GOUDSWAARD GESCHENKEN. PROVINCIENIEUWS NOTEERT EVEN? VAN BERGEN. V n Bergen, die rüke man. GEMEENTERADEN Turnwedstrifd te Middelburg Magere voetbaloogst. Leden van de Aankoop-Ver. „JLIg. Beiang" Stavenisse JOHs. LEUNE ADR. DORST Cz. „Rie Minderhoud" Chr. Ziekenhuis „Bethesda" levensmiddelen Woensdag 21 December 1949 PROTESTANTS CHRlSTELIjK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). Geslaagd voor Gehrelsexamen Voor het examen ter verkrij ging van het Gehrelsgetuigschrift van de maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst zijn 35 van de 37 candidaten geslaagd voor het schriftelijk gedeelte. Voor het practisch gedeelte van het examen slaagden 32 van de 35 candidaten. Geslaagd zijn: P. A. Bouwense, J. A. Cijsouw, P. Deurloo, C. M. Douw, C. A. van Leeuwen, M. P. Flipse, J. Fondse, J. Gideonse, A. C. Gillissen, A. Goedhals, A. A. Leenhouts, J. van Kasteel, J. C. Keim, W. J. van Kesselen, E. A. Kloos-Terpstra, L. J. Goedbloed, J. W. den Hollander, S. P. Lako, M. van Leeuwen, N. Mollema, I. van Noppen, J. W. Almekinders, H. M. Caro, J. J. de Kok, J. Reijn- hout, A. Polderman, H. Rijck- borst, A. Scheltens, W. van Soe- len, C. J. Sonke, D. W. Wijsman en J. L. van der Zwan. VLISSINGEN. Het carillon. Na het verlenen van de op dracht, zal het nog geruime tijd duren eer het carillon in de St. Jacobstoren geplaatst kan wor den. Enige tijd geleden is het ont- werp-bestek ontvangen van de fau, die met weth. Mol en de gem.-secretaris aanwezig was. en de aannemer v. d. Sande. Ds den Engelse sloot de bijeen komst. Feest vergadering N.C.L.B. Vorige week vierde de afd. Ril land-Bath van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond in- de zaal van de heer Colpaart, haar 20-jarig be staan o.l.v. de heer P. G. Vreeke. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat momenteel 109 leden zyn ingeschreven. Na het verslag van de penning meester hield de voorzitter een feestrede. Na afloop namen allen deel aan een koffietafel. Vervol gens werd opgevoerd „Hannes wordt ingekwartierd", waarna de heer Oudekerk uit Utrecht, hoofdbestuurder een passende toespraak hield. De heer Maas van Oostdijk, districtssecretaris, hield vervol gens een rede. Verder werd nog een toneelstukje opgevoerd en ge declameerd. 's-GKA VENPOLDER. Verenigingsgebouw. Maandagavond werd onder voor zitterschap van burgemeester J. D. Jansen een vergadering gehou- Nederlandse Klokken- en Orgel- den met afgevaardigden van di- raad. Dit zal op enkele punten nog aangevuld en gewijzigd moe ten worden en B. en W. hopen dan zo spoedig mogelijk tot aan besteding over te gaan. Een vraag van een raadslid of de luidklok niet vooruit geleverd kan worden, moest ontkennend beantwoord Worden, omdat vooruitlevering van de luidklok met het oog op een goede keuring van het spel niet wenselijk is. GOES. Chr. Kantoor- en Handels bedienden. Onder leiding van de vvnd. voor zitter, de heer A. de Lange, ver gaderde Maandagavond in de „Prins van Oranje" de afdeling Goes van de Ned. Vereniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedien den. De heer G. Pauwe hield een inleiding over het vraagstuk van de eigendom op sociaal en econo misch terrein en bezag dit spe ciaal vanuit het organisatieleven. Hij zette de verschillende ideeën over deze materie uiteen en wees er op dat alle eigendom van God is en wij als rentmeester de taak hebben dit zo goed mogelijk en naar Gods geboden te beheren. Bij de bespreking kwam o.m. naar voren het eigendomsrecht i.v.m. het woningprobleem en ten aan zien van de medezeggenschap in het bedrijfsleven en de coöpera ties. De heer Pauwe sloot de avond met dankzegging. 40 montagewoningen komen achter de Zuidvlietstraat. Zoals bekend, heeft de gemeen te bij de verdeling van het bouw volume voor 1950 door Ged. Sta ten, een toewijzing gekregen van 2500 kub. meter en voorts 40 montagewoningen. Deze montage woningen zullen ruggelings aan de Zuidvlietstraat gebouwd wor den en één blok vormen. De 2500 kub. meter, waaruit een achttal woningen gebouwd kan worden, zal wel geheel gebruikt worden voor particuliere bouw. KAPELLE-BIEZELINGE. Goed geslaagde winkelweek. Tijdens de St. Nicolaasweek hecit de Kapelse winkeliersver eniging „Handelsbelangen" een winkelweek georganiseerd, die bijzonder goed geslaagd is. Voor iedere gulden, die besteed werd bij de deelnemende winke liers, werd een zegel verstrekt. Thans vond de verloting plaats van de 300 prijzen. Totaal waren ruim 137.000 ze gels uitgegeven. HOEDEKENSKERKE. Ouderavond. Vrijdagavond werd er in het Verenigingsgebouw een Ouder avond gehouden van de openb. lagere school. De leerlingen van de hoogste klassen werkten aan het slagen van de avond mede. Ook werd een film van het Jeugd Rode Kruis vertoond. Jaarfeest. Zaterdagavond hielden de M.V. „Martha" en de Jeugdclub „Kleine Kracht" hun jaarfeest in het Verenigingsgebouw. Naast jaarverslagen en zang voerde „Martha" op: „Het meisje in de schaduw" en een „Onderonsje". „Kleine Kracht" liet zich horen in „Jonge Harten" en „Vergeet- Mij-Nietje in Dromenland". Verfraaiing van de kerk. Het oude ijzeren hek rond de Herv. Kerk is verdwenen en in de plaats hiervan wordt een stenen muurtje gebouwd. Het geheel betekent een verfraaiing rondom de gerestaureerde kerk. RILLAND. Opening Ned. Herv. Jeugdgebouw Enige tijd geleden werd het vergaderlokaal „Ons Huis", dat eigendom was van de C.J.M.V. a..- Rilland, overgedragen aan de stichting „Het Nede'rl. Hervormd Jeugdgebouw". Het bestuur der stichting heeft niet stil gezeten en het oude lokaal, dat in zeer slechte toestand was, geheel doen vernieuwen. Er is nu een kleine en grote vergaderzaal. Beide za len zijn netjes en gezellig inge richt en van alle gemakken voor- zien. Vrijdagavond jl. vond de offi ciële opening plaats. De voorzitter de heer J. a Boot, sprak een kort welkomst woord, waarop ds den Engelse, na gebed en Schriftlezing een korte meditatie hield. In de pauze werd thee met ver versingen aangeboden en werd «en verloting gehouden. Diverse verenigingen hadden voor de aan kleding van het interieur gezorgd. Door burgem. de Goffau werd een voorzittershamer aangeboden. Voorts werd met zang, voor dracht en hersengymnastiek de •vond gezellig doorgebracht. Ver schillende spelers kwamen nog aan het woord o.a. burg. de Gof- verse plaatselijke verenigingen om te komen tot oprichting van een verenigingsgebouw. De statu ten voor deze stichting werden vastgesteld. Als leden dier stich ting traden 23 verenigingen en organisaties toe. Tot bestuursle den werden gekozen de heren F. Nijsse, A. J. Geensen, Joh. Njjsse, M. H. van Liere, O. Tissing, H. C. J. Nieuwdorp en J. A. Clarijs. Deze stichting zal zich allereerst tct taak stellen om te trachten met alle mogelijke middelen de benodigde gelden bijeen te bren gen voor de oprichting van het gebouw. YERSEKE. Weinig stormschade. Het stormweer der laatste da gen heeft aan dijken en glooiingen weinig schade toegebracht. Ook de oesterputten en mosselverwa- terplaatsen vertoonden geen grote schade. Wel zijn hier en daar enige planken bakken of zif ten weggedreven, maar dit zjjn gemakkelijk vervangbare zaken, die bovendien ook nog terecht kunnen komen. Mosselexport naar België. De mosselverzending naar Bel gië gaat nu geheel per auto. De schepen hebben afgedaan. Weer een verandering, die alhoe wel lang voorzien, toch nog plot seling een ommekeer teweeg zal brengen in de mosselbranche. Oesters. De leden van Vebo hebben be richt gekregen van hun organi satie, dat zij vanaf heden tegen onderstaande condities hun oes ters naar Frankrijk kunnen ex porteren. Het Bedrijfschap voor Visserij producten heeft bekend gemaakt, dat met ingang van Dinsdag 20 December 1949 de import van consumptie-oesters in Frankrijk bed g van voorlopig Fr. frcs. 17.860.000 is toegestaan. iervan moet Fr. frs 13.400.000 via Parijs frs 3.570.000 via Bettig- nies en frs 890.000 via Wattrelos. plaats vinden. Minimum gewicht 90 kg. per 1000 stuks V°or de invoer geldt het systeem .certificate d'importation" het geen wil zeggen, dat betaling eerst na de invoer zal 'aats vin den. Voor deze export gelden dezelf de -minimum exportprijzen als voor België. kleverskerke. De lieer W. Martejjn legt functies neer. De heer W. Marteijn, die on langs herbenoemd was tot ouder ling der Ned. Herv. Kerk, heeft voor deze benoeming bedankt, alsmede voor de functies van koster, klokkenist, schoonhouder der kerk, grafdelver en onderhou der van de graven. 10 jaar lang heeft hij de kerk op de meest correcte wijze ge diend en men ziet hem niet gaar ne vertrekken. Het kerkbestuur heeft voor bovenvermelde func ties sollicitanten opgeroepen. ARNEMUIDEN. Terug uit Indonesië. Na een verblijf van ruim drie jaar keerde uit Indonesië terug Soldaat A. Kusse. Van de ouderlijke woning was de vlag uitgehangen en een ere poort was opgericht. WESTKAPELLE. Myn aangespoeld. Zaterdagavond spoelde een zee mijn aan. Toen de Marine uit Vlissingen gearriveerd was, kon men echter geen mijn meer be speuren. Bij het vallen van het water was hij weer weggedreven. THOLEN. Kerstavond. Maandagavond hield de kleine meisjesveren. „Nieuw Leven" in de Geref. Kerk een Kerstavond onder leiding van mej. de Vos. Het Kerstverhaal werd voorge lezen en afgewisseld werden door het koortje Kerstliederen gezongen en gedichten voorge dragen. ijzendijke. HEDEN, WOENSDAG 21 DECEMBER. GOES. Pr. v. Oranje: 8 uur Chr. Bond van Overheids personeel. Schuttershof: 7.30 u. Prop. verg. Chr. Landarbeiders- bond (distr. Zuid-Beveland). Schuttershof: 2 u. Kerst middag Bond van Platte landsvrouwen. DONDERDAG 22 DEC. GOES. Pr. v. Oranje: 10 en 2 u. Jeugdtoneel Z.V.U. Pr. v. Oranje: 8 u. Kerst avond Herv. Jeugdraad. VRIJDAG 23 DECEMBER. GOES. Pr. v. Oranje: 8 uur „Kerstfeest voor iedereen". Een carrillon voor de Ned. Herv. Kerk-toren Naar wij vernemen overweegt het gemeente bestuur van IJzen- dijke de mogelijkheid om in de to ren een carillon te plaatsen. Dit plan wordt door geheel IJzendijke van harte toegejuicht, en men hoopt de teun van de be voegde instanties voor deze plan nen te kunnen krijgen. RETRANCHEMENT. Filmavond. De heer Sijthoff uit Zeist ver toonde in de Ned. Herv. Kerk en kele films over Suriname, spe ciaal betrekking hebbende op de verp.vging van melaatsen in „Bethesda". Op duidelijke wijze zette hij het leed van deze patiën ten uiteen. Velen verklaarden zich bereid het verplegingswerk financieel te steunen. BIERVLIET. Gerepatrieerd. Met de „Zuiderkruis" repatri eerde Johan v. d. Waeter. De ouderlijke woning was ver sierd. Met vele bloemstukken en geschenken toonde de bevolking haar Blijdschap. De Kon. Harmo nie bracht 's avonds een serenade AXEL. Film-avond Ned. Rode Kruis. De afd. Axel van het Ned. Rode Kruis belegde een uitste kend geslaagde film-avond in ,Het Centrum". Voor een geheel gevulde zaal werd gedraaid de ontroerende film over het veel bewogen leven van de stichter van het internationale Rode Kruis, Henry Dunant. ZAAMSLAG. Jaarvergadering Geref. Jeugdver. In het voor dit doel feestelijk versierde verenigingsgebouw kwamen de G.J.V. „Samuël" en de G.M.V. „Ora et Labora" in jaarvergadering bijeen. De vergadering stond onder leiding van de heer L. Rouw, die in zijn openingswoord memoreer de, dat de M.V. 30 jaar bestond. De secr. Fr. Buyze, liet na het g mbineerde jaarverslag horen, dat wel sprak van enige groei maar waaruit eveneens bleek, dat nog niet de helft der Ger. Jeugd lid van de verenigingen is. Na zangkoor en varia kreeg men een inleiding van C. Rouw over de Koloniale politiek. Opgevoerd werden nog „On trouwe leden" en „God is een toe vlucht voor de zijnen". Na de op voering van „Moeders pakje" werd een extra collecte gevraagd voor het steunfonds die ruim f 25 opbracht. Di ->r een der leden van de J.V. was een declamatorium gemaakt „30 jaren M.V.". Vooral dl. laatste stuk mag als een der meest geslaagde num mers van het program worden be schouwd. Na een kort slotwoord en dank- gibed door de afgev. v. d. Kerke- raad, de heer Faas, werd deze goedgeslaagde vergadering geslo ten. Terug uit IndJë. Ook de soldaat J. Dees arri veerde weer in zijn geboorte plaats. Zo komen er telkens terug en we denken met smart aan het 4- tal uit deze gemeente, dat nim mer zal weerkeren, nj. M. de Bruijne, W. Scheele, C. Maas en J. de Kraker. KORTGENE. Lezing over vrije handel of coöperatie. Voor de geheel -gevulde zaal van de Stadswijnkelder hield de heer Doppen uit Zwolle Vrij dagavond een lezing voor de Z.H.I. over het onderwerp: „Vrije Handel of Coöperatie". Een uitvoerig verslag van deze rede gaven wij onlangs. Verder werden nog enige films vertoor.d. De avond werd geopend en gesloten door de heer Ligthart Schenk uit Kam perland. 1 Ingez. mededeling, advert. MENTHO-REX Verkoudheids zalf bestrijdt de kou van buitenaf langs twee wegen: inademen en inwrijven. 45. Japle haalde eerst één van de munten uit zrjn zak. „Kijk, baas, hier heb je d'r één". De man bekeek de munt nauwkeurig. „Heb je er nog meer?" „O ja!" zei Japie. „Wat betaal je er voor, baas?" De man gaf geen antwoord op die vraag. Hfj vroeg: „Hoeveel heb je er? Heb je ze alle maal bij je?" „Ik heb er zes bij me. Maar thuis heb ik er nog meer dan twee honderd. Wat betaal je er voor?" „Kom, ga mee naar binnen!" zei de ander. „Dan kunnen we op ons gemak praten". 46. Wat was dat een vriendelijke man! Hij gaf Japle zijn gemakkelijkste stoel en hjj noemde „mijnheer". En Japle kreeg een kop koffie en een sigaar. En ze raakten heel gezellig aan de praat. 't Was er een vrij slordige boel en de koffie was niet lekker en de sigaar ook niet, maar het was toch leuk en gezellig. En die man deed een hele boel vragen, vooral ever die gouden munten en Japle vertelde maar „En wat betaal je nu voor die munten, baas?" „Vijftig gulden per stuk", zei de koopman. DRIEWEGEN. Zondagsschoollokaal wordt kleuterschool. In de dezer dagen gehouden raadsvergadering werd besloten geen voorstel betreffende verla ging van de maxima der ver gunningen en verloven A in gevolge de Drankwet tot de Kroon te richten. Besloten werd aan de A.N.W.B. ƒ10.— subsidie per jaar te ver lenen. Het beroep van de gemeente raad tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij zij tegmoetko- ming hebben bepaald in de ver voerskosten naar de Chr. U.L.O. te Goes, is bij K.B. ongegrond verklaard. Een verzoek van de Centr. Ver. voor reizende bibliotheken te Amsterdam om een jaarlijkse subsidie werd afgewezen. Tot leden van de commissie Woonruimtewet werden herbe noemd de heren J. Timmerman, C. F. Schijf, Iz. de Dreu, P. J. Mol en C. de Jonge. Besloten werd garantie te ver lenen aan de Rijkspostspaarbank voor de door de N.V. Waterlei ding-Mij „Zuid-Beveland" bij haar aan te gane geldlening van f 1.000.000.in evenredigheid tot de deelname van de gemeen te in het aandelenkapitaal. Besloten werd een geldlening aan te gaan groot f 3000.tegen een rente van 2% en met een looptijd van 15 jaar ter fi nanciering van de verbouwings kosten van één der Zondags schoollokalen der Ned. Herv Kerk tot kleutérschoöl. De voorzitter bracht nogmaals in bespreking het verzoek om vergoeding aan de districtsont vanger wegens gebruik van een motorrijwiel. Wederom werd besloten geen vergoeding toe te kennen. HEINKENSZAND. oJiÜK EN ZENDING Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meteren-Est (Be tuwe), C. J. v. d. Broek te Hey- plaat-Rotterdam. Bedankt voor Ommen (2e pred.pl.),H. P. Huisman te Mak- kum; voor Leiden (vac. W. H. Kelder), G. W. Korevaar le Zwolle; voor Garderen, J. Ho- viur te Hoogeveen. Geref. Kerken. Tweetal te Utrecht (vac. dr R. J. v. d. Meuien), K. W. Derk- sen te Maassluis en M. Hamming te Den Helder. Beroepen te Tzum, H. D. Brug- geman, cand. te Bilthoven; te s-Gravenzande (vac. dr E. Ma; selink), K. P. v. d. Wel, leger- pred. woonachtig te Wagenbor gen. Bedankt voor Gorinchem, C. P. Hartvelt te Oostër-Nijkerk. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Hilversum, M. v. d. Ketterij te Vlaardingen. Sportnieuws. In de Geref. Kerk te Sint- Laurens werd in de plaats van J. Luikenaar, die ontheffing werd verleend, tot diaken geko zen G. de Regt. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk te Kapelle werd gekozen de heer L. van Wel in de plaats van de heer Th. Baas. Voor de Bond van Inwendige Zending op Geref. Grondslag te St. Annaland werd f47.10 gecol lecteerd. Na een verblijf van 3 jaar in Indonesië keerden de soldaten J. Toutenhoofd en P. Lievense te Westkapelle terug. De 18-jarige H. van Sabben te Kloetinge viel Maandagmiddag bij de muziektent van zijn paard Hij liep inwendige kneuzingen aan de rug op. In de nog niet vervulde vaca ture werd in de Ned. Herv. Kerk te Zaamslag tot ouderling geko zen de heer E. MeesenGoosen. Bij de Herv. Kerk te Aagteker- ke is tot notabel herkozen de heer S. Maljaars. Donderdagavond komt de raad van Kloetinge bijeen. Men zal o.a. spreken over de aanleg van het n euwe sportterrein. In de Ned. Herv. Kerk te Heinkenszand zijn tot ouderling herkozen de heer C. Constant en Jac. Hannewijk en tot diaken Jac. v. Liere en C. Otte. De te St. Maartensdijk ten bate van de Nutskleuterschool gehou den collecte voor herstel, heeft f39.40 opgebracht. De uitslagen van de Zaterdag te Middelburg door de Z.E.B.R.A. georganiseerde turnwedstrijden luiden als volgt: Afdeling A dames: le prijzen: V.T.V. I, Vlissingen 327J^p.; Vol harding, Goes 371'A p.; Prins Hendrik I, Br^da 363j-j p.; 2e prijzen: V.T.V. II, Vlissingen 352 p.; Wilhelmina I, Middelburg 350 p.; Medioburgum I 344)4 P-; V.Z. O.S., Yerseke 336% p.; 3e prijs: Wilhelmina II, Middelburg 332 p. Afdeling B dames: le prijzen: Olympia I, Tholen 379 p.; Olym- pia I, Kapelle 363 p.; 2e prijzen: Medioburgum H, Middelburg 359 p.; Achilles, Middelburg 348% p.; Sparta I, Bergen op Zoom 345 p.; Domburg 339% p.; Olympia II, Tholen 338)4 p.; W.T.K., Wemel- dinge 336 p.; 3e prijzen: Prins Hendrik II, Breda 334)4 p.; Astrow I, Souburg 332 p.; Oost- kapelle I 324)4 P-l V.D.I., Wol- faartsdijk 320% p.; Sparta II, Bergen op Zoom 318)4 P-i Atlas, Heinkenszand, 317% p.; K.W.V., Kruiningen 316)4 P-; Astrow II, Souburg 313 p. Afdeling C heren: le prijzen: Prins Hendrik, Breda 382)4 P-.' Volharding I, Goes 368 p.; V.T.V., Vlissingen 367 p.; V.Z.O.S., Yer seke 360)4 P-I 2e prijzen: Sparta, Bergen op Zoom 353% p.; Volhar ding II, Goes 343 p. Afdeling D heren: Geen eerste en tweede prijzen; 3e prijzen: Astrow I, Souburg 332% p.; Olympia, Kapelle 329 p.; U.D.I., Wolfaartsdijk 314% p.; Atlas, Heinkenszand 312 p. In de afdelingen A. en C. be stonden de ploegen uit één le graad, twee 2e graad en drie 3e graad turners(sters)in de af delingen B en D twee 2e graad en vier 3e graad. In de Maandag gehouden raadsvergadering, merkte de heer Simonse op, graag een te- gencandidaat te willen zien bij de verkiezing van een lid /an 'tBurg. Armbestuur. Vooits vond hij de naam van 't B. A verouderd. Voor 'teerste zal ge zorgd worden, het tweede wacht op de nieuwe Armenwet. De gemeente zal zich mede garant stellen voor de betaling van rente voor een door de Wa- terleidingmij. „Zuid-Beveland" aan te gane geldlening van een millioen gulden. In de begroting 1949 werden enkele wijzigingen goedgekeurd Goedgevonden werd een subsi die te geven als vergoeding voor zaalhuur aan de R.K. school voor het houden van een Tuin- bouwcursus. De gemeente zal overwegen om t.z.t. hiervoor een lokaal af te staan. Een sub sidie van f 10 werd gegeven aan het fonds voor de Kankerbe strijding. Bij de rondvraag merkte de heer A. v. Leeuwen op, dat soms tonnen met veel vuil er in, blij ven staan, tie voorzitter zei hem hoe de vork aan de steel zit en dankte tenslotte de raad voor de prettige samenwerking in t af gelopen jaar. DAMMEN. Vorige week speelden te Bergen op Zoom voor de competitie D.O.S. (Vrederust) het eerste en tweede tiental tegen het Kapelse eerste en twede tiental. De uitslagen waren: Eerste tiental: A. v. d. Kreeke- C. van Liere Afgbr.; H. Brouwer- A. v. d. Schraaf Afgebr.; C. van BovenJ. op 't Hof 2—0; H. Wa genaarL. van Wel 02; F. OpeneerJ. Ganseman 11; A Hollestelle—C. v. d. Schraaf 11. C. SuurlandC. van Overloop 20; C. den EngelsmanA. van Oosten 11; W. DomisseJ. Os sewaarde 02; J. van DijkChr. Korstanje 2O. Voorlopige uitslag: 97. Tweede tiental: J. v. d. Ham J. C. Walrave 2—0; J. Kore vaarJ. P. Korstanje 20; Zus ter SontagJ. de Neef 20; L. Maat—C. Blankenburgh 0—2; H. SteveninckJ. van Overbeeke 11; A. LefeireC. Sulsters 02 J. KloostermanJan Mol 20; G. P. BlommersIz. op 't Hof 02; J. M. de LongteG. de Rij der 02; H. NoletJ. van Liet Nout 1—1. Uitslag 1010. le klas Z. Dambond. Kapelle IIRenesse I 416. 1. J. WalraveK. B. Hoger- land I1; J. KorstanjeC. Ver ton 02; J. de NeefJ. Geleynse 02; C. BlankenburgH. Geluk 11; C. SulstersP. Hort 20; I. op 't Hof—M. Steur 0—2. Kapelle II telde slechts 6 spe lers, zodat Renesse reeds aanving met een voordeel van 80. Aagtekerke IIRenesse I 713. C. JongepierJ. v. d. Werf 11; A. ProvoostK. Hogerland 02; K. LuitwielerC. Verton 02; A. MaljersW. Boot 02; J. de VisserJ. Geleynse 02; P. Bim- melM. Steur 11; A. Trielier II. Geluk 1—1; L. Bakker—P. Hart 02; J. den HollanderC. Kostense 20; M. C. de SmitC. v. IJsseldijke 20. Korte Berichten. De Duitse politie te München heeft zes personen gearresteerd, die er van worden beschuldigd vals geld „te waarde van" 10.000 mark te hebben vervaardigd. In het plaatsje Saint-Jean-de Daye in Normandië staan thans appelbomen in volle bloei en de aardbeien te rijpen tengevolge van het ongewoon zachte winter weer. De „Daily Worker" heeft een foto gepubliceerd van een geluk- wenskaart aan Stalin op diens zeventigste verjaardag met de handtekening van George Ber nard Shaw. Vertegenwoordigers van de „Grote Vyf" Groot-Brittannië, de V.S., Frankrijk, Sowjet-Unie en China en van Canada zijn in besloten vergadering bijeenge komen om te trachten tot een overeenkomst te komen over de internationale controle op de atoomenergie. Een Duitse kunstenaar heeft onder een hoop puin op een weg bij Marburg (bij Frankfort), een zestal tekeningen gevonden, waar van men aanneemt, dat ze van de 16e eeuwse Duitse meester Ma- thias Grünewald zijn. In een laboratorium op 3.500 m hoogte in het rotsgebergte onder zoeken geleerden van de Yale- universiteit thans de mogelijkheid cosmische stralen als energiebron te gebruiken. Zo die snelheid der stralen in energie zou kunnen worden omgezet, zou de kracht van die stofdeeltjes duizenden malen die van de in de atoombom tot splitsing gebrachte elementen overtreffen. Waterstanden. Keulen 1.81 (plus 0.35); Ruhrort —0-20 (plus 0.43); Lobith 965 (plus 0.51); Nij megen 928 (plus 0.43); Arnhem 740 (plus 0.30); Eefde 282 (plus 0.14)Deventer 194 (plus 0.09)Borgharen 4155 (plus 0.29) Belfeld (ben.) 1207 (-0.13); Grave (ben.) 483 (-0.17). SCHEEPSTIJDINGEN HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 19 Decem ber: MITRA MOUTENSPARK van Buenos Aires. AUDACIA van Calais. Van Vlissingen vertrokken 19 Decern ber: CASTLE VERDE naar zee. MITRA naar Amsterdam. SWOLLO naar Londen, AUDACIA naar Hansweert. Gepasseerd naar Antwerpen 19 Decem ber: CARPO van Ostende. Gepasseerd van Antwerpen 19 Decem ber: LUCAS BOLS naar Helsinki. AR-. NEDIJK naar Rotterdam. ALKAID naar Hamburg. HELENA naar Ostende. 20 December: ALWAKI naar Rotterdam. BADZO naar Londen. zAterdagmiddagvoetbal. Slechts twee wedstrijden van de Zaterdagcompetitie vonden doorgang, waarvan één tussen Nieuwdorp en Colijnspl. Boys, hetgeen uiteraard tot een zware Nieuwdorp-overwinning werd en Wissekerke waagde het er op tegen Rillandia. Hier konden de bezoekende Rillanders een mage re 12 zege bereiken, hetgeen andermaal op een versterking der Noord-Bevelanders wijst, Nieuw dorp won met 70. En hiermede is alles verhaald, wat op dit stormachtige Decem ber Zaterdag zich op de Zeeuwse voetbalvelden afspeelde. Op de Zaterdag vóór Kerstmis en de dag vóór Nieuwjaar wordt niet gespeeld. In verband met het bijzondere karakter der feestda gen o.i. een juist besluit. Wat brengt de radio? Woensdag 21 December. HILV. I (415 M.: NCRV 18.00 Okestconcert. 18.30 Radio Volks universiteit. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending. 19.30 Sport- commentaar en Gram. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar familiecompetitie. 20.15 Reportage. 20.45 Omroepor kest en soliste. 21.45 Causerie. 22.15 Koor, Bachorkest en solis ten 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Donderdag 22 December. HILV. I (301,5 M.): AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.30 Nieuws. 8.40 Radio ochtendblad. 9.00 Weerberichten. 9.03 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Populair concert. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Orgelpel. 11.30 Gram. 11.45 Dierenvervoer door de lucht", causerie. 12.00 Semi-klassieke muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Piano spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Z.-Ame- nkaans orkest. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Pianocon cert. .15.00 Voor de zieken. 16.00 Cabaret. 17.30 Kaleidoscoop. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Radio volksmuziekschool. 19.35 Gram. 19.45 Regeringsuitzending. 20.00 Radiophilharmonisch orkest en soliste. 21.15 „Paul Vlaanderen", hoorspel. 21.50 Orkestconcert. 22.30 „Ik dacht zocauserie. 22.45 Zangdeclamatie. 23.00 Nws. 23.15 Reportage. 23.30—24.00 Gram. HILV. II (415 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en li turgische kalender. 8.30 Nieuws. 8.40 Gram. 9.00 Weerberichten. 9.03 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. NCRV 10.15 Morgen dienst. 10.45 Orgelconcert. KRO 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert 12.30 Mededelingen. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.45 Gram. NCRV 14.00 Promenade orkest en soliste 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Kerst wijding. 17.30 Gewijde muziek. 17.50 Reg.-uitz. 18.00 Gram. 18.15 Land- en tuinbouwpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.55 „Een goed woord voor een goede zaak". 19.00 Nieuws. 19.15 Muziek voor de jeugd. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Advents-Meeting van het Leger des Heils. 21.00 Famaliecompetitie. 21.35 Kamer zicht. 22.35 Gram. 22.45 Overden king. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. V eilingsberichten. GOES. Eiermarkt van 20 Dec.: Grote kipeieien 12, vuilschalige Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 9 en poelje-eieren 9. Advertenticn. Heden werd plotseling van ons weggenomen, onze innig geliefde Man; Vader en Behuwdvader, de heer CORNELIS ADRIAAN DE KAM, in de ouderdom van 61 jaar. H. DE KAM DE FOUW. J. C. T. DE KAM. E. A. DE KAM— MEULENBERG. Kamperland, 18 December 1949. Veerweg B 61. BIEZELINGE. GEREFORM. GEMEENTE. Donderdagavond 7 uur: Ds W. DE WIT. Wegens huwelijk Donder dag 22 December a.s., na I uur GESLOT£N. S. P. GROENLEER KAPELLE-BIEZELINGE. Bij de Bestuursverkiezing op Vrijdag 23 December a.s. bevelen wij U aan, het pe riodiek aftredend bestuurs lid, de heer en ter voorziening in de vacature-M. Luyk, de heer (Buurtweg). ENIGE KIEZERS. Voor de goede omlijsting zorgt KUNSTHANDEL Nieuwe Burg 8-10 - Middelburg i» H.JÖQSSEain. GOES4 >NGE VOPiDTRWJ 515J Ttl 248ê Van schaarse artikelen hebt U nu geen last, „De Magneet" zorgt daag'lijks voor Uw linnenkast. TAFELLAKENS In mooi wit katoen en lin nen damast. Verschillende maten, 12.09. GEBORDUURDE ONTBIJTLAKENS Met crème en witte onder grond. Prijzen reeds vanaf 10.29. SERVETTEN In katoen, halllinnen en lin nen damast. Prijzen vanaf ƒ0.98. voor blijvende COLLIER PARELS vanaf ƒ3.25. BROCHES de nieuwste. PORTEMONNAIES in alle prijzen. AVONDTASJES, leuke modellen. Zie onze KERST-ÉTALA- GE'S en overtuig U zelf van de grote sortering luxe ge schenken aan zeer lage prijs. Voor prima kwaliteit in het oude en vertrouwde adres: Korte Noordstraat 6, MIDDELBURG. Het bestuur van het te Vlissingen deelt aan be langhebbenden mede, dat het voornemens is een in schrijving te houden voor voor het le kwartaal 1950. De benodigde formulieren kunnen daags na het ver schijnen van deze adverten tie worden afgehaald bij de Administrateur tussen 9 en 12 en 2 en 5 uur. De formu lieren moeten vóór 28 De cember weer in het bezit zijn van de Administrateur. HET BESTUUR.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3