smtmm0 ZeeuwJ aile/dei PROVINCIENIEUWS Waarschuwing VAN BERGEN, ■Nt Van Bergen en de rovers. Aardig programma voor a.s. Zaterdag Kapelle kan kampioen worden Vrijdag 17 Februari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina S (Vervolg van pag. 2). Zeeuwen komen naar huis. Met het troepentransportschip „Johan van OldenbarneveLt'', dat op 27 Januari uit Tandjong Priok {s vertrokken en verm, op 22 Fe bruari in Amsterdam zal arrive ren komen de volgende jongens mee naar huis: C. Breas, Goes; C. Clement, Kat; J. de Nooyer, Goes; J. v. Broekhuizen, Vlissin gen; J. v. d. Dries, Heinkenszand; C. Klink, Zierikzee; L. van Nieuwland, Zierikzee; J. de Rycke, Vlissingen; J. Colpaert, Kloosterzande; J. Keze, Vlissin gen; S. v. d. Linde, Goes; J. Pot ter, Tholen; M. Raas, Lewedorp; Th. Sarneel, Kloosterzande; J. de Jonge, Vlissingen; P. Dekker, Goes; A. de Boer, Zierikzee; Ch. Bot, Vlissingen; P, Tange, Sou burg; H. Uxem, Vlissingen; J. v. de Griek, Rilland-Bath; L. Baert, Axel; J. v. d. Berg, Yerseke; W. v. d. Dries, 's-Heer Arendskerke; P. Harthoorn, Oudelande; S. v. d. Velde, Hoek; T. Geelhoed, Colüns- plaat; A. Geelhoed, Wissekerke; M. Kramers, Hulst; G. de Roden, Vlissingen; J. Wage, Sluis; A. Brlaire, Sas van Gent; A. v. d. Hove, Terneuzen; J. Jansen, Axel, H. v. Koeveringe, Krabbendijke; C. Kosten, Kapelle-Biezelinge en F. Schroevers, Vlissingen. Middelburgse stadhuis mag worden voltooid. De restauratie van het Gothi- sche gedeelte van het Middel burgse Stadhuis is in volle gang en het is dan ook vrij zeker, dat de Inwendige restauratie deze zo mer zover gereed zal zijn, dat het gebouw weer in gebruik kan wor den genomen. De regering heeft thans toe stemming verleend voor het vol tooien van het gehele stadhuis complex. Het nieuwe gedeelte zal worden opgetrokken in steen van dezelfde kleur als het bestaande. SLACHTOFFER MOTOR ONGEVAL OVERLEDEN. Het slachtoffer van het motor ongeluk van Zondagavond fe Yer seke, de heer J. Leendertse. Is Woensdagmorgen In het zieken huis „St. Joanna" te Goes aan de verwondingen overleden. MIDDELBURG. Feestavond Volksonderwijs. Woensdag gaf de Ver. Volks onderwijs een feestavond in het Schuttershof. Nadat de voorzitter, de heer R. v. d. Velde, een openingswoord had gesproken, hield de heer W. Spinnaay een propagandarede. De toneelclub van de Vlissingse onderwijzers voerde hierna het blijspel op: „Trouwen is niet ge makkelijk". Dp: bijeenkomst zal worden herhaald. P.T.T.-films .oor de jeugd. De Chr. Jongensclub „Imma- nuël" organiseerde in het C.J.M. V.-gebouw een filmavond. Men had daarvoor een beroep gedaan op de P.T.T., waar men gaarne bereid was via woord en film de jeugd van voorlichting te dienen. Nadat de heer v. d. Knaap had verteld over de post, de telefonie en de telegrafie, werden enkele films vertoond, die teleloonge- tprekken tussen Nederland en Zwitserland in beeld brachten, het leggen van een kabel door de Wester-Schelde van Terneuzen naar Ellewoutsdijk en tenslotte een film over Radio Schevenin- gen. Vergadering Chr. Middenstands vereniging. Woensdagavond vergaderde de Chr. Middelstandsvereniging. De voorzitter, de heer Baars, heette speciaal welkom de heer G. Brou wer te Vlaardingen, secretaris van de Chr. Patroonsbond voor het Meubelbedrijf. Gesproken werd over de jaar vergadering, waarna nog vijf nieuwe leden werden voorgesteld. De heer Brouwer sprak over: „Wat houdt de P.B.O. in voor de middenstand 1" Hij wees erop, dat het a.h.w. als vijanden tegenover elkander staan van werkgevers en werk nemers in strijd is met Gods ge bod tot het betrachten der naas tenliefde. De heer Brouwer sprak daarna pver de onbekendheid van de mid denstand met de P.B.O. en de on bekendheid van de P.B.O. met de middenstand. Doordat de middenstand in het algemeen te individualistisch is, ziet hij niet in, wat er collectief tot stand te brengen is (b.v. de Strijd tegen ongeoorloofde concur rentie). Thans kan hier, doordat alle bedrijfsgenoten in een be drijfschap worden samengesmol ten, gezamenlijk worden opgetre den. Er schuilt ook een gevaar in de P.B.O., n.l. het staatsabsolu- tisme, alsmede het ongeoorloofd gebruik maken van de machtspo sitie. Hiertegen kunnen de vrije organisaties waken, waar de mid- denstandsbelangen worden behar tigd. De heer Brouwer eindigde met een dringende oproep tot aanslui ting bij de Chr. Middenstands bond. Nadat de spreker enkele vra gen had beantwoord, eindigde hij met dankgebed. VLISSINGEN. Wereldgebedsdag voor vrouwen. Op de eerste Vrijdag in de lij densweken, dit jaar dus op Vrij dag 24 Februari, wordt jaarlijks over de gehele wereld een ge bedsdag gehouden, waarop door Christenvrouwen van alle ge zindten eendrachtig de noden van onze wereld in gebed aan God opgedragen worden. De li turgie voor deze samenkomst is in de gehele wereld dezelfde en wordt ieder jaar in een ander land samengesteld. De liturgie voor dit jaar is van de hand van Miss Michikawai, de oprichtster van een Christelijke school voor meisjes in Japan. In Vlissingen wordt deze gebedcsamenkomst gehouden op 24 Februari om 8 uur in de Lutherse kerk, Wal- straat, In het plaatselijk voor bereidingscomité zitten afge vaardigden van all* Protestant se Kerken en van het Leger des Heils. GOES. Film over Zonnegloren. Tegen de verwachting in blijkt, dat ook na de laatste we reldoorlog de tuberculose een gevreesde volksziekte blijft. Hoewel het sterftecijfer, dat in de oorlog een hoogtepunt be reikte, tot op een laag niveau gedaald is, blijft het aantal pa tiënten, dat geruime tijd inva lide li tengevolt* van deze chronische infectieziekte, nog ontstellend groot. Onder de grot* sanatoria in ons land neemt het sanatorium Zonnegloren, bij velen uit Zee land niet onbekend, een eigen plaats in. Ddbr een uitgebreide staf van medische deskundigen en verpleegsters wordt daar te midden van de Soester bossen een 400-tal patiënten behan deld. Van het leven en werken in dit sanatorium van patiënten, verpleegsters en artsen Is on langs een documentaire film vervaardigd, welke voor allen, die belang stellen in de tuber culosebestrijding te bezichtigen is op Dinsdag 21 Febr. om 8 uur in de Chr. Kleuterschool in de Wijngaardstraat. De entree-prijs van f0,25 be hoeft voor niemand een belet sel te zijn. (Ingez. mededeling, advert.) Koopt nooit een bril aan de deur. Wendt U steeds tot een erkende vak-opticiën dit waarborgt U levering van de juiste bril tegen de vastgestelde prijzen. GOES. Montessori-onderwijs. Bij degenen, die in Januari 1950 de lezing over het Montessori- onderwijs van de heer Jordan ge volgd hebben, zijn nog verschil lende vragen, speciaal over het lager onderwijs, naar voren ge komen. Waar in de vorige lezing ln hoofdzaak de grote lijnen zijn be handeld, zal nogmaals een bijeen komst worden belegd, waarin na der ingegaan zal worden op de practische toepassing van de me thode Montessori op de lagere scholen. De causerie wordt gehouden door mej. van der Weiden, Mon- tessori-leidster uit Dordrecht en vindt plaats hedenavond in de „Prins van Oranje" om 8 uur. WEMELDINGE. Gezellige avond buurtvereniging „Eensgezindheid". Dinsdagavond hield de buurt- veren. „Eensgezindheid" te We- meldinge in het jeugdgebouw haar jaarlijks gezellig avondje. De wnd. voorzitter de heer M. Bruinooge, heette de talrijke aan wezigen welkom en sprak daarbij de hoop uit, dat deze avond moge slagen. De heer J. Zuijdwegt, die ver volgens het woord kreeg, zeide dat hij enige vrienden te Yerseke bereid had gevonden om deze avond door zang, muziek, voor drachten en toneel te verzorgen. De avond slaagde dan ook volko men. VROUWENPOLDER. O.H. Kiesvereniging. De C.H. Kiesvereniging kwam in jaarvergadering bijeen onder leiding van de heer A. Sturm, die een openingswoord sprak, waarna verslag uitgebracht werd over het afgelopen jaar. Tot bestuursleden werden de heren W. Hekhuis en H. Maljaars herkozen. Op het on derwerp „Opheffing der gemeen te", dat ingeleid werd, volgde een geanimeerde bespreking. Meisjesvereniging vierde 80-jarig bestaan. Dinsdagavond vierde de Geref. meisjesvereniging „Bidt en Werkt" haar 30-jarig bestaan, on der leiding van mej. M. v. Spar- rentak, die met gebed en Schrift lezing deze feestelijke avond opende en alle aanwezigen har telijk welkom heette. 30 jaar M.V. werd door de be stuursleden uit oude notulenboe ken weergegeven, waaruit bleek, dat het „eb en vloed" geweest is in de vereniging. Een spreek en zangspel „De Tijd", werd opge voerd en voorts vulden spraakwa terval, proza, voordracht en ta bleaux het verdere deel van de avond. Felicitaties werden uitgebracht waarna ds v. Wouwe, deze goed geslaagde feestavond sloot. BRESKENS. Feestavond C.M.V. en C.J.M.V. Dinsdagavond hielden beide jeugdverenigingen hun jaarlijkse feestavond. Nadat ds van Beuse- kom de avond geopend had werd een tableau opgevoerd. Hierna volgden een tweetal kluchten nl. „Een dozijn eieren" en „De nieu we kleren van de keizer". Beiden werden goed vertol' t, zodat tel kens een welverdiend applaus op klonk. Na de pauze werd een ernstig stuk opgevoerd, n.l. „Japke" naar het boek Arjen van Cor Bruyn. Daar ook hier de rollen in goede handen waren, werd hiervan zeer genoten. Jammer dat tussen de bedrijven door de pauzes te lang waren, waardoor de avond onno dig werd gerekt. KOEWACHT. Druk werk voor Rijkspolitie. Men bezorgt de Rijkspolitie momenteel handen vol werk. Vorige week vond er een dief stal plaats van tarwe en erw- tenmeel en er wordt daarbij naar de dader gezocht. Verder heeft Zaterdag een on verlaat een aardendam doorge stoken, die als waterkering van de vlasfabriek dienst deed. Ook in deze zaak wordt een onder zoek ingesteld. Tenslotte werd Zaterdag nog proces-verbaal op gemaakt wegens een aanrijding tussen een vrachtwagen en een bestelauto. Hierbij kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, doch de beide wagens werden beschadigd. AXEL. Ouderavond. In het gymnastieklokaal der O.L. school te Axel had de jaar lijkse ouderavond plaats in tegen woordigheid van de leerkrachten en zeer vele ouders, onder leiding van de heer W. E. S. de Jager. Het jaarverslag vermeldde o.a. het overlijden van het zeer ac tieve lid, de heer C. de Smet. Bij de bestuursverkiezing wer den gekozen de heren Jac. Schee- Ie, Jac. de Fouw en M. Slabbe- koorn. Vervolgens hield het hoofd der school, de heer J. Blok, een inlei ding over het leesonderwijs op de lagere school, terwijl mevr. Stuff ken daarna het aanvankelijk lees onderwijs behandelde. Door een leerling(e) uit iedere klas werd vervolgens een leeslesje gelezen. In de pauze werd gelegenheid gegeven tot bezichtiging van het schriftelijk werk der kinderen, terwijl de ouders als jury fun geerden voor een gehouden schrijfwedstrijd door de leerlin gen van de 3e klas als winnaars werden aangewezen; le Pim de Jonge; 2e Jo Hofman. Na de pauze werden enkele on- derwijsfilms vertoond. COLIJNSPLAAT. Ouderavond „School met de Bijbel." Woensdag werd op de boven zaal van de Chr. Bewaarschool de ouderavond gehouden van de „School met de Bijbel", welke stond onder voorzitterschap van de heer J. M. Contant. Het hoofd der school, de heer C. Haak, hield een inleiding over „Wat kinderen kunnen vertellen". De onderwijze ressen, mej. Hack en mej. Con tant, lazen enkele stukjes voor. Om de ouders enig inzicht te ge ven over de film op school, wer den door het hoofd der school een tweetal schoolfilms gedraaid, n.l. de bloemenfilm „Van Aalsmeer naar Amerika" en „Een schoolreisje". Bij de rondvraag gaf het hoofd der school nog en kele inlichtingen betreffende schoolzaken. Ds van Dalen eindigde met dankgebed. WISSEKERKE. Vergadering A.R.-Kiesvereniging. De A.R. kiesvereniging te Wissekerke vergaderde Woens dag onder voorzitterschap van de heer M. de Nooijer. Deze gaf een verslag van de vergadering van het Prov. Comité. Hierna hield de heer Jac. de Nooijer een referaat over „De Grondwet". In tkort werd ge schiedenis, doel en inhoud van de Grondwet uiteengezet en werden de wensen besproken, die de A.R. partij dienaangaan de koestert. In de bespreking, die volgde, werd vooral scherpe critiek uit geoefend op de wijze, waarop de laatste tijd met verschillende grondwetsbepalingen de hand wordt gelicht. Vervolgens deelde de voor zitter mede, dat in de op 6 Maart a.s. te houden vergade ring als spreker op zal treden de heer A. Schout, lid van Ged. Staten. SCHERPENISSE. Examen. Op het examen van E.N.S.A.I.D. te Breda zijn de volgende dames Voor costumiére: Corrie An- driesse, Betsie de Jager. Voor lingerie: Jo v. Bezooijen en Jannie Zandee. Zij genoten hun opleiding bij de lerares mej. D. v. As. De buurtver. Ritthemsestraat- Burchtstraat uit Souburg hield Vrijdagavond in de zaal van de heer B. Verbeem haar jaarlijkse feestavond. Bij de landbouwer P. Heyboer te St. Annaland is een geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd. Bij de gehouden examen van de „Ensaid Modevakschool" te Breda slaagden voor het diploma Cou- peuze de dames N. de Wilde en B. Moerdijk te Goes; J. v. d. Vrie en L. Blok te 's-Heer Abtskerke; en voor Costumiére: N. van Liere te 's-Heer Abtskerke, leerlingen van mej. D. Huijzen te Baarland. Burgemeester A. F. J. Aer- noudts zal in buitengewone raads zitting op 28 Februari a.s. om 3 uur te Sluis afscheid nemen van zijn gemeente. Mej. C. Duynhouwer te Goes is benoemd tot onderwijzeres aan de school aan de Gravenstraat te Middelburg, uitgaande van de Geref. Schoolvereniging. Ned. Herv. Kerk. Beroepen voor de centrale ge meente Mijnstreek, buurtge- meente Waubach, K. A. Bot, zendingspr. te Schiedam; te Badhoevedorp-Lijnden, H. H. Tulp, cand. te Meppel. Bedankt voor Monnikendam, S. Bijl te Welsrijp; voor Angerlo, A. Kooistra, pred. in alg. dienst te Arnhem. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Maarssen, J. Jongeleen te Bussum. Beroepbaar. Tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk zijn toege laten: ds P. Sebestyen, eertijds pred. bij de Herv. Kerk in Hon garije; I. J. van Houte, cand. te Amstelveen. TORENPRAAT. De zuidelijke wijzerplaat van de Goesse kerkto:en mist een vinger. Dat heeft de jongste storm op zijn geweten. De felle wind had een gedeelte, n.l. de kroon van de grote wijzer er af gerukt, zodat de smid er aan te pas moest komen om deze ver minking te herstellen. En dat is geen gering karwei. We hebben het n.l. zelf aan schouwd. Goed, we willen toe geven dat we hartstochtelijke torenbeklimmers zijn en iedere kans aangrijpen om het wijde zicht vanaf de Goesse toren op nieuw te bewonderen. Toen we boven kwamen, balanceerde de smid net tussen wijzerplaat en toren, manipulerend met een Engelse sleutel. Het was, wat men pleegt te noemen, „grieze lig". Maar hij had er geen last van. De spits wiegde zoetjes in de wind heen en weer; hij deed rustigjes zijn werk. Op het lad dertje staande keken wij, net boven de klokken uit en zagen hoe in de verte de bus uit Mid delburg arriveerde en stopte bij 's-Heer Hendrikskfnderen. Op de Koepoort stonden lieden te verkleumen achter het ternau wernood bescherming biedende wachthuisje-in-aanbouw. Waar bleef die bus toch weerOch, en daar beneden ging mevrouw zus en zo en ontmoette mevrouw zo en zus. „Dag mevrouw, wat een wind hè? „Ja mevrouw vre selijk". Kijk, ze staan stil en wij zen naar boven. „O, o, mevrouw kijk daar eens. Hoe eng zeg. Die man daar op d\e toren! Ik zou niet graag, dat mijn Willem Nu, dag mevrouwtje, ik ga hoor!" De twee figuurtjes gaan ieder een kant op. Dan is het karwei achter de rug. De smid daalt af, zijn knechts dalen af en wij, met een laatste blik op bouwplan Oost waar wij wonen zak ten mee. Op het trapje vlak bo ven het uurwerk kregen we de schrik van ons leven. Want een grouwelijk geluid begon plotse ling te razen. Geschrokken klemden we ons vast totdat het carrillon vrolijk begon te spelen. Nu staat de smid de wijzer te lassen en wij zitten weer aan ons bureau. Met een verlangen de blik naar de toren. Met de eenvingerige wijzerplaat aan de zuidzijde. Generale Synode Ned. Herv. Kerk. In haar vergadering van Woensdag zette de synode de behandeling voort van het Dienstboek der Kerk. Uitvoerig werd gesproken over het formulier ter bevestiging van nieuwe leden. Tegenover de mening van sommige leden, dat volstaan zou kunnen worden met een korte verklaring van toelating tot het volle lidmaat schap, mits de viering van het H. Avondmaal hierop onmiddel lijk volgt, stond het inzicht van andere synode-leden, dat een afzonderlijk formulier toch wenselijk is. Voorts werd gehandeld over de conceptie van de belijdenis vragen, waarbij vooral de mate van* vrijheid van het jonge lid der kerk, punt van bespreking was. Enerzijds wil men deze be vorderen, anderzijds gingen er' stemmen op voor sterkere bin ding aan de belijdenis. De Raad voor Kerk en Ere dienst zal, gehoord de bespre kingen, met nieuwe voorstellen ter zake komen. Besloten werd geen afzonderlijk formulier in te voeren voor de bediening van de doop aan ouderen bij het af leggen der belijdenis. Vervolgens werden de door de Raad voor Kerk en Eredienst, ontworpen formulieren ter be diening van het H. Avondmaal aan de orde gesteld. Met de be handeling van het eerste formu lier kwam men gereed. Dit is gelijk aan het oude, thans in ge bruik zijnde, doch het zal wor den gezuiverd van vele taal kundige archaïsmen; hiertoe ontving de Raad voor Kerk en Eredienst opdracht. PREDIKBEURTEN van 29. Het is een lawaai in de schuur van belang en het duurt dan ook niet lang of de boer komt er aan, gewapend met de tang. Van Bergen en de boer hebben spoedig de in breker stevig te pakken en voor de schurk zit er niets anders op dan zoete broodjes te bakken. „Och, lieve mensen", jammert de onverlaat. „Laat me toch los. Ik bedoelde heus geen kwaad". Zeeuwsch-Vlaanderen. ZONDAG 19 FEBRUARI 1950. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg; 10.30 ds Blom. St. Anna ter Muiden; 11 ds Schrale. Biervliet: 10 dhr de Visser. Bres- kens: 10 en 6.30 ds van Beusekom Cadzand: 9 ds ten Cate. Groede: 10 ds Boere (voorb. H.A.). Hoofd plaat: 10 ds Winckel. St. Kruis: 9 ds Blom. Nieuwvliet: 10 ds Wie bosch. Oostburg: 10 ds Fournier. Retranchement: 10 ds Barnauw. Schoondijke: 10 ds Roodenburg, Voorburg. Sluis: 3.30 ds Schrale. Terneuzen: 10 en 2.30 ds Schol ten. Waterlandkerkje: 2 ds Winckel. IJzendijke: 10 cand. Bouwen, 4.30 ds ten Cate (jeugd dienst). Zuidzande: 10.45 ds ten Cate. Geref. Kerken. Schoondijke: 9.30 en 2.30 ds Veldhuijzen, Arnemuiden. Ter neuzen 10 en 3 ds Pestman. Geref. Gemeenten. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 leesd. Geref. Kerken (art. 81 K.O.). Terneuzen: 9 ds v. d. Jagt, 5 ds ten Hove. Oud Geref. Kerken. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 ds de Reuver. SCHEEPSTIJDINGEN. GROTE VAART. AALSDIJK 15 te Baltimore. AALSUM 16 te Calcutta. AGATHA (t«) 15 van Bil- liton naar Pladjoe. ALGORAB 15 van Buenos Aires. ALMDIJK pass. 15 Key West. ALWAKI 15 van Philadelphia n. New York. ALPHARD 15 te Rotterdam. ANNENKERK pass. 15 Klioryamorya. AVERDIJK 15 te Rotterdam. BAÜD 15 van Soerabaja tiaar Semarang. BERLA- GE 14 van Bandjermasin naar Makassar. BONAIRE pass. 15 Ouessant. CASTOR 15 van Santiago naar New York. CHA- MA (t.) 15 te Rotterdam. EENDRACHT 30. Dan komt de vrouw met een brandend* kaars en bp het heldere licht bekijkt Van Ber gen het boevengezicht. „Ha!", roept Van Bergen opeens, „zie lk het goed? Vast en zeker, lk heb jou al eerder ont moet! Je bent dezelfde schurk die mij de weg zou wijzen door het bos. Maar je bent nu ge vangen en je komt niet meer los. Ontsnappen zal niet gaan. En wat zie ik daar?, O zeg! De booswicht heeft mijn laarzen aan!" ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Als alles meeloopt hebben we Zaterdag optocht in Kapelle. Maar dan moet ook beslist alles meelopen. Langzamerhand stijgt de spanning ten top en hoe dich ter het eind nadert, met hoe meer kans op succes berekeningen ge maakt kunnen worden over het uiteindelijk resultaat. Drie van de vier titels zijn nog steeds vacant en hoewel het aantal liefhebbers gedaald is, bestaan er toch nog verschillende mogelijkheden. le KLASSE: Kloetinge I—Ar nemuiden I; Rillandia IKrab bendijke I; V.C.K. I—CoIUnspl. Boys I. Er mag met een zekere aan ze kerheid grenzende waarschijnlijk heid beweerd worden, dat Arne muiden te sterk is voor Kloetinge en dat de twee punten wel naar de Arne zullen meegaan. Toch kon Arnemuiden wel eens van slag af geraakt zijn met de on verwachte douche tegen Wemel- dinge en dan zou Kloetinge met een extra schepje enthousiasme het een heel eind kunnen sturen en de Krabbedijkenaren in de kaart spelen. Toch geloven we niet, dat het zover zal komen en Krabbendijke zal de eigen boon tjes moeten doppen. Dat valt te gen Rillandia nog niet mee. We weten uit ervaring, dat de kam pen tussen de beide Oost-Zuid- Bevelandse ploegen vinnig fel en onberekenbaar plegen te zijn en dat de uitslag eerst bij het eind signaal vaststaat. En dat die uit slag anders "zal uitvallen dan de verwachte overwinning van Krabbendijke, daarop hoopt men in het Arne-dorp natuurlijk vu rig. In Koudekerke zal het op een overwinning van de thuisclub uit draaien en Colijnsplaatse Boys zal daar zeker het rode lampje niet weten uit te blazen. 2e KLASSE A: Kapelle I—'s-H Hendrikskinderen I; Krabben dijke H—S.NJP. I. Wie goed rekenen kan zal kun nen uitmelken, dat Kapelle kans op het hijsen van de vlag heeft. Mocht S.N.P. gelijk spelen of ver liezen tegen Krabbendijke II, wat helemaal niet uitgesloten moet worden geacht, dan is Kapelle met een overwinning op 's-Heer Hendrikskinderen binnen. En dat de Kapellenaren er een overwin ning van maken geloven we ze ker. Bij een nederlaag van S.N.P. heeft Kapelle zelfs aan een gelijk spel al genoeg. Het wordt een aardige Zaterdag in deze tweede klasse. Omtrent de overwinning brengt bet eindsignaal deze keer zekerheid, maar over de titel nog niet. Daar zal de telefoon aan te pas moeten komen. 15 anker Panama. ERINNA (t.) 16 te Pladjoe. ESSO DEN HAAG (t.) pass. 15 Saint Croix. GAASTERKERK 16 te Durban. GOUWE 15 van Huil naar Car diff. GROOTE KERK pass. 15 Kp. St. Vincent. FRAMSUM pass. 15 Ouessant. HECTOR 15 van Haifa naar Tetliieh (Turkije). HOOGKERK 16 te Aden. HY DRA pass. 15 Start Point. KARSIK 15 rede Semarang. KLIPFONTEIN 15 van Beira naar Durban. LEKKERKERK 15 van Madras naar Colombo. LUTTER- KERK pass. 15 Perim. MAAS pass. 15 Portland. MADOERA 16 te Makaassar. MENTOR pass. 15 Kp. Ct. Vincent. MUIDERKERK 15 te Hamburg. NESTOR 15 van Constanza naar Bourgas. NIEUW AMSTERDAM op Cruise rond Zuid- Amerika 15 van Balbao naar Callao. NIJ MEGEN 15 van Genua naar Huelva. OMALA (t.) 14 van Singapore naar Cal cutta. ONDINA (t.) 16 te Cebu. OVULA (t.) 16 van Min naar Pladjoe. PKiNS FREDERIK HENDRIK 15 van Piraeus naar Tel Aviv. PRINS WILLEM VAN ORANJE 15 te Santander. PRINS WIL LEM V pass. 15 Dover. PYGMALION 15 van Laguaira naar Guanta. REY- NIERSZ 15 van Sorong naar Baatavia. RADJA pass. 15 Dondrahcad. RUFINA (t.) 16 te Portauprince. SARPEDON 15 van Puerto Oplata naar New York. SOM- MELSDIJK 15 van Djakarta naar Soe rabaja. STAD ARNHEM pass. 15 Oues sant. STAD BREDA 15 te Port Elizabeth STAD HAARLEM 15 van Gibraltar naar Casablanca. STAD MAASTRICHT pass. 15 Lissabon. STENTOR pass. 15 Beachy Head. TANKHAVEN II (t.) 15 van Port Swettenham naar Palembang. TEGEL BERG 15 van Port Elizabeth. WELTE VREDEN 15 van Penang. ZIJPENBERG 15 te Casablanca. BACCHUS 11 te New Orleans. HAARLEM 13 van Cristobal. INDRAPOERA verw. 17 van Makassar. KAMERLINGH ONNES verw. 15 van Belawan. LANGKOEAS verw. 18 van Djakarta. MERWEDE 15 te Lome. MOD- JOKERTO verw. 18 van Djakarta. TER- NATE 14 te Singapore. TROMPEN- BURGH 15 van Hamburg naar Rotter dam. VEENDAM op Cruise 13 te Ha vanna. VRIJBURGH 15 te Bordeaux. ZEELAND 15 van Makassar. ALCHIBA pass. 15 Finisterre. ALDEBARAN 16 van Galveston naar Nederland. ALGORAB 16 te Antwerpen. ALMKERK 15 te Mel bourne. ALPHACCA 15 van Santos. BOISSEVAIN 15 van .Durban naar Tan ga. HAARLEM 16 te Portauprince. HEEMSKERK 14 te Yokohama. HELI CON 16 van Pampatar naar Cartepano. ITTERSUM 15 van Houston naar Neder land. JUPITER pass. 16 Finisterre. LANGLEE 16 te Manilla. LEOPOLDS- KERK 15 van Marseille. LEUVEKERK pass. 16 Perim. LIMBURG 16 te Port Arthur. RIJNKERK 15 te Genua. SALA- WATI 15 te Rhuket. STAD SCHIEDAM 16 te Safi, TFXAMON 16 te Puerto Ca- bello. ZIJPENBERG 15 te Casablanca. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. ATLANTIS 15 O.Z.O. van Guardafui. DORSETSHIRE pass. 15 Bizerta. VAN OLDENBARNEVELT pass. 15 K'p. Bou- garoni. MELAMPUS 15 van Suez. PA STEUR 15 150 mijl N.N.W. Perim. POE- LOE LAUT 15 van Suez. TABINTA pass. 15 Finisterre. CHESHIRE 18 ora 5 uur v.in. verw. Hoek v. Holland. FRIES LAND pass. 15 Finisterre. OVERIJSSEL 16 van Djakarta. SIBAJAK 14 te Dja karta. W. RUYS 16 van P. Said. ZUI DERKRUIS verw. 18 om 8 uur v.m. H. v. Holland. 2e KLASSE B: Bevelanders I— 's-Heer Arendskerke II; Veere IWissekerke II; Wolphaarts- dgk IISerooskerke I. Hier komen we nog niet tot een resultaat. Ook al omdat alle ge gadigden de beste papieren heb ben en ongetwijfeld zullen win nen. Bevelanders zullen het thuis wel redden tegen Arendskerke II en Serooskerke gaat in Wol- phaartsdijk ook' wel niet om een jas. Dat Veere, de gevaarlijke outsider met minimale kansen, deze kansen nog zou verkleinen valt niet te verwachten. Overi gens is het de vraag of Wisse kerke II, dat al tweemaal ver stek liet gaan in Veere nu einde lijk eens verschijnt. 2e KLASSE C: Domburg III— Nieuwdorp II. Het wordt voor Domburg III zeker een te zware pijp om er de reserves van Nieuwdorp onder te houden. SCHELDE- V AART Onderstaande schepen passeerden Hans- weert pqr 15 Febrtiari 1950 voor b(J- vermelde bestemmingen. EDELWEISS 18, de Koning; SCALDIA 6, Oudshoorn; PANAMA, v. d. Broek; HANIEL 83, Horr; HENDR. JOH., Kriesels; ENERGIE, v. Groezen; CUS- TAS, v. Caijwenbergh; COSTI, id.; STAD MECHELEN, Neyenhof; SATURNUS, SnellsTERSCHELLING, Dubbelman EDOUARD, IJkelenstam; SB 1113, v. Gaever; LEVERRIER, Pols; FAGNER, Ducherne; HERM. HEINRICH, Snells j SB 147, v. d. Wiel; VIOLA, Nef; SOL- DANELLA, VerschureVOORBURG, Zwartepoc/rteALFONS, de Backer; STAD DOORNIK, Mertens; TOURANE, Groenhof; DUMAS, Turner; REM BRANDT, Vermeiren; ALETSCHHORN, Schoots; HOGO ST1NES 4, Elilers; LEENDERT PIETER, v. Groezen; KON. JULIANA, ReitzmaMARCON, de Bus- scher; EGICEL, v. Cauwenbergh; AGA THA, Adriaansen; ATALANTA, Steen- wijk; GAILLAC, Klein; MAGDA, Balle- gooy; STORNO, Wagenmaker; SAM- BRIA, Smits; CENTRUST 5, v. d. Stroom; PADAMA, Michiels; BORUSSIA, Busher; JOHANNA, Bijl; GEZIENA, Weinrith; JOH. ADRIANA, Schot; RE- HABOTH, Visser; ADRIANA, Rutien- berg; HILLEGERSBERG, Peters; AL- VRACHT 10, v. DeurzenHUBERT MARIE, Rensen; WAJANG, v. Eimeren; JOHANNA, Visser; WILJO, Avontuur; ANNA, Schot; CORNELIA, v. Meel; DAMCO 75, Klap; JACJO, Heck; SUL PHUR, Duut; VLIEG. HOOLANDER, BroekhuizenAMICE, CapelleveenCI- TERNA, v. HouwelingenANNA, v. Gent; FIOD, Houterman; allen België. VIRGINIA, de VeermanSUZANNA, Seelsraayer; SIRENE, Minnebo; EX PRESS 36, Neuer; EXPRESS 25, Boels- ma; SB 1115, Jacobus; HERMITAGE, Sol ter sFLEURI, Gross; NAVEX 5, v. SteenWALLIS, Polflietallen Basel. PIETER JOHANNES, Bouman; GRALI- MA, Broekmenk; JOHANNA, Smit; BE- TA, Thijssen; OSTENDE, Gerritsen; FORD FISCHER, Hanscock; ELISA, Luiken; ITALIA, Blom; allen Rotter dam. ISALA 2, Bokslag; POMEROL, Fuclis; SB 5952, Stoop; ELISABETH, v. Ee; CRAMANT, Maris; BELLONE, Wurtz; BONE, Schauwingen; RHEÏNU- NION 1, Carpentier; OINGE, Theenaert; R.S. 1, Verhaegen; SB 8, v. d. Wiel; BETTY, WesterünckSTAD BERGEN, de Roef; GRETE, IJkema; allen Duits land. WUTA, Nusters, Tilburg. APTI TUDE, N,lis, Den Haag. BAUDOUIN, Huysman, id. COTA, Talens, Wolfaarts- dijk. RUDOLF, Verbunt; STAD BRUG GE, Mertens; ISABELLA, Bosman; HENNY, Roosmalen; allen»Dordt. TE VREDENHEID, Pilikenrood, Broek op Langendijk. VIOD 5, v. d. Mole, Amers foort. ONDERNEMING, v. Biesen, Fra- neker. ALIDA, Veenstra, Kampen. LAU- MA Poppelier Gorlcum. AVONTUUR, Kamst, id. HOOP OP ZEGEN, Hoeve, Drachten. STAD A'DAM 12, Zaal, Am sterdam. HARMEN JAN, Nagtegaal, Haarlem. ASSAM 4, Noels, Kralingse Veer. MARIA, v. Denderen, Schiedapi. kg.; vuilschaligen 2 cent minder per ei; winkelprijs per 100 stuks f 17,50 voor klasse 0; f 16,50 voor klasse I; f 15,50 voor klasse II: f 14,50 voor klasse III; f 13,50 voor klasse IV; f 12,50 voor klasse V; f 11,50 voor klasse VI. ST, MAARTENSDIJK. Veiling van 16 Febr.: Uien gewone 47,50, id. bonken 43,70, id. drie lingen 39,70, id. picklers 30, id. stek 25,80. Aanvoer 13 ton. Peen II 22,70, id. Ill 17, id. stek 4. Aanvoer 12 ton. Alles p. 100 kg. KAPELLE. Veiling van 15 Febr.: Jonathan 2083, Goud- reinetten 1556, Golden Deli cious 737, Cox's Orange Pip pin 301,08, Ermgaard 634, Courtpendu 1123, Bramley's Seedling 2330, Hollands Zoet 1226, Sterappel 1531, James Golden Pippin 1928, Jacques Lebel 14, Zoete Ruster 1518, Comtesse de Paris 553, Doyen- né du Comice 66, Conférence 22 24, Saint Remy 616, Gieser Wildeman 725, Kleipeer 414, Pondspeer 613, Brederode 7 21, Winterlouwtje 514, Spruit- kool 51, Rodekool 1617, Uien 1132, Prei 5464, alles per kg.; Knolselderij 6,5 per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 15 Febr.: Jonathan 20—81, Gol den Delicious 1462, Present van Engeland 2340, Glorie van Holland 2032, Comtesse de Paris 946, St. Remy 1217, Gieser Wildeman 1020, Klei peer 814, alles per 100 kg. Waterstanden. Keulen 465 (—0.42)Ruhrort 325 0.19) Lobith 1339 (plus 0.01)Nijmegen 109/ (plus 0.13); Arnhem 1056 (plus 0.10); Eef- de 586 (plus 0.15)Deventer 469 (plus 0.12)Borgharen 4399 (-0.16)Belfeld 1561 (-0.07); Belfeld 1561 (-0.07); Venlo 1499 (-0.09); Grave 758 (-0.05); Vrees- wijk 202 (plus 0.28). Alle stuwen op de Maas zijn geopend. V eilinosberichten. MIDDELBURG. Eierveiling van 16 Februari: Minimumpr(js voor -pluimveehouders f 1,90 per Wat brengt de radio? Zaterdag 18 Februari. HILV. (301,5 M.) K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgenge bed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 10.000 Voor de kinderen. 10.18 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Amusementsorkest. 12.3012.33 Mededelingen. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws. 13.20 Piano duo. 13.35 Kamermuziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Gram. 15.18 JCroniek van letteren en kun sten. 15.50 Kamerkoor. 16.30 „De schoonheid van het Grego riaans". 17.00 De Wigwam. 18.00 Koperkwartet. 18.15 Reportage. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.25 Parlementaire causerie. 19.35 Gram. 19.45 Reg.uitz. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 Gram. 21.00 Gev. progr. 21.45 Puzzle. 21.55 Populair con cert. 22.35 Commentaar uit d* Benelux. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Maas trichts stedelijk orkest. HILV. II (415 M.) V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws 8.18 Gram. 9.309.35 Waterstanden. V.P.R.O. 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgen wijding. V.A.R.A. 10.20 Radio feuilleton. 10.35 Voor de arbei ders. 11.40 Viool en piano. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Mede delingen. 12.33 Trio. 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Me- tropole orkest. 14.00 „Het Ne derlandse lied". 14.20 Politieka- pel. 14.50 Streekuitz. 15.15 Ka merorkest en soliste. 16.00 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.15 Amateursuitz. 16.45 Repor tage. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Po pulaire muziek. 19.00 Artistieke staalkaart. V.P.R.O. 1930 Bijbel lezing. 19.45 „Passepartout", causerie. V.A.R.A. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.12 Vara- varia. 20.15 Weense muziek. 20.45 Gev. progr. 21.45 Socialis tisch commentaar. 22.00 Muziek. 22.25 „Onder de pannen", hoor spel. 22.45 Accordeonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Parijse progr. 23.25—24.00 Gram. Aansterdainsche Effectenbeurs. Slotkoersen op II Februari medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 I Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bk. I Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs Jurgens van Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 cum. pref. wd. Wilton Billiton I rubr. Dito II rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito ondergaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deti Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Ru her De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. lijta Kon. Boot 10034 'Si Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie 9854 9854 v. Ommeren's Sv. 9g>4 9834 Rott. Lloyd 99 99 Stv. Mij Ned. i H.V.A. 10034 10034 1 Java Cult. 8134 81341 N.I.S.U. 100'4 10034 Vorstenlanden 9734 9734 1 Deli Bat. Mij. 9834 98)4 Deli Mij. 85J4 8634 Senembah 10234 102 Muller Co. 162 161)4 Amsterd. Bk. 18134 I8O/3 j Holl. Bank Unie 331 331 i 1 Cert. Javasche Bk. 117 ÏÏSjf Herstelbk. Pr. 14334 Ned. Ind. Esc. Mij 192 191 Ned. Bk. v. Zd. Af 135)4 133J4 R'damse Bk. 159 160 Surinaamse Bk. 187 18434 1 Twentse Bank 22634 22634 1 Am. Smelting 30434 289 303 i Anaconda Copp. 28634 1 Bethl. Steel 230 229 Chrysler 169 my, General Motor» 151 Intern. .Nickel 360 Kennecott 27734 27734 Rep. Steel 270)4 291)4 26934 Standard Brands 29134 U.S. Steel 294)4 293)4 Cities Service 29334 292 1 North Am. 50734 50734 Cont. Oil 147)4 14734 Midcont. Oil 138 140/ Philips Oil 12334 123 Shell Union 125J4 123 Tidewater 6434 64 j Baltimore 12334 119 ex. Miss. K. Texas 6534 65 i New York Centr. 158 158 1 Pennsylvania 134 134 Canadian Pac. 139 148J4 154>4 177 145 Va. 153/ 155J4 85/ 10034 41 mt 146 mi 15014 17714 218 153 187 185 mi 61 31)4 104)4 82'A 3134 57 2754 534 9434 72)4 22 4234 63 3 7/ 25)4 1134 1334 1834 1654

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3