9rovinci|^/s0 Kerstbomen en Beshulst rcrJ?wssï trr-tas t f KERST- EU {jlEUWJAARSKAAITEN j WINTERJASSEN 1.-SS f Ian*b0,ur I Zeeuwse31 beVorSn^?"de Absurd noemde hij het, dat de minister Magazijn NIEUW ENGELAND Kwekerij M. H. DEKKER, Kerstveiling te Goes. Prov. Sta en van Zeeland wsnden zssh met iriotie over vrije veren tot ëe Regering. Winieizitting der Staten leden unaniem aangenomen mo- - Ge van de heer Stemerding om geopend. de veren vrij te laten en gaf als Serooskerke versloeg Bevelanders. Arnemutëen en Krabhendüke houden de race vol. f FOTOHANDEL PÏET VREKE 1 Woensdag 14 December 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Jagina SCHIP VOEB OMHOOG OP KRAMMERPLAAT. Door een defect aan de stuur inrichting en de mist. is op de Krammerplaat omhoog gevaren het 345 ton metende Belgische motorschip „Rosalie schipper Vermairen, Antwerpen, geladen met oud ijzer van IJmuiden naar België. Het schip dat op eigen kracht vlot gekomen is en in de vlucht- haven te Bruinisse ligt. moet door aanhoudend pompen drijvende gehoude worden. KINDERBIJBELS IN DRIE INDISCHE TALEN. Dank aan Goes. De heer G. de Jong, secretaris- penningmeester van het comité voor de Batakse, Javaanse en Ma- leise Kinderbijbels verzocht ons te melden, dat hij alsnog uit Goes heeft ontvangen: Chr. school, hoofd de heer Velthuizen, f 24,75; id hoofd de heer Nederhand, f36; collecte v. E. Kerk f 52. Totaal f 112,75. Aan leerlingen, ouders en onder wijzers en alle andere gevers, brengt hij zeer hartelijk dank. Voor dit «bedrag kunnen 25 Kin derbijbels vol mooie platen naar Indonesië gestuurd worden. Het adres van dè heer G. de Jong is Prins Hendriklaan 14, Bilthoven. Giro 65047. MIDDELBURG. Huizen worilen afgebroken. Overeenkomstig het destijds door de raad aanvaardde voorstel, worden op het ogenblik twee hui zen op de hoek Noordweg-Noord- singel afgebroken, ter verbetering van de moeilijke verkeerssituatie. Winkelweek. Het actiecomité van de winke liers in de Lange Viele en Fotten- markt hebben besloten, om voor Kerstmis een winkelweek te hou den. Zaterdag a.s. zal de winkel week reeds worden geopend. Het Is de bedoeling, dat twee grote verlichte kerstbomen aan de uit einden van de straat worden ge plaatst. Militair Hospitaal wordt gedeel telijk ontruimd. Naar wij vernemen, zal deze week het Militair Hospitaal, dat In gebruik is voor de legering van een 100-tal leerlingen van de C.O.A.K., gedeeltelijk worden ont ruimd. Door de ingebruikneming van de nieuwe kazerne is ruimte in het gebouw aan de Koning straat vry gekomen, zodat alle leerlingen thans gehuisvest kun nen word in dit complex. Enkele diensten, zoals de gar nizoensgarage blijven echter in 't hospitaal gevestigd. KAPELLE-BIEZELINGE. Oprichting afdeling Centraal C ootschap voor Kinder herstellingsoorden. In deze gemeente werd een af deling opgericht van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en Gezondheidskolo nies, omvattend de drie delen der gemeente Kapel'.c-Biezelinge en Schore. Het voorlopig dagelijks be stuur zal bestaan uit de heren C. L. Duininck, voorz.; B. J. J. R. Walrecht, secretaris en mej. H. Berman, penn.esse. Van de leden wo. 't een mini- m contributie gevraagd van f 1,per jaar. wemeldinge: Auto in do sloot. Maandagmorgen reed de heer Joh. Ruissen uit Wemeldinge met zijn luxe auto op de Zandweg. Door het verblindende licht van een tegenligger, bemerkte de heer R. te laat de twee voor hem, zonder achterlicht rijdende wiel- i 'ers op. Bij het pogen een aanrijding te voorkomen, slipte de wagen door de gladheid van de weg en kwam in de sloot terecht. Het - -geval liep zonder per soonlijke ongelukken af. De wa gen, die licht beschadigd was, werd later do,. een takelwagen uit de sloot gehaald. WOLPH AARTSDIJK. Muziekuitvoering. Vrijdag en Zaterdag gaf de-mu ziekvereniging „Advendo" een zeer geslaagde uitvoering in „Ta- venu". Ondermeer werd opgevoerd het toneelstuk „Truusje Meijer", een blijspel in 3 bedrijven. De meespelende dames kregen elk een doos bonbons. Beide avon den was de zaal goed bezet. OVEZANDE. Schuttersconcours. Er werd aan dit concours deel genomen door 52 schutters van 13 verschillende sociëteiten. Hoofdvog-1 P. Koens, „Soranus" Heinkenszand; le klep P. Koens, als voren)2e klep A. Sorber, „Batavieren", Goes; 3e klep P. Schreurs, „Zeelandia", Ovezande; le zijvogel J. v. 't Westeinde, „Vooruitgang", Kwadendamme; 2e zijvogel P. Koens (als voren); le bovenkal P. Rentmeester, „Wil lem Teil", Overzande; 2e bovenkal C. Vermeule, „Soranus", Hein kenszand; le onderkal Jac de Baar, „Willem Teil", Ovezande; 2e onderkal L. Meijaard, „Edele Handboog", Oudelande. SEROOSKERKE (W.) On pannlngsavond L.J.G.-Z.P.M. De afdeling Noord-Walcheren I v -t de L.J.G.Z.P.M. heeft eenj ontspanningsavond in de cantine' van het wederopbouwkamp gege ven voor begunstigers en belang stellenden. De voorzitter, de heer C. Kluijfhout, opende deze verga-1 dering met een welkomstwoord! tot de ongeveer 200 aanwezigen. De spelleiding berustte bij de heer j J. v .d. Berg, terwijl de muzikale j omlijsting van het rijk gevarieerde programma werd verzorgd door de heren A. Jongepier met accor-1 deon en M .de Pagter met trom-i pet. Men genoot buitengewoon 1 van de diverse schetsjes, tableaux en volksdansen. Deze revue zal a.s. Zaterdag worden herhaald in St Laurens en verder ook in de gemeenten Oost- kapelle en Grijpskerke. ARNEMUIDEN. Laffe streek. Zaterdagavond werd bij de al leenwonende mej. L. S. in het dorpscentrum een ruit ingeduwd. Toen zij buiten kwam waren de dader(s) verdwenen. Jaarvergadering Chr. Fabrieks- en Transporlarbeidersbond. Onder leiding van de heer M. Schroevers hield de afdeling Ar- nemuiden van de Fabrieks- en Transportarbeidersbond haar jaarvergadering. Na de gebruike lijke verslagen er bleek een ba tig saldo in kas te zijn'trad als spreker op de districtsbestuurder de heer Braspenning, die de leden tot meer activiteit aanspoorde. Ter afwisseling werdenenige films vertoond.. Ds Veldhuijzen sprak 'n slotwoord en dankgebed. KOUDEKERKE. Vergadering V.V.V. Eén dezer dagen vergaderde de vereniging voor vreemdelingen verkeer alhier, onder voorzitter schap van burg. J. L. Dregmans. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: J. L. Dregmans, voor zitter; H. van der Schuur, secre taris, P. Flipse, penningmeester; F. P. J. Christiaansen, vice-voor- zitter en dokter L. Sloos. De rekening over 1949 werd goedgekeurd. De tarieven voor de plaatsing van strandtenten werden afhankelijk gesteld van de voor waarden, welke terzake zullen worden opgenomen in de met de Inspecteur van de Registratie en Domeinen voor 1950 aan te gane pachtovereenkomst. Nu het strandleven weer nor maal te noemen is, zal dg contri butie der leden weer worden ge ïnd, terwijl naar uitbreiding van het ledental zal worden gestreefd. De propaganda voor het aan staand seizoen zal krachtig ter hand worden genomen. Gezorgd zal worden, dat in ie dere consumptietent voldoende verbandmateriaal aanwezig zal zijn. Een behoorlijke overgang over de duinen bij hofstede Dis- Voor de kerstveiling, welke gis termiddag in de veiling te Goes werd gehouden, bestond grote be langstelling. Zowel van de zijde der handelaars alsook van de zijde der kwekers was men in grote getale opgekomen. Ook de aan voer was groot, niet minder dan ruim 400 inzendingen verwisselden van eigenaar. Voor de aanvang van de veiling sprak de heer J. Q. C. Lenshoek, voorzitter van de Veilingsver eniging „Zuid-Beveland", 'n wel komstwoord tot de aanwezigen en maakte hij de prijzen, die het vei- lingsbestuur voor deze speciale veling be: .ikbaar had gesteld, bekend. Deze vielen toe aan: 1ste prijs, voor kwaliteit, mooiste ver pakking en grootste aanvoer, Zeeuwse Fruitteelt-maatschappij Goes; 2e pr„ beste kwaliteit, L. Vogelaar, Krabbendiike; 3e pr„ A. van Damme, Hoedekenskerke; 4e pr„ H. B. Pilaar, Goes; 5e pr., L. Smit, Borssele; deze had de grootste partij van een ras aan gevoerd, n.l. Goudreinet. Een ex tra prijs kreeg de heer H. B. Pi laar te Goes voor zijn in cello- phaan verpakte Jonathans. Ook de handelaren had 'tvei- lingsbestuur niet vergeten: voor hen waren een paar kistjes siga ren als eerste prijs beschikbaar. Een kistje ging naar de heer P. Zegers te Kapelle, die het groot ste bedrag besteedde op deze vei ling, terwijl het andere naar de heer W. de Witte te Goes ver huisde, die de hoogste prijs voor één kg fruit besteedde. hoek zal zoveel mogelijk worden bevorderd. Ook zal voor verwijde ring van het laatste wrakstuk van een landingsboot op het strand worden gezorgd. VEERE. Stichting Veere. Voor het werk van de Stichting Veere ontstaat langzamerhand in brede kringen belangstelling. Het carillonfonds ontving in de leop van het jaar vele giften, waardoor mede het fraaie carillon kon wor den gerestaureerd, wat voor het schoons, dat Veere te bieden heeft, een mooie aanwinst bete- kende. Dat er voor dit grote en nuttige werk een steeds groeiende be langstelling bestaat, werd een de- zer dagen wel bewezen, toen een gift van f1380,werd ontvangen i vooi het carillonfonds. I Toeristen heeft Veere nodig en Gistermorgen heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, in naam van H. M. Koningin Juliana de eerste vergadering van de tweede gewone zitting der Prov. Staten van Zeeland geopend in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg. Na het uitsnreken van het zlï" mening te kennen, dat het Ji.l.., nod'g 's, dat nog eens duidelijk vort., s van de namen der afwezige de regering wordt ken£aa" ge. i dat de vrije veren voor Zeeland ber j.l. ontslag nam als lid der behouden blijven Staten wegens vertrek uit dej Hjj stelde daarom een door provincie. De Commissaris gaf leden van alle fracties onder- uiting aan zijn grote waardering tekende motie voor die telegra- voor het werk en de grote ac- fisch. ter kennjs v>an d* tiviteit van de heer Vogelaar en nng en de leden van de Eerite h,j zei het te betreuren, dat deze en Tweede Kamer zal worden veelbelovende jonge man thans gebracht dit college en onze provincie De heer D Kodde (SGp) verlaat. die de motie wel ondertekend Daarna deed de voorzitterhad> was van meni d f mededeling van het besluit van redactie van de motie wel wat de voorzitter van het Centraal scherp is gesteld. Er Stembureau omtrent de benoe-jin, dat de minister a£d- ming van de heer J P van Wel ning houdt met de zfeu^e£a_ te lerneuzen tot lid der Prov -langen. Dit wilde hij wat ve- Staten. Van de heer van Weljzachten en het vef20ek er in op was echter bericht ontvangen, nemen, dat de minister met de dat hy deze benoeming met aan- bijzondere belangen van Zeeland neemt. I rekening zal houden. Een groot aantal ingekomen In eerste instantie maakte de stukken werd voor kennisgeving heer van Oorschot bezwaar tegen kis KdiLstldvaSrMkhtS'^Ukki# fV6n aan waWeeRm dank zij het werk van de Stich ting f lijft veel behouden, wat voor een toerist aantrekkelijk kan zijn. Ouderavond. Vrijdagavond hield de vereni ging voor bijzonder lager onder wijs haar ouderavond in de lagere school alhier. Na de opening van de bijeen komst door de heer D. Gideonse, hield het hoofd der school, de heer J. L. van der Zwan, een inleiding over levensangst en levensmoed. Spr. toonde op duidelijke wijze aan, wat de gevolgen kunnen zijn van de angst die kinderen- kun nen hebben en waarvan in som mige gevallen de opvoeders reeds misbruik maken om hun kinderen „op te voeden". Na aldus aange toond te hebben hoe het niet moet gaf spr. ook op duidelijke wijze aan, hoe de opvoeding van de kin deren in de juiste banen wordt geleid. Tijdens de pauze hadden de ouders gelegenheid de verschillen de werkstukjes van de kinderen te bezichtigen. Mej. v. Leeuwen, onderwijzeres, kreeg daarna het, woord. Zij sprak over het onder werp: Perspectief in de eerste klas" in verband met de onder wijsvernieuwing. Het hoofd der school besloot met dankgebed de samenkomst. Z AAM SLAG. Terug uit Incüë. Dinsdag wapperden alom de vlaggen. Een drietal dorpsgenoten keerden na 3 jaren tropendienst in hun geboorteplaats terug, nl. G. van de Vrede (dorp); A. de Putter (Veer) en A. C. Hamelink (Spui). ST ANNALAND. Collecte „Pro Rege". In de week van 1217 Decem ber zal een collecte gehouden wor den t.b.v. de Ned. Militaire Bond „Pro Rege", afd. Bergen op Zoom. Enkele schoolkinderen zullen voor dit doel zegels te koop aanbieden. Mevr. Van Griethuijsen nam af scheid van de dameskrans „Indonesië". In een vergadering van de da meskrans „Indonesië" nam mevr. Van Griethuijsen afscheid, i.v.m. haar vertrek naar Numansdorp. Mevr. J. Weyler-van der Jagt dankte haar voor alles, wat zij in de vier jaren, dat deze krans be staat als presidente gedaan had. De laatste twee jaren, toen haar man in Indonesië was, waren niet gemakkelijk. De hoop werd" uit gesproken dat God mevr. Van Griethuijsen in haar nieuwe woon plaats tot een rijke zegen zal mo gen stellen. Op verzoek werd ge zongen de zegenbede Ps. 121 4. In de vacature mevr. Van Griet huijsen werd als presidente geko- rr.cvr. J. Weijlervan der Jagt, Deze deed een»beroep op de ove rige bestuursleden om haar alle bijstarfd te verlenen. Tenslotte overhandigde mevr. Weijler een cadeau aan mevr. Van Griethuijsen in de vorm van een prachtig dienblad. Het bestuur van de dameskrans is thans als volgt samengesteld: mevr. J .Weijler-van der Jagt, waarn. presidente en secretaresse, mej. H. Bruijnzeei, penningmees- teresse, terwijl mej. Nel Slager als algemeen adjunct zal optre den. Deze dam&skrans heeft reeds tweemaal f 300 opgezonden en thans heeft men weer een grote voorraad van gemaakte goederen, die nog zal worden uitgebreid. school werd om advies in han den gesteld van G.S. DE AFDELINGEN. Een 20-tal voorstellen van Ged. Staten werd vervolgens voor onderzoek naar de afdelin gen verwezen. De afdelingen zijn als volgt samengesteld: le afdeling: J. L. J. Bruijnzeei, C. Boender, P. V. M. Vercaute- verklaarden. ren, W. A. den Boggende, U. Kremers, jhr mr T. A. J. W. Schorer, mevrouw E. J. v. d. de Waddeneilanden vergelijkt met Zeeuwsch-Vlaanderen. Nadat de heer Kodde nog had opgemerkt, dat hij zijn stand punt handhaafde, stelde de heer Lockef eer, lid van G.S., een compromis-redactie voor, waar mede beide heren zich accoord DE MOTIE. De gewijzigde motie luidt als volgt: „Prov. Staten van Zee- Broeckede Man, L. F. du Bois,1 land, in vergadering biieen nn Joh. de Kruyter, A. H. S. Ste- Dinsdag 13 December 1949 ken- merding, P. Meliefste, mr W. F.'nis genomen hebbende van de E. Baron van der Feltz, en de plannen van de minister van leden van G.S. A. Schout en mr;Verkeer en Waterstaat tot op- A. J. v. d. Weel. heffing van het vrye vervoer op 2e afdeling: D. Kodde, L. Cam- de veren over de Wester-Schelde- maert, J. S. Visscher, L. J. van spreken als hun oordeel uit, dat 'tWestende, G. v. Duin, C. A. de minister in zijn argumenta- Kaan, A. C. de Baare, J. D. Haak, tie blyk heeft gegeven niet vol- D. W. Lindenbergh, mr H. B. doende rekening te hebben ge- Bouwman, F. Schets, M. de houden met de uitzonderlijke Bruijne en de leden van G.S. j Zeeuwse belangen; dat een ver- mr dr A. J. J. M. Mes en C. I gelijking met andere delen van Hamelink. ons land onjuist moet worden 3e afdeling: J. Balkanende, R.1 genoemd; dat de vestiging en de A. J. den Boer, Th. J. W. Lan- j uitbreiding van industrie, welke noije, A. S. Wisse, J. J. v. dJ juist na invoering van de vrije Ende, P. Raas, H. C. v. d. Zande, j veren tot grotere ontwikkeling T. A. v. d. Spiegel, L. P. van 1 is gekomen, door deze maatregel Oorschot, H. Flikweert, A. Vin-weer verloren dreigt te g^an; gerling, vac.-Vogelaar, en de zich overigens geheel aansluiten leden van G.S. A L. S. Locke- aan de motie, welke over deze feer en C. Philipse. Zeeland beroerende kwestie in De Commissaris deelde mede, de Statenvergadering van 25 Juli dat de volgende vergadering is vastgesteld op 17 Januari a.s., des morgens om tien uur in de Con cert- en Gehoorzaal te Middel burg. DE VRIJE VEREN. Voordat de vergadering werd gesloten verkreeg de heer L. P. van Oorschot (Arb.) het woord. Hy bracht de kwestie der vrije veren ter sprake, die, nu gister middag de Tweede Kamer met de behandeling van de begro ting van Verkeer en Waterstaat is begonnen, in een eindstadium is gekomen. Hij herinnerde aan de in Juli j.L door de Staten- j.l. met grote eenstemmigheid is aanvaard; dringen er met klem op aan de voorgenomen maat regel niet tot uitvoering te bren gen; besluiten deze motie ter kennis te brengen van de re gering en de leden van de Eer ste en Tweede Kamer." Aan het einde der vergadering heeft de Commissaris de Staten leden prettige Kerstdagen toe gewenst en veel heil en zegen voor het komende jaar. De heer Kodde bood wederkerig zijn beste wensen namens de Staten leden aan en wenste de Com missaris Gods zegen toe. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Ds F. J. Dieleman, pred. bij de Geref. Gemeente te Borssele, hoopt Donderdag a.s. des voor- dags om 2.30 uur en des avonds om 6.30 uur voor te gaan te Sint Annalanc. De collecte te Zoutelande voor de Niwin heel f 108 opgebracht. De Kerstpakkettenactie bracht hiermede in totaal f 372,40 op. De gemeenteraad van Bruinisse zal Donderdag 15 December des middags om 2 uur bijeenkomen ter behandeling van de begroting 1250. Ned. Herv.. Kerk. Beroepen te Putten, J. de Lange te Nunspeet. Aangenomen naar Sluiskil, Joh. W. Starrenburg, Ind. pred. het verlof te Leiden, die be dankte voor Heerhugowaard. Geref. Kerken. Beroepen te Berkum, H. Nu- man te Hattem; te Maassluis (vac. wijlen Joh. H. Rietberg), Jac. Andree te Harderwijk; te Harlingen, G. Tom te Oude- schoot; te Pijnacker-Nootdorp, K. P. v. d. Wel, legerpred. te Wagenborgen; te Stadskanaal L. G. Pleijsant te Paesens, die dit beroep ook aannam. Aangenomen naar Soest, A. A. Leenhouts te Enschede; naar Bunschoten-Spakenburg, J. La- feber te West-IJsselmonde. Bedankt voor Aalsmeer, L. Blijdorp te Rotterdam-Noord. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Bolnes-Slikker veer H. J. Meijerink te Droge- ham. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Werkendam, D. Driessen te Vlaardingen en C. Smits te Driebergen; te Zwijn- drecht. W. F. Laman te Rotter dam-West en P. de Smit te Zeist. Beroepen te IJmuiden, J. C. van Ravenswaaij te Zaamslag; te De Krim, K. J. Velema te Midwolda. Aangenomen naar Woerden, M. Overduin te Nieuwpoort. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's-Gravenzande, A. Vergunst, cand. te Leiden en G. Zwerus, cand. te Rotterdam. Beroepen te Beekbergen, A. Vergunst, cand. te Leiden. Ds J. C. Brokken. Met ingang van 1 Februaii Het feit van de dag is de over winning van Serooskerke, dat de kans om de Bevelanders van de troon te stoten aangreep en met J 'n behoorlijke overwinning zich op 't fluweel nestelde. In de le klasse blijft de race naar de titel voortduren en het valt voorlopig nog niet te zeggen, wie de naaste concurrent van het, voor twee te j smalle, pad zal stoten. 's-Heer Hendrikskinderen zorgde deze week voor de dubbele cijfers en Nieuwland wist de promotie-rech-1 ten vast te leggen. le KLASSE: Colynspl. Boys I Arnemuiden I 02; Wolf aarts- li ijk IWemeldinge I 22; Ril- landia INieuwdorp I 34; Krabbendyke IWissekerke I 81V.C.K. IKloetinge I af g. i De felste strijders voor de eer-1 ste plaats hebben elkaar weer geen duimbreed toegegeven en Arnemuiden liet in Colijnsplaat de buit niet glippen, al zijn de cij fers tegen een hekkensluiter niet zo heel erg sprekend. Krabben- dijke had in eigen huis met Wisse kerke minder moeite en het werd daar wel een daverende over win ning. Het was voor Wemeldinge een zwaar karwei in Wolfaarts- dijk en met een gelijk spel mógen de bezoeker^ al lang tevreden zijn dunkt ons. Wat Nieuwdorp in Ril land bereikte mag een aardige prestatie genoemd worden al is het een zege op het nippertje ge worden. V.C.K. en Kloetinge strandden in de modder en kon den op een afgekeurd veld niet spelen. 2e KLASSE A: Kapelle I—S.V. D. I afg.; Kloetinge II's-Heer Ilendriksklncleren I 1II; Kats tKrabbendyke II 33. Een afgekeurd terrein in Ka pelle bracht ons niet nader tot de oplossing van de kampioensvraag. De wedstrijd tussen Kloetinge II en 's-Heer Hendrikskinderen speelt in dit geval geen rol en het blijft de spanning tussen de min dere goden nog een beetje hangen. Wat brengt de radio? V eilingsberichten. GOES. Eierveiling van 13 Dec.: Grote kipeieren 13, vuil- schalige 10, poelje-eieren 10. Officiële Publicaties. Bekendmaking. De Burgemeester van Vlissingen is ver hinderd YVoensdag (heden) spreekuur te houden. Waterstanden. Keulen 126 0.14)Ruhrort —0.60 on veranderd Lobilh 941 (plus 0.05)Nij - megen 713 (plus 0.05)Arnhem 733 (plus 0.06); Eefde 256 (-0.06); Deventer 170 0.06) Borgharen 4072 0.08) Belfeld 1142 (—0.10)Grave 479 (plus 0.01)Vrees wijk 0.35 (-0.02); Lith 0.60 (-0.05). SCHEEPSTIJDINGEN AKKRUMDIJK 12 te Londen. ALDA- BI 12 pass. Kaap Verd. Eil. AMSTEL- DIJK 12 v. Norfolk n. Antwerpen. AM- STELLAND 12 pass. Burlings. BLOEM FONTEIN pass. 12 Finisterrc. BOISSE- VAIN 12 v. Zanzibar n. Lorenco Mar ques, alwaar 16 verwacht. CERONIA (t.) 12 v. Abadan n. Aden. CONGO STROOM 12 v. Accra n. Lagos. ENA (t.) 12 pass, Guadeloupe. ESSO AMSTERDAM (t.) 12 pass. Lizard. ESSO DEN HAAG (t.) 13 te Aruba. IIEEMSKER 12 te Hamburg. JAVA 13 te Londen. KOTA INTEN 12 v. Port Said. LISSEKERK 12 pass. Pe- rim. LUTTERKERK 12 v. Port Sudan. MAASKERK 12 te Bordeaux. MARKEN 12 (4 uur) Ouessant, wordt 13 te Ymui- den verwacht. POELAULAUT 12 v. Mar seille. SARPEDON 12 te Aruba. STAD BREDA 12 reede Saffi. TAWALI pass. 12 Point Degalle. TERNATE 12 v. Aden. ZEEMAN 12 v. San Francisco n. Hono lulu. ZUIDERKRUIS 12 pass. Algiers. COLYTO 12 te Genua. HELDER pass. 12 Bevezier. JOOST v. d. VONDEL pass. 12 Gibraltar. LOMBOK 12 te New York daarna Baltimore. MUIDERKERK 12 v. Portgentil n. Point Enoire. NIEUW AMSTERDAM 12 330 mijl Oost Sable Island. NOORDAM 12 360 mijl W.Z.W. Land's End. PRINS WILLEM IV pass. 12 Gibraltar. RIJNLAND 11 te Santos. TAMO 13 te Rosarie. TJIPANAS (ver betering) 11 v. Melbourne-Sydney. WA TERLAND 12 v. Cabedello. WINTERS WIJK pass. 13 Ouessant. AVERDIJK 13 te New York. CELEBES 13 pass. Perim. COTTICA 12 v. Paramaribo n. Plymouth. EDAM 12 v. Antwerpen. EEMDIJK 11 te Houston. LEERDAM 11 te Boston. MEERKERK 13 te Manilla. SCHIEDIJK 13 te Aden. SLAMAT 12 v. Belawan n. Colombo. SOMMELSDIJK 11 te Balti more. STAD BREDA 13 v. Saffi n. .Rot terdam. VEENDAM 12 1050 mijl O.N.O. van Bermuda. WAAL 13 te Curasao. WESTERDAM 12 400 mijl Zuid ten Oos ten Kaap Race. WILLEM RUYS pass. 12 Aden. HAVEN VAN VLISSINGEN. Vlissingen aangekomen 12 December: WEGA van Londen. 13 December: Sleep boot BLANKENBURG van Maassluis. Vlissingen vertrokken 12 December: Sleepboot SCHELDE naar Maassluis. DESPATH naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen 12 Decem ber: ADM. DE RUIJTER van Antwer pen. COETA van Bari. HILVERSUM van Rotterdam. 13 December: BREM -van Rotterdam. CORNELIS HOUTMAN van Amsterdam. Gepasseerd van Antwerpen 12 Decem ber: EDAM naar New York. WEST- LAND naar Garston. JABA naar Boston. 13 December: OUD-BEIERLAND naar Drogeda. MARY naar zee. NASSAU HAVEN naa- zee.* zal de legerpredikant majoor ds J. C. Brokken de militaire dienst verlaten wegens zijn benoeming tot predikant-directeur van het Ned. Herv. Diaconessenhuis te Emmen. Afscheid en intrede. Cand. M. J. van Wijck, hulp prediker bij de Ned. Herv. Gern. te Kats, is voornemens op 8 Ja nuari a.s. afscheid te nemen van deze gemeente. Op 22 Januari a.s. hoopt cand. van Wijck zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Gem. te Zonnemaire. Als beves tiger zal optreden Ds H. J. Pon steen varp Wolf aartsdijk. Bezwaren ingediend. Bij de kerkeraad der Geref. Kerk (onderhoudende art. 31 K.O.) van Zwolle is, blijkens een bericht in „De Re per", be zwaar ingediend tegen de be vestiging van twee tot ouder ling gekozen leden der gemeen te en wel op grond van hun lid maatschap van de A.-R. Par zodat tot de bevestiging nogn kon worden overgegaan. Wel heeft de kerkeraad de bezw - ren met eenparige stemmen - gewezen, maar de bezwaarde le den hebben zich nu op de clas sis beroepen. bijzondere aan deze wedstrijd is de uitslag, welke met dubbele cij fers toch nog een verrassing in hield. Dat Krabbendyke II het in Kats niet cadeau zou krijgen wis- j ten we van tevoren en het valt ons eerlijk gezegd voor de bezoe-1 kers nog mee, dat Kats hen niet de volle winst heeft afgenomen. I 2e KLASSE B: Wissekerke II— De Beren 05; 's-Hecr Arends- kerke IIVeere I 24; Seroos kerke IBevelanders II 31. i De wedstrijd van de dag was. die tussen Serooskerke en De Be velanders. De thuisspelers hebben het gered en hebben inderdaad de Bevelanders afgedroogd. Ze- heb ben nu de leiding van de jongens uit Kamperland overgenomen en we zien met de nodige spanning het uiteindelijke resultaat tege moet. Veere, op het tweede plan, zal wel niet veel roet meer in het eten kunnen gooien, al is met de overwinning tegen 's-H. Arends- kerke II de deur op een kier blij ven staan en als een van de kop lopers sneuvelt staan de Verena ren gereed om direct mee in de lift te stappen. Twee puntjes von den De Beren in Wissekerke, waar zij een behoorlijke, maar geen overwinning met dubbele cij fers boekten. 2e KLASSE C: Arnemuiden II Nieuwdorp II 92; De Beve landers IIDomburg III 02; Nieuwland IDe Meeuwen I 70 De kampioenen beten behoorlijk van zich af en toonden de titel waardig te zijn door de toch ook niet flauwe jongens uit Nieuw dorp er geducht van langs te ge ven. Nieuwland raakte uit de brand door een zege op de Meeu wen, welke wel verwacht was, maar de punten moesten toch eerst binnenkomen om de promo- tie-reohten veilig te stellen. Dom burg 111 deed aardig werk met Bevelanders II te kloppen. Zo Donderdag 15 December HILV. I (301,5 M.) AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.40 Radio ochtend blad. 9.00 Weerberichten. 9.03 Gr. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Popu lair concert. 10.50 Voor de kinde ren. 11.00 Carillon en orgel, zang en hobo. 11.45 „Nias, het land der mensen", causerie. 12.00 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje" 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws, later Metropole ork. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. .14.30 Pianospel. 15.0 Voor de zie ken. 16.00 Gevarieerd progr. 16.30 Sluiting. 17.30 Kaleidoscoop. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Volksmuzieksehool. 19.35 Pianospel. 19.45 Reg. Uitz. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Concertgebouworkest. 22.15 Cau serie over Israël. 22.25 Lichte mu ziek, 23.00 Nieuws. 23.15 Repor tage. 23.30 Zigeunermuziek. HILV. II (415 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.40 Gram. 9.00 Weerberichten. 9.03 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Gr. 10.15 Morgendienst. 10.45 Koor zang. KRO; 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 15.45 Bijbellezing. 16.30 Sluiting. 17.30 Gram. 17.50 Reg. uitz. 18.00 Gram. 18.15 Causerie over de christelijke middenstandsbond. 18.30 Voor de jeugd. 18.55 „Een goed woord voor een goede zaak". 19.00 Nieuws. 19.15 Muziek voor de jeugd. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Studio-steravond. 21.00 Familie-competitie. 22.05 Gram. 22.15 Buitenlands overz. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Kamer koor en solist. 23.4524.00 Gram. Ainsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 13 December medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certificaten Nederland 1962-64 ex. Dito cum Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Groc/tboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Berghs Jurgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Dito 6 Cum, Pref. Wd. Wilton Billiton I rubr. Dito IE rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Koji. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Ivendeng Leinboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java-China Jap.lijn 101 98*4 97H 9614 98-Ji 99\4 79H 100 9m 9% 59y4 100 158J4 184^ 303 118 145*4 194 mi 208 245H 281 296 240 169 152 280*4 29714 303^ 303 524 129)4 113 91J4 73 40 95*4 494 1594 129 101 984 97 964 984 994 9914 804 1004 95 60^ 100 159 184 4 3034 120 145 4 1944 135 1544 2074 2454 283 298 2394 S 270 2764 298 3024 301 524 1314 113 91 734 40 48 160 132 Kon. Boot 1234 123 Kon. Paketvrt. 1414 144 Ned. Sch. Unie 1464 1474 Rott. Lloyd v. Ommeren's Scheepv. 135 135 1704 1704 Stv, Mij Ned. 1434 1444 H.V.A. 1464 1474 Java Cult. 66 67 N.I.S.U. 84 86 Vorstenlanden 344 334 Deli Bat. Mij 1074 107 Deli Mij 1344 1344 Senembah 118 Muller Co. 162 162 Amsterd. Bank 172 1734 Holl. Bank Unie 2214 222 Cert. Javasche Bk. 147 1464 Herstelbank Pr. 97 Ned. Ind. Esc. Mij 704 71 Ned. Bk. v. Zd. Afr. 188 188 Rotterd. Bank 1774 1784 Surinaamsche Bk. Twentsclie Bank 180 1824 Am. Smelting 55 Anaconda Copper 264 264 914 Bethl. Steel 92 Chrysler 61 - Gen. Motors 704 714 Intern. Nickel 264 •514 234 264 Kennecott 51 Rep, Stee 234 Standard unds 5 ex. 5 U. S. Steel Cities Service 624 ail 174 North Ara. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil 384 564 Shell Union 384 Tidewater 234 234 Baltimore 74 Miss. K. Texas 34 New York Centr. 94 9 Pennsylvania 124 Canadian Pac. 134 Prachtige ZWARE ULSTERS 85-95 105 Lange Gisisiraai 11 MIDDELBURG Fa. j. GERRITZEN EN W. KOEJEMANS Ontvangen: GABARDINE REGENJASSEN Let op het juiste adres en No. 11 ""HIPIl|||||l",,,,l>l||||||li"""|l||||||l"»""il|||||||l»m,,il||||||l P vanaf 3 voor 1 dubbeltje 3 L Ook met Engelse tekst Korte Delft 2 MIDDELBURG I >11 llllll Illll IItII llllllllllfllf II illlll lil ll I< XllfllllllllIIllllllllll III II.Illlllllillllll llllllllllllllllllllllillillllllllllllllllllllll Kerstbomen in alle maten vanaf f 0.75 per stuk. DENNEGROEN EN BESHULST. Sterke prijsverlaging van KAMER-PLANTEN, als: Winterbegonia's van 1.25 nu voor 0.75. Cyclamen 0.40 tot 2. Primula's 0.50 tot 0.75. Varens 0.40 tot 2.50. VOOR DE TUIN. Nog ruim gesorteerd in alle soorten vruchtbomen. N.A.K.B. gekeurd. Appelen: zoals Goudreinetten, Jona than 1.50. Peren, Pruimen, Perziken, Kersen, Mispels, Vijgen, Bramen, Frambozen, Aal- en Kruisbessen. Verder Ligustrum 2.50 per 50, Els 4.per 50, Popu lier 10.per 50. Randpalm, Essen, Doorns, Wilgen, Linden, Kastanjes. Alle soorten Rozen, groenblijvende Planten, Klim planten, Heesters, enz. Bij aankoop van 5 heesters 1 heester gratis. Elke Vrijdag wordt franco thuisbezorgd te St.-Laurens, Middelburg, Souburg, Vlissingen, Koudekerke. In ander» plaatsen van Walcheren wordt zoveel mogelijk franco thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend, /anaf Donderdag elke dag op de Markt of op de Kwekerij Langevielesingel 38, Middelburg, Tel. 2661. I

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3