Westkapelle heeft een grote strop. PROVINCIENIEUWS in Den Haag had men verkeerd gerekend. VAN BERGEN. Van Bergen, die rijke man. Vrijdag 2 December 1949 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Dit is de nieuwe kazerne in de Noordstraat te Middelburg, die gisteren werd geopend. (Vervolg van pag. 21 Weense klanken en Tiroler Volksdansen te Middelburg. Door de afd. Walcheren van «Ie Ned. Reisvereniging werd Woens dagavond in het Schuttershof te Middelburg een Tiroleravond ge organiseerd waaraan werd mede gewerkt door de Tirolerdansgroe- pen „Alpina" uit Innsbrtick en „Edelweisz" uit Barwies, terwijl, het muzikale gedeelte werd ver- Herziening veertarief tussen Oud- en Nieuw-Vossemeer. G.S. stellen aan de Provinciale Staten voor, om het tarief voor het pont- en roeibootveer over de Eendracht bij Oud- en Nieuw- Vossemeer te herzien. Zo zal o.m. het tarief voor wielrijders met hun fiets verlaagd worden van f 0.15 tot f 0.12, terwijl boekjes met 12 kaarten zullen worden verkocht a f 1,25 i.p.v. voor f 1,50. Het tarief van f 0.40 voor auto's zorgd door de Macku-Schrammeln uit Wenen met Franz Bauer, als jarlel V£m/U'Y ÏTr nxn zanger. Dit gezelschap maakt mo- worden verhoogd tot f 0.50. menteel een tournee door Neder-1 MIDDELBURG, land. Twee jubilea bij Boddaert Co. Na een kort openingswoord van de afdelingsvoorzitter, de -heer C. P. Buyterse, werd een en ander vertelt over Tirol met zijn vele dalen en bergen, waarbij prachti ge kleurendia's werden vertoond. Hierna volgde het optreden van de dansgroepen, die op schitteren de wijze een aantal volksdansen uit Tirol ten tonele voerden. Franz Bauer met de Macku- Schrammeln brachten al gauw met hun bekende Weense liedjes de stemming er in. Na de pauze werd een kleuren film over Tirol vertoond en wer den opnieuw volksdansen uitge voerd. Aan het slot van de avond zong Franz Bauer met begelei ding het „Ik hou van Holland", waarvoor hij een ovatie van het publiek in ontvangst had te ne men. De heer Buyterse dankte daarna de medewerkenden aan deze buitengewoon geslaagde avond, daarbij aan de dames een doos Zeeuwse boterbabbelaars overhandigend, terwijl de heren een doos sigaren ontvingen. Van de zijde van het gemeente bestuur van Vlissingen en Middel burg waren resp. aanwezig de wethouders M. A. van Popering en W. Poppe en de gemeente-secre taris, de heer J. Ph. Koene. Ds G. Polanen spreekt in Middelburg. De bekende neger-predikant, Ds G. Polanen van Paramaribo, die op het ogenblik in Nederlafid ver toeft in verband met de moeilijke financiële positie der Suriname zei. .ing tengevolge der devaluatie, zal Donderdag 8 December des avonds 8 uur spreken in de Bo- gardzaal te Middelburg. Kerstveiling te Goes en Kapelle-Biezelinge. Op 13 December a.s., des na middags 1 uur, zal te Goes een Kerstveiling gehouden worden, waar zoveel mogelijk verpakt fruit geveild zal worden. Men wil hiermede berpiken, dat de winke liers tegm de Kerstdagen de con sument in staat stellen, kennis te maken met de beste producten van het Zeeuwse fruit. Ook hier stelt het Centraal Bu reau voor de Tuinbouwveilingen medailles beschikbaar voor het grootste kwantum van hetzelfde ras, de beste kwaliteit en de bes te verpakking. Op 14 December vindt eveneens om 1 uur te Kapelle, een zelfde veiling plaats. Deze week werd bij Boddaert Co., Ijzergieterij en Machine fabriek te Middelburg het feit herdacht, dat 2 van haar werk nemers, namelijk A. de Nooyer en P. J. Kieboom reeds meer dan veertig jaar in haar dienst werk zaam zijn. Door omstandigheden moest de herdenking van hun 40-jarig jubi leum destijds' worden uitgesteld. De jubilarissen werden aller eerst toegesproken namens de di rectie door Ir L. van Gooi, die zijn waardering voor het werk van de jubilarissen tot uitdrukking bracht en hun als blijk daarvan een geschenk in couvert over handigde. Verder voerde nog jhr A. E. Boddaert het woord. Ook hij liet dit vergezeld gaan van een ge schenk in enveloppe. Voor de echtgenoten van de ju bilarissen waren bloemen aanwe zig. Ook van de zijde van het per soneel mochten de heren de Nooy er en Kieboom gelukwensen in ontvangst nemen. Namens de Coöperatieve Ver eniging van Nederlandse Ijzer gieterijen G. A. te Amsterdam en de Nederlandse maatschappij voor Nijverheid en Handel werd de ju bilarissen nog een diploma en ver guld zilveren medaille ter hand gesteld. Na het officiële gedeelte volgde er nog een gezellig samenzijn van de jubilarissen en hun echtgeno ten met de directie. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Middelburg maakt bekend, Men dacht dat de beg roting sloot maar De gemeenteraad kwam Maan dag bijeen. Aan de orde kwam een verzoek van „Het Groene Kruis" en „Cllr. Wijkverpleging" om gemeentelijke subsidie, tot dekking van het exploitatiete- j kort van het wijkgebouw. Be- sloten werd alvorens een beslis sing te nemen eerst een onder houd tussen B en W. en de be treffende besturen af te wachten. Aan de molenaar K. Roelse werd f 25.subsidie verleend. Deze subsidie is gegeven omdat dan ook door andere instanties een bijdrage verleend zal wor den. Het is de laatste windmolen in Westkapelle, die men graag behouden wil zien. Besloten werd toe te treden tot de schooltandverz. op Wal cheren. De begroting van het Burg. Armb. werd goedgekeurd met een bedrag aan ink. en uitg. van f2379.33. De verordening op de Keuringsdienst van Vee en Vlees werd gewijzigd. De alge mene politieverordening betref fende het ophalen van huisvuil werd gewijzigd. Hierin werd op genomen, de verplichting om het huisvuil met de ophaaldienst mee te geven. Toestemming werd verleend aan de bijzondere lagere school, tot aankoop van schoolmeubelen en hulpmiddelen voor lichame lijke oefeningen. De werkelijke uitgaven voor het openbare on derwijs in verband met bepaling vergoeding aan de Cchristelijke School, werd vastgesteld op f 12.19 per leerling. Tot lid van de Adviescommissie voor woon ruimteverdeling werden herbe noemd de heren Dr M. Huijgens, S. Lous, P. Minderhoud, A. Roel se en J. v. Vaardigem. Een verzoek om vergoeding van.reiskosten, door enkele leer lingen alhier, die te Middelburg een school voor Nijverheidson derwijs volgen, werd uit billijk heidsoverwegingen verworpen. De heer Gabriëlse toonde zich in de brede discussie die over het verzoek ontstond, een sterk voorstander. Ernstige tegenslag. De voorzitter deelde hierna mede dat de gemeente een ern stige tegenslag heeft te incas seren. Van het Departement van Financiën is namelijk het ont stellende bericht binnengekomen, dat men zich in Den Haag had vergist bij de berekening van de inkomsten van de onderne mersbelasting. Voor het jaar 1949 heeft de gemeente f 5900. te veel ontvangen en dit bedrag zal aan het Rijk terug betaald moeten worden. Voor 1950 bedroeg de misre kening f 7000.Zodoende is de begroting 1950 die met zoveel moeite sluitend 'was gemaakt, geheel in de war geschopt. B. en W. weten momenteel nog niet hoe deze tekorten opgevangen moeten worden. Bij de rondvraag werden door de heer P. Lievense enige in lichtingen gevraagd over de we deropbouw die door de voorzit ter werden beantwoord. Op een vraag van spr. of het bouwvo lume voor 1950 reeds bekend was antwoordde de voorz. ont kennend. De heer K. Minderhoud wees op de overlast van hemel water bij de politiekazerne. Daar zal een oplossing voor gezoCh tworden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. de vergadering. dat aan zijn bureau de volgende voorwerpen zijn gedeponeerd en terug te bekomen 's Zater dags tusen 19 en 20 uur. Verschillende huissleutels, wollen wanten, handschoenen, portemonnaies (met en zonder inhoud), trainingspak, zilveren armband, broche met steentjes, 1 knot geel katoen, ceintuur, stofbril, hondenpenning. En ver schillende voorwerpen die bij particulieren kunnen worden afgehaald. De lijst ligt ter in zage aan ons kantoor Korte Noordstraat 35 te Middelburg. GOES. Een jubileum. Gisteren 1 December herdacht de heer J. J. M. Kuijper de dag, waarop hij voor 4Q jaar in dienst trad als concierge bij „De Breede Watering, bewesten Yerseke". De heer P. J. J. Dekker, felici teerde de jubilaris namens het bestuur van „De Breede Wate ring" met dit feit en dankte voor de aangename samenwerking en de goede verstandhouding. Hij sprak de wens uit dat het de ju bilaris mag gegeven zijn nog vele jaren te mogen werken. Als stof felijk blijk van waardering werd hem een enveloppe met inhoud en een bloemstuk aangeboden. De heer Kuijper dankte mede namens zijn vrouw en de kinderen voor de gesproken woorden en het stof felijk aandenken. Dromen en hun betekenis. In het Schuttershof sprak Woensdagavond Drs Nell voor de Z.V.U. over het onderwerp: Dro men en hun betekenis. Spr. begon met de negatieve zijde van zijn lezing, n.l. de ver klaring, dat men van hem geen „droomuitlegkunde" moest ver wachten, nog minder dat hij tot in de finesses op alle problemen, die met de dromen samenhangen zou kunnen ingaan. Drs Nell onderscheidde een aantal droomsoorten, n.l. situatie- dromen, compensatorische dro men, individuatiedromen en ook de droombeelden van stervenden. De heer Nell gaf verder een uit eenzetting van de formele ken merken van de droom, daarbij ge bruik makend van tal van voor beelden. Tenslotte kwam Drs Nell tot de theorie van Freud, die steeds het element van de wens vervulling in de dromen wil zien gelegd, terwijl daarnaast Jung meer voor de symbolisatie gevoelt. Als slotconclusie zei spr., dat men in de eerste plaats de dromen moet trachten te onthouden, waarna men zich de situatie, waarin men zich bevindt, geheel duidelijk, voor ogen moet stellen, Drs Nell wees er op, dat de droom heel vaak alleen maar is een voortzetting in het onderbewust zijn van wat er overdag bewust is beleefd. Daarnaast kan de droom zo zijn, dat men bij na dere beschouwing zichzelf er in terug vindt. Indonesiërs komen hun zae.k bepleiten. Donderdag 8 December, des avonds 8 uur, zal in het Schut tershof te Goes, een grote open bare vergadering worden gehou den, waarin twee Indonesiërs, de heren L. Polhaupessy en K. J. VigeleynNikijü, de rechten der minderheden, de volken van Ambon, Timor en de Minahassa, zullen bepleiten. Wij vertrouwen, dat velen deze roep om recht zullen komen beluisteren. NISSE. Vergaderig Groene Kruis. De plaatselijke afdeling van het Groene Kruis vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van J. Slabbekoorn. De vereniging telt 130 leden. Bij de verkiezing werden herko zen de aftredende voorzitter J. Slabbekoorn en de penningmees ter Iz. Jansen. Het salaris van magazijnmeés- ter-bode voor 1950 werd vastge steld op f 60. Er zal getracht worden een ge schikte bewaarplaats te krijgen voor de ligtent, die niet meer in gebruik is. De secretaris las ver volgens een verslag voor van de algemene vergadering Het Groene Kruis, die gehouden is te 's-Heer Arendskerke. it het verslag bleek dat 37.700 "leden zijn aan gesloten. OUDELANDE. Vergadering Groene Kruis. Dinsdagavond vergaderde de onderafdeling van het Groene Kruis te Öudelande, welke' zeer goed bezocht was. Na afhandeling van de ingekomen stukken, volgde een verslag over de verplegings- artikelen. Deze werden in goede staat bevonden. Als bestuursleden werden her kozen de heren C. Douw en J. van Strien. Men heeft voorts gespro ken over een nieuwe contributie regeling, welke f 5,per gezins hoofd zou bedragen. Aan het bestuur werd opgedra gen, om in de voorjaarsvergade ring met een voorstel te komen. In begin 1950 zal een enigszins feestelijke vergadering gehouden worden in verband met het 40- jarig bestaan der vereniging. HEINKENSZAND. Donderdagavond vergaderde de A.R.-Kiesvereniging alhier, in verband met de vaststelling van de candidatenlijst voor de a.s. Prov. Statenverkiezing. Voor wat betreft de no's 17 werd het advies van het Prov. Comité en de Centrale opgevolgd. Als no's 812 werden hieraan toegevoegd: 8. A. Koppe; 9. K. J. Dominicus; 10. J. J. Knibbe; 11. C. Douw en 12. J. Balkenende. KAPELLE-BIEZELINGE. Vergadering Landbouwvereniging. Dezer dagen vergaderde in Hotel de Zwaan de Landbouw vereniging V.I.O.S. onder voorzit terschap van de heer A. de Schip per. Door de vereniging is de Ko ninklijke goedkeuring aange vraagd op de statuten. Verder deelde de voorzitter mede, dat het bestuur een bedrag van f10 be schikbaar had gesteld voor het Wijkgebouw. Wat de stikstofpositie betreft, deelde de voorzitter mede, dat dit dezelfde weg op zal gaan als in 19. ,,'k Weet me geen raad van de rheuma- tiek", zei Izak. ,,'k Zit alle dagen thuis'k Verdien geen cent meervoegde hg er klagend aan toe. „Izak", zei Van Bergen, „lk heb 'n kistje met gouden munten gevonden. Kijk, hier heb lk er eentje Izak richtte zich plotseling op. Zijn ogen flik kerden. „Sara, m'n bril". Zijn zuster gaf hem de bril. En Izak begon de oude munt nauwkeurig te bekijken. „Hoeveel munten heb je bij je, Van Bergen?" „Tien". 20. „Wat vraag je voor deze munten, Van Ber gen?" „Dertig gulden per stuk". „Dertig gulden!" riep Izak. „Van Bergen! Hoe krijg je het ln je hoofd! Nee, nee! Izak geeft geen dertig gulden voor deze ouwe munten. Izalc ls niet gek! Ga maar weg, Van Bergen! Steek die dingen maar gauw weer in je zak! Weg er mee! Izak ls niet gek!" „Zoals je wilt, Izak!" zei Van Bergen bedaard en hij liet de munten weer in zijn beurs glijden. „Dag, Izak! Beterschap, hoor!" 1949. Het staat er nog niet gun stig voor. De Nederlandse produc tie kan nog niet in de behoefte, voorzien. Ook wordt verwacht dat de kunstmeststoffen in prijs zul len stijgen. In de bestuursverkiezing wer den de aftredende heren A. Schip per, voorzitter en N. D. Rouw, penningmeester herkozen. Het af tredende bestuurslid, J. L. de Jonge, wenste wegens ver gevor derde leeftijd zich niet meer her kiesbaar te stellen. In zijn plaats werd 'gekozen P. Eversdijk J.zn. Het scheidende bestuurslid J. L. de Jonge was niet op de vergade ring aanwezig. Aan zijn adres richtte de voorzitter een waar derend woord voor hetgeen hij ge daan had in het belang der ver eniging. Het lossen en vervoer werd voor het seizoen 1950 ge gund aan Iz. op 't Hof te Ka pelle. Hierna kwam nog in bespre king de leverantie van voorjaars- meststoffen. Ook werd nog eens uitvoerig van gedachten gewisseld over het zakkenprobleem, waar mee het afgelopen seizoen geen prettige ervaringen zijn opgedaan. Behouden thuiskomt. Dinsdag keerde na een Verblijf van ongeveer 3 jaar in Indonesië de soldaat P. van der Schraaf in zijn ouderlijke woning terug. Voor deze gelegenheid had de buurt vereniging de Maalstede de vlag gen uitgestoken. Winkelweek. „Middenstanders zitten niet stil". Na de uitstekend geslaagde Middenstandstentoonstelling de Kamito wordt in de St. Nicolaas- week van 24 November tot 10 De cember door de Middenstandsver eniging „Handelsbelangen" te Ka pelle-Biezelinge een winkelweek gehouden. Hieraan zijn een serie prijzen verbonden. De deelnemen de winkeliers hebben extra werk gemaakt van hun etalages. Geref. Kerk. Bij de verkiezing in de Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge wer den tot ouderling gekozen de he ren J. de Jager Jozzn., en D. Sandee-Staal. Tot diaken werd gekozen Jac. Balkenende. Militair verwelkomd. Dinsdag keerde de soldaat But ler na een verblijf van ongeveer 3 jaar uit Indonesië in de ouder lijke woning terug. Des avonds werd hij verwelkomd door het Biezelingse Pijpercorps „Jonge Kracht". RILLAND. Ned. Herv. Kerk. Woensdagavond vergaderde het Kiescollege van de Ned. Herv. Kerk. In de vacature M. C. Lob- bezo, die niet herkiesbaar was, werd gekozen als ouderling, de heer P. C. Dansen. Herkozen als diaken de heer J. P. Walrave. WEMELDINGE. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C.V.B. hield Dinsdag haar ge wone vergadering. Ais spreekster voor deze avond trad op Mej. Donner uit Goes. Een prettigg be spreking volgde. Het lokaal was geheel gevuld met leden en be zoeksters. KRABBENDIJKE. Gouden bruiloft. Woensdag herdacht het echt paar T. Overbeeke-Hogerhuis de dag waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. De oudjes genie ten beiden nog een uitstekende gezondheid. 's-GRA VENPOLDER. Kerkelijke verkiezing. In de vergadering van stemge rechtigden der Ned. Herv. Kerk werden herkozen als ouderling H. C. J. Nieuwdorp en als diaken A. C. Oele. Tot notabel werd her kozen de heer Th. de Klerk. KOUDEKERKE. A.R. Kiesvereniging. Dinsdagavond vergaderde de kiesvereniging in verband met de verkiezingen voor de Prov. Staten. De voorzitter, de heer P. Aar- noutse, wees in zijn openings woord op de noodzakelijkheid van beginselstudie in verband met de toenemende ontkerstening. Bij de stemming voor de eerste zes plaatsen op de candidatenlijst, bleek het advies van het prov. comité in grote lijnen te zijn ge volgd. Voor de no's 912 werden aangewezen de heren W. Poppe, J. L. Dregmans, M. A. v. d. Putte en B. Koole. De door het bestuur uitgewerk te reglementswijziging werd, na enkele vragen uit de vergadering, aangenomen. BIGGEKEKKE. A.K.-vergadering. .Op 29 Nov. vergaderde de A.R. kiesvereniging, wegens afwezig heid van de voorzitter onder lei ding van de 2e voorzitter, de heer Joh. Kodde. De candidatenlijst voor de stemming van leden van de Provinciale Staten werd sa mengesteld. Hierna hadden nog enkele besprekingen plaats van huishoudelijke aard. ST LAURENS. Vergadering A.R. Kiesvereniging. Dinsdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereniging o.l.v. de voor zitter P. Boone Sr. Na breedvoerige bespreking werd gestemd voor de candidaten lijst van de Prov. Statenverkie zing, waarbij het advies van het P.C. werd gevolgd. Voor de vier reserves werden gekozen: drs J. J. Knibbe, Goes; J. L. de Wit, Vlisingen; D. Kasse, Veere en J. K. Voogd, Middelburg. Medegedeeld werd dat de heer J. Hommes van Nieuwdorp ge vraagd zal worden om in Januari voor de vereniging op te treden. Bij de rondvraag werden ver schillende zaken betreffende de gemeente- en algemene politiek besproken. De heer C. J. van Burg eindigde met dankgebed. GRIJPSKEKKE. C.J.M.V. bestond 45 jaar. Woensdagavond vond in een geheel bezette cantine van het Wederopbouwkamp de viering plaats van het 45-jarig bestaan van de C.J.M.V. „Timotheus". De voorzitter, ds J. van Win terswijk, sprak een openings woord en wees op het feit, dat deze bijeenkomst op Dankdag kon worden gehouden, zodat men God kon danken ook voor het C.J.M.V.-werk, Vervolgens werd op originele wijze iets gezegd over het 45-ja rig bestaan van de vereniging n.l. vanaf 4 November 1904 tot op heden. De Jongensclub liet zich van de beste kant zien door de opvoering van de schets „De Vrek", terwijl leden der Meis jesvereniging en C.J.M.V. een goede opvoering van het blij spel „Arme Rijken" lieten zien. Na de pauze voerden de leden van beide verenigingen de klucht Villa Blomberg op, waarin komische verwikkelin gen elkaar opvolgden. Een bij zonder goede vertolking van het lekenspel „Ruth" besloot de avond. Met de opvoering van dit spel werd tevens gewezen op het doel van het C.J.M.V - werk, terwijl de waarde van het geloof naar voren werd ge bracht. Muziek en samenzang wissel den de opvoering van genoemde stukken af. Van het bondsbestuur van het C.J.M.V. was een brief binnen gekomen met gelukwensen, ter wijl een boekwerk de felicitatie vergezelde. Ds van Winterswijk sloot ten slotte de goed geslaagde bijeen komst. OOSTKAPELLE. Kleutermiiblag. Zaterdagmiddag wordt dooi de kleuters van de Kleuter school in het Verenigingsgebouw een gezellige middag gegeven. O.a. zulen enige leuke spel letjes uitgevoerd worden door de kinderen ingestudeerd, waar voor de ouders zijn uitgenodigd. Kerkelijke verkiezing. Bij de gehouden stemming voor ouderlingen en diakenm zijn in de Geref. Kerk tot ouder lingen gekozen de heren S. Wondergem Jz. en P. Wattel Jaczn., tot diaken de heer C. Wondergem. RETRANCHEMENT. Blijde thuiskomst. De militair H. Lobbezo keerda Dinsdag behouden terug uit In donesië. Het dorp was met vlag gen versierd. Het muziekgezel schap bracht hem 's avonds een 'muzikale hulde. SCHOONDIJKE. Raadsvergadering. Schoondijke's raad zal heden avond 2 December om half 7 in vergadering bijeenkomen. De agenda telt 13 punten, waaronder een voorstel van B. en W. aan de raad de torenklok aan de kerk voogdij van de Ned. Herv. kerk in eigendom over te dragen. Ais nasleep van de brand in Groede's kerktoren stellen B. en 1 voor, voor liet waarschuwen der brandweerlieden een sirene aan te kopen. POORTVLIET. Ongeval. Maandag j.l. had de landbouwer C. v. d. Slikke het ongeluk bü de Verzorging van zijn vee, een zo- krijgen dat dit been werd gebro- krijgen dat zijn been werd gebro ken. Hij moest in het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden opge nomen. ZAAMSLAG. Vergadering A.R. Kiesvereniging. De A.R. Kiesvereniging kwam bijeen voor de candidaatstelling voor de Prov. Staten te bespre ken. Onder de ingekomen stuk ken was een schrijven, onderte kent door leden en niet-leden, die verschillende vragen stelden in verband met de kerkelijke ge- deeldheid. Dit stuk werd, even als een schrijven van het Centr. Comité voor kennisgeving aange nomen. Met het advies van het P.C. werd accoord gegaan. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Stad aan 't Ha ringvliet, B. C. A. v. d. Wiel te Tholen; te Vreeswijk, M. Ver kerk te Soest; te Heemse, E. J. Loor te St. Johanniga. Aangenomen naar Waalwijk, W. L. Jens, legerpred. te Breda. Bedankt voor Zierikzee, P. Holst te Woerden. Geref. Kerken. Beroepen te Den Bommel, dr J. H. Becker, legerpr. te Haar lem; te Genderen, A. J. Jans- sens, cand. te Ter Aard (Dr.). Aangenomen naar Anjum, D. de Boer te Aalten. Bedankt voor Maassluis (verb, ber.), F. Pijlman te Katwijk aan Zee. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Harderwijk, P. Rullmann te Driesum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Yerseke, A. Ver- gunst, cand. te Leiden; te Wol- phaartsdijk, H, van Gilst, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Dirksland, Chr. v. d. Woestijne te Ridderkerk. Geref. Gemeenten. Tweetal te St. Annaland, M. v. d. Ketterij te Vlaardingen en A. Vergunst, cand. te Leiden. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoerscn op 1 December medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Grootboek- Obl igat iën Nederland 1948 100# 100# Dito 1947 97# 190 Dito 1937 %'A 97# Dollarlening 1947 95 95 Invest. Certificaten 98*4 99 98# Nederland 1962-64 ex. 99'A Dito cum 99# 99# Nederland N.W.S. 79% 79# Spaarcertificaten 100 100# Indië 1937 A 94 94 Grootboek 1946 96# 96# 57 Kol. Bank 52 Ned. Ind. Handelsbank 100 100# Ned. Handel Mij 152 153 A.K.U. 177% 188 Berghs Jurgens 302# 304 v. Berkel Patent 113# 113# Calvé Delft 142 142# Centrale Suiker 189 190# Fokker Gelder Zonen 148# Kon. Hoogovens 197# 198 Lever Br. Unilever 238# 241# Ned. Ford 293# 294# Ned. Kabelfabr. 292 295 Philips' Gloeil. 230# 235# Dito 6 Cum. Pref. Wd. 168# 168 Wilton 153# 155 Billiton I rubr. 340 Dordtsche Petr. 266# 272 Dito II rubr. 245 Dito Pref. 285 291 Kon. Olie 289# 290# 298# Dito onder aand. 298# Moeara Eninl 517 523 A'dam. Rubber 123# 129 Bandar Rubber 102 110 Deli Bat. Rubber 85 90 Kendeng Lemboe 67 69 Oost Java Rubber 36 40 De Oostkust 89# 90 Serbadjadi 40 43# Holl. Am. Lijn 160 160 Java-Cliina Jap.lijn 125 126# Kon. Boot 120# 124 Kon. Paketvrt. 138 139 Ned. Sch. Unie 143# v. Ommeren# Scheepv. 165 166 Rott. Lloyd 135# 136# Stv. Mij Ned. 140 141# H.V.A. 138# 142# Java Cult. 60 61# N.I.S.U. 77# 82 Vorstenlanden 3254 34# Deli Bat. Mij 97# 102# Deli Mij 124# 130# Senembah 105 109 Muller Co. 161# 162# Amsterd. Bank 169 169 Holl. Bank Unie 214 214 Cert. Javasche Bk. 142# 150 Herstelbank Pr. 96# Ned. Jnd. Esc. Mij 68 70# Ned. Bk. v. Zd. Afr. 188 189# Rotterd. Bank 175# 177 Surinaamsche Bk. Twcntsche Bank 178# 180 Am. Smelting 49# 47# Anaconda Copper 26# Bcthl. Steel 87# 86 Chrysler 67# Gen. Motors Intern. Nickel 26# 26# Kennecott 49# 45# Rep. Steel 22# 22# Standard Brands U. S. Steel 72 Cities Service 61# 62# North Am. 17# Cont. Oil 57# Midcont. Oil Philips Oil 55# Shell Union 37# 38 Tidewater 23# 23# Baltimore 6# 7# Miss. K. Texas 3# New York Ccntr. 8# Pennsylvania 12# 12# Canadian l'ac.

Zeeuwsch Dagblad | 1949 | | pagina 3