Drovinci$^/?« Neem een doos echte VERKOUDHEID 5 NOTEERT EVEN? Hatta in Djakarta aan gekomen. KERK EN ZENDING. van VAN BERGEN, Van Bergen, die rijke man. Woensdag 4 Januari 1950 PRO l ESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Paqina 3 Nutsspar. oank te Middelburg R artaal-overztcht Octo. jr-December 1949. In de lcup van het vierde kwar taal 1949 .i/erd op de spaarbank boekjes gestort f439.395,13 (v. j. f 445.679,b O en terugbetaald f 317.599,18 (v. j. f290.248,18), alzo meer ingelegd dan terugbe taald f 121.795,85 (vorig jaar f 155.431,69). Het aa.i inleggers verschuldig de kapitaal, bij de aanvang van het jaar 1949, groot f5.405.780,32, is na bijuoeking van rente over 1949, gestegen tot f 6.400.958,26. In dit kwartaal werden 206 nieuwe boekjes uitgegeven (v. j. 205). Ingetrokken werden 73 boekjes (v. j. 91). Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 1949: 7793 bedraagt thans 8830. Onder de uitgegeven 206 nieu we boekjes zijn er 39 begrepen voor jonggeborenen (v. j. 36), op welke boekjes de Spaarbank een eerste inleg van fl,plaatst. Aan het bijkantoor Oostburg werd in dit kwartaal gestort f 58.539,45 en terugbetaald f 36.521,37, alzo meer ingelegd dan teruguetaald f22.018,08. Het aan inleggers verschuldigde kapi taal, begin 1949 groot f 349.903,90, is thans gestegen tot f 580.851,18. In dit kwartaal werden 50 nieu we boekjes uitgegeven en 7 boek jes ingetrokken. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 795. Zwitserse Jodelavond te Goes. De afdeling Zeeland van de Ne derlands Chr. Reisvereniging zal voor de leden en verdere belang stellenden een bijzondere gelegen heid bieden, een avond van rijk culturele ontwikkeling en hoog staande ontspanning bij te wonen. Ze heeft nl. voor de 10e Januari beslag weten te leggen op een Zwitserse Jodelgroep, die een tournee door ons land maakt, en de vorige winter geweldige bijval in stampvolle zalen oogstte. In het Schuttershof te Goes zal van 7.3010.30 een gevarieerd Zwit sers programma worden geboden: Jodelen, Vendelzwaaien, Alp- hoornblazen, 4 geluidsfilms, van Alpen en meren, e.d. Een beperkt aantal kaarten is nog verkrijg baar. Gecombineerde vergadering der C.J.B.T.O. en C.B.P.B. te Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse christe lijke plattel indsjeugd, die de laatste jaien zeer actief is ge worden en die haar werkzaam heden dan ook bekroond heeft gezien met een steeds toene mend ledental, had vorige week in het gebouw „Pro Rege" te Terneuzen weer één van haar mooie, goed bezochte en steeds op hoog peil staande vergaderin gen. De voorzitter, de heer A. de Feijter Jzn., wierp in zijn ope ningswoord een blik terug in het afgelopen verenigingsjaar en memoreerde de verschillende hoogtepunten. Onmiddellijk daarop werd het woord gegeven aan de jeugdige spreker van die avond, de heer Wïm Balkenende uit Wol- pnaartsdijk, die reeds algemeen bekend is door zijn reis naar de Ver. Staten. Uitvoerig en boeiend sprak deze Zeeuwse boerenzoon over zijn werk daar, over de reis erheen per boot en later dwars door Amerika, over het leven der vrouw, over de enorme fabrieken, over de toe komstmogelijkheden enz. Vooral echter wees hij ook op het ge vaar voor onze emigranten voor vermaterialisering en het verla ten van het geloof der vaderen. Na deze interessante causerie ontwikkelde zich een mooie be spreking. Na de pauze werden verschil lende vaderlandse liederen ge zongen, waarna een reeiteer- wedstrijd werd gehouden, die gewonnen werd door mej. Koos de Jonge met het gedicht „Win- terstilte', terwijl Jan de Klerk de 2e prijs behaalde met het mooie „Dieuwertje". Alle stoelen en tafeltjes wer den daarop aaneengeschoven voor de aangekondigde grote familiecompetitie, die de heren wonnen met 416 punten., De voorzitter dankte tenslotte allen voor hun medewerking en de presidente van de C.B.P.B. eindigde met dankgebed. Congres Waterschapslasten. Naar van bevoegde zijde wordt vernomen is de belangstelling voor het congres, dat op 26 Ja nuari a.s. in „Krasnopolsky" te Amsterdam wordt gehouden, blijkens de ontvangen opgaven reeds bevredigend. Dit ligt trou wens voor de hand, daar het vraagstuk der stijgende polder- lasten, dat op het congres door mr dr Dolk en de heer van Bom mel van Vloten behandeld zal worden, de gedachten der pol derbesturen de laatste jaren voortdurend in beslag neemt. Daarom worden niet in de laat ste plaats leden van de Zeeuw- sche Poldrn- en Waterschaps- bond in grote getale te Amster dam verwa-ht. Volgens het De cembernummer van „De Zeeuw- sche Polder" moeten opgaven tot het bijwonen van het con gres geschi< 'en vóór 6 Januari a.s. aan bj secretariaat der Unie van Waterschapsbonden Parkstraat 9' Den Haag. Slachtoffe t van ongevallen op „De S helde" begraven. Gisteren in onder grote be langstelling de stoffelijke over- schottc vau de twee Schelde- mensen, die 'rijdag door een on geval om he leven kwamen, ter aarde beste! op de algemene be graafplaats te Vlissingen. Met een p! ktige uitvaartdienst in de R.K. k k werden de stoffe lijke resten van de Pool Bukwra- spreking op volgde. Daar het voor de heer P. Schoe de laatste ver gadering was, die hij bijwoonde, wegens vertrek naar de N.O.P. sprak de voorzitter hem hartelijk toe en wenste hem in zijn nieu we woonplaats het beste toe. De heer Schoe dankte voor de woor- ba onder het geleide van land- den tot hem gesproken en wenste eenoten 's morgens grafwaarts wederkerig de afd. het beste toe. gedragen, waarna des middags de De voorzitter sloot onder dank begrafenis plaats vond van wijlen aan de leden deze leerzame en de heer P. Klap. De Goese „boteraffaire". De laatste verdachte gearresteerd Het zal de laatste verdachte in de Goese „boteraffaire", de Goe- senaar J. A. B. niet meegevallen zijn, dat de Goese politie in sa menwerking met de douane recherchedienst, hem in de nacht van oudejaar op nieuwjaar heeft gearresteerd. B., een' der hoofdverdachten, die zich tot dusver had schuil ge houden vermoedelijk in Bel gië is de drang naar gezellig heid op de oudejaarsdag blijkbaar te machtig geworden en dus reis de hij naar de fam. v. O. waar hij gegrepen werd. Zoals men zich zal herinneren, werd enige tijd geleden de zaak aan het rollen gebracht door de expediteur uit Nijkerk die zijn beklag kwam doen, dat hij een lading boter had geleverd, waar mee men zonder betalen verdwe nen was. Bij nader onderzoek bleek men met een uitgebreide smokkelaf- faire In boter te doen te hebben. Reeds eerder werden aangehou den genoemde expediteur, de goed geslaagde vergadering. AXEL. Ernstig geval van gasbedwelming. Hoogstwaarschijnlijk tengevolge van een defecte of bijna versleten gasleiding is op Nieuwjaarsoch tend (des morgens te ongeveer 4 uur) het echtpaar van den Berge- Scheele, wonende aan de Nieu- wendijk alhier ternauwernood aan een wisse dood tengevolge van gasvergiftiging ontsnapt. Het jonge inwonende echtpaar v. d. P.v. d. B. respectievelijk schoonzoon en dochter werd toe valligerwijs opmerkzaam ge maakt door een sterke gaslucht en slechts daaraan is het te dan ken geweest, dat het ouderpaar nog te juister tijd kon worden bij gebracht mede met de hulp van bevriende buren. Een dergelijke gebeurtenis doet andermaal zien hoe gevaarlijk een slechte of defecte gasleiding kan zijn en men zij daarom eens te meer op zijn hoede. De bij de Ned. Herv. Gemeente te St. Annaland beroepen predi kant, ds J. Bakker uit Veenen- gebr. vaiTo'.'"uit Sesf de"vrouw daa>' h°°Pt hedenavond 6.30 uur in rtn Mnrt TJnmr TZnnlr A van B. en een zekere C. uit Goes,de ed- Herv. Kerk voor te alias „Tarzan". gaan. Met de arrestatie van B. Is de zaak „rond" gekomen. GRIJPSKERKE, Vergadering Z.L.M. Eén dezer dagen vergaderde de afd. der Z.L.M. alhier onder voor zitterschap van A. W. Cevaal. Na opening door de voorzitter werd de heer W. Coppoolse met alge mene stemmen herkozen als be stuurslid. Als afgev. voor de Z.L. M.-vergaderingen in 1950 werd benoemd K. Poppe. Voor de com missie tot rapporteren van de vraagpunten van de Z.L.M. wer den aangewezen de heren Iz. de Buck, Joos Francke en K. Poppe. De voorz. hield een inleiding over: Coöperatie, waar een vlotte be- Geslaagd voor diploma Machi- neschrijven A en B mej. T. M. A. den Dekker te Zierikzee en mej. S. Stouten te Oosterland, opge leid door de heer N. H. Siebrecht te Zierikzee. Benoemd tot werkman bij de reinigingdienst te Tholen M. de Later Abrz. "PA S T I Li 1_ E S f .tegen -- HEDEN, WOENSDAG 4 JANUARI. GOES. Pr. van Oranje, 8 uur: Z.V.U.-avond. MIDDELBURG. Schuttershof, 8 uur: Kon. Ver. „Oost en West". Film over „Java's pracht en praal". KRABBENDIJKE. N.V. Groentenconservenfabriek „Zuid-Beveland" N.C.R.V.- steravond. DONDERDAG 5 JANUARI. GOES. Pr. v. Oranje, 8 uur: Steravond N.C.R.V. Hotel Centraal, 8 uur: Voor drachtavond Montessori- onderwijs. VRIJDAG 6 JANUARI. GOES. Zaal Krijger, 10 uur v.m.: Ontwikkelingsdag Zeeuwse fruitteelt. Hoe staat het met Nieuw Guinea 7 De president van de R.I.S. en mevrouw Soekarno, benevens tal rijke Indonesische autoriteiten en buitenlandse diplomatieke verte genwoordigers, onder wie dr Hirschfeld, de heer Cochran en de leden van de UNCI verwelkomden gistermiddag de delegatie bij de souvereiniteitsoverdracht die per Constellation „Eindhoven" op Ke- majoran uit Nederland terugkeer de. Minister-president Hatta in specteerde -na het aanhoren van het Indonesia Raya de ere wacht. Moh. Hatta verklaarde, dat hij zo spoedig mogelijk het Kabinet in vergadering bijeen zal roepen. Op een vraag of de kwestie Nieuw Guinea spoedig zou worden be handeld, zeide Hatta: „Er zijn andere dringende vraagstukken aanwezig". Hij doelde hierbij op de weder opbouw van het land. Moh. Hatta reed in de auto van de president naar het paleis. De dames Soe karno en Hatta volgden ln een tweede auto. Financiën. „Aanpakken". De Vereniging „Aanpakken" werd opgericht in de oorlog van 1914 met het doel om uit üe rente van een bijeen te brengen kapitaal de laagste predikants salarissen aan te vullen. Dit Ka pitaal' zou, als het bijeen was aan de Synode van de N. H. Kerk worden aangeboden. De Vereniging werkt nog altijd voort en, al is het gestelde doel, het verzamelen van één mil- lioen gulden nog niet bereiki, toch groeit het kapitaal voort durend. Thans is ruim f 800.000 bijeen. Een dezer dagen kon de penningmeester, de heer H. J. de Jong Schouwenburg, een cheque van f 100.000 aan Dr K. H. E. Gravemeijer en Dr H. M. J. Wa genaar, als vertegenwoordigers der Synode, ter hand stellen. Het bestuur wil, teneinde het gestelde doel te bereiken, geen actie organiseren, maar zou al leen deze 'zaak onder de aan dacht willen brengen van her. die ver middelen beschikken en gevoelen voor het grote, belang der Hervormde Kerk om haar dienaren behoorlijk te bezoldi gen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen r.aar Nieuwe Pe- kela, P. C. Snoep, c-md. te Ros winkel. Bedankt voor Vrieschelo, P. C. Snoep, cand. te Roswinkel; voor Ermelo, J. J. Poot te Barneveld; voor Utrecht (vac. ds G. W. Oberman), W. van Wijngen te Wassenaar; voor Benschop, H. N. van Hensbergen te Schalk wijk. Geref. Kerken. Beroepen te Beetgum, G. P. Hartvelt te Ooster-Nijkerk; te Mirmertsga en te Oppenhuize o, A. J. Janssens, cand. te Ter Aard; te Hoogkerk en .e Spijk, K. P. v. d. Wel, legerpr. te Wa genborgen. Bedankt voor Beilen J. v. Wijngaarden te Grootegast. Ge.ef. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Barendrecht en te Milddam, K. Brüning, cand. te Zwolle. Bedankt voor Nijkerk, J. D. Houtman te Overschild. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Nieuwpoort, J. C. Ravenswaay te Zaamslag en P. Zwier te Zwaagwesteinde, Bedankt voor Zwijndrecht, W. F. Laman te Rotterdam-West. Geref. Gemeenten. Beroepen te Genemuiden e i te Leerdam, J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Oud-Geref. Gemeenten, Beroepen te 's-Gravenhage (Wesselstraat), F. de Jong te Kralingscheveer. Ds P. L. L. Post f. In de ouderdom van 70 jaar is overleden ds P. L. L. Post, se dert 1941 em.-pred. der Ned. Herv. Kerk. De overledene dien de de gemeenten te Wijdenes en te Rijswijk. Hij was een der voormannen van de vrijzinnige richting. Kerk en Staat. Op de Rijksbegroting voor Financiën is uitgetrokken als bijdragen voor Protestantse Kerkgenootschappen f2.215.233; voor de R.K. Kerk f 815.450; voor het kerkgenootschap der Oud- Bisschoppelijke Cleresie f 19.875 en voor Israëlitische Kerkge nootschappen f 12.212. Verder is nog uitgetrokken voor nieuwe tractementen en verhogingen f 50.000. De bijdragen voor Protestantse Kerkgenootschappen zijn als volgt verdeeld: Kosten van kerkbestuur f46.100; Traktementen van Her vormde predikanten f 1.197.500; Traktementen van Evangelisch- Lutherse predikanten f 38.090; Traktemei.ten van Hersteld- Evangelisch-Lutherse predikan ten f3780; Traktementen van Doopsgoz. predikanten f 11.850; Traktementen van Remonstrant se predikanten f 20.000; Bezoldi ging, meest van candidaten voor hulppredikdiensten bij de Her vormden en Luthersen f700, oorwaardelijk met een proeftijd Kinder-, school- en academie- van 3 jaar, zonder aftrek van pre- gelden f 96.500; Toelagen en gra- ventieve hechtenis. De Officier tificatiën voor kerkelijke be- I van Justitie had 2 jaar gevange dienden, Ier - ren, emeriti-preöi- nis: traf gerequireerd. kanten, weduwen, mitsgaders Loonsverhoging bij P.T.T. nog onzeker. „Financiële toestand niet roos kleurig", zei de heer Neher. De directeur-generaal van de P.T.T., de heer L. Neher, heeft in zijn gebruikelijke Nieuwjaarsrede tot vertegenwoordigers van het personeel, de financiële toestand van dit staatsbedrijf „niet erg rooskleurig" genoemd. Voor 1950 verwacht de heer Neher grote moeilijkheden en met name het opvangen van de nadelige gevol gen der devaluatie zal grote be dragen eisen. Of ook voor het PTT-personeel de lonen met vijf percent zullen stijgen, is nog niet bekend. Wel zal, volgens de direc teur-generaal, een regeling van lonen en salarissen tot stand moeten komen. VERTREK „ZUIDERKRUIS". Het troepenschip „Zuiderkruis' zal vandaag uit de haven van Rotterdam naar Indonesië ver trekken, teneinde aldaar repatri ërende troepen aan boord te ne men. WEER LANDBEZETTINGEN IN ITALIË. Maandag werden uit de gehele Italiaanse provincie Modena tal rijke bezettingen van gronden ge meld. De landarbeiders hebben hun actie in ver van elkander ge legen plaatsen gevoerd om op treden van de politie te bemoeilij ken. 16.000.per jaar. De voormalige kassier H. A. E. Hellewaard, die zich zou hebben vergrepen aan hem door de Rot terdamse Bankvereniging toever- rouwde gelden tot een totaal be drag van f 16.000.is gisteren loor de Arnhemse rechtbank tot maanden gevangenisstraf ver oordeeld, waarvan 3 maanden andere t< - iagen van verschillen de aard f 12.800; Subsidie aan het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland f9163; Kerkelijke pen sioenen betreffende de Protes tantse Erediensten f 768.750; Ver goeding voor verzending van dienstsiukken f 10.000. Engelsen verbieden Poolse tentoonstelling. De Britse autoriteiten in Ber lijn hebben een tentoonstelling van reclameplaten, die een beeld moeten geven van „het leven in Polen" verboden, op grond van het feit dat ze communistisch zou zijn. Het Europese betalingsverkeer Plan tot verbetering. Een werkcommissie van de uit voerende commissie van de or ganisatie voor Europese economi sche samenwerking, is gisteren te Parijs bijeengekomen om in de tails een plan uit te werken, dat beoogt het bestaande Europese betalingsstelsel te vervangen door een ruimere mate van inwissel baarheid der valuta's. De com missie, waarin economische des kundigen uit negen Marshall- landen zitting hebben, heeft reeds een voorontwerp onderzocht en zij hoopt in April a.s. het plan in .details gereed te hebben. Het be oogt o.m. de oprichting van een Europese clearing unie voor het verrichten van compensatietrans acties. De uitvoering van dit nieuwe clearingplan zou moeten worden toevertrouwd aan de bank voor internationale betalin gen te Bazel, die thans agente is voor het huidige inter-Europese betalingsstelsel. BRUTALE DIEF. Op het Japanse eiland Sjiko- koe heeft een inbreker zich met behulp van een ladder toegang weten te verschaffen tot de gevangenis van de stad Kochi. Hij verdween met 10 kledingstukken en 2500 siga retten, die voor de gevangenen bestemd waren. Luidruchtige luchtvracht? Driehonderd wekkers. De American Airlines heeft rapport uitgebracht van het vrachtvervoer in 1949. Het is waarlijk interessant te lezen wat deze maatschappij door de lucht transporteerde. Zo was bijv. de luidruchtigste lading van het jaar een grote kist met 300 zeer krachtige wekkers, die, kort voor het vertrek van de machine, opeens allemaal tegelijk begonnen af te lopen. Volgens aanwezigen was het gerinkel tot ver in de omtrek te horen en gaf het aanleiding tot een algemeen, enthousiaste roep van „opstaan, hoogste tijd". In New York arriveerden op een gegeven ogenblik enige levende zeehonden, afkomstig van de Oostkust. Er was een kist met vis bij en tevens een document waarin stond, hoe de voeding moest geschieden. Maar de voor schriften waren niet volledig, want onderweg had een lid van het personeel een van de robben een vis gegeven. Dit heeft hem een paar vingers gekost, want men geeft een zeehond geen vis men gooit hem de vis toe. Gevaren voor fietsers. Elk jaar verongelukken vele tientallen fietsers bij het inhalen op smalle gedeelte van rijbanen door motorrijtuigen, in het bij zonder vrachtauto's met aanhang wagen, of tractors met oplegger. De K.N.A.C. raadt daarom be stuurders van deze auto's aan niet op smalle rijbaangedeelten, bijv. tussen vluchtheuvel en trot toir langzaam rijverkeer 4n te ha len. Dit is n.l. verplicht aan de uiterste rechterzijde van de rij baan te rijden. Fietsers zouden als dan bij geringe zijdelingse bewe ging b.v. als gevolg van schuin omxijken, door de aanhangwagen kunnen worden gegrepen. Indien de verkeerszuilen op de verkeersheuvel een groen vlak vertonen en dus aan beide zijden mogen worden voorbijgereden, raadt de K.N.A.C. bestuurders van auto's dringend aan bij voor keur links van deze verkeersheu vel te passeren, zeer zeker, indien langzaam rijverkeer, waaronder fietsers, zich rechts daarvan be vindt. 67. Van Bergen was erg met zijn nieuwe hond Ingenomen. Hij maakte een mooi hok voor Jupiter en hij spijkerde een plankje aan een boom met de waar schuwing: wacht U voor de kwade hond. Toen hij daar juist mee gereed was, kwam er een boerenknecht voorbij. Die heette Sletse. „Heb je 'n hond aangeschaft Van Bergen?" vroeg Sletse. „Zoals je ziet", zei Van Bergen. „Is 't 'n kwaje?" „Nou en of! Kom maar niet te dicht bij hem, Sletse!" Sletse bekeek de hond een minuut lang. Toen grinnikte hij en liep weg. 68. Maar 's nachts om twaalf uur, toen alle mensen in Dertienhulzen sliepen, kwam Sletse te rug. Hij had 'n kameraad meegebracht en die heette Teunis. Sletse en Teunis slopen Van Bergen's erf op en ze glegelden zacht. Jupiter lag ln zijn hok en sliep. Sletse liep naar het keukenraam en schoof het voorzichtig op. Toen kroop hij naar binnen. Teunis volgde op dezelfde wijze. Jupiter merkte niets. Hij had die dag buiten gewoon veel gegeten en was ln diepe slaap ver zonken. (Wordt vervolgd.) Christelijke Vakbeweging. Te Wormer werd een contact vergadering gehouden van leden der Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) die zich bezwaard gevoelen over de principiële leiding en voor lichting van het C.N.V. De ver gadering droeg een informatief karakter. Besluiten werden niet genomen. Nationale Reclaseringsdag 1950. De grote nationale inzameling ten behoeve van de reclasserlngs- arbeid door en voor alle gezind ten, georganiseerd door het na tionaal bureau voor reclassering te 's-Gravenhage, zal dit jaar worden gehouden op of omstreeks Zaterdag 17 Juni. SCHEEPSTIJDINGEN. VAN DE REGEN (JASSEN) IN DE DRUP. De Amsterdamse politie heeft een drietal arbeiders van de Hol- landia Kattenburg fabrieken ge arresteerd. Zij worden ervan ver dacht in het tijdperk van een half jaar ongeveer honderd regenjas sen ter waarde van 4500 gulden buiten de fabriek te hebben ge smokkeld. KORFBAL. Wedstryden voor Zaterdag, De slechte velden van de laatste weken zijn oorzaak ge weest, dat de promotie- degra datiewedstrijden voor het groot ste gedeelte nog moeten wor den gespeeld. Voor Zaterdag a.s. zijn er dan ook zoveel mogelijk wedstrijden vastgesteld, en wel voor de- prom.-degr, eerste- tweede klasse Tjoba IMadjoe I. Madjoe zal alle zeilen moeten bijzetten om deze wedstrijd te winnen. Voor de tweede-derde klasse spelen de Poel en V.K.V. tegen elkaar. De Veerenaren moeten deze wedstrijd winnen, om in de running te blijven, doch daar is wel kans op. Togo 2 zal zeer zeker wel van Groede weten te winnen en staat dan reeds met één been in de tweede klasse. Als restant uit de eerste klas se wordt nog gespeeld Seolto B.K.C., welke wedstrijd van geen belang meer is. KAPELLE. Voetbal. De voetbalvereniging „Kapelle" was op oudejaarsdag de gast van haar zustervereniging Hansweert- se Boys te Hansweert. Het eerste elftal wist een verdienstelijke 41 overwinning te boeken, ter wijl het tweede elftal zich met een 11 gelijk spel tevreden moest stellen. V eilingsberichten. ROTTERDAM. Veemarkt van 3 Januari: Aanvoer in totaal 4568. Vette koeien en ossen 930; Gebruiksvee 1265; Graskalveren 166; Nuchtere kalveren 768; Varkens 102; Biggen 618; Paar den 234; Veulens 8; Schapen of lammeren 405; Bokken of gei ten 72. Vette koeien le kw. f 190, 2e kw. f 160, 3e kw. f 175; Graskalveren f 280, f 220, f 140 Nuchtere kalveren f48, f43, f38; Biggen f43, f35, f30; Kalf koeien en Melkkoeien f 900, f800, 1675; Vare koeien f 560, f 460, f 385; Vaarzen f600, f500, f400; Pin ken f 500, f 400, f 325. Alles per stuk. Vette koeien le kw. f 1,90, 2e kw. f2,15, 3e kw. f 1,75; Slachtpaarden f 1,35, f 1,25, f 1, Lammeren f 1,90, f 1,70, f 1,60. Alles per kg. De aanvoer was over het al gemeen iets groter, de prijzen iets stijver. De aanvoer in vare koeien was iets groter, de han del redelijk. De prijzen stegen iets. GOES. Veiling van 3 Jan. 1950. Appels: Goudreinetten 1326; Zure Bellefleur 822; Golden De licious 1023; Bramly Seedling 1318; Laxton Superbe 1729; Cox Oranje Pippin 3140; Jona than 1152 Zoete Ermgaarde 9— 26; Kroet- en stekappels 410; Peren: Comtesse de Paris 636; Gieser Wildeman 422; St. Remy 516; Pondspeer 414, alles per 100 kg. GOES. Eiermarkt van 3 Ja nuari. Grote kipeieren 12% ct„ vuilschaligc 9 ct„ poelje-eieren 9 ct. ST. MAARTENSDIJK. Vei ling van 3 Januari. Gewone uien 29,8229,86, grove uien 29,10, drielingen uien 28,80, picklers uien 23,10, stekuien 9,34. Aanvoer 50.000 kg. GROTE VAART. DELFTDIJK, Vancouver-Antwerpen, pass. 2 Scillies. EENDRACHT Rotter - dam-Callao 2 op 1250 mijl west Las Pal- xnas. ENA (t) van Curasao te Punta Cardon verwacht. ESSO DEN HAAG (t) Vado-Aruba pass. 2 Gibraltar. HAARLEM Antwerpen-Fort de France pass. 2 Start Point. HILVERSUM Rotterdam-Calcutta 3 te Port-Said. JAPARA (Lloyd) 2 van New-York naar Boston. KERTOSONO Antwerpen-Sydney 2 te Portsaid. LAU- RENSKERK Perziscliegolf-Rotterdam 2 te Muscat. LINDEKERK Rotterdara-Bos- hire pass. 2 Gibraltar. SLAMAT Java- New-York 2 16.30 u. van Marseille. STUYVESANT Amsterdam—Paramaribo pass. 2 F in is ter re. TEGELBERG 2 van Manilla naar Bangkok. TRITON 3 van New York Tearuba. WELTEVREDEN 1 18 u. van New Orleans 6 te New Port News verwacht. ALBLASSERDIJK 3 van Galveston naar New Orleans. ALGORAB Puerto Alegre—Rotterdam pass. 2 Fern Noronha. ALTHENE Buenos AiresRot terdam 2 van Bahia. ALNATI Rotter dam—Buenos Aires 2 te Santos. AP PIN GED AM 2 te Malaga van Tarragona. ARENDSDIJK Buen Osaires—New York 3 dwars Pernambuco. ASTURISA Bata via—Rotterdam pass. 2 Brothers (Rode zee). BERLAGE 30 te Batavia van Yoko hama. BREDA 2 van Arica naar Anto- fagasta. COOLHAVEN 31 te Casablanca van Duinkerken. CORYDA (t) Adam— Punta Cardon 2 480 mijl No Antigua. DANAE 3 te Catania van Rijeka. DELFT 2 van Buenaventura naar Balbao. GOR- DIAS 1 van Adam te Beyrouth. HEEL- SUM BuenosairesAntwerpen 2 pass. St. Vincent. HERMES 1 van Balbao naar Guayaquil. JAPARA Lloyd 3 te Boston van New York. KLIPFONTEIN 2 van Adam naar Zuid Afrika. LISSEKERK 3 van Antwerpen naar Rotterdam. LOR- NERKERK 2 van Calcutta naar Madras -Rotterdam. MAASKERK 31 te Tako- radi van Adam. MARPESSA (t) Pira eus—Abadan 3 pass. straat Bab el Man- deb. MOLENKERK Japan—Rotterdam p. 2 Gibraltar. NIEUW AMSTERDAM 3 te New York Kingston. SINGKEP 29 van Los Angeles naar San Fransisco. TER- NATE Rotterdam—Makassar 31 van Port Swettenham naar Batavia. TJIBESAR 31 Tekobe van Osaka. TJIKAMPEK 30 van Singepore naar Kobe. TJIPONDOK Rio de Janeiro—Japan 31 te East Londen. TJISADANA KaapstadHongkong 31 te Port Swettenham. VOLENDAM Rotter damMelbourne via Colombo pass. 2 Kaap Guardafui. AALSDIJK 2 van Nor folk te New York. AVERDIJK 3 van Hamburg naar Rotterdam. DELFTDIJK Vancouver—Rotterdam 4 vm te Antwer pen verwacht. EDAM 2 van New Port News te New York. LEERDAM New YorkRotterdam 4 vm te Antwerpen verwacht. SCHIEDIJK 2 van Halifax te New York. VEENDAM 3 11 u. te New York van Nassau. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN op Indonesië. WATERMAN BataviaRotterdam 3 v. Aden naar Suez. ASTURIAS Batavia— Rotterdam 3 te Suez. GROOTEBEER Batavia—Amsterdam 2 40 mijl oost Mal ta. INDRAPOERA Rotterdam—Batavia. 2 15.10 u. van Suez. JOHAN VAN OL- DENBARNEVELT Amsterdam-Java 3 van- Suez. KOTA GEDE pass. 2 (12 u.) Perim JavaRotterdam. LANGKOEAS Rotterdam—Java pass. 2 22 u. Ouessant. MAT ARAM Java-Rotterdam 2 20 u. van Belawan. ORANJE Java—Amsterdam 2 te Amsterdam verwacht. ROTTI Java- Amsterdam 2 van Aden. SCHELDE-VAART Onderstaande schepen passeerden per 2 Januari Hansweert. RISICO, Dusseldorf. MANNHEIM 173, Laufcn. MANNHEIM 174, Palovitz. FARNSBURG, Hartman. GENF, Hausel. GLUCK, v. d. Plas. AMSTEL 6, Dhont. COR, de Looff. BADEN 6, Volkner. BERN Dodde. TELEGRAAF 5, Staal. TELE GRAAF 16, Hoek. TELEGRAAF 12, de Jong. PILATUS, Beek. CREDO, Kore- man. KEMBS, Mallentjes. DANY, Ver meulen. MARIE LOUISE, Rijcquart. FI AT, Roukema. GEAN 1, v. d. Giesen. LEO, Peters, allen Antwerpen. RISICO, Molenwijk, Schoonaarde. WILCOR, van Meel, Halle. ANTONIO, v. d. Maas, An- derlecht. SIMONNE, Haverbeek. BETTY, Westerlinck, GERDA, Say, allen Brussel. FIOD, Houterman, Beeringen. TELE GRAAF 4, Heystek. TELEGRAAF 8, Lindliout. ENERGIE, van Groezen, allen Rotterdam. FRANS, Schets, den Haag. DINE, Joosten. AMSTEL 8, Heyboer. STAD AMSTERDAM 10, Sponselee, allen Amsterdam. EXPRESS 29, Beekman. MURETTO, Callebout. CORBIRES, Bui- tendijk, allen Basel. ADMA, Stevense. Nijmegen. ARMAND, Hompus, Hasselt. PAULA, Breevoort, de Steeg. TRANS PORTEUR, Droog, Hansweert. MARIE, Verkammen, Gorinchem. ELISABETH, den Boer, Delft. Waterstanden. Keulen 115 (-0.08), Ruhrort -078 (- 0.06), Lobith 903 (—0.07), Nijmegen 710 (-0.10), Arnhem 724 (-0.07), Eefde on veranderd, Deventer 180 onveranderd, Borgharen 4035 0.25), Belfeld 1115 0.10), Grave 472 (plus 0.06). Burgerlijke Stand. SEROOSKERKE (W.). Gebo ren: Willem z. v. P. Mathijsse en J. v. d. Vorst; Suzanna J„ d. v. Joh. Wondergem en S. Janse. Overleden: Cath. Wattel, 59 j. Gehuwd: D. M. de Kam, 28 j. en S. Meliefste, 26 j. OOSTBURG. Geboren: Neeltja M„ d. v. A. Vreeke en M. J. Haak; Rosalia M„ d. v. A. J. Rijk en R. M. Rijckaert; Janneke C., d. v. M. van Gemedt en J. C. Riemens; Maria E., d. v. P. J. van Strien en E. J. van der Bijl. Gehuwd: K. J. Everse, 30 j. te Oostzaan en J. J. Lambregts, 20 j. Overleden: E. Ocqué, 70 j., echtg. van A. I. Willemsen; R. M. de Croock, 20 mnd., d. v. R. A. de Croock en N. van Rie; I. C. Fremouw, 72 j., echtg. van C. Willemsen; Ch. L. Galle, 76 j., wednr. van L. M. de Craemer. Wat brengt de radio? Donderdag 5 Januari. HILV. I (301,5 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.40 Gram. 9.03 Gram. NCRV 10.15 Morgen dienst. 10.45 Orgelconcert. KRO 11.00 Voor de zieken. 11.45 Zang en piano. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Me dedelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Trio. NCRV 14.00 Promenade orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 15.45 Bijbellezing. 16.30 Sluiting. 17.30 Gram. 17.35 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Land- en tuin- bouwpraatje. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Muziek voor de jeugd. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Studio-Steravond. 21.00 Familiecompetitie. 21.35 Po pulair concert. 22.05 Gram. 22.15 Buitenlands overz. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Trio. 23.45—24.00 Gram. HILV. H (415 M.)AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.40 Radio-ochtend blad. 9.03 Gram. 9.30 Waterstan den. 9.35 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Morgenwijding,. 10.15 Populair concert. 10.50 Voor da kinderen. 11.00 Lichte muziek. 11.30 Gram. 11.45 „Van de hak op de tak", causerie. 12.00 Musette- orkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Popu laire muziek. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Pianocon cert. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Cabaret. 16.30 Sluiting. 17.30 Ka- leidoscoop. 17.50 Reg. uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Metro- pole orkest. 19.00 Voor de kinde ren. 19.05 Volksmuziekschool. 19.35 Orgelspel. 19.45 „Enkeling en gemeenschap", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Mededelingen.20.10 Actualiteiten. 20.20 „Hans Geluk" radio-opera. 20.55 Ronde Tafel discussie. 21.30 Strijkkwartet en piano. 22.25 Orkestconcert. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportage. 23.30 24.00 Gram. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 3 Januari medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 100)4 Nederland 1947 98)4 Nederland 1937 97)4 Dollarlening 1947 98)4 Invest. Certificaten 98)4 Nederland 1962-64 ex Dito cum 99li Nederland N.W.S. 81 Spaarcertificaten 100)4 Indië 1937 A 97)4 Grootboek 1946 98)4 Kol. Bank 78)4 Ned. Ind. Handelsbank 104)4 Ned. Handel Mij. 163 A.K.U. 687)4 Berghs en Jurgens 304 Van Berkel Patent 11954 Calvé Delft 144)4 Centrale Suiker 194 Fokker 135 Gelder Zonen 156)4 Kon. Hoogovens 197 Lever Br. Nnielever 242)4 Ned. Ford 286 Ned. Kabelfabr. 298 Philips' Gloeilu. 234)4 Dito 6 pCj Cum. Pref. Wd .170)4 Wilton 150)4 Billiton I rubr. Dito n rubr. 289 Dordsche Petr. 272 Dito Pref. 293)4 Kon. Olie 295)4 Dito onderaandelen 295)4 Moeara Enim 511 A'dam Rubber 152)4 Bandar Rubber 137)4 Dcli Bat. Rubber 114 Kendeng Lemboe 105 Oost Java Rubber 58 De Oostkust 111 Serbadjadi 64)4 Holland Amerika Lijn 162 Java-China Japanlijn 139 100)4 m 97H 98 98)4 100)4 97&J4 98/s 78 104)4 164 187)4 305 117)4 145)4 193 132 155)4 197 242)4 286 297 234)4 170)4 150 285 271)4 292 295)4 295)4 508)4 150)4 136)4 111 100 61 112 64)4 161 138)4 Kon. Boot 128)4 129 Kon. Paketvaart 148)4 148)4 Ned. Sch. Unie 152)4 151?! Van Oinmeren's Scheepv. 173 171 Rott. Lloyd 140)4 138 Stv. Mij. Nederland 149)4 148)4 H.V.A. 168)4 165)4 Java Cultuur 77 78 N.I.S.U. 94 94 Vorstenlanden 41 41 Deli Bat. Mij. 128v)4 130 Deli Mij. 154)4 153)4 Senembah 136)4 137 Muller Co. 163)4 162 Amsterdamsche Bank 173 172)4 217)4 Holl. Bank Unie 217)4 Cert. Javasche Bank 164)4 162 Herstelbank Pr. 97 97 Ned. Ind. Esc. Mij. 80)4 79)4 Ned. Bank v. Zd.-Afrika 178 178 Rotterdamsche Bank 178 178 Surinaamsche Bank Twcntsche Bank 182)4 183 Am. Smelting 64 b 64)4 32)4 Anaconda Copper 34 b Bethl. Steel 107)4b 107)4 Chrysler Gen. Motors 81)4 Intern. Nickel 31)4b 32)4 Kcnnecott 58 Rep. Steel 30 b 27)4ex Standard Brands 6)4 5%div. U.S. Steel 90 b 90 Cities Serv. 81 78 North Am. 27)4b 21)4 Cont. Oil 69 b 68 Midcont. Oil 47)4 45)4 Philips' Oil 67 b 68 Shell Union 45 43)4 Tidewater 28 26)4 Baltimore 10)4 b 10)4 Miss K. Texas 5)4 New York Centr. 13)4 Pennsylvania 20)4 b m Canadian Pac. 17 b

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3