25 jaar „Dammen is denken" te Viissingen. De middenstand Lbouwt op BSBÉ/fZENBII# INSCHRIJVINGSFORMULIER PROVINCIENIEUWS Vlissingse damclub heeft een goede staat van dienst. Vervolg Raadsverslag van Middelburg. Korte Beriohten. 28 cent .SNEEUWWIT ZEEPPOEDER m m Hiermee geef ik me op als abonné op het „ZEEUWSCH DAGBLAD" betalen Dinsdag 28 Februari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIIK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). VLISSINGEN. Ongeval aan boord van kustvaarder. Gistermorgen heeft op de kustvaarder „Voorwaarts", lig gende op de reeds van Vlis- tlngen een ongeval voorgedaan. Toen men bezig was met het Ophalen van het anker kreeg •en jonge matroos een klap van het ronddraaiende wiel op het hoofd. H(j werd verbonden door dr Detmar en hoewel de wond niet zo ernstig was, opgenomen in het St.-Joseph Ziekenhuis. KJLOETINGE. Buurtfeest. De buurtvereniging „Ons Ge noegen" hield Vrijdagavond een feestavond. Verschillende toneel stukjes werden door de leden op goede wijze opgevoerd. Accor- deonmuziek verhoogde de feest stemming. KAPELLE. De afzet van tuinbouwproducten. Eén dezer dagen hield de Vei- llngsvereniging „K.-B. O." een „praatavond". Omdat de heer N. A. "Laarman verhinderd was, sprak de heer W. H. Kemmers van het Centraal Bureau der tuinbouwveilingen over „Proble men rondom de afzet van Tuin bouwproducten". In de discussie die op deze lezing volgde, deelde hij mede, dat de vraag naar aard- beienpulp in Engeland op het Ogenblik zeer slecht is. Zonder afname door Engeland ziet het er voor onze aardbeien niet best uit. Frankrijk heeft zeer vermoedelijk Interesse voor rode bessen in verse toestand. Aanbesteding. Zaterdagmorgen had de aanbe steding plaats van de verbouwing en uitbreiding kantoren en afslui ting tribunes Veilingsvereniging Kapelle-Biezelinge en omgeving. D. van Maris te Kapelle f21.506; van Koeveringe te Schore [21.875; J. A. Leijs te Kapelle 17.400; Joh. Baijens te Kapelle 22.700; H. van Sabben te Goes 18.900; J. Priem te Ovezande 23.100; D. Priem te Ovezande 22.100; C. Schijf te Driewegen 22.240; J. F. Hopmans te Goes [21.627; J. van Gorsel te Krab- bendijke f 19.500; J. P. v. d. Linde te Kattendijke f22.200; D. v. d. Poel te Oudelande f 20.800; C. Priem te Lewedorp f 22.090; Fir ma de Jonge en v. d. Linde te '«-Gravenpolder f 22.500; A. de Vries te Breda f 20.800. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver de heer J. A. Leijs te Kapelle. WEMELDINGE. Jaarvergadering Ver. Chr. Volksonderwijs. Vrijdagavond vergaderde de Ver. voor Chr. Volksonderwijs on der voorzitterschap van de heer Jac. Wabeke Az. De voorzitter heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. Florusse bleek, dat 1049 geen voorspoedig jaar voor dc school is geweest. Ten eerste de ziekte van dhr v. Moort, hoofd der school en het enigszins terug lopen van het leerlingenaantal, met als gevolg, dat mej. Holle- •telle per 31 Dec. 1949 op wacht geld zou moeten worden gesteld, aoeh door de ziekte van het hoofd der school als tijdelijk wordt ge handhaafd. De heer C. de Schipper deed verslag van zijn financieel beheer, Waaruit bleek, dat 1949 met een batig slot eindigde. De heer C. Philipse, wnd. hoofd der school, dankte de leden voor ae tractatie der schoolkinderen met de Kerstvacantie. Besloten werd een ouderavond te houden op Vrijdag 17 Maart a.s. WOLPHAARTSDIJK. Groene Kruisvergaderlng. In het gebouw Tavenu hield Het Groene Kruis Zaterdag zijn (llgemene vergadering, onder leiding van dr Vos. Uit het jaar- Verslag bleek, dat het ledental pog steeds stijgt en thans 708 k), eenzelfde ledental geldt voor de wijkverpleging. Gereleveerd werd het vertrek Van zr Dijkstra en de overname Van haar werk door zr Nagel- kerke. De beide zusters brach ten 2483 bezoeken ln het afge lopen jaar. Daarna werden de aftredende bestuursleden W. A. van Wijk, f. Kakebeeke en P. Luikenaar herkozen. Tot lid van de con trolecommissie werd in plaats van de heer A. van Keulen benoemd de heer Erwich. De leden van de commissie van ziekenvoedlng werden her kozen. Na afloop van de huishoude lijke vergadering werd de film t.b.c.bestrijding „Wit Wint" ver toond. HEINKENSZAND. Jaarverg. Chr. Besturenbond „Helnkenszand en omgeving". Donderdagavond hield de Chr. Besturenbond Heinkenszand en omgeving haar jaarvergadering in het gebouw „Maranatha" o.l.v. haar voorzitter, de heer F. v. d. Berge. Na de opening kwam de heer A. E. Bensen, hoofdbestuurslid aan het woord, die een propagan- da-rede hield. Na de pauze voerden leden van de N.C.L.B. te 's-Heer Arends- kerke op het toneelstukje „Eigen wegen". Dit viel zeer ln de smaak. Hierna sprak ds J. H. Renting een slotwoord en eindigde. De collecte, die gehouden werd ten bate van het fonds „Draagt Elkanders Lasten" bracht op f 25.75. Vergadering A.R.-Klesverenlging. De A.R.-Kiesvereniglng kwam in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer M. C. de Leeuw. Uit de verslagen bleek, dat de vereniging er in alle op zichten goed voor staat. De aftredende bestuursleden M. C. de Leeuw en S. Yzerman, werden herkozen. De heer M. Zuldweg Mz. hield een inleiding over „Beginselpoli- tlek", waarop een goede en geani meerde bespreking volgde. De heer Lokerse sloot deze avond met dankgebed. WAARDE. Overplaatsing hulppostkantoor P.T.T. Per 1 Maart a.s. zal de tegen woordige kantoorhouder der P.T.T., de heer M. Oudesluis, dit werk neerleggen. Daar het gebouw eigendom is van de heer Oudesluis is de P.T.T. druk bezig om een nieuw kantoor in te richten bij den heer A. Zuid- wegSchrier, die per 1 Maart is aangesteld als hulppostkantoor houder. NISSE. Bazar. Zaterdag werd een bazar ge- houde ten bate van de Kerk voogdij der Herv. Kerk. De or ganisatie was in handen van de vrouwenvereniging, waar van de leden voor deze avond vele kledingstukken en andere voorwerpen hadden gemaakt. Ter afwisseling werden door de heer A. v. d. Poest Clement enkele films gedraaid. De netto opbrengst van de bazar was ruim f 400, dat bestemd is voor aankoop van gordijnen. WISSEKERKE. Ouderavond. Vrijdagavond hield de O.L.- sohool te Wissekerke haar jaar lijkse ouderavond. Het programma bestond uit de opvoering van enkele schetsjes en voordrachten door de schoolkin deren. Tenslotte werd het nieuwe leerplan voor de school, hetwelk binnenkort van kracht zal wor den, besproken. GRIJPSKERKE. Ouderavond Chr. Kleuterschool. Donderdagavond hield de Kleu terschool haar ouderavond. De voorzitter ds J. van Win terswijk opende de avond. Mej. Glas, inspectrice van het kleuteronderwijs, hield een leer zaam betoog over het kleuter leven. Na de pauze kreeg men gele genheid het verbouwde leslokaal en het werk der kinderen te be zichtigen. Met twee filmpjes werd het programma besloten. De voorzit ter sprak nog een afscheidswoord tot L. Dhont, die enige jaren de voorzittershamer hanteerde. Feestelijke jaarvergadering Geref. J.V. „Onesimus". Vrijdagavond werd in de can- tine van het wederopbouwkamp „Grijpskerke" de feestelijke jaarvergadering gehouden van de Geref. Jongelingsvereniging „Onesimus". Er werd een Inleiding gehou den door W. de Wolf over het onderwerp: „De betekenis van de Doop voor ons jeugdwerk". Zaterdag hebben de Vlissingse dammers het feit herdacht, dat op 26 Januari 1925 werd opge richt de Vlissingse damclub „Dammen is denken". In de 25 jaar vai> haar bestaan speelde de club steeds met succes ln de hoofdklasse. Van 1926 tot en met 1931 werd het clubkampioenschap van Zeeland behaald. Zaterdagmiddag recipeerde het bestuur in „Concordia". Onder de bezoekers, die de gelegenheid aangrepen de club te feliciteren waren o.a. burgemeester Kolff en wethouder Poppe. Vele dam mers uit Zeeland gaven van hun belangstelling blijk. Het Hoofd bestuur van de Nederlandse Darpbond was vertegenwoordigd door de voorzitter de heer Wil- lems uit Breda en de secretaris de heer Lieve uit Dordrecht, terwijl verder verscheidene per- tonen uit de damwereld aanwe zig waren. 's Avonds kwamen leden en genodigden bijeen op de feest avond, welke door de heer van Belzen geopend werd. De vice-voorzitter, de heer Cijsouw, wees, voor de uitvoe ring van het programma begon, ?P !*eMeit> dat er verschillende jubilarissen aanwezig waren. Allereerst voorzitter Goedbloed, die „D.I.D." hielp oprichten en al die jaren leidde, terwijl hij tevens de afdeling Zeeland hielp stichten. Zijn grote verdiensten voor de damsport werden uit voerig belicht door diverse sprekers. Als blijk van waar dering ontving hij een damklok, terwijl zijn echtgenote bloemen werden aangeboden. De secreta ris G. Luwema bekleedt reeds 10 jaar zijn functie en ontving een vulpen en ook zijn echtge note werd in de bloemetjes ge zet. Hetzelfde overkwam de heer J. Geljon, die 15 jaar bode is, en zijn vrouw. De heer Willems, voorzitter van de Ned. Dam- bond, sprak vereniging en voor zitter toe en overhandigde een plaquette, terwijl mevr. Goed bloed ook van hem bloemen ontving. De heer Slabbekoorn sprag namens het district Zee land en overhandigde een me daille. Felicitaties werden nog uitgesproken door de heren de Jonge uit Middelburg, Sinke uit Goes en Vinke uit Koude- kerke. De heer Goedbloed was zichtbaar' geroerd voor de vele blijken van waardering en sprak zijn hartelijke dank uit aan al len. Een ogenblik stilte werd betracht voor de overleden club leden de heer J. de Meü en de penningmeester de heer A. Keij- mei. Ook werden jaarverslagen ten gehore gebracht. Het declama- iorium „Reformatorische jeugd", waarin verschillende J.V.-ers declameerden, werd afgewisseld met koor- en samenzang. Verder werd o.a. door enkele jongelui een schetsje opgevoerd, getiteld „Adspirant reclame chef" en werd een wedstrijd ge houden. Tenslotte werd het stuk „Om vaders erfgoed' uitge voerd, dat zeer in de smaak viel. VEERE. Jaarvergadering Bijzonder lagere school. Vrijdagavond hield de ver eniging voor bijz. l.o. haar jaar vergadering onder voorzitter schap van de heer D. Gideonse. Bij de bestuursverkiezing werd de heer W. Wouters herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. C. Caljouw. Namens de schoolvereniging dankte de heer Wouters de heer Gideonse voor alles wat hij in het belang der vereniging had verricht. Sinds Februari 1926 is hij bestuurslid geweest. De heer G. M. Poppe sprak narfiens het bestuur met waardering voor zijn ijver en toewijding. Namens het personeel sprak het hoofd der school. Behandeld werden voorts de financiële moeilijkheden der vereniging. Hoewel contributie verhoging noodzakelijk zou zijn, meende men toch dit niet ver plicht te moeten stellen. Staande de vergadering werd op voorstel van één der leden een inschrijving gehouden voor een vrijwillige bijdrage om de kas der vereniging te versterken. De oouw van een nieuwe onder wij zerswoning wordt thans voorbereid. Zodra voldoende bouwvolume beschikbaar is, zal voor het hoofd der school een woning worden gebouwd. OOSTKAPELLE. Donderdagavond hield de ver eniging „Een school met de Bij bel" haar jaarvergadering, o.l.v. de vice-voorzitter de heer A. II. Geertse. De jaarverslagen werden uitgebracht, waaruit bleek, dat het gemiddelde aantal leerlingen 129 bedroeg; de penningmeester deelde mee, dat thans alle oor logsschade is vergoed. Daar de heer J. Janse zich niet herkiesbaar stelde werd de heer H. Wondergem Jr in zijn plaats gekozen, terwijl de heer S. de Vis ser Lz. werd herkozen. Het hoofd der school besprak verder nog verschillende zaken het onderwijs betreffende. VROUWENPOLDER. Uitvoering A.D.V.E.N.D.O. Vrijdagavond gaf A.D.V.E.N.D.O. haar 4e openbare uitvoering. De voorzitter, de heer W. Vos, open de. Het programma bevatte 16 nummers, die zuiver en met ge voel gezongen werden, en met aandacht beluisterd werden. De voorzitter sprak woorden van dank aan de directeur J. Hekhuis Wz., die wegens ziekte niet kon dirigeren, en aan de plaatsvervangende dirigent J. Hekhuis Jz. uit Middelburg. Mej. Koos Louwerse bespeelde het orgel. Een dringend beroep werd ge daan, om zich als nieuw lid op te geven. Opening nieuw voetbalveld. In bonte verzameling waren verschillende sportliefhebbers Za terdagmiddag bijeen om de offi ciële ingebruikneming van het nieuwe voetbalveld van de Vrou- wenpolderse Voetbalvereniging bij te wonen. Burgemeester en wethouders waren op het terrein aanwezig en burgemeester v. Liere verrichtte de aftrap van de eerste wedstrijd van een serie wedstrijden. D^ eerste helft verliep gelijk op en de ruststand tussen V.V.C. Vios gaf aan 22. Na de rust was het vuur bij V V.C. blijkbaar wat geluwd en de eindstand was 38. De volgende wedstrijd tus sen S.D.O.E.D.O. bracht als eindstand 70. Om de beschik baar gestelde medaille zal dus door de beide winnaars, Vios en S.D.O. de volgende week gekampt worden. Dan zullen ook V.V.C. en E.D.O. in deze kamp om de derde en vierde plaats spelen. Begunstigd door het zonnige weer mag deze openingsmiddag als goed geslaagd worden be schouwd. AXEL. Plannen tot stichting van een sociëteit. In „Zomerlust" werd dezer dagen een bijeenkomst gehouden ter bespreking van de mogelijk heid om een sociëteit te stichten. Alle aanwezigen sympathiseerden met dit initiatief en in principe werd tot oprichting besloten. Vergadering Plattelandsvrouwen. In „Het Centrum" werd door de afdelingen Axel en Terneuzen van de Bond van Plattelands vrouwen een gemeeijschappelijke bijeenkomst belegd. Er werd een tweetal leerza me films gedraaid, n.l. een over de „Willem Ruys" en „Terug naar het eiland, welke laatste een beeld gaf van de verwoesting, de inundatie en de droogmaking van Walcheren. THOLEN. Steun Wettig Gezag. Maandag 27 Februari wordt 's avonds om half acht in hotel „Hof van Holland" te Tholen een grote propaganda-avond gehou den van „Steun Wettig Gezag" Men verwacht bezoekers van het gehele eiland. SINT ANNALAND. Kjjkmiddag School met de Bijbel. Vrijdag j.l. had de jaarlijkse kijkmiddag plaats van de school met de Bijbel. Vele ouders maak ten van de gelegenheid gebruik óm het werk van de leerlingen te bezichtigen. Jaarvergadering Geitenver eniging. De plaatselijke geitenvereniging „Eendracht maakt macht" hield één dezer dagen haar jaarverga dering, onder leiding van de heer A. de Witte. Uit de rekening bleek, dat was ingekomen f 291,10 terwijl was uitgegeven f 384,50, alzo een nadelig slot van f 93,40. De heren M. P. Scherpenisse en A. B. van Dijke werden als be stuursleden herbenoemd. Op 9 Maart a.s. zal de stads- beiaardier van Goes, de heer W. Harthoorn in Gouda een beiaard concert geven. Tot dirigent van de Christelijke Oratoriumvereniging te Bergen op Zoom is benoemd de heer J. Hillen uit Utrecht. Aan de „De Ruyterschool" tg, Viissingen is geslaagd voor het examen motordrijver H. Hendrik- se te Viissingen. Foeus herbouwde. Zaterdagmiddag werd de ge heel herbouwde, zeer modern ingerichte winkel van „Focus", fa. A. R. de Muijnck, op de Nieuwe Burg geopend. Deze winkel neemt de plaats in van de in Mei 1940 verwoeste zaken, die naderhand werden voortge zet in de zaak Van Boven in de Lange Noordstraat. Een grote keer van de nieuw ste artikelen op het gebied van optiek, bandage, optische instru menten, smalfilm-apparaten, me dische artikelen en staalwaren is in de zaak te vinden. Bij de officiële opening, waar voor zeer grote belangstelling bestond, waren o.m. aanwezig" namens het gemeentebestuur wnd. burgemeester J. W. Köge- ler, de wethouders L. J. v. 't Westende en L. J. Geers en de gem.-secr., de heer J. Pli. Koene. Het woord werd gevoerd door de eigenaar van het bedrijf, de heer Chr. J. Mazure, en de he ren KI geler, P. J. Doets namens de Burgactie, E. Visscher, direc teur der Ambachtsschool. Opening garage „Centrum" te Colijnsplaat. Onder grote belangstelling werd Zaterdag j.l. de garage „Centrum" van Gebr. van der Weele, Ford Sub-Daeler van Noord-Beveland te Colijnsplaat geopend door burgemeester A. A. Schuit van Kortgene, die deze nieuwe zaak voor Colijnsplaat en voor heel Noord-Beveland een grote vooruitgang en verbetering noemde. Vervolgens werd gesproken door de vertegenwoordiger der Fordfabrieken te Amsterdam, de heer M. de Dreu uit Goes, die een kaartsysteem aanbood. Door velen werd daarna de zaak en de tentoongestelde nieu we Ford-producten bezichtigd. In het hotel „Zeelandia" werd daar na een receptie gegeven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wissekerke, J. B. Rijnders, v.h. Ev. Luth. pred. te Weesp; te 's-Heer Abtskerke, D. v. d. W,erf te Wanneperveen; te Aalburg, B. J. Zaal, cand. te Boskoop; te Kortenhoef, J. C. Bregman, cand. hulppr. te Weesp. Bedankt voor Krimpen a. d. IJssel, J. Kwast te Hendrik-Ido- Ambacht. Geref. Kerken. Beroepen te Amsterdam, G. Toornvliet, stud.pred. te Leiden; te 's-Gravenzande, L. Blijdorp te Hilligersberg-Terhegge. Bedankt voor H. I. Ambacht, H. Brinkman te Rijssen; voor Zaandam, P. H. Pellicaan te Ba- rendrecht. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam (C.), M. W. Nieuwenhuijze te 's-Gra- venhage (C.). Geref. Gemeenten. Tweetal te Zaandam, F. J. Dieleman te Borssele en H. Lig- tenberg te Rotterdam-W. Beroepen te Zaandam, F. J, Dieleman te Borssele. Bevestiging en intrede. Na bevestiging door zijn zwa ger ds A. F. L. van Dijk te Etten, die als tekst had Efeze 6 9, deed Zondagmiddag ds N. B. Bergsma zijn intrede bij de Ned. Herv. Kerk te Waterlandkerkje. Z. Eerw. had tot tekst Joh. 17 33 b. Na de prediking werd ds Bergsma toegesproken door ouderling Verbrugge, die zijn blijdschap uitsprak dat ds B. naar hier wilde komen. Hij vroeg aan dacht voor de vervlakking van het geestelijk leven, waaraan de glans en kleur ontbreekt en voor de restauratie van het kleine, doch mooie kerkje. Verder werd nog het woord gevoerd door ouderling M. Verberkmoes, ds Fournier van Oostburg namens de classis, ds Wiebosch van Biervliet en de consulent, ds Winckel van Hoofdplaat. Classis Middelburg vergaderde. Zaterdagmiddag vergaderde de Classis Middelburg in het Militair Tehuis te Middelburg. De agenda vermelde de behandeling van de ordinanties 12, 14, 15 en 16 van de Nieuwe Kerkorde. Achtereenvolgens gaf de verga dering na brede bespreking haar consideraties over de ordinantie voor de bevestiging en inzegening van het huwelijk, die voor het presbyteraat, de ordinantie voor het diaconaat en die voor de ker kelijke financiën. Behoudens voorgestelde wijzi gingen nam de vergadering de ordinanties aan. De classis ver enigde zich met de figuur van de ouderling-kerkvoogd, waarbij vier stemmen zich tegen verklaarden. Waterstanden. Keulen 332 (plus 0.15). Ruhrort 172 (plu* 0.18). Lobith 1189 (plu* 0.26). Ny- megen 952 (plu* 0.24). Arnhem 927 (plu* 0.24). Eefde (IJssel) 474 onveranderd. Deventer 370 0.01). Borgharen 4278 (plus 0.33). Belfeld 1352 (plus 0.18). Grave 592 (plus 0.13). (Vervolg van pag. 1) Hij verzocht B. en W. de Zon dagsrust met alle kracht te be vorderen en voor deze dag open bare vermakelijkheden en sport wedstrijden te verbieden. Voorts geen dansvergunningen meer af te geven en op Zaterdag nè een bepaald uur en voor de hele Zon dag een tapverbod in te stellen. Tenslotte verzocht de heer Schot aan B. en W. te overwegen over te gaan tot invoering van het ambtsgebed. Hij herinnerde aan de raadsvergaderingen op 16 en 17 Mei 1940 en 17 Mei 1941, toen wjjien burgemeester van Walré de Bordes gebeden had in de raad, toen de nood zo hoog was. DE ANTWOORDEN. De heer J. W. Kögeler, waar nemend burgemeester, heeft in eerste instantie de sprekers ge antwoord. Hij dankte voor de waarderende woord i, tot B. en W. gericht en hij betrok daarin ook de Gemeentesecretaris en het gemeentepersoneel. Hij verklaarde maar blij te zjjn, dat de raad niets te zeggen heeft in de burgemeestersvacature, want dan zou men nooit klaar zijn. De persoonlijke wens van de heer Kögeler was, dat er een bur gemeester zal worden benoemd in de geest van de helaas overleden burgemeestr Sandberg. Wat de begroting betreft deel de de heer Kögeler mede, dat voor 1948 en 1949 steeds een bij zondere Rijksuitkering van f350.000 was gevraagd, doch dat slechts f265.000 werd toegestaan. Dit was van grote invloed op deze begroting. De heer Flierman drong aan op bezuiniging, aldus spr., maar hij wilde toch enkele heilige huisjes niet zien aangetast. De post culturele doeleinden is er nog goed afgekomen. Het bedrag van f 2500 op de oude begroting is noodt geheel opgenomen! Trots de deplorabele toestand der finan ciën werd de bijdrage per leer ling voor het kleuteronderwijs van f20 tot f25 verhoogd, zodat B. en W. in dit opzicht zeker geen gebrek aan besef van het belang voor deze tak van onderwijs kan worden verweten. Een uitgebreide enquête naar de noodzaak van kinderspeelplaatsen wees uit, dat de buurtverenigingen er bijna alle geen behoefte aan hadden. Alleen de stadsrand heeft er enige be hoefte aan. 't Zand heeft er al één en onderhandelingen zijn gaande met de Seisweg en Nw. Middelburg. De kraamkliniek vol doet aan redelijke eisen. Wellicht is in de toekomst een speciaal pa viljoen van het ziekenhuis vöor dit doel een goede oplossing. BLRGERDAGEN. Burgerdagen kosten veel geld en kunnen wij dit niet beter aan de politieke partijen overlaten? zo vroeg de heer Kögeler. B. en W. zullen de zaak echter nog eens bekijken. De suggesties t.a.v. ten toonstellingen in de Burgerzaal nam spr. gaarne over. De heer van Empel kreeg ten antwoord, dat er heus geen mee vallers meer uit de begroting kunnen worden gehaald. Er is weer een nieuw plan voor een zwembad in voorbereiding. Zeer teleurstellend was de mede deling, dat de stationsbrug pas in het najaar gereed komt. De factor loon is inderdaad zeer moei lijk. Er is een geleidelijke af vloeiing van gemeentearbeiders geprojecteerd, maar vergeten mag niet worden, dat er nog ontzettend veel te doen is in dé stad. Op de post bestrating is drastisch be zuinigd, maar dat is niet in het belang van de stad. Spr. had goi. Ie hoop, dat de begroting van 1950 voor de rege ring aanleiding zal zijn de Rijlts- uitbering voor 1951 te verhogen. B. en W. zijn een vorig maal niet te optimistisch geweest, zo antwoordde de heer Kögeler de heer Hesselink. De heer Schot kreeg ten ant woord, dat spr. de invoering van het ambtsgebed nader in overwe ging zal nemen en in B. en W. aanhangig zal maken. Hjj was er van overtuigd, dat er ook ln de niet-reelitse partijen mensen zijn, die behoefte hebben aan de zegen van de Almachtige en die dit ln de raad tot uitdrukking willen zien gebracht. De Zondagsrust wordt z.i. niet in die mate verstoord, dat iemand daaraan aanstoot kan nemen. DE ANDERE WETHOUDERS. Wethouder L. J. v. 't Westende was het ermede eens, dat er een groot gebrek aan parkeerterrei nen bestaat. Daarin kan niet op korte termijn worden voorzien. Gezocht v rdt naar de goedkoop ste en ook afdoende oplossing. Verwacht wordt, dat ook de Bo denplaats niet vóór de zomer ge reed zal zijn. Binnenkort zullen .voorstéllen over de begraafplaats worden gedaan. P -andweerkazer- ne en sportterreinen kunnen nog wel even uitstel dulden. De mi nister zal waarschijnlijk aan de Provincie een extra bouwvolume voor z.g. gerationaliseerde wonin gen toewijzen, waarvan dan Mid delburg zeker haar deel zal krij gen. De heer Hoek werd geant woord, dat zowel nieuw- als on derhoudswerk zoveel mogelijk zal worden uitbesteed. Dit is inder daad meestal goedkoper dan in eigen beheer dit te doen. Wethouder A. J. Berenpas (Arb.) ging op een opmerking van de heer Schot in en zei, dat deze sprak vanuit een overschatting van zijn eige. levensovertuiging. Er zijn in zijn partij ook mensen, die zich laten leiden in hun poli tieke partijkeuze door hun gods dienstige overtuiging. De heer Schot antwoordde tijdens de re plieken, waarvan ook nog andere leden gebruik maakten, dat hij niet over het hart van anderen wilde oordelen, maar dat ook de overheid staat onder Gods wet. De zitting werd daarna ge schorst tot des avonds acht uur. In deze zitting werd de begroting aangenomen. „Die Welt am Sonntag", een of ficieel Brits blad in Duitsland, meldt uit Sofia, dat generaal Ki- nof, Bulgaars stafchef, met de steun van het leger kort na de dood van Dimitrof een staats greep heeft voorbereid om de communistische Bulgaarse rege ring omver te werpen. De plan nen mislukten echter en Kinof en vele andere officieren werden ge arresteerd. De geregelde strijdkrachten op Malakka, met 350.000 Chinese, Indische en blanke vrijwilligers uit de burgerbevolking, hebben plotseling een groot anti-guerilla- offensief ingezet, dat tot doel heeft de guerillastrijders uit Ma lakka te verdrijven. Sinds Zaterdag wordt door een honderdtal Amerikaanse matro zen, politiemannen, soldaten en vrijwilligers jacht gemaakt op een panter, die uit de dierentuin te Oklahoma is ontsnapt. Zondag werd een stuk bos van 15 ha. in brand gestoken, maar het dier werd niet ontdekt. Het aantal belangstellenden en jagers is zo groot, dat iemand opmerkte: „in dien men de panter ontdekt, zal hij waarschijnlijk onder de voet gelopen zijn". Te Londen wordt vernomen, dat Ernest Bevin de laatste twee dagen in een ziekenhuis te Lon den behandeld is. Hij zou injec ties gekregen hebben voor zijn hart. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft de eer ste officiële goedkeuring voor een goedkoop woningbouwplan ver strekt aan da gemeente Lisse, voor een plan van 73 woningen. De jaarlijkse bijdrage zal f120 per woning bedragen. De huur van de woningen is vastgesteld op f 5.35 per week. Israël heeft door middel van zijn diplomatieke vertegenwoordi gers te Londen en Washington verzocht om uitrustingen en wa pens voor zijn leger en lucht macht, zo wordt in diplomatieke kringen te Washington vernomen. Nieuw-Zeeland heeft de inter nationale vluchtelingenorganisa tie medegedeeld, dat het bereid is een nieuw contingent ontheem den te ontvangen. De aankomst van 1000 vluchtelingen wordt be gin September verwacht. Wat brengt de radio? Woensdag 1 Maart 1950. HILV. I (301,5 M.) NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Gr. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 „Serum", hoorspel. 12.00 Mari nierskapel. 12.30 Mededelingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Koorzang. 13.20 Gram. 13.50 Klein koor, orkest en solisten. 14.00 Kamerorkest en solist. 14.35 Koperkwartet. 15.00 Bas en piano 15.30 Strijkorkest. 16.00 Voor de jeugd. 17.30 Pianovoordracht. 17.45 Voor de kinderen. 18.00 Mannenkoor. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespre king. 19.30 Sport en gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar familiecompetitie. 20.15 Radio Philh. orkest. 21.15 „Moderne stadsontwikkeling", causerie. 21.35 Metropole-orkest. 22.05 Internationaal Evangelisch commentaar. 22.15 Dubbelkwar- tet, Klein orkest en solisten. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILV. II (415 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgelspel 8..50 Voor da vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Water standen. VPRO 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA 10.20 Voor da vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen. 12.38 Pianoduo. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroepork. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugd- concert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de kinderen. 15.50 Quatre- mains. 16.00 Vragen beantwoor ding. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Zang en pia no. 17.45 Reg. Uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Trio. 18.35 Banjo-ensemble. 19.00 Ge heelonthouders-causerie. 19.15 Kwartet. VPRO 19.30 „Wees ja zelf", causerie. 19.40 Weekkro- niek. 19.45 De Wereldraad der Kerken. VARA 20.00 Nieuw». 20.05 Actualiteiten. 20.15 Socia listisch nieuws. 20.20 Promenade- orkest en solist. 20.50 „De brug1', hoorspel. 21.40 Concertgebouw orkest. en solist. 22.45 Populair wetenschappelijke causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Licht programma. Hoe zou dit toch komen Zij hebben zélf ervaren en gezien, dat de was het allerwitste wordt, als zij Sneeuwwit Zeeppoeder gebruiken. Hóé dat komt, is een fabrieksgeheim, doch (zie 't zelfook Uw was wordt zo wit als U nooit zag. Vraag om Sneeuwwit. Bneeuwxoit komt uit de fabriek van de bekende Klokzeep I Mfffl bevat Sporex tegen geelzucht der tcat Ajmsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 27 Februarh medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. G rootboek - Obl iga t iën Nederland 1948 Nederland 194 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederland 1962-64 ex Nederland 1962-64 cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Ban k Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs en Jurgen» Van Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hookovens Lever Bros Unilever Ned. Ford Nederl. Kabel fabr. Philips' Gloeil. Dito 6 pet cum. pref. wd. Wilton Billiton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petrol. Dito, pref. Kon. Olie Dito, onderaandelen Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadii Holl. Am. lijn Java China Japanlijn 100^ 98'/3 9% 997A 100 8 VA 100>/2 98 'A 85J* 100 160*4 ■mv3 324 116** 144 188 128 161 183 y4 226 300 286 230J* 169& 150 267 290 292*4 290*4 486 148** 140 121 130 66 11 sy2 65 158 i3i*4 Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Sch. Unie Van Ommeren'* Scheepv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Nederland H.V.A. Java Cultuur N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Muller Co. Amsterdamsche Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelb. Pr. Ned. Ind. Esc. Mij Ned. Bank voor Zuid-Afr. Rotterdamsche Bank Surinaamsclie Bank Twentsche Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motor* Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Standard Brand* U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips' Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 17614 mit 60 31*4 106*4 72*4 83*4 28 6}i 97 Wi 22a 1314 per week Ik wil per maand per kwartaal Naam Adres Woonplaats Invullen en In gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3