jJrovinufyi?» A.WILKING GOES Villa „Sommerhof" te Domburg door brand gedeeltelijk verwoest. netta slagsrsbedienda eiken brandhout aazin Timmerman zag hele inboedel verloren gaan. Nieuwe uuKDekleding op Walcheren. viiRK EN ZENDING. Officiële Publicaties. SCHEEPSTIJDINGEN. Zeeuws Me-hlei Amsterdamsche Effectenbeurs. V eilingsberiehten. Nog 3 dagen „BALANSOPRUIMING" wil zeggen: Nog 3 dagen 10 procent korting op alles wat U koopt en nog 3 dagen CONFECTIE voor SPOTPRIJZEN. Haalt er dus uit wat er uit te halen is. Josina M. SGherphuis-Voogd Keel-, Neus-, Oorarts, Vrijdag a.s. GEEN spreekuur. zonnige kamer L. J. G.-Revue Landarbeider Donderdag 12 Januari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Voor de tweede maal in een hall jaar tijds heeft een felle brand gewoed te Domburg. Werd de vorige maal het Rusthuis „Irma" getroffen, thans was het de villa „Sommerhof", een groot gebouw, gelegen in de duinen, tussen de Watertoren en het Badhotel, dat gedeeltelijk een prooi der vlammen werd. Het gebouw werd ten dele bewoond door het gezin Timmermans, van wie de gehele inboedel ver loren ging. Omtrent de oorzaak van deze brand valt nog niets te zeggen. Gistermorgen omstreeks half acht, toen de echtgenote van de heer Timmermans bezig was met het aankleden van de drie kleine kinderen en zij daarbij de woonkamer betrad, die op de bovenverdieping was gelegen het echtpaar en de kinderen sliepen in vertrekken op de benedenverdieping ontdekte zij daar brand. Direct werd de Domburgse brandweer gewaar schuwd, die binnen zeer korte tijd verscheen. Gelukkig was de druk op de waterleiding ruim voldoende, zodat in een minimum van tijd water kon worden ge geven met twee slangen. Later werd nog een derde slang bij gelegd, zodat men met drie stra len het vuur kon bestrijden. Men achtte het raadzaam, daar de brand zich zeer ernstig liet aanzien, de Middelburgse brand weer te waarschuwen. Om kwart over acht werden de Middel burgse brandweerlieden gealar meerd en in vliegende vaart ging het naar Domburg. Direct werd een slang uitgelegd en water werd opgepompt uit de vijver van Loverendale. Met vier stra len bestreed men het snel om zich heengrij pende vuur. Om streeks half negen was de rech tervleugel van het gebouw in een laaiende vlammenzee her schapen, zodat men tot op grote afstand de brand kon waar nemen. HARD WERKEN. Dank zij het harde werken van de brandweerlieden en de voorbeeldige samenwerking met de Middelburgse brandweer, wist men tenslotte te bereiken, dat de brand beperkt bleef tot de rechtervleugel van het gebouw. Omstreeks tien uur kon reeds met de nablussing worden be gonnen. De Middelburgse brand weerlieden konden toen inpak ken en met een slang op de waterleiding vond de nablussing plaats. Het feit, dat er weinig wind stond en dat de watervoorzie ning voortreffelijk was, heeft naast de ijver, die de brandweer lieden aan de dag legden, er toe bijgedragen, dat de villa slechts voor een derde deel is uitge brand. Het is jammer, dat door het snel om zich heen grijpen van het vuur de familie Tim mermans niets van de inboedel heeft kunnen redden, en hun gehele bezit zag verloren gaan. De heer Timmermans, die reeds bjj de D.U.W. aan het werk was, moest van zijn werk worden gehaald. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. „SOMMERHOF". „Sommerhof" is de naam van de familie, die dit huis destijds heeft laten bouwen. In de der tiger jaren werd de rechter vleugel, die thans door de brand is verwoest, bijgebouwd. De familie Sommerhof bevindt zich naar alle waarschijnlijkheid in Amerika, waarheen zij destijds is vertrokken. Tot hen, die zich op het ter rein van de brand op de hoogte kwamen stellen, behoorden jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin, de burgemeesters van Oostkapelle en Aagtekerke en de Officier van Justitie mr J. G. v. d. Dus- sen te Middelburg. De publieke belangstelling was zeer groot. Het is jammer, dat de Domburgse brandweerlieden nog niet over die uitrusting be schikken wat de kleding betreft, als de Middelburgers. Verschil lende brandweerlieden, die in 'hun werkgoed aan de blussings- werkzaamheden moesten deel nemen, moesten schone kleren gaan aantrekken. Hulde aan de brandweerman nen Provoost uit Domburg en v. Roo uit Middelburg, die met hun mannen een kranig stuk werk leverden! By de werkzaamheden aan de glooiing van de Westkappelse zeewering, welke thans hun vol tooiing naderen, wordt een dijk- bekleding gemaakt, die wellicht ook elders voor toepassing in aanmerking komt. Boven het beloop, wat veel vuldig door het zeewater wordt bespoeld, ligt het z.g. boven- beloop, dat slechts bij storm vloed door de golven wordt aangevallen. Een deugdelijke stevige gras mat te We-tkapelle kan daar op een grondlichaam, bestaande uit duinzand met een kleibekleding en blootgesteld aan de zilte zee wind, niet tot ontwikkeling ko men. Derhalve is er naar ge streefd op dit bovenbeloop een bekleding te maken van duur zaam materiaal, die zowel het grondlichaam beschermt alsook de golven afremt. De bekleding bestaat uit vier kante betonplaten, aan de boven zijde over het midden voorzien van een verhoogde rug. De pla ten worden op de klei in hori zontale rijen gelegd, in elke rjj met de rug in afwisselende rich ting, zodat het opschietende en teruglopende water wordt ge remd. De platen sluiten aan alle vier de zijden over de halve dikte tegen' elkander. Langs de bovenste helft hebben zij een sponning, die met een asfalt- preparaat wordt gevuld. De kosten van deze bekleding hebben, bij een plaatdikte van 12 centimeter, f 12,50 per vier kante meter bedragen. Autobussen met aanhang wagens op de Zeeuwse wegen? In een afdeling der Prov. Sta ten van Zeeland vroeg een lid, of Ged. Staten hun bemiddeling wil len verlenen om van de minister toestemming te verkrijgen, dat achter autobussen aanhangwa gens mogen worden vervoerd voor het opbergen van bagage van rei zigers. De Z.V.T.M. heeft zoiets en vraagt dan betaling voor het bagage-vervoer. Ged. Staten antwoordden, dat voor iedere goedgekeurde auto bus de ondernemers een vergun ning kan aanvragen by de direc teur-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De aanvragen plegen te worden inge willigd, wanneer voldaan wordt aan de daarvoor gestelde tech nische voorwaarden. MIDDELBURG. Betere vergadergelegenheid op 't Zand. Zoals bekend, is 't verenigings gebouw in de Kerksteeg aan 't Zand eigendom van de gemeente. De gemeente laat deze zaal mo menteel opknappen en de kerk- Vervolg van pag. 2). wachten? Hierop konden G.S. geen antwoord geven. Op Wal cheren zal naar meer winplaatsen worden gezocht, terwijl door een tweede leiding van Ossendreeht ook aanvulling verkregen zal worden. Ten aanzien van de vuilverwij- dering is reeds een commissie werkzaam en Ged. Staten staan ook in contact met de afd. Zee land van de Ver. van Gemeenten. voogdij van de Ned. Herv. Ge meente heeft het gebouw voor practisch alle dagen van de week gehuurd. De kerkvoogdij benoem de dezer dagen de heer J. La- bruyére tot concierge van het verenigingsgebouw. Deze lokaliteit was vroeger in gebruik als kerk, verder voor uit voeringen e.d., terwijl na de oor log de Herv. School er een ge deeltelijk onderkomen vond. Met het klaarkomen van dit gebouw is 't Zand naast de consistorie van de Ned. Herv. Kerk, die thans te klein is geworden, een behoorlijke vergaderlokaliteit rijk. De madonna in de beeldende kunst. De reeds bekende historica me vrouw H. E. Korevaar-Hesseling besprak Dinsdagavond in het bo venzaaltje van de boekhandel v.h. Benthem en Jutting te Middel burg haar pas verschenen werk „De Madonna in de beeldende kunst". Aan de hand van verschillende lichtbeelden toonde de schrijfster de verschillen in uitbeelding der Madonna-figuur aan, afhankelijk van de tijd waarin deze werden geproduceerd alsmede van de persoonlijkheid van de kunste naar. Zij beperkte zich hoofdzakelijk tot de kunstproducten, vervaar digd in de tijd tussen het begin van het Christendom en de Re naissance, daarbij vooral veel aandacht bestedend aan de By zantijnse kunst. Op duidelijke wijze verklaarde mevr. Korevaar de oneindige va riaties in de afbeeldingen, die zich vervolmaakten naarmate in de religie de figuur van de Moe der Gods nader werd omschreven. Direct na de officiële erkenning van Maria als Theotokos, de draagster van het Kind Gods, wanneer de kunstenaars hun eerste schuchtere treden op het pad der religieuze kunst zetten, is de uitbeelding van Maria nog vaag van karak ter. Zij krijgt meer vorm en inhoud naarmate de betekenis der Madonna-figuur meer verbreid bekend wordt, om ten slotte een bron van inspiratie te vormen die schilders en beeldhouwers de prachtigste kunstwerken doet maken. Contact-avond Band Nederland-Indoneslë. Dinsdagavond hield de afd. Middelburg e.o. van de Band Nederland-Indonesië haar eerste contact-avond in 1950. De voor zitter, de heer A. P. van Aalst wees er in zijn openingswoord op, dat de Band, naar de mate van zjjn krachten doet voor de militairen die in Indië zijn of die teruggekeerd zijn. Verschillende vragen werden behandeld. De rest van de avond werd aangenaam gevuld doordat de gemeente-secretaris, de heer J. Ph. Koene zo vriendelijk was een aantal lantaarn-plaatjes te ver tonen en toe te lichten, over Walcheren in en vlak na de oor log. Met een hartelijk woord van dank besloot de voorzitter de samenkomst. VLISSINGEN. Bloederige aanrijding. Door het niet verlenen van voorrang aan van rechts komend verkeer kwam een personen auto, bestuurd door een handels reiziger -uit Den Haag, op het kruispunt Krugerstraat-Schelde- straat, in botsing met een vracht auto, bestuurd door een vracht rijder uit Souburg. Hoewel bij deze aanrijding rijkelijk bloed vloeide, deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. In de vrachtauto stond n.l. een emmer varkensbloed, die door öfe bot sing omviel en zowel de straat als de auto's een zeer bloederig aanzien gaf. De personenauto werd vrij ernstig beschadigd. GOES. Goese Orkestvereniging „De Symphonie". Dinsdagavond vergaderde on der leiding van de heer C. van Zweeden de Goese Orkestvereni ging „De Symphonie". Er werd een definitief bestuur gekozen, dat thans bestaat uit de heren C. van Zweeden, H. J. M. Stie- ger, C. van Zee, J. Platteeuw en A. Haeck. Voorts werd besloten om, in dien mogelijk, in Maart a.s. een concert te geven, en daarbij een vioolsolist uit te nodigen. Be sproken werd het voeren van. een actie voor de werving van donateurs 'om de vereniging fi nancieel beter in het zadel te helpen. „De Symphonie" heeft thans 26 leden en repeteert iedere week onder leiding van de heer Tamminga. F.r is nog gelegenheid tot toetreding van nieuwe leden. KRABBENDIJKE. Ingebruikneming school. De scholen (Hervormde en Openbare) zijn Dinsdag 10 Jan weer in gebruik genomen nadat ze geheel zijn gemoderniseerd en verbouwd. Ook zal het gym nastieklokaal gen dezer dagen klaar zijn. Wat zowel voor de scholen als voor de Gymnastiek vereniging „Soarta" een hele verbetering betekent. Nieuwe veilingloods. Het ligt in het voornemen der veiling K.E.O. weer een nieuwe loods te bouwen voor de' ver werking van fruit. Woningbouw schiet op. De 9 woningen aan de Kerk hoekstraat naderen hun voltooi ing. Reeds hebben enige gezin nen hun intrek in de woningen genomen. Dit betekent een hele verbetering en is weer een stap nader tot het bouwplan. ARNEMUIDEN. Misleid door de duisternis. Een inwoner uit Middelburg die een bezoek gebracht had bij ken nissen te Kleverskerke, en van daar huiswaarts zou keren, werd door de duisternis misleid, zodat hij de scheiding tussen weg en water niet meer kon zien, met 't gevolg dat hij te water raakte en kopje onder ging. Op zijn hulp geroep kwam de heer H. P. Janse toesnellen die hem met veel moeite uit het water kon trekken, De drenkeling kwam met de schrik vrij. COLIJNSPLAAT. Met hand tussen de wringer. Maandag had de vrouw van de landbouwer J. H. tijdens het was sen het ongeluk met haar hand tussen de wringer te geraken. ïïa door dr Maas te zijn verbonden is zij naar het ziekenhuis te Goes gebracht. 0 Verbetering. In het hoofdartikel van giste ren is sprake van samenvoeging van partijen. Bedoeld is: samen werking. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogeveen (3e pr.pl.), G. Spilt te Klaaswaal; te Ede, H. N. v. Hensbergen te Schalkwijk. Bedankt voor Oosterland, A Baas te Baardwijk-Drunen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te A*rnhem, D. Hen stra te Broek op Langendijk en J. H. Velema te Bunschoten. Oud-Geref. Gemeenten. Bedankt voor 's-Gravenhage., T. de Jong, lerend ouderling te Kralingschev ;er. Ds J. B. Vanhaelen. Ds J. B. Vanhaelen pred. bij de Geref. .Kerk te Mijdrecht (van 1925 tot 1932 te Hoek) hoopt op 18 Januari zijn 25-jarige ambts bediening te herdenken. Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. De synode heeft Dinsdag een begin gemaakt met de behande ling van de overgangsbepalin gen, behorende bij de kerkorde. Allereerst kwam het tijdschema aan de orde. De behandeling van de kerkorde en de ordinanties met overgangsbepalingen en dienstboek in de classicale ver gaderingen zal uiterlijk Decem ber 1950 gereed moeten zijn, wil de kerkorde 1 April 1951 kunnen worden ingevoerd. Tegen dit snelle tempts is verzet gerezen en van verschillende kanten vond dit verzet in de synode bij val. Gevraagd werd invoering per 1 Januari 195?. Men moet deze materie innerlijk kunnen verwerken. De praeses stelde de gevaren van uitstel voor ogen. Men kan het mandaat van deze synode, dat 31 December 1950 eindigt, niet een jaar verlengen, daartegen- zijn ernstige bezwa ren. Een voor 2/3 minstens nieuw gekozen synode en deze nog verdubbeld, zou de tweede lezing moeten behandelen. Van een ijltempo is geen sprake, ver reweg de meeste stof is al ge ruime tijd geleden verzonden. Andere leden betoogden, dat men in het aangezicht van het groeiend nihilisme voort moet maken. Dit is geen dwang, maar gehoorzaamheid. Tenslotte ging de zaak terug voor beraad naar de commissie van rapport. Bij het verslag over de hande lingen van het moderamen, werd uitvoerig gesproken over de oproep tot gebed naar aanlei ding van de souvereiteitsover dracht. Er was verschil van me ning, maar de synode bleek van oordeel, dat zij ook in netelige situaties verplicht is tot openlijk getuigen en gebed. Verschillende benoemingen hadden plaats. De heer I. Ris- seeuwBrakman te Zuidzande werd gekozen tot lid van de re gionale commissie voor het Zui den. Gen. Synode Geref. Gemeenten. Aan de vooravond van de bij eenkomst der Synode van de Ge ref. Gemeenten, is in het kerkge bouw der Utrechtse gemeente een bidstond gehouden, waarin ds L. Rijksen, de praeses van de vorige Synode als voorganger optrad. Ds Rijksen had tot tekst geko zen Eph. 1 17 en 18 en riep in verband met de grote betekenis van de komende Synode allen op tot schuldbelijdenis. Hij bond hen, die naar de Synode zijn afgevaar digd, op het hart niet eigen eer te zoeken, maar zich samen te willen verliezen in God en zich door de Geest des Heren te laten leiden. GOES. Verplaatsing kantoor gemeente-ontvanger. Met ingang van Vrijdag 13 Januari zal het kantoor van de gemeente-ontvanger, dat tot nu toe gevestigd was Grote Markt 3, worden verplaatst naar Lange Kerk straat 1. Ook het telefoonnummer zal dan veranderen. Het nummer 2232 komt dan te vervallen en de gemeente-ontvanger zal dan te bereiken zijn via nr 2545, het nummer van het stadhuis. GROTE VAART. ABBEDIJK 10 te Santos. ALCINOUS pass. 10 Gibraltar. ALPHARD 10 v. Pa- ranagua n. Santos. ARMILLA (t.) 10 te Pladju. ASTURIAS 10 175 mijl Z.W. Ouessant. BAARN 10 v. Hamburg n. Antwerpen. BALI pass. 10 Brothers Roo- de Zee. BANTAM 10 v. Tjilitjap n. Soe- rabaja.'BAUD 10 v. Soerabaja m Batavia. BENGKALIS 10 v. Bahrein n, Kuweit. BENNEKOM 10 v. Curacao n. Cristobal. BLOMMERSDIJK 10 v. Tangan n. Zan zibar. BORNEO pass. 10 Guardafui. BOSCHFONTEIN 10 v. Hamburg n. A'dam. CAMERONIA 10 verw. te Aden. CAMPHUYS 10 v. Soerabaja n. Makas sar. CELEBES 11 verw. te Cheribon. CLAVELLA (t.) pass. 10 Kp. Bon. COT- TICA pass. 10 Finisterre. EENDRACHT 10 in Mona Passage. ERINNA (t.) 10 v. Pladju n. Singapore. ESSO DEN HAAG (t.) pass. 10 Martinique. ETREMA (t.) pass. 10 Kp. Bon. GADILA (t.) pass. 10 Guernsney. GLESSULA (t.) pass. 10 Start Point. GOOILAND pass. 10 Kp. St. Vincent. 60UWE 10 te Newport. Dinsdagavond reed op de Nieuwe Vlissingseweg, in de jrichtip Middelburg, een vracht auto, geladen met haring. Het was weliswaar geen Hollandse j nieuwe, maar toch haring. Dat bekend werd, dat de I chauffeur haring vervoerde. I komt doordat men deze ex- bewoners van het zilte nat blijk- baar niet stevig genoeg had verankerd. Immers, in het schijnsel van de straatlantaarns zagen de voorbijgangers onop houdelijk glinsterende dingen .van de wagen vallen. Bij nader onderzoek werden deze „din gen" geïdentificeerd als harin gen; ook wel, en niet ten on rechte, genoemd Hollands zee banket. Het was dan ook niet te j verwonderen, dat de bewoners 1 ran de Nieuwe Vlissingseweg de hun geboden kans benutten en druk aan het rapen sloegen. Nu is haringrapen natuurlijk lang niet zo enerverend als hengelen, maar aan de andere kant is het wel veel lucratiever, nog afge zien van het feit, dat men de kans niet krijgt een haring zich te laten verslikken in een, lis tig in het aas verborgen, haak. Waurschijnlijk zal de verrassing van de chauffeur aan het eind van zijn rit niet zo aangenaam zijn geweest als de verrassing welke hij, waarsch'jnlijk onwil lens en onwetens, de bewoners van de Nieuwe Vlissingseweg here dde. Wanneer een voorbij ganger een dezer dagen op de Nieuwe Vlissingseweg een vis lucht ruikt, dan kan hij de oor zaak daarvan thans licht bevroe den. Slotkoerscn op 11 Januari medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes. Grootboek-Obligatiën Nederland 1943 Dito 1947 Dito 1937 1 Dollarlenu.g 1947 Invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex. j Dito cum i Nederland N.W.S. 1 Spaarcertilicaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Iud. Handelsbank Ned. Handel M A.K.U. Berghs Juvgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. j Dito 6 Cum. Pref. Wd. AVilton Billiton I rubr. Dito II rubr. I Dordtsche Petr. Diot Pref. I Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Eniin A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java-China Jap.lijn Koa. Boot 128# 128# i<m 1007 s Kuxi. Paketvrt. 147# 148 98# 98# Ned. Sch. Unie 151# 151# 97# 97)$ v. Onnneren's Scheepv. 171 174# 98# 98# Rott. Lloyd 139 98# 99)4 98# Stv. Mij Ned. 148 148# 99 H.V.A. 163 164# 99h 99*8 Java Cult. S3 84 SI 81 N.I.S.U. 94# 95 100)4 100*4 Vorstenlanden 39# 40# 97 97 Deli Bat. Mij 125 126 98 97? s Deli Mij 150# 151# 75}* 77 Senembah 132# 132 105*4 163*4 Muller Co. 161# 164 164# Amsterd. Bank 175 176 181 182# Iioll, Bank Unie 216# 310 312 Cert. Javasche Bk. 159 162 116# 117 Herstelbank Pr. 142! z 142 Ned. lnd. Esc. Mij 75# 77# 190 187 Ncd. Bk. v. Zd. Air. 128 128# Rotterd. Bank 181 181# 154 153# Surinaamsche Bk. mi 197 Tweutsche Bank 183# 184 237-,i 236# Ara. Smelting 63# 283 283 Anaconda Copper 34# 34 280 281# Bethl. Steel 107 106# 226# 292# Chrysler 75# 16934 169 Gen. Motors 81# 150 150 Intern. Nickel 33H 33 370 370 Kennecott 58 277 275 Rep. Steel 27# 27# 266 264 Standard Brands 6# 284 284 U. S. Steel 90 88# 289*4 288# Cities Service 81# 21# 80# 290 2SS# North Am. 21# 511 511 Cont. Oil 65# 153# 154# Midcont. Oil 47 46# 148 150 Philips Oil 66# 128 Shell Unfon 41?* 103 105# Tidewater 27 27j< 60 Baltimore 12# 116# 123# Miss. K. Texas 6# 5# 63 65# New York Centr. 24 14# 160 159 Pennsylvania 19# 19# Canadian Pac. 16# 16# HECTOR pass. 10 Kp. St. Vincent. HE CUBA 10 v. Curasao n. Trinidad. HER- SILIA 10 te Southampton. ITTERSUM 10 te Barbados. JOOST v. d. VONDEL pass. 10 Gibraltar. JUPITER pass. 9 Ouessant. KAMERLINGII ONNES 10 v. Soerabaja n. Makassar. KERTOSONO 10 te Djiubouti vermoedelijk 11 naar Austra lië. KLIPFONTEIN 10 te Teneriffe. KO- 1 TA GEDE pass. 10 Malta. LEOPOLDS- KERK 10 nog te Khorramshar. LIEVE- VROUWEKERK 10 te Basrah. LINDE- KERK pass. 10 Messina. LOENERKERK 10 anker reede Cuddalore. MACOMA (t.) pass. 10 Lissabon. MATARAM pass. 11 2 uur Guardafui. MODJOKERTO pass. 10 Finisterre. RAKI pass. 11 Perim. ROE PAT 11 te Melbourne. RUYS 10 te Hong kong. SALATIGA 7 te Batavia verm. 13 naar Semarang. SOMMELSDIJK 10 te Port Said. ABBEDIJK 10 v. Rio de Ja neiro. ALMD1JK 12 n.m. te Londen ver wacht. ARNEDIJK 11 v. Veracruz n. Tampico. BENGKALIS 10 v. Bahrein. CERAM 10 Gibraltar. CORILLA (t.) U te Buenos Aires. GADILA (t.) 11 anker Seinebaai. HEMMSKERK 9 v. Sue.. JOOST v. d. VONDEL 11 te Casablanca. KERTOSONO 10 v. Djibouti n. Free- mautle. LEKHAVEN 10 v. Lissabon n. Riverplate. LUCLTA (t.) 11 op de Thames. MAASLAND 11 v. Montevideo n. King ston. MATARAM 11 in Golf v. Aden. MEERKERK 10 te Suez. MITRA (t.) 11 v. Curagao n. Noorwegen. NIEUW AM STERDAM 11 te Cartagena. ROTTI pass. 11 Gibraltar. SLOTERDIJK 11 te Port Said. TABINTA 10 850 mijl West Mini- coy. TARAKAN 10 v. Antwerpen n. Bo- ne. TELAMON 10 v. Laguaira n, Trini dad. IJSEL 11 v. Houston n. New Or- leans. ALAMAK 11 v. A'dam. BLOM MERSDIJK 9 te Tanga. BLIJDENDITK 10 in Rode Zee th. v. Port Soedan. IN- I DRAPDERA 10 340 mijl West Minicoy. JOH. v. OLDENBARNEVELT 10 300 mijl West Minicoy. LAERTES 8 te Soerabaja. MARIEKERK 9 te Walvisbaai. STREEF KERK 10 v. Dar tes Salaam n. Beira. TOSAR1 pass. 10 16 uur Ouessant. WIN- SUM 15 te R'dam verw. ZUIDERKRUIS 10 120 mi.il Oost Malta. ALMKERK 9 te Bombay. ANTONIA 8 v. Balikpapan naar Batavia. CHAM A (t.) 8 v. Aden n. Aba- dan. TJISADANE 9 te Saigon. GOES. Veiling van 11 Jan.: Bloemkool 1131 per 100 stuks; Spruiten I 32—36, id. II 12—28, Witlof I 35—39, id. II 12—19, Peen II 5,506,50, Waspeen 10 16, Groenekool 1125, Rodekool 610, Boerekool 10—19, Uien (afw. en stek 58, Prei 30, Kro ten 66,50, alles per 100 kg. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 10 Januari: Uien gewon# 32,20, ld. drielingen 30,10, id. picklers 25,10, id. stek 10,60. Aanvoer 7 ton. Peen II 10,60, id. Ill 8,48, id. stek 3,60. Aanvoer 23 ton. Spruiten I 3640. Alles per 100 kg. THOLEN. Veiling van 10 Januari: Uien bonken 31,49, gew. 32,3332,88, drielingen 31,12, picklers 26. Aanvoer 50 ton. Peen II 10—10,80, ld III 7,74. Aanvoer 25 ton. Alles per 100 kg. Onze „Voorjaarscollectie" confectie is gekocht. We zijn hierin buitengewoon geslaagd. ALLÉÉN zéér aparte modellen en stoffen, die U elders niet zult aantreffen. Let dus op onze advertenties, die binnenkort verschijnen. Telefoon 2687 VRIJE TOEGANG Telefoon 2687 P. K. POLDERDIJK en J. P. POLDERDIJK— LINDENBERGH zeggen, mede namens de fa milie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling vóór en hij hun huwe lijk ondervonden. 's-Heer Arendskerke, Januari 1950. Burgemeester en Wethou ders van Ovezande brengen ter openbare kennis, dat op Vrijdag 13 Januari 1950, des namiddags om 5 uur, ten gemeentehuize gelegenheid zal bestaan persoonlijk af scheid te nemen van de Ed.- Achtbare Heer Burgemees ter Mr A. J. M. ELKHUIZEN. Ovezande, 10 Januari 1950. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, J. OOSTDIJK, wnd. Burgemeester. K. L. DE JONGE, wnd. Secretaris. De Burgemeester van Dom burg maakt bekend, dat door het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw aanzegging is gedaan dat het overgaat tot onteigening ten name van de gemeente Domburg en ten behoeve van de weder opbouw van een aantal per celen en perceelsgedeelten in deze gemeente. Deze aanzegging met bij behorende stukken wordt vanaf heden gedurende twee weken kosteloos op de secre tarie voor een ieder ter in zage gelegd. Domburg, 10 Jan. 1950. De Burgemeester voornoemd, H. L. BOOGAERT. Gevraagd: met stromend water «n stookgelegenheid. Zonder pension. DE FEIJTER, Zuld- zuidezoom 20, Bergen od Zoom. CHOCOLADE „BOUQUETS" Ean bonte menge'ing van Bloemen en Gelukt emblemen In Melk en Puur per 100 gramI. 0.48 grotere luxe verpakking I. 1.30 L. Kerkstraat 23, GoeB; Plein 1940, No. 8, Middelburg; Walstraat 41, Vlissingen. Bezoekt de op 14 Januari 1930 te GRIJPSKERKE en 21 Januari 1930 te SINT-LAURENS. Zeer gevariëerd programma. Aanvang 7 uur. Entrée 1- Plaatst ook Uw familie berichten in ons blad. Gevraagd tegen a.s. voorjaar voor de N.O.P., een woning beschikbaar. J. CLARISSE, Smidstraat 18, Zoutelande. Gevraagd: Slagerij J. DE PAGTER, 'tZand, Middelburg. TE KOOP: grote partij ook in gedeelten, 2 ct. per kg., vanaf ligplaats Middel burg. Te bevragen: B. STEGINK, Aannemers bedrijf, Badhuisstraat 43, Vlissingen of bh de Uitvoer der A. J. VERMEULE, Langevieleweg 42, Middel burg.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3