goed en ge zond verenigingsjaar. Door Jo Janse werd een in leiding gehouden over „de Barmhartige Samaritaan". HEDEN' 15 MAART. MIDDELBURG. 1.45 u. Ope ning nieuwe Veiling. GOES. Schuttershof 95 u. Filmvoorstelling voor scho len. Pr. v. Oranje: afd. Zeeland N.C.V.B. OUDELANDE. O.L.-school 2 u. Eindles landbouwhuis- houdcursus Z.L.M. DONDERDAG 16 MAART. MIDDELBURG. Concert- en Gehoorzaal, 8 u. Uitvoering ONDA. Nieuwe Doelen 8 u. V.V.V. GOES. Schuttershof 8 u. Uit voering C.O.V. Willem 't Hooft. VRIJDAG" 17 MAART. MIDDELBURG. Schuttershof, 7.30 Uitvoering „Achilles" adspiranten. KONINGIN EN PRINS NAAR LIMBURG. Het ligt in de bedoeling van H.M. de Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op 24 en j 25 April a.s. een officieel bezoek I aan de provincie Limburg te brengen. Christelijk onderwijs voor schipperskinderen. Het aantal kinderen, dat de schippersseholen bezoekt, is het afgelopen jaar weer gestegen en nadert de duizend, zo bleek op de jaarvergadering van de Nat. Chr. Onderwijsvereniging, welke in Amsterdam is gehouden. De vereniging betaalde ruim f208.000 voor huisvesting van schipperskinderen aan de wal en i gaf nog f 9750 uit aan steun in de vorm van schoeisel en kle- i ding. De steunaanvragen namen toe. In de plaats van mr T. A. van Dijken is tot bestuurslid ge kozen ds D. Biesma Jr., Chr. Geref. predikant te Amsterdam. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. De belangrijke match te Nieuw- dorp eindigde in een benauwde overwinning voor het bezoekende Arnemuiden, dat ternauwernood aan een nederlaag wist te ont snappen. Wemeldinge liet Rillan- dia de hielen zien en Kloetinge liet een veer tegen V.C.K. Door een foutieve opgave van de uit slag lieten we vorige week Nieuwdorp van Kloetinge winnen. In de tweede klasse haalde Kats nog twee puntjes in Kloe tinge weg, wat overigens een koud kunstje moet zijn tegen de hekkesluiters. Nieuwdorp II ging eindelijk op bezoek bij Bevelan ders twee, zij het met een onvol- Krabbendijke 17 55—11 30 Arnemuiden 17 69—11 29 Nieuwdorp 17 69—26 25 Kloetinge 14 41—26 18* V.C.K. 17 3842 15 Wolphaartsdijk 17 32—65 13 Wemeldinge 16 40—41 12 Rillandia 16 44—54 11 Colijnspl. Boys 18 24—56 7 Wissekerke 18 26—100 6 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huissen, J. O. Bregman, cand. te Weesp; te Capelle a. d. IJssel, H. v. d. Giessen te Tricht; te Rijssen, J. J. Poot te Barneveld; te Rand wijk, A. J. Wijnmalen te Olde- broek; te Noorden, J. Boezer te Eethen en Drongelen; door de gen. synode voor de geestel. verz. der luchtstrijdkrachten h.t.l. J. van Willigen van der Veen te Zeerijp. Aangenomen naar Dordrecht, aii.mcuwBc R. c. H. Verhoef te Spijkenisse. met e\VnieXrwee^triif Bedankt voor Putten' G" M" J van Diere11 te Ede; voor Zwaag- rfo nnHcr» «fórH Hnnr WeSteinde' L' Van HartingSVeld i\Wr iL»r L hcL Ite Midwolda (Old.); voor Ant- Mevr. Krijger de Jager de bei- Wn.npn (Vlaam^p f?pm Bele h:tgeebodenedank De goedgeslaagde avond werd ^Ventt teWaverl gesloten door ouderling J. Tram- J" n te Waver I Geref. Kerken. Beroepen te Roosendaal, R. Vegter, cand. te Voorburg; te Donderdaag en Zaterdaga hiel- Harlingen en te Oude en Nieuwe den de M.V. „Wew een zegen Bildtzijl, R. j. de jong> oud en de C.J.M.V. „Stroomopwaarts leg.pr. te Leeuwarden. per. ZAAMSLAG. Jaarvergadering. hun gecombineerde jaarvergade ring. Beide dagen werd een bij belinleiding verzorgd resp. door Mej. Verberkmoes en de heer Pladdet. De jaarverslagen wer den in de vorm van een ABC uitgebracht. Voor een naam- raadspel met uitgebeelde aard- ledig elftal, en wist zowaar nog te winnen ook. De Bevelanders hebben dan toch zeker wel een erg zwakke dag gehad. Laat ons bij dit weinig belangrijke nieuws eens kijken hoe nu de stand is. Ie KLASSE: V.C.K. I—Kloetin ge I 22; Wemeldinge IRillan- dia I 31; Nieuwdorp IArne muiden I 2—3. De standen zijn momenteel als volgt: 2e KLASSE A: Kloetinge H Kats I 1—8. Kapelle I 13 55—11 S.N.P. I 14 47—25 S.V.D. I 13 44—24 17 Krabbendijke II 14 3234 13* Kats I 12 36—41 11 's-H. H. Kind. I 14 51—53 11 Rillandia II 13 28—50 6 Kloetinge II 13 1568 0 2e KLASSE Bi Serooskerke I 14 7321 Veere I 14 69—25 Bevelanders I 13 6722 's-H. Arendsk. H 13 54—40 Kapelle II 13 37—29 Wolfaartsdijk II 14 3765 De Beeren I 13 3058 Wissekerke II 14 2e KLASSE C: Bevelanders II Nieuwdorp II 02. Arnemuiden I 14 8912 28 23 21 22 20 12 12 9 7 6—118 0** Nieuwland I Nieuwdorp IX V.C.K. II Serooskerke II Domburg III Bevelanders II De Meeuwen I 13 45—11 20 13 44—28 14** 12 28—23 13 14 34—42 14 29—55 14 18—50 14 13—80 12 10 7 0 Bedankt voor Beilen, C. H. Appelo te Ruinerwold; voor Zuidhorn, Z. J. Potjer te Kol- lum; voor Maasland, Y. Feen- stra te Augustinusga. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Tweetal te Nieuwer-Amstel, j rijkskundige namen was veel be- J. Keuning te Murmerwoude en I langstelling. H. C. Overeem te Sliedrecht. t Opgevoerd werd verder een Beroepen te IJsselmonde-Bol- j blijspel „Bloemen" en een to- nes-Slikkerveer, C. van Venetië f neelstuk „Japke". te Wormerveer-Koog-Zaandijk; Ter versterking van de kassen te Drachten, miss.pr. voor West- werd in de pauze een verloting Borneo, J. G. Adema, cand. te gehouden. Voor beide avonden, Groningen, die dit beroep aan- waarvan de eerste onder leiding dam. Bedankt voor Nijmegen, H. C. Overeem te Sliedrecht. twee winstpunten in minde ring wegens niet opkomen. I. van Mej. Reijnhout en de tweede onder leiding van de~ heer de Leeuw stond, was veel belang stelling. TIIOLEN. Auto-ongeluk. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Scheveningen, M. Holtrop te Haarlem; voor Opperdoes, S. G. v. d. Molen te (Ingez. mededeling, advert. 1 Voo." .'H' '»<U,b'!l PII voor élke rl<K>r Maandagmiddag omstreeks 12 Leeuwarden; voor Assen, A. C. uur had op het kruispunt Grind- wegSingel een auto-ongeval plaats tussen de luxe auto van Noort te Nieuwe Pekela. Geref. Gemeenten. Tweetal te Scheveningen, Chr. de landbouwer Bouwman te Oud Vossemeer en een vrachtwagen- v. Dam te Werkendam en H. tje van een voddenkoopman uit Brabant. De voddenauto liep enige schade op. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Maandagavond vergaderde de geitenfokvereniging „Katten- dijke" in de zaal van de heer Spruit. Besloten werd om de ver eniging te ontbinden, gezien het gering aantal geiten en er geen bokhouder aanwezig is. De wachtmeester der Rijkspo- Ligtenberg te Rotterdam-W, Vrije Evang. Gemeenten. Bedankt voor Musselkanaal, J. Enter te Zeist. Kerkelijke hereniging, In Rotterdam-Delfshaven heb ben ongeveer 50 leden van de Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.), onder wie een ouderling en een diaken die hierbij ambte lijke leiding gaven, zich herenigd met de Geref. Kerk aldaar. ment is tot postcommandant be noemd te Stolwfjkveer. De heer A. R. Deurloo, organist der Geref. Gemeente te Ooster- litie ~G. Hoefakker te Retranche- 1 land heeft als zodanig bedankt. (Ingez. mededeling, advert.) Bestrijdt een beginnende hoest direct met de snelwer kende en slijmoplossende Naar aanleiding van de deva luatie van de roebel en de verla ging van de prijzen der verbruiks- goederen geeft het welingelichte Britse weekblad The Economist de volgende lijst van winkelprij zen van verschillende verbrulks- goederen in de Sowjet-Unle. Deze prijzen bedragen thans, omgerekend in guldens: bruin brood f 1.90 p. kg.; boter f40.85 p. kg.; biefstuk f33.25 p. kg.; kaas f40.85 p. kg.; lamsvlees, tweede kwaliteit f21.85 p. kg.; thee f 304.p. kg,; Cacao f 152. p. kg.; melk f3.42 p. liter; heren schoenen (slechte kwal.) f 190. p. paar; herenschoenen (goede kwal.) f446.50 p. paar; dames- N.V. GLIMFABRIEK OVERSCHIE f 20.000 V EiïDUISXEKD. De politie te Dordrecht heelt aangehouden de boekhouder H. Deze wordt er van verdacht zich in enkele jaren tijds door knoeien in de boeken van het restaurant waar hfj werkte met f 20.000 te hebben verrijkt. De stamleden der Bewang- wato'g hebben het Britse bestuur doen weten, dat zij geen belastin gen meer zullen betalen zonder Seretse Khama's machtiging. Op een door de Britten uitgeroepen vergadering van stamhoofden verscheen er niet één. De artikelenschrijver Drew Pearson heeft verklaard, dat de Amerikaanse luchtmacht bezig is een bommenwerper van het type B-36 te ontwerpen, die, met een grotere snelheid dan het geluid, „zonder tussenlanding van de V.S. naar Rusland en terug zou kun nen vliegen". De Syrische regering heeft be sloten van heden af de tolunie met de Libanon te verbreken, zo wordt gezegd in een na afloop van de ministerraad uitgegeven com muniqué. Volgens een schatting van het Griekse ministerie van binnen landse zaken zullen de centrum partijen, die een coalitieregering schoenen (slechte kwal.) f237.50 willen vormen, op 137 van de 250 p. paar; damesschoenen (goedezetels m het nieuwe Griekse par- kwal. f513.p. paar; wollen 'ement_kunnen rekenen. Ook een Solex-club op Walcheren? Maandagavond werd in het Ned. Koffiehuis te Middelburg door de heer A. C. H. v. d. Driest een uiteenzetting gegeven van de hedendaagse verkeerstechniek voor de bezitters van een Solex. Spr. zette o.m. uiteen, waarom er nog een chaos heerst op het ge bied van het al of niet verplicht stellen van het rijbewijs. De heer v .d. Driest zei, dat dit alles straks tot het verleden zal beho ren, als de nieuwe verkeerswet van kracht wordt. Hij wist aan de hand van enkele schetsjes een en ander aanschouwelijk voor te stel len. Deze lezing trok vele bezoe kers uit geheel Walcheren en aan het slot der bijeenkomst gingen stemmen op om op korte termijn ook op Walcheren te komen tot de oprichting van een Solex-club. De Politie, die tegen de ban dietenleider Salvatore Giuliano opereert heeft bij een vuurge vecht, dat 20 minuten duurde, een van Giulianó's gevaarlijkste luite nants dodelijk gewond. Het is kleding f 392.35 p. stuk; heren costuums f 600.40 p. stuk; toilet zeep 12.85 p. stuk. Volgens The Economist ver dient in Rusland een ongeschool de arbeider 240475 gulden per Rosario Candela. maand en een geschoolde arbei- Do Bijzondere Strafkamer van der 475 tot 1425 gulden. De Sta- i de Haagse arrondissementsrecht- chanof arbeider kan maximaal bank veroordeelde gistermorgen 2850 gulden per maand ver- de 37-jarige Duitser Ernst Weike dienen. I uit Boffzen tot 20 jaar gevange- nisstraf met aftrek. De eis was Heren- en damesschoenen,1 levenslang. W. is tijdens de bezet wollen kleding en herencostuums ting gevangenbewaarder geweest zijn niet altijd voorradig in de in de cellen barakken te Scheve winkels, aldus The Economist. ningen en in het kamp Vught. Gehrels-examens. Voor de examens ter verkrij ging van het door de Maatschap pij tot Bevordering der Toon kunst ingestelde Getuigschrift Gehrels slaagden de volgende Candida ten: J. W. Arnoldus, D. v. Faassen, K. van Gelder-Mauve, C. E. Kaan, M. J. Kole, J. H. A. Koo ning, J. A. v. Liere, P. Meeusen, JH. Mennes, W. H. Modder- kreke, P. Korstanje, F. Moes, A. J. Steketee, P. v. d. Waa, A. A. Weststrate. Voor het eerst namen leerlin gen van het 4de leerjaar der Rijkskweekschool te Middelburg deel aan dit examen. Dit werd een groot succes daar allen slaagden. Als examinatoren traden op de heren Willem Gehrels, Jan Kuiler en A. A. Leenhouts. Kuiler en A. A. Lienhouts. Candidatenlijsten Provinciale Staten. In de kieskring Tholen: C. G. Hage, St Maartensdijk; M. K. Verburg, Kortgene; J. M. Mullier, Kortgene; G. W. J. de Graaff, Oud-Vossemeer; Mej. Looysen-IJff, Tholen; M. J. van Hee, Colijnsplaat; E. J. A. Klom- pe, Anna Jacobapolder; L. D. A. Looysen, Tholen. In de kieskring Hulst: H. A. A. Baron Collot d'Escury, Hontenisse; M. H. M. A. W. Horst man-Van Kleef, Sas van Gent; P. J. Olyslager, Hulst; H. P. Schef- fer, Sas van Gent; C. L. de Smidt, Terneuzen; D. W. Lindenbergh, 's-Heer Arendskerke. In de kieskring Sluis: A. J. Cambier, Breskens; A. H. v. d. Hoek, Groede; A. P. Aar- noutse, Zuidzande; J W. Verplan- ke, Biervliet; W/van Male, Zuid zande; J. le Clercq, Sluis; A. Ris- seeuw, Zuidzande; J. Mijs, Oost burg. De S.G.P. De S.G.P. heeft voor de ver kiezingen van de Provinciale Staten in de gehele provincie de volgende candidatenlijst samen gesteld: D. Kodde, Zoutelande; C. Boender, Tholen; A. S. Wisse. Waarde; H. Flikweert, Nieuwer- kerk; Iz. de Feyter, Axel; A. J. Schot, Middelburg; M. C. van Ast, Poortvliet; G. van Velzen, Krabbendijke; F. Dieleman, Ter- neuzen; J. van Klinken, Ouwer- kerk; A. J. Kurvink, St. Anna- land; C. L. M. v. d. Berge, Tho len; Joh. Breure, Kortgene; C. de Nood, Waterlandkerkje; M. Slotboom, 's-Gravenpolder; II. Cijsouw, Westkapelle; A. M. Coomans, Haamstede; J. Hage, Stavenisse; M. J. Bustraan, Wis sekerke; J. L. Geluk, Tholen. K.V.P. Ook de K.V.P. heeft voor de gehele provincie één lijst samen gesteld. De namen luiden: A. J. J. M. Mes, Heinkenszand; P. V. M. Vercauteren, Clinge; J. M. A. C. van Dongen, Aar denburg; M. v. d. Himst, Goes; A. L. S. Lockefeer, Hulst; C. Verdonk, 's-Heer Arendskerke; G. P. M. Dikötter, Terneuzen; M. A. H. Govaert, Groede; E. F. Poppe, Graauw; L. J. Beekman, Zierikzee; C. H. M. Plasschaert, St. Jansteen; Ch. J. A. Bukkens, Sluis; B. Funk, Heinkenszand; Th. M. Adriaansens, Hontenisse; M. J. Bakker, Goes; L. J. Ram- melo, Axel; Th. J. W. Lannoye, Aardenburg; F. A. G. Barbé, Philippine; F. Schets, Vlissingen; L. J. van 't Westeinde, Middel burg. Middenstandspartij. Ook ,de Middenstandspartij kwam voor geheel de provincie met één lijst: W. P. A. Brouwer, Zierikzee; A. Vermaire, Goes; J. T. Bleuzé, Goes; J. Steutel, Zierikzee; Jac. Merison, Goes; H. J. Smits, Vlis singen; C. A. Cammeraad, Mid delburg; C. J. Vervenne, Goes; J. G. L. de Bie, Zierikzee; D. Har- denberg, Wemeldinge; J. van Paaschen, Kapelle. Geref. Kiesvereniging. Ook de Gereformeerde Kies vereniging kwam met één lijst en wel de volgende: C. K. Herrebout, Zaamslag; D. Solinger, Aardenburg; J. Geerse Jr, Vrouwenpolder; J. A. Roose, Hoek. C.P.N. De lijst van de C.P.N. ziet cr als volgt uit: U. Kremers, IJzendijke; E. M. Bazeu, Yerseke; C. M. Schille- mans, Vlissingen; W. Warmau, Vlissingen; M. de Nooyer geb. Moerland, Vlissingen; E. L. de la Houssaye, Vlissingen. Ter oriëntatie. Ter oriëntatie voegen wij aan het bovenstaade og toe, dat bij de Statenverkiezing in 1946 de volgende uitkomsten werden verkregen: P.v.d.A. 28968 st. (10 zetels), K.V.P. 26540 st. (9), C.H.U. 25877 st. (8), A.R. 19852 st. (6), V.V.D. 13399 st. (4), S.G.P. 12760 st. (4), Comm. 3118 st (1). Diversen 2360 st. De Middens'anders kwamen toen niet met een eigen lijst uit. Bij de Kamerverkiezing in 1948 verkreeg deze partij in Zeeland 2412 st. MIDDELBURG. Veiling van 13 Maurt: Bramley's Seedling 3041, Goudreinet 43—62, St. Remy 1518, alles per kg.; An dijvie 4-91,11, Spinazie 2389, Snijsla 1,10—1,82. Radijs 24, Glassla I 20—26, id. Ill 14—17, Rodekool 10—27, Savoyekool 37, Boerekool 1220, Spruiten 50 78, Witlof 32—48, Uien 5—34, Prei 3764, Kroten 611, Peen 7—12. GOES. Eiermarkt van 14 Maart: Grote Kipeieren 8V4, vuilschalige 6, poelje-eieren 6, eendeieren 7, ganseieren 20. ROTTERDAM. Veemarkt van 14 Maart. Aanvoer in totaal 5320. Vette koeien en ossen 840; Ge- bruiksvee 942; Graskalveren 217; Nuchtere kalveren 2145; Var kens 112; Biggen 573; Paarden 256; Veulens 25; Schapen of lammeren 113; Weide-zuiglam- meren 35; Bokken of geiten 62. Prijzen: Vette koeien 2,40 2,60, 2,20—2,40, 2,00—2,20; Gras kalveren 280, 220, 130; Nuchtere kalveren 40, 37, 32; Biggen 42 38, 35; Slachtpaarden 2,00, 1,80. 1,60; Schapen 2,20, 2,00, 1,90; Kalfkoeien 950, 850, 700; Melk koeien 950, 850, 700; Vare koeien 620, 550, 475; Vaarzen 650, 550. 425; Pinken 525, 425, 350. Recognitiedlenst. Het Nederlandse Beheersinstituut, Bu reau Bijzondere Beheren, Badhuisweg no. 92, Scheveningen, voerende liet beheer over het vermogen van de voormalige Niederlandische Grundstücksverwaltung deelt het navolgende mede: In de liquidatie van de Niederlandische Grundstücksverwaltung, welke mede die van haar lasthebbers omvat, hebben zich enige principiële kwesties voorgedaan, be trekking hebbende op de vraag, wie als crediteuren van deze instelling moesten worden erkend. Over deze kwesties is onlangs door de afdeling rechtspraak van de Raad voor het Rechtsherstel uitspraak gedaan, zodat thans uit de beschikbare activa kan worden overgegaan tot een eerste liquidatie-uitkering aan crediteuren van 40 pet. Een circulaire, waarin nadere bijzonder heden omtrent deze uitkering zijn opge nomen en welke het bedrag, waarvoor de vordering is erkend, vermeldt, zal aan alle crediteuren worden toegezonden. Toe zending dezer circulaire geschiedt in al fabetische volgorde. Er wordt echter op gewezen, dat door het zeer grote aantal crediteuren deze toezending verscheidene maanden in beslag zal nemen, zodat het bureau bijzondere beheren het op prijs zal stellen, indien crediteuren zich ter zake van de liquidatie-uitkeringen slechts in zeer dringende gevallen tot dit bureau wenden. Aangezien van zeer vele crediteuren slechts oude adressen bekend zijn, wordt aan crediteuren (c.q. bewindvoerders en gemachtigden) die zich nog nimmer met bovengenoemd bureau in verbinding heb ben gesteld, verzocht onverwijld naam en adres aan dit bureau op te geven. Keulen 181 (-0.01)Ruhrort -0.10 (—0.01)Lobith 1004 (—0.09)Nijmegen 785 (-0.06); Arnhem 781 (-0.07); Eefde 318 (-0.04); Deventer 225 (-0.04); Borg haren 4081 (plus 0.06)Belfeld 1134 (-0.38) Grave 481 onveranderd. PASSAGIERS- EN TIROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. INDRAPOERA 13 Guardafui gepass. JAVA 14 te Aden. OVERIJSEL pass. 13 Kp. Bon naar R'dam. RIOUW# Djakarta -A'dam, 13 Finisterre. SIBAJAK, Dja karta -A'dam, 13 Finisterre. KOT A AGOENG, R'dam-Djakarta, pass. 12 23 u. Ouessant. SARANGAN 13 te Djakarta van R'dam. KAMERLINGH ONNES, Java-R'dam, pass. 14 Kp. St. Vincent. WILLEM RUYS, R'dam-Djakarta, pass. 13 18 u. Malta. IJSSEL 11 van Houston naar New Orleans. ZEELAND, Djakar ta-R'dam, 13 13 u. Pointdegale. ZUIDER KRUIS, R'd. m-Djakarta, pass. 13 11 u. Finisterre. MADOERA, Makassar-A'dam, pass. 13 Dondrahead. VOLENDAM, Dja- karta-R'dam, 12 van Port Said, 13 700 m. O.Z.O. Malta. WATERMAN, Dja karta-R'dam, pass. 13 Port Soedan. Donderdag 16 Maart. HILV. I (402 M.). AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Radio Ochtendblad. 8.40 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Metropole orkest. 10.50 Voor de kianderen. 11.00 So praan en piano. 11.30 Gram. 11.45 Reportage. 12.00 Populaire muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Amusementsmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonorkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Viool, altviool en cello. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gev. progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Reg.uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Orkestconcert. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Causerie over de Voorjaarsbeurs te Utrecht. 19.15 Gram. 19.30 Volks muziekschool. 20.00 Nieuws. 20.05 Onze nationale feestdag", cau serie. 20.15 Concertgebouwor kest en solist. (Om 21.00 Klank beeld over het Marshallplan). 22.00 Gram. 22.30 „Zwerftochten door Ontario en Quebec", cause rie. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30 24.00 Gram. HILV. (298 M.). KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgyrmi. 7.30 Grab. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolraad. NCRV 10.00 Grïon. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Orgelconcert. KRO 11.09 Voor de zieken. 1145 Schoolradio. 12.0® Angelus. 12.03 Lunchconcert. (L'2.3012.33 Me dedelingen.) 12.5:5 Zonnewijzers. 13.00 Nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. NCRV 14.00 Pro menade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Viool en piar.o. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram. 17.00 Voer de jeugd. 17.30 Bas, bariton en piano. 18.00 Le ger des Heils-Uwartier. 18.15 Land- au tuinbouw", causerie. 18.30 Voor de Strijdkrachten. 19.00 Nijiuws. 19.15 Muzikale causerie. 19.40 Rrdiokrant. 20.00 Nieuws. .'10.05 3,ler-avond met familiecompetitie 22.05 Gram. 22.15 Buitenland* overz. 22.55 Gram. 22.45 Avimdoverdenking. 23.00 Nie W3. 211.15—24.00 Om roeporkest. Andermaal vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven en thans van het over lijden van onze gelief de Broeder, Zwager en Oom, de heer CORNELIS DE WILDE Dz. in de hoge leeftijd van 88 jaar en ruim 10 maanden. Namens de Familie: MARINUS DE WILDE Dz. St.-Maartensdijk, 14 Maart 1950. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 17 Maart a.s. Ondertrouwd i J. DEN HERDER en J. REMIJNSE Huwelijksvoltrekking 31 Maart 1950 ie Wolfaartsdijk. Serooskeike (W.), 67. Wolfaartsdijk 110. Toekomstig adres: Zoeten- daaisewegé Serooskerke (W.). Ondertrouwd PIET VAN DER MARK en JANNIE HENDERIKX. Huwelijksvoltrekking op nader te bepalen datum. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 28, Oost- en West Souburg, Oranjeplein 29, 13 Maart 1950. Wij hopen feest te vieren (s SD.V. op Zaterdag 18 Maart omdat onze Ouders (P C. SUURMOND <3> en SI. C. SUURMOND- LUUK A dan 25 jaar getrouwd zijn. Dat zij nog lang gespaard l| A mogen blijven is de wens 5 van A KO en JANNY. S JO en IZAK. X PIET en GERRY. S) CORRY. SDe receptie wordt gehou- den van 3 tot 4.30 uur in Concordia, Paspoortstr. 30 S) Souburg, Braamstraat 61. <a^6><&55><as^><&5e><asö><a^5>©1 De gewone audiëntie van de Commissaris der Koningin in Zeeland op Donderdag 16 MAART a.s. zal NIET doorgaan. ^do'rc #/////#HI»HS»,. kunt voor de PASEN (rt&b totiuw! Wij zijn ruim gesorteerd in ii Giststr. 1 5, Middelburg Alle veranderingen gratis l ijzersterk Zwart, grijs, beige, donker-beige Speciale aanbieding per knot f 2.50 Segeerstraat 46 MIDDELBURG

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3