Drovinti&?®/i?« f 'KORT AlïMÏ VAN BERDEN, fan Bergen, die rijke man. Dinsdag 20 December 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Jagina Pluimveetentoonstelling te Terneuzen. terkering van de calamiteuze Leendert-Abrahampolder, M. S. (Priester te Kats (Kortgene); Door de Terneuzense pluim- raad van de polder Walcheren, veevereniging wordt een pro- L. Simonse te Biggekerke, uiter- vinciale pluimveetentoonsteïlinglijk tot het einde van het zit- georganiseerd, die op 24 en 26 tingsjaar, waarin hij zeventig December a.s. te Terneuzen zal1 jaar zal zijn geworden; worden gehouden. Meer dan 400voorzitter van het Bestuur der inzendingen gezegd. werden reeds toe- Domburgse C.J.M.V.-ers voerden lekenspel op. Zaterdagavond voerde de afd. waterkering van de calamiteuze Adornispolder, A. Brakman te Nieuwvliet; plaatsvervanger van de dijk graaf van de Hollarepolder W. J. van Engelen te Oud-Vossemeer; dijkgraaf van de N.- en St.-Joos- Domburg van het C.J.M.V. voor lar.dpolder Chr. P. Reijnoudt te de Ring Walcheren in de can- ij- en St.-JooslandL tine van het Wederopbouwkamp te Grijpskerke het lekenspel Voorstellen van de Vlissingse „De vierde wijze uit het Oosten" j raad. op. Onder leiding van de tweede i voorzitter van de ring, ds J. van In de gemeenteraadsvergade- Winterswijk, werd allereerst de ring, welke Vrijdagmiddag te Kerstliturgie, die uitgegeven is Viissingen gehouden wordt, komt door de C.J.M.V., uitgevoerd,o.m. aan de orde 'n voorstel voor terwijl de voorzitter ds H. J. J.1 het aanbrengen van een bliksem- Keyzer, een korte overdenking afleider op het scholencomplex hield. Hierna werd het lekespel aan de Grote Markt te Viissingen. opgevoerd, dat bewerkt is door De kosten worden geraamd op W. Joh. Barnard te Meliskerke f 2150.'"Verder stellen B. en W. naar een verhaal van de schrij- ivoor een crediet te verlenen van ver Henry van Dijke. Dit spel f 6620 voor de aankoop van de ls geschreven voor de opvoeringbarak aan de Nieuwstraat, waar in de arbeiderskampen en be- j *n het sub-bureau van de Weder- doeld om het Evangelie teopbouw was gevestigd. Deze ba- brengen aan de buitenkerkelijke fait kost de gemeente niets, want arbeiders, c'ie op Walcheren werken. Het verhaal veronder stelt de aanwezigheid van een Vierde Wijze, die eveneens op reis zou zijn gegaan naar Beth lehem, nadat de ster was ver schenen. Daar allerlei weder waardigheden bereikt hij Beth lehem te laat, want de vlucht naar Egypte is reeds een feit. •Jarenlang zwerft de wijze rond door het Heilige Land tot hij eindelijk op de dag van Jezus' kruisiging weer in Jeruzalem komt. Door dit spel loopt de rode draad, die toont, dat hoe wel deze wijze Christus nooit heeft gezien, hij onderweg al goed doende, toch zijn Heiland heeft gevonden. Tussen de bedrijven wordt een toelichting gegeven door een fi guur, die aan het begin voor het doek plaats neemt. Soms drei gen deze toelichtingen wel eens zo lang te worden, dat de aan dacht verslapt. De vele decors, die nodig zijn bij het stuk, wer den door de heer Dorleyn ver vaardigd, die een «en ander zeer sober heeft weten te houden, waardoor het spel tegen een goede achtergrond wordt ge speeld. Kern Zeeland van Vakgroep schilders vergaderde. Zaterdagmiddag vergaderde in het Schuttershof te Goes, onder voorzitterschap van de heer D. van Noppen uit Viissingen, de kern Zeeland van de Vakgroep Schilders. Deze vraag- en praat middag werd door de heer E. J. van Lent uit Heemstede ingeleid met een referaat over de ver schillende vraagstukken, waar mede de schilders te maken heb ben of zullen krijgen, zoals de publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie, pensioenregeling, het werklozenvraagstuk en de fi nanciële moeilijkheden, waarin vele schilders zijn komen te verkeren als gevolg van de toe nemende concurrentie. Verschil lende vragen en opmerkingen werden vlot beantwoord. Chr. onderwijzend personeel van de Bevelanden vergaderde. Onder voorzitterschap van de heer H. C. van Donk te Goes vergaderde Zaterdag de afdeling N.- en Z.-Beveland van de Ver. v. Chr. onderwijzers. In zijn ope ningswoord over „Anna de prfe- tes" wees de voorzitter op haar activiteit, haar afkomst uit een „ontkerstend" geslacht, haar pro fetische wandel en Schriftuur lijke houding als weduwe. Er werd gestemd voor een' hoofdbestuurslid, waarbij de heer Van Noppen van Middel burg driekwart der uitgebrach te stemmen op zich verenigde, Mej. M. Stam van Goes droeg op verdienstelijke wijze Kerst- poëzie van Vondel, De Mérode, Houwink e.a. voor. De heer M. de Borst hield een meditatie over het Kerstfeest. Verder werd de middag gevuld met samenzang, bespreking over het V.G.L.O., de voorbereiding van een cursus handenarbeid e.d. Voor de ver frissingscursus te Goes van 4 lessen, waarin resp. zang, han denarbeid, tekenen en het taal onderwijs behandeld worden in dit winterseizoen, gaven zich 54 leden op. De heer de Jong van Ouaeiande nam afscheid wegens vertrek naar Rotterdam en werd hartelijk toegesproken voor zijn trouw in het verenigingswerk en geboden vriendschap. Bevelandse plattelandsmeisjes bijeen. De Chr. Plattelandsmeisjes- bond afd. Z.-Beveland vergader de Zaterdag in „De Landbouw" 'n c°mbinatie met de afd. Noord-Beveland. Mej. Remijnse uit Wolfaarts- dijk refereerde over Onze levenshouding", waarop een drukke bespreking volgde Na de pauze vertelde de heer W. Balkenende uit Wolfaartsdijk over het leven der Amerikaanse vrouwen op het platteland. De afd. N.-Beveland verzorgde een declamatorium. Polderbenoemingen in Zeeland Benoemd tot lid van het be stuur der waterkering van de calamiteuze polders Onrust c a M. de Regt te Kamperland (Wis- sekerke), uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden en tot voorzitter J. I. Karelse te Kamperland (Wissekerke), uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hy zeventig jaar zal zijn geworden; lid van het bestuur der wa- het Rijk zal eenzelfde bedrag te rugbetalen als vergoeding voor de in bruikleen afgestane gebouwen en terreinen. Ook wordt nog voorgesteld 705 Ma grond aan de Pres. Rooseveltlaan te verkopen voor f 6182,50 aan de Bouw- en Handel Mij. „Heykamp II" te Amsterdam, die hierop een vier tal middenstandswoningen wil bouwen. Rusthuizen Walcheren.. Woensdagavond om 7 uur, zul len de ouden van dagen uit het Evacuatiehuis „In de Dennen" en het Noodverzorgingshuis „Ir ma" officieel in „Willem Hl" te Viissingen worden ontvangen. Kleinindustrie voor Viissingen? Naar aanleiding van in de op 6 December gehouden besloten vergadering tot onderzoek van de begroting voor 1950 door de Vlis singse raadsleden gestelde vra gen, hebben B. en W. geantwoord van mening te zijn, dat te Viissin gen speciaal vestiging voor klein industrie gestimuleerd moet wor den. B. en W. zijn de opvatting toegedaan, dat in het voornemen van de regering om in het kader van de toenemende industrialisa tie te komen tot een gedecentra liseerde industrie, voor de ge meente Viissingen een kans ligt. Bouw van industriqflats juichen B. en W. toe, het schijnt dat de regering de totstandkoming hier van gemakkelijker wil maken. B. en W. zullen verder aan het E.T.I. verzoeken een rapport uit te brengen omtrent het industria- lisatievraagstuk en hetgeen daar mee verband houdt. MIDDELBURG. Rjjdend postkantoor. In verband met de verkoop van de Kinderpostzegels reed gistermorgen het rijdende post kantoor door de stad. In de mid daguren stond de wagen op de Markt en natuurlijk waren er vele kijkers en gelukkig ook kopers. Klokken staan weer eens stil. De Stadhuisklokken schijnen zich weinig aan te trekken van de revisie. Opnieuw zijn er een tweetal die weigerachtig zijn en die de juiste tijd niet meer aan geven. (Ingez. mededeling, advert) VLISSINGEN. Brandstoffentoeslag voor minvermogenden. In de Vrijdag plaats hebbende raadsvergadering zal een verzoek in behandeling komen van de Al gemene Bond van Ouden van Da gen, om aan degenen die onder de Noodwet Ouderdomsvoorziening vallen, een brandstoffentoeslag te verlenen. B. en W. stellen voor dit verzoek in zoverre in te wil ligen, dat in de maanden Januari, Februari en Maart 1950 aan de personen wier inkomen beneden de normen van Maatschappelijk Hulpbetoon ligt, 'n brandstoffen toeslag wordt verstrekt van f 1. per week. Degenen, die bijstand ontvangen volgens de normen van Maatsch. Hulpbetoon zullen over de periode van 1 October tot 31 Maart een toeslag ontvangen van twee gulden per week. Deze maatregel zal naar schatting de gemeente rond f 5000,kosten. Nieuwe grasmaalmachine. Op 24 September 1948 stelde de raad een crediet beschikbaar van f1220,voor aankoop van een grasmaaimachine. Het is ech ter gebleken, dat de constructie van deze machine te licht is en een zwaardere gekocht zou moe ten worden, die f 1890,zal kos ten. B. en W. vragen nu voor de aankoop hiervan een aanvullend crediet van f670,—. Regent Gasthuis. Wegens periodieke -aftreding van de heer B. Hubregtse als re gent van het Gasthuis, zal de ge meenteraad aa. Vrijdag een nieuw lid moeten kiezen. B. en W. hebben op de aanbeveling gezet de heer Hubregtse als eerste en de heer A. R. König als tweede. NIEUWDORP. Vergadering C.J.B.T.O. De C.J.B.T.O.-afdeling ver gaderde o.l.v. de heer G. de Ja ger. Drs Knibbe uit Goes spras over het onderwerp „Het bevol kingsvraagstuk en de emigratie. Verder werden nog enkele stuk jes voorgedragen door de heren L. Traas en Jb. de Jager. WOLPHAARTSDIJK. Uitvoering L.J.G. en Z.P.M. Vrijdag j.L gaven bovenge noemde verenigingen een uit voering in Tavenu. De avond werd geopend door de heer J. M. Mol. Het orkest van de L.J G. verleende medewerking. Er wa ren voordrachten, volksdansen enz. WEMELDINGE. Terugkeer uit de tropen. Zaterdag keerde na een ver blijf van drie jaar uit de tropen terug de dienstplichtige W. Moelker. De buurtbewoners hadden ter verwelkoming de vlaggen uitgestoken en een ere poort opgericht. KRUININGEN. Jaarfeest Knapenvereniging. Vrijdagavond vierde de Kna- penver. „Obadja" haar jaarfeest in het Zondagsschoolgebouw o.l.v. de heer A. Kievit, die in zijn openingswoord met dank baarheid memoreerde het 65 jarig bestaan. Jo Blok en D. Po- leij brachten het jaarverslag uit. Het programma bevatte: „Jon gensrechtspraak", „Jan pak an", een samenspraak „Hutspot" en zang der leden. In de pauze werd eigengemaakt huisvlijt- werk verloot. De heer P. Tram per eindigde met dankzegging. WAARDE. Verkoping ging niet door. Vorige week zouden in de zaal van mei. Kloet verkocht wor den woonhuizen met schuur en een aantal percelen bouwland door notaris van Dissel en ten verzoeke van de fam. van Fraai- sende Jager. Na in de „hoge kamer" enige tijd geconfereerd te hebben, deelde de notans mede, dat alle goederen ver kocht zullen worden onder de fa milie. De in grote getale opge- Komen belangstellenden en lief hebbers tot kopen gingen te leurgesteld naar huis Ouderavond. Donderdag werd in de O.L. school een ouderavond gehou den onder voorzitterschap van de heer Adr. Blok, die vooral wethouder Dek verwelkomde. Jaarverslagen van secretaris tn penningmeester werden uitge bracht. Tot leden van de ouder commissie werden herkozen de heren H. Schrier en Adr. Blok. De leerlingen zongen een aantal liederen. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. De avond werd verder gevuld met hersengymnastiek. KAPELLE. Terug uit Indië. Zaterdagmiddag keerden de militairen M. H. Glas, J. de Ja ger en J. J. van Zweden behouden terug uit Indonesië, na een ver blijf van ruim 3 jaar. De buurtvereniging verwelkom de de jongens door de vlaggen uit te steken. Voor de ouderlijke wo ningen waren erepoortjes opge steld. Woensdag zal de raad dezer gemeente des namiddags 4 uur vergaderen. BORSSELE. Zaterdagavond bezorgde het bestuur der Oranjevereniging zijn leden een genoeglijke avond door het geven van een filmvoorstel ling. Des middags werd voor de kin deren der leden een film ver toond. NISSE. Muziekuitvoering. Zaterdag gaf de muziekvereni ging „Ons Genoegen" te Nisse haar eerste uitvoering in dit sei zoen, onder leiding van de direc teur te heer I. W. Bakker. Nadat de muziekvereniging een zestal nummers had uitgevoerd, werd door O.V.U. uit 's-Heer Arendskerke een spel in drie be drijven opgevoerd. HEINKENSZAND. Uitvoering. Zaterdagavond hield het Kerk en Kinderkoor een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van mej. C. T. Hillebrand en met medewerking van mej. A. v. Stel, orgel. Uitgevoerd werd het zangstuk „De Leeuw van Juda". Dit stuk geeft veel te genieten van koor, kwartet, duo, soli en kinderkoor. De verschillende delen van het stuk werden voortreffelijk uitge voerd. Jammer dat wegens het ongunstige weer zo weinig men sen van de schone zang hebben genoten. Na afloop werd de dirigente een bloemetje aangeboden. De uitvoering werd met een dank woord door ds Renting gesloten. Autobotsing. Bij de winkel van de heer J. P. Wel, kwam een auto in botsing met de beschutting en een boom die voor dit huis staat. De be schutting werd geheel vernield, een fiets, die er even te voren was tegen gezet onderging hetzelfde lot. De oorzaak was, dat de be stuurder te veel aandacht had voor een auto, die uit tegenge stelde richting kwam. ZOUTELANDE. Jubileum. Vrijdagavond vierden de drie christelijke meisjesverenigingen Martha", „Jong Martha" en Van knop tot bloem" hun 30- jarig bestaan in de noodkerk o.l.v. ds Wagener. Deze sprak zijn grote blijdschap en dank baarheid uit over het feit, dat er drie bloeiende christelijke meis jesverenigingen zijn. Hierna kwamen de liturgie en de ver slagen - van de secretaressen. Nadat gezamenlijk door de drie verenigingen gezongen was: Breng zonneschijn" en de twee Martien Koppejan het woord met haar inleiding over „Ruth". Rina Verhage droeg op sublieme wijze het gedicht voor van Wa penaar: „Zo ik niet had ge loofd". Het volgende nummer van het programma heette „Te rugblik", waaraan o.m. mede werkten oud-leden, die in 1919 op de vereniging waren. Aan de drie leidsters werd een cy claam aangeboden. Verder hai er nog muzikale hersengymnas tiek plaats. De prijzen werden gewonnen door Mevr. Meeuse, Mevr. HendrikseJonker en Magda Jobse. Corry de Buck liet de aanwezigen „De Nieu werwetse Rok" zien en wekte alle dames op om ook zo'n rok aan te schaffen. De pantomine: „Het verstoor de partijtje", dat „Van knop tot bloem" ten beste gaf, viel erg in de smaak. Na de pauze speelden de drie verenigingen gezamenlijk „Mo nica's wraak". Hierna eindigde ds Wagener de gezellige avond. Namens het Hoofdbestuur der C.J.V.F. was mevr. Hendrikse Jonker tegenwoordig, die na mens het Hoofdbestuur haar fe licitatie aanbood. SOUBURG. Kerstzangdiensten. Donderdag 22 December zal er uitgaande van de Geref. Evan gelisatiecommissie in de Geref. Kerk een kerstzangdienst gehou den worden. Medewerking ver lenen de evangelisatie-zangkoren uit Viissingen, Koudekerke en Souburg en kinderkoren. Door een tweetal sprekers zal het woord worden gevoerd. Vrijdagavond zal in de zaal „Rehoboth" een kerstavond ge houden worden. Deze avond gaat uit van de Jonge Kerk en de Hervormde Jeugdcentrale. C.M.V. „Wees en Zegen". De Chr. Meisjesver. „Wees een Zegen" en de Jeugdclub „De Schakel" hebben onder grote belangstelling haar 28e jaar vergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. Ruissen, bleek, dat de vereniging thans 23 leden telt. De avond werd verder door gebracht met zang en voordracht; de volksdansen uitgevoerd door een 12-tal meisjes oogstten een dankbaar applaus. Als hoofd nummer stond op het programma het jubileumspel „Als de poor ten opengaan", geschreven door ds Aalbers en uitgevoerd op de Nationale Verbondsdag te Den Haag in April 1948. Dit spel liet zien het werk dat in het meisjes- verbond wordt gedaan aan de geestelijke, verstandelijke en lichamelijke ontwikkeling van de meisjes individueel. Met grote aandacht werd het spel gevolgd. De meisje# kunnen op een geslaagde avond terug zien. GAPINGE. Jaarvergadering J.V. Vorige week vierde de J.V. op G.G. „Onze hulp is in de naam des Heeren" haar 55-jarig be staan. Na de óp'ëning volgden verslagen van secretaris, pen ningmeester en bibliothecaris. W. Goedbloed hield een inlei ding over „De jeugd en haar toekomst". Tal van felicitaties werden uitgebracht. Het programma be stond verder uit voordrachten wedstrijd, pantomine, spreek woordenwedstrijd enz. Ds v. Wouwe wekte op tot voortgaan op de ingeslagen weg en sloot met dankgebed deze ge slaagde feestavond. THOLEN. Ouderavond Chr. Nat. school. Onder zeer grote belangstel ling werd Vrijdagavond, onder leiding van de heer Dijkslag, de ouderavond gehouden van de Chr. Nat. school. In zijn openingswoord riep hy het welkom toe aan alle aan wezigen ï.b.z. aan ds v. d. Wiel, het hoofd der Kleuterschool, mej. van Dorp en de arts, mevr. Steinmetz-Labberton. Spr. hoop te dat door deze avond opnieuw de band tussen ouders, personeel en school versterkt mocht worden. Hierna verkreeg mevr. Stein- metz het woord, die als onder werp had „Kinderhygiëne". Met grote belangstelling werd deze interessante en leerzame cause rie gevolgd. Verder werden wij vergast op enige keurig gespeelde liederen op viool door mej. Doekes en orgel door mevr. Rol, waarna het hoofd der school een jaar overzicht der school gaf. Hieruit bleek, dat momenteel 82 leerl. de school bezoeken, dat de nieuwste methoden van onderwijs zijn aangeschaft en dat in de eerste klas begonnen is ook handen arbeid te geven, dat hij wil uit breiden tot alle klassen in 1950. Vervolgens sprak mej. Jansen over het onderwerp: „Takt"., de eigenschap onder alle omstan digheden zo op te treden als ge wenst is voor het kind. Het hoofd der school had als onderwerp: „Ge- en Verwen ning", hêt aankweken van goede gewoonten en bestrijding van het verkeerde. Tot slot sprak ds v. d. Wiel, Herv. predikant, een ernstig woord. Uiterlijke ondervoeding als in de oorlogsjaren, aldus spr., is gelukkig voorbij, doch vele lijden nog in deze dagen aan een geestelijke ondervoeding; nog zijn er vele zielen die niet weten hoe het met hen gesteld is, hoe zij tot ondergang ge doemd zijn. Nodig is het in dit leven, dat onze kinderen niet geestelijk ondervoed worden, maar onze kinderen bij het Woord van God te houden, te wijzen op de Christus. Spr. wees in dit verband op de ernstige en hoogstverant- woordelijke taak van de onder wijzers, aan wie de oudeFS hun kinderen toevertrouwen, en die tot taak hebben, de kinderen biddend tot Jezus te leiden. Na een kort dankwoord van de voorzitter werd deze verg. door ds van der Wiel met dank- 43. „Ziezo", zei Japie, toen hy in de stad kwam, „nu ga ik dadelijk naar Izak en danhé, wat zie lk daar?" Japie las een uithangbord waarop stond: Han del in goud en zilver. „Hé", dacht hij, „laat lk ln deze winkel gaan! Misschien betalen ze hier wel meer voor de mun ten! Izak, die ouwe gierigaard, geeft ons vast niet genoeg. Vooruit, lk ga hier binnen!" Japie duwde de deur van de winkel open. De bel gaf een schor geluid. 44. 't Was 'n kleine slordige winkel. En van uit een achterkamer kwam een slordige man die Japie vriendelijk toegrijnsde met zijn linkeroog dicht. „Dag, jongeheer", zei de man. „Waarmee kan lk je helpen?" Japle vond het vals van de man hem met „jon geheer" aan te spreken. Japle maakte zijn stem zo zwaar mogelijk en zei op gewichtige toon: „Koopt U ook oude gou den munten baas?" „Zeker, zeker- Ik koop alles! Heb Je oude gou den munten?" verzen van Gezang 7, kreeg zegging gesloten. THOLEN. Installatie Nationale Reserve. Vanavond zal de Nationale Reserve van de gemeenten Tho- len en Poortvliet in het ge meentehuis worden geïnstal leerd. Overste de Feijter, com mandant van de Nat. Reserve, district Zeeland, zal deze plech tigheid verrichten, waarna een militaire film zal worden ver toond. ST.-ANN ALAND. Een dezer dagen vergaderden de imkers bij de heer L. van Dijke. Het financiëel overzicht gaf een batig saldo van f 91.17. De aftredende bestuursleden A. Boon en A. A. Goedegebuure werden herkozen. De overschot honing wil men collectief ver zenden aan het Bijenhuis te Wageningen. Omtrent de suikervoorziening voor de leden werd besloten dat 8 dagen na ontvangst van de bestelkaart de suiker besteld moet worden. Indien men niet binnen die termijn zijn kaart terugstuurt, loopt men het risi co zijn suiker te laat of helemaal niet te ontvangen. Bij de rondvraag kwam de kunstmatige inseminatie ter sprake. De heer P-. Koopman beval aan zolang dit hier nog niet toegepast kan worden, zelf een stoot in die richting te geven, door van zijn besvolken darren te kweken. Op de vraag, of men moet importeren of selecteren, werd aan het laatste de voor keur gegeven, daar in Nederland de minste bijenziekten worden aangetroffen. In verband met het vertrek van mevrouw Van Griethuijsen. die correspondente was voor de „Macht van het Kleine", wordt thans dit correspondentschap waargenomen door mevrouw J. Weijlervah der Jagt. -ned» Ned Herv. Kerk. Beroepen tot pred. in algem. dienst met binding van zijn standplaats aan de kerk in haar geheel dr H. Berkhof te Zeist, die dit beroep ook aannam; te Hedel, P. J. F. Lamens te Elspeet. Bedankt voor Hoogeveen, M. Verkerk te Soest. Geref. Kerken. Beroepen te Laren (N.H.) (voor de geestel. verz. der Geref. in Zwitserland), <L. Oranje Czn. te 's-Gravenliage-West; te Lop- persum en te Warffum, K. v. d. Pel, legerpr. te Wagenborgen. Aangenomen naar Nieuwe Pe- kela, J. van Henten te Sleen. Bedankt voor Blija, H. Munnik te Ter Aar; voor Noord-Bergum, J. Karsten, legrpr. te Oldenzaal. Geief. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Garrelsweer, K. Bruining, cand. te Zwolle; te Groningen (7, pr.pl.), C. H. Lin deboom Jr. te Kampen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Groningen (2e m.), W. Heerma te Rotterdam (C.), welk beroep werd aange- n jmen. Bedankt voor Viissingen, W. Ruiter te Sneek. Geref. Gemeenten. Beroepen te Yerseke, H. van Gilst, cand. te 's-Gravenhage. Oud Geref. Gemeenten. Beroepen te Utrecht, W. v. Dijk te Capelle a. d. IJssel. Bevestiging en Intrede. Zondagmorgen werd Ds W. C. van Burgeier, gekomen van Waalwijk, bij de Ned. Herv. Ge meente te Kruiningen in zijn ambt bevestigd door Ds van den Ham van Hansweert, die tot tekst had gekozen Joh. 1 22 en 23. Na de bevestiging zong de gemeente haar nieuwe predikant toe Gez. 269 2. Des avonds deed Ds v. Burgeier zijn intrede, met een predikatie over Hand. 6 i7. Achtereenvolgens sprak de nieuwe leraar toe de consulent, de kerketaad, kerk voogden en notabelen, het kies college, koster en organist, het gemeentebestuur, leiders van jeugdverenigingen en kerkkoor en tot slot de gemeente, welke hij Jezus Christus en dien ge kruisigd zal verkondigen. Ouder ling A. Kievit heette namens de kerkeraad Ds B. hartelijk wel kom. Op zijn verzoek zong de gemeente de zegenbede uit Ps. 134 3. Achtereenvolgens spraken verder Ds Oost, Ds Jebbink (na mens de Ring), Ds v. d. Ham en burgemeester Vogelaar namens de burgerlijke gemeente harte lijke woorden van welkom. Ds Koolstra, Geref. predikant, sloo- de rei der sprekers. In beide diensten verleende het kerkkooi mdewerking en was de kerk ge heel gevuld. Woensdagavond 7 uur, zal ds Du Marchie van Voorthuijzen uit j Sliedrecht voorgaan in de Chr. Geref. Kerk te Tholen. De alhier gehouden collecte voor „Pro Rege" t.b.v. het Chr. Militair Tehuis in Bergen op Zoom bracht te St. Annaland op de som van f 30.25. De heer C. Burger Jacz., geko zen als ouderling der Ned. Herv. Kerk te Wemeldlnge in de vaca ture L. Ruissen, heeft voor zijn benoeming bedankt. In de Ned. Hervormde Kerk te Veere werden herkozen tot kerk voogden de heren R. Repko en J. de Graaf en in de vacature F. H. Klokke werd gekozen de heer L. v. d. Hiele. Geslaagd voor 't candidaats- examen Engels, de heer M. Ver- burg, te Alphen aan de Rijn, voorheen te Goes. De heer G. T. Bruyn, muziek leraar te Wemeldinge, is benoemd als organist der Ned. Herv. Kerk te Nisse. Geslaagd voor het diploma Radiomonteur van het Neder lands Radiogenootschap G. P. Timmermans, leerling van de „De Ruyterschool" te Viissingen. De heer F. C. Stam te Goes is te Leiden geslaagd voor het arts examen le gedeelte. In de Geref. Kerk te Colyns- plaat werd tot ouderling gekozen, de heer M. C. Karman en tot diaken de heer J. Verburg Az. Met ingang van 1 Januari 1950 is de heer M. Huissoon te Krab- bendijke, thans werkzaam alk te kenaar te Goes benoemd tot Op zichter-tekenaar te Barneveld. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het arts examen, de heer C. Schuilwerve, voorheen te Goes. Zaterdagavond gaven de L.J.G. en ZP.M. afd. Oostkapelle een revue-avond in het verenigings gebouw onder leiding van de heer P. Louwerse. Burgerlijke Stand. GOES, Geboren: Pieternella, d. v. C. de Pundert en J. de Koster; Andries L. A., z. v. C. Post en L. J. Ilmer. Ondertrouwd: J. F. de Blieck, 41 j. te Yerseke en J. M. de Baar 33 j.; N. de Baar, 31 j. en C. Ceu- lemans, 28 j. Gehuwd: C. Schipper, 24 j. te Middelburg en N. J. van Hekken, 22 j. Overleden: M. Paauwe, 62 j„ echtgenote van W. Schipper. V eilingsberichten. GOES. Veiling van 19 Dec.: Spruiten I 47—56, id. II 24—38, Witlof II 36, Groenekool 1921, Rodekool 815, Boerekool 6 16, Koolrapen 38,50, Peen 5.50 1,50, Uien (stek) 11,50, alles per 100 kg. Gemeenteraad. NISSE. De jeugd is niet zuinig op de muziektent. Op 16 December kwam de raad by een. Besloten werd de wederopbouwwerkzaamheden van het Ryk over te nemen en daarmede de Centrale Dienst voor de Bevelanden te belasten. Aan de Ver. Koningin Wilhel- minafonds zal een subsidie van f 5.per jaar worden gegeven. Het voorstel om het perceeltje grond, waarop de ziekenbarak is opgericht, te huren voor 25 cent per week van de eigenaar J. de Schipper te Wissenkerke, werd aangenomen. Ook werd aangenomen het voorstel aan de Rijkspostspaarbank te garande ren de rente en aflossing van een geldlening, aangegaan dooi de N.V. Waterleiding-Mij Zuid- Beveland van f 1.000.000 in even redigheid tot de deelname der gemeente. De begroting 1950 van het Burg. Armbestuur werd goedgekeurd. Tot leden van het B.A. werden gekozen de heren M. Zonnevijlle en Jac. Slabbe- koorn. Tot leden van de com missie Woonruimtewet 1947: J. C. Bos, J. Boonman, J. P. van Wel, P. v. d. Guchte en Joos Mol. De heer J. P. v. Wel vroeg in de rondvraag of de vrijwillige brandweer jassen en laarzen krijgt. De burgemeester ant woordde, dat deze zyn besteld. Ook vroeg de heer van Wel om de eis om zesmaal per jaar te oefenen te brengen op driemaal. Deze eis is gesteld door G.S. Verder stelde spr. voor, indien de brandweer niet actief oefent, deze te vervangen door een ver plichte brandweer. De burge meester voelde niets voor een verplichte brandweer. De heer v. d. Guchte vroeg of er werk van gemaakt kan wor den, dat de muziektent wordt bewaard, daar de jeugd haar zo wat afbreekt. De burgemeester zal de politie er over raadplegen. SCHEEPSTIJDINGEN. HAVEN VAN VLISSINGEN. Viissingen aangekomen 17 December: ANEGENA van Antwerpen. SWOLLO van Antwerpen. BADZO van Hansweert. PRINSENGRACHT van Antwerpen. HARTEL van Antwerpen. 18 December: FLINT II van Gent. SOLSKIN 'van Ant werpen. CASTLE VERDE van Casa- blanka. 19 December: MARY van Londen. Viissingen vertrokken 19 Decembers MARY naar Hnasweert. Gepasseerd naar Antwerpen 18 Decem ber: ARNEDIJK van zee. ALWAKI va» New York. ANNEKERK van zee. MA* RIEKERK van Amsterdam. 19 Decern* ber: MARY van Londen. ALKAID vaC Rotterdam. HELENA van zee. PRINS WILLEM ORANJE van Rouaan. Gepasseerd van Antwerpen 18 Decem ber: ALCIONE naar Oporto. BENNE- KOM naar Amsterdam. AXELDIJK naar Londen. Door de Loodsboot werd bij H.K. V het lijk opgevist van stuurman Sissing van de „Tornvliet". Waterstanden. Keulen 146 (plus 0.43)Ruhrort 0.6S (plus 0.40); Lobith 914 (plus 0.08)Nij megen 685 (plus 0.06); Arnhem 710 (plus 0.11); Eefde 268 (plus 0.13); Deventer 185 (plus 0.10)Borgharen 4126 (plus 0.51) Belfeld 1220 (plus 0.105); Grave 500 (plus 0.23). Aimsterdamsche Effectenbeurs. Grootboek-Obligatiën 102f^ medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java-China Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Scheepv. Rott. Lloyd Stv. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Muller Co. Amstcrd. Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bk. Herstelbank Pr. Ned. Ind. Esc. Mij Ned. Bk. v. Zd. Afr. Rotterd. Bank Surinaamsche Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethl. Steel Gen. Motors Rep. Steel Cities Service Shell Union Tidewater Canadian Pac. Nederland 1918 101 Dito 1947 98*4 Dito 1937 97A Dollarlening 1947 97A 97/ Invest. Certificaten 98A 98-54 Nederland 1962-64 ex. mi 99J4 Dito cum 9954 Nederland N.W.S. WA 81 Spaarcertificaten 1007% 100J4 Indië 1937 A 9554 96 Grootboek 1946 WA 9754 Kol. Bank 65 7454 Ned. Ind. Handelsbank 10154 10454 Ned. Handel Mij 160 162 A.K.U. 18454 18554 Berghs Jurgens 303 30554 v. Berkel Patent 11854 11754 Calvé Delft 14554 146 Centrale Suiker 192 192 Fokker 138 Gelder Zonen 15854 15754 Kon. Hoogovens 204A 203J4 Lever Br. Unilever 246 24754 Ned. Ford 286 287 Ned. Kabelfabr. 300 300 Philips' Gloeil. 240 "240 Dito 6 Cum. Pref. Wd. 169 168 Wilton 152 15254 Billiton I rubr. 38Ü Dito II rubr. 28054 290 Dordtsche Petr, 27454 27554 Dito Pref. 295 29554 Kon. Olie 29854 29954 Dito onder aand. 297 298^4 Moeara Enim 517 A'd^m Rubber 136 14054 Bandar Rubber 118 129 Deli Bat. Rubbci 95 98 79 44 98 5154 161 13554 12654 145 14954 171 138J4 151/ 153% 72/3 8954 36 113 A 139?4 120 16254 175 224?4 155 97 72A 187 180 27% 93 'A gg 38M 22?< 1354 184* Van de verdere koersen geen notering in verband met verhandelbaarheid per 2 Januari a.s. te Amsterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3