Srcvincitjffi/M 'KORT 10 Zeeuwen met „Pasteur" en Atlantis" op de thuisreis. Kfff&gfZENDIlü Verzekeringsagenten en kantoor bedienden verenigd. NOTEERT EVEN? Het gaat goed in Indonesië. VAN BERGEN. Van Bergen en de rovers. In één christelijke organisatie Maandag 20 Februari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Provinciaal personeel krijgt de 5 loonsverhoging. Ged. Staten hebben In him ver gadering van Vrjjdag besloten, de bepalingen van het K. B. van 20 Januari J.I., houdende toekenning van een uitkering over het eerste kwartaal van 1950 aan een deel van het Rijkspersoneel, overeen komstige toepassing te doen vin den ten aanzien van het Provin ciaal personeel. Het College heeft daarbij gebruik gemaakt van de hem bij het besluit der Prov. Sta ten van 3 Augustus 1948 toege kende bevoegdheid om, ln afwach ting van een door de Provinciale Staten ten deze t« nemen beslis sing voorschotten te verstrekken overeenkomstig de voor het per soneel ln 's Rijks dienst geldende normen. Jaarvergadering „Achilles" te Middelburg. Uitgebreid werkplan voor 1950. Vrijdagavond werd in het Ne derlands Koffiehuis de jaarlijkse algemene vergadering van de Middelburgse Gymnastiek- en Athletiekvereniging „Achilles" gehouden. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter, de heer K. de Vries, de prettige samen werking, die er was in het afge lopen jaar, waarbij hij speciaal dank bracht aan de heren Bal, Geers, Kooman en Parent. Ook werd de heer J. A. Bal dank ge bracht voor het vele werk door hem als directeur verricht, waar bij hem een enveloppe met Inhoud werd overhandigd. De heer T. Geers richtte zich tot de heer Bal i.v.m. zijn 45-jarig lidmaat schap van het K.N.G.V. en tot de heer de Vries, die 15 jaar voor zitter van „Achilles" is. Beiden ontvingen een geschenk. Meege deeld werde dat er weer tal van uitnodigingen zijn binnengeko men, die door het bestuur zullen worden bekeken, terwijl de uit voering der adspiranten op 17 Maart, die der leden op 18 Maart a.s. zal worden gehouden. De heer Bal bracht als secre taris zijn jaarverslag uit, waaraan wijn ontlenen, dat de afd. gym nastiek 12 maal, de wandelafd.. 8 maal en de Signaalafd. 13 maal optrad. De afd. Athletiek nam aan 12 wedstrijden deel, behaalde daarbij 14 Zeeuwse kampioen schappen, terwijl 25 verenigings records werden gevestigd. Uit het verslag van de penning meester, de heer T. Geers, bleek, dat de financiële toestand van de vereniging kerngezond is. Als be stuursleden werden herkozen de heren J. A. Bal en P. Kooman, als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de dames B. Huysman en M. Schoolmeester en de heer J. Parent. WERKPLAN 1950. De heer Bal ontvouwde ten slotte het werkplan voor 1950. De junioren zullen op Tweede Pink sterdag naar Leerdam gaan om deel te nemen aan het Gym- nastiekfeest, terwijl diezelfde dag de anderen in Eindhoven aan de door het K.N.G.V. te organiseren wedstrijden deel zullen nemen. Ook zullen de adspiranten deelnemen aan het adspirantenfeest, dat door de Belgen in Gent zal wor den gehouden in Juni a.s. Ook aan de Stedenontmoeting Amersfoort-Middelburg zal door „Achilles" worden deelgenomen. De Bondsafstandsmarsen op 1 en 2 Juli a.s. zullen waarschijnlijk door de vereniging kunnen wor den georganiseerd, terwijl men ook zal deelnemen aan de feesten ter gelegenheid van het jubileum van „Olympia" te Kapelle. Ten slotte zal „Achilles" ook aanwe zig zijn bij de viering van het le lustrum van de V.V.V. te Groede, die half Juni plaats vindt. MIDDELBURG. Kon. Ned. Middenstandsbond. Afd. Middelburg opgericht. De heer S. M. van Houte, die als „contact"man Donderdag avond in de bovenzaal van Groe- newegen de niet talrijke aanwe zigen verwelkomde, sprak daar bij de wens uit, dat deze de kern zouden vormen voor de op te richten afd. Middelburg van de KLN.M.B, en gaf daarna aan de vertegenwoordiger daarvan, de heer A. Swaan, gelegenheid de noodzakelijkheid van organisatie te bespreken. Er is niets nieuws onder de zon, is ook van toepas sing op de Middenstand. In de tijden der gilden bestonden reeds prijsregeling, publiekrechtelijke bevoegdheid, vakbekwaamheid en vakopleiding. De K.N.M.B. ver sterken is noodzakelijk om goede I resultaten te bereiken. Er is nog veel te wensen en ook veel, dat moet worden afgewerkt. Zeeland MAANDAG 20 FEBRUARI. HEDEN, MIDDELBURG: 8 Bogard- zaal: A.R. Studieclub. DINSDAG 21 FEBRUARL GOES1.30 Schuttershof Plattelandsvrouwen. 1.30 Prins van Oranje: 13e Praatmiddag oud-leerlingen R.L.W.S. en B.V.G. 7.30 Centraal: „Philatelica". 8 Chr. Kleuterschool Wijn gaardstraat: film over „Zon negloren". (Ingez. mededeling, advert.) per rol De grootste en de bestel ct Met het troepentransportschip C. Scheele, IJzendijke; C. P. „Pasteur", dat op 7 Februari uit Scnelfhout, Kloosterzande; F. Tandjong Priok vertrok en op 25 Schipper, Yerseke; A. Schoof, Febr. a.s. te Amsterdam hoopt te Sluiskil; W. D. Schrier, Kapelle; arriveren, komt een groot aantal1 R. Th. de Schrijver, St. Jan- (hjjna 180) Zeeuwen mee. Het zjjn: J. I. Adriaansen, Oostburg; J. de Blaey, Wolphaartsdijk; C. G. Blom, Haamstede; S. Blommaert, Clinge; L. C. den Boer, Ellemeet; S. den Boer, Zierikzee; C. J. Bolle, Oosterland; P. I. Bouterse, Kamperland; F. P. v. d. Bran den, Clinge; J. Brands, Nw. Vos meer; P. J. de Bruijne, St. Anna steen; P. B. Seghers, Axel; N. Siesse, Scharendljke; L. J. Smal- heer, Brouwershaven; P. A. Smet, Hulst; G. E. J. Soethaert, Westdorpe; J. Stoel, Eikerzee; J. Stoel, Zonnemaire; J. Tholenaar, Kapelle; J. J. Tollenaar, Ter- neuzen; M. C. v. Troost, Sluis kil; D. Tuiten, Eikerzee; C. W. Vader, Breskens; R. J. G. v. Velthoven, Zierikzee; J. G. Ver boom, Noordwelle; A. J. Ver ter Muiden; J. Bulthuis, Vlissin- donck, Hoofdplaat; P. G. M. Ver gen; W. J. Buter, Terneuzen; M. A. M. Claeys, IJzendijke; G. L. Cornelissens, Lamswaarde; B. C. Corbijn, IJzendijke; E. J. Crom- been,. Terneuzen; M. v. Damme, Kerkwerve; F. en F. Dekker, beiden Terneuzen; H. en J. W. Dieleman en G. v. Doeselaar, al len Axel; J. Dirks, Goes; P. Don- ze, Terneuzen; E. J. Dophemont, Hengstdijk; C. J. Drongelen, Zaamslag; C. Dunnes, M'burg; F. P. Durinck, Graauw; A. J. v. Elsacker, St. Philipsland; G. L. Engels, St. Janstëen; F. S. J. A. v. d. Eijnde, Zierikzee; A. Fase, St. Annaland; C. P. Flikweert, Nieuwerkerk; M. A. Flikweert, Breskens; P. de Fouw, Kortgene; J. v. Gastei, Schuddebeurs; M. Geensen, Axel; C. J. Goossens, Schore; J. J. Gordijn, Graauw; M. P. Goudswaard, Geersdijk; A. de Groote, Zuidzande; A. J. v. Heese, Vogelwaarde; J. D. Herrebout, Schoondijke; J. A. den Hooglander, Hoek; M. J. van eecken, Hontenisse; B. D. Ver- herbrugge, Schoondijke; G. C. Vermeirssen, Nw. Namen; P. Verschelling, Terneuzen; W. P. Versprille, IJzendijke; L. Verijke, Zierikzee; H. C. de Vilder, St. Jansteen; L. de Visser, 's-Gra- venpolder; R. C. de Vliegere, Kuitaart; W. J. Vonk, Zaamslag; J. W. v. der Voorde, Oostburg; P. J. Vredenbregt, Haamstede; C. A. Wante, Hontenisse; W. Wattel, Oostkapelle; A. J. Weezepoel, St. Jansteen; J. H. W. Wiegel, Middelburg; J. Wisse, Zoute- lande; J. Wisse, Middelburg; J. Witte, F. Wolfert en E. A. van Wijck, allen te Axel; B. Wondergem, te Middelburg. W. Boogaard, Meliskerke; J. A. de Jonge, s-Heerenhoek; E. de Ronde, Bruinisse; F. P. van Treyen, Oud-Vossemeer; L. Ge luk, St. Philipsland; J. van Goud, Lewedorp; M. P. Groene- wege, St. Maartensdijk; P. Hen- drikse, Nieuwerkerk; A. H. J. Hoorn, Rilland-Bath; J. J. van A. van Kempen, Middelburg; L. Houte, Nieuwvliet; M. W. ten Hove, Anna Jacoba Polder; C. A. Inghels, St. Jansteen; M. Jan- se, Brouwershaven; Th. Jonk- heyn, Hontenisse; L. Joosse, Nw. J. Ketting, St. Annaland; J. E. de Meijer, Vogelwaarde; J. Rijn berg, St. Annaland; O. M. Derth, Westdorpe; J. Holle- brandse, Vlissingen; U. A. M. en St. Joosland; J. M. Kesteloo, Talboom, Zuiddorpe; T. A. Mal- Poortvliet; P. de Keijzer, Kapel- lekote, Kloetinge; A. C. v. Oor- Ie; W. C. Klippel, Stavenisse; A. M. Kodde, Oosterland; M. Koens, Ovezande; A. P. Kools, Zuid schot, Vlissingen; G. P. L. Aver maete, St. Janteen; H. C. Bak ker, IJzendijke; F. J. de Beule, zande; P. J. Kouijzer, Graauw; St. Jansteen; J. J. de Bourgraaf, P. Kraak, Wolphaartsdijk; B. i Wilhelminadorp; J. Bruinewoud, Kriekaard, Krabbendijke; J. P. Zijpe; A. M. Guiljam, St. Phi- Lantsheer, Hoek; P. J. Lauwers, .hpsland; C. J. Havermans, Oud- Vogelwaarde; A. J. v. Leuven,1 Vossemeer; L. Hengst, Westka- Boschkapelle; H. Lokerse, 's-Gra- j pelle; R. J. A. v. Mullom, venpolder; H. Lokerse, Zierik-Nieuw-Namen; J. M. Pauwe, zee; J. Louwerse, Domburg; P. Kruiningen; J. Pouwer, Ga- A. Lijbaart, Sluiskil; E. Maas, 'pinge; P. Scheele, Axel; W. F. Hengstdijk; J. J. de Maat, i Taalman, Hulst; G. R. Verschel- Graauw; A. Maljaars, Oostka-.den. St. Jansteen; J. M. Ie pelle; J. Matthijsse, Kattendij- Waal, Walsoorden; J. E. Water- ke; Th. Meertens, Hoek; J. v. schoot, Hontenisse; H. Efde, Meurs, Axel; M. Muizelaar, Se- rooskerke; J. Nieuwenhuijze, Borssele; C. J. Oole, Haamstede; J. Oostdijk, Ovezande; A. Oppe neer, Axel; E. C. L. v. Osselaar, Clinge; A. E. v. Pamelen, Groe de; J. L. A. Pieters, St. Jan steen; H. Pleijte. Nw. en St. Joosland; A. A. M. de Poorter, Schoondijke; D. de Pooter, Axel; C. de Priester, Souburg; A. J. Quaars, Oostburg; J. Quist, A. J. Terneuzen; H. R. Hendriksen, Sluis; G. v. d. Plasse, Kloetinge. Met de „Atlantis", die op 6 Februari uit Tandjong Priok is vertrokken en op 3 Maart a.s. hoopt aan te komen te Amster dam komen de volgende Zeeuw se militairen uit Indonesië1 te rug: C. Vos, Rilland-Bath; J. M. Schoneveld, Zoutelande; J. M. Narebout, Vlissingen; N. A. Den ker, Zijpe; G. H. Kuijcks, Hulst; Huooto, vuonmif,, uUlOl, /xO. KCI, VJ. XI. iVUIJCIVO, IlUCi Polder; W. C. Rotte, Kerkwerve; P. v. Tilburg, Axel; C. A. de C. F. de Rijck, Aardenburg; D.l Kramer, Kloosterzande. heeft vroeger een volledig district gehad. Naast de Chr. en R.K. middenstand-organisaties ls het gewenst ook weer een algemene te vormen, die te bevoegder plaat se haar belangen behartigen kan. Op uitvoerige wijze beantwoord de spr. nog verschillende vragen, waarna tot oprichting werd be sloten. Als voorlopig besuur wer den gekozen de heren M. S. van Houte, A. Spruijt, P. v. d. Hooft, A. A. Nieuwenhulzen en J. v. d. Kreeke. SOUBURG. Gemeenteraad. Vrijdag a.s. zal de gemeente raad voor het eerst ln dit jaar bijeen komen. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel tot toeken ning van de 5 pet. loonsverhoging aan het gemeentepersoneel en een voorstel Inzake herziening jaar- wedderegellng van de wethouders. SINT LAURENS. Jaarvergadering Geref. Jongens- en Meisjesclubs. Donderdagavond hielden de Ge- lef. Jongens- en Meisjesclubs hun jaarvergadering in het Gem. Ver gaderlokaal, o.l.v. de heer J. A de Visser Uit de verslagen bleek, dat de meisjesclub 19 leden telt en de jongensclub 14. Om de beurt wordt elke week vergaderd. De leiders zijn E. P. Davldse, J. Koole, W. F. v. d. Hofstede en J. A. Visser. Een zeer gevarieerd program ma, w.o. tableaux, samenspraken, voordrachten en Inleidingen, werd op vlotte wijze uitgevoerd. Een koortje, onder leiding van de heer A. Scheltens bracht een aantal zangstukjes ten gehore. Aan het eind werd afscheid genomen van de leider J. A. Visser, die eerlang vertrekt naar de N.-Oostpolder. Ds Boon eindigde met dankgebed. SEROOSKERKE (W.). Jaarvergadering C.J.B.T.B. Donderdagavond hield de afd. C.J.B.T.B. Serooskerke e.o. haar jaarvergadering o.l.v. de heer P. Joziasse Jr ln het vergaderlokaal. De secretaris van de C.B.T.B., drs J. J. Knlbbe, hield een Inlei ding over het onderwerp: „Voor delen en bezwaren van gelelde economie". Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereniging 22 leden telt en de kaspositle slecht Is. Het ledental zou aanmerkelijk kunnen worden verhoogd. Door de afdeling ls de ze winter een motorcursus geor ganiseerd, die door 16 leden mex succes ls gevolgd. Na de pauze werd door 10 per sonen het toneelstuk „Nienke" opgevoerd. Met grote aandacht werd dit ernstige stuk ln 4 be drijven, gevolgd. De hoofdrollen werden gespeeld door mej. C. Wattel en Jac. Louwerse Jzn. WEMELDEVGE. Plattelandsvrouwen. Het definitieve bestuur van de afd. van Plattelandsvrouwen be staat uit mej. K. Dekker, mevr. Burger-Felius, mevr. Allnk-Wis- sink, mevr. Beenhakker en mevr. Lindenbergh-Tollenaar. THOLEN. Raadsvergadering. Vrijdag 24 dezer zal de Raad dezer gemeente ln openbare ver gadering bijeen komen. In de ver gadering zal de verkiezing plaats hebben van een wethouder in de vacature wijlen C. v. d. Berge, Bomen verdwijnen. In verband met het optreden der lepenziekte, moesten de mooie olmen aan de zeedijk nabij de gasfabriek alle gerooid worden. Naar wij vernemen zal er een aanplant komen van populieren. Onderlinge damwedstrjjden De uitslag van de deze week gehouden onderlinge damwed strjjden lulden: M. Schot; C. de Korte 11; D. de Vos-P. Blaas 02; M. Meerman-C. de Korte 02; M. Schot-P. NieuwenhujJ- zen 02. POORTVLIET. Aanbesteding verbouwing bovenverdieping gemeentehuls. Bij de gehouden aanbesteding voor het verbouwen van de bo venverdieping van het gemeente huis hebben ingeschreven: Metselaars: H. Overbeeke voor f 1374.20; W. J. Gunter voor f 1264; J. K. Krijger voor f 1231.90. Schilders: H. A. Endhoven voor f990; J. M. Oudesluijs voor f950 A. C. Sakko voor f723. Timmer mans: J. Elenbaas voor f1185; A. W. Noertler voor f1150. Sme den: Gebr. Gebraad voor f405; J. A. Kesteloo voor f 260. Elec- tricien: J. van de Graaff voor f 155. Aan de laagste Inschrijvers ls het werk gegund. AXEL. Woningbouw vordert goed. De bouw der simplex-montage- woningen in het Plan-Oost vordert naar wens. Van de 120 woningen zijn er 48 in afbouw, nl. in de Joost de Moorstraat en Banckertstraat. In laatstgenoem de straat zullen eind volgende week 16 woningen kunnen worden op geleverd. Voor de gelukkigen uit de 300 woningzoekenden een uit komst. Woensdagavond werd te Bors sele een film vertoond over de winning en bereiding van chlll- salpeter door de C.A.V, Wemel- dlnge. Minister van Maarsseveen tevreden. Minister van Maarseveen heeft een bezoek gebracht aan Indone sië. Het was een erg kort bezoek, waarbjj hij naar het schijnt niet verder kwam dan Batavia, maar toch lang genoeg om zekere in drukken op te doen. En die waren zeer gunstig. De minister was zeer getroffen door de ernst waarmee de Indo nesische regering tracht van de jonge staat een ordelijk welva rend en modern land te maken. Minister van Maarseveen had van. een bevoegd waarnemer ook een en ander gehoord over de actie Westerling, die hij als een brute en zinloze moordpartij scherp ver oordeelde, maar verder was er alle reden tot tevredenheid. Ja, het gaat goed! Alleenberichten uit Dja karta maken melding van haven- diefstallen op grote schaal, waar tegen de Nederlandse scheep vaartmaatschappijen machteloos staan. Uit opslagplaatsen en goederen loodsen worden de scheepsgoede ren in het openbaar weggehaald, terwijl de T.N.I.-bewaking de die ven hun gang laten gaan, op voorwaarde natuurlijk, dat ze ook een deel van de buit krijgen. Kisten worden opengebroken en balen opengesneden en ieder rooft wat van zijn gading is. Zelfs zijn schepen' met rijst en textiel geladen voor noodlijdende delen van Indonesië eenvoudig geën terd. Maar tochhet gaat goed. Behalvenu ja, dan zijn er nog van die kleinigheden, die minder aangenaam zijn. Zo hebben republikeinse demon stranten die van de deelstaten niets moeten hebben, de deelstaat Madoera met geweld geliqui deerd. Onder leiding van nationalis tische partijbestuurders, werd het parlement uiteen gejaagd en de Wali Negara gedwongen zijn ont slag te nemen. Te Medan heeft men naar het schijnt iets dergelijks geprobeerd, maar daar werd het doel niet on middellijk bereikt. Dat zijn echter van die kleinig heden, die niet meetefltn. Kinder ziekten. Het gaat goed, zegt minister van Maarseveen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Wijk bij Heus- den, H. N. van Hensbergen te Schalkwijk; voor Waddinxveen, J. de Lange te N"nspeet. Geref. Kerken. Tweetal te Amsterdam, J. van Buuren te IJmuiden-Oost en G. Toornvliet te Leiden. Beroepen te Tholen, J. H. van Halsema, cand. te Ermelo. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dirksland, L. Rijksen te Leiden. GENERALE SYNODE NED. HERV. KERK. Het radio-vraagstuk. Vrijdag kwam de Synode tot een definitieve formulering van haar besluit in zake de radio aangelegenheid. Met algemene stemmen sloot de Synode zich aan bij de radio-motie van 29 Oct. 1946. Daarin wordt gezegd, dat de kerk krachtens haar we zen niet kan berusten in een re geling van de radio-aangelegen heid, waarbjj men de kerk zou willen dwingen zich in een ver enigingskader te voegen. Zij acht het haar recht en haar op dracht niet door het uitzenden van kerkdiensten, maar ook an derszins door de radio getuigenis af te leggen van haar van God gegeven boodschap tot het Ne derlandse volk. Met 393 stemmen werd aan genomen samenwerking met an dere kerken in het I.K.O.R. te bestendigen. De Synode sprak daarbij de wenselijkheid uit, dat binnen het I.K.O.R. de verant woordelijkheid van de afzon derlijke kerken beter tot uiting zal komen. Daarmede meent zij de oecumenische samenwerking op haar best te dienen. De genomen besluiten zullen met brede toelichting betreffen de de huidige situatie van da radio-aangelegenheid in ons land en de plaats, welke de Ned. Herv. Kerk temidden daarvan moet innemen, aan de classicals vergaderingen worden voorge legd. Het concept van deze toelich ting zal in een volgende synode vergadering worden vastgesteld. Generale Synode Chr. Geref. Kerken. Naar wij vernemen heeft de kerkeraad der Chr. Geref. Ker ken van 's-Gravenhage-C., de generale synode dezer kerken samen geroepen tegen Dinsdag a.s. in Eben Haëzer Kerk le 's-Gravenhage. In de bidstond aan de avond van Maandag 4 Sept. zal voor gaan ds W. Kremer van Apel doorn, praeses van de generale synode van Utrecht-1947. van 1. Wie staan hier met Van Bergen te praten? 't Zijn twee soldaten. „Ha! Van Bergen! We hebben werk voor je! Prachtig werk, hoor je? Je gaat met ons mee naar het grote bos waar de rovers zijn. Vind je dat niet fijn? Jonge, Van Bergen, dat wordt een feest! Jij wijst ons de weg want je bent er eerder geweest. Nu, Van Bergen, ben je klaar? Dan gaan we nu maar". 2. „Nee, nee, nee!" roept het vrouwtje. „Ik laat hem niet gaan! Nee, hij gaat niet mee! Ga maar weg, soldaten! Schel toch uit er over te praten! Bemoei je met je eigen zaken! Wat heeft mijn man met die lelijke rovers te maken? Nee, nee( hij gaat niet mee!" „Kom, kom", zegt Van Bergen, „wees maar niet bang. Ik kom heus terug en Ik blijf niet lang". (Ingez. mededeling, advert.) (Van onze Utrechtse correspondent.) Op een buitengewone algemene vergadering van de Ned. Chr. Bond van Verzekeringsagenten en Ziekenfondsboden, nam deze or ganisatie met algemene stemmen het besluit om een fusie aan te gaan met de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Daardoor verwezenlijkte men de plannen, die al een jaar geleden ontworpen waren. Naar de voorzitter van de thans opgeheven bond, de heer W. Bakker uit Utrecht mededeelde, kon men ln 1949 nog niet tot fu sie besluiten. Maar nu het wets ontwerp inzake de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie tot een wet verheven is, liggen de stuk ken anders. Zouden wij zelfstan dig blijven voortleven, aldus de heer Bakker, dan ware onze or ganisatie te klein om representa tief te wezen in de bedrijfsorgani satie. Nadat de voorzitter van het C.N.V. dit in een brief ter kennis van de bond had gebracht, zijn de ten vorigen jare begonnen samen- sprekingen met de organisatie der kantoorbedienden weer opgevat. Het resultaat was, dat de be zwaren die de verzekeringsagen ten tegen fusie hadden, weggeno men konden worden. De opgehe ven bond zal als beroepsgroep deel uitmaken van de organisatie derhalve nog een zekere vrijheid. Uiteraard krijgt de fusie na ver loop van enige tijd definitief haar beslag. Eén front. De heer Bakker sprak nadat het fusievoorstel zonder tegen kanting was aanvaard de hoop uit, dat in het nieuwe verband voldaan kon worden aan verschil lende verlangens, die in de oude organisatie niet in vervulling gin gen. Het is nodig, dat de verzeke ringsagenten en ziekenfondsboden sterk komen staan. Zij moeten één gesloten front vormen tegen de directies der verzekerings maatschappijen. Slechter werk gevers "zijn er namelijk niet. Dat hebben de verzekeringsagenten weer gemerkt bij de gang van za ken rondom de loonsverhoging van vijf procent! Er bestaat in de kringen der directies een stugge, afwijzende houding, hetgeen ove rigens verklaarbaar is uit de ge spletenheid welke tot heden toe bij de bedrijfsgenoten heerst. De heer A. Borstlap, secretaris van de Ned. Bond van Chr. Han dels- en Kantoorbedienden, her innerde daar eveneens aan. In het verzekeringsbedrijf heerst nog een stuk liberaal ressentiment, wat ook openbaar wordt in de Stichting van de Arbeid, wanneer er vraagstukken betreffende het verzekeringsbedrijf aan de orde komen. Voorts zeide de heer Borstlap zich te verblijden over de fusie; deze maakt de positie van beide belanghebbende bonden steviger. De organisatie der kantoorbedien den, die op haar jaarvergadering (12 Mei) tienduizend leden hoop te te tellen, zal na de thans ont stane vermeerdering van ledental stellig dat cijfer halen. Namens het C.N.V. sprak de heer C. van Nierop, secretaris, een woord van gelukwens. Hij memoreerde de talrijke fusies, die in de geschiedenis van het C.N.V. zijn aan te wijzen en hij verklaar de dat machtsvorming natuurlijk nooit een doel mag zijn maar wel een middel. Het C.N.V. is er ten zeerste mee gebaat wanneer het gedragen wordt door een aantal krachtige organisaties. (Ingez. mededeling, ad wit SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De welda dige warmte van de ptjn- stuiende Thermogène ver drijft dë snerpende pijn. J//ERM0GÈNE 14.30 Zang en plano. 15.00 School radio. 15.30 Gram. 16.00 Voor da zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 De clamatie. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Reg.uitz. 18.00 Lichte mu ziek. 18.20 Reportage. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Ac tualiteiten. 19.25 „Dit ls leven", causerie. 19.40 Zang en plano. 20.00 Nieuws. 20.05 „De gewone man". 20.12 „Carnaval overal". 22.35 Gram. 22.40 Godsdienstige causerie. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. HILV. II (415 M.): A.V.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. V.P.R.O. 7.50 Dagopening. A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio ochtendblad. 8.40 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Herhaling hersengymnastiek 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Amu sementsmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Planovoordracht. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Me tropoleorkest. 12.30 Mededelingen 12.33 Voor het platteland. 12.40 Planoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Financieel weekoverzicht. 13.25 Musetteorkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Volks-universitelt. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Volksliederen- kwartet. 19.25 „Paris vous parle" 19.30 Kwintet. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevari eerd progr. 21.30 Gram. 21.40 Buitenlands overz. 22.00 Amuse mentsmuziek. 22.30 Muziek jour- naad. 23.00 Nieuws. 23.15 Car- navalsprogr. 23.3524.00 Gram. Burgerlijke Stand. Explosie aan Noord-Russische grens. In berichten uit Kirkenes, aan het Varanger Fjord wordt mel ding gemaakt van een hevige ex plosie, die zich Dinsdag j.l. heeft voorgedaan aan de Russische kant van de grens met Noord- Noorwegen. De ontploffing deed zich voor ln „Nlklcelstad", zo genoemd naar de rijkdom van nikkel, die aan da Russische kant ligt van een meer nabij Svanvik, ln de provin cie Zuid-Varanger. Tot ver op Noors gebied was de ontploffing waarneembaar. V eiling^berichten. Geslaagd voor radiotelegrafist 2e klasse de heer M. A. de Jonge, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen. In de plaats van de heer L. Blaas ls benoemd tot controleur der vermakelijkheidsbelasting te Tholen de h?er D. de Vos, amb tenaar ter secretarie. Te Breda slaagden voor cos- tumière de dames: mevr. Koke laar-Vogel, K. Kloet, H. v. Marl on en R. Gelijn, allen te Vlissin gen. MIDDELBURG. Velling van 17 Februari. Goudrelnet 746; Gol den Delicious 1648; Jonathan 859; Zoete Armgaard 2325; Bramley Seedling 1529; Sint Remy 1724; Francois Borgia 21; Comtesse de Paris 1427; Gieser Wildeman 2829; Klei- peer 9; Andijvie 89112; Rode kool 617; Savoye kool 1438; Boerekool 731; Spruiten 1278 Witlof 29—58; Prei 16—58; Brui ne bonen 70; Uien 1642; Breek- peen 614; Witte Rapen 1011; Kroten 6—10; Veldsla 57—63; Schorseneren 48; Sladunsel 151 188. GOES. Veiling van 17 Febr.: Spruiten I 3855, id. II 3437, id. stek 12—26, Witlof 34—53, Peen 9—21, id. stek 3,50—4,50, Kroten 48, Prei 6170, Uien 1738, Rodekool 88,50, Boe rekool 2627, alles per 100 kg.; Knolselderij 20 per 100 stuks. Op 28 Februari schijnt de lingmerkte hij echter op, dat de de V.S. Over het gebruik der gel- De inschakeling van de Duitse havens laat echter te wensen transitohandel gaat slinken. E bevrijding van het beta- taten na de devaluatie precier zijn drag mag de ondernemen 10 de Inhoud daarvan. Dat hal geen Officiële Publicaties. DE PENSIOENWETGEVING. De staatscommissie voor de pensioen wetgeving maakt bekend, dat de gelegen heid om wensen en inzichten op het ge bied der pensioenwetgeving mondeling toe te lichten binnenkort zal moeten worden gesloten. De vijfde en laatste zitting van de desbetreffende subcommissie zal begin Maart worden gehouden. Personen of or ganisaties, die er prijs op stellen hun schriftelijke uiteenzetting mondeling toe te lichten, worden in verband hiermede uitgenodigd zulks uiterlijk 1 Maart a.s. aan het secretariaat (Binnenhof 4, 's-Gra venhage) kenbaar te maken. Aan na die datum ontvangen verzoeken om ge hoord te worden zal geen gevolg meer kunnen worden gegeven. Hinderwet. B. en W. van Vlissingen; gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 8 Febru ari 1950 aan de Caltex Petroleum Maat schappij N.V. te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarde ver gunning is verleend tot het oprichten van een electrisch gedreven benzinepompin stallatie door het plaatsen van een on dergronds reservoir met een inhoud van 4000 Liter en een bovengrondse aftap- inrichting, in en op het perceel, kada straal bekend gemeente Vlissingen, Sec tie A No. 4241, plaatselijk gemerkt Lam- brechtsenstraat No. 35. B. en W. der gemeente Vlissingen gelet op het verzoek, onder dagtekening van 14 December 1949 ingediend door W. van der Hout en W. J. de Kok, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het op- ïichten van een stucadoorswerkplaats met kalkblusserij, waarin zal worden geplaatst een electromotor van 3 P.K. Voor het drijven van een kalkmolen in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie E No. 1324, plaatselijk gemerkt Lange Zelke No. 10. Overwegende dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, bin nen de termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der" Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is beëin- digd; gelet op art. 8, tweede lid der Hinderwet; besluiten: De beslissing op voormeld verzoek te verdagen. j Inenting en herinenting tegen pokken. De Burgemeester der gemeente Goes j maakt bekend dat iedere Woensdag van 3 tot half vier gelegenheid bestaat voor kosteloze inenting van kinderen beneden 1 jaar en herinenting van de overige in- woners dezer gemeente, ten huize van de heer H. Snoek, gemeente-geneesheer, Wijngaardstraat 51. GOES. Geboren: Adriana M., d. v. J. Bal en B. Timmerman 'e Hoedekenskerke; Leendert J., z. v. F. Meerman en J. C. S. Boeltjes; Wilhelmina H., d. v. W. F. van Riet en H. de Jager. VLISSINGEN. Bevallen: C. A. den DekkerGoossen, d.; J. A. WattelPaauwe, d.; C. Bakker Capelle, z.; J. C. Czeslaw KorzeniewskiLuijk, d.; M. Poerstamperde Nooijer, z,; G. OreelMarijs, d. (tweel.); H. BeekhuijsenLeis, z.; M. Kos tervan der Gouwe, z.; A. S. Daamenvan der Leijê, z.; R. W. VerkaartMeurs, d. Ondertrouwd: Chr. Broodman, 25 j. en Th. Meerman, 25 j.; W. C. Bom, 29 j. en J. M. Amadio, 19 j.; L. D. Joziasse, 23 j. en Ph. G. Bos, 24 j.; L. P. van Hese, 2l j. en A. Outermans, 18 j.; T. Klosinski, 25 j. en F. M. Lagace, 26 j. Gehuwd: J. F. Louwerse, 25 j. en P. Uiterlinden, 22 j. Overleden: J. van Belzen, 76 j., wed. van A. Meerman; N. Sohier, 59 j„ echtg. van J. van den Buuse; J. de Kam, 83 j., wednr. van W. P. de Bukviel. WESTKAPELLE. Geboren: Adrlaan, z. v. K. Joziasse en W. Wisse. Getrouwd: J. Faasse, 27 j. en W. Llevense, 21 j. Overleden: K. Verstraatte, 75 j., echtg. v. P. Huibregtse. Levenloos kind van F. de Wolf en L. v. Keulen. WEMELDINGE. Ondertrouwd: M. J. Korstanje, 27 j. en G. T. Felius, 26 j. M. D. de Witte, 21 j. en G. J. van Stel, 17 j. Geboren: Neeltje A., d. v. O. Rulssen v D. Minnaard. Levenloos kind van M. Schou- wenar en M. P. Meeuwse. ZIERIKZEE. Geboren: Hen drik G. J. M., z. v. E. H. Mulder en H. Koenders. Gehuwd: Chr. M. van Wan- rooij, 26 j. en A. J. Fens, 24 j. Overleden: H. J. de Ronde, 59 j., echtg. van A. Leeuwe; M. A. Bakker, 90 j., echtg. van J. K. van den Houten. Nagek. Advertenties. Wat brengt de radio? Dinsdag 21 Februari. HILV. I (305.5 M.): K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgen gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 „Licht baken". 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Pianorecital. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Concertgebouworkest. 11.50 Gods dienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade-orkest en solis ten. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Harmonie-orkest. 13.40 Gram. 13.50 Vlooi en piano. Heden overleed zacht en kalm, na langdurig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mej. CORNELIA HAGE, Wed. van Abr. Hage, in de ouderdom van 83 jaar en 2 maanden. Namens de familie: Stavenisse: J. HAGE. T. NEELE—HAGE. D. J. NEELE. CORs. HAGE. P. HAGE—KLAASSE. Rotterdam: L. HAGE. P. G. HAGE—QUIST. Stavenisse: I. HAGE. C. A. HAGE—HOUT. En Kleinkinderen. Stavenisse, 17 Februari 1950. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 21 Februari a.s.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3