'^ORT GOUDSWAARD C. DE KLERK PROVINCIENIEUWS VAN BERGEN. Van Bergen en de rover». Ernstig auto-ongeluk onder Muiden. G. A. VAN B0CKEL geen spreekuren. vanaf heden telefonisch aangesloten onder No. 2622. NU PLANTTiJD. Woensdag 8 Maart 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). Geen beplanting bij wegkruisingen op Walcheren. Op Walcheren gaat de aanleg van wegen gestadig voort. Op yele punten zijn kruisingen van wegen ontstaan, die er vroeger niet waren, tussen secundaire en tertiaire wegen en tussen tertiai re wegen onderling. Met de aanleg van de wegen gaat de beplanting hand in hand. Dit laatste schept bepaalde moei lijkheden in verband met het ver keer op de wegen. Wanneer men n.l. de wegkruisingen ook zou gaan beplanten, zouden in de toe komst, wanneer de beplanting is uitgegroeid, doordat er onvol doende zicht zou ontstaan voor de automobilisten en motorrijders, ernstige gevaren ontstaan. Om deze te vermijden heeft de Herverkavelingscommissie beslo ten bij de uitgifte van gronden op de hoeken bij deze kruisingen een servituut te leggen, waarbij beplantingen of bebouwingen, die hoger zijn dan één meter boven de kruin der wegen, wordt ver boden. By samenkomst van een secun daire en een tertiaire weg is het verbod van toepassing over een lengte van 80 meter in de as van de doorlopende weg en van 30 meter in de as van de doodlopen de weg. Bij kruising van gelijk waardige (tertiaire) wegen is deze afstand voor beide wegen op steeds 43 meter bepaald. OVEZANDE. Christelijke school Onder leiding van ds Das ver gaderden de leden van de chris telijke school alhier. Na het ver slag van de secretaris volgde het verslag van de penningmeester, de heer J. Moerdijk, waaruit bleek dat de uitgaven over 1949 evenveel hadden bedragen als de inkomsten. De heer Van Oosten verantwoordde de opgehaalde con tributies, waaruit bleek dat er op dit punt een batig saldo was van f 19,47. Hierna gaf de onderwijzer de heer Kuipers een verslag over het afgelopen schooljaar, waaruit bleek dat, hoewel het aantal leer lingen gering is, nl. op heden slechts 33, er toch goede resul taten werden behaald, nl. van de 6 kinderen die de school in het af gelopen jaar verlieten, gingen er 4 naar ULO, H.B.S. of Ambachts school. Hierna kwam In bespreking de verzetting van het cursusjaar, en wel om dit in plaats van per 1 April per 1 September te doen aanvangen. Besloten werd om de zaak aan het bestuur over te la ten. Bij de rondvraag werd druk gediscussieerd over de mogelijke terugkeer van het voormalige hoofd, de heer Van Geelkerken, die thans uit Indonesië is gere patrieerd. BORSSELE. Kolenverenlging. Zaterdagmiddag vergaderde de kolenvereniging „Ons Belang" on der voorzitterschap van de heer A. Nieuwenhuize. Uit de rekening en verantwoording bleel. dat er 'n batig saldo aanwezig is. De gra tificatie voor secretaris en pen ningmeester werd gebracht van f 40 op f 100. In de plaats van de heer A. Nieuwenhuize, die be dankte als voorzitter werd geko zen de heer Corn. Almekinders. Tot bestuurslid in de plaats van Corn. Almekinders werd gekozen de heer A. de Koeijer. Ieder jaar zal één lid aftreden en niet herkiesbaar zijn. De gra tificaties voor voorzitter en com missarissen werden gebracht van f 10 op f 20. 'S-HZER ARENDSKERKE. Jaarvergadering Meisjesver. Vrijdag hield de Meisjesvereni- ging „Dorcas" haar 25e jaarver gadering. De avond, die goed be zocht was, werd geopend door mej. T, Moerman, die ook de leiding had. Er werden leuke stukjes op gevoerd, o.a. „De toverfluit" en „De zoon van de smid". In de pauze werd er een ver loting ge ouden, waarna een lin- tenspe! uitg .oerd werd. Nadat jnej. Moerman nog enkele gedich ten had voorgedragen sloot ds Talma deze gezellige avond. ZAAMSLAG. 50 Jaar „Onderlinge Hulp". Zaterdag werd alhier de jaar vergadering gehouden van „On derlinge Hulp", de vereniging van Varkenshouders, waarbij tevens 't 50-jarig bestaan herdacht werd. De voorzitter, de heer C. A. de Kraker, memoreerde in zijn ope ningswoord, dat van de oprichters der vereniging alleen de heer C. Elve nog in leven en tevens nog lid is. De heer M. Dees secretaris-pen ningmeester bracht in zijn finan cieel overzicht naar voren, dat 1949 geen goed jaar voor de ver eniging is geweest. Er was voor gestorven varkens uitbetaald een bedrag van f 758,35. Zodoende was er f 99,50 meer uitgegeven dan ontvangen. Het bezit der ver eniging is f 3165,91. De bestuursvoorstellen om voor festorven varkens uit te betalen 1,10 per kg; voor biggen f 30 r-r stuk en een contributie van 5 per jaar te heffen werd aan genomen. Hierna gaf de secretaris een overzicht over de 50 jaren. 1 Sept. 1900 is de vereniging opgericht. Ondanks een paar slechte jaren die bijzondere offers vroegen is er altijd groei en vooruitgang te constateren geweest. Het ledental gaat vooruit, de financiële toe stand is goed te noemen. Hierna werd in een 2-tal zalen, voor elke zaal ruim 100 man een koffiemaaltijd gehouden, waarna men opnieuw gezamenlijk samen kwam voor 'n gezellig samenzijn. Hier sprak o.m. burgemeester Trimpe. De heer C. Elve werd ge huldigd en een taart aangeboden. De secretaris-penningmeester, de heer M. Dees, die deze functie 30 jaar heeft vervuld, ontving een fraaie boekenstandaard. De rest van de avond werd gevuld met muziek en zang. THOLEN. Chr. Besturenbond. Maandagavond hield de Chr. Besturenbond haar algemene vergadering. Als spreker voor deze avond trad op de heer Leu- sink die het ontstaan van het C. N.V. en de werkzaamheden in al le onderdelen schetste. Daar de vacature van voorzitter nog steeds niet was aangevuld werd de heer Jac. Schot Czn als zoda nig gekozen. Voorlopig neemt hij de benoeming aan. De heer Hee- zen sloot de avond met gebed.. KAMPERLAND. 30 jaar bjj de politie. Vandaag is het 30 jaar geleden, dat de postcommandant van de Rijkspolitie, de heer J. A. Duine, bij de politie in dienst trad. In 1924 werd hij gemeenteveldwach ter te Meliskerke. Eind 1925 is hij overgegaan naar het corps Rijksveldwacht waar hij achter eenvolgens dienst deed te Oud- Vossemeer, Grijpskerke, Veere en Kamperland. De heer Duine is o.m. ook bestuurslid van de poli tiebond. Gekozen tot ouderling bij de Chr. Geref. Kerk te Tholen: D. Schot en Jan Baay Pz. De heer A. Moeliker te Tholen was op 1 Maart 25 jaar in dienst bij de landbouwer C. Kodde. De ouderling-vacature in de Ned. Herv. Gemeente te Wemel- dinge is eindelijk vervuld, door dat de heer P. Bolle Fzn zijn benoeming heeft aangenomen. Op het te Utrecht gehouden E.N.S.A.I.D.-examen slaagden voor lerares-coupeuse de dames To van As te Scherpenisse, Anna van Nieuwkerk te Poort vliet, Suus Stoutjesdijk te St.- Maartensdijk. Deze dames geno ten hun opleiding bü mevrouw v. d. Jagtde Groen te Scher penisse. In de plaats van wachtmeester B. L. Hokke is wachtmeester A. Ch. L. van Hove uit Aardenburg aangesteld als postcommandant van de Rijkspolitie te Ovezande. De op Zaterdag jl. gehouden collecte voor S.I.M.A.V.I. heeft te 's-Heer Abtskerke f 17,15 opge bracht. Woensdag 14 Maart a.s. is de dag waarop mej. N. Boot te Moriaanshoofd voor 25 jaar als huishoudster bij de heer A. van Westenbrugge aldaar in dienst trad. Met de restauratie van de z.g. Pottere huisjes te Noordgouwe is nu een aanvang gemaakt. Gemeenteraad. POORTVLIET. Geen deelname aan regeling schooltandverzorging. De raadsvergadering van vorige week werd, daar burgemeester Van Oeveren ziek was, o.l.v. de heer J. J. v. d. Slikke gehouden. De voorzitter antwoordde op een vraag, dat de plannen tot stratenverbetering nog niet zijn uitgewerkt. Bestrating van het straatje bij de Zuidstraat zal ca. f2000 kosten. Dit werd te hoog geacht en B. en W. stelden voor een goed grindpad aan te bren gen. Goed gevonden. De beplanting van de Zuidweg en de nieuwe weg is begroot op f 596. Hiervan betaalt Staatsbos beheer 90 Besloten werd het voorstel van G.S. de jaarwedden van de wet houders op f 300 te brengen, te accepteren. Een verzoek van de Nat. Comm. tegen Alcoholisme de vergunningen en verloven te ver lagen, werd voor kennisgeving aangenomen. Van de bewoners van de Scha- kelweg en Noordweg was een ver zoek ingekomen deze straat aan te sluiten op het Slectriciteitsnet. De bewoners zullen zelf het graafwerk verrichten en in de kosten bijdragen. Gevraagd werd aan de gemeente een bijdrage voor de Schakelweg f 400 ineens te verlenen en voor de Noordweg f130. De heer G. K. Krijger vond de zaak moeilijk. Wanneer straks anderen met eenzelfde verzoek komen, dient men het ook in te willigen, o.a. voor Strijenham. Weth. Krijger wees erop, dat an dere aanvragen buitengewoon veel geld kosten bü inwilliging. Nu deze 10 personen geholpen kunnen worden mag men dit niet laten om die andere aanvragen. De heer de Graaf wilde het voor stel steunen, wanneer ook Strij enham wordt geëlectrificeerd. Be sloten werd het voorstel aan te houden om de zaak Strijenham te onderzoeken. Opnieuw kwam ter sprake de regionale schooltandverzorging op Tholen en Sint Philipsland. In 'n laatste raadsvergadering werd verzocht in het bestuur ook een raadslid uit elke gemeente op te nemen. Dit werd echter afgewe zen en op voorstel van de heer van Ast werd na een zeer brede discussie, met alleen de stemmen der wethouders tegen, besloten niet deel te nemen aan de ge- meenschappelüke regeling. Vast gesteld werden de gem. rekening over 1948 en de begroting van het B.A. voor 1950. De heer van Ast wees er ty'dens de rondvraag op, dat het lijken huisje nog in dezelfde toestand staat als na de evacuatie. Dat blijkt niet helemaal waai- te zün, maar toch moet er verbetering worden aangebracht. De heer Vroegop zou wel gaarne zien, dat dokter v. d. Borgh van de Volks gezondheid eens kwam küken bü het z.g. Slikkot. Dat is daar een onhoudbare toestand. Hierover zün de vorige zomer al plannen gemaakt; de* goedkeuring moet echter komen uit Middelburg. Men hoopt in elk geval tegen volgende winter de riolering erin te hebben. Na een besloten zit ting werd het besluit genomen, de heer J. A. Steketee als onder- wü'zer aan de 0.i„ school een niet eervol ontslag te verlenen. „Jachin" te Middelburg bestaat 75 jaar. (Vervolg van pag. 1) Zondagsschool kwam en later als missionaris van het Leger des Heils naar Indië ging. Van mej. E. J. Bosschaart, die niet aanwezig kon zün, werden de door haar op papier gezette her inneringen voorgelezen en ook daaruit bleek de grote tegenslag, maar niet minder de grote zegen en voorspoed van het Zondags- schoolwerk in Middelburg. Ook de heer I. Vereist, die 25 jaar op de Zondagsschool werk zaam was geweest en nu erelid is, gaf momenten uit de geschie denis, waarna de heer I. van Nop pen, die eveneens 25 jaar be stuurslid is geweest en thans ere lid is, herinneringen ophaalde. Mej. Wisse bracht namens de Centrale Commissie voor Evan gelisatie de gelukwensen over en de heer Koster sprak namens „Jachin" het slotwoord. Hü wees erop, dat „Jachin" te Middelburg tot de oudst aangesloten vereni gingen behoort. Zorg en hoop zün ook momenteel de factoren, die voor het Zondagsschoolwerk gel den. Uit het werk van „Jachin" te Middelburg zün verschillende Gereformeerde Kerken op Wal cheren ontstaan, o.a. die te Arne- muiden. Het gesprokene van deze avond werd afgewisseld door zang van de dames C. Cornelissen en M. Sinke, declamatie van mej. S. Leünse en L. Looise, alsmede van de heer J. P. Wattel en impro visatie van enkele dames. Goese orkestvereniging „De Symphonie". Het is een goede gedachte ge weest van de Goese orkestvereni ging „De Symphonie" om haar herleven aan te kondigen met een voor ieder toegankelijk concert. De wedergeboorte van „De Sym phonie" verdient toejuiching, niet alleen bezien uit cultureel oog merk, wat men in de eerste plaats zal doen, doch mede omdat musi- cerenden uit Goes en daarbuiten thans een gelegenheid hebben hun talenten te ontwikkelen. Het programma dat het orkest gisteravond in het Goese Schut tershof heeft uitgevoerd was een voudig: voor de pauze de sympho nie in G. van Haydn en vioolcon cert in A van Mozart, na de pauze bekende werken van Mendelsohn- Bartholdy, César Frank, Tschai- kowsky en L. van Beethoven. Als vioolsoliste werkte mede mej. Han Holsbergen uit Haar lem, die uitstekend spel ten ge hore bracht en blijk gaf van een virtuositeit. Haar spel was onge- twüfeld te moeilijker omdat het hier voor de orkestleden een eer ste uitvoering betrof. Het orkest, dat onder leiding stond van de heer Jac. H. Tam- minga, kan men wüzen op vele te kortkomingen; ze vinden echter alle hun oorzaak in het feit, dat er nog heel veel te doen valt, „De Symphonie" staat opnieuw in de kinderschoenen en het is de taak van elk der leden persoonlük om hieraan te ontgroeien. Het doel is de moeite waard! De belangstelling was zeer groot; onder anderen waren aan wezig burgemeester en wethou ders van Goes. Jaarvergadering. Chr. Besturenbond Goes e.o. Gisteravond kwam de Chr. B. B. Goes e.o., in de „Prins van Oranje" te Goes in jaarvergade ring büeen; vele leden der Chr. vakbeweging waren vergezeld van hun dames. In zün openingswoord herinner de de voorzitter aan de vele won deren, die God deed in het verle den, doch ook dat dergelijke won deren ook in het heden nog ge schieden, als wü christenen daar maar oog voor hebben. Zo is ook het weTk der Chr, vakbeweging een monument, dat God in ons volksleven gesteld heeft, opdat ook wy het onze kinderen zouden zeggen, welke konderen God ons heeft geschonken, in mannen als Talma cn meerderen, die zich niet schaamden het Woord van God midden in het sociale leven te plaatsen. Hoe ook de Chr. vakbe weging al ruim 40 jaar werkzaam is, om te zün een schild voor de zwakken. Hoe zou vandaag aan de dag de arbeider en zün gezin er aan toe zijn, als onze voorman nen van de Chr. vakbeweging niet de handen uit de mouw gestoken hadden. De strijd voor sociale ge rechtigheid duurt echter voort. Ook thans nog wordt de christen de opdracht gegeven, dat gene te doen wat hun hand vindt om te doen. De secretaris, de heer C. K. Maartense, die thans 32 jaar in functie is, gaf een overzicht van de meest vooraanstaande gebeur tenissen, zowel in het C.N.V., als uit het leven van de Chr. B. B. In het büzonder werd stilgestaan bü de oprichting van de „Chr. Wo ningsstichting Z.- en N.-Beve- land". Vervolgens deelde de secre taris in zün verslag mede, dat door de oprichting van twee nieuwe Chr. B. B„ n.l. Heinkens- zand e.o. en Hoedekenskerke e.o. de B.B. Goes II afdelingen heeft moeten afstaan, wat een leden verlies van plm. 300 betekende. Momenteel staan nog ruim 900 leden ingeschreven. De secr. spoorde de afdelingen aan de pro paganda onder on- en verkeerdge- organiseerden met kracht voort te zetten, opdat weer spoedig dit verlies is ingehaald, hetwelk zj. zeer best mogelük is. Voor het C.N.V. was als spre ker tegenwoordig de heer H. Oudekerk, hoofdbestuurder N.C. L.B., van Utrecht, die sprak over het onderwerp: „In onzekere tijden, toch zekerheid". Een zeer eenvoudige en duidelük woord, zowel practisch ais principieel. Medewerking voor deze jaar vergadering werd verleend door de bekende en hoogstaande voor drachtkunstenaar J. Nobel van Leeuwarden. Ernst en luim wis selden elkaar af en er was een intens genieten van deze begaafde declamatie. Vriend Everse van Goes, met medewerking van een dame en een heer, zorgde voor het muzi kale gedeelte, alsook voor de sa menzang. van H. 23. Ze hebben een touw genomen om Van Bergen op te hangen aan één van de bomen. „O, doe dat niet!" jammert Van Bergen, „want lk heb myn vrouwtje beloofd, dat ik weer thuis zou komen!" „Zeur niet", zegt de snor, ,,'t ls uit met ons ge duld en 't is je eigen schuld". „Och, meneer de officier, kom 'es hier!" roept Van Bergen. „Weet U wat ik wou? Een briefje schrijven aan mijn vrouw." 24. „Ga je gang", zegt de officier. En hü geeft Van Bergen potlood en papier. Van Bergen schrijft. Dat zie je hier. Tranen druppen op het vel papier. Mijn lieve vrouw, Laat ik Je nog eenmaal zeggen, voor 't laatst, hoe veel lk van je hou. Als je dit leest Ha! Wat is dat? Luid rumoer! Woeste kreten! „Wacht", zegt de snor, „daar moet lk meer van weten". ding. 10.15 Orkest. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Carillon, orgel en bas-bariton. 11.45 Tuinbouw- praatje. 12.00 Semi-klassieke mu ziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Zigeuner-en semble. 13.00 Nieuwj. 13.15 Mu sette orkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gr. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Sopraan, fluit en piano. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Promenade orkest. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Reg. Uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Strijkorkest. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ac cordeonorkest. 19.30 Volksmu ziekschool. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.45 Ra dio Philh. orkest. 22.30 „Natuur bescherming", causerie. 22.45 Gr. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuall- teiten. 23.30 Gram. V eilingsberich ten. Twee personen gedood. Onder Muiden zijn gistermor gen tijdens een zware mist een luxe auto van de AVRO, bestuurd door de heer C. J. van Weegen, en een vrachtauto afkomstig uit Den Haag in volle vaart op el kaar gereden. Ondanks de mist reden de wagens met een snelheid van om en bü de 60 km. De botsing is dan ook heel he vig geweest en beide auto's zün totaal vernield, De heer van W. was op slag dood. De bestuurder van de be stelauto, de heer Lens uit Voor burg is naar het ziekenhuis ver voerd door een ziekenauto. Zijn toestand is zorgwekkend. Een tweede inzittende van de bestelauto, de heer Koopstra uit Haarlem overleed evenwel kort na het ongeluk. Büna tezelfdertüd zün op de Weesperstraat in Diemen vier auto's met elkaar in botsing ge komen. Ook hier speelde de mist de automobilisten parten. tact büeen. Secretaris is de heer I. Stap, Kon. Wilhelminalaan 15, Amersfoort. Het Zendlngscentrum. Als bewüs van nauwe ver bondenheid tussen de Christe nen in Indonesië en Nederland zullen op 17 Maart a.s. vier „eerste" stenen gelegd worden voor de nieuwe ambtswoning van de directeur van het zen dingscentrum der Geref. Ker- kends B. Richters, n.l. een steen van Java, een van Soemba, een van Sumatra en een van Cele bes. Burgerlijke Stand. Verkeersongeval op de afsluitdijk. Gistermorgen is nabü het mo nument op de afsluitdük, waar- schynlijk tengevolge van de mist, een luxe auto met zes inzittenden uit de provincie Groningen tegen een trailer gebotst, tengevolge waarvan vier personen zeer ern stige en twee personen lichte ver wondingen opliepen. De zware mist in de ochtend uren is waarschünlük de oorzaak van dit ongeval. Westerling staat terecht. Westerling zal vandaag te Sin gapore voor het gerecht versehü- nen. Zoals bekend, wordt luj be schuldigd van onrechtmatige bin nenkomst van Malakka en het plegen van geweld ten opzichte van een mede-gevangene. iRK EN ZENDING. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vrieseheloo, W. Leegsma, legerpred. te Deven ter. Bedankt voor Breukelen, A. Vink te Marken; voor Hark- stede-Scharmer, G. P. Kramer te Akker- en Murmerwoude; voor Colmschate, W. G. Meije- ring te Noordlaren; voor Zeist, E. Dijkhuis te Haarlem. Geref. Kerken. Tweetal te Scheveningen, Johs. v. d. Linden te Delfshaven en G. Vellenga te Schoonebeek. Beroepen te Nijkerk, C. H. Ap- pelo te Ruinerwold-Koekange. Bedankt voor Bodegraven, J. Wiersema te Oudemirdum. Gespf. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Culemborg- Leerdam (2e pred.plaats), J. Kok te Noordbergum, die bedank te .voor Driesum. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Zierikzee, J. Kampman te Hoogeveen en M. W. Nieuwenhuize te 's-Graven- hage (C.). Geref. Gemeenten. Bedankt voor Vlissingen en voor Moerkapelle, D. L. Aan- geenbrug te Dordrecht. Ds M. DE GOEDE. Naar wij vernemen heeft ds M. de Goede, predikant by de Gereformeerde Kerk (art. 31 K.O.) te Utrecht, zyn ambt in deze kerken neergelegd, daarin gevolgd door een ouderling en een diaken. Ds H. H. Schoemaker t Op 71-jarige leeftüd is te Zuidhorn overleden ds H. H. Schoemaker, em.-pred. van de Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) te Enumatil. De overledene diende de kerken te Hollan'dscheveld, Wezep, Zwartsluis te Enumatil. Ds M. W. J. C. de Kiuis. Ds M. W. J. C. de Kluis, res. legerpred. te Utrecht, voorheen te Serooskerke, die ge ruime tijd wegens ziekte zijn werk niet on verrichten, is thans weer geheel hersteld. Hy zal een eventueel beroep van een der Gereformeerde Ker ken gaarne terstond in over weging nemen, alsook Zondags de kerken d;enen. Zijn adres is Joh. WinnubstL.an 5, Utrecht, tel. 18728 K 3403. Jeugdbonden op Geref. grondslag. Op initiatief van de contact commissie uit de Chr. Geref. jeugdbonden, is een „landelük contact van jeugdbonden op Geref. grondslag" gevormd, mat als doel: samenspreking en zo mogelijk samenwerking inzake alles wat van gemeenschappelijk belang kan worden geacht. De jeugdbonden van de Geref. Ge meenten en die van de Geref. Kerken (art. 31 K.O.) zyn tot dit contact niet toegetreden. Op 15 April komt het con- MIDDELBURG. Geboren: Ka- tharina, d. v. J. Reijnierse en E. J. Verstraate; Gerarda, d. v. G. v. Hemert en W. P. v. d. Blink; Maria C., d. v. J. Boo gaard en A. C. de Valk; Jan M., z. v. J. de Groot en J. S. Lous; Maria Chr. A., d. v. F. M, le Roy en C. J. Vos; Hendrik J. B„ z. v. H. Schot en S. de Hond; Geertje J„ d. v. B. de Groot en C. van Belzen; Alberdina Chr., d. v. P. Hendrikse en J. P. Feij; Catharina, d. v. A. Joosse en C. Barentsen; Jan A., z. v. Jac. Vreeke en M. L. Flipse; Adria- na, d. v. J. J. van Cleemput en C. J. Walrave; Cornelia G. M., d. v. A. P. Paans en C. G. de Heer; Janna H„ d. v. W. M. Walraven en C. P. Buys; Wou ter J., z. v. P. v. d. Veen en J. C. Hondius;' Theodorus S., z, v. C. Krijger en N. Taal; Johanna N„ d. v. K. van der Loos en N. J. Jobse; Helena, d. v. J. v. Duin en A. M. Plug. Ondertrouwd: A. Taal. 24 j. en C. Koppejan, 24 j. Gehuwd: A. Dekker, 26 j. en T. de Kam, 23 j.; Th. J. F. Mes, 23 j. en Th. J. Montaan, 21 j.; P. F. Alewijnse, 45 j. en M. C. Poppe, 56 j.; G. F. Simons, 23 j. en W. S. Blommaert, 20 j. Overleden: M. de Rijke, 90 j., wede. van P. Louwerse; E. Meu- lenberg, 81 j., geh. met J. M. Rottier; W. Vader, 77 j., wednr. van L. Frangois; A. Panczyk, 63 j., echtgen. van A. de Rijke; M. Peterse, 65 j., geh. met M. de Kat. GOES. Geboren: Marinus, z. v. en Willemina J. K., d. v. D. Schipper en W. Roelse te Ka- pelle; Mattheus G. z. v. D. Frankin en J. W. Hilhorst; Mar cus W., z. v. C. P. van der Endt en J. Ponse; Elisabeth C„ d. v. D. Eggebeen én G. Hoogerland I Pollyanna, d. v. W. van Soest 'en M. v. d. Spek; Cornelis G., z. v. C. W- Jeremiasse en M. B. M. Fuggle; Johanna M„ d. v. A. C. van Liere en J. D. Franke; Eduard J., z. v. J. I. de Regt en N. W. de Bruine te Middelburg; Antonie H., z. v. A. van Hoorn en J. Verrijzer; Petronella E., d. v. W. G. Meijer en E. E. Hem mes; Jannetje F. M., d. v. P. M. Flikweert en F. Sinke te 's-Gra- venpolder; Jeannette H. C., d. v. K. Pik en H. Visser. Ondertrouwd: H. Koetsveld, 28 j. en J. G. Dirks, 27 j.; A. van Egmond, 28 j. en F. W. Mieras, 23 j. te Alphen a. d. Rijn. Gehuwd: J. de Dreu, 25 j. en M. C. Boskeljon, 22 j. Overleden; J. Hasselaar, 60 j., echtg. van C. Kuiper; M. de Jong, 75 j., echtg. van G. Ver hoeven; J. M. van Liere, 47 j.; N. Wouters, 87 j., wed. van J. Vroonland; N. Zegers, 88 j„ wede. van M. van der Schraaf; J. A. Dootjes, 88 j., echtg. van M. Frederiksen; M. A. Pilaar, 65 j., echtg. van S. C. Schrijver; P. W. Leendertse, 29 j. te Wisse- kerke, echtg. van K. Th. Kra mer; J. A. Swart, 66 j„ echtg. van F. Visser; L. van- de Vreede, 70 j„ echtg. van A. Dees. Sportnieuws. DAMMEN. De Schelde IRenesse I 128. De beide kampioenen der 2e klasse afdelingen van de Zeeuwse Dambond kwamen Zaterdag jl. te Goes tegen elkaar in het strijd perk met als inzet 't kampioen schap der gehele 2e klasse. Het is op een eervolle nederlaag voor Renesse uitgelopen, een paar spelers, die anders voor de dag plegen te komen, konden er niet inkomen, een feit waaraan nu eenmaal niets te veranderen is. Over het geheel genomen, een wedstrijd met meerdere goede partijen .waartussen enkele van mindere kwaliteit. De uitslagen luiden: R. van DalenJ. v. d. Werf 2—0; J. van StrienHogerland 11; Korstanje—C. Verton 11; A. de JongeW. Boot 11; G. v. de KaaiGeleünse 02; Pro voostL. Bakker 20; J. Lens H. Geluk 02; G. van RietP Hart 2—0; PieterseC. Kosten- se 20; W. KootstraC. van IJsseldijke 1—1. Waterstanden. Keulen 213 (-0.14): Ruhrort 34 (-0.22); Lobith 1071 (—0.23); Nijmegen 855 (—0.23) Arnhem 840 (-0.19); Eefde 378 (-0.24); Deventer 282 (—0.20); Borgharen 4117 (-0.31); Belfeld 1196 (—0.36)Grave 507 (—0.15); Lith 130 (—0.14); Vreeswijk 075 (-0.10). SCHEEPSTIJDINGEN. HAVEN VAN VLISSINCEN. Te Vlissingen aangekomen 6 Maart: J. BREIJDEL van Borssele. Sleepboot BLANKENBURG, J. P. Best, GOLIATH van Borssele. Van Vlissingen vertrokken 4 Maart: VREDE naar Dungavan. j Gepasseerd naar Antwerpen 6 Maart: GALLAND van Buenos Aires. MUTUA FIDES van Par. HEERENGRACHT van Rotterdam. 7 Maart: UNI F van Rotter dam. Gepasseerd van Antwerpen 6 Maart: LEUVEHAVEN naar Rotterdam. HELE NA naar Treport. KONINGSHAVEN naar Rouaan. HAARLEM naar Rotter dam. 7 Maart: PRINS JOHAN WILLEM FRISO naar Rotterdam. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. BORNEO, A'dam-Java, pass. 7 Kaap St. Vincent. JAVA, A'dam-Makassar, 7 in Str. Messina. KOTA INTEN, Diakar- ta-R'dam, 6 150 m. Z.Z.O. Kreta. SIBA- JAK, Djakarta-R'dam, 6 150 m. Z.Z.O. Kreta. CELEBES, Java-A'dam, 6 van Djibouti. INDRAPOERA, Djakarta-R'dam pass. 6 Sabang. MELAMPUS, A'dam- Java, 3 te Belawan. OVERIJSEL, Dja- karta-R'dam, pass. 6 Perim. POELAU- I LAUT, A'dam-Balikpapan, 4 te Djakarta, i SARANGAN, R'dam-Djakarta, 6 van Belawan. Wat brengt de radio? Donderdag 9 Maart HILV, I (301,5 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Resi dentie orkest. 10.15 Morgendienst. 10.45 Christelijke liederen. KRO 11.00 Voor de zieken. 11.45 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert. 12.30 Mededelingen. 12.55 j Zonnewyzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Pianovoordracht. NCRV 14.00 Gr. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram. 17.00 Actualiteiten voor de jeugd. 17.30 Metropole orkest en soliste. 18.00 Leger des Heils-kwartier. 18.15 „De stem van de christelüke vakbeweging". 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Muziek voor de jeugd. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Ster-avond. 21.00 Familiecompetitie. 22.05 Gram. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILV. II (415 M.) AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Ochtendblad. 8.40 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Waterstanden. 10.00 Morgenwy- Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 7 Maart medegedeeld door de lucasso-Bank N.V., Goe». Grootboek Obligatiën Nederland 1948 100)4 Dito 1947 98»/i Dito 1937 Dollarlening 1947 98)4 Invest. Certif. 99J4 Nederl. 1962-64 ex. Dito cum 99% Nederland N.W.S. 81% Spaarcertificaten 100% Indië 1937 A 96% Grootboek 1946 98% Kol. Bank 82% Ned. Ind. Hand. Bk. 101J4 Ned. Handel Mij. 160 A.K.U. Berghs Jurgens 326% van Berkel Patent 116)4 Calvc Delft Centrale Suiker Fokker 127% Gelder Zonen 161^4 Kon. Hoogovens 184 Lever Bros Unil. 225% Ned. Ford 295 Ned. Kabelfabr. 286 Philips' Gloeil. 230% Dito 6 cum. pref. wd. Wilton 147J4 Billiton I rubr. Dito n rubr. 273 Dordtsche Petr. 26354 Dito Prei. 28354 Kon. Olie 288% Dito onder aand. 28654 I Moeara Enitn 48754 j AVum Rubber 14354 Bandar Rubber 134J4 1 DeH Bat. lubber 117 Kendeng Lemboe 113 J Oost Java Rubber 62 I De Oostkust 112 1 Serbadjadi 62 Holl. Am. lijn 15954 j v i China Jap. lijft 127J4 Kon. Boot 100)4 Kon. Paketv 98)4Ned. Sch. Unie 9854 v. Ommeren's Sv. 98}ij I Rott. Lloyd 99Stv. Mij Ned. 100 H V.A. 100 I Java Cult. 8154 N.LS.U. 100J4 j Vorstenlanden 96 1 Deli Bat. Mij 98J4 Deli Mij. 84 Scnembah IOO54 Muller Co. 162 t Amsterd. Bk. I8O54 Holl. Bank Unie 327 Cert. Javasehe B' 11754 Herstelbk. Pr. 143 Ned. Ind. Esc. Mij 19254 Ned Bk. v, Z.-Afr. 129)4 R'damse Bank 1617% Surinaamse Bk. 183 Twentse Bank 225)4 Ant. Smelting 294 Anaconda Copp. 28754 Bethl. Steel 23054 Chrsyler General Motors 145J4 Intern. Nickel 367 Kennecott R.p. Steel 265 Standard Brands 28554 U. S. Steel 289 Cities Service 28754', North Am. 48754 Cent. Oil 14654 Midcont. Oil 13854 Philips Oil 1 Shell Union 114)4 Tidewater 63 Baltimore 114J4 Miss. K. Texas 6454 New York Centr. 15854 Pennsylvania Canadian Pac. 136 13754 14754 17454 14454 15254 14854 82 99 3954 11854 140)4 I2154 144 167 21954 166 9854 184 179J4 5954 3W 109)4 73}4 8354 m 2854 10054 74 22)4 61)4 42% 65% 3754 25J4 12 14 1954 16J4 136J4 13654 147 17354 144 152 150 8354 100 4054 11954 14154 12254 15254 16754 220 169 9854 76 18554 17654 17954 59 32 110 747% 84 3054 56% 2854 6 10054 7454 617% 43 3754 25J4 12 14*4 19 m ROTTERDAM. Veemarkt van 7 Maart 1950. Aanvoer in totaal 5265. Vette koeien en ossen 845; Gebruiksvee 985; Graskalveren 206; Nuchtere kalveren 2186; Varkens 179; Biggen 473; Paar den 205; Veulens 28, Schapen en lammeren 78; Weide/zuiglamme- ren 15; Bokken en geiten 85. Vette koeien 2,302,50, 2,10 2,30, 1,902,10; Graskzlverer 280 220, 130; Nuchtere kalveren 40, 37, 32; Biggen 42, 38, 35; Slacht- paarden 1 1,60, 1,40; Schapen 2,20, 2,—, 1,90; Kalfkoeien 950, 850, 700; Melkkoeien 950, 850, 700; Vare koeien 620, 550, 475; Vaarzen 650, 550, 425; Pinken 525, 425, 350. GOES. Eiermarkt van 7 Maart. Grote kipeieren 10; Vuilschalige 8; Poeljeeieren 8 cent alles per stuk. Met grote dankbaarheid aan God geven wy U ken nis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje LEENDERT. H. VAN BELLE. J. VAN BELLE—BOONS. JAAPJE. RINEKE. PIET. Vlissingen, 4 Maart 1950. Bouwen Ewoutstraat 52. Tydelijk: Ziekenhuis „Bethesda". Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedra gen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante, maria willemina van damme, op de leeftyd van by na 64 jaar. Familie VAN DAMME. Middelburg, 6 Maart '50 Lange Noordstraat 31. DANKBETUIGING. Aan allen, die blijken van belangstelling gaven bü mijn terugkeer uit Indonesië, breng ik langs deze weg myn hartely'ke dank. Sold, le kl. J. MATTHIJSSE Kattendijke. Arts te Souburg. Heden Woensdag 8 Maart Jacob Catsslraat ^33 MIDDELBURG, voor FIJNE LEDERWAREN In Dames-Handtassen grote sortering, in de nieuwste modellen en kleuren, vanaf 5.25 Ritstassen in prima linnen en leer, vanaf S 8.25 Canadian-tassen, leer, vanaf 19.95 Prima Handkoffers, zeer voordelig. Voor kwaliteit aan lage prijs Het oude en vertrouwde adres; Korte Noordstraat 6, MIDDELBURG. Wij hebben morgen voor II prima stam-, struik-, klim- en treurrozen. Speciale aanbieding van een partij dubbele witte seringen. Hoek Lange Delft. Aanbevelend, Koudekerkseweg 137, MIDDELBURG.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3