Orovincie^/M if1 Goed geslaagded uivententoonstelling te Souiiurg Protestants Christelijk Ziekenhuis te Jerneuzen SteÉMilS ituyale overwinning van Togo II op Groede. Zteuw-ó aiit^iei 77 VAN BERGEN. fan Bergen, die rijke man. Politierechter hield zitting te Middelburg. Dinsdag 10 Januari 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 District „Zuid-Beveland" N.C.L.B. vergaderde. Zaterdagmiddag werd onder leiding van de voorzitter, de heer C. Maas van Oostdijk, een druk bezochte cursusvergadering van het district „Zuid-Beveland" van de Ned. Chr. Landarbeidersbond gehouden in de zaal Bustraan te Goes. De hoofdmoot van de vergade ring was de inleiding van de hoofdbestuurder, de heer A. Vin gerling, over: „het loon en de so ciale voorzieningen", dat een drukke bespreking ontlokte. Te voren w-s nog gesproken over de 5 procent loonsverhoging. Oude vrouw te Dreischor beroofd. Zaterdagavond is in de Sas- polder (bij Dreischor) een oude vrouw beroofd. Om omstreeks 7 uur vervoegde zich bij mej. K., wonend bij de boerderij van de heer S., een tot nu toe on bekend gebleven persoon. In haar verbouwereerdheid voldeed de oude vrouw aan zijn eis tot afgifte van een bedrag aan geld. Onmiddellijk daarop vertrok dé man. De rijkspolitie, die deze zaak in onderzoek heeft, heeft tot nog toe geen spoor van de misdadiger kunnen vinden. MIDDELBURG. Noorderkerk weer in gebruik. In de morgendienst van Zondag j.l. is de geheel inwendig geres taureerde en geschilderde Noor derkerk aan de Bogardstraat weer in gebruik genomen, nadat het gebouw vanaf October j.l. niet kon worden gebruikt. Dr A. H. Oussoren, de voor ganger in deze dienst, had tot tekst 1 Kon. 6 7b„zodat geen hamers noch bijlen of enig ijzeren gereedschap gehoord werd ln het huis, als het gebouwd werd". Dr Ou-soren dankte na de preek de commissie van beheer èn allen, die aan de verfraaiing van de kerk hebben meegewerkt, namens kerkeraad en gemeente. Met de weder ingebruikname van de Noorderkerk zijn de dub bele diensten des morgens in de Hofpleinkerk thans weer verval len itvoering „De Volksstem". Zaterdagavond gaf de Middel burgse Zangvereniging „De Volksstem", o.l.v. de heer Hol- laers, haar jaarlijkse uitvoering in de Concert- en Gehoorzaal. Voor de uitvoering werd de secretaris, de heer L. J. Geers, alsmede de penningmeester, hulde en dank gebracht voor wat zij in de vele jaren, die zij reeds in het bestuur van de Zangvereniging zitting hebben, verrichtten. Vervolgens werd het programma afgewerkt, waarbij het koor eerst drie num mers zong. Het orkest o.l.v. de heer A. van Iren voerde daarna de ouverture „Le Calife de Bag dad" van Bollilideu uit. Met mevr. LoeffKunst als soliste werden hierna nummers voor koor en sopraan uitgevoerd. Wat de uitvoering betreft kun nen we zeggen, dat het koor zo wel als orkest goed was. Het koor toonde de beste kwa liteiten in „Gloria Tibi" en „O, Crux" van Palestrina. In het fortissimo is het koor beslist te fors. Jammer was, dat de so praan in „Laudate Dominum" van Mozart niet helder was. doch te zacht, waardoor dit Mooie werk niet tot z'n recht kwam. In de latere nummers was zjj beter. Alle medewerkenden kuiinen op een mooie avond teruzien. Ontspanningsmiddag ouden van dagen. Zaterdagmiddag zal door het dames-momité in samenwerking met de buurtvereniging „Nieuw Middelburg", een ontspannings middag voor ouden van dagen worden georganiseerd, die om 3 uur in de zaal „Mercurius", aan de Koepoortstraat, aanvangt. Opbrengst kinderpostzegels. De opbrengst van de kinder postzegelverkoop in het postkan toor en het rijdende postkantoor is teleurstellend geweest. Gelukkig hebben leerlingen van de Chr. Kweekschool, de meisjes U.L.O. en van het Chr. Lyceum er toe bijgedragen, dat de zegelverkoop toch nog ge slaagd is. Zij verkochten n.l. voor een bedrag rond 800.—, waar door het totaalbedrag hoger is dan het bedrag van het vorig jaar. Het batig saldo van de zegelverkoop op het postkantoor bedroeg f 492.68 en van de kin- derkaartenverkoop f 379.36. De verkoop aan het rijdende post kantoor bracht f 120.aan post zegels op en f 40.aan kaarten. GOES. AANVULLING. In aansluiting op ons bericht van Zaterdag j.l. zij opgemerkt, dat de Chr. Oratoriumvereniging te Bergen op Zoom op 20 Janu ari voor personeel en patiënten van „Vrederust", gedeelten van het oratorium „Der Messias" zal zingen met pianobegeleiding. S.C.S. „Luctor et Emergo". Zaterdagmiddag hield de studie club schilders haar maandelijkse clubbijeenkomst in de „Prins van Oranje" te Goes. Deze middag hebben de leden zelf verzorgd. Een van te voren glad afgewerkt bordje moest van een opschrift worden voorzien, te schilderen in Iakverf, kleur en lettertype vrij. Spontaan hadden zich een flink aantal leden opgegeven, en toen de voorzitter, de heer W. Wisse, om half drie het startschot loste (in figuurlijke zin dan), togen al len vol ijver aan het werk. Jong en oud, zowel patroons, gezellen en leerlingen zaten broederlijk bijeen en trachten een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Na 2 uur hadden de meesten dan ook een keurig letterbordje ge maakt. Na afloop werden 3 prijswin naars aangewezen door stemming van alle deelnemers. Zowel de le, 2e en 3e prijs, als de voor iedere deelnemer aanwe zige troostprijzen bestond uit een pakje sigaretten. Treffend is het te zien, dat op iedere bijeenkomst van deze bloeiende club, die nu al reeds ruim 200 leden telt, dat de samenwerking tussen leveran ciers, patroons, gezellen en ieder die met verf te maken heeft, zo prettig en gemoedelijk is. Gevaarlijke vondst. Bij de ontruiming van het C.J.M.V.-gebouw aan de Wijn gaardstraat deed men Zaterdag een gevaarlijke vondst. Achter een kast vond men n.l. een sou venir uit de oorlogstijd, n.l. een zakje geweerpatronen. Deze vondst werd ingeleverd bij de politie. Men is thans begonnen aan de verbouwing van dit ge bouw. Zoals reeds eerder gemeld wordt dit gebouw totaal ver nieuwd. HOEDEKENSKERKE. Eén gulden voor het verenigings gebouw. Het comité voor de inrichting van het verenigingsgebouw wil de inwoners vragen ieder een be drag van één gulden af te staan voor de meubilering. En wel de gulden die in verband met de ver hoogde kolenprijzen op bonaan wijzing zal worden terugbetaald. Gaarne zullen zij (de comitéle den) de aangewezen bonnen aan huis komen afhalen. Het ijzer smeden terwijl het heet is dus. In de toekomst zal tevens voor dit doel een bazar worden ge houden. Op 6 en 7 Januari organiseerde de postduivenvereniging „De Luchtbode" te Oost- en West-Souburg, zyn jaarlijkse club ten toon stelling. Totaal der ingezonden duiven bedroeg 292. De kwaliteit was zeer goed. De uitslag was als volgt: Oude doffers: J. Hoogesteger 1, 3 en 7; L. Marinisse 2 en 13; W. Wouters 4; P. Babijn 5 en 11; J. Florisse 6 en 8; M. Visser 9; C. Meulmeester 10; J. Meulmeester 12. Oude duivinnen: M. Pothuizen 1; H. Cijsouvv 2; L. Braet 3 en 12; P. Babijn 4 en Korte Berichten. Volgens het West-Berlijnse blad „Der Tag" hebben de Sow- jets op het eiland Saseno bij de Albanese kust, startbanen voor V-wapens gebouwd. Max Reiman, de West-Duitse communistenleider, heeft op een vergadering in Essen Dr Aden auer en zijn regering een troep Quislings genoemd. Een derge lijke beschuldiging beboette hij reeds eerder met een jaar ge vangenisstraf. De minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, heeft in een telegram van Trygve Lie de uitzetting van de Chinees nationalistische afgevaardigden I 5; J. Meulmeester 6; L. Marinis- se 7 en 9; W. Minnebo 10; J. Faas 11. Jarige doffers: F. de Nooijer 1; J. Meulmeester 2; L. Marinisse 3 en 10; J. Spon- selee 4; A. Riekwel 5; L. Braet 6; M. Pothuizen 7; M. Visser 8; A. Wanjon 9; P. Babijn 11; Uitenhaag 12; A. Florisse 13. Jarige duivinnen: L. Braet 1; A. Riekwel 2; P. Babijn 3 en 5; J. Louwerse 4; H. Meulmeester 6; W. Wouters 7; J. Sponselee 8; Uitenhaag 9. Jonge doffers: P. Babijn 1 en 16; P. Radings 2; J. Sponselee 3; H. Meulmeester 4; L. Marinusse 5; H. Cijsouw 6; M. Visser 7; A. Riekwel 8; C. v. d. Bossche 9; M. Pothuizen 10; J. Bouwman 11; W. Wouters 12; J. Hoogesteger 13 en 17; C. de Kraker 14; L. Braet 15; J. Meul meester 18 en 24; J. Lahr 19; Reijkaart 20; J. Joziasse 21; J. Florisse 22; C. Boogaard 23. Jonge duivinnen: J. de Vrieze 1 en 7; H. Cijsouw 2; J. Hoogesteger 3 en 12; P. Ra dings 4; J. J. Baak 5; J. Florisse 6 en 9; F. de Nooijer 8; C. v. d. uit de Veiligheidsraad geëist. - De zich nog in Polen bevindende Wallenburg 11; Duitsers zullen naar Oost-Duits- Willeboordse 13. en 14; W. land worden overgebracht. Wouters lo, Uitenhaag 16; Reij- Op 24 Januari zal in India een ar' president worden gekozen. DeLate Jongen: enige candidaat is Dr Rafenora H. Cijsouw 1; J. Lahr 2; J. Prasad, voorzitter van de con- Sponselee 3; P. Babfjn 4; J. stuerende vergadering. Bouwman 5; T. Meijer 6; J. Fran- De West-Duitse staat heeft sooi 7; J. Hoogesteger 8; J. J. nog een vordering van 500 mill. Baak 9; J. Florisse 10. mark op Hitler. Men heeft daar- De mooiste duif tevens kam- om beslag gelegd op de Franz pioen duif was van de heer M. Eheruitgeverij, waarvan Hitier dePothuizen. De mooiste doffer was enige eigenaar was. van de heer F. de Nooijer. WEMELDINGE. Uitvoering. Vrijdag- en Zaterdagavond gaf de afdeling van „Volksonderwijs" in het gymnastieklokaal een uit voering en wel op Vrijdagavond voor leden en Zaterdagavond voor niet-Ieden. Opgevoerd werd het blijspel in 3 bedrijven „Een Wespennest", door de toneelvereniging „U.D.I.". THOLEN. De heer Schout sprak voor de A.R. Kiesvereniging. Vrijdagavond j.l. kwam de A.R. Kiesvereniging in algemene vergadering bijeen. Na opening door de heer Dijkslag volgde jaarverslag secr.-penningmees- ter, waaruit bleek, dat de ver eniging nu 46 leden telt. In de vacature H. Kegge, werd tot bestuurslid gekozen de heer Boersma. Hierna verkreeg het lid van Ged. Staten, de heer Schout, het woord, welke als onderwerp van zijn causerie had: „Onze taak". Spr. zeide, dat ieder christen een drievoudige taak heeft: le. ten opzichte van de kerk; 2e. van de Staat en ten derde van de maatschappij. Spr. zeide, dat t.o.v. de staat de christen vaak wordt beheerst door een grote lauwheid. Uitvoe rig memoreerde spr. de ontwik keling der Indonesische kwes tie en motiveerde hii de houding van de A.R. partij. Ook het Sta linisme en het kapitalisme wer den uitvoerig door spr. behan deld. Spr. wees tenslotte op het grote belang van het Provinciaal Bestuur en om met open ogen door het leven te gaan, met als richtsnoer Gods Woord. De iepzlebte. De 44 olmenbomen op de Wal bij de gasfabriek en Bona Fides, welke door iepziekte zijn aan getast, zullen binnenkort ver dwijnen. Door het gemeente bestuur werd een inschrijving gehouden,, waaraan 22 inschrij vers deelnamen. De hoogste in schrijver was de firma v. Rooven uit Montfoort met f 5555.Het laagste bod was f 3120. Bietencampagne geëindigd. De bietencampagne is te Tho- len weer geëindigd. De laatste bieten zijn per vrachtauto van de haven vervoerd. In totaal werden op de weegbrug aan de haven gewogen plm. 11 mil- lioen kg. bieten tegen het vorige jaar plm. 7% millioen kg. KAMPERLAND. Kraan op hol. Bij het verrijden van 'n 20 ton zware bietenlaadkraan schoot Za terdagmorgen deze plotseling met grote vaart stuurloos de Veerweg in, botste tegen een stenen hekje en kwam een eind verder tot stil stand tegen de trottoirband. De oorzaak lag in het feit, dat de motor plotseling uitviel, waar door de kraan blijkbaar niet meer bestuurbaar en ook niet meer te remmen was. Een groot geluk, dat er op dit moment geen mensen of voertui gen in dit anders zo drukke ge deelte van de Veerweg waren. RETRANCHEMENT. Jubileum. Behoudens een enkele onder breking is wethouder J. J. de Bruijne thans reeds 30 jaar lid van de gemeenteraad. Op buitengewoon gezellige I wijze, zoals het de Zeeuwen be taamt, heeft de Zeeuwse vereni ging „Zeelandia" te Rotterdam haar 30-jarig bestaan gevierd. En dit feit vestigt weer eens opnieuw de. aandacht op dat eigenaardige van ons Zeeuwen. Zodra we buiten de provincie komen gaan we elkaar veel be ter kennen en vaak ook waar deren dan dikwijls hier het ge val is. Als je als Zeeuto in Amster dam bent en je ziet een auto met een K-nummer geparkeerd staan, dan rust je niet, voordat je hebt uitgevonden, wie de eigenaar is. Niet in de eerste plaats om, zo mogelijk, mee te rug te rijden, maar om thuis te kunnen vertellen, dat die of die ook in Amsterdam was! Dertig jaren heeft Zee landia" een voorname rol ge speeld in het Rotterdamse ver enigingsleven. Dat kwam nie mand minder dan Rotterdams populaire burgemeester ver tellen. Het is een zeer geslaagde dug geweest. Leuk, dat Rotterdamse Zeeuwen (of moeten we zeggen: Zeeuwse Rotterdammers?), toen een in Zeeland woonachtig man ook zijn jelicitaties overbracht, onmiddellijk tegen elkaar zei den: „Je kunt goed horen, dat die man geen Zeeuw is!" KERK EN ZENDING. Gemeenteraad. RETRANCHEMENT. Uitbreidingsplan. In de dezer dagen gehouden raadszitting werd het door de heer Dingemans uit Utrecht ont worpen uitbreidingsplan bespro ken en door hem zelf toegelicht. De raad verenigde zich in begin sel met het plan. Rekening is,gehouden met een beperkte bebouwing aan het na tuurreservaat „Het Zwin". De bebouwing van het dorp is geprojecteerd binnen de vestings- werken, zulks in overleg met de Stichting „Menno van Coehoorn". Tevens voorziet het plan in de aanleg van 'n industrieterreintje. De heer A. Bijlo te Middelburg, chef van de IJkdienst voor het rayon ZeelandWest-Brabant, is m.i.v. 1 Maart a.s. in gelijke func tie benoemd te Arnhem voor het rayon GelderlandN. Oost Bra bant. De heer Adr. de Schipper Az., die als kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge herkozen werd, heeft deze benoeming aan genomen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Dordrecht, P. M. Mentzel Amsterdam; naar Haarlem (jeugdpred.), B. van Gelder te Winterswijk. Geref. Kerken. Beroepen te Marken, H. D. Bruggeman, cand. te Bilthoven. Aangenomen naar Spijk, K. P. v. d. Wel, legerpred., wonen de te Wagenborgen, die bedank te voor 's-Gravenzande, Hoog kerk, Loppersum, Pijnacker- Nooddorp, Scharnegoutum, Warffum en Zuidhorn. Bedankt voor Soestdijk, E. J Wassink te Doetinchem. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Groningen (7e pred.plaats), C. H. Lindeboom te Kampen. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Barneveld, Chr. v. d. Woestyne te Ridder kerk. Afscheid ds van Wijck. In een volle kerk nam ds van Wijok Zondagmiddag afscheid als hulpprediker van de Ned. Herv. gemeente Kats. Als tekst had hij gekozen Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in der eeu wigheid (Hebr. 13 8). Met aandacht werd naar de prediking geluisterd. Spr. had hier op Kats met genoegen gear beid, al blijft er dan ook wel te wensen over. Tot slot werd hij toegesproken door ouderling Verburg namens de kerkeraad. Daarna sprak de heer A. Marcusse namens de kerk voogdij. Ten slotte dankte ds van Wijck voor de hem toegesproken woorden. Generale Synode Nederl. Herv. Kerk. Gedurende deze week verga dert de Gen. Synode der Ned. Herv. Kerk, te Driebergen. Evenals in het vorige jaar, zo meldt de Herv. Kerk, zal de Sy node ook nu, althans in de eerst volgende maanden, betrekkelijk weinig tijd kunnen besteden aan andere zaken dan de nieuwe kerkorde. Toch staan er enkele belang rijke punten op de agenda, die met deze materie slechts in een zijdelings verband staan. Wij denken daarbij in de eerste plaats aan een poging opnieuw, op een bijbels en kerkelijk ver antwoorde wijze, de betrekking tot de Rooms-Katholieke kerk te bepalen. Een tweede rapport waarvoor de aandacht an de Synode wordt gevraagd is in een andere, wat engere zin, actueel, rlamelijk dat over de radio-aangelegenhe den. Het gaat om de vraag wat de plaats en taak van de (Herv.) Kerk in het huidige en toekom stige radiobestel zal -ijn en hoe de Kerk deze taak ten uitvoer zal moeten brengen. Wie in deze zaken enigszins thuis is, begrijpt dadelijk wel dat hierbij vooral de figuur en de werkwijze van het I.K.O.R. in het geding zijn., Verder is er o.a. de vraag, hoe t.d.v. het opzicht (de „justitiële leertucht") de overgang van oud naar nieuw zal moeten worden Ministeriële toezegging. Bij de behandeling van de be groting van Sociale Zaken is o.m. ook het ziekenhuisvraagstuk te Terneuzen aan de orde gekomen. Het was de heer F o k k e m a (A.R.), die er op wees, dat het dringend nodig is, in Terneuzen eens te gaan bouwen aan een Prot. Chr. Ziekenhuis. Zeeuwsch-Viaanderen, zo be toogde hij, ligt sterk geisoleerd. Weliswaar zijn in dit gebied drie R.K. ziekenhuizen, maar gelet op de bevolkingsgroep der Protes tanten, is voor deze mensen een ziekenhuis geen luxe, maar drin gende noodzaak, waarom aan de minister gevraagd werd, aan dit geval bijzondere aandacht te wijden. Ook door de heer Krol (C.H.) werd over deze zaak het woord gevoerd. Deze spreker wees er op, dat voor de bouw van een Prot. zie kenhuis te Terneuzen reeds in November 1947 door 's ministers voorganger vergunning is ver leend. Zeeuwsch-Viaanderen, zo ver- Igde hij, met een bevolking van 90 tot 95 duizend zielen, voor pl.m. 1/3 deel van Protestantse richting, heeft voor patiënten van Protestantsen huize slechts ter beschikking een zeer vervallen ziekenhuisje, dat als een noodin- richting mag wordelf aangemerkt. Na de verkregen vergunning voor de bouw oogstte het opge maakte project de voorlopige goedkeuring der autoriteiten, tot dat een paar maanden geleden in het project, op gezag van Den Haag, weer allerlei ingrijpende wijzigingen moesten worden aan gebracht, die, behalve veel tijd, vele duizenden guldens kosten. Ik kan de motivering van den Haag niet beoordelen, maar ik vraag ni(j in dit geval wel af had liet niet soepeler gekund En dan vind ik, dat het niet oorbaar is om roden van iemands mindere financiële welgesteldheid, hem in een achterafpositie te plaatsen. Minister Joekes antwoordde, dat bij de uitwerking der plan nen, wijzigingen nodig bleken, waarmee uiteraard tijd is ge moeid. Hij voegde hieraan toe: Het is mij intussen bekend, dat de zaak onder handen is, en ik vertrouw dat te dien aanzien bin nenkort een nadere beslissing kan worden gegeven. 77. Van Bergen was met de zaak verlegen. De hond opbergen! Ja, maar hoe! Van Bergen nam snel een besluit. Hij haalde zijn geweer van de zolder, mikte door een raam pjePief, paf, poef! Wolf buitelde tweemaal over de kop en was dood. Van Bergen groef een diepe kuil en daar stop te hij de dode Wolf ln. „Gelukkig!" zuchtte Grietje. „Wat ben ik blij, nu die bloeddorstige hond dood is!" „Jawel", zei Van Bergen, „maar wie moet er nu op de geldkist passen 78. 's Middags ging Grietje even naar de win kel. Ze vond het fijn, dat ze nu zonder levens gevaar over 't erf kon lopen. Van Bergen was dus alleen thuis. Opeens zag hij een ouwe sjees op de weg. Het rijtuigje werd getrokken door een ouwa knol van een paard. En in de sjees zat een oud mannetje. De sjees stopte voor Van Bergen's huis en het oude mannetje kwam voor de dag. „Wat"gaan we nou beleven?" vroeg Van Ber gen zich af. geregeld, hoe het zal moeten gaan met de zogenaamde min derheidsgroepen in de gemeen ten. Voor sommigen zal van deze bepalingen misschien de aan vaardbaarheid van de kerkorde afhangen. Ten slotte komt het dienst boek op tafel, waarvan het eerste deel gereed kwam. Al dadelijk zal zich hierbij de vraag voordoen of en hoe en in welk tempo het zal moeten wor den ingevoerd. Zal het misschien beter zijn dat het eerst alleen wordt „aan geboden", zodat het in de prac- tijk kan worden beproefd? Zoveel is wel duidelijk dat de Synode weer voor vele en be langrijke beslissingen- staat. -'-.lino ad"e-t.) L*" met CERTIFICAAT yooü V0y.EDIGE GARANJ.IE Korfbal-Promotie-competitie "ie—2e. Klasse. E. R., werkman te Middel burg, had in de woning van Aa. R. van Biene een ruit stuk ge slagen en kreeg f 25 of 10 da gen van de Politierechter te Middelburg. H. B., groentenhandelaar te Vlissingen, had J. W Burghout mishandeld door haar te Schop pen en te trappen f 25 of 10 d. J. E. P. N., echtg. van J. V., te Middelburg stal van M La- bruijere verschillende kleinig heden f 30 of 15 dagen. De lasser B. H. C. H„ te Vlis singen nam een blok hout weg f 20 of 10 dagen. P. B., werkman te Nieuw- en St Joosland was de woning van de Wed. Paulusse binnenge drongen f 50 of 20 dagen. F. v. d. K„ dienstbode te Ar- nemuiden, had te Middelburg in totaal f 500 van C. Koole gesto len 3 weken gevangenisstraf. A. C. K., echtg. van J. v. d. K. te Vlissingen stal f 125 van J. A. C. de Feijter 2 maanden ge vangenisstraf voorw., proeftijd 2 jaar. P. M., echtg. van J. S. te Vlis singen, had C. A. Pot met een mattenklopper geslagen f 20 of 10 dagen. J. van G., kantoorbediende te Vlissingen kreeg wegens vals heid in geschrifte f 50 of 20 d. J. A. v. d. W., veehandelaar te Vlissingen, had een verkla ring, welke inhield dat zijn rund vrij' was van T.B.C., vervalst f 100 of 25 dagen en 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk proeftijd 2 jaar. G. v. d. W., scheepsfitter uit Rotterdam had 2 schuitjes lood meegenomen van „De Schelde" 14 dagen gevangenisstraf. A. W. D„ hotelhouder te Vlis singen kreeg wegens het geven van gelegenheid tot het plegen van ontucht 6 weken gevange nisstraf. V eilinqsberichten. GOES. Veiling van 9 Januari. Groene kool 1722, Ro$ekool 611, Boerekool 1719, Kool rapen 6,50, Uien (afw.) 610, Spruiten I 42—44, id. II 1423, Prei 4247, alles per 100 kg. Officiële Publicaties. De burgemeester van VlissingeTi houdt geen spreekuur op Woens dag 11 Januari a.s., maar op Don derdag 12 Januari op dezelfde uren. Waterstanden. Keulen 164 0.27). Ruhrort o.45 0.23). Lobith 957 0.16). Nijmegen 729 0.15). Arnhem 742 0.14). Eefde 289 (0). Deventer 198 0.04). Borg haren 4104 0.19). Belfeld 1157 0.18). Grave 0.03). SCHEEPSTIJDINGEN. Haven van Vlissingen. Te Vlissingen aangekomen 7:- HOENDIEP van Antwerpen; ELIZABETH van Rotterdam; ADM. NELSON van Gent. Van Vlissingen vertrokken 7: HOENDIEP naar Londen; ELI- Z-J3ETH naar Le Havre. Gepasseerd naar Antwerpen 7: RAPENHOUP van Huil. 8: GLASHAVEN van Rotter dam; SUMATRA van Amsterdam ALDABI van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen 7: SARANGANG naar Rotterdam; AVERDIJK naar New York; MO- LENKERK naar Rotterdam. 8: ARENDSKERK naar Rot terdam. AALSUM 9 van Genua; AL- THENA 8 pass. Vincent. ALM- KERK 7 van Karachi. AMSTEL- LAND 8 van Aden naar Buenos Aires. BREDA 8 van Valparaiso naar Sanantonio. DELFT 9 verw. te Curacao. GROTE BEER 8 te Amsterdam. HEEMSKERK 8 te Port Said. LARENBERG 8 van Bagnoli naar Bona. LAURENS- KERK pass. 9 Perim. LEKKER- KERK pass. 7 Perim. LINDE- Togo II heeft ook haar tweede wedstrijd voor de promotie-degra datiecompetitie ln een overwin ning weten om te zetten, waar van Groede (de kampioen van afd. Ill C) het slachtoffer werd. Aanvankelijk ging de strijd nog wel gelijk op, al was Togo II technisch in de meerderheid. De eerste aanvallen waren al gevaar lijk voor de Groede-verdediging, maar toch kwam 't succes aan de andere kant toen een heer van Groede van de lijn af, met een on derhands sohot, z'n club de leiding gaf (01). Togo II wist al spoe dig gelijk te maken uit een door- lóopbal (11), en drukte haar overwicht (de bal bleef bijna ge durig in de Togo-aanvai) in nog 2 snel op elkaar volgende doel-' punten uit (31). Snel reageerde Groede hierop en wisten zij, al weer met een schot van de lijn af, haar achterstand te verklei nen (32)en vlak voor de rust zelfs nog gelijk te maken (3—3). Met deze stand ging de rust in en had Croede eigenlijk meer dan zij verd'ende. Dit bleek al vlug na de rust, want toen brak een periode van groot overwicht aan voor Togo II, waar Groede soms weinig tegenover kon stel len. Na een kwartier spelen in de tweede helft had Togo II de stand al op weten te voeren tot 53. KERK 8 van Genua. LOOS- DRECHT pass. 9 Ouessant. LOP PERSUM pass. 9 Gibraltar. PRINS ALEXANDER 7 van Ant werpen te St. John. PRINS WIL LEM VAN ORANJE 9 te Harlin- gen. SARPEDON 9 te Aruba. STAD HAARLEM 9 rede Huelva. IJSSEL 9 te Houston. AMSTEL VEEN 8 te Bagnoli. BALI 8 te Port Said. BLOMMERSDIJK 9 van Mombassa naar Tanga. RI- OUW 8 van Pladjoe naar Makas sar. ROEPAT 6 van Melbourne. WINSUM pass. 8 St. Maria. ARI ADNE 6 te Algiers. BREDA 5 te Valparaiso. HERMES 5 te Guay aquil. INDRAPOERA pass. 8 So- cotra. JAPARA 5 van Halifax n. New Orleans. KERTOSONO 8 v. Port Soedan. LANGKOEAS 8 te Genua. LIEVEVROUWEKERK 3 te Basrah. LIMBURG 5 van Se attle naai- Durban. MARKEN pass. 8 Keywest verw. 11 te Houston. MODJOKERTO pass. 8 Dover. PAULA (t) 7 van Abang- kok naar Pladjoe. STAD HAAR LEM 8 van Gibraltar naar Rot terdam. STAD LEIDEN te Vlaar- dingen verw. TOSARI pass. 9 uur Gravesand. TJIBADAK 6 van Ba tavia naarHongkong. UTREC 16 verw. Bahia. WILLEM RUYS pass. 8 Finisterre. WOENS- DRECHT (t) 4 van Aruba naar Cardon. ZEELAND LLOYD 7 te Batavia. ZUIDERKRUIS pass. 7 Gibraltar. Groede gaf de strijd wel niet op, maar konden toch niet meer tot doelpunten komen. In het laatste half uur viel een ware doelpun- tenregen en wist Togo II nog vijf maal de mand te doorboren, zodat de eindstand kwam met een 103 zege voor Togo II. Jammer was het, dat Groede met een dame minder in het veld verscheen, waardoor zij vanzelf sprekend, gehandicapt was. Scheidsrechter Meijer leidde deze sportieve strijd op correcte wijze. Wat brengt de radio? Woensdag 11 Januari. HILV. I (301,5 M.) NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.40 Te Deum Laudamus. 9.03 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.13 „Abraham Lincoln", hoorspel. 12.00 Hongaarse muziek. 12.30 Mededehngen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Gewijde mu ziek. 13.20 Volksmelodieën. 13.45 Pianoconcert. 14.20 Zigeuner kwintet. 14.35 Orgelconcert. 15.00 Jeugdconcert. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Sluiting. 17.30 Gram. 17.45 Voor de kinderen. 18.00 Mannenkoor. 18.30 Ned. Strjjdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Boekbespre king. 19.30 Sportcommentaar en gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar faml- liecompetitie. 20.20 Concertge bouworkest en soliste. 21.30 „Li turgische beschouwingen en over wegingen", causerie. 22.00 Viool en piano. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILV. II (415 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.45 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.03 Gram. VPRO 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Vrolijke muziek. 12.30 Mededelin gen. 12.38 Hawaiian muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Trio. 13.40 Gram. 14.00 „Gespro ken portret". 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Piano- conc. 15.30 Voor de jeugd. 16.30 Sluiting. 17.30 Kwartet. 17.45 Reg. Uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Pianospel. 18.30 V.U. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Gram. VPRO „Onze spelregels", causerie. 19.40 Weekkroniek. 19.45 „Van all? dag". VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Socialistisch nieuws. 20.20 Lichte muziek. 20.45 „Het kind van de buur vrouw", hoorspel. 22.10 Omroep orkest. 22.45 Populair-weten- schappelijke causerie. Nieuws. 23.15 Gram. 23.00 Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 9 Januari 1950, medegedeeld door de INCASSOBANK N.V., GOES 98% 100% 100% 97% 97% Grootboek-OtSigatiën Nederland 1948 100% 100% Dito 1947 98% Dito 1937 97% Dollarlening 1947 98% Invest. Certificaten 98% Nederl. 1962—64 ex Dito cum 99n% Nederland N.W.S. 80% Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsb. 103 Ned. Handel Mij 163% 162% A.K.U. 185% 184% Berghs Jurgens 305 V. Berkel Patent 117 Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens 98 74% 307% 116% 142 190 127% 129 153% 153% Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie 97% v. Ommeren 97 I Rott. Lloyd- 98% Stv. Mij Ned. H.V.A. 99% Java Cult. 80% N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. M Deli Mij Senembah Muller Co. Amsterd. Bank Holl. Bank Unie 97% 73% 102 143 19 197 197 Lever Br. Unil. 239% 236% Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 Cum. Wilton Billiton I rubr, Dito II rubr. 281 285 232 169 150 280 283 282 227% 169% 149 370 280 Dordtsche Petr. 269% 266% Pito Pref. 291 287 Kon. Olie 294 290% Dito onder aan. 294% 290% Moeara Enim 515 511 A'dam Rubber 149% 152 Bandar Rubber 142% 146 Deli Bat. Rubber 116% 120 Kendeng Lemboe 100% 101', Oost-Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn 58. 113% Herstélbank Pr. Rotterd. Bank Surinaamsche Bk. Twentsche Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Standard Brands U.S. Steel Cities Service North. Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss K. Texas 61% New-York Centr. 57% 113 60 161% 159 'Pennsylvania Java-China Jap.lijn 141 139 I Canadian Pac. 129% 127% 149 147% 153 151% 176 168 139% 139% 148 147% 163% 163 77 76 92 92 40 40 127 15iys 149% 134% 163 162 173% 173% 217 215% 160% 97 97 78% 78 r. 175 179% 182 183 184% 64 64% 33% 34 106 105% 75ex. 75 81% 81% 37% 33% 58% 58% 27% 28 6 6% 89% 90 79% 2ex. 21% 21% 64% 66% 46% 47 66% 68 41% 42% 26% 26% 11% 11% 5% 5% 13% 19% 19% 16% 16%

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3