5ANAT0GEH Coöp. Boerenleenbank „StLaurens" Geen melkstandaardisatie in Z.-Vlaanderen, N.-Beveland en Tholen. KINO BANDAGE Pluk de dag rwpres Brood- en Banket- bakkershediende Leerling-Verpleegsters Cirkelzaagassen voor zagen tot 60 c.M. J. BOER IJZERHANDEL GoeS Over de andere gebieden nog geen zekerheid. van VAN BERGEN. Van Bergen, die rjjke man. GOES MIDDELBURG Zo spoedig mogelijk ge vraagd een G. D1ELEMAN, - Borssele Coöp. Landbouwvereniging „EILAND WALCHEREN" vóór 10 Februari a.s. Een advertentie in „ZEEUWSCH DAGBLAD" komt onder het oog van 40.000 lezers. Cirkelzagen - Trekzagen Beugelzagen, enz. Maandag 30 Januari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 4 Z.L.M.-bestuur vergaderde. Een Zeeuwse afvaardiging heeft een onderhoud gehad met het bestuur van het Bedrijfschap voor Zuivel inzake de standaardi satie in Zeeland. Uit deze bespreking is gebleken, dat de standaar disatie in Zeeuwsch-Vlaanderen, Noord-Beveland en Tholen niet zal worden ingevoerd. Over de andere gebieden bestaat nog geen zekerheid. Aldus is medegedeeld op de j.l. gehouden vergadering van het dagelijks bestuur der Z.L.M. Het is gebleken dat in de inun- datiegebieden op verschillende plaatsen de draineerbuizen in de laatste tijd dichtgeslibd zijn. Kans op een vergoeding hiervoor is slechts gering. Uitvoerig werd ook gesproken over het nieuwe plan voor t.b.c. bestrijding. Het plan komt hier op neer dat bedrijfsleven en overheid tezamen een fonds zul len vormen teneinde diegenen schadeloos te stellen, die door de opruiming van reageerders en open lijders schade zullen lijden. De vergadering kon zich wel met het principe van dit plan verenigen doch achtte de tijd waarin een t.b.c.-vrije rundvee stapel in Nederland verkregen moet worden, n.l. 5 jaren, wel erg kort. Wat de afzet van stro betreft achtte men het gewenst dat de door de provinciale Stichting in gestelde strocommissie, ondanks de plannen tot oprichting van een strocellulosefabriek, met haar werk voort zal gaan. Pachtprijzen. Gevraagd werd naar de pacht prijzen in de Wieringermeer en Noord Oost Polder, die door de regering drastisch verhoogd wor den. Gebleken is, dat de Grond kamer van Noord-Holland het systeem van oplopende pacht prijzen naarmate de bedrijven groter worden, heeft afgewezen en de pachtprijzen aanzienlijk la ger heeft vastgesteld dan door de regering was aangevraagd. De beslissing van de Centrale Grondkamer zal echter nog moe ten worden afgewacht. Werkgeversbelangen. De bespreking over de mantel van het contract zijn landelijk in de Hoofdafdeling Sociale Za ken van de Stichting v. d. Land bouw nog aan de gang, daar er enkele geschilpunten tussen werkgevers en werknemers wa ren. Gehoopt moet worden, dat het contract opnieuw op tyd vastgesteld zal zijn. De werk geversorganisaties hebben tevens voorgesteld om de mantel van het contract voor twee jaren vast te stellen inplaats van voor één jaar. Besloten werd de heer W. Kos ter Jzn. te Axel, die als afgevaar digde van de Z.L.M. in de So ciale sektie van de Stichting zit ting heeft, uit te nodigen de ver gaderingen van het Dagelijks Bestuur te bezoeken. Bedrijfsvereniging. In de ledenraad van de nieuw gevormde Bedrijfsvereniging voor het land- en tuinbouwbe drijf zal door de Z.L.M. als lid worden voorgesteld de heer Ir. W. Kakebeeke te Rilland-Bath, terwijl als plaatsvervanger werd aangewezen de heer G. M. F. Bom te Coljjnsplaat. Z.L.M. afd. Serooskerke (W.) herdacht 60-jarig bestaan. Vrijdagmiddag heeft de afde ling Serooskerke van de Z.L.M. ln de zaal van de heer Hujjsse- Roda, ln de algemene ledenver gadering o.Lv. de heer P. de Buck het zestigjarig bestaan herdacht. De heer P. de Buck opende de vergadering en gaf een kort over zicht over 't jaar 1949. Hij sprak over het zestigjarig bestaan en gaf op zeer sportieve wijze een historisch overzicht van het wel en wee der jubilerende afdeling. Dat het ledental thans 66, en het batig saldo f356.88 bedraagt, en er hard door de leden gewerkt wordt, bleek uit de jaarversla gen van secretaris en penning meester. De heer Jan Louwerse Mzn. werd als vice-voorzitter herkozen. Als spreker trad op de heer K. Voogd, ass. R.L.V.D. te Krui- ningen. Hij sprak over „Mechani satie van het Landbouwbedrijf' De heer J. Versluijs, één der oudste Z.L.M.-ers, feliciteerde het bestuur namens de vergadering. De actie Westerling. Gearresteerden zullen worden berecht. De minister van voorlichting van de R.I.S., heeft op een pers conferentie de eerste na de gebeurtenissen van de actie Wes terling vragen beantwoord over de ontwikkelingen die daar mede verband houden. De minis ter bevestigde de arrestatie van de premier van Pasoedan en de uitvaardiging van het arrestatie bevel tegen Westerling. Hij zei- de, dat het aantal gearresteerden in Djakarta in verband met de Westerlingaffaire ongeveer 20 bedroeg. De minister zeide, dat hij zeer spoedig over de arresta ties meer gedetailleerde antwoor den zou kunnen geven, wanneer hij daaromtrent door het mini sterie van defensie ingelicht zou zijn. Op een vraag of de arres tanten berecht zullen worden, antwoordde hij, „wanneer bewe zen is, dat zij schuldig zijn, zal zulks zeker geschieden". Ten aanzien van de arrestatie van de heer Ritman, zeide hij, dat de zaak de aandacht had van het ministerie van voorlichting, waar Ritman een hoge ambte naar was. Op de vraag waarom de offi ciële verklaring van dr Hirsch- feld van 25 Januari j.l. niet door de radio was omgeroepen, ant woordde de minister, dat hier geen opzet in het spel was, doch dat er een vergissing was ge maakt. tonrechter te Zierikzee, die hem had veroordeeld tot f25 of 10 d. Verd. was ten laste gelegd, dat hij op 21 November 1948, als schipper van het motorschip „Olievos V" op de Wittetonnen Vlije, onder de gemeente Sta- venisse, heeft gevaren en niet naar stuurboord heeft uitgewe ken, toen de „Telegraaf XLX" uit tegenovergestelde richting kwam aangevaren, waardoor een aanvaring is ontstaan, waardoor de „Telegraaf" vrij ernstig werd beschadigd. De Off. v. Justitie eiste in hoger beroep f100 of 50 dagen. Te Souburg is benoemd aan de School met de Bijbel tot onder wijzeres mej. Wilschut thans te Papendrecht. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 27 Jan.: Goudreinet 1040, Jo nathan 1044, Golden Delicious 2035, Comtesse de Paris 8 26, St. Remy 1218, Kleiperen 814, Gieser Wildeman 822, alles per kg.; Andijvie 4078, Rodekool 715, Savoyekool 7 29, Boerekool 522, Wittekool 4—8, Spruitei. 1261, Peen (kg.) 6—21, Kroten 6—11, Prei 37—58, Uien 4—27, Sla (kg.) 95—1,12, Koolrapen 9—12, Wit lof 22—54. Officiële Publicaties. Arrondissementsrechtbank Middelburg. Zitting van Vrijdag J.l. De volgende vonnissen wer den uitgesproken: J. M. d'H., zonder beroep, te Walsoorden, thans gedetineerd, wegens diefstal, 7 mnd. gev.- straf met aftrek voorarr. Sa. Ca. S., zonder beroep, te St. Jansteen, thans gedetineerd, wegens heling, 4 mnd. gev.straf met aftr. voorarr. W. J. A., smid, te Wemel- dinge, wegens heling, f50 of 25 d. en 4 mnd. gev.straf voorw. proeft. 2 jaar, met bijzondere voorwaarde, dat hij zich gedu rende de proeftijd zal gedragen naar de aanwijzingen van het Ned. Genootschap tot Reclasse ring. J. A. V., fabrikant en aan nemer te Terneuzen, wegens op lichting en verduistering, 2 mnd. gev.straf. G. G. H., kapitein aan boord „Olievos V", ged. te Rotterdam, was in hoger beroep gekomen tegen een vonnis van de Kan- H.rgroepering Rtykibureaux voor Handel en Nijverheid. Het ministerie van economische zaken maakt bekend, dat, teneinde onder de gewijzigde omstandigheden een zo doel matig mogelijke werkwijze te bevorderen, de sectie confectie van het Rijksbureau voor Textiel met ingang van 30 Januari 1950, zal worden overgebracht naar het pand van de sectie Distex van genoemd Rijksbureau, Seinpostduin. 18-20 te Sche- veningen. De werkzaamheden der beide secties zullen onder de huidige directies worden voortgezet. Belangrijk bericht voor degenen, dit over 1949 een vordering hebben op een Rijksinstelling. Het Ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op, dat alle vorderingen op Rijksinstellingen over 1949 zo spoedig mogelijk moeten worden ingediend. Vorderingen ten laste van de verschil lende Departementen van Algemeen Be stuur en de daaronder ressorterende Diensten, Instellingen, enz. moeten uiter lijk 31 Mei a.s. bij het betrokken Depar tement zijn ingediend. Vorderingen op het Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf, op het Staatsbedrijf der P.T.T., op het Staatsmuntbedrijf, op het Staatsvissershavenbedrijf te IJmudien en op de Staatsmijnen moeten uiterlijk 15 Maart a.a. woraen ingezonden. In het belang van de schuldeisers wordt er nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat latere indiening tot langdurig uitstel der afdoening kan leiden. Van de indiening kan, op verzoek, een schriftelijk bewijs worden verkregen. 109. Japle ging met grote spoed naar de bur gemeester en daar legde hij de zaak nog eens uitvoerig uit. „Heus, meneer ds burgemeester, Van Bergen ls geen Inbreker! Hij had dat kistje met munten echt gevondenI" „Nu", zei de burgemeester, „ik zal Van Ber gen dan maar laten gaan. De veldwachter heeft het huis doorzocht en hij heeft niets bezwarends gevondenEn van dat kistje zullen we wel meer horen In blijde haast gingen ze naar huis, Van Ber gen en Japle. 110. En het kistje met de gouden munten? De weggedreven boot werd eerst de volgende dag terug gevonden. Maar het kistje met de munten was weg. En het werd niet gevonden. En Japle ging weer venten met vis. Hij kwam ook bij Van Bergen. Die stond te vreden een pijpje te roken. „Ha, Japle! Heb je 't ouwe vak weer opgevat, jong?" „Ik wel", zei Japle. „Eerlijk gezegd, Van Ber gen, het nietsdoen verveelde me al lang". „Nu, wat mij betreft", zei Van Bergen,, „ik ben het goud kwijt, maar ik voel me rijker dan toen ik het nog had!" (Ingez. mededeling, advert.) Gevecht ln vluchtelingenkamp Bij een twist over de uitkering van steungeld tussen Tsjechische en Slovaakse vluchtelingen in het kamp te Valka, hij Neuren berg, Is het tot een hevige vecht partij gekomen. Ongeveer twee uren waren 60 Tsjechen en 40 Slovaken, met knuppels en messen gewapend slaags. De politie heeft ingegre pen en talrijke gewonden naar het ziekenhuis doen overbrengen. Geslaagd voor cand. examen veeartsenijkunde I. P. Risseeuw te Schoondijke; doet. examen ge neeskunde le, W. A. M. Adriaan- se te Walsoorden en F. A. Blon- deel te Sluis. Wat brengt de radio? Dinsdag 81 Januari 1950. Verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. HILV. I (301,5 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kin deren. 10.15 Gram. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Godsdienstige cause rie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsorkest. 14.00 A capella koor. 14.40 Viool en pia no. 15.00 Schoolradio. 15.30 Sep tet en solist. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Decla matie. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Reg. Ultz. 18.0 Pianospel. 18.20 Sport. 18.30 Ned. strijdkr. 19. Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19. „Dit is leven", causerie. 19.40 Gr. 19.45 Klankbeeld voor de jeuga. 20.00 Nationaal programma. HILV. U (415 M.) AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuw#. 8.15 Radio ochtendblad. 8.40 Gr. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 M«- tropole orkest. 10.50 Voor de kin deren. 11.00 Pianoconcert. 11.80 Voor de zieken. 12.00 Lichte mu ziek. 12.30 Mededelingen. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Altviool en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Volks Universiteit. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Fanfare orkest. 19.25 Toneelbeschouwing, 19.40 „Paris vous parle". 19.40 Orgelspel. 20.00 Nationaal pro gramma. Nationaal programma. 20.00 Nieuws. 20.05 Bezoek 8, K.H. Prins Bernhard aan de Ned. Antillen. 20.15 Meisjeskoor. 20.88 Toespraak tot de jeugd. 20.40 „Als lk 21 ben". 21.05 Omroep orkest. 21.45 Voordracht. 22.00 Metropols orkest. 2.40 Mariniers- kapel. 23.00 Nieuws. 23.15 Ba kende omroepensemble's. 23.57 Wilhelmus en sluiting. ±6CtiS_ Ciné Camera's f 300,— en f500,— ±$CU£ Medisch maatwerk uit eigen fabriek ELASTIEKEN KOUSEN Elastieken Nylons £m£. LANGE KERKSTRAAT 9 LANGE NOORDSTR. 45 i*H.J lANQEVO05TiTÖWI5«3 Tel. 248# U zult het moeten beamen, 't staat altijd netjes voor de ramen. Vitrage: FIJNE MARQUISETTE in crème en wit 90 cm. breed. Vanaf 1.58 per mtr. Gebloemde Randgordijnen in 150 cm. en 160 cm. breed. U koopt ze in de breedte, dus zeer voordelig. WEEFSTOF. In effen terra en gebloemd. Prijs vanaf ƒ3.48. U ont vangt Zilverbonnen voor Uw Februari-aankoop. KABOUTERS: morgen. Elke dag een dag van levens blijheid. Ais de zenuwen tegen drukte en zorgen bestand zijn, Uw bloed gezond en krach tig Uw lichaam doorstroomt. Het heerlijke gevolg van een Sanatogen-kuur! Sanatogen waar Uw vermoeide, ver zwakte gestel naar hunkert. Sanatogen dat Uw dagen tot dagen van gezondheid maakt. Pluk de dag elke dag! Neemt Hei tenurrsterkende voedsel. Gevraagd aan de School te Ritthem een Chr. voor Nuttige Handwerken. Sollicitaties zenden vóór 7 Febr. aan het hoofd der school, die inlichtingen ver strekt. M. A. VAN STRIEN. MIDDELBURG. Adressen gevraagd voor lezen van bonen en erwten Opgaven met tarief, Kantoor Eigenhaardstraat 36. Psychiatrische Inrichting „VREDERUST" te Bergen op Zoom. Geplaatst kunnen worden: Opleiding voor het Rijksdipl. Ziekenverpleging B. Aanvangssalaris 580.per jaar met volledige huisves ting, geneeskundige behandeling en vrije dienstkleding. Diploma's geen vereiste. Zij, die ouder zijn dan 18 jaar of binnenkort 18 jaar hopen te worden en uit een Protestants Christelijk milieu komen, kunnen solliciteren of inlichtingen in winnen bij de GENEESHEER-DIRECTEUR. Spaarders en Rekeninghouders worden ver zocht hun boekjes ter bijschrijving van rente in te leveren ten kantore der Bank De inlevering kan ook plaats hebben des Donderdags van 1 tot 3 uur te MIDDELBURG zaal Montaan, Lange Giststraat 13. mat fr/vrst' Voor het zagen van brandhout hebben wij voorhanden GANZEPOORTSTRAAT 24 TELEF. 2513 Ge moet nóóit zeggen: Het Is nu geen tijd voor e ïieciamed^ubae^ Zaai in het voorjaar zo ge inde zomer wilt oogsten! 00STERBAAN LE ï*E KV., GOES Wij staan V met raad en u.ui oy! aH.»'"" Niet allen tegeiyk, dat ia selfs voor vadertje langbeen niet by te benen. Allemaal naast de familieberiohtenI Of de adverteerder sioh ook bewust is vam de intrinsieke waarde van het dagblad, nauw verbonden als het la met het leven van elke dag. Daarom... Adverteren ln Dagbladen brengt z'n geld dubbel en dwars op. wfcttvgRWE <f& Ccntreal Bureau voor Courantenpubliciteitven de Nederlandse Dogbladper^

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 4