frovintiiS^/» ^{fORT Dit jaar zal aan de bouw begonnen worden. MINISTER IN 'T VELD RAAKTE COMPLEET ENTHOUSIAST. Bnssum mag 306 woningen bouwen. Zeeuw-ó aWeóJUi /•//ermogèhc beproefden betrouwbaar LAXEER-AKKERTJES 1949 lererde achttien en half duizend gulden op. kerk en zending Massa-ontslag by de Z.V.T.M. Besparing voor het R\jk. VAN BERGEN. Van Bergen, die rijke man Een interessant programma. Verrassingen niet uitge sloten. scheepstijdingen. Donderdag 5 Januari 1950 PROTESTANTS CHRISTEI IJK DAGHT AD Paotna 3 Actie voor Hervormd Centrum te Vlissingen loopt goed. t Broodman uit Oosterland voor Bijz. Strafkamer. Er Is goed nieuws voor de Hervormden in Vlissingen. De actie voor het Hervormd Centrum in het nieuwe stadsdeel loopt goed en heelt in het Jaar 1949 een bedrag van rond achttien en een half duizend gulden opgeleverd. Voorts ligt het in de bedoeling om in dit jaar een aanvang te maken met de bouw van het nieuwe ker kelijke centrum, al betekent dat niet, dat het achter elkaar afge bouwd zal worden. Het werk zal nl. in etappes uitgevoerd worden. Aan de hand van schetsteke- ningen van de architect vinden dezer dagen besprekingen plaats over de uitvoering van het nieuwe centrum, dat, zoals men weet, 'n plaats zal vinden op de hoek van de Bonedijkestraat en de Hoge- weg. Het idee van de architect ls prachtig, maar, zoals de waarn. voorzitter van het dagelijks be stuur der actie, de heer Joh. P. Ventevogel, ons al zei, het is té mooi en veel te duur. Daarom zullen verschillende meer „luxe" dingen, waaraan men aanvanke lijk gedacht had, moeten verval len. Niettemin zal het dan nog een céntrum worden, dat wil dus zeggen, dat in het nieuwe deel van Vlissingen méér dan een kerkgebouw komt te staan. Zyn zaak werd terugverwezen naar instructie. De B zondere Strafkamer van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage verwees gistermor gen de zaak tegen de 28-jarige A. jH. Broodman uit Oosterland te rug naar de instructie. Deze verdachte, die na de be vrijding tot een vangenisstraf van drie jaar is veroordeeld we gens dienstneming btj de S.S heeft 14 dagen geleden opnieuw terecht gestaan, omdat hij, samen met een andere S.S.-er in Maart Chr. U.L.O.-school. Voorts zal de '45 op bevel van een Duitse on heer J. Kwist carillonspel ten ge hore brengen, nee niet op het ca rillon van de St. Jacobskerk, doch op zijn studiecarillon. Dan zal er in April nog een toneelavond ge houden worden, terwijl mogelijk later nog een culturele avond zal plaats vinden. Hieruit blijkt dus wel, dat er voor de vele commissies heus wel werk aan de winkel is. derofficier twee personen heeft doodgeschoten. Deswege is tien jaar tegen hem geëist. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorthuizen, H. Goverts te Valburg-Homoet. Aangenomen naar Wilnis, H. Pol, Ind. pred. te Zwanenburg. Bedankt voor Wijk bij Heus den, C. Treure te Wilnis; voor - I Putten, J. T. Doornenbal te want ieder is ervan overtuigd,1 oene dat het Hervormde Centrum erj Geref Kerken zo spoedig mogelijk moet komen Beroepen teWildervank, J. S. Over de resultaten kan men best Greidanus te Dedemsvaart; te tevreden zijn. Tot 31 December Balk en wijckel> A j. j^ens, 1949 werd door de buurtcommis-cand te Tel. Aard; te Goënga) g TEVREDEN. Er wordt met ijver gewerkt, JEUGDGEBOUYV. sies f 9916.35 geïncasseerd. De de yries cand te Zuilen Het centrum zal omvatten een kerkgebouw, een jeugd- tegelijk wijkgebouw en een drieklassige fröbelschool. Dit grootse project, dat als het klaar is, karakter zal geven aan de nieuwe stadswijken, zal in etappes uitgevoerd worden. Het is de bedoeling dat dit jaar nog begonnen wordt aan de bouw van het jeugdgebouw, dat tevens dienst zal kunnen doen voor de kerkdiensten, welke dan al in dit deel van de. stad gehouden kun nen worden. Vanzelfsprekend is het geld, waarover men momenteel de be schikking heeft, nog lang niet vol doende om met de bouw aan te vangen. Daarom zal een lening gesloten moeten worden. COMMISSIES. Wanneer we goed geteld heb ben zijn er zes commissies, die zich bezighouden met de actie en twee „passieve" comité's: een van aanbeveling en een .ere-comité. Eerstens is er het dagelijks be stuur bestaande uit de heren: J. A. Slager, voorzitter; Joh. P. Ventevogel, wnd. voorz. en pen ningmeester; W. van Soelen, secretaris; W. Kruizinga, tweede secr.; C. Dronkers; C. Plasse; H. Ligthart Schenk; mevr .C. J. SickeszSnijder; mevr. H. Va derLagaay; ds J. C. Sickesz, ad viserend predikant en de heer J. Moll, adviserend kerkvoogd. Dan is er een financiële commissie, een stadscommissie, bazarcommissie en een commissie gemeente avonden, om dan maar niet ver der te spreken over de 22 buurt- commissies, die zich onder meer verdienstelijk maken met het in zamelen van de toegezegde gel delijke bijdragen. IN VOLLE ACTIE. Binnenkort zal een inzameling langs de huizen plaatsvinden om goederen by elkaar te krijgen voor een in begin Maart te hou den bazar, waarvoor velen druk in de weer zijn. Niet alleen de le den van de bazarcommissie, maar ook de dames, die in het militair tehuis byeenkomen om te hand werken, de jeugdverenigingen, die in het „Jan van Bovenhuis" knut selen en clubjes welke in verschil lende wyken doende zijn. Vele gemeenteleden stellen wat voor deze bazar beschikbaar, een kleermaker heeft een maat- costuum toegezegd en een kapper een permanent. Op 19 Januari zal in het Con certgebouw een derde avond ge houden worden, welke gevuld zal worden met hersengymnastiek, een spraakwaterval, solozang en muziek van het bandje van de beide gemeenteavonden brachten rond f 950.op, zodat met de op andere wyze ontvangen gelden het jaar afgesloten werd met een bedrag van goed f19.000.Na aftrek van enkele onkosten bleef een batig saldo over van f 18.423.81. Geref, Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Zuidwolde, J Verkade, cand. te Hattem; t Bergambacht, K. Briining, cand. te Zwolle. Aangenomen naar Harder wijk, F. Rullmann te Driesum. Van welingelichte zijde verne men wy het volgende. Vorige week heeft een confe rentie plaats gehad tussen hoofd besturen der drie werknemers bonden (Alg„ Prot. Chr. en R.K.) van Spoor- en Tramwegpersoneel met de directie der Z.V.T.M. Deze conferentie ging in hoofdzaak over de opheffing van de tram. Reeds enkele jaren was de op heffing te verwachten en thans staat vast, dat dit voornemen bin nenkort zal worden uitgevoerd. Hierby kwamen ook de belangen van los- en vastpersoneel aan de orde. Door de opheffing van het trambedrijf ontstaat er een over compleet van 80 man personeel. Er is contact opgenomen met di recties van de verschillende fa brieken In de omgeving, teneinde aldaar zoveel mogeiy'k overcom pleet personeel te plaatsen. Voor 40 personeelsleden is dit reeds ge lukt. 26 der betrokkenen hebben een vaste aanstelling; de overigen hebben een los dienstverband van 112 jaar. Van deze 26 zyn reeds 15 op pensioengerechtigde leeftijd (55 jaar). Vier ploegbazen wil men trachten tot de leeftijd in dienst te houden. Zij kunnen ook in Z.V.T.M.-dienstverband aan de slopingswerkzaamheden deelne men. Mochten zy na het beëindi gen der sloping (c.a. 1% jaar) nog geen 55 jaar zijn, dan wil men voor dezen een regeling tref fen door te trachten hen zolang in het bedryf te houden. Voor 19 man los personeel heeft men nog geen werkkring gevon den. Men zal alsnog pogingen in die richting doen. Zy, die niet met vervroegd pen sioen kunnen gaan en geen nieu we werkkring kan worden aange boden (hoofdzakeiyk wegwer kers) zullen voor het slopings- werk benut kunnen worden. WETHOUDER KWAM MET EEN PLAN EN... Na beëindiging hiervan ver wacht men, dat de meesten wel een nieuwe werkkring zullen heb ben. Mocht zulks niet het geval zyn, dan kunnen de organisaties te allen tijde overleg plegen met de directie van de Z.V.T.M. De betrokkenen blijven tot het tyd- stip van overgang in dienst der Z.V.T.M. Dit geldt ook voor de slopingswerkzaamheden, die ver moedelijk per 1 Maart a.s. zullen aanvangen. Subsidie voor Rijkslandbouw winterschool te Schoondijke In één der afdelingen van de Prov. Staten was een lid van oordeel, dat Ged. Staten wel erg royaal zijn met hun subsidie verlening in de stichtingskosten van een gebouw voor de Rijks- landbouwwinterschool te Schoon dijke. Volgens dit lid moet de be trokken streek ook blijk geven een dergelijke inrichting te be geren en zulks tonen door het geven van een financiële bij drage. Een lid van G.S. gaf toe, dat de streek weinig bijdraagt, doch dit is een gevolg van de ver hoogde Rijksbydrage. De Provin cie geeft het gebruikelyke sub sidie en volgt in deze een vaste iyn. Het eerstbedoelde lid merkte nog op, dat de Provincie wel een weinig van die lyn mag afwijken, daar het, gezien het aantal inwoners der betrokken streek, slechts een geringe op offering zou zyn. Van de zijde van G.S. werd geantwoord, dat het onheus zou zijn, nu het Rijk veel geeft aan een getroffen streek, het gewone subsidie te verminderen. G.S. handhaafden hun voorstel. DE WETHOUDER van open- Fraaier interieur. Een bouwonderneming die bare werken en volkshuisvesting staat ls een dergelyk plan uit te van Bussnm, de heer L. Bouma voeren is gevonden. Door de 'bij- heeft een plan ontworpen voor de drage van het RÜk ad f 100 Per bouw van 306 woningen, dat een grote besparing voor het R(jk be tekent. Dit plan, dat na maanden lange stndle gereed is gekomen, is met groot enthousiasme door de minister van Wederopbouw ont vangen, die onmiddellijk toestem ming gaf om met de bouw te be ginnen buiten het bouwvolume van de gemeente Bussum voor 1950, dat 52 woningen omvat. De minister was bereid f 100 per jaar per woning gedurende 50 jaren by te dragen. Bovendien zegde de minister zyn medewerking toe om aan Iedere gemeente, die kans ziet een dergelyk plan te ontwerpen, de zelfde bydrage te verlenen. Er zyn thans reeds vele aanvragen van gemeenten over dit plan by de gemeente Bussum binnengeko men. Het Bussumse plan is tot stand gekomen door een streng doorgevoerde rationalisering by de indeling der woningen. Rationalisatie. woning heeft men de oorspron- kelyk geprojecteerde bezuinigin gen in de bouw der woningen kunnen laten vervallen, waardoor de woningen een fraaier interieur krygen dan gewoonhjk by de hui dige hoge bouwkosten mogelyk is. De huurprys zal voor de arbei derswoningen niet meer dan 6.50 tot 7.50 gulden per week bedra gen, en die voor de middenstands- en etagewoningen, vyfhonderd vyftig tot zeven honderd gulden per jaar. Waar het op berust. Het principe van deze bouw is gelegen in het feit, dat de keu kens, douche-cellen, gangen enz., in ieder tweetal woningen naast eikaar komen te liggen, waardoor voor ieder stel woningen slechts één aanvoerleiding nodig is voor de waterleiding, gas en electra, en één afvoer voor de riolering, wat een grote besparing van kosten met zich brengt. Ook het bouwen van een dergelyk groot complex met overal dezelfde indeling, TT i I - IlIVUv. 411 tó 1 •Het plan omvat 182 arbeiders- waardoor veel materiaal als trap- woningen, waarvan 12 voor grote gezinnen en 43 kleine midden standswoningen, waaronder 13 met garage. Voorts 81 flat- of étagewoningen in 3 woonlagen, waarvan 15 met garage en tot slot 14 werkplaatsen voor zelfver- zorgingsindustrieën. De kosten voor de bouw van de woningen zyn in totaal f3.000.000. pen enz. pasklaar in de fabriek gemaakt kan worden is oorzaak, dat men deze woningen met een sluitende exploitatierekening kan doen bouwen. Met de bouw van het complex, dat verryzen zal in het zuideiyke gedeelte van de gemeente, zal reeds binnenkort worden begon- nen. De gemeenteraad is in spoed- Provinciaal subsidie voor Ver. voor Alcoholbestrijding bij het Snelverkeer. In de afdelingen van de Prov. Staten is besproken het voor stel van Ged. Staten om het verzoek van de Ver. voor Al coholbestrijding bij het Snel verkeer (V.A.S.) om een subsi die af te wyzen. Vele leden stemden met het streven der vereniging volkomen in en achtten het verlenen van subsidie noodzakelyk. Een lid van Ged. Staten zei, dat inderdaad het werk der vereniging in een geheel ander vlak ligt dan dat van de ge wone drankbestrijdersverenigin gen. Hy was echter van oordeel, dat het bestryden van gebruik van alcohol by het snelverkeer op doeltreffender wijze kan ge schieden, n.l. door de overtreders, vooral hen, die ongelukken ver oorzaken, veel zwaarder te straf fen dan meestal geschiedt. I.v.m. deze discussie hebben G.S. hun voorstel gewyzigd en zij stellen nu voor m.i.v. 1 Jan. 1950 aan genoemde vereniging telkenjare op aanvraag f 100. te verlenen, onder de voorwaar den, dat de bijdrage niet eerder zal worden uitgekeerd dan nadat G.S. de begroting, rekening en verantwoording alsmede het ver slag hebben ontvangen over het jaar, waarover de bijdrage wordt verleend. •p. ji ötiucciuciaau ia ui syucu- L>e Bouwkosten, die oorspron- vergadering bijeengeroepen tegen kelyk zoucion worden afgelost by 10 Januari om zyn fiat te geven wyze van annuïteiten in 75 jaren, aan dit millioenen plan. Binnen zyn teruggebracht op verzoek van twee jaar hoopt men het gehele 50 jaren Ce" periode van c°mplex gereed te hebben Brug te Vlissingen gesloten voor zwaar verkeer. In het Provinciaal Blad van Zeeland komt een besluit van Ged. Staten voor, dat de brug no. 8, gelegen op de kruising van de Hogeweg te Vlissingen en de Vlissingse watergang, be- staandè uit twee op houten palen gefundeerde gemetselde land- hoofden, stalen brugleggers en een dubbel eikenhouten brug dek, ter gezamenlijke dikte van 13 cm., is afgesloten voor motor- rytuigen en aanhangwagens, waarvan de relatieve belasting van enige as groter is dan 1500 kg. De geslotenverklaring van de brug zal aan weerszyden worden aangeduid door borden. Tengevolge van de uitbreiding van de,bebouwing van Vlissin gen wordt de brug herhaalde lijk bereden door zwaardere vrachtauto's dan verantwoord is. In de derde klas coupé had de gezette dame van twijfelachtige leeftijd met een voile voor haar onder poeder en rouge verscho len gezicht al enkele malen ach ter haar korte, dikke vingertjes een geeuw onderdrukt. Toen de trein aan het perron van een middelgroot station stopte stond zij op, maakte de deur open en wenkte een man, die een groot bord met koffie en broodjes voor zich torste en die een jasje droeg, dat waarschijn lijk veertien dagen geleden aan spfaak kon doen gelden op de aanduiding „wit". „Wat wenst u, dame?" „Een broodje, meneer." „Wat voor broodje, dame? Ik heb er met ei, met kaas en met ham." „Goed, geeft u er dan maar twee." „Met ham, dame, van 35 cent?" „Nee, met ei. Hoe duur zijn die?" „Ook 35 cent, dame." In een ritselend zakje over handigde de gewezen witkiel het verlangde en hij hoefde van de gulden, die de dame ergens diep uit een handtasje haalde, maar een kwartje terug te geven. De man tikte aan zijn pet en verdween. De dame trok het portier dicht, vouwde een krant open op haar knieën en wilde aan de broodjes beginnen. Maar toen beging zij een ver gissing. Zij vergat n.l., dat een voile (in het Hollands: een gor dijntje) haar gelaat beschermde en pas, toen zij mèt het eerste broodje een stuk van het gor dijntje voelde kriebelen, kwam zij tot de ontdekking, dat hier iets niet klopte. Wat zich toen in haar binnen ste heeft afgespeeld, weet nie mand. Maar snel had zij haar positie ven weer bij elkaar en in min der dan geen tijd was de voile over haar hoedje omgeslagen. Toen kon zij zonder enige be lemmering van de heerlijkheid van broodjes met ei genieten. De medereizigers hebben al leen maar even tegen elkaar ge knipoogd en zijn over het weer gaan praten. Ongeval op „De Schelde". Stuk metaal vloog uit draaibank. Bij de Koninklijke Maatschap- py „De Schelde" is een ernstig ongeluk gebeurd, toen een stuk metaal uit e^n draaibank vloog tegen het hoofd van de arbeider P. de Kuyper uit de Aagje De kenstraat. Met een zware schedelwonde werd de getroffene naar het St.- Jozefziekenhuis overgebracht. De toestand leek aanvankelijk zeer ernstig. Na een sehedeloperatie bleek direct levensgevaar te zijn geweken. Sluiskil kreeg weer pyriet. Het was bijna 10 Jaar geleden. Op 3 Januari 's middags om 12 uur passeerde aan de Westsluis te Terneuzen het Nederlandse stoomschip „Colytto". Dit schip was geladen met pyriet welke bestemd was voor de Compagnie Néerlandaise de l'Azote N.V., Ammoniakfabriek te Sluiskil, welke stikstofmeststoffen en chemische producten vervaar digt. Dit schip was het eerste sinds Mei 1940, dat weer pyriet voor Sluiskil aanvoerde. Het was dan ook voor deze gelegenheid met verschillende vlaggen getooid. BORSSELE. Suikerbieten. Dat de suikerbieten een zeer grote opbrengst opleverden, blijkt wel hieruit, dat op de weegbrug Monsterweg werden gewogen ca. 9 millioen kg. en op de weegbrug Witte Pauw 4% millioen kg. RITTHEM. Jubileum organist. Zondag 1 Januari was het 30 jaar geleden, dat de heer H. C. A. Varel als organist in dienst trad van de Ned. Herv. kerk te Rit- them. Al die jaren heeft de heer Varel met veel liefde en toewy- ding het orgel bespeeld. Moge het hem gegeven zyn nog vele jaren het kerkgezang met zyn uitstekend spel te begeleiden. ST. MAARTENSDIJK. Bietencampagne afgelopen, De bietencampagne is thans geheel afgelopen. De laatste bie ten zijn deze week ingeladen voor de fabriek te Puttershoek. KORTGENE. „Do blauwe Doffer". De expositie van postduiven van de vereniging „De Blauwe Doffer" telde 143 inzendingen. Het resultaat van de keuring was: Klasse 1: G. Wilderen, le prijs; G. van Liere 2e pr.; M. Clement 3e pr. Klasse 2: 1. P. Verburg; 2. C. Kleyn; 3. J. Klop. Klasse 3: 1. M. Clement; 2. L. Maarsman; 3. P. Kole. Klasse 4: S. van Houten 2. O. Scherp; 3. P. Verburg. Klasse 5; 1. C. Kleyn; 2. L. Maarsman; 3. L. de Touw. Klasse 6: 1. P. Verburg; 2. L. de Touw; 3. M. Clement. DRIEWEGEN—BIERVLIET. Duivententoonstelilng. By de heer Boeye te Driewegen organiseerde de duivenvereniging J.M.M. een tentoonstelling. De keurmeester was de heer J. Duste. De uitslag is: Oude doffers: 1 Jansen Rouw; en 4 A. den Hamer; 3 en eerv. yerm. C. Balijn; 5 en 7 P. Baeye; C. Hamelynck; zeer eerv. verm. Gebr. Boever. Oude duivinnen: 1 A. den Hamer; 2 en 4 Cam. Hamerlynck; en zeer eerv. verm. C. Balyn; eerv. A. Boerman. Jaarse doffers: 1 en 2 A. den Hamer; 3 en 4 P. Boeye; 5 en eerv. ver. Cam. Hamerlynck; 6 Jansen Rouw; 7 A. de Meyer. Jaarse duivinnen: 1 P. den Ha mer; 2 en zeer eerv. verm. A. den Hamer; 3. J. v. Gys; 4 J.Meere- 69. Tien minuten later kwamen Sietse en Teu- nis weer door het raam naar buiten Ze Hepen nu naar het hondenhok. „Zeg, buldog!" zei Sietse, „kom er 'es uit!" Jupiter werd wakker. Hy stak zijn slaperige kop naar buiten en bromde: „Laat me met rust." Maar Sietse trok hem aan de ketting naar buiten. Toen maakte hij de ketting los van de hals band, bond er dan een touw aan vast en zei: „Kom, ouwe slaapmuts, je gaat met ons mee!" 70. Toen Van Bergen 's morgens in de keuken kwam, zag hy met schrik dat het raam opge schoven was. „O, hoe kan dat? Is hier vannacht iemand ge weest? En heeft Jupiter dat dan niet gemerkt?" Toen viel zijn oog op een stukje papier dat op de tafel lag. Daar stond dit met potlood op geschreven: Beste Van Bergen, We hebben je huis doorzocht maar niks gevon den van onze gading. Daarom nemen we de hond maar mee. Zeg, Van Bergen, waarom pas je niet beter op je hond? ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Na een paar weken van rust gaat de voetbalmachine weer meteen op volle toeren verder in het nieuwe jaar. De spanning zit er nog volop in en we mogen in het nieuwe jaar al direct de eer ste weken felle veldslagen ver wachten. De laatste loodjes van dit weer zo uitermate snel en vlot verlopen seizoen zullen weer bly ken de zwaarste te zyn en de grootste verrassingen staan ons nog te wachten. Arnemuiden H is reeds kampioen en Nieuwland is zeker van het spelen van promo tie-wedstrijden, maar voor het overige staat nog niets definitief vast of het moest dan zijn de plaats van een paar hekkesluiters lo KLASSE: Wissekerke I- Nleuwdorp I; Krabbendijke I Kloetlnge I; Wolfaartsdyk I- V.C.K. I; Coiynspl. Boys IWe- meldinge I; Rillandia IArne muiden I. Het zou te gek zyn als Nieuw- dorp last kreeg met Wissekerke en daarom moeten we hier maar geen buiten de toon vallende uit slag verwachten en mogen we Wissekerke niet veel goeds voor spellen. Krabbendüke had het met Kloetinge al eens meer te kwaad, doch dat in eigen huis winst aan de Kloetingenaren ge laten zal moeten worden betwijfe len we. Tussen V.C.K. en Wol- faartsdijk kan zich een aardige wedstryd ontwikkelen, waarbij we de kansen der bezoekers iets hoger aanslaan, tenzy Wolfaarts dyk het terreinvoordeel volledig weet uit te buiten. Het zou een onverwacht succes zyn, als Co iynspl. Boys tegen Wemeldinge geen nederlaag leed en toch, als de Boys nog een dragelijke eind stand willen bereiken, zullen zy tegen deze ploeg o.a. de winst moeten halen. Rillandia zal wel geen streep door de Arnemuider kampioensrekening kunnen halen, maar Arnemuiden mag toch niet spotten met de gastheren. 2e KLASSE A: S.V.D. I Krabbendyke II; 's-H.H.Klnderen -Rillandia II; Kapelle IKats I; Kloetinge II—S.N.P. I. Noch S.V.D., noch Krabbendy ke II zullen zich grote illusies omtrent serieuze kansen maken en toch biyven zy gevaarlijke out siders. In hoeverre ze elkander kwaad zullen doen zouden we niet graag proberen te raden. Zowel Kapelle ais S.N.P. zullen hopen op een gelyk spel, maar het zou ons niet verwonderen, als aan alle verwachtingen van één van beide elkaar Zaterdag bekampende elf tallen een einde werd gemaakt. Het kansje, dat er voor 's-H.H. Kinderen tegen Rillandia II in zit is klein, maar het is aanwezig. Het is maar de vraag of de thuis club het weet te realiseren. Ka pelle zal wel met man en macht de positie verdedigen en dat kon tegen Kats wel eens zwaar werk blijken. S.N.P. heeft het tegen Kloetinge II heel wat gemakkely- ker en zal het ook deze keer wel weer redden. laar; 5 Jansen Rouw; eerv. verm. A. de Putter. Jonge doffers: 1, 3 en 5 P. den Hamer; 2 en 14 Jansen Rouw; 4 J. van Gys; 5 P. Boeye; 6, 7 en eerv. verm. en zeer eerv. verm. Cam. Hamerlynck; 9 C. Balyn; 10 A. den Hamer; 11 A. Engels; 12 J. Risseeuw; 13 A. de Meyer. Jonge duivinnen: 1 en 6 A. de Putter; 2 Cam. Hamerlynck; 3 en 5 Jansen Rouw; 4 P. Boeye; 7 en 10 J. Risseeuw; 8 J. Meerelaar; 9 B. v. d. Slikke; zeer eerv. verm. A. den Hamer; eerv. verm. A, Boerman. Kampioenen werden doffers eig. Jansen Rouw; duivinnen P. den Hamer. By de Geref. Gemeente te s-GravenpoIdcr werden gekozen tot ouderlingen de heren A. Eckhardt en J. de Wolf en tot diakenen M. Nysse, Jb. de Witte en C. Riemens. Te St. Maartensdijk is gekozen tot kerkvoogd in de Ned. Herv. kerk de heer A. M. Scherpenisse. In de vacatures Joh. Westdorp, diaken en A. L. Abrahamse, ouderling, in de Ger, Kerk te A. J. Polder, werden gekozen resp. de heren P. Bolier en A. B. v. d. Reest. Rotterdammer gedood door val in schip. De 30-jarige Rotterdamse bank werker I. J. van Dienst, is aan boord van het s.s. „Zwyndrecht", dat in de Waalhaven lag, van een hoogte van vijf meter ge vallen. Hy was vrywel op slag dood. 2e KLASSE B: De Bevelanders IDe Beren I; 's-IIeer Arends- kerke IIKapelle II; Veere I Wissekerke IL De moed zou er by de Beve landers al heer erg uit moeten zyn, als zy de Beren enige kans gaven. Daaraan geloven wij dan ook voorhands niet. Een onbe- langryk partytje met een geheel onzeker resultaat spelen de reser ves van Arendskerke en Kapelle tegen elkaar. Even onzeker is in deze wedstryd de uitslag als ze voor de kamp tussen Veere en Wissekerke II vaststaat. Veere kon het deze keer wel eens tot dubbele cijfers brengen. 2e KLASSE C: Domburg III De Meeuwen I; Serooskerke II De Bevelanders H; V. C. K. II Nieuwland I. Zouden de Zoutelandse jongens zich de illusie maken van tegen Domburg III iets te kunnen bin nenhalen? Het is natuurlyk één van hun weinige kansen, maar het is toch nog zeer de vraag of het yzeren gordyn, dat voor het her metisch afgesloten kastje, waar uit de overwinningen moeten ko men, hangt, Zaterdag al zal open gaan. Serooskerke XI heeft onge- twyfeld de beste papieren tegen Bevelanders II al zal de rivali teitsgedachte na de schermutse ling tussen de beide eerste elftal len de Noord-Bevelanders mis schien vleugelen geven. Een zwaar karweitje nog voor Nieuwland, dat tegen V.C.K. II een aardig oefenpartytje kan maken en toch wel overwinningskansen heeft. BOOT HUMBER naar Maassluis. COETA naar Belfast. Gepasseerd naar Antwerpen 3: ADM. NELSON van zee naar Gent. KLIP FONTEIN van Amsterdam. DELFTDIJK van Curacao. 4: EEMS van Kalmar. LEERDAM van New York. BREM van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 3: \YEA van Rotterdam naar Terneuzen. THEO DORA van Rotterdam naar Gent. AAGTEKERKE. Damwedstryd Kapelle I Aagtekerke I. C. van LiereW. Heydra 02; A. v. d. Schraaf-A. Willemse 20 J. op 't HofA. Boone 02; L. van WelP. de Visser 02; J. GansemanL. Trielier 02; C. van OverloopS. Blaas 11; C. v. d. Schraaf-J. Maljaars 20; A. van OostenD. Hugense 20; J. OssewaardeA. Provoost 0 2;C. H. KorstanjeK. Luitwieler 11; totaal 812 in het voordeel van Aagtekerke. fTngez. meedeling advert.) SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De welda dige warmte van de pijn stillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. SCHELDE-VAART Onderstaande schepen passeerden op 3 Januari Hansweert naar bijvermelde be*A stemmingen. RUPEL, van Kauteren. RHEINUNION 1, Carpentier. ANSA» de Graaf. SICILIA, v. d. Berg. STAD AMSTERDAM 6, Wa terham. RESCAPE, Bracké. ANJA, Ho- vestadt. RESNOVA, Hovestadt. JOAN NA, Visser. PALOMA, Maes. BROMO, Pors. HILLEGERSBERG, Peters. FRA- TERNITE, van der Zande. ROTONlfO, de Bruijn. MATHEE, Tegen. BRANDEN BURG, Gottschalk. ESPERANCE, Blom berg. GEERTRUIDA, Touwslager. GE- GERDI, van Dongen. VIOS, Huijsman. OBERON, Lotz. HYDRA, de Jong. SU- ZANNA, Seeldraayors. ZUG, Gandiicr. NOOIT GEDACHT, Poker. ANNA. Vis ser. VRIENDSCHAP, Besjes. ONDER NEMING, v. d. Wel. AGGI, Pasveer. 2 GEZUSTERS, Arends. MARGARETE, Neyenhof. ASSAM 4, Noels. JAMA, van GorseL MAJA, Griep. ANNA, Ivieboom. RIVAL, van Oosten. DRANACO XI, Ligtenberg, allen naar België. WERRA, Florie. FIAT, Hut. EGON, Meijer. MAT- TERHORN 12, Wiegman, allen Rotter dam. STAD AMSTERDAM 7, Schomve- naar, Amsterdam. ADRIANA, Krist, Meppel. NIETS BESTENDIG, de Jonge, Nijkerk. RENE, Loonen, Jutfaas. SCHELDEZONEN, Lockefeer, Werken dam. AMSTEL 9, Akkerman, Amsterdam. MARIA, Verhulst, Rotterdam. SYRA, Bonnes. MINERAL 4, van Strien. MI NERAL 2, van Strien. EXPRESS 15. Platt, allen naar Duitsland. EXPRESS 50, Beekman. GAILLAC, Klein. SINT GALLEN, Kohier, allen Basel. CHINON, Vaeth. BONE, Scharungen, beiden naar Straatsburg. (Ingez. mededeling, advert.) merken jL_ecj_e_n_v_e_r_s_^_oj3j3j_n-2— V eilingsberichten. Waterstanden. Keulen 114 0.01). Ruhrort 0.78 onveranderd. Lobith 928 0.02). Nijme gen 705 0.05). Arnhem 721 0.03). Eefde 283 (plus 0.15). Deventer 185 (plus 0.05). Borgharen 4115 (plus 0.80). Belfeld 1179 (plus 0.62). Grave 471 0.01). Vreeswijk 0.45 (- 0.10). Lith 0.52 (- 0.17). ADINDA (t) van Port Swettenham. AGATHA (t) 28 van Bangkok. AXEL- DIJK 31 te Havanna van Rotterdam. BLOEMFONTEIN 4 te East Londen. DALERDIJK 2 te San Francisco. GOR- DIAS 4 van Famagnsta. KLEPFONTEIN te Antwerpen. LAWAK. 3 van Van couver. RADJA 2 te Colombo. TAWALI 3 te Amsterdam van Batavia. TJISADA- NE 31 van Port Swettenham. WESTER- DAM 3 (7 uur) te New York. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 3: COETA van Antwerpen. SLEEPBOOT HUMBER van Maassluis. Van Vlissingen vertrokken 3: RUA n. Helsindor, 4» OGNA naar Rotterdam. SLEEP- MIDDELBURG. Veiling van Januari. Goudreinet 1725, To maten 30, Gieser Wildeman 3 21, Pondspeer 1114, alles per kg.; Andijvie 663, Bloemkool I 18—45, id. II 8—18, id. Ill 8— 14, Rodekool 815, Savoyekool 2041, Boerekool 819, Sprui ten 32—71, Witlof 26—67, Prei 2848, Uien 319, Kroten (kg.) 614, Bospen 1112, Peen (kg.) 69, Veldsla 91, Snijsla 1,41 1,46, Stoofsla 1,68—1,97, Koolra pen 1213. GOES. Veiling van 4 Januari: Bloemkool I 3538, id. II 15 23, idIll 11, alles per stuk; Spruiten I 39—48, id. II 2628, Witlof I 41—42, id. II 25, Ppei 40, Uien (afw. en stek) 59, Sja lotten 8, Rodekool 612, Groen» kool 1622, Boerekool 818, al les per 100 kg. GOES. Eiermarkt van 3 Jan. (verbeterd bericht): Grote kip eieren 11% ct., vuilschalige 9 ct. en poelje-eieren 8% ct. ZIERIZEE. Veiling van 3 Jan. Appel Standaard 1335; id. Huis houd I 1030; id. Huishoud II 8— 18; id. val 515; Peren Stan daard 1632; id. Huishoud I 12 20; id. Huishoud II 5—12; Witlof 35—62; Sav. Kool 6—7; Rode Kool 6; Boere Kool 2225; Sja lotten 9; Prei 31—35; Spruiten 3953, alles per 100 kg. ST. ANNALAND. Veiling van 3 Jan. Uien gewone 29.52; grove 28.90; drielingen 28.52; pickles 23.stek 9.35; Peen voer 3.53. Alles per 100 kg. Aanvoer uien 60.000 kg. Aanvoer peen 2000 kg. Ajnsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 4 Januari medegedeeld door Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 100J^ 100^ Nederland 1947 98J4 98J4 Nederland 1937 97H 97% Dollarlening 1947 99 Invest. Certificaten 98% 98% Nederland 1962-64 «x Dito cum 99J6 99^6 Nederland N.W.S. 80)4 Spaarcertificaten 100)4 100^4 Indië 1937 A 97)4 97)4 Grootboek 1946 98)4 97% Kol. Bank 78 76)4 Ned. Ind. Handelsbank 104)4 104)4 Ned. Handel Mij. 164 163)4 A.K.U. 18)4 188)4 Berghs Jurgens 305 308 Van Berkel Patent 117)4 117 Calvé Delft 145% 146 Centrale Suiker 193 191 Fokker 132 130*/2 Gelder Zonen 155)4 155 Kon. Hoogovens 197 196)4 Lever Br. Unilever 242243)4 Ned. Ford 286 Ned. Kabelfabr. 297 295 Philips' Gloeil. 234)4 233 Dito 6 pet Cum. Pref. Wd. 170)4 Wilton 150 149)4 Billiton I rubr. Dito II rubr. 285 285 Dordtsche Petr. 271)4 Dito Pref. 292 291 Kon. Olie 295)4 293)4 Dito onderaandelen 295% 295)4 Moeara Enim 508)4 511 A'dam Rubber 150% 152)4 Bandar Rubber 136)4 Deli Bat. Rubber 111 111)4 Kcndeng Lemboe 100 104 Oost Java Rubber 61 60 De Oostkust U2 113 Serbadjadi 64)4 63)4 Holland Amerika Lijn 161 162 Java-China Japanlijn 138)4 Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Sch. Unie Van Ommeren's Scheepv. Rotterdamsche Lloyd Stv. Mij. Nederland H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterddmsche Bank Hol!. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Ind. Esc. Mij. 129 148)4 151J4 171 438 148)4 165)4 78 94 41 130 153)4 137 162 172% 217)4 162 97 79)4 Ned. Bank voor Zuid-Afrika 178 Rotterdamsche Bank Surinaamsche Bank Twentsche Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel 271>4 Standard Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips' Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 178 183 64)4 32)4 107)4 129)4 149 152% 171)4 140 150 166)4 79 95 40 128 152)4 135)4 163 173 217)4 161 97 79 179 179% 183 63 31% 105 76 81)4 32)4 81)4 32)4 58 - 27)4 ex div. 26)4 6)4 S% 90 78 21)4 68 45)4 68 43)4 26)4 10)4 13)4 19% 87)4 75)4 20)4 64 44)4 66)4 41 2534 11 5 13% 17% 16H

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3