'-JfORT Voor] aars Aanbieding Brovintiyfflgw DAMPO WEEFSTOFFEN VITRAGE I St. Laurens krijgt een Van 't Hofweg. DE KLERKeZN HANDWEEF TAFELKLEDEN LAXE ER-AKKERTJES 3.90 - 4.10 - 4.75 per meter 7.90 1.25 - 1.65 per meter. Zuiver katoenen 1.10 VITRAGE GORDIJNEN met geborduurde rand 4.05 per meter. H0LTAP KARPETTEN BOUCLÉ LOPERS 3.60-3.90-6.35-7.70 BELLAMYPARK - VLISSINGEN f Stormachtige Zaterdag magere oogst. 1m Donderdag 16 Februari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Verbetering weg BaarlandOudelande. In het voorjaar BaarlandOudelande van klinkerdek worden voorzien, al dus verneemt de A.N.W.B. Deze noodzakelijke vernieuwing stond bet vorig jaar ook al op het pro- gramma, maar de nodige klin kers waren niet te krijgen. Hoe erbarmelijk de toestand was, blijkt wel uit het feit, dat kort geleden het wegdek werd omge ploegd en dat de weg daardoor een stuk is opgeknapt. Cross Country op Schouwen. De landelijke rijveren!ging Wes telijk Schouwen, heeft besloten op Zaterdag i Maart een Cross Country te houden. De andere rjj- verenlglngen In de provincie zul len hiervoor worden uitgenodigd. Op de j.l. te Haamstede ge houden vergadering werd mede gedeeld, dat de vereniging zal trachten een goede instructeur te krijgen. De rekening sloot met een na delig slot van f 11.74. Als be stuurslid werd herkozen de heer C. A. Hartog, terwijl als penning meester werden gekozen de heer A. Hartog. Het stroafeest werd gevierd op Schouwen. Maandag werd te Renesse het traditionele stroafeest gehouden, een folkloristisch feest stammen de uit de tijd der Germanen, dat door de eeuwen heen, steeds ln de Noordwesthoek van Schouwen werd gehouden, en op elk dorp zich handhaafde. Ondanks de slechte weersom standigheden waren des morgens om 9 uur 17 ruiters op het dorps plein present, waaronder 2 meis jes, om zich op te stellen voor de tocht naar Burg en Haamstede. Om half twaalf werden de rui ters, door het muziekgezelschap „Luctor et Emergo" aan de grens der gemeente afgehaald. Muziek en ruiters gevolgd door een grote schare belangstellenden begaven zich naar de woning van dê burgemeester mr Lunsingh Tonckens, die het gezelschap ont haalde. Eveneens bracht men een be zoek aan de oud-burgemeester van Renesse de heer W. H. Schol- der. Na traditie ging het dorp- Waarts, na nog enige rondjes rond de brink en een hartversterking, trokken de ruiters tegen één uur Weer huiswaarts. Des middags heerste er een ge zellige drukte op het dorp en des avonds gaf het muziekgezelschap „Luctor et Emergo" een uitvoe ring. MIDDELBURG. Kon. Ned. M(j. voor Tuinbouw en Plantkunde. In het C.J.M.V.-gebouw verga derde Dinsdagavond de afd. Wal cheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Als spieker trad op de heer J. L. M. Verhoeven, lid van het Hoofdbestuur der Maatschappij, die werd ingeleid door de secre taris der afdeling, de heer G. Budde. De causerie van de heer Ver hoeven bestond voornamelijk uit een vertelling met lichtbeelden over de plantenteelt in het alge meen. De bloemen-, groenten- en fruitteelt is, aldus spr., ontstaan Uit en een intensieve uitbreiding van de teelt op de vroegere grote buitenplaatsen. Prachtige beelden uit Brabant en Limburg toonden in open landschap als in parken bjj de landgoederen en kastelen Na de pauze Het hjj enkele voor beelden uit het buitenland zien, waarbij vooral de afbeeldingen van het Parrk van Versailles de aandacht trokken. Namens alle aanwezigen dank te de voorzitter der afdeling, de heer P. Blauw, voor deze interes sante causerie. Na de notulen werd over de data van de excursie naar de „Floraliën" te Gent beraadslaagd én tenslotte voorlopig bepaald op twee dagen," n.l. 25 en 27 April a.s. Ook voor niet-leden is de ge legenheid geboden aan deze ex cursie deel te nemen. C.J.T.B.O. In de vergadering van de ring „Walcheren der C.J.T.B.O., die dezer dagen werd gehouden o.l.v. de wnd. voorzitter, de heer J. Kwekkeboom, sprak drs J. J. Knibbe, prov. voorzitter der C.J. B.T.O., over het onderwerp „Arbeidsvreugde", waarop een j goede bespreking volgde. Na de pauze werd de middag gevuld met voordrachten, korte schets en bespreking van enkele huishoudelijke zaken. De opkomst was zeer goed, zo wel van leden, als van bezoekers, o.a. leden der C.P.M.B. enz. Drs J. J. Knibbe eindigde met dankgebed. Het museum thuis. Onder de naam „Le musée ehez soi" het museum thuis wordt door de Boekhandel van Benthem Jutting momen teel een tentoonstelling van re producties gehouden. Er komen de laatste jaren in de huizen ontzettend veel „prullen" voor, die men als „schilderij" in één of andere zaak koopt. Ander zijds wil men toch ook een be hoorlijke wandversiering en, zo redeneert men, een echt schil derij is voor de gewone man niet te betalen. Deze tentoon stelling wil aantonen, dat men zijn huis ook smaakvol kan in richten zonder prullen, doch met reproducties, etsen of een goede litho. De expositie toont de bezoekers wat er momenteel op dit gebied wordt geboden. De collectie bestaat hoofdzakelijk uit reproducties vam de Franse Bchilde-s van de laatste halve (euw. Ook reproducties van Neder landse schilders als Vincent van Uogh en Kees van Dongen treft men er aan, alsmede een zeer reproductie van Michel De tentoonstelling, die goede Angelo. een zeer instructief karakter zal de weg draagt, is reeds door velen, in een het bijzonder door vele scholie ren, bezocht. De expositie is tot en met Zaterdag a.s. te bezich tigen. Raadsvergadering, De gemeenteraad zal op Maan dag 27 Februari a.s. bijeenko men ter behandeling van de ge meentebegroting voor 1950. AbdjJ afgesloten. In verband met de wankele toestand, waarin één der Abdij- muren bij de poort nabij het Koorkerkhof zich bevindt, zijn de toegangspoorten tot de Abdij momenteel afgesloten. Men heeft een begin gemaakt met de af braak van de muur. BIEZELINGE. Vergadering Ned. Bijbel genootschap. Maandagavond hield de afd. Biezelinge van het Ned. Bijbel genootschap haar jaarvergadering in het lokaal „Algemeen Belang", onder voorzitterschap van de heer J. Weststrate. In zijn openingswoord betreur de hij het, dat er van zo'n grote vereniging zo weinig aanwezig waren, die belang stellen in het belangrijke werk van de Bijbel verspreiding. De secretaris de heer L. Moe liker, deed een uitgebreid jaar verslag, waarin hij deed uitkomen het werk dat door de afdeling wordt verricht. Uit het verslag van de penning meester, de heer P. J. Klooster man bleek, dat er een bedrag van f 310.22 was overgedragen aan het Ned. Bijbelgenootschap te Amsterdam. Daarna volgde het jaarverslag van de bibliothecaris, de heer Joh. van Liere. De voor zitter deed een uitgebreid ver slag van de districtvergadering te Goes, en van de conferentie te Woudschoten. Tot bestuursleden werden her kozen de heren J. Weststrate en Joh. van Liere. Besloten werd het bestuur niet uit te breiden en te handhaven op 7 leden, en een bo de te benoemen. De heer Joh. de Jager werd ge kozen als algemeen adjunct. In de financiële commissie werden be noemd J. M. Fraanje en C. Meul- D» vereniging, die 12 leden telt behandelde in het afgelopen jaar 34 onderwerpen. De kas sloot met een nadelig saldo van f0.90. De heer P. Jacobse voerde het woord over „Filippus en de Ka merling", terwijl na de pauze de heer P. L. den Hollander sprak over „Mohammed en de Islam' waarin hij o.m. de taak bepleitte, die de zending ln Indonesië nog te vervullen heeft. Op de onderwerpen volgden zeer geanimeerde besprekingen. De voorzitter deelde nog mede, dat ook de Geref. Gemeente be sloten heeft een zendeling uit te zenden. Na dankgebed door ouderling K. de Wolf werd deze leerzame avond gesloten. SOUBURG. Zanguitvoering. Dinsdag gaf de Chr. Gem. zangver. „Soli Deo Gloria", direc teur de heer Jac. Suurmond in de zaal „Rehoboth" een uitvoering. De voorzitter de heer A. Goet- hart, leidde de avond in met een kort openingswoord en heette in het bijzonder welkom de be schermvrouwe mevr. Stemerding- Beyderwellen. Voor het eerst kwam in 't openbaar voor het voetlicht het kinderkoor „De Zui- derstemmen", dat een 12-tal lie deren ten gehore bracht. Dat het zingen van deze 60 kinderen in de leeftijd van 812 jaar op prijs werd gesteld, bewees het applaus. De pianobegeleiding was in han den van de heer S. v. d. Meer uit Vlissingen. Na de pauze kwam het grote koor, dat reeds 30 jaar bestaat op het podium, dat even eens een 12-tal liederen ten ge hore bracht. Mevr. den Boervan Boven be geleide op het orgel. Woensdag en Donderdag gaf het koor dezelfde uitvoering. Eind Maart zal de donateurs een feestavond worden aangeboden. AXEL. „De Oranjerulters". Onder vrij grote belangstelling hield deze landelijke rijvereniging haar jaarvergadering en ruiter- avond in „Het Centrum" te Axel Bij de bestuursverkiezing wer den herkozen de heren C. de Feij- ter en A. den Exter, nieuw geko zen werd de heer Jac. de Fepter. Op de ruiteravond sprak de voorzitter der L.R.V., de heer A, J. Schieman een welkomstwoord. Hij meende, dat, ondanks de me chanisatie in de landbouw de lief hebberij voor het paard niet be hoefde te verdwijnen. De heer Jansen van Galen, hoofdinstructeur van de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rijver polder. De heer L. Moeliker sloot enigingen hield daarna een pittige de vergadering met dankgebed. KATTENDIJKE. Nieuwe klokken gearriveerd. Dinsdagmiddag arriveerde de nieuwe torenklok, welke is gele verd door de fa. v. d. Berg te Heiligeriee en als opschrift draagt: „Die voor mij was, versmolt ln ['s vijands vuren. Moog ik voortaan, in vrede slaan [U d'uren". Ook Wilhelminadorp heeft thans de klok gekregen. Deze draagt als opschrift: „De bronzen stem door ruwe [hand gesmoord klinkt nu door mij weer vrij langs [Schelde's boord". NIEUWDORP. Jaarvergadering Geref. J.V. Onder grote belangstelling vier de de J.V. op G.G. „Timotheus" haar jaarfeest. Door de heer Jb. de Jager werd een inleiding gehouden over „Het bevolkingsvraagstuk en de emi gratie" en door A. van den Berge over „Dr Abraham Kuyper" Ver der werden enkele voordrachten en een viertal toneelstukjes opge voerd. De samenkomst stond onder leiding van de voorzitters G. de Jager en A. Sandee Dzn. ZOUTELANDE. Onésimus vergaderde. De studievereniging Onésimus der Ger. Gemeente hield haar tweede jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer D. Kodde. propagandarede voor de ruiter sport. Het verdere deel van de avond werd gevuld met de opvoering van de komische drie-acter. (Ingez. mededeling, advert.) Üpgetogenenffpqelucht na het gebruik van tegen verstopping 's-HEER ARENDSKERKE. De raad der gemeente 's-Heer Arendskerke vergaderde Maan dag j.l. Van G.S. was bericht binnenge komen, dat het nieuwereglement op de burgerlijke instellingen van weldadigheid in de gemeente was goedgekeurd. Tot voorzitter van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg in de gemeente is door B. en W. over eenkomstig het nieuwe reglement aangewezen burgemeester Elen- baas. Op het verzoek van de „Natio nale Commissie tegen het alco holisme" een voorstel te richten tot de Kroon teneinde het maxi mum aantal vergunningen inge volge de drankwet te verlagen werd op voorstel van B. en W. af wijzend beschikt. Aan het gemeentepersoneel werd een uitkering van 5 toe gekend overeenkomstig de rijks regeling. B. en W. werden gemachtigd tot het aangaan van een vaste Gemeenteraad. Tjjdens de Dinsdagavond ge houden raadsvergadering te St. Laurens Is o.m. gesproken over de naamgeving van nieuwe wegen en ev. naamsveranderingen, mede i.v.m. de herverkaveling. Daarbij is mevr. v. d. Voorde (Gem.bel.) met een voorstel gekomen, om, in afwijking van het prae-advies van B. en W., die de „Willemsweg" zouden willen herdopen in Molen- blokweg, deze weg de naam „Van 't Hoffweg" te geven. Het raads lid wilde hiermee uitdrukking ge ven aan de grote waardering, die er in de gemeente leeft voor het geen burgemeester J. W. van 't Hoff in de bijna 20 jaar, dat hij St. Laurens' eerste burger is, heeft tot stand gebracht. Het voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. De Grijpskerkseweg zal ook van naam veranderen en Singelweg gaan heten. De nieuwe weg van St. Laurens naar Middelburg zou Allée genaamd worden, doch hiertegen waren bezwaren gere zen, zodat B. en W. nog niet kon den meedelen hoe de juiste naam van deze nog aan te leggen weg zal zijn. Nieuwjaarsrede. Aan het begin van de vergade ring sprak de burgemeester een korte rede uit, waarin hij zei, dat het afgelopen jaar een rustig ver loop had. Op enkele gevallen na, is het herstel geschied. Bovendien memoreerde de heer van 't Hoff de totstandkoming van de elec- trificatie, de verbouw van de bijz. school e.a. Over de woonruimte verdeling was hij minder tevre den, temeer daar St. Laurens voor 1950 geen bouwvolume krijgt toegewezen. Tenslotte dankte de burgemeester de wethouders, de raadsleden en het gemeenteperso- gesteld. neel voor de steun en medewer king. De heer P. Boon dankte als oudste raadslid. De agenda. Vervolgens werd de jaarwedde- regeling voor de wethouders aan vaard met het verzoek aan G.S. om St. Laurens ln klasse I d in te delen, zoals tot op heden het ge val was. Verder kreeg het ge meentepersoneel de 5 loons verhoging, terwijl ook accoord werd gegaan met de gemeen schappelijke regeling voor Maat schappelijk Werk op het platte land van Walcheren. De heer J. Koole (C.H.) vroeg bij de rond vraag om een betere verlichting in het Brigdamsepadje. Hij zag er gaarne twee lichtmasten bijge plaatst. Ook vroeg hij naar de aanleg van de waterleiding in de Noorddorpsweg. De burgemeester deelde mede, dat dit door materiaalmoeilijkhe den wordt gestagneerd, doch hij vertrouwde, dat de zaak deze zo mer voor elkaar zou komen. Mevr. v. d. Voorde kwam met een voorstel om de lantaarns tot 12 uur i.p.v. tot 11 uur te laten bran den en om één lantaarn ook des nachts te doen branden met als compensatie, dat de straatverlich ting een half uur later dan thans het geval is, wordt ontstoken. Het voorstel om dit direct te be handelen werd door wethouder Boon van de hand gewezen. Bij stemming bleek, dat de C.H. en A.R. fracties het hiermee eens waren, zodat B. en W. het voor stal zullen bezien en de raad een prae-advies doen toekomen. De heer J. Riemens (A.R.) vroeg, of er een mogelijkheid was om nog bouwvolume te krijgen voor 1950. De voorzitter deelde mede, dat hiertoe alles in het werk wordt geldlening tot een bedrag van f 136.000.11. Tot leden van de commissie ad hoe, belast met de bestudering van het vraagstuk van de sport velden werden benoemd de heren J. Snoodijk, A. Zonneveld, A. C. de Kooning en A. Sandee. (Ingez. mededeling, advert.) 'n Vleugje toch - kou of vocht - en het begint met 'n voorbij gaande stramheid. Maar als ge niet dadelijk Uw maatregelen neemt, voelt ge U met Rheumatische pijnen allengs tot lamheid geslagen en gedoemd tot eindeloze pijn, slapeloze nachten en een ongenietbaar humeur. Krusehen Salts stimu leert op weldadige wijze de natuurlijke werking Uwer bloed zuiverende organen en naar mate die weer naar behoren hun functies verrichten, nemen Uw pijnen allengs af en maakt Uw neerslachtigheid weer plaats voor een montere kijk op het leven; durft ge Uw dagtaak met vreugde weer aan. Waarom zoudt ge het niet eens met Kru sehen proberen? Ge zult ver baasd zijn over het resultaat en verrukt over het wonder, dat over U kwam en waardoor ge Uzelf weer leert kennen als een ander herboren mens, Krusehen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Zaterdagavond gaf de mando lineclub „De Flierefluiters" een geslaagde uitvoering in het bouw „Obadja" te Kapelle. Met het troepenschip s.s. „Zui derkruis" keert ook terug Sold. A. de Ridder Bz. te Arnemuiden. Ook te Rilland heeft de Roode Kruis film „Van mens tot mens" gedraaid. De belangstelling was, mede door het slechte weer, niet groot. De heer P. A. C. de Bruin te Haamstede is per 15 Maart be noemd als technisch ambtenaar bij het waterschap „De Neder- waard" te Alblasserdam. Hedenavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gem. te Tholen op te treden ds de Wit van Middelburg. M.i.v. 15 Februari 1950 is be noemd tot opzichter bij de Prov. Waterstaat de heer J. Dekker, waterbouwkundig opzichter te Oostkapelle. Hedenavond zal in Terneuzen in de Oud Geref. Gemeente om 7 uur voorgaan ds A. de Reuver, aldaar. Geslaagd voor radiotelegrafist 2e klasse, de heer J. J. Flipse en voor scheepswerktuigkundige dipl. B II, de heer H. Boersma, leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Elden, A. Kooi- stra, pred. in alg. dienst te Arn hem. Aangenomen naar Noord- gouwe, J. M. Barendrecht, le- gerpred. te Oosterbeek, Bedankt voor Gemert, A. Ba rendrecht te Klundert. Geref. Kerken. Beroepen te Wapenveld, J. H. van Halsema, cand. te Ermelo; te Schildwolde, C. Lugtigheid te Thesinge; te Goënga, G. M. W. Steen, cand. te Haren. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Sneek, J. Waag- meester te Baarn (verb. ber.). Oud-Geref. Gemeenten. Beroepen te Grafhorst, J. v. d. Poel te Giessendam. Hewormd seminarium. Het seminarium der Ned. Herv. Kerk, waar theologische studen ten na hun studie enige maan den zullen verblijven, wordt op 1 Maart in het Eijkmanhuis te Driebergen geopend in een sa menkomst onder leiding van de praeses der synode, ds H. J. F. Wesseldijk. De rector, dr H. Berkhof, zal een rede uitspre ken. Generale Synode Ned. Herv. Kerk. De zitting van Dinsdag werd geheel besteed aan de behande ling van de Orden van Dienst uit het aan de kerk aangeboden Dienstboek. Dit ontwerp werd samengesteld door de Raad voor Kerk en Eredienst, welks voor zitter ds W. A. Zeydner, een in leidende toelichting gaf op het ontwerp. Daarin herinnerde hij eraan, dat er gedurende eeuwen binnen het Gereformeerd Pro testantisme weinig aandacht is geweest voor de liturgie. Bij de samenstelling van het ontwerp is men te rade gegaan bij de Ge reformeerde traditie van Ge- nève en Straatsburg. Er zijn or den van dienst opgenomen van verschillend karakter. Zo over heerst in orde IV het oecume nisch karakter met behoud evenwel van het reformatorisch gezichtspunt. Het ontwerp werd met 6 stemmen tegen aanvaard. De synode nam voorts na korte discussie de Orde voor Lees- diensten aan. (Ingez. mededeling, advert.) BALSEM geneesmiddel bij diverse verkoudheden HOESTBOHBOHS NEUSDRUPPELS Sportnieuws. SCHAKEN. Zicrikzee IMiddelburg n 54. Zaterdagmiddag werd te Goes de wedstrijd gespeeld voor de Zeeuwsche Schaakbond le klas tussen Zierikzee I en Middelburg n. De gedetaileerde uitslag is als volgt: Zierikzee IMiddelburg II: J. J. v. d. EndeS. Sanders Yi\ dr J. J. Westendorp- BoermaI. Blokpoel 10; dr J. De schoonmaaktijd is nog wel niet in het land maar reeds nu hebben wij een prachtige collectie 120 cm. breed, In de prijzen van 90 cm. breed, in ruime sortering, reeds vanaf Speciale aanbieding in het ideale huiskamerkarpet 2-zijdig te gebruiken, 220 x 310 67.50 Ruime keuze in 50 cm. breed per meter. HH G. BraberW. Flissebaalje 01; A. v. d. WestenA. den Hollan der afgeb.; M. C. v. d. HoekL. J. Woudstra 10; C. J. Coumou H. P. Swets U—y2; J. Vlees houwerJ. Joosse 01; M. M. de RaatJ. M. de Koning 01; KlaassenJ. Goedbloed 10; A. StoutjesdijkG. Woüdstra 1—0. Voorlopig 54. Zaterdagmiddagvoetbal. Verrassende uitslagen. De eerste klassers werkten nog een groot deel van het program ma af. Alleen in Kloetinge werd het veld afgekeurd. De tweede klassers echter kwamen ook deze week nog niet aan het bod en kregen een extra week gedwon gen rust. De jongens uit de drie tweede klassen zullen zo langza merhand wel staan te trappelen van ongeduld om weer eens met het bruine monster aan het wor stelen te geraken. Voor een en thousiast voetballer valt het niet mee zo vele weken aan het lijn tje te moeten staan. Intussen is het zo lang onbespeelbaar zijn van vele velden, terwijl andere wel bespeelbaar blijken, een plei dooi aan het adres van de ge meente besturen om de jeugd meer en betere velden en gele genheid te geven de lichamelijke opvoeding te verzorgen en zich in een nuttig en onschuldig ver maak uit te leven. Eerste Klasse: Arnemuiden I Wemeldinge I 11; Oolijnsplaat Boys IWolphaartsdijk I 18; Kloetinge IRillandla I af gek.; V.C.K. I—Nieuwdorp I 1—1. Krabbendijke kreeg niet alleen steun van V.C.K., dat Nieuwdorp een punt afhandig maakte, maar geheel onverwacht ging ook Ar nemuiden bijna ten onder. Het bleef bij één verliespunt, doordat tegen Wemeldinge gelijk gespeeld werd, doch dit ééne puntje kon aan het eind van het competitie- feest wel eens beslissend blijken te zijn. Arnemuiden vond, nu het eigen veld onbruikbaar was, huis vesting op het veld van Nieuw- land, waarmee weer eens bewe zen werd, dat een goede huur be ter ls dan een verre vriend. Dat Nieuwdorp een veer liet tegen V. C. K, hadden we half en half Ver wacht en een nederlaag zou ons evenmin verwonderd hebben. Co- lijnsplaatse Boys kon de rode lan taarn niet kwijtraken en Wol phaartsdijk, hoewel niet in ern stig gevaar, kwam door de over winning op de Boys geheil veilig te staan. Waterstanden. Keulen 507 (—0.01); Ruhrort 244 (plus 0.08)Lobith 1338 (plus 0.34)Nijmegen 184 (plus 0.32)Arnhem 1046 (plus 0.34) Eefde 571 (plus 0.43)Deventer 457 (plus 0.44)Maastricht (hoofdsluis) 4457 0.06) Borgharen 4415 (—0.07)Belfeld 1568 (-0.06)Venlo 1508 (-0.09)Grave 763 (0). Alle stuwen op de Maas zijn geopend. Wat brengt de radio? SCHEEPSTIJDINGEN. Veilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 14 Februari: Jonathan 1456, Goudreinet 1145, Francois Borgia 22, St. Remy 2022, al les per kg.; Andijvie 951,07, Rodekool 618, Savoyekool 9 45, Boerekool 2135, Spruiten 12—68, Witlof 34—72, Prei 10— 76, Sladunsel 1,771,96, Kroten 7—12, Uien 1845, Peen 6—12, Koolrapen 9—13, Bruine Bonen 70—71. GOES. Veiling van 14 Febr.: Goudreinetten 2355, Jonathan 1582, Golden Delicious 1560, Zure Bellefleurs 1133, Cox Oranje Pippin 1834, Salomé 2734, Baldwin 1634, Winston 30—47, Zoete Ermgaarde 13 34, Pomme d'Oranje 1738, Ap pels (kroet en stek) 423, Doyenne du Comise 4984, Comtesse de Paris 848, Klei- peren 820, St. Remy 1018, Gieser Wildeman 1027, alles per 100 kg. THOLEN. Veiling van 14 Febr.: Uien gew. 48,21, id. bon ken 45,13, id. drielingen 45,15, id. picklers 30,59. Aanvoer 25 ton. Peeën II 22,84, id. Ill 20,41. Aanvoer 15 ton. Peeënvoer 3,85 6,74. Aanvoer 18 ton. GROTE VAART. ABBEDIJK 15 te New York. AGA MEMNON 14 van Aruba. ALAMAK 15 van Bahrein naar Rastanuara. ALCOR 15 te Rio de Janeiro. ALMKERK 15 rede Melbourne van Adelaide. ALWAK1 14 op Delaware rivier. ARNEDIJK 14 te Lon den. BENNEKOM 14 van Corral naar San Antonio. BLITAR 14 van Djeddah BLOMMERSDIJK 14 naar Aden. CHA- MA (t.) 14 van Rouaau naar Rotterdam. EDAM 14 te New York. ESSO DEN HAAG (t.) 14 van Aruba. GORD1AS pas9. 14 Ouessant naar Istanboel. GROOTE- KERK pass. 14 Finisterre. HERS1LLA 14 te Trinidad. JAPARA K.P.M. 14 van Djakarta naar Palembang. KARSIK 14 van Soerabaja naar Semarang. LAREN- BERG 14 van Bordeaux. LEERSUM 14 van, Freetown. LEKKERKERK 15 te Madras. LEMSTERKERK 15 te Rotter dam. LEOPOLDSKERK 14 van Mar seille naar Rotterdam. MAAS 16 te Ant werpen verwacht. MACUBA (t.) 14 van Aden naar Abadan. MADOERA 14 naar Banjoewangi. MERWEDE 14 van Accra naar Lome. MITRA (t.) 14 te Liverpool. NIGERSTROOM 12 van Accra naar Grandbassam. OSSENDRECHT 14 van Saffi naar Fredericia. PR. JOH. WIL LEM FRISO 14 van Haifa naar Rotter dam. PR. WILLEM H 15 te Rotter dam. PR. WILLEM V 14 van Antwerpen RADJA 14 van Colombo naar Belawan, RIDDERKERK 15 te Alexandrië. RIOUW 14 van Djakarta naar A'dam. RONDO 14 te Bandon van Colombo. ROTTI 12'te Houston. SALAWATI 14 van Penang. SALLAND 13 te Bahia. SAPAROEA 14 van Port Swettenham. SOESTDIJK 14 te Belawan naar New York. STAD BREDA 14 van Kaapstad naar Port Elizabefli. STAD MAASTRICHT pass. 14 Finisterre. STAD SCHIEDAM 14 van Gibraltar naar Saffi. STENTOR 14 van R'dam. STRAAT MALAKKA 14 van Bintanr naar Hong kong. STUYVESANT, Tirnidad-A'dam, 14 van Madeira. TABIAN 15 te Hallifax. TABINTA, Djakarta.A'dam, pass. 14 St. Vincent. THESEUS 14 te R'dam. TJI- TJALENGKA 14 van Muntok naar Dja karta. TRITON 15 te Carupano. VUL- CANUS 14 van R'dain naar Lissabon. ZEEMAN 14 te Vizagapatan. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIË. CHESHIRE pass. 14 Kaap Roca. EM PIRE BRENT pass. 15 Kaap Bon. GA- ROET verw. 19 v. Londen naar Rotter dam. J. v. OLDENBARNEVELT pass. 14 Majta naar A'dam. ORANJE 14 van Colombo naar A'dam. PASTEUR 14 te Aden naar A'dam. POELOELAUT 14 te Port Said naar Java. POLYPHEMUS 14 te Djakarta. REMPANG 14 pass. Malta naar A'dam. ZUIDERKRUIS 15 te Gi braltar naar R'dam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 14 Februari: FEHRMAN van Huil. 15 Februari: CAS TOR van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 14 Februari: LOERERDORE naar Denemarken. JURA naar Gars ton, SILVRETTA naar Bou logne. 15 Februari: TRIANTA naar Straalsuund. LIBERTY naar Nakskov. Vrjjdag 17 Februari. HILV. I (301,5 M.). K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym- nastiek. 7.30 Sopraan en piano. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 Schoolradio, 10.00 Gram. 11.00 Voor de zie» ken. 11.40 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Amusementsork. 12.30 Mededelingen. 12.33 Amu sementsorkest. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws. 13.20 Omroep orkest en solist. 14.00 Geva rieerd progr. 14.45 Koorzang. 15.00 Schoolradio. 15.30 Piano voordracht. 16.00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de kinderen, 17.15 Kinderkoor. 17.45 Prome- nade-ork. en soliste. 18.30 Ned, Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.18 Reg.uitz. 19.35 Brabants halfuur, 20.00 Nieuws. 20.05 De gewon® man. 20.12 Gevarieerde muziëlc. 20.30 „Ja, zo was 'tklank beeld. 21.30 Concertgebouw orkest. 22.23 Gram. 22.35 Actua liteiten. 22.45 „De zin /an het huwelijk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILV. II (415 M.). V.A.R. 7.00 Nieuws 7.18 Gram. 8.01 Nieuws. 8.18 Orgelspel. 8.51 Voor cle vrouw. 9.00 Gram. 9.31 9.35 Waterstanden. V.P.R.O, 10.00 „Thuis", causerie. 10.08 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Bas en piano. 11.05 Voor dracht. 11.20 Gram. A.V.R.O. 12.00 Zang en orgel. 12.30 Mede delingen. 12.33 Sport. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Sopraan, alt en piano. 14.40 Causerie en voor dracht. 15.00 Kamerorkest en solist. V.A.R.A. 16.00 Filmpro gramma. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Pianoduo. 17.20 MuzIkalS causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Fe licitaties. 18.35 Orkest. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Kwar tet. V.P.R.O. 19.30 „Gelovige mensen", causerie. 19.45 „Een radiokrabbel". 19.55 Mededelin gen. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.16 Viool en pia no. 20.30 „Mensen aan het werk", klankbeeld. V.A.R.A, 21.00 „Faust", opera. 21.40 „Dè ducdalf". 22.00 Buitenl. overz. 22.15 Gram. V.P.R.O. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwij ding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 15 Februari medegedeeld door de Incasso-Bank N.V.» Goes. Grootboek-Obligatien Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Bk. Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs Jurgens van Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 cum. pref. wd. Wilton Billiton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendcng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. lijn 1005* m 984 99 100j4 IOO4 814 1004 97% 9sS8 1024 162 1814 3314 1174 1424 190 136 15&4 1894 2274 303 2904 2314 169 151 277 269-4 2944 2934 507 1434 138 121 121 WA 1254 1004 99 1004 814 1004 974 984 854 1024 162 1814 331 117 1134 192 1354 159 187 2264 3044 289 230 169 151 2774 2704 2914 2944 2934 5074 1474 138 12.34 644 1254 654 1584 133 4 644 1234 654 158 134 Kon. Root Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sr. Rott. Lloyd Stv. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbk. Pr. Ned. Ind. Esc. Mij Ned. Bk. v. Z.-Afr. R'damse Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kcnnecott Rep. Steef Standard Brands U. S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadain Pac. 139 148 1544 1754 1454 1534 103 404 1464 130 1504 1774 218 153 1874 1854 1804 314 108 824 314 574 274 964 734 22 43 644 w m m 16

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3