Irovintifryflsw Er zijn mogelijkheden voor de noten- teelt in Zeeland. ADAAISON vyftienhonderd zangers en zangeressen zullen Zierikzee binnentrekken. Een illuster gezelschap hoosdoeners voor de groene tafel. Nieuwe Rijkslandhouwwinterscliool te Schoon- düke kost f 120.000.-. Drukken de Sowjets valse Dnitse marken? I De bocht in de weg I Ambachtsschool te Oostburg wil leerplan uitbreiden. Veredelingsexperimenten in Zeelands proeftuin. Op 31e concours van Cbr. Zangverenigingen. Ziek of half ziek de meester-kok. Engelse Kamgaren Costumes Dündag 28 Februari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 Aanpassen aan industriële ontwikkeling. Aan de Oostburg Ambachtsschool te wordt momenteel Franse invoer niet het planten van een noteboom ge- nnnrlzalceliiW .heel klaar is. Want deze bomenslechts onderwijs gegeven in de moeten, we zeiden het reeds, gro- vakken smeden-bankwerken en „Ik zal u eens wat laten zien", te ruimte hebben, zoveel moge- timmeren. De afdeling schilde- In voor ons, op tafel, wordt een lijk uit de felle wind staan en zij ren moest enige jaren geleden iralnoot neergelegd. Het Is een eisen goede verzorging. wegens geringe belangstelling bokkerd van een noot, zeker acht worden opgeheven. Centimeter groot. We lachen en Bewerking van groot belang. fju de school in de toekomst Over het algemeen mag aange- over een nieuw gebouw zal nomen worden, dat, hoewel nog kunnen beschikken, zijn er ook veel in een experimenteel stadium plannen tot uitbreiding van het bnikken bewonderend. Onze gast heer zegt „Zo vindt men ze niet Iedere dag' We zitten op het kantoor van de hoofdassistent van de lïyks- tuinbouw consulent te Goes, de beer W. J. Robjjn, tevens tech nisch leider by de Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor Bomen (N.A.K.B.) en we maken |en praatje over de notenteelt ln eeland. „Die is er nog niet, maar kan Ïr komen". Dat is de mening van e heer Robijn. „Het is waarlijk niet nodig van Franse invoer af ie hangen". En deze hoofdassistent kan het Weten. Want reeds vanaf 1939 is hij met enkele jaren gedwon- §en rust door de oorlog druk ezig de mogelijkheden te onder toeken. Wat er thans aan noten geteeld Wordt, is nbg maar heel weinig, da, men kan wel zeggen, dat de teelt verwaarloosd is. Hier en aaar staat op de erven een boom. Vaak veel te dicht bij de gebou wen. En dat, terwijl een noten boom zeker 15 lot 16 meter ruim te moet hebben. In de jaren 1936 tot 1939 begon trien in Zeelands Proeftuin met Veredelingsexperimenten. Dit ge- ichiedde onder glas, was dus vrij kostbaar, maar leverde toch een belangrijk resultaat op. Op Oost- Ketelaar bij Lewedórp is een ver planting uitgezet, welke zeker mogelijkheden biedt. Men kwam hier tot de ontdek- Jdng, dat het mogeiyk was een boom vruchten te laten dragen binnen een tyd van 6 tot 8 Jaar, Wat dus een heel verschil U met <|e 20 tot 25 jaar, die een boom Voordien nodig had. Men zal wel begrijpen, dat van de keuze der moederbomen, waar flus de enten van de jonge bomen afgenomen worden, zeer veel af hangt. Op zoek naar bomen. „Ik ben vorig jaar heel Zeeland doorgereisd", zei de heer Robijn, „en ik heb 18 bomen gevonden. Deze zijn gemerkt om het ver- edelingsmateriaal te leveren, dat Onder toezicht van N.A.K.B. Wordt geteeld". Dat er afzetmogelijkheden zijn, bewijzen wel de volgende cijfers, bi 1932 werd er 1.230.000 kg Franse noten geïmporteerd ter Waande van 402.000 gulden; ln '39 verkeert, de notenteelt in Zeeland leerplan, in verband met de toe- rendabel kan zijn. Men zal er nemende mechanisatie van de naar moeten streven een vrucht industrie en de ontwikkeling te telen, die goed gevuld is en een gemiddeld gewicht heeft van 8 tot 10 gram. van electricteit en autovervoer. Er wordt n.l. over gedacht de vakken autotechniek, electro- Wat voor het andere fruit geldt, techniek en m -ubelmaken in te is ook hier van belang. De bewer- voeren, echter alleen bij vol doende deelname. Het plan is, aan de twee jarige cursus ec-1. derde jaar toe king na de oogst zal ,de verkoop waarde moeten doen stijgen. Want een vruoht die, zorgvul dig is gewassen, geborsteld, en \e foegen( een zogenaamde top- waarvan de houten bast zorgvul-klasse voor d, nieuw in te voe- dig in chloor is gebleekt en die ren vakken tenslotte met zijn broeders keurig Tot deze' klasse worden dan in een cellophaanpapieren zakje toegelaten de leerlingen, die te koop wordt aangeboden, zal eerst een tweejarige cursus aan meer opbrengen dan een vrucht dagschool hebben gevolgd in in groene bast, waar de gebruiker j h t smeden-bankwerken, dan wekenlang nog bruine vingers j in het timmeren, van overhoudt. j Momenteel is de toestand zo, De houtwaarde. dat men voor autotechni ïk, Dan tenslotte nog iets over de j electzotechniek en meubelma- houtwaarde. Moet een boom op ke aangewezen is op de Am- zeker moment sneuvelen, dan zal bacl.tsscholen te Terneuzen in het hout zeker nog goed geld op- Middelburg. brengen. De houtwaarde van een1 noteboom is het dubbele van een Voor de Coöp. Aankoopver. pereboom. De meubelindustrie, D.E.S. te Oosteriand zal de heer de fijne beeldhouwkunst en de mr H. B. Bouwman uit Goes een wapennijverheid zijn steeds goede lezing houden over Pachtvraag- afnerr.ers van notenhout geweest, stukken in de praktijk. Arrondissementsrechtbank Middelburg. Dieven, brandstichter, heler, en nog meer lieve jongens. geld te hebben opgemaakt zijn Bog 777.000 kg. ln "1948 was de zij naar Vlissingen teruggegaan. Invoer minder, nl. 66.0000 kg. ter Zij besloten toen in de Luxor-bios- Waardc van f 104.000. Dat kan coop, in te breken. B. heeft thuis Nederland zelf verdienen, en een op het kamertje van zijn zuster feit is, dat de groot-grondbezit- die werkzaam Is in die bioscoop, te kering had ontvangen en had moeten afdragen aan zekere N., wegens bij de brand verloren Op 12 Dec. 1949 miste de zee- 1 gegane stof, toebehorende aan loods Macaré zijn rijwiel uit de N., Verd. ontkende niet bedoelde kelder onder de Belgische lood- sensociëteit te Vlissingen. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat op 12 Dec. bij de rijwielhandelaar P. te Middelburg een rijwiel te koop was aangeboden door zekere J. A. F., 32 jaar, los werkman te Vlissingen. Deze werd op 15 Dec. aangehouden en bekende de diefstal. De 20-jarige C. B., schilder te Vlissingen, had op de uitkijk gestaan. Toen verkoop van de fiets niet lukte, gingen zij naar Amsterdam. Aan een on bekend persoon is de fiets daar verkocht voor f30.Na dit kwitantie te hebben opgemaakt, doch zei dat de stof niet het eigendom was van N. De Off. van Justitie achtte het tenlaste gelegde bewezen en eis te 2 jaar en 6 mnd. gev. straf, met aftrek voorarrest. HELING. Het zal de Chr. Zangvereni gingen in Noord-Zeeland zeker grote voldoening schenken, dat het 31e concours ditmaal te Zierikzee wordt gehouden. Op Hemelvaartsdag zullen 35 deel nemende koren met gezamenlijk 1500 zangers en zangeressen de poorten der oude veste binnen treden en elkaar ontmoeten op het „Maltha" terrein. Op de algemene vergadering van de Ring Zeeland van Chr. Zangverenigingen die Zaterdag 4 Maart a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes zal worden ge houden zal o.m. de Bondsdag te Goes op Maandag 10 en Dins dag 11 April een punt van be spreking uitmaken want men wil nu reeds een voorproefje smaken van wat Zierikzee weet te bieden. Op Paasmaandag 's middags om 1 uur zal het Hoofdbestuur en afgevaardig den ontvangen worden op de aan de Kade te Goes gemeerde salonboot „Minister Leley" waar mede een tocht zal worden ge maakt naar Zierikzee. Een waardige ontvangst zal hun hier worden bereid. Aankomst on geveer half 3. Burgemeester en schepenen, poorters en poor teressen der meer dan 1000 ja ren oude stad nullen gereed staan de aankomenden hartelijk welkom toe te roepen. En wij twijfelen er niet aan of een wandeling door dit mooist ge noemde stadje van Nederland zal de bezoekers een rijk genot schenken en aan belangstelling der burgerij zal het zeker niet ontbreken. (Ingez. mededeling, advert.) door een griepaanval of gevatte koude? Sanapirin (Mijnhardt) helpt U er in een paar dagen van af. Buisje 25 tabl. 40 ct. 50 tabl. 75 ct Gemeenteraad besloot tot de de heer Nele naar het opvoe- ren van grond bij de woningen aangaan van geldlening. aan de £Chool en wanneer de ge- In de laatste raadsvergadering breken aan de 24 woningwetwo- van Schoondijke, deelde de voor- Vermindering Rijkspolitie. Bij de behandeling van de be groting van Justitie in de afd. der Tweede Kamer, dat de minis ter had gemeend, zich aanvanke lijk te moeten neerleggen bij ver mindering van het korps Rijks politie met 500 man. Reeds thans immers is dit korps onderbezet. Vooral ten plattelande wordt ge klaagd over gebrek aan politieel toezicht in het algemeen. Wordt het korps ingekrompen, dan zal de toestand aldaar nog vererge ren. De wijze, waarop bedoelde maatregel ter kennis van de be trokkenen was gebracht, vond ernstig afkeuring (aanzegging van ontslag binnen zes weken, terw.jl in menig geval het pensi oen minimaal zou zijn). zitter n.a.v. de in de vorige ver gadering door de heer Dekker, gestelde vraag mee, dat alle be schikbare bouwvolume is verdeeld een dertigtal woningen kunnen hiervan worden gebouwd. Het Prov. Bestuur zal de helft van de bouwkosten van de Rijks- landbouwwinterschool voor zijn rekening nemen tot maximaal f48.000.Het Rijk draagt plm. f42.000 bij plus f 15.000 voor de centrale verwarming. Voor de provincie zal het vermoedelijk op een subsidie in de bouwkosten neerkomen van f 45.000. Door Schoondijke met medewerking van de diverse W. Z. Vlaamse ge- ningen van Priem hersteld zullen worden. De heer Verhage zag graag enige verharding aangebracht bij de bushalte van de S.B.M. BESTRIJDING REVOLUTION- NAIRE ELEMENTEN. In de afd. der Eerste Kamer van de Justitie-begroting, werd door verscheidene leden gevraagd krachtige bestrijding van de ac tiviteit van de elementen, welker streven is gericht op omverwer ping der bestaande orde. De regering had verklaard, dat deze zaak de bijzondere aandacht heeft. Gevraagd werd echter concrete wetteljjke maatregelen, en dan niet alleen voor buitengewone omstandigheden, maar nu. Geïn formeerd werd, wat er in de laat ste twee jaren van regeringswege op dit gebied was geschied. Op het stuk van de verwijdering van onbetrouwbare ambtenaren werd voorts de uiterste diligentie noodzakelijk geacht. Aan de E.N.S.AXD. Modevak school te Breda is geslaagd voor costumiére mej. Janny van Damme te Middelburg. Centrale A.-R. Kiesvereniging worden echter niet behandeld. Hulst. Vrijdag j.l. kwam de Centr. A.R. lening van f 60.000. De heer I. v. d. WalleHeugh, werd by de tweede vrije stem- L. H., taxi-chauffeur te Nieuw ming tot gemeentewerkman be en St. Joosland, had zich te ver- noemd, meenten f 18.000. De kosten wor- Kiesvereniging Hulst in jaarver den geraamd op totaal f 120.000. i gadering bijeen onder leiding van Dit bedrag is de raming. Ten de voorz. de heer F. de Koeijer. einde de bouw te financieren De secretaris, de heer C. A. de werd op voorstel van B. en W. be-1 Kraker, bracht zijn jaarverslag sloten een 30-jarige annuïteits- uit en deed mededeling van de laatst gehouden vergadering van het Prov. Comité. Verder bracht hij als waarn. penningmeester verslag uit over de rekening 1949. Tot leden van het Prov. Comité antwoorden wegens heling van een personenauto. In de nacht van 21 op 22 Dec. 1949 werd te Lopik een perso Tijdens de rondvraag informeer- Aan de getuigen heeft hij nim- nenauto, merk „Chevrolet" ge- mer enig handgeld gegeven. Wel ters er steeds meer voor gaan Voelen om eèn weide met noten bomen te beplanten. Meen echter niet dat men met Het West-Berlijnse dagblad „Social Demokrat" heeft bericht flat de autoriteiten van de Sow- Jet-Russische zone van Duitsland zijn begonnen met het doen aan maken van valse West-Duitse bankbiljetten. Volgens dit blad zijn in de af gelopen weken West-Duitse bank biljetten ter waarde van honderd mark en van vijf mark nage maakt in de geheime afdeling van fle Leipzigse firma van Giesecke én Devrient, die belast is met het drukken van de Oost-Duitse muntbiljetten. De „Sozlal Demo krat" schrijft, dat da cliché's voor de vervalste West-Duitse bank biljetten in de Sowjet-Unie wer den vervaardigd. De nagemaakte bankbiljetten zouden nauwelijks van de echte te onderscheiden Zijn. Slechts het papier van de vervalsingen zou van slechter kwaliteit zijn, dan dat van de echte West-Duitse muntbiljetten, i f 5000.—, en aan verd. is door een sleutel weggenomen. een kastje in de bioscoop, dat met een schroevendraaier werd opengebroken, hebben ze f54. weggenomen. Bijna direct daar op werden zij aangehouden. De Off. van Justitie achtte de ze feiten ernstig en eiste tegen hen een gevangenisstraf van 2 jaar, door te brengen in een jeugdgevangenis. BRANDSTICHTEN. C. P. G., manufacturier, te Ar- nemuiden, had zich te verant woorden wegens opzettelijke brandstichting en valsheid in ge schrifte. In de nacht van 11 op 12 Juni 1949 brak te Arnemuiden brand uit in het perceel van verd. Het pand brandde totaal uit. Op de avond van 11 Juni had G. het huis verlaten en was per auto naar Bergen op Zoom vertrok ken, doch daar hij dit iedere Zaterdagavond deed, wekte het geen argwaan. Wél, dat enige weken voor de brand één der buren 's morgens had waarge nomen, dat een electrisch strijk ijzer de gehele nacht had aan gestaan en dat daardoor een gat ln de werktafel was gebrand. De inventaris was verzekerd voor stolen. Bij het onderzoek werd in de schuur, waar de auto had gestaan, een vervoerbewijs van de autobusonderneming „V.A. V.O." te Schoonhoven gevonden. De chauffeur van die bus ver klaarde, dat hij dit biljet te Lo- Uitj pik had afgegeven aan A. Re- koert of J. den Oudsten. Hij had op dit traject maar twee plaats bewijzen verkocht. Deze beide personen werden aangehouden en bij fouillering werd op één hunner een aantekening gevon den, vermeldende: „Nieuw en St. Joosland 217". Dit bleek het telefoonnummer van L. H. te zijn. De aangehouden personen bekenden de auto te hebben ge stolen en die te hebben afgele verd aan H. Bij een te Nw. en St. Joosland ingesteld onderzoek werd de wagen aangetroffen in de schuur van zekere K., welke werden aangewezen de heren F. de Koeyer, C. A. de Kraker en P. Scheele. Tot nieuwe bestuursleden van u de Centrale werden benoemd de vroegen zij ieder f 500.doch heren Jacs. de Klerk te Zaamslag hy is niet op de koop ingegaan. I en H. de Jonge te Hoek. Als pen- De Off. van Justitie zei, dat1 ningmeester werd gekozen de het volgens de verklaringen van heer P. de Klerk te Axel. Verder de getuigen wel vast staat, dat i werd besloten een schrijven te Tenslotte meldt de „Social De mokrat" nog, dat grote hoeveel heden van de vervalste West- Duitse bankbiljetten die in West-Berlijn en in Noord-Ryn- land-Westfalen in omloop zouden Iets te hebben weggenomen. De Off. van Justitie eiste een gev. straf van 10 mnd. met aftrek voorarrest. L. D., winkelier te Goes, had beweerde, dat H. deze daar had gebracht. H. werd aangehouden en overgebracht naar IJsselstein, waar hij werd geconfronteerd met den Oudsten, waarbij deze verklaarde: „Dit is de persoon, aan wie wij de auto hebben af geleverd." Ter zitting verklaar den de beide personen, die de wagen ontvreemdden, dat zij de ze H. te koop hadden aangebo den voor f 2000.en dat het een gestolen wagen was. Zij hebben Kantonrechter veroordeeld tot 7 volgens hun zeggen ieder f 100 dagen hechtenis met intrekking richten tot de Partijleiding met het verzoek een nadere toelich ting te willen geven op de rede van prof. Anema in de Eerste Ka mer. De propaganda voor de a.s. ver kiezingen zal cent .-aal worden op gezet Algemene Militaire Pensioen- bond nam motie aan. Vergadering te Vlissingen. Zaterdag kwamen de afdelingen Vlissingen, Middelburg, Goes en Terneuzen van de Algemene Mili taire Pensioenbond in openbare vergadering bijeen in het Con certgebouw te Vlissingen. Als sprekers traden op de heer van' Liere, secr.-penn. van het hoofd bestuur en de heer Wolters, lid van het hoofdbestuur. Uitvoerig werden de noden der militair ge- pensionneerden besproken en toe- zich' in'hogër'beroep teTe'ra'ntë Sellcht- Geconstateerd werd, dat woorden omdat hij op 10 No- de no°d zoho°g gedegen is dat vember 1949 met een auto had ™en met langer meer kan rond" van^^terl^^drank^verkeercfe' I Men' nam tenslotte een motie Yr f „f" af aan, waarin de regering met klem Voor dit feit was hy door da wr_n,.hf. t|n af_ verd. de wagen heeft gekocht, terwijl hij wist, dat deze door diefstal was verkregen. Eis: 1 jaar en 3 maanden gev. straf, met aftrek voorarrest. VERDUISTERING. C. G. H., garagehouder te Sou burg werd ten laste gelegd het verduisteren van een motorrij wiel. Bovendien werd verd. ten las te gelegd vernieling van een ruit. Op 18 November had hij een poging tot diefstal gedaan in de woning van A. van Damme. Dit is echter bij een poging ge bleven, daar hij uit eigen vrije wil, na een ruit te hebben inge drukt, is teruggekeerd zonder de verzekering ca. f3400.uit betaald. Op 29 Aug. heeft G. valselijk een kwitantie opgemaakt en met een onleesbare naam onderte- kend, welke kwitantie inhield, Worden gebracht onder bewa- dat de ondergetekende van hem King door Sowjet-Russische mill- had ontvangen een bedrag van tairen naar Maagdenburg zou- f226.80. Dit betrof een bedrag,, den zijn overgebracht. hetwelk hy o.m. van de verze- handgeld van verd. ontvangen, H. zelf verklaarde de wagen niet te hebben gekocht. Hy wist echter niet, dat de auto van dief stal afkomstig was. Hy dacht dat het een wagen was van Ameri kaanse militairen uit Duitsland. rijbewy's voor de tyd van 1 jaar. Zowel de Ambtenaar van het O.M. als verd. waren tegen dat vonnis in hoger beroep gekomen. De Off. van Justitie eiste 3 weken hechtenis en 1 jaar in trekking rijbewijs. (Ingez. mededeling, advert.) ontkennend het hoofd. „Nee Kees, daar denken we anders over. Neem b.v. rens dat je een groot verdriet in je hu welijk krijgteen ongeluk kig kind. Of dat je kind sterft, of één van beiden krijgt een ongeneselijke ziekte. Als je dan voor elkaar kunt bidden en sa men kracht en troost zoekt bij God en geen mens je kan hel pen, dan voel je pas hoe leeg het zou zijn zonder geloof." „Ja meneer, dat is nu precies zoals je het opvat. Ik ben het helemaal niet met u eens. En ik zal u zeggen waarbm niet. Ik heb een kreeg in cipes, ze respecteren eikaars mening maar verder komen ze niet. De klok heeft al ,tien uur geslagen, als vader zegt: „Hoor eens, jullie zijn geen kinderen meer. Ally is twintig...." „En ik vier en twintig", vult Kees aan. Vader knikt. Dan gaat hy verder: „Ally gaat op belijdenis- catechisatie. Zij heeft dus zelf al een levensrichting gekozen. Ik mag mijn toestemming voor verdere omgang niet geven. Maar dwingen kan ik jullie niet. Jullie zijn oud en wijs genoeg. Ik geloof, dat je zelf tot de vriend. Zijn meisje overtuiging zult komen, dat je de verlovingstijd t.b. niet bij elkander past. Ik be- 1 FEUILLETON door TO VAN TIIIEL. 18) ,,'tJa Kolff, geloof me, ik zou niets liever willen dan voile toestemming geven. Maar ke rel.... ik mag het niet doen. Op de basis waar jij op wilt be ginnen, kunnen jullie niet echt gelukkig worden. Misschien een poosje, maar nooit je hele le ven. Er komt in een huwelijk zoveel kijken. Dan'moet je één zijn van zin. Eén in het geloof. Dat geloof aanpraten kan ik je niet. Als je voelt, dat je het mist, dan wil God het je zeker geven, als je er Hem om vraagt. Maar zoals je er nu over denkt, mak ik myn kind niet aan je toe vertrouwen." „Maar meneer Van Regteren, neemt u mij niet kwalijk, maar Zou echte liefde in een huwe lijk niet meer waarde hebben dan geloof? Twee verschillen de mensen hebben nu eenmaal ook verschillende meningen. Daar valt over te redeneren. En is het dan niet de liefde, die al die verschilpunten moet over bruggen?" ■f T - I 11 1 ui O\"411111 1 V-W-4 I XVl-41 JXlClt IlClHCIii DC IVUII™ Van Regteren schudt heftig toe. Ieder heeft z'n vaste prin-1 den bijna niet scheiden van Zij was een wees. Hij heeft een grijp best, dat het moeilijk is goede betrekking en kan aan iedere vinger wel een ander meisje krijgen. Maai alleen uit echte liefde voor haar, is ïy toch met haat getrouwd. Ze moet altijd liggen, maar hy wil haar zo goed mogelijk verzorgen zolang ze nog leeft. Zo iemand daar heb ik respect voor. Dat noem ik een Christen, al zet zo'n man nooit een voet in de kerk. Dat is Christendom van om afstand van elkaar te doen, maar hoe eerder jullie tot een besluit komen, des te gemak kelijker zal het zijn." Meteen staat Kees op. Een beetje vormelijk neemt hij af scheid en bedankt voor de gast vrijheid. Al kykt vader smekend aan. Die begrijpt en knikt. Dan gaan ze samgn de deur uit voor een laatste wandeling. elkaar. Ze wist niet wat ze doen moest. Ze voelde dat haar ouders gelijk hadden, ze voelde dat ze-los moest laten, maar het het was zo moeilijk, ze kon niet. Kees heeft haar helemaal vrij gelaten. „Ais je behoefte aan me hebt, ik zal je altijd met open armen ontvangen." Die woorden maken haar tel kens weer week. Als ze 's avonds in bed ligt kan ze het byna niet uithouden. Ze huilt zich in slaap. En overdag loopt ze rond I wordt verzocht, ten spoedigste af doende maatregelen te treffen tot verlichting der moeiiyke finan ciële omstandigheden, waarin de gepensionneerde militairen en hun gezinnen thans verkeren, re kening houdende o.a. met de 10 procent verhoging van de toeslag op de pensioenen, zoals reeds 15 Maart 1948 in het amendement van Sleen c.s. aan de regering werd voorgesteld en de 5 wel ke thans aan de loon- en salaris- trekkenden is toegekend, als ge volg der verdere prijsstijging in 1949. Deze motie is ter kennis ge bracht van de ministerraad, de voorzitters der Eerste- en Tweede Kamer der Staten-Generaal. Gouden jubileum te Sas van Gent. De heer Th. Stubbé hoopt op De behandeling hiervan is in de toekomst over vergelijkend cy- fermateriaal te kunnen beschik ken. Franse pianiste Janine Dacosta zal voor de Z.V.U, concerteren. Daar de Europese tournee niet door kan gaan, zal Maria de Los Angelos 9 Maart niet in Middel burg zingen. In de plaats van dit zangrecital zal de jonge Franse pianiste Janine Dacosta, die ver leden jaar ook te Middelburg con certeerde, een pianorecital geven op 28 Maart. Het Z.V.U.-pro- gramma voor de maand Maart houdt verder o.m. in twee piano concerten van Johan v. d. Boo- gert op 16 Maart te Terneuzen en op 17 Maart te Vlissingen en een aantal lezingen, MIDDELBURG. Is hier lets van U by? De Commissaris van politie te Middelburg maakt bekend, dat aan zyn bureau de volgende ge vonden voorwerpen zyn gedepo neerd en terug te bekomen Za terdagavond tussen 7 en 8 uur. Verschillende huissleutels, 1 pr. kinderwantjes, 1 geel-bruine da- meswant, bruine kindermuts, pr. geel-bruine wanten, witte kin- derwant, zeemlederen dames handschoen, bruine kinderwant, 1 pr. wollen handschoenen, auto sleuteltje, knipportemonnaie met inhoud, onderdeel van fototoestel, koffer met inh., badhanddoek, kinderportemonnaie met inhoud, kinderringetje met rood steentje, actetas met inhoud boeken, lips sleutel. Een lijst van gevonden voorwer pen, door particulieren in bewa ring gehouden, ligt op ons bureau Korte Noordstraat 35, ter inzage. VLISSINGEN. Raadsvergadering, De Burgemeester van Vlissin gen brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag 3 Maart 1950, des namiddags te 2 uur een openbare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden. „De laatste loodjes' Woensdagavond zal in het Scheldekwartier een bonte avond worden georganiseerd door de Vlissingse jeugd onder het motto De laatste loodjes". Het geheel komt ten bate van de jongens in Indonesië, voor wie vooral in deze tijd de laatste loodjes het zwaar ste wegen. Is hier iets van U by De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zyn bureau als gevonden is gede poneerd: Sigarenaansteker; blauw kin derwantje; kinderportemonnaie Zondag 5 Maart a.s. de dag te met inhoud; stalen kopbout; herdenken waarop hy voor 50 jaar in dienst trad van de Meel fabriek „Walzenmolen Sas van Gent" als hoofdboekhouder. Za terdag zal de gouden jubilaris ge huldigd worden en recipiëren. Schooltandverzorging in West Zeeuwsch Vlaanderen. De stichting Schooltandverzor- met kringen onder de ogen en I ging West Zeeuwsch Vlaanderen de jaad!" Ally is weer binnengekomen HOOFDSTUK V. en schenkt thee. Dan luistert ze Dagenlang blijft Ally onder stil naar het lange debat, dat de indruk van dit afscheid, vader met Kees heeft. Geen van j Een echt afdoend besluit heeft beiden geven een duim' reed ze niet kunnen nemen. Ze kon een wit-vertrokken gezicht. De belijdeniscatechisatie drukt haar als een zware last. Als ze haar hart niet volkomen aan Je zus kan geven, zal haar hele be lijdenis straks een leugen zijn. „Wie Kees lief heeft boven Mij is Mijns niet waardig"Ze huivert als ze daaraan denkt. Vader en Moeder praten ner gens meer over, doen alsof sr geen Kees meer bestaat. Hoe moeilijk het ook voor hun kind is, deze stryd moet ze alleen stryden. Zy moeten haar niet beïnvloeden. Het enige wat ze doen kunnen is bidden of God haar wil houden by de goede keuze. En als ze pleiten op het Verbond by de Doop htm ver zegeld, geloven ze ook vast en zeker, dat hun gebed verhoord is nu enige maanden in functie. Nu het eerste onderzoek be ëindigd is, beschikt de dienst over belangwekkende cijfers, die nog eens ten overvloede aanto nen hoe noodzakelijk tandver- zorging by de schooljeugd is. Alle 31 scholen in het district zyn by de stichting aangesloten. 178 kinderen werden behan deld, met 263 vullingen en 1 ex tractie. 253 kinderen hadden een gebit, hetwelk tijdens het eerste onder zoek nog geen behandeling be hoefde, doch waarvan verschei dene by het tweede onderzoek wel een behandeling zullen moe ten ondergaan. Dezer dagen vindt een tweede onderzoek plaats, waarbij ook de leerlingen der hoogste klassen zal worden. (Wordt vervolgd.) betrokken zyn. Deze laatsten muntbiljet; zeildoeken tas; lips- sleutel; glacé dameshandschoen; portemonnaie met inhoud; auto- crick; witte want; jachtpatroon; rood kinderwantje; bruin school- étui; herenrijwiel; damesrijwiel; blauw kinderwantje. Inlichtingen zijn aan zijn bu reau te bekomen betreffende de adressen van hen, die voorwerpen hebben gevonden en aan huis in bewaring hebben genomen. GOES. Uitvoering „Excelsior". Op Vrijdag 3 en Zaterdag 4 Maart a.s. zal het Tamboers- en Pijperscbrps „Excelsior" de jaar lijkse uitvoering geven in de „Prins van Oranje". Het. programma bestaat uit frisse liedjes, declamatie en en kele schetsjes, alsmede fluitsoli en signaalblazen. Bond van Invaliden. In de „Prins van Oranje" te Goes vergaderde Zaterdagmiddag de afd. Zeeland van de „Bond van Invaliden". Uit het jaarverslag bleek, dat deze afdeling thans ongeveer 130 leden telt. De bestuursleden mevr. FranckeVerhuist uit Breskens en de heer v, d. Velde uit Kloe- vim SCHERP MAAR WAAR. Een lid van het Australische parlement, Callwell, heeft een scherpe aanval gedaan op de minister van Buitenl. Zaken. Hij toonde zich verstoord om dat de minister een beleefd heidsbezoek had afgelegd, „bij de collaborateur met Japan, Soe- karno". Het merkwaardige hierbij is, dat Calltoell deel uitmaakte van het vorige socialistische Kabinet en dat hij toen bij de actie te gen Nederland in het voorste gelid stond. Aan zijn aanval voegde hij nog toe, de uitval: „Wij moeten de republikeinse president Soe- karno evenmin op Nieuw-Gui- nea vertrouwen als wij de ma rionet van Japan Soekarno in de oorlog zouden hebben ver trouwd. Wij hopen, dat geen Australische inschikkelijkheid zal bestaan ten aanzien van enig Aziatisch buurland onder het voorwendsel, dat het commu nisme wordt bestreden." De wind is bij dit socialisti sche heerschap dus wel heel sterk gedraaid. De „N. R. Crt." meent, dat het ons als Nederlanders past, op waardige wijze tegen beledigen de termen, als hier tegen onze Indische Unie-genoot gebruikt, te protesteren. Een lastige opdracht. Wat hier gezegd werd is toch niet alleen de waarheid, maar 't is ook een bijna woorde lijke herhaling van wat enkele jaren geleden door Nederlandse ministers werd verklaard. De uitspraak van Callwell is scherp. Maar waar! Maar ja, de waarheid is vaak als een lastige gast beschouwd. tinge (secr.) werden beiden her kozen. In de vacature M. Snoep, Hans- weert werd gekozen de heer J. J. Bostelaar te Vlissingen. De heren A. de Waal uit Hoedekenskerke en P. J. Louwerse uit Middelburg werden benoemd tot leden van de Kascommissie. Chr. Bouwvakarbeiders vergaderden. Op de jaarvergadering van de afd. Goes van de Chr. Bouwvak arbeiders Bond werden de secre taris de heer M. Sinke en de pei> ningmeester, de heer J. Slager, belden herkozen. De le voorzitter werd vervan gen door de vice-voorzitter, de heer de Hollander. Na de jaarverslagen, waaruit o.m. bleek, dat deze afdeling thans 79 leden telt, heeft de heer S. van Essen uit Goes enkele van zijn veel bekende natuurfilms ver toond. De lezing van deze vogel kenner werd met grote aandacht gevolgd. (Ingez. mededeling advert.) WIJ BRENGEN U Een pracht sortering naar maat. Uoopt U eens even bij ons binnen Vrijdagavond werd onder ding van de heer H. Bliek ARNEMUIDEN. Ouderavond. lei een druk bezochte ouderavond aan de o.l.s. gehouden. Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat er een batig saldo in kas is, zodat een aantal renteloze filmtoestel aandelen kon worden uitgeloot. Het hoofd der school de heer P. C. van Maëisaëke sprak ovèr het nut van het leren en instu deren van eenvoudige stukjes en operettes voor de kinderen, ge volgd door de opvoering van de bekende kinderoperette „Zwaan kleef aan", dat met een dankbaar applaus werd beloond. Ook enkele korte schetsen trokken veel be langstelling. Tot bestuurslid werd gekozen in de plaats van de heer Theune, de heer P. Stroo.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2