IrovintiwSMW Sommige fietsen met hulpmotoron toch op de rijwielpaden Minister Spitzen zegt zjjn mening over de Zeeuwse zeeweringen. Met indijking van Zeeuwse gronden zal worden voortgegaan. Luchtvaart in Zeeland. Volgend jaar weer toeristen- diensten Vlissingen- Folkenstone. Beslissende wedstrijd te Serooskerke. Rjjkssteun voor de Polder Walcheren? Penningmeester der V.V. „Colijnsplaat" verduisterde bijna f 1000. Minister Spitzen weet niets van afspraak over sluizen te Vlissingen. Donderdag 8 December 1949 PROTESTANTS CHR1STET 1JK DAGBT AD °agfna 3 Begrafenis wijlen de heer F. P. O. M. Koch. Naar wij vernemen zal het stof felijk overschot van de heer F. P. O. M. Koch, voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken in Zeeland, morgenochtend te St. Jansteen te aarde worden besteld. Van half negen tot negen uur - is er gelegenheid tot rouwbeklag zijn begroting. Overleg terzake, j,mze van (jg 0Verledene. van het vhegveldvraagstuk is óm half tien zal de plechtige met het bestuur der provincie uitvaart plaatsvinden. Minister Spitzen ziet in lucht- verbinding een oplossing. Minister Spitzen ziet in lucht- verbinding een factor vc r de oplossing van vervoersproble men van de provincie Zeeland, zo zegt hij in het antwoord op nog steeds gaande. Wat betreft de hervatting van het binnenlands luchtverkeer zij medegedeeld, dat de K.L.M. voornemens is gedurende het zomerseizoen van 1950 zo moge lijk wederom een beperkt bin nenlands verkeer te exploiteren. Als de meest gewenste be heersvorm van de burgerlijke luchtvaartterreinen wordt nog steels de naamloze venootschap 'ezien. Naar zijn mening zal het n het algemeen genomen moei- ijk zijn de exploitatie van een uchtvaartterrein hoewel dit niet is uitgesloten winstge vend te maken, indien met af schrijvingen en rente van het geïnvesteerde kapitaal rekening wordt gehouden. Hierbij mag echter niet worden vergeten, dat de indirecte maar niet op geld waardeerbare voordelen van de aanwezigheid van een lucht vaartterrein niet komen ten bate van de exploitatie van zulk een terrein, maar ten voordele van de streek, waarn het Is gelegen. In de Memorie van Antwoord op de begroting van Verkeer en Waterstaat wordt over de boot- dienst VlissingenFolkestone het volgende gezegd: Gedurende de zomermaanden is door de stoomvaartmaatschappij „Zeeland" een toeristendienst on derhouden tussen Vlissingen en Folkestone met twee afvaarten per week in elke richting. De gestelde toeristische ver wachtingen van deze dienst, Welke weliswaar een beduidende verlies heeft gelaten, zijn niet tegenge vallen. De directie der maat schappij is bereid het volgend jaar opnieuw een proef te nemen, doch steun voor de ontwikkeling van Jwt toerisme fn Zeeland is daarbij dringend gewenst. GOES. De heer Vahlenkamp jubileerde. Maandag 5 December werd de heer Vahlenkamp, leraar aan de Ambachtsschool te Goes door bestuur, leerkrachten, personeel en leerlingen der school op har telijke wijze gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig ambts jubileum. De heer K. Brink voerde het woord namens het bestuur, de beer C. J. Buurman namens de leraren en het personeel. De heer Meijer voor e afdelin Goes van de Nederlandse Boni van Leerkrachten bij het Nij- v n-heidsonderwijs, de leerling van der Wilt namens de leer lingen. Sprekers schetsten de heer Vahlen .amp als een toege wijd leraar, een uitstekend vak man en een prettige collega en lieten hun woorden vergezeld gaan van bloemen en cadeaux. Ook mevrouw Vahlenkamp werd in de hulde betrokken, haar werd een bouquet anjers aan geboden. Hierna dankte de jubilaris voor de hulde hem en zijn vrouw gebracht en voor de pret tige geest, die al de jaren op de school geheerst heeft. VLISSINGEN. Stichting Hervormde Jeugd- gebouwen. Zaterdag a.s. om 7.30 uur wordt het Jan v. Bovenhuis, het Herv. Jeugdgebouw aan het Bellamypark, officieel door Bur gemeester B. Kolff, geopend. WAARDE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeenge roepen op Vrijdag 9 Dec. te 7.30 uur n.m. Op de agenda komt voor als belangrijkste punt vast stelling begroting 1950, eveneens begroting Burgerlijk Armbestuur KRUININGEN. Sint Nicolaas bezocht de Kleuterschool. Dinsdagmiddag bezocht Sint Nicolaas de kleuterschool, ver gezeld van Zwarte Piet. Het hoofd, mej. H. M. Baveco, heette het tweetal en burgemeester en mevr. Vogelaar, alsmede de vele moeders en belangstellenden welkom en dankte voor de bij dragen op de lijst. Onder haar leiding en die van mej. Dron- kers werd gezongen en werden verschillende spelletjes ge speeld. Elk kind kreeg een ge schenk. KAPELLE. Verkeersongeluk je. Dinsdagmiddag werd een bus van de A.M.Z. op de hoek bij de heer Leijs beschadigd door een be- stelwagentje. In de nauwe door gang trachtte de bestelwagen nog te passeren, waardoor de wand van de bus beschadiging opliep. RILLAND. Aanstelling by P.T.T. De heer Chr. Zoeteweij, tfians hulpbesteller der P.T.T. alhier is benoemd in vaste dienst, zulks in de plaats van de heer W. Taillie, die benoemd is aan het postkan toor te Hansweert. SOUBURG. Drakko dage voor St. Nicolaas. Voor de kinderen van de buurt ver. Braamstraat e.o. was het een blijde middag in Re- hoboth toen St. Nicolaas en Zwarte Piet hen onthaalden o versnaperingen en cadeautjes. Een andere Sint trok later door het dorp en naar de zaal van Verbeem, waar ouderen getuige waren van de attracties, dat „Vlijt en Volharding" bood ter versterking van de kas. Maandag bracht Sint een be zoek aan de Beatrixkleuter- school. ST. ANNALAND. Schoorsteen door het dak. Ten gevolge van de hevige storm, die in de r.acht -van Zater dag op Zondag gewoed heeft, woei de schoorsteen op de woning van de heer S. Slager aan de Dorps weg omver, kwam op het dak te recht en sloeg er twee gaten in. Van de trap gevallen. Bij het van de trap komen kwam mej. K., wonende aan de Molendijk, zo ongelukkig terecht met haar been, dat ze naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden overgebracht. Uit de M. v. A. op de begroting van verkeer en waterstaat. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. HET C.N.V. GROEIT. Ook over het derde kwartaal van 1949 blijkt de groei van het ledental van het Christelijk Na tionaal vakverbond zich te heb- Rustige Zaterdag verwacht. Aantal Rijkscontroleurs voor het verkeer wordt verminderd. Het ligt ln het voornemen ln het nieuwe Wegenverkeersreglement bepaaldo soorten rijwielen met hulpmotor voor de gedragsregels op de weg, dus niet t.a.v. de ken tekenregeling, gelijk te stellen met rijwielen. De minister overweegt deze rij wielen met hulpmotor, waarvan o.m. zal worden geëist, dat zij een bepaalde snelheid niet kunnen overschrijden, gebruik te doen maken van de rijwielpaden. Deze langzame en in het snelverkeer slecht waarneembare voertuigen vorrpen op de rijweg een gevaar voorzichzelf en anderen. Intussen ziet de minister ook zekere be zwaren in van het toelaten in groten getalen van deze twee slachtige voertuigen op de veelal reeds overvolle rijwielpaden, aldus het schriftelijke antwoord van mi nister Spitzen aan de Tweede Kamer. RIJKSCONTROLEURS. Het ligt in het voornemen, het aantal Rijkscontróleurs van het verkeer te verminderen. Het aan tal controleurs der Rijksverkeers inspectie zal n.l. van 78 tot 66 worden ingekrompen, terwijl dat der controleurs bij de bevrach tingscommissariaten van 23 tot 20 zal worden verminderd. Hoewel uiteraard elke beper king van het controlerend orgaan van invloed zal zijn op de inten siteit der controle, is de minister van oordeel, dat het apparaat, ook na de voorgenomen inkrimping, in staat zal zijn voldoende con trole uit te oefenen. I. M v„ S'S 'fsTteidSS begroting van v erkeer en water- en de meer intensieve cultuur van gen per ha. en per strekkende meter scheidingsdijk tussen voor- en achterliggende polders. De ach- staat is uitvoerig aandacht gewijd aan onze kuststreken. Minister Spitzen gaat daarop in en zegt o.m.: Het komt op verschillende plaatsen voor, dwat waterschap pen belast zijn met het onderhoud van zeeweringen, terwijl ook ach terliggende polders groot belang hebben bfj de goede staat daar van, doch niet aan dat onderhoud bijdragen. De bezwaren, die deze toestand met zich kan brengen, doen zich vooral thans gelden, nu de Inkomsten van de wateschap pen niet ln dezelfde mate zijn ge stegen ais de kosten van uitvoe ring van werken. De minister is van oordeel, dat het in dergelijke gevallen het meest voor de hand hgt een ruimere kring van be langhebbenden bü de instandhou- ,van de zeewering te betrek ken door de vorming van grotere wateraohappen peze kunnen dan niet de instandhouding van de de landbouwgronden hebben tot gevolg, dat de bijdrage van de achterliggende polders naar ver houding veel geringer is geworden en tegenover de verdere polder- lasten van weinig 'betekenis is. „HET VRIJE VAN SLUIS." Deze omstandigheid vormt thans een beletsel om in Zeeland tot de zo gewenste grote dljkswater- schappen te geraken; dit wordt b.v. geïllustreerd door de oprich ting van het waterschap „Het Vrije van Sluis", door samenvoe ging van meer dan 70 waterschap pen in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, doch waarbij alleen de enkele calamiteuze polders, die daar worden aangetroffen, niet in het grote waterschap zijn opgenomen. Thans is overleg met de provincie Zeeland gaande over herziening van deze wet, waarbij aan dit on gewenste gevolg van de bestaande regeling aandacht wordt geschon ken. Vorming van grote Water schappen als hiervoor bedoeld, zo zeewering worden belast waarbii schaPPen als hl{ rekening kan worden gehouden 1 nodig aang°vuld met steun van de zijde van Provincie en Rijk. In de eerste plaats echter moe ten de provincies bijstand verle nen en dan pas het Rijk. Uiteraard moet blijven voorop staan, dat de eerstbelanghebben- den zo zwaar belast worden als redelijkerwijs mogelijk ls. De pol der Walcheren verkeert in om standigheden, die enigszins verge lijkbaar zijn met die van de Wad deneilanden. De zeewering van deze polder eist "thans zeer hoge uitgaven, terwijl verlichting in de naaste toekomst niet is te voor zien. De minister zal overwegen ln hoeverre en op welke wjjze liulp van het Kijk aan dit waterschap kan worden geboden, waarbij vooropgesteld moet worden, dat ook de provincie Zeeland daad werkelijke steun moet bieden. met de schakering in de belangen van de deelhebbende polders Dit middel kan worden gehanteerd door de Staten der provinciën In dien ook op deze wijze de instand houding van de zeewering te grote offers gaat vragen van de streek kan het mogelijk zijn, dat het be lang, dat met de zeewering is ver bonden zó groot wordt geacht, dat ook de hogere overheidslichamen Provincie en Rijk, de helpende hand moeten bieden. Deze laatste gedachtengang is belichaamd in de wet van 19 Juli 1870 (Stbl. 119) op de calamiteuze polders ln Zeeland, die over het algemeen wel bevredigend heeft gewerkt maar als nadeel heeft, dat, terwijl van de polder onmiddellijk achter de zeewering terecht zeer hoge belasting van de ingelanden wordt vereist, de maxima van de bijdra- COLIJNSPLAAT. St. Nicolaas in de Chr. Bewaarschool. Maandagmiddag brachten St. Nicolaas met Zwarte Piet een be zoek bij de kleuters van dq Chr. Bewaarschool. Te ongeveer 2 uur kwam de oude haas voor de school aan, waarna hij op de bovenzaal werd ontvangen, waar de kinde ren en vele andere genodigden reeds met ongeduld op hem wachtten. Veel belangstellin; toonde hij voor de verschillende spelletjes welke door de kleuters werden opgevoerd. Met milde hand werden door Piet versnape ringen uitgedeeld, waarna door St. Nicolaas aan ieder nog een ca deautje werd overhandigd. Het was voor de kinderen een gezellige, maar ook een spannen de middag. AXEL. St. Nicolaas-cadeaux voor Axelse zieken. Door de Winkeliers-vereniging „Axel Vooruit" is aan alle lang durige zieken in deze gemeente ruim 40 personen een doos fruit als St. Nicolaasgeschenk aangéboden. - RIJNVAART. De positie vein Nederland moet nog onbevredigd worden g.iacht wat betreft het aandeel der Ne derlandse zeehavens in het door- voerverkeer naar en van het stroomgebied van de Rijn. Dit heeft uiteraard schadelijke gevol gen voor de Nederlandse positie in de Rijnvaart, die nog verergerd wordt door Duitse deviezen-tech nische en vervoerspolitieke maat regelen. TUNNEL TE VELSEN. Ook de minister betreurt, dat de financiële omstandigheden het niet mogelijk maken in 1950 de bouw van de tunnel te Velsen we der aan te vatten. Teneinde de hinder, die het veer voor het nog steeds toenemende landverkeer met zich brengt, te verminderen, zal één der veerponten van het vroegere veer te Moerdijk voor Velsen worden verbouwd, waar door de capaciteit van het veer 'zal worden vergroot. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Elburg, J. Ho- vius te Hoogeveen. Bedankt voor Bodegraven, J. v. d. Velden te Hilversum; voor Nieuw Weerdinge, J. Papineau Salm te Julianadorp. Geref. Kerken. Beroepen te Doornspijk, H. Numan te Hattem. Bedankt voor Almkerk, B. J. A. Streefkerk te Berkel en Ro denrijs; voor Suameer, J. II. Antuma te Gorredijk; voor Lo- bith (arb. o. d. schippers), J. Lafeber te West-IJsselmonde. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te De Krim, A. Grup- pen te Biezelinge en K. J. Ve- lema te Midwolda. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's-Gravenzande, A. Vergunst, cand. te Leiden en G. Zsverus, cand. te Rotterdam. Beroepen te Boskoop, G. Zwe- rus, cand. te Rotterdam; te Westzaan, H. van Gilst, cand. te 's-Gravenhage. Ds E. Schouten f. Te Amersfoqrt is op 70-jarige leeftijd overleden ds E. Schou- tn, em.-pred. van de Geref. Kerk aldaar. Op 1 September 1939 werd hem emeritaat ver leend. Dr J. D. Schmidt. Dr J. D. Schmidt, van 5 Dec. 1909 tot 15 Dec. 1943 predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Ka- pelle, hoopt a.s. Zaterdag te herdenken, dat hij 50 jaar ge leden te St. Anthonypolder in het ambt werd bevestigd. In verband daarmee hoopt Dr Schmidt a.s. Zondagavond 6 uur in de Ned. Herv. Kerk té Politierechter Middelburg Veroordeeld tot drie maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. De Middelburgse Politierech ter behandelde Dinsdag de zaak tegen G. C. K., 28 j., dekknecht te Colijnsplaat, thans gedeti neerd, die zich te verantwoor den had wegens verduistering, Op 29 October 1949 deed de voorzitter der voetbalvereniging te Colijnsplaat aangifte van ver moedelijke verduistering door de penningmeester. Aangever had reeds eerder ge hoord dat een rekening van de autobusondernemer Lamain te Kamperland, die voor voldaan was verantwoord, niet was be taald. Op een op 27 October ge houden algemene vergadering was K. zonder opgave van re denen afwezig. Dit kwam het bestuur verdacht voor en toen bij navraag bleek, dat de reke ning van Lamain, groot f 472.95, niet was voldaan, steeg de arg waan, temeer, daar K. zonder achterlating van adres was ver dwenen. Bq onderzoek bleek, dat de vereniging door hem voor een kleine f 1000 was benadeeld. Verd. heeft zich vrijwillig bij de politie te Rotterdam gemeld en zijn daad bekend. Al spoedig nadat hij penning meester was geworden, begon hij kleine bedragen uit de kas ben voortgezet. Op 1 October j.L telde hat I "et programma biedt C.N.V. 153.071 leden tegen stof voor sensationale verwach- 151.702 op 1 Juli j.L en 147.462 tingen en het zal dan ook wel een op 1 Januari jJ. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 6 Dec. Goudreinet 1735; Jona than 1934; Appels fabriek 12 19; Gieser Wildeman 1727; Beurré Alex. Lucas 1130. Beurré Diel 325; St. Remy 11 13; Comtesse de Paris 1022; Tomaten 2831; Andijvie 547; rustige Zaterdag worden. Alleen te Serooskerke staat een span nende match te wachten. De ge moederen zijn een paar weken ge leden al wat ln beroering geko men, door de kwestie van de ter reinafkeuring, waardoor deze eer der vastgestelde wedstrijd niet doorging en zo staan de belde ploegen scherp tegenover elkaar. Er is gesproken van „we lusten ze levend" en dergelijke uitdruk- Bloemkool 17-50; idem II 16-1 n mee/' i!etg®en voort ee" 28: idem III 8—12- Rndeknnl fi I =oede verstandhouding mei de 28; idem III 812; Rodekool 6 15; Savoyekool 1226; Boere- kool 716; Wittekool 79; Bos- peen 832; Peen (kg.) 5.510; Kroten (kg.) 0—10; Witlof 39— juiste toon is en hoewel, we ken nen de Serooskerkenaren wel, niet kwaad bedoeld, was het niet de meest tactische opmerking op 73- Prei 18—34- Uien 4—19-1 diï ™oment- Jan Bomer krijgt als ïtpn ieoi 'v„iru-ir, aosischeidsrechter de touwtje in han- 2e KLASSE C: Arnemuiden IINieuwdorp II; Bevelanders II weinig Domburg III; Nlcnwland IDe Meeuwen I. Nieuwland kan de promotie- rechten veilig stellen. Dan moet van De Meeuwen gewonnen wor den en Arnemuiden II moet Nieuwdorp minstens een punt af handig maken. Dat kan allemaal heel goed en het zou een welkom succesje voor de Nieuwlanders zijn, die dan hun taaie volharding van de eerste moeilijke jaren be loond zouden zien en voor de va derlijke voorzitter van Nimwegen een aardige beloning voor zijn en thousiaste werken voor het Nieuwiandse clubje. De kans op winst voor Domburg III is klein, maar er zit toch wel wat in. Kom aan Domburgers, laat nu eens zien wat jullie in je mars hebben. ISnenVVS^n^F - d<- oude ret in het Koolrapen 11 12, alles per kg-1 soheidsrechtersvak zal ze strak GOES. Veiling van 6 Dec.: houden en daarom zal het toch Goudreinetten 1033,40, Jona- nog wel een sportieve kamp kun- than 849, Zure Bellefleur 7nen worden. 25,50, Cox Oranje Pippin 3543, Opmerkelijk is het te consta- Gron. Kroon 615, Golden De- teren, dat hier en daar nog nau- licious 826,70, Bramley Seed- welijks merkbare verschuivingen ling 5—17, Sterappel 1421, in de krachtsverhoudingen zich Zoete Campagner 819, Zoete gaan manifesteren. Er zijn oor- Ermgaard 524, Zoete Belle- zaken voor te vinden, natuurlijk, fleur 516, Kroetappels 48, maar we geloven ook, dat uit de Doyene du Comice 57103,10, warme gewesten terugkerende Conference 1453, Comtesse de militairen bezig zijn hun clubs te Paris 335, Br. Alex. Lucas 38 versterken. In de nabije toekomst 51, Groene Chaumontel 512, konden daarvan wel eens opval- Emile d'Heyst 4—17, St. Remy lende dingen het gevolg zijn. Het 717, Pondspeer 514,20, Gie- lijkt ons echter wat laat te ko ser Wildeman 420, Kleipeer men om nog kampioenskansen in 313,30, Druiven 139165, Mis pels 24, alles per 100 kg. GOES. Veiling van 7 Dec. Wat brengt de radio? gevaar te brengen. En wat gaat er nu Zaterdag gebeuren Ie KLASSE: Colijnspl. Boys I— Groenten: Bloemkool I 31; idem Arnemuiden I; Wolfaartsdjjk I— II 17—21; idem II 8—12; Knol- I Wemeldinge I; RiUandia I— selderij 10—16, alles per 100 stuks Nieuwdorp I; Krabbendjjke I— Spruiten I 4763; idem II 2035 Witlof I 57—61; idem stek 26; Sjalotten 5; Uien (afw. en stek) 110; Rode Kool 812; Groene kool 2627; Boerekool 1422; Prei 25—30; Kroten 67; Peen Wlssekerke I; V.C.K. Kloe tinge I. Arnemuiden gaat de hekkeslui- ters bekampen en zal zich door de schijn van de rode lantaarn daar in Colijnsplaat wel niet laten af- II 68; Waspeen 2022, alles per schrikken. Wemeldinge krijgt in 100 kg. Bospeen 6, per 100 bos. ST. ANNALAND. Veiling van Dec.: Uien gwone 22,84, id. f grove 20,50, id. drielingen 20, id picklers 21,08, id. stek 65,25. Alles per 100 kg. 95000 kg. THOLEN. Uien-veiling van 6 Dec. Aanvoer 36 ton. Bonken 22.80, Gew. 22.44, Drielingen 20.31, Pickless 20.07. Peen, aan voer 25 ton. Peen II 10.01—10.03 alles per 100 kg. Woifaartsdijk weer zwaar werk te verzetten en we geloven niet, dat er voor de bezoekers veel winst in zit. Nieuwdorp start met hoge koers tegen Rillandia en we zien Aanvoer I de winst in Nieuwdorp terechtko men. Ondanks de versterking, welke zioh in de Wissekerkse ge lederen openbaart, hebben we in de kamp tegen Krabbendijke niet veel fiducie voor de Noord-Beve landers. Kloetinge mag in Koudekerke geducht oppassen anders konden ze wel eens een Walchers jasje aangemeten krijgen. 2e KLASSE Ai Kapelle I— S.V.D. I; Kloetinge II—''s-H. H. Kinderen I; Kate IKrabbendjjke DAMSPORT. Anderson kan meespelen bij III. Twee kostbare punten moet I Kapelle binnenhalen tegen S.V.D. te nemen en daarvoor sigaretten kampioenschap van Nederland en dit zal ongetwijfeld gelukken, het zwart te kopen. Daar het kastekort gaandeweg opliep be gon hij in het spaarbankboekje der vereniging te knoeien. Het boekje gaf op 1 Januari 1949 f 606.30 aan en in Februari heeft verd. f 400 opgenomen. Bij deze terugbetaling deelde hü mede, dat het boekje onvindbaar was. Hem werd een duplicaat ver strekt met een saldo van 106.30. Het oorspronkelijke boekje was niet zoek doch werd .gebruikt om bij kascontrole het tekort te verdoezelen. Bovendien had hij als uitgave in zijn kas boek f471.95 en f27.50 verant woord en dé daarop betrekking hebbende nota's zelf voor vol daan getekend. Al het geld had hij te eigen bate gebruikt. Bij zijn aanhouding had hij niets mêer in zijn bezit. Verd. werd conform de eis veroordeeld tot 6 mnd. gev. straf, met aftrek voorarrest, waarvan 3 mnd. voorw. met een pipëft. van 3 jaar, onder de voorwaarde, dat hij het verduis terde bedrag binnen 2 jaar zal terug betalen aan de voetbal vereniging. De Zeeuwse damkampioen L. Anderson uit Goes kwam door twee overwinningen op zijn con- Moeilijker hebben -het de Kloe- tingse gastheren, die wel niet veel genoegen zullen beleven van de bezoekers, anders dan in de vorm currenten van Rijen en Hassink van een prettig partijtje. Het zal de prov. kampioenen van Brabant en Limburg, aan een puntenaantal van zes. Daar van Rijen en Hassink bei den twee punten hebben en nog eenmaal tegen elkaar moeten uit komen kunnen zij Anderson niet meer bereiken. De Goesenaar heeft nu het recht mee te spelen in de voor ronde voor het damkampioen schap van Nederland. G.D.C. IAagtekerke I 1010. Voor de competitie van de Z. D. B. speelde de Goese damclub tegen Aagtekerke. De uitslag ons benieuwen of Kats iets van de Krabbendijkenaren zal weten af te snoepen. Er zit wel een kans in. 2e KLASSE B: Wlssekerke II De Beren I; 's-H. Arendsfcerke IIVeere I; Serooskerke IDe Bevelanders I. In deze klasse schuilt de big- match van de week t.w. de ont moeting tussen Serooskerke en De Bevelanders de andere kampi oensgegadigde. We hebben hier al het onze over gezegd en aan een voorspelling wagen we ons niet. Veere moet de voile buit in mag in Wissekerke zich niet la ten slachten. was: L. Anderson—W. Heijdra Arendskerke halen en de Beren 20; J. SinkeA. Willemse 1 1; C. de Klerk—A. Boone 0—2; C. van BiemenP. de Vfeser 0 2; J. BehageL. Trieller 20; E. EkkelenkampC. Provoost 2 0; H. SteinmeierS. Blaas 0J 2; J. MangeL. Maljers 20; L. PekkerD. Hugense 11; F. P. den Hertog—G. Jongepier 0—2. Waterstanden. Keulen 83 (plus 8), Ruhrort Lobith 928 (plus 1), Nijmegen 7.1 91 (-23), (plus IJ: Arnhem 7.26 (plus 10), Eefde-ljssel (plus 5), Deventer 1.90 (plus 3), Borgharen 40.83 (plus 40), Belfeld beneden Grave 11.12 (plus 7), beneden 4.92 (—3). Van een afspraak over liet tijdstip van herbouw van de sluizen te Vlissingen i.v.m. de vordering van de herstelling van de binnen havens is minister Spitzen niets bekend. Het ligt inderdaad in het voornemen boven het bedrag dat in 1949 voor de herbouw van deze sluizen niet is besteed voor 1950 nog f 1 millioen uit te trekken en dus ongeveer f 2 millioen in dit jaar te besteden. Ook by dit wederopbouwwerk lieeft de noodzaak van de bezuiniging op de Ryksuitgaven ertoe geleid, dat overwegin gen met betrekking tot het «.adeel, dat de gemeenschap in ander opzicht door het uitstel ondervindt, niet kunnen praeveleren, zo lezen we in de M. v. A. op de begroting van Verkeer en Water staat. De verbetering van de by de Provincie Zeeland in beheer zynde weg van Middelburg naar Vlissingen, waarvoor het dichten van een polderleiding nodig is, vormt nog een punt van overleg ln het kader van de herverkaveling van Walcheren. zo antwoordt hij de Tweede Ka- SCHEEPSTIJDINGEN. HAVEN VAN VLISSINGEN. Vlissingen aangekomen 6 Dec.: MAR- GERETHA van Duinkerken. HYDRA van Amsterdam. Vlissingen vertrokken 6 Dec.HQGE- LAND naar Goole. ATHLANTIC naar Goole. MARGARETHA naar Rotterdam. I 7 Dec.NIEDARHOLM naar Kotca. HIDRA naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 6 'Dcc. AXELDIJK van Havanna. ALIE van Antwerpen. ARKELDIJK van Rotter- I dam. 7 Dec.DESPATH van Londen. BREM van Lissabon. MIZAR van Lon- den. Gepasseerd van Antwerpen 7 Dec. MIZAR naar Danzig. SILVA PLANA naar Kopenhagen. Vrydag 9 December. HILV. I (301,5 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.43 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Weerberichten. 9.03 Gram. VPRO 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Gram. 10.30 Voor da zieken. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Pianoduo. 11.35 Voordracht. AV RO 12.00 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sport. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Itali aans programma. 13.45 Gram. 14.00 Voor le vrouw. 14.20 Piano voordracht. 14.40 Voordracht. 15.00 Kamerorkest. VARA 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Sluiting. 17.30 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Accordeonmuziek. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 „Denk om de bocht". 19.15 Accordeon orkest. VPRO 19.30 Protestantse causerie. 19.50 „Tien voor acht". 20.00 Nieuws. 20.05 Hobo, fagot en piano. 20.30 „Christus en da mens", causerie. 20.55 Boekbe spreking. VARA 21.00 Men vraagt en wij draaien21.40 „De duc- dalf". 22.00 Buitenlands overz. 22.15 Gram. VPRO 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwij ding. VARA 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. HILV. H (415 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.40 Gram. 9.00 Weerberichten. 9.03 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 School radio. 10.00 Radio philh. ork. 11.00 Voor de zieken. 11.35 Godsdiensti ge causerie. 11.45 Gra. 12.00 An- jelus. 12.03 Omroeporkest. 12.30 Mededelingen 12.33 Omroeporkest (verv.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Metropole orkest en zang. 14.00 Gevarieerd progr, 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken, 16.30 Sluiting. 17.30 Voor de jeugd 17.45 Kinderkoor. 18.00 Prome nade orke_t. 18.45 Klankbeeld. 19.00 Nieuws. 19.15 Reg.-uitz. 19.30 Brabants halfuur. 20.00 Nieuws, 20.05 De gewone man. 20.12 Omroeporkest en -koor. 21.10 „Opbouw ln liefde", cause rie. 21.25 „Ja, zo was 't klankbeeld- 22.25 Viool en piano. 22.45 „De zin van 't huwelijk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. Nagekomen Advertentie Heden overleed zacht en kalm, nog onver wachts, in het Zieken huis Oostwal te Göes, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, ELISABETH VAN ZWEEDEN, in de ouderdom van 60 jaar. Kruiningen: L- VAN ZWEEDEN. P. VAN ZWEEDEN— VAN DE VELDE. Hansweert: A. POTTER- VAN ZWEEDEN. D. POTTER. Kapelle: J. VAN ZWEEDEN. D. VAN ZWEEDEN— KOLE. Dordrecht: J. VAN ZWEEDEN. M. J. VAN ZWEEDEN- SINKE en Kinderen. Kruiningen, 6 December 1949. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 9 December a.s., op de Algemene Begraafplaats te Kruiningen. Vertrek sterfhuis 11.45 uur. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 7 Dec. 1949 medegedeeld door:' Incasso-Bank N.V. - Goes. INPOLDERINGEN. De minister is van oordeel, dat moet worden voortgegaan met de te spreken. Zaterdag is er van 5 tot 7 uur in „Obadja" gelegen heid de jubilaris geluk te wen sen. Geref. kerk van Amsterdam. De Geref. Kerk van Amster dam komt ten aanzien van haar voorgangers in een moeilijke si- Kapelte een ^gedachtenisrede uit j indijking van daartoe rijpe gron- den jn Zeeland, voor zover dit economisch verantwoord is en geen andere gewichtige belangen zich daartegen verzetten. Hierbij moet evenwel in het oog worden gehouden, dat ook met de midde len en werken tot versnelling van de opslibbing dit proces toch be is j - r. trekkelijk langzaam verloopt en tuatie. De predikanten ds S. G. (jat met name langs een kustlijn, de Graaf en ds D. Sikkel zijn zoa;s langs Groningen en Fries- door ongesteldheid voorlopig ian(j wor(Jt aangetroffen, een be- uitgeschakeld. Ds S. Doornbos h00rlijk brede strook voor de kust voornemens 1 Maart a.s. met moet zijn opgeslibd, alvorens tot emeritaat te gaan en ds D. Ring- bedijking kan worden overgegaan, nalda heeft het beroep naarwillen de kosten van de lange be- Makassar aangenomen. dijking niet te zwaar gaan druk- ken. De plannen voor de bedijking RECTIFICATIE. van de Braakman zijn in verge- vorderde staat. Gehoopt wordt in Wel een zeer merkwaardige 1950 met de eerste voorbereidin- zetfout was geslopen in het arti- gen voor de uitvoering te kunnen kei over het Natuurreservaat bü beginnen. Rammekens, gisteren gepubli- yxsSERSHAVEN VLISSINGEN. ceerd. De lezer zal begrepen hebben, Klachten over onvoldoende toe dat het niet erotische, doch exo- stand van de vissershaven te Vlis- tische kleuren moest zijnl singen hebben minister Spitzen, mer, niet bereikt. Hij wijst erop, dat de exploitatie van deze haven in handen is van de gemeente Vlissingen. BRESKENS. De vraag, of de gemeente Bres- kens nog rekening kan houden met de mogelijkheid van aanleg van een binnenhaven op lange termijn, dient, althans wat het kader van de thans binnen de ge zichtskring vallende plannen op Rijkswaterstaatsgebied betreft, ontkennend te worden beant woord. Voor het wederopbouw- plan van Breskens is als uitgangs punt te nemen, dat deze gemeente zal beschikken over een afdoend verbeterde buitenhaven. Ver wacht wordt, dat de in 1950 uit te voeren werken de capaciteit van de haven reeds dadelijk zul len vergroten. Met het voor 1950 uitgetrokken bedrag van f 500.000 kan reeds een aanstonds merkbare verbete ring worden bereikt. De minister kan tot zijn leedwezen niet vol doen aan het geuite verlangen om deze post alsnog te verhogen. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certificaten Nederland 1962-4 ex. Dito cum. Nederland N. W. S. Spaarcertificatcn Indië 1937 A Grootboek 1946 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens v. Berkel Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokkei' Gelder Zonen Kon. Hoogovens lever Br. Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips Gloeilampen Dito 6 Cum, Pref. Wi Wilton Billiton Ie rubr. Billiton lie rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim Amste^am Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lyn Java-China-J apanlyn 102# Kon. Boot 100# 100# Kon. Paketvaart 98# 98 Ned. Scheepv. Unie 97# 97# v. Ommeren's Scheepv. 95# 96 Rcrtt. Lloyd 98# 98# Stoomv. Mij. Ned. 99# 99# H. V. A. 99# 99# Java Cultuur 80 79# N. I. S. U. 100# 100# Vorstenlanden 94# 94# Deli Bat. Mij. 97 97 Deli Mij. 61# 60# Senembah 101 100# Muller Co. 159# 157 Amsterd. Bank 183# 183# Holl. Bank Unie 306# 306 Cert. Javasche Bank 116# 116 Herstelbank Pr. 146 146# Ned. Ind. Esc. Mij. 193 193 Ned. Bank v. Z.-Afrika 141# 139# Rotterd. Bank 151# 152 Surinaamsche Bank 205 205 Twentsche Bank 245# 246# Am. Smelting 281 285 Anaconda Copper 293# 295 Bet-bi. Steel 239 211 Chrysler 169 171# Gen. Motors 154# 151# Intern. Nickel 363 •364 Kemtfccott 268 268 Rep. Steel 278# 282# Standard Brands 296 297# U. S. Steel 301# 306# Cities Service 300# 304 North Am. 519# Cont. Oil 128# 132# Midcont. Oil 109 110 Philips Oil 89# 90 Shell Union 69 71 Tidewater 39 39 Baltimore 93# 95 Miss K. Texas 48 49# New York Centr. 159# 160 i Pennsylvania 128 128 Canadian Pac. 124# 141 143# 168 135 142# 145# 65 83# 32# 107# 132# 116# 160 170 219# 151 96# 70# 185 177 181# 51# - 27# 59 70# 27# 51# 23# 64# 17# 180# 40#j - 39# 23# 9# 13# 38# 23# 7# 13#

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3