Jtaliano NOTEERT EVEN? PROVINCIENIEUWS Middelburgse student stond terecht te Assen. aërk en zending. scheepstijdingen. X7 Vrijdag 24 Februari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). GOES. Dumwedstrlfden. De Goese Damclub G.D.C. hield Woensdagavond in haar clublo kaal in café Jacobs onderlinge dam wedstrijden die sterk ver- ichllden van gewone dampartyen. Daardoor had de G.D.C. een pri meur in Zeeland. Er moesten nl. 25 zetten per kwartier worden gedaan en dit versnelde tempo speelden vele speler» parten. 18 deelnemers die in verschillend» groepen waren ingedeeld speelden in totaal 45 partijen. De heren Remijnse en Van Da len deelden samen de le en 2e plaats in dit tournooi voor de kampioen van Zuid-Nederland L. Anderson uit Goes die de 3e en de 4e deelde met J. Behage uit Kloe- tinge. KLOETINGE. Ouderavond kleuterschool. In het verenigingsgebouw werd Woensdagavond een ouderavond gehouden van de Openbare kleu terschool o.l.v. de presidente, mevr. Schimmelpenninckv. d. OyeBeelaerts van Blokland. De hoofdonderwijzeres, mej. L. C. de Vos besprak „Het doel der kleuterschool". In de pauze werd thee geser veerd. De onderwijzeres, mej. B. Schip pers hield daarna een causerie waarna de wethouder van onder wijs, J. Q. C. Lenshoek, deze goed bezochte avond sloot. RILLAND. Vergadering Plattelandsvrouwen. In het Herv. Jeugdgebouw werd een contactavond gehouden door de bond van plattelandsvrouwen. De avond werd gevuld met voordrachten en film. Verschei dene nieuwe leden traden toe, zodat het doel der vergadering, om tot een afdeling te komen, spoedig zal worden verwezenlijkt. In begin Maart zal een avond ge houden worden met de landbouw- vereniglng, waar Mary Pos zal optreden. Volksonderwijs. Dezer dagen hield de afd. „Ril land" van Volksonderwijs in de zaal van de heer Colpaart haar huishoudelijke vergadering. Als spreker trad op de heer Spinnaay te Middelburg met het onderwerp „Volksonderwijs op de bres voor ae Openbare School". Lezing met film. Woensdagmiddag werd in ,,'t Wapen /an Rilland" van de afd. „Rilland-Bath" van de Z.L.M., door ir Stolp een lezing gehouden over zijn reis naar en door En geland, die toegelicht werd met een film. Verder werden nog diverse films vertoond, o.a. die van de Landbouwtentoonstelling te Tho- len, excursie naar Z- en N.-Hol- land, opening va.i de landbouw- hulshoudschool te Krulningen. OUDELANDE. A.R. vergadering. Dinsdagavond vergaderden in de Ohr. school de A.R. Kiesver enigingen van Baarland, Drie wegen en Oudelande, o.l.v. ds v. d. Veen, voorzitter van de vereni ging te Driewegen. De heer A. Schout te Vlissingen sprak over het communisme. Er volgde een flinke bespreking. De samenkomst werd door de heer Sohout met dankgebed ge sloten. KRABBENDIJKE. Jaarvergadering buurtvereniging „Zuidweg". De op 14 Sept. 1948 opgerichte en kleinste buurtvereniging van Krabbendijke, hield Woensdag j.L haar jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer C. Bou- qherie. Deze jaarvergadering droeg een feestelijk karakter. In zijn openingswoord liet de voorzitter de belevenissen van 't afgelopen jaar de revue passeren. Staande werd enkele ogenblikken het heengaan van de heer C. P. Vogelaar Sr herdacht. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren C, Boucherie en K. van Boven, herbenoemd. In de vacature van de heer Don werd voorzien door de keuze van mej. J. v. d. Brink. Uit het ver slag van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo in kas was. Verder werd deze gezel lige avond gevuld met zang en spel, familiecompetitie, koekhap- pen voor de jonge buurtbewoners, voord-T -lit en enkele toneelstuk jes. De burgemeester sprak een passend slotwoord aan het eind van deze gezellige bijeenkomst. Vergadering Oranjevereniging. Dinsdagavond vergaderde de Oranjever. onder leiding van de heer C. Boucherie. Er werden verslagen geleverd door penning meester en secretaris. De uitga ven der ver. bedroegen ln 1949 1693.86; de Inkomsten waren 1731.75, zodat de kas sloot met «en batig saldo van f91.89. Verder werd besproken het or ganiseren van een feestavond. Hiertoe werd besloten; de da tum werd nog niet definitief vast- Jfesteld. De ver., die thans 130 eden telt, mag zich nog steeds in een groei verheugen. Er zal getracht worden door een rond gang door de gemeente meer le den te winnen voor de vereniging. BIEZELINGE. Jaarvergadering bewaarschool. De bewaarschoolvereniging kwam ln jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer C. Traas. Uit het jaarverslag van de penningmeester viel af te lel den, dat de school er financieel niet goed voor staat. De aftredende bestuursleden J. L. de Kam en C. Lansen wer den herkozen. Besloten werd een ouderavond, te organiseren, welke D.V. gehou den zal worden op 15 Maart a.s. De school wordt momenteel door een 60-tal leerlingen bezocht, terwyi nog een groot aantal niet kon worden toegelaten, ln ver band met de plaatsruimte. Ouderavond Herv. Chr. school. Woensdagavond hield de ver eniging tot stichting en instand houding van 'n Herv. Chr. school te Biezelinge, haar ouderavond o. l.v. het hoofd der school, de heer B. J. J. R. Walrecht. Door de kin deren van de onderwijzeres, mej. E. Wielings werden enige zang stukjes ten beste gegeven. De onderwijzer, de heer P. Taal gaf met zijn leerlingen de zomerreis 1949 in woord en beeld. De secre taris, de heer J. Bieren» deed ver slag van de vorige ouderavond, gevolgd door een verslag van het hoofd der school. Na de pauze werd door mej. E. Wielings het onderwerp behan deld: „Angstverschijnselen bij kinderen". De heer B. Kalkman leidde een onderwerp in, getiteld: „Is het groot of is 't klein", waarna af scheid werd genomen van de on derwijzer P. Taal, die ruim 20 jaar aan de school verbonden ls geweest. De heer Taal werd in hartelijke woorden toegesproken door het hoofd der school, de voorzitter H. Zuidweg, de secretaris, de heer J. Bierens, de penningmeester, de heer Jac. de Jonge, de oud-voor zitter, de heer J. Smallegange en namens de ouders in dichtvorm door de heer A. C. Wisse. Als blijk van waardering voor het ve le dat de heer Taal voor de school heeft gedaan, ontving hij van be stuur en onderwijzend personeel en leerlingen, een bureaulamp en een album. In gevoelvolle woorden werden allen door de heer P. Taal harte lijk dank gezegd. SOUBURG. Vergadering Ver. School met den Bybel. Dinsdagavond hield bovenge noemde vereniging in een der lo kalen van de school aan het Oranjeplein een vergadering. De voorzitter, de heer A. Arendse P. Jz., leidde de vergadering. De secretaris, de heer J. Suurmond Jac.zn., gaf een verslag over het jaar 1949. Ter sprake bracht hij ook de nieuw aangelegde speel plaats en de goede fietsenberg plaats. Ook is de schooltandart- senverzorging een punt van be lang betreffende de school gewor den. Ook de schoolfilm heeft in de school zijn intrede gedaan. Mej. Wisse gaat de school ver laten door haar benoeming te Dordrecht. In haar plaats komt mej. Wilschut uit Papendrecht. De onderwijzer, de heer A. v. d, Berg, slaagde voor de acte school raad. In 1949 waren er 181 leer lingen op de school. De penning meester, de heer C. Simonse, gaf een uitvoerig verslag aangaande de financiën. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden herko zen de heren S. van Soelen en P. A. v. d. Putte; de secretaris, de heer J. Suurmond, stelde zich niet meer herkiesbaar; in zijn plaats werd gekozen de heer P. Huson. De voorzitter en de heer A. A. Los, hoofd der school, spraken 'n woord van dank tot de secretaris voor alles, wat hij in het belang der school in de ruim 20 jaar, welke hij bestuurslid geweest is, gedaan heeft. ARNEMUIDEN. Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling Arnemuiden van de Z.L.M. hield in het verenigings gebouw haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer J. Polderdijk, De secretaris memoreerde in zijn jaarverslag over 1949, dat dit in vele opzichten een goed boe- renjaar mag worden genoemd. De heer J. Polderdijk werd als bestuurslid herkozen. Een com missie werd samengesteld om een rapport uit te brengen aan de Z.L.M. inzake de gemeentelijke uitbreidingsplannen en de chemi sche onkruidbestrijding. Wederom werd besloten een geldsbedrag besohikbaar te stel len voor de in de a.s. zomer te houden rundveekeuring te Kle- verskerke. Ir D. W. Stolp hield daarna 'n lezing over het onderwerp „De bodemkartering" en vertoonde de film over de landbouw in Enge land. Na een drukke bespreking dankte de voorzitter ir Stolp voor zijn lezing en de films, welke hij had vertoond. Bij de rondvraag werd de wen selijkheid uitgesproken, te komen tot het mechanisch lossen van de suikerbieten in de a.s. campagne. Hierop volgde nog enige bespre king. SINT LAURENS. HEDEN, 24 FEBRUARI. GOES. 12 uur. Schuttershof: Jaarvergadering Ned. Trek paardenstamboek. 8 uur, Schuttershof: Kon. Vereniging „Oost en West". Lezing met lichtbeelden. 8 uur, Zaal Bustraan: 31ste Jaarvergadering Chr. Bouw vakarbeidersbond. KORTGENE. 2e Kaderdag L.J.G. van 10.30 tot 4.30 uur in de „Stadswijnkelder". RITTHEM: 7.30 uur. School gebouw: concert „Oefening na den Arbeid". ZATERDAG 25 FEBRUARI. GOES. 1.30 uur, „Prins van Oranje": vergadering „Ver. v. Oorlogsinvaliden". Vergadering C.B.T.B. Dinsdagavond vergaderde de afd. C.B.T.B. in het gemeente vergaderlokaal. Aanwezig waren o.a. de burgemeester, de heer J. W. van 't Hof en de voorzitter van de afd. Z.L.M., de heer Joh. Marinissen. Voorzitter was de heer J. Koole Mz. Drs J. J. Knib- be te Goes hield een lezing' over het onderwerp: De wet op de materiële oorlogsschade. Hij be handelde achtereenvolgens: Scha de aan huisraad; schade aan vruchten, die wordt vergoed naar basis oogstwaarde met aftrek van de niet gemaakte verplegingskos- ten aan het gewas, schade aan bedrijfsgoederen en inventaris, waarvoor in de wet alleen een richtlijn is aangenomen en over de uitvoering waarvan nog een uitvoeringsbesluit zal verschijnen en schade aan gebouwen. Spr. toonde met voorbeelden de werking van deze regeling. Na de uiteenzetting werden vele vragen gesteld en beant woord. Drs Knibbe eindigde met dank gebed. GAPINGE. Jaarvergadering melkcontröle- en fokvereniging. Dezer dagen kwam bovenge noemde gecombineerde vereniging bijeen. De voorzitter, de heer M. Arendse, deelde o.m. mede, dat 1949 een gunstig jaar was ge weest en dat er geen mond- en klauwzeer was voorgekomen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging thans 22 leden telt, waarvan de heer J. Looise als erelid met 142 koeien, De penningmeester sloot zijn boe ken met een batig saldo. De heer J. Stroo, hoofdcontroleur melk- contröledienst van Zeeland, sprak over de productie der beesten en deelde mede, dat de gemiddelde productie van de in 1949 droog- gezette koeien, nJ. 100 stuks, was 4212 kg melk met 3.90 vet, 1644 kg vet in 333 dagen. De heer C. den Engelsen, hoofdass. Rijks- zuivel- en veeteeltconsulentschap, behandelde hierna het onderwerp „Goedkoop voeren", waarna tal van vragen werden gesteld, die vlot werden beantwoord. De heer C. Langebeeke Cz„ die gaat ver trekken, dankte voor de prettige samenwerking als boekhouder der fokvereniging. De heer M. Arend se werd herkozen als voorzitter. ZOUTELANDE. Jaarvergadering van de Landbouwverenlging. Dinsdagavond hield de land- bouwvereniging Zoutelande, afd. Z.L.M., haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer J. Wisse. Uit het jaarverslag bleek, dat er een batig saldo was. De heer E. Janse bracht'ver slag uit van de financiële com missie. De aftredende bestuurs leden, de heren J. Wisse en H. Melis werden beiden herkozen. De voorzitter gaf nu het woord aan de heer Ikkink, directeur van de Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren", die 'n lezing hield over de coöperatieve afzet van landbouwproducten en over zaai- en pootgoed. Hij vertoonde verder nog enkele films. COLIJNSPLAAT. Vergadering „Het Groene Kruis". Woensdagavond kwam de ver eniging „Het Groene Kruis" in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van dr L. P. Maas. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat over 1949 de stand der kas aanmerkelijk is achteruitgegaan, zodat op voor stel van 't bestuur besloten werd de contributie te brengen van f 2 op f 3 per jaar. De aftredende bestuursleden M. de Bruine en P. Gouloze werden bij acclamatie herkozen. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede dat van het destijds ontbonden monumenten comité, het overige geld beschik baar is gesteld voor het maga zijnfonds welk bedrag groot was f 1050. Uit de rekening van de pen ningmeester van de afd. Zieken- huisverpleging bleek, dat er over 1949 weer een goed saldo was. Op voorstel van het bestuur werd besloten die personen welke bo ven de 40 ligdagen kwamen of an dere hoge onkosten hadden nog 'n extra uitkering te geven. Aanrijding. Woensdagmiddag had op een kruising in de West-Achtenstraat een aanrijding plaats tussen een vrachtauto van J. A. Kallewaard en een personenauto bestuurd door S. van der Weele. De perso nenauto werd op zij gedrukt en flink beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Afloop verkoping. Ten overstaan van notaris J, J. W. Klop te Kortgene werd pu bliek verkocht een woonhuis aan de Oost-Kruisstraat, groot 35 c.A. eigendom van de heer H. de Wee. Hoogste inschrijver de heer M. H. Kievit voor f 555. Koper de heer W. de Jonge te Veere voor f 800. THOLEN. Aanrijding. Donderdagvoormiddag jl. had voor de zoveelste keer een aan rijding plaats op de hoek bij de firma Pot alhier. Mej. C. Zandijk echtgenote van J. Jansen, wilde de Kerkstraat inrijden, toen zij gegrepen werd door een auto ko mende van de brug, richting Kerkstraat. Zij kreeg een ernstige wonde aan de pols. Dokter Looy- sen verleende de eerste hulp. ST. PHILIPSLAND. Jaarvergadering N.O.L.B. Maandagavond hield de N.C.L. B. de jaarvergadering. De heer V. Z. P. Mol opende de vergade ring met een woord van welkom. Uit de notulen bleek, dat het ledental zo ongeveer gelijk was gebleven. Het verslag van de penningmeester sloot met een flink batig saldo. Veel werd er gesproken over het kunstmest strooien. De aftredende bestuurs leden, de heren J. Verwijs en J. Hooglander, werden herkozen. De lieer P. Hamer, Rijkshaven meester Kanaal door Zuid-Beve land te IJansweert, is in gelijke functie benoemd per 1 Maart te U trecht. De heren M. L. Deurloo en W. Hage, voorheen te Poortvliet, thans te Scherpenisse, ontvingen °P 20 Februari 1950 een onder scheiding van Ereteken van Orde en Vrede. Deze onderscheidingen werden door de burgemeester uit gereikt. Dinsdagavond of Woensdag hoopt in Tiiolen te arriveren, zus- ter C' J: KrÜger B.d. welke 2 jaar in Indië werkzaam is geweest als verpleegster bij onze militairen. WEMELDINGE. Besloten tot bouw van 25 „goedkope" woningen. Dinsdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Bij de aanvang hield de voor zitter, burgemeester C. N. F. van Sas, een nieuwjaarsrede, waarin ht) het overlijden van de heer J. Poelman memoreerde. Hij rele veerde hetgeen tot stand geko men is op het gebied van de wo ningbouw en verder de begraaf plaats, reorganisatie brandweer, nieuwe torenklok, torenspits en schooltandverzorging. De financi ele positie van de gemeente is be trekkelijk gunstig. Wethouder Lindenbergh beantwoordde de rede van de burgemeester. Een verzoek van de Z.L.M. om een jaarlijkse bijdrage in de kos ten van de lagere huishoudschool te Kruiningen werd onder intrek king van de vastgestelde regeling toegestaan. De politie-verordening werd aangevuld met een bepaling, betreffende het houden van dui ven, gedurende het tijdvak van 15 Maart tot 1 Mei. De heer De Jonge achtte de voorgestelde boe te van ten hoogste f 100,te hoog en zag dit gaarne veranderd in f25,Zijn voorstel werd ech ter niet ondersteund. Voor alar mering van de brandweer zal een sirene worden aangeschaft. De verordening op de heffing van rechten voor de algemene be graafplaats onderging een redac tionele wijziging. Bij dit punt weinog van gedachten gewisseld over de uitvoering dezer veror dening. Met de ontwerp-regeling der jaarwedde voor de wethou ders, zoals die door G. S. is op gesteld, ging de raad accoord. Wegens de gestegen kosten van levensonderhoud zal aan het ge meente-personeel overeenkomstig de rijksregeling over het le kwar taal 1950 een uitkering worden verstrekt. Na een besloten zit ting deed de voorzitter medede ling van de geschiedenis,, die zich heeft afgespeeld bij de voorbe reiding van de bouw van de z.g. goedkope woningen. B. en W. willen indien mogelijk, 25 wonin gen bouwen. Het crediet hiervoor werd door de raad verleend. De Wed. J. Poelman werd be noemd tot klokopwindster. Aan de gemeente-arbeider zal wegens extra-werkzaamheden een grati ficatie worden verleend. Bij de rondvraag informeerde de heer De Jonge naar de moge lijkheid om bij de radio-distribu tie meer -dan 2 stations te ont vangen. Dit geval zal aan de P. T.T. worden voorgelegd. De heer Dekker besprak de mo gelijkheid tot plaatsing van een waohtgelegenheid voor buspassa giers. De heer v. d. Hieie wees op de waterafvoer bij de Geref. Kerk aan de Noordelijke Achter weg. Wegens overtreding dienstplichtwet. Gisteren stonden voor de poli tierechter te Assen 26 jongelui terecht, verdacht van overtreding van de dienstplichtwet. Het zijn jongelui, die gewetensbezwaren tegen de militaire dienst hebben. In feite ging het om een tweetal conflicten met de D.U.W., waar ze te werk zijn gesteld. Het eerste geval betreft de in voering van een nieuwe verlofre geling, die op 1 October inging. Ze hadden in hun verloftijd werk opgedragen gekregen en dit niet uitgevoerd en meenden daarmee in hun recht te staan. De Officier van Justitie achtte hiermede overtreding der dienst- weigeringswet bewezen en eiste in deze zaak tegen de 23-jarige student J. de J. uit Middelburg een boete van f 15,of 10 dagen hechtenis. De zaak werd aange houden in afwachting van het ar rest van de Hoge Raad, waarin de al dan niet juistheid van de tewerkstelling zal zijn vastgelegd. De Rechter moest ook nog be slissen over een tweede conflict. Er zijn drie kampen waar de dienstweigeraars in D.U.W.-ver- band werken. Toen er in twee kampen vorstverlet gegeven werd en in het andere kamp wel ge werkt moest worden, weigerde 'n aantal jongens dit om verschil lende redenen. Zo waren zij van mening, dat de verletregels van de „vrije" D.U.W.-arbeiders ook voor de dienstweigeraars gelden. Tegen de Middelburgse student werd hiervoor een week gevange nisstraf geëist. De verdediger be pleitte algehele vrijspraak. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zwaagwesteinde (toez.), L. van Hartingsveld te Midwolda (Old.); te Vrooms- hoop (2e pred.pl.), H. de Ruijter te Eek en Wiel. Aangenomen naar Lollum- Waaxens, W. v. d. Kooy, cand. te Zevenhuizen, die bedankte voor Bovensmilde. Bedankt voor Woudenberg, G. M. van Dieren te Ede; voor West-Terschelling, J. H. W. Dickhout te Jutrijp-Hommerts. Geref. Kerken. Bedankt voor Aalsmeer, P. de Bruijn te Krabbendijke. Geref. Gemeenten. Beroepen te Meliskerke, Chr. van Dam te Werkendam. Chr. Geref. Kerken: Tweetal te Rotterdam-C., M. W. Nieuwenhuijze te 's-Gra- venhage-C., en J. H. Velema te Bunschoten. Bevestiging en intrede. Ds H. M. Strating te 's-Heer Abtskerke is voornemens op Zondag 5 Maart des middags afscheid te nemen van zijn ge meente. Op 12 Maart hoopt ds Stra ting te Goes zijn intrede te doen, na bevestiging door prof. G. Sevenster te Leiden. BOND VAN CHR. BAKKERSPATROONS. Vergadering afdeling Zuid en Noord-Beveland te Goes, Voor de leden van de afd. Zuid- en Noord-Beveland van de Bond van Chr. Bakkers patroons, die gistermiddag in de zaal van de heer Bustraan te Goes vergaderden, heeft de secretaris van genoemde bond, de heer Zuidhof uit Utrecht, het woord gevoerd over „Actua liteiten ln de bakkerij". Wegens afwezigheid van de heer C. Douw stond de verga dering onder leiding van de heer Noordhoek van Kamper land. Allereerst behandelde inlei der het ontstaan van de P.B.O., waarbij hij erop wees, dat het voor de christelijke bakkers noodzakelijk is zich christelijk te organiseren. Immers, het C.N.V. maakt het mogelijk, dat de voormannen, die bij de over heid de belangen moeten be pleiten, beslagen ten ijs komen Spr. hoopte, dat de P.B.O. ook aan de ambtenarij een eind zou maken. Tenslotte voerde hl) het woord over het weerstandsfonds. De heer Noordhoek dankte hem voor zijn betoog, waarna de heer Zuidhof de bijeenkomst met dankgebed sloot. voorlopig nog niet gereed. Stationsbrug te Middelburg Aanvankelijk bestond de ver wachting, dat de Stationsbrug te Middelburg over het kanaal door Walcheren uiterlijk in Mei gereed zou komen. Thans blijkt echter, dat de metalen boven bouw niet in het voorjaar, doch eerst in het najaar zal worden afgeleverd. Dit betekent, dat de bruggenmisère ook de komende zomer nog zal voortduren. Wel zal de onderbouw dit voorjaar gereed komen, maar dat heeft nu weinig zin. DE TEELT VAN FIJNE ZADEN. Lezing van de heer M. Murre te Middelburg. Gistermiddag is te Middelburg in het Schuttershof de jaar vergadering gehouden van de Ver. voor Bedrijfsvoorlichting „Walcheren". De voorzitter, de heer X. Wisse, zei in zijn ope ningswoord, dat de door de ver eniging in alle Walcherse ge meenten georganiseerde praat avonden ais resultaat o.m. 73 nieuwe leden hebben opge leverd. Thans zijn er reeds 157. Uit het financiëel verslag bleek, dat de inkomsten f2130.43 hebben bedragen en het batig slot op 1 Januari j.l. f482.85 be droeg. Hierna was het woord aan de heer M. Murre, hoofdassistent van de R.L.V.D. en specialist voor de akkerbouw, die sprak over de teelt van fijne zaden. De heer Murre gaf een over zicht van de teelt dezer zaden in ons land, die de laatste jaren van het Noorden naar het Zuid- Westen is verschoven. In Neder land wordt per jaar 12.000 ha. fijne zaden geteeld; in Zeeland in 1946 1800 ha. én in 1948 zelfs 2750 ha., terwijl in 1949 2700 ha. werd geteeld. Door deze stijging heeft Zeeland kans ge zien Groningen van de tweede plaats te verdringen. CONTRACTEN. Vervolgens besprak de heer Murre de noodzakelijkheid van de oprichting van een Contract- zaadtelersvereniging. Hij wees erop, dat de regering reeds een consulent voor de fijne zaden aanstelde, terwijl daarna ook het proefstation in Wageningen werd opgericht. In 1925 werden voor het eerst algemene voorwaarden opge steld voor de contractteelt. Later zijn deze grondig gewijzigd en thans is men opnieuw bezig wijzigingen aan te brengen. Volgens spr. kent men op Walcheren deze algemene voor waarden nauwelijks, waardoor men is overgeleverd aan de willekeur van de firma's. De hoofdassistent wees op de moge lijkheid via het proefstation te Wageningen te contracteren. Tenslotte besprak de heer Murre de ontbinding van contracten, waarbij hij waarschuwde voor het omploegen wegens misoogst, vóórdat de vertegenwoordiger van de firma, voor welke men teelt, toestemming heeft ge geven. Nagekomen Advertentie Met grote droefheid geven wij kennis van het feit, dat tengevol ge van oorlogsverwon ding in Indonesië, in de Neurologische Kli niek te Utrecht is overleden, onze innig geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder FIETER MELSE, le Luit. K.L. Echtgenoot van H. W. Veen, op de bloeiende leef tijd van bijna 32 jaar, haar nalatende twee jeugdige kinderen. Geve God ons kracht om dit zo zware ver lies te dragen. Uit aller naam: J. MELSE. E. MELSE— RIEMENS. Oostkapelle, Molenweg 29. 22 Februari 1950. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 27 Febr. a.s. Predikbeurten. W. ZEEUWSCH VLAANDEREN ZONDAG 26 FEBRUARI 1950. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg: 10.30 ds Blom. St. Anna ter Muiden: 11 ds Schrale. Biervliet: 10 ds Wiebosch. Bres- kens: 10 en 6.30 ds v. Beusekom. Cadzand: 10 ds ten Cate. Groede: 10 ds Boere (H.A.). Hoofdplaat: 10 dhr de Visser. Sint. Kruis: 9 ds Blom. Nieuwvliet: 2 ds Scho penhauer. Oostburg: 10 ds Four- nier. Retranchement: 7 n.m. ds Barnouw. Schoondijke: 10 ds Schopenhauer. Sluis: 9.30 ds Schrale. Waterlandkerkje: 10 ds L. van Dijk, bev. van ds H. B. Bergsma, 2 Intrede ds Bergsma. IJzendijke: 10 cand. Bouwen. Zuidzande: 10 ds Barnouw. Geref. Kerken. Schoondijke: 9.30 en 2.30 cand. Meeder, Overschie. Waterstanden. Keulen 286 (plus 0.04)Ruhrort 122 (plus 0.17); Lobith 1143 (plus 0.03); Nij megen 913 (-0.06); Eefde 467 (-0.28); Deventer 366 (—0.26)Borgharen 4230 (plus 0.09); Belfeld 1332 C0.03)Grave (beneden) 571 (plus 0.16); Arnhem 892 (-0.06). GROTE VAART. AALSDIJK 22 van New York naar Antwerpen en Rotterdam. ALAMAK 22 te Koweit. ALBLASSERDIJK pass. 22 Startpoint. ALCOR 22 van Florianapolis- Rio Grande. ALDEBARAN 22 420 m. West Bermuda. ALGORAB pass. 22 Fi- nisterre. ARENDSDIJK 23 te Buenos Aires. AMSTELLAND 23 te Rio de Janeiro. ARMILLA (t.) 23 te Pladjoe. BLITAR 23 te Colombo. BOISSEVAIN 23 te Zanzibar. CELEBES 22 van Belawan. CONGOSTROOM 22 van Hamburg naar A'dam. DELFSHAVEN pass. 23 Ouessant. DORSETSHIRE pass. 22 Wight. DREN TE 23 te Penang. EENDRACHT pass. 22 Inagua Eil. ENA (t.) pass. 22 Som brero Eil. ESSO DEN HAAG pass. 22 Fayal. ETREMA (t.) 23 te Pladjoe. GA- ROET 23 te R'dam. GROOTE BEER pass. 22 Kp. Bougaroni. HOOGKERK pass. 22 Ceylon. KELBERGEN 23 te Spezzia. KLIPFONTEIN 22 van Durban naar East Londen. LAURENSKERK pass. 23 Oues sant. LAWAK 23 te Ho. LEOPOLDS- KERK pass. 22 Ouessant. LOENER- KERK 22 van Tunis naar Genua. MA- PIA 22 nog te Clieribon. MERWEDE 23 van Lome te Lagos. MURENA (t.) 22 te Faheheel. NEDERLAND (t.) 22 te Teneriffe. OSSENDRECHT 23 te Frede- ricia. PASTEUR pass. 22 Finisterre. PYGMALION 21 van Curasao naar Haiti. RIDDERKERK 22 yan Marseille. ROE- BIAH pass. 22 Gibraltar. RIJN 22 te Sharpness. SCHIEDIJK pass. 21 Malta. SIBAJAK 22 van Colombo. SOESTDIJK 23 te Colombo. SOMMELSDIJK 23 te Singapore. STAD BREDA 22 van Dur ban naar Lorenzo Marquez. SUNETTA (t.) pass. 22 Landsend. TARAKAN 22 te Semarang. TAWALI 23 te Cabadelo. TJI- BESAR 22 van Singapore naar Kobe. TJIKAMPEK 22 van Penang naar Mom- bassa. TRITON 22 van Turkseiland naar New York. UTRECHT 22 van Kaapstad naar Laplata Rivier. VAN OSTADE 23 te Carupano. VENUS 22 van Alexandria naar Port Said. WILLEM RUYS 23 t« Rotterdam. ANTONTIA (t.) 21 van Balik- papan naar Davao. BERLAGE 20 te Soe- rabaja. BREDA 22 te A'dam. COTTICA 22 te A'dam. FRIESLAND pass. 22 Kp. de Larmi. HYDRA 23 te A'dam. JAAR- t STROOM 22 van A'dam naar West-Afri ka. KEDOE 22 n.m. te Djakarta. ORION 22 van Messina naar Tunis. OVERIJSEL verw. 24 van Belawan. POLYPHEMUS 20 te Soerabaja. SALATIGA 18 te Hono lulu. TERNATE 24 verw. Belawan. TI- BERIUS 20 van Modile naar Houston. VOLENDAM 22 v.m. van Djakarta naar Rotterdam. VULCANUS 22 van Lissabon. WELTEVREDEN verm. 25 van Djakar ta naar Cheribon. ZIJPENBERG 23 te1 Amsterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 22 Februari; Sleepboot RICHARD van Antwerpen. PROGRES van Amsterdam. ELISABETH van Rotterdam. 23 Februari; JO van Hansweert. Van Vlissingen vertrokken 22 Februari; PROGRES naar Brugge. ELISABETH naar Le Havre. 23 Februari: JO naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen 22 Februari; NETTY van Lissabon. 23 Februari: LEM- STERKERK van Rotterdam. JAAR- STROOM van Amsterdam. BELA van Rotterdam. CETAS van Londen. Gepasseerd van Antwerpen 22 Februari: ZEEMEEUW naar zee. MIJKE naar Rotterdam. BLOEMFONTIJN naar Am sterdam. IRENE naar Londen. CHERUS van Hansweert naar zee. 23 Februari: NEGEO naar Amsterdam. (Ingez. mededeling, advert.) dei ieiüteKite. mvdULei te^ejx v&ikaudti&id. ci ITALIAN0 30 cent per \sj ^-3 '00 gram ■QEEEECEXX3I V eilingsberichten. nf MIDDELBURG. Eierveilini van 23 Febr.: Minimumprij; voor pluimveehouders f 1,93 per kg.; vuilschaligen 2 cent minder per ei; winkelprijs per 100 stuks f 18 voor klasse 0; f 17 voor klasse I; f16 voor klasse II( f 15 voor klasse III; f 14 voor klasse IV; f 13 voor klasse V; f 12 voor klasse VI. KAPELLE. Veiling van 22 Febr. Jonathan 2465, Goud- reinetten 24—42, Golden Deli cious 2045, Bellefleur 11—33, Glorie van Holland 28, Notaris- appel 31, Ermgaard 1034, Hol- landszoet 1125, Campagnezoet 727, Comtesse de Paris 553, Beurré Alex. Lucas 4658, Jo sephine de Malines 1050, Gie- ser Wildeman 728, Kleipeer 5 19, Saint Remy 1218, Brede- rode 16, Winterlouwtje 517, Spruitkool 2135, Rodekool 20, Uien (stek) 836, Breekpeen 7,518, Aardappelen 11, Kroten 5,5—6,5, Prei 37—50, Witlof 41— 45, alles per 100 kg.; Noten 3 3.40 per 100 stuks. Wat brengt de radio? SCHELDE-VAART Per 22 Februari 1950 passeerden te Hans- weert de volgende schepen naar onder staande bestemmingen. FLUVIALE 6, Popelier; FROBURG, Micbiels; CARL GELDNÉR, Riemens; GRETA, Kruik; MARIS, Biergous; POR- Bley; LA PLACE, MichieLe; FA TA MORGANA, Streng; RIGO, De Schipper; ARTENESIA, Zwartz; BAR- SAC. Gerritsen; ZEELANDS LUISTER 2, Dane; LUCIA, Stoop; LUKA, van Kerckhoven; NEPTUNUS, van Suydam; STARIVO, Huijsman; WYACO, Schrei- der; LEENDERT PIETER, van Groe- zen; PATY, Leeuwestein; ALBANIA, de Vos; COTA, Palens; DAANA, Maas; VIVAT, Wagemaker; ELMA, Drent; BERTUS, Breure; VARIATIE, Versluijs; HOLLANDIA, VersluijsEMANUEL, Temjierman; NOTHUNG, Verbeek; ENERGIE 2. Borbout; IRENE, Schram; NOOIT VOLMAAKT, van der Vaart; AHY, van LoonPOOLSTER, Kunst MACHIENSTEEN 14, v. d. Broeck; al len naar België. DANKBAARHEID, Slotje, Utrecht. EENDRACHT, Oomens, Puttershoek. DIRKJE, v. d. Plas, Kat wijk. ALBATROS 2, Leeuwestein, Kra- lingenseveer. ONDERNEMING, De Waal, Werkendam. VOOR DEN TIJD, Cornet, id. CORIE, v. d. Putten, Wormerveer. ALMANIA, Carpentiens, Roermond. RI VAL, van Kaam, Schiedam. JANNIGJE, van Drimmelen; SMOSK, Stemstra; TER SCHELLING, Dubbelman; TELEGRAAF 15, Köss; TELEGRAAF 12, de Jong; ZEELANDS LUISTER 1, v. <L Vliet; Zaterdag 25 Februari 1950. HILV. I (301,5 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Licht orkest. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Radio Philh. orkest. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest. 12.30 Me dedelingen. 12.33 Amusements orkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Politiekapel. 14.20 Engelse les. 14.40 Utrechts stede lijk orkest en soliste. 15.15 Kro niek van letteren en kunsten. 15.50 Symphonette orkest. 16.30 „De schoonheid van het Gregori aans". 17.00 Voor de kinderem 18.00 Saxophoon en piano. 18.10 Journalistiek weekoverz. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 West-Indisch commentaar. 19.25 Parlementaire causerie. 19.35 Gr. 19.45 Heg. Uitz. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Grant 20.15 „Lichtbaken". 20.40 Gram. 20.43 „Steek eens op, heren'*, 21.00 Orkesten-parade. 21.30 „Kon Tiki", hoorspel. 21.55 Or kesten-parade. 22.25 Puzzle. 22.35 Actualiteiten. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Maastrichts stedelijk orkest. HILV. H (415 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. VPRO 1000 Medisch» causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Radiofeuilleton. 10.35 Voor de arbeiders. 11.35 Piano recital. 12.00 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Acoordeonmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Kon. Militaire Kapel. 14.50 Gram. 15.00 Literair overzicht. 15.20 Kamerorkest met solist. 16.00 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.15 Gram. 16.45 Sport. 17.00 „Het agrarisch congres van de P.v.d.A. 17.15 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 1815 „Waarom en hoe?", toespraak 18.20 Populair muziek. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO 19.30 „Bijbellezing". 19.45 „Passepar- tuot", causerie. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.12 VARA-varia. 20.15 Tiroolse mu ziek. 20.45 Gevarieerd program ma. 21.45 Socialistisch commen taar. 22.00 Sextet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.40 Ha waiian muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.35 Gram. alien naar Rotterdam. CENTRUST 2, r. d. Hoeve; ERICA, van Ruijsevetd; lieiden naar Basel. FRIDA, de Jonge; CATHA- I.INA, van Balen; beiden naar Dordrecht. ARAVIS, Keijzer; REVERNIER, Brink; CLASMA, Eerkens; ACHILLE, Pols; I THrLLA 3, Korstantje; RHENUS 38, Sagane; RHENUS 137, Koch; INDU STRIE 75, Löffler; ST. ANTOINE, de I Wilde; ISALA Bokslag; MARTHA, van 1 Oudenaarde; CODEX 1, de Vree; MAG- DA, Balegooye; NASSAU, Egenhusi; FANTO 24, Rido; SPECULANT, Haver»; FANTO 12, Fest; CHARLES, de Roeck; EDUARD SIEGMET, Mellein; allen naar Duitsland Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 23 Februari medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Grootboek Obligation Nederland 1948 ioo)4 Dito 1947 984 Dito 1937 984 Dollarlening 1947 984 Invest. Certif. 994 Nederl. 1962-64 ex. Dito cum 1004 Nederland N.W.S. 814 Spaarcertificaten 1004 Indië 1937 A 964 Grootboek 1946 984 Kol. Bank 90 Ned. Ind. Hand. Bk. 1014 Ned. Handel Mij 1624 A.K.U. 180 Berghs Jurgens 330 van Berkel Patent 1164 1434 Calvé Delft Centrale Suiker 1904 Fokker Gelder Zonen 161 Kon. Hoogovens 185 Lever Bros Unil. 2314 Ned. Ford Ned. Kabelfabr. 289 Philips' Gloeil. 2304 Dito 6 cum. pref. wd. 169 Wilton 1514 Billiton I rubr. 371 Dito II rubr. 3 Dordtsche Petr. '4 Dito pref. 4 Kon. Olie 4i Dito onder aand. 34 Moeara Enhn 16 A'dam Rubber 149 4 Bandar Rubber 143 Deli Bat. Rubber 1244 Ken den g Lei» boe 129 Dost Java Rubber 64 De Oostkust 117 Serbadjadi 67)4 Holl. Am. lijn 158 Java China Jap. lijn 133 m WA 102 330 1164 1424 190 A WA 161A 185 229J4 300 289 231 170 151 373 283 268 290*4 294 291 485 148*4 139 124 129 644 118 664 158 132 Kon. Boot 1394 138 Kon. Paketvrt. 147 1464 Ned. Sch. Unie 1524 152)4 v. Onimeren's Sv. 174 175 Rott. Lloyd 1464 146 Stv. Mij. Ned. 153 154 H.V.A. 1554 1554 Java Cult. 854 N.l.S.U. 100 Vorstenlanden 41 41 Deli Bat. Mij 1274 Deli Mij. 1174 1454 Senembah 129 129 Muller Co. 1534 153 Amsterd. Bk. 1784 1784 Holl. Bank Unie 2184 2194 1544 Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. 984 984 Ned. Ind. Esc. Mij 784 794 Ned. Bk. v. Zd.-Afr. 186 R'damse Bank 1764 1764 Surinaamse Bk. Twentse Bank I8OJ4 1804 Am. Smelting Anaconda Copp. 594 60 31)4 314 Betlü. Steel 107 1074 Chrysler 70 General Motors 824 83 Intern. Nickel 314 314 Kcnnecott 574 57)4 Rep. Steel 28 28 Standard Brand»' 6 6 U.S. Steel 964 964 Cities Service 74-4 7M North Am. 22 224 Cont. Oil 60 Midcont. Oil 41)4 414 Philips Oil 624 624 Shell Union 374 374 Tidewater 26 26 Baltimore 114 114 Miss. K. Texas New York Centr. 134 Pennsylvania m 184 Canadian Pac. 164 m

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3