PROVINCIENIEUWS Zwendel by opruimen van „open lijders" op Schouwen? Oorlogsgetroffenen wenden zich tot de regering. Zeeuw-ó aMehlei VAN BERGEN. fan Bergen, die rijke man. 5 SB Dinsdag 24 Januari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD .1 (Vervolg van pag. 2). VEEHOUDERS ERNSTIG ONTEVREDEN. Op een te Zierikzee gehouden vergadering van de Zeeuwse Landbouw Mij zijn door diverse betrokkenen klachten geuit over de persoon die door de Prov. Ge zondheidsdienst voor Dieren be last is, met de behartiging van de financiële belangen van vee houders, die verplicht zijn „open lijders" op te ruimen. Deze klachten, men sprak zelfs van „zwendel", werden door de veearts dr v. d. Acker, die, op genoemde vergadering, een lezing hield over Rundveeziekten, be vestigd. Men achtte onmiddellijke publiciteit ten zeerste genwenst. Op het bureau van de Provin ciale Gezondheidsdienst te Goes, achtte men de geruchten welis waar wat overdreven, doch be vestigde men, dat dr Wagenaar, directeur van deze dienst, zich gisteren naar Zierikzee heeft be geven om deze affaire te onder zoeken. Op ger.jemde vergedering te Zierikzee* heeft ir Stolp van de Z.L.M. een expos' gegeven over stro-cellulose-verwerking, een on derwerp dat men met de grootst mogelijke interesse beluisterde. Voorts vertoonde ir Stolp, die ook een lezing over de landbouw in Engeland hield, een film. Door de landelijke federatie van Stichtingen van Oorlogsgetroffe nen is een petitionement opge, iteld, dat is gericht aan de mini ster van Financiën. Namens de vele oorlogsgetroffenen wordt aangedrongen op een herziening van de uitvoeringsbeschikkingen Inzake de waardevaststellingen Voor vernietigd of beschadigd on roerend goed, Inboedel en be- drijfsuitrusting, zodanig, dat •kostprijs 1940 en de afschrijvin gen binnen redelijke grenzen wor den gehouden, zodat goederen, welke nog normaal in gebruik zouden zijn, nimmer voor meer dan 25 procent worden afgeschre ven. Daarnaast wordt er op aan gedrongen, dat de huurwaarde Voor nieuwbouw in verband met de vaststelling van de rendabele waarde, nimmer hoger zal worden vastgesteld dan de huurwaarde van het vervangen pand, indien althans geen herbouw in grotere omvang plaats vindt, of belang rijke verbeteringen worden aan gebracht. Op deze wijze zou, zonder dat In de wet veranderingen worden aangebracht, een groot deel van de getroffenen zijn geholpen, al zou men dan ook nog ver achter blijven van een volledig herstel. Men is momenteel bezig om zoveel mogelijk handtekeningen Van oorlogsgetroffenen bijeen te Ï;aren, die dit petitionement wil- en steunen. De Richting Oor logsgetroffenen te Middelburg zal binnen enkele dagen dit werk op Walcheren ter hand gaan nemen. Er zal een blad worden aange boden, waarin een en ander door de Federatie van Stichtingen wordt toegelicht en waarin het volledige petitionement staat af gedrukt. Daarbij wordt een kaart gevoegd, die na enkele dagen wordt opgehaald en waarop -men zfjn handtekening kan zetten. De Ruyterschool te Vlissingen aanbesteed. Vijftien firma's schreven in voor de aanbesteding van de be- tonfundatie en het betonskelet voor de nieuwè „De Ruyter- ichool" te Vlissingen. De hoog ste inschrijfster was Dura's Aan- pemings Mij te Rotterdam voor f 273.000. De laagste N.V. Inge nieursbureau voor Bouwnijver heid te Oegstgeest voor f 245:900. Omtrent de gunning wordt over leg gepleegd met het Departe ment van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Chr. Bond van Rijwiel» en Motorhandelaren. Het ledental van de verleden Jaar Mei te Groningen opgerichte Chr. Bond van Rijwiel- en Motor handelaren is thans zodanig, dat besloten is tot het. instellen van een centraal secretariaat. Dit be rust bij Mr W. Geuchies, Voor- hurgseweg 4 te Leidschendam, die tot algemeen secretaris is be noemd. De groei van de organisatie is verblijdend; steeds meer vakge noten zien de noodzakelijkheid in zich met name in verband met de komende wet op de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie In christelijk verband te organi- «eren. Het bestuur wekt hen, die dit nog niet deden, op, zich als lid te melden. Twee sleepschepen vast gelopen in Het Slaak. Zondagmiddag zijn tijdens ab normaal laag water de Belgische sleepschepen „Matan Gernla" 1329 ton, en „Glecon Jean" 1363 ton, in Het Slaak aan de grond gevaren.*Het derde sleepschip, de „Berma" uit Rotterdam, dat min der diepgang had, voer daarbij boven op de ..Glecon Jean", en beschadigde ,,aan de achter steven. Bij wassend water kwa men de beide vastgelopen schepen Weer vlot en kon de sleepboot „Louisa" de met kolen geladen vaartuigen, welke uit Rotterdam kwamen, verder slepen naar Ant werpen. Le. smingen bij Stoomboot diensten. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben benoemd bij de Prov. Stoombootdiensten in Zeeland tot «gent, M. Hollebrandse en J. I du Bois; hulpmachinist I. v. Loo; Olieman, W. Wisse; werkman, C. J. '"inkster. MIDDELBURG. Nieuwe woningen gereed. Zaterdagmiddag heeft de over dracht plaats gehad van vijf woningen de eerste van een complex dat aan de Prins Hendrikstraat wordt gebouwd. Binnenkort diensten in de nood kerk. In aansluiting op ons bericht van Zaterdag j.L waarin wij mel ding maakten van het feit, dat de algemene kerkera'ad van de Ned. Herv. Gemeente heeft be sloten het plan van ds Don goed te keuren om kerkdiensten te houden in een daarvoor beschik baar zijnde barak aan het Mid delburgswegje, vernemen wij nog, dat de Bijz. Kerkeraad dit besluit inmiddels heeft bekrach tigd. Het zal nog wel enige tijd duren voor de diensten er kun nen worden gehouden, terwijl het ministerie van predikanten intussen zal beraadslagen over de verdeling van de diensten. Bovendien zal in deze barak bin nenkort een Zondagschool wor den begonnen. Middenstanders houden appèl. Op Vrijdag 27 Januari zal door de gezamenlijke middenstands bonden een belangrijke vergade ring worden belegd in het Schut tershof. Als sprekers zullen daar op treden: de heer K. Pijl namens de Koninklijke Ned. Midd. Bond, die zal spreken over: „Gemeen te en Middenstand". Mr P. J. de Wilde, namens de Chr. Midden standsbond, die zal spreken over: „Regering en Middenstand" en de heer Th. J. Borsten, namens de Nederlandse Katholieke Mid denstandsbond, die zal spreken over „Wat ons als middenstand dus te doen staat". Het spreekt vanzelf, dat op deze vergadering geen enkele Middenstander mag ontbreken. VLISSINGEN. Christelijke Zangvereniging „Hosanna". Men schrijft ons: „De Chr. Zangvereniging „Hosanna" geeft Dinsdag 7 Februari a.s. haar jaarlijkse uitvoering in het Con certgebouw. Ook nu komt deze vereniging met een grote ver scheidenheid van liederen. Het programma is verder aan gevuld met een alt-solo Simeons lofzang van F. Pijlman, twee du etten Sopraan en Alt en twee dubbel kwartetten, Zomeravond lied van C. v. d. Putte Wz. en De Schrijfmachine van Arnold Spoel. Als men het programma overziet, dan belooft het een elk- wat-wils-avond te worden, een zogenaamde kleinliederen-avond. Dat wil niet zeggen dat er in het vervolg geen Cantate meer gezongen zal worden, maar. bij informatie bij de vaste bezoekers bleek dat er velen gesteld waren op gewone liederen. Laat de en treeprijs geen bezwaar wezen, GOES. Slachtoffer van ongeval overleden. In het ziekenhuis St. Joanna te Goes overleed Zondagavond, zon der meer tot bewustzijn te zijn gekomen de heer L. de K., die bij sciiUderswerkzaamheden op liet pc tkantoor te Krabbendijke kwam te vallen en als gevolg daarvan zware verwondingen op liep. Ambachtsschool prolongeerde zijn bonte avond. Na de geslaagde uitvoering van Woensdagavond trad Zaterdag avond de Ambaehtsschoolciuo wederom voor het voetlicht. Ook nu was het een succesvolle avond. Aan het slot dankte de direc teur der school, de heer C. J. Buurman, vobr- de enorme be langstelling, weke de schoolclub van alle zijden had ondervonden. „Avonden als deze", aldus spre ker, „hebben in de eerste plaats het nut een onderlinge en pretti ge verstandhouding te bevorde ren. Daarnaast moeten ze gezien worden ais buitenschoolse op voeding ten behoeve van de cul turele vorming der jongens." In het bijzonder richtte de heer Buurman zich tot de leerkrach ten der school, die ondanks hun zeer drukke werkkring nog tijd wilden en konden vinden dit opvoedende werk met de jongelui te doen. Hierna werd gezamenlijk het Zeeuwse Volkslied gezongen. Voorstellen Gemeenteraad. Bouw zes woningen. Het toegestane bouwvolume voor twee woningen, waarvan de bouwsom een bedrag van f 10.000 per woning niet te bo ven mocht gaan, is nader bepaald op zes. B. en W. stellen voor twee woningen, tot de bouw waarvan reeds besloten werd, te plaatsen op het terrein van de reinigings dienst en deze te bestemmen tot dienstwoningen, twee aan de Le liestraat en twee aan de Anjelier straat. Bouw twee woningen. Aan de gemeente kan alsnog bouwvolume toegewezen worden voor de bouw van twee woningen, van elk 278 MJ inhoud. B. en W. stellen de raad voor deze wonin gen te bouwen aan de Marijke- straat en daarvoor een crediet te noteren van f 23.000, exclusief grondkosten, alsmede tot het aan vragen van een bijdrage uit 's- Rijks kas. Verkoop woning. 1 De Ned. Heide Mij neeft ver zocht een der in aanbouw zijnde duplexwoningen in de J. D. van Mellestraat te mogen kopen. B. en W. stellen voor hiertoe te be sluiten en een der woningen te gen kostprijs, te verkopen, met dien verstande, dat B. en W. voor één der woonruimten de bewoner zelf kunnen aanwijzen. Drankwet. Volgens de bepalingen van de Drankwet, kan in 1950 een ver laging van het maximum aantal vergunningen worden voorgesteld. Het wettelijk maximum be draagt voor een gemeente als Goes 43, maar het is hier bepaald op 24, terwijl het aantal verloven 17 bedraagt. B. en W. stellen daarom voor geen gebruik te ma ken van de bevoegdheid een voor stel te doen tot verlaging van het bestaande maximum. Gasthuisbes tuur. Voor de benoeming van een lid van het Gasthuisbestuur worden door dit bestuur voorgedragen de heren: 1. F. P. J. Polderman en 2. J. J. van Melle. Overdracht bevoegdheid. Door de directeur van de Wil- helminapolder is verzocht, om met een motor met meer dan één aanhangwagen de wegen binnen de kom van deze gemeente te mogen berijden. B. en W. achten het mogelijk dat meer dergelijke verzoeken zullen worden gedaan Zij stellen daarom voor, de be voegdheid om ontheffingen te verlenen, over te dragen aan B en W. WEMELDEN GE. EIndles van de 6-weekse handwerkcursus. Woensdagavond had in het gymnastieklokaal alhier de eind- les plaats van de zesweekse handwerkcursus, waaraan door 24 dames werd deelgenomen. De leidster van deze cursus, mej. Flikweer, lerares aan de land- bouwhuishoudschool te Krui- ningen, werd na afloop door Mevr. LindenberghTollenaar, voorzitster van de PI. Platte landsvrouwen, waarvan deze cursus uitging, onder het aan bieden van een cadeautje, na mens allen hartelijk dank ge zegd voor het gegeven onder wijs. KRABBENDIJKE. Ouderavond. Vraijdag werd in de school in de Julianastraat de jaarlijkse ouderavond gehouden. Na de opening door de voorzitter, de heer G. van Velzen, sprak ds Bel een inleidend woord. Hierna volgde het referaat „Klikkers" door één der onderwijzeressen, mej. J. Hindes. Enkele grepen uit het leven van Calvijn werden be sproken door de voorzitter der school. Ook werden door de leer lingen der hoogste klassen enige verzen gezongen. Telexapparaat. Bij de firma A. W. heeft men een telexapparaat in gebruik ge nomen or het verzenden van telegrammen enz. Het is het tweede telex zend- en ontvang apparaat, dat in de provincie Zeeland in gebruik is genomen. Schoorsteen wordt hersteld. Volgens mededeling van één der directeuren der N.V. Groen- tenconservenfabriek „Zuid-Beve land" zal men een aanvang ma ken met het restaureren van de 42 meter hoge schoorsteen. Deze 'schoorsteen is in de loop der ja ren verzakt. Men zal nu eerst om de paar meter een ijzeren band leggen en dan proberen de schoorsteen recht te zetten. 's-GRA VENPOEDER. Onderscheiden. Aan M. P. de Dreu is door de minister van Oorlog het Ooriogs- herinneringskruis toegekend. Dit onderscheidingsteken werd hem door de burgemeester uitgereikt. OVEZANDE—DRIEWEGEN. Vergadering „Groene Kruis". Te Driewegen vond de jaarver gadering plaats van het „Groene Kruis". In een vacature in het bestuur werd gekozen de heer J. van Oosten. Besloten werd tot aansluiting bij de Prov. afdeling van „Groene Kruisverenigingen". Bij het nazien der rekening bleek, dat het batig slot per 31 Decem ber 1949 bedroeg f 3118,34. Er werd besloten een moeder cursus te geven te Driewegen. Door enkelen werd de wenselijk heid geuit ook een eigen gebouw te bezitten. Hierover werd breed voerig van gedachten gewisseld. Besloten werd dit nader te be zien, daar ook de magazijnruimte niet behoorlijk is. BIEZELINGE. Familieavond N.C.L.B. In de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk hield de afde ling Kapelle-Biezelinge en Schore van de Ned. Chr. Landarbeiders- bond een familieavond. De voor zitter, de heer Kloosterman, opende deze avond met een kort woord, waarna ds Gruppen in ge bed voorging en Spreuken 10 1 7 voorlas. Ds Gruppen weer er daarna o.a. op, dat iedere Chris tenbelijder ook christelijk georga niseerd dient te zijn. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met films. O'.a. werd vertoond de film van het 25-jarig jubileum van de N. C.L.B., alsmede enkele komische en tekenfilmpjes. Een raadsel film was ook zeer aardig. De hoofdbestuurder, de heer Vermaas, sprak een propaganda- woord. Hij bepleitte o.m. een te rugkeer naar een evenwichtige verhouding van het loon, voor 'n middelmatig gezin, maar gegn loondruksysteem en kinderbijslag voor het eerste kind. Spr. wekte tenslotte op de christelijke bond innerlijk te versterken en één blok te vormen tegen de Satan, die zijn aanval vergroot. Hierna eindigde de heer Vermaas, met dankgebed. Vergadering C.H. Kiesvereniging. Vrijdagavond vergaderde de C.H, Kiesvereniging in het lokaal „Algemeen Belang", onder voor zitterschap van de heer L. de Koeijer. Na de gebruikelijke ver slagen, volgde de bestuursverkie zing. Herkozen werd de heer L. de Koeijer. In de vacature J. Weststrate werd gekozen Jb Ver hulst Mz., in de vacature Q. van de Vrie P. J. Kloosterman. Als afgevaardigde werd wederom be noemd de heer L. de Koeijer. YERSEUE. De mosselexport. Behalve een weinig export naar het noorden van Frankrijk, staat de verzending van mosselen naar Parijs enz. momenteel geheel stil. De ooi-zaak is alleen het ontbre ken van invoervergunningen van Franse importeurs. De algemene verwachting is, dat 1 Februari a.s. de invoer weer toegestaan zal worden. De voorraden leverbare mossels zijn wel enigszins beperkt, maar door Examinandi zijn meestal hun zeKwen niet helemaal baas. Niet geheel ten onrechte wordt gesproken uan eiamenkoorts. Examenkoorts is lastig en kan soyns gevaarlijk zijn. Dat zagen wij Zaterdagmiddag nog beves tigd op de Goesse markt. Juist toen wij de markt passeerden werd daar n.l. een wielrijder aangereden door een adspirant- chauffeur, die juist bezig u>as te tonen, dat hij de chauffeurskunst (nog niet) voldoende machtig was en een rijbewijs (niet) waard. Wij zijn tot de overtuiging gekomen, dat hij Zaterdag middag tevergeefs zijn kunnen he eft* gedemonstreerd. Wij hoor den de examinator n.l. tegen het slachtoffer (dat er heel goed was afgekomen, enkel een vuile, stoffige jai had opgelopen) op merken: Tja, hij had voorrang moeten verlenen, 't Is een exa- menrit, dusDat dus be helsde een vonnis: Geen rijbe wijs, weg examengeld Trawler voor Franse kust gezonken. De trawler „Korrigan G.V. 6533" is in de nacht van Zaterdag op Zondag op twee mijlen van de kust bij Quimper op een klip ge lopen. Zondagochtend zijn de lij ken van 5 van de 6 bemannings leden aangespoeld. Men meent, dat de schipbreukelingen, die voorzien waren van reddingsgor dels, een prooi der koude zijn ge worden. De zesde is nog niet te rug gevonden. het toestaan van enige verrui ming van maat en tarra door het Centraal Verkoopkantoor, kan nog genoegzaam geleverd worden. Ook deze week is weer wat zaad aangevoerd, al is die hoe veelheid niet groot. De prijs vari eert van 1.75 tot 2.25 per ton. De vraag is groter dan het aan bod. Werkzaamheden in de oesters stagneren, Slechts enkele graden vorst en de visserij op oesters en mosselen is geheel gestaakt. Ook de werk zaamheden in het pannenbedrijf zijn opgehouden, daar het afste ken van de kleine oesters bij vorst onmogelijk is. Het is dan ook te wensen voor de oesterkwekers, dat de vorst spoedig op zal hou den en de vele werkzaamheden kunnen worden voortgezet. De en vele aanslag van de zomer '49 panneboeren, die door de mooie zeldzaam mooie pannen hebben, hebben veel werk en weten niet, hoe klaar te komen. Daarom, kunnen zij vriezend weer zeer slecht gebruiken. ST LAURENS. Vergadering A.R. Kiesvereniging. Vrijdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging o.l.v. de heer P. Boon Sr. Met algemene stemmen werd besloten het advies van het Prov. Comité inzake wijziging van de candidatenlijst, goed te keuren. Twee nieuwe léden werden toe gelaten. Hierna verkreeg het woord de heer J. Hommes van Nieuwdorp voor het houden van een rede. „Een politieke rondblik". In een bezielende toespraak wees hij op het dreigend gevaar van het com munisme, op 't Indisch probleem en op de belangrijkheid van de a.s. Statenverkiezingen. Krachtig drong spr. aan op het voeren van een strijd in het geloof in Hem, Die alles bestuurt. Bij de bespreking werden ver schillende vragen gesteld, o.a. in zake de plannen van Ged. Staten tot opheffing of samenvoeging van gemeenten op Walcheren, die vooral te St Laurens in het mid delpunt van de belangstelling staan. Na de beantwoording eindigde de heer Hommes met dankgebed. ZOUTELANDE. Uitvoering „Luctor et Emergó". Vrijdagavond gaf de muziek vereniging „Luctor et Emergo" haar jaarlijkse uitvoering in de noodkerk. De voorzitter, de heer J. Verhage, sprak een openings woord, waarna o.l.v, haar direc teur, de heer Jac. Hollaers, op vlotte wijze een negental muziek nummers ten gehore werd ge bracht. De toneelclub van Biggekerke, o.l.v. de heer A. v. d. Heijed, voerde het toneelstuk „Paul speelt het klaar" op. G APIN GE. Jaarvergadering A.R. Klesver. De A.R. Kiesver. kwam Don derdagavond j.l. in jaarvergade ring bijeen, onder leiding van de heer W. Louwerse. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat het ledental 80 bedraagt, ter wijl de penningmeester zijn re kening inet een batig saldo af sloot. De aftredende bestuursle den, de heren D. Coppoolse en B. Arendse, werden herkozen. De heer J. de Wolf van Seroos- kerke sprak een propagandarede uit voor de Prov. Statenverkie zing. GRIJPSKERKE. Vergadering N.C.L.B. Vrijdag vergaderde de N.C.L.B. in het Dorpshuis, 's avonds 7.30 uur. In deze jaarvergadering, die geopend werd door de voorzitter, de heer J. Caljouw, bracht de secretaris het jaarverslag uit, de penningmeester zijn financieel verslag. In de bestuursverkiezing wer den de aftredende voorzitter en secretaris herkozen. Een grote teleurstelling op deze jaarverga dering was, dat de uitgenodigde bondsbestuurder niet kwam. De afgevaardigde van de Chr. Best. Bond Serooskerke (W.), tevens afgevaardigde van de afd. Bouw vakken ter plaatse, bracht felici taties over. Men vulde de overige tijd met het besprek, a van vra gen, di. uit de afde,.,ng opkwa men. van 99. Eindelijk vonden ze de goede sleutel. Japle opende de geldkist en nam het kistje met mun ten er uit. Toen holde hij naar de schuur. 't Werk ook hoog tijd, want bij de voordeur hoorde hij al de stemmen van de veldwachters! Japie greep zijn fiets en duwde hem naar bul ten, in grote haast. 't Was een erg hoge fiets. Japle moest eerst op een paaltje gaan staan om er op te komen. Het kistje met munten plaatste hij vóór zich, bij het stuur. 100. En toen maar trappen I Met grote vaart peddelde Japie over het erf en zo de weg op. Hij keek niet eens naar de veld wachters. Hij trapte maar, al sneller, al sneller. Maar de veldwachters hadden hem best in de gaten! Eén van de twee, een man met zeer lange be nen, holde hem na en schreeuwde: „Halt deugniet!" Maar Japie was doof. Hij trapte nóg harder en hij schoot prachtig op. Maar de lange veldwachter was ook niet voor de poes. Verbazend, wat kon die vent lopen! OOSTKAPELLB. E.H.B.O. Filmavond. Zaterdagavond gaf de E.H.B.O. afdeling, een filmavond in het verenigingsgebouw. Men kreeg te zien het grote nut van een E.H. B.O.-er ln tijden van nood en on geval. In de pauze werd een ver loting gehouden ter bestrijding van de onkosten van deze avond. De zaal was tamelijk goed bezet. Jaarvergadering. Vrijdag hield de Bouwvakarbei dersbond haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw. Na de opening door de voorzitter en verslagen en bestuursverkiezing, werd de avond verder gezellig doorgebracht. Men keerde laat in de avond voldaan en tevreden huiswaarts. ST ANNALAND. Van de djjk. Vorige week reed de heer M. van Daalen uit Oud-Vossemeer met 'n traetor en twee aanhang wagens, geladen met voederbie ten voor landbouwer De Jonge, te Oud-Vossemeer, op de Java- dijk. Plotseling merkte hij, dat de stuurinrichting niet meer fun geerde. Het gevolg was, dat hij de dijk afreed. De eerste aan hangwagen kwam met bieten en al op de tractor terecht. Deze trekker werd zwaar beschadigd, terwijl ook de aanhangwagens averij opliepen. Tractor met beide aanhangwagens lagen precies op de kop. De bestuurder wist er op het juiste moment af te springen en kwam er wonder boven won der zonder enig letsel af. De ma teriële schade Is groot. COLIJNSPLAAT. Jaarvergadering Chr. Muziek vereniging S.D.G. Vrijdagavond hield de Chr. Muziekvereniging „Soli Deo Glo ria" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. van Gilst. Het verslag van de penningmeester gaf een goed slot aan van f 338.15. Bij de be stuursverkiezing werd D. van Gilst tot voorzitter gekozen. K. Karman werd herkozen, terwijl J. van Gilst als nieuw bestuurs lid werd gekozen. KAMPERLAND. Jaarvergadering N.C.L.B. In de lokalen van de Ned. Herv. School hield Vrijdagavond jl. de afdeling Kamperland van de Ned. Chr. Landarbeidersbond haar jaarvergadering. Na de no tulen en de jaarverslagen waaruit een klein nadeling saldo, maar 'n ledentoename van 120 naar 132 bleek, hield de heer C. Wolse on der de titel „Arbeidsroeping en Taak" een toespraak, waarop een bespreking volgde. In de pauze lichtte de hoofd bestuurder, de heer A. IJska, candidaten voor de N.O Polder in omtrent de mogelijkheden al daar. Hierna hield hij een toe spraak. Voordrachten en samenzang vulden verder deze druk be zochte en gezellige avond. THOLEN. Vergadering C.H. Kiesvereniging. Onder voorzitterschap van de heer J. van de Velde kwam de C.H. Kiesvereniging te Tholen Vrijdagavond jl. bijeen ter be spreking van de candidatenlijst Provinciale Staten en verkiezing bestuursleden. Na de opening van de voorzit ter werden de jaarverslagen voor gelezen, waarbij bleek, dat er 'n batig saldo was van ruim f 30 en dat er enkele nieuwe leden waren toegetreden. De heren J. J. v. d. Zande en H. Rol werden als bestuursleden herkozen. De candidatenlijst voor de Prov. Staten werd hierna be sproken. Op deze lijst zijn voor de Statenkring, St Philipsland en Noord-Beveland o.m. geplaatst de heren P. J. van Westen uit Oud-Vossemeer, W. van Nieu- wenhuijzen uit St. Philipsland, Smit uit Wissekerke en B. J. van Oeveren uit- Poortvliet. Besloten werd een verzoek in te dienen deze lijst nog uit te breiden met de naam van de heer H. Rol uit Tholen. (Ingez. mededeling, advert.) MEDINOS LABORATORIA AMERSFOORT 38J Donderdagavond 26 Januari zal de plaatselijke afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap in de Ned. Herv. Kerk te Nieuw- en Sint Joosland een lezing met lichtbeelden houden, waar als spreker zal optreden dhr. Cou- mou uit Amsterdam. Tot gemeente-klokkenist te 's-Gravenpolder werd m.i.v. 19 Januari benoemd de heer Jac. Minnaar, terwijl aan de heer J. C. Kievit als zodanig eervol ont slag werd verleend na een dienst tijd van 15 jaren. Aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen slaagde voor het candidaatsexamen tropische land bouw de heer G. F. Israël te Kortgene en voor het Ingenieurs examen Nederlandse landbouw de heer E. H. B. Puylaert te Zulddorpe. Geslaagd voor het diploma Gezinsverzorging, uitgaande van de Centrale Raad voor Gezins verzorging, de dames L. de Rooy en T. de Wolff, werkzaam bÖ het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Vlissingen. •- Vrijdagavond werd in het ge bouw Obadja het 30-jarig be staan gevierd van de buurtver eniging „NooitgedaCht" uit de Ooststraat te Kapelle. -• D.V. Woensdag 25 Jan., des avonds half 7, hoopt op verzoek van de J.V. „Onésimus" in de Ned. Herv. Kerk te St. Maar tensdijk op te treden Ds J. J. de Heer van Benthuizen. uiiRK EN ZENDING. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bodegraven, Joh. Vewelius te Hei- en Boeicop; te Beetsterzwaag, A. E. D. A. Ra- vesloot te Steenwijkerwold; te Nieuw-Vennep-Abbenes, A. Vink te Marken; te Dinteloord, J. J. Poot te Barneveld; te Maasland, J. B. Weener te Heer- jansdam. Aangenomen naar Suameer, J. H. van Delft Westerhof te Maasbommel. Bedankt voor Zetten-Andelst, A. J. Wijnmalen te Oldebroek. Geref. Kerken. Beroepen te Wolfaartsdijk, L. Zielhuis, won. te Baarn; te Lel- muiden, H. D. Bruggeman, cand. te Bilthoven. Aangenomen aar Sellingen, S. de Vries, cand. te Zuilen, die bedankte voor Arum, Benschop, Goënga, Hantum, Herwijnen, Kommerzijl, Meerkerk, Mont- foort en Stavoren. Bedankt voor Utrecht, M. I Hamming te Den Helder; voor 'Alkmaar, 1. Vellenga te Schoo- nebeek. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Opende-Gerkes- klooster-Stroobos, J. Verkade, cand. te Hrttem. Oud-Geref. Gemeenten. Beroepen te Grafhorst, J. v. d. Poel te Giessendam. Afscheid ds Meijer te Wissekerke. Zondagavond nam ds Meijer in een geheel gevulde kerk af scheid van de Ned. Herv. Gem. te Wissekerke, wegens vertrek naar 'tWoudt bij Delft. De predikanten van het eiland benevens enkele collega's van de ring Goes woonden deze dienst bij. Ds Meijer verklaarde, dat het niet in zijn bedoeling had gelegen zo kort, slechts 2 jaren, in Wissekerke te blijven. Deze gemeente is zeer moeilijk te voldoen; waar naast het en kele goede, zoveel afbrekende critiek, liefdeloosheid en ver ouderde begrippen heersen, voelt hij deze taak te moeten afbreken om ginds in zijn nieuwe standplaats het Woord van Christus te prediken. Als tekst koos de scheidende predikant Mattheus 9 3638. Na de prediking richtte d» Meijer het woord tot de presi dent-kerkvoogd de heer Geuze, kerkvoogden en notabelem bur gemeester van der Maas, de kerkeraden van Wissekerke en Geersdjjk, aanwezige .ambtsdra gers uit de ring Goes, ds Post- ma en ds van Dalen, kerkvoog den en kerkeraadsleden van Co- lijsnplaat, de catechisanten, kos ter, organist en Herv. Kerkkoor. Burgemeester van der Maas dankte ds en mevr. Meijer voor het vele goede in de gemeente verricht. De heer Geuze, presi dent-kerkvoogd, sptak namens kerkvoogden en notabelen. Ds Poslma van Kamperland na mens het classicaal bestuur en de kerkeraad van Wissekerke, daarbij tevens de hoop uitspre kend op trouwe medewerking in zijn consulentschap voor deze gemeente. Ds de Roos, praeses van de Ring Goes, wees op het waarderende in de korte tijd van samenwerking. Ds van Da len van Colijnsplaat dankte na mens zijn gemeente voor al het goede tijdens het consulentschap door ds Meijer verricht. Na een kort dhnkwoord van ds Meijer werd de dienst beëin digd. Donderdag werd in de zaal van de heer Colpaart te Rilland een toneelavond gegeven door het toneelgezelschap van Kruiningen uitgaande van het Nutsdeparte- ment „Krabbendijke". Heden (Dinsdag) zal om 2 en 7 uur voor de Geref. Gemeente te Nisse optreden ds van Dam van Werkendam. Woensdag 25 Januari hoopt in dezelfde ge meente voor te gaan om 2.30 uur ds Bel van Krabbendijke. De wachtmeester der Rijks politie G. Hoek te Nieuw- en Sint Joosland is per 1 Februari 1950 benoemd in gelijke functie te Herkingen. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 23 Jan. 1950 medegedeeld door da Incas»o-Bank N.V., Goca. Grootboek-ObHgatiën Nederland 194S Nederland 1947 Invest. Certificaten Dollarlening 1947 Nederland 1973 Nederland 1962-4 ex. Spaarcertificaten Nederland N. W. S. Dito cum. Grootboek 1946 Indiö 1937 A Kol. Ban k Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Dito 6 Cum. Pref. Wd. Wilton Billiton Ie rubr. B ill i ton lie rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Kol. Olie Dito onder aand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kcndeng Lemb e Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lyn J av a -Ch ina - J apanlyn Kon. Boot 10054 9SH 9M 98*4 6 9854 97H 106?4 165 54 184§4 320 117 145 Yz 191 153 195 23SJ4 27254 291 230 16954 151J4 280 27V/j 29114 29554 294^4 540 158 148 135 lil'/, 70*4 124 68 164J* 145 136J4 10154 9854 99 9854 9854 10054 100*4 8V/i 10054 9854 10554 165 185 323 11754 Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommcren's Scheepr. Rott. Lloyd Stoomv. Mij. Ned. H. V. A. Java Cultuur N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Cenembah Muller Co. Amsterd. Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Ind. Esc. Mij. Ned. Bank v. Z.-Afrik» Rotterd. Bank 136 Surinaamsche Bank 15254 Twentsche Bank 195 Am. Smelting 23554 Anaconda Copper 280 Bethl. Steel 297 Chrysler 229*4 Gen. Motors 16754 Intern. Nickel 15154 Kennecott Rep. Steel 280 Standard Brand» 271 U. S. Steel 289 Cities Service 294S4 Cont. Oil 294' North Am. 514 Midcont Oil 15414 j Philips Oil 144 Shell Union 13154 Tidewater 106 Baltimore 67 Miss K. Texas 120 New York Centr. 6614 Pennsylvania 16354 Canadian Pac. 13754 153/, 15754 17754 14454 15454 urn 97 10s 45ri 13454 154^ 138 16554 175 217JI 16154 8154 17554 181 18154 32W 10354 71)4 80 3254 5854 2654 6 89 7954 6_1?4 44)4 65 38)4 2SH 11 1854 16 154 157 17654 144 156 164H 93 101 4354 130 15174 137 165*4 17554 21754 160 9754 81 180 181*4 18054 58*4 32# 1(M 72 8054 32 26$ 6 89 79*4 20# 4354 6454 3854 1074 13*4 16

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3